Wrocław na weekend: 21-23 sierpnia [WYDARZENIA]

Przedostatni weekend sierpnia zapowiada się słonecznie, a na brak atrakcji nikt nie powinien narzekać. Centrum miasta opanują artyści uliczni: lalkarze, aktorzy cyrkowi, klauni, akrobaci, którzy zjadą do Wrocławia na BuskerBus – festiwal sztuki ulicznej. Kinomani mogą cieszyć się wciąż kinem w plenerze, można wybrać się na pergolę lub Wyspę Słodową, gdzie jak zawsze sporo się dzieje.  


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 21 sierpnia 2015 r.

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Najbliższy weekend na Placu Nowy Targ, 22 i 23 sierpnia, poświęcony będzie zdrowej diecie i najmłodszym. W sobotę odbędą się m.in. wykłady dotyczące Kuchni Pięciu Przemian, a w niedzielę kreatywne warsztaty recyklingowe i zajęcia taneczne dla dzieci. Będzie można także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poznać dyscypliny Światowych Igrzysk Sportowych 2017

Sobota, 22 sierpnia

 • godz.12.00 – zajęcia z psychodietetykiem – goście Centrum dowiedzą się, jakie składniki wybierać i komponować, aby nie narażać budżetu domowego.
 • godz. 14.00 – Berenika Jurecka, specjalista ds. żywienia opowie o Kuchni Pięciu Przemian przyrządzania pełnowartościowych posiłków, zgodnie z chińską filozofią przyrody, polegającą na odpowiednim łączeniu smaków – gorzkiego, słodkiego, ostrego, słonego i kwaśnego.

Niedziela, 23 sierpnia,

 • godz. 12.00-15.00 – odwiedzający będą mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli Oculus Samsung Virtual Reality i poznać sporty, które są elementem programu Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.
 • godz. 12.00-16.00 – odbędą się warsztaty taneczne dla dzieci w trzech blokach: 12.00, 14.00 i 16.00. Najmłodsi nauczą się m.in. tańca disco, zumby, salsy oraz stylu tańca Micheala Jacksona. Zajęcia poprowadzi tancerka Urszula Żebrowska.
 • godz. 13.00 i 15.00 – Katarzyna Iwanio – animator i arteterapeuta poprowadzi kreatywne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Zabawki z recyklingu”. Wykonane podczas zajęć zabawki dzieci będą mogły zabrać do domu.

 

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

Profesorskie ulice – wystawa plenerowa

ul. Kuźnicza

Wystawa planszowa pn. „Zachowana pamięć” przybliżająca sylwetki profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego, patronujących ulicom stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej ulic noszących nazwiska wrocławskich uczonych spotkać można na Oporowie – tam, gdzie po wojnie osiedlano kadrę profesorską. Kilkanaście „profesorskich ulic” jest też na Marszowicach na nowo wybudowanym osiedlu Malowniczym. Polsko-angielską wystawę przygotowaną przez Muzeum UWr będzie można oglądać do 28 sierpnia. 
Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia polskiej nauki we Wrocławiu.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 10 zł (grupowy – min. 10 osób), 30 zł (rodzinny 2+2), 20 zł (rodzinny 1+2), dzieci do 6 lat - bezpłatnie

Każdy, kto odwiedzi Stadion Wrocław, będzie mógł poczuć się jak piłkarz lub VIP, dzięki nowym trasom zwiedzania. W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Giełda Smaków w Sky Tower

Giełda Smaków w Sky Tower

piątek – sobota, godz. 9.00-21.00, niedziela, godz. 10.00-20.00, Galeria Handlowa w Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95

Kolejna, wakacyjna edycja Giełdy Smaków. Stragany z wysokogatunkowymi produktami spożywczymi pojawią się na poziomie 0 od 20 do 23 sierpnia. Będzie można kupić produkty z ekologicznych gospodarstw, m.in. staropolskie wędliny czy oryginalne sery – oscypki, sery kozie lub sery korycińskie. Nie zabraknie również pieczywa, wyrabianego zgodnie z tradycyjnymi recepturami oraz domowych ciast. Zwolennicy słodkich przekąsek będą mogli zakupić bakławę otomańską czy chałwę. Nie zabraknie również wyrobów tureckich i azerskich, aromatycznych herbat, ziół i przypraw z różnych zakątków świata. Pojawi się także stoisko z włoskimi winami. 

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona Antyfotografia

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu, w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii, i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

BuskerBus – festiwal sztuki ulicznej

BuskerBus – festiwal sztuki ulicznej

piątek-niedziela, godz. 14.00-17.00 i 19.00-23.00, Rynek, ul. Oławska

Na trzy dni (21-23.08) wrocławskie ulice zmienią się w kolorową i radosną scenę. XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus to jeden z najbardziej kolorowych i wesołych letnich festiwali w Polsce. Przed publicznością, w centrum miasta dają popis muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci, żywe pomniki, lalkarze. Tu nie ma sztywnego podziału na role artysty i widza. Artyści występować będą na Rynku i ul. Oławskiej. Każdy zaprezentuje swój 30-60 minutowy program dwa razy dziennie. Ich występy oglądać można za darmo, choć żaden z artystów nie obrazi się, gdy wrzuci się mu kilka monet do kapelusza.

 

Park - warsztaty akwarelowe w Empiku

Park – warsztaty akwarelowe w Empiku

godz. 17.00, salon Empik w Renomie, ul. Świdnicka 40, udział bezpłatny

Wydarzenia cyklu „Kreatywne lato” organizowane są przez Empik w okresie wakacyjnym na terenie całej Polski. W jago ramach od początku wakacji odbywają się warsztaty dla dzieci, podczas których mogą doskonalić swoje umiejętności manualne, a także spędzić kreatywnie czas pod okiem animatorów. Najbliższe zajęcia są ostatnimi w tym roku. Pod okiem prowadzącego dzieci wykonają akwarelowe drzewo.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu

Bezpłatne wycieczki dla dzieci od 5 do 12 lat z rodzicami w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

piątek, 21 sierpnia, godz. 18.00 – Historie z dreszczykiem. Wycieczka dla nieco starszych (8-12 lat)

sobota, 22 sierpnia, godz. 16.00 – Krasnoludki na tropie zwierząt

niedziela, 23 sierpnia, godz. 11.00 – Krasnoludki są na świecie! Wycieczka dla nieco młodszych (5-8 lat).

 

Zespół Plusmachine w restauracji Alyki

Zespół Plusmachine w restauracji Alyki

godz. 18.00-21.00, Restauracja Alyki, budynek Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95, wstęp wolny

Kolejne spotkanie z muzyką na żywo. Wystąpią Magdalena i Grzegorz Olszamowscy, czyli wrocławski Zespół Plusmachine. Goście zaprezentują jazzowe i popowe standardy w oryginalnych, autorskich aranżacjach. Będzie można usłyszeć m.in. takie utwory, jak: I feel lonley, Fever, All of me, czy Night and day oraz wiele innych. Restauracja ma niezależne wejście i ogródek letni. Rezerwacja stolików pod nr. tel. 71 780 66 82. Więcej na: www.alyki.pl

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena działa do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

Najbliższy weekend zagrają:

 • piątek, 21 sierpnia – A.P.A.M.A.U. Studencka kapela założona we Wrocławiu przez grupę przyjaciół zafascynowanych twórczością amerykańskich formacji rockowych, takich jak Pearl Jam, QOTSA czy Foo Fighters.
 • sobota, 22 sierpnia –  Pod masztem (zespół prezentujący spokojny balladowo-folkowy repertuar) oraz rockowa grupa Exit.

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18a, wstęp wolny

Piątek to już weekend ale poćwiczyć nie zaszkodzi.  Punktualnie o 19:00 do Zumby porwie was Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.

Zajęcia BEZPŁATNE, w każdy piątek do 4.09.2015.

 

Przyjaciółki z Wenus - spektakl

Przyjaciółki z Wenus – spektakl

godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, bilety 18 zł (normalny),12 zł (ulgowy)

Tryskająca humorem muzyczna opowieść o kobietach i mężczyznach. Dla kobiet spektakl jest szansą zgłębienia tajemnic budowania szczęśliwego związku. Zabawną i momentami liryczną historią. Dla mężczyzn to okazja do odbycia podróży w dziwny i fascynujący świat kobiecego umysłu. Spektakl zakłada poprzez śmiech i wspólną zabawę interakcję z publicznością. Kabaretowe sceny, niespodziewane zwroty akcji i wszechobecny humor, a także znane szlagiery przyprawione nutką pikanterii to główne atuty przedstawienia.

 

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W wybrane wakacyjne piątki, o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej doświadczeni bębniarze i animatorzy kultury zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej akcji odnalezienia Rytmu Miasta i rytmu własnego serca. Jeśli masz jakikolwiek instrument perkusyjny: djembe, conga, bongosy, cajon, werbel, bombo, marakasy, pudełka rezonansowe, grzechotki, dzwonki itp. oraz dysponujesz czasem w wakacyjne piątki, dołącz do wspólnej orkiestry. Dla przypadkowych amatorów wrażeń organizatorzy będą mieli coś pod ręką, więc brak instrumentu nie jest problemem.

 

Trzy razy łóżko – spektakl

Trzy razy łóżko – spektakl

godz. 21.00, Wrocławski Teatr Komedia (scena kameralna), pl. Teatralny 4, bilety 40 zł

To małżeńska komedia, która łączy lekkość stylu i żartu z pytaniami w tonie serio (np.: „Co jest lepsze: być piersiami reklamy społecznej czy twarzą wieprzowiny?"), przeplatając – jak w życiu – śmiech z powagą. 
Od 21 lipca do 31 sierpnia kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach: 16.00-19.00 oraz w każdy weekend na dwie godziny przed spektaklem. 

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.30, wstęp wolny

W czwarty weekend sierpnia zaprezentowane zostaną filmy poświęcone nie zawsze łatwym relacjom w rodzinie. Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • piątek, 21 sierpnia – „Mama”, reż. Xawier Dolan. Film uznany w 2014 r. przez jury festiwalu w Cannes za najlepszy film. 
 • sobota, 22 sierpnia – Nowozelandzki „Boy” to historia wychowywanego przez babcię 11-letniego chłopca, który uwielbia Michaela Jacksona i podobnie jak on chce być piosenkarzem.
 • niedziela, 23 sierpnia – „Kapitał ludzki” to francusko-włoski dramat, opowieść o dwóch włoskich rodzinach, których losy splatają się wskutek tragicznego wypadku drogowego. 

 

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów w Multikinie

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów w Multikinie

godz. 22.00-6.00, Multikino: Pasaż Grunwaldzki, Arkady Wrocławskie, bilety od 25 do 32 zł za całą noc w kinie (cztery filmy)

Noc grozy dla miłośników horrorów w kinach sieci Multikino. Specjalny pokaz premierowy „Sinister 2” (film wejdzie do kin 21 sierpnia). W repertuarze znajdą się  też: „Sinister”, uznany za najstraszniejszy horror ostatnich lat „Obecność”, bazująca na klasyce gatunku „Anabelle”.

Sobota, 22 sierpnia 2015 r.

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

sobota, 22 sierpnia

 • godz. 10.00 – Szlakiem księdza Paula Peikerta – kronikarza upadku Festung Breslau sprzed 70 lat. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – kościół św. Maurycego, kościół Trójcy Świętej, ul. Worcella

niedziela, 23 sierpnia

 • godz. 10.00 – Ślady i wpływy niderlandzkie we Wrocławiu. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku: dzieła artystów pochodzących z Niderlandów m.in. Gerharda Hendrika z Amsterdamu
 • dla rodzin z dziećmi: Poznajemy herb miasta Wrocławia. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry)

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne –Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Najbliższy weekend na Placu Nowy Targ, poświęcony będzie zdrowej diecie i najmłodszym. W sobotę odbędą się m.in. wykłady dotyczące Kuchni Pięciu Przemian, a w niedzielę kreatywne warsztaty recyklingowe i zajęcia taneczne dla dzieci. Będzie można także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poznać dyscypliny Światowych Igrzysk Sportowych 2017

Sobota, 22 sierpnia

 • godz.12.00 – zajęcia z psychodietetykiem – goście Centrum dowiedzą się, jakie składniki wybierać i komponować, aby nie narażać budżetu domowego
 • godz. 14.00 – Berenika Jurecka, specjalista ds. żywienia opowie o Kuchni Pięciu Przemian przyrządzania pełnowartościowych posiłków, zgodnie z chińską filozofią przyrody, polegającą na odpowiednim łączeniu smaków – gorzkiego, słodkiego, ostrego, słonego i kwaśnego.

Niedziela, 23 sierpnia,

 • godz. 12.00-15.00 – odwiedzający będą mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli Oculus Samsung Virtual Reality i poznać sporty, które są elementem programu Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.
 • godz. 12.00-16.00 – odbędą się warsztaty taneczne dla dzieci w trzech blokach: 12.00, 14.00 i 16.00. Najmłodsi nauczą się m.in. tańca disco, zumby, salsy oraz stylu tańca Micheala Jacksona. Zajęcia poprowadzi tancerka Urszula Żebrowska.
 • godz. 13.00 i 15.00 – Katarzyna Iwanio – animator i arteterapeuta poprowadzi kreatywne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Zabawki z recyklingu”. Wykonane podczas zajęć zabawki dzieci będą mogły zabrać do domu.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Giełda Smaków w Sky Tower

Giełda Smaków w Sky Tower

piątek - sobota, godz. 9.00-21.00, niedziela, godz. 10.00-20.00, Galeria Handlowa w Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95

Kolejna, wakacyjna edycja Giełdy Smaków. Stragany z wysokogatunkowymi produktami spożywczymi pojawią się na poziomie 0 od 20 do 23 sierpnia. Będzie można kupić produkty z ekologicznych gospodarstw, m.in. staropolskie wędliny czy oryginalne sery – oscypki, sery kozie lub sery korycińskie. Nie zabraknie również pieczywa, wyrabianego zgodnie z tradycyjnymi recepturami oraz domowych ciast. Zwolennicy słodkich przekąsek będą mogli zakupić bakławę otomańską czy chałwę. Nie zabraknie również wyrobów tureckich i azerskich, aromatycznych herbat, ziół i przypraw z różnych zakątków świata. Pojawi się także stoisko z włoskimi winami. 

 

Nieustające Wakacje w Aquaparku Wrocław

Nieustające Wakacje w Aquaparku Wrocław

godz. 10.00-18.00, ul. Borowska 99

Mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy potrzebują letniego wypoczynku w centrum miasta. Można popływać, potańczyć, aktywnie spędzić czas lub opalać się na leżaku.

sobota, 22 sierpnia

 • godz. 11.00-17.00 – Gigantyczne bańki mydlane

  Zabawa dla dzieci i dorosłych z naprawdę ogromnymi bańkami. W programie konkursy, warsztaty i wyzwania. Na odważnych czekają upominki i atrakcyjne nagrody.  miłośników magicznych baniek mydlanych! Kierunek =>  baseny zewnętrzne, kompleks Basenów Rekreacyjnych

 • godz. 8.00-23.00 – Wodny plac zabaw

  Zabawy na wodnym torze przeszkód o długości aż 16 m. Podczas pokonywania toru animatorzy będą stawiać przed śmiałkami różne wyzwania.

  Uwaga! Atrakcja tylko dla osób umiejących pływać. Kierunek => Basen Pływacki, kompleks Basenów Rekreacyjnych

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

AQUAFITNESS DLA KAŻDEGO

Przez całe wakacje codzienne zajęcia aquafitness, które odbywają się o każdej pełnej godzinie (pomiędzy 10.00-17.00). 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

 

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, koszt: 199 zł (za osobę lub parę) wcześniejsza rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

Na strzelnicy instruktorzy, przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję.

 

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

Profesorskie ulice – wystawa plenerowa

ul. Kuźnicza

Wystawa planszowa pn. „Zachowana pamięć” przybliżająca sylwetki profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego, patronujących ulicom stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej ulic noszących nazwiska wrocławskich uczonych spotkać można na Oporowie – tam, gdzie po wojnie osiedlano kadrę profesorską. Kilkanaście „profesorskich ulic” jest też na Marszowicach na nowo wybudowanym Osiedlu Malowniczym. Polsko-angielską wystawę przygotowaną przez Muzeum UWr będzie można oglądać do 28 sierpnia. 
Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia polskiej nauki we Wrocławiu.

 

Jeż na Przedmieściu Oławskim

Jeż na Przedmieściu Oławskim

godz. 10.00, podwórko między ulicami Mierniczą, Łukasińskiego, Prądzyńskiego i Komuny Paryskiej, udział bezpłatny

Jest różowo-liliowo-pomarańczowo-czerwony, dmuchany i ma integrować mieszkańców. Olbrzymi kolorowy jeż jest częścią projektu realizowanego przez Europejską Stolicę Kultury 2016 „Wrocław – wejście od podwórza”. Pojawił się w poniedziałek na podwórku na tzw. „Trójkącie", wzbudzając zachwyt dzieci. Jeż będzie wędrował od 13 do 29 sierpnia po podwórkach Przedmieścia Oławskiego. Autorką jeża jest Iza Rutkowska.

 

Targ staroci pod Iglicą

Targ staroci pod Iglicą

godz. 8.00-18.00, plac pod Iglicą koło Hali Stulecia

Stare meble, naczynia, ozdoby, książki, obrazy i wszystko to, co zalega na strychach i piwnicach. Dla niektórych niepotrzebne śmieci, dla innych prawdziwe skarby. Dla tych, którzy wybiorą się na kolejny targ staroci to okazja do znalezienia przedmiotu z duszą, lub który pasuje do wnętrza. Na targu wystawi się kilkudziesięciu wystawców.

 

Warsztat tańca brzucha

Warsztat tańca brzucha

godz. 9.30-12.00, Studio Suenos Szkoła Flamenco, ul. Czysta 2-4, 1 piętro, udział: 100 zł/5 h

Dwudniowy warsztat tańca orientalnego z Samirą (Anna Mendak). Nowa wakacyjna choreografia, dynamiczna, poziom średni. Zapisy: Anna Mendak 608 270 456, ania@samira.art.pl

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

w każdą sobotę i niedzielę sierpnia, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II część projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. Aktorzy użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

w godz. 11.00-19.00, plac na Wyspie Słodowej

Cykliczna impreza gastronomiczna w plenerze, odbywająca się każdej soboty, począwszy od 16 maja, do pierwszych chłodów. Wrocławskie restauracje i bary prezentują swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze. Podczas pikniku działać będzie wypożyczalnia kocy, gier planszowych oraz gier typu bule, badminton. Oprócz tego na najmłodszych czekają animacje i zabawy.

 

Wrocławscy ulicożercy - festiwal foodtrucków i zacnego piwa

Wrocławscy Ulicożercy – Festiwal Food Trucków i Zacnego Piwa

godz. 11.00-19.00, ul. Hubska 44, Browar Mieszczański

Letnia edycja Wrocławskich Ulicożerców. Na gości czekać będzie kilkadziesiąt gastrowozów z wakacyjnym menu. Organizatorzy zapowiadają kulinarne niespodzianki.

 

SWAP Wrocław w Barbarze

SWAP Wrocław w Barbarze

godz. 11.00-13.00, Barbara, ul. Świdnicka 8b (naprzeciw KFC)

Bezgotówkowa wymiana ubrań SWAP Wrocław tym razem w legendarnej Barbarze. Cykl imprez wymiany ubrań SWAP Wrocław organizowany jest od lutego 2013 roku. Uczestniczki wezmą udział w losowaniu nagród. Oprócz babeczek od Babeczkowej Poczty Cookie with Love, do wygrania będzie usługa fryzjerska, ufundowana przez Żania Strzyże i zakupy z personal shopperką Dżoolką. Każda z uczestniczek dostanie również bon na bezpłatny przegląd dentystyczny w gabinecie DrDenty.

 

MeetUP 2015 w Hali Stulecia

MeetUP 2015 w Hali Stulecia

godz.11.00-20.00, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, bilety 40 zł (jednoosobowy), 110 zł (trzyosobowy), 140 zł (czteroosobowy), w dniu imprezy bilety 50 zł (pojedynczy)

10 tys. fanów YouTube spotka się z twórcami wideo w internecie. Ambasadorami MeetUP2015 są jedni z najpopularniejszych youtuberów w Polsce: ReZigiusz, Stuu i MultiGamepPlayGuy. Oprócz nich we Wrocławiu pojawi się też ponad stu gamerów, vlogerów, pranksterów i cosplayerów. Podczas wydarzenia zostaną rozegrane mecze w League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive, które będą komentowane przez największe gwiazdy e-sportu. Całości towarzyszyć będą występy młodych gwiazd muzycznej strony internetu.

Ponadto spotkanie z ekspertami branży internetowej oraz socialowej podczas panelu Biznes & Media. Gość specjalny –minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: unihokej, karate, sumo, joga, bule

Sportowa Wyspa: unihokej, karate, sumo, joga, bule

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

W ten weekend można będzie spróbować swoich sił w unihokeju oraz karate. Do dyspozycji uczestników będą także tory do gry w bule, stanowiska do badmintona, turnballe, łuki oraz ściankę wspinaczkową. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w pojedynkach sumo i biegach na orientację. Od godz. 16.00 do 19.00 odbędą się zajęcia jogi. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

 
 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli, os. Sobieskiego)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i od tego weekendu w parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę do końca września od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty.

Od najbliższej soboty rusza czwarty pawilon kultury – stanie on na Zakrzowie, przy ul. Królewskiej w pobliżu pętli autobusowej os. Sobieskiego

Park Południowy

sobota, 22 sierpnia 

 • 16.00-17.00 – lekcję i pokaz salsy poprowadzi szkoła tańca New Quality
 • 17.00-18.00 – o technice nauki języków obcych w swoim wykładzie „Nauka języków okiem poligloty” opowie władający sześcioma językami Kamil Kaszubski
 • 18.00-19.00 – koncert zespołu The TacTopers Band

niedziela, 23 sierpnia

 • 14.00-14.45 – warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” prowadzone przez Narodowe Forum Muzyk

 • 15.00-17.00 – wykład prowadzony przez lekarz psychiatrę Kingę Mikusek

 • 17.00-18.00 – Popołudniowa herbatka z książką - Wybory Literackie

 • 18.00-19.00 – warsztaty i pokaz stepowania w wykonaniu Darka Dudzika z Wrocławskiej Stepowni

Park Grabiszyński

sobota, 22 sierpnia

 • 18.00-19.00 – miniwykład „Mała fretka, wiele kłopotów” – na spotkanie z publicznością zapraszają właściciele fretki (będą w parku razem z nią)

niedziela, 23 sierpnia

 • 15.15-16.00 – warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, prowadzone przez Narodowe Forum Muzyki
 • 16.00-17.00 – odkrywamy park Grabiszyński – spacer dla małych i dużych,  Monika, autorka bloga www.dolnyslaskdlauli.blogspot.com, poprowadzi na wycieczkę po okolicach pawilonu kultury,

 • 17.00-18.00 – czytanki dla dzieci – blogerka Asia Gala czyta najmłodszym książki

 • 18.00-19.30 – Głosowisko – warsztaty śpiewu i ruchu – wspólne ćwiczenie głosu  i ciała

Park Staszica

sobota, 22 sierpnia

 • od 12.00 – całodzienny piknik stowarzyszenia „W Tonacji Serca” (będą koncerty, zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy)

niedziela, 23 sierpnia

 • 16.45-17.30 – warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, prowadzone przez Narodowe Forum Muzyki

Park Jedności, ul. Królewska

sobota, 22 sierpnia

 • od 12.00 – wymiana książek    
 • 16.00-17.00 – uroczyste otwarcie pawilonu, które uświetni pokaz i warsztaty stepowania w wykonaniu Wrocławskiej Stepowni 
 • 17.00-18.00 – koncert poezji śpiewanej „Oczyma duszy mojej” w wykonaniu Katarzyny Nowak i Jerzego Brodzińskiego

niedziela, 23 sierpnia

 • 12.00-14.00 – „Z fascynacji do dekoracji” wystawa rękodzieła artystycznego  Mirosławy Janek
 • 16.00-16.45 – Cały Zakrzów czyta dzieciom – klasykę literatury dziecięcej, „Muminki” czyta Monika Glińska
 • 17.00-18.30 – Fitness w Parku Jedności z City Sports 4People (zumba, modelowanie sylwetki)    

Koordynatorzy

 

Lato na Pergoli 2015 - weekend 22-23 sierpnia

Lato na Pergoli 2015 – weekend 22-23 sierpnia

sobota godz. 12.00-22.20, niedziela godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Ostatni  weekend atrakcji w ramach akcji „Lato na Pergoli”. W programie m.in. sport na świeżym powietrzu, gry i zabawy dla dzieci oraz Kino Letnie. A wszystko na Terenach Wystawowych przy Hali Stulecia.

W sobotę będzie można zobaczyć, jakie dyscypliny dominować będą podczas The World Games 2017, wziąć udział w kilku grach z oferty sportów nieolimpijskich i powalczyć o upominki ufundowane przez Halę Stulecia oraz Ossolineum. A także wziąć udział w plenerowych zajęciach z Nordic Walking.

W niedzielę pokazy tańca młodzieży ze Studia Tańca BellArt. Ponadto masaże m.in. reklaksacyjno-terapeutyczny, dla kobiet w ciąży czy tzw. osteopatia dla każdego.

Sobota, 22 sierpnia

 • 12:00-18:00 – strefa zabaw dla dzieci – zamki dmuchane, trampoliny, kule wodne
 • 12:00-18:00 – letnia księgarnia Ossolineum
 • 12:00-18:00 – pokazy kulinarne, degustacje oraz prezentacja sprzętu kuchennego
 • 12:00-18:00 – Pracownia Zdrowia: konsultacje terapeutyczne, porady i zalecenia profilaktyczne w zakresie treningu, pokazy terapii dla sportowców
 • 12:30- pokaz wykonywania słodyczy z Cukier Lukier
 • 14:00-16:00 – Fitness na Pergoli – zajęcia nordic walking
 • 14:00-18:00 – „Zamień bańkę na marzenie” puszczanie baniek mydlanych, akcja informacyjna i zbiórka pieniędzy na dolnośląskie domy dziecka
 • 12:00-18:00 – promocja dyscyplin The World Games 2017 wraz z trenerami osiedlowymi
 • 21:30 – pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej – Marzenia
 • 22:00 – plenerowe Kino Letnie – Zniewolony

Niedziela, 23 sierpnia

 • 12:00-18:00 – strefa zabaw dla dzieci – zamki dmuchane, trampoliny, kule wodne
 • 12:00-18:00 – letnia księgarnia Ossolineum
 • 12:00-18:00 – pokazy kulinarne, degustacje oraz prezentacja sprzętu kuchennego firmy Tefal
 • 12:00-18:00 – gabinety Pracownia Zdrowia proponują chwilę relaksu dla zabieganych, a w tym: masaże relaksacyjno – terapeutyczne, masaże dla kobiet w ciąży, osteopatia dla każdego (możliwość konsultacji z terapeutami od masażu leczniczego)
 • 14:30 – pokaz wykonywania słodyczy z Cukier Lukier
 • 12:00- 18:00 – Fundacja Rosa - „Rakoobrona” – ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do osób młodych w wieku 14-19 lat bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku czerniaka skóry
 • 17:15 – Studio Tańca BellArt – pokazy tańca  wykonaniu młodych podopiecznych z formacji Fleksi

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie – „Przygody Słoniczki Elii” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis – miasto wewnątrz pnia drzewa. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona Antyfotografia

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu, w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii, i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Aktywna Sobota w ramach Projektu Wzgórze

Aktywna Sobota w ramach Projektu Wzgórze

godz. 12.00-18.00, Wzgórze Partyzantów, ul. Piotra Skargi 18a, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Będzie można poskakać na trampolinach czy też wziąć udział w innych zajęciach fitness ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.

Zapisy telefoniczne 668 150 575 lub mailowo projektwzgorze@gmail.com.

Program
 • godz. 12.00 zajęcia jogi, którą co sobota prowadzi Mandala Art&Joga. 
 • godz. 17.00 jumping frog (trampoliny)
 • godz. 18.00 body pump

 

Sobota z Agielskim w Sky Tower

Sobota z Angielskim w Sky Tower

godz. 13.00, Centrum edukacyjne FasTracKids w galerii handlowej Sky Tower (poziom +1)

FasTracKids to centrum edukacyjne, do którego rodzice mogą przyprowadzić dzieci na edukacyjną sobotę z językiem angielskim. W FasTracKids korzysta się z interaktywnej technologii oraz technik nauczania angażujących wszystkie zmysły, co pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka. Program przewiduje darmowe badania poziomu biegłości dziecka, lekcję pokazową zajęć, prezentację dla rodziców oraz wiele innych rzeczy. Zapisy mailem na: wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

BuskerBus – festiwal sztuki ulicznej

BuskerBus – festiwal sztuki ulicznej

piątek-niedziela, godz. 14.00-17.00 i 19.00-23.00, Rynek, ul. Oławska

Na trzy dni (21-23.08) wrocławskie ulice zmienią się w kolorową i radosną scenę. XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus to jeden z najbardziej kolorowych i wesołych letnich festiwali w Polsce. Przed publicznością, w centrum miasta dają popis muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci, żywe pomniki, lalkarze. Tu nie ma sztywnego podziału na role artysty i widza. Artyści występować będą na Rynku i ul. Oławskiej. Każdy zaprezentuje swój 30-60-minutowy program dwa razy dziennie. Ich występy oglądać można za darmo, choć żaden z artystów nie obrazi się, gdy wrzuci się mu kilka monet do kapelusza.

 

Plenerowa Giełda Fonograficzna

Plenerowa Giełda Fonograficzna

godz. 17.00-20.00, plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne skierowane do osób, które zainteresowane są wymianą kupnem lub sprzedażą analogowych nośników z muzyką. Okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt CD, kaset lub winyli, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze o muzyce.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu

Bezpłatne wycieczki dla dzieci od 5 do 12 lat z rodzicami w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

sobota, 22 sierpnia, godz. 16.00 – Krasnoludki na tropie zwierząt

niedziela, 23 sierpnia, godz. 11.00 – Krasnoludki są na świecie! Wycieczka dla nieco młodszych (5-8 lat).

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Wyspa Słodowa, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena działa do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

Najbliższy weekend zagrają:

 • sobota, 22 sierpnia –  Pod masztem (zespół prezentujący spokojny balladowo-folkowy repertuar) oraz rockowa grupa Exit.

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

Kino Nowe Horyzonty – „Zawsze piękne\" data-mce-src=

Kino Nowe Horyzonty – „Zawsze piękne” z National Theatre

godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 190', bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

David Hare na podstawie powieści Katherine Boo, reżyseria: Rufus Norris. Laureatka nagrody Pulitzera Katherine Boo spędziła trzy lata w Annawadi, slumsach stolicy Indii, obserwując życie drobnych złodziei, nieletnich śmieciarzy i kobiet. Swoje obserwacje opisała w bezkompromisowej książce „Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju” (Behind the Beautiful Forevers). Sztukę na motywach bestsellera napisał David Hare (scenarzysta filmu Godziny) – bohaterowie, mieszkańcy rynsztokowej dzielnicy biedy Bombaju, w przejmujący sposób opowiadają o swojej codzienności, lękach, radościach i marzeniach.

 

Miejskie Granie: Organek

Miejskie Granie: Organek

godz. 20.00, plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka, którego debiut płytowy (Głupi, Mystic Production, 2014) wyraźnie zdominował rynek wydawniczy w Polsce w ubiegłym roku. Laureat licznych nagród oraz uczestnik największych polskich festiwali (m.in. Męskie Granie 2014, Warsaw Orange Festival 2014). Muzyka kwartetu realizowana na żywo wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie „Głupi”, pchając zespół bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe.

 

Z twoja córką? Nigdy! spektakl

Z twoja córką? Nigdy! –spektakl

godz. 20.00, Wrocławski Tatr Komedia, pl. Teatralny, bilety 40 zł.

Sztuka autorstwa Antonína Procházky – czeskiego komediopisarza, aktora i reżysera. Oparta na klasycznej formule komedii pomyłek – zarówno tych sytuacyjnych, jak i przede wszystkim emocjonalno-uczuciowych, napisana dowcipnym językiem. Przedstawia historię dwóch zaprzyjaźnionych od lat par małżeńskich – Szimandlów i Koukolików. Występują m.in. popularni aktorzy, znani z serialu „Pierwsza miłość”. Spektakl okraszony piosenkami w wykonaniu Karela Gotta,

 

Dżob - spektakl w Capitolu

Dżob – spektakl w Capitolu

godz. 20.00 (sobota), godz. 19.00 (niedziela), Teatr Muzyczny Capitol (scena kameralna), al. Piłsudskiego, bilety 25 zł

Dawniej „chałtura”, dziś „dżob”. Występ aktora, wokalisty, tancerza, akrobaty, tresera dzikich zwierząt na imprezie firmowej, festynie, uświetnienie wręczania jakichś medali.  Utrzymanie dla wielu artystów. Niektórzy traktują to jako odskocznię, chwilowe podreperowanie budżetu, inni grzęzną w tym na dobre, jeszcze inni tym gardzą. Dla Konrada Imieli i Mariusza Kiljana „bicie dżobów” było niegdyś podstawowym źródłem utrzymania. Gdy opowiadają o niektórych ekstremalnych przygodach z barbórek, dni buraka cukrowego czy jubileuszy firm, włosy jeżą się na głowie, brzuch boli ze śmiechu, a oczy przecierane są ze zdumienia. 

 

Muzyczna Wyspa: jazz i gospel

Muzyczna Wyspa: jazz i gospel

godz. 20.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Grasz na gitarze lub śpiewasz? A może zawsze o tym marzyłeś, ale bałeś się spróbować? Organizatorzy zapraszają do wspólnego muzykowania na Wyspie Słodowej.

W wybrane soboty lipca i sierpnia o godz. 20.30 na Wyspie Słodowej odbywają się warsztaty gitarowe „Muzyczne Podróże”. Należy zabrać własną gitarę. Podczas najbliższego spotkania tematem będzie jazz i gospel.

 

Kino plenerowe Krucza

Kino plenerowe Krucza

godz. 20.30, ul. Krucza, róg Mieleckiej (podwórko kamienicy), wstęp wolny

Kino plenerowe Krucza to inicjatywa mająca na celu sprowadzanie wydarzeń kulturalnych do dzielnic a nie tylko centrum Wrocławia. Realizowana jest w ramach mikroGRANTÓW ESK w sezonie letnim 2015. W ramach przedsięwzięcia na ścianie garażowej na podwórku kamienicy przy ulicy Kruczej (róg Mieleckiej, osiedle Gajowice) zostanie wyświetlonych 10 filmów – zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Uwaga! Na seans należy wziąć z sobą koce lub karimaty do siedzenia.

22 sierpnia, dla dzieci  – „Nocturna”, reż. A. Garcia oraz V. Moldanado

 

Kino na basenie

Kino na basenie

godz. 21.00, Aquapark Wrocław, tereny zewnętrzne Basenów Rekreacyjnych, wstęp w cenie biletu

„Przepis na miłość”, reż. Jean-Pierre Améris. 80 minut francusko-belgijskiej komedii romantycznej o dwójce nieśmiałych ludzi. Tych dwoje mogłoby stanowić idealną parę. Gdyby tylko któreś z nich odważyło się zrobić pierwszy krok…

Kierunek =>  baseny zewnętrzne, kompleks Basenów Rekreacyjnych

 

Letnie kino na dachu w Renomy

Letnie kino na dachu w Renomy

godz. 21.30, ze względów bezpieczeństwa liczba widzów na dachu jest ograniczona i nie powinna przekroczyć 300 osób

DH Renoma zaprasza na „Filmowe smaki lata”, czyli wieczorne seanse letniego kina na dachu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest kuchnia i gotowanie. Do dyspozycji widzów będą wygodne leżaki.

Repertuar seansów w DH Renoma:

 • 22 sierpnia – Faceci od kuchni
 • 29 sierpnia – Życie od kuchni

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.30, wstęp wolny

W czwarty weekend sierpnia zaprezentowane zostaną filmy poświęcone nie zawsze łatwym relacjom w rodzinie. Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • sobota, 22 sierpnia – Nowozelandzki „Boy” to historia wychowywanego przez babcię 11-letniego chłopca, który uwielbia Michaela Jacksona i podobnie jak on chce być piosenkarzem.
 • niedziela, 23 sierpnia – „Kapitał ludzki” to francusko-włoski dramat, opowieść o dwóch włoskich rodzinach, których losy splatają się wskutek tragicznego wypadku drogowego. 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Plenerowe kino letnie

Plenerowe kino letnie

godz. 22.00, Pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Po pokazie specjalnym Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, na Pergoli przy Hali Stulecia odbędzie się projekcja amerykańsko-brytyjskiego dramatu historycznego  „Zniewolony” w reżyserii Steve’a McQueena.

 

Zwierzaki na Dachu

Zwierzaki na Dachu

Klub PRALNIA, ul. Krakowska 100, bilety 27-39 zł, bilety: http://biletprosze.pl/event/20

II edycja imprezy przebieranej. Obowiązuje „zwierzęcy strój” lub zwierzęce akcenty w ubraniu, np. skarpety w centki, pasek w wężowe wzory itp. Muzyka: berliński duet KAISER SOUZAI z Berlina. Regularnie okupują wysokie miejsca w pierwszych 10 portali muzycznych promujących muzykę techno. Zagrają jeszcze dwa duety: Miód (Warszawa / Wrocław) i SEB & RODRIGEZZ (Wrocław).  

Niedziela, 23 sierpnia 2015 r.

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

niedziela, 23 sierpnia

 • godz. 10.00 – Ślady i wpływy niderlandzkie we Wrocławiu. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku: dzieła artystów pochodzących z Niderlandów, m.in. Gerharda Hendrika z Amsterdamu
 • dla rodzin z dziećmi: Poznajemy herb miasta Wrocławia. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry)

 

Giełda Smaków w Sky Tower

Giełda Smaków w Sky Tower

piątek - sobot, godz. 9.00-21.00, niedziela, godz. 10.00-20.00, Galeria Handlowa w Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95

Kolejna, wakacyjna edycja Giełdy Smaków. Stragany z wysokogatunkowymi produktami spożywczymi pojawią się na poziomie 0 od 20 do 23 sierpnia. Będzie można kupić produkty z ekologicznych gospodarstw, m.in. staropolskie wędliny czy oryginalne sery – oscypki, sery kozie lub sery korycińskie. Nie zabraknie również pieczywa, wyrabianego zgodnie z tradycyjnymi recepturami oraz domowych ciast. Zwolennicy słodkich przekąsek będą mogli zakupić bakławę otomańską czy chałwę. Nie zabraknie również wyrobów tureckich i azerskich, aromatycznych herbat, ziół i przypraw z różnych zakątków świata. Pojawi się także stoisko z włoskimi winami. 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesięciu wspaniałych wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. 

 

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, koszt: 199 zł (za osobę lub parę) wcześniejsza rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

Na strzelnicy instruktorzy, przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Najbliższy weekend na Placu Nowy Targ, poświęcony będzie zdrowej diecie i najmłodszym. W sobotę odbędą się m.in. wykłady dotyczące Kuchni Pięciu Przemian, a w niedzielę kreatywne warsztaty recyklingowe i zajęcia taneczne dla dzieci. Będzie można także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poznać dyscypliny Światowych Igrzysk Sportowych 2017.

niedziela, 23 sierpnia

 • godz. 12.00-15.00 – odwiedzający będą mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli Oculus Samsung Virtual Reality i poznać sporty, które są elementem programu Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017
 • godz. 12.00-16.00 – odbędą się warsztaty taneczne dla dzieci w trzech blokach: 12.00, 14.00 i 16.00. Najmłodsi nauczą się m.in. tańca disco, zumby, salsy oraz stylu tańca Michaela Jacksona. Zajęcia poprowadzi tancerka Urszula Żebrowska
 • godz. 13.00 i 15.00 – Katarzyna Iwanio – animator i arteterapeuta poprowadzi kreatywne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Zabawki z recyklingu”. Wykonane podczas zajęć zabawki dzieci będą mogły zabrać do domu.

 

Festiwal Smaków Dolnoślaskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.00, ul. Zwycięska 4-8 (przy hotelu AGRO), wstęp wolny

W każdą niedzielę spotykanie w gronie dolnośląskich rolników i producentów. Oprócz udanych zakupów można porozmawiać bezpośrednio z producentami o ich pracy i pasji. W ofercie szeroka gama warzyw; od marchewki, pietruszki po cukinie, ziemniaki, sery kozie, owcze i z mleka krowiego, twarożki, sery dojrzewające i żółte, masło, maślanka, mleko, wędliny, oleje zimno tłoczone z najlepszych tłoczni dolnośląskich. Są stoły, ławy, koce. Na miejscu można piknikować z całą rodziną na fantastycznej łące. Dla wszystkich gości kawa gratis. W zależności od temperatury otoczenia może być gorąca lub mrożona.

 

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

Profesorskie ulice – wystawa plenerowa

ul. Kuźnicza

Wystawa planszowa pn. „Zachowana pamięć” przybliżająca sylwetki profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego, patronujących ulicom stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej ulic noszących nazwiska wrocławskich uczonych spotkać można na Oporowie – tam, gdzie po wojnie osiedlano kadrę profesorską. Kilkanaście „profesorskich ulic” jest też na Marszowicach na nowo wybudowanym osiedlu Malowniczym. Polsko-angielską wystawę przygotowaną przez Muzeum UWr będzie można oglądać do 28 sierpnia. 
Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia polskiej nauki we Wrocławiu.

 

Targ staroci pod Iglicą

Targ staroci pod Iglicą

godz. 8.00-18.00, plac pod Iglicą koło Hali Stulecia

Stare meble, naczynia, ozdoby, książki, obrazy i wszystko to, co zalega na strychach i piwnicach. Dla niektórych niepotrzebne śmieci, dla innych prawdziwe skarby. Dla tych, którzy wybiorą się na kolejny targ staroci, to okazja do znalezienia przedmiotu z duszą lub który pasuje do wnętrza. Na targu wystawi się kilkudziesięciu wystawców.

 

Warsztat tańca brzucha

Warsztat tańca brzucha

godz. 9.30-12.00, Studio Suenos Szkoła Flamenco, ul. Czysta 2-4, 1 piętro, udział: 100 zł/5h

Dwudniowy warsztat tańca orientalnego z Samirą (Anna Mendak). Nowa wakacyjna choreografia, dynamiczna, poziom średni. Zapisy: Anna Mendak 608 270 456, ania@samira.art.pl

 

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w parku Słowackiego

godz. 10.15, park Słowackiego (za Panoramą Racławicką)

Jak co roku, w wakacje Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku – na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non profit – zajęcia prowadzone doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

w każdą sobotę i niedzielę sierpnia, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II część projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

godz. 11.00, Barka Tumska czas trwania: ~1 h

W każdą niedzielę o 11.00 fitness prowadzony przez doświadczonych instruktorów z Jupiter Sport. Dla wszystkich wytrwałym koktajl białkowy serwowany przez Barkę Tumską. Należy mieć ze sobą: wodę, ręcznik, strój sportowy i dobry humor.

 

Wrocławscy ulicożercy - festiwal foodtrucków i zacnego piwa

Wrocławscy Ulicożercy – Festiwal Food Trucków i Zacnego Piwa

godz. 11.00-19.00, ul. Hubska 44, Browar Mieszczański

Letnia edycja wrocławskich ulicożerców. Na gości czekać będzie kilkadziesiąt gastrowozów z wakacyjnym menu. Organizatorzy zapowiadają kulinarne niespodzianki.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: unihokej, karate, sumo, joga, bule

Sportowa Wyspa: unihokej, karate, sumo, joga, bule

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

W ten weekend (22-23 sierpnia) od godz. 12.00 m.in.: można będzie spróbować swoich sił w unihokeju oraz karate. Do dyspozycji uczestników oddamy także tory do gry w bule, stanowiska do badmintona, turnballe, łuki oraz ściankę wspinaczkową. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w pojedynkach sumo i biegach na orientację. Od godz. 16.00 do 19.00 odbędą się zajęcia jogi. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli, os. Sobieskiego)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i od tego weekendu w parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę do końca września od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty.

Od najbliższej soboty rusza czwarty pawilon kultury – stanie on na Zakrzowie, przy ul. Królewskiej w pobliżu pętli autobusowej os. Sobieskiego

Park Południowy

niedziela, 23 sierpnia

 • 14.00-14.45 – warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” prowadzone przez Narodowe Forum Muzyk

 • 15.00-17.00 – wykład prowadzony przez lekarz psychiatrę Kingę Mikusek

 • 17.00-18.00 – Popołudniowa herbatka z książką - Wybory Literackie

 • 18.00-19.00 – warsztaty i pokaz stepowania w wykonaniu Darka Dudzika z Wrocławskiej Stepowni

Park Grabiszyński

niedziela, 23 sierpnia

 • 15.15-16.00 – warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, prowadzone przez Narodowe Forum Muzyki
 • 16.00-17.00 – odkrywamy park Grabiszyński – spacer dla małych i dużych – Monika, autorka bloga www.dolnyslaskdlauli.blogspot.com, poprowadzi na wycieczkę po okolicach pawilonu kultury

 • 17.00-18.00 – czytanki dla dzieci – blogerka Asia Gala czyta najmłodszym książki
 • 18.00-19.30 – Głosowisko – warsztaty śpiewu i ruchu –wspólne ćwiczenie głosu  i ciała

Park Staszica

niedziela, 23 sierpnia

 • 16.45-17.30 – warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, prowadzone przez Narodowe Forum Muzyki

Park Jedności, ul. Królewska

niedziela, 23 sierpnia

 • 12.00-14.00 – „Z fascynacji do dekoracji” wystawa rękodzieła artystycznego  Mirosławy Janek
 • 16.00-16.45 – Cały Zakrzów czyta dzieciom – klasykę literatury dziecięcej, „Muminki” czyta Monika Glińska
 • 17.00-18.30 – Fitness w Parku Jedności z City Sports 4People (zumba, modelowanie sylwetki)    

Koordynatorzy

 

Lato na Pergoli 2015 - weekend 22-23 sierpnia

Lato na Pergoli 2015 – weekend 22-23 sierpnia

sobota godz. 12.00-22.20, niedziela godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Ostatni  weekend atrakcji w ramach akcji „Lato na Pergoli”. W programie m.in. sport na świeżym powietrzu, gry i zabawy dla dzieci oraz Kino Letnie. A wszystko na Terenach Wystawowych przy Hali Stulecia.

W sobotę będzie można zobaczyć, jakie dyscypliny dominować będą podczas The World Games 2017, wziąć udział w kilku grach z oferty sportów nieolimpijskich i powalczyć o upominki ufundowane przez Halę Stulecia oraz Ossolineum. A także wziąć udział w plenerowych zajęciach z Nordic Walking.

W niedzielę pokazy tańca młodzieży ze Studia Tańca BellArt. Ponadto masaże m.in. reklaksacyjno-terapeutyczny, dla kobiet w ciąży czy tzw. osteopatia dla każdego.

Niedziela, 23 sierpnia

 • 12:00-18:00 – strefa zabaw dla dzieci – zamki dmuchane, trampoliny, kule wodne
 • 12:00-18:00 – letnia księgarnia Ossolineum
 • 12:00-18:00 – pokazy kulinarne, degustacje oraz prezentacja sprzętu kuchennego firmy Tefal
 • 12:00-18:00 – gabinety Pracownia Zdrowia proponują chwilę relaksu dla zabieganych, a w tym: masaże relaksacyjno – terapeutyczne, masaże dla kobiet w ciąży, osteopatia dla każdego (możliwość konsultacji z terapeutami od masażu leczniczego)
 • 14:30 – pokaz wykonywania słodyczy z Cukier Lukier
 • 12:00-18:00 – Fundacja Rosa - „Rakoobrona” – ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do osób młodych w wieku 14-19 lat bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku czerniaka skóry
 • 17:15 – Studio Tańca BellArt – pokazy tańca  wykonaniu młodych podopiecznych z formacji Fleksi

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie – „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”.  Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis – miasto wewnątrz pnia drzewa. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona Antyfotografia

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu, w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii, i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Wyspa Gier: najpopularniejsze gry 2015

Wyspa Gier: najpopularniejsze gry 2015

godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W każdą niedzielę wakacji na Wyspie Słodowej można poznać najnowsze propozycje polskich i zagranicznych wydawców. Nie zabranie także ulubionych i sprawdzonych tytułów. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi Wyspę Słodową odnajdzie grę dla siebie i swoich najbliższych. Zasady gier tradycyjnie już tłumaczyć będą profesjonalni animatorzy. Tematem najbliższego spotkania będą najpopularniejsze gry 2015r. Na stronie wyspa.wroclaw.pl  jest lista 66 gier, które można znaleźć w wypożyczalni. Pozostałe 34 to niespodzianka.

 

BuskerBus – festiwal sztuki ulicznej

BuskerBus – festiwal sztuki ulicznej

piątek-niedziela, godz. 14.00-17.00 i 19.00-23.00, Rynek, ul. Oławska

Na trzy dni (21-23.08) wrocławskie ulice zmienią się w kolorową i radosną scenę. XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus to jeden z najbardziej kolorowych i wesołych letnich festiwali w Polsce. Przed publicznością, w centrum miasta dają popis muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci, żywe pomniki, lalkarze. Tu nie ma sztywnego podziału na role artysty i widza. Artyści występować będą na Rynku i ul. Oławskiej. Każdy zaprezentuje swój 30-60-minutowy program dwa razy dziennie. Ich występy oglądać można za darmo, choć żaden z artystów nie obrazi się, gdy wrzuci się mu kilka monet do kapelusza.

 

Wyścigowa niedziela na Partynicach

Wyścigowa niedziela na Partynicach

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice, ul. Zwycięska 2, wstęp wolny

Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice rozegrany zostanie Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego, lekarza weterynarii przez ponad 50 lat związanego z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych. Pobiegnie w nim dziewięć trzyletnich koni arabskich I grupy. Stawka jest bardzo wyrównana, trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Profesor Andrzej Modrakowski rozpoczynał pracę jako lekarz weterynarii na partynickim torze w 1953 r., kiedy do Wrocławia przyjechały ścigać się araby. 

 

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej - warsztaty rodzinne

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej – warsztaty rodzinne

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Pod nazwą Biblioteka Plenerowa kryje się zarówno prowadzona w otwartej przestrzeni wypożyczalnia książek, jak również cykl rodzinnych warsztatów inspirowanych książką „Wspólnie czyli razem....".

W programie 23 sierpnia:

 • rodzinne konstruowanie z użyciem materiałów tapicerowanych i drewnianych (do pomocy zachęcamy ojców i dziadków!),
 • teatrzyk ilustracji
 • bicie rekordu w lotach papierowych samolotów

Szczegółowy opis warsztatów

 

Wyspa Dzieci: zajęcia plastyczno-muzyczne i nauka śpiewu kołysanek

Wyspa Dzieci: zajęcia plastyczno-muzyczne i nauka śpiewu kołysanek

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny
Wyspa Dzieci to rodzinna strefa na Wyspie Słodowej organizowana we współpracy z naszymi partnerami. W niedzielę, 23 sierpnia, w ramach projektu „Barwa i Dźwięk” Salon Sonsenutona przygotował dla dzieci zajęcia plastyczno-muzyczne – dzieci będą mogły odkryć swoje talenty artystyczno-wokalne. Dla rodziców będzie nauka śpiewania kołysanek prowadzona przez Narodowe Forum Muzyki.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, w godzinach 14.00-19.00, wstęp wolny

Na uczestników czekają kolejne pokazy i warsztaty kendo, nauka noszenia strojów japońskich i kaligrafii oraz zabawy zręcznościowe japońskimi pałeczkami. Tradycyjne japońskie stroje mile widziane.

Warsztaty kultury japońskiej to nowy cykl na Wyspie Słodowej. W ramach projektu odbędą się: recytacje polskiej i japońskiej poezji, wspólne śpiewanie japońskich i polskich piosenek, mini etiudy teatralne, warsztaty sztuk walki, warsztaty japońskiego dubbingu, nauka i turnieje w shogi, dobutsu shogi, go oraz warsztaty tradycji japońskich: origami, ubieranie yukat, kaligrafia (nauka i pisanie własnych imion). W każdą wakacyjną niedzielę aż do końca sierpnia, uczestnicy będą mogli skorzystać z trzech z wymienionych atrakcji.

Cykl zakończy wielka impreza na Wyspie Słodowej – NAMI airando 2015, która odbędzie się 19 września, w godz. 14.00-20.00.

 

Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

godz. 15.00, zbiórka pod Katedrą (koszt biletu do kaplic w katedrze – 4 zł)

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą niedzielę wakacji do 12 września.

niedziela, 23 sierpnia

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: kościoły Ostrowa Tumskiego i Piaskowego (2).

 

Wystawa „Vot ken you mach?” - oprowadzania kuratorskie

Wystawa „Vot ken you mach?” – oprowadzania kuratorskie

godz. 15.00, Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski 2a, wstęp bezpłatny

Po wystawie „Vot ken you mach?”, oprowadzi Rafał Jakubowicz z polskiej części zespołu kuratorskiego. Wystawa kładzie nacisk na różnorakie strategie ewolucji tożsamości w popkulturze, nowe sceny kultury żydowskiej w Europie Wschodniej, rodzinne tajemnice i brak komunikacji pomiędzy pokoleniami, pamięć jako obowiązek, niepisany motyw żydowskiej zemsty w historii kultury oraz poszukiwania „normalnego” życia przez Żydów na co dzień. Wiele spośród prac prezentowanych na pierwszej (drezdeńskiej) oraz drugiej (wrocławskiej) odsłonie wystawy „Vot ken you mach?” odnosi się do trudnej relacji pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, a także przyszłością.

 

Akcja Charytatywna Panny Młode

Akcja Charytatywna Panny Młode

godz.15.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Panny Młode Akcja Charytatywna to całodzienna sesja zdjęciowa w kilku plenerach miasta, w tym tzw. plenerach sponsorowanych. Dzięki wpłatom od sponsorów i partnerów, zbiórce online i do puszek, echom zdjęć, filmów, portali społecznościowych i publikacji w mediach prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci – podopiecznych organizatora akcji, którym jest Fundacja Mają Przyszłość. 

W najbliższą niedzielę w zamian za pieniądze przekazane na rzecz 3-letniej Anielki Stefaniak, chorej na wodogłowie i rozszczep kręgosłupa, będzie można zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z obecnymi na Wyspie prawdziwymi pannami młodymi.

Strona akcji: http://panny-mlode.pl,  strona fundacji: http://www.majaprzyszlosc.org.pl

 

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 16.00, wstęp wolny

Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń – bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie. W repertuarze piosenki takie jak „Prząśniczka”, „Gdybym miał gitarę” oraz patriotyczne „Przybyli ułani pod okienko”, a także coś dla najmłodszych, m.in.: „Kolorowe kredki”, „Kundel bury” oraz „Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej „Wrocławskiej piosenki” z repertuaru Marii Koterbskiej.

Czytaj więcej na go.wroclaw.pl

 

Odkrywamy Park Grabiszyński – spacer dla małych i dużych

Odkrywamy park Grabiszyński – spacer dla małych i dużych

godz. 16.00, Pawilon ESK w parku Grabiszyńskim, wstęp wolny

Autorka bloga Dolny Śląsk dla Uli zaprasza na spacer po parku Grabiszyńskim. Park ten kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek. Spacer będzie ich odkrywaniem. Na spacer zapraszamy szczególnie dzieci, nawet te w wózkach, bo to do nich szczególnie kierowana będzie opowieść o parku. Spacer odbędzie się w ramach projektu Parki Pełne Kultury.

 

Klasyka na Wyspie: koncert rodzinny „Muzyczny wehikuł czasu”

Klasyka na Wyspie: koncert rodzinny „Muzyczny wehikuł czasu”

godz. 17.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W programie nauka tańca dla dzieci i koncert muzyki dawnej – tworzonej 500 lat temu. Na scenie zaprezentują się Emilia Kinecka (flet) oraz Julia Karpeta (viola da gamba).

Więcej informacji tutaj.

 

Popołudniowa herbatka z książką

Popołudniowa herbatka z książką

godz. 17.00, w każdą niedzielę do 30 sierpnia, park Południowy w ramach akcji „Parki ESK”

Wybory Literackie zapraszają na „Popołudniową herbatkę z książką” na scenie w ramach akcji „Parki ESK”. Podczas spotkania będą prezentowane bardziej i mniej znane perełki polskiej literatury – fragmenty książek oraz wiersze. Spotkanie umili herbatka, którą będą serwować wolontariusze Wyborów Literackich. Kolejne niedziele upłyną w towarzystwie tekstów innego autora i gatunku literackiego. W najbliższą niedzielę spotkanie z pierwszą polską powieścią SF – aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich będą czytać „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego.

 

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu

Bezpłatne wycieczki dla dzieci od 5 do 12 lat z rodzicami w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

niedziela, 23 sierpnia, godz. 11.00 – Krasnoludki są na świecie! Wycieczka dla nieco młodszych (5-8 lat).

 

Taneczna Wyspa: latino solo

Taneczna Wyspa: latino solo

Wyspa Słodowa, godz. 18:30, wstęp wolny

Warsztaty taneczne na Wyspie Słodowej odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę. A już 23 sierpnia tańczyć będziemy w stylu latino solo, bo do muzyki latynoamerykańskiej niekoniecznie trzeba tańczyć w parze. Bezpłatne warsztaty taneczne poprowadzi Kamila Kleszcz, instruktorka klubu Bodyfit Fitness & Wellness.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

19.00, kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18, bilety: 20/15 zł
Jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych festiwali organowych w Polsce i Europie. Festiwal jest jedynym wydarzeniem muzycznym w kraju, którego myślą przewodnią jest improwizacja.
Gwiazdą wieczoru będą organista Marek Stefański i Adam Makowicz – legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista oraz filantrop. Nagrał kilkadziesiąt płyt i występował w najważniejszych salach koncertowych na świecie, współpracując z największymi współczesnymi muzykami amerykańskimi. Autor kompozycji na zespoły kameralne, ponad 100 krótkich kompozycji jazzowych, a także muzyki do krótkich filmów. W 1978 roku Makowicz wyjechał do USA i od tego czasu Nowy Jork, Manhattan, stał się jego domem.
Marek Stefański należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej. 
 

 

Lato w Synagodze pod Białym Bocianem

Lato w Synagodze pod Białym Bocianem

godz. 19.00, ul. Włodkowica 7, bilety 25-35 zł

We wszystkie sierpniowe niedziele trwa „Lato w Synagodze pod Białym Bocianem” – festiwal, podczas którego usłyszeć można artystów z Europy, prezentujących nie tylko muzykę mniejszości narodowych, ale także nowoczesne brzmienia inspirowane wielokulturową tradycją.

23 sierpnia – Bente Kahan & Gjertrud’s Gypsy Orchestra „Yiddishkayt” (Polska, Norwegia, Węgry) „ wyjątkowa okazja, by posłuchać piosenek w jidysz śpiewanych przez Bente Kahan z akompaniamentem jej norweskiej orkiestry.

 

DramaJam – Teatr ToTu

DramaJam – Teatr ToTu

godz.19.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, wstęp wolny

Pierwszy wrocławski DramaJam. Tematem przewodnim pierwszej odsłony wydarzenia jest „Radość życia”. Na scenie wystąpią młodzi i zdolni artyści – ochotnicy, którzy zaprezentują dowolną formę teatralną, nawiązując w swej prezentacji do wcześniej wspomnianej radości. Więcej informacji

 

Maciej Czemplik: duety

Maciej Czemplik: duety

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant (ul. Oławska 13), wstęp wolny

Jest architektem, ale jego życiową pasją jest muzyka. Jest gitarzystą jazzowym, czynnie związanym z wrocławskim środowiskiem muzycznym, swoje pierwsze gitarowe szlify zdobywał pod okiem Artura Lesickiego. W 2001 roku w duecie razem z Maćkiem Mazurkiem został laureatem międzynarodowego konkursu gitarzystów jazzowych „Guitar City” w Warszawie. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol, teatrem Ad Spectatores, zespołami Afromental, Azyl.

 

Wystawa na ekranie: Ermitaż odkryty

Wystawa na ekranie: Ermitaż odkryty

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 90', bilety 20 zł/30 zł

„Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów” to niezwykły reportaż o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowany z okazji jego jubileuszu. W Ermitażu zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki, od Rembrandta i Michała Anioła po Matisse’a. Twórcy filmu oprowadzą widzów po salach wystawowych, ale zaproszą również do pracowni konserwatorskich. Kamera dokładnie pokaże detale najciekawszych prac. To pasjonującą podróż po historii muzeum i wprowadzenie w ukryty świat arcydzieł.

 

Z twoja córką? Nigdy! spektakl

Z twoją córką? Nigdy! – spektakl

godz. 20.00, Wrocławski Tatr Komedia, pl. Teatralny, bilety 40 zł.

Sztuka autorstwa Antonína Procházky – czeskiego komediopisarza, aktora i reżysera. Oparta na klasycznej formule komedii pomyłek – zarówno tych sytuacyjnych, jak i przede wszystkim emocjonalno-uczuciowych, napisana żywym, dowcipnym językiem. Przedstawia historię dwóch zaprzyjaźnionych od lat par małżeńskich – Szimandlów i Koukolików. Występują m.in. popularni aktorzy, znani z serialu „Pierwsza miłość”. Spektakl okraszony piosenkami w wykonaniu Karela Gotta,

 

Dżob - spektakl w Capitolu

Dżob – spektakl w Capitolu

godz. 19.00 (niedziela), Teatr Muzyczny Capitol (scena kameralna), al. Piłsudskiego, bilety 25 zł

Dawniej „chałtura”, dziś „dżob”. Występ aktora, wokalisty, tancerza, akrobaty, tresera dzikich zwierząt na imprezie firmowej, festynie, uświetnienie wręczania jakichś medali. Utrzymanie dla wielu artystów. Niektórzy traktują to jako odskocznię, chwilowe podreperowanie budżetu, inni grzęzną w tym na dobre, jeszcze inni tym gardzą. Dla Konrada Imieli i Mariusza Kiljana „bicie dżobów” było niegdyś podstawowym źródłem utrzymania. Gdy opowiadają o niektórych ekstremalnych przygodach z barbórek, dni buraka cukrowego czy jubileuszy firm, włosy jeżą się na głowie, brzuch boli ze śmiechu, a oczy przecierane są ze zdumienia. Więcej na stronie organizatora

 

Kino na dachu „Oczy szeroko otwarte”

Kino na dachu – „Oczy szeroko otwarte”

godz. 20.30, Muzeum Współczesne Wrocław, (bunkier), pl. Strzegomski 2, wstęp wolny (obowiązują wejściówki do odebrania w kasie MWW)

Pokazy filmowe na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław towarzyszą wystawie „Vot ken you mach?”.
Film w reż. Haim Tabakman. Wstęp Bartek Lis. Film opowiada o Aaronie prowadzącym koszerny sklep mięsny w dzielnicy zamieszkałej przez ultraortodoksyjnych Żydów. Wraz z żoną i czterema synami wiedzie spokojne, pobożne życie. Zostaje ono zakłócone pojawieniem się zagubionej duszy – studenta Ezriego. Reżyser bada moralne granice własnej religii poprzez dokładne, dojrzałe śledztwo. Umiejętnie uchwycił dwoistość życia w małej społeczności, gdzie nie istnieje coś takiego, jak wolna wola.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.30, wstęp wolny

W czwarty weekend sierpnia zaprezentowane zostaną filmy poświęcone nie zawsze łatwym relacjom w rodzinie. Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • niedziela, 23 sierpnia – „Kapitał ludzki” to francusko-włoski dramat, opowieść o dwóch włoskich rodzinach, których losy splatają się wskutek tragicznego wypadku drogowego. Reżyser ukazuje to wydarzenie i jego konsekwencje z trzech różnych punktów widzenia, za każdym razem dodając do opowiadanej historii nowy kontekst.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy
Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę