Araby na start

W niedzielę najszybsze, trzyletnie araby powalczą o Nagrodę SK Lesieniec. O miano najlepszego trzylatka na Partynicach powalczy dziewięć koni.

  • fot: Partynice


W najważniejszej gonitwie dla trzyletnich koni arabskich czystej krwi – tradycyjnej Nagrodzie SK Lesieniec (kat. B). Grono faworytów tworzą Bellis i Marlon trenera Michała Borkowskiego oraz Wawel trenowany przez Wiesława Kryszyłowicza. Szyki może im pokrzyżować szybka na finiszu Elpada ze stajni Roberta Świątka.

Czteroletnie folbluty spotkają się w kolejnej gonitwie z przeszkodami w ramach cyklu rozgrywanego pod patronatem Dolnośląskiego Towarzystwa Wyścigów Konnych – Partynice. Zwycięstwa na koncie mają już Mankind i Sympatia, czeski reprezentant Fantastic Life wygrał stipl w Brnie, Tirana była druga w Kolesie (Czechy), a Sopran Slaker zajęła trzecie miejsce w przeszkodowej gonitwie we Włoszech.

Drugi raz w tym sezonie na starcie staną dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej. Większość z nich ma już debiut za sobą. Najlepiej w swoim pierwszym wyścigu spisała się Irada, która przybiegła druga z niedużą stratą do zwycięskiego konia. Groźny powinien być Kajlon, który swój premierowy wyścig miał w Nagrodzie Próbnej na Służewcu. W stawce są również dwie debiutujące dwulatki z Czech – Magnifique Rousse i Léthé. Początek zawodów w  niedzielę, 20 września, o godzinie 13:15. Wstęp wolny.

Zgłoś uwagę