Wrocław na weekend: 4-6 września [WYDARZENIA]

W pierwszy weekend września wciąż sporo atrakcji w plenerze. Na Wyspie Słodowej pikniki, dużo się dzieje przy Hali Stulecia i na Pergoli – np. rusza kino samochodowe. Dla miłośników wyścigów końska dawka emocji na Partynicach, gdzie odbędą się dwie najważniejsze gonitwy sezonu. Ożyje przestrzeń Dworca Świebodzkiego dzięki targowi kultury, sporo wydarzeń także w parkach ESK.

 • wroclaw na weekend 4-6 wrzesnia


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 4 września 2015 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat – bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania to ok. godzina. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz. 8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak, jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Świebodzki Targ Kultury

Świebodzki Targ Kultury

godz. 18.00 (piątek), godz. 11.00-21.30 (sobota), Dworzec Świebodzki

Wrocławski Dworzec Świebodzki po raz kolejny przeistoczy się w przestrzeń kultury. Koncerty, teatry, kino plenerowe, debaty oraz warsztaty dla dorosłych i dla dzieci – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników tegorocznego Świebodzkiego Targu Kultury. Targowi towarzyszyć będzie akcja bookcrossingu. Można będzie wypożyczyć książkę, a następnie zostawić ją w dowolnym, przeznaczonym do tego miejscu.

Piątek

 • 18.00 – Spektakl Improwizowany „First Minute”
 • 20.00 – Scena Muzyczna: Joao de Sousa
 • 21.30 – Kino Plenerowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: „Gotzius and the Pelican Company”, reż. Peter Greenaway

Więcej informacji

 

Mur - premiera i spotkanie z reżyserem

Mur - premiera i spotkanie z reżyserem

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty
Historia młodego mężczyzny rozpoczynającego nowy rozdział w swoim życiu. Wynajmuje mieszkanie na nowopowstałym, strzeżonym osiedlu, na którym dotychczas pracował wykańczając mieszkania. Odcina się od wymagającej leczenia matki mieszkającej w starej kamienicy. Nowa rzeczywistość szybko pozbawia go złudzeń. Jeżeli chce się zmienić musi rozwiązać wszystkie niewygodne sprawy z przeszłości. Czy zawaha się przeskakując tytułowy mur?Mur  to pełnometrażowy debiut Dariusza Glazera ze zdjęciami Wojciecha Staronia.
 
Po filmie na spotkanie z reżyserem, Dariuszem Glazerem.

 

Kino plenerowe Krucza

Kino plenerowe Krucza

godz. 20.30, ul. Krucza, u zbiegu z Mielecką (podwórko kamienicy), wstęp wolny

Kino plenerowe Krucza to inicjatywa, mająca na celu sprowadzanie wydarzeń kulturalnych do dzielnic, a nie tylko centrum Wrocławia. Realizowana jest w ramach mikroGRANTÓW ESK w sezonie letnim 2015. W ramach przedsięwzięcia na ścianie garażowej na podwórku kamienicy przy ulicy Kruczej (u zbiegu z Mieleckią, osiedle Gajowice) zostanie wyświetlonych 10 filmów – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uwaga! Na seans należy wziąć z sobą koce lub karimaty do siedzenia.

 • 4 września, dla dzieci  – „Kacper i Emma – zimowe wakacje”, reż. Arne Lindtner Næss
 • 5 września, dla starszych – „Jak ojciec i syn ”, reż. Hirokazu Kore-eda

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

 Natalia Podwin akustyczie w restauracji Alyki

Natalia Podwin akustycznie w restauracji Alyki

godz. 18.00-21.00, restauracja Alyki w Sky Tower, wejście od ul. Powstańców Śl. 95, wstęp wolny

Występ z cyklu „Muzyka na żywo”. Natalia Podwin, uczestniczka piątej edycji programu „The Voice of Poland” wystąpi akustycznie w duecie z Karolem Sowińskim, który będzie akompaniował artystce na gitarze. Natalia Podwin śpiewa od wielu lat, zarówno w zespołach muzycznych, jak i w projektach solowych. Artystka inspiruje się wieloma stylami muzycznymi, choć najbliższe jej sercu są soul.

 

Koncert mis i gongów tybetańskich

Koncert mis i gongów tybetańskich

godz. 18.30, KsięgarnioKawiarnia Nalanda, pl. Kościuszki 12, bilety 30 zł

Terapia dźwiękiem od wieków pomaga ludziom cieszyć się zdrowiem, pełnią życia i harmonią. W trakcie koncertu uczestnicy będą leżeć w wygodnej pozycji. Więcej informacji.

 

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18a, wstęp wolny

Piątek to już weekend, ale poćwiczyć nie zaszkodzi. Punktualnie o 19.00 do zumby porwie was Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.

 

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

godz. 19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30 zł

Najnowszy spektakl to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Na udział w komedii Willego Russella pozwalają sobie tylko wyjątkowe aktorki. W Polsce Krystyna Janda, a we Wrocławiu – Renata Jasińska. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.

 

Piotr Szwec Funky Band w Vertigo Jazz Club

Piotr Szwec Funky Band w Vertigo Jazz Club

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Przebojowo grający saksofonista na czele zespołu wirtuozów – w repertuarze porywające klasyki funky, soul, pop i jazzu.

 

Kino Samochodowe koło Hali Stulecia

Kino Samochodowe koło Hali Stulecia

godz. 21.00, parking przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Ogromny ekran, kilkadziesiąt samochodów i filmowe hity – rusza projekt kina samochodowego na parkingu przy Hali Stulecia. W każdy piątek września po godzinie 21.00, organizowane będą bezpłatne projekcje znanych filmów. Na płycie parkingu, oprócz wydzielonych kilkudziesięciu bezpłatnych miejsc dla samochodów, powstanie otwarta plenerowa widownia dla ponad setki widzów. W przerwach między filmami będzie możliwość skorzystania z wydzielonej strefy cateringowej. Organizatorem projektu jest spółka Budimex Parking Wrocław.

W programie 4 września

 • „Casino Royale”, (James Bond), 2006, USA, reż. Martin Campbell,
 • „Diabeł ubiera się u Prady”, 2006, USA, reż. David Frankel

 

Sobota, 5 września 2015 r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

sobota, 5 września

 • godz. 10.00 – Kościoły i wyznania chrześcijańskie na Przedmieściu Oławskim – kościół Adwentystów Dnia Siódmego na ul. Dąbrowskiego, kościół Ewangelicko-Metodystyczny na ul. Worcella, kościół Chrześcijan Baptystów na ul. Łukasińskiego, dawna kaplica szpitala Bethanien na ul. Żabia Ścieżka
 • w języku angielskim i niemieckim – Rynek i Stare Miasto – historyczny układ urbanistyczny miasta

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

InteGRA - rodzinna gra terenowa

InteGRA - rodzinna gra terenowa

godz. 9.30 (rejestracja uczestników), pałac na wodzie w Wojnowicach, udział bezpłatny, dla uczestników bezpłatny ciepły posiłek

Rodzinna Gra Terenowa to wspólna zabawa w rozwiązywanie zagadek i zadań na poszczególnych stacjach, to trasy o trzech długościach: 3, 5 i 7 km, które można przebyć pieszo lub rowerem. Dwa krótsze dystanse są dostępne dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. InteGRA to także pomaganie, bo zdobywane podczas imprezy punkty zamienione zostaną na złotówki, które wesprą: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoni, Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Stowarzyszenie Pomocy „Iskierka” we Wrocławiu. Chcesz poznać równie fantastyczne rodziny? Przyjedź i zabierz ze sobą swoich przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Na uczestników czeka nagroda niespodzianka i ciepły posiłek. Więcej informacji: www.integrawroclaw.pl 

 

Weekendowe strzelanie z broni palnej

Weekendowe strzelanie z broni palnej

godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, koszt: 199 zł (za osobę lub parę) wcześniejsza rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

Na strzelnicy instruktorzy przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję.

 

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, bilety 7-10 zł, bilet rodzinny (2+2) 25 zł

Swoją urodę zaprezentuje około 400 kotów różnych ras z całej Polski i Europy. Będzie można podziwiać puszyste persy, smukłe koty orientalne i przesympatycznych przedstawicieli brytyjskiej odmiany. W programie szereg atrakcji w postaci: konkursów i zabaw dla najmłodszych, specjalistycznych show kotów syberyjskich, burskich oraz BRI misiów, wiele stoisk promocyjnych z akcesoriami dla naszych kocich pupili.

W sobotę pokaz kotów rasy Devon Rex, zaplanowano też dodatkowe atrakcje dla miłośników kotów rasy sfinks.

W niedzielę specjalny pokaz kotów brytyjskich.

 

Piknik samochodowy na Pergoli

Piknik samochodowy na Pergoli

godz. 10.00-19.15, Pergola obok Hali Stulecia, wstęp wolny

Impreza plenerowa, na żywo relacjonowana na antenie TVP Wrocław. Piknik będzie miał hasło przewodnie „Piękno i bezpieczeństwo”. Głównymi bohaterami będą zatem samochody, wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa. W programie wystawa najnowszych modeli samochodów połączona z pokazami ratownictwa medycznego, straży pożarnej, policji itp.

 

Filmowe poranki: Zestaw filmów o przyrodzie

Filmowe poranki: Zestaw filmów o przyrodzie

godz. 10.00, Kino nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Program:

 • Jeżyki w mieście, Litwa 2012, 10'
 • Pogoda w kratkę, Niemcy 2011, 6'
 • Pstryk, Holandia 2012, 2'
 • Tank, USA 2013, 9'
 • Wiosna, Holandia 2012, 4'
 • Kura Paola, Belgia 2008, 5'

Po filmach warsztaty architektoniczne – architektura domów zwierząt, prowadzi animatorka Anna Kąkalec.

 

Dni Otwarte Szkółek i Sekcji w Centrum Sportowym Matchpoint

Dni Otwarte Szkółek i Sekcji w Centrum Sportowym Matchpoint

godz. 9.00-16.00, Ślęza, ul. Szyszkowa 6, wstęp wolny

Centrum Sportowe Matchpoint zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w bezpłatnych, półgodzinnych zajęciach z trenerami i zawodnikami Klubu Sportowego Matchpoint.

W programie zajęć:

 • tenis
 • badminton
 • squash
 • zajęcia taneczne
 • treningi z profesjonalistami
 • testy sprawnościowe
 • możliwość testowania profesjonalnego sprzętu

Harmonogram:

 • 6 września 2015 – zajęcia badmintona, squasha (9.00-16.00)
 • 5, 13 września – 2015- zajęcia tenisa, badmintona, squasha i zajęcia taneczne (9.00-16.00)

Zapisy na poszczególne godziny podczas Dni Otwartych bezpośrednio w recepcji klubu Matchpoint pod nr tel. 71 313 11 11 lub 609 999 720 lub recepcja@matchpoint.com.pl.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 10.30, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławski, bilety 12 zł

We wrześniu podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. O godz. 12.00 – bajka „Kosmoloty” (dla dzieci powyżej 2 lat).

 

Dzień otwarty wystawy „Nabytki 2015” w Muzeum Narodowym

Dzień otwarty wystawy „Nabytki 2015” w Muzeum Narodowym

godz.10.30-15.00, Muzeum Narodowe, ul. Purkyniego, wstęp wolny

O kilkanaście przepięknych naczyń szklanych, które powstały w dolnośląskich hutach na przełomie XIX i XX wieku, oraz o dwa unikatowe małe meble z XVI i z XVIII wieku – kabinet i sepet powiększyła się kolekcja Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Oglądać je można na wystawie „Nabytki 2015” czynnej do 27 września. 5 września wstęp wolny na wystawę, na zajęcia dla dzieci i na wykłady.

Program Dnia Otwartego

 • godz. 10.30 – Skrzynia na salonach – zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat
 • godz. 12.00 – Szkło z najsłynniejszych sląskich hut w Szklarskiej Porębie i Piechowicach – oprowadzanie po wystawie nabytków w sali 62
 • godz. 13.30 – Bogactwo poukładane, czyli dawne meble na kosztowne drobiazgi – wykład dla dorosłych w sali 116 oraz w sali 62
 • godz. 15.00 – Muzeum utracone przywraca pamięć – prezentacja filmu z 2015 r. (27 minut) dotyczącego utraconych  w czasie II wojny św. polskich dóbr kultury – sala 116

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

godz. 11.00-19.00, Wyspa Słodowa (plac przed sceną), wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków.

 

 

 

Dni otwarte Pole Dance w No Limits

Dni otwarte Pole Dance w No Limits

godz. 11.00 do 15.00, No Limits, Kazimierza Wlk. 27, wstęp wolny

Jak wejść na rurkę, jak utrzymać się na rurce bez użycia rąk, a nawet dotknąć sufitu? Będzie można zobaczyć lub przekonać się na zajęciach Pole Dance, a przy okazji zdobyć bezpłatny karnet miesięczny. W planie: Pole Dance Stretching o godz. 11.30, Pole Dance od podstaw o godz. 12.40, Pole Dance Trening Siłowy o godz. 13.50, Wyzwanie Szpagat-Stretching o godz. 13.15. Liczba miejsc ograniczona.

 

Świebodzki Targ Kultury

Świebodzki Targ Kultury

godz. 11.00-21.30, Dworzec Świebodzki

Wrocławski Dworzec Świebodzki po raz kolejny przeistoczy się w przestrzeń kultury. Koncerty, teatry, kino plenerowe, debaty oraz warsztaty dla dorosłych i dla dzieci – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników tegorocznego Świebodzkiego Targu Kultury. Targowi towarzyszyć będzie akcja bookcrossingu. Można będzie wypożyczyć książkę, a następnie zostawić ją w dowolnym, przeznaczonym do tego miejscu.

Sobota 

 • 11.00-12.00 – Bajkowy poranek kinowy
 • 12.00 – Oficjalne otwarcie nowej części Kolejkowa – największej makiety kolejowej w Polsce
 • 12-15 – Warsztaty i animacje dla dzieci – Teatr Lalek i Kolejkowo
 • 12.00 – Bookcrossing
 • 12.00 – Spotkania i warsztaty dla dorosłych
 • 14.00 – Kuchnia Roślinna Otwartych Klatek
 • 15.00 – Wykład: Zdrowa Dieta Roślinna
 • 15.00-17.00 – Narodowe czytanie „Lalki” Bolesława Prusa
 • 20.00 – Scena Muzyczna: Me Myself and I
 • 21.30 – Kino Plenerowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: „Shirley – wizje rzeczywistości”, reż Gustav Deutch

Więcej informacji

 

Wycieczka do pracowni ceramicznej

Wycieczka do pracowni ceramicznej

godz. 11.00-12.00, Galeria Nado, pl. Macieja 10 (wejście od ul. Pobożnego), dla dzieci (7-10 lat), wstęp bezpłatny

Dzieci podczas odwiedzin pracowni poznają historię pojawienia się porcelany w Europie, zapoznają się z techniką odlewniczą w produkcji naczyń z porcelany i będą miały okazję porównać współczesne wzornictwo z tradycyjnymi formami fabrycznymi. Dowiedzą się też, jak jak starym rzeczom nadać nowy charakter.

Druga część spotkania w ramach etapu: KREOWANIE zaplanowane jest na 12 września i odbędzie się w Krzywym Kominie.

 

Dzień otwarty w Narodowym Forum Muzyki

Dzień otwarty w Narodowym Forum Muzyki

godz. 11.00-15.30, NFM, pl. Wolności 1, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w Forum), koncerty wieczorne: bilety 20/30 zł

Wydarzenia w Głównej Sali NFM:

 • godz. 11.00 Jarosław Thiel – dyrygent, Wrocławska Orkiestra Barokowa
 • godz. 12.00 Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent. Chór NFM
 • godz. 13.00 Christian Danowicz – skrzypce, prowadzenie NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna
 • godz. 14.00 LutosAir Quintet

Grafik koncertów w Sali Czerwonej (na 300-400 miejsc)

 • godz. 11.20 Polish Cello Quartet
 • godz. 12.20 NFM Ensemble
 • godz. 13.20

Grafik koncertów w Sali Czarnej (na 100-200 miejsc):

 • godz. 11.30 Christian Danowicz – skrzypce, prowadzenie NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna
 • godz. 12.10. NFM Trio Solistów Leopoldinum
 • godz. 12.50. LutosAir Quintet
 • godz. 13.30. NFM Ensemble
 • godz. 14.20. Elliptique Ensemble
 • godz. 15.00. Flesh Machine

Grafik koncertów w Sali Kameralnej (na 100-200 miejsc)

 • godz. 11.10 Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent, Chór NFM. 
 • godz. 11.50 Lutosławski Quartet
 • godz. 13.10 Polish Cello Quartet
 • godz. 13.50 NFM Trio Solistów Leopoldinum 
 • godz. 14.20 Flesh Machine. Program: Set jazzowy

Koncerty wieczorne w NFM 

 • godz. 20.00 trio w składzie – Bachar Khalifé – perkusja, Pascal Schumacher – wibrafon, dzwonki i marimba, Francesco Tristano – fortepian, instrumenty klawiszowe
 • godz. 22.30 Francesco Tristano - taneczny set klubowy i będzie go serwował na żywo 

Ceny biletów na wieczorne koncerty od 20-30 zł.

 

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

sobota-niedziela, godz. 10.00-17.00, bilety 10/15/25 zł

Największa tego typu impreza w regionie. Odwiedzający mogą liczyć na przegląd pełnej oferty deweloperów budujących obecnie we Wrocławiu i jego najbliższych okolicach. Będzie można porozmawiać na temat prowadzonych przez nich inwestycji, a także warunków zakupu domów i mieszkań. Przedstawiona zostanie również oferta zakupu lokali z rynku wtórnego. Wszystko to może być pomocne szczególnie osobom poszukującym obecnie dla siebie nowego lokum.

 

Narodowe Czytanie „Lalki” Prusa

Narodowe Czytanie „Lalki” Prusa

godz. 11.30-17.00, Ogród Botaniczny, ul. Sienkiewicza, CeTA (dawna WFF), ul. Wystawowa 1, Dworzec Świebodzki, wstęp bezpłatny

4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której odbędzie się wspólne czytanie powieści Bolesława Prusa „Lalka”. Specjalnie na tegoroczną akcję została przygotowana adaptacja „Lalki”. Jej autorem jest Bronisław Maj – literaturoznawca, poeta, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. We Wrocławiu czytanie odbędzie się w kilku miejscach.

Harmonogram

 • Ogród Botaniczny, godz. 11.30-14.30 (wstęp bezpłatny, mile widziane stroje z epoki)
 • Centrum Technologii Audiowizualnych, godz. 12.00-17.00 (dawna WFF ul. Wystawowa 1)
 • Dworzec Świebodzki, godz. 14.00-16.00

Więcej o wydarzeniu

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli, os. Sobieskiego)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i w parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę do końca września od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty.

Park Południowy sobota, 5 września

 • od 12.00 – Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa – fragmenty powieści będziemy czytać przez cały dzień
 • 12.00-15.00 – Siatkarze zapraszają do wspólnych rozgrywek
 • 15.00-15.45 – Warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, Narodowe Forum Muzyki
 • 16.00-16.45 – Wykład dietetyka „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, Blender Dietetyczny
 • 16.45-18.00 – Performatywne czytanie komedii „Mąż i żona” Aleksandra Fredry, Teatr Dwóch Krzeseł
 • 18.00-19.00 – Zumba, Angela
 • 19.00-19.45 – Koncert na gitarę i harmonijkę ustną, Duo Blues

Park Grabiszyński sobota, 5 września

 • od 12.00 – Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa – fragmenty powieści będziemy czytać przez cały dzień
 • 16.15-17.00 – Warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, Narodowe Forum Muzyki
 • 17.00-18.00 – Wykład dietetyka „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, Blender Dietetyczny
 • 18.00-19.00 – Koncert duetu „Stary Malenka”

Park Staszica sobota, 5 września

 • od 12.00 – Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa – fragmenty powieści będziemy czytać przez cały dzień
 • 17.45-18.30 – Warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, Narodowe Forum Muzyki

Park Jedności, ul. Królewska sobota, 5 września

 • od 12.00 – Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa – fragmenty powieści będziemy czytać przez cały dzień
 • od 12.00 – Weekendowa wystawa rysunków Julii Zobniów
 • 16.00-16.45 – Koncert Basi Gadomskiej
 • 17.00-18.00 – Autorskie czytanie powieści sensacyjnej „Na krańcach luster”, Piotr Ferens

Koordynatorzy

 • Koordynator parku Południowego: park.poludniowy@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 377
 • Koordynator parku Grabiszyńskiego: park.grabiszynski@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 378
 • Koordynator parku Staszica: park.staszica@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 372
 • Koordynator parku Jedności: park.jednosci@wroclaw2016.pl, tel. 731 027 848

 

Weekend szachowy w Galerii Dominikańskiej

Weekend szachowy w Galerii Dominikańskiej

godz. 12.00, galeria Dominikańska, poziom -1, udział w turnieju bezpłatny, ale obowiązują zapisy

Białe i czarne pionki, 64-polowe szachownice, zegary i dziesiątki miłośników „królewskiej gry” w każdym wieku – opanują w najbliższy weekend  Galerię Dominikańską. 

Program

 • w sobotę turniej open z kategoriami „open” oraz „zawodniczki”,
 • w niedzielę turniej młodzików i juniorów, w różnych kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają wyjątkowe nagrody. zapisy:www.chessarbiter.com,
email: robert.korpalski@wp.pl

 

Mood4Food – festiwal food trucków

Mood4Food – festiwal food trucków

godz.12.00-21.00, w niedzielę do godz. 20.00, plac Pod Iglicą obok Hali, Stulecia, wstęp wolny

Trzecia odsłona Mood4Food. Food Trucki znów zaparkują przy Hali Stulecia. Impreza dla wszystkich smakoszy, którzy uwielbiają rozmaite kulinaria serwowane z mobilnych restauracji. Święto ulicznego jedzenia obfitować będzie w potrawy mięsne, wegetariańskie, jak również słodką strefę dla najmłodszych. Będzie kilkudziesięciu wystawców. Więcej informacji na http://halastulecia.pl/mood4food

 

Plenerowy warsztat rowerowy

Plenerowy warsztat rowerowy

godz. 12.00-24.00, Warsztat - Food & Garden, ul. Niedźwiedzia 5

Pierwsza odsłona plenerowego warsztatu rowerowego, czyli pikniku, pokazu filmowego, a wreszcie imprezy w całości dedykowanej jednośladom i ich użytkownikom. Podczas całodziennego wydarzenia na rowerzystów czekać będzie otwarty serwis rowerowy, warsztaty DIY, specjalne rowerowe menu oraz inne dwukołowe atrakcje. Po zmroku zapraszamy na projekcję jednego z najciekawszych filmów 12. DOCS AGAINST GRAVITY – szwedzkiego obrazu „Rowery kontra samochody” nawołującego do radykalnej rowerowej rewolucji. Więcej na stronie wydarzeniu na Facebooku.

 

 

 

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w Firleju

godz. 13.00-15.00, klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56 , wstęp wolny

Wraz z końcem wakacji Dolnośląska Giełda Fonograficzna wraca do Firleja. Giełda odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. To cykliczne wydarzenie kulturalne skierowane do osób, które zainteresowane są wymianą kupnem lub sprzedażą analogowych nośników z muzyką. Okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt CD, kaset lub winyli, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze o muzyce.

 

Sobota z Agielskim w Sky Tower

Sobota z Agielskim w Sky Tower

godz. 13.00, Centrum edukacyjne FasTracKids w galerii handlowej Sky Tower (poziom +1)

FasTracKids to centrum edukacyjne, do którego rodzice mogą przyprowadzić dzieci na edukacyjną sobotę z językiem angielskim. W FasTracKids korzysta się z interaktywnej technologii oraz technik nauczania angażujących wszystkie zmysły, co pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka. Program przewiduje darmowe badania poziomu biegłości dziecka, lekcję pokazową zajęć, prezentację dla rodziców oraz wiele innych rzeczy. W celu zapisu należy kontaktować się mailowo na: wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Warsztaty kulinarne z Kubą Korczakiem w Krzywym Kominie

Warsztaty kulinarne z Kubą Korczakiem w Krzywym Kominie

godz. 13.00-18.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, cena warsztatów: 180 zł

Kolejny warsztat z cyklu Slow Food na Talerzu. Szef Kuchni Kuba Korczak zabierze chętnych w podróż do kwintesencji smaku umami, którego grzyby są jednym z najdoskonalszym źródeł. Oprócz dań z grzybów leśnych powstaną również eksperymentalne potrawy z twardnikiem japońskim, drzewnym uchem oraz płomiennicą zimową.

Kuba Korczak – szef kuchni, doradca kulinarny, pasjonat i poszukiwacz smaków. Na kanale kuchnia+ współprowadzi program promujący zdrowy i aktywny tryb życia.

 

Największe gonitwy sezonu na Partynicach

Największe gonitwy sezonu na Partynicach

godz. 14.15, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2, wstęp wolny

Na wrocławskim hipodromie rozegrane zostaną dwie największe gonitwy w Polsce. W  sobotę Wielka Partynicka – największa gonitwa płotowa, a w niedzielę Wielka Wrocławska Nagroda Totalizatora Sportowego – największa w Polsce gonitwa przeszkodowa.

 

Piknik Wolontariatu na Wyspie Słodowej

Piknik Wolontariatu na Wyspie Słodowej

godz. 14.15-22.00, Wyspa Słodowa, udział bezpłatny

Impreza zainauguruje piątą edycję Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu. Piknik Wolontariatu to spotkania, rozmowy i liczne atrakcje sportowo-rekreacyjne, z których skorzystać może każdy. W programie tegorocznej imprezy znalazło się wiele ciekawych propozycji: rozgrywki sportowe w dyscyplinach The World Games 2017, koncert z zagadkami muzycznymi w wykonaniu Michała Dreznera, założyciela Muzycznej Garderoby, plenerowy pokaz filmowy i inne. Ważnym punktem pikniku będzie gra miejska, podczas której drużyny poznają tajemnicze zakątki Starego Miasta oraz ich niezwykłą historię i walczyć będą o nagrody.

Program pikniku:

 • godz. 14.15 – gra miejska „Wrocław – wielokulturowe miasto spotkań”, informacje i zgłoszenia: 74 665 11 11, 693 145 674, e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl
 • godz. 18.00 – koncert z zagadkami muzycznymi, prowadzi Michał Drezner, założyciel Muzycznej Garderoby
 • 20.00 – pokaz filmowy dla wolontariuszy

 

Festiwal Kolorów

Festiwal Kolorów

godz. 15.00-21.00, Pola Marsowe, ul. Paderewskiego 35, wstęp bezpłatny

Przyjdź i pokoloruj z animatorami siebie i swoich najbliższych. Nie ważne, ile masz lat i jakiej muzyki słuchasz, ważne że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób. Festiwal jest otwarty dla wszystkich. Można przebrać się w najbardziej szalony strój i wygrać dodatkowe nagrody.

Program:

15:00 Otwarcie Bram
15:30 Występ zespołu Holyguns 
16:10 Występ zespołu Funk da System
16:40 Animacje (zabawa balonami, flash mob muzyczny, kolorowy pociąg)
17:00 Inauguracyjny WYRZUT KOLORÓW 
17:15 Występ zespołu Black Radio
18:00 WYRZUT KOLORÓW
18:10 DJ Late at Night
19:00 WYRZUT KOLORÓW
19:10 DJ Dan
20:00 WYRZUT KOLORÓW
21:00 Zakończenie imprezy 

 

Wrocławski Korowód Nadziei

Wrocławski Korowód Nadziei

godz. 16.00-19.30, start: ul. Ślężna (za CH Arena), Rynek, pl. Gołębi

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i straż miejska po raz kolejny organizują Korowód Nadziei – barwna paradę na rzecz kliniki Przylądek Nadziei i podopiecznych fundacji. W korowodzie będą m.in. konny patrol straży miejskiej, orkiestra policyjna, zespoły taneczne, teatry uliczne i wielu innych artystów.

Program

 • godz. 16.00 – wymarsz korowodu z placu za CH Arena przy ul. Ślężnej
 • godz. 16.30 – przemarsz wokół Rynku
 • godz. 16.45 – występy artystyczne na pl. Gołębim
 • godz. 18.30 – występ Jose Torresa z muzykami

 

Potańcówki w Capitolu

Potańcówki w Capitolu

godz. 17.00 (sobota), Teatr Muzyczny Capitol (foyer), bilety 20-30 zł

Wieczory taneczne w dawnym stylu do muzyki na żywo w Capitolu, na Podwórku – w przestronnym foyer, przykrytym szklanym dachem. Goście mają okazję do zabawy przy popularnych szlagierach z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd. W pierwszej, sierpniowej Potańcówce, zaśpiewa Konrad Imiela, towarzyszyć mu będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Więcej

 

Kino plenerowe Krucza

Kino plenerowe Krucza

godz. 20.30, ul. Krucza, u zbiegu z Mielecką (podwórko kamienicy), wstęp wolny

Kino plenerowe Krucza to inicjatywa, mająca na celu sprowadzanie wydarzeń kulturalnych do dzielnic, a nie tylko centrum Wrocławia. Realizowana jest w ramach mikroGRANTÓW ESK w sezonie letnim 2015. W ramach przedsięwzięcia na ścianie garażowej na podwórku kamienicy przy ulicy Kruczej (u zbiegu z Mieleckieą osiedle Gajowice) zostanie wyświetlonych 10 filmów – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uwaga! Na seans należy wziąć z sobą koce lub karimaty do siedzenia.

4 września, dla dzieci  – „Kacper i Emma – zimowe wakacje”, reż. Arne Lindtner Næss

5 września, dla starszych – „Jak ojciec i syn ”, reż. Hirokazu Kore-eda

 

 

Przemek Jarosz Trio w klubie Vertigo Jazz

Przemek Jarosz Trio w klubie Vertigo Jazz

godz. 20.00-24.00, Verigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Znakomity perkusista, znany ze współpracy z największym gwiazdami polskiego i międzynarodowego jazzu, debiutuje na scenie Vertigo jako lider. Jego sidemanami będą: pianista Łukasz Perek i kontrabasista Grzegorz Piasecki. W repertuarze standardy i własne kompozycje lidera.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.30, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Niedziela, 6 września 2015 r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

niedziela, 6 września

 • godz. 10.00 – Tradycje gastronomii wrocławskiej – karczmy, piwiarnie, kawiarnie i restauracje oraz ich bywalcy
 • dla rodzin z dziećmi: dla rodzin z dziećmi – Pokaz wyrobu słodyczy

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-11.00, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły), wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai organizuje dla młodzieży (od lat 12) oraz dorosłych otwarty trening kendo. Można poznać sekrety japońskiej szermierki i spróbować własnych sił, albo po prostu popatrzeć na trening. Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo od września b.r.  Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Festiwal Smaków Dolnoślaskich

Festiwal Smaków Dolnoślaskich

godz. 10.00, ul. Zwycięska 4 - 8 (przy hotelu AGRO), wstęp wolny

W każdą niedzielę spotykanie w gronie dolnośląskich rolników i producentów. Oprócz udanych zakupów można porozmawiać bezpośrednio z producentami o ich pracy i pasji. W ofercie szeroka gama warzyw; od marchewki, pietruszki, ziemniaki po cukinie, sery kozie, owcze i z mleka krowiego, twarożki, sery dojrzewające i żółte, masło, wędliny, oleje zimno tłoczone. Są stoły, ławy, koce. Na miejscu można piknikować z całą rodziną na łące. Dla wszystkich gości kawa gratis: gorąca lub zimna.

 

Weekendowe strzelanie z broni palnej

Weekendowe strzelanie z broni palnej

godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, koszt: 199 zł (za osobę lub parę) wcześniejsza rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

Na strzelnicy instruktorzy, przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak, jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w rózżnym świetle i niezwykłych kolorach. Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

godz. 10:00 do 18.00, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, bilety 7-10 zł, bilet rodzinny (2+2) 25 zł

Swoją urodę zaprezentuje około 400 kotów różnych ras z całej Polski i Europy. Będzie można podziwiać puszyste persy, smukłe koty orientalne i przesympatycznych przedstawicieli brytyjskiej odmiany. W programie szereg atrakcji w postaci: konkursów i zabaw dla najmłodszych, specjalistycznych show kotów syberyjskich, burskich oraz BRI misiów, wiele stoisk promocyjnych z akcesoriami dla naszych kocich pupili.

W niedzielę specjalny pokaz kotów brytyjskich.

 

Poranki rodzinne i akcja Edukacja Z Teatrem Pantomimy

Poranki rodzinne i akcja Edukacja Z Teatrem Pantomimy

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Program:

 • Jeżyki w mieście, Litwa 2012, 10'
 • Pogoda w kratkę, Niemcy 2011, 6'
 • Pstryk, Holandia 2012, 2'
 • Tank, USA 2013, 9'
 • Wiosna, Holandia 2012, 4'
 • Kura Paola, Belgia 2008, 5'

Po bajkach: teatralny plac zabaw Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Aktorzy poprowadzą zajęcia ruchowo-plastyczne dla dzieci i ich opiekunów.

 

Dni Otwarte Szkółek i Sekcji w Centrum Sportowym Matchpoint

Dni Otwarte Szkółek i Sekcji w Centrum Sportowym Matchpoint

godz. 9.00-16.00, Ślęza, ul. Szyszkowa 6, wstęp wolny

Centrum Sportowe Matchpoint zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w bezpłatnych, półgodzinnych zajęciach z trenerami i zawodnikami Klubu Sportowego Matchpoint.

W programie zajęć:

 • tenis
 • badminton
 • squash
 • zajęcia taneczne
 • treningi z profesjonalistami
 • testy sprawnościowe
 • możliwość testowania profesjonalnego sprzętu

Harmonogram:

 • 6 września 2015 – zajęcia badmintona, squasha (9.00-16.00)
 • 13 września – 2015- zajęcia tenisa, badmintona, squasha i zajęcia taneczne (9.00-16.00)

Zapisy na poszczególne godziny podczas Dni Otwartych bezpośrednio w recepcji klubu Matchpoint pod nr. tel. 71 313 11 11 lub 609 999 720 lub recepcja@matchpoint.com.pl.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i "„Tree Fu Toma”

godz. 10.30, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławski, bilety 12 zł

We wrześniu podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. O godz. 12.00 – bajka „Kosmoloty” (dla dzieci powyżej 2 lat).

 

Wrocław Business Run 2015

Wrocław Business Run 2015

godz. 10.30, park Szczytnicki i okolice

I edycja charytatywnego biegu we Wrocławiu. W biegu, którego trasa liczy 3,8 km (dla każdego uczestnika sztafety) zorganizowanym przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty pobiegnie około 750 uczestników. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na specjalistyczną protezę dla dwudziestoletniego Karola, który stracił nogę w wypadku drogowym. Organizatorzy zapraszają chętnych do wspólnego kibicowania.

 

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

godz. 11.00, Barka Tumska czas trwania: ~1 h

W każdą niedzielę o 11.00 fitness prowadzony przez doświadczonych instruktorów z Jupiter Sport. Dla wszystkich wytrwałym koktajl białkowy serwowany przez Barkę Tumską. Należy mieć ze sobą: wodę, ręcznik, strój sportowy i dobry humor.

 

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

godz. 10.00-17.00, bilety 10, 15, 25 zł

Największa tego typu impreza w regionie. Odwiedzający mogą liczyć na przegląd pełnej oferty deweloperów budujących obecnie we Wrocławiu i jego najbliższych okolicach. Będzie można porozmawiać na temat prowadzonych przez nich inwestycji, a także warunków zakupu domów i mieszkań. Przedstawiona zostanie również oferta zakupu lokali z rynku wtórnego. Wszystko to może być pomocne szczególnie osobom poszukującym obecnie dla siebie nowego lokum.

 
 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli, os. Sobieskiego)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i w parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę do końca września od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty.

Park Południowy niedziela, 6 września

 • 16.00-16.45 – Koncert muzyki country, Jan Baster
 • 17.00-17.45 – Popołudniowa herbatka z książką – Wybory Literackie
 • 18.00-19.00 – Koncert duetu „Stary Malenka”

Park Grabiszyński niedziela, 6 września

 • 12.00-16.00 Wypożyczalnia gier planszowych, Stowarzyszenie Druga Runda
 • 17.00-18.00 Czytanki dla dzieci, Asia Gala
 • 18.00-19.00 Koncert jazzowy na trąbkę i gitarę, Pierwszy Dzień Tygodnia

Park Staszica niedziela, 6 września

 • 16.00-17.00 – Wykład dietetyka „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, Blender Dietetyczny

Park Jedności, ul. Królewska niedziela, 6 września

 • 12.30-14.00 Warsztaty małego przyrodnika, Joanna Wawryczuk i Agata Stachnik
 • 14.00-16.00 Warsztaty „Na czym polega dekupaż”
 • 16.00-16.45 Cały Zakrzów czyta dzieciom
 • 17.00-17.45 Flow joga dla małych i dużych, Agnieszka Radomska
 • 18.00-19.00 Wykład dietetyka „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, Blender Dietetyczny

Koordynatorzy

 • Koordynator parku Południowego: park.poludniowy@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 377
 • Koordynator parku Grabiszyńskiego: park.grabiszynski@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 378
 • Koordynator parku Staszica: park.staszica@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 372
 • Koordynator parku Jedności: park.jednosci@wroclaw2016.pl, tel. 731 027 848

 

Spacer z przewodnikiem po zajezdni Dąbie

Spacer z przewodnikiem po zajezdni Dąbie

godz. 12.00, bilet 5 zł, Centrum Poznawcze Hali Stulecia

W ramach niedzielnych cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, miłośnicy Wrocławia będą mieli okazję zwiedzić zabytkową zajezdnię tramwajową Dąbie. Była to pierwsza we Wrocławiu (wówczas Breslau) zajezdnia, a powstała z okazji otwarcia Hali Stulecia w 1913 roku.

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Centrum bezpośrednio przed spacerem. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Weekend szachowy w Galerii Dominikańskiej

Weekend szachowy w Galerii Dominikańskiej

godz. 12.00, galeria Dominikańska, poziom -1, udział w turnieju bezpłatny, ale obowiązują zapisy

Białe i czarne pionki, 64-polowe szachownice, zegary i dziesiątki miłośników „królewskiej gry” w każdym wieku – opanują w najbliższy weekend  Galerię Dominikańską. 

 • w niedzielę turniej młodzików i juniorów, w różnych kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają wyjątkowe nagrody. zapisy:www.chessarbiter.com,
email: robert.korpalski@wp.pl

 

Mood4Food – festiwal food trucków

Mood4Food – festiwal food trucków

godz.12.00-21.00, w niedzielę do godz. 20.00, plac Pod Iglicą obok Hali Stulecia, wstęp wolny

Trzecia odsłona Mood4Food. Food Trucki znów zaparkują przy Hali Stulecia. Impreza dla wszystkich smakoszy, którzy uwielbiają rozmaite kulinaria serwowane z mobilnych restauracji. Święto ulicznego jedzenia obfitować będzie w potrawy mięsne, wegetariańskie, jak również słodką strefę dla najmłodszych. Będzie kilkudziesięciu wystawców. Więcej informacji na http://halastulecia.pl/mood4food

 

Niedzielne poranki filmowe – „Witaj szkoło”

Niedzielne poranki filmowe – „Witaj szkoło”

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Po wakacyjnej przerwie do programu Centrum Sztuki WRO wracają Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe. To wyjątkowa propozycja dla dzieci i całych rodzin, ale też wszystkich miłośników animacji niezależnie od wieku. I okazja do kreatywnego spędzenia czasu – każdej projekcji towarzyszą warsztaty i zabawy związane z tematyką prezentowanych filmów czy publikacji lub aktualnej wystawy. Podczas pierwszego po wakacjach spotkania wraz z najmłodszą publicznością wrócimy do zajęć szkolnych, które nigdy nie są nudne.

 

Festyn rodzinny na Wyspie Słodowej

Festyn rodzinny na Wyspie Słodowej

godz. 13.00-18.00, Wyspa Słodowa, udział bezpłatny

Festyn rodzinny MOPS-u z okazji 10-lecia miejskiego programu wsparcia dla rodzin wielodzietnych „Dwa plus trzy i jeszcze więcej”. Szczególnie mile widziane są rodziny z dziećmi. 

W programie festynu znalazły się liczne atrakcje, m.in.:

 • spektakl Bajkobusu,
 • koncert Jose Torres & Havana Dreams i Torres Salsa Group,
 • występ Zespołu Perkusyjnego „Q dobremu”,
 • występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych z Młodzieżowych Domów Kultury,
 • warsztaty robotyki,
 • pokazy kuglarzy,
 • malowanie twarzy, czytania bajek, 
 • punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, punkt pobierania krwi

Komisarz Lew oraz liczne zabawy, konkursy i animacje.

 

Największe gonitwy sezonu na Partynicach

Największe gonitwy sezonu na Partynicach

godz. 14.15, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2, wstęp wolny

Na wrocławskim hipodromie rozegrane zostaną dwie największe gonitwy w Polsce. W  sobotę Wielka Partynicka – największa gonitwa płotowa, a w niedzielę Wielka Wrocławska Nagroda Totalizatora Sportowego – największa w Polsce gonitwa przeszkodowa.

 

Kasia Mirowska i Andrzej Waśniewski – koncert

Kasia Mirowska i Andrzej Waśniewski – koncert

godz. 19.00, niedziela, Vertigo Jazz Club & Restaurant (ul. Oławska 13), wstęp wolny

Znana wokalistka jazzowa i wszechstronny pianista prezentują zestaw standardów i evergreenów.

 

50 Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

50. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna, pl. Wolności 1, bilety 30-80 zł/15-25 zł

Koncert rozpoczynający festiwal, który potrwa od 6 do 19 września. To jeden z najważniejszych festiwali muzyki klasycznej w Polsce i w tej części Europy. W programie: powtórzenie koncertu inauguracyjnego Pierwszego Wrocławskiego Festiwalu Oratoryjno-Kantatowego „Wratislavia Cantans” z 1966. 

Mikołaj Zieleński – Magnificat 
Andrzej Koszewski – La espero 
Olivier Messiaen – Cinq rechants 
Konstanty Regamey – L’alerte, La sécurité, L’affaire se complique, La môme néant z Cinq poèmes de Jean Tardieu,
Krzysztof Penderecki – Psalmy Dawida,
Artur Malawski – Wierchy
 

 

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

godz. 19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30 zł

Najnowszy spektakl to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Na udział w komedii Willego Russella pozwalają sobie tylko wyjątkowe aktorki. W Polsce Krystyna Janda, a we Wrocławiu – Renata Jasińska. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.30, Pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren Pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę