Wrocław na weekend: 17-19 lutego 2017 r. [WYDARZENIA]

Kończy się pierwszy tydzień ferii zimowych, dlatego w ten weekend nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Starszych zainteresują pewnie targi odzieży vintage czy pokaz mody. Kinomaniacy będą mogli zobaczyć filmy nominowane do Oscara.

 • Wrocław na weekend: 17-19 lutego 2017 r.

  Wrocław na weekend: 17-19 lutego 2017 r.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 17 lutego 2017 r.

 

Lodowiska

Lodowiska

Lodowisko Brücknera przy Zespole Szkół nr 14 – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017: 

 • w dni powszednie w godz. 16.00-21.00
 • cennik:  bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł
 • szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 3246940.

Lodowisko Pergola przy Hali Stulecia – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017:

 • codziennie: 9.00-22.00
 • cennik: bilet normalny – 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł, grupowy – 4 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł/1 h, kask dla dziecka: 2 zł/1 h
 • informacje szczegółowe o ofercie lodowiska pod numerami telefonu 71 347 50 56.

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia: piątek w godz. 17.00-21.00, czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

 • Cennik:   piątek: bilet normalny / h – 10 zł, ulgowy* / h – 8 zł

Lodowisko Spiska – godziny otwarcia: piątek w godz. 17.00-22.00

 

Tajemnice Egipskich Grobowców

do 19.02, Muzeum Archeologiczne, ul. Antoniego Cieszyńskiego 9
Specjalne zwiedzanie wystawy „Tajemnice Egipskich Grobowców” z jej kuratorem. O mrokach egipskich grobowców oraz klątwach będzie opowiadał archeolog – Patryk Chudzik.
Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.
Bilet ulgowy 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny), bilet normalny 20 zł. 

 

Wystawa LEGO® w Alei Bielany

do 05.03, Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9
60 lat historii marki LEGO® na 600 mkw. w Alei Bielany. Kolekcja prywatna z lat 1956-2016 r. Wystawa zarówno najnowszych, jak i zabytkowych zestawów z początków produkcji.
Co można zobaczyć na wystawie: ogromne miasto z klocków LEGO® o powierzchni 40 mkw. Makiety tematyczne LEGO® z najciekawszych serii i różnych epok: LEGO City, Kowboje, Wikingowie, Rycerze, Architektura, Friends, Ninjago, Chima, Racers, Sports, Duplo.
Ceny biletów: piątek 16 zł za osobę, rodzinny (2+1 i więcej) 14 zł/os. 

 

Giełda Rękodzieła w Sky Tower

od 16 do 18 lutego, Galeria Handlowa Sky Tower, Powstańców Śląskich 73/95
Podczas lutowej Giełdy Rękodzieła wystawcy z całego kraju zaprezentują m.in.: biżuterię artystyczną, zabawki, poduszki, torebki oraz pościel. Będą to przedmioty, które wyróżniają się nie tylko formą i wzornictwem, ale i wysoką jakością.

 

Wystawa: „Globalizacja i indywidualność”

od 17.02 do 14.04, MWW Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2A
Muzeum Współczesne Wrocław i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Dolnośląski zapraszają na wystawę „Globalizacja i indywidualność”. To wybór prac 53 twórców reprezentujących przegląd środowiska Okręgu Dolnośląskiego ZPAF. Idea wystawy jest formą dyskursu, reinterpretacji zagadnienia globalnej wioski w korelacji z indywidualnością w dobie współczesności.
 
Wystawa prezentuje bogactwo różnorodnych postaw, konwencji, koncepcji artystycznych. Jest demonstracją złożoności i oryginalności tego środowiska w 70. rocznicę powstania ZPAF.

 

Zwiedzanie stadionu z Orłem Ślązakiem

17 lutego, godz. 10.00, Stadion Wrocław, aleja Śląska 1
W programie: zwiedzanie stadionu, udział w grze – poszukiwanie Orła Ślązaka – liczne nagrody dla uczestników czas trwania – 3 godz.
Cena biletu – 15 zł. Rezerwacje – zwiedzanie@stadionwroclaw.pl. Liczba miejsc ograniczona, dla pierwszych 11 osób niespodzianka.

 

President’s Day – warsztaty kulturowo-językowe

17 lutego, godz. 10.30, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego, Rynek 58
American Corner zaprasza dzieci na warsztaty z okazji President’s Day. Amerykanie obchodzą Dzień Prezydenta w trzeci poniedziałek lutego. Jego druga nazwa to Washington's Birthday. To święto obchodzi się bowiem na pamiątkę urodzin pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych Georga Washingtona (22 lutego 1732). Jako święto federalne po raz pierwszy obchodzone było w 1885 roku.
Uczestnicy warsztatów poznają różne elementy kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki, m.in. podstawowe amerykańskie symbole. Obejrzą też prezentację na temat USA i pielęgnowanych tam tradycji. Znajdzie się też czas na zagadki, quizy oraz krzyżówki dotyczące zaprezentowanych tematów. Warsztaty są adresowane do dzieci z klas 2-4 szkoły podstawowej. Obowiązują zapisy amcorner@wbp.wroc.pl.
 
 

W piątek o piątej: bezpłatne oprowadzenie po Pawilonie Czterech Kopuł

17 lutego, godz. 17.00, Pawilon Czterech Kopuł, Wystawowa 1
W każdy piątek o piątej, o każdej porze roku, każdy może przyjść na otwarte oprowadzanie po Pawilonie Czterech Kopuł. Wstęp z biletem na wystawę stałą.

 

Spotkanie z podróżnikiem Arkadiuszem Wyrostkiem

17 lutego, godz. 17.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego, Rynek 58
Spotkanie ze znanym wrocławskim podróżnikiem Arkadiuszem Wyrostkiem, poświęcone wyprawom, podczas których odwiedzał zapomniane plemiona (m.in. w Himalajach), wojowników, szamanów i ostatnich łowców głów. Od 1 lutego na II piętrze jest prezentowana związana z tematem prelekcji wystawa fotografii Arkadiusza Wyrostka. Wstęp wolny.

 

Pożegnanie z wystawą: Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm

17 lutego, godz. 17.00, Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Spotkanie rozpocznie się 30-minutowym, ilustrowanym slajdami wykładem „Nie ma jak modernistyczny Lwów. Portret miasta w czasach II Rzeczypospolitej”, po którym zaplanowano ostatni wspólny spacer po wystawie.
Przewodnikiem będzie Andrzej Szczerski, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wicedyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie i kurator wystawy „Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm”.
Ceny biletów: normalny – 10 zł, ulgowy – 7 zł. Na wystawie zobaczyć można oryginalne plany architektoniczne, makiety budynków, fotografie, filmy archiwalne, a także dzieła sztuki i plakaty dokumentujące lwowską architekturę osadzoną w kontekście historycznym.

 

Ferie z Aleją Bielany i IKEA

Ferie z Aleją Bielany i IKEA

Aleja Bielany, IKEA

Podczas ferii zimowych na terenie Alei Bielany oraz IKEA na dzieci i młodzież czeka wiele, często bezpłatnych, rozrywek. Najmłodsi goście mogą pobawić się na przestronnych placach zabaw, zamienić w detektywów, przenieść się do lodowej krainy lub wirtualnej rzeczywistości.

Kalendarium na ferie - Aleja Bielany i IKEA

 • 13-29.02. – Aleja Juniora – zabawy pod opieką animatorów: bezpłatnie
 • 13-29.02. – Aleja Bielany – wystawa klocków LEGO: wejście płatne
 • 13-29.02. – Kino Helios Aleja Bielany – filmy, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
 • 13-29.02. –Loopy's World – cykl detektywistycznych zabaw fabularnych: wejście płatne
 • 13-29.02. – IKEA –  wypożyczalnia gier planszowych w restauracji, gry i zabawy w Smalandii połączone z konkursem: bezpłatnie
 • 18-19.02. – IKEA – weekend z wirtualną rzeczywistością - gra na terenie sklepu:  bezpłatnie Więcej informacji.

 

Jarosław Grzędowicz w Empiku

17 lutego, godz. 18.00, Empik Renoma, ul. Świdnicka 40
Jarosław Grzędowicz – autor bestsellerowego cyklu „Pan Lodowego Ogrodu” po czterech latach przerwy pojawia się na rynku wydawniczym z nową powieścią „Hel 3”. Z okazji premiery spotka się z czytelnikami. Pisarz fantasy, dawniej redaktor i tłumacz komiksów. Za swoją twórczość otrzymał już niezliczoną liczbę statuetek, m.in. Nagrodę im. Janusza A. Zajdla w kategoriach powieść oraz opowiadanie, a także Śląkfę za Twórcę Roku.

 

Wystawa: Portret Dolnego Śląska na szklanej fotografii

od 17.02 do 30.03, Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1
Wystawa to trzydzieści z kilkuset powstałych już fotografii. Wszystkie wykonane w technice mokrego collodionu, uwieczniły mieszkańców Dolnego Śląska w 2016 r. W projekcie mógł wziąć udział każdy – jedynym kryterium była gotowość do opowiedzenia swojej historii z Dolnym Śląskiem w tle. Dzięki temu wraz z ambrotypami (z greki – ambrotos – nieśmiertelny) zostaną również zaprezentowane opracowane historie, którymi podzieliły się sportretowane osoby. 
 
Wstęp wolny.

 

Romeo i Julia – koncert w NFM z utworami inspirowanymi bohaterami Szekspira

17 lutego, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1
Los szekspirowskich kochanków pochodzących z dwóch zwaśnionych rodzin już od ponad czterystu lat wzrusza publiczność teatrów niemal na całym świecie. Podczas koncertu w Narodowym Forum Muzyki czas na historię miłości Romea i Julii w muzycznej odsłonie.
Bilety: od 20 zł do 60 zł.

 

¡Baile, Baile! Taneczny bal karnawałowy w Starym Klasztorze

od 17.02 do 18.02, Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1
Najlepsze, najtańsze i najprzyjemniejsze w użyciu lekarstwo na mróz i niepogodę – TANIEC, w najgorętszej postaci, wprost z dalekiej Kuby, słonecznej Dominikany i gorącej Afryki. W piątkową noc DJ Juanky zabierze chętnych w fascynującą muzyczną podróż przez bogatą krainę muzyki latynoskiej, będą hity dyskotek dalekiego południa, będą perełki bachatowe i salsowe, do których bawią się dziesiątki milionów ludzi na całym świecie, będzie też sporo muzyki klubowej, którą już znacie i lubicie.
Zajęcia z salsy, bachaty i tańca użytkowego oraz animacje poprowadzą: Iza Torres, Ferni Torres i Maciek Florek. Gra: DJ Juanky (Casa de la Musica). Rezerwacja stolików: tutaj.
Wstęp: 39 zł, w cenie: szampan, przekąski, darmowe lekcje tańca, animacje.

 

Astronautalis w klubie Firlej

17 lutego, godz. 20.00, Klub Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 56
Astronautalis (Andy Bothwell) urodził się w Jacksonville na Florydzie. Mimo tego że w wolnym czasie jednym z jego ulubionych zajęć było uczestniczenie w bitwach freestyle'owych, jego gust muzyczny znacznie różnił się od gustów jego oponentów. Wydał swój pierwszy hiphopowy album „You and Yer Good Idea”, sprzedawany tylko na koncertach, w 2003. Na kolejnych wydawnictwach dostarczał słuchaczom dzikiej mieszanki gatunkowej, w której wątki autobiograficzne przetykały się z historią, mroczne miejskie legendy przeplatały są zpodniosłymi hymnami. 
Bilety: od 35 zł do 45 zł.

 

Vavamuffin w Sarej Piwnicy

17 lutego, godz. 20.00, Stara Piwnica, Krupnicza 15
Vavamuffin przyjeżdża do Wrocławia z materiałem z długo oczekiwanej nowej płyty. Nowe utwory z płyty V, jak również dobrze znane wrocławskiej publiczności hity, będzie można usłyszeć w Starej Piwnicy. Vavamuffin powstało w lutym 2003 r. na warszawskich Siekierkach, nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego „raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu „Vava”. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.
Bilety: 30 zł – 100 szt., wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl; 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu.

 

Oldskulowa salsoteka w Starym Klasztorze

od 17.02 do 18.02, Klub Muzyczny Stary Klasztor, dolna sala, Purkyniego 1
W Starym Klasztorze zatańczą wszyscy razem: sensualowcy i salsowicze, ortodoksyjni kizombeiros, uzależnieni od bachaty i ci, co tylko „na jeden" albo tylko „na dwa”. Razem, na wspólnym parkiecie. To wspaniała okazja, żeby spotkać się, porozmawiać i potańczyć ze starymi znajomymi oraz poznać paru nowych.
Zagra DJ Adam, weteran wrocławskich salsotek. Muzyka: salsa kubańska i liniowa, bachata, kizomba, semba, zouk. Proporcje wyrównane, częste zmiany! 

 

Walentynki w rytmie Dirty Dancing

17 lutego, godz. 21.00, Grey Music Club, Świętego Mikołaja 8
Wyjątkowa impreza, ponieważ z okazji walentynek organizatorzy zapraszają w podróż w lata 60. i 70. w rytmie „Dirty Dancing” i to właśnie z okazji 30. rocznicy powstania tego filmu. Dwie okazje – jeden event, mnóstwo atrakcji dla zakochanych i jeszcze więcej dla tych, którzy dopiero szukają swojej miłości.
Obowiązuje ścisły dress code – panowie powinni przyjść w garniturach, a panie w przepięknych kreacjach wieczorowych.

 

ENEMEF: Noc Grozy – Antywalentynki

17 lutego, godz. 22.00, Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki, plac Grunwaldzki 22 i Multikino Wrocław Arkady, Powstańców Śląskich 2-4
ENEMEF: Antywalentynkowa Noc Grozy to nowa świecka tradycja, która powstała z myślą o tych, którzy pragną uciec od przesłodzonej formy walentynek.
W repertuarze: mroczny thriller Verbinskiego LEKARSTWO NA ŻYCIE – premierowo!; niepokojąca i wstrząsająca AUTOPSJA JANE DOE; fundujący ostrą jazdę bez trzymanki ZOMBIE EXPRESS; przerażający i zaskakujący LAMENT.

 

Zimowa Noc Saunowa pod znakiem: Finlandii

od 17.02 do 18.02, Aquapark Wrocław, Borowska 99
Organizatorzy zapraszają na drugą już w tym roku Zimową Noc Saunową, tym razem pod znakiem Finlandii. Tej nocy uczestnicy przeniosą się do krainy lodu, która będzie gorąca za sprawą prowadzonych przez saunamistrzów reżyserowanych ceremonii zapachowych.
Seanse zapachowe:
 • 22.40 Kontynentalny powiew, 
 • 23.30 Leśne marzenia, 
 • 00.15 Noc polarna, 
 • 01.00 Pomiędzy wodą a lądem. 
Nowość! Każdy z seansów zapachowych będzie się odbywać w trzech saunach jednocześnie: Bali, Kelo, Korkea. Poczęstunek: pierogi karelskie w 3 rodzajach/łosoś zapiekany/sałatka z buraków/ciastko z maliną moroszką/poncz.
Cena: 70 zł/1 os.,120 zł/2 os. Bilety do kupienia: tutaj

 

Maraton Oscarowy

17 lutego, godz. 23.00, Kino Helios, Aleja Bielany, Czekoladowa 5-22, i Helios Magnolia Park, Legnicka 58
Tuż przed ceremonią wręczenia najważniejszych nagród filmowych. W ciągu jednej nocy będzie okazja zobaczyć cztery filmy, które łącznie zawalczą o prawie 30 statuetek.
Na początek faworyt – „La la land” i rekordowa liczba nominacji, później „Jackie” – z nominacją m.in. za rolę Natalie Portman, po krótkiej przerwie „Przełęcz ocalonych”, dramat wojenny, opowiadający nieprawdopodobną historię człowieka, który został sanitariuszem, by nie musieć zabijać, a na koniec jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku, czyli „Aż do piekła”. 


Sobota, 18 lutego 2017 r.

 

Lodowiska

Lodowiska

Lodowisko Brücknera przy Zespole Szkół nr 14 – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017: 

 • sobota i niedziele: 9.00 -21.00
 • cennik:  bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł
 • szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 3246940.

Lodowisko Pergola przy Hali Stulecia – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017:

 • codziennie: 9.00-22.00
 • cennik: bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł, grupowy – 4 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł/1 h, kask dla dziecka: 2 zł/1 h
 • informacje szczegółowe o ofercie lodowiska pod numerami telefonu 71 347 50 56.

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia: sobota i niedziela w godz. 8.00-21.00 (należy sprawdzić grafik rezerwacji), czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

 • Cennik:  sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

Lodowisko Spiska: sobota i niedziela w godz. 8.00-22.00

 • czyszczenie lodu: sobota i niedziela od 12.00 do 13.00, od 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00

Cennik: sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł. Ceny wypożyczenia sprzętu.

 

 

Ekobazar Wrocław

Tęczowa 57
EkoBazar jest nową inicjatywą, która umożliwia zakupy bezpośrednio od rolników i producentów sprzedających certyfikowaną żywność ekologiczną: pieczywo; razowe, bezglutenowe, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory i ekologiczne specjały, kiszonki, zdrowy nabiał, ekologiczne mięsa, ryby i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, słodkie wypieki, pyszne desery i wiele innych.
EkoBazar odbywa się w każdą sobotę, od 10.00 do 16.00.

 

Parkrun Wrocław – cykliczne, bezpłatne biegi

Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161, sobota, godz. 9.00
Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja i przyniesienie ze sobą wydrukowanego nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrunu wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem.
Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja. 

 

Tajemnice Egipskich Grobowców: oprowadzanie po wystawie

do 19.02, Muzeum Archeologiczne, Antoniego Cieszyńskiego 9
Ostatnia możliwość zobaczenia wystawy.  Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie. Nowatorski element stanowią wydruki trójwymiarowe zabytków odkrytych przez wrocławskich archeologów w Egipcie. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.
Sobota, 18 lutego, godz. 11.00, 13., 15.00, zapisy tutaj
Bilety: normalny: 20 zł ulgowy: 12 zł (dzieci poniżej 7 roku życia wstęp wolny). Wystawę zwiedzać można również indywidualnie w godzinach: środa-sobota: 10:00-17:00 niedziela: 10:00-18:00

 

Wystawa LEGO® w Alei Bielany

od 07.11 do 05.03, Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9
60 lat historii marki LEGO® na 600 mkw. w Alei Bielany. Kolekcja prywatna z lat 1956-2016 r. Wystawa zarówno najnowszych, jak i zabytkowych zestawów z początków produkcji. Na wystawie można zobaczyć: ogromne miasto z klocków LEGO® o powierzchni 40 mkw, makiety tematyczne LEGO® z najciekawszych serii i różnych epok – Lego City, Kowboje, Wikingowie, Rycerze, Architektura, Friends, Ninjago, Chima, Racers, Sports, Duplo.
Ceny biletów: sobota-niedziela 19 zł za osobę, rodzinny (2+1 i więcej) 16 zł/os.

 

 

Giełda Rękodzieła w Sky Tower

od 16.02 do 18.02, Galeria Handlowa Sky Tower, Powstańców Śląskich 73/95
Wystawcy z całego kraju zaprezentują m.in.: biżuterię artystyczną, zabawki, poduszki, torebki oraz pościele. Będą to przedmioty, które wyróżniają się nie tylko formą i wzornictwem, ale i wysoką jakością. Tym bardziej że wykonane zostały przez osoby, dla których rękodzieło to życiowa pasja.

 

Targi mody niezależnej w Pasażu Grunwaldzkim

18-19.02, Pasaż Grunwaldzki, plac Grunwaldzki 22
Prezentacja kolekcji najzdolniejszych polskich projektantów młodego pokolenia i porady stylistki – targi mody niezależnej Polska Szafa by Fashion Meeting. Będzie można zapoznać się z nowymi, autorskimi kolekcjami ubrań i dodatków polskich projektantów. Swoje marki zaprezentują artyści mody damskiej, męskiej i dziecięcej. Wydarzenie, oprócz możliwości poznania najnowszych trendów i stylizacji, będzie okazją do zakupu ubrań bezpośrednio od ich twórców.
W ofercie: odzież, obuwie, biżuteria i wiele innych ciekawych dodatków.
Wstęp wolny.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

18 lutego, godz. 9.00, Wrocław – różne lokalizacje wg programu dnia
Zwiedzanie Starego Miasta: godz. 9.00-12.00.
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Śpiewanie jest proste! Warsztaty Wokalne TNG

od 18.02 do 24.02, Laboratorium Śpiewu i Mowy, ul. Krakowska 100
Laboratorium Śpiewu i Mowy zaprasza na warsztaty wokalne w godz. 9.00-21.00 w siedzibie Laboratorium (budynek Zaklętych Rewirów). Treningi będą prowadzone zarówno grupowo, jak i indywidualnie autorską metodą TNG (Trening Naturalnego Głosu). Warsztaty są przeznaczone dla amatorów i profesjonalistów, którzy ukończyli 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych). Liczba miejsc jest ograniczona.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest: nadesłanie karty zgłoszenia na adres: laboratorium@vocalize.pl wraz z próbką wokalną (mp3, link do Youtube, weryfikacja przez telefon pod nr. 608 691 041).
Opłata za warsztaty: 700 zł.

 

Grande Groto – zawody na I urodziny bulderowni Groto

18 lutego, godz. 09.00-23.59, Bulderownia Groto – Wrocław, ul. Międzyleska 4
Groto ma już rok i to okazja do świętowania z hukiem. Szykuje się dzień pełen atrakcji, przygotowano zawody dla dzieci i młodzieży, eliminacje dla dorosłych zwieńczone finałem w świetle UV. Po finale dla wszystkich chętnych wspinanie w UV, konkurs skoków, zawody na ZlagBoardzie oraz inne gry i zabawy dla dorosłych.
Harmonogram:
 • 9.30 – zakończenie zapisów dla dzieci i młodzieży, 
 • 10.00-12.00 zawody dla dzieci i młodzieży, 
 • 13.00 – dekoracja zwycięzców, 
 • 14.00-16.00 pierwsza grupa eliminacyjna dorosłych, 
 • 16.30-18.30 druga grupa eliminacyjna, 
 • 19.30 – finał.

 

Gry i Komputery Minionej Ery

18-19.02, Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska 184
Wystawa poświęcona temu wszystkiemu, co służyło do wideozabawy i edukacji w naszych domach w latach 70., 80. i 90. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć, w co grało w latach ich młodości, pokazać ukochane gry i komputery swojego dzieciństwa swoim dzieciom lub po prostu sprawdzić, w co łupali rodzice (a może i dziadkowie!).
Dla odwiedzających udostępnionych jest 20 interaktywnych stanowisk.
Wstęp wolny.

 

Ferie z Aleją Bielany i IKEA

Ferie z Aleją Bielany i IKEA

Aleja Bielany, IKEA

Podczas ferii zimowych na terenie Alei Bielany oraz IKEA na dzieci i młodzież czeka wiele, często bezpłatnych, rozrywek. Najmłodsi goście mogą pobawić się na przestronnych placach zabaw, zamienić w detektywów, przenieść się do lodowej krainy lub wirtualnej rzeczywistości.

Kalendarium na ferie - Aleja Bielany i IKEA

 • 13-29.02. – Aleja Juniora – zabawy pod opieką animatorów: bezpłatnie
 • 13-29.02. – Aleja Bielany – wystawa klocków LEGO: wejście płatne
 • 13-29.02. – Kino Helios Aleja Bielany – filmy, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
 • 13-29.02. –Loopy's World – cykl detektywistycznych zabaw fabularnych: wejście płatne
 • 13-29.02. – IKEA –  wypożyczalnia gier planszowych w restauracji, gry i zabawy w Smalandii połączone z konkursem: bezpłatnie
 • 18-19.02. – IKEA – weekend z wirtualną rzeczywistością - gra na terenie sklepu:  bezpłatnie Więcej informacji.

 

Filmowe Poranki: Skarby natury

18 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21
Warsztaty plastyczne dla dzieci, łączące ruchową zabawę, plastykę oraz elementy arteterapii. Program każdego spotkania dostosowany jest do tematyki filmowej danego dnia. Poprzez zadania plastyczne, ruchowe oraz rozmowę z dziećmi animator pomaga w pobudzaniu wyobraźni, rozwijaniu kreatywności oraz lokowaniu energii w działaniach twórczych dzieci.
W programie: filmy – Agi Bagi – Owocek, Reksio sadownik, Opowiedz Nam coś Milu – Zimowe czereśnie, Pamiętnik Florki – Fasolka; warsztaty teatralno-plastyczne – Kinga Maciejewska. 

 

5. Cross Trzebnicki

18 lutego, godz. 11.00, Las Bukowy w Trzebnicy
Piąta jubileuszowa edycja Crossu Trzebnickiego, czyli najbardziej górskiego biegu z tych nizinnych. Ponownie organizatorzy zapraszają na trzy pętle w Lesie Bukowym. Do pokonania dystans 10 km.
Zapisy: tutaj

 

Dzień dla zakochanych w sztuce w Muzeum Narodowym

18 lutego, godz. 11.00-16.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Dzień wokół średniowiecznej kwatery ołtarzowej ze sceną zaślubin Marii, poświęcony sztuce średniowiecznej i obecnych w niej motywach zaślubin, miłości dworskiej i rycerskiej. Oprowadzanie: dr Agnieszka Patała, dr Jacek Witkowski. W programie także zabawa dla dzieci oraz gra walentynkowa dla wszystkich.
 • g. 11.00-16.00 – Zakochani w sztuce – gra walentynkowa z nagrodami dla wszystkich, niezależenie od wieku; 
 • g. 10.00 – Zaloty, zaręczyny, zaślubiny – zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat;
Prowadzenie: Barbara Przerwa. Wstęp wolny. Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl
 •  g. 13.00 – Miłość niejedno ma imię – oprowadzanie kuratorskie. Kuratorka wystawy „In facie Ecclesiae” Agnieszka Patała opowie o prezentowanej kwaterze ołtarzowej i poprowadzi przez wystawę stałą trasą motywów związanych z motywami zaślubin i miłości w średniowieczu. Wstęp wolny;
 • g. 14.00 – Miłość dworna i romans rycerski w średniowiecznej sztuce śląskiej – wykład, dr Jacek Witkowski przedstawi najważniejsze dzieła sztuki ukazujące historie miłości dwornej i rycerskich romansów i podpowie, gdzie przyjrzeć im się z bliska. Wstęp wolny.

 

Otwarta lekcja języka japońskiego

18 lutego, godz. 11.00-12.00, Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI, Energetyczna 14
Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI zaprasza wszystkie osoby zainteresowane Japonią i językiem japońskim na otwartą, bezpłatną lekcję języka japońskiego.
Na lekcji będzie można poznać podstawowe zwroty grzecznościowe i najprostsze zdania.
Wstęp wolny.

 

Dzień Baterii w Humanitarium

18 lutego, godz. 11.00-18.00, Humanitarium – Ogrody Doświadczeń, Stabłowicka 147A
Na sobotę przypadają 272. urodziny Alessandra Volty – włoskiego fizyka i wynalazcy baterii elektrycznej. Z tej okazji uczestnicy warsztatów przyjrzą się bliżej odnawialnym źródłom energii, konstruując jedno z urządzeń prądotwórczych, którym jest wiatrak, a młodzież i dorośli samodzielnie zbudują baterię, wykorzystując elektrolit, którym będzie… ogórek kiszony.

Program:

 • 11.15 OZE Wiatr: Wiatraki [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 12.15 OZE Wiatr: Wiatraki [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 13.15 Wulkan [warsztat dla dzieci 5-9 lat] 14:15 OZE Wiatr: Wiatraki [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 15.15 Wulkan [warsztat dla dzieci 5-9 lat] 16:15 OZE Wiatr: Wiatraki [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 17.00 Naturalna żarówka [warsztat dla młodzieży i dorosłych].
W Centrum Nauki pokazane będzie też, jakie mogą być konsekwencje nieprawidłowego postepowania ze zużytymi akumulatorami, a każdy, kto do specjalnie przygotowanego pojemnika wrzuci 10 sztuk zużytych baterii, będzie mógł zakupić bilet występu na wystawę OZE w okazyjnej cenie – 10 zł.
Rezerwacje: tutaj, telefonicznie (+48 71 734 73 11) lub mejlowo (info@humanitarium.pl).
Zarezerwowane bilety należy odebrać do 15 min przez rozpoczęciem zajęć.

 

Arka: warsztaty z Małgorzatą Gurowską i Joanną Ruszczyk

18 lutego, godz. 11.00, BWA Galeria Dizajn, Świdnicka 2-4
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat i ich rodziców. Uczestnicy wspólnie zaaranżują przestrzeń galerii, ucząc się przy okazji o wymieraniu zagrożonych gatunków zwierząt. Warsztaty będą polegały na wyklejaniu na ścianach drzew, krzaków, trawy z czarnej taśmy izolacyjnej i zapełnianiu tych symbolicznych zielonych terenów miejskich ptakami wycinanymi laserowo z czarnej folii przylepnej.
Celem warsztatów jest poznanie zachowań, zwyczajów i potrzeb ptaków, informacje praktyczne: jak im pomagać, czym i jak je karmić, jak budować budki lęgowe i karmniki, jak pomagać w sytuacjach krytycznych?
Wstęp bezpłatny.

 

Syryjska arabeska – zabawa familijna 

18 lutego, godz. 11.00, Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 29, ul. Reja 1
Organizatorzy zapraszają do biblioteki na zabawę familijną w ramach cyklu „Przez kontynenty i kraje". Tym razem chcą przybliżyć dzieciom kulturę Syrii z pomocą rodowitego Syryjczyka, Zaida Abou Saleha. Organizatorzy chcą pokazać inne oblicze Syrii, która wielu z nas kojarzyć się może aktualnie tylko z wojną. Tymczasem, Syria jest krajem gościnnym, barwnym z bardzo bogatą kulturą i tradycją.
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, wraz z rodzicami.
Wstęp wolny. Zapisy w bibliotece, mbp29@biblioteka.wroc.pl lub telefonicznie (71 326 60 63).

 

Przygoda z macierzyństwem – bezpłatne warsztaty

18 lutego, godz. 11.00, Hala Stulecia we Wrocławiu, Wystawowa 1
„Przygoda z macierzyństwem" to warsztaty dla wszystkich przyszłych rodziców, po raz pierwszy zorganizowane we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie Maria Rotkiel, która wyjaśni meandry ciążowych strachów i opowie o swoim doświadczeniu jako szczęśliwej i spełnionej mamy Adasia. Podczas przerwy będzie można porozmawiać z nią indywidualnie.
Więcej o wydarzeniu na stronie.
Udział w warsztatach jest jest bezpłatny, jedyny warunek to rejestracja: tutaj

 

Vintage – wyprzedaż w Barbarze

18 lutego, godz. 12.00-17.00, Barbara, Infopunkt, kawiarnia, kultura, Świdnicka 8b
Okazja dla wszystkich pasjonatów mody vintage do zdobycia ciekawych i wyszukanych ubrań dodatków oraz butów. Rzeczy nowe i używane, zawsze oryginalne i wyjątkowe. Pierwsze z serii spotkań z Modą Vintage we Wrocławiu zaczynie się od wyprzedaży kolekcji Koty Vintage Store.

 

Warsztaty ilustratorsko-pisarskie dla dzieci

18 lutego, godz. 12.00-13.00, Księgarnia Hiszpańska Elite Wrocław, Szajnochy 5
Warsztaty ilustratorsko-pisarskie dla dzieci w wieku 8-12 lat. Każdy z uczestników stworzy własnego bohatera, uplecie intrygę i możliwe, że znajdzie się też miejsce na suspens. Warsztaty prowadzić będą Gosia Kulik i Tomek Żarnecki, twórcy książek graficznych nie tylko dla najmłodszych. 
Wstęp wolny. Zapisy: tel. 71 302 77 76, e-mail: wroclaw@ksiegarniahiszpanska.pl 

 

Zagadkowe spojrzenia z góry. O renesansowych głowach wawelskich

18 lutego, godz. 12.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Wykład Barbary Przerwy.
Strop w Sali Poselskiej zamku na Wawelu stanowi ostatni etap renesansowej przebudowy królewskiej rezydencji. Koncepcję jego dekoracji ustalono w gronie elity artystyczno-intelektualnej związanej z parą monarszą. W czasie wykładu zostanie omówiona historia powstania stropu, zastosowane techniki rzeźbiarskie, a także ideowy sens głów wawelskich.

 

Wystawa ShowIt Wrocław

od 18.02 do 04.03, Hala Targowa, ul. Piaskowa 15
Wystawa jest elementem cyklu wystaw SHOW IT, organizowanych przez Mobile Photo Trip. W I edycji spotkań mobilnych uczestnicy (fotografują za pomocą telefonów komórkowych i tabletów) odwiedzili: Bytom, Radom, Lublin, Wrocław, Gliwice, Poznań, Szczecin, Łódź. Po roku wracają do każdego z nich i pokazują zdjęcia, które powstały w trakcie spotkań.
Obecnie odbywa się druga edycja Mobile Photo Trip 16|17. Inicjatywa ma promować zarówno niepowtarzalny urok wszystkich miast, które odwiedzono, jak i zalety fotografii mobilnej.
Wstęp wolny.

 

Ta książka jest moja! Ekslibris: sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

18 lutego, godz. 12.00-14.00, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Ekslibris jest czymś więcej niż podpisem właściciela książki – jest jego znakiem rozpoznawczym i symbolem. Jak wyglądałby Twój? Na spotkaniu uczestnicy stworzą własne ekslibrisy. Warsztaty dla rodzin z dziećmi od 7 do 12 lat. 
Wstęp bezpłatny. Zapisy: edukacja-mpt@ossolineum.pl –  w treści zgłoszenia należy podać datę warsztatów oraz dane: imię i wiek dziecka, numer kontaktowy, nzawisko opiekuna. Szczegóły: edukacja-mpt@ossolineum.pl, tel. 71 75 50 651 do 655.

 

Basket Kids: bezpłatne pokazowe zajęcia dla dzieci

18 lutego, godz. 12.30 i 13.30, Hala sportowa IX Liceum Ogólnokształcącego, ul. Piotra Skargi 31
Basket Kids to ogólnopolska szkółka prowadząca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dla dzieci w wieku 2-8 lat. Kadra to certyfikowani instruktorzy koszykówki i animatorzy zabaw dla dzieci, którzy mają predyspozycje i są przeszkoleni do pracy z dziećmi. Zajęcia w Basket Kids mają na celu: zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, nauczenie najmłodszych współdziałania w zespole oraz sumienności, dostarczenia im niezbędnych wiadomości i umiejętności służących zdrowiu i sprawności fizycznej, przygotowanie do samodzielnego planowania własnej aktywności fizycznej.
Bezpłatne zajęcia pokazowe w godz. 12.30 – grupa 4-5 lat oraz 13.30 – grupa 6-8 lat.
Informacje: tel. 601 532 040, e-mail: wroclaw@basketkids.pl.

 

Wyrusz w podróż przez Chiny w PH Auchan Bielany

18 lutego, godz. 13.00-18.00, Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6
Pod koniec stycznia Chińczycy świętowali rozpoczęcie nowego roku – roku Koguta. Najmłodsi, którzy chcieliby lepiej poznać kulturę i zwyczaje Chin, podczas kilkugodzinnych warsztatów wspólnie z rodzicami będą mogli wykonać chińskie latawce, a także fragment wielkiego chińskiego smoka, który potem wyruszy w podróż po pasażu galerii handlowej. Będą mogli również nauczyć się posługiwania pałeczkami, a nie lada wyzwaniem będą warsztaty kaligrafii, podczas których dzieci nauczą się kreślić chińskie znaki.
Wstęp wolny.

 

Spacer: Free walking Special po polsku – Kolej na kolej – Dworzec Główny

18 lutego, godz. 14.00
Wybudowany w połowie XIX w. wrocławski Dworzec Główny był uznawany za jeden z najpiękniejszych dworców kolejowych w całej Europie. Wizytówka miasta, która miała zachęcić podróżnych do wysiadania z pociągów i ruszenia na zwiedzanie Wrocławia. Obok niego stoi, już dziś opuszczony, Dworzec Kolei Górnośląskich – najstarszy na współczesnych ziemiach polski. Oba obiekty przyczyniły się do rozwoju południowych dzielnic Wrocławia, odmieniając ul. Piłsudskiego w jedną z najbardziej luksusowych w mieście. To tutaj swój początek ma legenda Złotego Pociągu.
Wycieczkę poprowadzi przewodnik Damian. Rezerwacja nie jest konieczna, zbiórka o 14.00 pod Pomnikiem Fredry

 

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

18 lutego, godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Oto Iram – tajemnicze Miasto Kolumn – staje przed nami otworem! Każdy turysta może w nim zostać nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń opromienionych duchem baśni tysiąca i jednej nocy. Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją. To uczestnicy spektaklu decydują, które sny chcą śnić, składając swoją wersję wydarzeń spośród równolegle dziejących się wątków. Te niezależne opowiadania przecierają szlaki wyobraźni, aby młodzi widzowie mogli zbudować własne wymarzone miasto – nowy Iram należący do wszystkich.
Spektakl dla dzieci 6+.
Bilety: 30 zł normalne,  25 zł ulgowe. W spektaklu wykorzystywany jest dym sceniczny.

 

Spotkanie z Andrzejem Bednarczykiem w Muzeum Pana Tadeusza

18 lutego, godz. 16.00, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Spotkanie z Andrzejem Bednarczykiem w ramach wystawy „Nieczytelność. Palimpsesty”. Artysta przybliży nowe ścieżki ludzkiego opowiadania w przestrzeni przegęszczenia informacyjnego, które wymagają przyjęcia nowych strategii czytelniczych. Spotkanie będzie przebiegać w czterech częściach, każda prowadzona będzie przy jednej z prac artysty umieszczonych na wystawie. Posłużą one jako rekwizyty wspierające czytelność gawędy.
Wstęp wolny.

 

Poznaj Polskę wschodnią: rowerem wzdłuż wschodniej granicy Polski 

18 lutego, godz. 17.00, Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Polska Wschodnia oczami i piórem Artura Zygmuntowicza, autora książki-reportażu „Ziemia o ludzkiej twarzy”. Spojrzenie świeże i nietypowe, zaskakujące nawet dla tych którzy już znają Polskie pogranicze i prawdziwie odkrywcze, dla których Polska wschodnia to wciąż „terra incognita”. W programie slajdy, fragmenty filmów, prezentacja wybranych fragmentów książki i nietypowe jak na spotkanie autorskie wystąpienie, pełne humoru, ciekawych opowieści i anegdot.
Autor jest absolwentem dziennikarstwa Akademii Humanistycznej w Pułtusku i finalistą konkursu „Podróżnik roku” Radia Zet i magazynu „Podróże”.
Wstęp wolny.

 

KPR Kobierzyce vs. UKS PCM Kościerzyna

18 lutego, godz. 17.00, Stadion Sportowy Park Kobierzyce, ul. Sportowa 28
Mecz 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. KPR na własnym parkiecie podejmie UKS PCM Kościerzyna. W swoim ostatnim spotkaniu UKS podejmował KPR Jelnią Górę i po niesamowitej pogoni w drugiej połowie, zwyciężył 31:30. Dzięki temu zrównał się z KPR dorobkiem punktowym, co oznacza, że będzie to bardzo ważne spotkanie dla dolnego układu tabeli.
Wstęp na mecz jest bezpłatny, jednak istnieje możliwość zakupienia cegiełki – cena 5 zł.
W przerwie odbywa się losowanie nagród.

 

Koncert kontrabasowy w Akademii Muzycznej

18 lutego, godz. 18.00, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, plac Jana Pawła II 2
Wystąpią artyści związani z Akademią Sztuk Pięknych im. Janáčka w Brnie – Miloslav Jelínek (kontrabas) oraz Marcela Jelínková (fortepian).
PROGRAM:
 • Jan Křtitel Vaňhal Concerto D Major
 • Giovanni B. Martini Plaisir d’amour for Double Bass and Piano
 • Giovanni Bottesini Norma Fantasy for Double Bass and Piano
 • Sergej Rachmaninow Preludium D Major for Double Bass and Piano
 • Miloslav Gajdoš Zingaresca for Double Bass and Piano
Wstęp bezpłatny. Miejsca gwarantowane dla posiadaczy bezpłatnych kart wstępu. 

 

Pierwsze zwiedzanie Stadionu Wrocław w dniu meczowym

18 lutego, godz. 16.00, Stadion Wrocław, aleja Śląska 1
W programie: zwiedzanie stadionu na 2 godz. przed rozpoczęciem meczu, zwiedzanie szatni przygotowanych dla piłkarzy, obecność przy próbie nagłośnienia stadionowego, wizyta w klubie biznesowym i diamentowym, obecność podczas przyjazdu drużyny WKS Śląsk Wrocław na stadion.
Czas trwania – 1,5 h.
Promocyjna cena biletu – 99 zł (w cenie bilet parkingowy, bilet na mecz WKS Śląsk Wrocław – Wisła Kraków, upominek).
Rezerwacje – zwiedzanie@stadionwroclaw.pl – liczba miejsc mocno ograniczona.
Cena stała 150 zł.

 

Śląsk Wrocław vs Wisła Kraków

18 lutego, godz. 18.00, Stadion Wrocław, aleja Śląska 1
Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz LOTTO Ekstraklasy 2017 r. na Stadionie Wrocław. A będzie to nie byle jakie starcie – Śląsk zagra z krakowską Wisłą. Po ostatnim remisie (Śląsk stracił bramkę w ostatniej minucie meczu) apetyty kibiców są rozbudzone. Liczymy, że na własnej murawie WKS zatrzyma 3 punkty.

 

Ruska śmierć – Teatr Ekstrawersja

18 lutego, godz. 19.00, Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, Legnicka 65
„Ruska Śmierć” Iriny Waśkowskiej jest jedną z trzech sztuk goszczących w repertuarze Teatru Ekstrawersja. To słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. O tym, czy da się przeżyć życie tak, by niczego nie żałować, i  jak cudownie jest realizować swoje marzenia na scenie zaprezentują Jolanta Gądek, Karolina Konik, Mateusz Stępiński.
Bilety: 10 zł.

 

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

18 lutego, godz. 19.00, Teatr Arka, Mennicza 3
Spektakl „Shirley Valentine” to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Na udział w komedii Willego Russella pozwalają sobie tylko wyjątkowe aktorki. Na świecie Ellen Burstyn, w Polsce Krystyna Janda, a we Wrocławiu – Renata Jasińska. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.
Bilety: normalny: 40 zł/30 zł. Rezerwacja: tel.: 71 723 78 03, 500 423 919, 694 219 313, e-mail: bilety@teatrarka.pl.

 

Tranceformations 2017

18 lutego, godz. 19.00, Hala Stulecia, Wystawowa 1
Pierwsza edycja Tranceformations pokazała, jak wielką rzeszę fanów ma gatunek muzyczny trance. Po roku organizatorzy powracają do tego magicznego miejsca, jakim jest ponad stuletni obiekt – Hala Stulecia.
Bilety: od 79 zł (grupowy) do 350 zł za wejściówkę VIP.

 

Ewelina Koniec&Bianka Szalaty – koncert muzyki hiszpańskiej

18 lutego, godz. 19.00, Księgarnia Hiszpańska Elite Wrocław, Szajnochy 5
Duet wokalno-gitarowy w składzie Ewelina Koniec i Bianka Szalaty to połączenie ciepłego brzmienia mezzosopranu i gitary klasycznej, przepełnione czarującym i poruszającym hiszpańskim repertuarem.
Program:
 • M. de Falla – Siete canciones populares españolas
 • F. García Lorca – Canciones españolas antiguas
 • F. J. Obradors – Canciones clásicas españolas
 • J. Rodrigo – Coplas del Pastor Enamorado
Wstęp: 20 zł

 

WinterWake 2017 w klubie Liverpool

18 lutego, godz. 19.00, Klub Muzyczny LIVERPOOL, Świdnicka 37
Będzie to kolejny koncert z cyklu Alterwake Seasons w nowym roku.
Wystąpią:
 • Fractal (Radom) – metal, groove, djent, metalcore
 • Damned Prophet (Wrocław) – pure fucking metal, black metal
 • Arfa (Wrocław) – folk metal, progressive
Bilety: pod adresem e-mail: narayaband@gmail.com w cenie: 10 zł (zapłata przy bramce), w dniu koncertu: 15 zł.

 

Kotlina w Wrocławskim Teatrze Współczesnym od 18 do 22 lutego

Kotlina w Wrocławskim Teatrze Współczesnym od 18 do 22 lutego

18-22 lutego, sobota godz. 19.15, niedziela godz. 18.15, Duża Scena, bilety 24/32 zł

Powieść Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" jest kanwą spektaklu KOTLINA we Wrocławskim Teatrze Współczesnym [reżyseria: Agnieszka Olsten].

To opowieść o ludziach i zwierzętach, ich relacjach, o empatii i determinacji w obronie praw wszystkich istot na Ziemi - z kryminalną historią w tle. Na scenie obok aktorów jako pełnoprawni  uczestnicy widowiska występują trzy piękne i mądre psy. Spektakl udowadnia, że harmonijne współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe  także w sztuce.

Po spektaklu - spotkanie z Avisem, Gypsy i Pajero oraz ich opiekunką Anną Hermińską.

WTW zaprasza 18, 19, 21 i 22 lutego. Kasa biletowa 71 / 358 89 22

 

Fanfara Transylvania w Starym Klasztorze

18 lutego, godz. 20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1
Fanfara Transylvania – jedna z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr dętych powraca do Wrocławia. Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów. Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie (folklor cygański i rumuński), silnie zakorzenione w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko-transylwańskiej i siedmiogrodzkiej. W repertuarze koncertowym mają oprócz tego także utwory znane z filmów Emira Kusturicy, a także ogólnobałkańskie hity spopularyzowane w świecie przez Gorana Bregovica.
Bilety: 30 zł – 100 szt., wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu. Miejsca siedzące (balkon): 50 zł.

 

Aga Derlak Trio w NFM

18 lutego, godz. 20.30, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1
Aga Derlak Trio to laureat tegorocznej nagrody Polskiej Akademii Fonografcznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Aga Derlak to pianistka i kompozytorka. Kształciła się u mistrzów polskiej jazzowej pianistyki: Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. To laureatka wielu prestiżowych nagród. Trio wykonuje autorskie kompozycje, które są wypadkową licznych inspiracji oraz własnych doświadczeń muzycznych.
Bilety: od 25 zł do 60 zł.

 

Niedziela, 19 lutego 2017 r.

 

Lodowiska

Lodowiska

Lodowisko Brücknera przy Zespole Szkół nr 14 – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017: 

 • sobota i niedziele: 9.00 -21.00
 • cennik:  bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł
 • szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 3246940.

Lodowisko Pergola przy Hali Stulecia – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017:

 • codziennie: 9.00-22.00
 • cennik: bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł, grupowy – 4 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł/1 h, kask dla dziecka: 2 zł/1 h
 • informacje szczegółowe o ofercie lodowiska pod numerami telefonu 71 347 50 56.

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia: sobota i niedziela w godz. 8.00-21.00 (należy sprawdzić grafik rezerwacji), czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

 • Cennik:  sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

Lodowisko Spiska: sobota i niedziela w godz. 8.00-22.00

 • czyszczenie lodu: sobota i niedziela od 12.00 do 13.00, od 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00

Cennik: sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł. Ceny wypożyczenia sprzętu.

 

Cocofli Dzieciom - niedzielne warsztaty

Cocofli Dzieciom - niedzielne warsztaty

19 lutego, godz. 11.00, kawiarnia Cocofli, Włodkowica 9, czas trwania 1h, wejście bezpłatne

-Śnieg lubię najbardziej ze wszystkiego na całym świecie! – mówi Lola. - Właściwie dlaczego nie może padać codziennie? Dlaczego pada śnieg? Dlaczego się topi? Gdzie znika? 

Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz – aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła.

Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze proponowana jest zabawa i specjalne zadanie. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią.

Ponadto na półkach w Cocofli jest spory wybór książek najlepszych polskich wydawnictw. W trakcie trwania warsztatów wszystkie książki dla dzieci będą dostępne z 10% zniżką.

Wstęp wolny.

 

 

Tajemnice Egipskich Grobowców: oprowadzanie po wystawie

19.02, Muzeum Archeologiczne, Antoniego Cieszyńskiego 9
Oostatnia możliwość zobaczenia wystawy z przewodnikiem.  Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych. Nowatorski element stanowią wydruki trójwymiarowe zabytków odkrytych przez wrocławskich archeologów w Egipcie. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.
Niedziela, 19 lutego, godz. 12.00, zapisy tutaj
Bilety: normalny: 20 zł ulgowy: 12 zł (dzieci poniżej 7 roku życia wstęp wolny). Wystawę zwiedzać można również indywidualnie w godzinach: środa-sobota: 10:00-17:00 niedziela: 10:00-18:00

 

Wystawa LEGO® w Alei Bielany

od 07.11 do 05.03, Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9
60 lat historii marki LEGO® na 600 mkw. w Alei Bielany. Kolekcja prywatna z lat 1956-2016 r. Wystawa zarówno najnowszych, jak i zabytkowych zestawów z początków produkcji. Na wystawie można zobaczyć: ogromne miasto z klocków LEGO® o powierzchni 40 mkw, makiety tematyczne LEGO® z najciekawszych serii i różnych epok – LEGO City, Kowboje, Wikingowie, Rycerze, Architektura, Friends, Ninjago, Chima, Racers, Sports, Duplo.
Ceny biletów: 19 zł za osobę, rodzinny (2+1 i więcej) 16 zł/os.

 

Niedzielny Poranek we WRO – Świerszczyk na łące przygód

Niedzielny Poranek we WRO – Świerszczyk na łące przygód

19 lutego, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Poznajcie małego Świerszczyka. Ten niepozorny muzykant nie tylko umila wszystkim czas na łące swą grą na skrzypkach, ale też komu może, pomaga. Przechadzając się po łące, co chwila nadarza się ku temu okazja. Ale też, jeśli on sam potrzebuje pomocy, na przykład, gdy popsują mu się skrzypki, zawsze może liczyć na życzliwych przyjaciół. Przygody Świerszczyka to podróż w krainę czeskiej animacji, okraszonej wybitną muzyką i oprawą dźwiękową.

Po projekcji organizatorzy zapraszają na warsztaty, w trakcie, których uczestnicy stworząy barwne stadko świerszczy. By je wykonać, użyją plastikowych słomek do napojów oraz różnokolorowych opasek zaciskowych, czyli tak zwanych trytek. Odgłos ich zaciskania przypomina w końcu świerszczowe dźwięki.

Wstęp wolny.

 

Fitness na Pergoli w zimowej odsłonie

19 lutego, godz. 14.00-16.0, Pergola przy Hali Stulecia, Wystawowa 1

Intensywny trening całego ciała podczas zajęć TBC oraz odprężający trening „Zdrowy kręgosłup”. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanej instruktorki Karoliny Lejkam z Fitness Academy Stare Miasto w najbliższą niedzielę.

Kompleksowy zestaw ćwiczeń zawiera również elementy treningu funkcjonalnego, który jest jedną z najbardziej efektywnych metod wykorzystywanych podczas zajęć prozdrowotnych. Podczas treningu stosowane są również ćwiczenia antygrawitacyjne, które pozwolą Twojemu kręgosłupowi odetchnąć.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY: www.miastowformie.pl/pergolazima. Liczba miejsc ograniczona.

Na zajęcia polecamy zabrać ze sobą wygodne obuwie, strój sportowy oraz butelkę wody.

 

Ferie z Aleją Bielany i IKEA

Ferie z Aleją Bielany i IKEA

Aleja Bielany, IKEA

Podczas ferii zimowych na terenie Alei Bielany oraz IKEA na dzieci i młodzież czeka wiele, często bezpłatnych, rozrywek. Najmłodsi goście mogą pobawić się na przestronnych placach zabaw, zamienić w detektywów, przenieść się do lodowej krainy lub wirtualnej rzeczywistości.

Kalendarium na ferie - Aleja Bielany i IKEA

 • 13-29.02. – Aleja Juniora – zabawy pod opieką animatorów: bezpłatnie
 • 13-29.02. – Aleja Bielany – wystawa klocków LEGO: wejście płatne
 • 13-29.02. – Kino Helios Aleja Bielany – filmy, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
 • 13-29.02. –Loopy's World – cykl detektywistycznych zabaw fabularnych: wejście płatne
 • 13-29.02. – IKEA –  wypożyczalnia gier planszowych w restauracji, gry i zabawy w Smalandii połączone z konkursem: bezpłatnie
 • 18-19.02. – IKEA – weekend z wirtualną rzeczywistością - gra na terenie sklepu:  bezpłatnie Więcej informacji.

 

Targi mody niezależnej w Pasażu Grunwaldzkim

19.02, Pasaż Grunwaldzki, plac Grunwaldzki 22
Prezentacja kolekcji najzdolniejszych polskich projektantów młodego pokolenia i porady stylistki – targi mody niezależnej Polska Szafa by Fashion Meeting. Będzie można zapoznać się z nowymi, autorskimi kolekcjami ubrań i dodatków polskich projektantów. Swoje marki zaprezentują artyści mody damskiej, męskiej i dziecięcej. Wydarzenie, oprócz możliwości poznania najnowszych trendów i stylizacji, będzie okazją do zakupu ubrań bezpośrednio od ich twórców.
 
W ofercie: odzież, obuwie, biżuteria i wiele innych ciekawych dodatków.
 
Wstęp wolny.

 

Gry i Komputery Minionej Ery

19.02, Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska 184
Wystawa poświęcona temu wszystkiemu, co służyło do wideozabawy i edukacji w naszych domach w latach 70., 80. i 90' Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć, w co grało w latach ich młodości, pokazać ukochane gry i komputery swojego dzieciństwa swoim dzieciom lub po prostu sprawdzić, w co łupali rodzice (a może i dziadkowie).
Dla odwiedzających udostępnionych jest 20 interaktywnych stanowisk.
Wstęp wolny.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

19 lutego, godz. 09.00, Wrocław – różne lokalizacje wg programu dnia
Od Rynku do Sky Tower: niedziela, godz. 9.00-11.00.
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

19 lutego, godz. 10.00-15.00, Browar Mieszczański, Hubska 44-48
Co niedziela i co środę Browar Mieszczański Wrocław zmienia się w gwarną halę targową pełną lokalnych, regionalnych i zagranicznych rarytasów. Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk można wypełnić smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach.

 

Filmowe Poranki: Skarby natury

19 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21
Warsztaty plastyczne dla dzieci, łączące ruchową zabawę, plastykę oraz elementy arteterapii. Program każdego spotkania dostosowany jest do tematyki filmowej danego dnia. Poprzez zadania plastyczne, ruchowe oraz rozmowę z dziećmi animator pomaga w pobudzaniu wyobraźni, rozwijaniu kreatywności oraz lokowaniu energii w działaniach twórczych dzieci.
W programie: filmy – Agi Bagi – Owocek, Reksio sadownik, Opowiedz Nam coś Milu â Zimowe czereśnie, Pamiętnik Florki –Fasolka Warsztaty;  warsztaty – Wrocławski Teatr Pantomimy.

 

Tajemnice Dżungli – spektakl dla najmłodszych

19 lutego, godz. 10.30 i 12.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a
To plastyczny spektakl dla dzieci od 1-3 lat, z elementami tańca i form lalkowych. Opowiada o odkrywaniu świata, przyrodzie i przyjaźni. Jest zaproszeniem do tajemniczego świata niezwykłych roślin i zwierząt. Łagodne przejścia między scenami oraz delikatna muzyka w tle pozwolą dziecku bezpiecznie poczuć się w teatralnej rzeczywistości.
Cena biletu: 19 zł od osoby. Bilet online: tutaj
Czas trwania: 30 min + ok. 15 minut zabawy

 

Meble z fantazją – warsztaty rodzinne w Pawilonie Czterech Kopuł

19 lutego, godz. 11.00, Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1
Żółte krzesło, niebieski fotel, różowa wiolonczela – wszystkie te przedmioty są piękne, ale czy na pewno wszystkie do siebie pasują? Podczas rodzinnej zabawy w oglądanie i poszukiwanie będzie można się o tym przekonać i przy okazji, być może, odkryć coś nowego.
Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-5 lat prowadzi Aleksandra Paterman.
Zapisy w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 7127181 lub: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl.
Wstęp wolny.

 

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

19 lutego, godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Oto Iram – tajemnicze Miasto Kolumn – staje przed nami otworem! Każdy turysta może w nim zostać nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń opromienionych duchem baśni tysiąca i jednej nocy. Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją. To uczestnicy spektaklu decydują, które sny chcą śnić, składając swoją wersję wydarzeń spośród równolegle dziejących się wątków. Te niezależne opowiadania przecierają szlaki wyobraźni, aby młodzi widzowie mogli zbudować własne wymarzone miasto – nowy Iram należący do wszystkich.
Spektakl dla dzieci 6+.
Bilety: 30 zł normalnt, 25 zł ulgowy. W spektaklu wykorzystywany jest dym sceniczny.

 

Śniadanie literackie z Nadią Szagdaj w klubie PROZA

19 lutego, godz. 11.00-13.00, klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Na śniadanie literackie zaprasza Nadia Szagdaj z okazji wrocławskiej premiery jej najnowszej powieści o Klarze Schulz. W menu inspirowanym książkami  m.in. potrawy takie, jak: „tajemniczy ogród”, „kryminalna jajecznica”, „kuszenie Wiktora”, „poranek w Nawłoci”, „półmisek Sędziego”, „nie zawsze musi być kawior”, „malinowy chruśniak” czy „deser Bilbo Bagginsa”.
Koszt śniadania: 25 zł. Rezerwacja miejsc: wdl@domliteratury.wroc.pl.

 

Tłusta Niedziela w Humanitarium

19 lutego, godz. 11.00-18.00, Humanitarium – Ogrody Doświadczeń, Stabłowicka 147A
Łasuchów niemogących doczekać się Tłustego Czwartku organizatorzy zapraszają do Humanitarium w weekend poprzedzający na… Tłustą Niedzielę.

Plan warsztatów na niedzielę, 19.02.2017 r.:

 • 11.15 Pączkowe laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 12.15 Pączkowe laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 13.15 Witrażowe farby [warsztat dla dzieci 5-9 lat]
 • 14.15 Pączkowe laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 15.15 Witrażowe farby [warsztat dla dzieci 5-9 lat]
 • 16.15 Pączkowe laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
 • 17.00 Witamina C [warsztat dla młodzieży i dorosłych].
Rezerwacje: tutaj telefonicznie (+48 71 734 73 11) lub e-mailowo:  info@humanitarium.pl.
Cennik udziału w warsztatach weekendowych: Warsztat rodzinny: dziecko 14 zł/dziecko + 7 zł/osoba dorosła. Warsztat dla dzieci najmłodszych: 14 zł/dziecko. Warsztat dla młodzieży i dorosłych: 16 zł/osoba. Wystawa „Odnawialne Źródła Energii”: 14 zł/osoba (ulgowy) 18 zł/osoba (normalny).

 

Dzień otwarty pole dance w Akademii Tańca Esens

19 lutego, godz. 12.00-16.00, Szkoła Tańca Esens – filia, ul. Robotnicza 70
W Akademii Tańca Esens instruktor Volodymyr Kudlyuk oraz niezwykle utalentowana Aleksandra Białczak pokazują, jak tańczyć na rurze, czyli pole dance. Podczas dnia otwartego każdy będzie mógł nauczyć się podstawowych figur pole dance  na nowym, innowacyjnym sprzęcie. Instruktorzy przede wszystkim wprowadzą uczestników w świat tańca na rurze i nauczą trików.
Zapisy: tutaj

 

Wykład w Muzeum Narodowym: Klasycyzm i romantyzm

19 lutego, godz. 12.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Iwona Gołaj omówi najważniejsze zabytki klasycyzmu i romantyzmu. Przedstawi na wybranych przykładach malarstwa, rzeźby i architektury najistotniejsze zjawiska artystyczne w sztuce w 2. poł. XVIII i 1. poł. XIX w.
Wstęp z biletem za 5 zł.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne: Sztandarowo

19 lutego, godz. 13.30, MWW Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2A
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci z rodzicami do udziału w Coniedzielnych Warsztatach Rodzinnych. Dlaczego tworzymy sztandary? Czy warto wyrażać naszą niezgodę? Podczas niedzielnych warsztatów uczestnicy porozmawiają o wolności słowa oraz prawach i obowiązkach każdego człowieka. Dowiedzą się, czym jest manifest, protest i jakie jest tło historyczne tych pojęć. Wspólnie wybiorą się na wystawę „Stosunki pracy”, na której zobaczą pracę Jeremy’ego Dellera „Hello, today you have day off”. W części warsztatowej stworzą sztandary z tkanin, na których napiszą, czego pragną dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół.
Wiek dzieci: 4-11 lat. Wiek opiekunów: bez ograniczeń.
Warsztaty są bezpłatne – zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl.

 

Adapter – kino bez barier. Pokaz filmu „Ja, Daniel Blake” z audiodeskrypcją i napisami

19 lutego, godz. 16.00, Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na kolejny pokaz w cyklu „ADAPTER – kino bez barier”. Będzie to film uhonorowany w 2016 r. Złotą Palmą – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
O filmie: „Ja, Daniel Blake” to niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.
Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama – 6 zł.

 

Dokument w kinie: Mój ojciec Staś

19 lutego, godz. 17.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, Chociebuska 4-6
Paradokument „Mój ojciec Staś” jest próbą zrozumienia osobowości pisarza Stanisława Dygata. Jego córka, Magda Dygat, łącząc wypowiedzi innych pisarzy i przyjaciół ze swoją, chwilami bardzo osobistą, refleksją, opowiada o życiu i twórczości ojca, a także o swoich, czasami trudnych, z nim relacjach. To historia pisarza nieprzeciętnego talentu, niepospolitego uroku osobistego i wyjątkowej niedojrzałości emocjonalnej, przez którego dom latach 60. i 70. ubiegłego stulecia przewijali się najpopularniejsi artyści, filmowcy i sportowcy. To także analiza jego małżeństw – z matką Magdy aktorką Dziunią Nawrocką i Kaliną Jędrusik. Poznajemy jedną z najbardziej intrygujących postaci życia artystycznego Warszawy, także w zwierzeniach jego żon i wypowiedziach samego Dygata komentującego swoje życie i twórczość.
Bilet: 5 zł z URBANCARD PREMIUM 20% zniżki.

 

Kotlina w Wrocławskim Teatrze Współczesnym od 18 do 22 lutego

Kotlina w Wrocławskim Teatrze Współczesnym od 18 do 22 lutego

18-22 lutego, sobota godz. 19.15, niedziela godz. 18.15, Duża Scena, bilety 24/32 zł

Powieść Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" jest kanwą spektaklu KOTLINA we Wrocławskim Teatrze Współczesnym [reżyseria: Agnieszka Olsten].

To opowieść o ludziach i zwierzętach, ich relacjach, o empatii i determinacji w obronie praw wszystkich istot na Ziemi - z kryminalną historią w tle. Na scenie obok aktorów jako pełnoprawni  uczestnicy widowiska występują trzy piękne i mądre psy. Spektakl udowadnia, że harmonijne współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe  także w sztuce.

Po spektaklu - spotkanie z Avisem, Gypsy i Pajero oraz ich opiekunką Anną Hermińską.

WTW zaprasza 18, 19, 21 i 22 lutego. Kasa biletowa 71 / 358 89 22

 

La Hoguera Tango w Starym Klasztorze

19 lutego, godz. 19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
La Hoguera Tango to formacja, założona w 2012 r. w Buenos Aires przez siedmiu młodych muzyków. Jej twórczość związana jest przede wszystkim z kulturą tanga. Jednak obok tradycyjnych, tanecznych aranżacji tego tańca w repertuarze La Hoguera Tango są ich własne, uwspółcześnione wersje, czerpiące z twórczości argentyńskich legend tanga, takich jak Osvaldo Pugliese czy Anibal Troilo. Muzyka La Hoguera Tango, jak sami twórcy określają, jest dosyć mroczna, wyróżnia się ostrym dźwiękiem i przede wszystkim osobistym charakterem.
Bilety: 50 zł miejsca siedzące, 35 zł – stojące/tańczące.

 

Spektakl „Dwaj Panowie” w Prozie

19 lutego, godz. 20.00, klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Spektakl Dwaj Panowie, czyli wieczór komedii improwizowanej w wykonaniu dwóch wrocławskich improwizatorów, związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Wieczór pełen improwizacyjnych szaleństw, które będą mieć miejsce podczas spektaklu granego bez przygotowanego wcześniej scenariusza.
Bilety 15 zł.

 

Ten Typ Mes w klubie Bezsenność

19 lutego, godz. 20.00, klub Bezsenność, ul. Ruska 51
Koncert w ramach trasy „Tour de AŁA.”, promującej najnowszy album Tego Typa Mesa pt. „AŁA.”. Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi), swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). Doświadczenie festiwalowe (od Hip Hop Kempu po Orange i Off Festival) pomaga Mesowi przyciągać publiczność z różnych światów.

 

Pozostałe atrakcje

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: tutaj.

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

plac Orląt Lwowskich 20A, godz. otwarcia: pn.sob. 10.00-18.00, ndz. 9.00-17.00

Wystawa prezentuje ponad 100 fascynujących zwierząt egzotycznych. Na wyciągnięcie ręki zwiedzających są takie zwierzęta, jak olbrzymie pająki ptaszniki (nazywane często tarantulami), groźnie wyglądające skorpiony, intrygujące węże, zwinne gekony, agamy, legwany, a także olbrzymie wije, skolopendry i jeże. Wystawa znajduje się pod opieką doświadczonych hodowców, dla których kontakt ze zwierzętami jest pasją i sposobem na życie.

Skrócony cennik biletów: normalny 15 zł, studenci/emeryci 12 zł, dzieci 10 zł, rodzinny 35 zł, grupowy: 10 zł dorośli, 8 zł dzieci.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo – godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia 

 

Escape room - świetna zabawa dla każdego

Escape room – świetna zabawa dla każdego

ul. Ruska 51b, V piętro, godz. 10.00-22.00, cena 100 zł za grupę

Do wspólnej zabawy zapraszamy grupy znajomych, rodzinę czy przyjaciół i gwarantujemy, że będzie to świetna zabawa dla każdego. Wchodząc do tego pokoju, doznasz muzycznych wrażeń. Nie daj się zwieść pozorom.

Rezerwacja: tutaj  lub telefonicznie: 792 899 319, 883 559 641. 

 

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu 

 • Piątek: 10.00-18.00
 • Sobota: 10.00-20.00
 • Niedziela: 10.00-18.00

Zaprojektowany w 1912 r. przez Hansa Poelziga Pawilon Czterech Kopuł po wielu dekadach przywrócony został do pełnienia swych pierwotnych funkcji wystawienniczych. W zmodernizowanym budynku prezentowana jest jedna z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła m.in.: Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Beresia, Włodzimierza Borowskiego, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina, Tadeusza Kantora, Aliny Szapocznikow, Jerzego Tchórzewskiego. Z liczącej blisko 20 tys. obiektów wrocławskiej kolekcji wybrano prace reprezentujące wszystkie dyscypliny współczesnych działań artystycznych – malarstwo, rzeźbę, różne formy przestrzenne i instalacje, zapis wideo, grafikę, fotografię, dokumentację działań performatywnych.

 

Afrykarium

Afrykarium we wrocławskim zoo to jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Średnio, w dni powszednie tygodnia, zwiedza je 2,5 tys. osób.

 

Zoo Wrocław

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada najbogatszą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli tysiąca gatunków. Największą atrakcją zoo jest Afrykarium, oceanarium wyjątkowe w skali światowej.

 

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Centrum wiedzy na temat wody zostało otwarte w grudniu 2015 r. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

 

Kolejkowo

260 mkw. powierzchni makiety, 430 m torowiska, 15 lokomotyw, 60 wagonów, 162 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli Dolnego Śląska i Wrocławia, 1600 figurek ludzi i zwierząt, mosty, tunele, akweny wodne.

 

Mostek Pokutnic

Kładka łącząca wieże kościoła Marii Magdaleny znajduje się na wysokości 45 m. To jeden z najciekawszych punktów widokowych we Wrocławiu.

 

Punkt widokowy w Sky Tower

Na 49. piętro Sky Tower turystów wozi winda, która tę trasę pokonuje w minutę. W punkcie widokowym pomieści się 20 osób.

 Zgłoś uwagę