Wrocław na weekend: 2-4 października 2015 [WYDARZENIA]

Pierwszy weekend października obfituje w bardzo różnorodne wydarzenia: muzyczne – a to za sprawą m.in. festiwalu gitarowego, w którym wystapią same kobiety; sportowe – na uwagę zasługuje wyścig ponad stu kajaków na Odrze, zawody freesby czy bieg medyków, przy okazji którego można za darmo się zbadać. Dużo imprez i atrakcji czeka seniorów w ramach Dni Seniora. Dla dzieci sporo kina, a miłośnicy zwierząt egzotycznych mogą wybrać się na Targi Exotica. 

 • slajder wrocław na weekend


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 2 października 2015r.


Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

godz.9.30-17.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego, bilety 12 zł - bilet normalny, 10 zł - bilet rodzinny/szkolny/klubowy

Program Kina Dzieci to filmy aktorskie, animacje, pełne metraże i zestawy filmów krótkich. Festiwal trwa również warsztaty i zabawy. W ramach Kina Dzieci organizowane są spotkania z gośćmi i wydarzenia specjalne.

piątek, 2 października

 • 09.30 Jill i Joy 4+
 • 11.00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai 6+
 • 17.30 Mecz życia 10+

Więcej

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety:5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

X Finały Klubowych Mistrzostw Europy Ultimate

X Finały Klubowych Mistrzostw Europy Ultimate

piątek-niedziela, Pola Marsowe Stadion Olimpijski, ul. Paderewskiego, wstęp bezpłatny

Do Wrocławia przyjedzie łącznie 48 drużyn z Europy. Ultimate to gra zespołowa z użyciem popularnego frisbee. Dyscyplina  jest bardzo widowiskowa, wymagająca sprawności fizycznej oraz myślenia, a przede wszystkim wysokiego poziomu fair play ponieważ w tej grze na poziomie mistrzostw międzynarodowych nie ma sędziów. Ultimate jest w programie The World Games 2017.

Finały zaplanowano na niedzielę:

 • 10:15 Finał drużyn mieszanych
 • 12:15 Finał drużyn kobiecych
 • 14:00 Finał open
 • 16:00 Ceremonia zakończenia zawodów

Więcej

 

Dni Seniora w Arkadach Wrocławskich

Dni Seniora w Arkadach Wrocławskich

Od 1 do 4 października, w godzinach otwarcia galerii Arkady Wrocławskie, ul. Powstańców Śl.

Wystawa pamiątkowych fotografii oraz liczne rabaty. Arkady Wrocławskie przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora i przygotowały specjalne rabaty oraz promocje dla wszystkich posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora. Od 1 do 4 października osoby posiadające Wrocławskie Karty Seniora będą mogły skorzystać z rabatów w wybranych sklepach. Będzie można m.in.  zakupić damską bieliznę o 25% taniej, otrzymać gratisową rurkę z kremem do kawy, odbyć darmowe konsultacje z dietetykiem, nabyć zabawki dla wnuków z 15% upustem lub zakupić bilet do kina w specjalnej cenie. 

Okazjom cenowym dla Seniorów towarzyszyć będzie wystawa podsumowująca konkurs „Najdłużej Razem”, na której prezentowane są listy miłosne i czarno-białe zdjęcia. Wystawa jest na pierwszym piętrze Arkad Wrocławskich do 11 października. 

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

do 4 października, od godz. 10.00 do 18.00, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na stoiskach można zaopatrzyć się robić ekologiczne produkty, nauczyć się filcowania, sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii czy dowiedzieć się wszystkiego o miejskim ogrodnictwie.

Warsztaty

02.10 /11.00 – cały dzień, Akcja Zaadoptuj Pszczołę/ Greenpeace
Wspólnie będziemy liczyć pszczoły, sprawdzimy jak się mają, a także jak wpływa na nie środowisko i działalność człowieka. W prosty sposób możesz pomóc polskim zapylaczom. ADOPTUJ PSZCZOŁĘ!
02.10 / 11.00 – 15.00 Zielone Koło Fortuny
 Sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość w mieście. Odpowiedzi mogą nie być tak oczywiste jak Ci się wydaje. Na śmiałków, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania czekać będą upominki – niespodzianki.
02.10  / 12.00 – 16.00 Miejski Ogrodnik
Zielone granaty zwane też nasiennymi bombami, sadzenie aromatycznych ziół i nasion we własnoręcznie ozdobionych recyklingowych donicach. Wstęp wolny ! Miejski Ogrodnik zaprasza.
 

 

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

Wernisaż wystawy w piątek 2 października o godz. 12.00 (wstęp wolny).

Na wystawie prezentowane są projekty znaczków powstałe dla nieistniejących państw opatrzone żartobliwymi napisami. Są one rezultatem zabawy graficznej jaką podjął w ostatnim czasie artysta na marginesie swoich zajęć twórczych. Zbiór prezentowanych eksponatów pokazuje te przewrotne ćwiczenia z artystycznej wyobraźni w postaci quazi-znaczków.

Godz. otwarcia Muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15. niedz. 11-16; www.muzeum.wroclaw.pl

 

Targi Lifestyle Days w Auchan Bielany

Targi Lifestyle Days w Auchan Bielany

piątek-niedziela, w godzinach otwarcia galerii, wstęp bezpłatny

Ręcznie wykonane ubrania czy zabawki autorstwa polskich projektantów ponownie zagoszczą na targach Lifestyle Days w Parku Handlowym Auchan Bielany. Podczas targów będzie można podziwiać autorską odzież dziecięcą, a także ręcznie szyte zabawki. Nie zabraknie designerskich akcesoriów dla niemowląt, takich jak wkładki do wózka, śliniaki czy kocyki. Na stanowiskach prezentowane będą również obuwie oraz odzież damska.

 

Wernisaż wystawy \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy „Zdzisław Nitka. Drzazgi i zadziory”

3 października - 23 października, mia ART GALLERY, ul. Św. Mikołaja 61-62, galeria czynna: wt.-sob. 12.00-18.00

W twórczości Zdzisława Nitki – zadeklarowanego ekspresjonisty związanego z wrocławskim środowiskiem artystycznym – grafika jest medium równorzędnym wobec malarstwa. Odwołując się do sztuki artystów „Die Brücke”, artysta najchętniej stosuje drzeworyt i uzyskuje w tej technice oryginalną formę oraz wyraz.

 

8. edycja AVANT ART FESTIVAL

8. edycja AVANT ART FESTIVAL

1-4 października

Jedno z najważniejszych spotkań ze sztuką awangardową i eksperymentalną w kraju. Festiwal zagości w klimatycznej przestrzeni Dworca Świebodzkiego i w niedawno otwartym Narodowym Forum Muzyki.

02/10 Piątek

Kino Nowe Horyzonty AVANT ART FILM

18.00 B-MOVIE: LUST AND SOUND IN WEST-BERLIN 1979-1989, bilety: 12 zł

Dworzec Świebodzki, bilety: 25 zł

 • 20.30 Alameda5 [PL]
 • 21.45 Kinsky [PL]
 • 23.00 Dean Blunt [GB]
 • 00.15 M.E.S.H [US]
 • 01.30 Tomek Hoax (Avant crew) b2b Rhythm Baboon (Polish Juke)

 

4. Avant Art Film

4. Avant Art Film

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty bilety: 12 zł

W ramach Avant Art Festival w Kinie Nowe Horyzonty zaprezentowane zostaną filmy o muzyce. W sumie pokazane zostaną cztery filmy, z których trzy będą miały swoje polskie premiery.

 • 2 października, piątek, godz. 18.00 B-Movie: Lust and Sound in West-Berlin 1979-1989 reż. Jörg A. Hoppe, Heiko Lange, Klaus Maeck, Niemcy 2015, 92'

 

Folk Fest 2015 w Alibii

Folk Fest 2015 w Alibi

godz. 17.00, klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, bilety 120 zł (w dniu koncertu)

Wystąpią zespoły: Ensiferum, Metsatöll, Skyforger, Radogost, Helroth. 

 

Festiwal Gitara Plus Ladies

Festiwal Gitara Plus Ladies

2-7 października, sala sesyjna na Dworcu Głównym PKP (wstęp wolny), Klub Vertigo i w Narodowym Forum Muzyki (bilety)

W tej edycji festiwalu zaplanowano siedem koncertów, na których dla wrocławskiej publiczności wystąpią najwybitniejsze artystki z Austrii, Bułgarii, Hiszpanii, Kanady, Niemiec, Polski i Stanów Zjednoczonych ma pokazać bogactwo kobiecego świata gitary. Klasyka w różnych odcieniach. Festiwal potrwa od 2 do 7 października. Po raz pierwszy gitarowe brzmienia usłyszymy w nowym miejscu – w sali sesyjnej na Dworcu Głównym PKP. Wstęp na te koncerty będzie wolny. Na pozostałe dwa - w Klubie Vertigo i w Narodowym Forum Muzyki obowiązują bilety. Szczegółowy program festiwalu.

 

Wernisaż i wykład na inaugurację miesiąca kultury japońskiej w Klubie Pod Kolumnami

Wernisaż i wykład na inaugurację miesiąca kultury japońskiej w Klubie Pod Kolumnami

piątek 2 października, godz. 18.00, pl. św. Macieja 21, wstęp wolny

Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze prace autora - tradycyjne i współczesne motywy japońskie - wykonane czarnym tuszem, reprezentujące duży przekrój tematyczny: od tradycyjnych motywów takich jak, bambus czy orchidea, przez przedstawienia samurajskie, kończąc na abstrakcyjnej zabawie plamą i kreską.

Podczas wernisażu odbędzie się sesja malowania na żywo w wykonaniu autora wystawy.

Wykład mgr Mileny Żółkowskiej na temat roli kultury japońskiej na arenie międzynarodowej.

 

Marika w TOTU w ramach Scena Live

Marika w TOTU w ramach Scena Live

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, 2-4 października 2015

Największe muzyczne wydarzenie w TOTU. Trzydniowy koncert, kilkunastu różnych wykonawców, kilkanaście różnych gatunków i stylów muzyki, różne instrumenty i techniki tworzenia. Wszystko na jednej scenie. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Marika z zespołem. 2 i 3 października godz. 19.00-3.00 przegląd zespołów ToTu Scena Live. W niedzielę 4 października godz. 19.00 koncert finałowy: Marika z zespołem. 

 

Techland Games Competition 2

Techland Games Competition 2

godz. 19.00, PadBar Wrocław, budynek The Times, Kazimierza Wielkiego 1, wstęp wolny

Tym razem uczestnicy będą próbować swoich sił w wirtualnej rzeczywistości. Porzucą tablety i zakładają Oculusa. Przed przejściem do rozgrywki konkursowej każdy z uczestników będzie miał chwilę czasu na zapoznanie się z grą, której oficjalny tytuł pozna na imprezie. Po rozgrzewce zawodnik ma trzy próby, a wynik najlepszej z nich zostaje wpisany do rankingu konkursowego. Dla każdego startującego darmowe piwo lub napój bezalkoholowy, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Poza konkursem do dyspozycji będą również 2 stanowiska, na których będzie można pograć w najnowszą produkcję Techlandu, światowy hit Dying Light. Zgłoszenia w Padbarze od 19.00 do 20.00.

FB wydarzenia

 

Koncert Laury Meyer

Koncert Laury Meyer

piątek 2 października, godz. 19.00, PANATO Cafe, ul. Jedności Narodowej 68A (kamienica w podwórzu), bilety 15 zł

Laura Meyer, występująca pod pseudonimem Cygne, to pochodząca z Nowego Jorku, niezależna artystka, autorka tekstów i muzyki. Zaśpiewa utwory ze swojego najnowszego albumu „Passenger".

Laura Meyer tworzy w klimacie folkowo - bluesowym. Jej koncerty są bardzo nastrojowe,
a grane przez nią utwory - niezwykle osobiste.

 

Sobota, 3 października 2015r.

 

Podróż do świata szkła z grupą BASK

Podróż do świata szkła z grupą BASK

sobota 3 października, godz. 10.00-16.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, wstęp bezpłatny

Wyjątkowe warsztaty dla dzieci z grupą BASK. Podczas zajęć dzieci wybiorą się w pasjonującą podróż do świata szkła i emocji. Spróbujemy wspólnie nazwać cechy szkła na przykładach: płaskiej szyby, wydmuchanego kieliszka, neonowej rury, pełnej bryły, koralika i wiotkiej szklanej nici. Następnie opowiemy w skrócie o przestrzeni czym jest i jak możemy ją rozumieć. Zastanowimy się jak można użyć szklanego materiału i jego szczególnych właściwości do stworzenia nastroju miejsca, uczynienia go wyjątkowym i magicznym. Zwieńczeniem warsztatów będzie podsumowanie pracy i efektów. Każda z grup opowie o swoim projekcie. Zapisy na www.kidsdesignspace.pl Wystawa finałowa I etapu projektu odbędzie się w dniach 11-13 grudnia 2015.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Dzień Seniora

Dzień Seniora

sobota 3 października, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

W programie:

 • 11.15 - 12.00 Michała Jędrzejewskiego poczta osobista - warsztaty międzypokoleniowe wokół wystawy
 • 12.00 - 13.00 Oprowadzanie po Muzeum zakończone pokazem filmowym - "Z tradycją w nowoczesność" oraz "Album Dziadka".

 

Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu: Urszulanki

Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu: Urszulanki

godz. 11.00, wstęp bezpłatny

Wspólnie zwiedzanie m.in. kościoła św. Klary oraz Mauzoleum Piastów Śląskich. Zbiórka o godz. pod wejściem przy pl. Nankiera 16.

Więcej informacji 601 997 773 lub kontakt@sarl.wroclaw.pl.

Projekt organizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw zakłada przeprowadzenie sześciu spacerów, w trakcie których uczestnicy poznają miejsca niedostępne na co dzień lub udostępniane do zwiedzania sporadycznie. Spacery zajmą około 2 godz. i będą się odbywać w soboty i niedziele października.

 

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

godz. 9.30-17.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego, bilety 12 zł - bilet normalny, 10 zł - bilet rodzinny/szkolny/klubowy

Program Kina Dzieci to filmy aktorskie, animacje, pełne metraże i zestawy filmów krótkich. Festiwal trwa również warsztaty i zabawy. W ramach Kina Dzieci organizowane są spotkania z gośćmi i wydarzenia specjalne.

sobota, 3 października

 • 10.00 Filmy Lotte Reiniger z muzyką na żywo 6+
 • 11.00 Filmowe światy - zestaw filmów krótkich 9+
 • 12.00 Jill i Joy 4+
 • 13.00 Mamo, kocham Cię 10+
 • 14.00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai 6+
 • 16.00 Ernest i Celestyna 6+

Więcej

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety:5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Dzień Otwarty w Studio Ruchu 3 października

Dzień Otwarty w Studio Ruchu 

godz. 8.00 - 15.00, ul. Strzegomska 3b3c/7U, wstęp wolny

Dzień Otwarty w Studio Ruchu Malwiny Pietrzyk. Skorzystać można m.in, z zajęć taca użytkowego w parach, zajęć siłowych z elementami sztuk walki, high heel dance – zajęcia na wysokich obcasach, oraz jogi, Dla najstarszych mieszkańców miasta gimnastyka z elementami tańca. Do dyspozycji gości będzie także trener personalny. Ci, którzy w sobotnie przedpołudnie stawiają na relaks mogą skorzystać z seansu w saunie infrared. Więcej informacji na www.klutanca.pl oraz fb. Zapisy na zajęcia tel. 71 782 29 36.

 

Przyjdź na bieg i bezpłatnie przebadaj znamiona

Przyjdź na bieg i bezpłatnie przebadaj znamiona

Od godz. 10.00, ul. Borowska 213

Bieg Uniwersytetu Medycznego na dystansie 10 km odbędzie się 3 października 2015 r. o godzinie 10.00 z okazji inauguracji roku akademickiego 2015/2016. Start i linia mety zostaną wyznaczone przed USK przy ulicy Borowskiej 213.

Oprócz udziału w biegu na uczestników czeka wiele innych atrakcji, w tym akcji profilaktycznych, przypominających o istocie regularnych badań. Na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego stanie m.in. czarny namiot ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona, w którym biegacze i ich kibice będą mogli zupełnie bezpłatnie przebadać pieprzyki i inne zmiany skórne pod kątem czerniaka złośliwego, a w pobliżu stoiska, w godz. 11.00–16.00, wziąć udział w maratonie rakoobronowej zumby.

 

Wyścig kajakowy Red Bull Wiosłem po Odrze

Wyścig kajakowy Red Bull Wiosłem po Odrze

start wyścigu godz. 12.00

Wystartuje sto dwuosobowych załóg. Na zawodników czeka trasa składająca się z 3 pętli po ok. 4300 m, 6 mostów (Młyński, Tumski, Pokoju, Grunwaldzki, Oławski, Kładka na Groblę). Zawodnikom będzie można kibicować m.in. z sześciu mostów, które przecinają trasę wyścigu. Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować, mogą zgłosić chęć udziału w wyścigu w sobotę o 11.00 w biurze zawodów na Wyspie Bielarskiej. W przypadku zwolnienia się miejsc, będą one od razu przekazywane chętnym kajakarzom.

Program

 • 09.00-11.00 – wydawanie pakietów startowych zarejestrowanym zawodnikom
 • 11.05 – odprawa zawodników
 • 12.00 – start wyścigu Red Bull Wiosłem po Odrze
 • 14.10 – dekoracja zwycięzców

 

Dzień Seniora w Muzeum Narodowym

Dzień Seniora w Muzeum Narodowym

godz. 10.00-15.30, Muzeum Narodowe, Pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

W ramach Dni Seniora 2015 muzeum organizuje dla mieszkańców (także z wnukami) różne zajęcia, wykłady i występ chóru „Dumka".

3 października, godz. 10.00 „Psim tropem po muzeum” - zajęcia dla seniorów z wnukami
Na początek zabawa w wytropienie w muzealnych galeriach psa, nadanie mu imienia i stworzenie historyjki tłumaczącej jego obecność w dziele sztuki. Następnie uczestnicy zaprezentują „swojego” psa i jego historii przed całą grupą. W drugiej części spotkania, dziadkowie z wnukami wykonają z papieru przestrzenne psy.

godz. 12.00 „Chapeau bas! Czyli historia kapelusza” - wykład. Iwona Gołaj opowie o kapeluszach, ale także o innych - damskich i męskich - nakryciach głowy.

godz. 13.15 „Co z nich wyrosło? Postacie z portretów” - Jadwiga Jasińska-Sadura opowie o losach  wybranych dzieci znanych z portretów. Uczestnicy będą mogli poznać m.in. losy dzieci z rodzin królewskich (Zygmunt III Waza), magnackich (Zygmunt Krasiński) i artystycznych (Julia i Rafał Malczewscy). 

godz. 14.30 Koncert Chóru DUMKA

godz. 15.30 „Szlakiem ukrytych mądrości” - interaktywny spacer po Galerii Sztuki Europejskiej Muzeum Narodowego we Wrocławiu. 

 

X Finały Klubowych Mistrzostw Europy Ultimate

X Finały Klubowych Mistrzostw Europy Ultimate

piątek-niedziela, Pola Marsowe Stadion Olimpijski, ul. Paderewskiego, wstęp bezpłatny

Do Wrocławia przyjedzie łącznie 48 drużyn z Europy. Ultimate to gra zespołowa z użyciem popularnego frisbee. Dyscyplina  jest bardzo widowiskowa, wymagająca sprawności fizycznej oraz myślenia, a przede wszystkim wysokiego poziomu fair play ponieważ w tej grze na poziomie mistrzostw międzynarodowych nie ma sędziów. Ultimate jest w programie The World Games 2017.

Finały zaplanowano na niedzielę:

 • 10:15 Finał drużyn mieszanych
 • 12:15 Finał drużyn kobiecych
 • 14:00 Finał open
 • 16:00 Ceremonia zakończenia zawodów

Więcej

 

Dni otwarte w schronisku dla zwierząt

Dni otwarte w schronisku dla zwierząt

godz. 9.00-17.00, Schronisko dla bezdomnych zwierząt, ul. Ślazowa 2, wstęp wolny

Każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć jak działa placówka i znaleźć psa lub kota, którego przygarnie i stworzy mu dom. Obecnie we wrocławskim schronisku przebywa 250 psów i 130 kotów. Podczas drzwi otwartych zwierzęta będą oddawane do adopcji nieodpłatnie, a nowi właściciele będą mogli też liczyć na upominek.

Do placówki przy ulicy Ślazowej 2 dojeżdża autobus linii 140. 

 

3 edycja Narodowego Dnia Sportu

3 edycja Narodowego Dnia Sportu

Różne miejsca, wstęp wolny, obowiązkowa rejestracja

3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

We Wrocławiu będzie można skorzystać z wielu treningów i wydarzeń sportowych, m.in. Fitness Club Active organizuje Maraton Fitness, Taneczny Klub Sportowy STARDANCE dla wszystkich, którzy chcą spróbować poruszać się przy dźwiękach muzyki i zarazić się pasja do tańca przygotował pokazy tańca i treningi tańca towarzyskiego standard oraz Latino. Centrum Sportowo-Rekreacyjne Krakowska 98 oferuje zajęcia judo - dla dzieci jak i dorosłych oraz zajęcia fitness. W klubach Fitness Academy mnóstwo zajęć do wyboru: Indoor Cycling, ABT, Body Workout, FA Pump, Cellu-Stop, Cross, Express Brzuch. Pełna lista wydarzeń znajduje się na stronie: www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/wrocław/.

 

Dni Seniora w Arkadach Wrocławskich

Dni Seniora w Arkadach Wrocławskich

Od 1 do 4 października, w godzinach otwarcia galerii Arkady Wrocławskie, ul. Powstańców Śl.

Wystawa pamiątkowych fotografii oraz liczne rabaty. Arkady Wrocławskie przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora i przygotowały specjalne rabaty oraz promocje dla wszystkich posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora. Od 1 do 4 października osoby posiadające Wrocławskie Karty Seniora będą mogły skorzystać z rabatów w wybranych sklepach. Będzie można m.in.  zakupić damską bieliznę o 25% taniej, otrzymać gratisową rurkę z kremem do kawy, odbyć darmowe konsultacje z dietetykiem, nabyć zabawki dla wnuków z 15% upustem lub zakupić bilet do kina w specjalnej cenie. 

Okazjom cenowym dla Seniorów towarzyszyć będzie wystawa podsumowująca konkurs „Najdłużej Razem”, na której prezentowane są listy miłosne i czarno-białe zdjęcia. Wystawa jest na pierwszym piętrze Arkad Wrocławskich do 11 października. 

 

Kontury – wrocławskie targi sztuki użytkowej

Kontury – wrocławskie targi sztuki użytkowej

Godz. 11.00-19.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, bilety 5 zł

III edycja targów sztuki użytkowej Kontury. Na targach będzie obecnych 40 wystawców z całej Polski, którzy posiadają w swojej ofercie m.in. meble, oświetlenie, rękodzieło. Targi są skierowane do osób, które poszukują estetycznych, dobrze zaprojektowanych a jednocześnie funkcjonalnych przedmiotów. Celem konturów. jest popularyzacja polskiego designu i umożliwienie szerokiej publiczności dostępu do towarów i usług oferowanych przez uznanych oraz młodych, zdolnych projektantów. Większość wystawców, to firmy które mają pełną kontrolę nad procesem twórczym, specjalizujące się w indywidualnych projektach powstających w małych seriach. Zapraszamy do odwiedzenia Browaru Mieszczańskiego 3 października w godzinach 11.00-19.00.

 

DRZWI OTWARTE w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

DRZWI OTWARTE w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

sobota 3 października, godz.11.00-14.00, ul. Kołłątaja 20

Malarstwo i rysunek, grafika warsztatowa, grafika komputerowa, informatyka,  rękodzieło artystyczne, witraż, fotografika, pracownie modelarskie, grafika komputerowa, film, zajęcia wokalne, zajęcia muzyczne, teatr, taniec, pracownia przyrodniczo-ekologiczna, cheerleaders i inne formy zajęć czekają na chętnych

 W programie m.in

 • "Czarno biały świat", Jesienne koty" warsztaty ceramiczne
 • "Akwarela i pastel olejny - łączenie technik", "Techniki malarskie", "Barwienie papieru" warsztaty malarskie
 • "Techniki graficzne" - warsztaty grafiki warsztatowej
 • "Miniatury modelarskie" - warsztaty w pracowni modelarskiej
 • "Warcaby dla wszystkich" - gry w pracowni warcabów stupolowych
 • "Piosenka aktorska" - warsztaty wokalne pracowni  piosenki aktorskiej
 • "Nauka tańca >SENOR LOCO<" - warsztaty pracowni tanecznych
 • "Stolik filozoficzny i gry RPG" - warsztaty pracowni filozofii

 

OPOWIADANIE W RUCHU - warsztat 3D czyli Dizajn Dla Dzieci

OPOWIADANIE W RUCHU - warsztat 3D czyli Dizajn Dla Dzieci

Godz. 11.00-14.00, galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Dla dzieci wieku 7-12 lat. Warsztat rozpocznie się w galerii Dizajn (tylne wejście, od strony ul. Szewskiej na wysokości Kameleona) i wyposażeni w orientacyjne mapki najbliższej okolicy, przybory do notowania oraz zestaw zadań twórczych ruszymy na spacer. Będzie to połączenie gry terenowej, spaceru badawczego i zabawy w tworzenie krótkich tekstów z zebranych, znalezionych w przestrzeni miasta liter, słów, haseł. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy na adres: 3d@bwa.wroc.pl (tytuł maila: OPOWIADANIE, w treści: imię, nazwisko i wiek dziecka).

 

Weekendowe warsztaty w Humanitarium

Weekendowe warsztaty w Humanitarium

sobota-niedziela, Humanitarium.Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

Aktualnie w Humanitarium można oglądać wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”

sobota 3 października

 • godz. 13.15 Kolorowe laboratorium/dla dzieci najmłodszych (5-9 lat)
 • godz. 14.15, 16.15 Kostki kąpielowe/dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat)
 • godz. 17.15 Poznaj swoją wątrobę/dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat)

 

Festyn osiedlowy na osiedlu Huby

Festyn osiedlowy na osiedlu Huby

godz. 11.30-16.00, plac przy ul. Ciepłej (podwórko Łódzka, Gliniana, Borowska), wstęp wolny

Uroczyste otwarcie nowego obiektu MOPS i festyn dla mieszkańców osiedla Huby. Atrakcje dla dzieci i dorosłych, występy na scenie oraz stoiska tematyczne. Festyn jest bez alkoholu i bez stoisk z odpłatną ofertą handlową. O godz. 15.30 z koncertem wystąpi Mateusz Kowalczyk-Matoshi. Organizatorem festynu jest Rada Osiedla Huby.

 

Piknik osiedlowy na Psim Polu

Piknik osiedlowy na Psim Polu

godz. 12.00-19.00, teren Lotniczych Zakładów Naukowych, ul. Kiełczowska 43

Jesienny piknik, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla każdego członka rodziny. W programie m.in. gry i zabawy, konkursy, występy artystyczne. Warto przyjść i pobawić się w gronie rodziny, znajomych lub sąsiadów. 

 

Wrocławska Językowa Gra Miejska

Wrocławska Językowa Gra Miejska

sobota 3 października, godz. 12.00, obowiązuje rejestracja

Biorąc udział w zabawie można zapoznać się z ofertą wrocławskich szkół języków obcych i spędzić ciekawie czas. Miejscem gry będzie przestrzeń miejska, w której uczestnicy będą musieli odnaleźć odpowiednie stanowiska i rozwiązywać przeróżne zagadki i zadania językowe aby dotrzeć do kolejnego punktu gry. Dla zwycięzców przewidujemy ciekawe nagrody, między innymi darmowe kursy i zniżki na kursy językowe.

Udział w grze jest bezpłatny, wystarczy zapisać się wysyłając do administratorów fanpage'a https://www.facebook.com/WroclawskaJezykowaGraMiejska?fref=ts wiadomość z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu.

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

od soboty 26 września, od godz. 10.00, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

do 4 października, od godz. 10.00 do 18.00, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na stoiskach można zaopatrzyć się robić ekologiczne produkty, nauczyć się filcowania, sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii czy dowiedzieć się wszystkiego o miejskim ogrodnictwie.

Warsztaty

3.10/ 14.00 – 18.00 Filcowanie z BoguMiłą
Filcowanie to jedna z najstarszych metod tworzenia tkanin, a ostatnio modnych gadżetów i małych dzieł sztuki. To zarazem świetny sposób na relaks.
 
 
Targi Lifestyle Days w Auchan Bielany

Targi Lifestyle Days w Auchan Bielany

piątek-niedziela, w godzinach otwarcia galerii, wstęp bezpłatny

Ręcznie wykonane ubrania czy zabawki autorstwa polskich projektantów ponownie zagoszczą na targach Lifestyle Days w Parku Handlowym Auchan Bielany. Podczas targów będzie można podziwiać autorską odzież dziecięcą, a także ręcznie szyte zabawki. Nie zabraknie designerskich akcesoriów dla niemowląt, takich jak wkładki do wózka, śliniaki czy kocyki. Na stanowiskach prezentowane będą również obuwie oraz odzież damska.

 

Festyn osiedlowy na Sępolnie

Festyn osiedlowy na Sępolnie

godz. 12.00-17.00, ul. Ks. Brzóski (okolice muszli koncertowej)

W programie:

 • MiniMini Market - kiermasz prowadzony przez dzieci dla dzieci. Można będzie tam kupić i sprzedać wszystkie dziecięce skarby, zgłaszanie się pod numerem telefonu 693 517 663.
 • II Osiedlowy Turniej Piłkarski - grają zespoły sześcioosobowe 2 x po 15 minut. 
 • I Bieg przedszkolaka z przeszkodami - dla dzieci do lat 6 odbędzie się również na tzw. Marakanie. Zapisy w dniu zawodów. 
 • „Wyścigi” ergometrów z Pawłem Rańdą. Otwarte zawody na ergometrach wioślarskich. Za drobne wpisowe przeznaczone na pomoc chorej Julce każdy będzie mógł zmierzyć się w eliminacjach. 
 • Dmuchańce, występ chóru osiedlowego, pokazy, konkursy i animacje, kucyki.
 • Akcja charytatywna na rzecz chorej Julki z SP nr 54.

 

Mamy Głos! Forum Młodzieży Dolnego Śląska

Mamy Głos! Forum Młodzieży Dolnego Śląska

godz. 10.00-14.00, Gimnazjum nr.13 im. Unii Europejskiej, ul. Reja 3, wstęp wolny, obowiązuje rejestracja

Zaproszenie do otwartej dyskusji na tematy, które są ważne dla młodych ludzi, do wspólnego poszukiwania rozwiązań i spotkania z osobami, które mogą mieć wpływ na ich wdrażanie. Aby wziąć udział w Forum należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz na stronie www.ies.org.pl/mamy-glos.

Dla osób pełnoletnich.

 

Piknik Sportowy na Przedmieściu Oławskim

Piknik Sportowy na Przedmieściu Oławskim

sobota 3 października, godz. 13.00-19.00, teren LO nr 4 przy ul. Stacha Świstackiego 12-14, wstęp bezpłatny

W trakcie imprez będzie można uczestniczyć w zajęciach fitness prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, skorzystać z porad profesjonalnych trenerów, poznać nowe dyscypliny sportu, a także zrelaksować się, grając w badmintona. Chętni postrzelają z łuków oraz zmierzą się ze ścianką wspinaczkową. W programie pikniku znajdą się rozrywki dla dużych i małych, a po aktywnej zabawie wypoczniemy na leżakach.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w Firleju

godz. 13.00-15.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

W każdą pierwszą sobotę miesiąca wrocławski klub Firlej zaprasza na giełdę fonograficzną. Zwykle dostępnych jest na niej od dwóch do czterech tysięcy płyt różnych gatunków – rock, metal, jazz, pop, alternatywa, elektronika. Dominujący nośnik to winyl, ale można też znaleźć płyty CD oraz kasety magnetofonowe. Wśród nich trafiają się stare, podniszczone płyty szelakowe z lat trzydziestych, popularne, regularnie wznawiane albumy, a też prawdziwe rarytasy, wyszukiwane przez kolekcjonerów na targach Berlina lub Londynu.

 

Worldwide InstaMeet 12 - d armowy fotograficzny spacer z przewodnikiem

Worldwide InstaMeet 12 - darmowy fotograficzny spacer z przewodnikiem

sobota 3 października, Wieża Ciśnień ul. Wiśniowa, zbiórka i początek spaceru godz. 14.00

3 października wszyscy użytkownicy Instagrama na całym świecie spotykają się w swoich miastach żeby się poznać i dzielić swoją kreatywnością. Po raz drugi spotkanie w ramach Worldwide Instameet odbędzie się we Wrocławiu. W sobotę zapraszamy wszystkich użytkowników Instagrama z Wrocławia i okolic na wspólny spacer. Tym razem widzimy się na w samym sercu wrocławskiej dzielnicy Krzyki - na Borku. Po drodze poznamy historię wieży ciśnień na ul. Wiśniowej, zobaczymy gdzie przed wojną mieszkała i jak żyła śmietanka towarzyska Breslau. Poszukamy kasztanów na ul. Kasztanowej. Dowiemy się jaki wpływ miał kupiec Julius Schottlander na rozwój południa miasta oraz odwiedzimy miejsce gdzie zaczęła się powojenna historia Wrocławia. Spacer zakończymy jesiennym piknikiem w Parku Południowym.

 

Rodzinna gra miejska „Pozytywnie Odkręceni”

Rodzinna gra miejska „Pozytywnie Odkręceni”

sobota 3 października, godz. 14.00-18.00, Wyspa Słodowa, obowiązuje rejestracja, udział bezpłatny

Dowiesz się wszystkiego o działalności wrocławskich wodociągów, jak skutecznie i łatwo korzystać z usług oferowanych przez MPWiK, a także jak ważna jest woda w funkcjonowaniu miasta. Zbierz drużynę (od 2 do 5 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Wyślij zgłoszenie e-mailem na adres: zapisy@exploring.pl.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 1 października lub po wyczerpaniu limitu miejsc w grze. Więcej informacji https://www.facebook.com/mpwik

 

8. edycja AVANT ART FESTIVAL

8. edycja AVANT ART FESTIVAL

1-4 października

Jedno z najważniejszych spotkań ze sztuką awangardową i eksperymentalną w kraju. Festiwal zagości w klimatycznej przestrzeni Dworca Świebodzkiego i w niedawno otwartym Narodowym Forum Muzyki. 

03/10 Sobota

Kino Nowe Horyzonty AVANT ART FILM

 • 16.00 DO IT TOGETHER, bilety: 12 zł
 • 18.00 THEORY OF OBSCURITY: A FILM ABOUT THE RESIDENTS, bilety: 12 zł

Dworzec Świebodzki, bilety: 30 zł

 • 20.30 Irmler (Faust) & Liebezeit (Can) [DE]
 • 21.45 Brandt Brauer Frick [DE]
 • 23.00 Flowdan [GB]
 • 00.00 Fischerle [PL]
 • 00.45 Jacek Sienkiewicz [PL]
 • 01.45 Perc DJ [GB]

4. Avant Art Film

4. Avant Art Film

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty bilety: 12 zł

W ramach Avant Art Festival w Kinie Nowe Horyzonty zaprezentowane zostaną filmy o muzyce. W sumie pokazane zostaną cztery filmy, z których trzy będą miały swoje polskie premiery.

 • 3 października, sobota, godz. 16.00 Do It Together reż. Alek Riquelme, Holandia 2015, 76'
 • 3 października, sobota, godz. 18.00 Theory of Obscurity: A Film About the Residents reż. Don Hardy Jr., USA 2015, 87'
 • 4 października, niedziela, godz. 14.00 Hardcore Devo Live! reż. Keidra Bahruth, USA 2015, 85'

 

Calineczka – spektakl dla dzieci

Calineczka – spektakl dla dzieci

godz. 15.00 (sobota), godz. 11.00 (niedziela), Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 25 i 20 zł

„Calineczka” to jedno z najpopularniejszych przedstawień Wrocławskiego Teatru Lalek; inscenizacja pełnej magii i uroku baśni Hansa Christiana Andersena. Spektakl Wiesława Hejny z kolorową, bajkową scenografią Beaty Fertały pełen jest radosnych piosenek, które dzieci śpiewają jeszcze długo po wyjściu z teatru. Wszystkie lalki prowadzone są z niezwykłą wirtuozerią przez Annę Kramarczyk. Rezerwacja: tel. 71 335 49 49; widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

Festiwal Gitara Plus Ladies

Festiwal Gitara Plus Ladies

2-7 października, sala sesyjna na Dworcu Głównym PKP ( wstęp wolny), Klub Vertigo i w Narodowym Forum Muzyki (bilety)

W tej edycji festiwalu zaplanowano siedem koncertów, na których dla wrocławskiej publiczności wystąpią najwybitniejsze artystki z Austrii, Bułgarii, Hiszpanii, Kanady, Niemiec, Polski i Stanów Zjednoczonych ma pokazać bogactwo kobiecego świata gitary. Klasyka w różnych odcieniach. Festiwal potrwa od 2 do 7 października. Po raz pierwszy gitarowe brzmienia usłyszymy w nowym miejscu – w sali sesyjnej na Dworcu Głównym PKP. Wstęp na te koncerty będzie wolny. Na pozostałe dwa - w Klubie Vertigo i w Narodowym Forum Muzyki obowiązują bilety. Szczegółowy program festiwalu.

 
\" data-mce-src=

„Trubadur” na otwarcie sezonu transmisji z Metropolitan Opera

godz. 18.30, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 190' (w tym jedna przerwa), bilety 70 zł

Wielka opera, wielkie głosy i wielkie namiętności. Trubadur to sztandarowe dzieło ze środkowego okresu twórczości Verdiego z klasycznym trójkątem bohaterów: zakochanymi Leonorą i Manrikiem oraz zazdrosnym czarnym charakterem - hrabią di Luną. 

Dyrygent: Marco Armiliato, reżyseria: Sir David McVicar, w rolach głównych: Anna Netrebko, Dolora Zajick, Yonghoon Lee, Dmitri Hvorostovsky, Štefan Kocán.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • 3 października godz. 20.30 Katedra Demokracji
 • 4 października godz. 20.00 Piękna i Bestia

 

Kabanos w Starym Kalasztorze

Kabanos w Starym Klasztorze

sobota 3 października, godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety: 35-50 zł

Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka Kupatasy. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo, dla suchej, cienkiej, pomarszczonej kiełbasy bariery nie istnieją, ich niesamowity progres jest ewenementem na skalę światową. 

 

Niedziela, 4 października 2015r.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-11.00, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły), wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai organizuje dla młodzieży (od lat 10) oraz dorosłych otwarty trening kendo. Można poznać sekrety japońskiej szermierki i spróbować własnych sił, albo po prostu popatrzeć na trening. Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo od października b.r.  Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

2 Festiwal Filmowy Kino Dzieci

godz.9.30-17.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego, bilety 12 zł - bilet normalny, 10 zł - bilet rodzinny/szkolny/klubowy

Program Kina Dzieci to filmy aktorskie, animacje, pełne metraże i zestawy filmów krótkich. Festiwal trwa również warsztaty i zabawy. W ramach Kina Dzieci organizowane są spotkania z gośćmi i wydarzenia specjalne.

niedziela, 4 października

 • 10.00 Witajcie w naszej bajce - zestaw filmów krótkich 5+
 • 11.00 Wojna na deski 8+
 • 12.00 Wyzwania - zestaw filmów krótkich 9+
 • 13.00 Nocturna 7+
 • 14.00 Księżycowe dzieci 11+
 • 16.00 Kacper i Emma - zimowe wakacje 4+

Więcej

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety:5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Mamaville – targi dla mamy i dziecka

Mamaville – targi dla mamy i dziecka

godz. 10.00 -16.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48, wolny

W jednym miejscu spotkać będzie można projektantów, marki i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa czy rodzicielstwa. Będzie można znaleźć letnie wyprzedaże, jak i świeże kolekcje jesienno-zimowe. W Browarze Mieszczańskim znajdą się najnowsze kolekcje, pomysły i produkty od wystawców, ciekawe warsztaty i pokazy, a dla dzieci mnóstwo atrakcji. Więcej informacji.

 

X Finały Klubowych Mistrzostw Europy Ultimate

X Finały Klubowych Mistrzostw Europy Ultimate

Pola Marsowe Stadion Olimpijski, ul. Paderewskiego, wstęp bezpłatny

Do Wrocławia przyjedzie łącznie 48 drużyn z Europy. Ultimate to gra zespołowa z użyciem popularnego frisbee. Dyscyplina  jest bardzo widowiskowa, wymagająca sprawności fizycznej oraz myślenia, a przede wszystkim wysokiego poziomu fair play ponieważ w tej grze na poziomie mistrzostw międzynarodowych nie ma sędziów. Ultimate jest w programie The World Games 2017.

Finały zaplanowano na niedzielę:

 • 10:15 Finał drużyn mieszanych
 • 12:15 Finał drużyn kobiecych
 • 14:00 Finał open
 • 16:00 Ceremonia zakończenia zawodów

Więcej

 

Targi Exotica – Giełda Zwierząt Egzotycznych

Targi Exotica – Giełda Zwierząt Egzotycznych

godz. 10.00-15.00, AIP Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Norwida 25, bilety 2/5 złotych.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć egzotyczne owady, pajęczaki, gady, płazy oraz ssaki. Będzie okazja zakupienia prezentowanych bezkręgowców (owadów, pajęczaków) oraz wyposażenia potrzebnego do hodowli. Na imprezę przyjadą wystawcy z całej Polski, co gwarantuje dużą ilość ciekawych zwierząt. Zwierzęta kręgowe będą jedynie prezentowane, gdyż aktualne prawo zabrania bezpośredniej sprzedaży na giełdach i targach.

 

Dni otwarte w schronisku dla zwierząt

Dni otwarte w schronisku dla zwierząt

godz. 9.00-17.00, Schronisko dla bezdomnych zwierząt, ul. Ślazowa 2, wstęp wolny

Każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć jak działa placówka i znaleźć psa lub kota, którego przygarnie i stworzy mu dom. Obecnie we wrocławskim schronisku przebywa 250 psów i 130 kotów. Podczas drzwi otwartych zwierzęta będą oddawane do adopcji nieodpłatnie, a nowi właściciele będą mogli też liczyć na upominek.

Do placówki przy ulicy Ślazowej 2 dojeżdża autobus linii 140. 

 

Dzień seniora w Hali Stulecia

Dzień seniora w Hali Stulecia

godz. 10.00 - 17.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

W programie zaplanowano targi, występy, zwiedzanie stałych ekspozycji, czy zabawę taneczną. Wyjątkowym punktem programu będzie koncert Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni (bilety 20 zł). 

10.00 – 15.00 – Targi senioralne /wstęp wolny 

Kilkadziesiąt stoisk, w ramach których będzie można zapoznać się z ofertą dedykowaną osobom starszym, np. bezpłatnie wykonać badanie słuchu lub pomiar ciśnienia, poznać ofertę kulturalną i rozrywkową, zadbać o aktywność fizyczną oraz rozwój w ramach kursów, szkoleń i warsztatów. Dodatkowo zaplanowany został pokaz mody dawnej, którego autorami są wrocławscy seniorzy.

14.00 - 15.00 – koncert Seniorzy Radkowa Seniorom Wrocławia /wstęp wolny

 • „Katarzynki” - koncert muzyki ludowej
 • Kapela góralska Harnaś z Radkowa - koncert/wstęp wolny

 

Jarmark Jadwiżański na Zamku w Leśnicy

Jarmark Jadwiżański na Zamku w Leśnicy

Godz. 11.00 - 19.00, Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, wstęp wolny

Widowiskowe pojedynki zaciężnych rycerzy, pokazy tańca historycznego, strzelania z łuku, warsztaty rzemiosł dawnych, terenowe gry miejskie przygotowane przez Stowarzyszenie Liveform, plenerowe spektakle, historyczne wykłady, konkursy dla najmłodszych oraz kupiecki jarmark - to najważniejsze elementy programu Jarmarku Jadwiżańskiego. W programie oprócz warsztatów, pokazów i występów artystycznych znalazły się również opowieści historyczne. Dzieje słowiańskich legend, podań i dawnych kronik przybliży prof. dr hab. Stanisław Rosik z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jolanta Szczepańska - wrocławska przewodniczka oraz autorka bloga poświęconego średniowieczu - opowie o wrocławskim księciu Henryku IV Probusie, propagatorze sztuki i kultury rycerskiej.

 

Wrocławskie Targi Hand Made

Wrocławskie Targi Hand Made

Godz. 11.00-18.00, Inkubatory AIP Wrocław, ul. Chrobrego 12-14, wstęp wolny

Wydarzenie szczególnie dla miłośników unikatowych, ręcznie zrobionych dzieł wrocławskich rzemieślników. Wrocławskie Targi Hand Made to okazja, aby zapoznać się z ofertą wystawców oraz wziąć udział w charytatywnej aukcji z udziałem dzieł wystawców. Lista wystawców: https://www.facebook.com/events/408555319345377/permalink/411071415760434/

 

Weekendowe warsztaty w Humanitarium

Weekendowe warsztaty w Humanitarium

sobota-niedziela, Humanitarium.Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

Aktualnie w Humanitarium można oglądać wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”

niedziela  4 października

 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Sprawdź swoje pH/dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat)
 • godz. 13,15, 15.15 Rakietki/dla dzieci najmłodszych (5-9 lat)
 • godz. 17.15 Poznaj swoją wątrobę/dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat)

 

Cocofli dzieciom - niedzielne warsztaty

Cocofli dzieciom - niedzielne warsztaty

godz. 11.00, Cocofli, Włodkowica 9, wstęp wolny

Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze proponowana jest zabawa i specjalne zadanie. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią. Pamiątkę przygotowują własnoręcznie, rozwijając swoją wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne. Każde nasze spotkanie jest pełne miłych wrażeń i słodkich niespodzianek. Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz - aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła. Warsztaty odbywają się co niedzielę.

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

do 4 października, od godz. 10.00 do 18.00, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Ostatni dzień jarmarku. Na stoiskach można zaopatrzyć się robić ekologiczne produkty, nauczyć się filcowania, sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii czy dowiedzieć się wszystkiego o miejskim ogrodnictwie.

 

 

Dzień otwarty w Family Cafe

Dzień otwarty w Family Cafe

godz. 12.00-15.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, wstęp wolny

Dzień otwarty w restauracji. Kucharze przygotują dla gości potrawy do degustacji i z chęcią usłyszą opinie. Dzieci będą mogły zobaczyć pracę od kuchni i wziąć udział w warsztatach kulinarnych. 

 

Niedziela na Torze Wyścigów Konnych Patynice

Niedziela na Torze Wyścigów Konnych Partynice

godz. 12.15, wstęp wolny

W najbliższą niedzielę zobaczymy osiem gonitw, w tym dwie płotowe i jedną przeszkodową. Start pierwszej gonitwy odbędzie się o godzinie 12.45. Wśród 11 koni zgłoszonych do najważniejszej z niedzielnych gonitw będzie partynicka Negro Czacza i czeski Ursan. Zaprezentują się też m.in. reprezentujące czeskie stajnie.

 

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – animacje z Singapuru

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – animacje z Singapuru

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Wraz z zakończeniem trwającej w Centrum Sztuki WRO wystawy WRO Résum zakończy się Biennale WRO 2015. Porankowa publiczność będzie miała możliwość obejrzenia bogatego zestawu najlepszych animacji stworzonych przez studentów z Nanyang Technological University School Of Art, Design And Media w Singapurze, wybranych przez jednego z artystów Biennale – Hannesa Ralla. Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe. 

 

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

Na wystawie prezentowane są projekty znaczków powstałe dla nieistniejących państw opatrzone żartobliwymi napisami. Są one rezultatem zabawy graficznej jaką podjął w ostatnim czasie artysta na marginesie swoich zajęć twórczych. Zbiór prezentowanych eksponatów pokazuje te przewrotne ćwiczenia z artystycznej wyobraźni w postaci quazi-znaczków.

Godz. otwarcia Muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15. niedz. 11-16; www.muzeum.wroclaw.pl

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Warsztat dla rodziców z dziećmi trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części: na początku spotkania wspólnie zwiedzanie aktualnej wystawy, druga część to  działania manualne, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Program 4 października – KOLAŻ 3D

Działania warsztatowe skupimy wokół wystawy współczesnej sztuk chorwackiej. Jedna ze znajdujących się na niej prac składa się z dziewięciu kubików, na których, jeśli je odpowiednio ułożymy, będziemy mogli odczytać kompletny obraz. Podczas zajęć obejrzymy różne przykłady artystycznych układanek, a następnie z kartonów i skomponowanych przez nas kolaży stworzymy własne trójwymiarowe puzzle. 

 

8. edycja AVANT ART FESTIVAL

8. edycja AVANT ART FESTIVAL

04/10 Niedziela

Kino Nowe Horyzonty AVANT ART FILM

14.00 HARDCORE DEVO LIVE!, bilety: 12 zł

Centrum Technologii Audiowizualnych, wstęp wolny

 • 16.45  SynthArt [PL] – projekt audiowizualny
 • 18.00 Vox Machinatione [PL, ES]

Warsztat

 • 20.00 Zamknięcie Avant Art Festival
 • DJ C-drik aka Kirdec (DE)

wstęp z karnetem AAF lub z zaproszeniem

 

4. Avant Art Film

4. Avant Art Film

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty bilety: 12 zł

W ramach Avant Art Festival w Kinie Nowe Horyzonty zaprezentowane zostaną filmy o muzyce. 

 • 4 października, niedziela, godz. 14.00 Hardcore Devo Live! reż. Keidra Bahruth, USA 2015, 85'

 

Calineczka – spektakl dla dzieci

Calineczka – spektakl dla dzieci

godz. 11.00 niedziela, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 25 i 20 zł

„Calineczka” to jedno z najpopularniejszych przedstawień Wrocławskiego Teatru Lalek; inscenizacja pełnej magii i uroku baśni Hansa Christiana Andersena. Spektakl Wiesława Hejny z kolorową, bajkową scenografią Beaty Fertały pełen jest radosnych piosenek, które dzieci śpiewają jeszcze długo po wyjściu z teatru. Wszystkie lalki prowadzone są z niezwykłą wirtuozerią przez Annę Kramarczyk. Rezerwacja: tel. 71 335 49 49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

Poligon Kabaretowy

Poligon Kabaretowy

niedziela 4 października, godz. 17.00, Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety 25/30 zł

Startuje kolejny, ósmy już sezon Poligonu Kabaretowego. Po przerwie wakacyjnej impreza wraca z nową energią i nową formułą.

Na scenie pojawią się ulubieńcy wrocławskiej publiczności: kabarety Chyba, Dabz, Tiruriru oraz Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Nie zabraknie premierowych skeczów, piosenek i monologów.

 

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni w Centrum Kongresowym

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni w Centrum Kongresowym

godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe obok Hali Stulecia, bilety 20 zł

Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje ROMY. Powstają słynne przeboje: Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem i wiele innych. Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

 

Festiwal Gitara Plus Ladies

Festiwal Gitara Plus Ladies

2-7 października, sala sesyjna na Dworcu Głównym PKP ( wstęp wolny), Klub Vertigo i w Narodowym Forum Muzyki (bilety)

W tej edycji festiwalu zaplanowano siedem koncertów, na których dla wrocławskiej publiczności wystąpią najwybitniejsze artystki z Austrii, Bułgarii, Hiszpanii, Kanady, Niemiec, Polski i Stanów Zjednoczonych ma pokazać bogactwo kobiecego świata gitary. Klasyka w różnych odcieniach. Festiwal potrwa od 2 do 7 października. Po raz pierwszy gitarowe brzmienia usłyszymy w nowym miejscu – w sali sesyjnej na Dworcu Głównym PKP. Wstęp na te koncerty będzie wolny. Na pozostałe dwa - w Klubie Vertigo i w Narodowym Forum Muzyki obowiązują bilety. Szczegółowy program festiwalu

 
Opera Rinaldo w Narodowym Forum Muzyki

Opera Rinaldo w Narodowym Forum Muzyki

niedziela 4 października, godz. 18.00

Rinaldo w momencie swych narodzin był niewątpliwie operą modną. Podczas jego premiery na estradzie brylowali cenieni śpiewacy kastraci, podbijający swym kunsztem serca londyńskiej publiczności. Niemałe znaczenie miało też libretto Rossiego odwołujące się do słynnej Jerozolimy wyzwolonej Torquata Tassa. Głównym bohaterem staje się tu Rinaldo, uczestnik Pierwszej Krucjaty mającej na celu odbicie Ziemi Świętej. Dzielny rycerz ma stawić czoła nie tylko Saracenom, musi również wywalczyć sobie szczęście u boku ukochanej Almireny, zaś na drodze do ziszczenia tego marzenia stają wrogie potęgi czarodziejskie.

 

Koncert symfoniczny „Orchester der Landesregierung Düsseldorf e.V.”

Koncert symfoniczny „Orchester der Landesregierung Düsseldorf e.V.”

godzina 18.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka, ul. Karkonoska 10, bilety 15, 25 zł

Koncert symfoniczny pt. „Freundschaft klingt - Nuty przyjaźni". W programie: Fryderyk Chopin Preludium e-moll op. 28 nr 4 (Instrumentacja - Leopold Stokowski), Henryk Wieniawski II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, Robert Schumann IV Symfonia d-moll op. 120. Orchester der Landesregierung Düsseldorf e.V. Judith Stapf - skrzypce Eberhard Bäumler - dyrygent. 

 

Marika w TOTU w ramach Scena Live

Marika w TOTU w ramach Scena Live

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, 2-4 października 2015

W niedzielę 4 października godz. 19.00 koncert finałowy: Marika z zespołem. Bilety: https://ekobilet.pl/totu

 

Dikanda w Starym Klasztorze

Dikanda w Starym Klasztorze

niedziela 4 października, godz.19.00, klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 35-40 zł

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie.
Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • 4 października godz. 20.00 Piękna i Bestia

 

Koncert zespołu LemOn

Koncert zespołu LemOn

godz. 20.00, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety w cenach: 49/59 zł

Muzyka LemONa to wybuchowa mieszanka różnych stylów muzycznych, korzeni etnicznych i wcześniejszych doświadczeń muzyków. Igor Herbut grał wcześniej m.in. w łemkowskich zespołach ludowych i śpiewał jako tenor w chórach, pianista Piotr Walicki wnosi do zespołu smakowite nowoczesne brzmienia, basista Piotr Kołacz funkową radość z grania, gitarzysta Piotr Rubik – drapieżną rockową gitarę i uduchowione, magiczne brzmienia. Uwielbiany przez fanów skrzypek dodaje słowiańską melancholię i nostalgię, a perkusista rytm nie do zatrzymania i jazzową lekkość i swobodę. 

 

Atrakcje we Wrocławiu

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę