Wrocław na weekend: 9-11 października 2015 [WYDARZENIA]

Drugi weekend października zapowiada się na bogato. W piątek po południu warto wpaść na pl. Solny na Wrocławski Most Tolerancji – kolorowy happening poprowadzi Jose Torres. W sobotę, też na Solnym, można będzie dostać jedno z 400 drzewek, później zaś w Hali Stulecia poćwiczyć z Anną Lewandowską i zatańczyć zumbę na festiwalu sportów World Games dla dzieci i młodzieży. Poza tym Festiwal Food Trucków na Hubskiej, Festiwal Dyni w Ogrodzie Botanicznym i wymiany ubrań. Do tego: koncerty, wystawy i wycieczki.

 • baner wrocław na weekend


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 9 października 2015 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz. 8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Dni Seniora – ostatnie dni świętowania

Dni Seniora – ostatnie dni świętowania

piątek-niedziela, rożne miejsca

Przeglądy kabaretów i chórów, Festiwal Tańca, bezpłatne badania, turnieje sportowe – takie m.in. atrakcje czekają podczas ostatnich dni obchodów Dniu Seniora. Wybrane wydarzenia:

piątek 9 października,

 • godz. 12:00 finał Przeglądu Małych Form Kabaretowych i Teatralnych w CK Agora, ul. Serbska

sobota 10 października  

 • godz. 12:00 finał Przeglądu Chórów Senioralnych, Tratwa, ul. Legnicka 65
 • godz. 10.00 Festiwal Tańca, Stadion Wrocław – program
 • Biała sobota - bezpłatne badania w Centrum Medycznym Synexus, ul. Swobodna 8

niedziela 11 października

 • godz. 14.00-16.00 turniej gry w kręgle, Creator, ul. Szybowcowa 23
 • godz. 18.00 uroczysty Bal Seniora, Creator

więcej o atrakcjach

 

Wystawa - Anna Bujak. Oszołomienie

Wystawa – Anna Bujak. Oszołomienie

wernisaż – 9 października, godz.17.00, Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz, wystawa czynna do 31.10.2015, bilety 7/10 zł

Anna Bujak jest jedną z najciekawszych postaci młodego pokolenia polskich twórców. W latach 2007-2011 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa i Rzeźby.

Na wystawie zostaną zaprezentowane animalistyczne formy przestrzenne (technika mixed media, stal, aluminium): pełne oraz otwarte, będące rodzajem rozwijającego się w przestrzeni, zgeometryzowanego rysunku. Obiekty przestrzenne zostaną uzupełnione pracami rysunkowymi i fotomontażami.

 

Wrocławski Most Tolerancji 2015

Wrocławski Most Tolerancji 2015

piątek, 9 października, godz. 17.00-19.00, plac Solny

Wielokulturowy happening: barwna, roztańczona impreza mająca na celu spotkanie ludzi o otwartej, życzliwej i tolerancyjnej postawie, zaangażowanych w tworzenie wielokulturowego Wrocławia, europejskiego miasta, w którym każdy mieszkaniec bez względu na rasę, wyznanie, poglądy ma przestrzeń do realizacji swoich życiowych celów.
Całość happeningu poprowadzi Jose Torres. Zaproszeni przez niego goście to artyści, obcokrajowcy dzielący się swoją kulturą, sztuką, przedstawiciele innych fundacji realizujących podobne programy oraz gość honorowy Majka Jeżowska, która w swoim repertuarze od lat ma piosenki, mówiące o jedności, równości, a tegorocznym hymnem happeningu będzie właśnie piosenka z jej repertuaru „Kolorowe Dzieci”, którą wykona z  udziałem wszystkich dzieci i dorosłych, które zechcą nauczyć się tekstu tej piosenki. Zapraszamy do wzięcia udziału w tworzeniu tego chóru…

Do udziału w happeningu organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami i młodzież.

 

Art Strum - bezpłatne warsztaty muzyczne i literackie

Art Strum - bezpłatne warsztaty muzyczne i literackie

piątek, godz. 18.00, Hostel Kombinat, ul. Świdnicka

Bezpłatne warsztaty dla literatów (zajęcia ze spokenwordu, treningi) i muzyków (spotkania w trybie Jam session w profesjonalnej sali prób Plug&Play przy Pl. Wróblewskiego), prowadzonych przez doświadczonych artystów. Udział w warsztatach umożliwi młodym twórcom z Polski i Ukrainy spotkanie w przestrzeni undergroundu i podzielenie się inspiracjami, ideami oraz kontaktami branżowymi.  Zgłoszenia: strum.zgloszenia@gmail.com.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ściana wspinaczkowa Zerwa, ul. Przybyszewskiego 63 sala 174 - budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

Do końca października trwa III edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.zerwa.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

Spotkanie z Nadią Szagdaj w „Autorskiej”

Spotkanie z Nadią Szagdaj w Autorskiej

piątek, 9 października, godz. 18.30, księgarnia Autorska w Pasażu Grunwaldzkim (poziom +1), wstęp wolny

Wrocławianka Nadia Szagdaj jest autorką kryminałów retro. Zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Przepowiednia”.
Od 2013 roku tworzy „Kronikę Klary Schulz” – serię kryminałów z tytułową detektyw w roli głównej. Pisarka podczas wieczoru literackiego zaprezentuje trylogię, w tym najnowszy tom „Kronik Klary Schulz. Grande finale” i uchyli rąbka tajemnicy na temat swojej bohaterki.

 

Jazzowy piątek z muzyka na żywo

Jazzowy piątek z muzyka na żywo

godz. 18.30, restauracja ALYKI Sky Tower, ul. Powstańców Śl. 95 (niezależne wejście od ulicy), wstęp wolny

Kolejne spotkanie z muzyką na żywo. Gościem będzie wrocławski zespół Plusmachine, w składzie Magdalena Olszamowska (wokal) i Bartosz Domagała (gitara). Artyści przeniosą nas w świat subtelnych utworów z gatunku smooth jazz, jazz i pop, którzy zaprezentują jazzowe i popowe standardy w oryginalnych, autorskich aranżacjach. Będzie można usłyszeć m.in. takie utwory jak: I feel lonley, Fever, All of me, Night and day oraz wiele innych. Rezerwacja stolików pod tel. 71 780 66 82 lub 607 458 558. Więcej na www.alyki.pl.

 

Spotkanie z Japonią

Spotkanie z Japonią

piątek, 9 października, godz. 19.00, Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, wstęp wolny

Miesiąc kultury japońskiej to inicjatywa Wrocławskiego Instytutu Studiów Azjatyckich we współpracy z Klubem Pod Kolumnami. W najbliższy piątek gościem Klubu będzie Piotr Porożyński, który zaprezentuje relację z podróży pt. „Japonia – kraj na początku czy na końcu świata?”.

Jak bardzo Kraj Kwitnącej Wiśni różni się od Polski czy Europy? Jakie są różnice obyczajowe, religijne, zawodowe czy w życiu prywatnym Japończyków? Czy można tanio podróżować po Japonii? Rady praktyczne jak dolecieć, gdzie jeść i spać oczami backpackera.

 

spektakl Teatru ZAR \" data-mce-src=

Spektakl Teatru ZAR „Anhelli. Wołanie Breslau 1945

piątek-sobota, godz. 19.00, Dworzec Świebodzki, bilety 20 zł

Spektakl „Anhelli. Wołanie” miał swoją premierę w Barbican Centre w Londynie, we wrześniu 2009 roku. Od 8 do 10 października we Wrocławiu na Dworcu Świebodzkim będzie prezentowana wersja „Anhelli. Wołanie / Breslau 1945”. Twórcy dedykują spektakl Wrocławiowi oraz tym jego mieszkańcom, którzy do niego przybyli po drugiej wojnie światowej. To właśnie na Dworcu Świebodzkim siedemdziesiąt lat temu ludzie z Ziem Wschodnich, zmuszeni do opuszczenia domów, wysiadali z pociągów, by zamieszkać w obcym, zniszczonym mieście, które z czasem uczynili swoim.

 

Tańce Narodów Świata

Tańce Narodów Świata

piątek, 9 października, godz. 19.30, Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1, bilety 80-150 zł do kupienia na Eventim.pl i w salonach Empik

Unikalny projekt taneczno-wokalny Narodowego Akademickiego ansamblu Ukrainy im. Grygoria Wieriowki. Taneczne show, w którym są zaprezentowane najlepsze ludowe tańce wielu państw świata. Zespół składa się z 62 osób i wykona różne tańce, m.in. polskie, mołdawskie, węgierskie, hiszpańskie, żydowskie. Więcej

 

Tabu z nową płytą w Starym Klasztorze

Tabu z nową płytą w Starym Klasztorze

piątek, 9 października, godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 20-30 zł

Zespół Tabu powstał w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża. Na koncie zespołu są trzy studyjne płyty. Jesienią tego roku wychodzi czwarta studyjna płyta zespołu. METEORY jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, jednak łączy je reggae'owa pulsacja. Krążek to ogromna dawka szczerych emocji.

 

Adam Bławicki Acoustic Quartet

Adam Bławicki Acoustic Quartet

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Liderem zespołu jest młody wrocławski saksofonista, mający zamiłowanie do bardzo emocjonalnego i lirycznego grania, zarazem pełnego energii i ekspresji. Wraz z nim kwartet tworzą absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje lidera, jak i utwory napisane przez współczesnych gigantów jazzu. Adam Bławicki - saksofon Mikołaj Gruszecki - fortepian, Bartłomiej Chojnacki -kontrabas, Piotr Zarecki - perkusja

 

Klubowa Noc - 1 bilet - 9 klubów

Klubowa Noc: 1 bilet – 9 klubów

piątek, 9 października, od godz. 21.00, bilety przedsprzedaż 15 zł, w dniu imprezy 20 zł

Klubowa Noc to impreza, na której z jednym biletem można bawić się do rana w 9 klubach we Wrocławiu.

Kluby biorące udział w Klubowej Nocy we Wrocławiu:

1. Domówka
2. Eter
3. Grey
4. Konqrencja
5. Lavos
6. Poczekalnia (B4)
7. Priv
8. Wall Street
9. X-Demon

Każdy uczestnik Klubowej Nocy ma możliwość uskutecznienia clubbingu, czyli zabawy w wielu klubach z rzędu i wyrobienia sobie własnej opinii o każdym z nich. Każdy lokal oferuje specjalne atrakcyjne oferty na barach. Szczegóły na stronie www.KlubowaNoc.pl.

Sobota, 10 października 2015 r.

 

Rozdajemy drzewka W Światowy Dzień Drzewa

Rozdajemy drzewka w Światowy Dzień Drzewa

sobota, 10 października, od godz. 11.00, plac Solny

W tym roku podczas Światowego Dnia Drzewa redakcja www.wroclaw.pl zachęca wrocławian, aby wzięli drzewka do domu. Będą to jabłonie i brzoskwinie, które można hodować na balkonie czy tarasie.

Zaczynamy o godzinie 11.00.

Jedno małe drzewko nie ma wielkiego wpływu na stan powietrza we Wrocławiu, ale mamy do rozdania ich aż 400. Razem z drzewkiem każdy otrzyma certyfikat rośliny, gdzie będzie też krótka informacja dotycząca opieki nad nią.

Następnym krokiem naszej akcji jest możliwość zarejestrowania swojego drzewka na stronie projektu Moje Drzewo. Można mu nadać imię, wstawiać zdjęcia i dzielić się innymi informacjami na temat swojej roślinki. Na portalu można zgłosić także inne swoje rośliny (drzewa, kwiatki, kaktusy, krzewy...). Pokażmy, jak może być zielono dzięki naszym balkonowym i tarasowym roślinom.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Orbita i ul. Spiska

Kryte lodowisko rozpoczeły sezon 2015/2016

Więcej o lodowiskach.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu: kościoły św. Idziego i św. Krzyża oraz EIT+

Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu: kościoły św. Idziego i św. Krzyża oraz EIT+

sobota, 10 października, godz. 11.00, wstęp bezpłatny

Dwie wycieczki. Jedna po Ostrowie Tumskim, druga to zwiedzanie EIT + i Praczów.

 • godz. 11.00 – wspólnie zwiedzanie kościoła św. Idziego i św. Krzyża. Zbiórka o godz. 11.00 pod pomnikiem Jana Nepomucena
 • godz.17.30 – EIT+ i osiedle Pracze Odrzańskie, zbiórka przed wejściem do kampusu, ul Stabłowicka 147

Więcej informacji 601 997 773 lub kontakt@sarl.wroclaw.pl.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Maratonu sportów z The World Games 2017

Maraton sportów z The World Games 2017

sobota, 10 października, godz. 9.30-12.30, Hala Stulecia, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Impreza adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży wrocławskich przedszkoli i szkół, dla których obecny rok szkolny jest rokiem sportu. Na chętnych czekać będą atrakcje sportowe – wspólna rozgrzewka z elementami karate, pokaz i nauka stepowania, energetyczna zumba, pokaz jazdy figurowej na wrotkach. Natomiast kulminacyjnym punktem tego sportowego święta będzie wspólne bicie dziecięco-młodzieżowego rekordu w aerobiku sportowym z piłkami. Każdy z uczestników próby bicia rekordu otrzyma pamiątkową piłkę The World Games 2017.

Gośćmi specjalnymi imprezy będą Anna Lewandowska – ambasadorka The World Games 2017 oraz koszykarz Maciej Zieliński, którzy dołączą do uczestników bijących rekord.

Maraton sportów to także możliwość zapoznania się z ciekawymi dyscyplinami sportów The World Games. Każdy będzie mógł spróbować swych sił w grze w boule, korfball czy squasha lub poćwiczyć szare komórki w rozgrywkach szachowych. 

Zapisy na stronie: http://wcrs.wroclaw.pl/zapisynarekord

 

Festiwal Tańca na Stadionie Wrocław

Festiwal Tańca na Stadionie Wrocław

sobota, 10 października, godz.10.00-14.00 w Fun Fit II na Stadionie Wrocław (wejście B), wstęp wolny, zapisy uczestników: tel. 502 166 299

Lubisz tańczyć i chcesz sprawdzić swoje umiejętności? A może wolisz kibicować zespołom i solistom tanecznym podczas ich zmagań? Jeśli tak, to festiwal tańca jest w sam raz dla Ciebie. W programie: występy zespołów dziecięcych, młodzieżowych i senioralnych: tańce solo, w parach i w zespole. Festiwal Tańca Fun Fit II jest organizowany w ramach Dni Seniora 2015.

Program festiwalu

 • 10.00 – 11.00 Prezentacje taneczne: SOLIŚCI i DUETY
 • 11.00 – 11.30  Rejestracja uczestników - PRZEDSZKOLAKI DO 7LAT I OSOBY 55+
 • 11.30 – 12.00 Prezentacje taneczne: PRZEDSZKOLAKI DO 7LAT I OSOBY 55+
 • 11.30 – 12.00 Rejestracja uczestników - SZKOŁY PODSTAWOWE 8 -10 lat i SZKOŁY GIMNAZJALNE I PONADGIMNAZJALNE14 – 19 lat 
 • 12.00 – 13.00 Prezentacje taneczne: SZKOŁY PODSTAWOWE 8 -10 lat i SZKOŁY GIMNAZJALNE I PONADGIMNAZJALNE14 – 19 lat
 • 13.30 – 14.00 Prezentacje taneczne: SZKOŁY PODSTAWOWE 11 – 13 lat i GRUPA OPEN 20+

 

FESTIWAL ZDROWIA

FESTIWAL ZDROWIA

godz. 11.00-13.00, Leśnicki Dziecięcy Dom Kultury BAMBINO, ul. Mokrzańska 35, LEŚNICA, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. tel. 602 525 565

Plan Festiwalu:

 • 10.30 RYTMIKA dla Smyka - 15zl/zajęcia, sala 1
 • 11.00 JOGA DLA MAMY I TATY- 15zl/jednorazowe wejście, sala 3; SENSOPLASTYKA DLA DZIECIAKÓW - bez ograniczeń wiekowych, 15zl/zajęcia, sala 2
 • 11.30 EKO ZABAWKI- warsztaty dla dzieci 4-10lat, 15zl/zajęcia, sala 1
 • 12.00 CHUSTONOSZENIE- darmowy wykład i pokaz, warsztaty indywidualne płatne dodatkowo, KRAINA DOULI, sala 3 MISY TYBETANSKIE- zajęcia umuzykalniajace dla dzieci 1-5 lat z wykorzystaniem gongow i mis tybetańskich, 15zl/zajęcia, sala 2
 • 12.30 Prezentacja dot. świadomego odżywiania; możliwość bezpłatnego badania wzroku dzieciom.

 

Dni Seniora – ostatnie dni świętowania

Dni Seniora – ostatnie dni świętowania

piątek-niedziela, rożne miejsca

Przeglądy kabaretów i chórów, Festiwal Tańca, bezpłatne badania, turnieje sportowe – takie m.in. atrakcje czekają podczas ostatnich dni obchodów Dniu Seniora. Wybrane wydarzenia:

sobota 10 października  

 • godz. 12:00 finał Przeglądu Chórów Senioralnych, Tratwa, ul. Legnicka 65
 • godz. 10.00 Festiwal Tańca, Stadion Wrocław – program
 • Biała sobota - bezpłatne badania w Centrum Medycznym Synexus, ul. Swobodna 8

niedziela 11 października

 • godz. 14.00-16.00 turniej gry w kręgle, Creator, ul. Szybowcowa 23
 • godz. 18.00 uroczysty Bal Seniora, Creator

więcej o atrakcjach

 

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

sobota, niedziela, godz. 10.00-17.00, STADION WROCŁAW, bilety 10 zł i 18 zł (rodzinny)

Na zainteresowanych czeka blisko 70 wystawców oraz 20 niezależnych ekspertów w salach konferencyjnych i Centrum Bezpłatnych Porad, służących pomocą w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków. Promocje i wysokie rabaty zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach. Targom towarzyszyć będzie Centrum Rynku Wtórnego organizowane przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości. Na pierwszych zwiedzających czekać będą miłe niespodzianki przygotowane przez Organizatora firmę Murator EXPO. Dzieciom profesjonalną opiekę zapewni przedszkole Baby&Care Na miejscu czeka na BEZPŁATNY PARKING, który pomieści tysiące samochodów.

 

Klub Rodzica - warsztaty z Tomaszem Brodą

Klub Rodzica – warsztaty z Tomaszem Brodą

sobota, 10 października, godz. 11.00-13.00, Filia nr 23, bulwar Ikara 29-30, obowiązują zapisy
Warsztaty dla dzieci „Zwierzaki-składaki”

Dla rodziców z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Zabawę artystyczną poprowadzi artysta plastyk Tomasz Broda. Tworzyć będziemy za pomocą wszelkich przedmiotów dostępnych w kuchni, w szafkach ubraniowych, schowkach na buty, w łazienkowych szafkach oraz w składzikach tymczasowo niepotrzebnych rzeczy. Można przynieść ze sobą wszystko, co nie jest wykorzystane w domu. Na warsztaty obowiązują zapisy.


 
Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

10-11 października
Wycieczki po Wrocławiu
Tematy:
 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

CALINECZKA - spektakl dla dzieci

CALINECZKA – spektakl dla dzieci

sobota godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 20 zł i 25 zł, rezerwacja: 71 335 49 49/11/12 oraz widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Opowieść o uroczej, delikatnej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę, porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna Remigiusza. Calineczce udaje się uwolnić, wkrótce trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. Po wielu perypetiach zatrzymuje ją u siebie na zimę skrzętna gospodyni – Pani Myszka. I ona próbuje swatać dziewczynkę – tym razem z majętnym Panem Krecikowskim. Z pomocą jaskółki Calineczka wraca do królestwa kwiatów, gdzie spotyka pięknego i delikatnego jak ona sama Księcia Elfów.

 

Jesienna edycja Wrocławskich Spotkań Niezwykłości

Jesienna edycja Wrocławskich Spotkań Niezwykłości

10-11 października, godziny otwarcia: sobota: 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 10/12 zł

Impreza gromadzi wystawców z szeroko pojętej tematyki ekologii, zdrowej żywności, ezoteryki, astrologii i medycyny niekonwencjonalnej. Zwiedzający mogą zakupić wyroby rękodzieła artystycznego czy też biżuterię naturalną bezpośrednio od wytwórców. Osoby zainteresowane zdrowym stylem życia będą mogły poznać i zaopatrzyć się w nowości na rynku wydawniczym, sprzęt do relaksacji oraz wszelkiego rodzaju zioła i przyprawy.

We wnętrzu Hali Stulecia powstanie również specjalna strefa jogi i kawiarenka targowa. W programie znajdziemy również koncert kryształowych mis i gongów rurowych, wykłady dotyczące hipnoterapii oraz pokazy hipnozy. W sobotę po godzinie 14.00 przed Halą Stulecia organizatorzy zaplanowali pokaz biegania po żarach. Śmiałkowie będą mogli również spróbować swoich sił.

 

Grafika na weekend

Grafika na weekend

10-11 października, godz. 10.00-14.00, wstęp 15 zł, obowiązują zapisy, tel. 71 322 13 55, Pracownia Grafiki Artystycznej ul. Szczytnicka 51, wejście od ul. Polaka

Na weekendowe comiesięczne spotkania Pracownia Grafiki Artystycznej zaprasza uczestników (dzieci w wieku 8+, młodzież i dorosłych), którzy ze sztuką grafiki nie mieli jeszcze za wiele do czynienia. Podczas warsztatów będzie można zarówno realizować swoje autorskie pomysły, jak i wybrać jeden z proponowanych przez instruktorkę tematów. Zainteresowani mogą także dołączyć do grup stałych, uczęszczających na zajęcia grafiki w Pracowni 1x w tygodniu.

Zajęcia prowadzi Marta Lech.

 

Zamkowy SWAP czyli Wielka Wymiana Ubrań, Butów i Wszelkich Dodatków

Zamkowy SWAP, czyli wielka wymiana ubrań, butów i wszelkich dodatków

sobota, 10 października, godz. 11.00-15.00, Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, wstęp 4 zł

Wydarzenia, w trakcie których uczestniczki wymieniają ubrania. Na zamkowe wymiany przyjeżdża ponad 100 osób. Podczas takich spotkań odzież można wymienić barterowo na coś co nam się spodoba, bądź też kupić za symboliczne kwoty, najważniejsza jest żelazna zasada – ubrania muszą być czyste i w dobrym stanie.

 

Festiwal Dyni w Humanitarium

Festiwal Dyni w Humanitarium

sobota-niedziela, Humanitarium, Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium. 

sobota, 10 października

 • godz. 13.15, 15.15 Ciastolina, Wyklejanie obrazka z dyni /dla dzieci 5-9 lat/
 • godz. 14.15 Mydełka dyniowe /dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat)
 • godz. 16.15 Izolacja DNA dyni /dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat)

niedziela, 11 października

 • godz. 13.15, 15.15 Farbki z twarożku, dyniowy plakat /dla dzieci 5-9 lat/
 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15  Krem do rąk /dla młodzieży i dorosłych od 12 lat/
 • godz. 17.15 Izolacja DNA /dla starszych uczestników/

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Magnolia Park, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

sobota, 10 października, godz. 12.00-15.00, Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

godz. 12.00 – „Nagość nie tylko zmysłowa. O akcie kobiecym w różnych epokach i stylach” – wykład. Michał Pieczka przedstawi historię aktu kobiecego w sztuce europejskiej od starożytności po współczesność. Wstęp wolny.

Dzień otwarty wokół wystawy „Księgi artystyczne Zbigniewa Makowskiego”

 • godz. 13.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Księgi artystyczne Zbigniewa Makowskiego” – Magdalena Szafkowska
 • godz. 14.00 Polska książka artystyczna – wykład Wojciecha Kaczorowskiego, sala 116
 • godz. 15.00 Otwarte warsztatty kaligraficzne – Katarzyna Rohleder, patio

 

Festiwal Odloty

Festiwal Odloty

sobota, 10 października, godz. 12.00, Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie, ul. Sportowa 4 (gmina Mietków), wstęp wolny
Zaczyna się jesień, czyli jeden z najlepszych okresów do obserwacji ptaków. Festiwal Odloty to doskonała okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z ornitologią. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty dla całej rodziny i spacery z ornitologiem oraz prelekcja.
 
PROGRAM:
 • WARSZTATY PTASI DOM – skonstruuj budkę dla ptaków i poznaj ptasie zwyczaje
 • ODLOTOWY SPACER Z PRZYRODNIKIEM – naucz się rozpoznawać napotkane gatunki ptaków. Spacer odbędzie się w okolicach zalewu Mietkowskiego / osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorem; mail: mariusz@eko.org.pl + tel. 601547977
 • SKRZYDLATE KOŁO FORTUNY – zmierz się z naszymi edukatorami i wygraj nagrody
 • USKRZYDLIJ TORBY podczas wspólnego malowania toreb w ptasie wzory
 • PTAKI W NASZYM SĄSIEDZTWIE/ godz. 14.00 – dowiedz się, w jaki sposób ułożyć sobie życie z ptakami w środowisku miejskim oraz zadbać o ich miejsca lęgowe w trakcie remontów i termomodernizacji
 • RYTMY NATURY W DOLNIE BARYCZY  (reżyseria i zdjęcia: Artur i Saturnina Homan) – pokaz filmu
 • JAZZ NAD JEZIOREM - oprawę muzyczną zapewni TRIO JAZZOWE

 

Aktywne Parki

Aktywne Parki

sobota-niedziela, godz. 12.00-17.00, Wyspa Piaskowa, Park Południowy, Park Jedności (Zakrzów), wstęp wolny

W trzech miejscach: w Parku Południowym, zakrzowskim Parku Jedności oraz na Wyspie Piaskowej w październikowe weekendy czekać będą instruktorzy, którzy zachęcą mieszkańców do wspólnych ćwiczeń, treningów, rozgrywek, turniejów. Przygotowana kadra oraz sprzęt sportowy gwarantują dobrą zabawę i dużo ruchu. Na miejscu będzie drobny sprzęt sportowy – badmintony, turnballe, piłki, frisbee, łuki. Instruktorzy przeprowadzą treningi obwodowe, wytrzymałościowe, ogólnorozwojowe, a także zaproszą do wspólnych rozgrywek, wytłumaczą zasady gier sprawnościowych. Pojawią się także tancerze, którz zaproszą do zabawy przy muzyce. Więcej.

 

Festiwal Food Trucków i Zacnego Piwa

Festiwal Food Trucków i Zacnego Piwa

sobota-niedziela, godz. 12.00-20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

Jesienna edycja Wrocławskich Ulicożerców. Po raz kolejny święto ulicznego jedzenia opanuje cały Browar Mieszczański. Będzie to smaczne pożegnanie wakacji i podsumowanie gorącego okresu mobilnych jadłodajni. W miłej atmosferze będzie można spróbować kuchni z różnych zakątków świata. 

 

Dzień Otwarty w Gabinecie Psychoterapii ALETHEIA.

Dzień Otwarty w Gabinecie Psychoterapii ALETHEIA

sobota, 10 października, od godz. 10.00, al. Kasztanowa 3 (Krzyki), wstęp wolny, obowiązują zapisy

W tym dniu bezpłatne konsultacje psychologiczne. Jeżeli jesteś osobą, która: zastanawia się nad skorzystaniem ze specjalistycznej pomocy psychologicznej, niepokoi się stanem swojego funkcjonowania psychicznego, ma pytania dotyczące swojego funkcjonowania psychicznego, zgłoś się.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerami telefonów:

514 269 394 Paulina Salawa
733 843 185 Karolina Karolczak

Więcej informacji na stronie organizatora.

 

 

II Wrocławskie Spotkania z Fotografią Przyrodniczą

II Wrocławskie Spotkania z Fotografią Przyrodniczą

sobota, 10 października, godz. 14.00, Klub 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego we Wrocławiu. ul. Pretficza 24, wstęp bezpłatny

Podczas sobotniego spotkania zobaczymy pokazy zdjęć i filmów naszych gości, którymi są Joanna Antosik, Mateusz Piesiak, Grzegorz Bobrowicz, Hubert Gajda i Waldemar Grzelak. Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę najlepszych zdjęć członków Okręgu Dolnośląskiego ZPFP.

Organizatorzy: Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Dolnośląskiego, Klub Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego i Radio Wrocław.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ściana wspinaczkowa Zerwa, ul.Przybyszewskiego 63 sala 174 - budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

Do końca października trwa III edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.zerwa.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

Wystawa - Anna Bujak. Oszołomienie

Wystawa – Anna Bujak. Oszołomienie

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz, wystawa czynna do 31.10.2015, bilety 7/10 zł

Anna Bujak jest jedną z najciekawszych postaci młodego pokolenia polskich twórców. W latach 2007-2011 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa i Rzeźby.

Na wystawie zostaną zaprezentowane animalistyczne formy przestrzenne (technika mixed media, stal, aluminium): pełne oraz otwarte, będące rodzajem rozwijającego się w przestrzeni, zgeometryzowanego rysunku. Obiekty przestrzenne zostaną uzupełnione pracami rysunkowymi i fotomontażami.

 

Fruhstuck i Atom – koncert w Firleju

Fruhstuck i aTOM – koncert w Firleju

sobota, godz. 16.00, klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety 10 zł

Fruhstuck to znakomite mocne brzmienie i sporo osiągnięć na koncie. Ten czteroosobowy zespół z Wrocławia od 1997 r. gra w niezmienionym składzie, niedawno wydał czwartą płytę. Zespół aTOM to inicjatywa czterech doświadczonych rockowych muzyków. W październiku 2014 roku ukazał się debiutancki album zespołu.

 

Noc Laboratoriów

Noc Laboratoriów

sobota, od godz. 17.00, różne miejsca, obowiązkowe zapisy

Noc Laboratoriów jest wydarzeniem edukacyjnym, mającym na celu pokazanie niedostępnych na co dzień miejsc związanych z szeroko pojętą nauką. W sobotę, 10 października, swoje zamknięte na co dzień przestrzenie laboratoryjne otwierają m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii Networks, Wrocławski Park Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Międzynarodowe Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur czy… Komenda Wojewódzka Policji.

Na zajęcia zostały pojedyncze miejsca. Informacje na stornie http://www.noclaboratoriow.pl/

 

Kwiatki, kluczyki z gumek loom i puzzle.

Kwiatki, kluczyki z gumek loom i puzzle.

godz. 17.00, 17.30, 18.00, czas trwania pół godziny, ul. Myśliwska 7/2, wstęp odpłatny: 10/7 zł

ABC Nauki i Zabawy zaprasza na półgodzinne zajęcia w sobotę: *odpłatne (10 zł od uczestnika, 7 zł gdy uczestnik przyniesie własne krosno i gumki)

 • godz. 17.00 uczestnicy wyplotą z gumek loom przepiękne kwiatki-pierścionki
 • godz.17.30 uczestnicy wyplotą z gumek loom kluczyk "na szyję"
 • godz. 18.00 wspólne układanie puzzli. Puzzle rozwijają, pobudzają wyobraźnię przestrzenną, a układane wspólnie zacieśniają więzi rodzinne

Więcej informacji tutaj. Miejsce: ul. Myśliwska 7/2 Kontakt tel. 508 593 55.

 

Koncert Conchy Buiki w NFM

Koncert Conchy Buiki w NFM

sobota, 10 października, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna, bilety 60-150 zł

Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna afro-hiszpańskiego pochodzenia. Obdarzona niesamowitym głosem – jednocześnie chropowatym i miękkim. Jej twórczość to wyjątkowa mieszanka world music, jazzu oraz flamenco. Wielokrotnie nagradzana i doceniana przez stowarzyszenia muzyczne całego świata. W swojej karierze współpracowała z takimi artystami, jak: Pat Metheny, Anoushka Shankar, Chick Corea, Mariza, Charles Aznavour, Seal, Yasmin Levy czy Nelly Furtado.

Kluczowym instrumentem towarzyszącym jej występom jest cajón, drewniana skrzynia perkusyjna rodem z Peru.

 

spektakl Teatru ZAR \" data-mce-src=

Spektakl Teatru ZAR „Anhelli. Wołanie Breslau 1945

piątek-sobota, godz. 19.00, Dworzec Świebodzki, bilety 20 zł

Spektakl „Anhelli. Wołanie” miał swoją premierę w Barbican Centre w Londynie, we wrześniu 2009 roku. Od 8 do 10 października we Wrocławiu, na Dworcu Świebodzkim będzie prezentowana wersja „Anhelli. Wołanie / Breslau 1945”. Twórcy dedykują spektakl Wrocławiowi oraz tym jego mieszkańcom, którzy do niego przybyli po drugiej wojnie światowej. To wlaśnie na Dworcu Świebodzkim siedemdziesiąt lat temu ludzie z Ziem Wschodnich, zmuszeni do opuszczenia domów, wysiadali z pociągów, by zamieszkać w obcym, zniszczonym mieście, które z czasem uczynili swoim.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • 10 października godz. 20.00 Marzenia
 • 11 października godz. 20.00 pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II

 

Muchy w Starym Klasztorze

Muchy w Starym Klasztorze

sobota, 10 października, godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 30-35 zł

Jedenaste urodziny zespół będzie obchodził z zaprzyjaźnionymi muzykami. Podczas koncertu Muchy zagrają przekrojowy materiał z czterech dotychczasowych płyt, a także materiał z mającego ukazać się w listopadzie pierwszego w historii zespołu koncertowego albumu zatytułowanego „FALA”, opartego na ścieżce dźwiękowej filmu z roku 1985 o tym samym tytule w reżyserii Piotra Łazarkiewicza.

 

Tomasz Wendt Quartet

Tomasz Wendt Quartet

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, godz. 20.00, wstęp wolny

As saksofonu, ulubieniec publiczności Vertigo i jeden z najdynamiczniej improwizujących "młodych lwów" w RP. Tym razem na czele kwartetu: Tomasz Wendt - saksofony Grzegorz Piasecki - kontrabas Mikołaj Gruszecki - fortepian Mateusz Brzostowski - perkusja

 

Niedziela, 11 października 2015 r.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Lodowiska rozpoczełay sezon.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

niedziela, 11 października, godz. 9.00-11.00, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły), wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai organizuje dla dzieci i młodzieży (od lat 10) oraz dorosłych otwarty trening kendo. Można poznać sekrety japońskiej szermierki i spróbować własnych sił, albo po prostu popatrzeć na trening. Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo od października br. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Turniej piłkarski „Futbol przeciwko rasizmowi”

Turniej piłkarski „Futbol przeciwko rasizmowi”

niedziela, 11 października, godz. 10.00 -18.00, boisko Szkoły Podstawowej nr 58, ul. Składowa 2/4, oraz boisko Gimnazjum nr 4, ul. Paulińska 14

Nadodrzański turniej organizowany jest w ramach akcji „Futbol przeciwko rasizmowi”, która w dniach 9-23 października będzie przeprowadzana w całej Europie. Jej celem jest uczenie tolerancji i uznania dla wielości kultur i różnych postaw oraz zapobieganie aktom agresji wśród młodzieży.

W rozgrywkach udział brało będzie 7 drużyn, złożonych między innymi z mniejszości narodowych, różnych grup etnicznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Lista zgłoszonych drużyn:
1. Stowarzyszenie Rita Baum
2. Wrocław.pl
3. Google
4. Normals Nomada
5. Africa United
6. KS Piłkarze
7. CRK- Centrum Reanimacji Kultury
8. Plan W
9. Razem
10. Otwarte Klatki
11. Błotniaki
12. Google 2

 

Spacer WROCŁAWSKI MODERNIZM

Spacer WROCŁAWSKI MODERNIZM

godz. 10.00, cena 5 zł

Kontynuacja spotkań popularno-naukowych z cyklu REWITALIZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH ZESPOŁÓW ARCHITEKTONICZNYCH. Prowadzi Anna Zwiech; zbiórka Dom Handlowy RENOMA -“ wejście północne - od strony Fosy Miejskiej; informacje tel. 604 94 89 81.

 

Cocofli dzieciom - niedzielne warsztaty

Cocofli dzieciom – niedzielne warsztaty

godz. 11.00, Cocofli, Włodkowica 9, wstęp wolny

Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze proponowana jest zabawa i specjalne zadanie. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią. Pamiątkę przygotowują własnoręcznie, rozwijając swoją wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne. Każde nasze spotkanie jest pełne miłych wrażeń i słodkich niespodzianek. Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz – aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła. Warsztaty odbywają się co niedziela.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

godz. 10.00-17.00, STADION WROCŁAW, bilety 10 zł i 18 zł (rodzinny)

Na zainteresowanych czeka blisko 70 wystawców oraz 20 niezależnych ekspertów w salach konferencyjnych i Centrum Bezpłatnych Porad, służących pomocą w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków. Promocje i wysokie rabaty zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach. Targom towarzyszyć będzie Centrum Rynku Wtórnego organizowane przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości. Na pierwszych zwiedzających czekać będą miłe niespodzianki przygotowane przez Organizatora firmę Murator EXPO. Dzieciom profesjonalną opiekę zapewni przedszkole Baby&Care Na miejscu czeka na BEZPŁATNY PARKING, który pomieści tysiące samochodów.

 

CALINECZKA - spektakl dla dzieci

CALINECZKA – spektakl dla dzieci

godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 20 zł i 25 zł, rezerwacja: 71 335 49 49/11/12 oraz widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Opowieść o uroczej, delikatnej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę, porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna Remigiusza. Calineczce udaje się uwolnić, wkrótce trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. Po wielu perypetiach zatrzymuje ją u siebie na zimę skrzętna gospodyni – Pani Myszka. I ona próbuje swatać dziewczynkę – tym razem z majętnym Panem Krecikowskim. Z pomocą jaskółki Calineczka wraca do królestwa kwiatów, gdzie spotyka pięknego i delikatnego jak ona sama Księcia Elfów.

 

Jesienna edycja Wrocławskich Spotkań Niezwykłości

Jesienna edycja Wrocławskich Spotkań Niezwykłości

godziny otwarcia niedziela: 10.00-17.00, Hala Stulecia, bilety 10/12 zł

Impreza gromadzi wystawców z szeroko pojętej tematyki ekologii, zdrowej żywności, ezoteryki, astrologii i medycyny niekonwencjonalnej. Zwiedzający mogą zakupić wyroby rękodzieła artystycznego czy też biżuterię naturalną bezpośrednio od wytwórców. Osoby zainteresowane zdrowym stylem życia będą mogły poznać i zaopatrzyć się w nowości na rynku wydawniczym, sprzęt do relaksacji oraz wszelkiego rodzaju zioła i przyprawy.

We wnętrzu Hali Stulecia powstanie również specjalna strefa jogi i kawiarenka targowa. W programie znajdziemy również koncert kryształowych mis i gongów rurowych, wykłady dotyczące hipnoterapii oraz pokazy hipnozy. W sobotę po godzinie 14.00 przed Halą Stulecia organizatorzy zaplanowali  pokaz biegania po żarach. Śmiałkowie będą mogli również spróbować swoich sił.

 

Grafika na weekend

Grafika na weekend

10-11 października, godz. 10.00-14.00, wstęp 15 zł, obowiązują zapisy, tel. 71 322 13 55, Pracownia Grafiki Artystycznej ul. Szczytnicka 51, wejście od ul. Polaka

Na weekendowe comiesięczne spotkania Pracownia Grafiki Artystycznej zaprasza uczestników (dzieci w wieku 8+, młodzież i dorosłych), którzy ze sztuką grafiki nie mieli jeszcze za wiele do czynienia. Podczas warsztatów będzie można zarówno realizować swoje autorskie pomysły, jak i wybrać jeden z proponowanych przez instruktorkę tematów. Zainteresowani mogą także dołączyć do grup stałych, uczęszczających na zajęcia grafiki w Pracowni 1x w tygodniu.

Zajęcia prowadzi Marta Lech.

 

XII Dolnośląski Festiwal Dyni w Ogrodzie Botanicznym

XII Dolnośląski Festiwal Dyni w Ogrodzie Botanicznym

niedziela, 11 października, godz. 11.00-15.30, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Sienkiewicza 23, wstęp w cenie biletu

W programie m.in. tradycyjny konkurs na największą dynię, wystawa: „Najdziwniejsza dynia” – na trawniku pod kasztanowcami, konkurs kulinarny na najsmaczniejszą dynię, konkurs na najlepsze dyniowe przebranie, wystawy, kiermasze, stoiska. Szczegółowy harmonogram imprezy 

 

 

Pokaz kulinarny Roberta Sowy w Auchan

Pokaz kulinarny Roberta Sowy w Auchan

niedziela, 11 października, godz. 11.00, Park Handlowy Auchan w Bielanach Wrocławskich, ul. Francuska 6

Orientalna zupa, aromatyczna ryba czy sos z grzybów leśnych – między innymi takich dań będzie można skosztować w najbliższą niedzielę w Parku Handlowym Auchan Bielany. Podczas wyjątkowego pokazu kulinarnego swoje umiejętności zaprezentuje szef kuchni – Robert Sowa, który zaprezentuje kulinarne umiejętności i przekona uczestników, jak szybko można w kuchni wyczarować pyszne dania. Spotkanie będzie także okazją, aby zdobyć książkę i autograf kucharza.

 

Festiwal Dyni w Humanitarium

Festiwal Dyni w Humanitarium

niedziela, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium. 

niedziela 11 października

 • godz. 13.15, 15.15 Farbki z twarożku, dyniowy plakat /dla dzieci 5-9 lat/
 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15  Krem do rąk /dla młodzieży i dorosłych od 12 lat/
 • godz. 17.15 Izolacja DNA /dla starszych uczestników/

 

Rodzinny Piknik Historyczny

Rodzinny Piknik Historyczny

niedziela, 11 października, godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia, wstęp wolny

W strefie malucha będą m.in. układanki historyczne, przestrzenne puzzle i zajęcia plastyczne dla dzieci. W strefie gracza czekają turnieje z nagrodami – chętni zmierzą się w strategicznych grach przygotowanych przez IPN.

Na piknik będzie można dojechać bezpłatnym, zabytkowym tramwajem – kursującym z pętli przy Operze do Hali Stulecia (pl. Teatralny – pl. Dominikański – pl. Grunwaldzki – Hala Stulecia/Zoo; odjazdy co godzina od 11.30 do 16.30). Wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w strefie foto. Powstanie z nich później plakat upamiętniający 15 lat Oddziału IPN we Wrocławiu.

 • Warsztaty muzyczne z Jackiem Kleyffem: godz. 13.00-15.00 (zapisy od 12.00)
 • Warsztaty modelarskie: godz. 12.15-15.45
 • Pokazy walk powietrznych (trawnik za Pawilonem Czterech Kopuł): godz. 12.45, 13.15, 14.15, 15.15, 15.45
 • Warsztaty harcerskie: godz. 15.00-18.00
 • Warsztaty graffiti z Dariuszem Paczkowskim: godz. 16.00-18.00 (zapisy 15.45
  i 17.45)

 

SWAP wymiana ubrań w Animie

SWAP wymiana ubrań w Animie

niedziela, 11 października, godz. 12.00, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 4

Zasady obowiązujące podczas projektu SWAP:
1. Przynosimy rzeczy, które:

 • znudziły się nam lub przestały podobać,
 • są na nas za duże lub za małe, za krótkie lub za długie,
 • kupiliśmy w wyprzedażowym amoku, a wcale nam się nie podobają,
 • zalegają w naszej  szafie i blokują miejsce dla nowych rzeczy,
 • otrzymaliśmy jako nietrafiony prezent.

2. Przynosimy: ubrania, biżuterię, torebki, paski i inne akcesoria modowe.
3. Można zabrać też kosmetyki, jeśli nie były otwierane i używane.
4. Wszystkie rzeczy muszą być czyste, zadbane i w dobrym stanie.
5. Nie przynosimy ubrań: poplamionych, dziurawych, bielizny osobistej (chyba że jest nowa, z metką i nieużywana).
6. Można przynieść nieograniczoną liczbę ubrań.

 

Festiwal Food Trucków i Zacnego Piwa

Festiwal Food Trucków i Zacnego Piwa

godz. 12.00-20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstep wolny

Jesienna edycja Wrocławskich Ulicożerców. Po raz kolejny święto ulicznego jedzenia opanuje cały Browar Mieszczański. Będzie to smaczne pożegnanie wakacji i podsumowanie gorącego okresu mobilnych jadłodajni. W miłej atmosferze będzie można spróbować kuchni z różnych zakątków świata. 

 

Archertag dla singli

Archertag dla singli

godz. 12.00, Stadion Metalowców, ul.Lotnicza 72, gra trwa 90 minut

Gra dla osób nie mających swojej 10-o osobowej drużyny. Archer Tag łączy w sobie adrenalinę paintballu i energie łucznictwa; oferuje aktywne uczestnictwo każdego gracza i rozwój umiejętności strzeleckich.Gra jest bezpieczna i można grać już od 16-tego roku życia. Przebieg gry: obowiązkowe omówienie zasad bezpieczeństwa i obsługi sprzętu archertag, rozgrzewka (każdy będzie miał okazję oswoić się z łukiem), gra (do rozegrania jest ok 3-4 scenariuszy), podsumowanie wyników .

Grupy do 10-u osób, cena 49,99 zł osoba zawiera: szkolenie wstępne, sprzęt niezbędny dla gry (łuk, strzały, maska ochronna), ogrodzony teren z dmuchanymi ścianami, kontrola trenera nad przebiegiem gry.

 

Wycieczka – Szklany Szlak: Wrocław Stare Miasto

Wycieczka – Szklany Szlak: Wrocław Stare Miasto

niedziela, 11 października, godz. 12.00-14.00, zbiórka o godz. 12.00 przy fontannie „Zdrój” na Rynku, udział bezpłatny

Fontanna, przeszklenie, elewacja, witraż, mozaika, rzeźba, instalacja ze szkła. 54 obiekty szklanej architektury Wrocławia zostały opisane, 14 z nich znalazło się na trasie pierwszego we Wrocławiu „szklanego szlaku”. Wycieczka prowadzona w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła we Wrocławiu. Projekt realizowany we współpracy z mikroGRANTY ESK 2016.

 

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – Centrum Sztuki WRO

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – Centrum Sztuki WRO

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Podczas najbliższego Niedzielnego Poranka na ekran Centrum Sztuki WRO wracają Bob i Bobek – króliki z kapelusza. Porankowa publiczność zobaczy, jak to się w ogóle zaczęło, że króliki w kapeluszu czarownika Pokustona latają po świecie. Co mogło do tego doprowadzić? Magia? Nasi bohaterowie, co też chyba nikogo nie zdziwi, zostaną też gwiazdami reklamy oraz wcielą się w listonoszy poczty lotniczej. Po projekcji na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe. 

 

Teatr Bąbli: „Skąd się biorą kolory” - spektakl dla najmłodszych dzieci

Teatr Bąbli: „Skąd się biorą kolory” – spektakl dla najmłodszych dzieci

niedziela, 11 października, godz. 10.30 i 12.00, Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 18 zł, obowiązuje rejestracja

Interaktywny spektakl dla dzieci w wielu 1-3 lata opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki, m.in. Marchewka i Konewka, pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów, zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku. 

 

Aktywne Parki

Aktywne Parki

sobota-niedziela, godz. 12.00-17.00, Wyspa Piaskowa, Park Południowy, Park Jedności (Zakrzów), wstęp wolny

W trzech miejscach: w Parku Południowym, zakrzowskim Parku Jedności oraz na Wyspie Piaskowej w październikowe weekendy czekać będą instruktorzy, którzy zachęcą mieszkańców do wspólnych ćwiczeń, treningów, rozgrywek, turniejów. Przygotowana kadra oraz sprzęt sportowy gwarantują dobrą zabawę i dużo ruchu. Liczymy też, że mieszkańcy podzielą się swoimi pomysłami – by zajęcia proponowane przez instruktorów trafiły w gusta spacerowiczów. Na miejscu będzie drobny sprzęt sportowy – badmintony, turnballe, piłki, frisbee, łuki. Instruktorzy z chęcią przeprowadzą treningi obwodowe, wytrzymałościowe, ogólnorozwojowe, a także zaproszą do wspólnych rozgrywek, wytłumaczą zasady gier sprawnościowych. Pojawią się także tancerze, którzy wszystkich chętnych zaproszą do zabawy przy muzyce. Więcej

 

Międzynarodowy Dzień Kłusaków na Torze Wyścigów Konnych Patynice

Międzynarodowy Dzień Kłusaków na Torze Wyścigów Konnych Partynice

niedziela, 11 października, godz. 13.20, wstęp wolny

W programie międzynarodowego dnia kłusaków jest sześć gonitw przeznaczonych dla koni w różnym wieku. Najliczniejszą stawkę 10 zaprzęgów zgromadził wyścig z udziałem sześcio- i siedmiolatków. 

 • godz. 13.55 – gonitwa gonitwa dla 4- i 5-letnich kłusaków francuskich
 • godz. 14.30 – międzynarodowa gonitwa dla 9-letnich kłusaków francuskich
 • godz. 15.05 – międzynarodowa gonitwa dla 8- i 10-letnich kłusaków
 • godz. 15.40 – międzynarodowa gonitwa dla 6- i 7-letnich kłusaków
 • na zakończenie o godz. 16.15 ścigać się będą najstarsze kłusaki. Z najbardziej utytułowanymi polskimi kłusakami powalczy solidny Peter Pan z Czech

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Warsztat dla rodziców z dziećmi trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części: na początku spotkania wspólnie zwiedzanie aktualnej wystawy, druga część to  działania manualne, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Program 11 października – SZTUKA TATUAŻU

Podczas spotkania, inspirując się znajdującą się w Muzeum Współczesnym wystawą Dr. Lakry, przyjrzymy się przeróżnym tatuażom. Zastanowimy się nad tym, jak w różnych kulturach ludzie zdobią swoje ciało i jak postrzegają jego piękno. W praktycznej części zajęć sami będziemy mogli przyozdobić się (zmywalnymi) kolorowymi tatuażami.

 

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ściana wspinaczkowa Zerwa, ul.Przybyszewskiego 63 sala 174 - budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

Do końca października trwa III edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.zerwa.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

Warsztaty rodzinne \" data-mce-src=

Warsztaty rodzinne „W krainie papieru”

niedziela, 11 października, godz. 15.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, zajęcia płatne, obowiązuje rejestracja

Cykl trzech spotkań połączy temat główny – papier – a właściwie technika jego przetwarzania na wyjątkowe dzieła sztuki papier-mâché. Podczas spotkań dzieci wraz z opiekunami stworzą figury, rzeźby i gry. Nadamy drugie życie starym gazetom, zadrukowanym kartkom i kartonom, wykonamy prawdziwe dzieła sztuki z materiału, którym posługujemy się codziennie.

Kiedy: niedziela 11 października, 8 listopada i 6 grudnia – godzina 15.00. Koszt udziału w pojedynczych zajęciach to 35 zł dal pary (55 zł dla trzech osób), w całym cyklu 90 zł para (150 zł trzy osoby).

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: a.zasada@centrumtworczosci.pl Więcej informacji na stronie organizatora.

 

Warsztaty \" data-mce-src=

Warsztaty „Deska na zapiski zdobiona decoupage i transferem wydruku”

niedziela, 11 października, godz. 16.00-19.00, Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155, koszt: 70 zł/osoba. W cenie wszystkie materiały, napoje. Obowiązują zapisy

Uczestnicy wykonają deskę na zapiski przydatną do kuchni, przedpokoju, biura. Będzie można na niej zapisać przypomnienie o ważnym wydarzeniu, listę rzeczy do zrobienia, zakupów albo miły komunikat. Deseczkę ozdabiać będą techniką decoupage, za pomocą transferu wydruku, oraz farby tablicowej. Użyją też koronek, tasiemek, wstążeczek, lub szablonów – co komu podpowie fantazja. Deskę będzie można powiesić na ścianie i pisać po niej kredą. Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698 830 708.

 

III Festiwal Pieśniarze niepokorni

III Festiwal Pieśniarze niepokorni

godz. 18.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2

Festiwal Pieśniarze Niepokorni zainaugurowany w 2013 r. jest odpowiedzią na potrzebę organizacji wydarzeń, festiwali z kręgu piosenki literackiej, poezji śpiewanej oraz wszelkiej jej odmiany. Podczas tegorocznej, trzydniowej edycji, gościć będą legendy przedstawicieli gatunku poezji śpiewanej, piosenki literackie i autorskiej.

 • 11.10.2015, godz. 18.00 – Andrzej Garczarek, Projekt Volodia (nowa płyta)
 • 17.10.2015, godz. 17.00 – Jacek Kleyff i Tomasz Jaśkiewicz, Igor Jelinek i Stanisław Marinczenko, laureaci przeglądu 2015
 • 18.10.2015, godz. 18.00 – Paweł Orkisz, Marek Bojda, Zuzanna Moczek

 

Latarnik

Latarnik

godz. 18.00, Rynek, obok pomnika Aleksandra Fredry, wycieczka bezpłatna

Latarnik. Nocny Rajd Miejski... czyli Przewodnik Wrocławski na Rowerze. Wrocław dla dociekliwych, czyli wieczorne wędrówki przez znane i mniej znane zaułki naszego miasta. Tym Razem wśród wrocławskich wielbicieli trunku Gambrinusa, czyli szlakiem wrocławskich browarów.

 

Tymon robi Meksyk - degustacja dań i koktajli przygotowanych na bazie tequili

Tymon robi Meksyk - degustacja dań i koktajli przygotowanych na bazie tequili

godz. 18.30, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, bilety 35 zł

Tymon Straburzyński - młody, utalentowany i wielokrotnie nagradzany barman, który jako jedyny z całego kraju wywalczył udział w światowym finale prestiżowego, międzynarodowego konkursu barmańskiego Tahona Society. O przygodach, które spotkały go w Meksyku, opowie podczas specjalnej degustacji koktajli i potraw przygotowanych na bazie tequili. Liczba miejsc ograniczona, w cenę biletu wliczone zestawy degustacyjne. 3x cocktail/3x potrawa

 

Koncert Natalii Lubrano

Koncert Natalii Lubrano

niedziela, 11 października, godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety 20-25 zł

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną. Szerszej publiczności znana z V edycji programu The Voice of Poland 2014 w grupie Tomsona i Barona z zespołu Afromental, gdzie dotarła do półfinału. W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt. „R.E.S.P.E.C.T.” Obecnie Natalia Lubrano pracuje nad swoim drugim albumem oraz intensywnie koncertuje w całym kraju.

 

Pidżama Porno w klubie Eter

Pidżama Porno w klubie Eter

niedziela, 11 października, godz. 19.00, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety 60-75 zł

Zespół powstał w 1987 roku z inicjatywy Krzysztofa Grabowskiego i Andrzeja Kozakiewicza, a debiutował podczas jarocińskiego festiwalu. Pomimo przerw w działalności zespołu, Pidżama nieprzerwanie cieszy się ogromną sympatią fanów, a po 2007 roku, kiedy zespół zawiesił działalność, każdy koncert urasta do rangi wydarzenia. Każde wydawnictwo Pidżamy zapisało się w historii polskiej muzyki rockowej – od wczesnych albumów „Ulice Jak Stygmaty” czy „Futurista”, przez pierwszy wydany przez S.P. Records krążek „Złodzieje Zapalniczek”, „Styropian”, „Marhef w Butonierce” i „Bułgarskie centrum”.

 

SUNDAY ENGLISH MEETING

SUNDAY ENGLISH MEETING

godz. 19.30-23.00, Herbaciarnia K2, ul. Kiełbaśnicza 2, wstęp wolny

Every Sunday | Herbaciarnia K2 | 7:30 PM First of all it's not only about practicing your language skills, but having fun in the international atmosphere! Event is based on zero-rules English conversations, meeting amazing people. More information: www.facebook.com/semwro

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • 11 października, godz. 20.00 pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II

 

Trio Peccavi: \" data-mce-src=

Trio Peccavi: "Love Songs" feat

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Trio Peccavi: "Love Songs". Mistrzowskie trio pod kierunkiem jednego z najbardziej szanowanych wrocławskich pianistów. Do udziału w swoim koncercie Jerzy Kaczmarek zaprosił gigantów europejskiej sceny jazzowej: kontrabasistę Stana Michalaka i perkusistę Adama Buczka.

 

Koncert Króla w Klubogalerii Neon Side

Koncert Króla w Klubogalerii Neon Side

niedziela, 11 października, godz. 20.00, Klubogaleria Neon Side, ul. Ruska 46c, bilety 20-25 zł

Błażej Król nie lubi odpoczywać. Podczas gdy jego solowy debiut „Nielot” wymieniany był wśród najważniejszych płyt zeszłego roku, on kończył nagrywać jego następcę. Proces tworzenia kolejnych płyt, czy to z UL/KR, czy pod własnym nazwiskiem, czy w innych projektach, można by uznać za kompulsywny, gdyby nie szczegółowo przemyślany charakter każdego wydawnictwa. „WIJ” ukazał się w kwietniu tego roku.

 

Koncert Vertical Trio w Księgarni Hiszpańskiej

Koncert Vertical Trio w Księgarni Hiszpańskiej

niedziela, 11 października, godz. 20.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, bilety 15 zł

Program, inspirowany muzyką Półwyspu Iberyjskiego, obejmuje kompozycje autorskie w aranżacji zespołu. Jest to nowoczesne flamenco z wpływami muzyki dawnej oraz elementami jazzu. W odróżnieniu od tradycyjnego flamenco, które instrumentarium ogranicza się do gitary, projekt wzbogaca brzmienie o kontrabas oraz cajón.

 

Atrakcje we Wrocławiu

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę