Wrocław na Wielkanoc: 25-28 marca 2016 [WYDARZENIA]

Możemy liczyć jak zwykle na zoo, warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego. Otwarte będą kina, czynne jest Kolejkowo. Przez całe święta za darmo poćwiczyć można na siłowni McFIT. 


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 25 marca 2016 r.

 

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

piątek 25 marca i poniedziałek 28 marca, czynne od godz. 8.00, sobota-niedziela nieczynne

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

WIELKANOC

Lodowisko przy ul. Spiskiej:

 • piątek: 8.00-22.00
 • sobota-niedziela: nieczynne
 • poniedziałek:8.00-22.00

Lodowisko w Hali Orbita, ul. Wejherowska:

 • piątek: 8.00-21.00
 • sobota-niedziela: nieczynne
 • poniedziałek: 8.00-21.00

 

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek 10.00 – 17.00, Ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca. Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie starego miasta – codziennie od pn.-pt. , w godz.10.00-12.00
 • Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

25-28 marca, godz. 8.00-18.00, zwiedzanie do godz. 19.00, ul. Sienkiewicza

Po zimowej przerwie znów będzie otwarty dla gości. Od soboty goście znowu będą mogli odwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Założony ponad dwieście lat temu wrocławski ogród to jeden z najstarszych (po krakowskim) tego typu obiektów w Polsce. Powstał w 1811 r., równolegle z uniwersytetem, w którego strukturze jest do dzisiaj. Do ogrodu można wejść od ul. Sienkiewicza oraz od strony Ostrowa Tumskiego, od ul. Kanonii.

Bilety kosztują: 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy, dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów), 200 zł kosztuje całoroczny karnet imienny.

 

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

Wystawa „Magiczny świat pingwinów”

od 15 marca, Zoo Wrocław, w godzinach otwarcia, ul. Wróblewskiego 1-5, w cenie biletu

Ponad 500 przedmiotów z wizerunkiem pingwinów – od opakowań po lodach po termos, oto kolekcja gromadzona przez prawie 50 lat. Można ją oglądać we wrocławskim zoo w godzinach otwarcia. To kolejna atrakcja, w cenie biletu, jaką oferuje ogród po otwarciu Afrykarium i multimedialnego pawilonu edukacyjnego o zmianach klimatu.

 

Wystawa: Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

Wystawa Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

piątek, 25 marca, godz. 10.00-17.00, wystawa do 31 lipca, Oddział Muzeum Miejskiego - Pałac Królewski, ul. K. Wielkiego 35

Retrospektywna wystawa malarza, grafika i architekta  Heinricha Tischlera (1892 – 1938), ucznia wybitnego architekta Hansa Poelziga oraz słynnego malarza Otto Müellera. Ostatnia ekspozycja prac tego artysty odbyła się we Wrocławiu 85 lat temu. Wystawę uzupełniają prac artystów żydowskich międzywojennego Wrocławia: Isidora Aschheima, Käte Ephraim-Marcus, Emmi Pick, Jechiela Schulsingera. Łącznie pokazanych zostanie ponad 100 ocalałych dzieł.

 

KIna na Wielkanoc

Kina na Wielkanoc

25-28 marca

W piątek, sobotę i poniedziałek czynne będą wszystkie kina. W niedzielę pracuje Multikino Arkady i Cinema City w Koronie. Zobacz godziny otwarcia wszystkich kin w czasie świąt. 

 • DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe piątek - godz. 10.00-21.00
 • Helios - Magnolia Park piątek - godz. 10.00-21.45
 • Helios Aleja Bielany piątek - godz. 10.00-22.00
 • Kino Nowe Horyzonty piątek - godz. 13.45-22.30
 • Cinema City Korona piątek - godz. 11.00-22.30
 • Multikino Arkady piątek - godz. 10.00-21.45
 • Multikino Pasaż Grunwaldzki piątek - godz. 10.00-21.55

 

„Malarstwo koty” premierowa wystawa Rafała Dalka w Arkadach Wrocławskich

„Malarstwo koty” premierowa wystawa Rafała Dalka w Arkadach Wrocławskich

od 21 marca do 20 maja, Arkady Wrocławskie - Shoping Centre, poziom -1. w niedzielę i poniedziałek nieczynne

Wystawa Rafała Dalka składa się z 7 obrazów przedstawiających koty. Namalowane są one farbą olejną i akrylową na płótnie.

Rafał Dalak ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i mebli. Jego prace budzą zainteresowanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Wrocławskie Centrum SPA

Wrocławskie Centrum SPA

piątek-sobota 25-26 marca, niedziela-poniedziałek nieczynne

W piątek i sobotę można wybrać się na basen lub siłownię, albo skorzystać z innych aktywności. Wrocławskie Centrum SPA w piątek pracuje od godz. 6.00 do 23.00. W sobotę czynne jest w godz. 08.00-20.00.

Więcej na stronie organizatora

 

Afrykarium we wrocławskim zoo

Afrykarium we wrocławskim zoo

piątek 25 marca, godz. 9.00-17.00, sobota-niedziela-poniedziałek 26-28 marca, godz. 9.00-18.00, pawilon: Klimat Zwierzęta Ludzie czynny od godz.11.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne; Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 

Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

25-28 marca, codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Jarmarki Wielkanocne we Wrocławiu

Jarmarki Wielkanocne we Wrocławiu

do 25 marca, Ekojarmark, ul. Szewska, Arkady Wrocławskie i Auchan Bielany

Piątek, 25 marca to ostatni dzień jarmarków wielkanocnych. Można się wybrać na EkoJarmark na placu przy Szewskiej. Jest to znakomita okazja – zarówno dla mieszkańców Wrocławia, jak i turystów – do nabycia unikatowych produktów i bezpośredniego spotkania z rolnikami czy rzemieślnikami, którzy chętnie opowiadają o tajnikach swojej pracy.

W Auchan Bielany na specjalnych stanowiskach goście galerii handlowej będą mogli podziwiać i kupić wyjątkowe świąteczne ozdoby. Rękodzielnicy zaprezentują również artystyczną biżuterię, ekologiczne torby, drewniane zabawki czy ręcznie wyszywane przytulanki. Nie zabraknie wytworzonych przez lokalnych producentów artykułów spożywczych 

W Arkadach Wrocławskich stragany oferują bogaty wybór świątecznych specjałów oraz dekoracji niezbędnych do przygotowania wielkanocnego koszyczka i stołu.

 

Aleja Dinozaurów

Aleja Dinozaurów

od 17 marca do 4 kwietnia, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, wstęp wolny

Zostanie zaprezentowanych 12 dinozaurów, w tym jeden w sklepie IKEA. Wśród nich znajdzie się figura Allozaura mierząca blisko 3 m wysokości i długa na 7,5 m. Wśród prehistorycznych zwierząt można zobaczyć również Stegozaura, Wulcanodona, Dryozaura i kilka innych przedstawicieli wymarłych gatunków. 

 

Poćwicz za darmo w McFIT

Poćwicz za darmo w McFIT

25-29 marca, McFit, ul. Legnicka 60b

Stolica Dolnego Śląska to już trzecie miasto w Polsce po Warszawie i Poznaniu, w którym entuzjaści aktywnego stylu życia będą mogli korzystać z bogatej oferty treningowej HOME OF FITNESS. Z okazji otwarcia przygotowano specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych: do 29 marca każdy może za darmo odwiedzić klub tyle razy, ile chce, i bez zobowiązań go przetestować. Więcej

 

Hydropolis

Hydropolis

piątek, 25 marca, godz. 11.00-19.30, sobota 26 marca, 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy), niedziela-poniedziałek nieczynne

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otwarte jest dla zwiedzających w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

W sobotę 26 marca ostatnie wejście jest o godz. 17.30

 

Wielkanocny wyścig po pisankę w Loopy’s World

Wielkanocny wyścig po pisankę w Loopy’s World

piątek-sobota, 25-26 marca, godz. 12, 14.00, 16.00, Loopy's World. Rodzinne centrum rozrywki, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

W Loopy’s World odbędzie się „Wielkanocny wyścig po pisankę”. Prócz tytułowej pogoni za kolorowymi jajkami spodziewać się można wielu aktywnych zabaw i konkursów m.in. jajeczny tor przeszkód, bitwa na skorupki i oczywiście malowanie jajek.

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Hemofilia – Klątwa Habsburgów

Hemofilia – Klątwa Habsburgów

piątek 25 marca, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48

30 stycznia 1889 w zamku myśliwskim Mayerling następca tronu Austro-Węgier arcyksiążę Rudolf zastrzelił swoją siedemnastoletnią kochankę baronównę Marię Vetserę, po czym strzałem w głowę odebrał sobie życie. Tak głosił oficjalny raport. W roku 1992 nieznani sprawcy wykradli szczątki baronówny z cmentarza Heiligenkreuz. Po ich odnalezieniu policja chcąc mieć pewność, że są autentyczne, zleciła w Wiedeńskim Instytucie Medycznym ich przebadanie. Tożsamość potwierdzono, zauważono jednak brak śladów po kuli Rudolfa w czaszce ofiary. Zasugerowano, że została pobita na śmierć. Zobacz: strona www organizatora

 

Przyjaciółki z Wenus – komedia w CIA

Przyjaciółki z Wenus – komedia w CIA

piątek, 25 marca, godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

To rzecz o uczuciach, związkach, konfliktach, ukazująca w sposób zabawny różnice między płciami. Dla kobiet spektakl jest niepowtarzalną szansą zgłębienia tajemnic budowania szczęśliwego związku. Kabaretowe sceny, niespodziewane zwroty akcji i wszechobecny humor, a także znane i lubiane szlagiery przyprawione nutką pikanterii to główne atuty przedstawienia.

 

AMERICAN NIGHT vol. 12 w klubie Liverpool we Wrocławiu – wstęp wolny

AMERICAN NIGHT vol. 12 w klubie Liverpool we Wrocławiu – wstęp wolny

piątek, 25 marca, godz. 22.30, Klub Muzyczny Liverpool we Wrocławiu, ul. Świdnicka 37

Po koncercie Wasted Beer kolejna świąteczna edycja imprezy AMERICAN NIGHT, na której spotka się cala elita wrocławskiego rockowego świata. Wstęp wolny. Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1573616906287093/ Rock Wroclaw

Sobota, 26 marca 2016 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

AquaWeekend w aquaparku

AquaWeekend w aquaparku

WIELKANOC, sobota 26 marca czynne do godz. 16.00, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, aquaweekend w każdą sobotę, od. 10.00-14.00

Pełna zabawy sobota w Aquaparku Wrocław! Zostaw dziecko pod opieką naszych animatorów i ciesz się wolnym przedpołudniem. Zapraszamy w każdą sobotę, od. 10.00-14.00. Zapewniamy: Opiekę wykwalifikowanych instruktorów Aktywny, pełen wrażeń wypoczynek, zdrowy posiłek.

Co zabrać? Strój kąpielowy, klapki, ręcznik, okularki i mnóstwo dobrego humoru. Oferta adresowana dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt: 55 zł/1 dziecko. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji: www.aquapark.wroc.pl tel.: 71 77 11 511 e-mail: informacja@aquapark.wroc.pl

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

 

 • Sky Tower – taras widokowy czynny w sobotę 26 marca do godz. 14.30.
 • Wieża kościoła św. Elżbiety – czynna
 • Mostek Czarownic (Pokutnic) w kościele Marii Magdaleny – czynny

 

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

25-28 marca, godz. 8.00-18, zwiedzanie do godz. 19.00, ul. Sienkiewicza

Po zimowej przerwie znów będzie otwarty dla gości. Od soboty goście znowu będą mogli odwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Założony ponad dwieście lat temu wrocławski ogród to jeden z najstarszych (po krakowskim) tego typu obiektów w Polsce. Powstał w 1811 r., równolegle z uniwersytetem, w którego strukturze jest do dzisiaj. Do ogrodu można wejść od ul. Sienkiewicza oraz od strony Ostrowa Tumskiego, od ul. Kanonii.

Bilety kosztują: 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy, dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów), 200 zł kosztuje całoroczny karnet imienny.

 

KIna na Wielkanoc

Kina na Wielkanoc

25-28 marca

W piątek, sobotę i poniedziałek czynne będą wszystkie kina. W niedzielę pracuje Multikino Arkady i Cinema City w Koronie. Zobacz godziny otwarcia wszystkich kin w czasie świąt. 

 • DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe: sobota - godz. 10.00-21.00, repertuar
 • Helios - Magnolia Park: sobota - godz. 10.00-21.45, repertuar
 • Helios Aleja Bielany: sobota - godz. 10.00-22.00, repertuar
 • Kino Nowe Horyzonty: sobota - godz. 14.00-22.30, repertuar
 • Cinema City Korona: sobota - godz. 10.10-16.00, repertuar
 • Multikino Arkady: sobota - godz. 14.35-21.45, repertuar
 • Multikino Pasaż Grunwaldzki: sobota - godz. 14.20-22.00, repertuar

 

 

Afrykarium we wrocławskim zoo

Afrykarium we wrocławskim zoo

sobota-niedziela-poniedziałek 26-28 marca, godz. 9.00-18.00, pawilon: Klimat Zwierzęta Ludzie czynny od godz.11.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne; Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 

Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

25-28 marca, codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka. Więcej czytaj tutaj.

 

Poćwicz za darmo w McFIT

Poćwicz za darmo w McFIT

25-29 marca, McFit, ul. Legnicka 60b

Stolica Dolnego Śląska to już trzecie miasto w Polsce po Warszawie i Poznaniu, w którym entuzjaści aktywnego stylu życia będą mogli korzystać z bogatej oferty treningowej HOME OF FITNESS. Z okazji otwarcia przygotowano specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych:  do 29 marca każdy może za darmo odwiedzić klub tyle razy, ile chce, i bez zobowiązań go przetestować. Więcej.

 

Hydropolis

Hydropolis

sobota 26 marca, 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny),18 zł (ulgowy), niedziela-poniedziałek nieczynne

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otwarte jest dla zwiedzających w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

W sobotę 26 marca ostatnie wejście jest o godz. 17.30.

 

Wielkanocny wyścig po pisankę w Loopy’s World

Wielkanocny wyścig po pisankę w Loopy’s World

godz. 12, 14.00, 16.00, Loopy's World. Rodzinne centrum rozrywki, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

W Loopy’s World odbędzie się „Wielkanocny wyścig po pisankę”. Prócz tytułowej pogoni za kolorowymi jajkami spodziewać się można wielu aktywnych zabaw i konkursów m.in. jajeczny tor przeszkód, bitwa na skorupki i oczywiście malowanie jajek.

 

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

26 -27 marca, godz. 21.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

To będą drugie urodziny Teatru ToTu. W marcu premiera jeszcze lepszej wersji spektaklu „Wschód Południe Zachód Północ”, przedstawienia, który rozwinął skrzydła ToTu. Na bieżąco będą go reżyserować widzowie. Z pełnym zaufaniem ponownie aktorzy oddadzą się w ręce publiczności. Bez niej się nie uda. Na scenie pojawią się nowe twarze.

Niedziela, 27 marca 2016 r.


Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

25-28 marca, godz. 8.00-18, zwiedzanie do godz. 19.00, ul. Sienkiewicza

Po zimowej przerwie znów będzie otwarty dla gości. Od soboty goście znowu będą mogli odwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Założony ponad dwieście lat temu wrocławski ogród to jeden z najstarszych (po krakowskim) tego typu obiektów w Polsce. Powstał w 1811 r., równolegle z uniwersytetem, w którego strukturze jest do dzisiaj. Do ogrodu można wejść od ul. Sienkiewicza oraz od strony Ostrowa Tumskiego, od ul. Kanonii.

Bilety kosztują: 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy, dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów), 200 zł kosztuje całoroczny karnet imienny.

 

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

Wystawa „Magiczny świat pingwinów”

od 15 marca, Zoo Wrocław, w godzinach otwarcia, ul. Wróblewskiego 1-5, w cenie biletu

Ponad 500 przedmiotów z wizerunkiem pingwinów – od opakowań po lodach po termos, oto kolekcja gromadzona przez prawie 50 lat. Twórca kolekcji – Stefan Anioła, wieloletni pracownik poznańskiego zoo, zainteresował się pingwinami w 1966 r. W tym właśnie roku, na plaży w Międzywodziu pojawił się pingwin złotoczuby- „uciekinier” z radzieckiego statku badawczego płynącego z wyprawy na Antarktydę. Od tego czasu Stefan Anioła zapałał kolekcjonerską miłością do pingwinów. Zbierał wszystko co dotyczyło tych ptaków: książki, plakaty, pocztówki, figurki, odznaki czy ozdoby choinkowe. Po jego śmierci kolekcja trafiła do wrocławskiego zoo.

 

KIna na Wielkanoc

Kina na Wielkanoc

25-28 marca

W piątek, sobotę i poniedziałek czynne będą wszystkie kina. W niedzielę pracuje Multikino Arkady i Cinema City w Koronie. Zobacz godziny otwarcia wszystkich kin w czasie świąt. 

 • DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe: niedziela - nieczynne
 • Helios - Magnolia Park: niedziela - nieczynne
 • Helios Aleja Bielany: niedziela - nieczynne
 • Kino Nowe Horyzonty: niedziela - nieczynne
 • Cinema City Korona: niedziela - godz. 15.10-22.00 
 • Multikino Arkady: niedziela - godz. 14.35-21.45 
 • Multikino Pasaż Grunwaldzki: niedziela - nieczynne

 

 

Afrykarium we wrocławskim zoo

Afrykarium we wrocławskim zoo

sobota-niedziela-poniedziałek 26-28 marca, godz. 9.00-18.00, pawilon: Klimat Zwierzęta Ludzie czynny od godz.11.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne; Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 

Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd


Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

 

 • Wieża kościoła św. Elżbiety – czynna
 • Mostek Czarownic (Pokutnic) w kościele Marii Magdaleny – czynny

 

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

25-28 marca, codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Poćwicz za darmo w McFIT

Poćwicz za darmo w McFIT

25-29 marca, McFit, ul. Legnicka 60b

Stolica Dolnego Śląska to już trzecie miasto w Polsce po Warszawie i Poznaniu, w którym entuzjaści aktywnego stylu życia będą mogli korzystać z bogatej oferty treningowej HOME OF FITNESS. Z okazji otwarcia przygotowano specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych: od 19 do 29 marca każdy może za darmo odwiedzić klub tyle razy, ile chce, i bez zobowiązań go przetestować. Jako pierwsi nową siłownię wypróbowali nasi sportowcy, Damian Janikowski, Anna Jagaciak, którzy szlifują formę przed olimpiadą w Rio de Janerio i aktorka Joanna Jabłczyńska. Więcej 

 

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

godz. 21.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

To będą drugie urodzinyTeatru ToTu! W marcu premiera jeszcze lepszej wersji spektaklu „Wschód Południe Zachód Północ”, przedstawienia, który rozwinął skrzydła ToTu. 

Na bieżąco będą go reżyserować widzowie. Z pełnym zaufaniem ponownie aktorzy oddadzą się w ręce publiczności. Bez niej się nie uda. Na scenie pojawią się nowe twarze.

Poniedziełek, 28 marca 2016 r.

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

poniedziałek 28 marca, czynne od godz. 8.00

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

WIELKANOC

 • Lodowisko przy ul. Spiskiej: poniedziałek - 8.00-22.00
 • Lodowisko w Hali Orbita, ul. Wejherowska: poniedziałek - 8.00-21.00

 

KIna na Wielkanoc

Kina na Wielkanoc

25-28 marca

W piątek, sobotę i poniedziałek czynne będą wszystkie kina. W niedzielę pracuje Multikino Arkady i Cinema City w Koronie. Zobacz godziny otwarcia wszystkich kin w czasie świąt. 

 • DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe: poniedziałek - godz. 15.30-21.00, repertuar
 • Helios - Magnolia Park: poniedziałek - godz. 10.00-22.15, repertuar
 • Helios Aleja Bielany: poniedziałek - godz. 10.00-22.00, repertuar
 • Kino Nowe Horyzonty: poniedziałek - godz. 14.00-22.30, repertuar
 • Cinema City Korona: poniedziałek - godz. 10.10-22.00, repertuar
 • Multikino Arkady: poniedziałek - 12.00-21.45, repertuar
 • Multikino Pasaż Grunwaldzki: poniedziałek - 13.30-21.55, repertuar 

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

 

 • Sky Tower – taras widokowy czynny w poniedziałek 28 marca do godz. 16.30.
 • Wieża kościoła św. Elżbiety – czynna
 • Mostek Czarownic (Pokutnic) w kościele Marii Magdaleny – czynny

 

Afrykarium we wrocławskim zoo

Afrykarium we wrocławskim zoo

poniedziałek 28 marca, godz. 9.00-18.00, pawilon: Klimat Zwierzęta Ludzie czynny od godz.11.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne; Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 

Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

Kolejkowo: Największa w Polsce makieta kolejki

25-28 marca, codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj. 

 

  

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

poniedziałek, 28 marca, godz. 19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 40 zł/ 30 zł

Spektakl „Shirley Valentine” to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Na udział w komedii Willego Russella pozwalają sobie tylko wyjątkowe aktorki. Shirley Valentine ze spektaklu pokazuje, że kochać jest najistotniejszym celem na świecie. W komediowy sposób przedstawienie teatralne daje nadzieje tym, którzy w nim uczestniczą. Pokazuje, że ani pieniądz, ani bieganie za sukcesem nie dają satysfakcji i radości człowiekowi. 

 
 
Hamlet – retransmisja spektaklu z Nationale Theatre

Hamlet – retransmisja spektaklu z Nationale Theatre

WIELKANOC, poniedziałek, 28 marca, godz. 19.00, Multikino Arkady

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisje sztuki „Hamlet” z National Theatre. Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. 

 

Lany Poniedziałek – C-Bool w klubie Eter

Lany Poniedziałek – C-Bool w klubie Eter

WIELKANOC, poniedziałek, 28 marca, godz. 21.00, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, wstęp 20 zł

Imprezowy[ZA]LANY poniedziałek  to już niemal tradycja w Eterze. Nie ma co ukrywać, że Lany Poniedziałek musi być imprezowy. Szykuje się impreza kończąca rygorystyczny post i inaugurująca nowy imprezowy rozdział w Waszym życiu. Zagrają: C-Bool, Sheevia, Lucas Fuerzo. Zgłoś uwagę