Wrocław na weekend: 22-24 maja [WYDARZENIA]

Podczas najbliższego weekendu mamy sporo atrakcji przygotowanych z myślą o Dniu Matki – zwróćcie uwagę na pierwszy F/M Festiwal! Ale i te „bez dedykacji mogą sprawić mamom dużo przyjemności, jak seans filmowy na Przeglądzie Kina Francuskiego czy pokaz mody na Oławskiej. Nie zabraknie też imprez dla najmłodszych, bo Dzień Dziecka tuż-tuż. A ty, wiesz już, gdzie spędzisz wolne?    


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 22 maja 2015 r.

 

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

piątki godz 11.00-18.00, soboty 9.00-16.00, pl. Nowy Targ

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze będzie można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdy weekend będzie ożywiał plac Nowy Targ.

Wystawcy - czytaj tutaj.

 

Plenerowa poradnia dla cukrzyków

Plenerowa poradnia dla cukrzyków

10.00 - 20.00, z przerwą w badaniach 14.00-17.00, pl. Solny

Osoby chore na cukrzycę, które niepokoją się stanem swoich stóp, będą mogły tam zostać przebadane przez specjalistów. Będą też mogły skorzystać z przeróżnych porad  i dowiedzą się, jak na co dzień postępować, by nie dopuścić do rozwoju schorzenia.

 

Weekend z zagadkami w Outroom

Weekend z zagadkami w Outroom

pl. Solidarności 1/3/5, pt: 13.30-22.00; sb-nd: 12.00-22.00, bilety: 99 zł/grupa od 2 do 5 osób

Grupa ludzi w nieznanym dla siebie otoczeniu, pełnym pojedynczych i niezrozumiałych motywów, które jednak w połączeniu stanowią całość. Niepokój na twarzach przyjaciół i strach przepełniający nawet najtwardsze umysły. Presja czasu i kolejne zagadki? Niesamowita gra na żywo. Wchodzicie do zamkniętego pokoju i macie 45 minut, aby się z niego wydostać. Musicie użyć logiki, spostrzegawczości, sprytu oraz pracy zespołowej, jest to jedyna droga ku zwycięstwu. Outroom zaprasza na weekend z zagadkami. Obowiązuje rezerwacja: www.outroom.pl bądź tel. 790 692 155, pytania info@outroom.pl.

 

Bezpłatne badania z okazji Dnia Matki

Bezpłatne badania z okazji Dnia Matki

Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6, 22 maja, godz. 15.00-20.00, 23 maja, godz. 11.00-18.00, wstęp wolny

Z okazji Dnia Matki panie mogą wykonać bezpłatne badania USG tarczycy, oznaczyć markery nowotworowe, a także spotkać się z lekarzami. Wszystkie badania będą wykonywane przez wykwalifikowany personel medyczny. Zorganizowane będą również dyskusje na temat zdrowia kobiet z lekarzami specjalistami: będzie m.in endokrynolog, ginekolog, podolog czy kosmetolog.

Spotkaniu towarzyszyć będą targi designu Life Style Days, a w ofercie odzież damska, biżuteria, dodatki i akcesoria, a także designerskie przedmioty użytkowe czy produkty do pielęgnacji.  

 

Ekopiknik rodzinny \" data-mce-src=

Ekopiknik rodzinny „Przedszkolaki – ekodzieciaki

piątek 22 maja, godz. 16.00-20.00, Przedszkole nr 58, ul. Strzegomska 322, wstęp wolny

W programie m.in.: warsztaty recyklingowe – gry planszowe oraz zręcznościowe z surowców pochodzenia wtórnego, recyklingowy tor przeszkód, bądź eko – zrób własną torbę, zajęcia „wiem, co jem – miejski ogrodnik”, quizy i zabawy – ekologiczne koło fortuny z tematyką odpadową, energetyczną i klimatyczną, wystawa tematyczna – odnawialne źródła energii.

Więcej na www.mojzielonydom.cku.wroc.pl

 

Audycja radiowej Trójki na żywo z Wrocławia

Audycja radiowej Trójki na żywo z Wrocławia

od godz. 16.00

22 maja o godz. 18.30 Magda Jethon, dyrektor Programu 3., oraz Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, oficjalnie ochrzczą nowego krasnala Trójkucia Wywiadka przy tzw. kładce Świebodzkiej na skwerze Promenady Staromiejskiej - Bulwar Tadka Jasińskiego. Imię dla krasnala wybrali słuchacze Programu 3. Wrocław podarował radiowej Trójce krasnala z okazji wyróżnienia, które otrzymał od stacji – Trójkowego Znaku Jakości. 

Uroczystość odbędzie się podczas plenerowego wydania popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (godz. 16.00-19.00). Ze skweru przy Moście Radiowej Trójki poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski. Podczas audycji słuchacze będą mogli również spotkać się z dziennikarzem muzycznym Programu 3. Piotrem Baronem. Na miejscu będzie też „Sklepik Walendzik” z Trójkowymi gadżetami. 

O godz. 20.00 na Dworcu Świebodzkim koncert Macieja Maleńczuka.
Wieczór z Trójką we Wrocławiu zakończy specjalne wydanie „Offensywy” (22.00-0.00), czyli autorskiej audycji Piotra Stelmacha z Dworca Świebodzkiego PKP. 

 

Pierwsza edycja F/M Festiwal

Pierwsza edycja F/M Festiwal

22-24 maja, otwarcie w piątek, godz. 16.00 w Centrum Reanimacji Kultury

Program festiwalu tworzą: sztuka, warsztaty i wykłady. Zaproszeni artyści sztuk wizualnych, muzycy, tancerze i performerzy prezentują własne stanowiska wobec kobiecości w wielu jej aspektach, dotykają także tematu jej miejsca w sztuce i w życiu codziennym. W czasie warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mogli spotkać się z samymi sobą w tym kontekście. Całość uzupełnią wykłady prowadzone przez badaczy, którzy zajmują się tematem ciała i kobiecości teoretycznie. Cały program festiwalu znajdziesz tutaj.

 

OTWARTE WARSZTATY SHOGI

OTWARTE WARSZTATY SHOGI

piątek, godz. 17.00-19.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 42, ul. Serbska 5 (przy Centrum Kultury Agora), sobota, godz. 12.00-14.00, Fundacja NAMI, ul. Energetyczna 14 – tylko grupa dziecięca, wstęp wolny
Kolejna okazja do rozpoczęcia przygody z japońskimi szachami. Dla najmłodszych zabawa dobutsu shogi, czyli zwierzątkowe szachy – dziecięca wersja gry możliwą do opanowania w kilka minut, ale dająca podstawy typowej dla japońskich szachów taktyki z wykorzystaniem zbitych figur jako własnych. Zajęcia prowadzą wrocławscy instruktorzy i zawodnicy shogi, Wojciech Jedynak i Krzysztof Sieja.
Odważni uczestnicy warsztatów, będą mogli zadebiutować w Otwartych Mistrzostwach Polski w Shogi (5-7 czerwca 2015), a najmłodsi w Turnieju Dobutsu Shogi 5 czerwca, prowadzonym przez wynalazczynię gry, a jednocześnie profesjonalną zawodniczkę shogi – Madokę Kitao.

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl "Raj na ziemi wkrótce"

piątek 22 maja, godz. 19.00, ul. Paulińska 4-8

Spektakl zrealizowało Towarzystwo Kultury Czynnej w klasycznej konwencji teatru lalek, co podkreśla groteskowy charakteru świata bohaterów. Opowieść o rzeczywistości, w jakiej żyją współcześni dorośli i jaką szykują przyszłym pokoleniom. O grze pozorów i niewrażliwości społecznej. Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za śmierć dziecka; ani patologiczna rodzina ani sędzia pijak występujący w majestacie prawa, ani przedstawiciele instytucji powołanych do niesienia pomocy bezradnym i nieprzystosowanym społecznie.

 

Kino Nowe Horyzonty - pokazy specjalne I, II i IV części \" data-mce-src=

Kino Nowe Horyzonty: pokazy specjalne I, II i IV części „Mad Max”

22 -23 maja, bilety: 19 zł (normalny), 16 zł (ulgowy), 15 zł (klubowy)

Inspiracją dla seansów jest premiera nowej części przygód głównego bohatera, w którego wcielał się uprzednio Mel Gibson. W „Mad Max: Na drodze gniewu” jako Maxa Rockatansky'ego zobaczymy tym razem Toma Hardy'ego.

Program 22 maja

 • godz. 18.00 „Mad Max”, prod. Australia 1979,
 • godz. 20.00; „Mad Max 2: Wojownik szos”, prod. Australia 1981
 • godz. 22.00; „Mad Max: Na drodze gniewu”, prod. Australia 2015

 

\" data-mce-src=

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”  wernisaż fotografii Michała Magdziaka

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, 22 maja, godz. 18.00
<p >Lata dwudzieste, lata trzydzieste to cykl fotografii inspirowany fotografiami erotycznymi z początku ubiegłego stulecia. Wszystkie zdjęcia robione były w tym samym miejscu, na tle tej samej tapety. Modelki, w stylizacjach retro, pozowały do dwóch zdjęć – pierwsze było ubrane, drugie zawierało elementy nagości. Wszystkie zdjęcia robione były analogowym aparatem średnioformatowym na kliszach 6×6, później poddane były obróbce komputerowej.

 

Wykład otwarty z cyklu „Spotkania u astronomów”

Wykład otwarty z cyklu „Spotkania u astronomów”

piątek 22 maja, godz. 19.00, Instytut Astronomiczny UWr, ul. Kopernika 11, wstęp wolny

Wykład Rozbłyski i inne zjawiska aktywne na Słońcu – prof. Arkadiusz Berlicki. Wykład trwa zwykle ok. godziny. Po każdym wykładzie, jeśli dopisuje pogoda, można obserwować niebo za pomocą refraktora Clarka-Repsolda. Ostatni w tym roku akademickim wykład odbędzie się w piątek, 5 czerwca, o godz. 19.00.

 

Musica Electronica Nova, Elektro-Vision - EXPERIMENTALSTUDIO

Musica Electronica Nova, Elektro-Vision 
– EXPERIMENTALSTUDIO

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Experimentalstudio des SWR z Fryburga to prawdziwa legenda muzyki współczesnej. Obecnie (od 2006), kierowane przez Detlefa Heusingera, Experimentalstudio jest swego rodzaju pośrednikiem, który łączy technikę ze sztuką: od lat udostępnia studia nagraniowe i sprzęt kompozytorom i muzykom, umożliwiając im realizację swoich idei, a także wspiera talenty. W repertuarze koncertu znalazły się kompozycje nowsze: üg Marka Andre na zespół i elektronikę, Abzweige Detlefa Heusingera zespół,  live electronics i wideo, a z klasyki muzyki współczesnej – Dérive 1 Pierre'a Bouleza na sześć instrumentów. Usłyszymy również prapremierowe wykonanie Threesome Lidii Zielińskiej – kompozycji na kwartet smyczkowy, video, orkiestrę smyczkową i elektroniczną dyfuzję dźwięków.

 

Chujowa Pani Domu zawita do Eteru

Chu... Pani Domu zawita do Eteru

Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, 22 maja, godz. 20.00, bilety: 10 zł na www.biletin.pl

O godz. 20.00 bramy Eteru otworzą gościom Vikingowie, którzy dla pierwszych 300 osób przygotowali stylowe starter-packi. Tego wieczoru na scenie pojawi się także królowa całego zamieszania, Magdalena Kostyszyn, a swój występ stand-up zaprezentuje Wiola Walaszczyk. Oprócz tego, do dyspozycji wszystkich gości będzie m.in. pokój utrzymany w klimacie ChPD. 

 

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 22-28 maja, bilety: 19 zł (normalny), 17 zł (ulgowy), 15 zł (klubowy)

W piątek, 22 maja, o godz. 20.00, pokaz „Nowej dziewczyny”, reż. François Ozon. Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera.

 

KAT & Roman Kostrzewski - koncert akustyczno-elektryczny

KAT & Roman Kostrzewski  koncert akustyczno-elektryczny

Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, 22 maja, godz. 20.00, bilety: 40- 50 zł
We wrześniu 2014 roku Kat & Roman Kostrzewski, dzięki wydawnictwu Mystic Production, zaprezentował nową płytę – „Buk – Akustycznie”. Krążek osiągnął wysokie miejsca na liście OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (ZPAV). Zespół z powodzeniem prezentuje go na koncertach. Dwugodzinne występy podzielone są na dwa akty. W pierwszym wybrzmiewają akustyczne frazy z nowo wydanej płyty, po czym kapela przechodzi do aktu drugiego, w którym piekielne dźwięki rozpalają serca zwolenników ostrej muzyki.
 

 

Noc Walpurgi - premiera Teatru Ad Spectatores

Noc Walpurgi  premiera Teatru Ad Spectatores

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48, 22-23 maja, godz. 20.00, bilety: 20-27 zł przed spektaklem

16 grudnia 1916 roku w pałacu księcia Jusupowa przy Nabrzeżu Mojki 92 czterech mężczyzn zamordowało brodatego mnicha, ulubieńca carycy. Spiskowcami byli parlamentarzysta, gej oraz transseksualista. Pierwszy był drugorzędnym politykiem, dwaj pozostali to znaczący członkowie rodziny carskiej. O czwartym uczestniku zdarzeń dramatycznej nocy wiadomo jedynie, że był agentem brytyjskiego wywiadu. Spisek zaplanowano na wieczór. Rasputin zmarł nad ranem. Przez ponad 8 godzin dramatycznej, groteskowej i makabrycznej libacji udało się w przekonaniu morderców uratować Rosję. Rosję, po której półtora roku później nie został nawet ślad. Co wydarzyło się nocy grudniowej przy Nabrzeżu Mojki 92? O tym jest ta opowieść.

 

Świebodzki Targ Kultury - Maciej Maleńczuk & Psychodancing

Świebodzki Targ Kultury  Maciej Maleńczuk & Psychodancing

godz. 20.00, Dworzec Świebodzki

Koncert zainauguruje tegoroczny Świebodzki Targ Kultury. Maciej Maleńczuk – wokalista, instrumentalista, poeta, kompozytor, autor tekstów. Artysta, który swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych takich jak: pop, rock, muzyka folk, muzyka country, a również pieśni religijne. 

 

och-teatr: Weekend z R.

och-teatr: Weekend z R.

Teatr Polski, ul. Zapolskiej 3, 24 maja, godz. 20.30, bilety: www.bilety.sollus.pl

Nawet najbardziej misterny weekendowy plan może wziąć w łeb, jeśli komuś nieopatrznie wymknie się o jedno słowo za dużo. Weekend z R. to angielska farsa w najlepszym wydaniu. Komedia omyłek, w której niezręcznie wypowiedziane słowo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń i niejako wymusza na ich uczestnikach wzniesienie się na wyżyny kreatywności, sprytu i inteligencji. 

 

THE CRACKERS - premiera płyty „4U”

THE CRACKERS  premiera płyty „4U”

Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13, 22 maja, godz. 20.30, bilety: 10 zł przed koncertem
Premiera płyty „4U” The Crackers, rejestracja płyty DVD. Po blisko 20 lat działalności wrocławski The Crackers stał się jednym z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce funkowych składów, gwarantując słuchaczom świetną zabawę i artystyczną satysfakcję. 
Największym atutem The Crackers są koncerty, podczas których najlepiej sprawdza się wirtuozeria muzyków, ich żywiołowość, spontaniczność, umiejętność wspólnej improwizacji, znakomite brzmienie oraz – last but not least – abstrakcyjne poczucie humoru. The Crackers promują właśnie swoją najnowszą płytę. Koncert w Vertigo zagrają w specjalnym, poszerzonym składzie.
 

 

Nine w Teatrze Capitol

Nine w Teatrze Capitol

Teatr Muzyczny Capitol, godz.19.00, bilety: 60/50 zł

Fabuła musicalu nawiązuje do słynnego filmu "8 ½", autobiograficznej opowieści w reżyserii Federico Felliniego. Głównym bohaterem również w "Nine" jest reżyser filmowy, Guido Contini.

W przeddzień 40. urodzin doświadcza kryzysu wieku średniego, zagubienia i blokady twórczej. Kobiety, które go otaczają: matka, żona, kochanka, producentka, gwiazdy filmowe, nie ułatwiają mu życia, próbuje więc ukryć się przed nimi i przed oczekującymi na nowy scenariusz producentami filmowymi - ucieka do Wenecji i chowa się w tamtejszym spa.

Więcej znajdziesz tutaj.

 

Sobota, 23 maja 2015 r.

 

Piknik Strzelecki

Piknik Strzelecki

sobota 23 maja, godz. 11.00 -14.00 (rejestracja strzelających od godz. 10.00), strzelnica MCS przy ul. Paderewskiego 35

Kolejny raz będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z broni palnej, nie posiadając żadnych pozwoleń czy uprawnień.Z uwagi na pojemność strzelnicy MCS-u oraz przepisy bezpieczeństwa organizatorzy proszą o wyrozumiałość ze strony tych osób, dla których nie wystarczy miejsca.

Strzelanie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Na cuczestników czeka także wystawa broni palnej oraz posiłek.

 

ECO Piknik w Parku Grabiszyńskim

ECO Piknik w parku Grabiszyńskim

każda sobota, godz. 10.00-17.00

ECO Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać będzie przepyszne jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień będą odbywać się zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, przejażdżki konne, bańki mydlane. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół!

 

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

piątki, godz 11.00-18.00, soboty 9.00-16.00, pl. Nowy Targ

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze będzie można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdy weekend będzie ożywiał plac Nowy Targ.

Wystawcy – czytaj tutaj.

 

II edycja Sky Tower Run 2015

II edycja Sky Tower Run 2015

Sky Tower, godz. 10.00

W sobotę, 23 maja, odbędzie się II edycja Sky Tower Run, czyli biegu po schodach na najwyższy budynek w Polsce. Zawody organizują Sky Tower i Wrocławski Klub Biegacza Piast. Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że upowszechnią sport, jakim są biegi po schodach, a sam bieg na Sky Tower wpisze się na stałe w cykl imprez towerrunningu.

 

Poranki dla dzieci -Ernest i Celestyna

Poranki dla dzieci – Ernest i Celestyna

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Adaptacja książek Gabrielle Vincent. Wśród niedźwiedzi przyjaźń z myszką nie jest dobrze widziana. A jednak Ernest wielki miś rozrabiaka, klaun i muzyk, przyjmie do swojego domu Celestynę, osieroconą myszkę, która postanowiła uciec ze świata gryzoni. Ta dwójka samotników będzie się nawzajem wspierać, a ich przyjaźń zmieni porządek świata.

Po projekcji – warsztaty.

 

Panorama Racławicka - 30 lat we Wrocławiu

Panorama Racławicka – 30 lat we Wrocławiu

Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, 23 maja, godz. 10.00, wstęp wolny
 • godz. 10.00 – promocja książek: „Panorama Racławicka we Wrocławiu 1985-2015. Kultura i turystyka” i „Panorama z ukosa. Wspomnienia z czasów konserwacji Panoramy Racławickiej 1981-1985”, spotkanie prowadzi Romuald Nowak
 • godz. 10.30, dla dzieci „Zostań twórcą panoramy Wrocławia” – zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat. Przy ładnej pogodzie zajęcia odbędą się w plenerze, przy niesprzyjającej – gmachu muzeum. Zapisy w Dziale Oświatowym w godz. 9.00-15.00, tel.: 71 372 51 48 
 • godz. 13.00, dla dzieci „Trzeci wymiar Panoramy” – zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat, prowadzi Izabela Trembałowicz-Chęć. Po krótkiej prezentacji wyjaśniającej specyfikę panoramy, jako dzieła sztuki łączącego w sobie malarstwo i scenografię, dzieci wykonają prace plastyczne w grupach po 4-5 osób, inspirowane Panoramą Racławicką lub wg własnego pomysłu. Zapisy w Dziale Oświatowym w godz. 9.00-15.00, tel.: 71 372 51 48
 • godz. 15.00 „Broń wojskowa schyłku XVIII w. w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu” – wykład kustosza Jacka Witeckiego
 • godz. 16.00 „Polskie Panoramy batalistyczne” – wykład Beaty Stragierowicz
 • godz. 17.00 „Panoramy europejskie” – wykład Romualda Nowaka. Na świecie do naszych czasów przetrwało zaledwie kilkadziesiąt historycznych panoram, z tego jedenaście w Europie. W ostatnim dziesięcioleciu XIX w. było ich kilkaset. Wiele z nich zostało powtórnie przemalowywanych bądź malowanych na odwrociach. 

 

Ojcowie Na Start Wrocław 2015

Ojcowie Na Start Wrocław 2015

sobota, 23 maja, zapisy do godz. 10.40, las Osobowicki, wstęp bezpłatny

Zawody mają promować postawy wspólnego, aktywnie spędzonego czasu z rodziną, a szczególnie propagowanie świadomego ojcostwa. Wspólny start dzieci i rodziców pokazuje alternatywną formę wspólnego spędzania czasu.

Start wyścigu to okolice boiska leśnego, trasa zaś będzie wiodła przez leśno-parkowe ścieżki – mapa trasy na stronie www.wroclaw.ojcowienastart.pl/trasa/). W programie imprezy towarzyszące i dodatkowe atrakcje, w tym: panel dyskusyjny o wyzwaniach ojcostwa we współczesnych czasach i roli sportu w wychowaniu; rozgrywki w badmintona; wyścigi na rowerkach biegowych dla dzieci, które jeszcze nie jeżdżą samodzielnie na rowerze; grill.

 

Warsztaty: Dekoracyjne świeczki

Warsztaty: Dekoracyjne świeczki

Akademia Blisko Ciebie, ul. Hoene-Wrońskiego 24-25, godz. 11.00-12.00, cena: 19 zł od dziecka, 29 zł od rodzeństwa, dzieci towarzyszące do lat 4 – wstęp bezpłatny (będą miały możliwość zabawy w kąciku plastycznym)

Akademia Blisko Ciebie zaprasza do wspólnej zabawy w wytwórnię dekoracyjnych świec żelowych. Zrobienie świeczek sprawi wiele radości dzieciom. Będą mogły zatapiać w żelu muszelki, koraliki, cekiny, kolorowy piasek. Każde dziecko przygotuje własnoręcznie 2 świeczki. Kolorowe świeczki to wspaniały prezent na Dzień Matki. Szczegóły tutaj.

 

Spotkanie z maskami teatralnymi dla najmłodszych w Centrum Kultury ZAMEK

Spotkanie z maskami teatralnymi dla najmłodszych w Centrum Kultury ZAMEK

sobota, 23 maja, godz. 11.00 i 12.30, pl. Świętojański 1, wstęp 7 zł, obowiązują zapisy

Podczas spotkania poznają różne rodzaje masek teatralnych – maski początkowo używane w celach magicznych lub obrzędowych mogą mieć różne kształty, czasami przedstawiają emocje, innym razem zwierzę, demona lub potwora.
Spotkanie poprowadzą: Jagoda Siegień i Piotr Bublewicz
•  Wstęp 7 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew. 29. Liczba miejsc ograniczona.
• Czas trwania około 60 minut
•  Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat
*jeśli nie uzbiera się wystarczająco duża ilość chętnych odbędzie się jedynie spotkanie o godzinie 11.00
Centrum Kultury ZAMEK uczestniczy w programie UrbanCard Premium. Posiadacze karty otrzymują 20% zniżki przy płatności gotówką.

 

Zabierz rodziców do biblioteki - „Inteligencja i niezwykłe zdolności zwierząt”

Zabierz rodziców do biblioteki Inteligencja i niezwykłe zdolności zwierząt

sobota, 23 maja, godz. 11.00, Biblioteka Ikara, ul. Bulwar Ikara 29-31, zajęcia bezpłatne, obowiązują zapisy

Podczas prezentacji multimedialnej przedstawimy najbardziej inteligentne gatunki zwierząt zdolne do wykonywania zadań typowych dla ludzi. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. o zwierzętach, które rozpoznają swoje odbicie w lustrze, które potrafią malować, posługiwać się narzędziami lub „służą” w wojsku czy policji. W części warsztatowej zajęć: zadanie plastyczne.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat z opiekunami, którzy chcą w sposób aktywny i twórczy uczestniczyć razem ze swoimi podopiecznymi w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. Na warsztaty obowiązują zapisy: tel. 71 354 72 64, mbp23@biblioteka.wroc.pl. Prosimy o punktualne przybycie.

 

Grafika na ceramice - warsztaty dla dzieci

Grafika na ceramice - warsztaty dla dzieci

sobota 23 maja, godz. 11.00-13.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-335a, cena: 40 zł, dla dzieci w wieku 5-12 lat

Dzieci będą miały okazję stworzyć autorską, niepowtarzalną kompozycję graficzną na dostępnej ceramice (filiżanki, kubki, talerze itp.). Warsztatowicze mogą skorzystać z gotowych motywów lub zaprojektować autorskie, a wszystko to w klimacie pięknego dwudziestolecia międzywojennego. Własnoręcznie ozdobiona ceramika zostanie później wypalona w piecu, zyskując w ten sposób trwałość. Prace będą gotowe do odbioru tydzień po zakończeniu zajęć. Prowadzący: Anna Specylak - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale ceramiki i szkła.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

każda sobota, godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, aż po pierwsze śniegi. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.

 

Decrunch Copy Party 2015

Decrunch Copy Party 2015

ToTu, ul Hubska 6, godz. 12.00, wejściówki: 20 zł – sobota, dzienna część imprezy (25 zł bilet rodzinny – dziecko i opiekun), 35 zł – zarówno dzienna część imprezy, jak i demoscenowa (wieczór aż do rana w niedzielę)
Decrunch Files (12-19) – impreza otwarta w atmosferze giełdy komputerowej i retrogamingu, Decrunch Party (od 20) – impreza zamknięta w klimacie demosceny.

Impreza jest okazją do spotkania fanów komputerów 8 i 16 bit popularnych w Polsce i Europie w latach 80. i 90. XX wieku (takich marek jak Amiga, Commodore, Atari czy ZX Spectrum), a także ludzi ze środowiska sceny komputerowej, zarówno aktywnych kiedyś, jak i dzisiaj. Tematem przewodnim pierwszej edycji będą komputery Amiga; strona wydarzenia oraz FB

 

XV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015

XV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015

Dom Kultury BAKARA, ul. Różana 4-6, 23-24 maja, godz. 12.00, wstęp wolny

Zapraszamy na XV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015. Festiwal realizowany jest pod patronatem Wydziału Kultury Miasta Wrocławia. Tu przyjeżdżają młodzi adepci piosenki z całej Polski – od Szczecina po Rzeszów. Nawet znani z telewizji „mali giganci”. W konkursie weźmie udział blisko 80 wykonawców z całej Polski – soliści i zespoły wokalne. Przesłuchania konkursowe – w czterech kategoriach – zaczynają się w sobotę o godzinie 12.00. Koncert laureatów rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.30. Gośćmi Festiwalu będą Alicja Janosz i „Famous” Jim Williams.

 

FASHION show&workshops czyli moda na ul. Oławskiej

FASHION show&workshops, czyli moda na ul. Oławskiej

od godz. 12.00 bezpłatne warsztaty, godz. 19.00 pokaz mody, wybieg na ul. Oławskiej

Podczas sobotniego pokazu mody organizowanego przez DSW wraz ze Szpilka Hobby Restaurant będzie można podziwiać prace dyplomowe absolwentów „Technik projektowania ubioru” oraz stylizacje oparte na kreacjach marek, takich jak Red Valentino, Love Moschino i Elisabetta Franchi, przygotowane przez Paulinę Sulanowską – studentkę DSW i brand managera wrocławskiego butiku CATWALK.

Bezpłatne warsztaty arsztaty, Szpilka Hobby Restaurant, ul. Szewska 8

 • godz. 12.00, Warsztat personal branding z Radzką, zapisy
 • godz. 12.00, Warsztat szycia DIY z Anią Maksymiuk
  z Co za szycie
  , zapisy
 • godz. 14.00, Jak osiągnąć sukces w modzie – wykład motywacyjny Doroty Wróblewskiej, zapisy

 

Weekend z zagadkami w Outroom

Weekend z zagadkami w Outroom

pl. Solidarności 1/3/5, pt: 13.30-22.00; sb-nd: 12.00-22.00, bilety: 99 zł/grupa od 2 do 5 osób

Grupa ludzi w nieznanym dla siebie otoczeniu, pełnym pojedynczych i niezrozumiałych motywów, które jednak w połączeniu stanowią całość. Niepokój na twarzach przyjaciół i strach przepełniający nawet najtwardsze umysły. Presja czasu i kolejne zagadki. Niesamowita gra na żywo. Wchodzicie do zamkniętego pokoju i macie 45 minut, aby się z niego wydostać. Musicie użyć logiki, spostrzegawczości, sprytu oraz pracy zespołowej, jest to jedyna droga ku zwycięstwu. Outroom zaprasza na weekend z zagadkami. Odwiedźcie Horror Room, prawdziwy pokój z największych koszmarów! Wymagana wcześniejsza rezerwacja na www.outroom.pl bądź tel. 790692155 wszelkie pytania info@outroom.pl.

 

Zostań kartografem. Rysujemy dawne mapy Wrocławia i Śląska

Zostań kartografem. Rysujemy dawne mapy Wrocławia i Śląska

sobota 23 maja, godz. 12.00, Muzeum Historycznym (Pałac Królewski), ul. Kazimierza Wielkiego 35, wstęp 5 zł, obowiązuje rejestracja

Dowiemy się, co to są mapy i do czego służą, poznamy ich historię, dzięki prezentacji multimedialnej obejrzymy najstarsze mapy świata, Europy i Śląska, a także dawne plany Wrocławia. Następnie dzieci samodzielnie pokolorują stare mapy Dolnego Śląska i Wrocławia lub narysują własną.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat i trwają ok. 90 minut. Informacje o zajęciach pod numerem telefonu: 71 391 69 40 w. 113. Rezerwacja i informacja o wolnych miejscach pod numerem telefonu: 71 391 69 40 w. 001. Liczba miejsc ograniczona.

 

Muzeum Narodowe we Wrocławiu - „Spacery z wolontariuszami”

Muzeum Narodowe we Wrocławiu  Spacery z wolontariuszami

Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, 23 maja, godz. 13.00, wstęp wolny

Zapraszamy na spacer po muzealnych galeriach. Przewodnikami będą wolontariusze Muzeum Narodowego we Wrocławiu, którzy oprowadzać będą po przygotowanych przez siebie trasach. Oprowadzają: Ewa Michalewicz, Piotr Jaworski. Start: hol wejściowy.

 • Bartholomaeus Spranger, „Chrzest Chrystusa”, 1603
 • Daniel Moder, „Portret cesarza Rudolfa II”, 1592
 • Jan Matejko, Śluby Jana Kazimierza”, 1893
 • Jan Matejko, Konrad Wallenrod”, 1863
 • Na zakończenie niespodzianka muzyczna

 

 Wiosenny aktywny weekend z ZUMBĄ, BADMINTONEM, SAUNĄ... - świętujemy Dzień Matki

Wiosenny aktywny weekend z ZUMBĄ, BADMINTONEM, SAUNĄ...  świętujemy Dzień Matki

Kuźnia Satysfakcji Moje Chwile, ul. Mianowskiego 2B, sobota, godz. 13.30-18.00, wstęp wolny, e-mail: kuznia@kuzniasatysfakcji.pl, tel. +48 537 503 533

W programie m.in.: zumba i zdrowy kręgosłup na świeżym powietrzu; profesjonalne warsztaty makijażu i pielęgnacji skóry, relaks w strefie saun z ceremoniami zapachowymi, pokazowe masaże, animacje dla dzieci, treningi badmintona z trenerem, degustacje dietetycznych wypieków i koktajli. Najmłodszymi zaopiekuje się animator, który przygotował dla dzieci wiele atrakcji, miedzy innymi malowanie twarzy, gry, warsztaty plastyczne; dla starszych dzieci trening badmintona z trenerem. Panom udostępnimy w tym czasie halę sportową do gry w koszykówkę, siatkówkę, halową piłkę nożną oraz strefę saun. Podczas wydarzenia rozlosujemy karty podarunkowe na skorzystanie z usług Kuźni Satysfakcji. 

 

VII RODZINNY FESTYN OSIEDLOWY \" data-mce-src=

VII RODZINNY FESTYN OSIEDLOWY MISJA NA OŁBINIE

sobota, 23 maja, godz. 14.00-18.30, park im. Stanisława Tołpy, ul. Nowowiejska, wstęp wolny

Już po raz siódmy serdecznie zapraszamy na międzypokoleniowe, rodzinne wydarzenie plenerowe, tym razem pod hasłem  „Po sąsiedzku”. Przybywajcie tłumnie z rodzinami, dziećmi, przyjaciółmi i zwierzakami. Świetna pogoda już zamówiona, dobra zabawa gwarantowana!
Atrakcje
1. II Ołbiński Turniej Tenisa Stołowego
2. Międzypokoleniowy Ołbiński Turniej Piłki Nożnej (dużą dmuchaną kulą)
3. Warsztaty recyklingowe, malowanie twarzy, tworzenie kartek ozdobnych, MOPS
4. Budowanie kartonowego miasta, tworzenie węża z rolek po papierze dookoła parku
5. Punkt Rowerowy – promocja zdrowego trybu życia, naprawy rowerowe, porady, pokaz
6. Konkurs GŁÓWNY z fantami i super nagrodami
7. Punkt Ołbińskich Darmowych Porad Wszelakich do dyspozycji ludzi m.in. psycholog, prawnik, dietetyk, specjalista ds. przemocy, specjalista ds. pomocy społecznej
8. Fundacja Siwy Dym: pomiary składu masy ciała
9. Warsztaty i stanowisko alpinistyczne organizowane przez Speleoclub Wrocław
10. Stanowisko z pszczelarzami – pokazy, konkursy, warsztaty
11. Osiedlowy kiermasz ciast
12. Audiatur: Promowanie sprzątania po psach, porady, pokaz tresury psów, dogoterapia
13. Sąsiedzka FOTOBUDKA
14. Kącik zabaw dla najmłodszych
15. Dmuchaniec
16. Występy muzyczne i taneczne na scenie, m.in. Śpiewająca zgraja oraz Zespół taneczny 3 DANCE
17. Kuglarze, bańkarze, tworzenie latawców – wolontariusze ze Stowarzyszenia Tratwa
18. Konkursy i zabawy integracyjne, mi.n. przeciąganie liny, konkurs wiedzy i in.

 

Nabór do juniorskiej drużyny ultimate frisbee 71 WRATISLAVIA

Nabór do juniorskiej drużyny ultimate frisbee 71 WRATISLAVIA

sobota+niedziela, gody. 14.00, Boisko Wratislavia ul.Dembowskiego 6-8

Masz wolny czas w weekend? Chcesz poznać nową dyscyplinę jaką jest Ultimate Frisbee? Poszukujesz nowego zajęcia? Chcesz poznać nowych znajomych? Przyjdź do nas 23-24 maja o godzinie 14.00 na tryout'y i dołącz do naszej drużyny. Nie musisz obawiać się, że nie dasz rady. Zapraszamy całą młodzież, która chciałaby spróbować swoich sił w tej nowej dyscyplinie. Miejsca starczy dla wszystkich! Trening są darmowe. Wystarczy dobry humor, sportowe buty i strój na przebranie i możesz spróbować swoich sił w dyscyplinie, która jest dla nas pasją. Nie potrzebujesz wiele, po prostu przyjdź! W programie planujemy nie tylko tradycyjny trening, ale też sporo zabaw, takich jak hotbox, discgolf oraz konkurs na najdłuższy rzut lewą ręką.

 

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

sobota-niedziela, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, centrum otwarte od godz. 10.00, obowiązuje rejestracja.

"Kreatywniak" to warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat, które odbywają się w soboty w godzinach 16-30-17.30 i w niedziele 11.00-12.00. Ich koszt to 20 zł/h. Przy współpracy z naszym logopedą tworzona zostaje grupa dla dzieci skupiająca się na rozwoju aparatu mowy i korekcie ewnetualnych wad. Zajęcia będą się odbywały w soboty w godzinach: 10.00-10.45 Grupa "Logoigraszki" (3-4 lata) FasTracKids English to Innowacyjna metoda nauczania języka angielskiego, która pozwala przyswajać wiedzę w sposób bezstresowy. Program ten przygotowuje dzieci do standardowych egzaminów z języka angielskiego za pomocą gier, piosenek i tym podobnych aktywności. Zajęcia odbywają się soboty o godzinie 15.00 i trwają godzinę. Pierwsze zajęcia są darmowe. Rejestracja: wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Bezpłatne badania z okazji Dnia Matki

Bezpłatne badania z okazji Dnia Matki

Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6, 23 maja, godz. 11.00-18.00, wstęp wolny

Z okazji Dnia Matki panie mogą wykonać bezpłatne badania USG tarczycy, oznaczyć markery nowotworowe, a także spotkać się z lekarzami. Wszystkie badania będą wykonywane przez wykwalifikowany personel medyczny. Zorganizowane będą również dyskusje na temat zdrowia kobiet z lekarzami specjalistami: będzie m.in endokrynolog, ginekolog, podolog czy kosmetolog. Spotkaniu towarzyszyć będą targi designu Life Style Days, a w ofercie odzież damska, biżuteria, dodatki i akcesoria, a także designerskie przedmioty użytkowe czy produkty do pielęgnacji.  

 

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Stadion Wrocław, godz. 15.30

W sobotę, 23 maja, piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się z Górnikiem Zabrze w meczu 34. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 na Stadionie Wrocław.

 

Pierwsza edycja F/M Festiwal

Pierwsza edycja F/M Festiwal

Centrum Reanimacji Kultury

Zaproszeni artyści sztuk wizualnych, muzycy, tancerze i performerzy prezentują własne stanowiska wobec kobiecości w wielu jej aspektach, dotykają także tematu jej miejsca w sztuce i w życiu codziennym. W czasie warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mogli spotkać się z samymi sobą w tym kontekście. Całość uzupełnią wykłady prowadzone przez badaczy, którzy zajmują się tematem ciała i kobiecości teoretycznie. Cały program festiwalu znajdziesz tutaj

 

Musica Electronica Nova, Elektro-Vision KINO DŹWIĘKU - Biała Noc

Musica Electronica Nova, Elektro-Vision KINO DŹWIĘKU – Biała Noc

godz. 17.00-4.00, Instytut im. J. Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Przejście Żelaźnicze

Białą Noc – całonocna impreza z muzyką elektroakustyczną. Dzięki Zhangowi Xiaofu usłyszymy elektroniczne dźwięki z Chin. Wyruszymy na wycieczkę po wyobrażonych krajobrazach z Françoise Barriere, wybierzemy się na spacer wśród fal z Patrykiem Zakrockim, posłuchamy Niemena i zdamy się na gust Piotra Tracza. Przeniesiemy się też do industrialnego Berlina.

Zaczynamy o 17.00, gramy do rana. Karnet na wszystkie sesje Białej Nocy: 20 zł. Szczegóły na www.musicaelectronicanova.pl

 

OTWARTE WARSZTATY SHOGI

OTWARTE WARSZTATY SHOGI

sobota, godz. 12.00-14.00, Fundacja NAMI, ul. Energetyczna 14 – tylko grupa dziecięca, wstęp wolny
Kolejna okazja do rozpoczęcia przygody z japońskimi szachami. Dla najmłodszych zabawa dobutsu shogi, czyli zwierzątkowe szachy – dziecięca wersja gry możliwą do opanowania w kilka minut, ale dającą podstawy typowej dla japońskich szachów taktyki z wykorzystaniem zbitych figur jako własnych. Zajęcia prowadzą wrocławscy instruktorzy i zawodnicy shogi, Wojciech Jedynak i Krzysztof Sieja.

 

II Noc Humanistów

II Noc Humanistów

sobota 23 maja, godz. 18.00-22.00, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Instytut Pedagogiki, Instytut Psychologii, ul. Dawida 1

W programie warsztatów wykładów i spotkań pojawią się między innymi wykłady: mgr Izabeli Baron z Katedry Muzykologii, Dlaczego po obejrzeniu reklam telewizyjnych często mamy w uszach robaka?; dr Magdaleny Barbaruk z Instytutu Kulturoznawstwa, Błędne mapy, czyli film jako badanie i przedstawienie. Dla chętnych salon gier historycznych.

Cz. I, godz. 18.00-19.00

 • s. 18. Archeologia eksperymentalna i rekonstrukcyjna, pokazy dawnych technik obróbki krzemienia, lepienia naczyń ceramicznych, obróbki kości, rogu
 • s. 21. „Nowe media i sztuka”
 • s. 22. „Dlaczego po obejrzeniu reklam telewizyjnych często mamy w uszach robaka? – opis przyczyn i skutków zjawiska earworm w spotach reklamowych”
 • s. 39. Grywalizacja w edukacji
 • s. 44. dr Martyna Pryszmont-Ciesielska „Macierzyństwo Unplugged – pięć historii”

Cz. II, godz. 19.00-20.00

 • s. 21. „Błędne mapy, czyli film jako badanie i przedstawienie”
 • s. 22. Zapachy osobowości
 • s. 39. Salon gier historycznych (do 21.00)
 • s. 44. Cmentarzyska, zamki, świątynie. Wrocławska archeologia w Polsce i na świecie – prezentacja multimedialna”

Cz. III, godz. 20.00-21.00

 • s. 21. Jazzowe aranżacje polskiej muzyki folkowej
 • s. 22. „Muzyka jako istota kultury”
 • s. 44. „Historyk sztuki jako detektyw”

Cz. IV godz. 21.00. – 22.00.

 • s. 21. „O duchach w cieniu śląskiej szubienicy”
 • s. 22. „Ikony popkultury, wyjęci spod prawa i niewolnicy, czyli święci ludowi w latynoamerykańskim wydaniu”
 • s. 39 Magia i moc rzeczywistości wirtualnej
 • s. 44. „Tajemnice rekonstrukcji zabytków starożytnych cywilizacji”

 

Musica Electronica Nova, Elektro-Vision - PIERRE HENRY I CZŁOWIEK Z KAMERĄ

Musica Electronica Nova, Elektro-Vision  PIERRE HENRY I CZŁOWIEK Z KAMERĄ

godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, sala nr 1

Muzyczno-filmowy wieczór. Zobaczymy pełną wersję filmu Człowiek z kamerą filmową Dżigi Wiertowa z 1929 roku, jednego z najważniejszych dzieł wczesnego kina eksperymentalnego. Ten nowatorski, niemy dokument z życia wielkich miast jest wyjątkowo lubiany przez współczesnych kompozytorów i wykonawców muzyki elektronicznej: inspirowaną filmem Wiertowa muzykę stworzyli m.in. Michael Nyman czy The Cinematic Orchestra. We Wrocławiu obrazom Człowiek z kamerą filmową towarzyszyć będzie ścieżka dźwiękowa skomponowana w 1993 roku przez Pierre'a Henry'ego, współtwórcę muzyki elektroakustycznej, wielkiego innowatora dwudziestowiecznej muzyki współczesnej. Za projekcję dźwięku odpowiadać będzie Etienne Bultingaire. 

 

Kino Nowe Horyzonty - pokazy specjalne I, II i IV części \" data-mce-src=

Kino Nowe Horyzonty: pokazy specjalne I, II i IV części Mad Max

bilety: 19 zł (normalny), 16 zł (ulgowy), 15 zł (klubowy)

Inspiracją dla seansów jest premiera nowej części przygód głównego bohatera, w którego wcielał się uprzednio Mel Gibson. W Mad Max: Na drodze gniewu jako Maxa Rockatansky'ego zobaczymy tym razem Toma Hardy'ego.

Program 23 maja

 • godz. 16.00; Mad Max, prod. Australia 1979
 • godz. 18.00; Mad Max 2: Wojownik szos, prod. Australia 1981
 • godz. 20.00; Mad Max: Na drodze gniewu, prod. Australia 2015

 

\" data-mce-src=

„Kodeks wrocławski ARS CANTUS koncert promocyjny

sobota, 23 maja, godz. 18.00, Ratusz, Sala Wielka, wstęp wolny

Kodeks wrocławski – to ocalały XV-wieczny rękopis wyjątkowych i wybitnych dzieł muzyki polifonicznej. Choć rękopis znany jest specjalistom od prawie stulecia, to  szersza publiczność dopiero teraz ma okazję do zapoznania się z jego bogatym repertuarem.

Najbliższy koncert zespołu ARS CANTUS pod dyrekcją Tomasza Dobrzańskiego we wrocławskim ratuszu jest koncertem promującym  płytę „Kodeks wrocławski”, która  miała swoją premierę na początku maja.

 

Spotkanie z autorką książki \" data-mce-src=

Spotkanie z autorką książki Góry z duszą

Empik w CH Renoma, ul. Świdnicka 40, 23 maja, godz. 18.00, wstęp wolny
Spotkanie autorskie z Moniką Witkowską poświęcone książce Góry z duszą. To nie tylko przewodnik, ale też poradnik. Książka zawiera siedem różnorodnych opisów tras górskich na całym świecie. Jednak autorka udowadnia, że góry to nie tylko czekające na zdobycie szczyty, ale też ludzie, którzy żyją na stokach, przyroda, legendy, fascynujące historie pierwszych zdobywców. To wszystko tworzy „duszę gór”, która ujmuje każdego podróżnika. 
Jeśli wnikniemy w tę duszę, góra przestanie być dla nas tylko martwymi skałami, zimnym lodowcem czy punktem na mapie. Poznając duszę góry, odkrywamy jej wnętrze, lepiej ją rozumiemy i w efekcie mamy do niej większy sentyment – pisze Monika Witkowska.

 

CIAO, CIAO BAMBINA w Imparcie

CIAO, CIAO BAMBINA w Imparcie

sobota, 23 maja, godz. 19.00, ul. Mazowiecka 17, bilety: 30 zł

Zamknięty w nieco ponadgodzinną przestrzeń spektakl to propozycja dla odbiorców najintymniejszych przeżyć. Od momentu wejścia na scenę bohatera, zostajemy uwikłani w tę sztukę niczym w zakład Pascala. Nie możemy w niej nie uczestniczyć. Materią, z której utkano opowieść, jest świadomie podana biografia Marino Mariniego. Na absolutnie szczerej, osobistej relacji z życia Nicola Palladini zbudował sceniczny przekaz, przez który chce się z nami komunikować.

W ciągu 90 minut usłyszymy szlagiery: Tu vuo fa l'americano, L'Italiano, Azzurro, Marina, O'sole mio, Love in Portofino, Volare, Mamma, Guarda che luna, That's amore, Mambo Italiano, Quando, quando quando, Buonasera Signorina, Arivederci Roma, Piove  czy Nie płacz kiedy odjadę.

 

 KSW 31 – transmisja gali KSW w Multikinie

KSW 31 – transmisja gali KSW w Multikinie

Multikino Arkady Wrocławskie, 23 maja, godz. 19.00, bilety: 40 zł (sugerowany wiek: 18 lat) w kasie kina oraz na: www.multikino.pl

Multikino jako jedyna sieć kinowa w Polsce zrealizuje transmisję gali KSW 31. Galę zobaczymy na wielkim ekranie tylko w Multkinie. W głównych walkach KSW 31 wystąpią największe gwiazdy Federacji: najsilniejszy zawodnik MMA na świecie Mariusz „Pudzian” Pudzianowski, mistrz KSW w wadze średniej Michał „Cipao” Materla, mistrz KSW w wadze ciężkiej Karol „Coco” Bedorf, legenda polskiego MMA Tomasz „Gorilla” Drwal oraz mistrz KSW w wadze lekkiej Maciej „Irokez” Jewtuszko. 

 

Janusz Radek w Mleczarni

Janusz Radek w Mleczarni

Klub Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, 23 maja, godz. 19.00, bilety: 35-40 zł

Janusz Radek w bardzo nowoczesnej, wręcz eksperymentalnej, elektronicznej odsłonie zaśpiewa i zagra swoje utwory do tekstów Haliny Poświatowskiej. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne elektroniczne brzmienia, podążając nawet w stronę powolnego nastrojowego przestrzennego ambientu. Wokalista podczas koncertu zagra na instrumentach klawiszowych, wspomagać go będzie pianista młodego pokolenia Adam Drzewiecki.

 

Nadzwyczajna Gala Operowa - Gwiazdy MET - Violeta Urmana

Nadzwyczajna Gala Operowa  Gwiazdy MET  Violeta Urmana

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, 23 maja, godz. 19.00

Violeta Urmana, mezzosopranistka litewskiego pochodzenia, jest jedną z najbardziej rozchwytywanych wykonawczyń niemieckiego i włoskiego repertuaru operowego. Violeta Urmana – mezzosopran. Orkiestrą Opery Wrocławskiej dyryguje Massimo Zanetti. Zabrzmi: Piotr Czajkowski, Camille Saint-Saëns, Giacomo Puccini, Francesco Cilea, Giuseppe Verdi, Pietro Mascagni.

 

Półfinał Life On Stage 2015

Półfinał Life On Stage 2015

Stary Klasztor, ul. Purkyniego1, 23 maja, godz. 20.00, wstęp wolny
Hatbreakers, No Dick In The Village i Rooster w półfinale Life On Stage 2015. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Zalewski, zwycięzca przeglądu zagra na Life Festiwal Oświęcim 2015. Podczas koncertu będzie można wygrać wejściówki na tegoroczny festiwal w Oświęcimiu, który odbędzie się 16-20 czerwca.

 

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 22-28 maja, bilety: 19 zł (normalny), 17 zł (ulgowy), 15 zł (klubowy)

godz. 18.00 „Guillaume i chłopcy! Kolacja!” Guillaume'a Galienne'a. Zaadaptowany na potrzeby kina monodram, za który w 2010 roku Galienne otrzymał francuską teatralną nagrodę Moliere. 

godz. 20.00 Francuski minister” w reż. Bertranda Taverniera. Ekranizacja komiksu Christophe'a Blaina i Abela Lanzaca.

 

Noc Walpurgi - premiera Teatru Ad Spectatores

Noc Walpurgi  premiera Teatru Ad Spectatores

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48, 22-23 maja, godz. 20.00, bilety: 20-27 zł przed spektaklem

16 grudnia 1916 roku w pałacu księcia Jusupowa przy Nabrzeżu Mojki 92 czterech mężczyzn zamordowało brodatego mnicha, ulubieńca carycy. Spiskowcami byli parlamentarzysta, gej oraz transseksualista. Pierwszy był drugorzędnym politykiem, dwaj pozostali to znaczący członkowie rodziny carskiej. O czwartym uczestniku zdarzeń dramatycznej nocy wiadomo jedynie, że był agentem brytyjskiego wywiadu. Spisek zaplanowano na wieczór. Rasputin zmarł nad ranem. Przez ponad 8 godzin dramatycznej, groteskowej i makabrycznej libacji udało się w przekonaniu morderców uratować Rosję. Rosję, po której półtora roku później nie został nawet ślad. Co wydarzyło się nocy grudniowej przy Nabrzeżu Mojki 92? O tym jest ta opowieść.

 

Niedziela, 24 maja 2015 r.

 

Dzień Dziecka w Centrum Poznawczym Hali Stulecia

Dzień Dziecka w Centrum Poznawczym Hali Stulecia

niedziela, 24 maja, godz. 10.00-18.00

Program

 • 10.00-18.00  Zbuduj z nami miasto!  akcja konstrukcyjno-plastyczna pod kopułą Hali Stulecia, dołącz do nas i zbuduj fantastyczne miasto marzeń!
 • 10.00-16.00  Przepis na miasto  plenerowa gra rodzinna z nagrodami
 • 10.00-18.00  Zaproszenie do Centrum Poznawczego Hali Stulecia: wystawa prac konkursowych studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu
 • 10.00-18.00  Zabawy na świeżym powietrzu przed Centrum Poznawczym Hali Stulecia: paintball dla dzieci, strzelnice, zorba i zabawy ruchowe
 • 11:00-13.00 i 15.00-17.0  Hala Stulecia na warsztacie  warsztaty z rysunku technicznego, prowadzone przez studentów architektury Politechniki Wrocławskiej
 • 12:00-14.00  Tajemnice Hali Stulecia – spacer z przewodnikiem po zakamarkach obiektu, nieudostępnianych na co dzień zwiedzającym
 • 15:00-17.00  Tereny Wystawowe – spacer z przewodnikiem po zabytkowych terenach wokół Hali Stulecia
 • 10.00 i 18.00  Pokaz videomappingu pod kopułą Hali Stulecia

PONADTO: strefa klocków dla najmłodszych, wystawa prac Małych Architektów – uczestników Dziecięcego Studia Architektury, „architektoniczna wypoczywalnia” oraz strefy cateringowe.

Najmłodsi goście, którzy nie ukończyli 16 roku życia, będą mogli skorzystać ze zwiedzania Centrum Poznawczego Hali Stulecia oraz wszystkich przygotowanych atrakcji bezpłatnie, opiekunowie zapłacą 10 zł. Szczegółowe informacje na www.centrumpoznawcze.pl. Obowiązuje rezerwacja miejsc na spacery z przewodnikiem oraz warsztat rysunkowy pod numerem telefonu 71 347 51 51.

 

Ogórd Botaniczny zaptrasza na spacer ze specjalistą

Ogórd Botaniczny zaptrasza na spacer ze specjalistą

Program

 • godz. 12.00 - spacer "Dział Gruntowych Roślin Ozdobnych" poprowadzi mgr. inż. Justyna Kiersnowska
 • godz. 13.30 warsztaty (pod dębem Alei prof. F. Paxa) "Wrzosowisko - zakładania i pielęgnowanie" poprowadzi mgr. inż. Wioletta Formeska
Men Expert Survival Race Survival Race

Men Expert Survival Race Survival Race

ul. Chopina 27, godz. 8.30

Men Expert Survival Race jest ogólnopolskim wyzwaniem dla wszystkich pasjonatów mocnego treningu i nowych, sportowych emocji. Cykl biegów odbywa się na specjalnie zaprojektowanych torach z przeszkodami do pokonania. Wrocławska edycja tej imprezy odbędzie się 24 maja na terenie kompleksu Morskie Oko przy ulicy Chopina 27.

 

Jarmark Świętojański 2015

Jarmark Świętojański 2015

Rynek wokół Pręgierza, ul. Świdnicka, ul. Oławska

W tym roku na Jarmarku Świętojańskim będzie można m.in. poczuć się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży i zanurzyć stopy w ciepłym piasku, rozpłynąć się w romantycznym, bajkowym klimacie Ogrodów Świętojańskich oraz poddać się szałowi zakupów i przebierać wśród designerskiej biżuterii, ceramiki artystycznej, bursztynów, ręcznie robionych mydeł, wyrobów drewnianych i ekologicznych. Jarmark Świętojański potrwa od 24 maja do 24 czerwca, a będzie czynny codziennie od 10.00 do 21.00 Czytaj więcej...

 

Spacer: PRZEDMIEŚCIE POŁUDNIOWE – OŚ ULICY POWSTANCÓW ŚLASKICH

Spacer: PRZEDMIEŚCIE POŁUDNIOWE – OŚ ULICY POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH ZESPOŁÓW ARCHITEKTONICZNYCH

24 maja, godz. 10.00, zbiórka Galeria Handlowa Sky Tower – wejście płn.-wsch.

Drugie z cyklu spotkanie popularno-naukowe w ramach Programu mikro-GRANTY ESK 2016.
Prowadzą – Anna Zwiech i Damian Kanclerski.

TRASA
ul. Powstańców Śląskich – zespół mieszkalno-usługowy Sky Tower
pl. Powstańców Śląskich: budynek biurowo-mieszkalno-usługowy Thespian, budynek mieszkalno-usługowy Rondo Verona, dawny Urząd Górniczy, zabudowa pierzejowa – zespoły kamienic

tel. kontaktowy 604 94 89 81

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl Bajka o dwóch domkach

niedziela, 24 maja, godz. 10.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

„Bajka o dwóch domkach” – spektakl Teatru Bąbli, o sympatycznych bohaterach tuli-Tuli i Ała-Ała, zamieszkujących krainy miękką i kłującą; o przyjaźni mimo różnic.

GRY PLANSZOWE - warsztat dla dzieci

GRY PLANSZOWE - warsztat dla dzieci

niedziela 24 maja, godz. 11.00-13.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, bilety 35 zł

Zapraszamy mamę, tatę, dziadków i dzieci do tworzenia. Powstaną plansze, pionki, karty, zasady. A temat? Temat należy do Was! Wystarczy uruchomić wyobraźnię i dać się porwać zabawie. Uwieńczeniem warsztatów będzie wspólna gra. Prowadzący: Łukasz Kulig - poeta, muzyk, elektryk, a przede wszystkim dziecko.

Dla dzieci w każdym wieku.

 

Dzień otwarty w Centrum Terapii Espiro

Dzień otwarty w Centrum Terapii Espiro

Espiro, ul. Antoniego Knota 8, 24 maja, godz. 10.00-17.00

Niemowlęta, dzieci i dorośli będa mogli skorzystać m.in. z darmowych diagnoz neuro- i logopedycznych, doradztwa laktacyjnego, porad dietetyka i analizy składu ciała, porad psychologicznych i refleksoterapii. Dostępna też będzie diagnoza fizjoterapeutyczna dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Ponadto organizatorzy zaproponują dzieciom zabawę w malowanie kolorowych murali, pastelowych bazgrołów i piłeczkowych dzieł.

 

Poranki dla dzieci - Przepowiednia żab

Poranki dla dzieci  Przepowiednia żab

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty bilety 12 zł

W tle niemalże biblijna katastrofa. Ziemię za chwilę ma nawiedzić powódź. Żaby przeczuwają tragedię i próbują ostrzec ludzi przed grożącym im niebezpieczeństwem. Ferdinand i Juliette, ich adoptowany syn, oraz dziewczynka, którą się opiekują, próbują uratować zwierzęta z zoo. Zabawny i pięknie narysowany film dla najmłodszych widzów w reżyserii znanego francuskiego animatora Jacquesʼa-Remyʼego Girerda (Mia i Migusie; Kot w Paryżu).

Temat prelekcji: Dobre rady. Po projekcji: W świecie zwierząt – warsztaty plastyczne.

 

Spacer po Ogrodzie Botanicznym z powojenną historią w tle

Spacer po Ogrodzie Botanicznym z powojenną historią w tle

niedziela, 24 maja, godz. 10.30-11.30, Ogród Botaniczny

W maju mija 70. rocznica przybycia do Wrocławia Grupy Naukowo-Kulturalnej i tworzenia zaczątków polskich uczelni w zrujnowanym mieście. Jedną z placówek uniwersyteckich, które trzeba było ratować po zniszczeniach wojennych, był Ogród Botaniczny. O tym, co się działo w Ogrodzie w tych pionierskich czasach, a także w kolejnych dziesięcioleciach, kiedy po uporządkowaniu dawnych nasadzeń zaczęto zakładać nowe kwatery i wprowadzać liczne innowacje, można się będzie dowiedzieć w czasie spaceru historycznego, który poprowadzi dr Magdalena Mularczyk. Spotkanie o godz. 11.00 pod pomnikiem prof. H.R. Göpperta przy alei głównej. W godzinach 10.30-11.30 dla uczestników spaceru wstęp do Ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny.


4. Przygotuj się do 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking

4. Przygotuj się do 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking

niedziela, 24 maja, zbiórka o 11.00 (radzimy być 5 minut wcześniej) w Parku Szczytnickim na Pergoli przy małej fontanni, bezpłątne

Kolejny bezpłatny trening przygotowujący do 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking poprowadzi Marcin Spitalniak - drużynowy Mistrz Świata z 2010 roku w Nordic Walking, miłośniki turystyki aktywnej, active leader nordic walking.  Kontakt do organizatorów 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Rafała Dutkiewicza: zawody@mistrzostwawroclawia.pl, tel. 71 797 60 80 lub 535 200 621.

 

Dzień Matki i Córki - warsztaty

Dzień Matki i Córki  warsztaty

niedziela, 24 maja, godz. 11.00-14.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

Zapraszamy mamy i córki (w wieku 7-12 lat) na wspólne i twórcze spędzenie popołudnia. Wspólne rysowanie, teatralne zabawy, przebieranki to tylko część atrakcji, które na was czekają.

 • Koszt zajęć: 65 zł od pary (rodzic+dziecko)
 • Zapisy: 662 034 338, e-mail: a.zasada@wctd.wroclaw.pl
 • Miejsce: Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a we Wrocławiu
 • Dowiedz się więcej.

 

Literatura w Pieluchach

Literatura w Pieluchach

niedziela, 24 maja, godz. 11.00 i 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety dziecko 25 zł/dorosły 20 zł

Warsztaty teatralno-muzyczne dla dzieci w wieku od roku do trzech lat. Literatura jest tu traktowana jako punkt wyjścia do zabaw teatralno-muzycznych, inspirowanych daną książką (jedna na jedne zajęcia). Po warsztatach każde dziecko otrzymuje książkę w prezencie. Rodzice biorą w zajęciach aktywny udział! Wszystkie animacje odbywają się z użyciem przedmiotów codziennego użytku i są tak pomyślane, by można było je powtórzyć samodzielnie w domu. Prosimy pamiętać o wygodnym stroju dla siebie i dziecka. Czas trwania od 45 do 60 minut.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa  Wrocławska Liga Boulderowa 2015

każda niedziela do 14 czerwca, od godz. 10.00, ścianka wspinaczkowa CW Tarnogaj, ul. Nyska 59, czas trwania ok. 4 h

17.05-14.06.2015 trwać będzie II edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej 2015. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.centrumwspinaczkowe.pl). Każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Ściana honoruje karty typu: MultiSport, Ok System Zapraszamy wszystkich chętnych do startu. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw. Bilety wg cennika ściany wspinaczkowej.

 

IV Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych - Dzień Społecznej SUPER MOCY!

IV Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych  Dzień Społecznej SUPERMOCY!

niedziela, 24 maja, godz. 12.00-18.00, plac pod Iglicą przed Halą Stulecia, wstęp wolny

To wydarzenie o charakterze rodzinnego pikniku i największego święta NGO w regionie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, np. warsztatów, konkursów, zajęć z animatorami, bajek i książek edukacyjnych, występów artystów cyrkowych czy dmuchaców. Młodzież oraz seniorzy będą mogli wziąć udział w treningu nordic walking, nauce pierwszej pomocy, bezpłatnych badaniach profilaktycznych, rodzinnych zabawach. W ramach wydarzenia wystąpią również dwa dolnośląskie zespoły: Labirytm oraz Charles Moon.

 

Niedzielny spacer z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Niedzielny spacer z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

godz. 12.00, 24 maja: Hala Stulecia i tereny wystawowe

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12.00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 

Darmowe badanie znamion we Wrocławiu

Darmowe badanie znamion we Wrocławiu

24 maja, godz. 13.00-17.00, plac pod Iglicą obok Hali Stulecia we Wrocławiu ul. Wystawowa 1

Podczas "Dnia Społecznej SUPER MOCY” pojawi się z czarny namiot kampanii Rakoobrona. Każdy uczestnik targów będzie mógł w nim zasięgnąć porady specjalisty – bezpłatnie przebadać pod dermatoskopem niepokojące zmiany na skórze – dowiedzieć się, jak przeciwdziałać powstawaniu i rozwojowi czerniaka skóry, sprawdzić swój stan wiedzy onkologicznej poprzez wypełnienie ankiety, powalczyć o gadżety, a także poznać inne projekty prowadzone przez organizację. Na badania zaprasza Fundacja Rosa.

XV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015

XV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015

Dom Kultury BAKARA, ul. Różana 4-6, 23-24 maja, godz. 12.00, wstęp wolny

Zapraszamy na XV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015. Festiwal realizowany jest pod patronatem Wydziału Kultury Miasta Wrocławia. Tu przyjeżdżają młodzi adepci piosenki z całej Polski – od Szczecina po Rzeszów. Nawet znani z telewizji „mali giganci”. W konkursie weźmie udział blisko 80 wykonawców z całej Polski – soliści i zespoły wokalne. Koncert laureatów rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.30. Gośćmi Festiwalu będą  Alicja Janosz i „Famous” Jim Williams.

 

Weekend z zagadkami w Outroom

Weekend z zagadkami w Outroom

pl. Solidarności 1/3/5, pt: 13.30-22.00; sb-nd: 12.00-22.00, bilety: 99 zł/grupa od 2 do 5 osób

Grupa ludzi w nieznanym dla siebie otoczeniu, pełnym pojedynczych i niezrozumiałych motywów, które jednak w połączeniu stanowią całość. Niepokój na twarzach przyjaciół i strach przepełniający nawet najtwardsze umysły. Presja czasu i kolejne zagadki. Niesamowita gra na żywo. Wchodzicie do zamkniętego pokoju i macie 45 minut, aby się z niego wydostać. Musicie użyć logiki, spostrzegawczości, sprytu oraz pracy zespołowej, jest to jedyna droga ku zwycięstwu. Outroom zaprasza na weekend z zagadkami. Odwiedźcie Horror Room, prawdziwy pokój z największych koszmarów! Wymagana wcześniejsza rezerwacja na www.outroom.pl bądź tel. 790692155 wszelkie pytania info@outroom.pl.

 

Dzień Matki na Wyspie Słodowej

Dzień Matki na Wyspie Słodowej

niedziela, 24 maja, godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Z okazji święta wszystkich mam na Wyspie Słodowej wydzielona zostanie specjalna strefa dla kobiet, w której mamy będą mogły skorzystać z porad kosmetycznych, dietetycznych i trenerskich. 

O godz. 15.00 dla dzieci spektakl Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd” oraz wycieczka wg książki „Szlakiem wrocławskich krasnali”. W ofercie również warsztaty m.in. wykonywanie etnicznej biżuterii, bodypainting (tatuaże z różnych stron świata), warsztaty kulinarne i aktorskie oraz zajęcia edukacyjne z zakresu robotyki i grafiki oraz zabawa na dmuchańcach i spotkanie z dinozaurami!

w programie również rowerowe miasteczko, Biblioteka Plenerowa, bubble football, czyli piłka nożna, w którą gra się, będąc „ubranym” w dmuchaną kulę, stanowiska do badmintona, turnballe oraz bule.

 

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

sobota-niedziela, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, centrum otwarte od godz. 10.00, obowiązuje rejestracja.

"Kreatywniak" to warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat, które odbywają się w soboty w godzinach 16-30-17.30 i w niedziele 11.00-12.00. Ich koszt to 20 zł/h. Przy współpracy z naszym logopedą tworzona zostaje grupa dla dzieci skupiająca się na rozwoju aparatu mowy i korekcie ewnetualnych wad. Zajęcia będą się odbywały w soboty w godzinach: 10.00-10.45 Grupa "Logoigraszki" (3-4 lata) FasTracKids English to Innowacyjna metoda nauczania języka angielskiego, która pozwala przyswajać wiedzę w sposób bezstresowy. Program ten przygotowuje dzieci do standardowych egzaminów z języka angielskiego za pomocą gier, piosenek i tym podobnych aktywności. Zajęcia odbywają się soboty o godzinie 15.00 i trwają godzinę. Pierwsze zajęcia są darmowe. Rejestracja: wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

XIII RODZINNY FESTYN MAŚLIC 2015

XIII RODZINNY FESTYN MAŚLIC 2015

niedziela, 24 maja, godz. 14.00-21.00, tereny zielone pomiędzy Stadionem Wrocław a rzeką Ślęzą – ulica Drzymały

W programie:

 • prezentacje programów przygotowanych przez przedszkolaki oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
 • występ Chóru Maślic CON AMORE
 • konkursy dla najmłodszych oraz rodzinne rozgrywki i konkursy
 • III MAŚLICKI MARATON - 3000 m, od 1 do 100 lat
 • darmowe zjeżdżalnia, dmuchany zamek, basem z kulkami. Za niewielką opłatą pozostałe, stoiska z zabawkami, potrawy z grilla, napoje.

 

Nabór do juniorskiej drużyny ultimate frisbee 71 WRATISLAVIA

Nabór do juniorskiej drużyny ultimate frisbee 71 WRATISLAVIA

sobota+niedziela, gody. 14.00, Boisko Wratislavia ul.Dembowskiego 6-8

Masz wolny czas w weekend? Chcesz poznać nową dyscyplinę jaką jest Ultimate Frisbee? Poszukujesz nowego zajęcia? Chcesz poznać nowych znajomych? Przyjdź do nas 23-24 maja o godzinie 14.00 na tryout'y i dołącz do naszej drużyny. Nie musisz obawiać się, że nie dasz rady. Zapraszamy całą młodzież, która chciałaby spróbować swoich sił w tej nowej dyscyplinie. Miejsca starczy dla wszystkich! Trening są darmowe. Wystarczy dobry humor, sportowe buty i strój na przebranie i możesz spróbować swoich sił w dyscyplinie, która jest dla nas pasją. Nie potrzebujesz wiele, po prostu przyjdź! W programie planujemy nie tylko tradycyjny trening, ale też sporo zabaw, takich jak hotbox, discgolf oraz konkurs na najdłuższy rzut lewą ręką.

 

Zielone Świątki w Ram Pam Poni

Zielone Świątki w Ram Pam Poni

24 maja, godz. 15.00-17.00, ul. Nasienna 10, wstęp płatny, obowiązują zapisy

Jest to Polska ludowa tradycja święta majowego, związana z przedchrześcijańskimi obchodami święta wiosny. Święto wpisane jest w rytm przyrody – oczekiwanie lata. Powszechnym zwyczajem było palenie ognia (symbol święta uważanego przez Słowian). Z tej właśnie okazji Ram Pam Poni zaprasza wszystkie dzieciaczki na ognisko podczas, którego pożegnamy wiosnę a powitamy lato.

W programie:

 • ognisko z kiełbaskami, napoje
 • zabawy na świeżym powietrzu
 • kultywowanie tradycji, poznanie historii święta...
 • zajęcia plastyczne (przygotowywać będziemy majki – wierzchołki gałązek buk, lipa, brzoza, ubrane barwnymi wstążkami)

Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy do 23.05 oraz potwierdzenie uczestnictwa dziecka w zabawie. Koszt: 30 zł, zniżka dla rodzeństw: 15%, tel.: 790 212 428.

Mecz żużlowej ekstraligi Betard Sparta Wrocław – Unia Tarnów

Mecz żużlowej ekstraligi Betard Sparta Wrocław – Unia Tarnów

Stadion Olimpijski, godz. 16.45

W niedzielę, 24 maja, żużlowcy Betardu Sparty Wrocław zmierzą się z Unią Tarnów w meczu 5. kolejki ekstraligi. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim.

 

Spektakl „Żywa Woda” – pożegnanie z tytułem

Spektakl „Żywa Woda” – pożegnanie z tytułem

niedziela, 24 maja, godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety: 15 zł

Pożegnanie z tytułem – muzyczną opowieść o chłopcu poszukującym cudownej wody dla chorej mamy. Dla dzieci od lat 3. Cena biletu: 15 zł od osoby.

 

Prysły zmysły, czyli piosenki z kabaretu

Prysły zmysły, czyli piosenki z kabaretu

Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, 24 maja, godz. 17.00, wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym

Niepełnosprawni artyści zaprezentują swoje umiejętności, wykonując znane piosenki z polskich kabaretów (między innymi: Qui Pro Quo, Dudek, Egida, Elita). Akompaniować im będzie zespół pod kierunkiem Krzysztofa Żesławskiego. Koncert realizowany w ramach projektu „Wykluczeni z kultury 2015”.

 

LENINGRAD - spektakl muzyczny w Teatrze Piosenki

LENINGRAD  spektakl muzyczny w Teatrze Piosenki

niedziela, 24 maj, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 25/35 zł

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu Leningrad z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych. Od ponad trzech lat na kameralnej scenie Teatru Piosenki spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów.

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl Macht mir Spaβ” 

24 maja, godz. 19.00 , Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 7, bilety 10 zł i 15 zł.

To historia przyjemnościach, która rozgrywa się w studio nagraniowym programu kulinarnego „Macht mir Spaβ”, w którym dwie prowadzące, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia koczy się jednak happy endem.

Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji komediowej, a aktorki – Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa posługują się techniką pantomimy. Reżyseria Piotr Soroka.

 

Muzycznie niedziele w Mleczarni - Natalia Lubrano

Muzyczne niedziele w Mleczarni – Natalia Lubrano

Klub Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, 24 maja, godz. 19.00, bilety: 20-25 zł

Natalia Lubrano – śpiew, dekonstrukcja dźwięku, Vojto Monteur – gitara, efekty
Natalia Lubrano to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną. Szerszej publiczności znana z V edycji programu The Voice of Poland 2014 w grupie Tomsona i Barona z zespołu Afromental, gdzie dotarła do półfinału. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji.

 

Teatr ToTu - \" data-mce-src=

Teatr ToTu: Wschód Południe Zachód Północ

niedziela, 24.05, godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety: 15/30 zł

Wschód Południe Zachód Północ to spektakl powstały na podstawie sztuki o tym samym tytule, napisanej przez Szymona Bogacza. Tytułowe wschód południe zachód północ to nie kierunki świata, a pory dnia/życia,w których bohaterowie próbują się odnaleźć. My jednak chcieliśmy zaproponować widzom nieco inną formę, niż ta, do której są przyzwyczajeni. Nie ma tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Widz wchodząc do każdej ze scen, wchodzi do innego świata, w którym czeka na niego inna historia. Niektóre z nich bawią, czasem nawet do łez, niektóre wzruszają, a jeszcze inne pozwalają nabrać dystansu do świata, a może do siebie.

Spektakl jest kameralny, przeznaczony dla 35 widzów, dla których miejsca są przygotowane w centrum sceny, dzięki czemu czują się oni, jak uczestniczący w scenie.

 

Schmidt Electric - koncert

Schmidt Electric  koncert

Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13, 24 maja, godz. 19.00, bilety: 30 zł
Elektryczno-groove’owy zespół, który fascynuje połączeniem elektrycznego jazzu z soulem, funkiem, R&B, drum'n'bass oraz muzyką filmową. Istniejąca od pięciu lat grupa prowadzona przez trębacza Piotra Schmidta cieszy się fantastycznym odbiorem publiczności, która niedawno uznała ją za jedną z trzech najlepszych formacji elektrycznych w Polsce (ankieta Jazz Top 2014 magazynu Jazz Forum). Najnowszy album Piotra Schmidta i jego kolegów nosi tytuł Tear The Roof Off, a koncert w Vertigo będzie jedną z pierwszy okazji, by ten materiał usłyszeć na żywo. 
 

 

SAMOSPALENIE - monodram Przemysława Bluszcza

SAMOSPALENIE  monodram Przemysława Bluszcza

Biuro Festiwalowe Impart, ul. Mazowiecka 17, 24 maja, godz. 19.00, bilety: 30 zł

Spektakl autorstwa i w reżyserii Krzysztofa Szekalskiego w wykonaniu Przemysława Bluszcza.

Warszawa. Wrzesień 1968 r. Centralne Uroczystości Dożynkowe na Stadionie Dziesięciolecia. Bohaterski akt, radykalny i ostateczny gest sprzeciwu Ryszarda Siwca wobec interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji staje się punktem zwrotnym w karierze oficera Służby Bezpieczeństwa. Dziś, zepchnięty na margines historii, (anty)bohater minionego systemu, pozbawiony przywilejów i władzy – próbuje zrekonstruować swoją drogę, odzyskać ciągłość własnej biografii, zrozumieć i zdefiniować swoją tożsamość. Kim jest lub też kim mógłby być?

 

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 22-28 maja, bilety: 19 zł (normalny), 17 zł (ulgowy), 15 zł (klubowy)

W niedzielę, 24 maja, o godz. 20.00, w programie „Markiza Angelika”, reż.  Ariel Zeïtoun. Adaptacja powieści Anne Golon. Francja, druga połowa XVII wieku. Piękna i młoda Angelika zgodnie z wolą ojca musi poślubić znacznie starszego od siebie hrabiego Joffreya de Peyrac. 

 

ZIMOWA live Neon Side / Smutek

ZIMOWA live Neon Side/Smutek

Galeria Neon Side, ul. Ruska 46c, 24 maja, godz. 20.00, bilety: 10 zł przed koncertem

Zimowa to projekt z Wodzisławia Śląskiego, który tworzą: wokalistka Aneta Maciaszczyk, instrumentalista Michał Mentel oraz towarzyszący im muzycy: Michał Husak – gitara, Jakub Buczek – bas/sampler. Zespół łączy inspiracje noise-popem i alternatywą lat 80. i 90. z najnowszymi brzmieniami, tworząc dzięki temu intensywne i pochłaniające piosenki.

 

Dwaj Panowie - duet improwizowany

Dwaj Panowie – duet improwizowany

Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 24 maja, godz. 20.00, bilety: 10 zł

Sanatorium Kultury zaprasza na całkowicie improwizowany spektakl w wykonaniu dwóch wrocławskich aktorów, związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja. 
Mateusz Płocha – aktor/lalkarz/improwizator, absolwent PWST we Wrocławiu, od kilku lat aktywny członek Teatru Improwizacji Improkracja. Prowadzi warsztaty z improwizacji. Współzałożyciel grupy impro 3-Way, z którą improwizuje w języku angielskim. Współpracuje z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze. 
Artur Jóskowiak – aktor/improwizator/kabareciarz/konferansjer, absolwent filologii polskiej na UWr, założyciel i lider Teatru Improwizacji Improkracja oraz Kabaretu Nic Nie Szkodzi. Laureat największych festiwali komediowych w kraju. Prowadzi warsztaty z improwizacji. Możecie go usłyszeć w audycji Loża Szyderców w Radiu Wrocław. 

 

Sóley w Eterze

Sóley w Eterze

Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, 24 maja, godz. 20.00, bilety: 49-59 zł

Sóley – niezwykła Islandka powraca na koncerty do Polski i zapowiada nowy piosenkowy album Ask The Deep! Choć z pozoru krucha, delikatna i introwertyczna, obdarzona jest jednak ogromną wrażliwością, wspaniałym muzycznym talentem i sporą sceniczną charyzmą. Nic zatem dziwnego, że uroczej dziewczynie z Islandii od lat kibicuje spore grono niezwykle oddanych fanów. Jej płytowy debiut We Sink okazał się bestsellerem w całej Europie, zaś jej największy przebój Pretty Face ma w serwisie YouTube już niemal 20 milionów odsłuchań! 

 

WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI - spektakl muzyczny

WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI – spektakl muzyczny

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, 24 maja, godz. 20.00, bilety: 25-60 zł

Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na spektakl muzyczny w wykonaniu Magdy Navarette, Piotra Steczka oraz kwintetu ESUS.
„Warszawski Lutosławski”
to projekt muzyczny, w którym wykonawcy odkrywają zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość kompozytora. Ukryty pod pseudonimem „Derwid“ pisał w latach 50. i 60. przepiękne piosenki: walce, fokstroty, slowstepy czy tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności.

 

Spotkanie z Markiem Krajewskim – autorem powieści KONIEC ŚWAIAT W BRESLAU

Spotkanie z Markiem Krajewskim – autorem powieści KONIEC ŚWAIAT W BRESLAU

niedziela po przedstawieniu, około godziny 21., Wrocławski Teatr Współczesny, wstęp wolny

Spotkanie z Markiem Krajewskim – autorem powieści KONIEC ŚWAIAT W BRESLAU, której adaptację wystawiła we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Agnieszka Olsten [prapremiera 16 maja 2015]. Jest to pierwsza realizacja teatralna prozy tego autora.
 
Spotkanie rozpocznie się po przedstawieniu, około godziny 21:30. Poprowadzi je współautor adaptacji Krzysztof Kopka. W rozmowie weźmie także udział Agnieszka Olsten.
Więcej o przedstawieniu: http://www.wteatrw.pl/index.php/przedstawienia/koniec-swiata-w-breslau-spektakl

 

Atrakcje we Wrocławiu

  

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Świstak 
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł 
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę