Hotele dla czworonogów

Jeżeli szykuje wam się wyjazd bez możliwości zabrania czworonoga, nie macie rodziny, ani znajomych, którzy zaopiekowaliby się zwierzakiem, trzeba szukać innego rozwiązania, jak choćby hotel dla zwierząt.


We Wrocławiu i okolicach mamy kilka sprawdzonych hoteli dla czworonogów. Działają od wielu lat i cieszą się dobrymi opiniami. Dla naszego pupila, czy to jest kot, pies, królik czy inne stworzonko możemy dobrać pasujące nam warunki.  

– Zostawiam Kminka w jednym z podwrocławskich hoteli od kilku lat. To już taka nasza tradycja. Ja wylatuję gdzieś do ciepłych krajów, a Kminek jedzie do swojego hotelu. Przez dwa pierwsze lata stresował się i wiem, że przez kilka dni na początku był osowiały. Teraz już wie, że to nic stałego, że to są jego psie wczasy i przyjmuje pobyt w hotelu spokojnie – mówi Małgorzata Krupińska z Wrocławia. – Właściciele hotelu dokumentują jego wczasy i potem dostaję zdjęcia ze wspólnych zabaw z innymi psami i dzięki temu wiem, że dla niego to też są wakacje – dodaje.

Kuracja odchudzająca

Jeżeli nasz pupil walczy z nadwagą, to czas naszego urlopu możemy połączyć z turnusem odchudzającym dla psa czy kota. Czworonóg będzie dostawał specjalną dietetyczną karmę i będzie miał zapewnioną odpowiednią ilość ruchu. Wszystko pod okiem specjalistów oraz z możliwością konsultacji z lekarzem weterynarii.

W hotelu zwierzęta powinny czuć się tak jak w domu. Miejsce powinno więc być przytulne

Wypięknieją

W większości hoteli dla zwierząt można skorzystać także z zabiegów pielęgnacyjnych dla czworonogów. Podczas pobytu pies, a także kot może zostać ostrzyżony i wykąpany. Tymczasowi opiekunowie zadbają także o czystość uszu i odpowiednią długość pazurków. Tak jest między innymi w Centrum dla Zwierząt Paszkowscy w Kątach Wrocławskich.

Doba hotelowa

Dzienne utrzymanie zwierzaka zależy od jego wielkości, przyzwyczajeń lub także chorób, na które cierpi. Jeżeli zwierzak jest na specjalnej diecie – to trzeba zapewnić taką karmę lub dopłacić, aby hotel zaopatrzył się w nią na czas pobytu naszego pupila. Średnio doba hotelowa dla kota to koszt około 30 zł, a dla psa od 30 do 80 zł, lub więcej w zależności od warunków i wielkości zwierzęcia. Nasz czworonóg może trafić do pomieszczenia z innymi zwierzakami (jeśli jest dobrze zsocjalizowany, towarzystwo innych czworonogów pomoże mu w pokonaniu tęsknoty za domem). Jeżeli jednak z jakichś powodów będziemy chcieli dla niego tak zwaną „jedynkę”, również znajdziemy taką opcję w ofercie hoteli.

Własny kocyk i ulubiona zabawka? To moze pomóc w zaaklimatyzowaniu się czworonoga w nowym miejscu

Przygotowanie

Trzeba pamiętać, aby nasz pies, kot czy inny zwierzak przed przybyciem do hotelu był odrobaczony i odpchlony. Właściciele takich miejsc proszą, aby zawsze zapakować naszemu ulubieńcowi jego ulubioną zabawkę i posłanie lub koc, na którym śpi w domu. Własny zapach pomoże mu szybko zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Hotele i pensjonaty we Wrocławiu i w okolicy

Hotel dla psów – Dogotel

ul. Hermanowska 26a, Wrocław

Dojazd: Na skrzyżowaniu ul. Kołobrzeskiej i Hermanowskiej zatrzymują się autobusy 122, 126, 129 i 139,
natomiast na ul. Bystrzyckiej zatrzymują się autobusy E, 122, 126, 128,129 i 136.

Tel: 71 373 68 53

Tel kom: 601 75 88 44

E-mail: info@dogotel.pl

www.dogidog.pl/pl/dogotel/hotel-dla-psow

Hotel dla zwierząt Pupil

ul. Krótka 3, Mirków k/Wrocławia

Dojazd: spod Galerii Dominikańskiej do Mirkowa dojedziemy autobusem 904. Dalej do ulicy Krótkiej trzeba iść na piechotę.

Tel: 71 315 10 88

Tel kom: 605 782 319

E-mail: hotel@hotel-pupil.pl

www.hotel-pupil.pl

Hotel dla zwierząt 4 pets

ul. Wilczkowska 4, Zakrzów, Wrocław

Dojazd: W okolice hotelu można dojechać autobusem 128. Trzeba wysiąść na przystanku osiedle Sobieskiego i dalej trzeba pokonać trasę na piechotę.

Tel kom: 661 792 193

E-mail: info@4pets.wroclaw.pl

www.4pets.wroclaw.pl

Centrum dla zwierząt Paszkowscy

ul. 1 Maja 69B, Kąty Wrocławskie

Dojazd: Do hotelu można dojechać z Wrocławia busami podmiejskimi. Centrum dla zwierząt położone jest przy głównej trasie w Kątach Wrocławskich.

Tel: 71 3166 617 ; 71 3166 378

Tel.kom: 691 946 570 ; 691 946 560 

E-mail: paszkowscyhotel@wp.pl

www.paszkowscy.wroclaw.plZgłoś uwagę