Wrocław na weekend: 18-20 września 2015 [WYDARZENIA]

Kończy się lato, ale imprez w plenerze nie ubywa. Warto wybrać się np. do Parku Staromiejskiego, który opanują krasnoludki oraz naukowe pokazy, na Wyspę Słodową, gdzie na pożegnanie lata w niedzielę odbywa się festiwal japoński, a w sobotni wieczór koncert muzyki poetyckiej. Albo obejrzeć malowanie murali na pl. Społecznym, a nocą seans w kinie samochodowym. Dla dzieci czekają liczne atrakcje na Festiwalu Krasnoludków. Będzie okazja, by zwiedzić zajezdnię MPK i elektrociepłownię. 

 • wrocław na weekend


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 18 września 2015r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

MIraże. Baśnie Ludów Wschodu w Teatrze Lalek

MIraże. Baśnie Ludów Wschodu w Teatrze Lalek

godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, czas trwania 150' (dwie przerwy), bilety: 25/30 zł

Premiera spektaklu. Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją. To uczestnicy spektaklu decydują, które sny chcą śnić, składając swoją wersję wydarzeń spośród równolegle dziejących się wątków. Te niezależne opowiadania przecierają szlaki wyobraźni, aby młodzi widzowie mogli zbudować własne wymarzone miasto – nowy Iram należący do wszystkich. Więcej

 

Dzień otwarty w Kogeneracji

Dzień otwarty w Kogeneracji

piątek-sobota, wstęp wolny

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. zaprasza do Elektrociepłowni Wrocław na XIX edycję Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w dniach 18-19 września.

 • W piątek, w godzinach 8.30 - 14.30 wejścia dla grup zorganizowanych: wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 71 32 38 333.
 • W sobotę, w godzinach 10.00 - 14.00 atrakcje dla wszystkich mieszkańców i gości - to jedyny dzień w roku, kiedy z bliska można będzie zobaczyć, jak powstaje ciepło sieciowe i energia elektryczna.

W programie m.in. zwiedzanie elektrociepłowni z przewodnikiem, warsztaty i pokazy chemiczno-fizyczne, tworzenie biżuterii z recyklingu, warsztaty ceramiczne i malowani toreb, pokazy zakładowej straży pożarnej, malowanie twarzy.

 

Festiwal Krasnoludków 2015

Festiwal Krasnoludków 2015

piątek-sobota, wstęp wolny

Na dzieci czekać będą: warsztaty kulinarne, taneczne, sportowe i plastyczne, Wielka Parada Krasnoludków, gra miejska i bajki w wykonaniu Teatru Gili Gili.

Program, piątek 18 września 

 • 10.00, Rynek  – Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie festiwalu
 • Ogród Staromiejski: 10.30-16.00 – Wielka Wioska Krasnoludków – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in. tworzenie krasnalowych masek, warsztaty i animacje wokalne, taneczne i parateatralne oraz strefa plastyczna.

 

Jarmark włoski we Wrocławiu

Jarmark włoski we Wrocławiu

od 15 do 20 września, przy kościele św. Marii Magdaleny, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na targu reprezentowane są produkty z 15 regionów Włoch, w tym z Toskanii, Piemontu, Lombardii, Ligurii, Apulii, Sardynii, Lacjum. Są stoiska z oliwkami, serami, wędlinami, makaronami i słodkościami, w tym sycylijskimi rurkami z kremem czyli cannoli. Wiele z oferowanych produktów to nowości na naszym rynku. Działa też stoisko restauracyjne. Przewidziano szereg degustacji, prezentacji i kulinarnych show. Kupujący mogą liczyć na pomoc polskich sprzedawców, obecnych – oprócz włoskiej obsługi na każdym stoisku.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Teatralne Podwórka ze Światowidem: Tuwim Julek - Para Buch - Frazy w Ruch

Teatralne Podwórka ze Światowidem: Tuwim Julek - Para Buch - Frazy w Ruch

godz. 16.00, Park Biskupiński (obok Przedszkola nr 6 „Nad Odrą”), wstęp wolny

W programie spektakl Teatru Małe MI: "TUWIM Julek- PARA buch FRAZY w ruch" opowiadający o dzieciństwie Juliusza Tuwima. Zabawna akcja, parafrazy tuwimowskich wierszy, a całość dopełnia mobilna i przeobrażająca się podczas przedstawienia scenografia (z udziałem spektakularnych atrakcji), piękne lalki oraz muzyka Jacka Budynia Szymkiewicza, lidera grupy Pogodno.

Spektakl poprzedzą warsztaty teatralno-plastyczne poprowadzone przez animatorów Stowarzyszenia SZTUKiSZUM

18 września 2015 r.

 • godz. 16.00 - warsztaty teatralne
 • godz. 18.00 - spektakl 

 

Wernisaż wystawy „WIZJE NIEOCZYWISTE”

Wernisaż wystawy „WIZJE NIEOCZYWISTE”

18 września, godz. 18.00, Kontury Kultury, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

„Wizje nieoczywiste” to zbiór pięcioletniej pracy artystki z gliną. Technika i tematyka prac jest różna, ale zarazem spójna. Miesza szkliwa, zmienia formy, ale pozostaje wierna sobie i swojemu poczuciu estetyki. Inspiracje do swoich prac czerpie z życia, w szczególności z własnych stanów emocjonalnych i postrzegania świata. Fascynuje ją człowiek, jako istota doskonała i ułomna zarazem…

JOANNA EWA PIESIAK – absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu i podyplomowych studiów arteterapii. Od 5 lat pasjonatka gliny i wszelkich form twórczych. Swoje prace realizuje w pracowni ceramiki MDK Śródmieście we Wrocławiu.

 

Duet Guitars Street na żywo w restauracji Alyki

Duet Guitars Street na żywo w restauracji Alyki

godz. 18.00, restauracja Alyki w Sky Tower, niezależne wejście od ul. Powstańców Śl. 95. wstęp wolny, rezerwacja stolików pod nr tel. 71 780 66 82.

Restauracja Alyki w Sky Tower organizuje kolejne spotkanie z muzyką na żywo.  Wystąpi duet Guitars Street, w składzie Bartosz Domagała (gitara) oraz Katarzyna Falkowska (wokal i skrzypce). Zespół reprezentuje wrocławskie środowisko muzyczne, choć koncertuje również poza stolicą Dolnego Śląska. Muzycznie Guitars Street gwarantuje słuchaczom kameralne, autorskie aranżacje znanych i lubianych standardów jazzowych oraz współczesnych przebojów muzyki rozrywkowej. W trakcie koncertu będzie można posłuchać nie tylko utworów z repertuaru Diany Krall, Buena Vista Social Club, czy Agnieszki Osieckiej, ale też własnych kompozycji. Więcej na: www.alyki.pl oraz na portalu Facebook. 

 

Leningrad w Imparcie

Leningrad w Imparcie

18 września, godz. 19.00, ul. Mazowiecka 17, bilety 35/40 zł

Muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu "Leningrad" z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych. Od sześciu już lat na kameralnej scenie Teatru Piosenki spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów.

 

Maciej Czemplik w Vertigo Jazz Club

Maciej Czemplik Trio w Vertigo Jazz Club

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Trio wrocławskiego gitarzysty wspólnie z wokalistami w śpiewającym jamowaniu. Przy okazji zaprasza wokalistki i wokalistów do wzięcia udziału w występie. W repertuarze polskie i światowe standardy przeboje i evergreeny. Sekcja dyżurna składa się z gitary, kontrabasu i perkusji.

 

Dancing w Mleczarni z muzyką na żywo

Dancing w Mleczarni z muzyką na żywo

godz. 20.00, Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Koniec wakacji nie oznacza końca dobrej zabawy. W Mleczarni w piątek będzie można potańczyć do muzyki na żywo. Nie zabraknie też wolnych tańców. Grać będzie zespół Elite Band. 

 

 

Kino Samochodowe koło Hali Stulecia

Kino Samochodowe koło Hali Stulecia

godz. 21.00, parking przy Hali Stulecia, wstęp wolny

W każdy piątek września po godzinie 21.00 bezpłatne projekcje znanych filmów. W przerwach między filmami można skorzystać z wydzielonej strefy cateringowej. Organizatorem projektu jest spółka Budimex Parking Wrocław.

Program

18 września

 • Stoker, 2013, USA reż. Chan-wook Park
 • Inna kobieta, 2014, USA reż. Nick Cassavetes
Koncert Fun Factory w Banana Dance Club

Koncert Fun Factory w Banana Dance Club

18 września, godz. 22.00 (start), Banana Dance Club, ul. Szewska 3, bilety 25 zł

Koncert jednej z najbardziej lubianych grup muzyki eurodance lat 90. W oryginalnym składzie zaprezentują swoje największe hity jak: Celebration, I Wanna Be With You, Pain i wiele innych. Premiera „Get Crunk”, który jest zapowiedzią nowego albumu. Koncert jest okazją do powrotu wspomnieniami do lat 90-tych. Więcej na: bananadanceclub.pl

 

ENEMEF: Minimaraton Więźnia Labiryntu

ENEMEF: Minimaraton Więźnia Labiryntu

godz. 22.00-2.30, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki, bilety od 19 do 25 zł

Zawiły labirynt, który skrywa krwiożercze bestie był tylko początkiem przygody Thomasa. W drugiej części stawka podnosi się. Po tajemniczym labiryncie Streferzy zostają rzuceni to spalonej słońcem krainy. Wola walki, adrenalina, świetne tempo i bestseller przeniesione na wielki kinowy ekran.

W repertuarze

 • WIĘZIEŃ LABIRYNTU
 • WIĘZIEŃ LABIRYNTU: PRÓBY OGNIA - premierowo

 

Pożegnanie lata w klubie Pralnia

Pożegnanie lata w klubie Pralnia

godz. 22.00, Klub [P]ralnia, ul. Krakowska 100, Bilety: http://biletprosze.pl/event/user/5

Ostatnie spotkanie w sezonie letnim. Pierwszy raz w Polsce wystąpi YokoO (Musik Gewinnt Freunde). Z pochodzenia Francuz gra w fascynujących, dziwnych miejscach na świecie, jakie można sobie wyobrazić. Muzyczna intuicja YokoO sprawia, że jego pełne groove'u housowe produkcje ruszają szefów wielu wytwórni. Jego remiksy czołowych artystów gatunku podbijają serca i światowej elity djów na wszystkich kontynentach. Zakończenie sezonu, nie może się też odbyć bez rezydentów klubu [P]ralnia. 

 

Sobota, 19 września 2015 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

 

Filmowe poranki: Zestaw filmów o Przyjaźni

Filmowe poranki: Zestaw filmów o Przyjaźni

godz. 10.00, Kino nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Program 19 i 20 września

 • Miejsce na miotle, Wielka Brytania 2012, 26'
 • Zgadywanki gałganków, Łotwa 2010, 2'
 • Kąpiel Gałganków, Łotwa 2010, 7'
 • Gałganki na Huśtwce, Łotwa 2012, 2'
 • Płatek śniegu, Rosja 2012, 6'

Warsztaty

sobota: warsztaty poprowadzi animatorka Michalina Drygasiewicz, warsztaty fotograficzno-plastyczne

 

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Narodowym

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Narodowym

19 września, godz. 10.00 
 „W blasku świątecznych świateł”
- zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat
Prowadzący przybliży uczestnikom pochodzenie i symbolikę świateł, które towarzyszą ludziom podczas wielu uroczystości. Dzieci będą mogły zobaczyć piękne świeczniki używane podczas różnych ceremonii świątecznych, średniowieczny ołtarz "Zaśnięcie Marii", obraz Jacka Malczewskiego „Prawo”, pracę Władysława Hasiora „Święty łotr”. W ramach pracy plastycznej dzieci wykonają gliniane świeczniki.
Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym od 14 września w godz. 9.00 – 15.00 pod nr. tel. 71 / 372 51 48. Wstęp wolny.

19 września, godz. 11.30 „Jak zatrzymać światło?” – zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat
Dzieci dowiedzą się, jak nasi przodkowie podtrzymywali ogień, wysłuchają historii związanych z wykorzystywaniem światła przez człowieka oraz poznają zasady działania zapałek czy żarówki. Podczas części plastycznej wykonają własną glinianą lampkę oliwną. Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym od 14 września w godz. 9.00 – 15.00 pod nr. tel. 71 / 372 51 48. Wstęp wolny.

 

Dzień otwarty w Kogeneracji

Dzień otwarty w Kogeneracji

godz. 10.00-14.00, wstęp wolny

W sobotę atrakcje dla wszystkich mieszkańców i gości - to jedyny dzień w roku, kiedy z bliska można będzie zobaczyć, jak powstaje ciepło sieciowe i energia elektryczna. W programie m.in. zwiedzanie elektrociepłowni z przewodnikiem, warsztaty i pokazy chemiczno-fizyczne, tworzenie biżuterii z recyklingu, warsztaty ceramiczne i malowani toreb, pokazy zakładowej straży pożarnej, malowanie twarzy.

 

Dzień otwarty w MPK

Dzień otwarty w MPK

godz. 10.00-15.00, zajezdnia przy ul. Powstańców Śląskich, wstęp wolny

Po raz kolejny MPK otwiera swoją zajezdnię dla wszystkich miłośników komunikacji miejskiej. Zajezdnia przy ul. Powstańców Śląskich zaprasza wszystkich na dzień otwarty.

W programie:

 • nauka jazdy tramwajem,
 • przejazdy zabytkowym taborem na zajezdnie Dąbie i RMT Protram,
 • przejazd autobusem na zajezdnię autobusową,
 • prezentacja pojazdów i sprzętu technicznego,
 • konkursy z nagrodami i inne atrakcje,
 • znakowanie rowerów, zawody sportowe, koncert.

Zwiedzanie zajezdni przy ul. Legnickiej i Dąbie. Więcej informacji

 

Zwiedzanie konwentu Bonifratrów z przewodnikiem

Zwiedzanie konwentu Bonifratrów z przewodnikiem

sobota-niedziela, od godz. 8.00, Konwent Bonifratrów, ul. Traugutta 57/59

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa/ 18-19 września

Zwiedzanie kościoła przyklasztornego pw. św Trójcy wraz z kryptami, byłej kaplicy pogrzebowej z ekspozycjami dotyczącymi historii kościoła i konwentu bonifratrów na Śląsku, we Wrocławiu podczas II wojny światowej, a także historii słynnego wrocławskiego XIX – wiecznego poety Karla Eduarda von Holteia, który zmarł w klasztorze. 

 

Echno Color - festiwal muzyki i kolorów w ToTu

Echno Color - festiwal muzyki i kolorów w ToTu

godz. 10.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 10-40 zł

ECHNO COLOR to dwie sceny, wyjątkowy line-up, kolorowe instalacje, foodtrucki oraz ponad 26 godzin muzyki i magicznych świetlnych wizualizacji. Wnętrze i okolica lokalu ToTu zamienią się w kolorową, otwartą na każdego, magiczną przestrzeń.

Impreza potrwa bez przerw do niedzieli a ten czas wypełni niesamowity polsko-niemiecki line-up, pokazy świetlne, wizualizacje i instalacje. 

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota, niedziela
Tematy :
 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00.
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 713 466 005.
 

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli„ i „Tree Fu Toma”

godz. 10.30, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławski, bilety 12 zł

We wrześniu podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

O godz. 12.00 – bajka „Kosmoloty” (dla dzieci powyżej 2 lat)

 

Festiwal Krasnoludków 2015

Festiwal Krasnoludków 2015

piątek-sobota, wstęp wolny

Na dzieci czekać będą: warsztaty kulinarne, taneczne, sportowe i plastyczne, Wielka Parada Krasnoludków, gra miejska i bajki w wykonaniu Teatru Gili Gili.

Program, sobota 19 września, Park Staromiejski

 • 11.00-17.00 – Wielka Wioska krasnali: programie m.in. sportowa strefa krasnoludków, budowanie krasnoludkowego miasta, tworzenie krasnalowych instrumentów z recyklingu i gipsowych odlewów krasnoludków, krasnalowa fotobudka oraz robienie nadruków na krasnoludkowe torby.
 • 11.00-16.45 – Krasnoludkowa Strefa Jedzenia – warsztaty kulinarne oraz strefa edukacji o zdrowym żywieniu.
 • 11.00-11.45 – „Co krasnale jedzą na śniadanie” – warsztaty kulinarne rodzin z dziećmi
 • 12.00-12.45 – „Kolorowy talerz krasnoludków” – miniwarsztaty dla dzieci
 • 13.00-13.45 – „Słodko, jak u krasnoludków” – warsztaty dla rodzin z dziećmi
 • 14.00-14.45 – „Krasnoludkowe co nieco” – warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
 • 15.00-15.45 – „Kolorowy talerz krasnoludków” – mini-warsztaty dla dzieci
 • 16.00-16.45 – „Słodko jak u krasnoludków” – warsztaty dla rodzin z dziećmi

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@exploring.pl

 • 11.00-17.00 – Krasnoludkowe bajki: 11.00 i 14.00 – „Geniusz”; 12.00 i 15.00 – „Złota Wyspa”; 13.00 i 16.00 „Koszmarny koszmar”
 • 11.30 – Bajkobus: „Tesla vs Edison” – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców.
 • 12.00-15.30 – Rodzinna gra miejska „KrasnaLove Jedzonko”. Gra dla drużyn od 2 do 5 osób. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem: zapisy@exploring.pl.
 • 16.00-16.45 – Warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży. Zapisy: warsztaty@exploring.pl
 • 18.30 – Wieczór kabaretowy: Kabaret Neo-Nówka i zespół muzyczny Żarówki w programie „Pielgrzymka do miejsc śmiesznych”.

 

Konsultacje społeczne pl. Piłsudskiego: punkt informacyjny i wycieczki po Karłowicach

Konsultacje społeczne pl. Piłsudskiego: punkt informacyjny i wycieczki po Karłowicach

godz. 11.00-17.00, ryneczek Karłowic
Spotkanie na temat rewitalizacji placu Piłsudskiego na Karłowicach. W sobotę 19 września między godz. 11.00 a 17.00 w Gimnazjum nr 24 przy ul. Przybyszewskiego i na ryneczku Karłowic będą działały punkty konsultacyjne.
Na placu i w szkole zostaną ustawione mapy przedstawiające obecny widok Placu Piłsudskiego, by każdy z mieszkańców miał możliwość zaznaczenia konkretnego miejsca i pomysłu na jego zagospodarowanie. W trakcie konsultacji pojawią się także urny, do których będzie można wrzucić kartę ze swoimi pomysłami i uwagami dla zagospodarowania przedmiotowego terenu. Zebrane podczas konsultacji sugestie zostaną opublikowane na stronie konsultacji.

W ofercie również spacery z przewodnikiem. Przewodnik będzie oprowadzał mieszkańców w każdej pełnej godzinie trwania konsultacji, tj. 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00. Wycieczka rozpocznie się na pl. Piłsudskiego.

 

Święto Województwa Dolnośląskiego

Święto Województwa Dolnośląskiego

od godz. 10.30, Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2, wstęp wolny

W programie warsztaty i pokazy w wykonaniu regionalnych artystów, foodtrucki, miasteczko The World Games 2017, gra terenowa z nagrodami, miasteczko zabaw dla najmłodszych, wielke gotowania, a na zakończenie dnia koncert: Mesajah&Riddim Bandits.

 

Park Wiedzy w ramach Dolnoślaskiego Festiwalu Nauki

Park Wiedzy w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

godz. 11.00-15.00, Park Staromiejski przy Teatrze Lalek, wstęp wolny

Jak co roku w Parku Wiedzy na dzieci czekają liczne pokazy, doświadczenia, warsztaty, gry rodzinne.

W programie m..in:

 • sobota godz. 11.00-15.00 Bezpieczny świat energii elektrycznej - miasteczko edukacyjne programu "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka"

Sobota/niedziela, gody. 11.00-15.00

 • Różnorodny świat owadów
 • "Śledzenie" w logistyce wojskowej
 • Twarzą w twarz z nauką
 • Pachnąca chemia
 • 3xW Wymyślam, Wyobrażam, Wyrażam
 • Po nitce do kłębka - warsztaty tkackie
 • Zadbamy o zdrowie całej Twojej Rodziny!
 • niedziela godz. 11.00-15.00 Strefa Wiedzy PGNiG Obrót Detaliczny

 

Jarmark włoski we Wrocławiu

Jarmark włoski we Wrocławiu

od 15 do 20 września, przy kościele św. Marii Magdaleny, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na targu reprezentowane są produkty z 15 regionów Włoch, w tym z Toskanii, Piemontu, Lombardii, Ligurii, Apulii, Sardynii, Lacjum. Są stoiska z oliwkami, serami, wędlinami, makaronami i słodkościami, w tym sycylijskimi rurkami z kremem czyli cannoli. Wiele z oferowanych produktów to nowości na naszym rynku. Działa też stoisko restauracyjne. Przewidziano szereg degustacji, prezentacji i kulinarnych show. Kupujący mogą liczyć na pomoc polskich sprzedawców, obecnych – oprócz włoskiej obsługi na każdym stoisku.

 

Dni Kultury Chińskiej i Instytutu Konfucjusza

Dni Kultury Chińskiej i Instytutu Konfucjusza

godz. 11.00-18.00, Mediateka (piątek), Ogród Staromiejski (niedziela)

Warsztaty, spotkania i pokazy promujące kulturę Chin. W niedziele gra miejska „Adoptuj Pandę”.

Sobota, 19 września

 • 11.00 – Bajki chińskie dla dzieci (obowiązują zapisy) 
 • 11.50 – Nauka chińskiej piosenki (zapisy)
 • 12.10 – Maski opery pekińskiej (zapisy)
 • 13.00 – Kaligrafia chińska - warsztaty (zapisy)
 • 14.00 – Malarstwo chińskie na wachlarzach - warsztaty dla dzieci i dorosłych (zapisy)
 • 15.00 – Lekcja języka chińskiego
 • 15.30 – Ceremonia parzenia herbaty z degustacją
 • 16.00 – „Nie tylko Chińczycy...czyli wędrówka porcelanowym szlakiem” – Jerzy Tomaszewski
 • 16.45 – „Jingdezhen - Porcelanowe miasto” – Prof. Gabriel Palowski opowie o stolicy chińskiej porcelany - Jingdezhen, oraz o swoich doświadczeniach związanych z Chinami. 
 • 17.30 – „Słodko-kwaśna opowieść o Chinach” – Kuchnia, podróże, zwyczaje oraz podobieństw i różnice między Chinami, a Polską.

Zapisy: tel. 796 098 453, e-mail: wroclawlovepanda@gmail.com

 

SWAP na Nadodrzu

SWAP na Nadodrzu

godz. 11.00-13.00, Cafe Resta Bar, ul. Drobnera 26a, wstęp wolny

Bezgotówkowa wymiana ubrań. Można przynieść ze sobą ciuchy, których już się nie nosi, a które są w dobrym stanie i wymienić na inne ciuchy. Jeśli na prawdę nie ma możliwości wymiany, wtedy dozwolona jest sprzedaż, ale za niskie kwoty tj. do 10-15zł. Wymiana dotyczy tylko ubrań, butów i dodatków.
Podczas imprezy odbędzie się losowanie nagród. Szczegóły 

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i w parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty. To już ostatni weekend w „Parkach ESK”.

Park Południowy sobota, 19 września

 • 12.00–13.00 Zumba, Angela
 • 13.00–14.00 Pokaz i trening capoeira
 • 14.00–14.45 Spotkanie z Michałem Kozłowskim – wrocławskim poetą, autorem tekstów piosenek, autorem książki „Jak zostać tekściarzem”
 • 15.00–15.45 Zabawy z piosenkami dla dzieci „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”,  Narodowe Forum Muzyki
 • 16.00–17.00 Koncert Playing for change
 • 17.00–19.00 Spektakl improwizowany – Wybory Literackie

Park Grabiszyński sobota, 19 września

 • 15.30–16.00 Czytamy „Kubusia Puchatka” dzieciom
 • 16.15–17.00 Zabawy z piosenkami dla dzieci „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, Narodowe Forum Muzyki
 • 17.00–17.30 „Fretka – mały rozbójnik w domu”

Park Staszica sobota, 19 września

 • 14.00–14.30 Zabawy z piosenkami dla dzieci „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, Narodowe Forum Muzyki

Park Jedności, Zakrzów sobota, 19 września

 • od 12.00 Wymiana książek i filmów oraz zabawy z origami
 • 12.00-20.00 „Zakrzowski miraż z kulturą” przy Wilanowskiej - Stowarzyszenie WROzwojownia
 • 14.00-18.00 Wypożyczalnia gier planszowych - Stowarzyszenie Druga Runda

 

Pisz do mnie na Berdyczów

Pisz do mnie na Berdyczów

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

Berdyczów, mimo iż niewielu potrafi jeszcze wskazać jego położenie na mapie, nadal jest bohaterem popularnego polskiego powiedzenia "Pisz do mnie na Berdyczów". Pamiątki związane z Berdyczowem słynącym najpierw z doskonale funkcjonującej poczty, która potem stała się synonimem niedostarczonej korespondencji, a także z innych miast kresowych, które zostały oderwane od Państwa Polskiego, można oglądać na wystawie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Nie zabraknie oryginalnych fotografii, na których utrwalone zostały chwile pokazujące minioną epokę i utracone dziedzictwo.

Muzeum czynne: pon.-pt. 10-15 wt. - nieczynne śr. 10-17 sob. 10-15 niedz. 11-16 www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

Święto ulicy Oławskiej

Święto ulicy Oławskiej

godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

W programie m. in. koncerty - parada jazzowa, pokazy gotowania na żywo, pokazy mody, warsztaty dla dzieci i starszych, spacery historyczne, a także wernisaż galerii fotograficznej. Przy fontannie - aż do skrzyżowania z ul. Szewską, stanie scena, a imprezę poprowadzi Marek Kocot. Podsumowaniem "Święta ul. Oławskiej będzie koncert o godz. 20.00 w Jazz Klubie Vertigo.

Program

 • 12.00 Start
 • 12.30 Parada Jazzowa Dixie Tiger's Band
 • 13.00 Spacer historyczny po Oławskiej I
 • 13.50 Pokaz Mody
 • 14.00 Spacer historyczny po Oławskiej II
 • 14.30 Pokaz barmański
 • 15.15 Warsztaty jazzowe z Magdaleną Zawartko
 • 16.30 Spacer historyczny po Oławskiej III
 • 17.00 Wernisaż wystawy fotografii miejskiej
 • 20.00 Finał Święta, koncert: Bartek Miarka & Tomek Nitribitt Group (Veritgo, ul. Oławska 13)

  

StartUp Fit - zawody sportowe

StartUp Fit - zawody sportowe

godz. 12.00-16.00, klub sportowym Jatomi Fitness w Pasażu Grunwaldzkim, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: jacek.kielar@inkubatory.pl

Zawody sportowe organizowane przez Inkubatory AIP Wrocław i Jatomi Fitness. Dobra zabawa w duchu zdrowej rywalizacji gwarantowana. Zawody będą składać się z rozgrzewki i 4 konkurencji wytrzymałościowych wymagających współpracy. Dla każdego uczestnika przygotowana będzie woda i świeży ręcznik, przewidziane są nagrody - niespodzianki.

 

Targi zajęć pozalekcyjnych

Targi zajęć pozalekcyjnych

godz. 12.00-17.00, Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22, wstęp wolny

Bogatą ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży zaprezentuje blisko 20 wystawców. Swoje propozycje przedstawią m.in. szkoły sportowe, centra nauki, domy kultury organizujące zajęcia artystyczne i techniczne oraz inne wrocławskie instytucje. W trakcie Targów będzie można zapoznać się z dokładnym zakresem oraz planem zajęć, a także porozmawiać z organizatorami i instruktorami. Głównym punktem imprezy będą specjalne pokazy oraz występy prezentujące pozalekcyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji

 

Murale w Przestrzeni Kreatywnej

Murale w Przestrzeni Kreatywnej

godz. 14.00, Plac Społeczny

Plac Społeczny dzięki letniej scenie muzycznej ożywa i ma szansę stać się kreatywną przestrzenią dla miejskiego aktywizmu. W przejściu podziemnym trzy wrocławskie artystki: Anna Szejdewik, Beata Rojek i Ewa Rebeka Służyńska wykonają murale, a no name's team (bezimienny zespół) stworzy graffiti. 

Malowanie murali zacznie się o godz. 14.00 i potrwa do późnego wieczora.

 

Warsztaty rodzinne na Placu Społecznym

Warsztaty rodzinne na Placu Społecznym

godz. 16.00-18.00, Plac Społeczny, wstęp wolny

Na najmłodszych i ich rodziców czekają warsztaty „Wyjdź na plac!” prowadzone przez 3D czyli Dizajn Dla Dzieci. Uczestnicy zastanowią się nad możliwościami Placu Społecznego. Jak mógłby wyglądać w przyszłości? Czego tam brakuje? Jak powinien służyć mieszkańcom Wrocławia? W rodzinnym gronie stworzą makietę Placu Społecznego zawierającą realne zmiany, jakich można by się tam spodziewać.

Warto zabrać z sobą koce, impreza będzie piknikowa. Set dj- ski oraz foodtrucki będą dodatkową atrakcją.  

 

ABC Nauki i Zabawy

ABC Nauki i Zabawy

godz. 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, ul. Myśliwska 7/2, czas trwania: pół godziny, udział bezpłatny - wcześniejsze zapisy

ABC Nauki i Zabawy organizuje półgodzinne zajęcia - wspólną zabawę i naukę dla dzieci: *godz. 15.00 i 15.30 wspólne wyplatanie z gumek loom kwiatków-pierścionków, *godz. 16.00 i 16.30 uczestnicy wyplotą z gumek loom kluczyk na szyję, o *godz. 17.00 będzie wspólne układanie puzzli. Obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc ograniczona. Kontakt tel. 508 593 556, więcej informacji na stronie internetowej: www.abcnaukiizabawy.edu.pl

 

Przedpremierowe pokazy \" data-mce-src=

Przedpremierowe pokazy "Sicario" z Emily Blunt i Benicio Del Toro

godz. 17.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 22, 18, 17 zł

Młoda agentka FBI, Kate Macer, przyłącza się do supertajnej akcji CIA, mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Stopniowo poznaje szczegóły operacji na granicy prawa, prowadzącej do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który - jak się okaże - ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Odkrycie jego prawdziwej tożsamości będzie dla niej szokiem.

 

Potańcówki w Capitolu

Potańcówki w Capitolu

godz. 17.00 (sobota), Teatr Muzyczny Capitol (foyer), al. Piłsudskiego, bilety 20/30 zł

Wieczory taneczne w dawnym stylu do muzyki na żywo w Capitolu, na Podwórku – w przestronnym foyer, przykrytym szklanym dachem. Goście mają okazję do zabawy przy popularnych szlagierach z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd. W pierwszej, sierpniowej Potańcówce, zaśpiewa Konrad Imiela, towarzyszyć mu będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Więcej.

 

Wyspa Łagodna – koncert muzyki poetyckiej na Wyspie Słodowej

Wyspa Łagodna – koncert muzyki poetyckiej na Wyspie Słodowej

godz. 19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W sobotni wieczór spokojna i łagodna muzyka zabrzmi ze sceny na Wyspie Słodowej. W ten nostalgiczny sposób symbolicznie zakończą się animacje „Wyspy na weekend”, które całe lato uatrakcyjniały wrocławianom i turystom weekendowy wypoczynek w centrum miasta. Na Wyspie Łagodnej dobrze będą się czuły dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy – muzyka, która łagodnie kołysze i pozytywnie nastraja.

Prawdziwą ucztę muzyki poetyckiej zaserwują wszystkim, którzy przybędą gwiazdy spokojnego brzmienia. Zagrają: Martyna Jakubowicz, grupa Bez Idola i Fryderyk Nguyen (frontmen zespołu Katedra). Niespodzianką będzie Kortez – tegoroczne odkrycie muzyczne, artysta o zmysłowym głosie, którego twórczość podoba się odbiorcom niezależnie od wieku i słuchanej muzyki.

 

Bartek Miarka i Tomek Nitribitt w klubie Vertigo Jazz

Bartek Miarka i Tomek Nitribitt w klubie Vertigo Jazz

godz. 20.00-24.00, Verigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Blues, jazz, funky, rock. Najlepszy wrocławski band rozrywkowy z gitarzystą Bartkiem Miarką i charyzmatycznym Tomaszem Nitribittem na wokalu i harmonijce ustnej.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • godz. 21:30 – sobota, 19 września: Marzenia
 • godz. 21:00 – niedziela, 20 września: Cztery Żywioły

 

Niedziela, 20 września 2015 r.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Poranki rodzinne i akcja Edukacja Z Teatrem Pantomimy

Poranki rodzinne i akcja Edukacja Z Teatrem Pantomimy

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Program:

 • Miejsce na miotle, Wielka Brytania 2012, 26'
 • Zgadywanki gałganków, Łotwa 2010, 2'
 • Kąpiel Gałganków, Łotwa 2010, 7'
 • Gałganki na Huśtawce, Łotwa 2012, 2'
 • Płatek śniegu, Rosja 2012, 6'

Po bajkach: teatralny plac zabaw Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Aktorzy  poprowadzą zajęcia ruchowo-plastyczne dla dzieci i ich opiekunów.

 

Piknik Mobilności

Piknik Mobilności

godz. 10.00-20.00, Most Uniwersytecki, wstęp wolny

Tradycyjnie podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności zamykana jest jedna z ulic i oddawana do dyspozycji mieszkańcom. W tym roku zamknięty zostanie most Uniwersytecki. Odbędzie się parada mobilności, happening fotograficzny oraz projekcja filmu.

Program Pikniku Mobilności:

 • O godzinie 12.00 z Placu Nowy Targ na most Uniwersytecki ruszy Parada Mobilności, a jej uczestnicy będą mogli wspólnie sfotografować się na Moście Uniwersyteckim o godz. 12.00.
 • Do godziny 16.00 odbędą się liczne atrakcje:
  • zwiedzanie zabytkowych tramwajów
  • rowerowa sokowirówka
  • gry i zabawy podwórkowe
  • darmowa naprawa i znakowanie rowerów
  • warsztat sitodruku
  • warsztaty yogi, g. 14.00
  • spacery: murale Nadodrza (13.30), Tajemnicze Miejsca Nadodrza (15.00)
  • rowerowa gra miejska GlassGo!, g. 13.30.
 • O godzinie 20.00 na Wyspie Słodowej wyświetlony zostanie film „Zurbanizowani”. 

 

Zwiedznie Mobilnego Muzeum Militarnego (w organizacji)

Zwiedzanie Mobilnego Muzeum Militarnego (w organizacji)

godz. 10.00-18.00, ul. Pełczyńska 33

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Wewnątrz ekspozycja militariów, wystawy fotograficzne i poczucie „klimatu” bunkra. To jeden z nielicznych dostępnych obiektów militarnych we Wrocławiu. „Żywe” muzeum pokazu eksponatów, skupiające bogatą kolekcję różnorodnego sprzętu militarnego. Wielkość budowli fortu, przyległego terenu do dawnego poligonu, jego położenie (przy AOW, Śródmiejskiej Obwodnicy Miasta, drodze Wrocław – Oborniki Śląskie) jak i klimat tego obiektu (magazyny amunicji, wały ochronne, stanowiska CKM itp.) doskonale nadają się na taką ekspozycję. 

 

Zwiedzanie konwentu Bonifratrów z przewodnikiem

Zwiedzanie konwentu Bonifratrów z przewodnikiem

niedziela, od godz. 8.00, Konwent Bonifratrów, ul. Traugutta 57/59

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa/ 18-19 września

Zwiedzanie kościoła przyklasztornego pw. św Trójcy wraz z kryptami, byłej kaplicy pogrzebowej z ekspozycjami dotyczącymi historii kościoła i konwentu bonifratrów na Śląsku, we Wrocławiu podczas II wojny światowej, a także historii słynnego wrocławskiego XIX – wiecznego poety Karla Eduarda von Holteia, który zmarł w klasztorze. 

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota, niedziela
Tematy
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00.
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 713 466 005.
 

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 10.30, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławski, bilety 12 zł

We wrześniu podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. O godz. 12.00 – bajka „Kosmoloty” (dla dzieci powyżej 2 lat)

 

Park Wiedzy w ramach Dolnoślaskiego Festiwalu Nauki

Park Wiedzy w ramach Dolnoślaskiego Festiwalu Nauki

godz. 11.00-15.00, Park Staromiejski przy Teatrze Lalek, wstęp wolny

Jak co roku w Parku Wiedzy na dzieci czekają liczne pokazy, doświadczenia, warsztaty, gry rodzinne.

W programie m.in

 • Różnorodny świat owadów
 • "Śledzenie" w logistyce wojskowej
 • Twarzą w twarz z nauką
 • Pachnąca chemia
 • 3xW Wymyślam, Wyobrażam, Wyrażam
 • Po nitce do kłębka - warsztaty tkackie
 • Zadbamy o zdrowie całej Twojej Rodziny!
 • Strefa Wiedzy PGNiG Obrót Detaliczny

 

Jarmark włoski we Wrocławiu

Jarmark włoski we Wrocławiu

od 15 do 20 września, przy kościele św. Marii Magdaleny, róg ul. Szewskiej i Wita Stwosza

Na targu reprezentowane są produkty z 15 regionów Włoch, w tym z Toskanii, Piemontu, Lombardii, Ligurii, Apulii, Sardynii, Lacjum. Są stoiska z oliwkami, serami, wędlinami, makaronami i słodkościami, w tym sycylijskimi rurkami z kremem czyli cannoli. Wiele z oferowanych produktów to nowości na naszym rynku. Działa też stoisko restauracyjne. Przewidziano szereg degustacji, prezentacji i kulinarnych show. Kupujący mogą liczyć na pomoc polskich sprzedawców, obecnych – oprócz włoskiej obsługi na każdym stoisku.

 

Otwarcie Citypaintball Arena

Otwarcie Citypaintball Arena

godz. 11.00, strzelnica WKS, ul. Świątnicka 36, wstęp 20 zł (dla posiadających własny sprzęt), 80 zł (pakiet dla gracza bez sprzętu: w cenie wstęp, powietrze, marker, maska, mundur, amunicja - 500 kulek)
Teren jest podzielony na 2 strefy - Pierwsza to "Forest Arena" z 
przeszkodami naturalnymi w postaci okopów, górek oraz oponami. Druga to pełnowymiarowe pole speedballowe "Spire Arena" z przeszkodami Millennium. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno starych wyjadaczy jak i tych, którzy chcą zasmakować paintballowej przygody. Między grami udzielać będą wskazówek odnośnie poprawnej pozycji gracza za przeszkodą, kombinacji breake'owych, wślizgów, taktyk, porady dotyczące doboru sprzętu. Wraz z tym eventem ruszają otwarte, cykliczne gry na terenie Forest Arena.
Zapisy na wynajęcie kompletu dla gracza (marker, maska, mundur) na maila: arena@0811.pl, więcej o wydarzeniu na Facebooku.
 

 

Dni Kultury Chińskiej i Instytutu Konfucjusza

Dni Kultury Chińskiej i Instytutu Konfucjusza

godz. 11.00-18.00, Mediateka (piątek), Ogród Staromiejski (niedziela)

Warsztaty, spotkania i pokazy promujące kulturę Chin. W niedziele gra miejska „Adoptuj Pandę”. Zapisy: tel. 796 098 453, e-mail: wroclawlovepanda@gmail.com

niedziela 20 września, Ogród Staromiejski

 • 11.30 - Qigong - Zaproszenie do ćwiczeń 
 • 12.30 - Pokaz Tai Chi (Wrocławska Akademia Tai Chi)
 • 13.00 - Ćwiczenia z Pandą
 • 13.15 - Chińskie piosenki
 • 13.30 - Taniec Lwa
 • 13.40 - Chińska gra językowa
 • 14.00 - Pokaz Wing Tsun Kung Fu (Wrocławska Szkoła Wing Tsun Kung Fu)
 • 14.30 - Warsztaty Wing Tsun Kung Fu 
 • 14.30 - Lekcja języka chińskiego
 • 14.45 - Chińska gra językowa
 • 15.00 - Taniec z wachlarzem (Grupa Tańca Orientalnego Al Mara)
 • 15.05 - Warsztaty tańca z wachlarzem 
 • 15.25 - Taniec z fanveilem 
 • 15.30 - Taniec Lwa
 • 15.40 - Taniec z fanveilem 
 • 15.45 - Ceremonia parzenia herbaty
 • 12.00 - 16.00 Warsztaty: kaligrafii chińskiej, chińskich wycinanek, malowania latawców chińskich, malowania masek opery pekińskiej. Malowanie twarzy, stroje chińskie.
 • 12.00 – 16.00 Gra miejska „Adoptuj Pandę” (zgłoszenia lub do wyczerpania limitu).
 • .
 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i w parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty. To już ostatni weekend w „Parkach ESK”.

Park Południowy niedziela, 20 września

 • 13.00–15.00 Warsztaty fotograficzne „Fotografia od podstaw” – Vireo Media
 • 16.00–17.00 Radio Luz czyta dzieciom
 • 17.00–17.45 Popołudniowa herbatka z książką, Wybory Literackie
 • 18.00–18.45 Koncert muzyki country - Jan Baster, związany z Domek Kultury Bakara

Park Grabiszyński niedziela, 20 września

 • 14.00–14.30 Pokaz taneczny, PW Dance
 • 16.00–17.00 Warsztaty dla dzieci – tworzenie kukiełek z drewnianych łyżek, fundacja Ekologika
 • 17.00–18.00 Czytanki dla dzieci, Asia Gala
 • 18.00–19.00 Koncert jazzowy, Pierwszy Dzień Tygodnia

Park Staszica niedziela, 20 września

 • 16.00–16.45 „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” wykład dietetyczki, Blender Dietetyczny

Park Jedności, Zakrzów  niedziela, 20 września

 • 13.00   Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pocztówka z Zakrzowa” i wernisaż prac
 • od 14.00 Rodzinny piknik – każdy przynosi ze sobą coś dobrego
 • 15.00-15.45 Zabawy z piosenkami dla dzieci „Pośpiewaj mi, mamo, pośpiewaj mi, tato”, Narodowe Forum Muzyki
 • 16.00–17.00 Zakrzów rozmawia – spotkanie nt. budowy i upiększania Parku Jedności
 • 17.00–17.30 Muzyka z Krainy Łagodności, koncert Agaty Cywińskiej-Rogali
 • 17.30–18.15 „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” wykład dietetyczki, Blender Dietetyczny

 

Festiwal japoński na Wyspie Słodowej

Festiwal japoński na Wyspie Słodowej

w godz. 12.00-17.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Program festiwalu:

Japońskie różności, m.in. możliwość przebrania się w japońskie stroje dla pań, panów i dzieci, nauka: jedzenia pałeczkami, robienia sushi, origami, robienia ozdób do włosów (kanzashi); wystawa japońskiej broni, pokaz kaligrafii, pokaz i warsztaty ikebany, japońska rozrywka (dwie maty DDR)

Japońskie gry planszowe oraz strategiczne dla dzieci i dorosłych: Shogi (japońskie szachy) i dobutsu shogi (dziecięca wersja szachów), Go, Pojedynek Ninja 

Pokazy i warsztaty japońskich sztuk walki: Kendo, Iaido, Aikido

Specjalne atrakcje

 • Zespołowa i rodzinna gra terenowa
 • Kiai shiai – czyli turniej bojowych okrzyków
 • Szkoła seiyu – czyli japońskie aktorstwo głosowe i dubbing anime
 • Polsko-japońskie etiudy sceniczne w wykonaniu Yumi Sato i Zbigniewa Górskiego
 • Największy w Polsce turniej Dobutsu shogi, czyli japońskich szachów w wersji dziecięcej
 • Tanabata (wieczór siódemek) – pisanie i wieszanie kartek z życzeniami

 

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia

godz. 12.00, Hala Stulecia, bilet 5 zł.

W ramach cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, będzie można nie tylko zwiedzić wnętrze wrocławskiego zabytku oraz zakamarki na co dzień niedostępne dla zwiedzających - garderoby artystów, rotundy, Salę Cesarską, szatnie sportowe, garderoby, w których do występów przygotowywały się takie sławy jak Seal, Deep Purple a całkiem niedawno Garou.

Bilety dostępne w kasie Centrum bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem

 

Pisz do mnie na Berdyczów

Pisz do mnie na Berdyczów

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

Berdyczów, mimo iż niewielu potrafi jeszcze wskazać jego położenie na mapie, nadal jest bohaterem popularnego polskiego powiedzenia "Pisz do mnie na Berdyczów". Pamiątki związane z Berdyczowem słynącym najpierw z doskonale funkcjonującej poczty, która potem stała się synonimem niedostarczonej korespondencji, a także z innych miast kresowych, które zostały oderwane od Państwa Polskiego, można oglądać na wystawie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Nie zabraknie oryginalnych fotografii, na których utrwalone zostały chwile pokazujące minioną epokę i utracone dziedzictwo.

Muzeum czynne: pon.-pt. 10-15 wt. - nieczynne śr. 10-17 sob. 10-15 niedz. 11-16 www. muzeum.wroclaw.pl www.facebook.com/MPiTWr

 

Cupping oraz Warsztaty Kawowe

Cupping oraz Warsztaty Kawowe

godz. 12.00-15.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c (wejście od. ul. Przyjaźni), wstęp wolny

Family Café i Czarny Deszcz organizują Cupping oraz Warsztaty Kawowe. Będą to warsztaty z parzenia kawy metodami alternatywnymi: drip, chemex, aeropress. Będzie można dowiedzieć się jak rozróżnić dobrej jakości ziarna, co i jak wpływa na smak naparu i jak zaparzyć kawę bez ekspresu ciśnieniowego.

 

Parada mobilności

Parada mobilności

godz. 12.00, plac Nowy Targ, wstęp wolny

Parada Mobilności organizowana przez Stowarzyszenie Akcja Miasto zaprezentuje mnogość wyborów, stylów i środków poruszania się po mieście, bo alternatywę dla samochodu stanowi nie tylko tramwaj czy autobus - świetnym rozwiązaniem jest rower, deskorolka czy hulajnoga, a także nawet chodzenie pieszo. Każde z nich jest nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale stanowi także doskonałe uzupełnienie tych bardziej tradycyjnych metod miejskiego podróżowania - w dodatku pomaga zachować zgrabną sylwetkę. Każdy może się przyłączyć i pokazać innym, co wybiera:

 • chodzenie pieszo
 • monocykl
 • rower
 • wrotki
 • rolki
 • deskorolkę
 • hulajnogę
 • cokolwiek, co nie jest napędzane silnikiem

Na uczestników parady na Moście Uniwersyteckim czekać będzie PIKNIK i wiele atrakcji.

 

II Piknik na Czterech Łapach

II Piknik na Czterech Łapach

niedziela 20 września, godz. 12.00, Stadion Olimpijski

Impreza skierowana do wszystkich, którzy interesują się aktywnym spędzaniem czasu z psem, zabawami terenowymi i zadaniami. Można liczyć także na porady zoopsychologów, trenerów i weterynarzy. Będzie okazja aby dowiedzieć, jak żywić swojego psa, a także jak wesprzeć budowę psich wybiegów we Wrocławiu.

Podczas pikniku odbędą się liczne pokazy psich sportowców. Dodatkową atrakcją będą wybory nierasowych psich Miss i Misterów. Podczas trwania imprezy będzie można też smacznie zjeść, wyposażyć psiaka w produkty handmade, a także dołożyć grosik dla bezdomnych zwierząt.

 

Inauguracja Tygodnia Ruchu na Wyspie Piaskowej

Inauguracja Tygodnia Ruchu na Wyspie Piaskowej

godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Ruch dla każdego! Pod tym hasłem już po raz siódmy w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Move Week 2015 we Wrocławiu odbędzie się Tydzień Ruchu. Obejmie on nietypowe lekcje WF-u w szkołach, bezpłatne zajęcia sportowe w klubach i centrach fitness oraz w plenerze. 

W niedziele, 20 września na Wyspie Piaskowej odbędzie się inauguracja Tygodnia Ruchu. Na Wyspie Piaskowej odbędzie się piknik sportowy, podczas którego zaprezentujemy sporty nieolimpijskie, zaprosimy wrocławian na zajęcia karate i jogi oraz do wspólnej gry w siatkówkę, badmintona, turnballe. Chętni postrzelają z łuków, zmierzą się ze ścianką wspinaczkową oraz spróbują swoich sił w biegu na orientację. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Powstanie także punkt informacyjny Tygodnia Ruchu, w którym dowiecie się, jakie zajęcia przygotowaliśmy we Wrocławiu w dniach 20-27 września.

 

 

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Na projekcję zapraszają Różowy Pęcherz, Fioletowa Galaretka, Kosmiczna Krówka, Prosię i Robaczek, których z wszelakich opresji co rusz ratować musi niezastąpiony kotek – robot Indrikis XIII.  Jak w kosmosie zjeść jako bez soli? Jak bezpiecznie przechadzać się po tęczy? Jak przetrwać zamieć śnieżną i dać sobie radę z kosmicznym pożarem? Odpowiedzi na te i inne pytania podczas najbliższej projekcji.
Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe. 

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Warsztat dla rodziców z dziećmi trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części: na początku spotkania wspólnie zwiedzanie aktualnej wystawy, druga część to  działania manualne, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Program 20 września WROCŁAWSKIE NEONY
 
W czasie zajęć odwiedzimy stałą ekspozycję Muzeum Współczesnego – Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Znajduje się tam między innymi neon wykonany przez artystę Rafała Jakubowicza. Przyjrzymy się mu uważnie i spróbujemy odszyfrować jego znaczenie. Obejrzymy też inne, wrocławskie (i nie tylko) neony, a potem wykonamy własne fosforyzujące dzieła sztuki.

 

Festyn osiedlowy na Gajowicach

Festyn osiedlowy na Gajowicach

godz. 13.00-18.00, Park Gajowicki przy ul. Wróblej, wstęp wolny

Rada Osiedla Gajowice organizuje dla mieszkańców Święto Osiedla Gajowice w parku. Na drzewach na gości, jak co roku będzie czekała niespodzianka. W programie liczne występy dzieci i młodzieży z okolicznych placówek edukacyjnych. Ponadto loteria fantowa przygotowana przez rodziców i uczniów Zespołu Szkół nr 11, poczęstunek w kawiarence sąsiedzkiej prowadzonej przez Klub Seniora, kreatywne zabawy dla dzieci (w tym turniej szachowy) porady z zakresu zdrowia, promocja pomysłów zgłoszonych do WBO 2015, wspólne sadzenie drzewa. 

 

\" data-mce-src=

„Kto tam?” - bezpłatny spektakl dla dzieci

godz. 13.00, 15.00, 17.00, Park Handlowy Auchan Bielany, wstęp wolny

Maluchy przekonają się, że nawet ogromne pragnienia można spełnić. W jaki sposób głównej bohaterce – pociesznej kaczce – uda się dotrzeć na chmurę? Czy pomoże jej w tym przyjaciel mamut? Z pewnością przyda się również wsparcie bohaterki przez małych widzów.

Interaktywny charakter spektaklu, ciekawa dekoracja oraz piękne lalki teatralne dostarczą najmłodszym wiele dobrej zabawy. Dodatkową atrakcją jest również bajeczna zabawa - biorąc udział w comiesięcznych spotkaniach, maluchy zbierają bowiem pieczątki na specjalnej ulotce. 

 

Ile warstw ma książka ?

Ile warstw ma książka?

Godz. 14.00, Muzeum Powozów Galowice, warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat, wstęp wolny

Muzeum Powozów Galowice organizuje spotkanie z redaktorami wrocławskiego wydawnictwa Warstwy oraz kreatywne warsztaty plastyczne z Tekturowo. Będzie o tym, jak krok po kroku powstaje książka, czyli jak łączyć obrazki i słowa. Będzie o pracy z archiwum, w którym można odkryć literackie skarby. A potem odbędą się wielkoformatowe warsztaty plastyczne inspirowane architekturą książki poprowadzi Katarzyna Bury z Tekturowo. Kontakt: tel. 71 316 41 16.

 

Niedziela na Torze Wyścigów Konnych Patynice

Niedziela na Torze Wyścigów Konnych Partynice

godz. 13.15, wstęp wolny
W najważniejszej gonitwie dla trzyletnich koni arabskich czystej krwi – tradycyjnej Nagrodzie SK Lesieniec (kat. B) – o miano najlepszego trzylatka na Partynicach powalczy dziewięć koni. Grono faworytów tworzą Bellis i Marlon trenera Michała Borkowskiego oraz Wawel trenowany przez Wiesława Kryszyłowicza. Szyki może im pokrzyżować szybka na finiszu Elpada ze stajni Roberta Świątka.
Program gonitw
 • Gonitwa 1 - 13:45
 • Gonitwa 2 - 14:15
 • Gonitwa 3 - 14:45
 • Gonitwa 4 - 15:15
 • Gonitwa 5 - 15:45
 • Gonitwa 6 - 16:15
 • Gonitwa 7 - 16:45

 

Bielański Bieg Rodzinny

Bielański Bieg Rodzinny

godz.14.00, Bielany Wrocławskie, ul. Fiołkowa

Bieg na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Oprócz nich Bieg krasnala dla dzieci na dystansie 100 m (będzie ogłaszany o godz. 16.15). Nie będą prowadzone zapisy.

 • Sztafeta rodzinna (czteroosobowe drużyny) na dystansie 500 m (są zapisy) 
 • Biuro zawodów zostanie otwarte o godzinie 12.00. Opłata startowa w dniu zawodów wynosi 50 zł.
 • Atrakcje towarzyszące: występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, fitness, stoiska degustacyjne, klub wirtualnej aktywności, warsztaty rodzinne, ogródek grillowy, spotkania ze specjalistami i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Więcej informacji, trasa biegów, parkingi, itp. na stronie organizatora

 

Pokaz filmu \" data-mce-src=

Pokaz filmu „Miasto 44” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

godz. 16.00, KINO NOWE HORYZONTY, ul. Kazimierza Wielkiego 21, bilety 6 zł

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na pokaz filmu ?Miasto 44? z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Pokaz otwarty jest dla wszystkich

"Miasto 44" było bez wątpienia jednym z najbardziej oczekiwanych od lat polskich filmów. Potrzeba opowiedzenia nowym językiem zrywu powstańczego sprzed 70 lat była powszechnie odczuwana. Jan Komasa zdecydował się zrobić to w stylu hollywodzkim. Mamy więc najważniejsze chwile z 63 dni walki Warszawy - jest entuzjazm początku, jest rzeź cywilów na Woli, wybuch czołgu pułapki, jest obrona Czerniakowa i jest lądowanie Berlingowców. Jest wielka historia, ale przede wszystkim jest historia głównych bohaterów, młodych ludzi pragnących miłości.

 

Przedpremierowe pokazy \" data-mce-src=

Przedpremierowe pokazy "Sicario" z Emily Blunt i Benicio Del Toro

godz. 17.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 22, 18, 17 zł

Młoda agentka FBI, Kate Macer, przyłącza się do supertajnej akcji CIA, mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Stopniowo poznaje szczegóły operacji na granicy prawa, prowadzącej do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który - jak się okaże - ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Odkrycie jego prawdziwej tożsamości będzie dla niej szokiem.

 

Pokaz iluzji w Vertigo Jazz Club

Pokaz iluzji w Vertigo Jazz Club

godz. 19.00, Vertigo Jazz Club@Restaurant, ul. Oławska 13, bilety 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (przed imprezą) i na www.biletin.pl

Jeżeli na słowa pokaz iluzji pojawia Ci się obraz cylindra i wyciąganego za uszy białego królika... zapomnij o tym. Nie udało się? A może zastanawiasz się jak wyciągnąć królika z kapelusza, szczególnie gdy sam jesteś królikiem? 

Spektakl Artura Zalwerta to gra. Wynik połączenia umiejętności oraz wiedzy z zakresu iluzji, psychologii, kierowania uwagi, hipnozy oraz dobrego show. Tylko dla widzów dorosłych.

 

Kino plenerowe Krucza

Kino plenerowe Krucza

godz. 20.30, ul. Krucza, róg Mieleckiej (podwórko kamienicy), wstęp wolny

Kino plenerowe Krucza to inicjatywa mająca na celu sprowadzanie wydarzeń kulturalnych do dzielnic a nie tylko centrum Wrocławia. Realizowana jest w ramach mikroGRANTÓW ESK w sezonie letnim 2015. W ramach przedsięwzięcia na ścianie garażowej na podwórku kamienicy przy ulicy Kruczej (róg Mieleckiej, osiedle Gajowice) wyświetlane są filmy zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Uwaga! Na seans należy wziąć z sobą koce lub karimaty do siedzenia.

20 września, niedziela, godz. 20.30 – Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano.

 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • godz. 21:30 – sobota, 19 września: Marzenia
 • godz. 21:00 – niedziela, 20 września: Cztery Żywioły

Atrakcje we Wrocławiu

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę