Wrocław na weekend: 19-21 czerwca [WYDARZENIA]

W ten weekend moc atrakcji: w piątek na Stadionie Wrocław zaśpiewa Andrea Bocelli, w sobotę - finał programu Mosty czyli happeningi, koncerty i atrakcje na 27 wrocławskich mostach i kładkach, a do tego Noc Świętojańska na Zamku w Leśnicy i nocny półmaraton. W niedzielę 65 urodziny MDK im. Mikołaja Kopernika, Dzień Ojca na Wyspie Słodowej, święto ulicy Odrzańskiej.

 • wroclaw na weekend, co robic w czerwcu we wroclawiu


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 19 czerwca 2015 r. 

 

Jarmark Świętojański 2015

Jarmark Świętojański 2015

Rynek wokół Pręgierza, ul. Świdnicka, ul. Oławska

W tym roku na Jarmarku Świętojański można m.in. poczuć się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży i zanurzyć stopy w ciepłym piasku, rozpłynąć się w romantycznym, bajkowym klimacie Ogrodów Świętojańskich oraz poddać się szałowi zakupów i przebierać wśród designerskiej biżuterii, ceramiki artystycznej, bursztynów, ręcznie robionych mydeł, wyrobów drewnianych i ekologicznych. Jarmark Świętojański potrwa do 24 czerwca, czynny codziennie od 10.00 do 21.00. Czytaj więcej...

 

Święto kwiatów na Odrzańskiej

Święto kwiatów na Odrzańskiej

godz. 12.00-18.00, ul. Odrzańska

Wydarzeniu będą towarzyszyły m.in.: pokazy florystyczne, występy na scenie, konkursy z nagrodami. Zapewnimy doskonałą zabawę dla dzieci i dla dorosłych uczestników. Motywem przewodnim Święta będą kwiaty i bliskość rzeki Odry. Mieszkańcom Wrocławia chcielibyśmy pokazać inne oblicze ulicy Odrzańskiej, a mianowicie najbardziej ukwieconą ulicę Wrocławia. W ramach Święta Wrocławia.

 

ART OF IMPROVISATION Creative Festival

ART OF IMPROVISATION Creative Festival

Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a, karnety: 80 zł

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to kameralny projekt poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Projekt jest także poszerzony o działania performerskie, taneczne i teatralne oparte o improwizację.

19 czerwca piątek

 • 17.00 - 20.00 KREACJE/PRZEGLĄD / wstęp wolny
 • 20.30 - 21.30 HELP ME TO CRASH: Małgorzata Haduch (PL)/ Arvind Ganga (NL)/ Maria Mavridou (GR)/ Onno Govaert (NL) - performance/koncert  / 15 PLN
 • 22.00 - 23.00 Michael Zerang (US)/ Tobias Delius (GB)/ Ksawery Wójciński (PL) /15 PLN
 • 23.15/ JAM SESSION / wstęp wolny/ 
Program imprezy znajdziesz tutaj.

 

Dni Talentu - nabór do Akademii Młodych Orłów

Dni Talentu - nabór do Akademii Młodych Orłów

piątek-niedziela, orlik przy ul. Terenowej, rejestracja nieobwiązkowa
Testy naborowe, po których najlepsi dostaną możliwość trenowania w przyszłym sezonie w Akademii Młodych Orłów we Wrocławiu. AMO przeznaczone jest zarówno dla dzieci, które funkcjonują już w klubach (forma dodatkowych treningów), jak również dla dzieci niezrzeszonych. 
19 czerwca 2015 (piątek)
 • godz. 16.00-17.30 – kategoria skrzat (roczniki 2009/10)
 • godz. 17.30-19.00 – kategoria żak (roczniki 2007/08)
 • godz. 19.00-20.30 – kategoria orlik (roczniki 2005/06)
Więcej czytaj tutaj.

 

Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur

piątek-niedziela, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, wstęp wolny

Podczas tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem „Nie ma sztuki bez ognia”, będzie można uczestniczyć w pokazach, warsztatach oraz wystawach, w ramach których swoją twórczość oraz umiejętności zaprezentują wybitni artyści z całego świata.

Piątek 19 czerwca:

 • warsztaty godz. 14.00-19.00
 • pokazy godz. 12.00-19.00
 • wydarzenia i wystawy godz. 12.00-23.00
Szczegółowy program festiwalu

 

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety: 8 zł normalny, 6 zł ulgowy, niedziela wstęp wolny

Na najnowszej wystawie możemy oglądać uwiecznione na znaczkach najciekawsze ubrania, buty, kapelusze i torebki, jakie zaprojektowano w ciągu ostatnich 150 lat. Znajdziemy tu stroje poważne, dziwne i całkiem zwyczajne, zilustrowane znaczkami pocztowymi z ponad 60 krajów świata ze zbiorów Muzeum.

Godz. otwarcia Muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. - nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15, niedz. 11-16, www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

Noce Kościołów 2015

Noce Kościołów 2015

Wykłady, dyskusje, koncerty, zwiedzanie wrocławskich kościołów. W programie m.in.: 20 czerwca, godz. 15.00, Wyspa Słodowa, Koncert Festiwal Kultury Kresowej. Udział wezmą zespoły polskie z Ukrainy i Białorusi: „Gaudium”, „Marzenie”, „Zabawy Kresowe”, „Aksamitki”. Pełny program www.nocekosciolow.pl

 

Weekendowe strzelanie z broni palnej

Weekendowe strzelanie z broni palnej

w każdy weekend: piątek, sobota, niedziela, godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, konieczne rezerwacje tel. +48 601 705 047
Dzięki instruktorom nabędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Bilety w cenie 199 zł za osobę lub parę (2 osoby) dostępne na miejscu, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

 

Warsztaty decoupage ? zdobienie drewna

Warsztaty decoupage - zdobienie drewna

godz. 17.00-20.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, cena: 35 zł
Kolejne spotkanie z serii cyklicznych warsztatów ukierunkowanych na zgłębianie tajnik decoupage. Tym razem zajmiemy się dekorowaniem drewna, tworząc - do wyboru - chustecznik lub szkatułkę. Podczas 3-godzinnych zajęć dowiesz się, jak przygotować drewno pod dekorację, nauczysz się podstaw kompozycji i dobierania wzorów i - najważniejsze - wyjdziesz z własnoręcznie udekorowanym przedmiotem. Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyjście w wygodnym ubraniu.

 

Ewolucja duszy - wykład prof Andrzeja Elżanowskiego

Ewolucja duszy - wykład prof Andrzeja Elżanowskiego

godz. 18.00, galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32, wstęp wolny
Na wykładzie profesor zaprezentuje przykłady empatycznej troski i żałoby przeżywanej przez niektóre ssaki. U człowiekowatych, zwłaszcza u ludzi i szympansów, empatia zdominowana jest przez uczucia moralne, które zapewniają integralność grupy. Andrzej Elżanowski - zoolog, paleontolog i bioetyk, pracownik Muzeum i Instytutu Zoologii PAN. Wykład jest częścią programu towarzyszącego wystawie Honoraty Martin Bóg Małpa w galerii Awangarda BWA Wrocław.

 

Wrocław dla Nepalu

Wrocław dla Nepalu

godz. 18.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilet/cegiełka - 20 zł
Koncert charytatywny organizowany  przez Industrial Art i Lion Stage z którego cały dochód jest przeznaczony na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu w kwietniu 2015.
Zagrają: Aviaries,  Hyoscyamus Niger, Job Karma, Loser from Space, Nacht und Nebel, "The Night -tribute to Morphine", Roots Controla. Pomoc trafi do mieszkańców rejonu Langtang, dotkniętych potwornym w skutkach trzęsieniem ziemi. W wyniku kataklizmu zginęło 185 osób, wioska została doszczętnie zniszczona a mieszkańcy, którzy przeżyli, mieszkają w tragicznych warunkach w obozie koło Katmandu.

 

Smocze łzy. Premiera Teatru Damy Rabe

Smocze łzy. Premiera Teatru Damy Rabe

godz. 18.00, ODT Światowid, ul. Sempołowskiej 54a, wstęp wolny
Dawno temu w bajkowym królestwie żył sobie samotnie smok. Niestety cieszył się bardzo złą sławą. Wszyscy się go bali i chcieli koniecznie, by wyniósł się na zawsze. Dopiero gdy potwór uratował królewnę, mieszkańcy królestwa przekonali się o tym, że smok choć pysk ma łatwopalny, to jednak sam jest bardzo kulturalny! Baśniowe przedstawienie „Smocze łzy” grane przez młodych aktorów Teatru Damy Rabe zwraca uwagę widzów na to, że nie warto nikogo oceniać pochopnie, najpierw trzeba go bliżej poznać

 

Poetki i zwierzęta: Rita Baum zaprasza

Poetki i zwierzęta: Rita Baum zaprasza

godz. 19.00, Bar Wegański Vega, Rynek 27a
Spotkanie autorskie z dwiema świetnie zapowiadającymi się autorkami młodego pokolenia. Porozmawiamy o relacjach zwierząt i ludzi, o budowaniu nowej podmiotowości zwierzęcej, o możliwościach, jakie tu daje poezja; dowiemy się, co łączy autorki z ich własnym światem zwierząt. Goście spotkania: Natalia Malek i Ilona Witkowska.

 

Polska Noc Kabaretowa 2015

Polska Noc Kabaretowa 2015

godz. 19.00, Hala Stulecia, bilety od 70 zł do 130
z udziałem Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Paranienormalni, Kabaretu Nowaki, Kabaretu Skeczów Męczących i Ireneusza Krosnego. Zespół, który jak nikt inny wgryzł się w tematykę szpitalną, a polską publiczność w całym kraju wielokrotnie zabrał ze sobą m.in. do psychiatryka.

 

Serce wiolonczeli

Serce wiolonczeli

godz. 19.00, ODT Światowid, ul. Sempołowskiej 54a, wstęp wolny
Sztuka Joanny Kulmowej  „Serce Wiolonczeli” jest tekstem bardzo metaforycznym. Po raz pierwszy teatr Coś Więcej mierzy się z tak trudnym zadaniem, współtworząc spektakl, w którym światło, muzyka i tekst składają się na jeden poetycki obraz. Nigdy wcześniej w spektaklach tych młodych aktorów  uroda słowa nie była aż tak ważna, jak i nigdy dotąd zespół nie miał do czynienia w praktyce  ze  sztuką animacji (tu lalkami są dłonie aktorów).  Dużym wyzwaniem w przedstawieniu  jest muzyka, która buduje nastrój i stanowi siłę napędową spektaklu. Muzyka także charakteryzuje postacie, co dla aktorów wiąże się m.in. ze śpiewaniem na scenie.

 

The Forest Tuner

The Forest Tuner

godz. 20.30, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

Kwartet The Forest Tuner wymyka się z głównego nurtu wschodzących zespołów jazzowych. Najbardziej ceni prostotę, przez co tworzy muzykę przejrzystą i bogatą w piękno akustycznego brzmienia instrumentów. Muzyka kwartetu urzeka tanecznością, poczuciem humoru i szczerą radością płynącą od wykonawców. Szymon Białorucki - puzon, Mateusz Sobiechowski - fortepian, Adam Tadel - kontrabas Piotr Budniak - perkusja.

 

PREMIERA: Teatr ToTu -

PREMIERA: Teatr ToTu - "Hotel Breslau"

piątek-niedziela, godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6

Spektakl "Hotel Breslau" to wybudowany przez członków Teatru ToTu wehikuł czasu. Razem z nami będziecie mogli przenieść się do międzywojennego Wrocławia i poznacie smak luksusu tamtych lat! Perypetie członków hotelowej obsługi rozbawią Was do łez, wątki historyczne zainspirują do odkrywania naszego pięknego miasta, a scenografia i muzyka na żywo sprawią, że przeniesiecie się do niezwykle klimatycznego, może nawet magicznego świata. Scenariusz inspirowany jest twórczością Rolanda Topora i historią pięknego Wrocławia.

 

Bezpłatne spotkanie w Ciszewska Pilates Studio

Bezpłatne spotkanie w Ciszewska Pilates Studio

Ciszewska Pilates Studio, ul. Fiołkowa 15, Bielany Wrocławskie, godz. 19.00, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: bezpośrednio w Studiu lub pod nr tel. Agnieszka: +48 500 041 462, Magdalena: +48 663 114 114

Już w piątek, 19 czerwca w Ciszewska Pilates Studio odbędzie się bezpłatne spotkanie. 

W programie znajdzie się:

 • Przygotowywanie i degustacja pysznych i zdrowych soków, koktajli oraz bezalkoholowych drinków. 
 • Kosmetyczne warsztaty pielęgnacyjne.

Więcej i wydarzeniu znajdziesz tutaj.

 

Wernisaż wystawy „Sound of colours. Pocztówki dźwiękowe”

Wernisaż wystawy „Sound of colours. Pocztówki dźwiękowe”

godz. 20.00, Klubogaleria Neon Side, ul. Ruska 46c
Pełne wdzięku i dźwięku, choć nieco już wyblakłe i trzeszczące. Muzyczne pozdrowienia z dawnych lat zamknięte w niewielkim formacie pocztówek. Otwarcie wystawy będzie okazją do zdmuchnięcia warstwy kurzu z niezwykłych, kolorowych pocztówek.
Po wernisażu Prywatka pod neonami. Zagramy niezapomniane przeboje i mniej znane piosenki z tamtych lat. Przetańczymy całą noc z Anną Jantar, Kasią Sobczyk, Heleną Majdaniec i Piotrem Szczepanikiem. Nie zabraknie Filipinek, Czerwonych Gitar i Skaldów, ale także Breakoutu z Mirą Kubasińską i Czesława Niemena z Niebiesko Czarnymi. Wystawa do 24 lipca. 

 

Odsłona Programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 wraz z koncertem Andrei Bocellego

Odsłona Programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 z koncertem Andrei Bocellego

godz. 20.30, bramy otwarte od 19.00, Stadion Wrocław, bilety: 40, 50, 60 zł

"Kierunek (kulturalna) stolica” – takie hasło zapowiada wielkie multimedialne widowisko artystyczne, które rozpocznie się 19 czerwca o godz. 20.30. W koncercie, który poprowadzi Andrzej Seweryn, na scenie pojawi kilkudziesięciu znakomitych artystów reprezentujących różnorodne style muzyczne i pokolenia m.in. Jaromir Nohavica, wokalista grupy TSA Marek Piekarczyk, wokalista zespołu Dżem Maciej Balcar oraz formacja muzyczna w niezwykłym składzie: Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Jakub Żytecki, Sambor Dudziński i Mietek Jurecki. Nie zabraknie także wrocławskiego rapera i beatboksera, uhonorowanego Nagrodą Wrocławia, Łukasza Rostkowskiego. Na scenie zobaczymy również Natalię Sikorę, Annę Wyszkoni czy Bente Kahan. W koncercie uczestniczyć będą także siedemdziesięcioosobowy chór stworzony z reprezentacji chórów akademickich siedmiu wrocławskich uczelni wyższych. Na koncercie zagra również Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki, założona tuż po wojnie i regularnie współpracująca ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Podczas multimedialnego widowiska zaprezentowane zostaną główne punkty programu kuratorów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ośmiu dziedzinach: architektura, film, literatura, muzyka i opera, teatr, sztuki wizualne oraz performance.

Drugą częścią widowiska na Stadionie Wrocław rozpocznie koncert włoskiego kwartetu LE DIV4S i Andrea Bocellego. Słynny włoski tenor, po wspólnym występie z żeńskim kwartetem, na finał zaprezentuje autorski recital. Cały koncert będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, przygotowywana jest również audiodeskrypcja dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny
W repertuarze dwa dzieła docenione jednocześnie przez krytyków i widzów: "Biały Bóg" oraz "Między nami dobrze jest". "Biały Bóg" węgierskiego reżysera Kornéla Mundruczó to polityczna metafora i piękna opowieścią o przyjaźni. Historia przestawia losy trzynastoletniej Lili, która walczy o to, by zachować swojego czworonoga, jednak jej ojciec porzuca psa na środku ulicy. "Między nami dobrze jest", czyli głośna sztuka Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny i gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Roma Gąsiorowska, Aleksandra Popławska, Danuta Szaflarska, Rafał Maćkowiak). Dzięki minimalistycznej scenografii realizacja Jarzyny pozwala odbiorcom skupić się na tekście i języku poszczególnych postaci stworzonych przez Masłowską.
 • 19 czerwca, godz. 21.30 - "Biały Bóg",
 • 20 czerwca, godz. 21.30 - "Między nami dobrze jest".
Więcej o kinie plenerowym przeczytasz tutaj.

 

Saunowa Noc Kupały w Aquaprk Wrocław

Saunowa Noc Kupały w Aquapark Wrocław

gody. 22.50-1.20. bilety: 59 zł 1 osoba/100 zł 2 osoby
Jedną z gwiazd wieczoru będzie zastępca kierownika Saunarium Aquapark Wrocław, Krzysztof Chruściński, laureat pierwszej nagrody przyznanej przez publiczność Międzynarodowych Mistrzostw Polski Saunamistrzów. Program ceremonii:
 • 22.50/Świętojańskie świetliki
 • 23.20/Ognisty taniec
 • 23.50/Letnie przesilenie
 • 00.20/Ziołowe oczyszczenie
 • 00.50/Kupalnocka
 • 01.20/W brzozowym gaju
W cenie biletu zawarte menu.

 

Sobota, 20 czerwca 2015 r.

 

Finał porgarmu Mosty ESK 2016

Finał progarmu Mosty ESK 2016

cały dzień, 27 mostów i kładek

27 mostów i kładek zamieni się w najbliższą sobotę w żywe przestrzenie dla sztuki. Mosty zagrają w rytmie miłości, będą iluminowane, połączą wrocławian i Dolnoślązaków, zachęcą do artystycznej aktywności. W programie m.in projekt „Pożegnanie Przejścia Świdnickiego” (godz. 16.00-22.00), Most Tumski – projekt „Puls miłości” godz. 00.00 (w sobotę 20 czerwca) - 00.00 (niedziela 21 czerwca) - przez 24 godziny na Wielkich Bębnach Teatru Makata wybijany będzie rytm serca; Kładka przy pl. Orląt Lwowskich (godz. 22.30-23.00) - widowisko teatru ognia, tańca i akrobatyki.


Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

soboty 9.00 - 16.00, pl. Nowy Targ
Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze będzie można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdy weekend będzie ożywiał plac Nowy Targ. Wystawcy - czytaj tutaj.

 

Warsztaty teatralne dla dzieci w Parku Południowym

Warsztaty teatralne dla dzieci w Parku Południowym

godz. 10.00, Park Południowy - przy stawie z fontannami, cena: 15 zł od osoby, obowiązują zapis

Akademia Blisko Ciebie zaprasza dzieci w wieku od 5 do 8 lat na warsztaty teatralne, których tematem będzie Piracka przygoda - szukanie skarbów. Dzieci wspólnie z rodzicami poszukają mapy, staną się piratami, będą wykonywać polecenia kapitana, śpiewać piracką piosenkę i w parach wykonywać krótkie zadania aktorskie. Na uczestników czekała pani z chorągiewką

Warsztaty będą trwać 1 godz. Obowiązują zapisy online

 

Wrocławski Eco Piknik

Wrocławski Eco Piknik

godz. 10.00-12.00, Park Grabiszyński od 10.00-12.00, wstęp darmowy
Wrocławski Eco Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę OD 23 MAJA DO 11 WRZEŚNIA na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, bańki mydlane - to tylko mała zapowiedź tego co będzie się działo. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem 

zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry, bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

20.06.2015 (sobota)

1. Borek – miejsca gromadzenia kolekcji sztuki przez wrocławskich Żydów: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i przejazd MPK do Parku Południowego (możliwość wyznaczenia dodatkowego miejsca zbiórki uczestników), ul. Kutnowska, ul. Januszowicka, Al. Akacjowa, Al. Lipowa, Al. Wiśniowa

2. Dla wytrwałych: Parki południowego Wrocławia.

 

Filmowe poranki: Miejskie atrakcje na wakacje

Filmowe poranki: Miejskie atrakcje na wakacje

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł
Wakacje w mieście też mogą być ciekawe! Bohaterowie bajek odwiedzają muzeum, basen, zoo i cyrk wędrowny. W programie: Bali. Niespodziewana przygoda, Proszę słonia. Znajomi w zoo, Przygody Bolka i Lolka. Wędrowny cyrk; Bali. Plusk plusk, ja pływam (2006) 12'Warsztaty taneczno-teatralne poprowadzi Joanna Strzyżewska

 

XII Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia

XII Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia

sobota godz. 10.00-20.00, godz. niedziela, godz. 10.00-18.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a, wstęp bezpłatny
Jedna z najstarszych w Polsce imprez promujących nowoczesne gry planszowe. Przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W trakcie trwania festiwalu odbywają się pokazy i turnieje gier planszowych, działa wypożyczalnia zaopatrzona w blisko 500 tytułów. Atrakcją tegorocznej edycji będą również pokazy gier bitewnych (sobota) oraz eliminacje do V Mistrzostw Polski w grze Carcassonne (niedziela). Więcej informacji na stronie www.gratislavia.pl

 

Charytatywny kiermasz książek \" data-mce-src=

Charytatywny kiermasz książek "Buy a book" dla dzieci z domowego hospicjum

godz. 9.00-19.00, plac Nowy Targ
Beletrystyka, literatura faktu, wiersze i opowiadania dla dzieci, poradniki czy książki kucharskie to tylko niewielki wycinek tego, co będzie można nabyć. Płyty CD i DVD oraz gry na PSP/PC sprawią, że nie tylko mole książkowe znajdą coś dla siebie. Na Placu Nowy Targ pojawi się strefa VIP, gdzie znani wrocławianie będą czytać fragmenty swoich ulubionych książek. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, gdyż dodatkowe atrakcje czekają również na najmłodszych uczestników akcji.
Cały dochód zasili konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci - jedynego na Dolnym Śląsku domowego hospicjum dziecięcego. Pieniądze pozwolą opłacić domową rehabilitację dzieci nieuleczalnie chorych.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z "Agi Bagi"

godz. 10.30, każda sobota i niedziela czerwca, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki
Podczas pokazów dzieci zobaczą III cześć nowego projektu „Agi Bagi”. Poranki adresowane są do dzieci powyżej 2. roku życia. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Dziecięce Studio Architektury

Dziecięce Studio Architektury

godz. 11.00-13.0, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia, wstęp 35 zł
Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury, zatytułowany „Szaleństwa Architektury”. Tym razem Mali Architekci zbadają, jak niezwykłe, niecodzienne i…szalone potrafią być architektoniczne konstrukcje.
 • 20.06. Szaleństwo na zamówienie – domy szyte na miarę
 • 27.06. Niemożliwe, które jest możliwe: architektura bez granic

 

Budowanie Osiedla Marzeń Ołtaszyn

Budowanie Osiedla Marzeń Ołtaszyn

godz. 11.00, Osiedle Ołtaszyn przy ul. Parafialnej 68/Pszczelarskiej 7
Projekt poprzez interaktywne działania oparte na teatrze ma kreować świadomych odbiorców sztuki, inspirować uczestników do działań twórczych oraz zachęcać do tworzenia przyjaznej przestrzeni dla promowania szeroko pojętej kultury, której wartością dodaną jest dbanie o wspólne mienie. W programie m.in: hałaśliwa orkiestra; hyde park (jakie powinno być Osiedle Marzeń – co w nim zbudujemy), konkursy (na wzór znanych wrocławskich festiwali) m.in. PPA – PRZEGLĄD PIOSENKI A...JAKIEJKOLWIEK, ORACYJNO KONTAKTOWY - POPRAWNEJ WYMOWY, Teatralna scena prezentacji; nauka hymnu osiedla marzeń, spektakle, etiudy. Wiek widzów od lat 3 do 103.

 

Zawody Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu w Wiszni Małej

Zawody Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu w Wiszni Małej

Start zawodów godz. 10.00, start i meta Boisko sportowe w Wiszni Małej, minął termin zgłoszeń internetowych, można zgłaszać się na miejscu w biurze zawodów
Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami będą czekać dwie malownicze i urozmaicone trasy o długości 14 km oraz 24 km.
Program8.30 – 9.30 - zgłoszenia potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna
9.50 – odprawa techniczna dla dystansu mid i mini
10.00 – START mid i mini
11.00 – mini canicross dla dzieci
17.00 – dekoracja wszystkich uczestników (nagrody przepadają nieobecnym na dekoracji). Losowanie nagród.

 

Warsztaty wyplatania z różnokolorowej wikliny okorowanej

Warsztaty wyplatania z różnokolorowej wikliny okorowanej

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, cena: 320 zł za 2 dni warsztatowe
Warsztaty wyplatania z różnokolorowej wikliny okorowanej. Podczas pierwszego dnia warsztatów powstaną drobniejsze, artystyczne rzeczy, po to by nauczyć się różnych technik, pobawić z materiałem i przygotować do wyplecenia kosza podczas drugiego dnia. Prace uczestnicy zabierają do domów.

 

Wrocławska giełda i wystawa Minerałów, Skamineiałości i Wyrobów Jubilerskich

Wrocławska giełda i wystawa Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 5/8 zł
Na stoiskach targowych (wystawcy z Polski, ale także z Czech, Węgier i Niemiec) m.in. biżuteria ze srebra, złota, kamieni szlachetnych i ozdobnych, korala, pereł, bursztynu, wyroby użytkowe z kamienia; minerały i skamieniałości; akcesoria kolekcjonerskie i do produkcji biżuterii; wyroby ze szkła artystycznego, ceramiki, skóry, rogu i drewna, muszle i motyle, rzemiosło artystyczne z Egiptu, Peru, Meksyku, Indii, przyprawy.

 

Weekend absolwenta na Uniwersytecie Ekonomicznym

Weekend absolwenta na Uniwersytecie Ekonomicznym

sobota od godz. 11, niedziela od godz. 10.30, kampus Uniwersytetu Ekonomicznego
W wydarzeniu mogą wziąć udział absolwenci studiów I, II i III stopnia lub podyplomowych bez względu na uczelnię i rok obrony dyplomu. W programie m.in.
 • dwa dni atrakcji dla uczestników w różnym wieku: warsztaty, prezentacje i wykłady na interesujące i aktualne tematy,
 • szeroka tematyka: ekonomiczna, kulturowa, kulinarna, rozrywka i rękodzieło,
 • turniej brydża i inne turnieje sportowe,
 • bezpłatny udział dla uczestników i ich rodzin,
 • nagrody i upominki za aktywność i wygrane w konkursach,
 • spotkania z pracodawcami i przedstawicielami uczelni,
 • wspólne posiłki dla uczestników przygotowane przez wrocławskich restauratorów.
Pełny program

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

każda sobota, godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, aż po pierwsze śniegi. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.

 

Święto kwiatów na Odrzańskiej

Święto kwiatów na Odrzańskiej

godz. 12.00-18.00, ul. Odrzańska

Wydarzeniu będą towarzyszyły m.in.: pokazy florystyczne, występy na scenie, konkursy z nagrodami. Zapewnimy doskonałą zabawę dla dzieci i dla dorosłych uczestników. Motywem przewodnim Święta będą kwiaty i bliskość rzeki Odry. Mieszkańcom Wrocławia chcielibyśmy pokazać inne oblicze ulicy Odrzańskiej, a mianowicie najbardziej ukwieconą ulicę Wrocławia.


ART OF IMPROVISATION Creative Festival

ART OF IMPROVISATION Creative Festival

Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a, karnety: 80 zł

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to kameralny projekt poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Projekt jest także poszerzony o działania performerskie, taneczne i teatralne oparte o improwizację.

20 czerwca / sobota 

 • 12.00 - 15.00 Warsztaty improwizacyjne dla tancerzy i muzyków / Help Me To Crash/ wstęp wolny, obowiązują zapisy
 • 17.00 - 20.00 KREACJE/ZDERZENIA/ wstęp wolny
 • 20.30 - 21.30 Sławomir Pezda (PL)/Thomas Kolarczyk (DE) /Kuba Janicki (PL)/ 15 PLN
 • 22.00 - 23.00 TRAPIST: Martin Brandlmayr (AT)/ Martin Siewert (DE)/ Christian Weber (CH)/ 15 PLN
 • 23.15/ JAM SESSION / wstęp wolny
Program imprezy znajdziesz tutaj.

 

Święto Wrocławia: zamkowa Noc Świętojańska

Święto Wrocławia: zamkowa Noc Świętojańska

godz. 12.00-23.00, Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, wstęp wolny
Rytuały żywiołów ognia i wody (najodważniejsi będą mieli okazję sprawdzić się w chodzeniu po rozżarzonych węglach), tworzenie wianków, parada świętojańska, warsztaty artystyczne i zręcznościowe, żywiołowe koncerty zespołów folk, etno, world music (Obierek, Fant, Wa-Da-Da, Mosaik) oraz przedstawienie plenerowe "Noc Kupały" w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora - to najważniejsze z atrakcji Nocy Świętojańskiej. Na scenie zagrają:
 • 17.00 - OBIEREK
 • 18.00 – F.A.N.T.
 • 19.40 - WA-DA-DA
 • 21.30 - MOSAIK
Więcej czytaj tutaj.

 

Veganmania - festiwal wegańskich inicjatyw

Veganmania - festiwal wegańskich inicjatyw

godz. 12.00-18.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Wśród 30 wystawców znajdą się zarówno znani wrocławianom restauratorzy, jak i inicjatywy spoza Dolnego Śląska.Oprócz pysznego jedzenia - atrakcje: wykład o zastosowaniu diety wegańskiej w sporcie, warsztat kulinarny „Niezbędnik Roślinożercy”, spotkania autorskiego na temat „wegerodzicielstwa”, a także inicjatywy „Vegan INK” czyli wegańskiego tatuowania.

 

Dni Talentu - nabór do Akademii Młodych Orłów

Dni Talentu - nabór do Akademii Młodych Orłów

piątek-niedziela, orlik przy ul. Terenowej, rejestracja nieobwiązkowa
Testy naborowe, po których najlepsi dostaną możliwość trenowania w przyszłym sezonie w Akademii Młodych Orłów we Wrocławiu. AMO przeznaczone jest zarówno dla dzieci, które funkcjonują już w klubach (forma dodatkowych treningów), jak również dla dzieci niezrzeszonych. 
20 czerwca 2015 (sobota)
 • godz. 9.00-11.00 – kategoria orlik (roczniki 2005/06)
 • godz. 11.00-13.00 – kategoria żak (roczniki 2007/08)
 • godz. 13.00-15.00 – kategoria skrzat (roczniki 2009/10)
Więcej czytaj tutaj.

 

Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur

piątek-niedziela, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, wstęp wolny

Podczas tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem „Nie ma sztuki bez ognia”, będzie można uczestniczyć w pokazach, warsztatach oraz wystawach, w ramach których swoją twórczość oraz umiejętności zaprezentują wybitni artyści z całego świata.

Sobota 20 czerwca

 • warsztaty godz. 12.00-20.00
 • pokazy godz. 12.00-22.00
 • wydarzenia i wystawy godz. 12.00-22.30
Szczegółowy program festiwalu

 

Warsztaty kaligrafii i spotkanie z piórem wiecznym

Warsztaty kaligrafii i spotkanie z piórem wiecznym

godz. 12.00-19.00, Klub Włodkowica 21, ul. Włodkowica 21, wstęp wolny
Możliwość obejrzenia, wypróbowania kolekcjonerskich i współczesnych przyrządów piśmiennych, dla potrzebujących warsztaty naprawy.

 

Noce Kościołów 2015

Noce Kościołów 2015

Wykłady, dyskusje, koncerty, zwiedzanie wrocławskich kościołów. W programie m.in.: 20 czerwca, godz. 15.00, Wyspa Słodowa, Koncert Festiwal Kultury Kresowej Udział wezmą zespoły polskie z Ukrainy i Białorusi: „Gaudium”, „Marzenie”, „Zabawy Kresowe”, „Aksamitki”. Stoisko informacyjne Stowarzyszenia Odra-Niemen, promującego kulturę kresową Pełny program www.nocekosciolow.pl

 

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie

od godz. 13.00

Oława po raz czwarty przyciągnie miłośników motoryzacji. Będzie można zobaczyć mnóstwo zabytkowych aut i jednośladów, z całego świata.

Program Zlotu 2015

 • 13.00 Oficjalne rozpoczęcie Zlotu
 • 13.30 Prezentacja Olditmerów
 • 14.00 Konkurs: Najpiękniejszy samochód i motocykl
 • 14.30 Konkurs: Najciekawiej przebrany właściciel pojazdu
 • 15.00 Konkurs: Kierowca, który pokonał najwięcej kilometrów przybywając na tegoroczny Zlot
 • 15.30 Konkurs: Najładniejszy pojazd okresu PRL-u
 • 16.00 Konkurs zręcznościowy - zawody w siłowaniu ręką
 • 16.30 Prezentacja Klasyków naszych Partnerów (Toyota, Sapol, VW)
 • 17.00 Ogłoszenie wyników konkursów
 • 18.00 Wspólny klakson - PARADA ULICAMI OŁAWY i oficjalne zakończenie Zlotu
 • 19.00 Koncert BRACIA
 • 22.00 Koncert ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC

Wydarzenia towarzyszące: gry i zabawy dla dzieci, prezentacja salonów samochodowych oraz firm motoryzacyjnych, wystawa zabytkowych przedmiotów, konkursy, wycieczka objazdowa po Oławie autobusem ogórkiem wraz z przewodnikiem.

 

Wykłady w Muzeum Narodowym Wrocławia

Wykłady w Muzeum Narodowym Wrocławia

sobota

godz. 12.00 - "Peggy Guggenheim i jej kolekcja sztuki współczesnej", wstęp wolny
Peggy Guggenheim - amerykańska kolekcjonerka i propagatorka sztuki współczesnej - będzie bohaterką wykładu Iwony Gołaj. Pod koniec lat 30. XX w. założyła w Londynie jedną z pierwszych galerii sztuki nowoczesnej.

godz. 13.30 - "Nowosielski we Wrocławiu" - wykład Magdaleny Szafkowskiej, wstęp wolny
Kontakty Nowosielskiego z Wrocławiem przebiegały na różnych płaszczyznach: towarzyskiej – za sprawą długoletniej przyjaźni z Tadeuszem Różewiczem, dzięki aranżacjom wystroju wrocławskich cerkwi.

 

Rowerowy Zawrot Glowy od soboty w Magnolia Park

Rowerowy Zawrót Głowy od soboty w Magnolia Park

Największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku przyłącza się do Wrocławskiego Święta Rowerzysty. Na klientów czekają zabytkowe jednoślady, konkurs, w którym do wygrania będzie rower, pokazy cyklistów i wystawa fotografii z ekstremalnej wyprawy rowerowej do Etiopii.
 • Pokazy Trialu (20 czerwca)
 • Jazda na Wysokim Poziomie (20 czerwca)

 

Podwodny Wrocław 2015

Podwodny Wrocław 2015

od godz. 13.00, bilety na rejs: 20 zł, ulgowe - 10 zł, dzieci do 3 lat bezpłatnie, bilety dostępne na przystaniach przed rejsem

Podobnie jak w ubiegłych latach w tym roku Podwodny Wrocław również pływa na statkach po Odrze. Podczas  rejsów planowane są koncerty, prezentacje, pokazy, projekcje, wystawy, spotkania, party, a na początek rejy z propozycją artystyczną dla najmłodszych.

PROGRAMSTATEK „DRIADA", Przystań za Mostem Zwierzynieckim, ul. Wróblewskiego 1

 • 13.15, 14.25, 15.35 - rejsy z atrakcjami dla dzieci
 • 17.00, 18.45, 20.30 22.15 - koncerty
STATEK WIKTORIA, Przystań za ZOO, Brama Japońska, obok kładki Zwierzynieckiej
 • 13.15, 14.25, 15.35 - rejsy z atrakcjami dla dzieci
 • 17.00, 18.45, 20.30 22.15 - koncerty
 • 22.15 - spektakl TEATR STREFA OTWARTA  "H(2)O"
STATEK GOPLANA (KALASTATEK), Przystań Kardynalska, Bulwar Włostowica, Ostrów Tumski
 • 14.00, 16.00, 20.00, 22.00 - koncert 
 • 18.00- monodram
NA ŁĄCE ZA ZOO: ROOTS CONTROLA SOUND SYSTEM, KALA TIPI, czyli wigwam indiański, MIDNIGHT GONGING - NIBURU PROJECT, PODWODNA GIEŁDA WYDAWNICTW FONOGRAFICZNYCH.

 

Święto Kuźnik, festyn osiedlowy

Święto Kuźnik, festyn osiedlowy

godz. 14.00, polana Mariana, plac między ul. Dźwirzyńska 3 (przy przedszkolu) a ul. Hermanowską
W programie m.in: turnieje piłkarskie, animacje, występy dzieci, malowanie buziek, dmuchańce, bańki mydlane, koncerty i wiele innych atrakcji.

 

20 czerwca - festyn osiedlowy \" data-mce-src=

20 czerwca - festyn osiedlowy "Z ekologią na Ty"

godz. 14.00-20.00, boisko sportowe ul. Kominiarska

W programie: wielki plac zabaw dla dzieci (dmuchańce, tory przeszkód, latające rowery, sumo), warsztaty ekologiczne i malarskie, pokazy sztuk walki, konkursy, koncerty.

 

VII Festiwal Wozów (Ratha yatra)

VII Festiwal Wozów (Ratha yatra)

godz. 14.30-20.30, Rynek i plac Solny
W czasie samej parady wozu, pełnej muzyki i tańca, rozdawane będą słodkie przysmaki i owoce, następnie zaprezentujemy program artystyczny na scenie. W programie również kiermasz, na którym będzie można zakupić indyjskie przysmaki, upominki, odzież i książki. W specjalnych namiotach będzie można skosztować orientalnej, wegetariańskiej i wegańskiej kuchni oraz zobaczyć indyjski makijaż. Dla dzieci sypanie mandali i obrazków z kolorowego piasku. Program:
 • 14.30-16.30 - przejazd wozem festiwalowym wokół Rynku
 • 16.30-20.30 - program artystyczny i kiermasz na placu Solnym

 

Dzień grecki w Mediatece

Dzień grecki w Mediatece

godz. 15.00-19.00, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Mediateka, pl. Teatralny 5, stęp wolny
W programie pokazy slajdów, prezentacje książek i pogadanki o literaturze. Program:
 • 15.00-15.50 Andrzej Zybura - Cyklady-pokaz slajdów
 • 16.00-16.50 O książce "Zorba 50 lat później" z Tomaszem Zaródem rozmawia Agnieszka Kołodyńska
 • 17.00-17.50 Iliaz Wrazas o greckiej literaturze plus recital greckich piosenek
 • 18.00-18.30 "Kreta - wyspa z duszą" - projekcja filmu dokumentalnego w reż. Michalisa Vitorakisa
W trakcie spotkania - możliwość zakupu książek greckich autorów i książek o Grecji oraz mini poczęstunek. www.mediateka.biblioteka.wroc.pl

 

3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

od godz. 16.00, Stadion Olimpijski
Półmaraton startuje o godz. 21.00 ze Stadionu Olimpijskiego. Zawodnicy mają do pokonania jedną pętlę ulicami Wrocławia o długości 21,0975 km. I równo 3 godziny na ukończenie biegu. Po drodze mijają most Szczytnicki, most Grunwaldzki, Dworzec Główny, Teatr Muzyczny CAPITOL, Halę Targową. W biegu wystartuje ponad 7 tys. osób. Zapisy już zakończone, ale od godz. 16.00 na stadionie atrakcje. Program:
 • godz. 16.00-19.00 występy artystyczne - Muzyka Młodego Wrocławia
 • godz. 17.00-19.00 panel dyskusyjny
 • godz. 19.00-20.00 start PKO Młodzieżowego Biegu Olimpijskiego im. Jerzego Witkowskiego
 • 20.45 - uroczyste otwarcie 3. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu
 • 21.00 - start Półmaratonu

Wszystko o półmaratonie tutaj.
 

Spotkanie dla seniorów w ramach projektu Brave Festival \" data-mce-src=

Spotkanie dla seniorów w ramach projektu Brave Festival "Twój dziadek też jest griotem"

sobota-niedziela, godz. 17.00, Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25A, wstęp wolny
 • sobota, godz. 17.00 - dr hab. Bara Ndiaye "Między mitem a rzeczywistością: Afryka Zachodnia"
 • niedziela, godz. 17.00 - dr hab. Iwona Anna Ndiaye, prof. UWM "Między mitem a rzeczywistością: Kobiety"

Istotną częścią projektu są spotkania pod ogólnym hasłem „Afryka Zachodnia – między mitem a rzeczywistością” z dr hab. Iwoną Anną NDiaye, prof. UWM – profesorem, literaturoznawczynią i tłumaczką oraz z dr hab. Barą Ndiaye – pochodzącym z Senegalu afrykanistą i tłumaczem, którzy wspólnie organizują Dni Afryki w Olsztynie oraz wiele innych działań z zakresu edukacji międzykulturowej. Spotkania dadzą szansę na przybliżenie uczestnikom tradycji i obyczajów Afryki Zachodniej, jej historii i uwarunkowań społecznych, burząc niejako stereotypowe wyobrażenia o „typowych” krajach muzułmańskich, przypisywanych do tzw. Trzeciego Świata.

Więcej informacji o projekcie „Twój dziadek też jest griotem”

 

Macierzyństwo i co dalej? - warsztat dla Mam

Macierzyństwo i co dalej? - warsztat dla mam

godz. 17.00 - 20.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, cena 20 zł
Organizatorzy zapraszają na krótki warsztat interpersonalny, podczas którego możesz znaleźć swoje odpowiedzi: skąd czerpać własną motywację, co dla Ciebie jest najważniejsze czyli jak chcesz aby było, jak możesz ruszyć z miejsca i zrobić pierwszy krok? Prowadzący: Agnieszka Słowikowska - akredytowany Coach ICF (ACC).

 

Letni Maraton Zumba

Letni Maraton Zumba

godz. 18.00-21.00, Centrum SPARTAN, ul. Krajewskiego 2
Najlepsi instruktorzy ZUMBY, porwą blisko 100-osobową grupę do wspólnego tańca. Organizatorzy zapewniają super zabawę - przy estradzie, w rytm dynamicznej muzyki, w blasku kolorowych świateł. Dodatkowo moc atrakcji: konsultacje żywieniowe, degustacje koktajli i shake'ów owocowych, porady zdrowego stylu życia. Każdy uczestnik otrzyma specjalny pakiet startowy. Maraton poprowadzą trenerzy: Ania, Ola, Michał, Jacek i Tomasz – wspaniali, licencjonowani instruktorzy ZUMBY. Informacje, zapisy: tel. 71 348 42 17, e-mail: recepcja.sepolno@spartan.wroc.pl.

 

„Zobaczyć Neapol i umrzeć” RECITAL TOMASZA MALESZEWSKIEGO

„Zobaczyć Neapol i umrzeć” RECITAL TOMASZA MALESZEWSKIEGO

godz. 18.00-21.00, Przystań Zwierzyniecka, bilety 80-200 zł
Do rozsławienia i obecnej popularności pieśni neapolitańskich znacząco przyczynili się najwięksi tenorzy świata, tacy jak: Enrico Caruso, Giuseppe di Stefano i Luciano Pavarotti, którzy chętnie bisowali nimi po swoich największych koncertach. 3-godzinny rejsy po Odrze, podczas których Statek Goplana przemieni się w pływającą scenę muzyczną. Prosimy o przybycie najpóźniej na 20 min przed rozpoczęciem rejsu - Przystań Zwierzyniecka i zabranie ze sobą ciepłych ubrań. W razie niepogody zostanie rozstawione dodatkowe zadaszenie. 

 

Wystawa na ekranie: \" data-mce-src=

Wystawa na ekranie: "Impresjoniści"

godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 15/20/25 zł
Historia dzieł najwybitniejszych rewolucjonistów malarstwa: Moneta, Renoira, Cezann'a, Degasa, Pissarra i wielu innych. Kim byli naprawdę? Z jakich powodów malowali? Wyjątkowy reportaż Exhibition on screen zabiera widzów na najnowszą wystawę, której punktem centralnym jest postać Paula Duranda-Ruela, XIX-wiecznego paryskiego kolekcjonera sztuki, który stworzył pojęcie impresjonizmu. Ta od długiego czasu wyczekiwana wystawa jest najbardziej kompleksowym projektem, który precyzyjnie tłumaczy rolę impresjonistów w historii malarstwa.

 

 AMERICAN NIGHT vol. 7 with AMERICAN NIGHT BAND & URODZINY MARKA NIEDZIELSKIEGO + koncert TOTO na wielkim ekranie!!!

AMERICAN NIGHT vol. 7 with AMERICAN NIGHT BAND & URODZINY MARKA NIEDZIELSKIEGO + koncert TOTO na wielkim ekranie

godz. 19.00, Klub Muzyczny Liverpool we Wrocławiu, ul. Świdnicka 37, wstęp 5 zł, dla Pań od w 19.00-22.00 wstęp wolny
Impreza taneczna, na której można zobaczyć również na wielkim ekranie koncert legendarnej grupy TOTO, która zagra we Wrocławiu już 23 czerwca 2015 r. W ramach imprezy będziemy również świętować urodziny wrocławskiego muzyka Marka Niedzielskiego! Zagra, specjalnie stworzony na tą okazję, AMERICAN NIGHT BAND.

 

PREMIERA: Teatr ToTu - \" data-mce-src=

PREMIERA: Teatr ToTu - "Hotel Breslau"

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6

Spektakl "Hotel Breslau" to wybudowany przez członków Teatru ToTu wehikuł czasu. Razem z nami będziecie mogli przenieść się do międzywojennego Wrocławia i poznacie smak luksusu tamtych lat! Perypetie członków hotelowej obsługi rozbawią Was do łez, wątki historyczne zainspirują do odkrywania naszego pięknego miasta, a scenografia i muzyka na żywo sprawią, że przeniesiecie się do niezwykle klimatycznego, może nawet magicznego świata. Scenariusz inspirowany jest twórczością Rolanda Topora i historią pięknego Wrocławia.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Między nami dobrze jest", czyli głośna sztuka Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny i gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Roma Gąsiorowska, Aleksandra Popławska, Danuta Szaflarska, Rafał Maćkowiak). Dzięki minimalistycznej scenografii realizacja Jarzyny pozwala odbiorcom skupić się na tekście i języku poszczególnych postaci stworzonych przez Masłowską.

 • 20 czerwca, godz. 21.30 - "Między nami dobrze jest".

Więcej o kinie plenerowym przeczytasz tutaj.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia
Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.
 • godz. 22.00 – sobota, 20 czerwca: Mikro i Makrokosmos
 • godz. 14.00 - niedziela, 21 czerwca: Pokaz dla dzieci
Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Nocny turniej Lasertag w Hasta La Vista

Nocny turniej Lasertag w Hasta La Vista

godz. 22.00, Hasta la Vista, ul. Góralska 5, koszt uczestnictwa to 35zł/os, obowiązują zapisy: kontakt@sekcjalasertag.pl, 537 785 858/727 554 084.
Gracz otrzymuje karabin MP-514 wraz z opaską z czujnikami zakładaną na głowę. Statystyki na bieżąco są przesyłane to komputera sterującego grą i widać dokładnie ile razy byliśmy trafieni i ile oddaliśmy celnych strzałów oraz kogo trafiliśmy. Należy zabrać: sportowe obuwie, odzież na zmianę, nakrycie głowy. Ilość miejsc ograniczona. Sekcja Lasertag.Zgłaszać się mogą 4 osobowe drużyny lub pojedynczy gracze, wówczas drogą losowania zostaną wyłonione kolejne teamy.

 

Niedziela, 21 czerwca 2015r.

 
Festiwal Smaków Dolnośląskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.00-16.00, ul. Zwycięska 4 na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (DODR)
To miejsce jest szczególne dla wrocławskich miłośników lokalnych produktów wysokiej jakości, restauratorów i sklepikarzy. W sprzedaży ekologiczne warzywa, doskonałe sery, pyszne wędliny i mięsiwa, chleby, jaja, oleje, makarony, miody, ciasta. Prócz produktów spożywczych pojawia się również rękodzieło. Festiwal jest okazją nie tylko do zrobienia zakupów i posmakowania wyrobów, ale także do poznania osobiście producentów, ich pasji, codziennej pracy. W programie również atrakcje dla dzieci.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem

zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry, bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

21.06.2015 (niedziela)

1. Pamięci Eugeniusza Geta-Stankiewicza – dzieła artysty w przestrzeni miasta: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry), pl. Solny, Rynek, kościół św. Elżbiety, Stare Jatki, Rondo Reagana, pomnik „Solidarności” koło Politechniki (przejazd MPK).

2. Dla rodzin z dziećmi: Na spotkanie ze smokami, Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku.

 

Filmowe poranki: Miejskie atrakcje na wakacje

Filmowe poranki: Miejskie atrakcje na wakacje

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł
Wakacje w mieście też mogą być ciekawe! Bohaterowie bajek odwiedzają muzeum, basen, zoo i cyrk wędrowny. W programie: Bali. Niespodziewana przygoda, Proszę słonia. Znajomi w zoo, Przygody Bolka i Lolka. Wędrowny cyrk; Bali. Plusk plusk, ja pływam (2006) 12'Warsztaty taneczno-teatralne poprowadzi Joanna Strzyżewska

 

XXVII Jarmark Dominikański bł. Czesława

XXVII Jarmark Dominikański bł. Czesława

godz. 9.30-23.30, na terenie klasztoru Dominikanów przy pl. Dominikańskim 2

To impreza charytatywna, podczas której nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych, a zebrane datki przeznaczone zostaną na wyposażenie kliniki dla ciężko chorych dzieci. W programie m.in. stoiska z rękodziełem, prawdziwa włoska restauracja, antykwariat i lumpeks, warsztaty dla dzieci, całodzienna loteria z nagrodami. Z dwóch scen popłyną dźwięki od muzyki klasycznej przez country po rock.

O godz. 14.00 z klasztoru wyruszy pochód wenecki. W korowodzie pójdą szczudlarze, mażoretki, seniorki w sukniach z dawnych epok, strażnicy miejskich na koniach, do włączenia się w ten radosny pochód zaproszeni są wszyscy wrocławianie i turyści.

Od godz. 11.00 do 15.00 akcja zbiórki krwi.K ażdy z wystawców jarmarku podzieli się wypracowanymi tego dnia zyskami na wyposażenie kliniki "Przylądek Nadziei" budowanej przez fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

 

XII Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia

XII Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia

godz. 10.00-18.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a, wstęp bezpłatny
Jedna z najstarszych w Polsce imprez promujących nowoczesne gry planszowe. Przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W trakcie trwania festiwalu odbywają się pokazy i turnieje gier planszowych, działa wypożyczalnia zaopatrzona w blisko 500 tytułów. Atrakcją tegorocznej edycji będą eliminacje do V Mistrzostw Polski w grze Carcassonne (niedziela). Więcej informacji na stronie www.gratislavia.pl

 

Obrzędy świętojańskie w Ogrodnie Botanicznym

Obrzędy świętojańskie w Ogrodzie Botanicznym

godz. 10.00-13.30
Program
 • godz. 10.00-12.00 - plecenie wianków
 • godz. 11.00-12.00 - występ zespołu tanecznego ze SP 107 we Wrocławiu
 • godz. 12.00 - spacer "Rośliny magiczne"
 • godz. 13.30 - Konkurs "Poszukiwania kwiatu paproci"
W programie również pokazy carvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach), pokaz lepienia z gliny, kiermasz zdrowej żywności.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z "Agi Bagi"

godz. 10.30, każda sobota i niedziela czerwca, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki
Podczas pokazów dzieci zobaczą III cześć nowego projektu „Agi Bagi”. Poranki adresowane są do dzieci powyżej 2. roku życia. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Teatralne kosmosy - warsztat kreacyjny dla dzieci 5+

Teatralne kosmosy - warsztat kreacyjny dla dzieci 5+

godz. 11.00 Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 20 zł, rezerwacja: tel. 71 335 49 49; 71 335 49 11; 71 335 49 12, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl
Teatralne kosmosy to warsztat kreacyjny dla dzieci i ich opiekunów, który będzie prowadzony przez Martynę Majewską. Uczestnicy spróbują podsumować wszystkie wiadomości o wszechświecie i zamknąć je w niewielkim, prywatnym kosmosie wielkości ...hulahop. Wykonane na bazie koła kosmiczne łapacze snów zostaną zawieszone w Parku Staromiejskim

 

65 urodziny MDK im. Mikołaja Kopernika w Ogrodzie Staromiejskim

65 urodziny MDK im. Mikołaja Kopernika w Ogrodzie Staromiejskim

godz. 11.00-14.00, Ogród Staromiejski przy Teatrze Lalek, wstęp wolny
Podczas imprezy  na parkowej scenie zaprezentują się zespoły teatralne, muzyczne i choreograficzne. W namiotach tematycznych, pod okiem doświadczonych instruktorów, będzie można m.in. wykonać modelinowe breloki z bohaterami bajek, papierowe wachlarze, skonstruować modele pływające i latające, uczestniczyć w plenerze malarskim, czy też obejrzeć niespodzianki przygotowane przez pracownię ekologiczno-przyrodniczą.
Atrakcją z pewnością będzie camera obscura w namiocie pracowni fotograficznej, za pomocą której będzie można zrobić sobie portret.
W namiocie odtworzonej pracowni motoryzacyjnej z 1950 roku będzie można obejrzeć zabytkowe motocykle ze zbiorów Muzeum Zamku w Topaczu.
Imprezie plenerowej będą towarzyszyć wystawy pracowni malarstwa i ceramiki.

 

 Święto ulicy Odrzańskiej

Święto ulicy Odrzańskiej

godz. 11.00-19.00, ul. Odrzańska/kamieniczka "Małgosia"

Stoiska organizacji wodniackich, wystawa laureatów konkursu fotograficznego poświęconego Odrze, zwiedzanie elektrowni wodnej, bezpłatne pływanie na kajakach, łodziach i tramwajach wodnych.

 

VIVA WROCŁAW z koncertem Katarzyny Groniec

VIVA WROCŁAW z koncertem Katarzyny Groniec

godz. 11.00-18.00, ul. CK Zachód, ul. Chociebuska 4-6, wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00
Program:
 • godz. 11.00 spektakl "Brzydkie Kaczątko"
 • godz. 12.30-14.30 warsztaty artystyczne dla dzieci I gr./Akademia Czekolady dla dzieci II gr.
 • godz. 12.30 - 14.30 warsztaty artystyczne "MAGICZNE ŚLADY" - dekorowanie ramek wypalarką do drewna.
 • godz. 14.45-16.45 warsztaty artystyczne dla dzieci II gr./Akademia Czekolady dla dzieci I gr.
 • godz. 18.00 koncert Katarzyny Groniec

 

Wrocławska giełda i wystawa Minerałów, Skamineiałości i Wyrobów Jubilerskich

Giełda i wystawa Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich

godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 5/8 zł
Na stoiskach targowych (wystawcy z Polski, ale także z Czech, Węgier i Niemiec) m.in. biżuteria ze srebra, złota, kamieni szlachetnych i ozdobnych, korala, pereł, bursztynu, wyroby użytkowe z kamienia; minerały i skamieniałości; akcesoria kolekcjonerskie i do produkcji biżuterii; wyroby ze szkła artystycznego, ceramiki, skóry, rogu i drewna, muszle i motyle, rzemiosło artystyczne z Egiptu, Peru, Meksyku, Indii, przyprawy.

 

Weekend absolwenta na Uniwersytecie Ekonomicznym

Weekend absolwenta na Uniwersytecie Ekonomicznym

niedziela od godz. 10.30, kampus Uniwersytetu Ekonomicznego
W wydarzeniu mogą wziąć udział absolwenci studiów I, II i III stopnia lub podyplomowych bez względu na uczelnię i rok obrony dyplomu. W programie m.in.
 • warsztaty, prezentacje i wykłady na interesujące i aktualne tematy,
 • szeroka tematyka: ekonomiczna, kulturowa, kulinarna, rozrywka i rękodzieło,
 • turniej brydża i inne turnieje sportowe,
 • bezpłatny udział dla uczestników i ich rodzin,
 • nagrody i upominki za aktywność i wygrane w konkursach,
 • spotkania z pracodawcami i przedstawicielami uczelni,
 • wspólne posiłki dla uczestników przygotowane przez wrocławskich restauratorów.
Pełny program.

 

Spacer z przewodnikiem - Od toru wyścigów konnych we wsi Dąbie, do Terenów Wystawowych we Wrocławiu

Spacer z przewodnikiem - Od toru wyścigów konnych we wsi Dąbie, do Terenów Wystawowych we Wrocławiu

godz. 12.00, bilet 5 zł dostępne w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed spacerem

W latach 40-tych XIX wieku, na pastwisku dawnej wsi Dąbie, Śląskie Towarzystwo Wyścigów Konnych założyło tor wyścigów konnych. W kolejnych latach obszar ten przeszedł szereg zmian, przekształceń i rekonstrukcji. Sukcesywnie powiększany teren skupiał grono miłośników sportów konnych.

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

ART OF IMPROVISATION Creative Festival

ART OF IMPROVISATION Creative Festival

Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to kameralny projekt poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Projekt jest także poszerzony o działania performerskie, taneczne i teatralne oparte o improwizację.

21 czerwca /niedziela 

 • 12.00 - 15.00 muzyczne warsztaty improwizacyjne - Michael Zerang masterclass/ wstęp wolny, obowiązują zapisy
 • 16.00 - 18.30  projekcja filmów/ wstęp wolny 
 • 19.00 - 20.15 MIKOŁAJ TRZASKA IRCHA QUARTET: Mikołaj Trzaska/ Wacław Zimpel / Paweł Szamburski / Michał Górczyński (PL)/  15 PLN
 • 20.30 - 21.40 John Butcher / Tony Buck/ Magda Mayas koncert (UK/AU/DE) / 20 PLN
Program imprezy znajdziesz tutaj.

 

Dni Talentu - nabór do Akademii Młodych Orłów

Dni Talentu - nabór do Akademii Młodych Orłów

piątek-niedziela, orlik przy ul. Terenowej, rejestracja nieobwiązkowa
Testy naborowe, po których najlepsi dostaną możliwość trenowania w przyszłym sezonie w Akademii Młodych Orłów we Wrocławiu. AMO przeznaczone jest zarówno dla dzieci, które funkcjonują już w klubach (forma dodatkowych treningów), jak również dla dzieci niezrzeszonych. 
21 czerwca 2015 (niedziela)
 • godz. 9.00-11.00 – kategoria orlik (roczniki 2005/06)
 • godz. 11.00–13.00 – kategoria żak (roczniki 2007/08)
 • godz. 13.00–15.00 – kategoria skrzat (roczniki 2009/10)
Więcej czytaj tutaj.

 

Pierwszy oficjalny trening Inline Alpine

Pierwszy oficjalny trening Inline Alpine

godz. 12.00, Stadion Wrocław, wejście bramą na trybunę "D" od strony ul. Lotniczej, wstęp wolny
Inline Alpine - to doskonałe uzupełnienie treningu narciarskiego poprzez jazdę na rolkach. Wraz ze skonstruowaniem rolek jednośladowych producenci artykułów sportowych wnieśli na rynek urządzenie, które pozwoliło na wykonywanie identycznych ruchów podstawowych takich samych jak przy jeździe skrętem ciętym na nartach carvingowych, kreśląc łuki równoległe kółkami na asfalcie. Rolki, kask - obowiązkowo; ochraniacze slalomowe, kije - opcjonalnie.

 

Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, wstęp wolny

Podczas tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem „Nie ma sztuki bez ognia”, będzie można uczestniczyć w pokazach, warsztatach oraz wystawach, w ramach których swoją twórczość oraz umiejętności zaprezentują wybitni artyści z całego świata.

Niedziela 21 czerwca

 • warsztaty godz. 12.00-16.00
 • pokazy godz. 12.00-15.00
 • wydarzenia i wystawy godz. 12.00-17.30
Szczegółowy program festiwalu

 

BAJKOBUS - spektakl dla dzieci w Parku Południowym

BAJKOBUS - spektakl dla dzieci w Parku Południowym

godz. 12-13.00, Park Południowy, podest przed pomnikiem Chopina, wstęp wolny

Bajkobus to mobilna scena Wrocławskiego Teatru Lalek. Jest wyposażony w nowoczesny sprzęt akustyczny i oświetleniowy, spektakle grane są w sezonie wiosenno-letnim w stałych miejscach oraz wyjazdowo.

Naładowany pozytywną energią spektakl grany ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny – Elektrobus. 
TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej.

 

Wykłady w Muzeum Narodowym Wrocławia

Wykład w Muzeum Narodowym

godz. 12.00 „Sztuka współczesna "(cz. 2)
Prelegentka Iwona Gołaj zaprezentuje główne kierunki i tendencje artystyczne w sztuce polskiej XX i XXI wieku. Wstęp z biletem za 5 zł.

 

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Moda na znaczkach - znaczki w modzie

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety: 8 zł normalny, 6 zł ulgowy, niedziela wstęp wolny

Na najnowszej wystawie możemy oglądać uwiecznione na znaczkach najciekawsze ubrania, buty, kapelusze i torebki, jakie zaprojektowano w ciągu ostatnich 150 lat. Znajdziemy tu stroje poważne, dziwne i całkiem zwyczajne, zilustrowane znaczkami pocztowymi z ponad 60 krajów świata ze zbiorów Muzeum.

Godz. otwarcia Muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. - nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15, niedz. 11-16, www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

70-lecie OSP Lutynia Piknik strażacki

70-lecie OSP Lutynia Piknik strażacki

od godz. 12.00, Lutynia, gmina Miękinia, wstęp wolny
W programie m sza polowa, defilada straży, grochówka z kuchni polowej, ściana wspinaczkowa, zabawy w pianie, orkiestra dęta.

 

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Spotkania dzielnej Myszki

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Spotkania dzielnej Myszki

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny
„Przygody Myszki” to serial animowany realizowany w latach 1976-1983 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej według pomysłu Władysława Nehrebeckiego. Program: Myszka i kot, Awantura z kretem, Myszka i sowa, Myszka i mucha. Po projekcji na najmłodszych widzów czekają związane z filmami, przygotowane przez zespół Centrum Sztuki WRO, zabawy warsztatowe.

 

Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

godz. 13.00-19.00, wstęp wolny
Organizatorzy zapraszają wszystkich ojców z pociechami, a także całe rodziny, na specjalne atrakcje, jakie przygotowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z licznymi partnerami.
 
Skrócony program atrakcji, program sceny:
 • 13.15-13.30 warsztaty nauki śpiewu kołysanek dla rodziców 
 • 13.40-14.00 spotkanie z klaunem
 • 14.00-14.20 rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego "Moja Rodzina – lubię to!"
 • 14.20-14.30 warsztaty nauki śpiewu kołysanek dla rodziców
 • 15.00-16.00 Bajkobus: spektakl "Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd"
 • 16.30-17.30 piosenki z musicalu "Grease" w wykonaniu uczniów liceum nr XII
 • 17.30-18,15 koncert finałowy warsztatów jazzowych Vertigo
 • 18.15-19.00 Drums Alive
Atrakcje dla ojców: siłownia plenerowa, laserowy paintball, bubble football, wypożyczalnia gier planszowych, zabawy retro: guma, kapsle, ciuciubabka i zbijak, porady coachingowe dla rodziców, zajęcia kung-fu

Atrakcje dla dzieci: warsztaty artystyczne w języku angielskim, zajęcia z języka norweskiego, programowanie i budowa robotów, nauka gry na instrumentach, innowacyjne zajęcia matematyki, wycieczka "Szlakiem wrocławskich krasnali", wypożyczalnia książek dla dzieci,  twórcze zajęcia z kolorowym piaskiem, warsztaty malowania kubków, spotkanie z dinozaurami, kolorowe animacje z chustą Klanzy, zabawy dużymi klockami, malowanie twarzy, dmuchańce.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

pergola przy Hali Stulecia
Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.
 • godz. 14.00 - niedziela, 21 czerwca: Pokaz dla dzieci.
Spektakl dla dzieci \" data-mce-src=

Spektakl dla dzieci "W Królestwie Brudlandii"

godz. 13.00, 15.00, 17.00, Auchan Bielany, ul. Francuska 6
Niegdyś piękną krainę opuszczają dziś mieszkańcy i omijają turyści. Wszystko z powodu przykrego zapachu i dziwnego spustoszenia lasów i łąk. Choć król obiecał pół królestwa i rękę swej córki temu, kto rozwiąże problem, chętnych zabrakło. Czy znajdzie się bohater, który uwolni zamek i królestwo od brudu? Zabawne postaci i ciekawa dekoracja z pewnością poruszą wyobraźnię najmłodszych, przekazując jednocześnie cenne wartości wychowawcze.

 

Slow Food na talerzu: Warzywa - warsztaty kulinarne z Kubą Korczakiem

Slow Food na talerzu: Warzywa - warsztaty kulinarne z Kubą Korczakiem

godz. 14.00-19.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, cena 120 zł (wraz z degustacją wina)
Przygotujemy wyśmienite dania z sezonowych produktów z Doliny Baryczy, które uwędzimy, ugotujemy, zgrillujemy i zjemy. Zabierajcie rodziny, przyjaciół, dzieciaki, zwierzaki, koce i leżaki. Szykujemy dla Was szalone, warzywne warsztaty kulinarne, na których nie może zabraknąć najmłodszych i najstarszych uczestników. Zaprasza chef Kuba Korczak i goście.

 

\" data-mce-src=

"Waligóriada"

godzina 14.00, Park Południowy

Koncert poświęcony twórczości Andrzeja Waligórskiego i Jana Kaczmarka wystąpią: Kabaret ELITA, Tadeusz Drozda oraz Krzysztof Daukszewicz. Orgniazator: Agencja Artystyczna Elita, Rada Osiedla Borek. 

 

Memoriał Katarzyny Litwiniuk

Memoriał Katarzyny Litwiniuk

godz. 14.45, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice, ul. Zwycięska 2, wstęp wolny
Katarzyna Litwiniuk jako pierwsza amazonka w historii wygrała Derby - najważniejszą gonitwę w Polsce. Niecały rok później wzięła udział w 163 gonitwie w swojej karierze. Niestety ostatnia przeszkoda okazała się feralna. Po upadku z konia Kasia trafiła do szpitala gdzie po trzech dniach zmarła. W gonitwie poświęconej pamięci tragicznie zmarłej wrocławskiej amazonki wystartują wyłącznie kobiety, które dosiądą trzyletnich koni arabskich. W pozostałych gonitwach zobaczymy między innymi trzyletnie konie krwi arabskiej, które powalczą na dystansie 2200 metrów.

 

Spotkanie z Nelą Małą Reporterką

Spotkanie z Nelą Małą Reporterką

godz. 15.00, Empik w CH Renoma, ul. Świdnicka 40, wstęp wolny
Spotkanie poświęcone książce "Nela i tajemnice świata" oraz kolekcji "Nela Puzzle".Nela zwiedza świat od piątego roku życia. Choć jest małą dziewczynką, zobaczyła więcej świata, niż niejeden dorosły. Prowadzi autorski program w TVP i właśnie wydała trzecią książkę - "Nela i tajemnice świata".

 

WrocLove Fest - Finał Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015

WrocLove Fest - Finał Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015

godz. 16.30, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, wstęp wolny
Eliminacje wyłonią zespoły, które zagrają na Dużej Scenie 21. Przystanku Woodstock. We Wrocławiu wystąpią zespoły, które zwyciężyły na półfinałach w Warszawie, Poznaniu i Krakowie: Oberschlesien, Riffertone, Mindfield, People of the Haze, Venflon, Straight Jack Cat, Skowyt, Pull The Wire, Hajva, Black Radio, Organek.
Gościem specjalnym wieczoru będzie zespół Kabanos.

 

Cykl Koncertów \" data-mce-src=

Cykl Koncertów "Młodzi zdolni"

godz.. 17.00, sala koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, wstęp wolny
Dolnośląskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina po raz kolejny zaprasza do wysłuchania koncertów z udziałem najlepszych uczniów wrocławskich szkół muzycznych. Wystąpią laureaci festiwali, konkursów oraz turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

Spotkanie dla seniorów w ramach projektu Brave Festival \" data-mce-src=

Spotkanie dla seniorów w ramach projektu Brave Festival "Twój dziadek też jest griotem"

godz. 17.00, Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25A, wstęp wolny
 • niedziela, godz. 17.00 - dr hab. Iwona Anna Ndiaye, prof. UWM "Między mitem a rzeczywistością: Kobiety"

Istotną częścią projektu są spotkania pod ogólnym hasłem „Afryka Zachodnia – między mitem a rzeczywistością” z dr hab. Iwoną Anną NDiaye, prof. UWM – profesorem, literaturoznawczynią i tłumaczką oraz z dr hab. Barą Ndiaye – pochodzącym z Senegalu afrykanistą i tłumaczem, którzy wspólnie organizują Dni Afryki w Olsztynie oraz wiele innych działań z zakresu edukacji międzykulturowej. Spotkania dadzą szansę na przybliżenie uczestnikom tradycji i obyczajów Afryki Zachodniej, jej historii i uwarunkowań społecznych, burząc niejako stereotypowe wyobrażenia o „typowych” krajach muzułmańskich, przypisywanych do tzw. Trzeciego Świata.

Więcej informacji o projekcie „Twój dziadek też jest griotem”

 

 

Ralph Fiennes w "Człowieku i Nadczłowieku" | London National Theatre

godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 20/ 25 zł
Człowiek i nadczłowiek to dowcipna i świeża inscenizacja dramatu George'a Bernarda Shawa według pomysłu Simona Godwina. W roli głównej zobaczymy nominowanego do Oscara Ralpha Fiennesa (Angielski Pacjent, Lista Szindlera, Wichrowe Wzgórza). Sztuka będąca połączeniem komedii romantycznej, epickiej opowieści i powiastki filozoficznej zadaje fundamentalne pytanie o to, jak współcześnie żyjemy.

 

Forum of Young Diplomats- Discussion Club (Klub Dyskusyjny)

Forum of Young Diplomats- Discussion Club (Klub Dyskusyjny)

godz. 18.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, wstęp wolny

FMD Discussion Club: Kurdish Movement after Turkish elections Klub Dyskusyjny FMD We Wrocławiu: Sytuacja Kurdów po wyborach w Turcji We would like to invite you to a Discussion Club organised by the Regional Representation of the Polish Forum of Young Diplomats in Wroclaw. Our special guest will be Saeed Saiedi (on Skype) who is the Kurdish activist and currently stays in Germany. He will present the Kurdish point of view and engage in the discussion on the subject with the participants afterwards. The meeting will be held in English.

 

Wrocławski Quartet Jazzowy „Tribute to Chet Baker

Wrocławski Quartet Jazzowy „Tribute to Chet Baker

godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety 15/20 zł
Liderem kwartetu jest znakomity polski trębacz - Dominik Gawroński. Program koncertu inspirowany jest interpretacjami standardów jazzowych legendarnego trębacza Chet’a Bakera. Usłyszymy m.in. takie utwory jak "Line for lions", "The best thing for you" czy "Tangerine". Nie zabraknie również niezwykle popularnej kompozycji “My Funny Valentine”.Skład zespołu:
 • Dominik Gawroński – trąbka, flugelhorn
 • Mikołaj Gruszecki – fortepian
 • Grzegorz Piasecki – kontrabas
 • Mateusz Maniak – perkusja
 • Gość Specjalny:
 • Tomasz Wendt – saksofon tenorowy
PREMIERA: Teatr ToTu - \" data-mce-src=

PREMIERA: Teatr ToTu - "Hotel Breslau"

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6

Spektakl "Hotel Breslau" to wybudowany przez członków Teatru ToTu wehikuł czasu. Razem z nami będziecie mogli przenieść się do międzywojennego Wrocławia i poznacie smak luksusu tamtych lat! Perypetie członków hotelowej obsługi rozbawią Was do łez, wątki historyczne zainspirują do odkrywania naszego pięknego miasta, a scenografia i muzyka na żywo sprawią, że przeniesiecie się do niezwykle klimatycznego, może nawet magicznego świata. Scenariusz inspirowany jest twórczością Rolanda Topora i historią pięknego Wrocławia.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

  

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę