Wrocław na weekend: 26-28 lutego 2016 [WYDARZENIA]

Przyszli maratończycy i biegacze mogą w lesie Osobowickim lub na wałach nad Odrą poprawić formę. Ostatnia okazja, by poślizgać się na lodowiskach pod Halą Stulecia i na stadionie. Odwiedzając Międzynarodowe Targi Turystyczne, można znaleźć miejsce na wakacje. Dla kinomanów będzie ceremonia rozdania Oscarów. Poza tym dużo koncertów i spektakli. To wszystko w ten weekend.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 26 lutego 2016 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania to ok. godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, Ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne

Międzynarodowe Targi Turystyczne

26-28 lutego, godz. 10.00-17.00, Hala Stulecia, bilety 10//15 zł, dzieci do lat 7 – wstęp wolny

W programie:

 • Festiwal Podróżników. Po raz drugi MTT Wrocław odwiedzi Aleksander Doba – Podróżnik Roku National Geographic. Pojawi się również Nela Mała Reporterka – zdobywczyni nagrody Bestseller Empiku 2015, która jest inspiracją dla najmłodszych. Marek Tomalik przybliży Australię, a Michał Pater zrelacjonuje swoje autostopowe przygody na koniec świata.
 • Festiwal Kulinarny. Oprócz potraw znanych i typowych dla Dolnego Śląska, pojawią się dania żydowskie i gruzińskie. Ponadto warsztaty kulinarne, degustacje, rzeźby z owoców i warzyw oraz slow food, czyli coś dla miłośników tradycji, jakości i ekologii. Już trzeci rok MTT gościć będzie Grand Prix Sommelierów, podczas którego uczestnicy zmierzą się w walce o tytuł najlepszego sommeliera na Dolnym Śląsku. 
 • Atrakcje dla dzieci: specjalne miejsca i atrakcje dla najmłodszyc- zajęcia edukacyjne, eksperymenty i całą gamę warsztatów.

Więcej informacji, ceny karnetów i biletów.

 

Calineczka

Calineczka

26 lutego, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek

Opowieść o uroczej, delikatnej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki - nieokrzesanego Chrabąszcza Brzdęka. Po wielu perypetiach zatrzymuje ją u siebie na zimę skrzętna gospodyni, Pani Myszka. Spektakl pełen radosnych piosenek, które dzieci śpiewają jeszcze długo po wyjściu z teatru, grany w przepięknej, baśniowej scenografii i przykuwający uwagę wirtuozerskim prowadzeniem lalek przez jedną aktorkę.

 

Jarmark Smaków w Arkadach Wrocławskich.

Jarmark Smaków w Arkadach Wrocławskich.

25-28 lutego, w godzinach otwarcia galerii handlowej Arkady Wrocławskie, poziom 0

Miłośnicy regionalnych produktów i rękodzieła znajdą coś dla siebie. Jarmark Smaków to piękne zapachy tradycyjnie wyrabianych wędlin, suszonych kiełbas, świeżych chlebów, serów, a także ziół i przypraw, które nadają potrawom wyjątkowego smaku. Właśnie takie produkty będzie można kupić na jarmarkowych straganach. Zaprezentują się na nich wystawcy z całego kraju.

 

Spider-Man i Avengers w Galerii Dominikańskiej

Spider-Man i Avengers w Galerii Dominikańskiej

od 25 lutego do 5 marca, Galeria Dominikańska, wstęp wolny

Przez ponad tydzień będzie można przenieść się do świata fantazji i osobiście poznać najsłynniejszą drużynę superbohaterów na świecie – Avengers. Podczas wyjątkowej ekspozycji każdy z przybyłych będzie mógł poznać ich sekrety oraz osobiście się z nimi zmierzyć –  i to dosłownie. Na wszystkich sympatyków będą czekać realnych rozmiarów figury postaci z uniwersum Marvel, mierzące nawet do 3 metrów. Dodatkowo fani wysokości złapani w sieć filmów i przygód będą mogli podziwiać widoki z dachu wieżowca wraz z legendarnym człowiekiem-pająkiem.

 

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

26 lutego, godz.10.30, Centrum Kultury „Zamek”, udział bezpłatny

„Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” to akcja Narodowego Forum Muzyki prowadzona we współpracy z Centrum Kultury "Zamek". Instruktorzy z Forum Muzyki podczas warsztatów dla młodych rodziców, jak i osób dopiero oczekujących na narodziny dziecka, uczą śpiewu kojących kołysanek. Śpiewanie pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny, pomaga w nauce języka, maluchy poszerzają swój zasób słów, poznają wiersze dla dzieci, historię i kulturę. Na trzech 30 minutowych spotkaniach rodzice otrzymują praktyczne wskazówki i materiały do nauki, a po zakończeniu cyklu warsztatów potrafią śpiewać kołysanki i piosenki z pamięci. 

Informacje: 71 349 29 95.

 

Baśń o złotej rybce – spektakl dla dzieci

Baśń o złotej rybce – spektakl dla dzieci

26 lutego, godz. 9.00, 10.15, WCTD, ul. Kuźnicza 29a, bilety 18 zł 

Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 5 lat. Historia o skromnym rybaku, jego zachłannej żonie i spełniającej życzenia rybce. Pokazuje jak zgubne może okazać się pragnienie posiadania i zaniedbywanie więzi rodzinnych. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne: połączenie teatru cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych.

Rezerwacja: przez formularz na stronie organizatora. W weekend, w którym odbywa się spektakl rezerwacja tylko telefoniczna: telefon: 608 432 224. Więcej informacji o cenach biletów: strona organizatora.

 

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

26 lutego, godz. 10.30, Teatr Muzyczny Capitol

Mała dziewczynka Dorotka, porwana przez tornado z farmy w Kansas, ląduje ze swoim pieskiem Toto w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Każdy z podróżników chce go poprosić o dar, którego mu we własnym mniemaniu brak. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dotrze w końcu na miejsce, gdzie okaże się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma.

Strona organizatora.

 

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Ten weekend jest ostatnim, kiedy można poślizgać się na lodowisku przy Hali Stulecia i na Stadionie Wrocław (otwarte do 29 lutego). Pozostałe lodowiska są jeszcze czynne: dwa kryte do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz do 15 marca ślizgawka przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik w Alei Bielany

Wystawa Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik w Alei Bielany

26-28 lutego, godz. 11.00-19.00, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, wstęp wolny

Aleja Bielany zamieni się w ogromne centrum małego naukowca. Wszystko za sprawą objazdowej wystawy Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik. 15 różnych stanowisk z doświadczeniami naukowymi, pokazy eksperymentów i niezapomniane wrażenia czekają na młodszych i starszych. Będzie można sprawdzić szybkość reakcji na bodźce świetlne oraz dźwiękowe, dowiedzieć się jak oszukać swój wzrok, czy postarać się złamać szyfr. Wśród atrakcji znajdzie się również wirujące krzesło, stanowisko próżniowe oraz sylwetka ciała z ręczną pompką imitującą działanie serca.

W sobotę i niedzielę – dodatkowo odbędą się eksperymenty przygotowane przez profesjonalistów z Centrum Nauki Kopernik. 

 • pokaz „Muzyka” – animatorzy pokażą jak powstają dźwięki, a także zwrócą uwagę na ludzkie zmysły związane z dźwiękiem
 • pokaz „Ciśnienie” – wyjaśniający tajniki ciśnienia atmosferycznego

Pokazy startują o pełnych godzinach, ostatni o godz. 18.00 i trwają ok. 15-20 min. Strona organizatora 

 

Ostatnie dni wystawy: Pola Dwurnik – „Piosenka o lekarzu i inne rysunki”

Ostatnie dni wystawy: Pola Dwurnik – „Piosenka o lekarzu i inne rysunki”

do 29 lutego, Muzeum Współczesne Wrocław (MWW), pl. Strzegomski 2a,

Wystawa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Rysunku Think Tank lab Triennale i wpisana w Weekend Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przypomina niecodzienną antologię rysunku, ukazującą ten gatunek w rozmaitych odsłonach i konfiguracjach. Skomponowana z różnych „utworów” na papierze, układa się w opowieść o tworzeniu za pomocą obrazów, słów i dźwięków, które pozwalają zakląć rzeczywistość w wizerunki pełne humoru, groteski i ironii.

 

Koszykówka mężczyzn: Finały Mistrzostw Polski U20

Koszykówka mężczyzn: Finały Mistrzostw Polski U20

26-28 godz. 12.00, Kosynierka, ul. Mieszczańska 11, wstęp wolny

Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk” ma zaprasza wszystkich fanów koszykówki na Turniej Finałowy Mistrzostw Polski U20. O Mistrzostwo Polski będzie walczyć osiem drużyn z całego kraju. Emocji na pewno nie zabraknie.

26.02.2016 (piątek)

 • 12.00 SKM Zastal ZG - Novum/Astoria Bydgoszcz
 • 14.15 Biofarm Basket Poznań - WKK Wrocław
 • 16.30 Asseco Gdynia - Exact System Śląsk Wrocław
 • 18.45 Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Debata otwarta: „Z Widokiem na nasze prawa cyfrowe”

Debata otwarta: „Z Widokiem na nasze prawa cyfrowe”

26 lutego, godz. 14.00, Dom Europy, ul. Widok 10, wstęp wolny

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu zaprasza na debatę „Z Widokiem na nasze prawa cyfrowe”. Spotkanie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Wrocławia, zainteresowanych społeczeństwem cyfrowym i prawami cyfrowymi, jak też do startupów i innych firm, organizacji pozarządowych, studentów, badaczy oraz dziennikarzy.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, godz. 10.00-15.00, niedziela do 16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety 8/6zł, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

 Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

26 lutego, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie.

Spotkanie: „Zoo na ratunek faunie Sahary”

Spotkanie: „Zoo na ratunek faunie Sahary”

26 lutego, godz. 17.00, zoo, spotkanie w sali konferencyjnej Afrykarium.

Sahara najczęściej kojarzy się ze spaloną ziemią, tymczasem nic bardziej mylnego. To prawdziwa oaza niezwykłych gatunków zwierząt i roślin przystosowanych do skrajnych warunków środowiska. W ramach cyklu spotkań Zoo na ratunek… będzie można się przekonać jakie bogactwa skrywa ta największa na świecie gorąca pustynia. Spotkanie uatrakcyjni spacer do pawilonu Sahary, podczas którego uczestnicy zobaczą wieczorne życie fenków i oryksów szablorogich oraz pokaz karmienia manatów w Afrykarium.

Warunki udziału: zakup biletu wstępu do zoo lub wpłata minimum 10 zł za osobę na cel ochrony zagrożonych gatunków.

 

Bezpłatne pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki

Bezpłatne pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki

26 lutego, godz. 17.30 (grupa 2-3 lata), godz.18.30 (grupa 4-6 lat), ZS 24 ul. Eluarda 51-55 (Leśnica)

Basket Kids to ogólnopolska szkółka prowadząca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dla dzieci w wieku 2-8 lat. Kadrę stanowią certyfikowani instruktorzy koszykówki i animatorzy zabaw dla dzieci, którzy mają predyspozycje i są przeszkoleni do pracy z dziećmi. Więcej www.basketkids.pl, tel. 601 532 040, e-mail: wroclaw@basketkids.pl

 

Kręcipupa – spektakl dla dzieci

Kręcipupa – spektakl dla dzieci

26 lutego, 17.30, Wrocławski Teatr Lalek

Muzyczno-ruchowe przedstawienie dla najnajmłodszych i ich rodziców. Spektakl o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię. 

 

Klub Rodzica: Spektakl kabaretowy

Klub Rodzica: Spektakl kabaretowy

26 lutego, godz. 18.00, Miejska biblioteka Publiczna, filia nr 23, bulwar Ikara 29-31, wstęp wolny

Przedstawienie w ramach Klubu Rodzica. Zapowiada się duża dawka humoru. Podczas spotkania zaplanowano spektakl kabaretowy „Zrozumieć świat” w wykonaniu aktorów Teatru „Jesteśmy”.

 

Drzwi Otwarte Teatru Młodych i Teatru w Centrum

Drzwi Otwarte Teatru Młodych i Teatru w Centrum

26 lutego, godz. 18.00, 19.15, WCTD, ul. Kuźnicza 29a, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym oraz  dorosłych na bezpłatne warsztaty teatralne w ramach Drzwi Otwartych. Każdy może wzięć udział w zajęciach. Będzie można zobaczyć „na czym to polega”, porozmawiać z instruktorem. Na warsztatach będzie można nie tylko rozwiać swoje wątpliwości, ale też zapisać się na cały semestr.

Zapisy: Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową. Należy podać dane uczestnika na koordynator@centrumtworczosci.pl. Strona organizatora.

 

Kosmos dla najmłodszych

Kosmos dla najmłodszych

piątek, 26 lutego, godz, 17.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, obowiązują zapisy, cena 25 zł

Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci w wieku 6-10 lat na prezentację na temat podstaw astronomii. Tomek Kłak – miłośnik kosmosu i astronomii – przedstawi budowę układu słonecznego, pokaże jak działają rakiety i satelity, a nawet, na zajęciach plastycznych, pomoże stworzyć samodzielnie model satelity z papieru. Fascynujący świat planet czeka, aby go odkryć, więc do dzieła.

Zapisy: kontakt@familycafe.wroclaw.pl lub tel. 530 250 405.

 

Piłka nożna: Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Piłka nożna: Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

26 lutego, godz. 18.00, Stadion Wrocław, bilety od 21 zł do 37 zł

Mecz z Górnikiem Zabrze będzie drugim spotkaniem Śląska rozegranym na własnym stadionie. W rundzie jesiennej górą była drużyna z Górnego Śląska, a jak będzie tym razem?

 

Jak zamienić pasję na sukces?

Jak zamienić pasję na sukces?

26 lutego, godz.18.00, Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 58, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Spotkanie kulturalne zorganizowane przez grupę Spróbuj. Zaproszeni goście opowiedzą o rozwijaniu swoich pasji, od czego zacząć i jak osiągnąć cel: Aleksandra Turoń – uczestniczka szóstej edycji programu The Voice of Poland, Mariusz Dziubek  lider ekspresyjnego big-bandu Dziubek Band ( Must be the Music), Kazimierz Buchman – speleolog i taternik.

Organizatorzy chcą zmienić nastawienie Polaków do tego, iż nic się nie da zrobić. Projekt realizowany jest w ramach olimpiady licealistów „Zwolnieni z Teorii”. 

 

Michał Jakubowicz – subPARK

Michał Jakubowicz – subPARK

26 lutego, godz. 18.00, Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4

Spotkanie z autorem książki „subPark” Michałem Jakubowiczem. W ramach spotkania przygotowano wydarzenie wideo-teatralne. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracy naukowej zajmuje się badaniem form wizualnych w komunikacji społecznej, strukturami i systemami obrazów technicznych.

Realizacje twórcze – fotografie, filmy, rysunki, teksty – prezentuje na wystawach w kraju i za granicą.

 

Piątkowe wieczory z sensacją w Długołęce

Piątkowe wieczory z sensacją w Długołęce

26 lutego, godz. 19.00, Urząd Gminy Długołęka, ul. Robotnicza 12, wstęp wolny

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w piątkowych wieczorach z sensacją. Seanse filmowe odbywają się w urzędzie gminy. To drugi tego typu wieczór w gronie przyjaciół, znajomych i innych miłośników filmów sensacyjnych. Kolejne odbędą się: 1 kwietnia, 29 kwietnia. Wstęp wolny. Propozycje co do repertuaru można zgłaszać na https://www.facebook.com/wdlugolece/

 

Oskar i Pani Róża

Oskar i Pani Róża

26 lutego, godz. 19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3

Nawet dorosłemu człowiekowi trudno jest pogodzić się ze śmiercią, to naturalne. Jeszcze trudniej zaakceptować odejście dziesięciolatka. Ktoś, kto ma przed sobą wiele lat życia i jest zdrowy, nie zwraca uwagi na upływający czas – ma go bardzo dużo. Sytuacja zmienia się, gdy młody człowiek zachoruje nieuleczalnie. Wtedy z beztroskiego chłopca czy dziewczynki zmienia się w filozofa.

Strona organizatora.

 

„Rossini saute\" data-mce-src=

„Rossini saute”, czyli koncert z cyklu „Speaking Concerts” w NFM

26 lutego, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety 15-60 zł

Tego wieczoru przedstawionych zostanie wiele nieznanych faktów z życia kompozytora oraz na temat jednego z jego arcydzieł – opery „Cyrulik sewilski”. Podczas koncertu będzie okazja, aby wysłuchać najważniejszych fragmentów utworu. Całość uzupełniona zostanie materiałami filmowymi, specjalnie na potrzeby koncertu zrealizowanymi w Bolonii, Pesaro i Sewilli.

Program: Fragmenty z oper: Włoszka w Algierze, Cyrulik sewilski, Cyrus w Babilonii 

Wykonawcy: Marcin Sompoliński – dyrygent, NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna

 

Leningrad – spektakl w Imparcie

Leningrad – spektakl w Imparcie

26 lutego, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu „Leningrad” z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych.

 Strona organizatora.

 

Jayadev John Richardson w Firleju

Jayadev John Richardson w Firleju

26 lutego, godz.18.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 54, wstęp wolny

Koncert Mantr będzie okazją do wspólnej zabawy z niezwykłą postacią i znanym muzykiem. Jayadev John Richardson zyskał sławę jako perkusista, wokalista i autor wielu hitów popularnej w latach 70-tych grupy „The Rubettes”. W 1980 r. muzyk, zainspirowany kulturą starożytnych Indii opuścił świat sławy. Utworzył własny styl muzyczny i rodzaj muzyki opartej na mantrach. Od tej pory pomaga ludziom poprzez swoją niezwykłą muzykę, medytację, jogę, regresing oraz poprzez uzdrawiającą moc Reiki.

 

Daniel Bloom w Starym Klasztorze

Daniel Bloom w Starym Klasztorze

26 lutego, godz. 20.00 Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety od 45 zł do 55 zł

Daniel Bloom to producent muzyki elektronicznej i filmowej. Uznanie przyniosły mu ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha – „Wszystko co kocham", „Nieulotne” czy „Tulipany” (nagrana wspólnie z Leszkiem Możdżerem, za którą artyści otrzymali nominację do Orłów). Przez lata z Józefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem, Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering .

 

Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji w klubie Alibi

Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji w klubie Alibi

26 lutego, godz. 20.00, Klub Alibi, bilety 38 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.

Trzy muzyczne ikony lat 80. na jednej, klubowej scenie. Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji – to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócony zostanie klimat tamtych lat i jarocińskiego festiwalu. Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym należy napisać, że wtedy nie było internetu, youtube i telefonów komórkowych.

 

Impreza taneczna w Esens

Impreza taneczna w Esens

26 lutego, godz. 20.00, Szkoła Tańca Esens – filia ul. Robotnicza 70j, wstęp 5 zł

Będzie to impreza w rytmach salsy, nie zabraknie muzyki do tańca towarzyskiego. Oprócz dobrej muzyki, mnóstwa tańca i dobrej zabawy, można liczyć na animacje taneczne i konkursy z nagrodami.

 

Taras Bakovskyi Trio w klubie Vertigo

Taras Bakovskyi Trio w klubie Vertigo

26 lutego, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

Autorski projekt ukraińskiego (studiującego we Wrocławiu) wirtuoza saksofonu, zapatrzonego w gigantów pokroju Johna Coltrane'a i Michaela Breckera, ale niecierpliwie poszukującego własnego języka muzycznego; będzie można usłyszeć trio bez fortepianu, w którym muzycy pozwalają sobie na bardziej otwarte improwizacje.

 

2. Jam session artystycznej braci Wrocławia

2. Jam session artystycznej braci Wrocławia

26 lutego, godz. 20.00, Kawiarnia Literatka, Rynek 56/57, wstęp wolny

Drugi wielki jam session całej braci artystycznej wrocławskich ulic, skwerów, knajp i wszelakiej maści zakamarków. Kto był na pierwszym evencie doskonale pamięta formułę, a więc pierwszy secik leci od ekipy prowadzącej natomiast później przychodzi czas na open stage dla wszystkich.

 

„Bezmoc” – Michał Buddabar w Galerii OKO

„Bezmoc” – Michał Buddabar w Galerii OKO

od 26 lutego, godz. 20.00, Galeria OKO, ul. św. Mikołaja 54/55, wystawa do 11 marca

Kontrowersyjny artysta, który od sześciu lat zajmuje się fotografią. Mimo krótkiego doświadczenia przebojem i własnym stylem postrzegania świata wygrał wiele konkursów, wyróżnień i publikacji prasowych. Pracuje wyłącznie na aparatach klasycznych analogowych, tylko przy świetle zastanym. Specjalista od pokazywania poprzez akt, portret oraz reportaż, otaczającego świata w sposób bardzo bezpośredni od narodzin aż po śmierć. Ukazuje rzeczy i sceny, których na co dzień nie postrzegamy lub nie chcemy postrzegać. 

 

Stachursky w w Banana Dance Club

Stachursky w w Banana Dance Club

26 lutego, godz. 21.00, Banana Dance Club, ul. Szewska 3a, wstęp 15 zł.

Jacek Stachursky, czyli jedna z ikon polskiej muzyki pop i dance. Wypromował hity: „Typ niepokorny”, „Taki jestem” czy „Urodziłem się aby grać”. Stachursky sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Jest posiadaczem złotych płyt ( albumy „Finał”, „Wspaniałe polskie przeboje” i „2009”) oraz platynowych płyt (albumy „1996”, „Urodziłem się aby grać”, „1999”, „Moje najlepsze piosenki”, „1” i „Trwam”).

 

Północ w Breslau

Północ w Breslau

26-27 lutego, godz. 21.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

Na początku lat sześćdziesiątych w pewnym mieszkaniu we Wrocławiu dochodzi do zagadkowego zajścia. W tajemniczych okolicznościach znika konkubent właścicielki. Według relacji kobiety mężczyzna nie wyszedł z łazienki, gdzie szczotkował zęby przed snem. Postawiona na nogi milicja ustaliła, że ofiara nie miała zębów oraz, że fakt ten nie zdziwił zbytnio kobiety. Według jej zeznań mył zęby regularnie i zawsze wracał z toalety. Godzinę po interwencji organów ścigania, nie wraca z łazienki młody oficer, milicyjny negocjator wzywa speca od parapsychologi, pomieszczenie zostaje zamknięte.

Strona organizatora.


Paihivo w klubie Alive

Paihivo w klubie Alive

26 lutego, godz. 21.00, Alive Klub Muzyczny, ul. Kolejowa 12, bilety 10 zł.

Zespół Paihivo powstał pod koniec 2001 roku w Zgorzelcu. Pomysł powstania kapeli urodził się po rozpadzie ormacji reggae Regalizacja, w której z obecnego składu Paihivo grało dwoje reggae`owców. Założycielem kapeli był gitarzysta Regalizacji Leszek Sinikowski. Na początku 2012 r. wykrystalizował się obecny 9 osobowy skład. 

 

ENEMEF: Noc Nominacji 2016

ENEMEF: Noc Nominacji 2016

26 lutego, godz. 22.00, Multikino Wrocław Arkady, bilety od 27 do 36 zł za całą noc w kinie

Noc Nominacji 2016 to już coroczna tradycja. Zaledwie dwa dni przed ceremonią rozdania Oscarów będzie można obejrzeć filmy, które mają największe szanse na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii. Jedna noc, cztery wybitne filmy i aż 19 nominacji.

W repertuarze: POKÓJ, CAROL, BROOKLYN, MOST SZPIEGÓW.

 

Dancing w Mleczarni

Dancing w Mleczarni

26 lutego, godz. 22.00, Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety 10 zł

Kolejne spotkanie taneczne z muzyką na żywo. Zabawę uświetni zespół Elite Band. Organizatorzy gwarantują niezapomniane chwile, mile spędzony wieczór oraz tańce przy muzyce na żywo. 

Istnieje możliwość rezerwacji stolika, w cenie 20 zł od osoby (cena zawiera wejście na zabawę, welcome drinka oraz zagwarantowane miejsce siedzące).

 
Maraton grozy w kinie Helios

Maraton grozy w kinie Helios

26 lutego, godz. 23.00, Helios Magnolia Park, ul. Legnicka

Gratka dla miłośników dreszczowców. W jeden wieczór będą mogli zobaczyć kinowe nowości. 

W zestawie: The Boy, The Hallow, Worry Dolls, Blackburn.

Sobota, 27 lutego 2016 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki,ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Filmowe poranki – Apetyczne historie

Filmowe poranki – Apetyczne historie

27-28 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Nasi ekranowi przyjaciele to niesamowite łasuchy! Zobaczcie co lubią pałaszować, a może potrafią też coś ugotować? W programie: Parauszek i przyjaciele - Dzień łasucha, Agi Bagi - Owocek, Bali - Co za obiad, pycha, Mami Fatale - Laboratorium smaku.

Warsztaty: sobota - Ania Kąkalec - warsztaty plastyczne 3D

 

Dwurnik w filmach na koniec wystawy Miłość

Dwurnik w filmach na koniec wystawy „Miłość”

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, Centrum Kultury "Zamek", Leśnica, wstęp wolny

29 lutego dobiega końca wystawa pt. "Miłość" Edwarda Dwurnika. Z tej okazji organizatorzy zapraszają na filmowy weekend z Edwardem Dwurnikiem 27-28 lutego. W sobotę i niedzielę, w godz. 10.00 - 18.00, będzie można obejrzeć 2 krótkometrażowe filmy, do których ilustracje wykonał Dwurnik oraz dokument Grażyny Banaszkiewicz o artyście. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne

Międzynarodowe Targi Turystyczne

26-28 lutego, godz. 10.00-17.00, w niedzielę do godz. 16.00, Hala Stulecia, bilety 15 zł (normalny),10 zł (ulgowy), dzieci do lat 7 – wstęp wolny

W programie:

 • Festiwal Podróżników. Po raz drugi MTT Wrocław odwiedzi Aleksander Doba – Podróżnik Roku National Geographic. Pojawi się również Nela Mała Reporterka – zdobywczyni nagrody Bestseller Empiku 2015, która jest inspiracją dla najmłodszych. Marek Tomalik przybliży Australię, a Michał Pater zrelacjonuje swoje autostopowe przygody na koniec świata.
 • Festiwal Kulinarny. Oprócz potraw znanych i typowych dla Dolnego Śląska, pojawią się dania żydowskie i gruzińskie. Ponadto warsztaty kulinarne, degustacje, rzeźby z owoców i warzyw oraz slow food, czyli coś dla miłośników tradycji, jakości i ekologii. Już trzeci rok MTT gościć będzie Grand Prix Sommelierów, podczas którego uczestnicy zmierzą się w walce o tytuł najlepszego sommeliera na Dolnym Śląsku. 
 • Atrakcje dla dzieci. Będą specjalne miejsca i atrakcje dla najmłodszych. Przygotowano dla nich zajęcia edukacyjne, eksperymenty i całą gamę warsztatów.

Więcej informacji, ceny karnetów i biletó

 

Targi Staroci „Pod Iglicą”

Targi Staroci „Pod Iglicą”

27-28 lutego, godz. 10.00, Plac pod Iglicą Hala Stulecia

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, od lat w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Można tu upolować meble, czy dzieła sztuki, jakich próżno szukać w sklepach. Wizyta na giełdzie może zaowocować też znalezieniem czegoś naprawdę oryginalnego na prezent dla wyjątkowej osoby. Oprócz kolekcjonerów, targi odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Festiwal Love Anime na Stadionie Wrocław

Festiwal Love Anime na Stadionie Wrocław

27-28 lutego, godz. 9.00 do 15.00, Stadion Wrocław, bilety od 45 zł

Konwent dla miłośników japońskiej anime. W programie szereg atrakcji, których fani anime nie znajda nigdzie indziej: panele, konkursy, konferencje, warsztaty, pokazy, specjalni goście czy koncerty. W tym roku wystapi HITT, japoński wokalista i kompozytor. Jego muzyka to kombinacja rockowych rytmów i jazzowych ballad, której struktura w znacznym stopniu opiera się na wiodącej roli fortepianu. 

Cosplay – to jedno z najważniejszych wydarzeń, szczególnie eliminacje do EuroCosplayu z finałami na MCM Expo w Londynie.

Projekcje – będą wyświetlane filmy, teledyski oraz odcinki anime

Turnieje – na uczestników będzie czekał szeroki wybór gier elektronicznych, muzycznych, logicznych czy planszowych, w których można podjąć rywalizację z innymi uczestnikami

LARPy – gry podczas której uczestnicy wcielają się w bohaterów innych światów. Mogą to być scenariusze oparte na seriach anime, osadzone w czasach historycznych czy horrory lub fantasy.

Więcej na stronie organizatora.

 

„Miasteczko Zmysłów” w Humanitarium

„Miasteczko Zmysłów” w Humanitarium

27-28 lutego, godz. 10.00-17.00, Ogrody Doświadczeń Humanitarium, wstęp bezpłatny

Wyjątkowa akcja przygotowana z myślą o rodzinach z dziećmi. To idealne miejsce dla rodziców, którzy poszukują sposobu na twórcze spędzenie czasu ze swoimi pociechami. Miasteczko zmysłów łączy, bawi, intryguje i rozwija – zarówno dzieci jak rodziców.

Atrakcje:  Wystawa interaktywna składającą się z 17 obiektów, które oddziaływują na wszystkie zmysły. Eksponaty pokażą dzieciom i ich rodzicom, że można „oszukać” własny mózg – będą złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem rzeczywistości i wiele innych ciekawych instalacji. 

Warsztaty dla rodziców poprowadzi Dorota Zawadzka, znana telewizyjna „Superniania”.

Uwaga. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 16.20.

 

V Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich

V Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich

27-28 lutego, godz. 7.45-21.00 (sobota), 9.00-13.30 (niedziela), Hala Sportowa Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Przesmyckiego 10

Wspólnota Hallelu Jah i Centrum Kultury im. Jana Pawła II we Wrocławiu, zapraszają na V Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich.

Sobota 27.02.2016

 • Grupa A, 7.45 – 11.30
 • Grupa B, 12.00 – 14.30
 • Grupa C, 17.15 – 21.00

 

Jarmark Smaków w Arkadach Wrocławskich.

Jarmark Smaków w Arkadach Wrocławskich.

25-28 lutego, w godzinach otwarcia galerii handlowej Arkady Wrocławskie, poziom 0

Miłośnicy regionalnych produktów i rękodzieła znajdą coś dla siebie. Jarmark Smaków to piękne zapachy tradycyjnie wyrabianych wędlin, suszonych kiełbas, świeżych chlebów, serów, a także ziół i przypraw, które nadają potrawom wyjątkowego smaku. Właśnie takie produkty będzie można kupić na jarmarkowych straganach. Zaprezentują się na nich wystawcy z całego kraju.

 

Wystawa Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik w Alei Bielany

Wystawa Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik w Alei Bielany

26-28 lutego, godz. 11.00-19.00, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, wstęp wolny

Aleja Bielany zamieni się w ogromne centrum małego naukowca. Wszystko za sprawą objazdowej wystawy Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik. 15 różnych stanowisk z doświadczeniami naukowymi, pokazy eksperymentów i niezapomniane wrażenia czekają na młodszych i starszych. Będzie można sprawdzić szybkość reakcji na bodźce świetlne oraz dźwiękowe, dowiedzieć się jak oszukać swój wzrok, czy postarać się złamać szyfr. Wśród atrakcji znajdzie się również wirujące krzesło, stanowisko próżniowe oraz sylwetka ciała z ręczną pompką imitującą działanie serca.

W sobotę i niedzielę – dodatkowo odbędą się eksperymenty przygotowane przez profesjonalistów z Centrum Nauki Kopernik. 

 • pokaz „Muzyka” – animatorzy pokażą jak powstają dźwięki, a także zwrócą uwagę na ludzkie zmysły związane z dźwiękiem
 • pokaz „Ciśnienie” – wyjaśniający tajniki ciśnienia atmosferycznego

Pokazy startują o pełnych godzinach, ostatni o godz. 18.00 i trwają ok. 15-20 min. 

 

Spider-Man i Avengers w Galerii Dominikańskiej

Spider-Man i Avengers w Galerii Dominikańskiej

od 25 lutego do 5 marca, Galeria Dominikańska, wstęp wolny

Przez ponad tydzień będzie można przenieść się do świata fantazji i osobiście poznać najsłynniejszą drużynę superbohaterów na świecie – Avengers. Podczas wyjątkowej ekspozycji każdy z przybyłych będzie mógł poznać ich sekrety oraz osobiście się z nimi zmierzyć –  i to dosłownie. Na wszystkich sympatyków będą czekać realnych rozmiarów figury postaci z uniwersum Marvel, mierzące nawet do 3 metrów. Dodatkowo fani wysokości złapani w sieć filmów i przygód będą mogli podziwiać widoki z dachu wieżowca wraz z legendarnym człowiekiem-pająkiem.

 

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

27-28 lutego (sobota-niedziela), godz. 16.00, Teatr Muzyczny Capitol

Mała dziewczynka Dorotka, porwana przez tornado z farmy w Kansas, ląduje ze swoim pieskiem Toto w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Każdy z podróżników chce go poprosić o dar, którego mu we własnym mniemaniu brak. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dotrze w końcu na miejsce, gdzie okaże się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma.

Strona organizatora.


Warsztaty tańca współczesnego z Tomkiem Pomersbachem

Warsztaty tańca współczesnego z Tomkiem Pomersbachem

27-28 lutego, godz. 10.30-12.45, Centrum Kultury „Zamek”, udział 40zł/osoba, obowiązują zapisy

Warsztat jest przeznaczony dla osób zajmujących się już tańcem. Tematem warsztatów będzie praca nad stopniowym rozluźnianiem ciała tak, by odnaleźć większą swobodę, precyzję i przyjemność ruchu. Prowadzi je tancerz i pedagog, dla którego najważniejsze jest, by uczestnicy jego zajęć czuli się komfortowo i przede wszystkim czerpali przyjemność z tańca.   

Zapisy: info@zamek.wroclaw.pl, tel: 71 349 32 81; więcej informacji.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Ten weekend jest ostatnim, kiedy można poślizgać się na lodowisku przy Hali Stulecia i na Stadionie (otwarte do 29 lutego). Pozostałe lodowiska są jeszcze czynne: dwa kryte do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz do 15 marca ślizgawka przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

I Ty możesz zostać maratończykiem

I Ty możesz zostać maratończykiem

27 lutego, godz. 11.00, Las Osobowicki

Na pierwszych zajęciach będzie przeprowadzony bieg na dystansie 5 km. w ramach cyklu City Trail (zawody nie są obowiązkowe). Na podstawie osiągniętych czasów biegacze będą mogli poznać swój poziom wytrenowania oraz wybrać  grupę, w której chcą trenować. Zajęcia będą prowadzone we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim, w parku Grabiszyńskim oraz w parku Zachodnim. Terminy treningów mogą ulec zmianie w trakcie trwania programu. 

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

27-28 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 27 lutego

 • godz.  11.15, 12.15, 14.15, 16.15  Sprawdź swoje PH. Dzieci poznają różnicę pomiędzy kwasami i zasadami (alkaliami). Będą również mogli sprawdzić pH produktów używanych w każdym gospodarstwie domowym, a wszystko to przy wykorzystaniu specjalnego wskaźnika. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
 • godz. 13.15, 15.15 – Szalona piana. Przy pomocy szkła laboratoryjnego dzieci wytworzą kolorową pachnącą pianę. Dla dzieci w wieku 5-9 lat.

 

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

27 lutego, godz. 12.00, sala 116, wstęp wolny

godz. 12.00: „David Teniers Młodszy i jego życzliwie opowiedziane historie” - wykład

Bohaterem wykładu będzie znany malarz flamandzki – twórca ok. 2 tys. obrazów - David Teniers Młodszy. Artysta przeszedł do historii jako wszechstronny i ambitny malarz dworski, kustosz galerii arcyksięcia Leopolda Wilhelma. Prelegent Grzegorz Wojturski ukaże i omówi m.in. prace artysty w kolekcjach polskich, w tym również przypisywane jego kręgowi obrazy w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

 

Poranki w Multikinie: Hokus-Pokus Albercie Alebertsonie

Poranki w Multikinie: Hokus-Pokus Albercie Alebertsonie

27-28 lutego, godz. 12.00, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Albert ma sześć lat i marzy o tym, by mieć psa. Właśnie takiego, jakiego ma magik z sąsiedztwa. A może by tak użyć magii i w ten sposób spełnić swoje największe marzenie? Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać.

Film to wspaniała przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström.

 

Ostatnie dni wystawy: Pola Dwurnik – „Piosenka o lekarzu i inne rysunki”

Ostatnie dni wystawy: Pola Dwurnik – „Piosenka o lekarzu i inne rysunki”

do 29 lutego, Muzeum Współczesne Wrocław (MWW), pl. Strzegomski 2a

Wystawa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Rysunku Think Tank lab Triennale i wpisana w Weekend Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przypomina niecodzienną antologię rysunku, ukazującą ten gatunek w rozmaitych odsłonach i konfiguracjach. Skomponowana z różnych „utworów” na papierze, układa się w opowieść o tworzeniu za pomocą obrazów, słów i dźwięków, które pozwalają zakląć rzeczywistość w wizerunki pełne humoru, groteski i ironii.

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5, wernisaż godz. 12.00

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015.

 

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

sobota, godz. 12.00-18.00, Kamieniczka Jaś, wstęp wolny

Od 17 lutego w Domku Miedziorytnika można oglądać wystawę oryginalnych fotografii autorstwa Miltona H. Greene’a, który portretował Marilyn Monroe podczas pracy na planie zdjęciowym do filmu „Przystanek autobusowy” („Bus Stop”). To kolejna osłona bogatej kolekcji zdjęć amerykańskiego fotografa.

„Przystanek autobusowy”
Dramat w reżyserii Joshuy Logana na podstawie sztuki Williama Inge został nakręcony w 1959 roku. Marilyn Monroe gra w nim rolę Cherie, piosenkarki z nocnego lokalu.

Wystawa otwarta od 17 lutego do 24 marca w dniach: wtorek, środa, czwartek godz. 13.00-17.00 oraz w sobotę 12.00-18.00.

 

Bulderownia Groto – Wrocław: otwarcie

Bulderownia Groto – Wrocław: otwarcie

27 lutego, godz. 12.00, Bulderownia Groto – Wrocław, ul. Międzyleska 4

W ramach uroczystego otwarcia zaplanowano zawody bulderowe oraz imprezę inauguracyjną.  Zawody odbędą się w formule towarzyskiej, przygotowano około 42 baldów o zróżnicowanym stopniu trudności. Przewidziane są dwie grupy startowe. Grupa pierwsza godz.12.00, grupa druga godz. 15.00. Na godzinę 19.00 zaplanowano finał  i niespodziankę. Do wygrania sporo nagród oraz karnety. Po zawodach obowiązkowe after party.

 

Koszykówka mężczyzn: Finały Mistrzostw Polski U20

Koszykówka mężczyzn: Finały Mistrzostw Polski U20

26-28 godz. 12.00, Kosynierka, ul. Mieszczańska 11, wstęp wolny

Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk” ma zaprasza wszystkich fanów koszykówki na Turniej Finałowy Mistrzostw Polski U20. O Mistrzostwo Polski będzie walczyć osiem drużyn z całego kraju. Emocji na pewno nie zabraknie.

27.02.2016 (Sobota)

 • 12.00 A4 - B4
 • 14.15 B3 - A3
 • 16.30 A2 - B1
 • 18.45 B2 - A1

 

Spacer z wolontariuszami – „Pożegnanie zimy”

Spacer z wolontariuszami – „Pożegnanie zimy”

27 lutego, godz. 13.00, Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny na oprowadzanie

Wolontariuszki Muzeum Narodowego we Wrocławiu zapraszają na spacer po muzealnych galeriach. Tym razem tematem przewodnim będzie zima.

Program oprowadzania

• Wilhelm Brücke, Widok na Miłków i Śnieżkę, 1844; Wystawa: Sztuka śląska XVI-XIX w.
• Joseph Anton Koch, Lodowiec Grindelwald, 1823; Wystawa: Sztuka europejska XV-XX w.
• Władysław Jarocki, Portret własny na nartach, 1909; Wystawa: Sztuka polska XVII-XIX w.
• Julian Fałat, Kraków w zimie, przed 1908; Wystawa: Sztuka polska XVII-XIX w.
• Witold Pruszkowski, Eloe, 1892; Wystawa: Sztuka polska XVII-XIX w.

 

Konkurs z Roboklockami

Konkurs z Roboklockami

27 lutego, godz. 14.00-17.00, Wieża Ciśnień, ul. Sudecka 125a, wstęp wolny

Trenerzy wydelegowali kilka drużyn – w sobotę przeprowadzą konkurs, gdzie uczestnicy zajęć zmierzą się w dwóch konkurencjach pracując na zestawach Lego Mindstorms. Organizatorzy zachęcają gorąco miłośników programowania, robotyki i klocków Lego do uczestnictwa, czeka wiele atrakcji. 

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00 – 17.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie.

 

„Roślinożercy kontra mięsożercy. Szowinizm gatunkowy w memach internetowych”

„Roślinożercy kontra mięsożercy. Szowinizm gatunkowy w memach internetowych”

27 lutego, godz. 15.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

Podczas wykładu poruszona zostanie kwestia, w jaki sposób szowinizm gatunkowy obecny jest polskiej cyberprzestrzeni. Jako materiał badawczy autorka wykorzystała memy internetowe pochodzące z popularnych stron pełniących funkcję agregatów memów, jak demotywatory, kwejk, fabryka memów oraz z profili facebookowych, związanych tematycznie z dyskursem wegańskim i wegetariańskim. Memy internetowe traktowane będą jako przykłady tekstów kultury należących do kręgu kultury popularnej.

 

Charytatywny III Memoriał im. Roberta Guziejewskiego

Charytatywny III Memoriał im. Roberta Guziejewskiego

27 i 28 lutego, godz. 16.00, Hala Sportowa REDECO, ul. Rogowska 52A

Julia Starosta to pełna optymizmu siedmiolatka, która dzielnie walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Właśnie dla niej organizowana jest tegoroczna edycja Memoriału im. Roberta Guziejewskiego, czyli Futsalowy Turniej Amatorskich Drużyn Piłkarskich. Potyczkom sportowym towarzyszyć będzie loteria fantowa, z której każda złotówka przeznaczona zostanie na leczenie Julki. Na fundacyjne konto Julii przekazana zostanie także pełna suma wpisowego za udział w turnieju oraz kwota, którą uda zebrać się w licytacjach prowadzonych przez organizatora na portalu aukcyjnym allegro.pl. Do wylicytowania m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, klubowe koszulki Ślęzy Wrocław i Śląska Wrocław z podpisami sportowców, złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Sparty Wrocław i wiele innych. Organizatorzy: rodzina Julii Starosty i Rada Osiedla Nowy Dwór.

 

Tesla vs Edison

Tesla vs Edison

27 lutego, godz. 17.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł

To trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich... czy aby na pewno grał fair? TESLA vs EDISON to przedsięwzięcie o ogromnym potencjale edukacyjno-dydaktycznym. 

 

Impel Wrocław kontra Legionovia Legionowo

Impel Wrocław kontra Legionovia Legionowo

27 lutego, godz. 17.00, Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

20. kolejka Orlen Ligi.

Bilety:

 • Bilet normalny - 20 zł
 • Bilet ulgowy – 15 zł ( emeryci, renciści, uczniowie oraz studenci do 26. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji)
 • Bilet darmowy- dzieci do 10 roku życia oraz osoby niepełnosprawn

W przedsprzedaży dostępne są również:

 • Bilety rodzinne (2+2) - 50 zł
 • Oferta grupowa (5 osób) - 90 zł
 • Oferta grupowa – za każdą następną osobę: 18 zł

 

Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami

27 lutego, godz. 17.00, 19.00, teatr ToTu, ul. Hubska 6

„Opowiemy Wam historię zagubionej dziewczynki, co zapałki sprzedawała pewnej srogiej zimy. Historia ta w naszej interpretacji przeniesiona do okrutnego współczesnego świata, w którym rządzi pieniądz, ten sam, co to dzieli na lepszych i gorszych, co daje przetrwanie i zgubę tak samo, czyni dobro bądź czyni zło” – piszą twórcy spektaklu.

 

Kręcipupa – spektakl dla dzieci

Kręcipupa – spektakl dla dzieci

27 lutego, godz. 12.00, Wrocławski Teatr Lalek

Muzyczno-ruchowe przedstawienie dla najnajmłodszych i ich rodziców. Spektakl o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię. 

 

Olga Szymula w Galerii na Czystej

Olga Szymula w Galerii na Czystej

27 lutego, godz. 17.30, mia Art Gallery/Galeria na Czystej, wstęp 10 zł

Olga Szymula – kompozytorka, artystka dźwiękowa i performerka. Zajmuje się tworzeniem muzyki elektroakustycznej oraz działaniem performerskim. W muzyce skupia się głównie na eksploracji dźwięku w całym jego spektrum: dynamice, natężeniu i rożnych jakościach. Posługuje się zarówno narzędziami analogowymi, jak i cyfrowymi. Bawi się muzycznymi konwencjami, często łącząc chwytliwe melodie i piosenki z abstrakcyjnymi pejzażami dźwiękowymi i hałasem.

 

Serenady w NFM

Serenady w NFM

27 lutego, godz. 18.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety 20-50 zł

Tym razem NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Hartmuta Rohde zaprezentuje słuchaczom właśnie romantyczne oblicze serenady. Wieczór będzie również okazją do odkrywania na nowo zapomnianej muzyki polskiej. Między romantycznymi serenadami zabrzmi Koncert skrzypcowy op. 42 Mieczysława Weinberga.

Program:

 • E. Elgar – Serenada op. 20
 • M. Weinberg Koncert skrzypcowy op. 42
 • P. Czajkowski Serenada C-dur op. 48 

Wykonawcy: Hartmut Rohde – dyrygent, Bartek Nizioł – skrzypce, NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna.

 

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

27 lutego, godz.19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30/40 zł

Spektakl „Shirley Valentine” to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Shirley Valentine ze spektaklu pokazuje ,że kochać jest najistotniejszym celem na świecie. W komediowy sposób przedstawienie teatralne daje nadzieje tym, którzy w nim uczestniczą. Pokazuje, że ani pieniądz ani bieganie za sukcesem nie dają satysfakcji i radości człowiekowi. Tylko On i Ona , kobieta i mężczyzna, kochający się szczerze mogą w tym byciu razem cieszyć się szczęściem na ziemi.

 

Wystawa: Realizm Nieudany w POCO Galeria

Wystawa: Realizm Nieudany w POCO Galeria

27 lutego, godz. 19.00, POCO Galeria, ul. Pomorska 55/32u, wystawa do 27 maja, wstęp wolny

Wydaje się, że tytuł wystawy sugeruje przyznanie się do porażki. Jednak w pracach Marii Orzeszyny chodzi bardziej o doświadczenie, proces kreacji niż o realizację celów i założeń współczesnej sztuki malarskiej. Autorka przyznaje, że nigdy nie wie do końca, jak będzie wyglądał jej obraz. Nawet jeżeli wytycza sobie jakąś drogę – podczas malowania wpada z dygresji w dygresję i efekt końcowy dla niej samej jest zaskoczeniem.

 

Wystawa: „INSTA Przebudzenie”

Wystawa: „INSTA Przebudzenie”

od 27 lutego, godz. 19.00, do 11 marca, Barbara, wstęp wolny

Wystawa fotografii mobilnej zatytułowana „INSTA Przebudzenie”, to subiektywny fotoreportaż z Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W trakcie „Przebudzenia” tysiące osób uwieczniało te wydarzenia za pomocą smartfonów oraz aparatów i opublikowało na Instagramie pod hashtagiem #wro2016start. Spośród ponad 2000 zdjęć wybranych zostało kilkadziesiąt, które zostaną przedstawione w trakcie wystawy. Podczas wernisażu odbędzie się również wręczenie nagród w konkursie Instagramowym, „INSTA Przebudzenie” oraz spotkanie z laureatami.

 

Nocny Kochanek w Firleju

Nocny Kochanek w Firleju

27 lutego, godz. 19.00, Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych, bilety 20-25 zł.

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

 

Bal w stylu regencji

Bal w stylu regencji

27 lutego, godz. 19.00, Muzeum Narodowe, bilety 60 zł/osoba – są jeszcze wolne miejsca

Bal kostiumowy, a w programie przede wszystkim XIX-wieczne tańce salonowe. Bal poprowadzi Lieven Baert. Organizatorzy polecają uczestnikom przebrania z epoki w stylu empire. W trakcie balu przewidziany jest drobny poczęstunek oraz zabawy i konkursy z nagrodami – konkurs na najlepszy kostium czy konkurs szarad.

Porady dotyczące przygotowania strojów, ciekawostki na temat dawnych balów kostiumowych oraz szczegółowe informacje na temat konkursów będą publikowana na stronie organizatora.

Zapisy: drogą mailową: kontakt@serenissima.com.pl oraz tel. 533 301 222. Strona organizatora

 

Spektakl: „Hotel Breslau”

Spektakl: „Hotel Breslau”

27 lutego, godz. 19.00, Stowarzyszenie Tratwa, ul. Legnicka 65, bilety 10 zł/ulgowy i 20 zł/normalny

Po raz kolejny widzowie przeniosą się aż kilkadziesiąt lat wstecz do międzywojennego Breslau. Będą mogli nie tylko poczuć niezwykły klimat życia hotelowego, ale także wraz z głównymi bohaterami uczestniczyć w przygotowaniach do przyjazdu pewnego tajemniczego gościa. Będzie nastrojowo, czasami nostalgicznie, ale przede wszystkim zabawnie.

 

Spektakl: „Zdarzyło się 1 września”

Spektakl: „Zdarzyło się 1 września”

27 lutego, godz. 19.00, MiserArt – strefa kultury w labiryncie wykluczenia, ul. Cybulskiego 35A, cena za bilet–według uznania

Pierwszy września 1938 roku. Basen w Levicach gdzieś w centrum Europy. Trzech nastolatków – Węgier, Czech i Żyd – organizuje prywatne zawody pływackie. Nagrodą dla zwycięzcy będzie prawo do ubiegania się o względy pięknej rówieśniczki Márii. Peter, Jan i Gabriel nie wiedzą jednak, że ich wyścig będzie trwał przez kolejne 30 lat. Młodzieńcza miłość zmieni życie całej czwórki. 

Bilety: Każdy widz płaci po spektaklu tyle ile uważa za stosowne.

 

Myrra Rós w klubie Uff

Myrra Rós w klubie Uff

27 lutego, godz. 19.00, Klub Uff, wstęp 20 zł.

Myrra Rós to islandzka artysta, która podczas dotychczasowych czterech tras koncertowych po Polsce zyskała sobie dużą rzeszę fanów, a serca polskiej publiczności podbija szczerością, pięknym głosem, melancholijnymi kompozycjami oraz... coverem piosenki Bajmu. Artystka od pierwszej płyty hipnotyzuje nas czystą i niebanalną barwą głosu. Cudownie ciepłą, zmysłową i kobiecą. Jej śpiew jest przejmujący i oczarowujący wrażliwością muzyczną. 

 

Soulfly w klubie Alibi

Soulfly w klubie Alibi

27 lutego, godz. 19.00, Klub Alibi, bilety od 69 zł do 89 zł.

Soulfly pod wodzą Maxa Cavalery – jednego z najważniejszych frontmanów w historii muzyki metalowej - od osiemnastu lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death czy thrash, ale i nu-metalu, a nawet muzyki hardcore. Jest to też zespół dużo bliższy korzeniom lidera poprzez liczne nawiązania do duchowości, jak również dźwięków pochodzących z Ameryki Południowej. Taka mieszanka stylów i głęboko zakorzeniony temperament świetnie przekłada się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać. 

 

Północ w Breslau

Północ w Breslau

27 lutego, godz. 21.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

Na początku lat sześćdziesiątych w pewnym mieszkaniu we Wrocławiu dochodzi do zagadkowego zajścia. W tajemniczych okolicznościach znika konkubent właścicielki. Według relacji kobiety mężczyzna nie wyszedł z łazienki, gdzie szczotkował zęby przed snem. Postawiona na nogi milicja ustaliła, że ofiara nie miała zębów oraz, że fakt ten nie zdziwił zbytnio kobiety. Według jej zeznań mył zęby regularnie i zawsze wracał z toalety. Godzinę po interwencji organów ścigania, nie wraca z łazienki młody oficer, milicyjny negocjator wzywa speca od parapsychologi, pomieszczenie zostaje zamknięte.

strona organizatora

 

Karpaty Magiczne w Kalaczakra Gallery & Coffee

Karpaty Magiczne w Kalaczakra Gallery & Coffee

27 lutego, godz. 21.15, Kalaczakra Gallery & Coffee, ul. Kuźnicza 29A, wstęp wolny

Projekt Karpaty Magiczne (Magic Carpathians) od 15 lat konsekwentnie proponuje muzykę hybrydyczną, wymykającą się gatunkowym określeniom, zainspirowaną tradycjami muzycznymi łuku Karpat, Azji Centralnej i północy Skandynawii, ale wyrastającą z ducha improwizacji. Oryginalne brzmienia niezwykłych instrumentów, takich jak słowacka fujara pasterska, chińskie organki lu-sheng czy indyjskie cymbały santoor znakomicie współgrają z nietypowo potraktowanym głosem i odnajdują nowy wymiar w kontekście współczesnych idiomów muzycznych, nie stroniących od preparowanej gitary elektrycznej czy analogowej elektroniki.

Niedziela, 28 lutego 2016r.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety:5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Filmowe poranki – Apetyczne historie

Filmowe poranki – Apetyczne historie

28 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Nasi ekranowi przyjaciele to niesamowite łasuchy! Zobaczcie co lubią pałaszować, a może potrafią też coś ugotować? W programie: Parauszek i przyjaciele - Dzień łasucha, Agi Bagi - Owocek, Bali - Co za obiad, pycha Mami Fatale - Laboratorium smaku

Warsztaty: niedziela - Akcja Edukacja Wrocławski Teatr Pantomimy

 

Ostatnie dni wystawy: Edward Dwurnik – „Miłość”. Filmowy weekend

Ostatnie dni wystawy: Edward Dwurnik – „Miłość”. Filmowy weekend

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość". W sobotę i niedzielę, w godz. 10.00 - 18.00, będzie można obejrzeć 2 krótkometrażowe filmy, do których ilustracje wykonał Dwurnik oraz dokument Grażyny Banaszkiewicz o artyście. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00 ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach.

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne

Międzynarodowe Targi Turystyczne

28 lutego, godz. 10.00-16.00, Hala Stulecia, bilety 15 zł (normalny),10 zł (ulgowy), dzieci do lat 7 – wstęp wolny

W programie:

 • Festiwal Podróżników. Po raz drugi MTT Wrocław odwiedzi Aleksander Doba – Podróżnik Roku National Geographic. Pojawi się również Nela Mała Reporterka – zdobywczyni nagrody Bestseller Empiku 2015, która jest inspiracją dla najmłodszych. Marek Tomalik przybliży Australię, a Michał Pater zrelacjonuje swoje autostopowe przygody na koniec świata.
 • Festiwal Kulinarny. Oprócz potraw znanych i typowych dla Dolnego Śląska, pojawią się dania żydowskie i gruzińskie. Ponadto warsztaty kulinarne, degustacje, rzeźby z owoców i warzyw oraz slow food, czyli coś dla miłośników tradycji, jakości i ekologii. Już trzeci rok MTT gościć będzie Grand Prix Sommelierów, podczas którego uczestnicy zmierzą się w walce o tytuł najlepszego sommeliera na Dolnym Śląsku. 
 • Atrakcje dla dzieci. Będą specjalne miejsca i atrakcje dla najmłodszych. Przygotowano dla nich zajęcia edukacyjne, eksperymenty i całą gamę warsztatów.

Więcej informacji, ceny karnetów i biletów

 

Calineczka

Calineczka

28 lutego, godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek

Opowieść o uroczej, delikatnej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki - nieokrzesanego Chrabąszcza Brzdęka. Po wielu perypetiach zatrzymuje ją u siebie na zimę skrzętna gospodyni, Pani Myszka. Spektakl pełen radosnych piosenek, które dzieci śpiewają jeszcze długo po wyjściu z teatru, grany w przepięknej, baśniowej scenografii i przykuwający uwagę wirtuozerskim prowadzeniem lalek przez jedną aktorkę.

 

Festiwal Love Anime na Stadionie Wrocław

Festiwal Love Anime na Stadionie Wrocław

28 lutego, godz. 9.00 do 15.00, Stadion Wrocław, bilety od 45 zł.

Festiwal dla miłośników japońskiej anime. W programie szereg atrakcji, których fani anime nie znajda nigdzie indziej: panele, konkursy, konferencje, warsztaty, pokazy, specjalni goście czy koncerty. W tym roku wystapi HITT, japoński wokalista i kompozytor. Jego muzyka to kombinacja rockowych rytmów i jazzowych ballad, której struktura w znacznym stopniu opiera się na wiodącej roli fortepianu. 

Cosplay – to jedno z najważniejszych wydarzeń, szczególnie eliminacje do EuroCosplayu z finałami na MCM Expo w Londynie.

Projekcje – będą wyświetlane filmy, teledyski oraz odcinki anime

Turnieje – na uczestników będzie czekał szeroki wybór gier elektronicznych, muzycznych, logicznych czy planszowych, w których można podjąć rywalizację z innymi uczestnikami

LARPy – gry podczas której uczestnicy wcielają się w bohaterów innych światów. Mogą to być scenariusze oparte na seriach anime, osadzone w czasach historycznych czy horrory lub fantasy.

Więcej na stronie organizatora

 

„Miasteczko Zmysłów” w Humanitarium

„Miasteczko Zmysłów” w Humanitarium

28 lutego, godz. 10.00-17.00, Ogrody Doświadczeń Humanitarium, wstęp bezpłatny

Wyjątkowa akcja przygotowana z myślą o rodzinach z dziećmi. To idealne miejsce dla rodziców, którzy poszukują sposobu na twórcze spędzenie czasu ze swoimi pociechami. Miasteczko zmysłów łączy, bawi, intryguje i rozwija – zarówno dzieci jak rodziców.

Atrakcje:  Wystawa interaktywna składającą się z 17 obiektów, które oddziaływują na wszystkie zmysły. Eksponaty pokażą dzieciom i ich rodzicom, że można „oszukać” własny mózg – będą złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem rzeczywistości i wiele innych ciekawych instalacji. 

Warsztaty dla rodziców poprowadzi Dorota Zawadzka, znana telewizyjna „Superniania”.

Uwaga. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 16.20.

 

V Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich

V Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich

28 lutego, godz. 9.00-13.30 (niedziela), Hala Sportowa Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Przesmyckiego 10

Wspólnota Hallelu Jah i Centrum Kultury im. Jana Pawła II we Wrocławiu, zapraszają na V Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich.

Niedziela 28.02.2016

 • 9.00 – 11.00 – ćwierćfinały
 • 11.00 – 12.00 – półfinały
 • 12.20 – mecz o 3-cie miejsce
 • 12.50 – FINAŁ
 • 13.30 – Wręczenie nagród.

 

Wrocławska Trzydziestka

Wrocławska Trzydziestka

28 lutego, godz. 9.00, Dom Studencki Spartakus, ul. Mickiewicza 98

Kolejna edycja biegu Wrocławska Trzydziestka czyli sprawdzianu formy dla wszystkich szykujących się do startu w maratonie. Bieg odbędzie się na zmodyfikowanej trasie biegowej „Między Mostami”. Zmodyfikowanej ponieważ cały czas trwa na niej remont przeciwległej strony wału. Tym sposobem na biegaczy czeka pętla o długości 5 km, która będzie pokonywana sześciokrotnie tylko po jednej stronie wału. Dystans: 30 km, limit czasu wyniesie 4 godziny.

Strona organizatora.

 

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

28 lutego, godz. 10.30, Helios Magnolia, ul. Legnicka, Helios Aleja Bielany, (ul. Czekaladowa, Bielany Wrocławskie), bilety 15 zł

Seans rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z nagrodami. 

W programie 28 lutego: Dom na kurzych łapkach, Cmentarne strachy, Surowy Sędzia, Widziadła.

 

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

28 lutego, godz. 16.00, Teatr Muzyczny Capitol

Mała dziewczynka Dorotka, porwana przez tornado z farmy w Kansas, ląduje ze swoim pieskiem Toto w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Każdy z podróżników chce go poprosić o dar, którego mu we własnym mniemaniu brak. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dotrze w końcu na miejsce, gdzie okaże się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma.

Strona organizatora.

 

Spektakl dla dzieci: Skąd się biorą kolory?

Spektakl dla dzieci: Skąd się biorą kolory?

28 lutego, godz. 10.30, 12.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, bilety 18 zł/osoba.

Interaktywny spektakl adresowany do dzieci w wieku 1-3 lat. Opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku.

 • Czas trwania: 30 minut + ok. 15 minut zabawy
 • Rezerwacja przez formularz na stronie, telefon: 608 432 224, 71 341 80 02

Strona organizatora

 

Warsztaty tańca współczesnego z Tomkiem Pomersbachem

Warsztaty tańca współczesnego z Tomkiem Pomersbachem

28 lutego, godz. 10.30-12.45, Centrum Kultury „Zamek”, udział 40zł/osoba, obowiązują zapisy

Warsztat jest przeznaczony dla osób zajmujących się już tańcem. Tematem warsztatów będzie praca nad stopniowym rozluźnianiem ciała tak, by odnaleźć większą swobodę, precyzję i przyjemność ruchu. Prowadzi je tancerz i pedagog, dla którego najważniejsze jest, by uczestnicy jego zajęć czuli się komfortowo i przede wszystkim czerpali przyjemność z tańca.   

Zapisy: info@zamek.wroclaw.pl, tel: 71 349 32 81; więcej informacji

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Ten weekend jest ostatnim, kiedy można poślizgać się na lodowisku przy Hali Stulecia i na Stadionie (otwarte do 29 lutego). Pozostałe lodowiska są jeszcze czynne: dwa kryte do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz do 15 marca ślizgawka przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

 Senne Czary-Mary – Cocofli dzieciom

Senne Czary-Mary – Cocofli dzieciom

28 lutego, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Każdy z nas lubi śnić o podniebnych przygodach, spotkaniach z piratami czy krainie pełnej słodyczy.A co jeśli sny nie zawsze są tak kolorowe? Z panią Kasią będziemy sobie opowiadać o naszych snac i dowiemy się, jak się nie bać nocnych stworów.Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz – aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

28 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

niedziela, 28 lutego

 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15  Napięte laboratorium. Przetestowane zostanie napięcie powierzchniowe, stworzone kolorowe mleko oraz zbadany wpływ substancji zmieniających strukturę powierzchniową wody. Dla dzieci od 4 do 10 lat.
 • godz. 13.15, 15.15 – Puchnące farbki. Uczestnicy zajmą się produkcją wyjątkowych puchnących farb. Wykorzystają je do wykonania trójwymiarowych obrazków. Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

 

Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy – Panorama Racławicka

Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy – Panorama Racławicka

28 lutego, godz. 11.15, 13.15, Panorama Racławicka Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ul. Purkyniego 11, wstęp na zajęcia 10 zł/osoba

Dla dzieci w wieku 6 - 12 lat wraz z rodzicami. Po krótkim wstępie w Małej Rotundzie wspólne oglądanie malowidła Panoramy Racławickiej. Oprócz wysłuchania opowieści o powstawaniu wielkiego obrazu panoramowego i dokładnego obejrzenia Panoramy, drużyny rozwiążą zadania, które ukryte są w oznaczonych kopertach. Na koniec poszukiwania Następców Mistrzów i tworzenie własnej wersji Panoramy. Zajęcia potrwają ok. 1 godziny. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113; 114; 116.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

28 lutego, godz. 12.00, sala 116, wstęp z biletem za 5 zł

„Rokoko” - wykład z cyklu historia sztuki 

W trakcie prelekcji zostaną przedstawieni najważniejsi artyści i dzieła sztuki rokokowej w Europie. Wykład poprowadzi Michał Pieczka. Wstęp z biletem za 5 zł.

 

Poranki w Multikinie: Hokus-Pokus Albercie Alebertsonie

Poranki w Multikinie: Hokus-Pokus Albercie Alebertsonie

28 lutego, godz. 12.00, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Albert ma sześć lat i marzy o tym, by mieć psa. Właśnie takiego, jakiego ma magik z sąsiedztwa. A może by tak użyć magii i w ten sposób spełnić swoje największe marzenie? Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać.

Film to wspaniała przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström.

 

Urodzinowy poranek filmowy we WRO

Urodzinowy poranek filmowy we WRO

28 lutego, godz. 12.30, Centrum SZtuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Dokładnie 8 lat temu, 29 lutego 2008, wystawą Interaktywny Plac Zabaw otwarte zostało Centrum Sztuki WRO przy ulicy Widok. Od tego czasu, co niedzielę dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w darmowym, edukacyjnym programie Niedzielnych Poranków - projekcjach filmów animowanych, warsztatach, interaktywnych czytaniach i wydarzeniach specjalnych.

W ten jubileuszowy Poranek, przy tortowych ciasteczkach  uczestnicy wrócą do ciekawych polskich animacji z pierwszego poranka we WRO. Projekcji i zabawom warsztatowym,  (podczas nich wykonane zostaną pamiątkowe instaxowe fotografie), towarzyszyć będą projekcje dokumentacji Interaktywnego Placu Zabaw.

Program:

 1. Miki Mol, reż. Ryszard Antoniszczak, 1975
 2. Piesek w kratkę, reż. Zofia Ołdak, 1968
 3. Smok Barnaba, reż. Tadeusz Wilkosz, 1977
 4. Krawiec NIteczka, reż. Andrzej Gosieniecki, 2005
 5. O największej kłótni, reż. Zbigniew Kotecki, 1999
 6. Kule i koła reż. Łucja Mróz-Raynoch, 1988.

 

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5, wernisaż godz. 12.00

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015.

 

„Joga śmiechu. Droga do Radości” – spotkanie z Piotrem Bielskim

„Joga śmiechu. Droga do Radości” – spotkanie z Piotrem Bielskim

28 lutego, godz. 12.00, Księgarnio-Kawiarnia Vegedajnia NALANDA, pl. Kościuszki 12, wstęp wolny

Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czemu banki i duże korporacje fundują pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może ułatwiać zajście w ciążę? To wyjątkowe spotkanie z człowiekiem, który zna odpowiedzi na te pytania – pionierem jogi śmiechu w Polsce i socjologiem – Piotrem Bielskim. Na spotkaniu Piotr opowie o jodze śmiechu oraz zaprezentuje swoją nową książkę „Joga śmiechu. Droga do radości”, którą będzie można nabyć w specjalnej cenie. Piotr Bielski poprowadził już warsztaty we wszystkich 16 województwach Polski i przeszkolił już ponad 300 instruktorów tej metody.

 

Koszykówka mężczyzn: Finały Mistrzostw Polski U20

Koszykówka mężczyzn: Finały Mistrzostw Polski U20

28 lutego, godz. 10.00, Kosynierka, ul. Mieszczańska 11, wstęp wolny

Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk” ma zaprasza wszystkich fanów koszykówki na Turniej Finałowy Mistrzostw Polski U20. O Mistrzostwo Polski będzie walczyć osiem drużyn z całego kraju. Emocji na pewno nie zabraknie.

28.02.2016 (Niedziela)

 • 10.00 Mecz o trzecie Miejsce
 • 12.30 Finał.

 

Pociąg Perkusyjny – warsztaty dla muzyków

Pociąg Perkusyjny – warsztaty dla muzyków

28 lutego, godz.13.00-18.30, Gumowy Pingwin, pl. Solny 16, wstęp wolny

Czym jest „Pociąg Perkusyjny”? To pierwsze tego typu w Polsce warsztaty, które oprócz wartości dydaktycznych mają na celu integracje środowiska perkusyjnego poprzez zaangażowanie instruktorów oraz szkół perkusyjnych z różnych miast.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – Licz się ze sztuką!

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – Licz się ze sztuką!

28 lutego, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Co sztuka ma wspólnego z matematyką? Czy artyści muszą umieć liczyć? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy warsztatu przy okazji wizyty na wystawie Marleny Kudlickiej „Kontrola jakości i weryfikacja standardu”. Prace artystki są precyzyjnie zaprojektowane i starannie wykonane. By mogły powstać, musiały zostać przeprowadzone skomplikowane wyliczenia. Podczas drugiej części warsztatu uczestnicy wspólnie dokonają obliczeń, które pomogą im wykonać własne dzieła. Zgłoszenia na adres:edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Impreza „Gwiazda Brodwayu\" data-mce-src=

Impreza „Gwiazda Brodwayu" w FasTracKids

28 lutego, godz.14.00 - 16.00, Centrum Edukacji i Rozwoju FasTracKids, Sky Tower, poziom +1, bilety 40 zł

Przebierana impreza dla dzieci w wieku 4 - 8 lat. Impreza potrwa dwie godziny. Prosimy o potwierdzenie udziału w imprezie mailowo lub telefonicznie pod numerem tel. 71 780 01 90 do soboty 27.02.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, niedziela 10.00-18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, godz. 10.00-16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

 Warsztaty Rodzinne „Głębiny podmorskie”

Warsztaty Rodzinne „Głębiny podmorskie”

28 lutego, godz. 15.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29 a

Tematem zajęć jest Świat "aqua - akwarium " – czyli co może być ukryte  na dnie oceanu: Atlantyda?, królestwo Syreny?, zatopiony statek?, skarb piratów?, a może list w butelce? Na zajęciach pofantazjujemy, stworzymy mini rzeźby i umieścimy je w mini  akwariach.

Koszt udziału:

 • w pojedynczych warsztatach: 35 zł (para: rodzic + dziecko), 55 zł (3 osoby)
 • za cały cykl (płatność z góry) - 120 zł (para: rodzic + dziecko), 220 (3 osoby)

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: Zapisy przez formularz na stronie internetowej

 

Charytatywny III Memoriał im. Roberta Guziejewskiego

Charytatywny III Memoriał im. Roberta Guziejewskiego

28 lutego, godz. 16.00, Hala Sportowa REDECO, ul. Rogowska 52A

Julia Starosta to pełna optymizmu siedmiolatka, która dzielnie walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Właśnie dla niej organizowana jest tegoroczna edycja Memoriału im. Roberta Guziejewskiego, czyli Futsalowy Turniej Amatorskich Drużyn Piłkarskich. Potyczkom sportowym towarzyszyć będzie loteria fantowa, z której każda złotówka przeznaczona zostanie na leczenie Julki. Na konto Julii przekazana zostanie także pełna suma wpisowego za udział w turnieju oraz kwota, którą uda zebrać się w licytacjach prowadzonych przez organizatora na portalu aukcyjnym allegro.pl. Do wylicytowania m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, klubowe koszulki Ślęzy Wrocław i Śląska Wrocław z podpisami sportowców, złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Sparty Wrocław i wiele innych. Organizatorzy: rodzina Julii Starosty i Rada Osiedla Nowy Dwór.

 

Tesla vs Edison

Tesla vs Edison

28 lutego, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł

To trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich... czy aby na pewno grał fair? TESLA vs EDISON to przedsięwzięcie o ogromnym potencjale edukacyjno-dydaktycznym. 

 

Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami

28 lutego, godz. 17.00, 19.00, teatr ToTu, ul. Hubska 6

„Opowiemy Wam historię zagubionej dziewczynki, co zapałki sprzedawała pewnej srogiej zimy. Historia ta w naszej interpretacji przeniesiona do okrutnego współczesnego świata, w którym rządzi pieniądz, ten sam, co to dzieli na lepszych i gorszych, co daje przetrwanie i zgubę tak samo, czyni dobro bądź czyni zło” – piszą twórcy spektaklu.

 

Spektakl: Fabryka Słów

Spektakl: Fabryka Słów

28 lutego, godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, bilety: promocyjna cena biletu 10 zł/osoba

Spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego adresowany do dzieci w wieku od 5 lat. Aktorami są dzieci - młodzi aktorzy, najzdolniejsi uczestnicy warsztatów teatralnych. Opowieść o kraju, w którym ludzie muszą kupić słowa, aby móc się wyrazić. Najważniejsze i najpiękniejsze słowa kosztują fortunę. Jak więc mówić o miłości?

 • Dla kogo: dla dzieci od 5 lat
 • Rezerwacja biletów: na stronie organizatora, w weekendy rezerwacja telefoniczna: 608 432 224.

 

Najbardziej wyklęci z wyklętych – spotkanie z por. Henrykiem Atemborskim

Najbardziej wyklęci z wyklętych – spotkanie z por. Henrykiem Atemborskim

28 lutego, godz. 18.00, Pieśniarze, ul. Szewska 68 a,wWstęp wolny

Spotkanie z por. Henrykiem Atemborskim „Pancerny” żołnierzem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. W okresie wojny związany był z partyzantką ziemi kieleckiej. Po wojnie aresztowany i w następstwie prześladowany. Od 1954 r. rozpoczął działalność społeczną w dziedzinie sportu i turystyki.W dniach 5.05.2002 – 22.04.2003 odbył samotną rowerową podróż dookoła Europy.

Po spotkaniu koncert w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”. Zagrają: Antek Kamiński i Akustyczne Wrzenie.

 

Spektakl: „Hotel Breslau”

Spektakl: „Hotel Breslau”

28 lutego, godz. 22.00, Stowarzyszenie Tratwa, ul. Legnicka 65, bilety 10 zł/ulgowy i 20 zł/normalny

Po raz kolejny widzowie przeniosą się aż kilkadziesiąt lat wstecz do międzywojennego Breslau. Będą mogli nie tylko poczuć niezwykły klimat życia hotelowego, ale także wraz z głównymi bohaterami uczestniczyć w przygotowaniach do przyjazdu pewnego tajemniczego gościa. Będzie nastrojowo, czasami nostalgicznie, ale przede wszystkim zabawnie.

 

Muzyczna podróż: „Od Ameryki Południowej do Europy”

Muzyczna podróż: „Od Ameryki Południowej do Europy”

28 lutego, godz.19.00, Casa de la Musica, Rynek Ratusz 11/12

Tego wieczora będzie można usłyszeć lekkie i przyjemne dla ucha utwory takie jak: Besame mucho, Sodade, Quizas Quzas Quzas w połączeniu z tangami Piazzolli i tangiem.

Wystąpią: Karolina Wojtko – wokal i Dawid Troczewski – klawiszowiec.

 

Quraishi w Starym Klasztorze

Quraishi w Starym Klasztorze

28 lutego, godz. 19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety od 30 do 50 zł.

Quraishi  jest wirtuozem tradycyjnego instrumentu strunowego rabaab, niezwykle istotnego dla muzyki Afganistanu. Dźwięk wydawany przez ten instrument często wydaje się podobny do ludzkiego głosu. Tworzy rzadkie, a zarazem istotne powiązanie między bogatą tradycją klasycznej afgańskiej muzyki dworskiej, złotymi latami afgańskiego radia, różnorodnej kultury imigrantów Nowego Jorku, z przyszłością tożsamości muzycznej Afganistanu. Bilety w cenie 50 zł – I miejsca, 40 zł – II miejsca, 30 zł - wejściówki (studenci i uczniowie).

 

Zmiana światła

Zmiana światła

28 lutego, godz.19.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, bilety 14-20 zł.

Zmiana światła to przeciętna historia o przeciętnej egzystencji i nieprzeciętnej potrzebie głębokiego doznania. Po jubileuszowym spektaklu, 28 lutego w godzinach 20.15-21.00 odbędzie się spotkanie z autorami. Spektakl „Zmiana światła” został zrealizowany w ramach rezydencji artystycznej w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Premiera była w lutym 2015 roku w Sali Teatru Laboratorium.

 

Wieczór Oscarowy® w Kinie Nowe Horyzonty

Wieczór Oscarowy® w Kinie Nowe Horyzonty

28 lutego, godz. 21.00-6.00, KIno Nowe Horyzonty, wstęp 25 zł.

28 lutego w dniu uroczystego rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej Kino Nowe Horyzonty zaprasza na specjalny Wieczór Oscarowy® w Kinie Nowe Horyzonty. 

Program:

 • godz. 21.00 Oscar® Shorts 2016 | Film aktorski

Ave Maria (Palestyna, Francja, Niemcy), Day one (USA), Wszystko będzie dobrze (Niemcy, Austria),Shok (Kosowo, Wielka Brytania), Jąkała (Wielka Brytania, Irlandia)

 • godz. 23.00 Oscar® Shorts 2016 | Animacja

Sanjay’s Super Team (USA), Nie możemy żyć bez kosmosu (Rosja), Świat jutra (USA), Niedźwiedzia opowieść (Chile), Prolog (Wielka Brytania)

 • od godz. 00.00 | napoje i przekąski
 • godz. 00.30, quiz Oscarowy z blogerami z „Are You Watching Closely”www.areyouwatchingclosely.pl
 • godz. 01.50 do ok. 6.00 rano, transmisja rozdania Oscarów® 2016

 

Pink Freud w Starym Klasztorze

Pink Freud w Starym Klasztorze

28 lutego, godz. 21.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, bilety 50 zł – 65 zł

Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji. 

Skład: Wojtek Mazolewski - gitara basowa, Adam Milwiw-Baron - trąbka i elektronika, Karol Gola - saksofon barytonowy, Rafał Klimczuk - perkusja.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-16.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę