Pets Welcome: miejsca przyjazne zwierzętom [ZGŁOSZENIA]

Ruszyły poszukiwania restauracji, sklepów, biur i innych miejsc, do których można wejść z czworonożnym przyjacielem. Każdy kto chce, aby jego lokal został wprowadzony do bazy miejsc przyjaznych zwierzętom, może śmiało zgłaszać swoją kandydaturę. W naszej bazie jest już ponad 250 miejsc. Są tu nie tylko puby i restauracje, ale też sklepy, fundacje, hotele, biura a nawet pracownia krawiecka. Zapraszamy!


– Pies nie musi zostawać sam w domu jeśli wybieramy się do restauracji. Trzeba go jednak nauczyć dobrych manier i kilku komend. Nie będzie przecież mile widziany, gdy będzie szczekać, biegać po restauracji, kraść gościom jedzenie lub witać się z każdym, no i - co zrozumiałe – nie może wykazywać zachowań agresywnych – mówi behawiorysta Marin Wierzba, pracownik „Zielonego departamentu”.

Przed zdyscyplinowanymi gośćmi drzwi do ponad 200 wrocławskich lokali stoją otworem. A na  nich widnieje naklejka „PETS WELCOME – Wrocław miasto spotkań”. Projekt od kilku lat prowadzą pracownicy Biura Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego oraz redakcja wrocław.pl, która sukcesywnie wprowadza nowych  uczestników programu do bazy.

Każdy, kto chce spędzić mile czas ze swoim pupilem, może sprawdzić gdzie mogą się wybrać razem: TUTAJ.

Program jest częścią większego projektu o nazwie „Pies dobry mieszkaniec Wrocławia”. Jego celem jest zachęcenie właścicieli psów, do takiego dbania i wychowywania swoich pupili, by nie stanowiły one problemu w przestrzeni publicznej.

Gdzie zgłaszać chęć udziału w projekcie?

Wystarczy wysłać informację na adres: redakcja@araw.pl  lub zadzwonić pod nr tel.: 601577 754Zgłoś uwagę