Wrocław na weekend: 25-27 września 2015 [WYDARZENIA]

W ostatni weekend września nikt w mieście nie ma prawa się nudzić. Bo jest w czym wybierać: wciąż sporo dzieje się w plenerze, m.in. na Wyspie Słodowej i Piaskowej, czy na Stadionie Olimpijskim, gdzie ze świata zjadą psie piękności. Są festyny osiedlowe, Festiwal Ulicy Świdnickiej i mnóstwo atrakcji dla dzieci, zwłaszcza spektakli teatralnych i kina. A dla seniorów masa imprez w ramach rozpoczynających się w piątek Dni Seniora.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 25 września 2015 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa – inauguracja Dni Seniora

Bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa – inauguracja Dni Seniora

godz. 10.00, pl. Nowy Targ, wstęp wolny

Tegoroczne Dni Seniora rozpoczną się na pl. Nowy Targ, gdzie odbędzie się bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa w liczbie osób w kapeluszach. Następnie z tego miejsca ruszy barwny korowód w stronę Rynku – na pl. Solny, po symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta. Przez 17 dni na uczestników imprezy będzie czekać mnóstwo atrakcji, zarówno bezpłatnych, jak i w obniżonych cenach.

Szczegółowy program Dni Seniora 2015 we Wrocławiu

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

otwarcie w piątek 25 września o godz. 14.00, sobota-niedziela godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 9 zł, rezerwacje biletów do godz. 12.00: tel. 71/ 344 39 45, spektakle plenerowe – wstęp wolny

Festiwal skierowany do najmłodszych. Oprócz spektakli teatralnych przewidziane są również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, jarmark Dobry Design Dla Dzieci, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Program piątek, 25 września

 • godz. 9.00; sala nr 13.00, Pan Ząbek Iluzjonista, dla dzieci od lat 4, czas trwania: 45 min (bez przerwy)
 • godz. 10.30 i 13.30; sala teatralna, Alicja”, De Stilte (Holandia), dla dzieci od lat 6, czas trwania: 60min (bez przerwy)
 • godz. 12.00 i 17.30, sala kameralna, W stronę Słońca” (Litwa), dla dzieci od lat 6, czas trwania: 75 min.

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

codziennie do 4 października, od godz. 10.00 do 18.00, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na stoiskach można zaopatrzyć się robić ekologiczne produkty, nauczyć się filcowania, sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii czy dowiedzieć się wszystkiego o miejskim ogrodnictwie.

Dodatkowe atrakcje:

 • 25.09/12.00-17.00Miejski Ogrodnik: podczas warsztatów organizatorzy pokażą jak zagospodarować skrzynie po owocach trawami, ziołami oraz warzywami.
 • 25.09/ 12.00 Zielone Koło Fortuny: sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość w mieście

 

Piknik sportowy na osiedlu Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Piknik sportowy na osiedlu Strachocin-Swojczyce-Wojnów

godz. 13.00-19.00, Szkoła Podstawowa nr 53, ul. Strachocińska 155

W ramach Tygodnia Ruchu. W trakcie imprez będzie można uczestniczyć w zajęciach fitness prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, skorzystać z porad profesjonalnych trenerów, poznać nowe dyscypliny sportu, a także zrelaksować się, grając w badmintona. Chętni postrzelają z łuków oraz zmierzą się ze ścianką wspinaczkową. W programie pikniku znajdą się rozrywki dla dużych i małych.

  

Wernisaż wystawy „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa”

Wernisaż wystawy „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa”

piątek 25 września, godz. 18.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a

Wystawa będzie prezentować prace 77 artystów chorwackich (obrazy, grafiki, obiekty, instalacje, fotografie, dokumentację fotograficzną i audiowizualną) oraz wydobywać kierunki, ruchy i zjawiska artystyczne, prezentujące powojenną chorwacką neoawangardę. Wraz z przeglądem prac, które reprezentują te zjawiska, pokazane zostaną także dzieła artystów współczesnych, którzy są kontynuatorami tych poetyk lub czerpią z nich w swojej twórczości.

Równolegle z wystawą „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa” zostanie otwarta wystawa chorwackiego artysty Vlado Martka „Granice języka”.

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl "Macht mir Spaβ"

godz. 19.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79

Historia o przyjemnościach rozgrywa się w studio nagraniowym programu kulinarnego „Macht mir Spaβ”, w którym dwie prowadzące, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia koczy się jednak happy endem, a obie Panie żyły długo i szczęśliwie. 

 

Komiksofon

Komiksofon

godz. 19.00, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny
Zgodnie z tradycją komiksofonu, twórcy najpierw zaprezentują swój warsztat w formie przygotowanego wcześniej wideoklipu, następnie odpowiedzą na pytania publiczności, po czym wezmą udział w najbardziej emocjonującej części projektu, jaką jest rysowanie na żywo na zadany temat. Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
 
GOŚCIE: Marek Oleksicki, Grzesiek Wróblewski, Komiksofon poprowadzi wrocławski komiksiarz Konrad Koko Okoński.

 

Koncert Trio Balkan Strings w Starym Klasztorze

Koncert Trio Balkan Strings w Starym Klasztorze

godz. 19.30, ul. Purkyniego 1, bilety 30-40 zł
Rodzinny (ojciec i synowie) zespół gitarowy w składzie: Zoran Starcevic, Nikola Starcevic i Zeljko Starcevic. Repertuar grupy stanowią własne kompozycje jej członków, inspirowane bogatym w swej różnorodności folklorem bałkańskim. Ich kompozycje łączą elementy folkloru m. in. serbskiego, cygańskiego, bułgarskiego, mołdawskiego, macedońskiego, tę muzyczną mozaikę wzbogacają wpływy orientalne.

 

Spotkanie z reżyserem Wołania Marcinem Dudziakiem

Spotkanie z reżyserem Wołania Marcinem Dudziakiem

piątek 25 września, godz. 19.30, Kino Nowe Horyzonty, bilety 15-19 zł

Debiut Marcina Dudziaka, doceniony na festiwalach w Rotterdamie i MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu właśnie wchodzi do kin studyjnych.

Film opowiada o męskiej wyprawie ojca i syna w dół górskiej rzeki. To daje początek metafizycznej historii o wyjątkowych chwilach w życiu dziesięcioletniego chłopca. Debiut Marcina Dudziaka to pierwszy polski prawdziwie nowohoryzontowy film w duchu wielkich dokonań współczesnego kina artystycznego.

 

Juggernaut – koncert w Firleju

Juggernaut – koncert w Firleju

godz. 20.00, klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety 20 zł, w dniu koncertu 25 zł

Muzyka kwartetu pochodzącego z rzymskiego Lazio, to ciężkie brzmienia w klimacie filmowych thrillerów. Zespołowi towarzyszyć będzie berliński Suns of Thyme, nawiązujący brzmieniem do nostalgicznego, psychodelicznego rocka oraz duet Odd Couple poruszający się w estetyce garażowego rocka ze sporą domieszką bluesa.

 

Kino Samochodowe koło Hali Stulecia

Kino Samochodowe koło Hali Stulecia

godz. 21.00, parking przy Hali Stulecia, wstęp wolny

W każdy piątek września po godzinie 21.00 bezpłatne projekcje znanych filmów. W przerwach między filmami można skorzystać z wydzielonej strefy cateringowej. Organizatorem projektu jest spółka Budimex Parking Wrocław.

Program 25 września

 • Adwokat, 2013, reż. Ridley Scott
 • Goracy towar, 2013, USA, reż. Paul Feig

 

Piwna noc saunowa w Aquaparku

Piwna noc saunowa w Aquaparku

godz. 22.30, Aquapark, bilety 59 zł - 1 os./100 zł - 2 osoby
W programie: tematyczne ceremonie aromatyczne, seanse saunowe, degustacje różnych gatunków piw rzemieślniczych
Program ceremonii zapachowych:
22.50/Chmielowe powitanie
23.20/Mocny full
23.50/Fortuna kołem się toczy
00.20/Piwne orzeźwienie
00.50/Smak goryczy
01.20/Piwny raj
W cenie biletu menu. Więcej informacji
sobota, 26 września
Kontynuacja zabawy dla saunowiczów. Piwna sobota to kolejny dzień wypełniony ceremoniami zapachowym o chmielowej nucie oraz degustacjami piw rzemieślniczych. Obowiązują regularne ceny biletów.

 

Sobota, 26 września 2015 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Zajęcia integracyjne dla rodziców z dziećmi - Aikido

Zajęcia integracyjne dla rodziców z dziećmi - Aikido

godz. 9.00-10.00 (dzieci lat 4-8), godz. 10.00-11.00 (9-12 lat), Dojo Wrocławskiej Sekcji Aikido, ul. Grabiszyńska 279 (budynek FAT), koszt 20 zł (dziecko + rodzic)

Zajęcia otwarte dla wszystkich rodziców, którzy chcą spędzić aktywnie czas razem z dziećmi. Ogólnorozwojowe zajęcia poprawią sprawność fizyczną, tak potrzebną dzieciom, a i rodzice będą mieli okazję trochę się poruszać. Dodatkowo wiele ćwiczeń ukierunkowanych będzie na współpracę lub zdrową rywalizację z dzieckiem. Część z ćwiczeń można później wykorzystać do wspólnych zabaw w domu lub plenerze. Przyda się T-shirt, spodnie dresowe (zakrywające kolana) i klapki. Napoje i owoce uczestnicy dostaną na miejscu. ZAPISY: jacek@wsaikido.pl, tel. 502 499 318

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota, niedziela, godz. 9.00
Tematy :
 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00.
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 713 466 005.
 

 

Targi Staroci pod Iglicą

Targi Staroci pod Iglicą

sobota-niedziela, godz. 8.00-16.00, wstęp wolny

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Giełdę - oprócz kolekcjonerów - odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Peleton rowerowy w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia

Peleton rowerowy w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia

Zbiórka od godz. 9.00, start godz. 11.00 z Parku Południowego

Peleton „Rowerem przez Wrocław”, który o godz. 11.00 wyruszy z parku Południowego (zbiórka uczestników od godz. 9.00 na parkingu przy ul. Waligórskiego) i zakończy się na Wyspie Słodowej.

Trasa przejazdu (8,85 km): Park Południowy - ul. Waligórskiego, ul. Sudecka, al. Armii Krajowej, ul. Ślężna, ul. Kamienna, ul. Borowska, ul. Kolejowa, ul. Kołłątaja, ul. Księdza Piotra Skargi, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Nowy Świat, ul. Grodzka, Most Uniwersytecki, ul. Bolesława Drobnera, ul. Świętego Marcina, Mosty Młyńskie, Wyspa Słodowa. Przejazd zabezpieczony przez Policję.

Zgłoszenia na stronie: www.abn.wroclaw.pl/peleton.

 

Dzień Latawca w Aeroklubie Wrocławskim

Dzień Latawca w Aeroklubie Wrocławskim

godz. 9.00-16.00. Aeroklub Wrocławski, lotnisko Szymanów, wstęp wolny, opłata parkingowa

Rodzinna impreza w Szymanowie. Od godzin porannych rana na niebie pojawiać się będą skoczkowie spadochronowi. Od 10 do 14 lotnisko opanują modele i latawce przyniesione i skonstruowane przez młodych adeptów lotnictwa. Rozegrane zostaną Latawcowe Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Wrocławskiego. W zawodach może wziąć udział każdy - wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.modelmaniak.pl Po południu nad lotniskiem ponownie pojawią się skoczkowie i paralotnie. Na ziemi czekać będą atrakcje dla najmłodszych, a dla całych rodzin przekąski, napoje i dobra zabawa. 

Kino Dzieci na śniadanie w PANATO Cafe

Kino Dzieci na śniadanie w PANATO Cafe

godz.10.00, PANATO Cafe, czas trwania: 2 godziny, wstęp wolny

Poranne oglądanie bajek w ramach Kina Dzieci na śniadanie (Festiwal Kina Nowe Horyzonty). W nadodrzańskiej kawiarni odbędzie się bezpłatna projekcja pięciu bajek. Hasłem przewodnim projekcji będzie WYOBRAŹNIA, a bohaterami tego dnia: mysz, słoń, kot, a nawet drzewo. Dlaczego drzewa nie chodzą na spacer? Czy słoń z rowerem będzie szczęśliwszy? Kim jest Gruffalo? Może wspólnie uda się znaleźć pytania na te i inne pytania, które zapewne pojawią się podczas projekcji bajek. Rezerwacja miejsc: panatocafe@gmail.com.

 

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

godz.10.00-18.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego, bilety 12 zł - bilet normalny, 10 zł - bilet rodzinny/szkolny/klubowy

Program Kina Dzieci to filmy aktorskie, animacje, pełne metraże i zestawy filmów krótkich. Festiwal trwa również warsztaty i zabawy. W ramach Kina Dzieci organizowane są spotkania z gośćmi i wydarzenia specjalne.

sobota, 26 września

 • 10.00 Filmowe podróże - zestaw filmów krótkich 6+
 • 11.00 Hokus-pokus, Albercie Albertsonie 4+
 • 12.00 Sierżant Pepper 7+
 • 14.00 Życie według Nino 10+
 • 16.00 ZigZag Kid 9+
 • 18.00 Kino Dzieci na dobranoc 5+

Więcej

 

Warsztaty fotografii otworkowej w Klubie Rodzica

Warsztaty fotografii otworkowej w Klubie Rodzica

godz.10.00-16.00, Klub Rodzica (dzieci w wieku 12-18 lat), biblioteka, Bulwar Ikara 29-31, wstęp wolny, zapisy
Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 12-18 lat. Uczestnicy dowiedzą się: co to jest fotografia otworkowa, zbudują własne aparaty z puszek i pudełek (trzeba wziąć puste puszki z dom), poznają możliwości kamer otworkowych, samodzielnie wywołają zdjęcia w ciemni.
Warsztaty poprowadzą: Waldemar Zieliński, fotograf, członek Stowarzyszenia Historyków Fotografii w Warszawie oraz Mariusz Felińczak, fotograf, członek Stowarzyszenia Nowinart. Zapisy w bibliotece, drogą mailową lub telefonicznie.
 

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

sobota-niedziela godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Stylowy Recykling w Factory Outlet

Stylowy Recykling w Factory Outlet

godz. 10.00-20.00, Centrum Factory Wrocław, ul. Graniczna 2, stoisko naprzeciw sklepu Mohito
To jedna z okazji na pozbycie się niepotrzebnych ubrań z własnej szafy i zamiany ich na pieniądze na nowe zakupy. W ramach akcji Stylowy Recykling, mieszkańcy będą mogli pomóc Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Za każde 2 kg oddanych na rzecz PCK ubrań ofiarodawca od Factory Outlet dostanie 10 zł. Od jednej osoby FACTORY będzie przyjmować maksymalnie 10 kg odzieży. Uwaga: Odzież musi być czysta, bez dziur i uszkodzeń. Bez bielizny i butów.
  

 

WHAT the HACK powered by Mobile Vikings

WHAT the HACK powered by Mobile Vikings

sobota, 26 września, godz. 8.00-22.00, otwarcie drzwi i prezentacje: 19:00 galeria Dizjan BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, rejestracja: http://www.whatthehack.pl

WHAT the HACK to wrocławski hakaton, podczas którego uczestnicy skupią się mocno na mobile’u, nowych technologiach, inteligentnej przestrzeni oraz IoT. 

 • 8:00 Rejestracja i tworzenie zespołów
 • 08:30 Przedstawienie zasad i partnerów
 • 08:45 Kodowanie cz. 1
 • 14:00 Lunch
 • 15:00 Kodowanie cz. 2
 • 19:00 Otwarcie drzwi dla zainteresowanych
 • 19:30 Przekazanie projektów i ich prezentacja
 • 20:20 Podsumowanie
 • 20:45 Sprawdzenie projektów i wytypowanie zwycięzców
 • 21:15 Wręczenie nagród i zakończenie

 

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 10.30, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławski, bilety 12 zł

We wrześniu podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. O godz. 12.00 – bajka „Kosmoloty” (dla dzieci powyżej 2 lat)

 

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 9 zł, rezerwacje biletów do godz. 12.00: tel. 71/ 344 39 45, spektakle plenerowe – wstęp wolny

Festiwal skierowany do najmłodszych. Oprócz spektakli teatralnych przewidziane są również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, jarmark Dobry Design Dla Dzieci, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Program sobota, 26 września 

 • godz. 10.00, 14.00, sala kameralna, „Hamlet” (Wielka Brytania), spektakl w języku angielskim, dla widzów do lat 6 do 80, czas trwania: 75 min.
 • godz. 12.00 i 16.00, sala teatralna, „O Żabce, co nie została królewną”, dla dzieci od lat 4 do 12, czas trwania: 60 min (bez przerwy)
 • godz. 13.00 i 17.30,  Kawiarnia Autograf – Impart, „Soup City”, (Klica Productions, Polska/Dania/Wielka Brytania), dla dzieci w wieku: od 5 lat, 65 min. (bez przerwy)
 • godz. 10.00-16.00 dzień otwarty Sali Doświadczania Świata, Fundacja Rosa, ul. Racławicka 15/19

Sala  Doświadczania Świata to specjalnie wyposażona sala polisensoryczna, której celem jest stymulowanie lub wyciszania zmysłów. Basen ze świecącymi kuleczkami, muzyczna skrzynka, kolumna z bąbelkami, macadełko i zabawki dotykowe, wyspa światła, domek luster, wyświetlacz tęczy i gwiazd, aromaterapia, metkowce sensoryczne, teatrzyk cieni – to niektóre z atrakcji, które kryje to niezwykłe miejsce.

 

Mali architekci w Centrum Kultury ZAMEK

Mali architekci w Centrum Kultury ZAMEK

godz. 11.30 i 12.00, CK Zamek, pl. Świętojański 1 (Leśnica), wstęp 7 zł, obowiązuje rejestracja

Część I. Zajęcia
Podczas zajęć dzieci poznają historię budowania zamków, różne miejsca w których były budowane, charakterystyczne elementy architektoniczne. Porozmawiamy o tym czy kiedykolwiek w jakimś były, czy znają je z jakiś bajek itp.
Część II. Warsztat
Każde z dzieci będzie miało za zadanie zbudowanie swojego zamku marzeń przy użyciu tekturowych pudełek. Nauczymy dzieci jak zrobić stożek, który stanie się dachem wieży. Całość będzie można przykleić na tekturze i stworzyć fosę wokół zamku.
Informacje organizacyjne:
• Wstęp 7 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona.
• Czas trwania około 60 minut
• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat
*jeśli nie uzbiera się wystarczająco duża ilość chętnych odbędzie się jedynie spotkanie o godzinie 11.00

 

Fashion Meeting POP UP STORE

Fashion Meeting POP UP STORE

godz. 11.00-18.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W ofercie około 80 projektantów mody; będą dominować kolekcje jesienne, najmodniejsze fasony płaszczy, kurtek i bluz, nakrycia głowy, stylowe torby i unikatowa biżuteria, akcesoria. Ponadto będzie można kupić wyjątkowe buty damskie i męskie wykonywane przez renomowanych twórców. Część oferty targów będą stanowić ubrania dla dzieci, akcesoria i zabawki przygotowane z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów, stworzone z najwyższą dbałością dla najmłodszych.

Podczas imprezy odbędzie się wystawa grafik inspirowanych typografią. Miejsce na dziedzińcu wypełni Strefa Modnych Smaków – czyli gastronomiczna i relaksacyjna przestrzeń dla odwiedzających wydarzenie.

 

Akademia Młodego Kierowcy

Akademia Młodego Kierowcy

sobota 26 września, godz. 12.00-18.00, ul. Rakietowa 39, wstęp wolny

Chmury dymu spod kół driftujących samochodów, szybkie jak pocisk gokarty, a jeśli lubisz trochę większy kaliber, to będziesz miał okazję zostać pilotem w kabinie profesjonalnej rajdówki.

W programie m.in.: konkurencje samochodowe (troleje, jackie stewart, slalom, mata poślizgowa i dużo więcej), jazdy gokartami, CO-Driving, pokazy motoryzacyjne, jazdy próbne najnowszymi samochodami Ford  symulatory / dachowania i zderzeń, konkursy z cennymi nagrodami, kącik dla najmłodszych, food trucki.


XXIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

XXIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

sobota-niedziela, Stadion OLIMPIJSKI, al. Paderewskiego 35, od godz. 10.00

Na stadionie zaprezentuje się prawie trzy tysiące czworonogów z 27 krajów. W programie m.in. konkurs Najbardziej Dobrana Para – „Kobieta i Pies" czy występy sygnalistów myśliwskich.

sobota 26 września

 • godz. 13.30 konkurencja - Najbardziej Dobrana Para – „Kobieta i Pies”
 • godz. 14.30 finał konkursu Młody Prezenter
 • godz. 15.00 występ sygnalistów myśliwskich,
 • godz. 15.30 rozpoczęcie konkurencji finałowych: wybór Najpiękniejszego Psa Ras Polskich, Najpiękniejszej Pary Psów, Najpiękniejszego Weterana, Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia, Najpiękniejszego Szczenięcia, Najpiękniejszego Juniora

 

Tysiace klocków Lego w Magnolia Park

Tysiące klocków Lego w Magnolia Park

godz. 11.00-19.00, Magnolia Park, ul. Legnicka 58, wstęp wolny

Na klientów czekać będą najnowsze klocki, które pozwolą tworzyć niczym nieograniczone budowle. Z pomocą animatorów dzieci nauczą się tańca oraz poczują się niczym gwiazdy muzyki pop, natomiast w strefie LEGO Ninjago czekać będzie 6 misji, za wypełnienie których każdy otrzyma drobny upominek. Będą gry na tabletach i konsolach. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – z myślą o maluchach powyżej 1,5 roku życia w strefie DUPLO przygotowany zostanie motor 3D oraz „basen” wypełniony klockami LEGO DUPLO. 

 

Pisz do mnie na Berdyczów

Pisz do mnie na Berdyczów

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

Berdyczów, mimo iż niewielu potrafi jeszcze wskazać jego położenie na mapie, nadal jest bohaterem popularnego polskiego powiedzenia "Pisz do mnie na Berdyczów". Pamiątki związane z Berdyczowem słynącym najpierw z doskonale funkcjonującej poczty, która potem stała się synonimem niedostarczonej korespondencji, a także z innych miast kresowych, które zostały oderwane od Państwa Polskiego, można oglądać na wystawie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Nie zabraknie oryginalnych fotografii, na których utrwalone zostały chwile pokazujące minioną epokę i utracone dziedzictwo.

Muzeum czynne: pon.-pt. 10-15 wt. - nieczynne śr. 10-17 sob. 10-15 niedz. 11-16 www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

od soboty 26 września, od godz. 10.00, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

Bezpłatne badania USG dla kobiet w ciąży

Bezpłatne badania USG dla kobiet w ciąży

weekend 26 i 27 września, od godz. 11.00, na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6

O przyjęciu na badanie decyduje kolejność zgłoszeń. Na pytania przyszłych oraz młodych rodziców, eksperci będą odpowiadać w godzinach 11.00 - 16.30. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

W punktach konsultacyjnych eksperci udzielą porad min. z zakresu przygotowań do porodu, zalet karmienia piersią, właściwej diety czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Kobiety znajdą również odpowiedź na pytania, jak wrócić do formy po porodzie, bezpiecznie wykąpać malucha, czy ułożyć go w chuście do noszenia. Młodzi oraz przyszli rodzice będą mogli również wziąć aktywny udział w pokazach kąpieli maluszka, masażu i pierwszej pomocy pediatrycznej.

 

IX Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

IX Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

sobota-niedziela, udział bezpłatny, Wyspa Słodowa i Piaskowa

Przez dwa dni specjaliści będą odpowiadać na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych, żywienia dzieci, profilaktyki chorób nowotworowych, promocji zdrowia psychicznego oraz profilaktyki uzależnień. Będzie można sprawdzić skład swojego ciała, zmierzyć ciśnienie tętnicze, nauczyć się samobadania piersi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Program sobota 26 września, godz. 12.00-17.00

 • porady i konsultacje specjalistów: lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologów, kardiologów, psychologów, fizjoterapeutów, pielęgniarek, położnych, dietetyków, dermatologów
 • nauka samobadania piersi
 • badania: EKG, ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru i cholesterolu 
 • pomiar tkanki tłuszczowej
 • pokazy i nauka pierwszej pomocy
 • honorowa zbiórka krwi
 • rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego
 • zajęcia sportowo-rekreacyjne
 • stoiska ze zdrową żywnością: degustacja i sprzedaż
 • drobne naprawy rowerów
 • zawody sportowo-kulinarne: "Bieg po zdrowie"

Do tego: gry i zabawy dla dzieci (dmuchańce, wioska indiańska), pokazy artystyczne, animacje sportowe, jabłka i nagrody dla aktywnych.

 

II Festiwal ulicy Świdnickiej

II Festiwal ulicy Świdnickiej

sobota 26 września od godz. 12.00

Przez cały dzień na Świdnickiej będzie się sporo działo. Organizatorzy wydzielili kilka stref tematycznych, na które podzielona zostanie ulica, przechodzień będzie mógł zajrzeć, pobawić się lub odpocząć:

Strefa mody i designu – miejsca, w którym będzie możliwość spotkania z niemal wszystkimi topowymi polskimi projektantami i designerami młodego pokolenia oraz do zakupu ich prac. Ponadto wystawy prac, mural, a także porady ekspertów, stylistów, rabaty w butikach i salonach.

Strefa Berlin meets Wroclove – w programie wernisaże, pokazy prac wrocławskich i berlińskich artystów.

Strefa muzyczna – recitale i koncerty (dla dzieci i dla dorosłych), występy polskich i niemieckich DJ-ów, brzmienia muzyki eksperymentalnej oraz muzyczne atrakcje

Strefa chilloutu –  możliwość odpoczynku, relaksu oraz spróbowania specjalnie na ten dzień przygotowanych zimnych napojów, kaw i lodów, a także możliwość uczestniczenia w warsztatach i pokazach baristycznych.

Strefa Tajemniczego Ogrodu – animacje dla dzieci, specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje dla młodzieży i dorosłych, spotkania z trenerami psów, pokazy taneczne, teatralne i filmowe, a także specjalne festiwalowe menu.

Strefa sportu  – odbywać się w niej będą gry i zabawy dla najmłodszych, działania sportowe, rekreacyjne, warsztaty, pokazy i nauka tańca

 

Pokaz mody w Sky Tower

Pokaz mody w Sky Tower

godz. 12.00-19.00, galeria Sky Tower, ul. Powstańców Śl. 95, wstęp wolny

Modowe propozycje na zbliżający się sezon jesień-zima 2015/2016. Wydarzenie poprowadzi Omenaa Mensah. Na wybiegu pojawią się profesjonalne modelki i modele, którzy zaprezentują światowe trendy. Prezentacja najnowszych kolekcji odbędzie się w kilku blokach na poziomie 0. Pokazane zostaną nie tylko kolekcje sieciowych marek, ale także polskich projektantów, których projekty można kupić, m.in. w butiku Jolli czy Blue Shadow. W dniu pokazu mody klienci będą mogli również skorzystać ze specjalnej oferty rabatowej na nowe kolekcje.

 

Festiwalu Sztuk Walki Nami Budo Matsuri

Festiwalu Sztuk Walki Nami Budo Matsuri

godz. 12.00-20.00, Hala Sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących (IX LO), ul. Piotra Skargi 29/31 (wejście od ul. Nowej), wstęp wolny

W programie:

 • finałowe walki turnieju szermierki japońskiej: NAMI Kendo Taikai 2015 nadzorowanego przez Sensei Hironobu Yamashiro (17.00-20.00)
 • pokaz iaido - czyli szermierki japońskiej przy użyciu mieczy stalowych (14.00 - 14.30)
 • pokaz i warsztaty kyudo prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Kyudo (17.00 - 17.45)
 • pokaz i warsztaty aikido prowadzone przez Dojo Aikikai z Wrocławia (12.00 - 17.00)

Imprezy towarzyszące:

 • pokaz kaligrafii japońskiej (12.00 - 17.00)
 • pokaz oraz warsztaty Shogi (japońskie szachy)  (12.00 - 17.00)
 • pokaz szabli polskiej (17.00 - 17.30)

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

codziennie do 4 października, od godz. 10.00 do 18.00, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na stoiskach można zaopatrzyć się robić ekologiczne produkty, nauczyć się filcowania, sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii czy dowiedzieć się wszystkiego o miejskim ogrodnictwie.

Dodatkowe atrakcje:

 • 26.09/ 11.00 Gra Miejska GlassGo! z BWA Wrocław. Edycja rowerowa: koniecznie: rower / hulajnoga / rolki / deska / longboard i smartfon z czytnikiem kodów QR. W grę może zagrać każdy, dzieci muszą być jednak wraz z dorosłym opiekunem.

 

Arkadowy Uniwerek dla dzieci

Arkadowy Uniwerek dla dzieci

godz. 12.00, Arkady Wrocławskie, ul. Powstańców Śl. 2-4, poziom 0, udział bezpłatny

Małych studentów odwiedzi artysta plastyk. Pokaże różnorodne narzędzia oraz omówi poszczególne techniki plastyczne, począwszy od rysunku i malarstwa, a skończywszy na rzeźbie. Najmłodsi będą mogli samodzielnie stworzyć swoje małe dzieła sztuki na arkuszach papieru oraz specjalnych stanowiskach do rzeźbienia z gliny. Zapoznają się też ze sposobem rysowania portretu węglem. Zajęcia urozmaici występ taneczny zespołu Cheerleaders Academy. 

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

godz. 12.00-17.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Na Wyspie Piaskowej powstanie miasteczko sportowe z atrakcjami dla każdego, a chętni wezmą udział w zawodach sportowych. Będzie prezentacja sportów nieolimpijskich, zajęcia sumo i jogi oraz do wspólna gra w siatkówkę, badmintona, turnballe. Chętni postrzelają z łuków, zmierzą się ze ścianką wspinaczkową oraz spróbują swoich sił w biegu na orientację. Wyspa Sportowa będzie też elementem kampanii Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia pn. „Więcej Zdrowia – Więcej Życia”, w ramach której poprowadzona zostanie gra terenowa „Bieg po zdrowie”.

 

V Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

V Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

godz. 12.00-21.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

Największe wydarzenie kulturowe mniejszości niemieckiej. Festiwal Kultury organizowany co trzy lata ma zaprezentować szerokiej publiczności bogactwo oferty kulturalnej mniejszości niemieckiej. Od muzyki chóralnej, popu i jazzu, arii operowych i musicalowych evergreenów, poprzez szlary, orkiestry dęte, zespoły wokalne i taniec. Gwiazdą wieczoru będzie Andy Borg, który znany jest milionom Niemców jako wokalista, ale również jako prowadzący popularny program rozrywkowy Musikantenstadl.

Festiwal to także wystawy, stoiska informacyjne oraz publikacje, które będą prezentowane przez cały dzień w kuluarach Hali oraz konferencja nt: „Kultura ponad granicami”. Więcej

 

Festyn z okazji 860-lecia Muchoboru Wielkiego

Festyn z okazji 860-lecia Muchoboru Wielkiego

godz. 14.00-20.00, boisko przy ul. Trawowej, wstęp wolny

Muchobór Wielki obchodzi w tym roku 860 lat. Z tej okazji odbędzie się tam festyn. 

W programie masa darmowych atrakcji:

 • pokazy bractwa rycerskiego (rekonstrukcja wydarzeń historycznych), dmuchańce, gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, animacje z Fortem Przygody, kącik dla najmłodszych, stoisko gastronomiczne, pokazy służb mundurowych, loteria PCK, stoiska propagujące zdrowie, nowoczesne gry stolikowe,
 • muzyka na żywo – zespół „Chłopaky”
 • godz. 20.00-22.00 - dyskoteka 

 

Wąż – spektakl w Teatrze Lalek

Wąż – spektakl w Teatrze Lalek

godz.15.00 (sobota), godz. 11.00 (niedziela), Wrocławski Teatr Lalek (dla dzieci), pl. Teatralny 4, bilety: 20/25 zł 

Wąż to opowiedziana współczesnym językiem, z ogromnym poczuciem humoru, historia przyjaźni, która połączyła trzech zupełnie różnych bohaterów. To również bezpretensjonalna, mądra i lekka pochwała „inności”, która wszystkie istoty czyni wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. 

 

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

godz. 15.00-17.00, Mediatek, pl. Teatralny 5

Rozmowy w siedmiu językach dla początkujących i zaawansowanych. 26 września w godzinach 15.00-17.00 w przyjaznej i wesołej atmosferze spędzicie chwilę z językami: angielskim, niemieckim, francuskim, bułgarskim, węgierskim, czeskim oraz esperanto!

Zapisy: Mediateka: tel.: 71/3471268, 71/3471282, mediateka@biblioteka.wroc.pl https://www.facebook.com/LanguageCafeMediateka

 

Mecz piłki siatkowej mężczyzn Gwardia Wrocław - Sobieski Żagań

Mecz piłki siatkowej mężczyzn Gwardia Wrocław - Sobieski Żagań

sobota 26 września, godz. 18.00, Hala Gwardii, ul. Krupnicza 15, wstęp wolny

Mecz II ligi piłki siatkowej mężczyzn Gwardia Wrocław - Sobieski Żagań.

 

Show kaskaderskie

Show kaskaderskie

sobota 26 września, godz. 18.00. stadion przy ul. Lotniczej 72, bilety 20/30 zł

Największe Show Kaskaderskie w Europie w sobotę 26.09.2015 o godz. 18:00 Stadion Sportowy "Lotnicza".  Okazja aby obejrzeć na żywo wiele niebezpiecznych scen wykorzystywanych na co dzień przy produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej.

Spośród wielu atrakcji na szczególną uwagę zasługują: FMX Show, jazda samochodami na dwóch kołach, manewry zsynchronizowane, drifting, poślizgi, skoki nad rzędem aut; samochodem,  motocyklem, quadem, 15  wyścigi rzymskie, przejazdy przez płonące ściany, jazda z płonącym człowiekiem, amerykańskie Monster Track.

 

Spektakl PSIUNIO w ATM Scena na Bielanach

Spektakl PSIUNIO w ATM Scena na Bielanach

sobota 26 września, godz. 18.30 i 20.30, ul. Dwa Światy 1 Bielany Wrocławskie

Komedia, która dzięki humorystycznym dialogom obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną. Poruszane przez małżonków na pozór błahe sprawy powodują wybuch lawiny frustracji. Sztuka poprzez serię zabawnych sytuacji i nieporozumień ukazuje różnice pomiędzy światami obu płci. Mistrzowskie dialogi oraz brawurowa gra aktorska Hanny Śleszyńskiej, Piotra Polka i Tomasza Sapryka przedstawią relacje międzyludzkie w zupełnie innym świetle.

Bezpłatny autokar ATM

 • odjazd z centrum Wrocławia (Opera/Hotel Monopol) 26 września, godz. 16.00 i 19.00
 • odjazd z ATM Scena na Bielanach 26 września, ok. godz. 18.30 i 21.30

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • godz. 21.00 – sobota: Mikro i Makrokosmos
 • godz. 21.00 – niedziela: Piękna i Bestia

Niedziela, 27 września 2015 r.

 

PSIE POLE - szóste z cyklu spotkanie popularno-naukowe w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016 - REWITALIZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH ZESPOŁÓW ARCHITEKTONICZNYCH

PSIE POLE - szóste z cyklu spotkanie popularno-naukowe w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016 - REWITALIZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH ZESPOŁÓW ARCHITEKTONICZNYCH

niedziela 27 września 2015, godz. 10.00

Prowadzący – Anna Zwiech i Damian Kanclerski. Wstęp wolny. Zbiórka: Rynek Psiego Pola.

 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Narodowym

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Narodowym

godz. 10.00-11.00, 11.30-12.30, 14.00-15.00, 15.30-16.30, wstęp za biletem 15 zł.

niedziela, 27 września
„Ulubione obrazy Luxika”
 - zabawa plastyczna z cyklu Muzealne kocie ścieżki.
Luxik to kolorowy kot, który mieszka na obrazie w Galerii Sztuki współczesnej na III piętrze. Kiedy Muzeum jest już zamknięte jego ulubionym zajęciem  jest zwiedzanie pozostałych galerii, gdzie wyczynia przeróżne kocie psoty. Zapraszamy do wspólnej zabawy w odszukiwanie ulubionych obrazów Luxika. Zabawę poprowadzi Barbara Przerwa.
Na spotkanie obowiązują zapisy w dziale oświatowym od 21 września w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 / 372 51 48. 

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota, niedziela, godz. 9.00
Tematy: Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00.
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 713 466 005.
 

 

Targi Staroci pod Iglicą

Targi Staroci pod Iglicą

sobota-niedziela, godz. 8.00-16.00, wstęp wolny

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Giełdę - oprócz kolekcjonerów - odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Teatr Bąbli: „Skąd się biorą kolory” - spektakl dla najmłodszych dzieci

Teatr Bąbli: „Skąd się biorą kolory” - spektakl dla najmłodszych dzieci

niedziela 27 września, godz. 10.00, Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 18 zł

Interaktywny spektakl dla dzieci 1-3 lat opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku. Zapraszamy wspólnej zabawy!

 

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

godz.10.00-18.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego, bilety 12 zł - bilet normalny, 10 zł - bilet rodzinny/szkolny/klubowy

Program Kina Dzieci to filmy aktorskie, animacje, pełne metraże i zestawy filmów krótkich. Festiwal trwa również warsztaty i zabawy. W ramach Kina Dzieci organizowane są spotkania z gośćmi i wydarzenia specjalne.

niedziela, 27 września

 • 10.00 Wyobraźnia - zestaw filmów krótkich 6+ (Akcja: Edukacja z Wrocławskim Teatrem Pantomimy)
 • 11.00 Magiczne święta Kacpra i Emmy 4+
 • 12.00 Chłopiec i świat 10+
 • 13.00 Wie geht's dir - zestaw filmów krótkich 7+
 • 14.00 Zostawcie Mississippi 8+
 • 16.00 Kacper i Emma najlepsi przyjaciele 4+

Więcej

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Stylowy Recykling w Factory Outlet

Stylowy Recykling w Factory Outlet

godz. 10.00-20.00, Centrum Factory Wrocław, ul. Graniczna 2, stoisko naprzeciw sklepu Mohito
To jedna z okazji na pozbycie się niepotrzebnych ubrań z własnej szafy i zamiany ich na pieniądze na nowe zakupy. W ramach akcji Stylowy Recykling, mieszkańcy będą mogli pomóc Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Za każde 2 kg oddanych na rzecz PCK ubrań ofiarodawca od Factory Outlet dostanie 10 zł. Od jednej osoby FACTORY będzie przyjmować maksymalnie 10 kg odzieży. Uwaga: Odzież musi być czysta, bez dziur i uszkodzeń. Bez bielizny i butów.
 
 

 

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 10.30, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławski, bilety 12 zł

We wrześniu podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. O godz. 12.00 – bajka „Kosmoloty” (dla dzieci powyżej 2 lat)

 

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 9 zł, rezerwacje biletów do godz. 12.00: tel. 71/ 344 39 45, spektakle plenerowe – wstęp wolny

Festiwal skierowany do najmłodszych. Oprócz spektakli teatralnych przewidziane są również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, jarmark Dobry Design Dla Dzieci, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Program niedziela, 27 września

 • godz. 10.00 i 14.00, sala kameralna, „W Idealnym Kształcie Gruszki”, (Norwegia), dla dzieci 3+, czas trwania: 40min (bez przerwy). Po spektaklach o godz. 11.00 i 15.00 odbędą się godzinne warsztaty arteterapeutyczne o tematyce przyjaźni dla dzieci uczestniczących w spektaklach.
 • godz. 12.00 i 16.00, sala teatralna, „Słoń i Kwiat”, dla dzieci 6+, czas trwania: 65 min (bez przerwy)
 • godz. 11.00-14.00, Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b, „Czerwone Noski”
 • godz. 17.00 i 18.00, Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b, „Na Wysokiej Górze”, Studio Teatralne Blum, dla dzieci w wieku: 2,5 do 7 lat, czas: ok. 1h

niedziela, 27 września, spektakle plenerowe (wstęp bezpłatny), „Plac Zabaw i Rekreacji”, ul. Mikołowska 60, osiedle Strachocin

 • godz. 13.00, Teatr Klinika Lalek - „Wesele pięknej Rusałki z Nadodrza oraz Ducha Gór z Karkonoszy”
 • „Czego nie wiecie o smokach”Teatr Rozrywki Trójkąt, dla dzieci 3+
 • Coś na ząb”Pan Ząbek Iluzjonista, Wrocław, dla dzieci 4+

 

Fashion Meeting POP UP STORE

Fashion Meeting POP UP STORE

godz. 11.00-18.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W ofercie około 80 projektantów mody; będą dominować kolekcje jesienne, najmodniejsze fasony płaszczy, kurtek i bluz, nakrycia głowy, stylowe torby i unikatowa biżuteria, akcesoria. Ponadto będzie można kupić wyjątkowe buty damskie i męskie wykonywane przez renomowanych twórców. Część oferty targów będą stanowić ubrania dla dzieci, akcesoria i zabawki przygotowane z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów, stworzone z najwyższą dbałością dla najmłodszych.

Podczas imprezy odbędzie się wystawa grafik inspirowanych typografią. Miejsce na dziedzińcu wypełni Strefa Modnych Smaków – czyli gastronomiczna i relaksacyjna przestrzeń dla odwiedzających wydarzenie.

 

XXIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

XXIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

sobota-niedziela, Stadion OLIMPIJSKI, al. Paderewskiego 35, od godz. 10.00

Na stadionie zaprezentuje się prawie trzy tysiące czworonogów z 27 krajów. 

niedziela 27 września

 • godz. 13.30 konkurencja - Najbardziej Dobrana Para – „Kobieta i Pies”
 • godz. 15.00 pokaz
 • godz. 15.30 rozpoczęcie konkurencji finałowych - wybór Najpiękniejszej Pary Psów, Najpiękniejszego Weterana, Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia, Najpiękniejszego Szczenięcia, Najpiękniejszego Juniora, Wybór Zwycięzców Grup FCI
 • ok. godz. 16.30 Wybór Najpiękniejszego Juniora Wystawy i Najpiękniejszego Psa Wystawy

 

Gra miejska „Śladami wrocławskich krasnali”

Gra miejska „Śladami wrocławskich krasnali”

godz. 11.00, Vinci Fit Art, Sukiennice 1/2/5, zapisy w dniu wydarzenia

Myślisz, że znasz wszystkie wrocławskie krasnale? Jeśli chcesz się o tym przekonać, to międzypokoleniowa gra z zagadkami, połączona ze zwiedzaniem miasta jest dla Ciebie. Można zabrać rodzinę, przyjaciół, znajomych i bawić się razem poznając wszystkie tajemnice Wrocławia.

 

Tysiace klocków Lego w Magnolia Park

Tysiące klocków Lego w Magnolia Park

godz. 11.00-19.00, Magnolia Park, ul. Legnicka 58, wstęp wolny

W galerii powstanie specjalna strefa LEGO. Na klientów czekać będą najnowsze klocki, które pozwolą tworzyć niczym nieograniczone budowle. Z pomocą animatorów dzieci nauczą się tańca oraz poczują się niczym gwiazdy muzyki pop, natomiast w strefie LEGO Ninjago czekać będzie 6 misji, za wypełnienie których każdy otrzyma drobny upominek. Będą gry na tabletach i konsolach. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – z myślą o maluchach powyżej 1,5 roku życia w strefie DUPLO przygotowany zostanie motor 3D oraz „basen” wypełniony klockami LEGO DUPLO. 

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

od soboty 26 września, od godz. 10.00, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

Bezpłatne badania USG dla kobiet w ciąży

Bezpłatne badania USG dla kobiet w ciąży

od godz. 11.00, na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6

O przyjęciu na badanie decyduje kolejność zgłoszeń. Na pytania przyszłych oraz młodych rodziców, eksperci będą odpowiadać w godzinach 11.00 - 16.30. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

W punktach konsultacyjnych eksperci udzielą porad min. z zakresu przygotowań do porodu, zalet karmienia piersią, właściwej diety czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Kobiety znajdą również odpowiedź na pytania, jak wrócić do formy po porodzie, bezpiecznie wykąpać malucha, czy ułożyć go w chuście do noszenia. Młodzi oraz przyszli rodzice będą mogli również wziąć aktywny udział w pokazach kąpieli maluszka, masażu i pierwszej pomocy pediatrycznej.

 

IX Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

IX Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

sobota-niedziela, udział bezpłatny, Wyspa Słodowa i Piaskowa

Przez dwa dni specjaliści będą odpowiadać na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych, żywienia dzieci, profilaktyki chorób nowotworowych, promocji zdrowia psychicznego oraz profilaktyki uzależnień. Będzie można sprawdzić skład swojego ciała, zmierzyć ciśnienie tętnicze, nauczyć się samobadania piersi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Program niedziela 27 września, godz. 13.00-18.00

 • porady i konsultacje specjalistów: kardiologów, psychologów, fizjoterapeutów, pielęgniarek, położnych, dietetyków, dermatologów
 • nauka samobadania piersi
 • badania: ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru i cholesterolu 
 • pomiar tkanki tłuszczowej
 • pokazy i nauka pierwszej pomocy
 • rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego
 • zajęcia sportowo-rekreacyjne
 • stoiska ze zdrową żywnością: degustacja i sprzedaż
 • drobne naprawy rowerów
 • pokazy gotowania z konkursem kulinarnych
 • maraton fitness

Do tego: gry i zabawy dla dzieci (dmuchańce, wioska indiańska), pokazy artystyczne, animacje sportowe, jabłka i nagrody dla aktywnych.

 

Dolnośląskie święto owoców i warzyw

Dolnośląskie święto owoców i warzyw

godz. 12.00-17.00, ul. Zwycięska 8, teren DODR, wstęp wolny

Dary Jesieni – pod tym hasłem Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje w niedzielę kiermasz owoców i warzyw od dolnośląskich producentów. Jak co roku ramach kiermaszu będą wystawione stoiska, na których swoje towary zaoferują producenci świeżych owoców i warzyw, przetworów owocowych i warzywnych (soków, dżemów, marynat), produktów rolnictwa ekologicznego oraz regionalnych i tradycyjnych, ziół, materiału szkółkarskiego itp. Ponadto odbędą się prelekcje, pokazy i konsultacje oraz muzykę i inne atrakcje nie tylko dla najmłodszych.

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

codziennie do 4 października, od godz. 10.00 do 18.00, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na stoiskach można zaopatrzyć się robić ekologiczne produkty, nauczyć się filcowania, sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii czy dowiedzieć się wszystkiego o miejskim ogrodnictwie.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

godz. 12.00-18.00 Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Na Wyspie Piaskowej powstanie miasteczko sportowe z atrakcjami dla każdego, a chętni wezmą udział w zawodach sportowych. Będzie prezentacja sportów nieolimpijskich, zajęcia sumo i jogi oraz do wspólna gra w siatkówkę, badmintona, turnballe. Chętni postrzelają z łuków, zmierzą się ze ścianką wspinaczkową oraz spróbują swoich sił w biegu na orientację. Wyspa Sportowa będzie też elementem kampanii Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia pn. „Więcej Zdrowia – Więcej Życia”, w ramach której poprowadzona zostanie gra terenowa „Bieg po zdrowie”.

 

60+Kultura

60+Kultura

niedziela 27 września, godz. 12.00 Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

W ramach kolejnej edycji akcji "60+kultura" pod hasłem: Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić Muzeum z przewodnikiem. Będzie to również ostatnia szansa, aby obejrzeć wystawę o poczcie na Kresach "Pisz do mnie na Berdyczów". Start o godz 12:00 www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty– „Przygody z kapelusza: króliki w Afryce”

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty– „Przygody z kapelusza: króliki w Afryce”

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Najbliższy Niedzielny Poranek we WRO to okazja do sprawdzenia, co też porabiają króliki, gdy znajdą się nagle w Afryce. Dwa sympatyczne króliki Bob i Bobek, przemierzające świat w zaczarowanym kapeluszu, znane są każdemu czeskiemu dziecku. W Polsce ci uszaci przyjaciele i ich przygody są znane z wersji książkowej. 
Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe. 

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Warsztat dla rodziców z dziećmi trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części: na początku spotkania wspólnie zwiedzanie aktualnej wystawy, druga część to  działania manualne, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Program 27 września – Mapy Poezji 

W czasie warsztatu uczestnicy odwiedzą po raz pierwszy wystawę chorwackiego artysty Vlado Martka. Niektóre z jego prac przedstawiają mapy. Nie są to jednak obiektywne geograficzne wskazówki, ale raczej wizualne odwzorowania jego własnych myśli i bliskich mu pojęć. Przy tej okazji przyjrzą się różnym niezwykłym mapom, a następnie, posługując się techniką kolażu, połączą ich fragmenty, tak by powstały wizerunki naszych własnych fantastycznych krain.
  

 
Maraton fitness na Wyspie Słodowej

Maraton fitness na Wyspie Słodowej

godz. 16.00-18.00, Wyspa Słodowa, udział bezpłatny
Dwugodzinny Maraton Fitness poprowadzą kluby zaangażowane w tworzenie wrocławskiej karty sportowej fitWRO. 
Na Maraton Fitness złożą się: energetyczna Zumba, wzmacniające i modelujące ćwiczenia Shape oraz wyciszająca i relaksująca Joga Yin. Finałowa impreza zwieńczy dwa sportowe wydarzenia – międzynarodowy Tydzień Ruchu oraz Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Dla pierwszych 50 osób, które dokonają rejestracji i przyjdą na maraton, przygotowano ankiety startowe, w tym koszulki i krokomierze. Zapisy przez stronę: www.tydzienruchu.wroclaw.pl

 

Wąż – spektakl w Teatrze Lalek

Wąż – spektakl w Teatrze Lalek

godz. 11.00 (niedziela), Wrocławski Teatr Lalek (dla dzieci), pl. Teatralny 4, bilety:20/25 zł 

Wąż to opowiedziana współczesnym językiem, z ogromnym poczuciem humoru, historia przyjaźni, która połączyła trzech zupełnie różnych bohaterów. To również bezpretensjonalna, mądra i lekka pochwała „inności”, która wszystkie istoty czyni wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. 

 

Weekend seniora z kulturą w Formatach

Weekend seniora z kulturą w Formatach

godz. 15.00-20.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Trawowa 32, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Program

 • 15.00-16:00 (1 h) - Tańce w kręgu / tańce etniczne
 • 16.00-16.15 przerwa
 • 16.15- 18.15 (2 h) - Warsztaty rękodzieła – decoupage
 • 18.15-18.30 przerwa
 • 18.30-20.00 (1, 5 h) – Qigong – ćwiczenia zdrowotne

Ograniczona  liczba  miejsc. Obowiązują wcześniejsze zapisy: wkf@wkformaty, tel. 71 789  33 20 lub osobiście. Odbiór bezpłatnej wejściówki do 24.09 (czwartek) w siedzibie WK Formaty.

 

 „Fabryka Słów” - spektakl dla dzieci, PREMIERA

„Fabryka Słów” - spektakl dla dzieci, PREMIERA

godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 15 zł

Spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego. Aktorami są dzieci - młodzi aktorzy, najzdolniejsi uczestnicy warsztatów teatralnych. Opowieść o kraju, w którym ludzie muszą kupić słowa, aby móc się wyrazić. Najważniejsze i najpiękniejsze słowa kosztują fortunę. Jak więc mówić o miłości?

 

 50. urodziny Światowida – PIKNIK RODZINNY

50. urodziny Światowida – PIKNIK RODZINNY

od godz. 17.00, teren zielony przy ODT Światowid, ul. Sempołowskiej 54a

Światowid zaprasza na swoje 50. urodziny. Na plenerowej scenie przy Ośrodku zagrają wrocławski Obierek oraz goście z Toronto czyli Balkan-Klezmer-Gypsy-Party-Punk-Super-Band Lemon Bucket Orkestra. W programie również wystawa fotografii ilustrującej działalność Ośrodka oraz widowiskowy wypał ceramicznej rzeźby Światowida. Happening poprowadzi autor rzeźby Rytis Konstantinavicius, artysta współpracujący od kilku lat z Ośrodkiem, rekordzista GUINNESSA jako twórca największego ceramicznego naczynia świata. Nie zabraknie pokazów artystycznych (m.in tańca arabskiego i flamenco), wspomnień, smakołyków i niespodzianek.

 

Różne twarze muzyki polskie - Wojnowickie Salony Muzyczne

Różne twarze muzyki polskie - Wojnowickie Salony Muzyczne

niedziela 27 września, godz. 19.00, Zamek na wodzie w Wojnowicach ul. Zamkowa 2 (stacja PKP Mrozów), wstęp wolny

Czwarty koncert z cyklu Wojnowickie Salony Muzyczne. Tym razem w programie są utwory polskich kompozytorów z różnych epok od Fryderyka Chopina przez Karola Szymanowskiego po Tadeusza Bairda. Muzykę wykonują Maurycy Huf i Jerzy Owczarz na fortepianie oraz baryton Jakub Tracz. Inspiracją do tego koncertu jest niemalże zanikła już tradycja salonów muzycznych, szczególnie popularnych w dziewiętnastym wieku. Organizowane przez szlachtę i elitę finansową były zarówno wydarzeniem kulturalnym, jak spotkaniem towarzyskim. Ten niepowtarzalny klimat salonów muzycznych jest wskrzeszany w salach Zamku na Wodzie. Koncert to nie jedynie wysłuchanie muzyki, ale również spotkanie z artystami, możliwość wymiany myśli i poczucie atmosfery żywej sztuki.

Koncert trwa ok. godziny.

 

Recital Hanny Banaszak

Recital Hanny Banaszak

godz.18.00, CK AGORA, Serbska 6a, bilety: 40–60 zł

Artystka utytułowana i wielokrotnie nagradzana. Swoją artystyczną drogę rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców: Jerzym Satanowskim, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Januszem Stroblem, czy Zbigniewem Preisnerem.

 

Koncert Dwa żywioły: Aleksandra Kurzak i Krzysztof Cugowski

Koncert Dwa żywioły: Aleksandra Kurzak i Krzysztof Cugowski

godz. 19.00, Hala Stulecia, bilety od 80 do 250 zł

Połączenie dwóch żywiołów, nadzwyczajny  koncert  z udziałem Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego. Całość uzupełni wielka orkiestra symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Chór Filharmonii Lubelskiej „Lutnia Lubelska” i Lwowski Państwowy Akademicki Chór Męski „Dudaryk”.  Łącznie z chórem na scenie wystąpi ponad 120 osób.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • godz. 21:00 – niedziela: Piękna i Bestia

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu - ostatni weekend 

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę