Wrocław na weekend: 4-5 lipca [WYDARZENIA]

W ten weekend kuszą atrakcje przygotowane na Wyspie Słodowej oraz na pergoli przy Hali Stulecia. Od soboty można oglądać wystawę Dzień Dobry Marylin, a przy aquaparku spotkać wrocławskie Pantery. 


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 3 lipca 2015 r. 

 

Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej BASK

Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej BASK

piątek-niedziela, podwórko Impartu, ul. Mazowiecka 17, wstęp bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy bask.art@wroclaw2016.pl

Tegoroczne działania w Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej skupią się na tym, co może wydarzyć się jutro, którego perspektywa pełna jest marzeń i planów, ale nie jest wolna od obaw. Potencjalne scenariusze, mocno zakorzenione w teraźniejszości, zostaną rozwinięte podczas warsztatów kulinarnych, modowych, interwencji artystycznych dla dzieci i dorosłych.
Baskijscy i polscy twórcy tym razem spotkają się w tajemniczym ogrodzie Impartu.

Piątek (03.07)

 • 15.00 - 18.00 - warsztat rysunkowy, prowadzenie: Ewa Służyńska
 • 16.00 - 19.00- warsztat modowy „Cover of Love”, prowadzenie: Małgorzata Salamon
 • 17.00 - 20.00 - baskijski warsztat kulinarny, prowadzenie: Jakub Gutek, Justyna Słupska Kartaczowska
 • 20.00 - performance muzyczny: Ainara LeGardon
 • 21.00 - scena muzyczna: El_Txef_A, Mike Pike, Seb

 

Boisko do futbolu amerykańskiego na Placu Solnym

Boisko do futbolu amerykańskiego na Placu Solnym

piątek-niedziela, pl. Solny do godz. 21.00

Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 17:00, gdy na boisku zobaczymy pokazowy trening z udziałem juniorów Panthers Wrocław. Tuż po nich zaprezentują się Wild Cats Cheerleaders. Zobaczymy pokazy tańca, które będziemy mogli podziwiać także w trakcie X SuperFinału. Wieczór należeć będzie do seniorów Panter, którzy tydzień przed bitwą o mistrzostwo Topligi zachęcą wszystkich kibiców do nauki gry w futbol i przeprowadzą ciekawe konkursy.

Największa - atrakcja pojawi się na boisku jednak w sobotę. O 15:00 na Placu Solnym będzie można spotkać Babatunde Ayiegbusi – pierwszego w historii zawodnika Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w NFL. Popularny Babs poprowadzi pokazowy trening juniorów Panthers Wrocław, a także spotka się z kibicami.

Na wszystkich kibiców czekają pokazowe treningi, warsztaty, konkursy, a to wszystko z zawodnikami Panthers Wrocław, tancerkami z grupy @Wild Wild Cats Cheerleaders oraz wyjątkowymi gośćmi.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Eleven Bike Fest

Eleven Bike Fest

piątek-sobota, Stadion Olimpijski, al. Paderewskiego 35

Festiwal dla motocyklistów oraz fanów rocka. W programie są nie tylko koncerty, parada motorów, ale i loteria, podczas której można wygrać Harley’a! Dochód ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Żeby wziąć udział w losowaniu, trzeba będzie kupić los o wartości 20 zł na stoisku Fundacji.

PROGRAM PIĄTEK

 • 12:00 Rozpoczęcie Eleven Bike Fest 2015      
 • 16:00-16:10 Oficjalne otwarcie imprezy
 • 16:10-17:00 Karens Diet
 • 17:15-18:00 ACE Cover Band
 • 18:30-19:30 PROLETARYAT
 • 19:45-20:45 Sebastian Riedel & CREE
 • 21:00-22:30 BiG CyC
 • 22:30 – Pokaz laserów oraz pirotechniki
 • 22:45-00:00 Andrzej Nowak (TSA) & ZŁE PSY

Pakiet dla motocyklistów - 150zł od osoby, wejściówka na koncert w piątek - 50 zł od osoby, wejściówka na koncert w sobotę - 100 zł od osoby, wejściówka na dwa dni koncertowe - 140 zł od osoby

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami na bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

3 lipca (piątek) godz.18.00 Historie z dreszczykiem
4 lipca (sobota) godz.16.00 Na tropie krasnali, czyli krasnoludkowe podchody
5 lipca (niedziela) godz.11.00 Na ratunek Marysi Pięknisi!

 

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety: 8 zł normalny, 6 zł ulgowy, niedziela wstęp wolny

Na najnowszej wystawie możemy oglądać uwiecznione na znaczkach najciekawsze ubrania, buty, kapelusze i torebki, jakie zaprojektowano w ciągu ostatnich 150 lat. Znajdziemy tu stroje poważne, dziwne i całkiem zwyczajne, zilustrowane znaczkami pocztowymi z ponad 60 krajów świata ze zbiorów Muzeum.

Godz. otwarcia Muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. - nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15, niedz. 11-16, www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

5 Dolnośląskie Letnie Warsztaty Craftowe

5 Dolnośląskie Letnie Warsztaty Craftowe

piątek-niedziela, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice, budynek Studium Edukacji Ekologicznej

Kreatywna impreza dla wszystkich osób zainteresowanych rękodziełem wszelakim Warsztaty będą się odbywać: w piątek 3 LIPCA od 17.00 do 20.00 w sobotę 4 LIPCA od 10.00 do 20.00 i w niedzielę 5 LIPCA od 10.00 do 16.00 Jak co roku planujemy też darmowe pokazy, konkursy z nagrodami, zakupy w sklepach związanych z rękodziełem i warsztaty dla dzieci.

Informacje, program na stronie organizatorów.

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

W piątek, 3 lipca, na Otwartej Scenie zagra rockowa Kometa z Krzydliny Małej oraz wrocławski zespół SeeYah specjalizujący się w reggae, dancehall i funk.

W sobotę 4 lipca na Otwartej Scenie wystąpią dwie kapele rockowe – wrocławska Absta i bierutowski Dubster, który oprócz rocka gra także muzykę reggae.

 

Techland Games Competition

Techland Games Competition

start godz. 19.00, Padbar Wrocław, Budynek Times, ul. Kazimierza Wielkiego 1, wstęp wolny

Turniej dla wszystkich miłośników gier. Na imprezie będziemy grać w mobilną grę zręcznościową, ale jej tytuł pozostanie niespodzianką. Uczestnicy będą mieli szansę pograć w coś co jeszcze nie wyszło na rynek i przekazać nam swoje uwagi na temat produktu. Pierwsza cześć będzie przeznaczona na rozgrzewkę i zapoznanie się z grą Potem przystępujemy do konkursu na najlepszy wynik. Dla każdego startującego  darmowy drink, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Do konkursu można zgłosić się na miejscu lub wypełniając formularz.

Imprezie towarzyszyć będzie prezentacja najnowszych produktów w wirtualnej rzeczywistości. Więcej informacji na stronie wydarzenia na fb.

 

Saul &Vogel - wystawa malarstwa, graffiti i obiektów

Saul &Vogel – wystawa malarstwa, graffiti i obiektów

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, godz. 19.00

Już 3 lipca w Browarze Mieszczańskim odbędzie się wystawa prac dwóch artystów: Paula Saula i Vogela. Muzyczne poznania podczas eventu zapewni zespół Phattcut, a pobudzaniem kubków smakowych zajmą się Good Luck Grill Food Truck.

Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.

 

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Muzeum Militariów, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 20.00, bilety: 35/27 zł

3 lipca (piątek) Kama Grott Movie Project

Muzyka z filmów „Lalka”, „Polskie drogi”, „07 zgłoś się”, „Dziecko Rosemary”, „Śniadanie u Tiffany’ego” i innych.

Kama Grott -Tomaszek – obój, Dawid Lubowicz – skrzypce, Jakub Lubowicz – fortepian, Michał Grott – gitara basowa Kama Grott Movie Project.

 

Wystawa na ekranie: \" data-mce-src=

Wystawa na ekranie: „Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia”

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 90', bilety: 14-25 zł

Dramatyczna historia kryjąca się za ikonicznymi dziełami jednego z najbardziej znanych malarzy świata. Exhibition on screen umożliwia wyjątkowy akces do skarbów malarskich Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Powstały we współpracy z kuratorami wystawy, kinowy pokaz przypada akurat w 125 rocznicę śmierci malarza. W trakcie zwiedzania wystawy będzie można przyjrzeć się wszystkim najsłynniejszym dziełom Van Gogha w wysokiej jakości obrazu HD. Oglądaniu wystawy towarzyszyć będą komentarze kuratorów sztuki i historyków malarstwa.

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl „Przyjaciółki z Wenus”

Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, godz. 20.00, bilety: 12/18 zł

"Przyjaciółki z Wenus" to tytuł tryskającej humorem muzycznej opowieści o kobietach i mężczyznach. To rzecz o uczuciach, związkach, konfliktach, ukazująca w sposób zabawny różnice między płciami.

Dla kobiet spektakl jest niepowtarzalną szansą zgłębienia tajemnic budowania szczęśliwego związku. Zabawną i momentami liryczną historią, która umożliwia oderwanie się od codziennych rozterek i zmartwień. Dla mężczyzn jest to okazja do odbycia podróży w dziwny i fascynujący świat kobiecego umysłu.

Spektakl zakłada poprzez śmiech i wspólną zabawę interakcję z publicznością. Kabaretowe sceny, niespodziewane zwroty akcji i wszechobecny humor, a także znane i lubiane szlagiery przyprawione nutką pikanterii to główne atuty przedstawienia. Więcej informacji o spektaklach CIA znajdziesz tutaj.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej i nocna rowerowa gra miejska

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki, a także repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom ufundowane przez tegorocznego sponsora – firmę Dom Development.

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

Sobota, 4 lipca 2015 r.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca - 30 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Już 4 lipca na placu Nowy Targ staną dwa nowoczesne pawilony, w których każdy chętny będzie mógł w nietuzinkowy sposób sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie. Jest to Centrum Stworzone dla Zdrowia – unikalny w kraju obiekt, który będzie dostępny dla wrocławian przez całe wakacje i – co jest bardzo istotne - zupełnie za darmo. 

Każdy, kto je odwiedzi będzie mógł zbadać podstawowe parametry swojego organizmu. Sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się jaki jest wiek biologiczny organizmu. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym goście przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy dostarczy ciekawostek na temat działania ich ciała. Dowiemy się np. w jakim rytmie bije nasze serce albo jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

 

Boisko do futbolu amerykańskiego na Placu Solnym

Boisko do futbolu amerykańskiego na Placu Solnym

piątek-niedziela, pl. Solny do godz. 21.00

Największa - atrakcja pojawi się na boisku jednak w sobotę. O 15:00 na Placu Solnym będzie można spotkać Babatunde Ayiegbusi – pierwszego w historii zawodnika Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w NFL. Popularny Babs poprowadzi pokazowy trening juniorów Panthers Wrocław, a także spotka się z kibicami.

Na wszystkich kibiców czekają pokazowe treningi, warsztaty, konkursy, a to wszystko z zawodnikami Panthers Wrocław, tancerkami z grupy @Wild Wild Cats Cheerleaders oraz wyjątkowymi gośćmi.

 

Wrocławski Eco Piknik

Wrocławski Eco Piknik

godz. 10.00-12.00, Park Grabiszyński od 10.00-12.00, wstęp darmowy

Wrocławski Eco Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę OD 23 MAJA DO 11 WRZEŚNIA na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, bańki mydlane - to tylko mała zapowiedź tego co będzie się działo. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

4 lipca

 • godz. 10.00, zbiórka w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry

Piastowie wrocławscy twórcami potęgi Wrocławia – nekropolie Piastów. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry), pl. Uniwersytecki, pl. Bpa Nankiera, Muzeum Narodowe.

 • Wycieczki w języku angielskim i niemieckim

godz. 10.00, spotkania przy Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14, o godz. 10.00: Rynek – serce miasta od średniowiecza do współczesności

 

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

godz. 9.00-16.00

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdą sobotę ożywia plac Nowy Targ.

Podczas Targu można uczestniczyć w różnego typu warsztatach i kursach, m.in. fitness, jogi, warsztaty ceramiczne, plastyczne czy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i specjalnie im dedykowanego placu zabaw.

 

5 Dolnośląskie Letnie Warsztaty Craftowe

5 Dolnośląskie Letnie Warsztaty Craftowe

piątek-niedziela, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice, budynek Studium Edukacji Ekologicznej

Kreatywna impreza dla wszystkich osób zainteresowanych rękodziełem wszelakim Warsztaty będą się odbywać: w sobotę 4 LIPCA od 10.00 do 20.00 i w niedzielę 5 LIPCA od 10.00 do 16.00 Jak co roku planujemy też darmowe pokazy, konkursy z nagrodami, zakupy w sklepach związanych z rękodziełem i warsztaty dla dzieci.

Informacje, program na stronie organizatorów.

 

Gigantyczne piłkarzyki w Aquaparku

Gigantyczne piłkarzyki w Aquaparku Wrocław

ul. Borowska 99 (tereny zewnętrzne basenów rekreacyjnych), godz. 10.00-18.00

GIGANTYCZNE PIŁKARZYKI, czyli niesamowita gra w wielkim formacie dla prawdziwych fanów trambambuli. Aquapark Wrocław zaprasza wszystkich śmiałków do gry na ogromnym, dmuchanym boisku, na którym zawodnicy przypinają się do siebie za pomocą poprzeczek, w znacznym stopniu ograniczających możliwość ruchu. Teraz pozostaje tylko zdobyć jak największą ilość goli i wygrać mecz. 
Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu basenów rekreacyjnych.

 

Szafing, czyli Ogólnopolska Akcji Wietrzenia Szaf,

Szafing, czyli Ogólnopolska Akcji Wietrzenia Szaf

godz. 11.00-15.00, klub Graciarnia, ul. Kazimierza Wielkiego 39, wstęp wolny, wystawców obowiązuje rejestracja i opłata

Kolejne spotkanie, podczas którego będzie można wymieniać, sprzedawać oraz kupować i „uwalniać swoje ciuchy, torebki, biżuterię, dodatki, książki, czyli wszytko to, co kiedyś dobrze nam służyło, a teraz zalega zapomniane lub niepotrzebne w szafach i szufladach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, dla osób sprzedających wymagana jest rezerwacja. Zapisy i szczegóły na http://szafa.pl/szafing. Rezerwacja miejsca kosztuje 10 zł, liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona.

 

Minionki we Wroclawiu

Minionki we Wroclawiu

godz. 11.00-19.00, Magnolia Park

Główne atrakcje: Spotkanie z Minionkami, Minionkowa szkoła tańca, Minionkowy tor przeszkód, gry edukacyjne.

Dzieci spotkają się ze swoimi ulubionymi filmowymi bohaterami - przy charakterystycznym żółtym samochodzie zrobią pamiątkowe zdjęcia, poskaczą na minionkowym zamku dmuchanym. W programie też warsztaty geograficzno-podróżnicze. Maluchy poprzez zabawę nauczą się podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem w podróży. Z kolei wielka mapa będzie okazją do wykazania się wiedzą geograficzną. W planach są także zabawy zręcznościowe i sportowe: Minionkowy Tor Przeszkód z tunelami, zjeżdżalnią, basenem z kulkami, kręglami oraz gry w rzucanie do celu. Prawdziwym hitem ma szansę stać się nauka tańca - profesjonalny choreograf nauczy dzieci kroków do przeboju „Happy” z poprzedniej części filmu. 

 

Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej BASK

Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej BASK

piątek-niedziela, podwórko Impartu, ul. Mazowiecka 17, wstęp bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy bask.art@wroclaw2016.pl

Tegoroczne działania w Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej skupią się na tym, co może wydarzyć się jutro, którego perspektywa pełna jest marzeń i planów, ale nie jest wolna od obaw. Potencjalne scenariusze, mocno zakorzenione w teraźniejszości, zostaną rozwinięte podczas warsztatów kulinarnych, modowych, interwencji artystycznych dla dzieci i dorosłych.
Baskijscy i polscy twórcy tym razem spotkają się w tajemniczym ogrodzie Impartu.

Sobota (04.07)

 • 11.00 -18.00 - warsztat modowy „Cover of Love”, prowadzenie: Małgorzata Salamon
 • 11.00 -18.00 - warsztat „Co ma Wrocław do San Sebastian?”, prowadzenie: Amaia Dones Mendia, Jan Bajtlik
 • 11.30 -13.00 - warsztat baskijskich notesów- prowadzenie: Ewa Służynska
 • 12.00 -14.00 - warsztat rodzinny „Kieszonkowy San Sebastian”, prowadzenie: Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan
 • 12.00 -16.00 - baskijski warsztat kulinarny, prowadzenie: Dorota Minta, Małgorzata Minta
 • 13.00 -16.00 - warsztat rysunkowy, prowadzenie: Ewa Służyńska
 • 16.00 - 18.00 - warsztat dla młodzieży i dorosłych „TypoBask”, prowadzenie: Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan, Ewa Służyńska
 • 20.30 - performance taneczny: Eneko Gil Alberdi
 • 21.00 - koncert We Draw A
 • 22.00 - koncert Delorean

 

Drzwi Otwarte Uniwersytetu SWPS Wrocław

Drzwi Otwarte Uniwersytetu SWPS Wrocław

godz.11.00-13.30, ul. Ostrowskiego 30b w sali 125, wstęp wolny
Grafika, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz psychologia - przyszli kandydaci na studia będą mieli okazję poznać programy kierunków Uniwersytetu SWPS Wrocław.
Program:
 • 11.00-11.20 – prezentacja uczelni, informacje o zasadach rekrutacji
 • 11.20-11.35 – informacje o kierunku psychologia – dr Jakub Traczyk
 • 11.35-11.50 – informacje o kierunku grafika oraz specjalności komunikacja wizualna na kierunku II stopnia Komunikacja i Media  – dr Krzysztof Moszczyński
 • 11.50-12.05 – informacje o kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz specjalności kreowanie mediów na kierunku II stopnia Komunikacja i Media
 • 12.05-12.30 – zwiedzanie uczelni
 • 12.30-13.30 – warsztat „Efektywne zarządzanie czasem” – prowadzące: Magdalena Duszyńska i Anna Lipnicka

 

Dzień footballu amerykańskiego (Panthers Wrocław) w Aquaparku

Dzień futbolu amerykańskiego (Panthers Wrocław) w Aquaparku

Auapark Wrocław, ul. Borowska 99, 4 lipca, godz. 11.00-16.00
Podczas dnia futbolu amerykańskiego (Panthers Wrocław) będzie można się poczuć jak prawdziwy futbolista! Organizatorzy zapraszają do gry, na warsztaty taneczne i do udziału w sztafecie z atrakcyjnymi nagrodami. 
 

 

Dzień Niepodległości Stanów / Fourth of July

Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych / Fourth of July

godz. 11.00-18.00, MaluMika, ul. Jagiełły 3/5

Amanda, właścicielka Malumika urodziła się w Teksasie. Najsmutniej być daleko od USA 4 lipca, dlatego w Malumika coś specjalnego z okazji tego dnia. Będą orzeszki i typowo amerykańska szarlotka. Będziesz mieć także możliwość pomalowania wybranej formy ceramicznej. Możesz udekorować ją jakimś symbolem związanym z patriotyzmem Świętuj Dzień Niepodległości USA w kreatywny sposób. Ty malujesz, my wypalamy - i dzieło jest Twoje. Więcej: http://www.facebook.com/malumikawroclaw

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

każda sobota, godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, aż po pierwsze śniegi. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku w wakacyjne weekendy na Wyspę Piaskową.

W każdą sobotę i niedzielę wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. 

Ponadto na Wyspie Piaskowej pograć będzie można także w bule, badmintona, skorzystać z amatorskich łuków, turnballi oraz ścianki wspinaczkowej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych Hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren,Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Lato na Pergoli 2015

Lato na Pergoli 2015

sobota godz. 12.00-22.00, niedziela godz. 12.00-20.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Az do 30 sierpnia co weekend na pergoli liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci, festiwal ulicznych smaków, wystawa zdjęć i pokazach kina plenerowego.

Sobota 4 lipca

 • 12:00 – otwarcie wystawy DZIEŃ DOBRY MARILYN
 • 12:30 – pokaz wykonywania słodyczy
 • 14:00-16:00 Miasto w Formie – Fitness na Pergoli
 • 16:30 – pokaz wykonywania słodyczy
 • 12:00-18:00 – letnia księarnia Ossolineum
 • 12:00-18:00 gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura, koncert zespołu rokowego
 • 11:00 – 20:00 Duchańce Olinek|Rm Dance – zajęcia na scenie
 • 22:20 – kino Letnie | malowanie twarzy,
 • 22:00 – Specjalny Pokaz Fontanny Multimedialnej

 

Clown Fairytales with Pepe and Mania The Clowns

Clown Fairytales with Pepe and Mania The Clowns

godz. 12.00, Księgarnia Hiszpańska ul. Szajnochy 5, wstęp 15 zł

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na niezapomniane warsztaty prowadzone przez Pepe & Mania The Clowns. Tematem przewodnim będzie znana bajka ukazana w innym świetle.. Staniecie się częscią nieprzewidywalnego i najzabawniejszego teatru we Wrocławiu. Na zakończenie każdy maluch dostanie prezent od Klaunów.

 

Otwarcie Projektu Wzgórze

Otwarcie Projektu Wzgórze

od godz. 12.00, Wzgórze Partyzantów

Wzgórze Partyzantów to pozostałość po dawnym Bastionie Sakwowym w systemie miejskich fortyfikacji miasta Wrocław, na którego miejscu po zburzeniu murów w 1807 roku powstało rekreacyjne Wzgórze Sakwowe.

Projekt Wzgórze nawiązuje do historii tego miejsca i służy wskrzeszeniu jego rekreacyjnej funkcji.

SPORT - MUZYKA - REKREACJA

 • 12.00 - joga z Mandala Art & Joga
 • 13.00 -20.00 zajęcia z Level Up Fitness Wrocław
 • od 12.00 do 20.00 czekać będą: leżaki, boisko do siatkówki plażowej, badmington , degustacja zielonej herbaty Soti oraz specjalne fit menu
 • po 20.00 koncert pod chmurkąŁ zagra zespół Wrony

 

Eleven Bike Fest

Eleven Bike Fest

Stadion Olimpijski, Al. Paderewskiego 35

Festiwal dla motocyklistów oraz fanów rocka. W programie są nie tylko koncerty, parada motorów, ale i loteria, podczas której można wygrać Harley’a! Dochód ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Żeby wziąć udział w losowaniu, trzeba będzie kupić los o wartości 20 zł na stoisku Fundacji.

SOBOTA

 • 11:00-13:00 konkursy motocyklowe oraz Strong Man
 • 13:15- formowanie parady motocyklowej
 • 13:30- parada motocyklowa
 • 16:00-16:10 otwarcie imprezy
 • 16:10-16:25 Scream Maker
 • 16:40 – 17:20 Strain
 • 17:35-18:15 4Szmery
 • 18:40-19:30 J.D. OVERDRIVE
 • 20:00-21:30 Black Label Society
 • 21:40 – losowanie Harley’a na scenie
 • 22:00-00:00 SAXON
 • 00:10 – pokazy laserów oraz pirotechniki

Wejściówka na koncert w sobotę - 100 zł od osoby

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00,

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami na bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 • 4 lipca (sobota) godz.16.00 Na tropie krasnali, czyli krasnoludkowe podchody
 • 5 lipca (niedziela) godz.11.00 Na ratunek Marysi Pięknisi!
 
Piłkarze bezdomni zagrają na Rynku

Piłkarze bezdomni zagrają na Rynku

sobota-niedziela, godz. 9.00-18.00, Rynek

Zasady piłki ulicznej różnią się od tradycyjnego futbolu. Drużyny rywalizują w czteroosobowych składach (bramkarz i 3 zawodników z pola) na placu gry o powierzchni 22x16 m. Bramki mają wymiary 4 m szerokości i 1,20 m wysokości. Mecz trwa 14 minut i podzielony jest na dwie połowy, choć jest to wymiar czasu obowiązujący na mistrzostwach świata. Lokalne federacje mogą go zmieniać, jednak nie może on ogółem przekroczyć 30 minut.

Wrocławski turniej to pierwsza i jedyna tego typu impreza w Europie. W tym roku weźmie w nim udział 15 drużyn męskich i 5 żeńskich. - Poza drużynami z Polski, przyjadą do Wrocławia gracze m.in. z Austrii, Węgier, Niemiec, Rosji i Litwy - mówi Maciej Gudra, koordynator Wrocław Cup 2015.

 

Eskowo-fitnessowy zawrót głowy w Hes Gym&Fitness

Eskowo-fitnessowy zawrót głowy w Hes Gym&Fitness

start- 12.30, klub Hes Gym&Fitness, ul. Wielkopolska 72, wstęp za free

STREFA FITNESS

 • 13:00-15:00 Maraton Zumba Fitness 
 • 15:20-16:30 HES POWER - trening obwodowy 
 • 16:30- 17:25 FACTS
 • 17:30- 18:25 HES PRENATAL - zajęcia dla kobiet w ciąży
 • 18:30-19:25 zdrowy kręgosłup czyli wspólny relaks 

STREFA GYM

Trenerzy personalni przeprowadzą pomiary składu ciała oraz trening wprowadzający dla wszystkich chętnych oraz konsultacje trenerskie

 • 13:30 ZAWODY W WYCISKANIU WIELOKROTNYM
 • 14:30 Trening Funkcjonalny
 • 17:00 Trening Funkcjonalny, do wygrania trening wprowadzający

STREFA CROSSFIT FASTER, SMARTER,  STRONGER! BETER

 • 15:00 pierwsze otwarte Crossfitowe MISTRZOSTWA Wrocławia w Crossfit Leśnica. Pokazowe zajęcia Crossfit Kids w,których twoja pociecha będzie mogła brać udział. Dowiesz się czym właściwie jest Crossfit i zobaczysz jak działamy.
 • Fun &Sport for Kids -zamek dmuchany, konkursy, animacje, pokazowe zajęcia Crossfit Kids -Fitness dla dzieci, pokaz akcesoriów dla maluszków
 • STREFA DO KOBIET - pokaz bielizny, pielęgnacja ciała
 • STREFA Dla MĘŻCZYZN - akcesoria sportowe, suplementy

 

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w FasTracKids

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w FasTracKids

godz. 13.00-15.00, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1

Interesujące i kreatywne zajęcia dla dzieci. Rodzice mogą przyjść ze swoimi pociechami i uczestniczyć razem z nimi, bądź zostawić je pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. W ramach tych dwóch godzin można przyjść o dowolnej porze i zostać z nami przez pół godziny, godzinę, a nawet dwie. "Mądre zabawy" to tematyczne zajęcia budowane w oparciu o program naszej interaktywnej tablicy. Dzieci rozwiną swoje zdolności motoryczne, intelektualne, popracują nad umiejętnościami twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, zajęcia te przeznaczone są dzieci w wieku 3-8 lat. kozt: 12 PLN-30 min, 20 PLN -1 h, 30 pln -1,5 h, 38 PLN 2 h.

 

DOBRY DESIGN w Szklarni

DOBRY DESIGN w Szklarni

godz. 13.00-18.00, pub Szklarnia, ul. Ofiar Oświęcimskich 19

Platforma najciekawszych marek wrocławskiego, młodego designu. Targi i warsztaty, wspólne spotkanie w atmosferze przyjemnego, sobotniego relaksu. To już czwarta edycja targów. Wśród naszych designerów znajdziecie: CUB clothes & accessories Projekt Mosko d o d o Sus Toys Biżu Fiu Fiu Na maszynie Paula Szarejko Studio Minimal Fabryka Malwiny Magga Studio Piracka Wytwórnia Przestrzeni Tosti Zoki - Pracownia Artystyczna Łasuchowo Jollygoodfellow Crafts Golden Dust Heart of Wood.

 

Fitness na Pergoli

Fitness na Pergoli

godz. 14.00, wstęp bezpłatny

Bezpłatne treningi fitness w ramach akcji „Fitness na Pergoli”. Poznaj nowe formy aktywności fizycznej i zadbaj o swoją formę w lecie, a to wszystko w atrakcyjnym miejscu – tuż przy Hali Stulecia. Zajęcia, które odbywają się w wybrane soboty wakacji, poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wrocławskich klubów fitness

4 lipca Drums Alive oraz Energy Global z Fitness Planet czyli energetyczna lekcja z dużymi piłkami. Są to niesamowite kombinacje ćwiczeń 3D dla każdego. Drums Alive (piłka Fit Ball + pałeczki) łączy tradycyjne ruchy aerobiku z energetycznymi bitami i rytmicznymi uderzeniami. Z piłek i pałeczek mogą korzystać tylko osoby zapisane, zaś osoby z listy rezerwowej mogą się przyglądać lub ćwiczyć z nami bez przyrządów.

O godz. 15.00 Energy Global. Jest to trening fitness dla każdego, niespotykane zestawy ćwiczeń dające efekt dla całego ciała i wszystkich cech fizycznych: siła mięśniowa, kondycja, elastyczność.

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

W sobotę 4 lipca na Otwartej Scenie wystąpią dwie kapele rockowe – wrocławska Absta i bierutowski Dubster, który oprócz rocka gra także muzykę reggae.

 

Teatr Pokolenie Hajda - \" data-mce-src=

Teatr Pokolenie Hajda – „Dwadzieścia kilka lat niczego nie dokonałem”

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

Chodzi o ciężki czas w życiu. Ten czas dopada, dopadł lub dopadnie prawie każdego z nas. Obecnie tendencja dopadania się zwiększyła, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi, którzy mierzą się ze światem po studiach. Pokolenia ludzi bez perspektyw, bez chęci. 

Spektakl manifestujący rzeczywistość w różnych konwencjach teatralnych.

 

Retransmisja z National Theatre | \" data-mce-src=

Retransmisja z National Theatre „Poważny problem” Toma Stopparda

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 120', bilety: 25/30 zł

Znany dramaturg, scenarzysta i tłumacz literatury polskiej i czeskiej Tom Stoppard powraca do londyńskiego Teatru Narodowego ze swoją nową sztuką Poważny problem (The Hard problem, 2015) w reżyserii Nicholasa Hytnera. Stoppard zastanawia się nad problemem wyższości ducha nad materią i umysłu nad fizjologią. Młoda psycholożka Hilary stoi przed wielkim dylematem. Jeśli nie ma nic poza materią, czym jest w takim razie świadomość? To jest w istocie poważny problem, którego potencjalne rozwiązanie poróżni Hilary i jej kolegów, w tym jej mentora Spike'a, szefa Leo i Jerrego - milionera sponsorującego działalność instytutu, w którym pracuje Hilary.

 

Muzyczna Wyspa

Muzyczna Wyspa

godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W sobotę wieczorem zabierz swoją gitarę (lub inny instrument akustyczny) oraz przyjaciół na Wyspę Słodową. Przy odrobinie wyobraźni, za sprawą mini warsztatów gitarowych i wspólnego śpiewania przeniesiemy się w różne części świata. stron świata. Podczas pierwszego spotkania podróż do Argentyny i Peru, podczas której poznamy melodie indiańskich górali. Szykuje się niezła fiesta! Zagraj i zaśpiewaj z nami już w sobotę, 4 lipca.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej i nocna rowerowa gra miejska

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej 

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki, a także repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom ufundowane przez tegorocznego sponsora – firmę Dom Development.

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

 • godz. 22:00 – sobota, 4 lipca: nowy specjalny pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. Wodne widowisko związane jest z otwarciem wystawy „Dzień dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”.
 • godz. 22:00 - niedziela, 5 lipca: Cztery Żywioły

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Kino letnie na Pergoli

Kino letnie na Pergoli

godz. 22.20, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Dziś w plenerowym Kinie Letnim, fani talentu Marilyn Monroe będą mogli obejrzeć klasyczny film z jej udziałem pt. „Słomiany Wdowiec”.

 

Niedziela, 5 lipca 2015 r.

 

Festiwal Smaków Dolnośląskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.00-16.00, ul. Zwycięska 4 na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (DODR)

To miejsce jest szczególne dla wrocławskich miłośników lokalnych produktów wysokiej jakości, restauratorów i sklepikarzy. W sprzedazy ekologiczne warzywa, doskonałe sery, pyszne wędliny i mięsiwa, chleby, jaja, oleje, makarony, miody, ciasta. Prócz produktów spożywczych pojawia się również rękodzieło. Festiwal jest okazją nie tylko do zrobienia zakupów i posmakowania wyrobów, ale także do poznania osobiście producentów, ich pasji, codziennej pracy.

W programie również atrakcje dla dzieci.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry.

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

 • godz. 10.00, zbiórka w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry

Rynek – serce miasta:  od placu targowego do salonu miasta. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku

dla rodzin z dziećmi: Godła kamieniczek. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry)  i spacer w okolicach Rynku

 • godz. 15.00, zbiórka pod Katedrą, koszt biletu do kaplic w katedrze – 4 zł

Spacer po Ostrowie Tumskim - dla wrocławian i ich gości oraz wycieczka tematyczna: „Początki grodu i podgrodzia”

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesiąt wspaniałych wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. Gwarantujemy zakupy w miłej atmosferze i rodzinne piknikowanie przy muzyce i jedzeniu z wrocławskich Food Trucków.

 

High school nauka tricków

High school nauka tricków

godz. 10.00-18.00, Wakepark przy kąpielisku Glinianki

Rusza projekt dla bardziej wymagających fanatyków jazdy na wakebardzie. Jeśli chcesz poprawić swoją technikę jazdy, nauczyć się tricków, kręcić się na wodzie lub na przeszkodach we wszystkich kierunkach, to ten event jest dla Ciebie. Wiedzę merytoryczną oraz praktyczną będzie wykładał Marcin Pławnicki - oświadczony instruktor, sędzia na zawodach wakeboardowych oraz jeden z twórców Wake Park Wrocław. Całość treningu będzie podzielona na bloki tematyczne:

 • nauka tricków na przeszkodach
 • nauka tricków z wody takich jak Raley, backroll
 • ogólna poprawa techniki jazdy.

Zapisy: 71 355 20 19, opłata przy kasie standardowe rozliczenie za 1h pływania + 50 zł czyli lekcja z instruktorem. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

 

oga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w parku Słowackiego

godz. 10.15, Park Słowackiego (za Panorama Racławicką)

Jak co roku w wakacje Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku - na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non-profit - zajęcia prowadzone doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych którzy praktykowali jogę, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój.

 

Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej BASK

Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej BASK

podwórko Impartu, ul. Mazowiecka 17, wstęp bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy bask.art@wroclaw2016.pl

Tegoroczne działania w Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej skupią się na tym, co może wydarzyć się jutro, którego perspektywa pełna jest marzeń i planów, ale nie jest wolna od obaw. Potencjalne scenariusze, mocno zakorzenione w teraźniejszości, zostaną rozwinięte podczas warsztatów kulinarnych, modowych, interwencji artystycznych dla dzieci i dorosłych.
Baskijscy i polscy twórcy tym razem spotkają się w tajemniczym ogrodzie Impartu.

Niedziela

 • 11.00 - Targ Śniadaniowy edycja BASK
 • 11.00 -18.00 - warsztat modowy „Cover of Love”, prowadzenie: Małgorzata Salamon
 • 11.00 -18.00 - warsztat „Co ma Wrocław do San Sebastian?”, prowadzenie: Amaia Dones Mendia, Jan Bajtlik
 • 11.30 -13.00 - warsztat baskijskich notesów- prowadzenie: Ewa Służynska
 • 14.00 - 17.00 - warsztat rysunkowy, prowadzenie: Ewa Służyńska
 • 17.30 - 18:00 - OFFICIAL TOUR performance: Matxalen del Pedro
 • 22.00 - pokaz filmowy „Oirse", reż. David Arratibel / Kraj Basków 2013 / 53'

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku w wakacyjne weekendy na Wyspę Piaskową.

W każdą sobotę i niedzielę wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. 

Ponadto na Wyspie Piaskowej pograć będzie można także w bule, badmintona, skorzystać z amatorskich łuków, turnballi oraz ścianki wspinaczkowej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

 
Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych Hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren,Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Lato na Pergoli 2015

Lato na Pergoli 2015

godz. 12.00-20.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Az do 30 sierpnia co weekend na pergoli liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci, festiwal ulicznych smaków, wystawa zdjęć i pokazach kina plenerowego.

Niedziela 5 lipca

 • 12:30 – pokaz wykonywania słodyczy
 • 12:00-18:00 – letnia księgarnia Ossolineum | Rm Dance – zajęcia na scenie
 • 12:00-18:00 gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura, koncert zespołu rokowego
 • 11:00 – 20:00 Duchańce Olinek | malowanie twarzy

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami na bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

5 lipca (niedziela) godz.11.00 Na ratunek Marysi Pięknisi!

 

Boisko do futbolu amerykańskiego na Placu Solnym

Boisko do futbolu amerykańskiego na Placu Solnym

pl. Solny do godz. 21.00

Na wszystkich kibiców czekają pokazowe treningi, warsztaty, konkursy, a to wszystko z zawodnikami Panthers Wrocław, tancerkami z grupy @Wild Wild Cats Cheerleaders oraz wyjątkowymi gośćmi.

 

Malowanie Ceramiki w Bema Cafe II

Malowanie Ceramiki w Bema Cafe II

godz. 12.00-15.00, Bema Cafe II, ul. Legnicka 56, cena: 35 zł

Będzie kawa, ciasta i malowanie ceramiki. Czekać na Ciebie będzie najlepsza w mieście kawa w filiżance, co więcej, będziesz mieć możliwość ozdobienia innej filiżanki (bądź talerza czy miski) na Twoje przyszłe napoje. Bariści z Bema Cafe na ul. Legnickiej otrzymali dużo nagród za przyrządzanie kawy. MaluMika oferuje niepowtarzalną okazję do malowania i zdobienia ceramiki, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Gotowe działa można używać/ postawić w domu lub w biurze.

 

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca - 30 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Już 4 lipca na placu Nowy Targ staną dwa nowoczesne pawilony, w których każdy chętny będzie mógł w nietuzinkowy sposób sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie. Jest to Centrum Stworzone dla Zdrowia – unikalny w kraju obiekt, który będzie dostępny dla wrocławian przez całe wakacje i – co jest bardzo istotne - zupełnie za darmo. 

Każdy, kto je odwiedzi będzie mógł zbadać podstawowe parametry swojego organizmu. Sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się jaki jest wiek biologiczny organizmu. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym goście przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy dostarczy ciekawostek na temat działania ich ciała. Dowiemy się np. w jakim rytmie bije nasze serce albo jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

 

Piłkarze bezdomni zagrają na Rynku

Piłkarze bezdomni zagrają na Rynku

godz. 9.00-18.00, Rynek

Finał w niedzielę zaplanowano o godz. 17.30. Zasady piłki ulicznej różnią się od tradycyjnego futbolu. Drużyny rywalizują w czteroosobowych składach (bramkarz i 3 zawodników z pola) na placu gry o powierzchni 22x16 m. Bramki mają wymiary 4 m szerokości i 1,20 m wysokości. Mecz trwa 14 minut i podzielony jest na dwie połowy, choć jest to wymiar czasu obowiązujący na mistrzostwach świata. Lokalne federacje mogą go zmieniać, jednak nie może on ogółem przekroczyć 30 minut.


5 Dolnośląskie Letnie Warsztaty Craftowe

5 Dolnośląskie Letnie Warsztaty Craftowe

ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice, budynek Studium Edukacji Ekologicznej

Kreatywna impreza dla wszystkich osób zainteresowanych rękodziełem wszelakim Warsztaty będą się odbywać: w niedzielę 5 LIPCA od 10.00 do 16.00 Jak co roku planujemy też darmowe pokazy, konkursy z nagrodami, zakupy w sklepach związanych z rękodziełem i warsztaty dla dzieci.

Informacje, program na stronie organizatorów.

 

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Spotkania dzielnej Myszki

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Spotkania dzielnej Myszki

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

„Przygody Myszki” to serial animowany realizowany w latach 1976-1983 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej według pomysłu Władysława Nehrebeckiego. Program: Imieniny cioci, awantura z kretem, koncert świerszcza.

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają związane z filmami, przygotowane przez zespół Centrum Sztuki WRO, zabawy warsztatowe.

 

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety: 8 zł normalny, 6 zł ulgowy, niedziela wstęp wolny

Na najnowszej wystawie możemy oglądać uwiecznione na znaczkach najciekawsze ubrania, buty, kapelusze i torebki, jakie zaprojektowano w ciągu ostatnich 150 lat. Znajdziemy tu stroje poważne, dziwne i całkiem zwyczajne, zilustrowane znaczkami pocztowymi z ponad 60 krajów świata ze zbiorów Muzeum.

Godz. otwarcia Muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. - nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15, niedz. 11-16, www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

Wyspa Gier: gry quizowe

Wyspa Gier: gry quizowe

godz. 13.00-19.00, Wyspa Ślodowa, wstep wolny

Specjalnie przygotowana wypożyczalnia, nowoczesne gry planszowe oraz najlepsza obsługa, która wytłumaczy zasady nawet najbardziej skomplikowanych gier – kolejne spotkanie z Wyspą Gier już w najbliższą niedzielę w godz. od 13.00 do 19.00. Wstęp wolny.

Planszówki przygotowane w ramach Wyspy Gier charakteryzują się jedną podstawową cechą – doskonale potrafią zabić nudę i dać wiele godzin wspaniałej zabawy. Tematem najbliższego spotkania będą gry quizowe.

 

SENSOPLASTYKA od Mamy dla Mam

SENSOPLASTYKA od Mamy dla Mam

Mamka Cafe, ul. Przyjaźni 60 U5, 5 lipca, godz. 15.00-17.00, koszt 20 zł

Mamy dla Mam i Mamka Cafe zapraszają na rodzinne, twórcze zajęcia sensoplastyczne! Trwają one 2 h i kosztują wyjątkowo 20 zł. Ubrania robocze obowiązkowe, ponieważ w czasie warsztatów ich uczestnicy będą mieszać, sypać, wtykać, kręcić, lać, barwić i kreatywnie brudzić się bez umiaru! Konieczna jest rezerwacja miejsc na: projektmamydlamam@gmail.com lub tel. 793 931 560.

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 16.00, wstęp wolny

Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie. Zapewniamy opiekę profesjonalnych muzyków i świetną zabawę zarówno przy dźwiękach klasyki piosenki literackiej (m. in. Marek Grechuta, Czesław Niemen oraz Jacek Kaczmarski), utworach popularnych Krzysztofa Krawczyka czy Czerwonych Gitar, towarzyskich np. "Prząśniczka” czy "Gdybym miał gitarę” oraz patriotycznych - "Przybyli ułani pod okienko”. W repertuarze także coś dla najmłodszych, m. in.: "Kolorowe kredki”, "Kundel bury” oraz "Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej "Wrocławskiej piosenki" z repertuaru Marii Koterbskiej.

 

Warsztaty decoupage na tkaninie: torba, poszewka, aplikacja.

Warsztaty decoupage na tkaninie: torba, poszewka, aplikacja.

godz. 16.00-19.00, KT Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155, koszt: 70 zł/osoba

Warsztaty decoupage na tkaninie: torba, poszewka, aplikacja. Ozdobimy "ekologiczną" torbę na zakupy lub poszewkę na poduszkę, lub aplikację do naszycia na torbę. Zastosujemy technikę serwetkową, transfer wydruku, użyjemy farb, szablonów, stempli i specjalnych pisaków akrylowych. Ozdobionych przedmiotów będzie można normalnie używać, prać w 30 stopniach lub ręcznie. Dla kogo? Dla dorosłych i młodzieży, dla dzieci z rodzicem (opiekunem). W cenie wszystkie materiały, napoje i słodki poczęstunek. Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698-830-708, lub bezpośrednio w kwiaciarni. Ilość miejsc ograniczona.

 

Malowanie Ceramiki w Macondo

Malowanie Ceramiki w Macondo

godz. 16.00-19.00, Maconda, ul. Pomorska 19, cena: 40 zł

Będzie kawa, ciasta i malowanie ceramiki. Zaczniemy o godz. 16:00, wpadnij do nas kiedy tylko chcesz, maksymalnie do godz. 19:00, aby wziąć udział w Jarmarku CUDów i stworzyć swój CUDowny kubek w tym samym czasie. Dodatkowo, przyniesiemy wszystkie nasze materiały do sitodruku, abyś miał możliwość skorzystania także z tej metody dekorowania. 

 

Klasyka na Wyspie: koncert Sapphire Duo

Klasyka na Wyspie: koncert Sapphire Duo

Wyspa Słodowa, godz. 17.00, wstęp wolny

Projekt Klasyka na Wyspie w niedzielę 5 lipca zapoczątkuje koncert jazzowo-latynosko-poetycki. Na scenie wystąpi duet Sapphire Duo, który poza standardami jazzowymi wykona także oryginalne kompozycje poezji śpiewanej oraz powszechnie znane przeboje.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz tutaj.

 

Taneczna Wyspa: Zumba

Taneczna Wyspa: Zumba

Wyspa Słodowa, godz. 18:30, wstęp wolny

Tegoroczną edycję Tanecznej Wyspy otworzy energetyczna Zumba. Trening, o wysokiej zawartości pozytywnej energii i dobrego humoru poprowadzi Akademia Tańca Esens.

W ramach projektu Taneczna Wyspa można bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach i zajęciach tanecznych, prowadzonych przez instruktorów reprezentujących poszczególne wrocławskie szkoły tańca i kluby fitness. To świetna okazja, żeby za darmo przetestować taneczną ofertę Wrocławia oraz nauczyć się podstawowych kroków tanecznych. Do wspólnej zabawy zaprasza Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i partnerzy projektu.

Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.


Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstep wolny

62 pisarzy, dwa spotkania dziennie: od 5 lipca do 4 sierpnia we wrocławskiej Mediatece trwać będzie międzynarodowy festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich. Gość honorowy edycji 2015: Ukraina. We wrocławskiej edycji MSA wezmą udział czołowi pisarze polscy (m.in. Ryszard Krynicki, Krzysztof Varga, Joanna Bator, Iza Michalewicz, Filip Springer, Anna Janko, Jacek Dehnel, Ziemowit Szczerek, Olga Tokarczuk, Małgorzata Szejnert, Magdalena Tulli oraz Jakub Żulczyk), czescy, słowaccy oraz 31 autorów z Ukrainy (m.in. Natalka Sniadanko, Andrij Bondar, Jurij Andruchovyč, Oleksandr Irvanec, Serhij Žadan, Taras Prochasko, Jurij Vynnyčuk, Sofija Andruchovyč i Oksana Zabužko).

 • godz. 19.00 Ryszard Krynicki - jeden z najważniejszych twórców współczesnej polskiej poezji.
 • godz. 20.30 Oksana Zabużko - należy do najważniejszych współczesnych ukraińskich autorek

 

Teatr Pokolenie Hajda - \" data-mce-src=

Teatr Pokolenie Hajda – „Dwadzieścia kilka lat niczego nie dokonałem”

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

Chodzi o ciężki czas w życiu. Ten czas dopada, dopadł lub dopadnie prawie każdego z nas. Obecnie tendencja dopadania się zwiększyła, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi, którzy mierzą się ze światem po studiach. Pokolenia ludzi bez perspektyw, bez chęci. 

Spektakl manifestujący rzeczywistość w różnych konwencjach teatralnych.

 

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 20.00, bilety: 35/27 zł

5 lipca (niedziela) Grupa MoCarta & Ireneusz Krosny - wieczór kabaretowy

Specjalność festiwalu „Wieczory w Arsenale”: jeden z koncertów zawsze utrzymany jest w tonacji lekkiej, czasem w konwencji kabaretowej. Tak również będzie tym razem. Znakomity polski kabaret „Grupa MoCarta”, od lat z powodzeniem łączy świetny humor z konwencją klasycznego kwartetu smyczkowego. Zespół odkrył całe pokłady komizmu drzemiące we frakach i partyturach oraz smyczkach. Drugą gwiazdą wieczoru będzie równie znany i ceniony mim Ireneusz Krosny.

 

ZINGAROS – muzyka cygańska spotyka tango

ZINGAROS – muzyka cygańska spotyka tango

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety:20-30 zł

Muzyka, którą grają ZINGAROS zawiera w sobie dwa różne style: tango i melodie cygańskie. Pomieszanie tych gatunków daje w rezultacie unikalny styl charakteryzujący się pasją i euforią pochodzącymi z muzyki cygańskiej oraz melancholią i nostalgią typową dla argentyńskiego tango. Muzyka Zingaros jest wrażliwa i bardzo opisowa. Utwory, śpiewane w języku romani i rosyjskim lub całkowicie instrumentalne tworzą barwną paletę dźwięków, które dają świadectwo codziennego życia Cyganów: wiosenny poranek, spotkania przy ognisku, chłodne wieczory czy galopujące w oddali konie. Opisują także wiatr, tańce, miłości i marzenia. 

Bilety: 30 zł – miejsca siedzące, 20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe

 • godz. 22:00 - niedziela, 5 lipca: Cztery Żywioły

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę