Rywale młodych Polaków za mocni

Kamil Majchrzak (298. ATP) i Paweł Ciaś (582. ATP) jako pierwsi z naszych reprezentantów zaprezentowali się we wtorek wrocławskiej publiczności. Niestety ich rywale okazali się zbyt wymagający i żadnemu z nich nie udało się awansować do 2. rundy Wrocław Open.

  • Kamil Majchrzak fot: Wrocław Open

    Kamil Majchrzak fot: Wrocław Open


Paweł mierzył się z reprezentantem Kazachstanu Ołeksandrem Nedowiesowem (175. ATP), który w 2013 roku wygrał challengera w Szczecinie. Niestety, niedoświadczony na tym poziomie rozgrywek polski tenisista, uległ Kazachowi 1:6, 3:6.

Znacznie lepiej spisał się drugi z naszych graczy, czyli Kamil Majchrzak, który walczył jak równy z równym z tenisistą czołowej setki rankingu ATP – turniejową jedynką Jewgienijem Donskojem (83. ATP). Miłośnicy tenisa, którzy pojawili się w hali Orbita byli świadkami wielu ciekawych wymian, a o zwycięstwie bardziej utytułowanego rywala 6:4, 6:4 zdecydowały pojedyncze piłki.

– Przeciwnik wykazał się ogromnym doświadczeniem w najważniejszych momentach – mówił Kamil tuż po meczu. – Uważam, że zagrałem lepiej niż rok temu, ale nie mogę być zadowolony z wyniku.

Przypomnijmy, że Polak, uległ przed rokiem w takim samym stosunku Ricardasowi Berankisowi, który wówczas również był rozstawiony z nr 1.

Wyniki, drabinki turnieju na stronie www.wroclawopen.com

 Zgłoś uwagę