Wrocław na weekend: 30 października-1 listopada 2015 [WYDARZENIA]

Najbliższy weekend przypada na przełom października i listopada – niedziela to 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, więc większość instytucji nie pracuje. W piątek i sobotę: przede wszystkim dużo imprez związanych z Halloween i koncertów zaduszkowych w klubach. Dla dzieci stracho-warsztaty z robienia strojów organizuje Panato Cafe. Nocne maratony horrorów organizują Multikino i Helios. W sobotę pokazami specjalnymi kończy sezon fontanna na Pergoli. 1 listopada czynne jest zoo i cmentarz żydowski przy Ślężnej.   

 • slider jesień


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 30 października 2015r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety:5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Weekend grozy w Loopy`s World

Weekend grozy w Loopy`s World

30-31 października, Loopy's World. Rodzinne centrum rozrywki, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 20

Największy w Polsce plac zabaw zamieni się w prawdziwy dom strachów. Na wszystkich, którzy odwiedzą Loopy’s World w tym czasie czeka wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki strasznym wagonem do kopalni. Poszukają skarbów  w grobowcu i odwiedzą dom baby jagi, gdzie będziemy przyrządzać magiczne eliksiry. Program przewiduje także upiorne konkursy i przede wszystkim przeraźliwie dużo śmiechu.

 

Wrocław Restaurant Week

Wrocław Restaurant Week

do 31 października, różne lokalizacje, vouchery 39 zł – rezerwacja miejsc w restauracjach przez stronę główną wydarzenia

Ostatnie dni wydarzenia. Przez dziewięć dni 18 wrocławskich restauracji podczas festiwalu Wrocław Restaurant Week proponować będzie specjalne menu, złożone z przystawki, dania głównego i deseru w promocyjnej cenie 39 zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji wydarzenia, w festiwalu smaków wezmą udział wyróżniające się lokale, specjalizujące się w różnych kuchniach, które poziomem gastronomicznej oferty nie odbiegają od światowych standardów. Więcej informacji

 

Halloween w świecie zagadek

Halloween w świecie zagadek

piąte-sobota, godz. 12.00-21.00, pl. Solidarności 1/3/5, 99-120 zł (-10%)

Halloween'owa zabawa w ucieczkę! Przyjdź do Outroom 30-31.10 i zagraj w jedną z najoryginalniejszych form rozrywki. Real Life Escape Game to gry polegające na wydostaniu się z zamkniętego pokoju w ciągu określonego czasu. Celem jest zdobycie klucza do wcześniej zamkniętych drzwi... nie jest to jednak proste zadanie. Gra wymaga logiki, spostrzegawczości oraz przede wszystkim współpracy, gdyż jest to zabawa zespołowa. Zapraszamy grupy od 2/3 do 5 osób. Rezerwacje na www.outroom.pl kontakt: 790692155

 

Robert Kamalski Jazz Soul Quartet w klubie Vertigo

Robert Kamalski Jazz Soul Quartet w klubie Vertigo

piątek, 30 października, godz. 20.00, klub Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Znakomity wrocławski saksofonista improwizujący ze skłonnością do muzycznych żartów i stylistycznych przekładańców zaprezentuje swoje wersje standardów jazzowych: od swingu po fusion.

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

od soboty 26 września, od godz. 10.00, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ściana wspinaczkowa Zerwa, ul.Przybyszewskiego 63 sala 174 - budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

Do końca października trwa III edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.zerwa.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

 Happening ekologiczny „Nie bądź jednorazowy”

Happening ekologiczny „Nie bądź jednorazowy”

piątek, 30 października, godz. 13.00, Rynek

Na Rynku zaprezentowana będzie Mobilna Wystawa Edukacyjna, a towarzyszyć jej będzie orkiestra Rób Upcycling Beat.

W ramach happeningu młodzież zagra na instrumentach, które powstały z odpadów, aby nagłośnić problem nadmiernej ilości śmieci i zachęcać do ich ponownego wykorzystania. Po happeningu ekspozycja „Nie bądź jednorazowy” będzie dostępna stacjonarnie na terenie Galerii Handlowej Sky Tower Poziom +1.

Projekt „Nie bądź jednorazowy” to pomysł na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest  ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. Cała trasa jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii, w której w ciągu całego roku, organizowane będą happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce.

 

Piekielny tydzień w SPA

Piekielny tydzień w SPA

30 października - 6 listopada (1 listopada nieczynne), godz. 16.30, 19.30, 21.30 (środy tylko dla pań), Wrocławskie Centrum SPA, ul. Teatralna 10-12, bilety 17-65 zł

Rozpoczęcie tygodnia w piątek. W saunarium zapanuje mroczny klimat. Ogniste Ceremonie Zapachowe, które poprowadzi duet SAUNAMISTRZÓW - Marcin i Dominik. Po ceremoniach pragnienie będzie można ugasić krwistymi, odżywczymi napojami. Jeśli ktoś chce wygrać wejściówki na basen, siłownię lub do saunarium niech weźmie udział w konkursie na Straszne Selfie w SPA. Wydarzenie na: https://www.facebook.com/events/857036287749795/

 

Zaświećmy przykładem – Halloween z Masą Krytyczną

Zaświećmy przykładem – Halloween z Masą Krytyczną

piątek, 30 października, godz. 18.00, pl. Bema

Tym razem kampania "Kocham Wrocław, wybieram rower" we współpracy z Masą Krytyczną Wrocław udowadnia, że bycie niewidocznym na drodze to żadna supermoc, lecz brak zdrowego rozsądku. Piątkowy przejazd rowerzystów zwróci uwagę na potrzebę prawidłowego oświetlenia po zmroku, a dla osoby z najciekawiej oświetlonym rowerem czeka nagroda.

Świetlna parada rowerowa w trakcie Masy Krytycznej to ostatnia akcja w ramach kampanii "Kocham Wrocław, wybieram rower". Organizatorzy podkreślają, że w wydarzeniu najważniejszy jest aspekt edukacyjny: chcą wszystkim “zapominalskim” przypominać o konieczności posiadania przynajmniej dwóch świateł: jednym z przodu w kolorze białe i jednym czerwonym z tyłu.

 

WIECZÓR FOLKOWY W KLUBIE AUTOGRAF

WIECZÓR FOLKOWY W KLUBIE AUTOGRAF

piątek, 30 października, godz. 19.00, Klub Autograf - Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety: 10 zł

W koncercie wezmą udział grupy: CZEREDA, OBIEREK i RODERYK.

Czereda - zespół w swojej twórczości łączy gatunki takie, jak funky, reggae, rock, ale tym, co im naprawdę w duszy gra, jest dobry rodzimy słowiański folk.

Artyści Obierka piszą o swojej muzyce tak: nasza muzyka to połączenie tradycyjnego, folkowego dźwięku, intrygujących etnicznych rytmów, ale równocześnie nowoczesne, elektroniczne brzmienie, połączone z kobiecym wokalem.

Roderyk - zespół wykonuje muzykę, inspirując się brzmieniami średniowiecza, muzyką bardów – zarówno instrumentalne jak i pieśni przenoszą słuchacza w miejsca, które odkrywamy na nowo.

 

BLUES OD A DO Z: Mizia & Mizia Blues Band

BLUES OD A DO Z: Mizia & Mizia Blues Band

piątek, 30 października, godz. 19.00, Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety 25 zł

Nie zabraknie bluesa na żadną literę. Od kobiecych bluesów Bonnie Raitt i Etty James w wykonaniu Luby Moroz, przez klasyków - Muddyego Watersa czy Elmora Jamesa - aż po dobrze znane Ten Years After i ZZ TOP. Zapowiada się prawdziwa bluesowa uczta.

Wrocławski zespół bluesowy założony w lutym 2000 roku przez Stefana i Włodka Miziów początkowo pod nazwą Mizia & Mizia. Po dojściu do składu kolejnych osób przybrał aktualną nazwę.

 

John Mayall – koncert w Hali Stulecia

John Mayall – koncert w Hali Stulecia

piątek, 30 października, godz. 19.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe w Hali Stulecia, bilety 110-149 zł

John Mayall to brytyjski multiinstrumentalista, kompozytor, bluesman i pionier muzyki rockowej. Jego zespół Bluesbreakers był początkiem kariery dla takich muzyków jak: Eric Clapton, Mick Fleetwood z Fleetwood Mac oraz Mick Taylor z The Rolling Stones. Jego poprzednie koncerty w Polsce były entuzjastycznie przyjmowane przez fanów artysty. Pełne energii i pasji, z wyjątkową atmosferą i doskonałym kontaktem z publicznością, są niezapomnianym przeżyciem.

 

„SHIRLEY VALENTINE” – spektakl w Teatrze Arka

„SHIRLEY VALENTINE” – spektakl w Teatrze Arka

30 października, godz. 19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30 zł

Spektakl jest prezentem dla publiczności, czekającej na ciepłą i wzruszającą komedię. Jest to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.

 

Medytacje na górze Atos – koncert w NFM

Medytacje na górze Atos – koncert w NFM

piątek, 30 października, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, bilety 30-40zł/15-25 (ulgowe)

Wykonawcy:

Tõnu Kaljuste – dyrygent
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Orkiestra Symfoniczna NFM

Program: A. Pärt I Symfonia, III Symfonia, Cantus in memoriam Benjamin Britten, Te Deum
Estończyk Arvo Pärt jest mistykiem muzyki współczesnej. Najbardziej pociąga go cisza i pustka, gdyż dopiero w nich można doświadczyć namiastki nieskończoności, przebłysków czasu poza czasem. Można nawet upodobnić się do eremitów medytujących na świętej górze Atos. Nic dziwnego, że Pärt obrał dla siebie styl minimalistyczny. Dziwić jednak może fakt, iż do swych minimalistycznych kompozycji angażuje on często bardzo duży skład wykonawczy. Lecz nawet wtedy jego muzyka nie traci nic ze swej medytacyjności. 

 

Arena – wystawa prac Marie Lukáčovej i Jakuba Ročka w Barbarze

Arena – wystawa prac Marie Lukáčovej i Jakuba Ročka w Barbarze

piatek, 30 października, godz. 19.00 (finisaż), kawiarnia Barbara, ul Świdnicka 8b, wstęp wolny

Wystawa potrwa od 30 października do 13 listopada. W piątek 30.10 odbędzie sie finisaż i spotkanie z artystami. „Arena” to projekt zrealizowany przez czeskich artystów podczas miesięcznej rezydencji artystycznej w ramach programu A-i-RWro (Europejska Stolica Kultury Wroclaw 2016), we współpracy z OPEN AiR - Artist in Residence. W październiku tego roku Marie Lukáčova i Jakub Roček z Brna współpracowali z mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego, odkrywając na nowo ich dzielnicę. Powstała w ten sposób praca video to połączenie sztuki nowych mediów, technologii cyfrowej, 3D, animacji, a przede wszystkim - dobrej zabawy.

 

Wieczorek taneczno-muzyczny w klubie Anima

Wieczorek taneczno-muzyczny w klubie Anima

piątek, 30 października, godz.19.00, klub Anima, ul. Pilczycka 47, wstęp wolny

Dla wszystkich lubiących taniec klub organizuje wieczorek taneczno- muzyczny. Będzie zabawa przy zespole grającym muzykę, którą mieszkańcy pamiętają z lat młodości. Zagra zespół Dolna Ługowina Band. Potańcówka startuje o godzinie 19.00.   

 

Halloween w Fabryce Gwoździ

Halloween w Fabryce Gwoździ

30-31 października, godz. 19.00, klub Fabryka Gwoździ, ul. Św. Mikołaja 8, wstęp wolny (piątek), sobota - 10 zł ( tylko panowie)

Przebierana zabawa przy – jak twierdzą organizatorzy – najlepszych dyskotekowych rytmach wszechczasów. Dla gości w „mrożących krew w żyłach” przebraniach darmowe piwo na barze. Barmani zadbają o to aby piwo smakowało lepiej niż kiedykolwiek za pomocą tajemnych mikstur. A i nie zabraknie mrożących krew w żyłach utworów z horrorów czy thrillerów - Michael Jackson będzie rządził ze swoim singlem „ Thriller”.

 

Halloween w Starym Klasztorze

Halloween w Starym Klasztorze

piątek, 30 października, godz. 20.00, klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 10 zł

Wystąpią przedstawiciele wrocławskiej sceny gitarowego grania - A.P.A.M.A.U., The Walkers, Grupa Podwyższonego Ryzyka, Blue Balls Effect a także powracający po dłuższym czasie na scenę zespół NON STOP.

 

UFly w Od Zmierzchu Do Świtu

UFly w Od Zmierzchu Do Świtu

piątek, 30 października, godz. 20.00, klub Od Zmierzchu Do Świtu, ul. Krupnicza 15

UFly ciężko sklasyfikować w konkretnym gatunku muzycznym, dlatego nadal będziemy określać swój styl jako „Fly Rock”.

 

Trupi synod – spektakl teatru Ad Spectatores

Trupi synod – spektakl teatru Ad Spectatores

piątek, 30 października, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48, bilety 25-27/ 20-22 (ulgowe)

Watykan. W niejasnych okolicznościach umiera papież Jan XXIV. Do Rzymu zjeżdża grono dostojników kościelnych mających wybrać jego następcę. Berło Chrystusowe musi jednak spocząć w rękach właściwego człowieka, którego imię znane jest jedynie pięciu najbardziej wpływowym kardynałom. Niestety pierwsze dni pontyfikatu Piusa XIII jasno dowodzą, iż popełnili największy błąd swojego życia... Rozpoczyna się proces, którego głównym aktorem staje się nieżyjący Pontefex...

 

„Cobain: Montage of Heck” - pokaz dokumentu w Kinie Nowe Horyzonty

„Cobain: Montage of Heck” - pokaz dokumentu w Kinie Nowe Horyzonty

piątek, 30 października, godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 144', bilety 25 zł

Filmowy portret Kurta Cobaina, muzyka, który nie tylko dzięki talentowi, ale i tragicznej śmierci, stał się ikoną popkultury lat 90. Brett Morgen (twórca dokumentów To rola dla niego (2002) i Crossfire Hurricane (2012) o zespole The Rolling Stones) z dużą zręcznością wprowadza widzów w świat lidera Nirvany, prezentując archiwalne zdjęcia, utwory muzyczne i nieznane dotąd publicznie nagrania wideo z udziałem artysty i jego najbliższego otoczenia. Morgen łączy archiwalne materiały z fragmentami animacji i wywiadami przeprowadzonymi m.in. z żoną Cobaina, Courtney Love. Filmowa narracja prowadzi przez relacje o wczesnych latach Cobaina w szkockim Aberdeen po szczytowy punkt jego kariery muzycznej.

 

Te Tris i goście – koncert premierowy w klubie Alibi

Te Tris i goście – koncert premierowy w klubie Alibi

piatek, 30 października, godz. 20.00, klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, bilety 20-30 zł, zakup biletów online: biuro.hiphopkoncert@gmail.com

Te-Tris, bo o nim mowa - to raper, który niezmiennie od lat porywa tłumy na koncertach oraz nagrywa świetne, równe albumy. Już 30 października zawita do Wrocławia aby promować swój najnowszy krążek pt. "Definitywnie". 
Tego wieczora podczas półtoragodzinnego występu, Tet zaprezentuje wybrane kawałki z przekroju całej swojej kariery. 
Na scenie nie zabraknie również znakomitych gości, którzy udzielil się na płycie, a są nimi: Ras, Astek oraz Kuba Knap. 

 

Halloween party w klubie Eter

Halloween party w klubie Eter

piątek, 30 października, godz. 21.00, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety 15 zł, dla studentów 5 zł.

Podczas tej upiornie zakręconej imprezy w przystrojonym klimatycznie w pajęczyny, dynie, świece klubie czeka masa atrakcji. Organizatorzy zachęcają gości do przebierania i wczucia się w klimat Halloweenowej imprezy. Mile widziane wszelkie stroje: wiedźm, diablic, diabłów, wojskowych, pielęgniarek, umarlaków itp. obowiązuje pełna dowolność.

 

Halloweenowe Jam Session w klubie Alive

Halloweenowe Jam Session w klubie Alive

piątek, 30 października, godz. 21.00, klub Alive, ul. Kolejowa 12

Zespół Ace Cover Band to wrocławska formacja założona przez legendarnego już Wrocławskiego muzyka Waldemara ACE Mleczko. Gitarzysta, kompozytor, tekściarz i aranżer współpracował z bardzo wieloma tuzami rodzimej sceny muzycznej. 

W programie znajdą się covery utworów znanych zarówno najstarszym, m.in. The Rolling Stones, T.Rex, The Cash, Hendrix, przez trochę młodsze: U2, Krawitza, aż po najnowsze: Maron 5, King sof Leon.

 

Halloween party w klubie Manana

Halloween party w klubie Manana

30 października - 1 listopada, godz. 21.00, klub Manana Cafe, ul. Św. Mikołaja 11

3-dniowe Halloween Party. Mroczna, nastrojowa scenografia rodem z horrorów. Za to muzyka jak najbardziej taneczna, grana przez klubowych dj-ów rezydentów.

 

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

piątek, 30 października, godz. 22.00-5.00, Multikono Pasaż i Arkady, bilety 21-33 zł za całą noc w kinie

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów to coroczne święto miłośników najmocniejszych wrażeń w kinie. W ostatni piątek października pokazane zostaną cztery demoniczne i przerażające filmy, wybrane spośród tych, które w ostatnich miesiącach miały premierę w polskich kinach

W repertuarze:

 • trzymający w napięciu ŁOWCA CZAROWNIC - pokaz tydzień po premierze!
 • upiorny DEMON - pokaz dwa tygodnie po premierze!
 • budząca niepokój SZUBIENICA,
 • diaboliczne TAŚMY WATYKANU.

 

Halloween w Das Lokal

Halloween w Das Lokal

piątek, 30 października, godz. 22.00, Das Lokal, Pl. Solidarności 1/3/5, bilety od 10 zł do 15 zł.

Zapowiada się impreza Halloween w rytmach muzyki klubowej i elektronicznej. Zagrają: MEG i Senthia

 

Dubstep w Baubar

Dubstep w Baubar

piątek, 30 października, godz. 22.00, BauBar, ul. Świdnicka 12/16, bilety 10 zł

Dla tych, którym brakuje tego basowego uderzenia jakie miało miejsce w latach 2008-2011. Tej nocy będą mogli się przenieść w najlepsze lata dubstepu ale nie tylko. Każdy z grających pokaże czym dla niego jest muzyka basowa. Jeśli takie tematy jak Deep Medi, Chestplate czy stary Rottun nie są Wam obce, to przyjdźcie.

 

Halloweenowa Noc Saunowa w Aquaparku

Halloweenowa Noc Saunowa w Aquaparku

piątek, 30 października, godz. 22.30, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, bilety 65 zł/1 os., 110 zł/2 os.

W programie znalazły się potworne ceremonie zapachowe, liczne dodatkowe atrakcje, przerażające menu, ale przede wszystkim – gorąca atmosfera, która pozowali na chwilę zapomnieć, że nieuchronnie rozpoczyna się listopad…

Program ceremonii zapachowych:

 • 22.50/Hrabia Dracula
 • 23.20/Narzeczona Frankensteina
 • 23.50/Powrót do zamku Wolfensteina
 • 00.20/Cukierek albo psikus
 • 00.50/Rodzina Adamsów
 • 01.20/Taniec Zombie

W cenie biletu poczęstunek.

 

Maraton Halloween w kinie Helios

Maraton Halloween w kinie Helios

piatek, 30 października, godz. 23.00, kino Helios w Magnolia Park, ul. Legnicka, bilety 32/29 zł

Maratończycy mogą wybierać spośród aż ośmiu horrorów. Maraton filmowy potrwa do rana 31.10.

W zestawie pierwszym cztery premierowe filmy, dostępne tylko dla widzów sieci kin Helios. To jedne z najmocnieszych horrorów w ostatnim czasie, wśród nich: „Dark Was The Night”, „The Houses October Built”, “City Of Dead Men” i „The Evil Inside”.

W zestawie drugim premierowo wyświetlone zostaną: „Sparrow”, a potem jeszcze „Poltergeist”, „ Byzantium” i na koniec  „Coś za mną chodzi”.

 

Sobota, 31 października 2015r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki,ul. Braci Gierymskich 161, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Malowanie twarzy na HALLOWEEN w Art Souvenirs

Malowanie twarzy na HALLOWEEN w Art Souvenirs

Art Souvenirs, plac Solny 18, godz. 10.00-18.00, za darmo

Dla dużych i małych, niskich i wysokich, starych i młodych wspólna zabawę w dniu Halloween! Chcesz choć raz poczuć się jak czarownica, pokazać rogi albo zamienić się w wampira? Z nami to możliwe! Specjalnie dla Was 31 października utalentowane młode artystki będą malować na twarzach dowolne wzory, a to wszystko za darmo! Widzimy się w sobotę na placu Solnym 18 od 10.00 do 18.00.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Poranki filmowe: Moja mama jest w Ameryce i poznała Buffalo Billa

Poranki filmowe: „Moja mama jest w Ameryce i poznała Buffalo Billa”

sobota, 31 października, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie film „Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa” to wyjątkowa animacja. Nie tylko ze względu na warstwę wizualną, ale i na temat dotyczący problemów w życiu dziecka i oswojeniu się z informacją o odejściu kogoś bliskiego. Film wielokrotnie nagradzany na festiwalach dla dzieci w niezwykły i dostosowany do wieku małych widzów sposób porusza tematy trudne, ale i niezwykle istotne. Film dla całej rodziny. Opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi.

W ten weekend bez warsztatów dla dzieci.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Orbita i ul. Spiska

Kryte lodowisko rozpoczęły sezon 2015/2016. Więcej o lodowiskach.

 

Weekend grozy w Loopy`s World

Weekend grozy w Loopy`s World

30-31 października, Loopy's World. Rodzinne centrum rozrywki, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 20

Największy w Polsce plac zabaw zamieni się w prawdziwy dom strachów. Na wszystkich, którzy odwiedzą Loopy’s World w tym czasie czeka wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki strasznym wagonem do kopalni. Poszukają skarbów  w grobowcu i odwiedzą dom baby jagi, gdzie będziemy przyrządzać magiczne eliksiry. Program przewiduje także upiorne konkursy i przede wszystkim przeraźliwie dużo śmiechu.

 

Wrocław Restaurant Week

Wrocław Restaurant Week

do 31 października, różne lokalizacje, vouchery 39 zł – rezerwacja miejsc w restauracjach przez stronę główną wydarzenia

Ostatnie dni wydarzenia. Przez dziewięć dni 18 wrocławskich restauracji podczas festiwalu Wrocław Restaurant Week proponować będzie specjalne menu, złożone z przystawki, dania głównego i deseru w promocyjnej cenie 39 zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji wydarzenia, w festiwalu smaków wezmą udział wyróżniające się lokale, specjalizujące się w różnych kuchniach, które poziomem gastronomicznej oferty nie odbiegają od światowych standardów. Więcej informacji

 

SWAP w Barbarze

SWAP w Barbarze

sobota, 31 października godz. 11.00-13.00, kawiarnia i infopunkt Barbara, ul. Świdnicka 8b, wstęp wolny

Typowe imprezy SWAP polegają tylko na wymianie ubrań, ale SWAP Wrocław to coś więcej. Na tych imprezach dziewczyny nie tylko wymieniają się ubraniami. Jest to również ciekawa forma networkingu. Stałe bywalczynie poza ciuchami wynoszą również znajomości. Wstęp na imprezy SWAP Wrocław jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Impreza ma być formą zabawy i spędzania wolnego czasu, a nie bazarem. Przyniesione ubrania, (które nam się znudziły, są za duże, za małe lub nietrafionym prezentem) powinny być czyste i w dobrym stanie.

 

Muzeum Sztuki Cmentarnej – stary cmentarz żydowski

Muzeum Sztuki Cmentarnej – stary cmentarz żydowski

31 października, 1 listopada, godz. 11.00-17.00, ul. Ślężna 37/39, bilety 15/10zł

Obecnie Muzeum Sztuki Cmentarnej jest jednym z oddziałów Muzeum Miejskiego Wrocławia. Obszar cmentarza to około 4,6 ha, na którym znajduje się ok. 12. tys nagrobków. Wrocławski cmentarz znacznie różni się do wielu innych nekropoli żydowskich Europy. Większość obiektów cmentarza powstała w drugiej połowie XIX wieku, kiedy powszechnie panowała moda na naśladownictwo w sztuce. Przykładem są pomniki stylizowane na niemal wszystkie style architektoniczne od starożytności aż po klasycyzm. Późniejsze nagrobki reprezentują również secesję czy modernizm. Wiele nagrobków bogatszych członków gminy projektowali znani artyści, tworząc prawdziwe dzieła sztuki.

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

od soboty 26 września, od godz. 10.00, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ściana wspinaczkowa Zerwa, ul.Przybyszewskiego 63 sala 174 - budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

Do końca października trwa III edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.zerwa.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

PANATOSTRACHY

PANATOSTRACHY

sobota, 31 października, godz. 12.00-24.00, PANATO Cafe, ul. Jedności Narodowej 68A, wstęp wolny, kontakt: panatocafe@gmail.com

Spółdzielcza kawiarnia na Nadodrzu, zaprasza na swoje pierwsze urodziny.

W programie PANATOSTRACHÓW

 • godz. 12.00-15.00 - bezpłatne STRACHO-warsztaty plastyczne dla dzieciaków - najmłodsi wraz z animatorami PANATO i PANATO Café będą robić kolorowe maski na Halloweenową zabawę oraz lampiony
 • godz. 16.30 - kalambury - temat filmowy (horrory, dreszczowce)
 • godz. 18.00 - TORT urodzinowy
 • godz. 19.00 - 20.30 - projekcja "Nosferatu - symfonia grozy" (1922)
 • od godz 20.30 relaks przy kominku

 

Halloween w świecie zagadek

Halloween w świecie zagadek

godz. 12.00-21.00, pl. Solidarności 1/3/5, 99-120 zł (-10%)

Halloween'owa zabawa w ucieczkę! Przyjdź do Outroom 30-31.10 i zagraj w jedną z najoryginalniejszych form rozrywki. Real Life Escape Game to gry polegające na wydostaniu się z zamkniętego pokoju w ciągu określonego czasu. Celem jest zdobycie klucza do wcześniej zamkniętych drzwi... nie jest to jednak proste zadanie. Gra wymaga logiki, spostrzegawczości oraz przede wszystkim współpracy, gdyż jest to zabawa zespołowa. Zapraszamy grupy od 2/3 do 5 osób. Rezerwacje na www.outroom.pl kontakt: 790692155

 

Transmisja: finały Mistrzostw Świata

Transmisja: finały Mistrzostw Świata

sobota, 31 października, godz. 12.00 - finały, Multikino Arkady Wrocławskie, bilety 35 zł

Multikino przy współpracy z marką Sprite i producentem gry Riot Games zapraszają na transmisję rozgrywek Mistrzostw Świata League of Legends 2015. Transmisja finałów w sobotę 31 października o godzinie 12.00.

Finały relacjonowane będą bezpośrednio z Mercedes-Benz Arena w Berlinie. Bilety 35 zł

Uwaga! Komentarz oryginalny, angielski.

 

Wymiana ubrań w księgarni hiszpańskiej

Wymiana ubrań w księgarni hiszpańskiej

sobota, 31 października, godz. 14.00, Księgarnia Hiszpańska ul. Szajnochy 5, wstęp wolny

Kolejna bezgotówkowa wymiana ciuchów w La Libreria Espanola. Należy przynieść ubrania, których już nie nosimy, wyprane i nieuszkodzone i wymienić je na inne. 

 

III Wrocławskie Spotkania Grozy Zamczysko 2015

III Wrocławskie Spotkania Grozy Zamczysko 2015

31 października, godz. 14.00, Centrum Kultury Zamek

W tym roku przygotowano bogaty program poświęcony grozie zarówno w filmie, jak i w literaturze. W Sali Filmowej wszyscy chętni i wytrwali będą mogli zapoznać się z niezwykle intrygującymi produkcjami horrorowymi, ułożonymi w tematyczne zestawy. Natomiast w Sali Prelekcyjnej nie zabraknie wykładów o źródłach i inspiracjach, na podstawie których powstają horrory, przeplatanych dyskusjami o zjawiskach paranormalnych, legendach miejskich i literaturze grozy. Dodatkową atrakcją będzie sala z grami planszowymi przygotowana wspólne ze sklepem Dyngs.pl.

Pokaz filmu: Czarownice (1922), reżyseria: Benjamin Christensen. Więcej.

 

Halloween w Centrum Kultury Zamek

Halloween w Centrum Kultury Zamek

31 października, godz. 14.00-22.00, Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy, bilet 35 zł za osobę do nabycia tuż przed wydarzeniem, rezerwacja tel.: 713 493 281

Weź udział w mrożącej krew żyłach przygodzie i spróbuj pokonać swoje lęki i przejść trasę strachu po zamkowych podziemiach wraz z grupą znajomych. Tylko dla osób pełnoletnich o mocnych nerwach. Grupy maksymalnie 7-osobowe.

W programie:

 • Przejście trasy strachu przy świetle latarki
 • Zagadki i poszlaki rozmieszczone na trasie strachu 
 • Mroczne postacie czyhające na śmiałków w zamkowym półmroku

 

Piekielny tydzień w SPA

Piekielny tydzień w SPA

30 października - 6 listopada (1 listopada nieczynne), godz.16.30, 19.30, 21.30 (wtorek i czwartek), Wrocławskie Centrum SPA, ul. Teatralna 10-12, bilety 17-65zł

Rozpoczęcie tygodnia w piątek. W saunarium zapanuje mroczny klimat. Ogniste Ceremonie Zapachowe, które poprowadzi duet SAUNAMISTRZÓW - Marcin i Dominik. Po ceremoniach pragnienie będzie można ugasić krwistymi, odżywczymi napojami. Jeśli ktoś chce wygrać wejściówki na basen, siłownię lub do saunarium niech weźmie udział w konkursie na Straszne Selfie w SPA. Wydarzenie na: https://www.facebook.com/events/857036287749795/

 

Tannhäuser – transmisja z Met w Kinie Nowe Horyzonty

Tannhäuser – transmisja z Met w Kinie Nowe Horyzonty

sobota, 30 października, godz. 16.30, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 274', bilety 70 zł

Po ubiegłorocznych „Śpiewakach norymberskich” dyrektor muzyczny Metropolitan Opera James Levine przywraca nowojorskiej scenie inne wielkie dzieło Wagnera, zrealizowane wraz z reżyserem Ottonem Schenkiem w 1977 roku. Inscenizacje Schenka nie starzeją się, a artyści Met wspinają się na wyżyny swych talentów. Poeta Tannhäuser przez lata przebywający w zaczarowanej grocie bogini Wenus, gdzie zażywał rozkoszy, wraca do świata i swej pierwszej miłości Elżbiety. Gdy występuje w konkursie śpiewaczym, głosi pochwałę żądz, czym sprowadza na siebie pogardę i wygnanie. „Tannhäuser” był pierwszą operą Wagnera wystawioną za oceanem, właśnie w Nowym Jorku, nie może więc go zabraknąć w cyklu transmisji „The Met: Live in HD”. 

 

Wystawa : Anna Bujak. Oszołomienie

Wystawa : Anna Bujak. Oszołomienie

do soboty 31 października, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/10 zł

Anna Bujak jest jedną z najciekawszych postaci młodego pokolenia polskich twórców. Na wystawie zostaną zaprezentowane animalistyczne formy przestrzenne (technika mixed media, stal,aluminium): pełne oraz otwarte, będące rodzajem rozwijającego się w przestrzeni, zgeometryzowanego rysunku. Obiekty przestrzenne zostaną uzupełnione pracami rysunkowymi i fotomontażami. Wystawa prezentowana jest w ramach cyklu „Patio Młodych” - pokazów młodych wrocławskich artystów.

 

Noc spektakli na zakończenie sezonu fontanny multimedialnej

Noc spektakli na zakończenie sezonu fontanny multimedialnej

godz. 19.00, sobota, 31 października, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Zwieńczeniem sezonu 2015 Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej będzie blisko dwugodzinny seans sześciu pokazów specjalnych. Powstawały one na przestrzeni ostatnich siedmiu lat, począwszy od otwarcia w 2009 roku i na stałe wpisały się w program Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. W najbliższą sobotę, wyświetlone zostaną „Piękna i Bestia”, „Marzenia”, „Mikro i Makrokosmos”,  „Cztery Żywioły”, „Katedra Demokracji” oraz tegoroczny„Dzień Dobry Marilyn”. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

 

Halloween w klubie Liverpool

Halloween w klubie Liverpool

sobota, 31 października, godz. 19.00, klub Liverpool, ul. Świdnicka 37, bilety 10 zł.

Muzyka na żywo i didżejskie sety. Takie atrakcje tylko w Halloween w klubie Liverpool. Na żywo zagrają: wrocławski Evidence Based Medicine i Anti-terror. 

 

II Noc Świętych

II Noc Świętych

sobota, 31 października, godz.19.00, Parafia NMP Królowej Pokoju na Popowicach plus rożne miejsca

Wspólna modlitwa. Rozpoczęcie Nieszporami w parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach o godzinie 19.00, następnie procesja z relikwiami kilkudziesięciu świętych i błogosławionych ulicami miasta. Procesja zakończy się w Parafii Św. Jadwigi na Kozanowie, gdzie będzie uroczysta Msza Święta, a po niej ucałowanie relikwii. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świecy ze sobą, by rozświetlić procesję. A dzieci zapraszają do przebraia za świętych patronów.

 

Arena – wystawa prac Marie Lukáčovej i Jakuba Ročka w Barbarze

Arena – wystawa prac Marie Lukáčovej i Jakuba Ročka w Barbarze

30 października, godz. 19.00 (finisaż), kawiarnia Barbara, ul Świdnicka 8b, wstęp wolny

Wystawa potrwa od 30 października do 13 listopada. W piątek 30.10 odbędzie sie finisaż i spotkanie z artystami. „Arena” to projekt zrealizowany przez czeskich artystów podczas miesięcznej rezydencji artystycznej w ramach programu A-i-RWro (Europejska Stolica Kultury Wroclaw 2016), we współpracy z OPEN AiR - Artist in Residence. W październiku tego roku Marie Lukáčova i Jakub Roček z Brna współpracowali z mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego, odkrywając na nowo ich dzielnicę. Powstała w ten sposób praca video to połączenie sztuki nowych mediów, technologii cyfrowej, 3D, animacji, a przede wszystkim - dobrej zabawy.

 

Halloween w Fabryce Gwoździ

Halloween w Fabryce Gwoździ

30-31 października, godz. 19.00, klub Fabryka Gwoździ, ul. Św. Mikołaja 8, wstęp wolny (piątek), sobota - 10 zł ( tylko panowie)

Przebierana zabawa przy – jak twierdzą organizatorzy – najlepszych dyskotekowych rytmach wszechczasów. Dla gości w „mrożących krew w żyłach” przebraniach darmowe piwo na barze. Barmani zadbają o to aby piwo smakowało lepiej niż kiedykolwiek za pomocą tajemnych mikstur. A i nie zabraknie mrożących krew w żyłach utworów z horrorów czy thrillerów - Michael Jackson będzie rządził ze swoim singlem „ Thriller "

 

Halloween w Sanatorium Kultury

Halloween w Sanatorium Kultury

sobota, 31 października, godz. 20.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie

Wystąpią zespoły nagi Lunch i Shift. 

Nagi Lunch: Zespół, który powstał na początku 2010 roku. Przez ostatnie trzy lata, zagrał całą kupę klubowych koncertów, troszkę mniej plenerów i zarejestrował swoją debiutancką EPkę pt. ”Magazyn snów”. 

Shift: Świeże brzmienia i solidny ładunek pozytywnej energii. Shift to misz-masz funku, rock and rolla, RnB i elektroniki na żywo. Mimo klasycznego składu, mogą się poszczycić mianem "zespołu oryginalnego" na polskiej scenie muzycznej.

 

Za Horyzontem w klubie Alive

Za Horyzontem w klubie Alive

sobota, 31 października, godz. 20.00, klub Alive, ul. Kolejowa, bilety 10-12 zł

Zespół żeglarsko-folkowy z Wrocławia. Ma duże doświadczenie sceniczne – od 2003 roku zagrali już prawie pół tysiąca koncertów w Polsce i Europie. Grupa gra własny, autorski materiał. Na koncertach pokazuje to, co jest wyjątkowego w polskiej muzyce żeglarskiej – świat morza widziany oczami kobiet, w lekko irlandzkim klimacie.

 

Halloween z Teatrem na Wagę

Halloween z Teatrem na Wagę

sobota 31 października, godz. 20.00, kawiarnia Ślepy Zaułek, ul. Św. Antoniego 2/4

Specjalnie na ten jeden wieczór lokal zamieni się w iście upiorną knajpę. Goście będą mieli niepowtarzalną okazję napić się smacznych cocktaili, przyrządzonych przez bramana, który jest bliskim kuzynem Draculi oraz powywijać na parkiecie z kulawą czarownicą. Na uczestników czeka strasznie dużo zabawy oraz konkurs na najbardziej kreatywne przebranie – zwycięzca równo o północy otrzyma przerażająco schłodzoną wódkę na stół. 

 

Antigma i X. w Ciemnej Stronie Miasta

Antigma i X. w Ciemnej Stronie Miasta

sobota, 31 października, klub Ciemna Strona Miasta, pl. Wróblewskiego, wstęp 20 zł.

Koncert dwóch zespołów. Antigma – warszawski zespół grający muzykę grindcore. Powstał w 2000 roku. Skład: Łukasz Myszkowski – wokal, Sebastian Rokicki – gitara, Paweł Jaroszewicz – perkusja, Sebastian Kucharski – bas. X. – łódzki zespół grający muzykę typu doomspeed, powstał w 2012 roku.

 

Mecz: Śląsk Wrocław-Lech Poznań

Mecz: Śląsk Wrocław-Lech Poznań

sobota, 31 października, godz. 20.30, Stadion Wrocław

Spotkanie Śląska Wrocław z Lechem Poznań w ramach 14. kolejki Ekstraklasy.

Ceny biletów  na trybuny B i D wynoszą 26 zł (normalny), 21 zł (ulgowy) i 18 zł uczniowski. Z kolei bilety na trybunę C dla posiadaczy kosztują 42/34/30 zł. Bilety dziecięce (dla dzieci w wieku 7-12 lat) na wszystkie trybuny poza Sektorem Rodzinnym kosztują 10 zł.

W dniu meczu ceny wszystkich biletów (poza biletami dziecięcymi) wzrastają o 5 zł.

 

Zaduszki jazzowe w NFM

Zaduszki jazzowe w NFM

sobota, 31 października, godz. 20.30, NFM, pl. Wolności 1, bilety 20/30 zł

Kopenhaga, Berlin, Tokio. Z tych trzech miast wywodzi się trio, w którego skład wchodzą duński trębacz Kasper Tranberg, mieszkający w Berlinie duński kontrabasista Adam Pultz Melbye oraz japoński perkusista Yasushiro Yoshigaki. Czerpiąc z różnorodnych muzycznych wpływów i ekscytujących odniesień do przeróżnych rodzajów muzyki, trio poszukuje nowych możliwości dźwiękowych i komunikacyjnych, pracując nad rozmaitymi brzmieniami, strukturami, muzycznymi niespodziankami i przypadkami.

 

Tone Hunting – koncert w OPT

Tone Hunting – koncert w OPT

sobota, 31 października, godz. 21.00, Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15, bilety: 20 zł

Pierwsi polscy artyści w katalogu prestiżowej portugalskiej oficyny Clean Feed.

Zespół ukonstytuował się podczas organizowanej w 2011 roku europejskiej trasy „Exploratory Music from Poland”. Artur Majewski i Jakub Suchar, muzycy tworzący duo Mikrokolektyw, na berlińskim koncercie wystąpili z towarzyszeniem krakowskiego basisty Rafała Mazura i berlińskiej saksofonistki Anny Kaluzy. Zarówno dla Mazura jak i dla Kaluzy głównym polem działań muzycznych jest swobodna improwizacja – „free improvised music”.

 

Halloween party w klubie Manana

Halloween party w klubie Manana

30 października - 1 listopada, godz. 21.00, klub Manana Cafe, ul. Św. Mikołaja 11

3-dniowe Halloween Party. Mroczna, nastrojowa scenografia rodem z horrorów. Za to muzyka jak najbardziej taneczna, grana przez klubowych dj-ów rezydentów.

 

 „Martwi nie martwią” w Kalamburze

„Martwi nie martwią” w Kalamburze

31 października, godz. 21.00, Art Cafe Kalambur, ul. Kuźnicza 29 a

W tą sobotę obchodzimy Dziady, Celtowie mają swoją wigilię Samhain, Kambodża – Urodziny Króla, a w USA szaleje HALLOWEEN. Kalambur postanowił uczcić ten dzień hasłem „Martwi nie martwią”. Goście maja sie przebrać za zmarłych artystów, ikony popkultury itp. Ważne żeby inspiracją kostiumową był ktoś martwy. Przebranych czekają promocje i niespodzianki na barze, więc warto „zejść” na ten jeden wieczór. Jest to unikatowa okazja do podyskutowania z Hemingwayem, przybicia piątki z Cobainem bądź napicia się wódki z Fridą Khalo.

 

Halloween Nightmare on Wax we Wrocławskich Noeonach

Halloween Nightmare on Wax we Wrocławskich Noeonach

sobota, 31 października, godz. 22.00, galeria Wrocławskie Neony, ul. Ruska 46 c

Specjalnie z okazji Halloween zaprosiliśmy do Neon SIde dwóch wrocławskich winylowych wyjadaczy. Boryn i Stulin zaserwują Wam całonocną dawkę tanecznego groove’u w stylistyce house, disco i afrobeat.
Boryn (Astro Buhloone), Jan Stulin (Radio Luz).

 

Cukierek albo psikus w ToTu

Cukierek albo psikus w ToTu

31 października, godz. 22.00, teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15zł.

Lokal znowu pokryją pajęczyny z najstraszniejszych lochów z całego świata. Zwiozą je z domu Frankensteina z Transylwanii jak również i te z najstraszniejszych i najmroczniejszych zamczysk z całego naszego globu. Na konsolach zagrają 4 potwory serwując najlepsze nuty poprzeplatane mrocznymi pojękiwaniami. Obowiązują wszystkich stroje Halloween. Na gości czeka moc atrakcji i wrażeń, sporo efektów wizualnych i zabawa do białego rana.

 

Niedziela, 1 listopada, 2015r.

 

Muzeum Sztuki Cmentarnej – stary cmentarz żydowski

Muzeum Sztuki Cmentarnej – stary cmentarz żydowski

31 października, 1 listopada, godz. 11.00-17.00, ul. Ślężna 37/39, bilety 15/10zł

Obecnie Muzeum Sztuki Cmentarnej jest jednym z oddziałów Muzeum Miejskiego Wrocławia. Obszar cmentarza to około 4,6 ha, na którym znajduje się ok. 12. tys nagrobków. Wrocławski cmentarz znacznie różni się do wielu innych nekropoli żydowskich Europy. Większość obiektów cmentarza powstała w drugiej połowie XIX wieku, kiedy powszechnie panowała moda na naśladownictwo w sztuce. Przykładem są pomniki stylizowane na niemal wszystkie style architektoniczne od starożytności aż po klasycyzm. Późniejsze nagrobki reprezentują również secesję czy modernizm. Wiele nagrobków bogatszych członków gminy projektowali znani artyści, tworząc prawdziwe dzieła sztuki.

 

Gonsofus – koncert w Sanatorium Kultury

Gonsofus – koncert w Sanatorium Kultury

niedziela, 1 listopada, godz. 20.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie

GONSOFUS to międzynarodowy duet wokalno-instrumentalny, tworzy muzykę o międzykulturowym wydźwięku, która jest taneczną mieszanką reggae, dubu, hip hopu i innych gatunków muzycznych. Duet tworzy muzykę nie znającą granic językowych, czy też kulturowych. Dotychczas w dorobku zespołu znajdują się trzy niezależnie wyprodukowane wydawnictwa (2 epki i 1 album) oraz pięć udanych tras koncertowych po Europie i Stanach Zjednoczonych.

 

Halloween party w klubie Manana

Halloween party w klubie Manana

30 października - 1 listopada, godz. 21.00, klub Manana Cafe, ul. Św. Mikołaja 11

3-dniowe Halloween Party. Mroczna, nastrojowa scenografia rodem z horrorów. Za to muzyka jak najbardziej taneczna, grana przez klubowych dj-ów rezydentów.

 

Atrakcje we Wrocławiu

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 10.00-18.00. 1 listopada nie czynne.

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę