Wrocław na weekend: 15-17 maja [WYDARZENIA]

Największą atrakcją tego weekendu jest na pewno Noc Muzeów (zobacz PROGRAM), ale od piątku do niedzieli nie brakuje też innych ciekawych wydarzeń, w tym na świeżym powietrzu. Dobrze zapowiadają się np. dwudniowy pokazy grup rekonstrukcji historycznej, filmowe poranki dla dzieci czy spektakle dla dorosłych. No i jak zwykle czekają na was zoo, ogrody Japoński i Botaniczny, a także przewodnicy wycieczek po Wrocławiu.    


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 15 maja 2015 r.

 

\" data-mce-src=

Przywracać Pamięć. Holokaust na terenie Galicji  wernisaż wystawy

15 maja, godz. 16.00, Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 5a, wstęp wolny

Ekspozycja wystawy potrwa do lipca 2015 roku i będzie dostępna dla zwiedzających na pierwszym piętrze wrocławskiej synagogi.
Wystawa stanowi retrospektywną podróż ukazującą dramatyczne losy obywateli polskich pochodzenia żydowskiego na terenie Borysławia, Drohobycza i okolic. Szczególne miejsce zajmują wspomnienia profesora Józefa Lipmana, dotyczące tragicznych losów jego rodziny.

Na 23 tablicach w języku polskim i angielskim zebrano fotografie i teksty, ukazujące przedwojenne życie Galicji. Wystawę uzupełniają teksty publicystyczne i artykuły prasowe.

 

Wieża Widokowa Katedry Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim

Wieża Widokowa Katedry Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim

piątek 14 - 17 i 19.30 - 21.30, sobota 19.30 - 21.30, niedziela 14.00 - 16.00

Widok z tarasu wieży Katedry Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela, znajdującej się w centrum Wrocławia. W drodze na taras możliwość zobaczenia wystawy misyjnej. Również możliwość zwiedzenia Katedry w godzinach wieczornych.

Wejściówki na wieżę 5 zł normalny, 4 zł ulgowy. Opłata przeznaczona jest na prace renowacyjne przy zabytkowych kościołach należących do Katedry.

 

XXIV festiwal Maj z Muzyką Dawną – Majówka u Bacha

XXIV festiwal Maj z Muzyką Dawną – Majówka u Bacha

15-31 maja, wstęp na wszystkie koncerty wolny

W repertuarze znajdą się nie tylko największe dzieła poświęcone temu wybitnemu kompozytorowi, ale również inne aranżacje muzyki dawnej wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginałach bądź kopiach instrumentów pochodzących z epoki.

Program na ten weekend

 • 15 maja (piątek), Wrocław, Akademicka Orkiestra Barokowa, godz. 19.00 – Oratorium Marianum Uniwersytet Wrocławski, pl. Uniwersytecki 1, Wrocław

 

Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą

Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą

godz. 17.00, Rynek – pręgierz

15 maja obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Rodziny – to święto zainspirowało aktywnych członków Stowarzyszenia KLANZA do przygotowania atrakcyjnego wydarzenia na placach różnych miast w Polsce. Zapraszamy do wspólnego zatańczenia prostych tańców integracyjnych rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami i wszystkich chętnych.

 

Kulinarna podróż po świecie - USA

Kulinarna podróż po świecie - USA

godz. 17.30-19.00, Akademia Młodego Kucharza, ul. Inżynierska 49/U28

Wszyscy wyczekują już wakacji, dlatego Akademia Młodego Kucharza postanowiła już teraz zaserwować ich namiastkę na dziecięcych talerzach. Młodzi kucharze udadzą się z nami w podróż do Stanów Zjednoczonych. Nie będziemy jednak serwować fast foodów, ale aromatyczne, pyszne i zdrowe potrawy. Na zajęciach nie zabraknie kulinarnych ciekawostek. Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł/2 godziny lekcyjne lub ramach karnetu 50 zł/ 2 godziny lekcyjne. Obowiązują zapisy telefoniczne: 728 328 503 lub mailowe: kontakt@akademiamlodegokucharza.pl

 

Light Music. Thierry De Mey I

Light Music. Thierry De Mey I

godz. 18.00 i 21.30, Wrocławski Teatr Lalek – Mała Scena, pl. Teatralny 4, bilety 15 zł

Tegoroczną edycję Musica Electronica Nova rozpoczniemy z kompozytorem rezydentem, Thierrym De Meyem. Jego Light Music to spektakl wykorzystujący dźwięk, światło i choreografię, w którym wiodącą rolę odgrywa technologia sterowana gestem. Dyrygent, będący zarazem solistą – w tym przypadku Jean Geoffroy, znany ze współpracy z Court-Circuit i Ensemble Orchestral de Paris – komunikuje się z interaktywnym systemem stworzonym na zamówienie lyońskiego centrum muzyki Grame.

Uczniowie szkół muzycznych, studenci AM, ASP, PWST na godzinę przed koncertem Wejściówka na MEN za 5 zł
* Nie dotyczy wydarzeń w Kinie Nowe Horyzonty

 

Jazz w Światowidzie - MIKROMUSIC

Jazz w Światowidzie – MIKROMUSIC

15 maja, godz. 19.00, ul. Sempołowskiej 54A, wstęp 10 zł/z kartą seniora 5 zł

Kameralna odsłona Mikromusic na trzy akustyczne instrumenty: gitarę, ukulele oraz kontrabasik poziomy, powstała z myślą o miejscach, w których Mikromusic w pełnym składzie po prostu się nie zmieści. Akustyczny wymiar projektu podkreślają teksty piosenek, opowiadające o przemijaniu, tęsknocie za dobrem i naturą, o śmierci i końcu wszechświata.

Wszelkie zniżki (URBANCARD Premium, karta seniora) obowiązują tylko przy płatności gotówką w sekretariacie ODT Światowid.

 

Musica Electronica Nova 2015 - Lodołamacz - koncert inauguracyjny

Musica Electronica Nova 2015 – Lodołamacz – koncert inauguracyjny

godz. 19.00, Filharmonia Wrocławska, bilety 20-30 zł

Podczas koncertu otwierającego festiwal zaprezentowana zostanie nowa wersja multimedialnej kompozycji Brise-Glace (Lodołamacz) z muzyką Luca Ferrariego, której podstawą stały się nagrania, zarejestrowane podczas wyjątkowej artystycznej wyprawy polarnej. Oprócz tej fuzji muzyki, słowa i obrazu, w repertuarze znalazły się także kompozycje Kazimierza Serockiego i Masona Batesa – koncert inauguracyjny będzie klamrą spinającą historię i teraźniejszość muzyki elektronicznej.

 

Teatr ToTu: ROCKY FREAKSHOW

Teatr ToTu: ROCKY FREAKSHOW

godz. 19.00, ul. Hubska 6, bilety 15/30 zł
Teatr i zabawa w jednym. Zarówno aktorzy, jak i publiczność będzie mogła wziąć udział w niezwykłym balu w domu Frankensteina! Młodzi twórcy nie oszczędzają się w pomysłach i realizacjach. Na przygotowaniach sięgają po każdy rodzaj groteski, kiczu i spopularyzowanej w internecie tandety. W spektaklu usłyszymy kultowe teksty doskonale znane nam z sieci YT, memów i nie tylko.
 

 

Trzy koncerty hardrockowe: Jaywalk, Scarecrow, Klin

Trzy koncerty hardrockowe: Jaywalk, Scarecrow, Klin

Klub Muzyczny Ciemna Strona Miasta, pl. Wróblewskiego 3A, godz. 19.00, bilety 5 zł

Jaywalk to sentymentalna podróż w lata 80., w których triumfy święciły takie kapele, jak Guns N’ Roses, Europe, Bon Jovi, Poison czy Def Leppard, a rock and roll opierał się przede wszystkim na dobrej zabawie. Podczas show zespół wykonuje głównie utwory autorskie oraz covery największych legend tamtych czasów.

KLIN, nawiązując do wczesnych lat 70., przeszedł od coverów do własnych utworów. Do końca 2014 zespół był znany pod nazwą Nevermind. Mają na koncie jedną rockowo-hardrockową EP-kę.

Powstały pod koniec 2010 roku Scarecrow gra mieszankę rocka, metalu i bluesa. Surowe brzmienie, chwytliwe melodie i rytmy są stworzone dla miłośników klasycznego rocka  i scenicznego szaleństwa.

 

INANNA - KOBIETA BOGINI - premiera Teatru Arka

INANNA – KOBIETA BOGINI – premiera Teatru Arka

Teatr Arka, ul. Mennicza 3, 15-16 maja, godz. 19.00, bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

Inanna to sumeryjskie imię bogini lepiej znanej jako Isztar – mezopotamska bogini wojny i miłości. Jednak spektakl Renaty Jasińskiej nie jest wiernym przeniesieniem mitu na scenę, lecz raczej jego współczesną interpretacją – luźną opowieścią skłaniającą do zadawania pytań o żeński pierwiastek boskości tkwiący w każdej kobiecie – i wtedy – przed tysiącami lat, i obecnie. 
Wchodząca do świątyni kobieta w ciąży, ukazująca się widzowi już w pierwszej scenie, okazuje się mityczną i mistyczną Pra-Matką, która dała początek wszystkiemu, od której rozpoczęły się dzieje wszechświata... 

 

Majowy Poligon Kabaretowy

Majowy Poligon Kabaretowy

godz. 20.00, Firlej. ul. Grabiszyńska 56, bilety 25-30 zł

Na scenie: Chyba, Dabz, Tiruriru oraz Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. Całość zaprawi ostra konferansjerka Piotra „Gumy” Gumulca. Jak będzie smakowała porcja skeczów i piosenek – oceni jak zawsze wyłonione z publiczności jury. Tradycyjnie, na koniec, najlepszy kąsek – czyli Skecz Jednej Nocy, w którego obsadzie znajdą się wszyscy artyści występujący tego wieczoru w Firleju, a który powstaje w noc poprzedzającą Poligon.

 

ZOMBI WALK WROCŁAW 2015

ZOMBI WALK WROCŁAW 2015

Wszystkich zombie oraz zombie hunterów zapraszamy do parku przy bulwarze Tadka Jasińskiego o godz. 18.00. Fontanna z Lwami koło Jana Pawła II
Przemierzamy miasto, docierając do Wicar's Pub i robimy tam prawdziwą noc Zombie.

 

Koncert zespołu Red Box – legendy lat 80.

Koncert zespołu Red Box – legendy lat 80.

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 20.00, bilety: 60-90 zł przedsprzedaż w klubie i rezerwacje na bilety@o2.pl

Red Box, czyli brytyjska legenda muzyki synth-pop, reaktywowana po 20. Zespół w latach 80. założyli: Simon Toulson , Clarke i Julian Close. Grupa ma na koncie trzy albumy: „The Circle & The Square”, „Motive” i nagrany po reaktywacji – w nowym składzie – „Plenty”. Single „The Sign” i „Hurricane” były na szczycie listy przebojów Programu 3.

 

Koncert piosenki żeglarskiej – zespół EKT Gdynia

Koncert piosenki żeglarskiej – zespół EKT Gdynia

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 20.30, bilety: 30-35 zł, przedsprzedaż w klubie i rezerwacje na bilety@o2.pl

EKT Gdynia to wielokrotnie nagradzany zespół, który zaczął w 1986 od piosenek turystycznych. Dziś wykonuje również piosenki morskie i żeglarskie. Obecnie zespół składa się z 5 osób. Ma na koncie 4 płyty.

 

Sobota, 16 maja 2015 r.

 

Wyprzedaż garażowa na Grabiszynku

Wyprzedaż garażowa na Grabiszynku

16 maja, godz. 10.00-14.00, przy ul. Pionierskiej i Żeglarskiej na Grabiszynku

IV edycja wyprzedaży garażowo-strychowo-piwnicznej. Od godz. 10.00 do 14.00 wrocławscy miłośnicy staroci będą mogli tanio kupić m.in. zegary, rowery, meble, wózki dla dzieci, sprzęt AGD, zabawki, telewizory, książki, płyty, obrazy oraz antyki. Organizatorem wyprzedaży jest Klub Seniora Wolontariusza oraz Wrocławskie Centrum Seniora.

Więcej informacji na stronie internetowej. 

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela
 • Zwiedzanie Starówki – sobota w godz. 9.00-12.00
 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower – niedziela w godz. 9.00-11.00.
Osoby dorosłe: 25 zł. Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Informacje i zapisy tel. 696 355 603.

 

Poranki filmowe: Stworki ciekawie dźwięczące - pokazy dla dzieci w ramach Musica Electronica Nova

Poranki filmowe: Stworki ciekawie dźwięczące  pokazy dla dzieci w ramach Musica Electronica Nova

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Spotkanie z Szadokami, mieszkańcami pewnej odległej planety i bohaterami francuskich filmów animowanych. Po projekcji zabawy z dźwiękiem. W programie: Les Shadocks (Francja)

Podczas warsztatów zbudujemy wspólnie proste konstrukcje grające, nietypowe instrumenty, poznamy także odzyskową orkiestrę.

 

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

godz. 9.00-16.00, plac Nowy Targ

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze będzie można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który od soboty, 16 maja w każdy weekend będzie ożywiał plac Nowy Targ.

Wystawcy - czytaj tutaj.

 

Warsztaty - Dziecko - Instrukcja obsługi !

Warsztaty  Dziecko  Instrukcja obsługi!

godz. 9.00-13.30, Złote Przedszkole ul. Małopolska 5, zajęcia bezpłatne

Bezpłatne warsztaty dla rodziców i nauczycieli.

16 maja, godz. 9.00-13.30:

 • Trudności ze spaniem i zasypianiem
 • Problemy w rozwoju seksualnym

 

Targi Mother & Baby

Targi Mother & Baby

sobota-niedziela, start godzina 10.00, wstęp: dorośli 15 zł dzieci i atrakcje dla nich bezpłatnie

Targi Mother & Baby to największe w Polsce targi kierowane do rodziców spodziewających się dziecka oraz do rodziców tych najmłodszych pociech do 6 r.ż.

STREFA MEDYCZNA, m.in

 • bezpłatne konsultacje medyczne dla kobiet w ciąży USG i ktg
 • bezpłatne badanie stomatologiczne i laryngologiczne dla dzieci

STREFA WYSTAWCÓW:

 • ponad 80 wystawców z branży dziecięcej zaoferuje swoje produkty młodym i przyszłym rodzicom

STREFA WARSZTATÓW I WYKŁADÓW m.in.

 • Odzyskaj blask po ciąży
 • Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku? (warsztaty)
 • Jak wiązać chusty i czy są dobre dla kręgosłupa dziecka? (warsztaty)

POZA TYM: wyścigi raczkujących maluchów, tatusiowie w ciąży, pokazy mody, fitness z maluszkami, warsztaty udzielania pierwszej pomocy dziecku oraz ciekawe wykłady. Więcej czytaj tutaj

 

Dziecięce Studio Architektury

Dziecięce Studio Architektury

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, koszt każdych zajęć 35 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na nowy cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury  „Szaleństwa Architektury”. Tym razem Mali Architekci zbadają, jak niezwykłe, niecodzienne i… szalone potrafią być architektoniczne konstrukcje.

 • 16 maja: Nieokiełznane przestrzenie
 • 6 czerwca: Gra kolorów
 • 13 czerwca: Jak żartuje architektura?
 • 20 czerwca: Szaleństwo na zamówienie – domy szyte na miarę
 • 27 czerwca: Niemożliwe, które jest możliwe: architektura bez granic

 

W zdrowym CIELE zdrowy BRZUCH - warsztaty dla dzieci 8+

W zdrowym CIELE zdrowy BRZUCH  warsztaty dla dzieci 8+

w soboty, godz. 11.00, cafe Cocofli, ul. Włodkowica 9

Wstęp 15 zł (w cenie sok i zdrowe ciastko). Zapisy: cafe@cocofli.pl, tel. 71 756 99 90

Warsztaty pełne niespodzianek, podczas których: wyruszymy na poszukiwanie piramid, dowiemy się, skąd się bierze jedzenie w sklepach i czy wszystkie dzieci na świecie jedzą to samo na śniadanie. Wyśledzimy "junk food", czyli jedzenie, które zaśmieca nasze brzuchy, dowiemy się, czym jest zdrowe odżywianie i dlaczego niektóre jedzenie jest "super", a inne nie.

 

Gdzie w mieście szukać smoków? Spacer z przewodnikami dla dzieci

Gdzie w mieście szukać smoków? Spacer z przewodnikami dla dzieci

godz. 11.00

Smok europejski, skrzydlaty smok dwunożny, bezskrzydły smok wrocławski i wreszcie nasz lokalny – Smok Strachota. Wszystkie one czają się nie tak daleko, jak Ci się wydaje... Musisz je odnaleźć, zanim one odnajdą Ciebie! Zdobędziesz: wiedzę niezwykłą i własny „Katalog Wrocławskich Smoków”. Jeśli masz lornetkę, nie zapomnij zabrać jej ze sobą!

Miejsce spotkania: Rynek, przy pręgierzu

 • Zapraszamy dzieci w wieku: 5-10 lat
 • Czas trwania: ok. 1 godz.
 • Cena: 10 zł – para: dziecko + rodzic/opiekun; 5 zł – dodatkowa osoba dorosła:
 • Obowiązuje rezerwacja: spacery.wroclaw@gmail.com lub 601 455 918
 • UWAGA: w razie silnych opadów deszczu zajęcia nie odbędą się – informacja na stronie: www.antares.wroclaw.pl oraz www.facebook.com/spaceryedukacyjne

 

Warsztat \" data-mce-src=

Warsztat Latawce

godz. 11.00, park Stanisława Tołpy, ul. Nowowiejska

Będziemy wycinać, kleić i ozdabiać latawce. Ograniczyć może nas jedynie wyobraźnia:) Sprawdzimy ich właściwości lotu oraz dowiemy się, który poleci najwyżej! Czekać na Was będą także gry i zabawy integracyjne, a to wszystko w harcerskiej atmosferze, na kocu, na trawie i przy akompaniamencie gitary. Więcej informacji. 

Start: godz. 11.00. Warsztaty będą trwać 2 godz. 
CENA: 15 zł od uczestnika lub od pary (dziecko+opiekun), 25 zł od rodzeństwa (powyżej 3 roku życia) lub rodzeństwa+opiekun. UWAGA! dzieci poniżej 3. roku życia towarzyszące swojemu rodzeństwu na warsztacie, wstęp za darmo.

 

Filipiny czyli czasem słońce czasem deszcz

Filipiny, czyli czasem słońce czasem deszcz

od godz. 9.00 Sky Tower, Wielka Filipińska Przygoda, czyli atrakcje dla najmłodszych!

o godz. 18.00 Pub Kocia Kołyska, Rynek 7, wolontariuszka Marta Trawińska opowie o posłudze misyjnej na Filipinach w PAYATAS  slumsach w Metro Manila w organizacji Pusa sa PusaJak. Na spotkaniu m.in odpowiedzi na pytania: jak to jest imprezować na cmentarzu? Na czym polegają walki pająków? Jak wygląda życie w slumsach? Czy cyklony tropikalne rzeczywiście są takie straszne?

 

Targi nieruchomości \" data-mce-src=

Targi nieruchomości Przyjdź, kup i zamieszkaj na swoim

sobota-niedziela godz. 10.00-16.00, Hala Orbita, bilety 10 zł, bilety rodzinne 15 zł

Swoje oferty zaprezentuje ponad 70 wystawców. Pokazane zostaną nowe inwestycje, będą seminaria i warsztaty. Nie zabraknie informacji prawno-kredytowych niezbędnych do zakupu mieszkania, m. in. najnowsze przepisy dotyczące kredytów w programie dopłat „Mieszkanie dla Młodych”. W strefie Centrum Bezpłatnych Porad specjaliści z wielu dyscyplin (m .in. doradcy finansowi, architekci wnętrz, projektanci systemów tzw. inteligentnych wnętrz) będą przez dwa dni targowe udzielali bezpłatnych porad. Na targach przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw dla dzieci, z konkursami dla najmłodszych i rodziców.

Pomysł na weekend - odkryj siebie w tańcu i ruchu

Pomysł na weekend  odkryj siebie w tańcu i ruchu

ul. H. Probusa 9/4, godz. 11.30, 4 godz. zegarowe zajęć, przerwy na relaksację i posiłek. Uwaga: miejsce zajęć może ulec zmianie, w zależności od liczby zgłoszonych uczestników

Spotkanie ma formę warsztatu, a proponowane ćwiczenia będą miały charakter taneczno-ruchowy. Pojawią się tańce w kręgu (proste sekwencje kroków po kole pochodzące z różnych rejonów świata), indywidualne i grupowe improwizacje taneczne oraz łagodne techniki relaksacyjne, w tym m.in. praca z oddechem, automasaż i trening wyobraźni. Relaksacja w tańcu będzie okazją do tego, by wsłuchać się w siebie i skontaktować ze swoim ciałem. Koszt udziału w zajęciach pokazowych: 18 zł (przelewem na konto Fundacji) lub 20 zł w dniu szkolenia. Kontakt do organizatora: Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego HELIOS tel. 517370107; 713194042. Zgłoszenia na adres:info@ehelios.org (w temacie: Pomysł na weekend). Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą wygodnego stroju, zamiennego obuwia, koca lub karimaty.

 

Poranki w Multikinie: Dora Poznaje Świat i Psi Patrol

Poranki w Multikinie: Dora Poznaje Świat i Psi Patrol

sobota-niedziela, godz. 12.00-13.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W maju w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2 lat na Poranki w Multikinie. Dzieci zobaczą kolejne przygody Dory, która Poznaje Świat oraz perypetie sześciorga bohaterskich szczeniąt z Psiego Patrolu. Psi patrol to seria dla przedszkolaków ukazująca perypetie sześciorga bohaterskich szczeniąt: Marshalla, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Rubble’a i Skye, które pod przywództwem dziesięcioletniego Rydera wyruszają na ratunek potrzebującym.

 

III Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

III Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

sobota, godz. 10.00-18.00 przesłuchania, niedziela godz. 15.17.00 koncert finałowy

PRZESŁUCHANIA odbędą się w sobotę, 16 maja, w godz. 10.00-18.00 w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, przy ul. Kamiennej 43-59 w Auli Centrum Kształcenia Praktycznego. WRĘCZENIE NAGRÓD I KONCERT LAUREATÓW: w niedzielę, 17 maja, w godz. 15.00-17.00, w Sali Sesyjne Dworca Głównego PKP, przy ul. Piłsudskiego 105.

Wstęp wolny!

Organizatorzy zapraszają zarówno uczestników, jak i widzów, wszystkich miłośników muzyki i dobrej zabawy.

 

IV Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych REKON

IV Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych REKON

sobota godz. 10.00-18.00, niedziela godz. 10.00-17.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

W prezentacji, poza rekonstrukcjami i pojazdami, wezmą udział przedstawiciele m.in. wojska, policji, straży miejskiej i straży pożarnej. W ramach REKON-u zorganizowane zostaną następujące imprezy: - prezentacja GRH i pojazdów militarnych, - seminarium nt. udziału Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju, - rekonstrukcje bitew historycznych, - pokazy orkiestr służb mundurowych, - giełda kolekcjonerska.

PROGRAM sobota

 • 10.00-18.00 – wystawa
 • 13.00-14.00  pokazy GRH
 • 17.00-18.00  pokazy służb mundurowych i GRH
 • 10.10-15.30  Seminarium nt. Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju

 

Majowa Noc Nadodrza

Majowa Noc Nadodrza

sobota, 16 maja, godz. 12.00-24.00

Kolejne wielkie święto Nadodrza potrwa od południa do północy 16 maja. Przez 12 godzin Nadodrzańskie galerie, pracownie i kawiarnie celebrować będą IX edycję Nocy Nadodrza. Tym razem uczestników czekają różne atrakcje zapewnione przez aż 40 miejsc: Aromaty, Barbuto, Bema Cafe, Cafe Nożownicza, Cafe Rozrusznik, CRK, CRZ Krzywy Komin, Dobra Karma, Dobre Miejsce, EkoCentrum, Eko Dzioopla, Galeria DIA, Galeria MD_S, Galeria Nado, Klub Gniazdko, Kontury Kultury, Kolektyf, Lemur, Lody Roma, Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, Macondo, Mango Mama, Naturobranie, Niki Cafe, Nikiel Gallery, PANATO, PANATO CAFE, Piecownia, Pierce of Cake, Piekarnia Krajewscy, Piękna Helena, POCO Galeria, punkt design, Ramy Domański, Róża Rozpruwacz, SKIBA, Wincentego 21, KLUBOKAWIARNIA, Zakład Modena, Zakład Ramiarski, Zakład tapicerski Anatol.

Program Nocy Nadodrza tutaj

 

Restauran Day w Browarze Mieszczańskim

godz. 12.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

Wrocławski Restaurant Day już po raz 12. odbędzie się w Browarze Mieszczańskim. Przygotujcie się na dania z różnych zakątków świata - specjały kuchni tunezyjskiej, japońskie obento, sushi czy soczyste burgery. Oprócz tego potrawy wegetariańskie, wegańskie oraz mnóstwo słodkości - serniki, kruche tarty i kolorowe cupcakes. Nie zabraknie również dobrej kawy i świeżo wyciskanych soków. Do tego animacje dla najmłodszych, muzyka na żywo oraz gwarancja dobrego humoru. Do smakowania zapraszają: Żymła, Smacznego, Nie lubię słodkiego, Kakaszka, U Mamy, Zjedz mnie, Tutto Belle, Sebu Sushi, Słowik&Myszka, Kame, Harissa, Dr Sok, jedzeniadorzeczy.pl, Filip Cafe, Szagon przez ogródek. Zespół z Wrocławia - Rosalie Chatwin Band - zagra covery oraz własne utwory w wersji akustycznej w klimacie jazzowym i RnB.

 

\" data-mce-src=

Fitness na Dachu Arkad Wrocławskich

sobota, 16 maja, godz. 12.00-18.00

Specjalne opaski, uprawniające do bezpłatnego udziału w zajęciach sportowych, otrzyma 2000 osób, które wezmą udział w promocji Centrum Handlowego Arkady Wrocławskie. Opaska uprawnia do wejścia do strefy ćwiczącej, w której przez 6 godzin trwać będą zajęcia Zumby, Body Workout, Tabaty, ABT oraz Cross Trainning. Aby otrzymać opaskę, wystarczy w dniach od 27 kwietnia do 16 maja okazać paragon na symboliczną kwotę 20 złotych w Punkcie Obsługi Klienta.

Harmonogram

 • 12.00-12.50 – ZUMBA, Agnieszka Tyborowska Team
 • 13.00-13.50 – BODY WORKOUT, Katarzyna Potrząsaj, Iwona Węgrzyn
 • 14.00-14.50 – TABATA, Leszek Zaliński, Dominik Resterny
 • 15.00-15.50 – ZUMBA, Gineski – Agnieszka Ginardo Team
 • 16.00-16.50 – ABT, Maciek Kozanecki, Małgorzata Żukowska
 • 17.00-17.50 – CROSS TRAINNING, Leszek Zaliński, Dominik Resterny

 

Akcja pn. Krwiobieg - Podziel się życiem

Akcja pn. Krwiobieg Podziel się życiem

godz. 12.00-17.00, Magnolia Park

Każdy dawca, oprócz poczucia, że pomaga i dzieli się tym, co najważniejsze, za swój gest otrzyma poczęstunek i pamiątkowy upominek przygotowany przez RCKiK we Wrocławiu oraz dzieci – pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.
Na najmłodszych czekać będą liczne gry i zabawy. Sceną CH Magnolia Park zawładną tancerze V edycji Bitwy na Taniec.

Rejestracja dawców krwi rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 17.00. Zbiórce krwi towarzyszyć też będzie kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci oraz adopcja marzenia jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

 

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, sobota-niedziela, centrum otwarte od godz. 10.00, obowiązuje rejestracja

FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim) godz. 15.00 FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim) Sobota godz. 17.00, Niedziela godz. 15.30 Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis, Workshops cena 30 zł za 1,5 h. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem przez wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Bitwa na Taniec w Magnolii Park

Bitwa na Taniec w Magnolii Park

sobota-niedziela

Na scenie wystąpią zawodowcy i amatorzy w różnym wieku, grupy i soliści. Ilu uczestników, tyle technik i pomysłów, ale najbardziej będzie się liczyła dobra zabawa.

Uczestników tradycyjnie oceni profesjonalne jury. Występy będą komentować Anna „Youya” Jujka – jurorka programu Got to Dance, Maciej „Gleba” Florek – zwycięzca pierwszej edycji You Can Dance, Maciek "Sheva" Mołdoch - instruktor poppingu i finalista programu Got to Dance, a także wielokrotnie nagradzany tancerz Daniel Krowicki „Dan Makadan”.

W sobotę wystąpią osoby w kategoriach wiekowych 15-20 i 21+ oraz uczestnicy konkursu tańca w kostiumach. Niedziela będzie decydująca dla zespołów rodziców z dziećmi (bez ograniczeń wiekowych), a także zawodników w kategoriach wiekowych do 11 roku życia, 12-15 lat i 30+.

 

Restaurant Day w DODR

Restaurant Day w DODR

godz. 13.00, ul. Zwycięska 4-8 - teren DODR, wstęp wolny

Restauratorzy Jednodniowi postanowiliśmy się spotkać w miejscu bardzo piknikowym. Na terenie DODR, gdzie co niedziela spotykamy się w ramach Festiwal Smaków Dolnośląskich, ustawimy nasze Amatorskie Kuchnie i profesjonalnie Was nakarmimy. Same pyszności i różnorodności zagoszczą na Waszych stołach. Dla najmłodszych specjalne menu i moc rozrywek.

 

Drugie urodziny Krzywego Komina

Drugie urodziny Krzywego Komina

sobota, godz. 10.00-22.00, niedziela, godz. 10.00-22.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Organizatorzy zapraszają do odkrycia, m.in. 5 pracowni Krzywego Komina: MEBLA, ARCHITEKTURY, FOOD DESIGN, AUDIOWIZUALNEJ i DESIGNERA BIZNESU. Program uzupełnią warsztaty i animacje rodzinne oraz działania dla najmłodszych i seniorów. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zarazimy Was kreatywnością i

 • sobota m.in.: AK Design Malujemy mural, warsztaty: kreatywne Rodzinna kuchnia molekularna, zarządzanie sobą w czasie Decoupage, fotograficzne, Social Media bez tajemnic, finisaż wystawy Viva Basket!

 

Restaurant Day podczas Nocy Nadodrza

Restaurant Day podczas Nocy Nadodrza

Infopunkt, ul. Łokietka 5, 16 maja, godz. 14.00-20.00, wstęp bezpłatny; informacja o cenach dań i produktów dostępna na miejscu – u restauratorów

Restaurant Day to międzynarodowe święto jednodniowych restauratorów. 16 maja w ramach Nocy Nadodrza – w Infopunkcie Nadodrze przy Łokietka 5 będzie można spróbować lokalnych produktów, poznać nietuzinkowe przepisy i wymienić kulinarne doświadczenia. Swoje pop-up restauracje otworzy grupa znajomych, amatorów dobrej kuchni i spontanicznych inicjatyw. Na Restaurant Day zapraszamy miłośników kuchni wegańskiej, wegetariańskiej, mięsożerców i amatorów dobrych kaw – każdy znajdzie coś dla siebie. Gotować będą: Wege Wikt, Recta Food&Living, Chwastożercy, OutFit i Czarny Deszcz.

 

III Oławska Noc Muzeów

III Oławska Noc Muzeów

godz. 14.00-21.30, Rynek Oława

W PROGRAMIE:

 • 14.00 hejnał z wieży ratusza na otwarcie
 • 14.00-21.30 zwiedzanie wystawy jubileuszowej IMZO
 • 14.00-21.00 wejście na wieżę ratusza (bilety do pobrania w dniu imprezy od godz. 14:00)
 • 14.00-18.00 projekcja filmu z 1945r.
 • 14.00-18.00 pokazy umundurowania i wyposażenia żołnierzy z okresu II wojny światowe
 • 15.00-15.30 spektakl dla dzieci o Januszu Korczaku
 • 18.00 koncert pieśni patriotycznych
 • 22.00 hejnał z wieży ratusza na zakończenie Nocy Muzeów

Więcej na https://www.facebook.com/events/651569798310056/

 

Warsztaty poznawcze

Warsztaty poznawcze

16 maja i 24 maja, godz. 15.00-16.30, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, wstęp wolny

Dla dzieci powyżej 6 lat

Zapisy: e-mail: mailto:koordynator@wctd.wroclaw.pl

Zajęcia będą okazją do tworzenia wyjątkowych budowli, konstrukcji geometrycznych, do opowiedzenia niezwykłych historii i ciekawostek w połączeniu ze wspólnym odkrywaniem otaczającego nas świata. Gry i ćwiczenia ruchowe przeniosą uczestników na Statek Kosmiczny Ziemia, gdzie wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaką rolę odgrywamy we współczesnym świecie.

Warsztaty są częścią wydarzenia, jakim jest spektakl multimedialny  R.Buckminster Fuller:THE HISTORY (and Mystery) OF THE UNIVERSE. Zajęcia poprowadzone zostaną jednorazowo przez twórców spektaklu D.W. Jakobsa – dramatopisarza, reżysera, aktora i producenta oraz David Nowaka – wielokrotnie nagradzanego narratora, pisarza, aktora; nosi m.in. tytuł Mistrza Opowieści nadany przez Instytut Disneya.

From inside. Thierry De Mey II

From inside. Thierry De Mey II

godz. 16.00, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu - nowy gmach, ul. Fryderyka Joliot-Curie 12, wstęp wolny

Interaktywny tryptyk wideo From inside powstał w 2007 roku na zamówienie Biennale Charleroi/Danses. To wielowymiarowe stadium tanecznego ruchu w przestrzeni, filmowane w trzech lokalizacjach – Frankfurcie, Kinszasie i mauzoleum Gibellina na Sycylii. Warto podkreślić, że wystawa jest realizowana wspólnie przez festiwal Musica Electronica Nova oraz Biennale Sztuki Wro w bardzo interesującej lokalizacji – w budynku nowej Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu, która w oczekiwaniu na przyjęcie książek pod swój dach przyjmie w maju najnowsze dzieła nowych mediów.

 

Nocne grillowanie w Noc Muzeów na Barce Tumskiej

Nocne grillowanie w Noc Muzeów na Barce Tumskiej

od godz. 15.00

W Noc Muzeów Barka Tumska przygotowuje Nocne grillowanie na swoim tarasie. Tej nocy można będzie spróbować specjalnego grillowego menu oraz pokrzepić się bezpłatną kawą na hasło „Noc Muzeów”!. Barka Tumska znajduje się w na Odrze przy Wyspie Słodowej (okolice pl. Bema) na trasie wędrówki po najważniejszych wrocławskich muzeach.

 

Piraci - przedstawienie muzyczne dla dzieci

Piraci  przedstawienie muzyczne dla dzieci

Centro Del Arte Flamenco, ul. Braniborska 2/10, Dom Kultury PZG, wejście po prawej, I piętro, godz. 16:00, bilety: 5 zł (ulgowy), 10 zł (normalny)
Zespół tańca irlandzkiego Tuatha wraz z uczniami szkoły tańca irlandzkiego Anne-Marie Cunningham Dance Academy po raz kolejny zaprasza najmłodszych widzów na przedstawienie pt. Piraci.
Przedstawienie opowiada historię piratów, którzy w pogoni za skarbem odnajdują w swoim sercu największą wartość, czyli dobroć.
Po spektaklu odbędzie się nauka prostych irlandzkich tańców grupowych oraz konkursy. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów e-mailowo: tuatha@o2.pl.

 

III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

godz. 18.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9

Festiwal ten jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą odbywających się przez cały rok projektów towarzyszących – promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

Na O!PLA jedynymi jurorami są widzowie biorący udział w festiwalowych projekcjach. Bądź jednym z nich! Przyjdź i oceń!

 

Wiosenne aktywne weekendy-bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu!

Wiosenne aktywne weekendy  bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu!

sobota-niedziela, godz. 17.00-18.00, Kuźnia Satysfakcji Moje Chwile, wstęp wolny

BOOT CAMP to trening na świeżym powietrzu wprowadzający elementy zabawy zespołowej i rywalizacji. Bawimy się jak dzieci, wzmacniamy mięśnie, budujemy kondycję i spalamy tłuszcz. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrych butów i wygodnego ubrania w którym z czystym sumieniem będziecie się czołgać, robić pompki, niezliczone rodzaje burpees czy deski. Każdy trening został przygotowany przez trenerkę certyfikowaną przez BOOT CAMP POLSKA. Następne terminy będziemy ustalać i podawać na bieżąco. Zapisy: kuznia@kuzniasatysfakcji.pl tel. 537 503 533.

 

Wieża Widokowa Katedry Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim

Wieża Widokowa Katedry Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim

sobota 19.30 - 21.30, niedziela 14.00 - 16.00

Widok z tarasu wieży Katedry Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela, znajdującej się w centrum Wrocławia. W drodze na taras możliwość zobaczenia wystawy misyjnej. Również możliwość zwiedzenia Katedry w godzinach wieczornych.

Wejściówki na wieżę 5 zł normalny, 4 zł ulgowy. Opłata przeznaczona jest na prace renowacyjne przy zabytkowych kościołach należących do Katedry.

 

XXIV festiwal Maj z Muzyką Dawną – Majówka u Bacha

XXIV festiwal Maj z Muzyką Dawną – Majówka u Bacha

15-31 maja, wstęp na wszystkie koncerty wolny

W repertuarze znajdą się nie tylko największe dzieła poświęcone temu wybitnemu kompozytorowi, ale również inne aranżacje muzyki dawnej wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginałach bądź kopiach instrumentów pochodzących z epoki.

Program na ten weekend

 • 16 maja (sobota), Galowice, uczniowie klasy harfy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia we Wrocławiu i Zespół Muzyki Dawnej „Tiboryus”, godz. 15.00 – Muzeum Powozów w Galowicach, ul. Leśna 5,

 

Treniengi kendo - pokazy

Treningi kendo  pokazy

sobota-niedziela, godz. 19.00-21.00, Hala MCS Parkowa, ul. Parkowa 14-16, wstęp wolny

Wrocławski klub kendo Ryushinkai zaprasza do obejrzenia treningu kendo  szermierki japońskiej. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się podstawowych zasad kendo, obejrzeć  walkę zawodników w zbrojach oraz zasięgnąć informacji o możliwościach zapisania się na regularne zajęcia.

 

Pokaz etiud teatralnych Teatru pod Kolumnami

Pokaz etiud teatralnych Teatru pod Kolumnami

godz. 19.00, Klub Pod Kolumnami, pl. św. MAcieja 21

Pokaz klubowej grupy pantomimy, która przedstawi etiudy: „Intrygi Arlekina” w reż. Katarzyny Łuczyńskiej i „Ławeczkę” w reż. Magdaleny Młynarczyk. Premiera obu przedstawień odbyła się w marcu br. „Intrygi Arlekina” to etiuda pantomimiczna na pięć osób. Fabuła etiudy została zainspirowana XVIII-wieczną arlekinadą, w której postać Arlekina zyskała moc magiczną – między innymi niewidzialność. W bliżej niedookreślonej przestrzeni, przywodzącej na myśl restaurację, Arlekin powołuje do życia: dżentelmena-podrywacza, romantyczną białą damę, naiwną trzpiotkę oraz prostą i zawadiacką kobietę. Wszyscy oni ulegają działaniom i intrygom Arlekina. O tym, co z nich wyniknie, opowiemy nie używając słów. scenariusz i reżyseria Katarzyna Łuczyńska Czas trwania: około 25 minut.

 

IRCAM + LQ

IRCAM + LQ

godz. 19.00, Impart, sala kameralna ul. Mazowiecka 17, bilety 15/20 zł

Philippe Manoury to kompozytor kojarzony z długoletnią współpracą z IRCAM. W sali kameralnej Impartu usłyszymy jego Tensio (2010) na kwartet smyczkowy i elektronikę – utwór określony przez samego kompozytora jako jedno z jego najbardziej eksperymentalnych, a także najtrudniejszych wykonawczo dzieł.Żywy dźwięk w wykonaniu Lutosławski Quartet spotka się z elektroniką koordynowaną przez Gilberta Nouno z IRCAM.

Uczniowie szkół muzycznych, studenci AM, ASP, PWST na godzinę przed koncertem, wejściówka na MEN za 5 zł
*Nie dotyczy wydarzeń w KNH.

 

Buckminster Fuller - The history and mystery of the universe

Buckminster Fuller  The history and mystery of the universe

sobota-niedziela-poniedziałek (16-18 maja), godz. 19.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety: 10 zł/

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza widzów dorosłych na unikatowy pokaz spektaklu  R. Buckminster Fuller: The History (and Mystery) of the Universe,  czyli HISTORIA (i tajemnica) WSZECHŚWIATA autorstwa D. W. Jacobsa, na podstawie życia, pracy i tekstów R. Buckminstera Fullera (wyk. David Novak). Spektakl miał swoją prapremierę  w San Diego Repertory Theatre w 2000 r. Grany był również przez teatr Foghouse z Ronem Campbellem w roli głównej, który odegrał ponad 600 spektakli w San Francisco, Chicago i Seattle (Intiman Theatre).

Spektakl zostanie zagrany w języku angielskim, z polskimi napisami – na scenie. Więcej czytaj tutaj.

 

Teatr ToTu: ROCKY FREAKSHOW

Teatr ToTu: ROCKY FREAKSHOW

godz. 19.00, ul. Hubska 6, bilety 15/30 zł
Teatr i zabawa w jednym. Zarówno aktorzy, jak i publiczność będzie mogła wziąć udział w niezwykłym balu w domu Frankensteina! Młodzi twórcy nie oszczędzają się w pomysłach i realizacjach. Na przygotowaniach sięgają po każdy rodzaj groteski, kiczu i spopularyzowanej w internecie tandety. W spektaklu usłyszymy kultowe teksty doskonale znane nam z sieci YT, memów i nie tylko.
 

 

INANNA - KOBIETA BOGINI - premiera Teatru Arka

INANNA  KOBIETA BOGINI  premiera Teatru Arka

Teatr Arka, ul. Mennicza 3, 15-16 maja, godz. 19.00, bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

Inanna to sumeryjskie imię bogini lepiej znanej jako Isztar – mezopotamska bogini wojny i miłości. Jednak spektakl Renaty Jasińskiej nie jest wiernym przeniesieniem mitu na scenę, lecz raczej jego współczesną interpretacją – luźną opowieścią skłaniającą do zadawania pytań o żeński pierwiastek boskości tkwiący w każdej kobiecie – i wtedy – przed tysiącami lat, i obecnie. 
Wchodząca do świątyni kobieta w ciąży, ukazująca się widzowi już w pierwszej scenie, okazuje się mityczną i mistyczną Pra-Matką, która dała początek wszystkiemu, od której rozpoczęły się dzieje wszechświata... 

 

II Międzynarodowy Festiwal im. Johannesa Brahmsa [koncert inauguracyjny]

II Międzynarodowy Festiwal im. Johannesa Brahmsa [koncert inauguracyjny]

Aula Leopoldyńska, pl. Uniwersytecki 1, godz. 19.00, bilety: 50 zł i 70 zł na eventim.pl

Międzynarodowy Festiwal im. Johannesa Brahmsa to wydarzenie poświęcone muzyce jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, który za swoją twórczość otrzymał w 1879 r. tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykonawcy: Midori Ahmed mezzosopran (Japonia), Leo Garda (Opera La Scala w Mediolanie), Marta Dachowska (Niemcy), Orkiestra Kameralna Camerata-Wrocław, Jan Pogány.

Więcej o programie na stronie festiwalu.

 

„Koniec świata w Breslau” na deskach Teatru Współczesnego [PREMIERA]

„Koniec świata w Breslau” na deskach Teatru Współczesnego [PREMIERA]

Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12, premiera 16 maja, godz. 19.15, 17 maja godz. 18.15, bilety 30 zł i 40 zł

Thriller psychologiczny „Koniec świata w Breslau” to druga z serii książek Marka Krajewskiego i pierwsza realizacja utworu we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Głównym bohaterem jest radca kryminalny Eberhard Mock, który podąża tropem seryjnego mordercy, grasującego w przedwojennym Wrocławiu. Reżyseria: Agnieszka Olsten, scenariusz: Krzysztof Kopka, Agnieszka Olsten. Występują: Justyna Antoniak, Pola Błasik, Beata Rakowska, Jolanta Solarz, Krzysztof Boczkowski, Piotr Bondyra, Konrad Imiela, Przemysław Kozłowski, Maciej Kowalczyk, Tomasz Orpiński, Tadeusz Ratuszniak, Jerzy Senator, Michał Szwed, Krzysztof Zych.

 

Wrocławska Scena Orientalna 2015

Wrocławska Scena Orientalna 2015

godz. 19.30, Wrocławskie Centrum Tańca, pl. Solidarności 1/3/5, bilety: 15 zł do nabycia w siedzibie Szkoły Tańca An Najma (ul. Krasińskiego 15a) lub w WCT w dniu imprezy (liczba miejsc ograniczona)

Gala taneczna poświęcona wszelkim tanecznym kolorom Orientu. Na jednej scenie zaprezentują się tancerze takich odmian tańca orientalnego, jak: taniec brzucha, bollywood, tribal fusion, American Tribal Style, kollywood, taniec orientalny i tribal w fuzjach z rekwizytami i innymi stylami tańca, takimi jak flamenco, tańce indyjskie czy azjatyckie. Na jednej scenie zobaczymy utytułowane i mniej znane tancerki orientalne z Polski, grupy amatorskie i pół-profesjonalne oraz tancerza z Czech

Czas trwania: 2 godziny info@an-najma.pl Organizator: Szkoła Tańca Orientalnego An Najma telefon: 503 145 043

 

Radiovidmo + Gypsy and the Acid Queen

Radiovidmo + Gypsy and the Acid Queen

Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, godz. 20.00, bilety 20 zł

RADIOVIDMO /alternative songs/ - zespół gra od dwóch lat,stara się odbiegać od tradycyjnego tworzenia „piosenek” na rzecz szeroko pojętego eksperymentu: w zakresie komponowania, brzmienia i ogólnych przyzwyczajeń słuchacza. Konceruje w małych klubach i galeriach sztuki, w miejscach pozwalających nadać występom kształt hipnotycznego spektaklu. 

GYPSY AND THE ACID QUEEN /rock, improvised, psychedelic/ - solowy projekt Kuby Jaworskiego (wcześniej m.in. gitarzysta Vallium). Wykorzystując technikę loopowania dźwięków gitary beatboxu oraz wokalu, sam na scenie tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Projekt istnieje od sierpnia 2014 roku i ma już na koncie kilkadziesiąt koncertów. 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny
Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. W jej najbliższym sąsiedztwie znajdują się także m.in. orientalny Ogród Japoński, Przystań Zwierzyniecka oraz zoo z Afrykarium.
 
 • sobota godz. 21.30 Katedra Demokracji
 • niedziela godz. 21.30 Cztery Żywioły

Niedziela, 17 maja 2015 r.

 

Dżungla Tajemnic - festyn majówkowy

Dżungla Tajemnic  festyn majówkowy

17 maja, godz. 9.00-14.00, Centrum Sportowe Hasta la Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

W imieniu studentów Wyższej Szkoły Bankowej zapraszamy wszystkie dzieci na majówkę rekreacyjną organizowaną 17 maja w Hasta la Vista! Start imprezy o godzinie 9.00. Przewidujemy moc atrakcji, między innymi stacje z konkursami, gadżety, dyplomy, prezentacja rowerów Hand Bike i wiele innych.

 

Niedziela w Ogrodzie Botanicznym

Niedziela w Ogrodzie Botanicznym

niedziela 17 maja, od godz. 9.00
 • od godz. 9.00 kiermasz roślin Szkółki Roślin Ozdobnych K. i T. Grochowskich
 • godz. 12.00 zbiórka pod dębem przy Alei prof. F. Paxa, spacer ze specjalistą w Dziale Systematyki Roślin
 • godz. 13.30 zbiórka pod dębem przy Alei prof. F. Paxa, warsztaty „Rozmnażanie bylin przez podział”

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu


Wycieczka od Rynku do Sky Tower – niedziela w godz. 9.00-11.00.
Osoby dorosłe: 25 zł  Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Informacje i zapisy tel. 696 355 603.

 

Kino Nowe Horyzonty, poranek dla dzieci z muzyką na żywo

Kino Nowe Horyzonty, poranek dla dzieci z muzyką na żywo

godz. 10.00, bilety 12/15 zł

Jak elektroniczne dźwięki pasują do Charliego Chaplina? O tym będzie można przekonać się w niedzielny poranek. Klasyka kina niemego – dwa filmy słynnego komika w meloniku zostaną wyświetlone z nową ścieżką dźwiękową na skrzypce, taśmę i elektronikę na żywo w wykonaniu Adama Porębskiego.

W programie:

 • Charlie włóczęga / The Vagabond (1916, 20')
 • Charlie w Music-Hallu / A Night in the Show (1915, 20')

Pokaz filmów zostanie poprzedzony krótkim wprowadzeniem i prezentacją wykorzystywanych instrumentów elektronicznych.

 

Teatr Bąbli: „Skąd się biorą kolory”– spektakl dla najmłodszych - premiera

Teatr Bąbli: „Skąd się biorą kolory”– spektakl dla najmłodszych  premiera

godz. 10.00 i 11.30,Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

Premierowy spektakl pt. „Skąd się biorą kolory?” opowiada o ogrodniczce, która dostrzega szarość w swoim ogrodzie. Tęskni za kolorami i postanawia je odnaleźć.

 

Festiwal Smakow Dolnoslaskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.00, ul. Zwycięska 4-8 (teren DODR), wstęp wolny

Regionalne produkty naturalne i ekologiczne, wyroby rzemieślnicze, mikrofirmy dolnośląskie prezentują swoje wyroby. Można bezpośrednio spotkać się z producentami, którzy chętnie opowiadają o swojej pracy wykonywanej z pasją. Dla najmłodszych w każdą niedzielę moc atrakcji. Najbardziej popularne do tzw. dmuchańce i kucyki Fredek i Beza.

 

Targi Mother & Baby

Targi Mother & Baby

sobota-niedziela, start godzina 10.00, wstęp: dorośli 15 zł dzieci i atrakcje dla nich bezpłatnie

Targi Mother & Baby to największe w Polsce targi kierowane do rodziców spodziewających się dziecka oraz do rodziców tych najmłodszych pociech do 6 r.ż. To okazja do SUPERZAKUPÓW i nie tylko.

STREFA MEDYCZNA, m.in

 • bezpłatne konsultacje medyczne dla kobiet w ciąży USG i ktg
 • bezpłatne badanie stomatologiczne i laryngologiczne dla dzieci

STREFA WYSTAWCÓW:

 • ponad 80 wystawców z branży dziecięcej zaoferuje swoje produkty młodym i przyszłym rodzicom

STREFA WARSZTATÓW I WYKŁADÓW m.in.

 • Odzyskaj blask po ciąży
 • Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku? (warsztaty)
 • Jak wiązać chusty i czy są dobre dla kręgosłupa dziecka? (warsztaty)

POZA TYM: wyścigi raczkujących maluchów, tatusiowie w ciąży, pokazy mody, fitness z maluszkami, warsztaty udzielania pierwszej pomocy dziecku oraz ciekawe wykłady. Więcej czytaj tutaj

 

COCOFLI dzieciom: czytanki i warsztaty

COCOFLI dzieciom: czytanki i warsztaty

godz. 11.00, Kawiarnia Cocofli ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Co tydzień o godz. 11.00 odbywać się będą bezpłatne warsztaty dla dzieci. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka. Warsztaty inspirowane będą książką, bo książka gra w Cocofli jedną z głównych ról (obok kawy, dobrego wina i słodkości z małych manufaktur). Poprowadzi je profesjonalna aktorka Katarzyna Janekowicz.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, począwszy od 16 maja, aż po pierwsze śniegi.

Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.

 

3. Przygotuj się do 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking

3. Przygotuj się do 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking

zbiórka o 11.00 (radzimy być 5 minut wcześniej) przy pomniku Chopina w parku Południowym, niedziela 17 i 24 maja, bezpłatnie

Kolejny bezpłatny trening przygotowujący do 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking tym razem prowadzony przez Acteam Marcin Wroński. Od 22 lat związany z aktywnością i sportem, pasjonat sportów walki i outdoor. Doświadczony instruktor i trener personalny. Specjalizuje się w outdoorowym, ogólnorozwojowym, zdrowotnym treningu wytrzymałościowo-siłowym. Kontakt do organizatorów 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Rafała Dutkiewicza: zawody@mistrzostwawroclawia.pl, tel. 71 797 60 80 lub 535 200 621.

 

Targi nieruchomości \" data-mce-src=

Targi nieruchomości Przyjdź, kup i zamieszkaj na swoim

sobota-niedziela godz. 10.00-16.00, Hala Orbita, bilety 10 zł, bilety rodzinne 15 zł

Swoje oferty zaprezentuje ponad 70 wystawców. Pokazane zostaną nowe inwestycje, będą seminaria i warsztaty. Nie zabraknie informacji prawno-kredytowych niezbędnych do zakupu mieszkania, m. in. najnowsze przepisy dotyczące kredytów w programie dopłat „Mieszkanie dla Młodych”. W strefie Centrum Bezpłatnych Porad specjaliści z wielu dyscyplin (m .in. doradcy finansowi, architekci wnętrz, projektanci systemów tzw. inteligentnych wnętrz) będą przez dwa dni targowe udzielali bezpłatnych porad. Na targach przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw dla dzieci, z konkursami dla najmłodszych i rodziców.

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ścianka wspinaczkowa CW Tarnogaj ul. Nyska 59, czas trwania ok. 4 tygodnie, bilety wg. cennika ściany wspinaczkowej. W dniach 17.05 - 14.06.2015 trwać będzie II edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej 2015. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.centrumwspinaczkowe.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Ściana honoruje karty typu: MultiSport, Ok System Zapraszamy wszystkich chętnych do startu. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

III Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

III Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

WRĘCZENIE NAGRÓD I KONCERT LAUREATÓW: w niedzielę 17 maja, w godz. 15.00-17.00, w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP, przy ul. Piłsudskiego 105.

Wstęp wolny!

Organizatorzy zapraszają zarówno uczestników, jak i widzów, wszystkich miłośników muzyki i dobrej zabawy.

 

IV Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych REKON

IV Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych REKON

sobota godz. 10.00-18.00, niedziela godz. 10.00-17.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

W prezentacji, poza rekonstrukcjami i pojazdami, wezmą udział przedstawiciele m.in. wojska, policji, straży miejskiej i straży pożarnej. W ramach REKON-u zorganizowane zostaną następujące imprezy: - prezentacja GRH i pojazdów militarnych, - seminarium nt. udziału Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju, - rekonstrukcje bitew historycznych, - pokazy orkiestr służb mundurowych, - giełda kolekcjonerska.

PROGRAM niedziela

 • 10.00-17.00 – wystawa
 • 12.20  rekonstrukcja historyczna
 • 13.00-15.00  pokazy musztry paradnej i orkiestr służb mundurowych
 • 10.10-15.30  Seminarium nt. Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju

 

Piknik towarzysko-rekreacyjny na Wyspie Słodowej

Piknik towarzysko-rekreacyjny na Wyspie Słodowej

godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Program

 • Plastyczne Trele Morele-zbudujemy i namalujemy wszystko, co chcemy (mamy kredki, ale możecie też przynieść swoje materiały plastyczne + kartony, gazety i czego dusza zapragnie)
 • Bill Bombardil Show  nauczymy się sztuczek i trików
 • Teatr Ognia Osculum Ignis
 • Wychowanie Fizyczne czyli piłki, lotki, karty, szachy... 
 • Czaisz? Herbaciarni
 • Zupa Zielonej Pandy – Zrób sobie zupę
 • HAU-HAU!  dowiemy się co lubią nasi przyjaciele i jak o nich dbać. Samopomoc – Psiarze psiarzom
 • Kram Ram Pam Pam (SWAP): wymieniajmy się wszystkim czym chcemy. Bluzka za płytę, płyta za kamyczek, kamyczek za uśmiech (zgłoszenia: wyspaslodowa7@gmail.com)
 • Sztuka, muzyka, punkt informacyjny WS7 - Punkt Informacyjny

 

Wycieczki z przewodnikiem entrum Poznawczego Hali Stulecia - WUWA

Wycieczki z przewodnikiem entrum Poznawczego Hali Stulecia  WUWA

godz. 12.00

Piesze wędrówki z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12.00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie ma rezerwacji miejsc. 

 

Piknik informacyjny w Parku Stajomiejskim - Wrocław 2030

Piknik informacyjny w Parku Stajomiejskim - Wrocław 2030

Park Staromiejski, 12.00-18.00

Już 17 maja w godzinach 12.00-18.00 każdy będzie mógł zgłosić swoje pomysły na wygląd naszego miasta w 2030 roku. W tym dniu w Parku Staromiejskim stanie punkt informacyjny, w ramach którego wrocławianie będą mogli uzyskać informacje o planach dotyczących stworzenia nowej strategii rozwoju miasta. 

W ramach wydarzenia odbędzie się także sesja zdjęciowa, dla tych którzy będą chcieli podzielić się swoimi przemyśleniami na stronie projektu strategii Wrocław 2030. Oprócz zbierania pomysłów, nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Obok punktu informacyjnego będą odbywały się gry i zabawy z animatorkami, które zaopiekują się dziećmi, gdy ich rodzice będą rozmawiali o przyszłości miasta.

 

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, sobota-niedziela, centrum otwarte od godz. 10.00, obowiązuje rejestracja

FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim) godz. 15:00 FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim) Sobota godz. 17:00, Niedziela godz. 15:30 Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis, Workshops cena 30zł za 1.5h. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem przez wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Wyrusz z Zosią do bajkowej krainy – bezpłatny spektakl teatralny dla dzieci

Wyrusz z Zosią do bajkowej krainy – bezpłatny spektakl teatralny dla dzieci

niedziela 17 maja, godzi. 13.00, 15.00 i 17.00, Park Handlowy Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6, wstęp wolny

„Cztery mile za piec” autorstwa Marii Kownackiej to ciepła i pełna humoru opowieść o przygodach małej Zosi, która wyrusza na poszukiwania zaginionej lalki Petroneli. W celu odnalezienia zguby udaje się do Baśniowej Krainy. Z pomocą małym widzom i Zosi przyjdą niezwykłe baśniowe postaci.

Biorąc udział w comiesięcznych spotkaniach, maluchy zbierają pieczątki na specjalnej ulotce. Każdy, kto zbierze minimum cztery stemple i dokończy zdanie „Bajeczne niedziele to świetna zabawa, bo…”, ma szansę zdobyć atrakcyjne nagrody – tablety oraz konsole. Nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych odpowiedzi.

 

Drugie urodziny Krzywego Komina

Drugie urodziny Krzywego Komina

sobota godz. 10.00-22.00, niedziela godz. 10.00-22.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Organizatorzy zapraszają do odkrycia, m.in. 5 pracowni Krzywego Komina: MEBLA, ARCHITEKTURY, FOOD DESIGN, AUDIOWIZUALNEJ i DESIGNERA BIZNESU. Program uzupełnią warsztaty i animacje rodzinne oraz działania dla najmłodszych i seniorów. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zarazimy Was kreatywnością

 • niedziela mi. warsztaty: Wordpress bez tajemnic, ogrody wertykalne, Papierowy Wrocław Renowator mebli Artystycznych – warsztaty pokazowe,szkolenie Rodzinne animacje dla dzieci

 

Koń bandyta oraz rumak Bogusława Lindy pobiegną na Partynicach!

Koń bandyta oraz rumak Bogusława Lindy pobiegną na Partynicach!

godz. 14.45, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice, wstęp wolny

W najbliższą niedzielę pobiegną m.in. Brego - koń aktora Bogusława Lindy oraz Sang Jang - koń bandyta, który zadebiutuje w biegu z przeszkodami. Na Partynice trafił, jako koń niebezpieczny dla ludzi, którego nie sposób było okiełznać. Okiełznać go postanowił obecny dyrektor wrocławskiego hipodromu Jerzy Sawka. Postawił na metodykę pracy potocznie zwaną "zaklinaniem koni". Bazuje ona na zrozumieniu logiki zwierzęcia i jego naturalnych zachowań. Po trzech miesiącach pracy rozpoczął treningi dla koni wyścigowych. W najbliższą niedzielę Sang Janga zobaczymy w międzynarodowej gonitwie z przeszkodami na dystansie 3800 metrów. 

 

II wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim - piknik edukacyjno-rekreacyjny

II wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim - piknik edukacyjno-rekreacyjny

gody. 13.00-18.00, Stadion MKS Parasol Wrocław, ul. Lotnicza 72

W hołdzie najodważniejszemu żołnierzowi II wojny światowej odbędą się imprezy różnego rodzaju. Szczególnie polecamy zgłaszanie się do biegu i turnieju szachowego.

 • 13.15 - Bieg im. Rotmistrza Pileckiego, bieżnia na stadionie MKS Parasol (rodziny z dziećmi), dystans 2km
 • 13.00-18.00 - Stoiska edukacyjne GHE Młot - grupa historyczno-edukacyjna zaprezentuje stroje i broń z czasów rtm. Pileckiego
 • od 13.00 - turniej szachowy        
 • 14.00 - prelekcja i pokaz walki bronią białą, prowadzony przez ARMA PL Wrocław
 • 15.00 - II Bieg im. Rotmistrza Pileckiego (młodzież w wieku 15-25 lat), dystans 2,4 km
 • 16.00 - Prelekcja kombatanta Stanisława Wołczaskiego, Powstańca Warszawskiego

Zgłoszenia do biegu oraz turnieju szachowego przyjmowane na miejscu. Jednak w razie wcześniejszego zdecydowania się na uczestnictwo prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na: ghe.mlot@wp.pl lub telefonicznie 698010150 (w godzinach 17:00-22:00). Więcej na FB Inicjatywy Historycznej.

 

Wieża Widokowa Katedry Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim

Wieża Widokowa Katedry Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim

piątek 14 - 17 i 19.30 - 21.30, sobota 19.30 - 21.30, niedziela 14.00 - 16.00

Widok z tarasu wieży Katedry Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela, znajdującej się w centrum Wrocławia. W drodze na taras możliwość zobaczenia wystawy misyjnej. Również możliwość zwiedzenia Katedry w godzinach wieczornych.

Wejściówki na wieżę 5 zł normalny, 4 zł ulgowy. Opłata przeznaczona jest na prace renowacyjne przy zabytkowych kościołach należących do Katedry.

 

Ethnos- kultury świata - Wielka Wyspa jak Kuba gorąca!

Ethnos – kultury świata – Wielka Wyspa jak Kuba gorąca!

17 maja 2015 r. start godz. 16.00, wstęp wolny, Światowid, ul. Sempołowskiej 54A

Z gościnnym udziałem tancerzy Torres Art Studio oraz zespołu Jose Torres & Havana Dreams.

Dzięki pulsującym kubańskim rytmom, które zabrzmią w Światowidzie w ramach kolejnej odsłony imprezy Ethnos – kultury świata, wrocławska Wielka Wyspa ma szansę stać się tak samo gorąca jak Kuba! A kulturę kubańską i klimat ulic Havany smakować będziemy wielozmysłowo. Nie zabraknie  fotorelacji z podróży, jak i opowieści samych Kubańczyków. Dowiemy się wiele o tym ciekawym kraju, jego kulturze, życiu mieszkańców, jak i obecnej sytuacji społeczno-politycznej Kuby.

 

Wiosenne spotkanie z Japonią w Ogrodzie Japońskim

Wiosenne spotkanie z Japonią w Ogrodzie Japońskim

godz. 16.00-18.00, opłata: bilet wstępu do Ogrodu Japońskiego

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI zaprezentuje sztuki walki japońskim mieczem: iaido oraz kendo. Osoby chętne zapraszamy do udziału w warsztatach.
Zainteresowani będą mogli także przypatrzeć się ceremonii zakładania oryginalnego japońskiego kimona, a miłośników gier logicznych zapraszamy do spróbowania swoich sił w tradycyjnych grach azjatyckich: Shogi oraz Go.

 

Mecz żużlowej ekstraligi Betard Sparta Wrocław – SPAR Falubaz Zielona Góra

Mecz żużlowej ekstraligi Betard Sparta Wrocław – SPAR Falubaz Zielona Góra

godz. 16.45, Stadion Olimpijski

W niedzielę, 17 maja, żużlowcy Betardu Sparty Wrocław zmierzą się z zespołem SPAR Falubaz Zielona Góra w zaległym meczu 1. kolejki ekstraligi. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Wrocław.

 

Wiosenne aktywne weekendy-bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu!

Wiosenne aktywne weekendy – bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu!

godz. 17.00-18.00, Kuźnia Satysfakcji Moje Chwile, wstęp wolny

BOOT CAMP to trening na świeżym powietrzu wprowadzający elementy zabawy zespołowej i rywalizacji. Bawimy się jak dzieci, wzmacniamy mięśnie, budujemy kondycję i spalamy tłuszcz. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrych butów i wygodnego ubrania, w którym z czystym sumieniem będziecie się czołgać, robić pompki, niezliczone rodzaje burpees czy deski. Każdy trening został przygotowany przez trenerkę certyfikowaną przez BOOT CAMP POLSKA. Następne terminy będziemy ustalać i podawać na bieżąco. Zapisy: kuznia@kuzniasatysfakcji.pl tel. 537 503 533.

 

XXIV festiwal Maj z Muzyką Dawną – Majówka u Bacha

XXIV festiwal Maj z Muzyką Dawną – Majówka u Bacha

15-31 maja, wstęp na wszystkie koncerty wolny

W repertuarze znajdą się nie tylko największe dzieła poświęcone temu wybitnemu kompozytorowi, ale również inne aranżacje muzyki dawnej wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginałach bądź kopiach instrumentów pochodzących z epoki.

 • 17 maja (niedziela), Ząbkowice Śląskie, uczniowie klasy harfy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia we Wrocławiu i Zespół Muzyki Dawnej „Tiboryus”, godz. 17.00 – Ząbkowickie Centrum Kultury, Rynek 24

 

Freddie Mercury Rock-Operowo

Freddie Mercury Rock-Operowo

Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, godz. 17.00, bilety: 90/120/150 zł

Koncert poświęcony pamięci wokalisty i muzyka zespołu Queen. Farrokh Bulsar, czyli Freddie Mercury, był zafascynowany operą i baletem. Dlatego podczas koncertu będzie można usłyszeć śpiewaków operowych i zobaczyć etiudy baletowe, ale w zaskakującym połączeniu z wokalistami pop-rockowymi. Towarzyszyć im będą tancerze i instrumentaliści, efekty wzmocnią nowoczesne multimedia i wizualizacje. Usłyszymy wielkie przeboje Queen: We Are The Champions, Another One Bites the Dust, Don’t Stop Me Now czy Bohemian Rhapsody w nowych aranżacjach w wykonaniu orkiestry symfonicznej, solistów i chóru.

 

Koncert z okazji Dnia Matki \" data-mce-src=

Koncert z okazji Dnia Matki Mamo, bądź zawsze!

godz. 17.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki. W programie: najlepsi wykonawcy, artyści Wrocławia! Przeżyjcie ten niedzielny wieczór razem z nami - w kole twórczych, utalentowanych ludzi, w atmosferze ciepła, muzyki, poezji, sztuki.

 

Stół osobliwy. Thierry De Mey IV

Stół osobliwy. Thierry De Mey IV

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii, bilety 15 zł

Hashtag Ensemble to zespół, a właściwie artystyczna spółdzielnia”, złożona z młodych, ale już wielokrotnie docenianych i nagradzanych polskich muzyków. W swojej działalności zespół koncentruje się na niekonwencjonalnym podejściu do wykonań i na poszukiwaniach najciekawszych dróg w muzyce najnowszej. Podczas wrocławskiego koncertu usłyszymy jedno z najbardziej znanych dzieł Thierry’ego De Meya – Musique de table na trzech muzyków, a także Suitę warszawską II: Warsaw music Wojciecha Błażejczyka.

 

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław  Legia Warszawa

Stadion Wrocław, godz. 18.00

W niedzielę, 17 maja, piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się z Legią Warszawa w meczu 32. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 na Stadionie Wrocław.

 

Jacaras – taneczna muzyka dawnej Hiszpanii

Jacaras – taneczna muzyka dawnej Hiszpanii

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 18.00, bilety: 25 zł - przedsprzedaż, 30 zł - w dniu koncertu

 „Jacaras” w języku hiszpańskim oznacza „grupę zuchwałych młodzieńców, która śpiewając i hałasując, przemierza nocne ulice miasta”. Zespół odtwarza XVII- i XVIII-wieczne utwory gitarzystów hiszpańskich i uwspółcześnia takie formaty, jak: tarantela, fandango czy folia. Jaracas tworzą gitarzyści: Łukasz Figiel, Mateusz Ławniczak, Martin Złotnicki, Łukasz Oleszek i meksykańska wokalistka Julieta Gonzalez-Springer. Brzmienie gitar uzupełnia dźwięk timple, czyli tradycyjnego instrumentu szarpanego z Wysp Kanaryjskich. Gra na nim Piotr Zaleski, założyciel zespołu i prowadzącego klasę gitary w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Występ Jacaras jest ostatnim tegorocznym koncertem w ramach cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza.

 

Treniengi kendo - pokazy

Treniengi kendo  pokazy

godz. 19.00-21.00, Hala MCS Parkowa, ul. Parkowa 14-16, wstęp wolny

Wrocławski klub kendo Ryushinkai zaprasza do obejrzenia treningu kendo - szermierki japońskiej. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się podstawowych zasad kendo, obejrzeć  walkę zawodników w zbrojach oraz zasięgnąć informacji o możliwościach
zapisania się na regularne zajęcia.

 

Buckminster Fuller - The history and mystery of the universe

Buckminster Fuller  The history and mystery of the universe

niedziela-poniedziałek (16-18 maja), godz. 19.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety: 10 zł

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza widzów dorosłych na unikatowy pokaz spektaklu  R. Buckminster Fuller: The History (and Mystery) of the Universe,  czyli HISTORIA (i tajemnica) WSZECHŚWIATA autorstwa D. W. Jacobsa, na podstawie życia, pracy i tekstów R. Buckminstera Fullera (wyk. David Novak). Spektakl miał swoją prapremierę  w San Diego Repertory Theatre w 2000 r. Grany był również przez teatr Foghouse z Ronem Campbellem w roli głównej, który odegrał ponad 600 spektakli w San Francisco, Chicago i Seattle (Intiman Theatre).

Spektakl zostanie zagrany w języku angielskim, z polskimi napisami – na scenie. Więcej czytaj tutaj.

 

Teatr ToTu: ROCKY FREAKSHOW

Teatr ToTu: ROCKY FREAKSHOW

godz. 19.00, ul. Hubska 6, bilety 15/30 zł
Teatr i zabawa w jednym. Zarówno aktorzy, jak i publiczność będzie mogła wziąć udział w niezwykłym balu w domu Frankensteina! Młodzi twórcy nie oszczędzają się w pomysłach i realizacjach. Na przygotowaniach sięgają po każdy rodzaj groteski, kiczu i spopularyzowanej w internecie tandety. W spektaklu usłyszymy kultowe teksty doskonale znane nam z sieci YT, memów i nie tylko.
 

 

Full Drive - koncert Henryka Miśkiewicza

Full Drive  koncert Henryka Miśkiewicza

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, godz. 19.00, bilety: 50 zł w: Vertigo, De’Molika i na biletin.pl

Koncert z cyklu „Akustyczny Jazz”. Energetyczne połączenie jazzu, funky, swingu i bluesa w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów. Legendarny saksofonista Henryk Miśkiewicz zagra z zespołem muzyków w składzie: Marek Napiórkowski na gitarze, Sławek Kurkiewicz na gitarze basowej oraz Michał Miśkiewicz na perkusji.

 

 

Koncert One Man Madness – Limboski solo

Koncert One Man Madness – Limboski solo

Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, godz. 19.00, bilety: 15 zł - przedsprzedaż, 20 zł - w dniu koncertu

Klimatyczne, dźwiękowe felietony Limboskiego, inspirowane czasem spędzonym w Indiach. Podczas pobytu tam muzyk uczył się gry na sitarze, tradycyjnym indyjsko-perski instrumencie, i klasycznego śpiewu kyal. Po powrocie zabrał się już do pracy nad nowymi piosenkami. Jak sam twierdzi: „Muzyka ma tysiące twarzy – zatracam się czasem w jakimś gatunku, by potem odbić się od dna i zauroczyć się innym. Ale z biegiem lat muszę stwierdzić, że i tak najpiękniejszy jest rock'n'roll!”. 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny
Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. W jej najbliższym sąsiedztwie znajdują się także m.in. orientalny Ogród Japoński, Przystań Zwierzyniecka oraz zoo z Afrykarium.
 • niedziela godz. 21.30 Cztery Żywioły

Atrakcje we Wrocławiu

  

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie - "czerwona" i "żółta" kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje "Juliusz" i "Baba Jaga"..

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Świstak 
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł 
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę