Wrocław na weekend: 17-19 kwietnia [WYDARZENIA]

Sprawdź, co dzieje się we Wrocławiu na weekend 17-19 kwietnia 2015: Jazz nad Odrą, festiwal MIASTOmovie:wro, sadzenie drzew w parku Tysiąclecia, Lista Przebojów Marka Niedźwiedzkiego z Wrocławia, FeTa w CK Agora, piknik na Wyspie Słodowej.

 • wroclaw na weekend

  Wrocław na weekend: 17-19 kwietnia


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

 

Piątek, 17 kwietnia 2015 r.

 

„Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy”

„Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy”

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, piątek-sobota (17-18.04)

To już szósta edycja targów książki regionalnej SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy. W dniach 16-18 kwietnia 2015 r.w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu zaprezentują się wydawnictwa z całego Dolnego Śląska. Wśród nich wrocławskie, m.in. Via Nova, c2, eMKa, Nortom, Wrocławski Dom Wydawniczy, Eko-Graf, Marina, Asia-Press, Tajne Komplety, Dellartemusic, podwrocławski „Kołowrocek”; jeleniogórskie – Ad Rem, noworudzkie „Mamiko”, kilka dolnośląskich instytucji kultury i stowarzyszeń regionalnych. W programie kiermasz, spotkania z autorami, wycieczki itp. Szczegóły na blogu targów.

 

MIASTOmovie:wro

MIASTOmovie:wro

Trzecia odsłona miejskiego festiwalu pojawi się w Kinie Nowe Horyzonty, Szklarni i innych przestrzeniach Wrocławia między 16 a 19 kwietnia. Hasło tej edycji „Miasto z odzysku” – głównymi tematami podejmowanymi przez program będzie tworzenie miasta, jego odnawianie i przeobrażenia, jakim podlega oraz odzyskiwanie pamięci o miejscach i architektoniczno-społecznej historii metropolii.

Program piątek

 • 18.00 Szklarnia (ul. Ofiar Oświęcimskich 19) FILM: „La Comuna 9. Odzyskując miasto”, SPOTKANIE: Sandra Liliana Rios, Anna Bednarczyk i Inga Hajdarowicz
 • 20.30 Kino Nowe Horyzonty FILM: „Am Kölnberg”, SPOTKANIE: Laurentia Genske i Robin Humboldt
 • 22.30 Szklarnia MIASTOmovie:wro #3 | Rap Szalet | MENT XXL (Rasmentalism) | Normalny Typ | + more

 

Jan Paweł II - wystawa w Muzeum Poczty

Jan Paweł II – wystawa w Muzeum Poczty

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu 10.04-11.05.2015

Na wystawie swoje eksponaty prezentują uznani filateliści, filokartyści, fonoteliści oraz numizmatycy – członkowie Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu. Wystawie towarzyszy datownik okolicznościowy dostępny w Urzędzie Pocztowym Wrocław 1 przy ul. Z. Krasińskiego 1. Wydana zostanie także kartka pocztowa zaprojektowana przez Tadeusza B. Marcina Denesa. Wernisaż wystawy - 10.04.2015 (piątek) godz. 12.00 Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ul. Krasińskiego 1, Muzeum czynne: pon.-pt. 10-15 wt. - nieczynne śr. 10-17 sob. 10-15 niedz. 11-16.

 

16. Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

16. Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

16-19 kwietnia, Centrum Kultury AGORA, Serbska 5a, bilety na spektakl Jacka Poniedziałka 20-40 zł

Ogólnopolska FeTA to spotkanie amatorów z profesjonalistami. Młodzi wykonawcy prezentują 10-minutowe monodramy, które bezpośrednio po pokazie komentowane są przez jury (jurorem 16. edycji jest m. in. Waldemar Krzystek).

piątek

 • godz. 16.00-20.00 WARSZTATY TEATRALNE prowadzenie: Aldona Struzik, Józef Markocki, wstęp wolny /obowiązują zapisy

sobota

 • godz. 10.00-18.00. PREZENTACJE MONODRAMÓW jury: Elżbieta Lisowska-Kopeć, Wojciech Brawer, Waldemar Krzystek, wstęp wolny

niedziela

 • godz. 12.00-14.00. Finał / SREBRNY TALENT - wyłonienie laureatów i pokaz nagrodzonych monodramów, wstęp wolny
 • godz. 17.00 WRAKI /spektakl w wykonaniu Jacka Poniedziałka, reż. Agnieszka Wróblewska.

 

Kurs szycia - poprawki krawieckie

Kurs szycia - poprawki krawieckie

piątek-niedziela, godz. 17.00-22.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 35a, cena: 3 spotkania (15h) 450 zł (w cenę są wliczone podstawowe materiały do nauki szycia)

Kurs jest adresowany do osób początkujących, które nigdy nie miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji swoją maszynę oraz akcesoria krawieckie. Trzeba zabrać tylko swoje ubrania. W cenę kursu wliczone są podstawowe materiały. Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin należy jednak wcześniej skonsultować swoje zamiary z prowadzącą. Jeśli posiadasz nietypową sylwetkę, a zakupione ubranie nie zawsze pasuje? Kup większe! Na warsztatach dopasujesz je do siebie i nauczysz się: 1. Skracania odzieży różnymi technikami 2. Zwężania spodni, sukienki, spódnicy 3.Wszywania zamków zwykłych i krytych 4. Naprawy odzieży Prowadzenie: Olha Molodnitska, krawcowa i konstruktor modelowania odzieży

 

Koncert \" data-mce-src=

Koncert "Muzykoterapia i przyjaciele"

godz. 17.00, Sala Teatralna Akademii Muzycznej, pl. Jana Pawła II 2, wstęp wolny

W Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,  odbywa się IV Ogólnopolski Kongres Studentów Muzykoterapii "Muzyczne interakcje". Poza prelekcjami odbędzie się również koncert "Muzykoterapia i przyjaciele".

 

Wernisaż malarstwaEweliny Najdek w Konturach Kultury

Wernisaż malarstwa Eweliny Najdek w Konturach Kultury

godz. 18.00, Strefa Edukacji Twórczej, ul. Jagiellończyka 10 a, wstęp wolny

Jest było i będzie ponownie. Wystawa podejmuje temat pojęć i ich wymazywania, granic i ich zacierania. Autorka stawia umowny podział między przeciwieństwami po to, by pokazać ich prawdziwą naturę – jedność. Część prac to słowne obrazy, które wchodzą w dialog z takimi postaciami jak Stanisław Dróżdż i Miron Białoszewski.
Studentka Wyższej Szkoły Humanistycznej na kierunku Architektury Wnętrz, broni tytuł licencjata projektując obiekty zintegrowane z naturalnym środowiskiem. Tworząc stara się łączyć szeroko pojętą naukę z poezją i sztukami plastycznymi. Jej mapa również nie ma granic.

 

„Teatr japoński – sztuki widowiskowe wobec wyzwań współczesności”

„Teatr japoński – sztuki widowiskowe wobec wyzwań współczesności”

godz. 18.00, Sala Kinowa Instytutu Grotowskiego (Rynek-Ratusz 27), wstęp wolny

Autor publikacji na temat teatru japońskiego, a także przekładów japońskiej prozy i dramatów, przybliży losy tradycyjnych gatunków teatralnych w przełomowych momentach współczesnej historii Japonii. Henryk Lipszyc opowie o teatrze japońskim, wykład ilustrowany będzie wspomnieniami ze spotkań z klasyką i awangardą sztuki scenicznej Japonii. Przedstawione zostaną także nowe lub zmodyfikowane pod wpływem zewnętrznej inspiracji formy sztuk scenicznych. Oprócz przechodzących transformację klasycznych gatunków teatralnych (koten-geinō reprezentowanych przez wybitne jednostki jak: Danjūrō Ichikawa, Utaemon Nakamura, Kikugorō Onoe) mowa będzie o nowych prądach i ruchach, w tym m.in. shin-kabuki, shimpa, shingeki (w tym kontekście pojawiać się będą nazwiska takich twórców jak: Seika Mayama, Koreya Senda, Kōbō Abe, Hisashi Inoue).

 

Wielka symfonia Mahlera – koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

Wielka symfonia Mahlera – koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii, bilety 25/40/60 zł

Benjamin Shwartz – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna NFM

Program: G. Mahler VI Symfonia a-moll „Tragiczna”

Potężne (osiemdziesięciominutowe) dzieło, oparte na ponurych marszowych rytmach, jest w wyrazie nader pesymistyczne. Bodaj jedynym jasnym akcentem powstałej w latach 1903–1904 symfonii jest delikatny i pogodny „temat Almy” z pierwszej części.

 

4 urodziny Klub Mamuśki

4 urodziny Klub Mamuśki

godz. 19.00-22.00, Restauracja "Pieprz i wanilia" ul. Kutnowska 1-3, obowiązują zapisy

4 lata temu rozpoczęła się historia Klub Mamuśki, który dziś liczy 8 oddziałów i skupia ponad 5 tysięcy mam z całego kraju. Urodzinowo będzie z mamami Alicja Janosz, która opowie o macierzyństwie w blasku fleszy. W programie: niespodzianki i upominki, zdmuchniemy 4 świeczki na torcie urodzinowym, stylistka i projektantka Joanna Karpińska udzielać będzie porad i podpowie, jaki krój jest najlepszy do naszej figury.

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy poprzez formularz lub mailowo na adres: wroclaw@klubmamuski.pl w tytule należy wpisać: "kwiecień". Ilość miejsc ograniczona.

 

Półfinał Mistrzostw Polski: dwa mecze Impel Wrocław - Chemik Police

Półfinał Mistrzostw Polski: dwa mecze Impel Wrocław - Chemik Police

Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, 16 i 17 kwietnia, godz. 19.00

W czwartek 16 kwietnia i w piątek 17 kwietnia zapowiadają się wielkie emocje w Orbicie. Impel Wrocław - wicemistrz kraju - dwukrotnie zagra z aktualnym mistrzem, Chemikiem Police. Stawką będzie awans do finału play-off Orlen Ligi, gdzie obie ekipy spotkały się już w poprzednim sezonie.

 

Kształt smaku. Dawna wiedza i dzisiejsze tęsknoty - wykład

Kształt smaku. Dawna wiedza i dzisiejsze tęsknoty - wykład

godz. 19.00, galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, wstęp wolny

Podczas piątkowego wykładu w galerii Dizajn prof. Jarosław Dumanowski opowie o tytułowym „kształcie” smaku. To będzie opowieść, gdzie zestawimy dawną wiedzę i umiejętności dotyczące jedzenia z dzisiejszym spojrzeniem na gotowanie, kulinaria i wykorzystywane techniki oraz składniki.

 

Teatr Improwizacji Jesiotr - Krótkie Formy w ToTu

Teatr Improwizacji Jesiotr - Krótkie Formy w ToTu

Teatr ToTu, ul. Hubska 6, godz. 19.00, bilety 12 zł

To będzie już trzeci występ Jesiotra na scenie ToTu. Tak bardzo ich lubicie, że postanowiliśmy ich zaprosić raz jeszcze! Teatr Improwizacji Jesiotr tworzy teatr na oczach widowni - spontanicznie, oryginalnie, niepowtarzalnie. Każda scenka to unikalna opowieść, opowiedziana tylko raz. Jesiotr to olbrzymia dawka uśmiechu i idealne rozpoczęcie weekendu!

 

Trójka we Wrocławiu

Trójka we Wrocławiu

Wyjazdowe studio Trójki na skwerze przy kładce Świebodzkiej, piątek, 17 kwietnia, godz. 19.00-22.00. W sobotę 18 kwietnia Marek Niedźwiecki poprowadzi „Markomanię” (godz. 10.00-12.00) w „Mleczarni”

W najbliższy weekend Program 3 gościć będzie we Wrocławiu, gdzie podczas specjalnego wydania Listy Przebojów Marka Niedźwiedzkiego dyrektor Magda Jethon wręczy prezydentowi miasta Rafałowi Dutkiewiczowi dyplom nadania miastu Trójkowego Znaku Jakości. Podczas specjalnego wydania „Listy Przebojów” nie zabraknie znakomitych gości, a także niespodzianek dla słuchaczy. W audycji nadawanej z wyjazdowego studia Trójki na skwerze przy kładce Świebodzkiej wezmą udział artyści związani ze stolicą Dolnego Śląska. Swoją obecność zapowiedzieli m.in.: Martyna Jakubowicz, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Stanisław Szelc i Łukasz „L.U.C.” Rostkowski. 

W sobotę 18 kwietnia Marek Niedźwiecki poprowadzi „Markomanię” (godz. 10.00-12.00) z najlepszej – zdaniem wrocławian – kawiarni „Mleczarnia” (ul. Pawła Włodkowica 5). Tradycyjnie już wyjedzie z nami w trasę bardzo lubiany przez słuchaczy radiowy „Sklepik Walendzik”. Sprzedawane w nim Trójkowe gadżety będzie można kupić w piątek podczas „Listy Przebojów” na skwerze przy kładce Świebodzkiej. 

 

Lee Konitz Trio - koncert w ramach 51. Jazzu nad Odrą

Lee Konitz Trio - koncert w ramach 51. Jazzu nad Odrą

sala teatralna Impartu (ul Mazowiecka 17), godz. 19.00, bilety: 90 zł, 120 zł, 150 zł.

Lee Konitz to saksofonista, kompozytor i pedagog. Jest jednym z ostatnich wielkich świadków i współtwórców całej historii jazzu nowoczesnego. Muzyk dość często występuje w Polsce, ale we Wrocławiu na festiwalu Jazz nad Odrą będzie gościem po raz pierwszy. Ten koncert zawdzięczamy naszemu jazzowemu ambasadorowi w Los Angeles – Darkowi Oleszkiewiczowi.

Obok znakomitego Lee Konitza zagra również perkusista Joe LaBarbera, a na kontrabasie będzie towarzyszyć mu wrocławianin, Darek "Oles" Oleszkiewicz.

 

Spotkania u astronomów - Czy czarne dziury istnieją naprawdę?

Spotkania u astronomów - Czy czarne dziury istnieją naprawdę?

piątek 17 kwietnia, godz. 19.00, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Kopernika 11, wstęp wolny

Heliosejsmologii poświęcony będzie kolejny otwarty wykład popularnonaukowy z cyklu „Spotkania u astronomów. Po każdym wykładzie, jeśli dopisuje pogoda, można obserwować niebo za pomocą refraktora Clarka-Repsolda. Dzień później – w sobotę – o godz. 11.00 w Instytucie odbędą się „Drzwi otwarte”.

Program:

 • 11.00–11.30: Prezentacja studiów astronomii i działalności Instytutu;
 • 11.30–12.00: Zwiedzanie Instytutu Astronomicznego.

 

Zderzenia I – pokaz finałowy warsztatów teatralnych

Zderzenia I – pokaz finałowy warsztatów teatralnych

godz. 19.00, I Liceum Ogólnokształcące, ul. Poniatowskiego 9, wstęp wolny

Teatr Na Bruku zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej, zwłaszcza kabaretowej, do wspólnej zabawy podczas występów scenicznych w wykonaniu  warsztatowiczów. Jednocześnie zapewnia, że uczestnicy projektu zrobili „milowy krok” w samorozwoju, sztuce autoprezentacji, a przede wszystkim świadomości pracy z ciałem i emocjami, co przeszło oczekiwania zarówno prowadzących, jak i biorących udział w zajęciach.

 

Gala artystek: Małgorzaty Walewskiej i Małgorzaty Zalewskiej.

Gala artystek: Małgorzaty Walewskiej i Małgorzaty Zalewskiej.

godz. 19.00, Duża Scena Teatru Polskiego we Wrocławiu, bilety 35-80 zł
Duet mezzosopran i harfa - połączenie od wieków znane publiczności. Bogactwo muzyczne rzadko wykonywanych utworów zainspirowało dwie artystki. Zapraszamy na fascynującą podróż po najpiękniejszych utworach muzyki wokalnej z repertuarem operowym i pieśniarskim. Po raz pierwszy na na Dużej Scenie wrocławskiego Teatru Polskiego - światowej sławy artystki: Małgorzata Walewska i Małgorzata Zalewska zaprezentują swój autorski program.

 

THE EXPLOITED w Starym Klasztorze

THE EXPLOITED w Starym Klasztorze

godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 50-70 zł

THE EXPLOITED to najbardziej znany zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Od samego początku dowodzony przez demonicznego wokalistę Wattiego Buchana. Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 30 lat, a wokalista Wattie z czerwonym irokezem stał się żywą ikoną punk rocka.

 

ENEMEF: Noc Igrzysk Śmierci

ENEMEF: Noc Igrzysk Śmierci

godz. 22.00-5.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Powieść autorstwa Suzanne Collins zdobyła miliony fanów na całym świecie, a filmowe adaptacje poszczególnych części powtórzyły jej spektakularny sukces. W repertuarze: Igrzyska śmierci, Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia, Igrzyska

Sobota, 18 kwietnia 2015r.

 

Przyjdź i posadź drzewo w parku Tysiąclecia

Przyjdź i posadź drzewo w parku Tysiąclecia

18 kwietnia między 11.00 a 16.00 w parku Tysiąclecia

Sadzenie drzew to jednocześnie okazja do zabawy w gronie przyjaciół lub rodziny. Na uczestników czekać będzie mnóstwo zajęć sportowo-rekreacyjnych, m.in. bubble football, slackline, ścianka wspinaczkowa, bieg na orientację, warsztaty nordic walking czy trening tradycyjnego kung-fu.
O tym, jak radzić sobie żyjąc na łonie natury, przekonają się najmłodsi i to z bezpośredniej relacji prawdziwych Indian, w parku Tysiąclecia stanie bowiem wioska indiańska Tipi Town. Na dzieci czekać będą także dmuchane zjeżdżalnie, pole do zawodów sumo oraz pokazy baniek mydlanych. Ponadto podczas eventu odbędą się warsztaty tresury psów, warsztaty ekologiczne oraz konkursy i wystawy przyrodnicze. A jeśli komuś zabraknie sił – zapraszamy na grochówkę!

Pełny program, plan dojazdu

 

Dni Otwarte sali sportowej - badminton/siatkówka/koszykówka!

Dni Otwarte sali sportowej - badminton/siatkówka/koszykówka!

godz. 9.00-22.00, Kuźnia Satysfakcji - Moje Chwile, Mianowskiego 2b, wstęp wolny

Na cały weekend 18-19 kwietnia oddajemy do Waszej dyspozycji salę sportową, gdzie możecie zagrać w siatkówkę, koszykówkę, badmintona (3 korty), halową piłkę nożną, piłkę ręczną (wersja plażowa). W dniu 18 kwietnia w godzinach od 12.00 do 17.00 przygotowaliśmy niespodzianki i atrakcje dla dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z badmintonem, w tych godzinach trener badmintona będzie do Waszej dyspozycji i udzieli bezpłatnych konsultacji. Te godziny zarezerwowane są dla badmintona. W pozostałym czasie zapraszamy wszystkie wspomniane dyscypliny. Konieczna jest rezerwacja kortów/ sali - tel. 537 503 533, mail kuznia@kuzniasatysfakcji.pl Z bezpłatnej rezerwacji skorzystać mogą nowi klienci, którzy chcą zapoznać się z miejscem.

 

Turniej kendo

Turniej kendo

godz. 9.30-16.00, XII Liceum Ogólnokształcące pl. Orląt Lwowskich

W ten weekend we Wrocławiu polska reprezentacja Kendo zmierzy się z drużynami z Finlandii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii w ramach 6 Nations Cup.

Jest to turniej organizowany przy współpracy tych państw w celu ostatecznego przygotowania na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się 29-31 maja w Tokyo.

 

Trójka we Wrocławiu

Trójka we Wrocławiu

W sobotę 18 kwietnia Marek Niedźwiecki poprowadzi „Markomanię” (godz. 10.00-12.00) z najlepszej – zdaniem wrocławian – kawiarni „Mleczarnia” (ul. Pawła Włodkowica 5).

 

Lodowiska Spiska i Wejherowska na Wielkanoc

Lodowiska Spiska i Wejherowska

 • Lodowisko Wejherowska godz. 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska godz. 8.00 do 22.00

Cena na obydwu lodowiskach: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h  11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł, kask 2 zł.

 

Warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży w MpM

Warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży w Miejscu przy Miejscu

godz. 10.00-15.00, pl. Strzelecki 12, cena 50 zł / osoba, informacje i zapisy: daga@opt-art.net

Dla dzieci i młodzieży 12-16 lat. Tematem przewodnim warsztatów będą monogramy. Uczestnicy zaprojektują własny podpis lub znak z liter własnego imienia i nazwiska, następnie wykonają stempel w technice linorytu, z którego własnoręcznie wykonają odbitki na prasie ręcznej. Warsztaty graficzne mają na celu zapoznanie dzieci z technikami druku wypukłego: drzeworyt / linoryt przez działanie praktyczne.

Prowadząca: Dagmara Świętek.

 

Record Store Day

Record Store Day

godz. 10.00, Neon Side Galeria Neonów, ul. Ruska 46c, wstęp wolny

Record Store Day to międzynarodowy dzień niezależnych sklepów płytowych i wydawców muzyki. 

Program

10.00 – 14.00 w sklepie WINYLOVE:
Winyle wydane z okazji Record Store Day 2015
Rabaty na płyty winylowe
Dj Creon za gramofonami

21.oo - ??? w NEON SIDE - Impreza Record Store Day 

 

„Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy”

„Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy”

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58

Jeszcze w sobotę zaprezentują się wydawnictwa z całego Dolnego Śląska. Wśród nich wrocławskie, m.in. Via Nova, c2, eMKa, Nortom, Wrocławski Dom Wydawniczy, Eko-Graf, Marina, Asia-Press, Tajne Komplety, Dellartemusic, podwrocławski „Kołowrocek”; jeleniogórskie – Ad Rem, noworudzkie „Mamiko”, kilka dolnośląskich instytucji kultury i stowarzyszeń regionalnych. Szczegóły na blogu targów.

 

Darmowe badanie USG 4D dla przyszłych mam w Magnolia Park

Darmowe badanie USG 4D dla przyszłych mam w Magnolia Park

sobota 18.04, od godz. 10.00, wstęp wolny

Magnolia Park zaprasza kobiety w ciąży na bezpłatne badania USG i USG 4D. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2015” będzie można skorzystać z porad ekspertów w zakresie przygotowania do porodu, karmienia piersią, pielęgnacji niemowląt czy noszenia w chustach. Rodzice dowiedzą się, jak udzielać pierwszej pomocy i będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. 

 

DZIEŃ OTWARTY Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii

DZIEŃ OTWARTY Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii

Akademia Muzyczna, pl. Jana Pawła II nr 2, godz. 10.00-14.00, wstęp wolny

18 kwietnia 2015 roku, w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, odbędzie się DZIEŃ OTWARTY Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii. W programie zaplanowano: warsztaty, wykłady, konsultacje z pedagogami, hospitacje dyrygenckie, zwiedzanie kampusu. Serdecznie zapraszamy kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów I i II stopnia. Program

 

Akcja „Szybki PIT”

Akcja „Szybki PIT”

Park HandlowyAuchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. 18 i 19 kwietnia godz. 10.00 – 18.00.

Masz wątpliwość, jak wypełnić zeznanie podatkowe, a czasu na złożenie deklaracji jest coraz mniej? Skorzystaj z bezpłatnej porady pracowników administracji podatkowej. Już w najbliższy weekend w Parku Handlowym Auchan Bielany urzędnicy pomogą każdemu prawidłowo wypełnić formularz oraz wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. 

 

Wrocław Sport Power

Wrocław Sport Power

18-19 kwietnia, godz. 10.00-16.30, Hala Stulecia, bilety 25 i 30 zł

Wrocław Sport Power to największe wydarzenie targowo-sportowe na Dolnym Śląsku. Są to targi o konsumenckim charakterze, mające na celu krzewienia kultury fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia oraz zaprezentowanie bogatej gamy sprzętu, akcesoriów, odzieży sportowej w jednym miejscu! Jest to także niesamowita okazja do spotkania reprezentantów tej dynamicznie rozwijającej się branży. Całość wydarzenia dopełnią konferencje i pokazy gości specjalnych targów. Wyjątkowym wydarzeniem podczas Targów będą największe w Polsce zawody CrossFit – Wrocław Cross Champion oraz pokazy Street Workout.

Więcej informacji na: www.wroclawsportpower.pl.

 

Bambino- Leśnicki Dziecięcy Dom Kultury ZAPRASZA!

Bambino- Leśnicki Dziecięcy Dom Kultury ZAPRASZA

ul. Mokrzańska 35, Wrocław LEŚNICA, godz. 9.00-13.00

Nowo powstały Leśnicki Dziecięcy Dom Kultury BAMBINO zaprasza całe rodziny na sobotnie zajęcia edukacyjne

Program:

 • MALUCHY (1-3 at) godz. 10.00 Rytmika dla Smyka - zajęcia muzyczne dla maluchów z rodzicami, godz. 11.00 KOKOSOWA WYSPA - zajęcia z języka angielskiego dla maluchów z rodzicami
 • PRZEDSZKOLAKI (3-6 lat) godz. 9.00 KARATE dla dzieciaków, godz. 10.00 KOKOSOWA WYSPA - zajęcia z języka angielskiego, godz. 11.00 spotkanie z muzyką - zajęcia rytmiczne dla dzieci
 • STARSZAKI (4-10lat) godz. 12.00 EKO SŁODYCZ - warsztat kulinarny EKO CIASTECZKA z teatrzykiem PANI TEATRZYK -

Koszt: 20zł/dziecko, 35zł/dziecko + rodzic. Więcej https://www.facebook.com/bambinolesnica tel. 602 525 565.

 

Dziecięce Studio Architektury

Dziecięce Studio Architektury

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, koszt jednych zajęć 35

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na nowy cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury - „Szaleństwa Architektury”. Tym razem Mali Architekci zbadają, jak niezwykłe, niecodzienne i… szalone potrafią być architektoniczne konstrukcje.

 • 18 kwietnia: Kaprysy władców, czyli o architektonicznych szaleństwach przeszłości
 • 25 kwietnia: Szalone labirynty
 • 9 maja: Dziwne materiały
 • 16 maja: Nieokiełznane przestrzenie,
 • 6 czerwca: Gra kolorów,
 • 13 czerwca: Jak żartuje architektura?
 • 20 czerwca: Szaleństwo na zamówienie – domy szyte na miarę
 • 27 czerwca: Niemożliwe, które jest możliwe: architektura bez granic.

 

Weekend w Humanitarium

Weekend w Humanitarium

Humanitarium. Ogrody doświadczeń, ul. Stabłowicka 147A, godz. 11.00-18.00. tel. 71 734 70 00 lub info@humanitarium.pl

W programie liczne zabawy, zajęcia promujące ekologię, eko-podchody, szukanie skarbu, sadzenie drzewek oraz inne atrakcje.

Na warsztatach dowiemy się skąd pochodzi woda w gospodarstwach domowych i jak wygląda droga, którą musi pokonać, by do nas dotrzeć. Sprawdzimy czy można ją wielokrotnie wykorzystywać oraz jak uzdatnić ją do picia. Będziemy również realizować zajęcia ze szkłem laboratoryjnym oraz odczynnikami chemicznymi. Ich uczestnicy mogą poszerzyć wiedzę chemiczną podczas projektowania i realizacji doświadczeń umożliwiających oznaczenie wybranych anionów, pozwalające na identyfikację składu produktu wytwarzanego w przemyśle.

 

Zabierz rodziców do biblioteki!

Zabierz rodziców do biblioteki!

Biblioteka Ikara, Bulwar Ikara 29-31, godz. 11.00, kontakt: tel. 71 354 72 64, mbp23@biblioteka.wroc.pl - na warsztaty obowiązują zapisy

"Wrocławskie krasnale na kulturalnych ścieżkach miasta” - uczestnicy porozmawiają o wyglądzie, cechach, zajęciach i zwyczajach skrzatów; zobaczą, które książki opowiadają o krasnoludkach, usłyszą krótką historię wrocławskich krasnali: czym była Pomarańczowa Alternatywa i skąd się wzięły krasnale na wrocławskich ulicach. W części warsztatowej dzieci z pomocą rodziców wykonają mieszkańca Osiedla Kosmonautów. Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat z opiekunami, którzy chcą w sposób aktywny i twórczy uczestniczyć razem ze swoimi podopiecznymi w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych.

 

„Rally Masters” wokół Masywu Ślęży

„Rally Masters” wokół Masywu Ślęży

start o godz. 11.30 w Sobótce, ul. Armii Krajowej. Meta o godzinie 16.50 przed Domem Turysty „pod Wieżycą” w Sobótce.

Kolejna edycja imprezy motoryzacyjnej Rally Masters: Super KJS „Rally Masters” i Rajd Okręgowy „Rally Masters”. Na trasie zlokalizowanych będzie 9 prób poprzedzonych PKC. Załogi będą się mierzyć na nawierzchniach asfaltowych i szutrowych. Długość całej trasy to 137,57 km, w tym 20,55 km prób. Planowane są 3 pętle po 3 Odcinki Specjalne: OS 1, 4, 7 – Kopalnia; OS 2, 5, 8 – Tąpadła; OS 3, 6, 9 – Sulistrowiczki. 

 

Inauguracja sezonu Bike Maraton 2015

Inauguracja sezonu Bike Maraton 2015

Miękinia, zgłoszenia: do czwartku przez internet, w piątek na miejscu w Miękini - biuro zawodów od 16.00 do 21.00, start sobota 18 kwietnia o godz. 11.00

W sobotę podczas inauguracji Bike Maraton  tradycyjnie na uczestników czekają do wyboru trzy trasy o różnej długości i poziomie trudności:

 • Mini (24 km) do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji;
 • Mega (52 km) to już prawdziwe wyzwanie, szybka trasa z elementami technicznych singli;
 • Giga (74 km), królewski dystans przeznaczony dla prawdziwej elity kolarstwa górskiego.

Na stadionie w Miękinie nie zabraknie dodatkowych atrakcji - Dziecięcy Bike Maraton to cykl bezpłatnych wyścigów dla najmłodszych, pokazy ratownictwa, koncerty a także MINI EXPO - prezentacja najnowszych modeli rowerów SCOTT czy najnowszej kolekcji odzieży rowerowej.

 

Mapety ze skarpety, czyli zabawy z teatrem dla najmłodszych w Centrum Kultury Zamek

Mapety ze skarpety, czyli zabawy z teatrem dla najmłodszych w Centrum Kultury Zamek

godzina 11.00 i 12:30*, Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1

Podczas sobotniego spotkania dzieci poznają techniki operowania taką lalką, a następnie podczas warsztatów, spróbują własnoręcznie wykonać mapeta z takich elementów jak skarpety, guziki i włóczka. Prośba organizatorów - wszystkich, którzy wybierają się na zajęcia, prosimy o zabranie pojedynczych skarpet, które zostaną wykorzystane w trakcie warsztatów.

• Wstęp 7 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona.
• Czas trwania około 60 minut
• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat

*jeśli nie uzbiera się wystarczająco duża ilość chętnych odbędzie się jedynie spotkanie o godzinie 11.00.

 

\" data-mce-src=

"Vincent van Gogh - nowy sposób widzenia" - wystawa w Kinie Nowe Horyzonty

godz. 18.00, czas trwania: 90 minut, bilety 15-25 zł

Zachęcamy do przyjrzenia się multimedialnej wystawie dzieł Vincenta van Gogha, skomponowanej z malarskich perełek znajdujących się w muzeum mistrza w Amsterdamie. Wystawę skomentują kuratorzy miejsca i historycy. Dramatyczna historia kryjąca się za ikonicznymi dziełami jednego z najbardziej znanych malarzy świata. Exhibition on screen umożliwia wyjątkowy akces do skarbów malarskich Muzeum van Gogha w Amsterdamie. Powstały we współpracy z kuratorami wystawy, kinowy pokaz przypada akurat w 125 rocznicę śmierci malarza. W trakcie zwiedzania wystawy będzie można przyjrzeć się wszystkim najsłynniejszym dziełom Van Gogha w wysokiej jakości obrazu HD. Oglądaniu wystawy towarzyszyć będą komentarze kuratorów sztuki i historyków malarstwa.

 

Warsztaty dla dzieci w Księgarni Hiszpańskiej

Warsztaty dla dzieci w Księgarni Hiszpańskiej

Księgarnia Hiszpańska, ul. Szjanochy 5, godz. 12, wstęp 15 zł

SOBOTA 18 KWIETNIA / SÁBADO 18 DE ABRIL
12:00 Warsztaty dla dzieci! ¡Talleres para niños!
Wstęp / Participación: 15 zł

 

Wykład w Muzeum Narodowym

Wykład w Muzeum Narodowym

godz. 12.00, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

„Woda, wino i serwatka. Czym leczono i czym leczy się dziś w europejskich uzdrowiskach” - wykład Magdaleny Musiał

Cykl: Dziedzictwo kulturowe Europy

Od wieków ludzie uciekali się do wszystkich możliwych sposobów, aby odzyskać zdrowie i siły witalne. Już w starożytności wykorzystywano zbawienny wpływ wody, nie tylko mineralnej. Wodolecznictwo rozwinęło się w XIX w., a powstałe wówczas uzdrowiska działają do dziś z wielkimi sukcesami. Nie tylko jednak woda była wykorzystywana do leczenia podupadłych na zdrowiu kuracjuszy. Do tego celu stosowano również wyroby mleczne, a w czeskim Jeseniku leczono specjalna dietą składająca się z białego pieczywa i czerwonego wina. W czasie wykładu nie tylko wyprawimy się w przeszłość "do wód", ale sprawdzimy również, czy coś z dawnych pomysłów leczniczych jest wykorzystywane do dziś i jaka jest kondycja współczesnych, europejskich kurortów.

 

MIASTOmovie:wro

MIASTOmovie:wro

Trzecia odsłona miejskiego festiwalu pojawi się w Kinie Nowe Horyzonty, Szklarni i innych przestrzeniach Wrocławia między 16 a 19 kwietnia. Hasło tej edycji „Miasto z odzysku” – głównymi tematami podejmowanymi przez program będzie tworzenie miasta, jego odnawianie i przeobrażenia, jakim podlega oraz odzyskiwanie pamięci o miejscach i architektoniczno-społecznej historii metropolii.

Program sobota

 • 12.00 Kino Nowe Horyzonty, SZTUKA: VOID _oprowadzanie
 • 15.00 Miejsce niespodzianka, FILM: „Away From All Suns”
 • 17.30 Kino Nowe Horyzonty, FILM: „Grey City”
 • 20.00 Kino Nowe HoryzontyWYKŁAD: Dorota Groyecka, FILM: „My Brooklyn”
 • 21.30 Kino Nowe Horyzonty, DEBATA: Nowa szlachta. O gentryfikacji miast i dzielnic
 • 22.30 SzklarniaTryptaminee | Meg Cocaine | Senthia
Mecz futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław – Husaria Szczecin

Mecz futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław – Husaria Szczecin

godz. 12.30

W sobotę, 18 kwietnia, futboliści Panthers Wrocław zagrają z drużyną Warsaw Eagles w meczu 4. kolejki Topligi. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim.

 

Festiwal Kraftu po raz pierwszy w Arkadach Wrocławskich

Festiwal Kraftu w Arkadach Wrocławskich

Entuzjaści robótek ręcznych, technik decoupage’u oraz filcowania w godzinach otwarcia Centrum i będą mogli obejrzeć wystawę nowoczesnego haftu.

Nie zabraknie pokazów i szkoleń z koronki frywolitkowej, haftu wstążeczkowego czy krzyżykowego, oraz decopage’u. Do wykonania samodzielnych prac zainspiruje wszystkich wystawa haftu „Kreatywny świat DMC”. Na stoiskach pasmanteryjnych wystawców będzie można odnaleźć innowacyjne akcesoria do dziergania, haftowania oraz filcowania.

 

Janusz Radek na Dywanie

Janusz Radek na Dywanie

godz. 13.00, Teatr Muzyczny Capitol

Gościem, z którym porozmawiamy o młodości i podwórkowych szaleństwach, będzie Janusz Radek. Wokalista i aktor „teatralnych inscenizacji muzycznych" - jak można przeczytać na jego oficjalnej stronie, jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma fenomenalną skalę głosu - cztery i pół oktawy (w spektaklu „Jerry Springer – The Opera”, w który gra transwestytę Tremonta, korzysta z tego daru z rozmachem). Śpiewać zaczął zawodowo w 1990 roku na olsztyńskich Spotlaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję. Zaczynał od klimatów poetyckich – komponował muzykę do tekstów Leśmiana, Staffa, E.E. Cummingsa, współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko, śpiewał też w punkrockowym zespole Gównoprawda i rockowych: m.in. Moonwalker, Obcy. Laureat Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, Tukana Dziennikarzy i Tukana Publiczności na 24. PPA, oraz wielu prestiżowych nagród muzycznych i teatralnych.

 

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym

godz. 13.00

Po raz czwarty Muzeum Narodowe we Wrocławiu uczestniczyć będzie w ogólnopolskiej edycji Dnia Wolnej Sztuki. Zapraszamy do wolnego oglądania pięciu dzieł sztuki pokazywanych na wystawach stałych i czasowych. Przed każdym z nich będzie stał wolontariusz, który będzie objaśniał, pomagał w interpretacji i odpowiadał na pytania zwiedzających. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, a Dzień Wolnej Sztuki ma pomóc w ich odkrywaniu. Przez godzinę będziemy chcieli przekonać naszych gości, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia.

 • Jaroslav Vonka, Figura ogrodnika, ok. 1930, Wystawa czasowa Stwórcze ręce / sala 5. Wolontariuszka Małgorzata Reszka
 • Jaroslav Vonka, Krata z Piwnicy Świdnickiej, 1942, Wystawa czasowa Stwórcze ręce / korytarz. Wolontariuszka: Justyna Chojnacka
 • Jacob Jordaens, Święty Iwo wspomaga biednych, ok. 1645, Wystawa: Sztuka europejska XV-XX w. / sala 5, Wolontariuszka: Joanna Korsan
 • Francisco de Zurbarán, Chrystus przy kolumnie biczowania, ok. 1650, Wystawa: Sztuka europejska XV-XX w. / sala 6, Wolontariuszka: Monika Petryna
 • Alina Szapocznikow, Ekshumowany, 1954-1955, Wystawa: Polska sztuka współczesna / sala B. Wolontariuszki: Ewelina Kachyńska i Joanna Kwaśna

 

Plejada artystów współczesnych - Jan Jaromir Aleksiun

Plejada artystów współczesnych - Jan Jaromir Aleksiun

godz. 14.30, wstęp wolny

Program spotkania:

 • godz. 14.30 – oprowadzanie po wystawia Jana Jaromira Aleksiuna, Iwona Gołaj
 • godz. 15.00 – prezentacja pracy artysty na wystawie „Polska sztuka współczesna”, Joanna Korsan      
 • godz.15.30 – projekcja filmu Marka Śniecińskiego „Jan Jaromir Aleksiun”
 • godz. 16.30 – rozmowa w gronie krytyków i miłośników sztuki z udziałem artysty
Spotkaniu towarzyszyć będzie okolicznościowy pokaz 3 prac artysty: Powtórka z przysłowia, 1974; Alfabet E, 1982 i Alfabet T, 1982. W zbiorach W Muzeum Narodowego we Wrocławiu znajduje się 57 prac artysty.

 

KRZYWIRYJEK

KRZYWIRYJEK

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 25 zł i 20 zł, godz.15.00 rezerwacja: 71 335 49 49; 71 335 49 11/12 widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Spektakl dla dzieci w wieku 6+. Zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem. Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko. Nic dziwnego, że ulice miasta pełne są dorosłych z aparatami, proszących swoje dzieci o uśmiech. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że nie wolno ich dzielić na dobre i złe. One po prostu są.

 

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Stadion Wrocław, godz. 15.30

W sobotę, 18 kwietnia, piłkarze Śląska Wrocław zagrają z Lechią Gdańsk w meczu 28. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 na Stadionie Wrocław.

 

16. Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

16. Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

Centrum Kultury AGORA, Serbska 5a,

Ogólnopolska FeTA to spotkanie amatorów z profesjonalistami. Młodzi wykonawcy prezentują 10-minutowe monodramy, które bezpośrednio po pokazie komentowane są przez jury. (jurorem 16. edycji będzie m. in. Waldemar Krzystek). PROGRAM sobota

 • godz. 10.00-18.00. PREZENTACJE MONODRAMÓW jury: Elżbieta Lisowska-Kopeć, Wojciech Brawer, Waldemar Krzystek, wstęp wolny

 

Opowieści z końca ziemi, czyli z Jamału

Opowieści z końca ziemi, czyli z Jamału

Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, godz. 17.00, wstęp wolny

Kim tak naprawdę są Nieńcy, dlaczego syberyjski Jamał w przekładzie oznacza "koniec ziemi" oraz jak wielką rolę w życiu tej syberyjskiej społeczności pełnią renifery ? Na te i inne pytania podczas sobotniego spotkania w Centrum Kultury "Zamek" odpowie Magdalena Skopek, która w 2010 roku odbyła podróż na syberyjski półwysep Jamał. Podczas spotkania będziemy mogli obejrzeć niesamowite zdjęcia dokumentujące codzienne życie Nieńców. Wydarzenie odbywa się w ramach zamkowego cyklu "kultury świata".

 

Kurs szycia - poprawki krawieckie

Kurs szycia - poprawki krawieckie

piątek-niedziela, godz. 17.00-22.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 35a, cena: 3 spotkania (15h) 450 zł (w cenę są wliczone podstawowe materiały do nauki szycia)

Kurs jest adresowany do osób początkujących, które nigdy nie miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji swoją maszynę oraz akcesoria krawieckie. Trzeba zabrać tylko swoje ubrania. W cenę kursu wliczone są podstawowe materiały. Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin należy jednak wcześniej skonsultować swoje zamiary z prowadzącą. Jeśli posiadasz nietypową sylwetkę, a zakupione ubranie nie zawsze pasuje? Kup większe! Na warsztatach dopasujesz je do siebie i nauczysz się: 1. Skracania odzieży różnymi technikami 2. Zwężania spodni, sukienki, spódnicy 3.Wszywania zamków zwykłych i krytych 4. Naprawy odzieży Prowadzenie: Olha Molodnitska, krawcowa i konstruktor modelowania odzieży.

 

Kino w Konturach Kultury

Kino w Konturach Kultury

sobota-niedziela, godz. 18.00, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych produkcji filmowych nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano ponad 1400 zgłoszeń z 87 krajów.

 

Nastrojowe serenady – koncert NFM Leopoldinum

Nastrojowe serenady – koncert NFM Leopoldinum

godz. 18.00, sobota 18 kwietnia, sala koncertowa Filharmonii, bilety: 20/30/50 zł

Wykonawcy:

Rudi De Bouw – dyrygent
Lynn Orazi – fortepian
Michel Berns – trąbka
NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna

Program:

E. Elgar Serenada e-moll op. 20
D. Szostakowicz I Koncert c-moll na fortepian, trąbkę i smyczki op. 35
G. Bacewicz Koncert na orkiestrę
P. Czajkowski Serenada C-dur op. 48

 

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 28 zł i 23 zł, sobota godz. 19.00, niedziela godz. 17.00

Komedia muzyczna. Tytułowy bohater - trzynastoletni Samuel - wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy (oczywiście) lekceważą go, a dziewczyny (rzecz jasna) nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole. Spektakl z humorem opowiada o tym, że nawet największy kryzys może skończyć się dobrze, choć niekoniecznie tak, jakby życzył sobie tego bohater.

 

Koncert Katarzyny Groniec

Koncert Katarzyny Groniec

sobota, 18 kwietnia, godz. 19.00, Klub Anima, ul. Pilczycka 47, bilety 50/60 zł

Z muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m.in. "Wielka woda", "Kokaina", "Dzikuska", "ZOO", "Piosenka o życiu ptasim". Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

 

Adams w Firleju

Adams w Firleju

godz. 19.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 85 zł

ADAMS – japoński duet muzyczny z nurtu visual kei założony we wrześniu 2011 przez wokalistę ADAM-a oraz gitarzystę i producenta, Shotę Yokoyamę. Motywem przewodnim twórczości jest miłość homoseksualna. Muzycy są parą. Sami siebie określają jako duet „neoseksualny”.

 

City Sounds SORRY BOYS

City Sounds SORRY BOYS

godz. 20.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety 35-50 zł

Sorry Boys zadebiutowali w 2010 r., bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków, albumem „Hard Working Classes”. W listopadzie 2013 r. ukazała się “Vulcano” - druga płyta zespołu. Sorry Boys bywają porównywani do Kate Bush, Florence and the Machine, Hey, czy artystów wytwórni 4AD. Zespół wykształcił jednak swój własny, unikalny styl cechujący się umiejętnością kreowania niezwykłej atmosfery, indywidualnością instrumentalistów i hipnotycznym głosem Beli.

 

Joshua Abrams, Frank Rosaly/ 2. Solo Festiwal

Joshua Abrams, Frank Rosaly/ 2. Solo Festiwal

Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa, godz. 21.00, bilety: 10/20/30 zł, warsztaty – niedziela godz. 12.00, Zapisy na warsztaty: info@opt-art.net, wstęp wolny z biletem z koncertu

Joshua Abrams to multiinstrumentalista, fenomenalny kompozytor i niezwykle uzdolniony aranżer. Znany na chicagowskiej scenie głównie jako wirtuoz kontrabasu, który od wielu lat nieustannie udziela się w niezliczonej ilości zespołów. Jego bardzo oryginalne podejście do gry i kompozycji stawia go w czołówce najbardziej nowoczesnych i kreatywnych twórców, którzy mimo eksperymentu, jaki uprawiają, nie zapominają o ogromnym dorobku i tradycjach muzycznych nie tylko amerykańskich, jak i europejskich czy afrykańskich. Twórca projektu Natural Information Society, który gościł już w Ośrodku Postaw Twórczych w 2013 roku. Wówczas to obok Abramsa i Lisy Alvorado stanęli na scenie Artur Majewski i Kuba Suchar (Mikrokolektyw). Tym razem jego solowy występ będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć tego samego dnia co koncert Franka Rosaly.

Niedziela, 19 kwietnia 2015r.

 

Dni Otwarte sali sportowej - badminton/siatkówka/koszykówka!

Dni Otwarte sali sportowej - badminton/siatkówka/koszykówka!

godz. 9.00-22.00, Kuźnia Satysfakcji - Moje Chwile, Mianowskiego 2b, wstęp wolny

Na cały weekend 18-19 kwietnia oddajemy do Waszej dyspozycji salę sportową, gdzie możecie zagrać w siatkówkę, koszykówkę, badmintona (3 korty), halową piłkę nożną, piłkę ręczną (wersja plażowa). Konieczna jest rezerwacja kortów/ sali - tel. 537 503 533, mail kuznia@kuzniasatysfakcji.pl Z bezpłatnej rezerwacji skorzystać mogą nowi klienci, którzy chcą zapoznać się z miejscem.

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-10.30, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (niedaleko pl. Dominikańskiego, wejście od obiektu od tylnej strony szkoły), wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai zaprasza dzieci od lat 5, młodzież oraz dorosłych na warsztaty kendo.

Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo. Można także przyjść i po prostu popatrzeć na trening. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

Browar Mieszczański, ul. Hubska 4, 25.01, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. 
Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

godz. 10.00, ścianka wspinaczkowa Eiger ul. Fabryczna 10, czas trwania 4 tygodnie, bilety wg. cennika ściany wspinaczkowej.

Wdniach 22.03 - 19.04.2015 trwać będzie I edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.eiger.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Ściana honoruje karty typu: MultiSport, Ok System Zapraszamy wszystkich chętnych do startu. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

Lodowiska Spiska i Wejherowska na Wielkanoc

Lodowiska Spiska i Wejherowska

 • Lodowisko Wejherowska godz. 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska  godz. 8.00 do 22.00

Cena na obydwu lodowiskach: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h  11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł, kask 2 zł.

 

Wrocław Sport Power

Wrocław Sport Power

godz. 10.00-16.30, Hala Stulecia, bilety 25 i 30 zł

Wrocław Sport Power to największe wydarzenie targowo-sportowe na Dolnym Śląsku. Są to targi o konsumenckim charakterze, mające na celu krzewienia kultury fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia oraz zaprezentowanie bogatej gamy sprzętu, akcesoriów, odzieży sportowej w jednym miejscu! Jest to także niesamowita okazja do spotkania reprezentantów tej dynamicznie rozwijającej się branży. Całość wydarzenia dopełnią konferencje i pokazy gości specjalnych targów. Wyjątkowym wydarzeniem podczas Targów będą największe w Polsce zawody CrossFit – Wrocław Cross Champion oraz pokazy Street Workout.

Więcej informacji na: www.wroclawsportpower.pl.

 

Kosmiczna Podróż - spektakl dla dzieci

Kosmiczna Podróż - spektakl dla dzieci

 godz. 10.30, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

Spektakl Teatru Bąbli dla Najmłodszych Widzów (dla dzieci w wieku od 1-4 lat) na scenie na II piętrze we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Bilety 18 zł/os. Rezerwacja miejsc: http://wctd.wroclaw.pl/formularze/rezerwacja-biletow.

 

COCOFLI dzieciom: czytanki i warsztaty

COCOFLI dzieciom: czytanki i warsztaty

godz. 11.00, Kawiarnia Cocofli ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka. Warsztaty inspirowane będą książką, bo książka gra w Cocofli jedną z głównych ról (obok kawy, dobrego wina i słodkości z małych manufaktur). Poprowadzi je profesjonalna aktorka Katarzyna Janekowicz.

 

Weekend w Humanitarium

Weekend w Humanitarium

Humanitarium. Ogrody doświadczeń, ul. Stabłowicka 147A, godz. 11.00-18.00. tel. 71 734 70 00 lub info@humanitarium.pl

W programie liczne zabawy, zajęcia promujące ekologię, eko-podchody, szukanie skarbu, sadzenie drzewek oraz inne atrakcje.

 

Łąka żonkili dla bohaterów powstania w getcie warszawskim

Łąka żonkili dla bohaterów powstania w getcie warszawskim

godz. 11.00 pod Pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego we Wrocławiu, przejście między ulicami Psie Budy i Szajnochy

Szkoła Podstawowa Szalom Alejchem w sposób szczególny włącza się w obchody rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Dołącza do akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" organizowanej na terenie Polski i za granicą przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódczy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Do dyspozycji będzie 100 szablonów żonkili i żółta kreda. Teren przed pomnikiem zamieni się w łąkę żonkili, która choć na chwilę zatrzyma przechodniów i przywoła pamięć bohaterów, którzy walczyli "za naszą i waszą wolność". Organizatorzy zapraszają do połączenia się z nimi w pamięci o bohaterach getta warszawskiego, towarzysząc  i rysując choćby jednego żonkila - przed pomnikiem lub w na dowolnym skrawku chodnika we Wrocławiu.

 

Wykład w Muzeum Narodowym

Wykład w Muzeum Narodowym

godz. 12.00, wstęp z biletem za 5 zł

„Impresjonizm i postimpresjonizm” - wykład

Cykl: Kurs historii sztuki

W czasie wykładu prelegentka Iwona Gołaj omówi najważniejsze dzieła malarzy, których twórczość reprezentuje nurt impresjonizmu i postimpresjonizmu. 

 

MIASTOmovie:wro

MIASTOmovie:wro

Hasło tej edycji „Miasto z odzysku” – głównymi tematami podejmowanymi przez program będzie tworzenie miasta, jego odnawianie i przeobrażenia, jakim podlega oraz odzyskiwanie pamięci o miejscach i architektoniczno-społecznej historii metropolii.

Program niedziela

 • 12.00 Szklarnia (ul. Ofiar Oświęcimskich 19) Miejski Bazar Śniadaniowy
 • 14.00 Szklarnia FILM: „After The Factory”, SPOTKANIE: Michał Gruda
 • 16.00 Kino Nowe Horyzonty FILM: „Ruina”, SPOTKANIE: Markus Lenz
 • 18.30 Kino Nowe Horyzonty FILM: „Mieszkanie w Berlinie” SPOTKANIE: prof. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz
 • 21:00 Szklarnia KONCERT: Jacob Eriksen | Niedziela na relaksie

 

Wiosenny Piknik na Wyspie Słodowej

Wiosenny Piknik na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 12.00, wstęp wolny

Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji kulturalno-rekreacyjnych dla odwiedzających tego dnia wyspę: warsztaty plastyczne, pokaz żonglerski Bill Bombardil Show, Teatr Ognia Osculum Ignis oraz zajęcia sportowe. Miłośników czworonogów zapraszamy na spotkanie z psiarzami, gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszych ulubieńcach. Do tego warsztaty z parzenia herbaty pod okiem ekspertów z Czajowni oraz kurs robienia pysznych zup. Wielbicielom sztuki wrocławski artysta Dominik Podsiadły pokaże #nfcdab – prezentację różnorodnych przejawów sztuki cyfrowej. A to wszystko z muzyczną okrasą dzięki ZGAS Beatbox, Maćkowi Przestalskiemu, DJ Fly, Człowiekowi Parówce i DJ Winamp

Program

 • Plastyczne Trele Morele: Zbudujemy i namalujemy wszystko co chcemy.
 • Bill Bombardil Show: Wspaniały żonglerski świat Billa i jego pomocników. Nauczymy się sztuczek i trików. 
 • Teatr Ognia Osculum Ignis
 • Wychowanie Fizyczne czyli piłki, lotki, karty, szachy...: Sport to zdrowie oraz w zdrowym ciele zdrowy duch. Prosimy o przyniesienie własnego ekwipunku.
 • Czaisz? Herbaciarnia: Pyszne i mniej znane smaki cudownego naparu w anturażu Baśni Tysiąca i Jednej Nocy zupełnie za darmo. 
 • Zupa Zielonej Pandy – Zrób sobie zupę: Zdrowa i smaczna zupa ku pokrzepieniu duszy i serc ZA FREE. 
 • HAU-HAU!: Dowiemy się co lubią nasi przyjaciele i jak o nich dbać. Samopomoc – Psiarze psiarzom
 • Kram Ram Pam Pam (SWAP):Wymieniajmy się wszystkim czym chcemy. (zgłoszenia: wyspaslodowa7@gmail.com)
 • Sztuka. Prezentacja różnorodnych przejawów sztuki cyfrowej wykorzystujące internetowe środki wyrazu, coraz szerzej dostępne dzięki rozwojowi urządzeń mobilnych. Prezentacja odbędzie się za pomocą tagów NFC. 
 • Muzyka: ZGAS – beatbox, Maciek Przestalski, dj Fly, Czlowiek Parówka,dj Winamp
 • WS7 - Punkt Informacyjny

 

Niedzielny spacer z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia - Uliczkami Sępolna

Niedzielny spacer z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia - Uliczkami Sępolna

godz. 12.00

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12.00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie ma rezerwacji miejsc. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 

Niedzielny Poranek Filmowy w WRO

Niedzielny Poranek Filmowy w WRO

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Podróże w odległe, nieodkryte i niezbadane miejsca to od zawsze marzenie całej ludzkości. Kto ma ochotę spędzić niedzielne popołudnie na powierzchni Księżyca, powinien odwiedzić Niedzielny Poranek Filmowy w Centrum Sztuki WRO! Podczas spotkania z Martyna Majewską oglądać będziemy barwne i inspirujące filmy animowane opowiadające o magicznym locie na Księżyc, a następnie zobaczymy, jak w rzeczywistości wyglądał pierwszy krok człowieka na Księżycu. Tak przygotowani, wykonamy następny krok: samodzielnie zmienimy galerię WRO w księżycową powierzchnię i spróbujemy pokonać grawitację, a także kratery i ostre skały. Tym sposobem postawimy nogę na Księżycu i zostawimy na nim swoje ślady!

 

Festiwal Kraftu po raz pierwszy w Arkadach Wrocławskich

Festiwal Kraftu po raz pierwszy w Arkadach Wrocławskich

Entuzjaści robótek ręcznych, technik decoupage’u oraz filcowania w godzinach otwarcia Centrum i będą mogli obejrzeć wystawę nowoczesnego haftu.

Nie zabraknie pokazów i szkoleń z koronki frywolitkowej, haftu wstążeczkowego czy krzyżykowego, oraz decopage’u. Do wykonania samodzielnych prac zainspiruje wszystkich wystawa haftu „Kreatywny świat DMC”. Na stoiskach pasmanteryjnych wystawców będzie można odnaleźć innowacyjne akcesoria do dziergania, haftowania oraz filcowania.

 

Zabawa dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zabawa dla dzieci w Muzeum Narodowym

godz. 13.00, wstęp bezpłatny, ale obowiązuje rezerwowanie miejsc w Dziale Oświatowym w godz. 9.00-15.00, tel.: 71 372 51 48

"Glorie, czary, koszyczki – projektujemy przedmioty liturgiczne" - zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat/prowadzi Izabella Trembałowicz-Chęć. Dzieci obejrzą wystawę czasową „Stwórcze ręce. Sztuka metalu doby modernizmu we Wrocławiu”, szczególnie przyjrzą się przedmiotom liturgicznym i ich częściom, takim jak: nodus, czara, koszyczek, gloria, melchizedech. Następnie mali uczestnicy wykonają kielichy i monstrancje, używając do tego celu folii aluminiowej i kolorowanego papieru.

 

Złota rybka spełnia życzenia – bezpłatny spektakl teatralny

Złota rybka spełnia życzenia – bezpłatny spektakl teatralny

godz. 13.00, 15.00, 17.00, Park Handlowy Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6

O co poprosi rybak Jakub, gdy złapie w sieć spełniającą życzenia rybkę? Przekonają się o tym najmłodsi, którzy w najbliższą niedzielę zasiądą przed sceną teatralną w Parku Handlowym Auchan Bielany. Podczas spotkania teatralnego mali widzowie wyruszą w morską wyprawę, aby dowiedzieć się, jak dokonywać w życiu trafnych wyborów.

 

Parada Jazzowa - 51. Jazz nad Odrą

Parada Jazzowa - 51. Jazz nad Odrą

19 kwietnia o godz. 15.00 | Rynek, Wrocław

Barwna, pełna zaskakujących wydarzeń Parada z udziałem muzyków jazzowych, aktorów i mimów! 

 

\" data-mce-src=

"Okrąglaki" Warsztaty decoupage

godz. 16.00, T Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155, koszt: 70 zł. W cenie wszystkie materiały, kawa i coś słodkiego. Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698 830 708 Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty dla początkujących, ale nie tylko. Jeśli znasz już decoupage, a chcesz udoskonalić swój warsztat: popracować ze spękaniami, przecierkami, patynami czy szablonami - też zapraszam! Podczas zajęć samodzielne ozdobimy drewniane okrągłe pudełko techniką serwetkową, lub przy użyciu papieru do decoupage.

 

Transmisja \" data-mce-src=

Transmisja "Iwana Groźnego" Prokofjewa z Teatru Bolszoj/Kino Nowe Horyzonty

godz. 17.00, czas trwania: 2 godziny i 15 minut, cena biletu: 60 zł

Muzykę do baletu - wielkiego fresku historycznego z dziejów dawnej Rusi - skomponował Siergiej Prokofjew. Podobnie jak w swoim sławnym Spartakusie Grigorowicz sięga po temat zaczerpnięty z historii, ale tym razem historii rosyjskiej z całym jej okrucieństwem, mrokiem i drapieżnością. Iwan Groźny na kartach historii jawi się jako postać niemal nierealna w swojej grozie, zupełnie nie nadająca się na bohatera baletu. Grigorowicz udowadnia, że o wyrazistych osobowościach doskonale można opowiadać za pomocą tańca, można też sięgnąć w głąb ich psychiki, pokazać przemianę młodego władcy w bezwzględnego cara. 

 

„RATUJĄCYM-OCALENI”

„RATUJĄCYM-OCALENI”

Synagoda pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 5, godz. 17.00, wstęp wolny

Wernisaż prac uczestników pierwszego etapu konkursu: „Ratującym - Ocaleni” na koncepcję upamiętnienia Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej. Celem konkursu jest realizacja Upamiętnienia, wyrażającego wdzięczność wszystkim Polakom, ratującym Żydów podczas okupacji niemieckiej. O godzinie 17:30 „Spotkanie z…” oraz dyskusja. W spotkaniu wezmą udział: dr Katarzyna Liszka, adiunkt Zakładu Studiów Żydowskich UWr, Karolina Szykier-Koszucka – dyrektor Fundacji Pamięć i Przyszłość.

 

Wspaniała Przygoda Zająca Teofila

Wspaniała Przygoda Zająca Teofila

godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

Spektakl "Wspaniała Przygoda Teofila" to ciepła opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i przełamywaniu własnych ograniczeń.  Zapisy http://www.wctd.wroclaw.pl/formularze/rezerwacja-biletow
Cena biletu: 18zł/os. Spektakl dla dzieci od lat 3.

 

Jacek Poniedziałek w spektaklu Wraki

Jacek Poniedziałek w spektaklu Wraki

godz. 17.00, CK Agora, ul. Serbska 5, bilety 20-40 zł

na zakończenie Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich organizatorzy zapraszają na pokaz spektaklu mistrza – w tym roku Centrum Kultury Agora gościć będzie Jacka Poniedziałka ze spektaklem Wraki.

Wszystko zaczyna się we foyer teatru, gdzie widzowie stają się uczestnikami pogrzebu w stylu amerykańskim. Goście spotykają się nad urną zmarłej niedawno Mary Jo, a jej mąż Edward Carr wygłasza przemówienie. Staje się ono terapeutyczną refleksją nad jego życiem. Edward dzieli się szczegółami ze swego związku małżeńskiego, wspomina plotki i kontrowersje, jakie wzbudzała para, opowiada o pierwszych fascynacjach seksualnych, swoich porażkach i sukcesach zawodowych, obnaża swoje lęki i fobie. Nie oszczędza przyjaciół demaskując ich hipokryzję. Opowieść snuje bez patosu, z dużą dozą dystansu wobec siebie i sytuacji,  w której się znajduje, hojnie ozdabiając ją sarkazmem i  czarnym humorem.

 

Kino w Konturach Kultury

Kino w Konturach Kultury

godz. 18.,00, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych produkcji filmowych nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano ponad 1400 zgłoszeń z 87 krajów.

 

„Socjologiczne Niedziele w PANATO Café\" data-mce-src=

„Socjologiczne Niedziele w PANATO Café"

niedziela 19 kwietnia, godz. 18:00, ul. Jedności Narodowej 68A

Wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Panato Café zapraszają na panel dyskusyjny pt. „Znaczenie podróżowania dla osób uprawiających backpacking w kontekście jakości życia”. Dyskusja będzie toczyć się wokół jednej z form turystyki indywidualnej, jaką jest backpacking. Zachęcamy do namysłu nad tym, po co wyruszamy w świat i co z niego przywozimy, jakie są powody oraz zyski podróżniczych doświadczeń. W interpretacji backpackingu zostaną wyeksponowane sensy i znaczenia, jakie turyści indywidualni nadają swojej podróżniczej aktywności przez pryzmat jakości życia.

 

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

godz. 17.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 28 zł i 23 zł

Komedia muzyczna. Tytułowy bohater - trzynastoletni Samuel - wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy (oczywiście) lekceważą go, a dziewczyny (rzecz jasna) nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole. Spektakl z humorem opowiada o tym, że nawet największy kryzys może skończyć się dobrze, choć niekoniecznie tak, jakby życzył sobie tego bohater.

 

Teatr ToTu: Wschód Południe Zachód Północ

Teatr ToTu: Wschód Południe Zachód Północ

Teatr ToTu, ul. Hubska 6, godz. 19.00, bilety 20 zł do zdobycia w kasie przed wejściem oraz na ekobilet.pl/totu rezerwacje: kontakt.totu@gmail.com

Wschód Południe Zachód Północ to spektakl powstały na podstawie sztuki o tym samym tytule, napisanej przez Szymona Bogacza. Sztuka składa się z czterech odrębnych scen, w których ukazane są relacje damsko-męskie na różnych etapach związku. Tytułowe wschód południe zachód północ to nie kierunki świata, a pory dnia/życia,w których bohaterowie próbują się odnaleźć. Spektakl jest spektaklem kameralnym przeznaczonym dla 35 widzów, dla których miejsca są przygotowane w centrum sceny, dzięki czemu czują się oni, jak uczestniczyliby w scenie. Występują: Ela Galant, Karolina Konik, Anna Bystrowa, Mateusz Stępiński, Jacek Kupczak

 

Pokaz multimedialnej instalacji „Śpiąca…” w Muzeum Narodowym

Pokaz multimedialnej instalacji „Śpiąca…” w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, 19 kwietnia godz. 20.00, Wstęp wolny

Specjalny pokaz multimedialnej instalacji „Śpiąca…” Barbary Idzikowskiej, podczas którego można będzie posłuchać utworu Agaty Zubel „Between” i zobaczyć iluminację przygotowaną przez Bartłomieja Szlachcica. Wstęp wolny.

 

So Flow w Sanatorium Kultury

So Flow w Sanatorium Kultury

godz. 20.00, Przejście Garncarskie 2

So Flow - mieszający nu - jazz, elektronikę i alternatywę zespół z Krakowa. Choć pojawia się tu słowo „elektronika”, muzycy grają w pełni live - mieszając dźwięki samplera, starych analogowych syntezatorów, kontrabasu, gitary i żywej perkusji. A wszystko spaja magnetyzujący głos wokalistki Karoliny Teernstra.

 

Joshua Abrams, Frank Rosaly/ 2. Solo Festiwal

Joshua Abrams, Frank Rosaly/ 2. Solo Festiwal

Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa sobota, 18 kwietnia 2015 godz. 21:00, bilety: 10/20/30 zł. | warsztaty – niedziela, 19 kwietnia 2015, godz. 12:00, Zapisy na warsztaty: info@opt-art.net , wstęp wolny z biletem z koncertu

Joshua Abrams to multiinstrumentalista, fenomenalny kompozytor i niezwykle uzdolniony aranżer. Znany na chicagowskiej scenie głównie jako wirtuoz kontrabasu, który od wielu lat nieustannie udziela się w niezliczonej ilości zespołów. Jego bardzo oryginalne podejście do gry i kompozycji stawia go w czołówce najbardziej nowoczesnych i kreatywnych twórców, którzy mimo eksperymentu, jaki uprawiają, nie zapominają o ogromnym dorobku i tradycjach muzycznych nie tylko amerykańskich, jak i europejskich czy afrykańskich. Twórca projektu Natural Information Society, który gościł już w Ośrodku Postaw Twórczych w 2013 roku. Wówczas to obok Abramsa i Lisy Alvorado stanęli na scenie Artur Majewski i Kuba Suchar (Mikrokolektyw). Tym razem 18 kwietnia jego solowy występ będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć tego samego dnia co koncert Franka Rosaly. Podobnie jak podczas poprzednich edycji Solo Festiwal w ramach koncertów odbywają się warsztaty muzyczne, prowadzone przez zaproszonych muzyków.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10 do 20, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Ruszył nowy sezon w parku linowym Wyspa Przygody Opatowicka. W kwietniu park będzie czynny wyłącznie w weekendy, ale od 1 maja już codziennie. Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

Trasy łatwe: 

 • Małpka - grupa 3 tras, o całkowitej długości 175 m. Platformy rozmieszczone są na wysokości maksymalnie 3 metrów i składają się z 21 przeszkód.

 • Świstak - 13 atrakcji, które zamieszczone są na wysokości od 3 do 6 metrów nad ziemią. Trasa mierzy ok 170 metrów długości

Trasy średnie:

 • Wiewiórka - 13 atrakcji, które zamieszczone są od 3 do 6 metrów nad ziemią - o łącznej długości ok. 170 metrów długości.

 • Dzięcioł - 10 atrakcji, umieszczonych na wysokości od 3 do 9 metrów nad ziemią. Tutaj do pokonania mamy 135 metrów.

Trasy trudne:

 • Goryl - Napowietrzna ścieżka o długości 102 metrów, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokościach od 8 do 10 metrów

 • Pantera - najtrudniejsza z naszych tras o długości 250 metrów. Uczestnicy napotkają tutaj 16 atrakcji. Najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę