Wrocław na weekend: 24-26 lipca [WYDARZENIA]

W ten weekend kolejny wysyp atrakcji w plenerze. Rusza plaża na Solnym, dużo dzieje się na pergoli przy Hali Stulecia oraz na Wyspie Słodowej i Wyspie Piaskowej. Czekają też parki kultury ESK. Prawdziwa gratka czeka miłośników kina; będą m.in. bezpłatne pokazy filmów na Rynku podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty i moc wydarzeń artystycznych na Filmowej Nocy Nadodrza. Dla dzieci wycieczki tropem krasnali, a w sobotę i niedzielę spacer z przewodnikiem po zakątkach Wrocławia. 

 • wroclaw na weekend co robic w lipcu we wroclawiu


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 24 lipca 2015 r.


Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca-31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

 

Wystawa multimedialna artystów ze Lwowa i Lille

Wystawa multimedialna artystów ze Lwowa i Lille

Barbara, ul Świdnicka 8B, godz. 10.00-18.00, wstęp wolny

Instalacje wideo „Dokumenty i naoczni świadkowie: pejzaże i znaki” Fabiena Zocco oraz „Interwencje ukryte” Serhija Petlyuka. To dzieła artystów z Lille i Lwowa, którzy przebywają we Wrocławiu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 „Rezydencje Artystyczne A-i-R Wro”. Wystawa multimedialnych prac obu artystów, które opowiadają o współczesnym Wrocławiu, potrwa do 12 sierpnia.

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny
Do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Można skorzystać z leżaków, białych puf festiwalowych. Jest też wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można ślizgać się na desce), w razie potrzeby można kupić chłodne napoje i kawę.

 

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

sobota-niedziela, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawa poświęcona optyce „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Rezerwacje warsztatów i informacje: humanitarium.eu

Piątek 24 lipca

 • 11.30 Kostki kąpielowe – warsztat rodzinny
 • 12.30 Wulkan – warsztat dla dzieci
 • 13.30 Sprawdź swoje pH – warsztat rodzinny

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70., i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00, bezpłatne

Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją videoartu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

piątek-niedziela, godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w ostatni weekend lipca (24-26 lipca) i sierpnia (28-30 sierpnia) będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby.

Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.

 

Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015

Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015

piątek 24 lipca: 12.00-19.00, sobota 25 lipca: 10.00-19.00, niedziela: 10.00-17.00, Tor Rakietowa, ul. Rakietowa 39, bilety 20 zł

Oryginalne japońskie pojazdy, pokazy i zawody driftingowe – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji festiwalu JAPFEST 2015, który skupia miłośników japońskiej motoryzacji i dobrej zabawy.

Organizatorzy zapowiadają pokaz ponad 200 najciekawszych japońskich samochodów z całego kraju, zawody driftingowe JAPFEST Drift Battle i TimeAttack, a dla amatorów mocnych wrażeń driftowe przejażdżki w formie Drift Taxi. W programie także spotkania z ekspertami i prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych firm, zajmujących się tuningiem i sprzedażą części do japońskich pojazdów.

 

\" data-mce-src=

„Dbam to mam” festyn podwórkowy

godz. 15.00, podwórko: 3 Maja/Krótka/Chińska/Koreańska, wstęp wolny

W ofercie wiele zabaw i konkursów z nagrodami, m.in. gry z piłką, wspólne sadzenie roślin, zgaduj-zgadule i quizy, np. na temat zasad dbania o podwórko i segregacji odpadów. Dorośli mogą dowiedzieć się sporo na temat uciepłowienia budynków, w których mieszkają oraz możliwości skorzystania ze wsparcia  programu KAWKA przy wymianie pieców w mieszkaniach.

Na festyny zapraszają: ZZK, Alba, Wrocławskie Mieszkania oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW.

 • 24.07.2015, godz. 15.00, podwórko: 3 Maja/Krótka/Chińska/Koreańska
 • 07.08.2015, godz. 15.00, podwórko: Daszyńskiego/Jedności/Żeromskiego
 • 28.08.2015, godz. 15.00, podwórko: Świstackiego/Kościuszki/Więckowskiego/Brzeska

 

Spektakl Weekend z R.

Spektakl Weekend z R.

Impart Wrocław, godz. 17.30 i 20.30, bilety 50-150 zł na bilety.sollus.pl

Angielska farsa w najlepszym wydaniu napisana przez Robina Hawdona. Komedia omyłek, w której niezręcznie wypowiedziane słowo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Występują: Krystyna Janda, Katarzyna Gniewkowska/Aleksandra Justa, Piotr Borowski, Cezary Żak, Piotr Machalica, Rafał Mohr/Jacek Poniedziałek. Kostiumy zaprojektował Tomasz Ossoliński.

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: koncerty Slow Motion Bullet oraz The Stress

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: koncerty Slow Motion Bullet oraz The Stress

Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00

Na Otwartej Scenie zagrają dwa młode zespoły: Slow Motion Bullet oraz The Stress. Będzie rockowo, metalowo i, jak zapewniają organizatorzy, nieco nietypowo.

O zespołach Slow Motion Bullet oraz The Stress przeczytasz na go.wroclaw.pl.

 

Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

piątek-niedziela, wejście od podwórka na tyłach teatru (od ul. Bogusławskiego, tam, gdzie mural), podczas seansów zostaną użyte światła stroboskopowe!
Czarne Słońce to trzydniowy program kina audialnego, w którym zmysł wzroku zostaje wyłączony z użycia. Rozlokowani w przestrzeni dużej sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu widzowie stają się aktorami w wyobrażonym przez siebie seansie. Działają na nich słowo oraz dźwięk.
Jest ciemno. Czarno. Nie ma ekranu i nie ma obrazu. Kiedy zaś spodziewanych bodźców jest za mało, umysł sam zaczyna wytwarzać wyobraźniową nadwyżkę. Rozpoczyna się zbiorowa produkcja powidoków, halucynacji i przywidzeń. Słowo nabiera właściwości psychoaktywnych.
 

Seanse:

 • Wersja polskojęzyczna: 24, 25 lipca godz. 19.00, 26 lipca godz. 19.00 i 20.15
 • Wersja anglojęzyczna: 24, 25 lipca godz. 20.15
 • Czas trwania: ok. 45 minut

Bezpłatne wejściówki będą wydawane wyłącznie w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniu pokazu na dzień bieżący. Liczba miejsc ograniczona.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich,  10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Piątek 24 lipca

 

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18 a, wstęp wolny

Piątek to już weekend, ale poćwiczyć nie zaszkodzi. Punktualnie o 19:00 do zumby porwie was Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.

Zajęcia BEZPŁATNE, w każdy piątek do 4.09.2015.

 

Duet improwizowany \" data-mce-src=

Duet improwizowany „Dwaj Panowie”

godz. 20.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, bilety 10 zł

Całkowicie improwizowany spektakl w wykonaniu dwóch wrocławskich aktorów, związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć, do czego zdolnych jest dwóch doświadczonych improwizatorów, podczas godzinnego spektaklu – bez żadnego scenariusza.

 

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W wybrane wakacyjne piątki, o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej doświadczeni bębniarze i animatorzy kultury zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej akcji odnalezienia Rytmu Miasta i rytmu własnego serca.

Jeśli masz jakikolwiek instrument perkusyjny: djembe, conga, bongosy, cajon, werbel, bombo, marakasy, pudełka rezonansowe, grzechotki, dzwonki itp. oraz dysponujesz czasem w wakacyjne piątki, zapraszamy do wspólnej orkiestry. Dla przypadkowych amatorów wrażeń organizatorzy będą mieli coś pod ręką, więc brak instrumentu i pomysłu na niego nie może stanąć na drodze przeżycia wspólnej przygody.

 

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny

Co wieczór (od 24 lipca do 2 sierpnia) w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T- Mobile Nowe Horyzonty. W programie kilka najważniejszych filmów ostatniego roku, m.in. „Boyhood” Richarda Linklatera, „Dzikie historie” Damiána Szifróna,  „Turysta” Rubena Östlunda,  „Lewiatan” Andrieja Zwiagincewa i „Obywatel” Jerzego Stuhra.

 

Klub festiwalowy T-mobile Nowe horyzonty w Arsenale

Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale

dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9,

W Arsenale, jak co roku, mieścić się będzie Klub Festiwalowy. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.

Program:

 • 24 lipca (piątek), godz. 22.00 Kormorany, bilety: 30 zł (normalny), 21 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).
 • 24 lipca (piątek), godz. 00.00 DJ Jazxing, wstęp bezpłatny

 

ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni

ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni

godz. 22.00-9.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie, bilety 19-25 zł

Najbardziej epicki i legendarny ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni. Wszystkie trzy części ekranizacji Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów
w historii kina.

W repertuarze:

 • Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA
 • Władca Pierścieni: Dwie Wieże - WERSJA REŻYSERSKA
 • Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA

Sobota, 25 lipca 2015 r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

 • 25.07.2015 (sobota) Śladami Eberharda Mocka – bohatera powieści Marka Krajewskiego. Zbiórka godz. 10.00 Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – wybrane obiekty związane z bohaterem literackim (możliwość przejazdu MPK).

 

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

godz. 9.00-16.00

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze można spróbować podczas Targu Śniadaniowego. Można też uczestniczyć w różnego typu warsztatach i kursach, m.in. fitness, jogi, warsztaty ceramiczne, plastyczne czy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i specjalnie im dedykowanego placu zabaw.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca -31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

W weekend Ale Talerz! Sobota, 25 lipca

 • godz. 12.00 – 16.00 zdrowe koktajle
 • godz. 12.00 – wykład dietetyk Justyny Barańskiej o tym, jaki znaczenie mają składniki odżywcze i co jest istotne w wyborze żywności
 • godz. 12.45 – wykład Co jest eko, a co bio? Ewelina Żygadło opowie m.in.: jak czytać etykiety na żywności oraz gdzie szukać sprawdzonych zdrowej żywności
 • godz. 16.00 – uczestnicy wykładu dowiedzą się, jakie napoje nawadniają organizm, a jakie odwadniają
 • godz. 18.00 – kreatywna zabawy „wokół talerza”

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Poranki filmowe dla dzieci na MFFilmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

Poranki filmowe dla dzieci na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty

W tym roku na festiwalu dwadzieścia filmów dla dzieci. Są to najnowsze produkcje (z lat 2013-2015) z mistrzowskimi przykładami zastosowań animacji rysunkowej, wycinankowej i lalkowej. Wszystkim pokazom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty zainspirowane filmami. W sobotę, 25 lipca, zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od lat 3, które lubią zwierzęta, przyrodę i smakołyki. 

Sobota, 25 lipca

 • Co jeśli?/Szwecja 2014 / 13’
 • Mały ptaszek i wiewiórka/Szwajcaria 2014 / 5’
 • Mały szczodry jeż/ Francja 2014 / 5’
 • Morningbird i Murmelton na zimowisku/Norwegia 2014 / 8’
 • Raz, dwa, drzewo/Francja 2015 / 7’/

 

Wyprawa Do Wnętrza Głowy Łukasza Kowalczuka

Wyprawa Do Wnętrza Głowy Łukasza Kowalczuka

Wernisaż 25 lipca, wystawa do 8 sierpnia, mia ART GALLERY, ul. Św. Mikołaja 61-62, warsztaty sobota godz. 10.00 – cena 50 zł, obowiązują zapisy

W trakcie wystawy odbędą się warsztaty komiksu oraz spotkanie autorskie z Łukaszem Kowalczukiem – z wykształcenia nauczyciel, z zawodu projektant graficzny, z zamiłowania rysownik i twórca komiksów. Jego historyjki i rysunki pojawiają się cały czas w nowych miejscach, takich jak Maximum Rock'n'Roll czy World War 3 Illustrated.
WARSZTATY, 25 lipca 2015, godz. 10:00, zapisy: mia@allthatart.pl, cena 50 zł/osoba

galeria czynna: wtorek-sobota, 12-18, www.miaartgallery.com

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny

Do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Można skorzystać z leżaków, białych puf festiwalowych. Jest też wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można ślizgać się na desce), w razie potrzeby można kupić chłodne napoje i kawę.

 

Paintball z Rojem

Paintball z Rojem

godz. 9.00-15.00, Citypaintball Wrocław Stadion Olimpijski AWF obok krytej pływalni; cena za jeden dzień 109 zł, rejestracja: http://paintballzrojem.pl, wiek 13+

Rozgrywka trwa cały dzień. Osoby od 13 do 17 roku życia mogą wziąć udział - za pisemną zgodą rodziców lub w ich obecności. Cena obejmuje (można mieć swój sprzęt, jednak nie uprawnia to do żadnych zniżek): maska, umundurowanie, marker, butla, całodniowe ładowanie, 500 kulek, instruktaż, prowadzenie potyczek.
Dodatkowo:
- Tryby TDM/CTF (wszyscy na wszystkich) oraz MORDOR (nowicjusze kontra
weterani);
- Wspólne filmy, zabawy i losowanie nagród (gry, smycze, opaski,
koszulki, naklejki);
- Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich z 5% zniżką na artykuły w Kansusie;
- Całe wydarzenie rejestrowane aparatami, kamerami FULLHD, Dronem.
- Gastronomia, sanitarka, zaplecze medyczne;
- Udział w teledysku, który będzie formą oficjalnej relacji video

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

sobota-niedziela, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

sobota-niedziela, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawa poświęcona optyce: „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”, która przeniesie nas w świat, w którym nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Rezerwacje warsztatów i informacje: humanitarium.eu.

Sobota 25 lipca

 • 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Kostki kąpielowe – warsztat rodzinny
 • 13.15, 15.15 Zamieszajmy
 • 17.15 Poznaj wątrobę

 

Warsztat - \" data-mce-src=

Warsztat – „Moja Droga do Kariery”

godz. 9.00-15.00, Przyjaciele i Znajomi, ul. Grunwaldzka 98, bilety 100 zł, zapisy i program www.akademiarozwoju.wroclaw.pl

Letnie warsztaty planowania własnej kariery zawodowej. Wyposażymy uczestników w wiedzę, potrzebną do podjęcia świadomego wyboru dalszej kariery zawodowej, zgodnej z predyspozycjami.

 

Bezgotówkowa wymiana ubrań SWAP Wrocław

Bezgotówkowa wymiana ubrań SWAP Wrocław

ToTu, ul. Hubska 6, godz. 11.00-13.00, wstęp wolny

Wakacyjny SWAP Wrocław to szansa na wymianę nienoszonych już ubrań na inne i sposób na zawarcie nowych znajomości. Jak zawsze, uczestniczki imprezy będą losować atrakcyjne nagrody, wśród których znalazła się sesja zdjęciowa, manicure hybrydowy, zakupy z doradcą ubioru, sesje coachingowe i bony na babeczki od Babeczkowej Poczty Cookie with Love. 

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną do dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. 

W najbliższy weekend grę w bule, która gości w parkach i na skwerach w Belgii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji i wielu innych krajach na całym świecie, a także zabawa w przeciąganie liny oraz badminton i ścianka wspinaczkowa.

 

Arkadowy Uniwerek: piłkarska szkółka dla dzieci

Arkadowy Uniwerek: pilkarska szkółka dla dzieci

godz. 12.00, Arkady Wrocławskie, wstęp wolny

Podczas zajęć dzieci wezmą udział w prawdziwym mini-treningu piłkarskim. Pokonają tor przeszkód, m.in. slalom z piłką czy rzuty karne oraz pod okiem trenera będą uczestniczyć w rozgrzewce i w mini-mistrzostwach Arkad Wrocławskich w piłce nożnej. Najmłodsi wspólnie z animatorami zagrzewać będą uczestników meczów do sportowej walki o najwyższe miejsce na podium. Zajęcia sportowe odwiedzi klubowa maskotka WKS Śląsk Wrocław Orzeł Ślązak, z którą młodzi piłkarze będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Aby się zapisać na najbliższe warsztaty, należy odwiedzić Arkady Wrocławskie 25 lipca o godzinie 12:00. Zajęcia odbędą się w łezce eventowej na poziomie 0.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Aktywna sobota - Projekt Wzgórze

Aktywna sobota – Projekt Wzgórze

od godz. 15.00, Wzgórze Partyzantów, wstęp wolny, obowiązują zapisy
Program
 • 17.00 BOOT CAMP. To trening funkcjonalny na powietrzu w grupie. Ćwiczymy wszystkie partie ciała, motorykę, wzmacniamy wytrzymałość i odporność. 
 • 18.00 TRENING OBWODOWY. Trening stacyjny w formie odpowiednio dobranego czasu pracy do przerwy. Odpowiednio dobrana intensywność do indywidualnych możliwości. 
 • 19.00 TRENING FUNKCJONALNY rodzaj intensywnych ćwiczeń wydolnościowych, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni a nie zwiększenie ich pod kątem objętościowym. 

ZAPISY! zapisy poprzez wiadomość prywatną czy też komentarz lub telefonicznie 668 150 575. Jak zawsze czekać będą leżaki, boisko do siatkówki plażowej, badminton, sielska atmosfera

 • 20:00 koncert – Pożyczony Składak Maxa szykuje się wieczór blusowo-rockowy w stylu grupy Dżem

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek, godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00,

Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami. Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 12.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki.

Park Grabiszyński

 • sobota, 25 lipca godz. 15.00 na plenerowej scenie wystąpi duet The Tacotopers. Tworzą go Patrycja i Michał. Wokal i pianino. Piosenki znane i mniej znane w nowych, niejednokrotnie zaskakujących aranżacjach.
 • niedziela, 26 lipca, godz. 17.00 „Czytanki dla dzieci” – mądre książki przynosi ze sobą do pawilonu kultury Asia Gala, twórczyni bloga mamaizonabyc.pl.
 • niedziela, 26 lipca godz. 18.00 wykład lekarza psychiatry Kingi Mikusek „Smutek, lenistwo czy depresja”; w przystępny sposób o oznakach depresji, możliwościach leczenia oraz o miejscach, gdzie warto zwrócić się po poradę.

Park Południowy, sobota, 25 lipca

 • godz. 17.00 na plenerowej scenie wystąpi duet The Tacotopers.
 • niedziela 26 lipca, godz. 17.00 Wybory Literackie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Popołudniowa herbatka z książką”

Koordynatorzy

 

Lato na Pergoli 2015 - weekend 25-26 lipca

Lato na Pergoli 2015 – weekend 25-26 lipca

sobota godz. 12.00-22.20, niedziela godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Sobota 25 lipca

 • 12.00 zajęcie biegowe dla Pań przez płotki z mistrzynią Polski – Justyną Oleksy
 • 14.00-16.00 Miasto w Formie – Fitness na Pergoli
 • 12.00-18.00 – letnia księgarnia Ossolineum
 • 12.30 – pokaz wykonywania słodyczy
 • 16.30 – pokaz wykonywania słodyczy
 • 12.00-18.00 gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura
 • 11.00 – 20.00 duchańce Olinek
 • 22.00 – specjalny pokaz fontanny multimedialnej
 • 22.20 – kino letnie

 

Poranki dla dzieci \" data-mce-src=

Poranki dla dzieci „Kosmoloty”

sobota-niedziela, godz. 12.00, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki

W lipcu w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza dzieci powyżej 2 lat na podróż wraz z elitarną grupą statków kosmicznych dzięki bajce „Kosmoloty”. Orzeł, przywódca Kosmolotów, wraz ze swoją drużyną, zabierze najmłodszych w zapierającą dech w piersiach wyprawę po Układzie Słonecznym. Bajka pokazuje dzieciom, że nauka to przede wszystkim dobra zabawa, pełna ekscytujących odkryć, eksperymentów i doświadczeń.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją videoartu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

piątek-niedziela, godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w ostatni weekend lipca (24-26 lipca) i sierpnia (28-30 sierpnia) będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby.

Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.

 

Noc Nadodrza w EkoCentrum

Noc Nadodrza w EkoCentrum

godz. 12.00-24.00, EkoCentrum, ul. św. Wincentego 25A, wstęp wolny

EkoCentrum zaprasza na warsztaty, do tego przez cały dzień kiermasz książek na rzecz bezdomnych kotów z Fundacją Kocie Życie, a wieczór spędzimy z nietoperzami: najpierw chiropterolog pomoże nam poznać zwyczaje nietoperzy, a następnie, po zmroku, uzbrojeni w specjalny sprzęt, pójdziemy na spacer w poszukiwaniu nietoperzy w mieście.

Program:

 • godz. 12.00-24.00 KOCIE SPRAWY: kiermasz książek
 • godz. 14.00-18.00 ZIELONE KOŁO FORTUNY: fani konkursów i łamigłówek znajdą tu coś dla siebie. Warsztaty: MALOWANIE TOREB i MIEJSKI OGRODNIK: praktyczne porady i podpowiedzi, jak zamienić miejski balkon lub przydomowy ogródek na farmę z jedzeniem. 
 • 18.00-22.00 WARSZTATY RECYKLINGOWE: zajęcia plastyczne, podczas których Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie wykonać figurki kotów i nietoperzy przy użyciu surowców wtórnych.
 • 20.00-22.00 WIECZÓR Z NIETOPERZEM: poznamy sekrety tych niezwykłych ssaków, a po zmroku wyruszymy na ich poszukiwania.
 • 22.00-24.00 WIECZORYNKA: wspólne leżakowanie przy projektorze filmowym na dziedzińcu EkoCentrum.

 

Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015

Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015

sobota 25 lipca: 10.00-19.00, niedziela: 10.00-17.00, Tor Rakietowa, ul. Rakietowa 39, bilety 20 zł

Oryginalne japońskie pojazdy, pokazy i zawody driftingowe – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji festiwalu JAPFEST 2015, który skupia miłośników japońskiej motoryzacji i dobrej zabawy.

Organizatorzy zapowiadają pokaz ponad 200 najciekawszych japońskich samochodów z całego kraju, zawody driftingowe JAPFEST Drift Battle i TimeAttack, a dla amatorów mocnych wrażeń driftowe przejażdżki w formie Drift Taxi. W programie także spotkania z ekspertami i prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych firm, zajmujących się tuningiem i sprzedażą części do japońskich pojazdów.

 

Filmowa Noc Nadodrza

Filmowa Noc Nadodrza

12.00-24.00, Nadodrze

Filmowa Noc Nadodrza – wydarzenie towarzyszące MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Organizator Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze. To 38 miejsc i 12 godzin wydarzeń: warsztaty, wystawy, projekcje, koncerty i degustacje nadodrzańskich specjałów kulinarnych. Berliński Kreuzberg, kopenhaska Christiania, warszawska Praga i... wrocławskie Nadodrze! Miejsce społecznej zmiany – gdzie obok tradycyjnego rzemiosła ulokowały się design, moda, sztuka, rękodzieło i regionalne kulinaria w klimatycznych restauracjach, kawiarniach oraz sklepach ze zdrową żywnością.

Program imprezy i adresy miejsc na go.wroclaw.pl

 

Moda na Nadodrzu

Moda na Nadodrzu

12.00-24.00, Łokietka 5/1 - Infopunkt Nadodrze

W ramach Filmowej Nocy Nadodrza kolejna edycja Mody na Nadodrzu – najlepsi wrocławscy projektanci i rzemieślnicy w jednym miejscu. To okazja do kupienia unikatowych ubrań, biżuterii i dodatków modowych. CUB clothes & accessories, Projekt Mosko, Duras Design, Handverk, Dodo, TorBa, Marmollada, Na Maszynie, Fancy Finch, PiNa, Fabryka Malwiny, HugBag, Magga Studio, Torebki Energetyczne Iris, Sweet Dissent, Szary Melanż, Lauke, Keep Away From Fire i wiele innych.

 

Wymiana ubrań w Ksiągarni Hiszpańskiej

Wymiana ubrań w Księgarni Hiszpańskiej

godz. 14.00-20.00, Księgarnia Hiszpańska La Liberia Espanola, ul. Szajnochy 5

Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, księgarnia zamienia się w wielki bezgotówkowy bazar ubraniowy. Wszelkie ciuchy mile widziane, wszelkie przymiarki i pobrania akceptowane. Nie obowiązuje zasada 1:1, można przynieść po prostu to, czego się nie potrzebuje, i wybrać sobie z całego mnóstwa to, co się spodoba.

 

Kino od kuchni w Krzywym Kominie

Kino od kuchni w Krzywym Kominie

godz. 16.00-22.00, w ramach Filmowej Nocy Nadodrza, wstęp wolny, dziedziniec Krzywego Komina, ul. Dubois 33-35a

Z okazji nocy filmowej, dziedziniec Krzywego Komina zmieni się nie do poznania. Będą leżaki, pufy, muzyka, food truck ZZtop, bezpłatnie cydr lubelski, warsztaty, pokazy i kino plenerowe.

Harmonogram

 • 16.00-22.00 bazarek „Z ekranu na talerz” – wrocławscy blogerzy kulinarni oferować będą ciasta i desery znane z filmów
 • 16.00-22.00 finisaż wystawy wyróżnionych prac XVII Konkursu Architektonicznego KOŁO na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Parku Zachodnim
 • 16.30-18.00 warsztaty dla dzieci: Plakat Filmowy – tworzenie plakatów filmowych techniką kolażu (5-10 lat)
 • 17.00-19.30 pokaz charakteryzacji filmowej – profesjonalna charakteryzatorka filmowo-teatralna opowie o tajnikach swej pracy oraz wykona spektakularny pokaz rodem z Hollywood na chętnych uczestnikach
 • 20.00-22.00 kino na tarasie – projekcja najnowszego filmu szwedzkiego reżysera znanego z takich produkcji jak: „Czekolada” , „Kroniki Portowe” czy „Połów ryb w Jemenie”. Kino mądre, pełne humoru, pasji i kulinariów

 

Noc ze Zbyszkiem Cybulskim

Noc ze Zbyszkiem Cybulskim

Godz. 18.00-23.30, kawiarnia i galeria Macondo oraz Dworzec Główny PKP

Impreza w ramach Filmowej Nocy Nadodrza.

 • 18.00 – koncert dla Zbyszka Cybulskiego [Dariusz Samerdak (piano), Karolina Wojtko (wokal), wstęp – dowolna składka na Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci]
 • 20.00 – wspólne czytanie scenariusza filmu „Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna [wstęp wolny]
 • 21.30 – nauka tańca z filmu „Salto” Tadeusza Konwickiego [wstęp wolny!]
 • 23.30 – wspólny spacer z Macondo do tablicy pamiątkowej na peronie 3 Dworca Głównego we Wrocławiu z przystankiem przy hotelu Monopol

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca a 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich,  10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Sobota 25 lipca

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty Wrony i Scarecrow

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty Wrony i Scarecrow

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

25 lipca na Otwartej Scenie zaprezentują się dwie wrocławskie, rockowe kapele: Wrony i Scarecrow. O zespołach Wrony i Scarecrow przeczytasz więcej na go.wroclaw.pl.

 

No Limits – motocykle w Wakeparku

No Limits – motocykle w WakeParku

godz. 21.00, WakePark Wrocław – Centrum Sportów Wodnych, ul. Kosmonautów 1 (Glinianki), bilety 20 zł

Gratka dla miłośników motoryzacji. Przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym m.in. wybory Miss Super Bike, wystawy motocykli, pokazy motocyklowe, konkurs palenia gumy, a potem after party z didżejami oraz przepyszny catering w strefie VIP. Malowniczy pomost z dostępem do wody i wake bordowe ewolucje. Na koniec pokaz sztucznych ogni.

 

Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

piątek-niedziela, wejście od podwórka na tyłach teatru (od ul. Bogusławskiego, tam, gdzie mural), podczas seansów zostaną użyte światła stroboskopowe!
Czarne Słońce to trzydniowy program kina audialnego, w którym zmysł wzroku zostaje wyłączony z użycia. Rozlokowani w przestrzeni dużej sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu widzowie stają się aktorami w wyobrażonym przez siebie seansie. Działają na nich słowo oraz dźwięk.
Jest ciemno. Czarno. Nie ma ekranu i nie ma obrazu. Kiedy zaś spodziewanych bodźców jest za mało, umysł sam zaczyna wytwarzać wyobraźniową nadwyżkę. Rozpoczyna się zbiorowa produkcja powidoków, halucynacji i przywidzeń. Słowo nabiera właściwości psychoaktywnych.
 

Seanse:

 • Wersja polskojęzyczna: 25 lipca godz. 19.00 i 26 lipca godz. 19.00 oraz 20.15
 • Wersja anglojęzyczna: 25 lipca godz. 20.15
 • Czas trwania: ok. 45 minut

Bezpłatne wejściówki będą wydawane wyłącznie w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniu pokazu na dzień bieżący. Liczba miejsc ograniczona.

 

Hawaii Party w Klubie Jazzda

Hawaii Party w Klubie Jazzda

Godz. 21.00, Klub Jazzda, Rynek 60

Klimatyczna i gorąca impreza w klimacie hawajskim. Dla wszystkich gości egzotyczny poczęstunek. Na barze będą królować hawajskie drinki serwowane w orzechach kokosowych. Odbędą się hawajskie konkursy z nagrodami. Wystąpi DJ Polldee.

 

Kino na basenie

Kino na basenie

Godz. 21.15, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, bezpłatne dla gości basenów rekreacyjnych

W programie błyskotliwa komedia kryminalna „Scoop. Gorący temat” Woody Allena w gwiazdorskiej obsadzie – na ekranie zobaczymy Scarlett Johansson i Hugh Jackmana oraz samego reżysera. Oprócz tego organizatorzy zapraszają umiejących pływać do zabawy na wodnym torze przeszkód o długości aż 16 m.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

 • sobota, 24 lipca: Cztery żywioły
 • niedziela, 25 lipca: Nowy pokaz Dzień dobry Marylin

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny

Co wieczór (od 24 lipca do 2 sierpnia) w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie będzie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T- Mobile Nowe Horyzonty. W programie kilka najważniejszych filmów ostatniego roku, m.in. „Boyhood” Richarda Linklatera, „Dzikie historie” Damiána Szifróna, „Turysta” Rubena Östlunda, „Lewiatan” Andrieja Zwiagincewa i „Obywatel” Jerzego Stuhra.

 

Klub festiwalowy T-mobile Nowe horyzonty w Arsenale

Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale

dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9,

W Arsenale, jak co roku, mieścić się będzie Klub Festiwalowy. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.

Program:

 • 25 lipca (sobota), godz. 23.00 Yasmine Hamdan, bilety 50 zł (normalny), 45 zł (dla posiadaczy karnetów)
 • 25 lipca (sobota), godz. 00.30 DJ Romek Rege
 • 26 lipca (niedziela), godz. 22.30 Pere Ubu, bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych)

Plenerowe Kino Letnie

Plenerowe Kino Letnie

godz. 22.20, Pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

25 lipca po pokazie specjalnym Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, na Pergoli przy Hali Stulecia odbędzie się projekcja filmu „Wielkie Biografie” pt. „Hitchcock”, w reż. Sacha Gervasi.

 

Yasmine Hamdan - koncert

Koncert Yasmine Hamdan 

Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 23.00, bilety 45-50 zł

Koncert w ramach 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Yasmine stała się znana dzięki duetowi Soapkills z Beirutu, prawdopodobnie pierwszemu zespołowi grającemu mieszankę indie i muzyki elektronicznej na Bliskim Wschodzie. Niemal od początku działalności zespołu muzyka Soapkills towarzyszyła budowaniu energicznej artystycznej sceny powojennego Libanu, nadając grupie status undergroundowej ikony, który do dziś otacza Yasmine w niemal wszystkich krajach arabskich. Od kilku lat tworzy w Paryżu.

 

Niedziela, 26 lipca 2015 r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

 •  26.07.2015 (niedziela)

1. W górę biegu rzeki Oławy. Zbiórka godz. 10.00 Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – przejazd MPK do przystanku „Urząd Wojewódzki” i spacer od ujścia Oławy przy moście Grunwaldzkim, most Oławski, Na Grobli, most Rakowiecki, kładka Siedlecka, Park Wschodni

2. dla rodzin z dziećmi: Między Odrą i Oławą. Zbiórka godz. 10.00 Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – most Grunwaldzki, Wybrzeże Słowackiego, most Oławski, Na Grobli, Kładka Zwierzyniecka, most Zwierzyniecki (ew. powrót Polinką)

 •  26.07.2015 (niedziela)

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Legendy Ostrowa Tumskiego i Piaskowego (2). Zbiórka o godz. 15.00 pod katedrą (koszt biletu do kaplic w katedrze – 4 zł).

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesiąt wspaniałych wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. Gwarantujemy zakupy w miłej atmosferze i rodzinne piknikowanie przy muzyce i jedzeniu z wrocławskich food trucków.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca-31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

W weekend Ale Talerz! Niedziela, 26 lipca

 • godz. 12.00 – Naturalne pyszności – warsztaty kulinarne, na których będzie można poznać przepisy, m.in na czekoladę z awokado.
 • godz. 15.30 – Postaw na olej! Andrzej Ziółkowski przedstawi zalety olei tłoczonych na zimno oraz przygotuje pastę olejowo-serową.

 

Poranki filmowe dla dzieci na MFFilmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

Poranki filmowe dla dzieci na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty

W tym roku na festiwalu dwadzieścia filmów dla dzieci. Są to najnowsze produkcje (z lat 2013-2015) z mistrzowskimi przykładami zastosowań animacji rysunkowej, wycinankowej i lalkowej. Wszystkim pokazom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty zainspirowane filmami. Podczas niedzielnych warsztatów będziemy konstruować przedmioty ułatwiające zasypianie. Dla dzieci dzieci w wieku od 5 lat.

Niedziela 26 lipca

 • Awokadowy miś/Wielka Brytania 2014 / 5’
 • Kostka o imieniu Ture/Szwecja 2015 / 9’
 • Mały rondelek Anatola/ Francja 2014 / 6’
 • Policz barany/ Francja, Belgia 2015 / 7’
 • Prawo silniejszego/ Francja, Belgia 2015 / 6’
 • Przyjacielski wróg/ Niemcy 2014 / 6’
 • Serce Hermana/ Norwegia 2014 / 9’

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

Godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny

Do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Do korzystania będą leżaki, specjalne białe pufy festiwalowe, wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można się ślizgać na desce), w razie potrzeby można kupić chłodne napoje i kawę. 

 

FESTIWAL SMAKÓW DOLNOŚLĄSKICH

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.00-16.00, ul. Zwycięska 4-8 – teren przy Hotelu AGRO, wstęp wolny

Będzie smacznie, zdrowo, kolorowo. Zagości wielu wystawców. Będą ekologiczne warzywa i owoce w przystępnej cenie, sery krowie, owcze, kozie, twarożki i dojrzewające. Nie zabraknie świeżego mleka koziego, go tego chleb żytni i na serwatce. Nie zabraknie pachnącej kawy w różnych odsłonach oraz naturalnych soków owocowych. Mamy dla Was koce, stoły i ławy; dla najmłodszych – Zaczarowany Autobus.

 

Paintball z Rojem

Paintball z Rojem

godz. 9.00-15.00, Citypaintball Wrocław Stadion Olimpijski AWF obok krytej pływalni; cena za jeden dzień 109 zł, rejestracja: http://paintballzrojem.pl, wiek 13+

Rozgrywka trwa cały dzień. Osoby od 13 do 17 roku życia mogą wziąć udział - za pisemną zgodą rodziców lub w ich obecności. Cena obejmuje (można mieć swój sprzęt, jednak nie uprawnia to do żadnych zniżek): maska, umundurowanie, marker, butla, całodniowe ładowanie, 500 kulek, instruktaż, prowadzenie potyczek.
Dodatkowo:
- Tryby TDM/CTF (wszyscy na wszystkich) oraz MORDOR (nowicjusze kontra
weterani);
- Wspólne filmy, zabawy i losowanie nagród (gry, smycze, opaski,
koszulki, naklejki);
- Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich z 5% zniżką na artykuły w Kansusie;
- Całe wydarzenie rejestrowane aparatami, kamerami FULLHD, Dronem.
- Gastronomia, sanitarka, zaplecze medyczne;
- Udział w teledysku, który będzie formą oficjalnej relacji video

 

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w parku Słowackiego

godz. 10.15, park Słowackiego (za Panoramą Racławicką)

Jak co roku w wakacje, Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku – na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non profit – zajęcia prowadzone przez doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

sobota-niedziela, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawa poświęcona optyce „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Warsztaty co godzina. Rezerwacje warsztatów i informacje: humanitarium.eu/

Niedziela 26 lipca

 • 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Plastik z mleka
 • 13.15, 15.15 Glicerynowe stwory
 • 17.15 Mydełka

 

 COCOFLI dzieciom: O czym marzą jamniki?

COCOFLI dzieciom: O czym marzą jamniki?

co niedzielę o godz. 11.00, Cocofli, Włodkowica 9; wstęp wolny

Bezpłatne warsztaty dla dzieci. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka. W tę niedzielę warsztaty inspirowane są książką o pewnym piesku. Każde dziecko wyjdzie z nich z własnoręcznie wykonanym pieskiem pod okiem animatorki. Prowadzi je profesjonalna aktorka Katarzyna Janekowicz.

 

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

godz. 11.00, Barka Tumska, czas trwania: ~1 h

W każdą niedzielę o 11.00 fitness prowadzony przez doświadczonych instruktorów z Jupiter Sport. Dla wszystkich wytrwałych – koktajl białkowy serwowany przez Barkę Tumską. Należy mieć ze sobą: wodę, ręcznik, strój sportowy i dobry humor.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną do dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. 

W najbliższy weekend gra w bule, która gości w parkach i na skwerach w Belgii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji i wielu innych krajach na całym świecie, a także zabawa w przeciąganie liny oraz badminton i ścianka wspinaczkowa.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

godz. 11.00

Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami. Miejsce spotkania bezpłatnych wycieczek: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 12.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki.

Park Grabiszyński

 • niedziela, 26 lipca, godz. 17.00 „Czytanki dla dzieci” – mądre książki przynosi ze sobą do pawilonu kultury Asia Gala, twórczyni bloga mamaizonabyc.pl
 • niedziela, 26 lipca godz. 18.00 wykład lekarza psychiatry Kingi Mikusek „Smutek, lenistwo czy depresja”; w przystępny sposób o oznakach depresji, możliwościach leczenia oraz o miejscach, gdzie warto zwrócić się po poradę

Koordynatorzy

 

Lato na Pergoli 2015 - weekend 25-26 lipca

Lato na Pergoli 2015 – weekend 25-26 lipca

godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Niedziela 26 lipca

 • 12.00-18.00 – letnia księgarnia Ossolineum
 • 13.00 – pokaz wykonywania słodyczy
 • 16.30 – pokaz wykonywania słodyczy
 • 12.00-18.00 – gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura
 • 11.00-20.00 – duchańce Olinek

 

Pocztówka z wakacji - warszaty dla dzieci

Pocztówka z wakacji - warsztaty dla dzieci

godz. 12.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, wstęp wolny

Warsztaty, podczas których będziemy wykonywać kartki pocztowe (wyszywane, wyklejane, kolorowane). Wstęp do Muzeum oraz warsztaty - bezpłatnie.

Godziny otwarcia muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. - nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15, niedz. 11-16, wstęp wolny; www. muzeum.wroclaw.pl, www.facebook.com/MPiTWr.

 

Poranki dla dzieci \" data-mce-src=

Poranki dla dzieci „Kosmoloty”

godz. 12.00, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki

W lipcu w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza dzieci powyżej 2 lat w intergalaktyczną podróż wraz z elitarną grupą statków kosmicznych dzięki bajce „Kosmoloty”. Orzeł, przywódca Kosmolotów, wraz ze swoją drużyną, zabierze najmłodszych w zapierającą dech w piersiach wyprawę po Układzie Słonecznym. Bajka pokazuje dzieciom, że nauka to przede wszystkim dobra zabawa, pełna ekscytujących odkryć, eksperymentów i doświadczeń.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją videoartu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w ostatni weekend lipca (24-26 lipca) i sierpnia (28-30 sierpnia) będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby.

Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.

 

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia - spacer z przewodnikiem

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia – spacer z przewodnikiem

godz. 12.00, bilet 5 zł, Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Miłośnicy Wrocławia oraz amatorzy niedzielnych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję zobaczyć m.in. szatnie sportowe, z których korzystali mistrzowie świata w piłce siatkowej mężczyzn 2014, czyli reprezentanci Polski, słynni tenisiści, a wśród nich Jerzy Janowicz oraz zawodnicy Konfrontacji Sztuk Walki. Uczestnicy spaceru zwiedzą garderoby, w których do występów przygotowywały się takie sławy, jak Seal, Deep Purple, a całkiem niedawno Garou.

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Centrum bezpośrednio przed spacerem. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe, spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015

Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015

godz. 10.00-17.00, Tor Rakietowa, ul. Rakietowa 39, bilety 20 zł

Oryginalne japońskie pojazdy, pokazy i zawody driftingowe – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji festiwalu JAPFEST 2015, który skupia miłośników japońskiej motoryzacji i dobrej zabawy.

Organizatorzy zapowiadają pokaz ponad 200 najciekawszych japońskich samochodów z całego kraju, zawody driftingowe JAPFEST Drift Battle i TimeAttack, a dla amatorów mocnych wrażeń driftowe przejażdżki w formie Drift Taxi. W programie także spotkania z ekspertami i prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych firm, zajmujących się tuningiem i sprzedażą części do japońskich pojazdów.

 

Niedzielne Poranki Filmowo we WRO

Niedzielne Poranki Filmowo we WRO

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Ostatni przed wakacyjną, sierpniową przerwą, Niedzielny Poranek Filmowy.

Podczas pokazu poznamy animację „Zimne serce” Hannesa Ralla, zgłoszoną na Biennale WRO i wybraną premierowo do programu Małego WRO. To baśniowa historia dziejąca się w niemieckim Schwarzwaldzie w XIX wieku: młody, uczciwy acz ubogi węglarz, desperacko próbuje się wzbogacić. Pragnie tego tak bardzo, że spotkawszy po śmierci swych rodziców złego ducha lasu, nie waha się zamienić u niego swego własnego, czystego i dobrego serca na zimny kamień.

 

Wyspa Gier: gry logiczne

Wyspa Gier: gry logiczne

godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny
Na chętnych czeka wypożyczalnia, w której aż sto najbardziej lubianych i popularnych gier. Planszówki przygotowane w ramach Wyspy Gier charakteryzują się jedną podstawową cechą – doskonale potrafią zabić nudę i dać wiele godzin wspaniałej zabawy.
Zasady gier tradycyjnie już tłumaczyć będą profesjonalni animatorzy.

 

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2, wstęp wolny

W każdą niedzielę organizowane są warsztaty dla rodziców i dzieci. Tematyką najbliższych, 26 lipca, jest „Sztuka na zakupach”. Na wystawie ,,Vot ken you mach” przed jedną z prac stoi stary sklepowy wózek. Ciekawe dlaczego? Dowiecie się tego podczas warsztatów. Przyjrzymy się także sztuce tworzonej przez artystów, którzy wykorzystują produkty, które zazwyczaj kupujemy w sklepie oraz temu, co z nich robią. Też odbędziecie wycieczkę do supermarketu, aby znaleźć w nim dla siebie obiekt, a potem twórczo go przekształcić.

Sztuka na zakupach
 
Na wystawie ,,Vot ken you mach” przed jedną z prac stoi stary sklepowy wózek. Ciekawe dlaczego? Dowiemy się tego podczas warsztatów. Przyjrzymy się także sztuce tworzonej przez artystów, którzy wykorzystują produkty, które zazwyczaj kupujemy
w sklepie oraz temu, co z nich robią. - See more at: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/coniedzielne-warsztaty-rodzinne-10/#sthash.xJ0NwOKa.dpufBiblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej - legendy miejskie i murale wrocławskie

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej – legendy miejskie i murale wrocławskie

Wyspa Słodowa, godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Pod nazwą Biblioteka Plenerowa kryje się zarówno prowadzona w otwartej przestrzeni wypożyczalnia książek, jak również cykl rodzinnych warsztatów inspirowanych książką „Wspólnie czyli razem...”.

Cykl zajęć rodzinnych przygotowany został w sposób angażujący do współpracy dzieci i rodziców. Podczas nadchodzących warsztatów przybliżone zostaną legendy miejskie i murale wrocławskie. W programie m.in. spacer po artystycznym Nadodrzu oraz wysyłanie „muralowych” pozdrowień z pleneru. 

Biblioteka Plenerowa na go.wroclaw.pl

 

Warsztaty kultury japońskiej: kendo, szachy i \" data-mce-src=

Warsztaty kultury japońskiej: kendo, szachy i „Pojedynek Ninja”"

Wyspa Słodowa, w godzinach 14.00-19.00, wstęp wolny

W programie m.in. pokazy, warsztaty i gry przygotowane przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Każdy będzie mógł uczestniczyć w warsztatach kendo lub obejrzeć pokazy tej niezwykle widowiskowej sztuki walki. Zarówno na dorosłych, jak i dzieci czekać będą japońskie szachy oraz „Pojedynek Ninja” – czyli gra planszowa oparta na japońskich motywach. Chętni mogą skorzystać także z japońskiej garderoby i przymierzyć tradycyjne stroje dla pań, panów i dzieci. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 
Klasyka na Wyspie: koncert od Chopina do Jacksona na dwie gitary

Klasyka na Wyspie: koncert od Chopina do Jacksona na dwie gitary

Wyspa Słodowa, godz. 17.00, wstęp wolny

W niedzielę, 26 lipca, na Wyspie wystąpi zespół DomasVoyo, który specjalizuje się w tworzeniu muzyki dla szerokiej publiczności. Duet wykonuje muzykę klasyczną, filmową i popową, tworząc oryginalne aranżacje.

W programie koncertu m.in.:

 • Muzyka filmowa: „Amelia”, „Neverending Story”
 • Muzyka klasyczna: F. Chopin „Mazurek F-dur”, J. Rodrigo „Concierto de Aranjuez”, J.S. Bach „Preludium C-dur”
 • Muzyka pop: P. Collins „Another Day in Paradise”, M. Jackson „Human Nature”

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia.

 

Popołudniowa herbatka z książką

Popołudniowa herbatka z książką

godz. 17.00, w każdą niedzielę do 30 sierpnia, Park Południowy w ramach akcji „Parki ESK”

Wybory Literackie zapraszają na „Popołudniową herbatkę z książką” na scenie w ramach akcji „Parki ESK”. Podczas spotkania będą prezentowane bardziej i mniej znane perełki polskiej literatury – fragmenty książek oraz wiersze. Spotkanie umili herbatka, którą będą serwować wolontariusze Wyborów Literackich. Spotkania dla małych i dużych, dla każdego coś miłego. Kolejne niedziele upłyną w towarzystwie tekstów innego autora i gatunku literackiego. W najbliższą niedzielę spotkanie z pierwszą polską powieścią s.f. – aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich będą czytać „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego.

 

Taneczna Wyspa: zumba

Taneczna Wyspa: zumba

Wyspa Słodowa, godz. 18.30, wstęp wolny

26 lipca na Wyspie Słodowej Centrum Sportowe Hasta la Vista wraz z fitWRO poprowadzi energetyczne zajęcia zumbowe w rytmach afro i latino.

Zumba Fitness to miks gorących latynoamerykańskich tańców i aerobiku pozwala na intensywny trening połączony z doskonałą zabawą i pozytywną energią. Zajęcia łączą ćwiczenia o charakterze interwałowym, trening aerobowy, wytrzymałościowy oraz cardio.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

wakacyjny Wieczór Tumski

Wakacyjny Wieczór Tumski

godz. 18.00, Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1, wstęp wolny

Wykład "Czy piękno zbawi nasz świat?" wygłosi Marek Dyżewski – były rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu, komentator radiowy i telewizyjny wielu wydarzeń muzycznych oraz laureat Nagrody im. św. Brata Alberta.

W części muzycznej koncert duetu gitarowego: Moniki Konik i Tomasza Radziszewskiego. W ich wykonaniu usłyszymy kompozycje m.in.: Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego oraz Izaaka Albeniza.

 

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

19.00, kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18, bilety: 20/15 zł
W niedzielę wystąpi Jean-Christophe Geiser. Non Sola Scripta to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych festiwali organowych w Polsce i Europie, odbywający się w letnie niedziele w zabytkowym kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Festiwal jest jedynym wydarzeniem muzycznym w kraju, którego myślą przewodnią jest improwizacja, zarówno organowa, jak również realizowana przez innych wykonawców koncertów. 
 

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca a 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich, 10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Niedziela 26 lipca

 

Aniello Desiderio: Mistrz z Neapolu

Aniello Desiderio: Mistrz z Neapolu

godz. 19.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 30-40 zł

Kiedy Aniello Desiderio w wieku 8 lat po raz pierwszy wystąpił publicznie, krytycy zaczęli nazywać go „cudownym dzieckiem gitary”. 20 lat później artysta został okrzyknięty „gitarzystą stulecia”. Dziś gitarzysta znany jest z tego, że sugestywnością swoich interpretacji, wprowadza publiczność w stan głębokiego zachwytu. Tak będzie zapewne również 26 lipca na koncercie we wrocławskim klubie Stary Klasztor. 

Koncert jest częścią Letniego Kursu Gitary Krzyżowa 2015.

 

MACIEK CZEMPLIK: DUETY

MACIEK CZEMPLIK: DUETY

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

W każdą niedzielę wakacji gitarzysta Maciek Czemplik zaprasza na koncerty, podczas których – w duetach z wokalistkami lub instrumentalistami – będzie prezentował różne kolory, kształty i odcienie jazzu, soulu i muzyki popularnej. 

 

Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

godz. 19.00 i 20.15wejście od podwórka na tyłach teatru (od ul. Bogusławskiego, tam, gdzie mural), podczas seansów zostaną użyte światła stroboskopowe!
Czarne Słońce to trzydniowy program kina audialnego, w którym zmysł wzroku zostaje wyłączony z użycia. Rozlokowani w przestrzeni dużej sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu widzowie stają się aktorami w wyobrażonym przez siebie seansie. Działają na nich słowo oraz dźwięk.
Jest ciemno. Czarno. Nie ma ekranu i nie ma obrazu. Kiedy zaś spodziewanych bodźców jest za mało, umysł sam zaczyna wytwarzać wyobraźniową nadwyżkę. Rozpoczyna się zbiorowa produkcja powidoków, halucynacji i przywidzeń. Słowo nabiera właściwości psychoaktywnych.
 

Bezpłatne wejściówki będą wydawane wyłącznie w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniu pokazu na dzień bieżący. Liczba miejsc ograniczona.

 

Żywiec Miejskie Granie: SMOLIK / KEV FOX

Żywiec Miejskie Granie: SMOLIK/KEV FOX

godz. 20.00, Plac Społeczny, wstęp wolny

Żywiec Miejskie Granie to mniejszy brat Męskiego Grania, jest cyklem cotygodniowych, darmowych koncertów uznanych artystów z kręgu szeroko pojętej muzyki alternatywnej.
Wspólny projekt Smolika i Fox'a zaowocuje albumem tej jesieni, a już wkrótce poznamy jego koncertową moc. Dwie indywidualności, które łączy pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

 • niedziela, 25 lipca: Nowy pokaz Dzień dobry Marilyn

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny

Co wieczór (od 24 lipca do 2 sierpnia) w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie będzie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T- Mobile Nowe Horyzonty. W programie kilka najważniejszych filmów ostatniego roku, m.in. „Boyhood” Richarda Linklatera, „Dzikie historie” Damiána Szifróna, „Turysta” Rubena Östlunda,  „Lewiatan” Andrieja Zwiagincewa i „Obywatel” Jerzego Stuhra.

 

Klub festiwalowy T-mobile Nowe horyzonty w Arsenale

Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale

dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9

W Arsenale jak co roku mieścić się będzie Klub Festiwalowy. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.

Program 26 lipca (niedziela), godz. 22.30 Pere Ubu, bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę