Wrocław na weekend: 1-3 kwietnia 2016 [WYDARZENIA]

Zaczyna się Miesiąc Lwowski – urozmaicony program artystyczny przygotowany we współpracy z ukraińskimi artystami. Znajdą się w nim koncerty, debaty, spotkania literackie, wystawy, performanse, animacje dla dzieci, a także projekcje filmowe. Rusza też przegląd kina włoskiego. Sezon po zimie rozpoczyna Ogród Japoński i park linowy na Wyspie Opatowickiej. Będzie akcja sadzenia lasu w Świniarach.


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 1 kwietnia 2016 r.

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00 ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Wystawa: Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

Wystawa: Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

wystawa do 31 lipca, Oddział Muzeum Miejskiego – Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35

Retrospektywna wystawa malarza, grafika i architekta  Heinricha Tischlera (1892-1938), ucznia wybitnego architekta Hansa Poelziga oraz słynnego malarza Otto Müellera. Ostatnia ekspozycja prac tego artysty odbyła się we Wrocławiu 85 lat temu. Wystawę uzupełniają prac artystów żydowskich międzywojennego Wrocławia: Isidora Aschheima, Käte Ephraim-Marcus, Emmi Pick, Jechiela Schulsingera. Łącznie pokazanych zostanie ponad 100 ocalałych dzieł.

 

Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym

Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym

1 kwietnia, godz. 9.00-14.00, wstęp wolny lub rejestracja online: www.rekrutacja.up.wroc.pl

Organizatorzy zapraszają do laboratoriów, pracowni, klinik i sal wykładowych, przedstawią naukowców, wykładowców i studentów. Od 9 rano w dwóch kampusach: na Biskupinie i na placu Grunwaldzkim można będzie poznać ofertę edukacyjną uczelni: kierunki studiów, specjalności i zasady rekrutacji, czy naukowców międzynarodowych projektów. Informacje pod tel. 71 320 10 75, e-mail: rekrutacja@up.wroc.pl

 

Dzień otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Dzień otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

1 kwietnia, godz.10.00, Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Kamienna 43 (vis-à-vis kampusu)

W programie prezentacje, spotkania z przedstawicielami wydziałów i studentami, zostaną omówione zasady rekrutacji. Młodzi ludzie poznają kampus – od akademików i biblioteki począwszy, po kompleks budynków dydaktycznych, klub, stołówki i basen. Będą zabawy i konkursy. Kandydaci na studia  będą mogli wybrać swój kierunek na czterech wydziałach:

 • Nauk Ekonomicznych,
 • Inżynieryjno-Ekonomicznym,
 • Zarządzania, Informatyki i Finansów
 • Ekonomii, Zarządzania i Turystyki.

 

Ogród Japoński otwarty po zimie

Ogród Japoński otwarty po zimie

od 1 kwietnia do 31 października, ul. Mickiewicza, czynny w godz. 9.00-19.00. bilety 2/4 zł, karnet roczny 20 zł

Wrocławski Ogród Japoński to miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa.

W tym sezonie, odwiedzający wrocławski Ogród Japoński mogą już bezpiecznie spacerować i fotografować się na drewnianym łukowym mostku, który został poddany renowacji.

 

Beer Geek Madness 4 – festiwal piwa

Beer Geek Madness 4 – festiwal piwa

od 30 marca do 2 kwietnia, Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100

Gratka dla miłośników dobrego piwa. Przygotowano prawdziwą piwną eskapadę. Od Stanów Zjednoczonych przez Berlin i Wrocław aż do Japonii. Każdego dnia od godziny 19.00 w 7 lokalizacjach będzie można brać udział w różnych wydarzeniach. Wstęp wolny, przy regularnej sprzedaży piwa przez lokale. 2 kwietnia odbędzie się finał BGM, w Zaklętych Rewirach, wstęp płatny w cenie pakietu Beer. 

 

Aleja Dinozaurów

Aleja Dinozaurów

do 4 kwietnia, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, wstęp wolny

Prezentowanych jest 12 dinozaurów, w tym jeden w sklepie IKEA. Wśród nich znajdzie się figura Allozaura mierząca blisko 3 m wysokości i długa na 7,5; do tego Stegozaur, Wulcanodon, Dryozaur i kilka innych przedstawicieli wymarłych gatunków. Najmłodsi mogą odwiedzić jeszcze ekspozycję złożoną z trzech części. Pierwszą z nich stanowią makiety (dioramy) przedstawiające wymarłe środowiska. Druga diorama prezentować będzie fragment poszycia lasu karbońskiego. Dopełnieniem ekspozycji są skamieniałości.

 

Tesla vs Edison

Tesla vs Edison

1 kwietnia, godz. 10.30, 2-3 kwietnia, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25/20 zł

To trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. 

 

Przystanek Lwów

Przystanek Lwów

od 1 kwietnia do 1 maja, Hala Stulecia

Przystanek Lwów w ramach Miesiąca Lwowskiego ESK Wrocław 2016 to przygotowywany przez Halę Stulecia program zwiedzania wystawy pt.: Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa Janusza Witwickiego. 

Od strony Rynku przy bramie do Przejścia Garncarskiego – Przystanku Lwów, w ustalonych godzinach będzie można meleksem turystycznym pojechać do Hali w celu zwiedzenia Panoramy. W Hali Stulecia, będzie można obejrzeć film Makieta – opowieść panoramiczna, przedstawiający niezwykłą historię powstania Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa i jej powojennych losów, aż do otwarcia wystawy. 

Projekcje:

 • 1.04, godz. 11.00, 13.00, 15.00
 • 2.04, godz. 11.00, 13.30, 15.30
 • 3.04, godz. 11.00, 13.00, 15.00
 • 10.04, godz. 11.00, 13.00, 15.00

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starego Miasta – codziennie od pn.-pt, w godz. 10.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927 - 1932

Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932

od 31 marca do 5 czerwca, godz.11.00-17.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

Wystawa po raz pierwszy przedstawia wszystkie wzorcowe osiedla w jednym miejscu. To okazja, by pokazać pierwotny wystrój kuchni, pokoju jadalnego i dziennego z osiedla Neubühl w Zurychu, wyposażenie sypialni z osiedli w Brnie i Stuttgarcie, czy lampy, naczynia i zabawki z osiedla Baba w Pradze. Specjalnie na potrzeby ekspozycji, przygotowane zostały także prezentacje ukazujące dzisiejszy stan zachowania osiedli Werkbundu.

Weissenhof, Nový Dům, WuWA, Neubühl, Lainz, Baba – eksperymentalne osiedla Werkbundu zbudowane w Europie w latach 1927-1932 w znaczącym stopniu wpłynęły na rozwój architektury światowej. Jest ich zaledwie sześć – w Niemczech, Polsce, Czechach, Szwajcarii i Austrii.

 
Wiosenny Restaurant Week

Wiosenny Restaurant Week

od 1 do 10 kwietnia, Wrocław – różne lokalizacje wg programu dnia, rezerwacje na stronie organizatora festiwali

Chętni będą mieli okazję spróbowania „trzydaniowego doświadczenia restauracyjnego”, czyli przystawki, dania głównego i deseru w cenie 39 zł! Dotyczy to wszystkich 21 wrocławskich lokali, które w festiwalu wezmą udział. Menu przez nie przygotowane to autorskie propozycje szefów kuchni. Jakie to propozycje, można sprawdzić na stronie organizatora i już zarezerwować sobie stolik. strona www organizatora

.

Uliczka Lwowska

Uliczka Lwowska

od 1 kwietnia do 1 maja, godz. 12.00-21.00, Przejście Garncarskie

Aranżacje scenograficzne w Przejściu Garncarskim przywołujące lwowską architekturę, prezentacje kulturalne i kulinarne, aromat kawy i czekolady, wprowadzą nas w atmosferę i klimat współczesnego Lwowa. Nie zabraknie rzemiosła artystycznego, współczesnego designu oraz działań animacyjnych angażujących zarówno dzieci, jak i rodziców. Na uliczce usłyszymy także DŹWIĘKI ZE WSCHODU.

 • w godz. 12.00-21.00 Majsternia Smaku / Majsternia metalu і skóry / Majsternia Malarska / Majsternia Zabawy

 

Wszechświatowy Dzień Krasnoludka z Gitarą na Rynku

Wszechświatowy Dzień Krasnoludka z Gitarą na Rynku

1 kwietnia, godz. 12.00, Rynek

W samo południe obok Pręgierza wystąpi Gitarowa Orkiestra Krasnoludków. Aby stworzyć orkiestrę, organizatorzy potrzebują małych (i dużych) gitarzystów. Zapraszają zorganizowane grupy krasnoludków oraz pojedyncze krasnale do wspólnej zabawy. Trzeba zabrać z sobą gitarę: akustyczną, elektryczną, może być też zabawkowa albo wycięta z papieru, może być ukulele, bałałajka albo mandolina od dziadka i dołączyć z dziećmi do wspólnego grania.

Będą szczudlarze, animatorzy zadbają o kolorowe malowidła na twarzach i miliony baniek mydlanych dookoła. W programie także liczne konkursy z nagrodami. Na koniec wspólne zagranie i zaśpiewanie hymnu: „My jesteśmy Krasnoludki” oraz Pochód Wrocławskich Krasnali. 

W razie bardzo złej pogody impreza odbędzie się w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 (niedaleko Galerii Dominikańskiej).

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą

Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą

od 1 do 30 kwietnia, czynne od 11.00, Przejście Garncarskie 2 wstęp wolny

Przez cały kwiecień będzie działała Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą (I piętro), stanowiącej klub festiwalowy, miejsce spotkań i serce projektu Wrocław-Lwów. W klubie królować będą ukraińskie dźwięki, lwowskie smaki i aromaty oraz swobodna atmosfera kawiarni artystycznej. To tutaj odbywać się będą koncerty, spotkania literackie, debaty, animacje i zabawy dla dzieci i jam sessions do rana. Kawiarnia gościć będzie blisko 100 ukraińskich artystów z różnych dziedzin sztuki, intelektualistów, pisarzy, poetów i menedżerów kultury.

1 kwietnia

 • godz. 15.00 – debata: CZY PRZESZŁOŚĆ MIASTA MA PRZYSZŁOŚĆ? Taras Wozniak & Karol Modzelewski & Edwin Bendyk
 • godz. 20.00 – koncert Hycz Orkestra

  

Wystawa: „Do przytulenia” Marii Downarowicz

Wystawa: „Do przytulenia” Marii Downarowicz

od 1 do 28 kwietnia, Galeria PHOTO ZONA/Ośrodek Kultury i Sztuki, ul. Rynek-Ratusz 24

Maria Magdalena Downarowicz – utalentowana dziewczyna z Wrocławia. Po liceum wyjechała do Anglii, gdzie ukończyła studia na kierunku Fotografia Mody na University of the Arts London. Jej prace były wystawione w 2010 w Richard Young Gallery w Londynie, a także publikowane na łamach takich magazynów, jak Dazed And Confused, ID Magazine, Guardian, Cooltura.

 

 

Ukrajins\'kyj Zriz: Przeobrażenia

Ukrajins'kyj Zriz: Przeobrażenia

Kamienica / Rynek 25, wstęp wolny

Ukrajins’kyj Zriz, czyli Ukraiński Przekrój to obraz ukraińskiej sztuki współczesnej. Na sześciu poziomach kamienicy Rynek 25 we Wrocławiu, od piwnicy aż po dach, powstała najobszerniejsza i najpełniejsza wystawa ukraińskiej sztuki współczesnej – malarstwo, rzeźbę, instalacje, performans, wideoart oraz sztukę mediów cyfrowych zaprezentuje ponad pięćdziesięciu artystów z całej Ukrainy. Wystawa jest obrazem aktualnego stanu sztuki powstającej na Ukrainie, osadzonej w kontekście kryzysu, który wypełnia życie Ukraińców, także artystów. Więcej

 • piątek, 1 kwietnia, godz. 17.00 – otwarcie wystawy, godz. 18.00 - performans

 

Festiwal Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi Inne

Festiwal Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi Inne

1-7 kwietnia, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 15 zł -– normalny/ulgowy,13 zł – dla posiadaczy Karty Przyjaciela Kina

Po raz pierwszy we Wrocławiu przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego. W programie filmy cieszące się w 2015 roku największym uznaniem publiczności i krytyków.

Program: 1 kwietnia, piątek, godz. 20.00 Jeeg Robot

 

Piątkowe wieczory z sensacją w Długołęce

Piątkowe wieczory z sensacją w Długołęce

1 kwietnia, godz. 19.00, Urząd Gminy Długołęka, ul. Robotnicza 12, wstęp wolny

Seanse filmowe odbywają się w urzędzie gminy. To kolejny tego typu wieczór w gronie przyjaciół, znajomych i innych miłośników filmów sensacyjnych; kolejne 29 kwietnia. Propozycje repertuaru można zgłaszać https://www.facebook.com/wdlugolece/

  

Nocna piłka dla dzieciaków

Nocna piłka dla dzieciaków

1 kwietnia, godz. 19.00, Orlik Brochów, Młodzieżowe Centrum Sportu, ul. Wiaduktowa 1, wstęp bezpłatny

Nowy program Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław pod patronatem PZPN i Śląska Wrocław. W każdy piątek na Orliku Brochów dzieci i młodzież w wieku od 12 do 16 lat mogą zagrać pod okiem trenerów i instruktorów, w tym Janusza Sybisa – największej legendy Śląska Wrocław.

Zasady: zajęcia są bezpłatne, przyjść może każdy – bez względu na umiejętności. Nie trzeba mieć też zespołu. Formułę rozgrywek ustalą sami uczestnicy, wraz z trenerem. Poszczególne zajęcia mogą składać się z treningów lub meczów, albo być ich połączeniem.

 

Kult Unplugged w Centrum Kongresowym

Kult Unplugged w Centrum Kongresowym

1 kwietnia, godz. 19.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1, bilety od 90 zł do 130 zł

Legenda polskiego rocka po raz kolejny zaprasza swoich fanów na niezwykłą trasę, podczas której usłyszymy największe przeboje KULT w wersjach bez prądu. Grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze zespołu.

 

Koncert: 20-lecie zespołu Ich Troje w Hali Stulecia

Koncert: 20-lecie zespołu Ich Troje w Hali Stulecia

1 kwietnia, godz.19.00, Hala Stulecia, bilety 20-80 zł

„Zawsze z Tobą chciałbym być”, „Powiedz”, „Keine Grenzen – Żadnych granic” i wiele innych wielkich przebojów zespołu Ich Troje będzie można usłyszeć podczas jubileuszowego koncertu. Grupa świętuje 20 lat istnienia. Tego zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać. Liderem jest Michał Wiśniewski. Czwarta i piąta płyta zyskała status diamentowej, a ich przeboje na stałe wpisały się w polski repertuar pop. Strona organizatora.

 

Małe Miasta i Abel w Starym Klasztorze

Małe Miasta i Abel w Starym Klasztorze

1 kwietnia, godz.19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Odkrycie ostatniego sezonu Małe Miasta oraz słubicki raper Abel ruszają we wspólną trasę koncertową „Uliczny Stosunek Tour 2016”. 

Małe Miasta – od wydania debiutanckiego białego kruka Małych Miast nie minął nawet rok, a tymczasem ten ekscytujący duet powrócił już z nowym krążkiem. Nie zabrakło na nim wybitnych gości, są to .in. Taco Hemingway, Paluch, donGURALesko jako GURAL-NA-BANI, Ras z duetu Rasmentalism czy Wojtek Mazolewski.

Abel – pochodzący ze Słubic raper dał się poznać dzięki grupie Smagalaz, od samego początku wyprzedzającej resztę sceny w kwestii brzmienia czy pomysłów. Aktualnie raper pracuje nad drugą płytą „Hannibal”, której premiera zapowiadana jest na pierwszy kwartał 2016.

 

Wystawa: Marta Frej „Memy” w CK Zamek

Wystawa: Marta Frej „Memy” w CK Zamek

od 1 kwietnia (wernisaż), godz. 19.00, Centrum Kultury „Zamek”, wstęp wolny.

Ponad 60 memów Marty Frej będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu.

Artystka posługuje się jednym z najciekawszych tworów popkultury – memami. Za pomocą memów opatrzonych jej rysunkami uprawia nowoczesną formę felietonu z aktualnymi komentarzami do rzeczywistości- czasem śmiesznymi, czasem gorzkimi- zawsze trafnymi. Liczba lajków na jej profilu „Marta Frej –postać fikcyjna” osiągnęła już prawie 90 tysięcy, a Marta stała się głosem kobiet.

 

Stanisław Skrowaczewski – koncert specjalny w NFM

Stanisław Skrowaczewski – koncert specjalny w NFM

1 kwietnia, godz.19.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety 15-80 zł

Wieloletnia działalność artystyczna Stanisława Skrowaczewskiego obfituje w sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Współpracował z takimi zespołami, jak m.in.: Koninklijk Concertgebouworkest, London Symphony, Chicago Symphony, Boston Symphony. Na szczególną uwagę w obszernej dyskografii artysty zasługują komplety symfonii Brucknera i Beethovena nagrane z Saarbrücken Radio Symphony Orchestra.

Podczas koncertu melomani usłyszą właśnie interpretację twórczości Brucknera – zabrzmi jego VII Symfonia E-dur WAB 107.

 

Teatr Pantomimy: Pustka. Pustynia. Nic.

Teatr Pantomimy: Pustka. Pustynia. Nic.

od 1 do 3 kwietnia, godz. 19.00, Scena na Świebodzkim

Po 26 latach Leszek Bzdyl wraca do Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Tym razem jako reżyser przedstawienia Pustka. Pustynia. Nic., które powstaje z wariacji nt. Dzienników Witolda Gombrowicza.

Pustka. Pustynia. Nic. jest próbą przełożenia formy i tematów, które frapowały autora Dzienników, na język pantomimy. Jest ciosem w językowe konteksty i uwikłania w twórczości Witolda Gombrowicza; jest skandalem i profanacją, próbą zagubienia człowieka w drugim, trzecim i czwartym człowieku. Niech wije się jeden przed drugim, niech klęka, niech nie ma wyjścia i drogi ucieczki.

 

 Niedoskonałe – spektakl w CIA

Niedoskonałe – spektakl w CIA

1 kwietnia, godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

Spektakl inspirowany cyklem powieściowym Krystyny Nepomuckiej „Miłość niedoskonała”. Bohaterki dzielić się będą (w zabawny i ironiczny sposób) swoimi doświadczeniami, przeżyciami, marzeniami dotyczącymi realacji damsko-męskich (miłości, pożycia małżeńskiego i rozwodu). Spektakl pełen będzie groteskowych sytuacji i absurdalnych rozwiązań – taniec przeplatał się będzie z pantomimą, kabaretem i utworami wokalnymi.

 

Festiwal Wrocek – Krakowski Najazd

Festiwal Wrocek – Krakowski Najazd

1 kwietnia, godz. 20.00, Strefa Kultury Studenckiej, ul. Hoene-Wrońskiego 10, bilety 15 zł dostępne są na stronie www.biletyna.pl

Festiwal rozpocznie się w 1 kwietnia i trwać będzie aż do grudnia. Z uwagi na ESK oprócz tradycyjnej jesiennej gali, będzie cykl koncertów, które powstały na bazie popularnej imprezy pod nazwą Wieczorne Komików Cykanie, czyli WKC. 

Planowanych jest trzynaście odcinków Wrocka. W pierwszym wystąpią krakowscy stand-uperzy: Olka Szczęśniak, Michał Leja i Jego Eminencja Tomasz Biskup. W listopadzie do Wrocławia zjadą najlepsze kabarety i odbędzie się gala finałowa.

 

Seks, prochy i rock and roll

Seks, prochy i rock and roll

1-2 kwietnia, godz. 21.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48

Utrzymany w konwencji monodramu spektakl został podzielony na siedem monologów, w których każdy z bohaterów przedstawia wizję swojego przyszłego życia. Pośród galerii przeróżnych typów znajdzie się więc reżyser filmów pornograficznych, przerażony businessman, mężczyzna uzależniony od seksu, czy mający ogromnego kaca po sobotnim wieczorze kawalerskim młody chłopak.

Sobota, 2 kwietnia 2016 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Filmowe poranki – Włoskie historie

Filmowe poranki – Włoskie historie

2-3 kwietnia, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Warsztaty plastyczne dla dzieci, łączące ruchową zabawę, plastykę oraz elementy arteterapii. Program każdego spotkania dostosowany jest do tematyki filmowej danego dnia. Z okazji przeglądu Nowe Kino Włoskie organizatorzy zapraszają na włoskie animacje. Warsztaty: sobota – Dominika Chochołowska-Bocian – warsztaty teatralno-plastyczne.

 

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

 

Trening na macie dla dzieci i rodziców

Trening na macie dla dzieci i rodziców

2 kwietnia, godz. 9.30-11.00, Centrum Sztuk Walki, ul. Grabiszyńska 279, 30 zł (dziecko plus rodzic)

Wspólna zabawa czyli trening dla dzieci i rodziców. Wiele z tych ćwiczeń i gier można później wykorzystać do wspólnych zabaw z dzieckiem w domu lub plenerze. Trening trwa po 1,5 godziny. Przyda się T-shirt, spodnie dresowe i klapki. Napoje i owoce na miejscu. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie. Terminy w 2016 r.: 2 i 16 kwietnia 7 i 21 maja 4 i 18 czerwca.

 

AquaWeekend w aquaparku

AquaWeekend w aquaparku

Zostaw dziecko pod opieką animatorów i ciesz się wolnym przedpołudniem. Aquapark Wrocław zaprasza w każdą sobotę, 10.00-14.00. W ofercie: opieka wykwalifikowanych instruktorów, aktywny wypoczynek, zdrowy posiłek.

Co zabrać? Strój kąpielowy, klapki, ręcznik, okularki i mnóstwo dobrego humoru. Oferta adresowana dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt: 55 zł/1 dziecko. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji: www.aquapark.wroc.pl tel.: 71 77 11 511 e-mail: informacja@aquapark.wroc.pl

 

Ogród Japoński otwarty po zimie

Ogród Japoński otwarty po zimie

od 1 kwietnia do 31 października, ul. Mickiewicza, czynny w godz. 9.00-19.00. bilety 2/4 zł, karnet roczny 20 zł

Wrocławski Ogród Japoński to miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa.

W tym sezonie, odwiedzający wrocławski Ogród Japoński mogą już bezpiecznie spacerować i fotografować się na drewnianym łukowym mostku, który został poddany renowacji.

 

Beer Geek Madness 4 – festiwal piwa

Beer Geek Madness 4 – festiwal piwa

od 30 marca do 2 kwietnia, Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100

Gratka dla miłośników dobrego piwa. Przygotowano prawdziwą piwną eskapadę. Od Stanów Zjednoczonych przez Berlin i Wrocław aż do Japonii. Każdego dnia od godziny 19.00 w 7 lokalizacjach będzie można brać udział w różnych wydarzeniach. Wstęp wolny, przy regularnej sprzedaży piwa przez lokale. 2 kwietnia odbędzie się finał BGM, w Zaklętych Rewirach, wstęp płatny w cenie pakietu Beer. 

 

Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców w bulderingu

Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców w bulderingu

2-3 kwietnia, godz. 8.00, Fabryczna Boulder, ul. Grabiszyńska 241

Nna nowej Hali do Boulderingu – Fabryczna Boulder zostaną rozegrane zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w bulderingu. 

1­-2 kwietnia 2016 zostaną także rozegrane amatorskie zawody REACH THE TOP dla wszystkich chętnych, a nie mających licencji zawodniczej. To idealna okazja żeby poczuć emocje prawdziwych zawodów i być ich uczestnikiem. Eliminacje zaczną się w piątek o godzinie 18.00, finały w sobotę o godzinie 20.00.

 

Warsztaty „Asertywna mama”

Warsztaty „Asertywna mama”

2 kwietnia, godz. 10.00, Famuly Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, koszt 80/100 zł

Czy zdarza Ci się tracić cierpliwość? Nie lubisz prosić o pomoc i nie radzisz sobie z krytyką? Ważne, aby umieć sobie z tym radzić. Organizatorzy zapraszają na warsztaty, gdzie Aleksandra Baca-Marzecka – psycholog, trener i psychoterapeuta, przekaże nam swoją wiedzę, jak dbać o siebie w relacji z dzieckiem, partnerem i współpracownikami w pracy.

 

Zasadź las z Brave Festival

Zasadź las z Brave Festival

2-3 kwietnia, godz.10.00 - 18.00, Świniary, zbiórka przy moście Pęgowskim

Organizatorzy Brave Festival zapraszają na wspólne sadzenie drzew na wrocławskich Świniarach. Ideą organizatorów jest wzmocnienie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez wspólne budowanie zielonej infrastruktury miasta. 

Atrakcje: warsztaty ekologiczne dla dorosłych i dla dzieci przygotowane przez Fundację Ekorozwoju i Nadleśnictwo „Śnieżka” oraz konkurs na najciekawsze imię dla sadzonki. Zwycięzca otrzyma bilet na wydarzenia odbywające się w ramach Brave Festival 2016.

 

Park linowy na Wyspie Opatowickiej – otwarcie sezonu

Park linowy na Wyspie Opatowickiej – otwarcie sezonu

2 kwietnia, godz. 10.00, Wyspa Opatowicka, Braci Gierymskich 131

Już 2 kwietnia przedstawiciele parku linowego na Wyspie Opatowickiej zapraszają wszystkich chętnych na otwarcie sezonu. Tych najmłodszych, którzy zaczynają przygodę na trasie Myszka oraz tych starszych wyjadaczy, którzy nie boją się stawić czoła groźnej Panterze. A co pomiędzy Myszką i Panterą? Pozostałe 5 tras, które sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej to kompleks nadrzewnych atrakcji (mostków, kładek siatek, drewnianych platform itp.), zawieszonych na stalowych linach. Łączna długość to ponad 1 km. 
Na linach zamocowano ponad 110 różnych atrakcji, będących swoistym torem przeszkód na wysokości od 2 do 17 metrów. strona organizatora.

 

Aleja Dinozaurów

Aleja Dinozaurów

do 4 kwietnia, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, wstęp wolny

Prezentowanych jest 12 dinozaurów, w tym jeden w sklepie IKEA. Wśród nich znajdzie się figura Allozaura mierząca blisko 3 m wysokości i długa na 7,5; do tego Stegozaur, Wulcanodon, Dryozaur i kilka innych przedstawicieli wymarłych gatunków. Najmłodsi mogą odwiedzić jeszcze ekspozycję złożoną z trzech części. Pierwszą z nich stanowią makiety (dioramy) przedstawiające wymarłe środowiska. Druga diorama prezentować będzie fragment poszycia lasu karbońskiego. Dopełnieniem ekspozycji są skamieniałości.

 

Tesla vs Edison

Tesla vs Edison

2-3 kwietnia, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25/20 zł

To trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. 

 

Przystanek Lwów

Przystanek Lwów

od 1 kwietnia do 1 maja, Hala Stulecia

Przystanek Lwów w ramach Miesiąca Lwowskiego ESK Wrocław 2016 to przygotowywany przez Halę Stulecia program zwiedzania wystawy pt.: Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa Janusza Witwickiego. 

Od strony Rynku przy bramie do Przejścia Garncarskiego – Przystanku Lwów, w ustalonych godzinach będzie można meleksem turystycznym pojechać do Hali w celu zwiedzenia Panoramy. W Hali Stulecia, będzie można obejrzeć film Makieta – opowieść panoramiczna, przedstawiający niezwykłą historię powstania Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa i jej powojennych losów, aż do otwarcia wystawy. 

Projekcje:

 • 2.04, godz. 11.00, 13.30, 15.30
 • 3.04, godz. 11.00, 13.00, 15.00
 • 10.04, godz. 11.00, 13.00, 15.00

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starego Miasta – sobota, godz. 9.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Rytmika dla smyka

Rytmika dla smyka

godz. 10.30, Leśnicki Dziecięcy Dom Kultury BAMBINO, ul. Mokrzańska 35, koszt: 15zł / dziecko + rodzic

Wiosenne zabawy rytmiczne, gry i śpiewanki dla maluchów. Zapraszamy dzieci w wieku 0-6lat do wspólnej zabawy z muzyką. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany nauczyciel rytmiki.

 

 Klub Rodzica: „Jaka książka dla malucha?”

Klub Rodzica: „Jaka książka dla malucha?”

2 kwietnia, godz. 11.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 23, ul.Bulwar Ikara 29-31, wstęp wolny

Podczas spotkania uczestnicy będą rozmawiać o terapeutycznej roli lektury w dobie nadmiaru bodźców, nadpobudliwości i sensorycznego przestymulowania. Spotkanie poprowadzi Dorota Hartwich – dziennikarka, publicystka, krytyk sztuki.

Dzieci w wieku od 3-6 lat będą mogły uczestniczyć w warsztatach twórczych. Prowadząca Katarzyna Janekowicz – aktorka.

Zapisy: mbp23@biblioteka.wroc.pl

 

Dziecięce Studio Architektury – Badamy Wrocław: miasto pod lupą

Dziecięce Studio Architektury – Badamy Wrocław: miasto pod lupą

2 kwietnia godz.11.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, koszt udziału w pojedynczych zajęciach 35 zł

Bieżący cykl przygotowuje do udziału w wielkim budowlanym projekcie Hali Stulecia: akcji konstrukcyjno-plastycznej „Zbuduj z nami miasto!”.

Dziecięce Studio Architektury to specjalny program edukacyjny Centrum Poznawczego Hali Stulecia, obejmujący cykliczne warsztaty dla dzieci, poświęcone architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Łączy zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni wspólnej z fantastyczną zabawą w projektantów i architektów. Warsztaty prowadzą doświadczeni pedagodzy i animatorzy.

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław, telefon kontaktowy: 71 347 51 51. Cały program i hamonogram zajęć

 

Bieg Bez Medalu – akcja charytatywna

Bieg Bez Medalu – akcja charytatywna

2 kwietnia, godz. 11.00, park Wschodni

Cel biegu to uzbieranie kwoty na zakup dwóch specjalistycznych wózków inwalidzkich dla Darii i Oliwii Nowak. Jeden kosztuje około 8000 zł. Podopieczne fundacji „Potrafię Pomóc” chorują na miopatię. 

Organizatorzy biegu przewidzieli 3 różne warianty odległości do wyboru – 3, 6 lub 9 km, a każdy uczestnik przed startem deklaruje dystans, w jakim chce pobiec. Każdy z uczestników biegu wpłaca darowiznę na rzecz Oliwii i Darii w wysokości od 33 zł do 39 zł (zależnie od dystansu). Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody, strona www organizatora

 

Księgowe wypełnią PIT-y za dar dla hospicjum dziecięcego

Księgowe wypełnią PIT-y za dar dla hospicjum dziecięcego

2 i 3 kwietnia, od 12.00 do 16.00, Magnolia Park, parter (miedzy Empikiem a Superpharm)

Jeśli dla kogoś samodzielne rozliczanie PIT-u jest zbyt trudne – jest rozwiązanie. W Magnolia Park będzie można skorzystać z fachowej pomocy przy wypełnianiu rozliczenia rocznego. Wystarczy przynieść wszystkie dokumenty, a księgowi wypełnią dokument za Państwa. PIT będzie można na miejscu wydrukować lub przesłać elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Do wysłania on line potrzebna jest kwota przychodu za rok 2014 (jako podpis) lub kopia ubiegłorocznej deklaracji PIT. Księgowi będą rozliczać tylko polskie PIT-y. 

Księgowe wypełnią PIT-y jedynie za DAR, jakim jest 1% podatku. Ten właśnie 1% zostanie przekazany dzieciom z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, jedynego domowego hospicjum dziecięcego na Dolnym Śląsku. 

 

Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927 - 1932

Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932

od 31 marca do 5 czerwca, godz.11.00-17.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

Wystawa po raz pierwszy przedstawia wszystkie wzorcowe osiedla w jednym miejscu. To okazja, by pokazać pierwotny wystrój kuchni, pokoju jadalnego i dziennego z osiedla Neubühl w Zurychu, wyposażenie sypialni z osiedli w Brnie i Stuttgarcie, czy lampy, naczynia i zabawki z osiedla Baba w Pradze. Specjalnie na potrzeby ekspozycji, przygotowane zostały także prezentacje ukazujące dzisiejszy stan zachowania osiedli Werkbundu.

Weissenhof, Nový Dům, WuWA, Neubühl, Lainz, Baba – eksperymentalne osiedla Werkbundu zbudowane w Europie w latach 1927-1932 w znaczącym stopniu wpłynęły na rozwój architektury światowej. Jest ich zaledwie sześć – w Niemczech, Polsce, Czechach, Szwajcarii i Austrii.

 

Noc bez księżyca

Noc bez księżyca

2 kwietnia godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł ulgowy.

Spektakl w reżyserii Maćka Prusaka na podstawie książki Etgara Keret  to oparte głównie na choreografii i formie plastycznej przedstawienie, opowiadające o małej dziewczynce wędrującej przez nocne miasto w poszukiwaniu światła. Twórcy spektaklu postanowili zaadaptować na teatralne deski nie tylko fabułę książki, ale również znaleźć sceniczny ekwiwalent przepięknych ilustracji, które dopowiadają to, co w książce pozostaje poza słowami. To przedstawienie z minimalną ilością tekstu, oparte głównie na choreografii i formie plastycznej.

 

Wiosenny Restaurant Week

Wiosenny Restaurant Week

od 1 do 10 kwietnia, Wrocław – różne lokalizacje wg programu dnia, rezerwacje na stronie organizatora festiwali

Chętni będą mieli okazję spróbowania „trzydaniowego doświadczenia restauracyjnego”, czyli przystawki, dania głównego i deseru w cenie 39 zł! Dotyczy to wszystkich 21 wrocławskich lokali, które w festiwalu wezmą udział. Menu przez nie przygotowane to autorskie propozycje szefów kuchni. Jakie to propozycje, można sprawdzić na stronie organizatora i już zarezerwować sobie stolik. strona www organizatora

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Miedzynarodowy Dzień Książki

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Międzynarodowy Dzień Książki

2-3 kwietnia, Humanitarium, Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 2 kwietnia

 • godz.  11.15, 12.15, 14.15, 16.15 – Wytwarzamy papier. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. 
 • godz. 13.15, 15.15 – Kolorowe kropelki. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.
 • godz. 17.00 – Sekcja serca. Dla młodzieży i dorosłych.

 

Bezpłatne wykłady, prezentacje i spacery w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady, prezentacje i spacery w Muzeum Narodowym

2 kwietnia, od godz. 12.00, Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

„Między Szklarską Porębą a Worpswede. O europejskich koloniach artystycznych” – wykład Iwony Gołaj
Koniec XIX w. w Europie to czas pierwszych kolonii artystycznych. Spośród  niemieckich stowarzyszeń malarzy z przełomu XIX i XX w. na szczególną uwagę zasługują grupy z Szklarskiej Poręby i z podbremeńskiej wsi Worpswede, które stały się modelowym przykładem realizacji idei Heimatkunst – sztuki stron rodzinnych.

 

Uliczka Lwowska

Uliczka Lwowska

od 1 kwietnia do 1 maja, godz. 12.00-21.00, Przejście Garncarskie

Aranżacje scenograficzne w Przejściu Garncarskim przywołujące lwowską architekturę, prezentacje kulturalne i kulinarne, aromat kawy i czekolady, wprowadzą nas w atmosferę i klimat współczesnego Lwowa. Nie zabraknie rzemiosła artystycznego, współczesnego designu oraz działań animacyjnych angażujących zarówno dzieci, jak i rodziców. Na uliczce usłyszymy także DŹWIĘKI ZE WSCHODU.

 • w godz. 12.00-21.00 Majsternia Smaku / Majsternia metalu і skóry / Majsternia Malarska / Majsternia Zabaw

 

Miesiąc lwowski we Wrocławiu – Pozytywka UA: zajęcia dla dzieci

Miesiąc lwowski we Wrocławiu – Pozytywka UA: zajęcia dla dzieci

od 2 do 17 kwietnia, Przejście Garncarskie, wstęp wolny, zapisy na wybrane zajęcia: lviv@wroclaw2016.pl

W ramach Miesiąca Lwowskiego zaplanowano obszerny program edukacyjno-artystyczny.

W zależności od pogody zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu (na Uliczce Lwowskiej) lub w pomieszczeniu (w Klubokawiarni Lwowskiej Pod Klepsydrą).

W bukowym lesie: sobota 2 kwietnia, godz. 12.00, 13.00, 14.00 – Warsztaty robienia masek (wiek dzieci 6-12 lat), obowiązują zapisy lviv@wroclaw2016.pl

 
Warsztaty w galerii Tętno

Warsztaty w galerii Tętno

2 i 3 kwietnia, godz. 12.00-14.00, Galeria Sztuki TĘTNO, Jatki 12-13

Zajęcia dla dużych i małych. W kwietniowym programie m.in. szkło fusingowe, ceramika artystyczna oraz tajemnice linorytu – grafika.

Koszt pojedynczych warsztatów 45 zł. Zapisy: galeriatetno@gmail.com.

 

Warsztaty z książką dla dzieci w Empiku

Warsztaty z książką dla dzieci w Empiku

2 kwietnia, wstęp wolny

Warsztaty „Przecinek i kropka”. 2 kwietnia, godz. 12.00

Podczas zajęć dzieci będą odkrywać świat książek i poznawać ich tajemnice. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat. Warsztaty mają na celu zachęcić do czytania książek od najmłodszych lat. Podczas wspólnej zabawy dzieci zdobędą wiedzę o świecie literatury.

Warsztaty z Magdalena Zarębską, 2 kwietnia, godz. 15.00

Autorka książek „Borys i Zajączki” i „Nadchodzi Słoniątko” (Debit), czy serii o przygodach Idy, przeniesie dzieci do świata postaci ze swoich książek. Na specjalnych, multimedialnych warsztatach autorka pokaże, jak tworzy bajkowe scenerie i zamieszkujących je bohaterów, którzy uczą najmłodszych tolerancji i życzliwości dla innych

 

Rozlicz PIT w galeirach handlowych

Rozlicz PIT w galeriach handlowych

 • 2 kwietnia, Sky tower, godz. 10.00-18.00

Rozliczać PIT bezpłatnie będą wolontariusze Szlachetnej Paczki w zamian za przekazanie 1% podatku na najbardziej potrzebujących.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficzna

Dolnośląska Giełda Fonograficzna

2 kwietnia, godz.13.00-15.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 54, wstęp wolny

W każdą pierwszą sobotę miesiąca wrocławski klub Firlej zaprasza na giełdę fonograficzną. Zwykle dostępnych jest na niej od dwóch do czterech tysięcy płyt różnych gatunków – rock, metal, jazz, pop, alternatywa, elektronika. Dominujący nośnik to winyl, ale można też znaleźć płyty CD oraz kasety magnetofonowe. Wśród nich trafiają się stare, podniszczone płyty szelakowe z lat trzydziestych, popularne, regularnie wznawiane albumy, a też prawdziwe rarytasy, wyszukiwane przez kolekcjonerów na targach Berlina lub Londynu. Wstęp dla wystawców i klientów jest bezpłatny.

 

Purim w porcie hiszpańskim

Purim w porcie hiszpańskim

2 kwietnia, godz. 14.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce oraz Stowarzyszenie Cukunft zapraszają na party purimowe w rytmach sefardyjskich, pt. Purim w porcie hiszpańskim.

W programie:

 • koncert jazzowy Jozefiny Krieger z zespołem
 • Purim Szpil Tikkun Olam
 • hamantasze
 • gry i zabawy purimowe
 • loteria purimowa

Obowiązuje dress code w stylu sefardyjskim.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00-17.00, w niedzielę do 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa ma charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska. Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania. Więcej o wystawie.

 

Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą

Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą

od 1 do 30 kwietnia, czynne od 11.00, Przejście Garncarskie 2 wstęp wolny

Przez cały kwiecień będzie działała Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą /Przejście Garncarskie 2, I piętro/, stanowiącej klub festiwalowy, miejsce spotkań i serce projektu Wrocław-Lwów. W klubie królować będą ukraińskie dźwięki, lwowskie smaki i aromaty oraz swobodna atmosfera kawiarni artystycznej. To tutaj odbywać się będą koncerty, spotkania literackie, debaty, animacje i zabawy dla dzieci i jam sessions do rana. Kawiarnia gościć będzie blisko 100 ukraińskich artystów z różnych dziedzin sztuki, intelektualistów, pisarzy, poetów i menedżerów kultury.

2 kwietnia

 • godz. 18.00, Literackie czytania: Jurij Andruchowycz
 • godz. 20.00, koncert: Vivienne Mort

 

Wystawa: „Chore Historie” w Księgarni Hiszpańskiej

Wystawa: „Chore Historie” w Księgarni Hiszpańskiej

2 kwietnia, godz. 17.00, ul. Szajnochy 5, wstęp wolny

Ekspozycja dla wszystkich dzieci, i tych nieletnich, i tych mocno letnich. Podczas wernisażu wystawy „Chore Historie” zadawać pytania, ale też udzielać odpowiedzi będzie tandem artystyczny autorów Gosia Kulik – Tomek Żarnecki. Będzie można zatem podpytać o proces powstawania dzieła, odgadnąć, którą chorobę przedstawia obrazek, skosztować prawdziwie chorowitych potraw i deserów.

 

Festiwal Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi Inne

Festiwal Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi Inne

1-7 kwietnia, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 15 zł – normalny/ulgowy,13 zł – dla posiadaczy Karty Przyjaciela Kina

Po raz pierwszy we Wrocławiu przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego. W programie filmy cieszące się w 2015 roku największym uznaniem publiczności i krytyków.

Program: 

 • 2 kwietnia, sobota godz. 17.15 Rodzina / La famiglia 
 • 2 kwietnia, godz. 20.00 Latin Lover

 

Spotkanie z Jurijem Andruchowyczem

Spotkanie z Jurijem Andruchowyczem

2 kwietnia, godz. 18.00, Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą / Klub Proza, Przejście Garncarskie 2

Spotkanie z jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy ukraińskich.

Jurij Andruchowycz (ur. 1960) - ukraiński poeta, prozaik, tłumacz, eseista. Autor kultowych powieści, które przełożono i wydano w Polsce, Niemczech, Kanadzie, na Węgrzech, w Finlandii, Chorwacji, USA, Szwecji, Hiszpanii, Rosji i Austrii.

 

Wystawa: SZKŁO I CERAMIKA. OBSZARY SENSUALNE

Wystawa: SZKŁO I CERAMIKA. OBSZARY SENSUALNE

wernisaż 2 kwietnia, godz. 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Arsenał Miejski, ul. Cieszyńskiego 9

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – Wydział Ceramiki i Szkła wraz z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 i Muzeum Miasta Wrocławia zapraszają na międzynarodową wystawę prezentującą najnowsze dokonania 80 artystów zajmujących się sztuką ceramiki i szkła w różnych technikach.

WYSTAWA TRWA: 2 KWIETNIA – 30 KWIETNIA 2016

 

Opera: Madame Butterfly w Kinie Nowe Horyzony

Opera: Madame Butterfly w Kinie Nowe Horyzony

2 kwietnia, godz. 18.30, bilety 70 zł

Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej. Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni.

 

Wystawa: Marta Frej „Memy” w CK Zamek

Wystawa: Marta Frej „Memy” w CK Zamek

od 1 kwietnia (wernisaż), godz. 19.00, Centrum Kultury „Zamek”, wstęp wolny

Ponad 60 memów Marty Frej będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu.

Artystka posługuje się jednym z najciekawszych tworów popkultury – memami. Za pomocą memów opatrzonych jej rysunkami uprawia nowoczesną formę felietonu z aktualnymi komentarzami do rzeczywistości- czasem śmiesznymi, czasem gorzkimi- zawsze trafnymi. Liczba lajków na jej profilu „Marta Frej –postać fikcyjna” osiągnęła już prawie 90 tysięcy, a Marta stała się głosem kobiet.

 

Teatr Pantomimy: Pustka. Pustynia. Nic.

Teatr Pantomimy: Pustka. Pustynia. Nic.

od 1 do 3 kwietnia, godz. 19.00, Scena na Świebodzkim

Po 26 latach Leszek Bzdyl wraca do Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Tym razem jako reżyser przedstawienia Pustka. Pustynia. Nic., które powstaje z wariacji nt. Dzienników Witolda Gombrowicza.

Pustka. Pustynia. Nic. jest próbą przełożenia formy i tematów, które frapowały autora Dzienników, na język pantomimy. Jest ciosem w językowe konteksty i uwikłania w twórczości Witolda Gombrowicza; jest skandalem i profanacją, próbą zagubienia człowieka w drugim, trzecim i czwartym człowieku. Niech wije się jeden przed drugim, niech klęka, niech nie ma wyjścia i drogi ucieczki.

 

Koncert chóru „Davidchor”

Koncert chóru „Davidchor”

2 kwietnia, godz. 19.30, Kościół św. Krzysztofa przy tzw. pl. Dominikańskim, wstęp wolny

Chór istnieje od 15 lat. Występował  m.in. w Strasburgu i Jerozolimie. We Wrocławiu wystąpi chór, 4 solistów oraz organista.

Program: 2 Msze Św. Die Missa solemnis von Johann Baptist Vanhal oraz Die Missa von Carl Gottlieb Reissiger.

 

Przegląd kina ukriańskiego

Przegląd kina ukraińskiego

Kino Nowe Horyzonty, wejściówki do odebrania w kasach kina na 5 dni przed każdym seansem

W ramach Miesiąca Lwowskiego we Wrocławiu od 2 do 29 kwietnia projekcje filmów ukraińskich.

2 kwietnia, sobota, godz. 20.00 Gracz

prelekcja (wideo): Dariusz Jabłoński z Polskiej Akademii Filmowej, organizator akcji poparcia dla więzionego Ołeha Sencowa 

 

Hey w Starym Klasztorze

Hey w Starym Klasztorze

2 kwietnia, godz. 20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor

Błysk – to tytuł nowego albumu grupy HEY, który ukaże się w kwietniu br. Zanim to jednak nastąpi, nowe utwory można będzie przetestować podczas serii koncertów „przedBŁYSK”, które muzycy zagrają dla ograniczonejliczby widzów.

Hey – zespół powstał  w 1992 w Szczecinie. Inicjatorem był gitarzysta Piotr Banach. Od początku istnienia wokalistką grupy jest Katarzyna Nosowska. 

 

Seks, prochy i rock and roll

Seks, prochy i rock and roll

2 kwietnia, godz. 21.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48

Utrzymany w konwencji monodramu spektakl został podzielony na siedem monologów, w których każdy z bohaterów przedstawia wizję swojego przyszłego życia. Pośród galerii przeróżnych typów znajdzie się więc reżyser filmów pornograficznych, przerażony businessman, mężczyzna uzależniony od seksu, czy mający ogromnego kaca po sobotnim wieczorze kawalerskim młody chłopak.

p>

Niedziela, 3 kwietnia 2016 r.

 

Filmowe poranki – Włoskie historie

Filmowe poranki – Włoskie historie

2-3 kwietnia, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Warsztaty plastyczne dla dzieci, łączące ruchową zabawę, plastykę oraz elementy arteterapii. Program każdego spotkania dostosowany jest do tematyki filmowej danego dnia. 

Z okazji przeglądu Nowe Kino Włoskie organizatorzy zapraszają na włoskie animacje. Warsztaty: sobota - Dominika Chochołowska-Bocian - warsztaty teatralno-plastyczne.

 

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00 ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Ogród Japoński otwarty po zimie

Ogród Japoński otwarty po zimie

od 1 kwietnia do 31 października, ul. Mickiewicza, czynny w godz. 9.00-19.00. bilety 2/4 zł, karnet roczny 20 zł

Wrocławski Ogród Japoński to miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa.

W tym sezonie, odwiedzający wrocławski Ogród Japoński mogą już bezpiecznie spacerować i fotografować się na drewnianym łukowym mostku, który został poddany renowacji.

 

Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców w bulderingu

Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców w bulderingu

2-3 kwietnia, godz. 8.00, Fabryczna Boulder, ul. Grabiszyńska 241

Nna nowej Hali do Boulderingu - Fabryczna Boulder zostaną rozegrane zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w bulderingu. 

1­-2 kwietnia 2016 zostaną także rozegrane amatorskie zawody REACH THE TOP dla wszystkich chętnych, a nie mających licencji zawodniczej. To idealna okazja żeby poczuć emocje prawdziwych zawodów i być ich uczestnikiem. Eliminacje zaczną się w piątek o godzinie 18.00, finały w sobotę o godzinie 20.00.

 

Zasadź las z Brave Festival

Zasadź las z Brave Festival

2-3 kwietnia, godz.10.00-18.00, Świniary, zbiórka przy moście Pęgowskim

Organizatorzy Brave Festival zapraszają na wspólne sadzenie drzew na wrocławskich Świniarach. Ideą organizatorów jest wzmocnienie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez wspólne budowanie zielonej infrastruktury miasta. 

Atrakcje: warsztaty ekologiczne dla dorosłych i dla dzieci przygotowane przez Fundację Ekorozwoju i Nadleśnictwo „Śnieżka” oraz konkurs na najciekawsze imię dla sadzonki. Zwycięzca otrzyma bilet na wydarzenia odbywające się w ramach Brave Festival 2016.

 

Mega Targi Ślubne na Stadionie Wrocław

Mega Targi Ślubne na Stadionie Wrocław

3 kwietnia, godz. 10.00-16.30, wstęp 25 zł

Ponad 180 wystawców z branży ślubnej, a także koncert 6 zespołów grających na żywo na scenie, do tego inne atrakcje. Tak prezentuje się program Mega Targów Ślubnych. Nie zabraknie stylowych sukni, obrączek czy innych ozdób. Na targach znajda się tez firmy proponujące m.in. przejazdy zabytkowymi autami.

 

Tesla vs Edison

Tesla vs Edison

3 kwietnia, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25/20 zł

To trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. 

 

Tajemnice Dżungli – spektakl dla najmłodszych

Tajemnice Dżungli – spektakl dla najmłodszych

3 kwietnia, godz. 10.30, 12.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza

To plastyczny spektakl z elementami tańca i form lalkowych. Opowiada odkrywaniu świata,  przyrodzie i przyjaźni. Jest zaproszeniem do tajemniczego świata niezwykłych roślin i zwierząt. Łagodne przejścia między  scenami  oraz delikatna muzyka w  tle pozwolą dziecku bezpiecznie poczuć się w  teatralnej rzeczywistości.

Czas trwania: 30 min + ok. 15 minut zabawy
Dla kogo: dla dzieci od 1-3 lat
Cena biletu: 10 zł od osoby.

 

Przystanek Lwów

Przystanek Lwów

od 1 kwietnia do 1 maja, Hala Stulecia

Przystanek Lwów w ramach Miesiąca Lwowskiego ESK Wrocław 2016 to przygotowywany przez Halę Stulecia program zwiedzania wystawy pt.: Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa Janusza Witwickiego. 

Od strony Rynku przy bramie do Przejścia Garncarskiego - Przystanku Lwów, w ustalonych godzinach będzie można meleksem turystycznym pojechać do Hali w celu zwiedzenia Panoramy. W Hali Stulecia, będzie można obejrzeć film Makieta – opowieść panoramiczna, przedstawiający niezwykłą historię powstania Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa i jej powojennych losów, aż do otwarcia wystawy. 

Projekcje:

 • 3.04, godz. 11.00, 13.00, 15.00
 • 10.04, godz. 11.00, 13.00, 15.00

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Wiosna! – Cocofli dzieciom

Wiosna! – Cocofli dzieciom

3 kwietnia, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze organizatorzy proponują zabawę dla dzieci. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią. Pamiątkę przygotowują własnoręcznie, rozwijając swoją wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne.

Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz – aktorka, absolwentka PWST w Krakowie.

 

Noc bez księżyca

Noc bez księżyca

3 kwietnia, godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł ulgowy.

Spektakl w reżyserii Maćka Prusaka na podstawie książki Etgara Keret  to oparte głównie na choreografii i formie plastycznej przedstawienie, opowiadające o małej dziewczynce wędrującej przez nocne miasto w poszukiwaniu światła. Twórcy spektaklu postanowili zaadaptować na teatralne deski nie tylko fabułę książki, ale również znaleźć sceniczny ekwiwalent przepięknych ilustracji, które dopowiadają to, co w książce pozostaje poza słowami. To przedstawienie z minimalną ilością tekstu, oparte głównie na choreografii i formie plastycznej.

 

Wiosenny Restaurant Week

Wiosenny Restaurant Week

od 1 do 10 kwietnia, Wrocław – różne lokalizacje wg programu dnia, rezerwacje na stronie organizatora festiwali

Chętni będą mieli okazję spróbowania „trzydaniowego doświadczenia restauracyjnego”, czyli przystawki, dania głównego i deseru w cenie 39 zł! Dotyczy to wszystkich 21 wrocławskich lokali, które w festiwalu wezmą udział. Menu przez nie przygotowane to autorskie propozycje szefów kuchni. Jakie to propozycje, można sprawdzić na stronie organizatora i już zarezerwować sobie stolik. strona www organizatora

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Miedzynarodowy Dzień Książki

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Miedzynarodowy Dzień Książki

3 kwietnia, Humanitarium, Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

niedziela, 3 kwietnia

 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 – Puchnące laboratorium. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
 • godz. 13.15, 15.15 – Ciastolina. Zajęcia dla dzieci 5-9 lat.
 • godz. 17.00  – Kationy. Dla młodzieży i dorosłych.

 

Księgowe wypełnią PIT-y za dar dla hospicjum dziecięcego

Księgowe wypełnią PIT-y za dar dla hospicjum dziecięcego

2 i 3 kwietnia, od 12.00 do 16.00, Magnolia Park, parter (miedzy Empikiem a Superpharm)

Jeśli dla kogoś samodzielne rozliczanie PIT-u jest zbyt trudne – jest rozwiązanie. W Magnolia Park będzie można skorzystać z fachowej pomocy przy wypełnianiu rozliczenia rocznego. Wystarczy przynieść wszystkie dokumenty, a księgowi wypełnią dokument za Państwa. PIT będzie można na miejscu wydrukować lub przesłać elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Do wysłania on line potrzebna jest kwota przychodu za rok 2014 (jako podpis) lub kopia ubiegłorocznej deklaracji PIT. Księgowi będą rozliczać tylko polskie PIT-y. 

Księgowe wypełnią PIT-y jedynie za DAR, jakim jest 1% podatku. Ten właśnie 1% zostanie przekazany dzieciom z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, jedynego domowego hospicjum dziecięcego na Dolnym Śląsku. 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Uliczka Lwowska

Uliczka Lwowska

od 1 kwietnia do 1 maja, godz. 12.00-21.00, Przejście Garncarskie

Aranżacje scenograficzne w Przejściu Garncarskim przywołujące lwowską architekturę, prezentacje kulturalne i kulinarne, aromat kawy i czekolady, wprowadzą nas w atmosferę i klimat współczesnego Lwowa. Nie zabraknie rzemiosła artystycznego, współczesnego designu oraz działań animacyjnych angażujących zarówno dzieci, jak i rodziców. Na uliczce usłyszymy także DŹWIĘKI ZE WSCHODU.

 • w godz. 12.00-21.00 Majsternia Smaku / Majsternia metalu і skóry / Majsternia Malarska / Majsternia Zabaw

 

Miesiąc lwowski we Wrocławiu – Pozytywka UA: zajęcia dla dzieci

Miesiąc lwowski we Wrocławiu – Pozytywka UA: zajęcia dla dzieci

od 2 do 17 kwietnia, Przejście Garncarskie, wstęp wolny, zapisy na wybrane zajęcia: lviv@wroclaw2016.pl

W ramach Miesiąca Lwowskiego zaplanowano obszerny program edukacyjno-artystyczny.

W zależności od pogody zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu (na Uliczce Lwowskiej) lub w pomieszczeniu (w Klubokawiarni Lwowskiej Pod Klepsydrą).

W bukowym lesie: niedziela 3 kwietnia, godz. 15.30 – Warsztaty muzyczne z zespołem Dagadana, wstęp wolny, godz. 16.00 – Gdzie znikło morze (czytanie książki wraz z oprawą muzyczną), wstęp wolny

 

Poranek filmowy we WRO – Pingwiny z ...Łodzi

Poranek filmowy we WRO – Pingwiny z ...Łodzi

3 kwietnia, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Na dużym ekranie przypomnimy sobie przygody najsłynniejszego polskiego pingwina. To bardzo wdzięczny bohater animacji, o czym wiedzą mali i duzi widzowie na całym świecie. Nasz pingwinek, stworzony przez mistrza animacji kukiełkowej, Tadeusza Wilkosza w łódzkim studiu Se-Ma-For, nigdy się nie nudzi. Co i rusz kogoś spotyka, zobaczcie więc Państwo, co z tego wynika. Podczas projekcji spotkamy małego Eskimosa, zjemy podwieczorek z krokodylem oraz udamy się na wycieczkę nad jezioro. Po projekcji warsztat: Ryba na horyzoncie. Dzieci zanurkują w foliowym akwarium i poszukiwaniu różnych gatunków ryb i zwierząt wodnych

Program

 • Mały Eskimos
 • Podwieczorek z krokodylem
 • Wycieczka nad jezioro

 

Warsztaty w galerii Tętno

Warsztaty w galerii Tętno

3 kwietnia, godz. 12.00-14.00, Galeria Sztuki TĘTNO, Jatki 12-13

Zajęcia dla dużych i małych. W kwietniowym programie m.in. szkło fusingowe, ceramika artystyczna oraz tajemnice linorytu – grafika. Koszt pojedynczych warsztatów 45 zł. Zapisy: galeriatetno@gmail.com.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

3 kwietnia, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania pracownicy muzeum wspólnie zwiedzą z uczestnikami aktualną wystawę i rozmawiają o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzą do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni. 

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia należy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Wiosenny „Spacerownik Teatralny”

Wiosenny „Spacerownik Teatralny”

3 kwietnia, godz. 14.00 do 16.00, Teatr Muzyczny Capitol. Zbiórka ok. 14.00, udział bezpłatny

3 kwietnia, podczas finału ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru” odbędą się „Spacerowniki Teatralne”Uczestnicy wrocławskiego spaceru „Od sztuki teatru do teatru sztuki” zostaną zaproszeni do przejścia trasą obejmującą ważne dla miasta miejsca teatralne, m.in.Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Polski, Narodowe Forum Muzyki, Operę Wrocławską. Autorka i prowadząca spacer Beata Maciejewska opowie także o nieistniejących już przedwojennych scenach mieszczących się przy ulicy Piłsudskiego 49-57, ulicy Krupniczej, placu Wolności. Spacer wyruszy spod Teatru Muzycznego Capitol o godzinie 14.00. Orientacyjny czas spaceru to około 2 h.

Zobacz: strona www organizatora

 

Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą

Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą

od 1 do 30 kwietnia, czynne od 11.00, Przejście Garncarskie 2 wstęp wolny

Przez cały kwiecień będzie działała Klubokawiarnia Lwowska Pod Klepsydrą /Przejście Garncarskie 2, I piętro/, stanowiącej klub festiwalowy, miejsce spotkań i serce projektu Wrocław-Lwów. W klubie królować będą ukraińskie dźwięki, lwowskie smaki i aromaty oraz swobodna atmosfera kawiarni artystycznej. To tutaj odbywać się będą koncerty, spotkania literackie, debaty, animacje i zabawy dla dzieci i jam sessions do rana. Kawiarnia gościć będzie blisko 100 ukraińskich artystów z różnych dziedzin sztuki, intelektualistów, pisarzy, poetów i menedżerów kultury.

3 kwietnia

 • godz. 18.00, prezentacja antologii poezji Listy z Ukrainy: Bohdan Zadura
 • godz. 20.00, koncert: Olesia Zdorovecka Project

 

Koncert uczestników warsztatów wokalnych

Koncert uczestników warsztatów wokalnych

3 kwietnia, godz. 15.30, Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, Powstańców Śląskich 190

W niedzielę odbędzie się koncert uczestników  I Wrocławskich, Wiosennych Warsztatów Wokalnych. W programie grupowe wykonanie piosenki „Najpiękniejsze jest t, co przed nami” oraz prezentacje solowe. Szczegóły na stronie www organizatora.

 

Ukrajins\'kyj Zriz: Przeobrażenia

Ukrajins'kyj Zriz: Przeobrażenia

Kamienica / Rynek 25, wstęp wolny

Ukrajins’kyj Zriz, czyli Ukraiński Przekrój to obraz ukraińskiej sztuki współczesnej. Na sześciu poziomach kamienicy Rynek 25 we Wrocławiu, od piwnicy aż po dach, powstała najobszerniejsza i najpełniejsza wystawa ukraińskiej sztuki współczesnej – malarstwo, rzeźbę, instalacje, performans, wideoart oraz sztukę mediów cyfrowych zaprezentuje ponad pięćdziesięciu artystów z całej Ukrainy. Wystawa jest obrazem aktualnego stanu sztuki powstającej na Ukrainie, osadzonej w kontekście kryzysu, który wypełnia życie Ukraińców, także artystów. Więcej

 • niedziela, 3 kwietnia, godz. 12.00, 14.00 – oprowadzanie kuratorskie, obowiązują zapisy: lviv@wroclaw2016.pl

 

Baśń o złotej rybce – spektakl dla dzieci

Baśń o złotej rybce – spektakl dla dzieci

3 kwietnia, godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka (scena na I piętrze), ul. Kuźnicza 29a

Dla dzieci od 5 lat. Historia o skromnym rybaku, jego zachłannej żonie i spełniającej życzenia rybce. Pokazuje jak zgubne może okazać się pragnienie posiadania i zaniedbywanie więzi rodzinnych. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne: połączenie teatru cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych.

Rezerwacja: przez formularz na stronie, telefon: 608 432 224.

Bilety: normalny: 18 zł/os, bilet rodzinny, dla grup zorganizowanych 14 zł/os (przy zakupie min 5 biletów), dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: 10 zł/os

 

Premiera książki i nietypowy wieczór autorski w DCF

Premiera książki i nietypowy wieczór autorski w DCF

3 kwietnia, godz.17.00, wstęp wolny

Debiut wrocławianina Artura Zygmuntowicza, autora książki „Ziemia o ludzkiej twarzy - szlakiem romantyków i pozytywistów”. Książka jest w większości reportażem, a po części nietypowym przewodnikiem po Polsce Wschodniej. Autor pokazuje „ludzką twarz" wschodu - ludzi „pozytywnie zakręconych”, otwartych, robiących rzeczy wyjątkowe i niebanalne, ale nie goszczących na pierwszych stronach gazet. W programie pokaz slajdów, dynamiczna opowieść o ludziach wschodu, elementy „stand up-u”. 

kontakt: DCF lub do autora 730 053 412, mail: artur-zygmuntowicz@wp.pl lub slawek.kubiak@odra-film.wroc.pl

 

Festiwal Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi Inne

Festiwal Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi Inne

1-7 kwietnia, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 15 zł - normalny/ulgowy,13 zł – dla posiadaczy Karty Przyjaciela Kina

Po raz pierwszy we Wrocławiu przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego. W programie filmy cieszące się w 2015 roku największym uznaniem publiczności i krytyków.

Program:  3 kwietnia, niedziela, godz. 18.00 Cudowny Boccaccio / Meraviglioso Boccaccio

 

Koncert: Rudolphina 2

Koncert: Rudolphina 2

3 kwietnia, godz. 18.00, Ratusz, wstęp wolny

„Rudolphina 2” jest drugim z cyklu koncertów prezentujących dzieła zgromadzone w bibliotece księcia legnickiego Jerzego Rudolfa, będącej jednym z najobszerniejszych zbiorów muzycznych XVII-wiecznej Europy.

Prezentowane będą pochodzące wyłącznie z rękopisów dzieła religijne przeznaczone na 2 chóry (6-8 głosów) do tekstów z Pisma Świętego. To okazja, by usłyszeć tak wybitnych kompozytorów ówczesnej Europy, jak O. di Lasso, H. L. Hassler czy G. Croce oraz mniej znanych: D. Brunetti, R. Giovanelli, A. Agazzari.

 

 

KineDok – pokaz filmu „Golden robot” (Pięściarka)

KineDok – pokaz filmu „Golden robot” (Pięściarka)

3 kwietnia, godz.19.00, Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Międzynarodowy projekt KineDok zainicjowany przez Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze. polega na prezentacji filmów dokumentalnych w miejscach, które angażują się w wydarzenia kulturalne i promują kulturę wśród lokalnej społeczności. 

Opis filmu. Steluța Duță to 32-letnia pięściarką i wielokrotna zdobywczyni Pucharu Europy i Świata. Porzucona po urodzeniu, wychowywała się w pełnych przemocy i nadużyć sierocińcach ery Ceaușescu oraz na ulicy. Jej życie radykalnie zmieniło się po tym, jak w wieku 20 lat zaczęła trenować boks i została odkryta przez swojego trenera i przybranego ojca Voicilași.

 

Wirujący Derwisze z Syrii

Wirujący Derwisze z Syrii

3 kwietnia, godz. 19.00, Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica, bilety 50-120 zł

Występ pochodzących z Syrii Wirujących Derwiszy z bractwa Mawlawi, z gościnnym udziałem wybitnego koranicznego śpiewaka Noureddine Khourchida. 

W islamie, pieśni religijne są oznaczone ogólnym terminem inshad, co oznacza pragnąć i dążyć do czegoś aby mieć cel, aby podążać w poszukiwaniu czegoś. Z poetyckiego punktu widzenia, repertuar inshad obejmuje pieśni uwielbienia Boga, modlitwy. Chwali Proroka, opowiada historię jego narodzin i wniebowstąpienia, mówi o jego bohaterskich czynach i cudach. Sama (koncert duchowny) i trance – taniec Hadra (boska obecność) są bezpośrednim wyrazem wielu mistycznych dróg do Boga.

 

Teatr Pantomimy: Pustka. Pustynia. Nic.

Teatr Pantomimy: Pustka. Pustynia. Nic.

od 1 do 3 kwietnia, godz. 19.00, Scena na Świebodzkim

Po 26 latach Leszek Bzdyl wraca do Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Tym razem jako reżyser przedstawienia Pustka. Pustynia. Nic., które powstaje z wariacji nt. Dzienników Witolda Gombrowicza.

Pustka. Pustynia. Nic. jest próbą przełożenia formy i tematów, które frapowały autora Dzienników, na język pantomimy. Jest ciosem w językowe konteksty i uwikłania w twórczości Witolda Gombrowicza; jest skandalem i profanacją, próbą zagubienia człowieka w drugim, trzecim i czwartym człowieku. Niech wije się jeden przed drugim, niech klęka, niech nie ma wyjścia i drogi ucieczki.

 

Hunter w Starym Klasztorze na II urodziny klubu

Hunter w Starym Klasztorze na II urodziny klubu

3 kwietnia, godz. 19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego, bilety od 39 zł do 55 zł

W ramach wiosennej trasy koncertowej Hunter zawita również do Wrocławia. Na koncertach pojawią się goście specjalni i specjalne efekty pirotechniczne. Koncert uświetni II urodziny klubu Stary Klasztor.

W specjalnie przygotowanej oprawie świetlnej, oprócz najbardziej znanych killerów koncertowych, będzie można zobaczyć i usłyszeć przekrój utworów ze wszystkich płyt, a także kilka niespodzianek.

 

Przegląd kina ukriańskiego

Przegląd kina ukriańskiego

Kino Nowe Horyzonty, wejściówki do odebrania w kasach kina na 5 dni przed każdym seansem

W ramach Miesiąca Lwowskiego we Wrocławiu od 2 do 29 kwietnia projekcje filmów ukraińskich.

3 kwietnia, niedziela, godz. 20.00 Żywy ogień 

występ zespołu Hycz Orkiestra 
prelekcja: Ostap Kosiuk, reżyser

Wschód-Zachód [wersja impro]

Wschód-Zachód [wersja impro]

godz. 19.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety w cenie 15 zł dostępna na: https://ekobilet.pl/totu

ToTu w rękach publiczności! Teatr ToTu powraca z kolejną odsłoną sztuki Szymona Bogacza, prezentując wybrane fragmenty "Wschodu" i "Zachodu" w formie improwizacji! O tym, jak potoczą się miłosne perypetie bohaterów decydować będą widzowie. Czy Elżbietka złagodnieje, Waluś odkryje w sobie prawdziwego mężczyznę, a Tatianie uda się zrealizować misterny plan ? Na scenie: Elżbieta: Anna Kryściak Tatiana: Natalia Mielicka Waluś: Jacek Kupczak.

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę