Wrocław na weekend: 16-18 października 2015 [WYDARZENIA]

Jesień w pełni, więc imprez w plenerze już mniej. Amatorzy biegania na powietrzu mogą wziąć udział w Biegu Trzech Wzgórz, a fani końskiej dawki emocji powinni wybrać się na Partynice na przedostatnią niedziele wyścigów. Dużo koncertów w klubach i Narodowym Forum Muzyki, nowe spektakle dla dzieci ma Teatr Lalek. Dla teatromanów – Festiwal Dialog, poza tym sporo darmowych warsztatów i zajęć dla dzieci.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 16 października 2015 r.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

,,Na pocztowym szlaku\" data-mce-src=

,,Na pocztowym szlaku”– wystawa w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

16 października, godz. 12.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1

Uroczystości jubileuszowe 65-lecia Okręgu Wrocławskiego PZF, podczas których zaprezentowana zostanie wystawa Ryszarda Gottlieba ,,Na pocztowym szlaku”. Przedstawiony eksponat będzie następnie przekazany w darze przez rodzinę autora do zbiorów Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Przemierzając kolejne gabloty zwiedzający przeniosą się w czasie poznając historię poczty na podstawie najcenniejszych perełek kolekcjonerskich ze zbiorów Ryszarda Gottlieba. Zwiedzający będą mogli zobaczyć znaczki, karty, koperty i listy z każdej epoki historycznej. 

 

Wrocławskie Targi Wolontariatu

Wrocławskie Targi Wolontariatu

piątek, 16 października, godz. 12.00-17.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Wrocławskie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne przedstawią swoje propozycje współpracy kandydatom na wolontariuszy. W wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt wystawców przygotowujących stoiska informacyjne, ścianę ofert, warsztaty, pokazy, prezentacje multimedialne, grę terenową, animacje i konkursy.

Podczas targów będzie można m.in. dowiedzieć się, jak wyjechać na wolontariat zagraniczny, usłyszeć o wolontariacie w Papui Nowej Gwinei, wziąć udział w warsztatach żonglerskich czy zaprzyjaźnić z osiołkiem poszukującym opiekunów. Wśród wystawców znajdą się m.in. Europejska Stolica Kultury, Greenpeace, Fundacja Dr Clown, Szlachetna Paczka, Narodowe Forum Muzyki, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja L’arche i wiele innych.

 

Robimy placki - kto dołączy?

Robimy placki - kto dołączy?

piątek 16 października, w godz. 17.30-19.00, Akademia Młodego Kucharza, ul. Inżynierska 49/ U28 (budynek Corte Verona)

Dla dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat. Starsze dzieci nauczą się przygotowywać placuszki, które dzięki obecności cukinii będą zdecydowanie lżejsze od tradycyjnych, ziemniaczanych smażonych na głębokim tłuszczu. Po zajęciach otrzymają też przepis, aby móc przyrządzić takie danie w domu dla całej rodziny. Obowiązuje rezerwacja: telefonicznie pod numerem 728 328 503, mailowo pod adresem kontakt@akademiamlodegokucharza.pl. Cena: 50-60 zł/1,5 godziny.

 

Wonder’ land. Ania Gubernat, Magdalena Kmiecik - wernisaż wystawy

Wonder’ land. Ania Gubernat, Magdalena Kmiecik - wernisaż wystawy

piątek, 16 października, godz. 18.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier)

Osią projektu jest archiwalne zdjęcie rodzinne, pochodzące z „mitycznej” podróży do Nowego Jorku, wokół którego artystki budują swój „wonderland”, wyimaginowaną krainę, przestrzeń marzeń i pragnień. Nostalgię za miejscami z naszych wspomnień i ciekawość tych, których jeszcze nie znamy. Tęsknotę za naturą i doskonałością. Wonder’ land to próba zmierzenia się ze swoimi marzeniami, z osobistym mitem raju. Powstały w wyniku dialogu artystek i wykorzystujący różne media projekt, ma charakter otwartego krajobrazu, mapy emocji, którą da się w nieskończoność rozbudowywać.

Wystawa czynna do 30.11.2015.

 

Wystawa - Anna Bujak. Oszołomienie

Wystawa: Anna Bujak. Oszołomienie

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz, wystaw czynna do 31.10.2015, bilety 7/10 zł

Anna Bujak jest jedną z najciekawszych postaci młodego pokolenia polskich twórców. W latach 2007-2011 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa i Rzeźby.

Na wystawie zostaną zaprezentowane animalistyczne formy przestrzenne (technika mixed media, stal, aluminium): pełne oraz otwarte, będące rodzajem rozwijającego się w przestrzeni, zgeometryzowanego rysunku. Obiekty przestrzenne zostaną uzupełnione pracami rysunkowymi i fotomontażami.

 

„Armine, Sister” – spektakl Teatru ZAR w Studiu Na Grobli

„Armine, Sister” – spektakl Teatru ZAR w Studiu Na Grobli

16-18 października, godz. 19.00, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli, bilety 20 zł

Spektakl „Armine, Sister” jest osią projektu Teatru ZAR poświęconego historii i kulturze Ormian. Odnosi się do przeszłości narodu ormiańskiego zamieszkującego Anatolię oraz dokonanej na Ormianach na początku XX wieku planowej eksterminacji. Projekt „Armine, Sister” podejmuje kwestie „milczenia Europy”, a zarazem refleksję na temat bycia świadkiem oraz dziedziczenia świadectwa. W tym roku jest to szczególnie istotne ze względu na 100. rocznicę ludobójstwa Ormian.

Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45 320

 

Leningrad w Imparcie

Leningrad w Imparcie

piątek, 16 października, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 35, 40 zł

Legendarny już spektakl muzyczny powstał na bazie 18 piosenek rosyjskiego zespołu Leningrad. W repertuarze Impartu od trzech lat, nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród wrocławskich widzów. Mariusz Kiljan i Tomasz Mars tworzą na scenie doskonały duet, porywają publiczność od pierwszej minuty. Niesamowita energia i nastrój permanentnej imprezy podkreślane są przez graną na żywo, ostrą muzykę.

 

Eklektik Session w Narodowym Forum Muzyki

Eklektik Session w Narodowym Forum Muzyki

16-18 października, NFMuzyki, pl. Wolności 1, bilety 30 zł-120 zł, na inne wydarzenia wstęp za karnetami od 55 zł do 100 zł

Radek Bednarz „Bond”, szef programowy Eklektik Session określa imprezę mianem paltformy artystycznej. – Skupia tych, którzy zajmują się muzyką, ale też działają na innych polach, co umożliwia różne interakcje i pozwala mówić o sprawach ważnych – wyjaśnia. W tym roku leitmotivem będą góry, a od 16 do 18 października będą koncerty, wykłady i wernisaże.

Szczegółowy program imprezy

 

Spotkanie z nominowanymi do nagrody Angelus

Spotkanie z nominowanymi do nagrody Angelus

piątek, 16 października, godz. 19.30, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Angelus – Literacka Nagroda Europy Środkowej  to jedno z ważniejszych wydarzeń na literackiej mapie Wrocławia. Na dzień przed ogłoszeniem wyników w salonie empik odbędzie spotkanie z finałową siódemką autorów książek nominowanych do tegorocznej nagrody, na które serdecznie zapraszamy.

 

X urodziny zespołu Foliba

X urodziny zespołu Foliba

piątek, 16 października, ul. Purkyniego 1, godz. 20.00, bilety od 15 do 25 zł

X urodziny zespołu Foliba i V agencji artystyczno-koncertowej Foliba Management. Tego dnia odbędzie się również premiera płyty zespołu Foliba pt. „Tan”. Na specjalne zaproszenie zespołu Foliba tego wieczoru wystąpi absolutny mistrz DJEMBE z Wybrzeża Kości Słoniowej – THOMAS GUEI. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce. Artysta poprowadzi również warsztaty gry na djembe, które odbędą się 17 października również w Starym Klasztorze.

WYSTĄPIĄ:

 • FOLIBA & THOMAS GUEI (WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ) & ABLAYE BADJI (SENEGAL)
 • WROCLOVE ALL STARS & RIDDIM BAND  (CALU / GRIZZLEE / NADIA / WLAZI / MARTYNA BARANOWSKA / ROGAL SALUT! / CHEEBA / JAHGA / ZGAS)
 • Grupa tancerek FRESH ATTITUDE
 • BEFORE / AFTER: DJ Siwy (Ethno / World Music / Reggae)

 

Operetka Kijowska

Operetka Kijowska

piątek, 16 października, godz. 20.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, bilety 100 zł

Na scenie Operetki Kijowskiej z powodzeniem wystawiane są klasyczne operetki, musicale współczesne i klasyczne, różne programy koncertowe. W koncercie występują: soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, orkiestra, pary baletowe oraz chór.

W programie m.in.
Johann Strauss „Baron cygański”, Uwertura – orkiestra, „Zemsta nietoperza” akt II Toast Orłowskiego, „Zemsta nietoperza” akt II Duet z zegarkiem Rosalindy i Emerich Kalmann „Księżniczka czardasza”, „Kraina uśmiechu”, „Cygańska miłość”, Taniec cygański, balet „Czarne brwi”, ukraińska pieśń narodowa, Gioacchino Rossini „Cyrulik sewilski” aria Figara.

 

Dancing w Mleczarni

Dancing w Mleczarni

16 października, godz. 20.30, klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Zabawa taneczna do muzyki na żywo. Zabawę uświetni zespół Elite Band. 

 

Khroma i You Shall Suffer w Klubie Liverpool

Khroma i You Shall Suffer w klubie Liverpool

16 października, godz. 20.00, Liverpool Klub, ul. Podwale, bilety 15 zł

Klub odwiedzą goście z Finlandii – elektro-metalowa grupa Khroma. Ich muzyka to połączenie nowoczesnego metalu z elektroniką z pogranicza triphopu. Jako suport zagra wrocławski You Shall Suffer. Lirycznie zespół Khroma porusza współczesne problemy społeczno-ekonomiczne i środowiskowe. You Shall Suffer powstało w 2013 roku we Wrocławiu. Brzmienie zespołu to fuzja metalcore'u i deathcore'u, którego riffom charakteru dodają klimatyczne wstawki.

 

Koncert Lilly Hates Roses w Firleju

Koncert Lilly Hates Roses w Firleju

16 października, godz. 20.00, klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety od 20 zł do 30 zł

W koncercie wystąpią:

 • Lilly Hates Roses, czyli Kasia Golomska i Kamil Durski. Zespół powstał pod koniec 2013 roku i od tego czasu zagrał pięć tras koncertowych w różnych krajach. Ich debiutancki singiel Youth miał swoja premierę w legendarnej amerykańskiej rozgłośni radiowej KEXP.
 • Rubber dots – pochodzący z Warszawy duet Anny i Stefana. Muzyka Rubber Dots to nostalgiczna elektronika z wpływami zimnej fali.
 • Eric Shoves Them In His Pockets – Hubert, Christoph i Szymon, dwóch kuzynów oraz ich kolega z liceum. Zainspirowani niezależnym rockiem z zachodnio-północnego wybrzeża USA z końca lat 90.

Sobota, 17 października 2015 r.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Orbita i ul. Spiska

Kryte lodowisko rozpoczęły sezon 2015/2016. Więcej o lodowiskach.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki,ul. Braci Gierymskich 161, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Poranki filmowe: Zawirowania pogodowe

Poranki filmowe: Zawirowania pogodowe

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Hip Hip i Hurra. Gdzie się podziała moja chmurka? Upalny dzień gąski Balbinki Mami fatale. Pod Fatalną Banderą Bali. Gorąco mi.

Sobota: warsztaty z wykorzystaniem form plastycznych 3D poprowadzi Anna Kąkolec.

 

Pchli Targ Kasztanowa 7

Pchli Targ Kasztanowa 7

sobota, 17 października, godz. 10.00 - 19.00, aleja Kasztanowa 7, przy siedzibie Fundacji Wrocław miasto Kobiet

Na zamkniętej części alei Kasztanowej pomiędzy ulicą Januszowicką a aleją Akacjową będzie trwał PCHLI TARG KASZTANOWA 7. Podczas Targu mieszkańcy Wrocławia (po wcześniejszej rejestracji) będą mieli możliwość sprzedaży lub wymiany niepotrzebnych rzeczy z własnych gospodarstw domowych, ponadto na Targu znajda się także stoiska rożnych wystawców. Liczba wystawców to około 20 stoisk, dodatkowo około 50 prywatnych sprzedających.
Szczegóły na stronie organizatora.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

17-18 października, godz. 9.00
Wycieczki po Wrocławiu .
Tematy :
 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Puchar Świata Amatorów w Standarcie & Stardance Festiwal

Puchar Świata Amatorów w Standarcie & Stardance Festiwal

17 października, godz. 9.00-19.00, Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita, ul. Wejherowska 64, bilety 25-250 zł dostępne

Do Wrocławia przyjedzie ponad 400 par. Wśród sędziów obaczymy Michała Malitowskiego – wielokrotnego mistrza świata i Europy w tańcach latynoamerykańskich, jurora programu „Taniec z Gwiazdami”. W tym roku główną atrakcją mistrzostw będzie występ zawodowej pary tancerzy z podium mistrzostw świata – Sergey Surkov i Melia. Taniec sportowy jest jedną z dyscyplin, które będzie można oglądać we Wrocławiu w 2017 r. w trakcie 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games. Pary będą wówczas rywalizowały w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

 

Pielgrzymka Trzebnicka

Pielgrzymka Trzebnicka

Sobota 17 października, godz. 6.00-16.30, start: Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela, Ostrów Tumski

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki: „Przez św. Jadwigę pojednanie z bogiem, z ludźmi i z sobą samym”. Nie ma zapisów – należy przyjść do katedry i włączyć się do dowolnej grupy pielgrzymkowej. Wyjście o godz. 6.00.

Program Pielgrzymki do Trzebnicy

 • 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej
 • postój I – most na Widawie – Krzyżanowice
 • postój II – Malin, postój III – Wysoki Kościół
 • ok. 15.30 – wejście do Trzebnicy,
 • 16.30 – zakończenie mszą św. (przy ołtarzu polowym), powrót: szynobusem Kolei Dolnośląskich, indywidualnie lub PKS z Trzebnicy

Powrót z pielgrzymki – jest możliwość powrotu specjalnym pociągiem pielgrzymkowym. Odjazd z dworca PKP w Trzebnicy o godz. 19.11.

 

Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu: katedra grekokatolicka i św. Krzysztofa

Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu: katedra grekokatolicka i św. Krzysztofa

sobota, 17 października, godz. 11.00, zbiórka przed wejściem do katedry, pl. Nankiera 15, wstęp bezpłatny

Tym razem wycieczka do katedry greckokatolickiej – zwiedzający wejdą do kaplicy Hochbergów oraz krypty. Później zaś przejdą do kościoła św. Krzysztofa. 

Więcej informacji 601 997 773 lub kontakt@sarl.wroclaw.pl.

 

Klub Rodzica - warsztaty dla rodziców

Klub Rodzica – warsztaty dla rodziców

sobota, 17 października, godz. 11.00-13.00, Filia nr 23, bulwar Ikara 29-30, obowiązują zapisy

Warsztaty dla rodziców „Jak ciekawie czytać dzieciom”.

Zajęcia z dykcji, techniki czytania oraz interpretacji tekstu poprowadzi wrocławski aktor Tomasz Kwietko-Bębnowski.

 

Piknik naukowy w Family Cafe

Piknik naukowy w Family Cafe

17 października, godz. 11.00-13.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, wstęp wolny, obowiązują zapisy

W programie:

 • Eksperymenty naukowe. Prowadzi Omniveda, Wiedza nas bawi.
 • Budowanie robotów z klocków lego od Roboklocków.
 • Nauka programowania dla najmłodszych, wszystko na tabletach. Inicjatywa studentów Politechniki Wrocławskiej.
 • Pokazowe zajęcia z matematyki dla najmłodszych.

Zapisy pod nr. tel. 530 250 405 lub e-mailowo: kontakt@familycafe.wroclaw.pl.

 

Zajęcia \" data-mce-src=

Zajęcia „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”

sobota, 17 października, godz. 11.00-11.30, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, wstęp wolny

Narodowe Forum Muzyki i Centrum Kultury ZAMEK zapraszają rodziców, dziadków i opiekunów małych dzieci oraz rodziców oczekujących potomstwa do nauki kołysanek. Podczas zajęć nauczą się oni pięknych dziecięcych piosenek i dowiedzą, dlaczego śpiewanie stymuluje rozwój dziecka i dobrze wpływa na całą rodzinę.

 

Zajęcia w Humanitarium

Zajęcia w Humanitarium

sobota-niedziela, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium. 

Weekend z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 

sobota, 17 października

 • godz. 13.15, 15.15 Wulkan – młodzi naukowcy konstruują swój własny wulkan i doprowadzają do jego erupcji
 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 – Napięte Laboratorium – uczestnicy przetestują napięcie powierzchniowe, stworzą kolorowe mleko oraz zbadają wpływ substancji zmieniających strukturę powierzchniową wody
 • godz. 17.15 Sekcja serca – każdy uczestnik tych zajęć będzie miał możliwość wzięcia udziału w preparowaniu prawdziwego serca.

 

Warsztaty wokalne z Magdą Pasierską (Me Myself And I)

Warsztaty wokalne z Magdą Pasierską (Me Myself And I)

17-18 października 2015, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, obowiązują zapisy

Kiedy głos tańczy, ciało zaczyna śpiewać – warsztaty wokalne prowadzone przez Magdalenę Pasierską z zespołu Me Myself And I. W ciągu dwudniowego spotkania uczestnicy dowiedzą się:

 • Jak różne style wokalne wykorzystywać do nauki śpiewu
 • Wprowadzenie do fizycznego zjawiska śpiewu poprzez świadomość budowy narządów mowy
 • Praca z psychofizycznymi blokadami
 • Jak oddychać prawidłowo
 • Jakie są sposoby na pracę z oddechem raz mechanizmy wydobywania i kontrolowania głosu
 • Emisja głosu, impostacja głosu, jak go kształtować, jak pracować w grupie wokalnej, jak funkcjonuje chór wokalny, na czym polega praca z mikrofonem i nagłośnieniem scenicznym

Rezerwacja miejsca poprzez opłaty na konto, decyduje kolejność zgłoszeń, cena: 150 zł, zapisy: 666 533 665 / 502 178 712/ magda.pasierska@gmail.com / cia@cia.wroclaw.pl

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

od soboty, 26 września, od godz. 10.00, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

17-18 października, godz. 12.00, Muzeum Narodowe, Pl. Powstańców Warszawy 5, sobota – wstęp wolny, niedziela – wstęp 5 zł

17 października godz. 12.00 – „Nadworny malarz Medyceuszy – Angolo di Cosimo di Mariano zwany Bronzino” – wykład
Niezwykła twórczość Angola di Cosimo di Mariano, zwanego Bronzino, który malując wielokrotnie członków rodziny książęcej i arystokrację toskańską, wypracował nowy typ portretu dworskiego pełnego wyniosłości i powagi. Bronzino był człowiekiem wybitnie uzdolnionym, projektował arrasy i dekoracje teatralne, wykonywał freski a także tworzył poezję okolicznościową. 

 

Warsztaty rodzinne w Muzeum Miejskim Wrocławia

Warsztaty rodzinne w Muzeum Miejskim Wrocławia

sobota, 17 października, godz. 12.00, Muzeum Archeologiczne (Arsenał Miejski), ul. Cieszyńskiego 9, obowiązuje rejestracja, wstęp 5 zł

Dziady, Samhain, Radunica – dawne zwyczaje zaduszkowe”. Tym razem przeniesiemy się w świat dawnych zwyczajów i tajemniczych obrzędów. Na wystawie archeologicznej dowiemy się, jak kiedyś żegnano zmarłych i jak świętowano między innymi Dziady, Samhain i Radunicę. Jakie rytuały wydają się dziś zaskakujące, a jakie przetrwały do dziś? Podczas warsztatów nie tylko odpowiemy sobie na te pytania, ale także sami wykonamy lampiony, które będziemy mogli zanieść na groby najbliższych. 

Warsztaty dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Zajęcia trwają ok. 90 minut. Informacja i rezerwacja 347 16 96 wew. 320. Ilość miejsc ograniczona.

 

Marcin Świetlicki w księgarni hiszpańskiej

Marcin Świetlicki w Księgarni Hiszpańskiej

17 października, godz. 12.00, Księgarnia Hiszpańska La Librería Española de Wrocław, ul. Szajnochy 5, wstęp wolny

Poeta przeczyta wszystkie 55 wierszy z jego najnowszego, zupełnie świeżego tomu. Marcin Świetlicki – poeta, powieściopisarz, dziennikarz, wokalista zespołu Świetliki oraz Czarne Ciasteczka. Współpracował z wieloma innymi artystami, między innymi z Bogusławem Lindą i Cezarym Ostrowskim. Był laureatem wielu nagród literackich, czterokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

 

Aktywne Parki

Aktywne Parki

sobota-niedziela, godz. 12.00-17.00, Wyspa Piaskowa, park Południowy, park Jedności (Zakrzów), wstęp wolny

W trzech miejscach: w parku Południowym, zakrzowskim parku Jedności oraz na Wyspie Piaskowej w październikowe weekendy czekać będą instruktorzy, którzy zachęcą mieszkańców do wspólnych ćwiczeń, treningów, rozgrywek, turniejów. Przygotowana kadra oraz sprzęt sportowy gwarantują dobrą zabawę i dużo ruchu. Liczymy też, że mieszkańcy podzielą się swoimi pomysłami – by zajęcia proponowane przez instruktorów trafiły w gusta spacerowiczów. Na miejscu będzie drobny sprzęt sportowy – badmintony, turnballe, piłki, frisbee, łuki. Instruktorzy z chęcią przeprowadzą treningi obwodowe, wytrzymałościowe, ogólnorozwojowe, a także zaproszą do wspólnych rozgrywek, wytłumaczą zasady gier sprawnościowych. Pojawią się także tancerze, którzy wszystkich chętnych zaproszą do zabawy przy muzyce. Więcej.

 

Dolnośląska Giełda i Aukcja Fonograficzna

Dolnośląska giełda i aukcja fonograficzna

sobota, 17 października, godz. 13.00/15.30, Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, wstęp wolny

Płyty winylowe, płyty CD czy kasety stały się na powrót popularne i modne, a co za tym idzie – oferta skierowana do miłośników i kolekcjonerów muzycznych tytułów jest coraz bogatsza i ciekawsza. Teraz zostanie ona wzbogacona o kolejną pozycję, jaką jest aukcjafonograficzna. Start o 15.30. Może przyjść każdy i wystawić na licytacje posiadane w domach płyty, kasety oraz inne rzeczy związane z muzyką. Licytację poprowadzi specjalnie do tego wyznaczona osoba, a lista dostępnych na aukcji tytułów zostanie udostępniona wcześniej na profilu FB.

Przed licytacją, o godz. 13.00, odbędzie się kolejna edycja Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej.

 

Performans Tomasza Cymermana w Teatrze Współczesnym

Performans Tomasza Cymermana w Teatrze Współczesnym

sobota, 17 października, godz. 14.00 i 16.00, miejsce pokazów: BWA, galeria Awangarda, Wrocław, ul. Wita Stwosza 32, wstęp wolny

Aktorzy Wrocławskiego Teatru Współczesnego, kilkudziesięciu statystów, tylko 200 miejsc na obu pokazach. W witrynach galerii Awangarda BWA Wrocław – gdzie w 1981 roku prezentował swój performans „Teatr meta-codzienny. Samoobrona. Magiczny manifest” Helmut Kajzar – zasiądzie publiczność, aby obserwować toczące się na ulicy wydarzenia. 

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Współczesnego, 71 358 89 22, rezerwacja@wteatrw.pl.

 

Święto futbolu amerykańskiego w Krośnicach

Święto futbolu amerykańskiego w Krośnicach

sobota, 17 października, godz. 15.00, Krośnice/teren Krośnickiej Kolei Wąskotorowej

Po raz pierwszy w historii Krośnice odwiedzi Wicemistrz Polski "Panthers Wrocław" w ramach Zakończenia Sezonu Ligowego. W programie m.in.: mecz pokazowy pomiędzy „Panthers Wrocław” a „Płomień Krośnice”, przejażdżki parowozem, potrawy z grilla. Startujemy o godzinie 15.00.

 

Wystawa - Anna Bujak. Oszołomienie

Wystawa: Anna Bujak. Oszołomienie

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz, wystaw czynna do 31.10.2015 bilety 7/10 zł

Anna Bujak jest jedną z najciekawszych postaci młodego pokolenia polskich twórców. W latach 2007-2011 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa i Rzeźby.

Na wystawie zostaną zaprezentowane animalistyczne formy przestrzenne (technika mixed media, stal, aluminium): pełne oraz otwarte, będące rodzajem rozwijającego się w przestrzeni, zgeometryzowanego rysunku. Obiekty przestrzenne zostaną uzupełnione pracami rysunkowymi i fotomontażami.

 

Warsztaty origami

Warsztaty origami

sobota, 17 października, godz. 15.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Spotkanie z  japońską  sztuką składania papieru. Orgiami – składanie, zginanie papieru urzeka prostotą i niezwykłością formy. Uczy cierpliwości  i precyzji,  pokazuje jak ze zwykłej kartki papieru stworzyć miniaturowe dzieło sztuki. 

 

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek

sobota, 17 października, godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 20 zł i 25 zł

Uwspółcześniona, żartobliwa i przewrotna wersja klasycznej bajki. Główna bohaterka nosi czerwoną czapkę z daszkiem i trampki, wilk jest byłym psem policyjnym, a babcia... Babcia Wandzia to wyjątkowo roztargniona staruszka. Tym razem podczas odwiedzin u wnuczki zapomniała okularów. Dzielna Hania, chcąc jak najszybciej oddać babci zgubę, wyrusza w drogę. Podczas wędrówki wesoła i otwarta dziewczynka pozna kilkoro mieszkańców swojego miasta– prawdziwych oryginałów: emerytowanego psa policyjnego, cierpiącego na kichawkę – chroniczny katar, znudzoną kotkę Miaurellę, zagubionego w parku Misia Zdzisia i Redaktora Stukacza, zbierającego dla ptasiej gazety najnowsze ploteczki z okolicy. Rezerwacja: tel. 71 335-49-49 / 11/ 12, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl 

 

Bieg Trzech Wzgórz

Bieg Trzech Wzgórz

sobota, 17 października, godz. 17.00, start ul. Hallera 81

Tytułowe wzgórza to trzy wzniesienia znajdujące się w okolicy parku Grabiszyńskiego. Górka Pafwagu, Skarbowców i Cmentarz Żołnierzy Polskich. Każda z nich stworzy naturalne urozmaicenie trasy. Tym samym skończy się bieganie jedynie po płaskim. Trasa liczy ok. 10 km.

Dla każdego przygotowany zostanie medal pamiątkowy medal. Start biegu planowany jest o zachodzie słońca o godzinie 17.00. Tym samym finisz będzie odbywać się już po zmroku.

Zapisy, regulamin na stronie biegu.

W tym roku pamiątkowe puchary otrzymają zwycięzcy poszczególnych grup od K i M 16 po K i M 60.

 

„Kręcipupa” dla najmłodszych w Teatrze Lalek

„Kręcipupa” dla najmłodszych w Teatrze Lalek

sobota, 17 października, godz. 17.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Muzyczno-ruchowy spektakl dla najnajmłodszych i ich rodziców. Opowieść o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. „Kręcipupa” przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię. Czas trwania 30 minut + 15 minut na zabawę.

 

Tkalnia Zagadek

Tkalnia Zagadek

ul. Piłsudskiego 74, budynek NOT-niski/parter prawa strona, od 12.00 do 22.00

Wejdź do okrytego mrokiem pomieszczenia, gdzie dokonywano tajemniczych eksperymentów. Czy uda Ci się rozwiązać szereg zagadek i poznać sekrety tajnych badań? Więcej na stronie www.tkalniazagadek.pl, rezerwacja na stronie internetowej lub pod nr 608 111 661. Promocyjna cena 69 zł. za grupę od 2 - 5 osób (kolejne osoby- maksymalnie 8 za dodatkową opłatą)

 

Festiwal Teatralny Dialog

Festiwal Teatralny Dialog

Od 17 do 24 października, różne miejsca, bilety od 25 zł

Jedenaście spektakli z trzech kontynentów wybrała na VIII edycję festiwalu Dialog Wrocław Krystyna Meissner. To ostatni festiwal pod jej dyrekcją. Otworzy go 17 października spektakl „Szepty i krzyki” holenderskiego reżysera Iva van Hove. Do Wrocławia przyjadą spektakle z siedmiu krajów. Widzowie zobaczą dwa spektakle Iva van Hove: „Szepty i krzyki” oraz „Po próbie/Persona”, Goście zobaczą trzy spektakle z Polski. „Wycinkę” Krystiana Lupy, zrealizowaną w Teatrze Polskim we Wrocławiu, „Dziady” Radosława Rychcika z Poznania, który przeniósł tekst Mickiewicza w świat amerykańskiej popkultury, i „Francuzów” Krzysztofa Warlikowskiego, inspirowanych powieścią Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”. Z Nowej Zelandii przyjedzie Samoańczyk Lemi Ponifasio ze spektaklem „W jej ustach kamienie”. Program festiwalu

 

Wielki Charytatywny Maraton Zumba & Urbhanize dla Psiaków

Wielki Charytatywny Maraton Zumba & Urbhanize dla Psiaków

17 października, godz. 18.00-21.00, Hala Sportowa AWF Wrocław, bilety 50 zł

Pierwszy w Polsce Wielki Charytatywny Maraton Zumba & Urbhanize Dla Psiaków. Jeden wspólny cel: pomoc bezdomnym zwierzakom z lokalnego schroniska. Razem, w rytm gorących kawałków, uczestnicy pokażą, że pomaganie może sprawiać ogromną radość i satysfakcję. Maraton dla Psiaków uświetnią goście specjalni: Tina Oline Thomsen & Dennis Urbhanize Thomsen – założyciele nowego programu Dance Fitness, mistrzowie Europy w hip-hopie, którzy przylecą prosto z Kopenhagi, Izabela Kin ZES – znakomita instruktorka, dzięki której Polskę ogarnęło zumbowe szaleństwo. Oprócz gości specjalnych o wysoki poziom imprezy zadbają najlepsi instruktorzy zumby z całej Polski. Można zabrać ze sobą karmę i zabawki dla psów ze schronisk. Więcej info na stronie wydarzenia. Bilety to cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla lokalnych schronisk, dostępne na: https://www.karmimypsiaki.pl/zumba. 

 

Korfball: Polska - Czechy we Wrocławiu

Korfball: Polska - Czechy we Wrocławiu

sobota, 17 października, godz.18.00, Hala Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Przesmyckiego 10

Korfballowa reprezentacja Polski zmierzy się we Wrocławiu z drużyną Czech. Będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów kadry przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się 30 października w Belgii. Czesi to siódmy zespół światowego rankingu. Polacy sklasyfikowani są na miejscu trzynastym. Kadra naszych południowych sąsiadów to zespół bardzo utytułowany.

Korfball to jedna z dyscyplin w programie The World Games 2017. W korfball gra się na boisku o wymiarach 20x40 metrów (takie, jak do piłki ręcznej). W odległości 6,66 metra od linii końcowych umieszczone są kosze, wiszące na 3,5 metrowych słupów. Każdy zespół liczy po osiem osób – obowiązkowo po czterech mężczyzn i cztery kobiety. Punkty zdobywa się wrzucając piłkę (o wymiarach piłki nożnej) do kosza.

 

III Festiwal Pieśniarze Niepokorni

III Festiwal Pieśniarze Niepokorni

17-18 października, godz.18.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2

Festiwal składa się z konkursu oraz koncertów zaproszonych gości, przedstawicieli gatunku piosenki literackiej, autorskiej i jej pochodnym odmianom. Konkurs jest zachętą dla pieśniarzy, twórców, autorów, współczesnych bardów w różnym wieku do prezentowania swojej twórczości lub twórców innych – szczególnie mniej znanych i popularnych.

17 października wystąpią: Jacek Kleyff i Tomasz Jaśkiewicz, Igor Jelinek i Stanisław Marinczenko, laureaci przeglądu 2015

 

Transmisja „Otella” z Metropolitan Opera

Transmisja „Otella” z Metropolitan Opera

17 października, godz. 18.30, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 210 minut, bilety: 70 zł

„Otello” przenosi na operową scenę dramatyzm historii dzielnego Maura, który poślubiwszy piękną Desdemonę i otrzymawszy godność dowódcy armii weneckiej, staje się obiektem zazdrości swego adiutanta Jagona. Intrygant Jago dzięki całej serii podstępów doprowadza Otella na skraj szaleństwa, którego ofiarą stanie się niewinna Desdemona. Nową inscenizację „Otella” przygotuje Bartlett Sher. W postać tytułową wcieli się Aleksandrs Antoenko, jako Jagon wystąpi Željko Lučić, ubiegłoroczny Makbet.

 

„Armine, Sister” – spektakl Teatru ZAR w Studiu Na Grobli

„Armine, Sister” – spektakl Teatru ZAR w Studiu Na Grobli

16-18 października, godz. 19.00, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli, bilety 20 zł

Spektakl „Armine, Sister” jest osią projektu Teatru ZAR poświęconego historii i kulturze Ormian. Odnosi się do przeszłości narodu ormiańskiego zamieszkującego Anatolię oraz dokonanej na Ormianach na początku XX wieku planowej eksterminacji. Projekt „Armine, Sister” podejmuje kwestie „milczenia Europy”, a zarazem refleksję na temat bycia świadkiem oraz dziedziczenia świadectwa. W tym roku jest to szczególnie istotne ze względu na 100. rocznicę ludobójstwa Ormian. Oś pracy muzycznej „Armine, Sister” tworzy ormiańska muzyka liturgiczna – od śpiewu monodycznego z kościoła Świętej Trójcy w Stambule poprzez kompozycje Makara Ekmaliana i kolekcje Komitasa – uzupełniona o tradycje Azji Mniejszej, w tym perskie i kurdyjskie.

Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45 320

 

Eklektik Session w Narodowym Forum Muzyki

Eklektik Session w Narodowym Forum Muzyki

16-18 października, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, bilety 30 zł-120 zł, na inne wydarzenia wstęp za karnetami od 55 zł do 100 zł

Radek Bednarz „Bond”, szef programowy Eklektik Session, określa imprezę mianem paltformy artystycznej. – Skupia tych, którzy zajmują się muzyką, ale też działają na innych polach, co umożliwia różne interakcje i pozwala mówić o sprawach ważnych – wyjaśnia. W tym roku leitmotivem będą góry, a od 16 do 18 października będą koncerty, wykłady i wernisaże.

Szczegółowy program imprezy

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 19.30, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • 17 października, godz. 19.30 Mikro- i Makrokosmos
 • 18 października, godz. 19.30, Marzenia

Niedziela, 18 października 2015 r.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Orbita i ul. Spiska

Kryte lodowisko rozpoczęły sezon 2015/2016

Więcej o lodowiskach.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

17-18 października, godz. 9.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Poranki filmowe: Zawirowania pogodowe

Poranki filmowe: Zawirowania pogodowe

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Hip Hip i Hurra. Gdzie się podziała moja chmurka? Upalny dzień gąski Balbinki Mami fatale. Pod Fatalną Banderą Bali. Gorąco mi.

Niedziela:  Akcja Edukacja z Wrocławskim Teatrem Pantomimy

 

Cocofli dzieciom - niedzielne warsztaty

Cocofli dzieciom – warsztataty dla dzieci

godz. 11.00, Cocofli, Włodkowica 9, wstęp wolny

OBRAZY FILOZOFII to warsztaty filozoficzne dla dzieci, które prowadzi Kama Dolata, metodolożka filozofii, używająca słów i obrazów jako narzędzi. Na warsztacie dzieci swobodnie wyrażają swoje myślące Ja, mówiąc i  malując. Myślą samodzielnie, same tworzą filozofię. Na warsztat weźmiemy książkę Iwony Chmielewskiej pt. "abc.de". Zapytamy, czym język jest, a czym nie jest? I jeśli "granice mojego języka są granicami mojego świata", to może  trzeba zburzyć granice?
zapisy: +48 71 756 99 90 codziennie w godz. otwarcia Cocofli (od 16.00 do polnocy) oraz mailowo cafe@cocofli.pl. Liczba osob - 20

 

 

Zajęcia w Humanitarium

Zajęcia w Humanitarium

sobota-niedziela, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium. 

Weekend z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 

niedziela, 18 października

 • godz. 13.15, 15.15 Chromatografia – uczestnicy rozdzielać będą barwy na podstawowe i barwy pochodne.
 • godz. 11,15, 12.15, 14.15, 16.15 Kolorowe kropelki – uczestnicydowiedzą się, jak różne płyny zachowują się w swoim towarzystwie, a następnie wykorzystają tą wiedzę do stworzenia „lampy lawy”.
 • godz. 17.15 Sekcja serca – każdy uczestnik tych zajęć będzie miał niecodzienną możliwość wzięcia udziału w preparowaniu prawdziwego serca.

 

Dzień Województwa Dolnośląskiego Torze Wyścigów Konnych Patynice

Dzień Województwa Dolnośląskiego na Torze Wyścigów Konnych Patynice

Niedziela, 18 października, godz. 11.45, wstęp wolny

Przedostatnia wyścigowa niedziela. Mityng otworzą i zakończą dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej, a program 16. dnia gonitw na Partynicach uzupełniają dwie ciekawe gonitwy z udziałem trzyletnich koni arabskich czystej krwi.

 • 12.15 Nagroda 16 800 zł. Międzynarodowa gonitwa dla 2-letnich koni II grupy.
 • 12.50 Nagroda 9600 zł. Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej.
 • 13.25 Nagroda Chyszowa 14 400 zł. Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni. 
 • 14.00 Nagroda Przewodniczącej Sejmiku Dolnośląskiego, 31 500 zł. Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni.
 • 14.35 Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego, 70 000 zł. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni.
 • 15.10 Nagroda Konstelacji – 87 500 zł. Gonitwa pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych klaczy.
 • 15.45 Nagroda 14 400 zł. Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy. 
 • 16.15 Nagroda 16 800 zł. Międzynarodowa gonitwa dla 2-letnich koni II grupy. 

 

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

18 października, godz. 12.00, Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp 5 zł
„Sztuka starożytnego Egiptu” – wykład

Najważniejsze i najciekawsze zabytki sztuki nagrobnej, architektury świątynnej, malarstwa ściennego oraz rzemiosła artystycznego powstałe w starożytnym Egipcie omówi Michał Pieczka. Wstęp za biletem 5 zł.

 

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – Centrum Sztuki WRO

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – Centrum Sztuki WRO

18 października, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

W programie projekcji znajdą się filmy o tematyce jesienno-zimowej. Za oknem częściej bywa szaro i deszczowo. Wieczory przydługie, wiatr wieje. Najważniejsze jednak to nie zapomnieć, jak wygląda słońce i jasne niebo… Dlatego w tę niedzielę we WRO wspólnie odlecimy do ciepłych krajów. Trzeba będzie obrać trasę i samodzielnie wykonać wehikuł. Samoloty zapełnią przestrzeń podniebną, a statki poprzecinają morskie szlaki. Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe. 

 

Tkalnia Zagadek

Tkalnia Zagadek

ul. Piłsudskiego 74, budynek NOT/niski parter prawa strona, od 12.00 do 22.00

Wejdź do okrytego mrokiem pomieszczenia, gdzie dokonywano tajemniczych eksperymentów. Czy uda Ci się rozwiązać szereg zagadek i poznać sekrety tajnych badań? Więcej na stronie www.tkalniazagadek.pl, rezerwacja na stronie internetowej lub pod nr 608 111 661. Promocyjna cena 69 zł. za grupę od 2 - 5 osób (kolejne osoby- maksymalnie 8 za dodatkową opłatą)

 

Aktywne Parki

Aktywne Parki

sobota-niedziela, godz. 12.00-17.00, Wyspa Piaskowa, park Południowy, park Jedności (Zakrzów), wstęp wolny

W trzech miejscach: w parku Południowym, zakrzowskim Parku Jedności oraz na Wyspie Piaskowej w październikowe weekendy czekać będą instruktorzy, którzy zachęcą mieszkańców do wspólnych ćwiczeń, treningów, rozgrywek, turniejów. Przygotowana kadra oraz sprzęt sportowy gwarantują dobrą zabawę i dużo ruchu. Liczymy też, że mieszkańcy podzielą się swoimi pomysłami – by zajęcia proponowane przez instruktorów trafiły w gusta spacerowiczów. Na miejscu będzie drobny sprzęt sportowy – badmintony, turnballe, piłki, frisbee, łuki. Instruktorzy z chęcią przeprowadzą treningi obwodowe, wytrzymałościowe, ogólnorozwojowe, a także zaproszą do wspólnych rozgrywek, wytłumaczą zasady gier sprawnościowych. Pojawią się także tancerze, którzy wszystkich chętnych zaproszą do zabawy przy muzyce. Więcej 

 

Magiczny sklepik – przedstawienie dla dzieci w Auchan

Magiczny sklepik – spektakl dla dzieci w Auchan

niedziela, 18 października, godz. 13.00, 15.00, 17.00, Park Handlowy Auchan, ul. Francuska 6, wstęp wolny

Co się stanie, gdy mała dziewczynka zdecyduje się wejść do zapomnianego sklepu pełnego magii? Odpowiedź poznają wszystkie dzieci, które w najbliższą niedzielę zasiądą przed sceną teatralną w Parku Handlowym Auchan Bielany. Mali widzowie wspólnie z bohaterką wyruszą w pełną przygód teatralną podróż. Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Bajeczne niedziele” na najmłodszych czekają także ciekawe animacje.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Warsztat dla rodziców z dziećmi trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części: na początku spotkania wspólnie zwiedzanie aktualnej wystawy, druga część to  działania manualne, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Program 18 października – REPRODUKTOR CIENI
W czasie zajęć uczestnicy odwiedza wystawę sztuki chorwackiej, na której prezentowana jest praca Manfrego Massironiego, w której artysta wykorzystał grę światła i cienia. Podobną zasadę działania mają ,,reproduktory” związanego z Wrocławiem twórcy – Jana Chwałczyka. Przyjrzymy się im, a następnie sami wykonamy obiekty czułe na grę światła i cienia.

  

ŁAPACZE SNÓW - Niedzielne DIY

ŁAPACZE SNÓW – Niedzielne DIY

niedziela, 18 października, godz. 14.00-18.00, EkoCentrum, ul. św. Wincentego 25A, wstęp wolny, obowiązują zapisy

W kulturze pewnych indiańskich plemion z Ameryki Północnej sny nawiedzające śpiących musiały pokonać barierę w postaci charakterystycznego amuletu. Jego gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne koszmary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca. Na kolejnych zajęciach z cyklu "Niedzielne DIY w Ekocentrum" stworzymy te magiczne przedmioty – jak zwykle pod troskliwym okiem specjalistek z klub Gniazdko. W ruch pójdą pióra, materiały, korale i inne recyklingowe precjoza.

Zgłoszenia na adres: hogatalos@gmail.com

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Pracownia IKS" - wernisaż wystawy

niedziela, 18 października, godz. 14.00, Muzeum Powozów Galowice, Galowice, ul. Leśna 5

Wystawa malarstwa prezentuje prace studentów X Pracowni Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prowadzonej przez prof. Marka Jakubka oraz ad. Martę Borgosz.

W X Pracowni Malarstwa studiują studenci z kilku różnych kierunków: Malarstwa, Grafiki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Ceramiki, Scenografii i Szkła. Na wystawie można zobaczyć ich prace powstałe w ostatnim czasie. Zaprezentowanych zostanie około czterdzieści prac malarskich, szkice i małe formy malarskie.

 

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek

niedziela, 18 października godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 20 zł i 25 zł

Uwspółcześniona, żartobliwa i przewrotna wersja klasycznej bajki. Główna bohaterka nosi czerwoną czapkę z daszkiem i trampki, wilk jest byłym psem policyjnym, a babcia... Babcia Wandzia to wyjątkowo roztargniona staruszka. Tym razem podczas odwiedzin u wnuczki zapomniała okularów. Dzielna Hania, chcąc jak najszybciej oddać babci zgubę, wyrusza w drogę. Podczas wędrówki wesoła i otwarta dziewczynka pozna kilkoro mieszkańców swojego miasta– prawdziwych oryginałów: emerytowanego psa policyjnego, cierpiącego na kichawkę – chroniczny katar, znudzoną kotkę Miaurellę, zagubionego w parku Misia Zdzisia i Redaktora Stukacza, zbierającego dla ptasiej gazety najnowsze ploteczki z okolicy. Rezerwacja: tel. 71 335-49-49 / 11/ 12,  widownia@teatrlalek.wroclaw.pl 

 

 Pokaz filmu \" data-mce-src=

Pokaz filmu „Chemia” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

niedziela 18 października, godz. 16.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 6 zł

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na pokaz filmu „Chemia”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll.

 

Dzień otwarty w Szkole Samby

Dzień otwarty w Szkole Samby

niedziela, 18 października, godz.16.00-20.00, Szkoła Samby SETE RIOS, Żegiestowska 3, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Na intensywnych, darmowych warsztatach pokazana zostanie technika gry na rozmaitych brazylijskich instrumentach perkusyjnych: od olbrzymich basowych surdo po malutki tamborim – każdy znajdzie bęben dla siebie. Udział w warsztatach jest przepustką do uczestnictwa w zespole perkusyjnym SETE RIOS, a także do licznych wyjazdów na sambowe imprezy i festiwale w całej Polsce i nie tylko. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: fundacjaraban@gmail.com (w tytule „dzień otwarty”), tel. 666 044 425.

 

Baśń o złotej rybce – spektakl dla dzieci

Baśń o złotej rybce – spektakl dla dzieci

niedziela, 18 października, godz. 17.00, Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 18 zł, bilet rodzinny 14 zł, obowiązuje rejestracja

Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 5 lat. Historia o skromnym rybaku, jego zachłannej żonie i spełniającej życzenia rybce. Pokazuje jak zgubne może okazać się pragnienie posiadania i zaniedbywanie więzi rodzinnych. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne: połączenie teatru cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych.

Obowiązuje rezerwacja miejsc, kontakt: 608-432-224 

 

 

„Kręcipupa” dla najmłodszych w Teatrze Lalek

„Kręcipupa” dla najmłodszych w Teatrze Lalek

niedziela 18 października, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Muzyczno-ruchowy spektakl dla najnajmłodszych i ich rodziców. Opowieść o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. „Kręcipupa” przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię. Czas trwania 30 minut + 15 minut na zabawę.

 

Festiwal Teatralny Dialog

Festiwal Teatralny Dialog

Od 17 do 24 października, różne miejsca, bilety od 25 zł

Jedenaście spektakli z trzech kontynentów wybrała na VIII edycję festiwalu Dialog Wrocław Krystyna Meissner. To ostatni festiwal pod jej dyrekcją. Otworzy go 17 października spektakl „Szepty i krzyki” holenderskiego reżysera Iva van Hove. Do Wrocławia przyjadą spektakle z siedmiu krajów. Widzowie zobaczą dwa spektakle Iva van Hove: „Szepty i krzyki” oraz „Po próbie/Persona”, Goście zobaczą trzy spektakle z Polski. „Wycinkę” Krystiana Lupy, zrealizowaną w Teatrze Polskim we Wrocławiu, „Dziady” Radosława Rychcika z Poznania, który przeniósł tekst Mickiewicza w świat amerykańskiej popkultury i „Francuzów” Krzysztofa Warlikowskiego inspirowanych powieścią Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”. Z Nowej Zelandii przyjedzie Samoańczyk Lemi Ponifasio ze spektaklem „W jej ustach kamienie”. Program festiwalu

 

III Festiwal Pieśniarze niepokorni

III Festiwal Pieśniarze Niepokorni

godz. 18.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2

Festiwal Pieśniarze Niepokorni zainaugurowany w 2013 r. jest odpowiedzią na potrzebę organizacji wydarzeń, festiwali z kręgu piosenki literackiej, poezji śpiewanej oraz wszelkiej jej odmiany. Podczas tegorocznej edycji, gościć będą legendy przedstawicieli gatunku poezji śpiewanej, piosenki literackie i autorskiej.

 • 18.10.2015, godz. 18.00, Paweł Orkisz, Marek Bojda, Zuzanna Moczek

 

Retransmisja „Myszy i ludzi” z Jamesem Franco w Kinie Nowe Horyzonty

Retransmisja „Myszy i ludzi” z Jamesem Franco w Kinie Nowe Horyzonty

niedziela, 18 października, godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 149', bilety: 30 i 25 zł

Na podstawie powieści Johna Steinbecka. Sceniczna adaptacja wydanego w 1937 roku dzieła jednego z najwybitniejszych twórców realistycznej powieści protestu społecznego, w których przedstawiał życie mieszkańców środkowej Kalifornii w czasach wielkiego kryzysu gospodarczego - ubogich farmerów wywłaszczanych ze swojej ziemi i zmuszanych do emigracji zarobkowej, sezonowych robotników rolnych, trampów i włóczęgów.„Myszy i ludzie” to wzruszająca i zarazem wstrząsająca historia dwóch przyjaciół – najemników, którzy marzą o prowadzeniu własnej farmy. Prosty, ale zaradny George opiekuje się umysłowo upośledzonym towarzyszem doli, który przez to, że nie rozumie, jak wielką siłą fizyczną dysponuje, sprowadza na siebie nieszczęście.

 

 
 
„Armine, Sister” – spektakl Teatru ZAR w Studiu Na Grobli

„Armine, Sister” – spektakl Teatru ZAR w Studiu Na Grobli

16-18 października, godz. 19.00, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli, bilety 20 zł

Spektakl „Armine, Sister” jest osią projektu Teatru ZAR poświęconego historii i kulturze Ormian. Odnosi się do przeszłości narodu ormiańskiego zamieszkującego Anatolię oraz dokonanej na Ormianach na początku XX wieku planowej eksterminacji. Projekt „Armine, Sister” podejmuje kwestie „milczenia Europy”, a zarazem refleksję na temat bycia świadkiem oraz dziedziczenia świadectwa. W tym roku jest to szczególnie istotne ze względu na 100. rocznicę ludobójstwa Ormian. Oś pracy muzycznej „Armine, Sister” tworzy ormiańska muzyka liturgiczna – od śpiewu monodycznego z kościoła Świętej Trójcy w Stambule poprzez kompozycje Makara Ekmaliana i kolekcje Komitasa – uzupełniona o tradycje Azji Mniejszej, w tym perskie i kurdyjskie.

Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45 320

 

Tomasz Wendt Trio –˜ koncert w Mleczarni

Tomasz Wendt Trio – koncert w Mleczarni

18 października, godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety przedsprzedaż 15 zł, w dniu koncertu 20 zł

Tomasz Wendt Trio to grupa, w której muzycy łączą swoją wiedzę wynikającą z przeróżnych doświadczeń muzycznych, miłości do jazzu, fascynacji rytmem i melodią oraz otwartości na współczesne wpływy. Tomasz Wendt Trio to zespół, w którym każdy jest twórczym kompozytorem i improwizatorem, a mimo to muzycy potrafią odnaleźć wspólny język muzyczny. Ich muzyka, obok silnie zakorzenionej tradycji jazzowej cechuje się otwartością na poszukiwanie nowych ścieżek.

 

Eklektik Session w Narodowym Forum Muzyki

Eklektik Session w Narodowym Forum Muzyki

16-18 października, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, bilety 30-120 zł, na inne wydarzenia wstęp za karnetami od 55 zł do 100 zł

Radek Bednarz „Bond”, szef programowy Eklektik Session określa imprezę mianem paltformy artystycznej. – Skupia tych, którzy zajmują się muzyką, ale też działają na innych polach, co umożliwia różne interakcje i pozwala mówić o sprawach ważnych – wyjaśnia. W tym roku leitmotivem będą góry, a od 16 do 18 października będą koncerty, wykłady i wernisaże.

Szczegółowy program imprezy

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 19.30, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK

18 października, godz. 19.30, Marzenia

 

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu

18 października, godz. 20.00, Teatr Muzyczny Capitol, bilety 100 -140 zł

To ponad dwugodzinne widowisko muzyczne pełne porywającej muzyki, doskonałego humoru, zwrotów akcji, perfekcyjnej gry świateł i znakomitego dźwięku. Spektakl uważany przez widzów i krytyków za prawdopodobnie najlepsze widowisko muzyczne w Polsce. Na scenie gra 19 osobowa orkiestra symfoniczna pod batuta Bernarda Chmielarza, swoimi umiejętnościami wokalnymi zaskakuje dwoje niezwykle utalentowanych solistów operowych, a przewodzi im fenomenalny pianista i lider zespołu Waldemar Malicki. Filharmonia Dowcipu to muzyka klasyczna przeniesiona do XXI wieku. Wszystko jest naprawdę, na żywo i dzieje się na oczach widzów.

 

Ethno Jazz Festival: Erik Truffaz Quartet

Ethno Jazz Festival: Erik Truffaz Quartet

18 października, godz. 20.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety 60 zł ( przedsprzedaż), 90 zł w dniu koncertu

Słynny francuski trębacz od początku artystycznej działalności wykazywał rozległe zainteresowania muzyczne – od muzyki tanecznej aż po połączenie funky i jazzu. W jego twórczości można wyróżnić trzy charakterystyczne elementy: kolektyw, dźwięk i dynamikę grupy. Wraz z zespołem nagrał 17 płyt. 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl

Atrakcje we Wrocławiu

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę