Wrocław na weekend: 12-14 czerwca [WYDARZENIA]

Sprawdź, co dzieje się we Wrocławiu na długi weekend czerwca: 12-14 czerwca: Europejska Noc Literatury, otwarcie Barbary, Święto Wrocławskiego Rowerzysty. W ten weekend nuda nam nie grozi. W ofercie na trzy dni kilkadziesiąt ciekawych propozycji  dla juniorów i seniorów, dla aktywnych i leniwych. 

 • co robic we wroclawiu na weekend


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?b

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 12 czerwca 2015 r. 

 

Jarmark Świętojański 2015

Jarmark Świętojański 2015

Rynek wokół Pręgierza, ul. Świdnicka, ul. Oławska

W tym roku na Jarmarku Świętojańskim będzie można m.in. poczuć się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży i zanurzyć stopy w ciepłym piasku, rozpłynąć się w romantycznym, bajkowym klimacie Ogrodów Świętojańskich, oraz poddać się szałowi zakupów i przebierać wśród designerskiej biżuterii, ceramiki artystycznej, bursztynów, ręcznie robionych mydeł, wyrobów drewnianych i ekologicznych. Jarmark Świętojański potrwa od 24 maja do 24 czerwca, a będzie czynny codziennie od 10.00 do 21.00 Czytaj więcej...

 

Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Żywa Biblioteka Wrocław

Żywa Biblioteka Wrocław

piątek-sobota, godz. 12.00-20.00, Mediateka, pl. Teatralny 5

Żywa Biblioteka to projekt edukacyjny. Żywymi książkami są ludzie, którzy w życiu codziennym doświadczają dyskryminacji, choćby z powodu koloru skóry, niepełnosprawności, wyznawanej religii, poglądów czy swojej przeszłości.

W tegorocznej edycji Żywej Biblioteki w katalogu Żywych Książek znajdziemy m.in. Muzułmanina, Żydówkę, Osobę Ciemnoskórą, Byłego Więźnia czy Feministkę. Natomiast czytelnikiem Żywej Książki może być każdy – jedynym ograniczeniem jest czas, rozmowa nie powinna trwać dłużej niż 30 min. Ale wypożyczać można dowolną liczbę książek. Regulamin Żywej Biblioteki nie różni się specjalnie od regulaminów innych bibliotek – przede wszystkim książce należy się szacunek, nie wyklucza on dyskusji czy wymiany poglądów.

 

NOM - Niezidentyfikowany Obiekt Miejski

NOM - Niezidentyfikowany Obiekt Miejski

godz. 16.00.19.00, Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej - GRAFIT, ul. Namysłowska 8, warsztat bezpłatny

Warsztaty dla dzieci 11-14 lat, których celem jest stworzenie przez młodych projektantów Niezidentyfikowanego Obiektu Miejskiego, w skrócie NOM. Ma to być kreatywna odpowiedź na potrzeby najmłodszych mieszkańców miasta w zakresie przestrzeni publicznych. Warsztaty będą podzielone na trzy etapy: DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE i REALIZACJA. Więcej szczegółów i www.krzywykomin.pl/nom

 

Otwarcie „Barbary”, dawnego baru Barbara

Otwarcie „Barbary”, dawnego baru Barbara

piątek-niedziela, ul. Świdnicka, wstęp wolny

Bar Barbara, kultowe miejsce na mapie Wrocławia powraca po 20 latach przerwy. Bdzie się tu mieścić centrum informacyjne Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W piątek, 12 czerwca, rozpoczynają się imprezy inaugurujące kulturalne działania Barbary. Do Barbary będzie można przyjść z ulubionym czworonogiem, a centrum będzie otwarte codziennie od 8:00 do godzin wieczornych.

12.06 Parapetówka „Barbary”
godz. 17.30 – Rytm serca Barbary – koncert zespołu Mamatucada
godz. 18.00 – Dźwięki Barbary: Wojciech Furmaniak „Otwarcie”
godz. 20.00 – koncert Lecha Janerki
godz. 22.00 – Cicha Barbara: silent disco DJ’s

 

Weekendowe strzelanie z broni palnej

Weekendowe strzelanie z broni palnej

w każdy weekend: piątek, sobota, niedziela, godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1

Dzięki instruktorom nabędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Bilety w cenie 199 zł za osobę lub parę (2 osoby) dostępne na miejscu, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub e-mailowej. +48 695 258 589, morethanshooting@gmail.com, +48 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

www.WiecejNizStrzelanie.pl

 

Spotkania w empiku

Spotkania w empiku

emik Renoma, ul. Świdnicka 40

WRÓŻBITA MACIEJ piątek, godz. 18.00
Właśnie ukazała się jego książka „Życie zapisane w kartach”. Na spotkaniu opowie o swoim życiu, o trudnościach z jakimi musiał się zmierzyć i drodze, którą przebył by zostać wróżbitą.
 

 

Brave Rozgrzewka - czerwcowe weekendy pelne kultury

Brave Rozgrzewka - czerwcowe weekendy penłe kultury

Czerwcowe weekendy we Wrocławiu upłyną pod znakiem wydarzeń kulturalnych, które będą rozgrzewką przed tegorocznym Brave Festival. Wstęp wolny.

Brave Rozgrzewka odbędzie się w wybranych wrocławskich kawiarniach, restauracjach, księgarniach i klubach. Widzowie poczują klimat festiwalu i przygotują się do jedenastej edycji, która odbędzie się od 10 do 17 lipca 2015 roku.

 • Brave Muzyka - piątek godz. 18.00 – Graciarni, ul. Kazimierza Wielkiego 39, Macondo dla Brave, piątek godz. 18.00 – "Living diary" wernisaż grafik Zuzanny Dyrdy

 

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych

Kino Nowe Horyzonty, 17 zł

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „Rower i kultura to synonimy”. Już po raz trzeci zobaczymy najciekawsze produkcje filmowe poświęcone cyklistom i przestrzeniom około rowerowym. W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Bike Days potrwa od 12 do 14 czerwca.

12 czerwca, piątek

 • godz. 17.00 Bike Days Rewind, Unstoppables
 • godz. 19.00 Otwarcie festiwalu, For The Love of Mud

Czytaj więcej...

 

ABC własnej firmy - szkolenie dla kobiet

ABC własnej firmy - szkolenie dla kobiet

godz. 17.00-20.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, cena: 20 zł

Szkolenie przeznaczone dla kobiet planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą. Obejmuje informacje niezbędne (przygotowanie) do uruchomienia własnej działalności gospodarczej. Szkolenie pomoże uczestnikom w wyborze formy prawnej, w procesie rejestracji przedsiębiorstwa, przygotowaniu biznes planu, zaplanowaniu pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania. Szkolenie przewiduje przekazanie podstawowych informacji z wymienionych obszarów. Prowadzący: Krzysztof Siekierski -pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Spotkanie z Mykołą Riabczukiem

Spotkanie z Mykołą Riabczukiem

godz. 17.00, księgarnia Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2

Mykoła Riabczuk – ukraiński intelektualista, krytyk literacki, eseista i publicysta. Inspiracją do dyskusji będzie wydana ostatnio na polskim rynku książka Ukraina. Syndrom postkolonialny, w której autor koncepcji dwóch Ukrain zawarł swoje eseje z ostatnich lat. Porusza w nich tematy takie jak ukraińskie rozdarcie między Wschodem a Zachodem, polityczne problemy związane z dziedzictwem rosyjskiego kolonializmu i ich związki z kulturą. Spotkanie poprowadzi Jędrzej Morawiecki.

 

Dozwolone od lat 18 – koncert na Stadionie Wrocław

Dozwolone od lat 18 – koncert na Stadionie Wrocław

godz. 18.00, Stadion Wrocław

W czasie Festiwalu „Dozwolone od lat 18” na jednej scenie zagrają mistrzowie polskiej piosenki: Maryla Rodowicz, Jerzy Połomski, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Grażyna Łobaszewska, Wojciech Gąssowski oraz Czerwone Gitary. Imprezę poprowadzi Robert Janowski.

Więcej o wydarzeniu.

 

Nasz Kosmos - wystawa malarstwa i akcja pracowni 208 ASP prof. Krzysztofa Skarbka

Nasz Kosmos - wystawa malarstwa i akcja pracowni 208 ASP prof. Krzysztofa Skarbka

Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4, godz. 18.00, wstęp wolny

Profesor Krzysztof Skarbek i asystent Piotr Saul wraz ze swoimi studentami z wrocławskiej ASP zaprezentują na wernisażu akcję plastyczną.

Proces jej powstawania rozpoczął się w pracowni malarstwa nr 208 na ASP we Wrocławiu podczas I Festiwalu Malowania 16 maja br. Na trzech ruchomych, połączonych ze sobą transparentnych podobraziach, powstawała historia, w której spotkały się wielorakie, symboliczne kosmosy. Awers oraz rewers obrazu prowadzą tu swoisty, malarski dialog.Podczas wernisażu twórcy przeistoczą fragmenty obrazu w dalej rozwijającą się opowieść w postaci filmu wideo. Więcej informacji tutaj.

 

Wernisaż wystawy Palimpsest. Zbyszek Kordys

Wernisaż wystawy Palimpsest. Zbyszek Kordys

godz. 18.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny

Ziemia jest jak palimpsest. Można po niej pisać i zamazywać wcześniej naniesioną treść. Opowieści układają się warstwowo. Jedne zakrywają drugie, zacierając wspomnienie o czasach niebyłych. Zbyszek Kordys fotografuje nieistniejące cmentarze, miejsca niepamięci.

Wystawa czynna do 7 lipca 2015 r.

Ziemia jest jak palimpsest. Można po niej pisać i zamazywać wcześniej naniesioną treść. Opowieści układają się warstwowo. Jedne zakrywają drugie, zacierając wspomnienie o czasach niebyłych. Bo jakich skoro ślad po nich nie pozostał, lub trzeba bardzo się starać by go dostrzec? Częściowy lub całkowity zanik pamięci — przypadłość wielu dolnośląskich miast i miejscowości — ma również swoich kronikarzy. Zbyszek Kordys fotografuje nieistniejące cmentarze, miejsca niepamięci.
 
Schowane lub niewidzialne są ważnym komentarzem na temat naszej (nie)pamięci.
  - See more at: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/kalendarium/wystawa/palimpsest-zbyszek-kordys/#sthash.EgtkMEZF.dpuf
Ziemia jest jak palimpsest. Można po niej pisać i zamazywać wcześniej naniesioną treść. Opowieści układają się warstwowo. Jedne zakrywają drugie, zacierając wspomnienie o czasach niebyłych. Bo jakich skoro ślad po nich nie pozostał, lub trzeba bardzo się starać by go dostrzec? Częściowy lub całkowity zanik pamięci — przypadłość wielu dolnośląskich miast i miejscowości — ma również swoich kronikarzy. Zbyszek Kordys fotografuje nieistniejące cmentarze, miejsca niepamięci.
 
Schowane lub niewidzialne są ważnym komentarzem na temat naszej (nie)pamięci.
  - See more at: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/kalendarium/wystawa/palimpsest-zbyszek-kordys/#sthash.EgtkMEZF.dpuf

 

LENINGRAD / spektakl muzyczny w Teatrze Piosenki

LENINGRAD / spektakl muzyczny w Teatrze Piosenki

godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety: 35, 40 zł

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu "Leningrad" z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych.

 

Bolero i trąbka koncertowo

Bolero i trąbka koncertowo

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Występują:

Jurek Dybał – dyrygent
Gabor Boldoczki – trąbka
Orkiestra Symfoniczna NFM

Program:

F. Lessel Uwertura g-moll
J. Haydn Koncert na trąbkę Es-dur Hob.VIIe:1
F. Say Koncert na trąbkę i orkiestrę op. 31
M. Ravel Bolero

 

Koncert Astronautalis w Firleju

Koncert Astronautalis w Firleju

godz. 20.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 20/25 zł

12 czerwca rozpoczynamy drugą odsłonę cyklu Before Asymmetry. Przez kolejny rok, jaki upłynie do następnej edycji festiwalu Asymmetry, będziemy gościć wyjątkowych wykonawców prezentujących różne oblicza muzycznej alternatywy. Pierwszym z zaproszonych w tym roku na Before Asymmetry artystów jest Astronautalis, grający porywającą mieszankę hip-hopu, indie rocka i folku. Charles Andrew Bothwell, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, ma też talent do snucia wciągających opowieści, w których wątki autobiograficzne przetykają się z historią, a mroczne miejskie legendy przeplatają z podniosłymi hymnami.

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl "Epizody o Edith Piaf"

Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, godz. 20.00, bilety: 12 zł/18 zł, od lat 15

Spektakl taneczny z piosenkami Edith Piaf inspirowany biografią tej artystki.

CIA zaprasza widzów do towarzyszenia francuskiej pieśniarce poprzez kolejne etapy jej życia osobistego, zawodowego. Sceny taneczne przeplatane są tu z autorskimi wykonaniami piosenek Piaf. Widowisko utrzymane w konwencji kabaretowej i atmosferze Paryża z końca XIX w. 

 

SUSANNA, koncert „Posij że sia,posij\" data-mce-src=

SUSANNA, koncert „Posij że sia, posij"/ klub festiwalowy festiwalu Kalejdoskop Kultur

godz. 21.00, klub Starty Klasztor, ul. Purkyniego 1, wstęp wolny

Muzyka Susanny Jarej-Małeckiej to połączenie wielu gatunków muzycznych z elementami world music, w szczególności z motywami i tradycyjnymi pieśniami łemkowskimi oraz utwory autorskie. Podczas koncertu usłyszymy m. in. pieśni Petra Murianki, łemkowskiego artysty i poety. Na scenie towarzyszy Susannie pełne ekspresji i wirtuozerii instrumentarium.

 

Latający Holender” R. Wagnera – megawidowisko operowe na wodzie

Latający Holender” R. Wagnera – megawidowisko operowe na wodzie

Spektakle 12, 13, 14 czerwca w godz. 22.00 – 1.00, scena na pergoli przy Hali Stulecia, bilety 150, 120, 100, 80

Latający Holender Richarda Wagnera to kolejna z wielkich produkcji operowych, jakie Opera Wrocławska przygotowuje każdego roku dla wielotysięcznej widowi. Historia Holendra tułacza, przeklętego żeglarza błąkającego się po morzach i oceanach, którego z nieszczęścia może wybawić jedynie miłość, stała się dla młodego twórcy inspiracją do stworzenia muzycznego arcydzieła. Wrocławską inscenizację przygotował znany naszej widowni reżyser Waldemar Zawodziński, kostiumy zaprojektowała Małgorzata Słoniowska, choreografię opracowała Janina Niesobska. Piękna muzyka, znakomici soliści, efektowne dekoracje, statki, światła i projekcje multimedialne stworzą w tym niezwykłym miejscu niezapomniane widowisko.

 

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów z premierą \" data-mce-src=

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów z premierą "Poltergeist"

godz. 22.00-5 rano, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki, bilety od 25 do 34 zł

Gratka dla fanów trzymającego w napięciu kina z dreszczykiem. Tej nocy spowitą mrokiem salę kinową wypełnią tajemnicze i nadprzyrodzone moce oraz budzące niepokój, czające się w każdym kącie zło. Wszystko za sprawą czterech produkcji grozy, które trafiły na ekrany kin w ciągu ostatnich miesięcy. W repertuarze: POLTERGEIST – premierowo, CO ROBIMY W UKRYCIU, OCULUS, COŚ ZA MNĄ CHODZI.

 

 

Sobota, 13 czerwca 2015 r.

 

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

Targ Śniadaniowy we Wrocławiu

piątki godz 11.00 - 18.00, soboty 9.00 - 16.00, pl. Nowy Targ

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze będzie można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdy weekend będzie ożywiał plac Nowy Targ.

Wystawcy - czytaj tutaj.

 

Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Zamknięty jest basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”), bilety od 12 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. Videomapping w Hali Stulecia jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego  przemian na przestrzeni lat.

Pokazy w ten weekend: sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00.

 

Wrocławski Eco Piknik

Wrocławski Eco Piknik

godz. 10.00-12.00, Park Grabiszyński od 10.00-12.00, wstęp darmowy

Wrocławski Eco Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę OD 23 MAJA DO 11 WRZEŚNIA na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, bańki mydlane - to tylko mała zapowiedź tego co będzie się działo. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół.

 

Warsztaty stolarskie wrocławskiej Domowej Stolarni

Warsztaty stolarskie wrocławskiej Domowej Stolarni

sobota-niedziela, godz. 10.00-14.00, ul. Hubska 6, koszt 150 zł, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Jeżeli lubisz majsterkować, ale nie masz w domu miejsca ani narzędzi lub chcesz nauczyć się czegoś nowego przyjdź do wrocławskiej Domowej Stolarni. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zajęć wykonają drewniane lampki. Niezbędne narzędzia zapewnia firma Stanley Black & Decker, warsztaty poprowadzą Paweł Jakubowski i Maciek Zeniuk. Nauczą m.in. odpowiedniego doboru drewna do realizowanego projektu, przygotowania materiału i podstawowych technik jego obróbki.

Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 150 zł. Więcej informacji na www.facebook.com/DomowaStolarnia oraz pod adresem kontakt@domowastolarnia.pl i numerem telefonu 732 010 861. Liczba miejsc ograniczona. Adres: ul. Hubska 6, tereny starego dworca PKP.

 

Warsztaty animacji poklatkowej (animacja plastelinowa) z Moniką Kuczyniecką

Warsztaty animacji poklatkowej (animacja plastelinowa) z Moniką Kuczyniecką

godz. 10.00-16.00, Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15, cena 100 zł, obowiązują zapisy

Warsztaty mają przybliżyć podstawy animacji plastelinowej, np. ile klatek na sekundę daje pożądany efekt animacyjny i jak wykorzystać plastelinę w animacji płaskiej i nie tylko. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować przy dwu stanowiskach fotograficznych (w tym jedno z laptopem) oraz wykorzystają plastelinę do stworzenia krótkich ćwiczeń animacyjnych. Jak mówi artystka - bazujemy na improwizacji, a do animowania nie potrzebne są specjalne zdolności artystyczne.

Prowadzenie: Monika Kuczyniecka, info/zapisy: info@opt-art.net. Minimalna ilość uczestników potrzebna do realizacji warsztatów – 9 osób, max – 12 os.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry.

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

13.06.2015 (sobota)

Perły architektury barokowej na terenie dawnych kurii książęcych/Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i przejście do Uniwersytetu (opłata za bilet wstępu), kościół Uniwersytecki, klasztor Urszulanek, kaplica Hochberga.

 

Wyścigi na Łodziach Smoczych Tumski Cup 2015

Wyścigi na Łodziach Smoczych Tumski Cup 2015

godz. 10.00-18.00, Wyspa Bielarska, wstęp wolny

PROGRAM

 • 10.00 - Rozpoczęcie zawodów i festynu
 • 10.45 - Ćwiczenia Zumba
 • 11.00 - Rozpoczęcie Wyścigów łodzi smoczych
 • 11.30 - PW DANCE - występ
 • 13.00 - Ćwiczenia – POWER FIT
 • 13.15 - Wyścigi łodzi smoczych
 • 14.30 - Pokazy walk rycerskich
 • 14.45 - Pokaz samoobrony
 • 15.00 - gotowanie na żywo – o zdrowym odżywianiu
 • 15.15 - rozpoczęcie zawodów na ergometrach
 • 15.30 - gotowanie na żywo – o zdrowym odżywianiu
 • 15.45 -  Al-Mara – pokaz tańca
 • 16.15 - Pokaz kalisteniki
 • 16.30 - Biegi finałowe
 • 17.00 - Pokaz Tai-Chi
 • 17.45 - Koncert
 • 18.00 - Wręczenie medali

Dodatkowo w godz. 10.00 -18.00: gry i zabawy dla dzieci pod opieką animatorów. Bazar smakoszy – targ produktów regionalnych i i ekologicznych. Wioska the World Games 2017. Skimboard na plaży. Warsztaty chińskiej kaligrafii. Joga. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Dziecko - Instrukcja obsługi. Warsztaty dla rodzicow i nauczycieli

Dziecko - Instrukcja obsługi. Warsztaty dla rodzicow i nauczycieli

godz. 9.00-13.30, Złote Przedszkole, ul. Małopolska 5, wstęp bezpłatny

Tematy spotkań: 13 czerwca" 1. Dzieci nadwrażliwe 2. Dzieci nadruchliwe

Zapisy: info@harmonia.wroclaw.pl, Anna Mazurczyk-Peisert – tel. 783 305 138 lub Złote Przedszkole, tel. 505 410 401. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Piknik modelarski Bąków 2015

Piknik modelarski Bąków 2015

sobota-niedziela, godz. 10.00-20.00. Bąków pod Wrocławiem, sobota, niedziela, wstęp wolny

Piknik modelarski - głownie śmigłowcowy, wstęp dla widzów wolny. W programie m.in. pokazy zręcznościowe, pokazy modeli sterowanych samochodów, nocne loty, wolne loty, ognisko. Szczegóły.

 

XXI Festyn Brochowski

XXI Festyn Brochowski

godz. 9.00-24.00, Orlik "Brochów", ul. Wiaduktowa 1

W programie m.in.: turnieje piłki nożnej i siatkówki, koncerty, tańce, gry i zabawy. Na scenie wystąpią dzieci z Przedszkola nr 51, Szkoły Podstawowej nr 80, świetlicy środowiskowej oraz Gimnazjum nr 21. Dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje przygotowane m.in. przez Centrum Edukacji Społecznej i MOPS. Starszym mieszkańcom Brochowa polecamy Laser Tag. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał Komisarz Lew, zaś Szpital im. Falkiewicz zapewni opiekę medyczną, pomiar ciśnienia krwi i cukru, porady zdrowego stylu życia oraz porady dla obecnych i przyszłych rodziców. Na zakończenie (godz. 19.00-24.00) dla wszystkich zainteresowanych zabawa pod brochowską gwiazdą do późnych godzin nocnych.

Tym mieszkańcom Brochowa, którzy będą chcieli kontynuować obchody święta osiedla w niedzielę, polecamy udział w grze podmiejskiej pt. "Stacja Brochów" przygotowanej przez Made in Brochów.

 

filmowe poranki z Bike Days

Filmowe poranki z Bike Days

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 10 zł

W programie: Reksio marzyciel, Bali. Chodźmy, tato! No już!, Bajki Bolka i Lolka. Złota rybka.

Warsztaty architektoniczne poprowadzi animatorka Anna Konkalec.

 

5. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

5. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

godz. 9.00-17.00,Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

W czasie tegorocznych zawodów odbędzie się rywalizacja na czterech dystansach (PRZEDSZKOLAKA, REKREACYJNYM, PROFI oraz MISTRZOSTWA POLSKI INSTRUKTORÓW). Pomiędzy startami oraz w czasie rywalizacji dla pozostałych zawodników oraz kibiców przygotowane zostaną atrakcje.

Ramowy program zawodów:

 • 09.00 - otwarcie biura zawodów
 • 09.30 - rozpoczęcie pikniku nordic walking
 • 10.15 - oficjalne otwarcie zawodów
 • 10.30 - wspólna rozgrzewka przed trasą PROFI
 • 10.50 - rozpoczęcie wpuszczania zawodników na tor
 • 11.00 - start trasy PROFI
 • 13.30 - start trasy INSTRUKTORÓW i PRZEDSZKOLAKÓW
 • 13.30 - koniec czasu na składanie protestów
 • 14.00 - wspólna rozgrzewka przed trasą REKREACYJNĄ
 • 14.15 - start trasy REKREACYJNEJ
 • 15.30 - rozpoczęcie nagradzania zawodników z trasy PROFI
 • 16.00 - rozpoczęcie nagradzania zawodników MP Instruktorów
 • 16.15 - rozpoczęcie nagradzania zawodników z trasy REKREACYJNEJ
 • 17.00 - losowanie upominków dla uczestników zawodów, którym nie udało się uzyskać miejsca na podium

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z "Agi Bagi"

godz. 10.30, każda sobota i niedziela czerwca, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Podczas pokazów dzieci zobaczą III cześć nowego projektu „Agi Bagi”. Poranki adresowane są do dzieci powyżej 2. roku życia. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Spotkanie z cyklu \" data-mce-src=

Spotkanie z cyklu "Absolwenci uczelni oczami praktyków" dla studentów, maturzystów i absolwentów szkół średnich

Aula Wyższej Szkoły Handlowej, Wrocław, ulica Ostrowskiego 22, godz. 10.30,

WSH zaprasza wszystkich studentów, maturzystów i absolwentów szkół średnich na ostatnie spotkanie z cyklu "Absolwenci uczelni oczami praktyków". Tym razem gośćmi Wyższej Szkoły Handlowej będą przedstawiciele grupy Getin Noble Bank – Joanna Augustynowicz oraz Magdalena Pancewicz. Uczestnicy spotkania będą mieli okazje poznać i porozmawiać z praktykami świata biznesu oraz dowiedzieć się więcej na temat rynku pracy, trendów oraz perspektyw. 

 

SPACERY i PRZYGODY - Sześć palców u stopy, zemsta Lutka i serce Karoliny, czyli niezwykłe dzieje książąt wrocławskich

SPACERY i PRZYGODY - Tropiciele dzikich zwierząt, czyli miejskie safari

godz. 11.00, miejsce spotkania: na Rynku, przy pręgierzu, obowiązuje rejestracja

Lwy, jelenie, małpy, wilki, lisy i niedźwiedzie. Dzikie zwierzęta czają się na miejskich murach, gotowe do ataku lub ucieczki. Spróbujemy je wytropić i przyjrzeć się im dokładniej. Spacer dla dzieci 5 – 10 lat wraz z rodzicami 

 • Czas trwania: ok. 1,5 godz.
 • Cena: 10 zł – para: dziecko + rodzic/opiekun; 5 zł - dodatkowa osoba dorosła
 • Obowiązuje rezerwacja: spacery.wroclaw@gmail.com lub 601 455 918

UWAGA: w razie silnych opadów deszczu zajęcia nie odbędą się – informacja na stronie: www.antares.wroclaw.pl oraz www.facebook.com/spaceryedukacyjne

 

Targii mody targów Fashion Meeting POP UP STORE

Targi mody targów Fashion Meeting POP UP STORE

sobota-niedziela, godz. 11.00-19.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp bezpłatny

Targi mody autorskiej, podczas których będzie można kupić wyjątkowe ubrania, buty, akcesoria damskie, męskie i dziecięce oraz dodatki do domu od niezależnych twórców, niedostępne na co dzień w sklepach.

Poza projektantami ubrań i dodatków, w strefie dziecięcej pojawią się również twórcy zabawek i akcesoriów do dziecięcych pokoi. Na małych gości Fashion Meeting POP UP STORE czekać będzie strefa zabaw i targowe przedszkole, w którym będzie można również pozostawić dziecko pod opieką  animatorek z Centrum Rozwoju Dziecka BEREK.

W ofercie również strefa kulinarna.

 

3. PIKNIK na WELODROMIE

3. PIKNIK na WELODROMIE

Wrocławski Welodrom ul. Żmigrodzka 241, 11:00-16:00

BIKE DAYS i BWA WROCŁAW (Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH) zapraszają na Trzeci Piknik na Welodromie. W programie:
• komentowane na żywo zawody kolarskie
• darmowa wypożyczalnia rowerów i kasków do jazdy na torze – każdy może spróbować
• wyścigi i gry dla dzieci
• pokazy sztuki rzemiosła rowerowego
• otwarte stanowisko rowerowej grafiki sitodrukowej
• napoje, przekąski, wata cukrowa
• wiele innych atrakcji

Czytaj więcej...

 

Inauguracja Klubu Rodzica \" data-mce-src=

Inauguracja Klubu Rodzica "Żyć jak motyl"

godz. 11.00-13.00, Filia nr 23, bulwar Ikara 29-31

W programie imprezy:

 • Barwne życie motyla - prezentacja multimedialna dla dzieci,
 • spotkanie dla rodziców z psychologiem dziecięcym Małgorzatą Stoch-Teodorczyk na temat rozwoju i wspierania dziecięcych talentów
 • wspólne rodzinne warsztaty plastyczne pod kierunkiem Iwony Szabarkiewicz

Podczas prezentacji multimedialnej zapoznamy dzieci z cyklem życia motyla. Opowiemy również, jak długo żyją łuskoskrzydłe i jakie czynniki wpływają na ich ubarwienie, przedstawimy gatunki występują w Polsce oraz te z lasów tropikalnych i zdradzimy, gdzie można zobaczyć największego motyla świata

 

GILgotki Rodzinne z wrocławską pisarką Agnieszką Gil

GILgotki Rodzinne z wrocławską pisarką Agnieszką Gil

godz. 11.00, biblioteka Grafit, ul. Namysłowska 8

Spotkanie dla dzieci w wieku 5-10 lat. Trzeba zabrać ze sobą opiekuna i dobry humor. Można przynieść swoją ulubioną książkę.
Klub Rodzica to cykliczne spotkania dla rodziców, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, odbywające się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

 

Dziecięce Studio Architektury

godz. 11.00-13.0, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia, wstęop 35 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury, zatytułowany „Szaleństwa Architektury”. Tym razem Mali Architekci zbadają, jak niezwykłe, niecodzienne i…szalone potrafią być architektoniczne konstrukcje.

 • 13.06. Jak żartuje architektura?
 • 20.06. Szaleństwo na zamówienie – domy szyte na miarę
 • 27.06. Niemożliwe, które jest możliwe: architektura bez granic

 

Warsztaty mydlarskie dla dzieci w Ładnie Pachnie

Warsztaty mydlarskie dla dzieci w Ładnie Pachnie

godz. 11.00-13.00, Sklep Ładnie Pachnie, ul.Odrzańska 24 -29 lok.1, cena warsztatów 30 zł

Pod czujnym i wrażliwym okiem Doroty Radzikowskiej dzieci wykonają własnoręcznie mydełka glicerynowe. Podczas zajęć dzieci będą miały do dyspozycji wiele foremek, naturalne barwniki i olejki eteryczne, a także kolorowe drobiazgi do zatapiania. Wystarczy uwolnić wyobraźnię, by stworzyć wyjątkowe mydełka, które staną się idealnym upominkiem lub ozdobą łazienki.

 

Teatr improwizowany w Krzywym Kominie

Teatr improwizowany w Krzywym Kominie

godz. 11.00, ul. Dubois 33-35a, bilety 35 zł

Wiek dzieci: 6-11 lat

Teatr to bardzo otwarta i przyjazna forma sztuki. Nieograniczona jak dzieci. Zapraszamy dzieci na przygodę z teatrem. Wykonamy proste kukiełki, według własnych pomysłów i zrobimy otwartą improwizowaną sztukę. Nie potrzebne wielkie umiejętności, ale konieczna chęć zabawy, współpracy i odrobina odwagi. Wyobraźnię macie na pewno.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

każda sobota, godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, aż po pierwsze śniegi. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.

 

Festiwal Kuchni Vegańskiej Vegan Machine

Festiwal Kuchni Vegańskiej Vegan Machine

sobota-niedziela, Mleczarni - dziedziniec przed synagogą, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Wykłady, pokazy gotowania, bazar z produktami wegańskimi, do tego koncerty zespołów: Dubrising, Stary Malenka, Control The Weather, Go Shakti

Program sobota 13 czerwca

 • Vegan Bazar sobota i niedziela 12-20
 • 14.00 "Zdrowo i smacznie czyli Pięć Przemian w kuchni i w życiu" warsztaty gotowania według Pięciu Przemian
 • 15.15 " Wegańsko i bez glutenu - praktyczny pokaz wypieku chleba" Teresy Reimann połączony z promocją książki pt. „Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu”
 • 16.15 Warsztaty gotowania pt. "Zdrowo i sezonowo"
 • 17.15 Lepsza przyszłość – panel dyskusyjny na temat rozwoju kultury vegańskiej
  KONCERTY
 • 18.00 Go Shakti,
 • 19.00 Dubrising,
 • 20.00 Stary Malenka
 • 21.00 Control The Weather

 

 

Żywa Biblioteka Wrocław

Żywa Biblioteka Wrocław

godz. 12.00-20.00, Mediateka, pl. Teatralny 5

Żywa Biblioteka to projekt edukacyjny. Żywymi książkami są ludzie, którzy w życiu codziennym doświadczają dyskryminacji, choćby z powodu koloru skóry, niepełnosprawności, wyznawanej religii, poglądów czy swojej przeszłości.

W tegorocznej edycji Żywej Biblioteki w katalogu Żywych Książek znajdziemy m.in. Muzułmanina, Żydówkę, Osobę Ciemnoskórą, Byłego Więźnia czy Feministkę. Natomiast czytelnikiem Żywej Książki może być każdy – jedynym ograniczeniem jest czas, rozmowa nie powinna trwać dłużej niż 30 min. Ale wypożyczać można dowolną liczbę książek. Regulamin Żywej Biblioteki nie różni się specjalnie od regulaminów innych bibliotek – przede wszystkim książce należy się szacunek, nie wyklucza on dyskusji czy wymiany poglądów.

 

Otwarcie „Barbary”, dawnego baru Barbara

Otwarcie „Barbary”, dawnego baru Barbara

piątek -niedziela, ul. Świdnicka , wstęp wolny

Bar Barbara, kultowe miejsce na mapie Wrocławia powraca po 20 latach przerwy. Teraz będzie centrum informacyjnym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

13.06 Europejska Nocy Literatury w „Barbarze”
godz. 12.00 – 14.00 – Otwarte warsztaty 3D Dizajn Dla Dzieci
godz. 12.00 – Dźwięki Barbary: Wojciech Furmaniak „Zabawa”
godz. 18.00 – 22.45 – Fragmenty książki „Bliskość” Marina Malaicu-Hondrari czyta Mariusz Kilian

 

Festyn rodzinny na Kozanowie

Festyn rodzinny na Kozanowie

godz. 12.00-22.00, kościół św. Jadwigi

Wprogramie: występy artystów: Arka Noego, Szalone Dzieciaki, Arkadio, Hanys Band i inni Stoiska kulinarne, konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych. Prowadzący - spiker Śląska Wrocław  Andrzej Gliniak.

 

Gry podwórkowe w Auchan Bielany

Gry podwórkowe w Auchan Bielany

sobota-niedziela, godz. 12.00-18.00, ul. Francuska 6, wstęp wolny

Czy Twoje dziecko wie, jak gra się w kapsle, gumę czy klasy? Zasady tych, a także wielu innych popularnych niegdyś gier podwórkowych będzie można przypomnieć sobie w ten weekend. Wspólnie z animatorami maluchy poznają - a rodzice przypomną sobie - urok takich zabaw, jak klasy, guma czy kapsle. Na zwycięzców rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody.

 

\" data-mce-src=

"Moja droga do kariery" - bezpłatne spotkanie z doradcą zawodowym

kawiarnia Starbucks, pl. Grunwaldzki 23, godz. 12.00, wstęp wolny

Spotkanie z doradcą rozpocznie się od przeprowadzenia symulacja profesjonalnej rozmowy rekrutacyjnej. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wypełnią test motywatorów zawodowych, który pozwoli poznać potrzeby zawodowe osób biorących udział w spotkaniu.

W programie wydarzenia znajdą się również warsztaty z tworzenia wyróżniającego się CV oraz szkolenie pomagające przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej tak, aby zostać pozytywnie zapamiętanym.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

 KRZYWIRYJEK we wrocławskim Teatrze Lalek

KRZYWIRYJEK we wrocławskim Teatrze Lalek

sobota godz. 15.00, niedziela godz. 11.00

Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko.

KRZYWIRYJEK, napisany specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek, to zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem.

 

Rekonstrukcja bitwy pod Hodowem 1694 r.

Rekonstrukcja bitwy pod Hodowem 1694 r.

Rościsławice k. Obornik Śląskich, godz. 12.00 -19.00

W programie m.in: turniej łuczniczy, walki na działa, turniej szabli, gry i zabawy plebejskie, (zabawy w klimacie XVII wieku), muzyka i taniec z epoki, uliczka handlowa i dużo więcej. Rekonstrukcja bitwy ok. godziny 17.00.

 

Rowerowy Zawrot Glowy od soboty w Magnolia Park

Rowerowy Zawrót Głowy od soboty w Magnolia Park

Największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku przyłącza się do Wrocławskiego Święta Rowerzysty. Na klientów czekają zabytkowe jednoślady, konkurs, w którym do wygrania będzie rower, pokazy cyklistów i wystawa fotografii z ekstremalnej wyprawy rowerowej do Etiopii. 

13-21 czerwca, godzina 9.00-21.00

Główne atrakcje:

 • Wystawa Rowerów (13 czerwca-21 czerwca)
 • Wernisaż zdjęć Marcina Korzonka (13 czerwca-21 czerwca)
 • Zlot Gwiaździsty (14 czerwca)
 • Pokazy Trialu (20 czerwca)
 • Jazda na Wysokim Poziomie (20 czerwca)

 

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

sobota-niedziela, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, centrum otwarte od godz. 10.00, obowiązuje rejestracja.

"Kreatywniak" to warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat, które odbywają się w soboty w godzinach 16-30-17.30 i w niedziele 11.00-12.00. Ich koszt to 20 zł/h. Przy współpracy z naszym logopedą tworzona zostaje grupa dla dzieci skupiająca się na rozwoju aparatu mowy i korekcie ewnetualnych wad. Zajęcia będą się odbywały w soboty w godzinach: 10.00-10.45 Grupa "Logoigraszki" (3-4 lata) FasTracKids English to Innowacyjna metoda nauczania języka angielskiego, która pozwala przyswajać wiedzę w sposób bezstresowy. Program ten przygotowuje dzieci do standardowych egzaminów z języka angielskiego za pomocą gier, piosenek i tym podobnych aktywności. Zajęcia odbywają się soboty o godzinie 15.00 i trwają godzinę. Pierwsze zajęcia są darmowe. Rejestracja: wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Dzień Otwarty w Archiwum Państwowym we Wrocławiu

Dzień Otwarty w Archiwum Państwowym we Wrocławiu

godz. 14.00-18.00, ul. Pomorska 2, wstęp wolny, na zwiedzanie obowiązują zapisy

W programie m.in.:

 • oprowadzanie po wybranych magazynach archiwalnych
 • wystawy
 • pokaz urządzeń i technik konserwacji archiwaliów; możliwość wykonania prostych zabiegów konserwatorskich własnych dokumentów rodzinnych
 • punkt informacyjny na temat dokumentacji osobowo-płacowej i zlikwidowanych zakładach pracy,
 • pokaz ciekawszych materiałów ikonograficznych, prezentujący dawny Wrocław,
 • dzieci (i nie tylko) zapraszamy do samodzielnego wykonania pamiątkowych pieczęci, z wykorzystaniem tłoków pieczętnych ze zbiorów wrocławskiego Archiwum.

Zwiedzanie Archiwum będzie się odbywać w 10-cio osobowych grupach. Ilość miejsc jest ograniczona, organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie się na następujące godziny: 14.00, 14.45, 15.30, 16.15, 17.00. Kontakt: Dorota Sokołowska, tel. 71 328 81 01 wew. 38, e-mail: dsokolowska@ap.wroc.pl.

 

Warsztaty szklarskie

Warsztaty szklarskie

sobota-niedziela, Panato Café, ul. Jedności Narodowej 68a

Warsztaty artystyczne, podczas których będzie można poznawać technikę wycinania i przetapiania szkła oraz wykonać własnoręcznie swoje pierwsze szklane przedmioty, naczynia czy biżuterię. Warsztaty obejmują dwa spotkania, na których uczestnicy odkryją technikę wycinania, barwienia oraz zatapiania szkła, a także grawerkę ręczną. 

Warsztaty prowadzi Anna Gawłowska, absolwentkę ASP. Zapisy: panatocafe@gmail.com Cena: 120 zł/os. (płatność przy zapisach - informacje szczegółowe drogą mailową). Liczba miejsc ograniczona - max. 12 osób.

 • Pierwszy dzień warsztatów: sobota 13.06, 12.30 - 15.00
 • Drugi dzień warsztatów: niedziela 14.06, 16.00-18.00

 

 

Wooded Festival 2015 w CK Zamek Leśnica

Wooded Festival 2015 w CK Zamek Leśnica

Park przy CK Zamek Leśnica, pl. Świętojański 1, od. godz. 14.30, bilety: 119 zł, w dniu koncertu: 139 zł

Na Wooded Festival 2015 zagra wielu artystów z Polski i zagranicy: koncerty, takich grup jak KAMP!, Natalia Przybysz czy Cloud Boats, elektroniczne live acty od najpopularniejszych artystów z całego świata jak i energetyczne DJ sety. Występy zaczynają się już od 14.30 a organizatorzy przygotowali dla pierwszych dwustu osób niespodzianki w postaci brandowanych toreb i specjalnych promocji.

Strefa Wooded Family dla najmłodszych będzie otwarta w godz. 12.00-20.00. Jedną z atrakcji będzie możliwość muzycznej współpracy z polskimi artystami Catz 'n Dogz i An On Bast. Więcej informacji www.wooded.pl.

 

Otwarat debata: Czy europejski system edukacji osiąga swoje cele?

Otwarta debata: Czy europejski system edukacji osiąga swoje cele?

godz. 14.30, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia

Gośćmi profesora będą John Martin (lekarz i filozof, profesor Uniwersytetu Londyńskiego), Chris Husbands (profesor Uniwersytetu Londyńskiego, dyrektor Instytutu Edukacji) oraz Mateusz Mazzini (dziennikarz i publicysta, współpracownik Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, think-tanku Polityka Insight).

Debata w ramach Wrocław Global Forum 2015.

 

 
Festiwal Kalejdoskop Kultur

Festiwal Kalejdoskop Kultur

godz. 15.00-22.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

8 edycja festiwalu mniejszości narodowych i etnicznych. Na wyspie jak zawsze będzie kolorowo i smakowicie, tradycyjnie etnicznie, tanecznie i wielogłosow. W programie irlandzkie, polskie, łemkowskie, ukraińskie, niemieckie, romskie, koreańskie i in. formacje folkowe oraz tradycyjne zespoły pieśni i tańca. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować swych sił w strzelaniu z łuku, dla delikatniejszych: warsztaty, filcowanie po tatarsku. Na stoiskach nie zabraknie jedzenia ani trunków z różnych krain i regionów, będzie można nabyć ich przepiękne wyroby, m .in. etno-ciuchy z Taszkientu!

Wieczorna część programu (start o 19.00) gwiazdy: Tołhaje i rusińsko-zakarpacki etno-dance z Kijowa, czyli Luiku. Po koncercie na Wyspie Słodowej bawimy się do białego rana w Starym Klasztorze na lemko-jewish afterparty.

 

Czego Trójkąt się nie wstydzi? Konferencja oraz otwarta debata o Przedmieściu Oławskim

Czego Trójkąt się nie wstydzi? Konferencja oraz otwarta debata o Przedmieściu Oławskim

W ramach wydarzenia o godz. 13.00 będzie można wziąć udział w zorganizowanym we współpracy z Instagramers Wrocław Instawalku – spacerze etnograficznym ulicami Trójkąta. 

O godz. 15.30 w Muzeum Etnograficznym przy ul. Traugutta 111/113 odbędzie się konferencja, na której zaproszeni goście porozmawiają o wizerunku oraz specyfice Przedmieścia Oławskiego. 

Szczegółowe informacje na: www.facebook.com/katytrojkata

 

Spotkania w empiku

Spotkania w empiku

emik Renoma, ul. Świdnicka 40

EWA MINGE, sobota, godz. 16.00
Ewa Minge jest najbardziej znaną na świecie polską projektantką mody. Jej kolekcje były prezentowane na pokazach w Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Berlinie, Wiedniu czy Dubaju. Książka „Życie to bajka” pozwala zobaczyć z bliska kobietę, która odniosła sukces, matkę, przyjaciółkę, córkę.
 

 

Spektakl teatralny \" data-mce-src=

Spektakl teatralny "Charlie Pomywaczem" na Dniach Brochowa

godz. 16.00, boisko sportowe 'Orlik' przy ul. Wiaduktowej 1 na Brochowiewstęp wolny

Prezentowane przez Teatr Na Bruku zdarzenie teatralne inspirowane jest twórczością Ch. Chaplina z czasów niemego kina. Stworzona przez genialnego artystę postać trampa – wiecznego tułacza, jest dziś jednym z najpiękniejszych mitów sztuki nie tylko filmowej. Ten mały człowieczek uparcie walczący z przeciwnościami losu, broniący swojej godności, jest dziś dla nas kimś w rodzaju everymana. Widowiskowość, finezja a zarazem prostota narracji, tragikomizm sytuacji, w których znajduje się najczęściej wbrew własnej woli, są zdumiewające.

 

 

Brave Rozgrzewka - czerwcowe weekendy pelne kultury

Brave Rozgrzewka - czerwcowe weekendy pełne kultury

Czerwcowe weekendy we Wrocławiu upłyną pod znakiem wydarzeń kulturalnych, które będą rozgrzewką przed tegorocznym Brave Festival. Wstęp wolny.

Brave Rozgrzewka odbędzie się w wybranych wrocławskich kawiarniach, restauracjach, księgarniach i klubach. Widzowie poczują klimat festiwalu i przygotują się do jedenastej edycji, która odbędzie się od 10 do 17 lipca 2015 roku.

 • Brave Film: sobota godz. 18.00, Kalaczakra, ul. Kuźnicza 29A
 • Brave Bajki: niedziela godz. 11.00, Piękna Helena, ul. Łokietka 6, opowiadają Pani Teatrzyk oraz Magdalena Zarębska

 

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych

Kino Nowe Horyzonty, 17 zł

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „Rower i kultura to synonimy”. Już po raz trzeci zobaczymy najciekawsze produkcje filmowe poświęcone cyklistom i przestrzeniom około rowerowym. W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Bike Days potrwa od 12 do 14 czerwca.

13 czerwca, sobota

 • godz. 10.00 Poranki z Bike Days
 • godz. 17.00 Blok transgranika (Race Across America, 8BAR Adventures - Schneekoppe
 • godz. 19.00 Blok transgranika (Melons, Trucks & Angry Dogs, Tokyo to Osaka, London to Paris
 • godz. 21.00 Platforma amatorskich filmów rowerowych

Czytaj więcej...

 

Wernisaż wystawy fotografii Kareny Sokołowskiej pt. \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy fotografii Kareny Sokołowskiej pt. "Mnich"

godz. 18.00, Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, wstęp wolny, wystawa czynna do końca czerwca

Karena Katarzyna Sokołowska – miłośniczka, pasjonatka oraz hobbystka rejestracji swoich myśli, wyobrażeń, za pomocą różnych technik artystycznych. Częściej sięga po „pudełko z obiektywem”, ponieważ, tak łatwiej zapisać wyobraźnię, aniżeli ją uchwycić za pomocą kartki i ołówka. Swoje inspiracje czerpie z przeczytanych książek.

 

Europejska Noc Literatury 2015

Europejska Noc Literatury 2015

0 nowości książkowych w 10 miejscach przeczyta 10 aktorów.

Program Europejskiej Nocy Literatury

Godziny czytań we wszystkich miejscach: 18.00 18.30 19.00 19.30 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 22.30

1. Umberto Eco Temat na pierwszą stronę | Włochy; czyta Maria Pakulnis
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5

2. Michel Houellebecq Uległość | Francja; czyta Jacek Braciak
BWA Wrocław |Galeria Awangarda, ul. Wita Stwosza 32

3. Uładzimir Niaklajeu Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez | Białoruś; czyta Wojciech Bonowicz
Dziedziniec Instytutu Historii Sztuki | Uniwersytet Wrocławski, ul. Szewska 36

4. Sofi Oksanen Gdy zniknęły gołębie | Finlandia/Estonia; czyta Maja Ostaszewska
Aula Leopoldina, pl. Uniwersytecki 1

5. Jaume Cabré Jaśnie Pan| Hiszpania; czyta Sławomir Orzechowski
Przejście Żelaźnicze

6. Serhij Żadan Mezopotamia| Ukraina; czyta Eryk Lubos
Stary Ratusz | Muzeum Miejskie Wrocławia, Rynek-Ratusz

7. Marin Mălaicu-Hondrari Bliskość | Rumunia; czyta Mariusz Kiljan
Barbara: infopunkt, kawiarnia, kultura, ul. Świdnicka 8b

8. Hanif Kureishi Ostatnie słowo| Wielka Brytania; czyta Katarzyna Herman
Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7

9. Carlos Fuentes Nietzsche na balkonie | Meksyk, czyta Bartosz Porczyk
Księgarnia Hiszpańska Elite, ul. Szajnochy 5

10. Tove Jansson Wiadomość | Finlandia; czyta Maja Bohosiewicz
Galeria Miejska we Wrocławiu, ul. Kiełbaśnicza 28

 

Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów z Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu

Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów z Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu

godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 20/30 zł

"Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów" to niezwykły reportaż o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowany z okazji jego jubileuszu. W Ermitażu zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki, od Rembrandta i Michała Anioła po Matisse?a. Twórcy filmu oprowadzą widzów po salach wystawowych, ale zaproszą również do pracowni konserwatorskich. Kamera dokładnie pokaże detale najciekawszych prac. To pasjonującą podróż po historii muzeum i wprowadzenie w ukryty świat arcydzieł.

 

Muzyka z ekranu - powtórzenie koncertu z 12 kwietnia

Muzyka z ekranu - powtórzenie koncertu z 12 kwietnia

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Wykonawcy:

Kwartet smyczkowy Pakamera:
Aleksandra Pawłowska – skrzypce I
Dorota Pindur – skrzypce II
Zuzanna Kozendra – altówka, prowadzenie koncertu
Monika Łapka – wiolonczela

Artystki kwartetu smyczkowego Pakamera przygotowały program złożony z takich właśnie muzycznych evergreenów rodem z małego i dużego ekranu. W zestawie tym znajdzie się miejsce dla lirycznego rozrzewnienia, muzycznego dowcipu, tonów pełnych bohaterskiej zadzierżystości, jak również tych przyprawiających słuchaczy o dreszcz grozy. Muzyka z takich przebojów wszech czasów, jak Love story, Ojciec chrzestny, Gwiezdne wojny, Dziecko Rosemary czy Psychoza, zabrzmi w aranżacjach Aleksandry Pawłowskiej i Doroty Pindur, skrzypaczek Pakamery.

 

Gościnny spektakl \" data-mce-src=

Gościnny spektakl "MacDeath" Teatru Strefa Otwarta w ToTu

ToTu, ul. Hubska 6, godz. 19.00, bilety 15 zł, czas trwania: 45 minut

Spektakl "MacDeath" Teatru Strefa Otwarta to kolejny etap na drodze rekonstrukcji metody pracy aktora elżbietańskiego. Odwołuje się do dramatu "Makbet" W. Szekspira.

Fabuła dramatu jest ukazana w sposób wybiórczy, szczątkowy, służy jako pretekst do poruszenia tematów: władzy, pożądania, manipulacji w XXI w. Osią akcji jest Makbet oraz Lady Makbet.

W warstwie formalnej spektaklu zgłębiamy idee metateatralności - teatru w
teatrze. Postaci mają dwoistą strukturę - z jednej strony są bohaterami z dramatu Szekspira, z drugiej strony zrywają maskę przypisanej roli i komentują, oceniają wzajemnie swoje poczynania. Głęboka identyfikacja zostaje skontrastowana z chłodną obserwacją i zdystansowaniem.

Rezerwacja biletów: sms - 791 870 330, rezerwacja e-mail - kontakt.totu@gmail.com.

Więcej informacji tutaj.

 

13. Aukcja Sztuki Współczesnejw Galerii DNA

13. Aukcja Sztuki Współczesnejw Galerii DNA

Galeria DNA, Sky Tower, I piętro, godz. 19.00, wstęp bezpłatny

Wśród dzieł przeznaczonych do licytacji znajdą się prace, takich twórców jak: Grzegorz Klimek, Dariusz Grajek, Katarzyna Rutkowska, Anna Sikora i wielu innych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a cena wywoławcza każdego z dzieł zaczyna się od 500 złotych. Licytować można na kilka sposobów: osobiście lub na odległość (telefonicznie albo poprzez zlecenie licytacji pracownikowi domu aukcyjnego). 50 specjalnie wybranych obrazów można oglądać na stronie Domu Aukcyjnego DNA www.da.dnagallery.pl.

 

44. Antykabaret - Dobry Wieczór We Wrocławiu p.t. Grillujemy Antykabaret

44. Antykabaret - Dobry Wieczór We Wrocławiu p.t. Grillujemy Antykabaret

godz. 20.00, klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety od 25 zł

Odkąd mamy w Polsce grilla Pachnie każda wolna chwila. W długi weekend i majówkę - Czuć krupnioka i karkówkę. Jak kraj długi i szeroki Nad ruszt wznoszą się obłoki: Obłok narodowej dumy I palonej z opon gumy. Jak kraj szeroki i długi Snują się po niebie smugi - Smugi dymu z polskich grilli. Na którym byśmy smażyli: Martę Ziębę, Justynę Szafran, Bogusława Bednarka, Konrada Imielę, Wiesława Cichego - Ścibora Szpaka, Cztery Tancerki w sosach egzotycznych: Maję Lewicką, Magdę Majtykę, Małgosię Fijałkowską, Monikę Urbaniak Zespół muzyczny pod kierownictwem Rafała Karasiewicza a Marka Kocota podzielili na porcje, poprzekładali boczkiem, cebulą i papryką czerwoną. I nie ma co sobie żałować Wszystko dziś da się zgrilować. 

 

\" data-mce-src=

"David Bowie is" z Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 21 zł

Filmowa rejestracja wystawy muzycznych memorabiliów Davida Bowie z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta. Widzowie wybiorą się w podróż po ekspozycji składającej się z ponad 300 pamiątek należących do Davida Bowie, które wybrano z ok. 75 tysięcy eksponatów: rejestracji koncertów i planów filmowych do teledysków, fotografii, projektów okładek albumów. Dokument autorstwa Hamisha Hamiltona został zarejestrowany w ostatni dzień londyńskiej wystawy w 2013. Wystawę przygotowali Victoria Broackes i Geoffrey Marsh, którzy w filmie oprowadzają po zakątkach muzeum, szczegółowo analizując zbiory artysty.

 

 

Latający Holender” R. Wagnera – megawidowisko operowe na wodzie

Latający Holender” R. Wagnera – megawidowisko operowe na wodzie

Spektakle 13,14 czerwca w godz. 22.00 – 1.00, scena na pergoli przy Hali Stulecia, bilety 150, 120, 100, 80

Latający Holender Richarda Wagnera to kolejna z wielkich produkcji operowych, jakie Opera Wrocławska przygotowuje każdego roku dla wielotysięcznej widowi. Historia Holendra tułacza, przeklętego żeglarza błąkającego się po morzach i oceanach, którego z nieszczęścia może wybawić jedynie miłość, stała się dla młodego twórcy inspiracją do stworzenia muzycznego arcydzieła. Wrocławską inscenizację przygotował znany naszej widowni reżyser Waldemar Zawodziński, kostiumy zaprojektowała Małgorzata Słoniowska, choreografię opracowała Janina Niesobska. Piękna muzyka, znakomici soliści, efektowne dekoracje, statki, światła i projekcje multimedialne stworzą w tym niezwykłym miejscu niezapomniane widowisko.

 

Niedziela, 14 czerwca 2015 r.

 

Beach Spartan Cup 2015 - TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN

Beach Spartan Cup 2015 - TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN

od godz. 9.00, kąpielisko GLINIANKI, ul. Kosmonautów 2

Beach Spartan Cup to cykl turniejów siatkówki plażowej. Jest imprezą o charakterze cyklicznym, która zaledwie w cztery lata podbiła serca siatkarzy i siatkarek plażowych nie tylko z Wrocławia ale z całej Polski. Turnieje organizowane są na terenie kąpieliska GLINIANKI we Wrocławiu. Więcej informacji tutaj oraz Magdalena Wiśniewska - 691 49 59 13, magdalena.wisniewska@spartan.wroc.pl

 

 
Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych -ze względu na przebudowę - zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”), bilety od 12 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu.

Videomapping w Hali Stulecia jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego  przemian na przestrzeni lat. Pokazy: godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00.

 

Festiwal Smaków Dolnośląskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 11.00, ul. Zwycięska 4 na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (DODR)

Spotkania w gronie producentów żywności, rolników i pasjonatów smacznego jedzenia z Dolnego Śląska (i nie tylko). Tym razem, oprócz stałych wystawców, pojawią się również nowe osoby: Gospodarstwo Rolne Adama Kudłatego z mlekiem i serami kozimi, Grażyna Niemyt i jej fantastyczne torby i torebki z materiałów tylko i wyłącznie polskich. Nie zabraknie przyjemności dla najmłodszych. A jakie będą? To niespodziank - jak chcecie się dowiedzieć to przyjdżcie. Zapewniamy stoły, ławy i koce, abyście mogli spędzić w atmosferze pikniku ten niedzielny czas.

 

Warsztaty stolarskie wrocławskiej Domowej Stolarni

Warsztaty stolarskie wrocławskiej Domowej Stolarni

sobota-niedziela, godz. 10.00-14.00, ul. Hubska 6, koszt 150 zł, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Jeżeli lubisz majsterkować, ale nie masz w domu miejsca ani narzędzi lub chcesz nauczyć się czegoś nowego przyjdź do wrocławskiej Domowej Stolarni. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zajęć wykonają drewniane lampki. Niezbędne narzędzia zapewnia firma Stanley Black & Decker, warsztaty poprowadzą Paweł Jakubowski i Maciek Zeniuk. Nauczą m.in. odpowiedniego doboru drewna do realizowanego projektu, przygotowania materiału i podstawowych technik jego obróbki.

Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 150 zł. Więcej informacji na www.facebook.com/DomowaStolarnia oraz pod adresem kontakt@domowastolarnia.pl i numerem telefonu 732 010 861. Liczba miejsc ograniczona. Adres: ul. Hubska 6, tereny starego dworca PKP.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry.

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

14.06.2015 (niedziela)

 1. Przedmieście Świdnickie – spacer ulicą Świdnicką Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer wzdłuż ulicy Świdnickiej
 2. Dla rodzin z dziećmi: Szlakiem krasnoludków do Fontanny Krasnoludków i parku Staromiejskiego.

 

Spacer po Leśnicy

Spacer po Leśnicy

godz. 11.00, początek spaceru - pl. Świętojański 1, pod pomnikiem św. Nepomucena, czas trwania - max 2 godz, udział bezpłatny.

W ramach projektu dofinansowywanego w ramach mikroGRANTÓW ESK 2016 grupa nieformalna Spacerem po Wrocławiu organizuje spacer po Leśnicy. Oprowadzać będzie przewodnik miejski, Piotr Drzewiński. Na tę wycieczkę opracujemy propozycję trasy spacerowej po Leśnicy, która zostanie później opublikowana w przewodniku, stanowiącym efekt końcowy projektu.

 

filmowe poranki z Bike Days

Filmowe poranki z Bike Days

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 10 zł

W programie: Reksio marzyciel, Bali. Chodźmy, tato! No już!, Bajki Bolka i Lolka. Złota rybka.

Warsztaty architektoniczne poprowadzi animatorka Anna Konkalec.

 

WŚR 2015 - ZLOT GWIAŹDZISTY: Brochów, Leśnica, Psie Pole i Krzyki

WŚR 2015 - ZLOT GWIAŹDZISTY: Brochów, Leśnica, Psie Pole i Krzyki

Pętla tramwajowa Leśnica 10:20, Pętla tramwajowa Klecina 10:45, PKP Brochów parking 10:50, Rynek Psiego Pola 11:00,

Zlot Gwiaździsty, to grupowy dojazd uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty z odległych miejsc do centralnego punktu zbiórki, czyli do Placu Nowy Targ. Zlot ma za zadanie ułatwić dojazd do centrum osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także osobom ceniącym sobie towarzystwo innych rowerzystów! W tym roku nitki Zlotu poprowadzone zostaną z Brochowa, Leśnicy, Psiego Pola i Krzyków. Szczegółowe informacje o trasie zlotu znajdziecie TUTAJ.

 

Teatr Bąbli „Skąd się biorą kolory”

Teatr Bąbli „Skąd się biorą kolory”

godz. 10.30, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 18 zł

Spektakl dla dzieci od 1-4 lat opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku.

Czas trwania: 30 minut +ok. 15 minut zabawy, rezerwacja miejsc.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z "Agi Bagi"

godz. 10.30, każda sobota i niedziela czerwca, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Podczas pokazów dzieci zobaczą III cześć nowego projektu „Agi Bagi”. Poranki adresowane są do dzieci powyżej 2. roku życia. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Moda na znaczkach - znaczki w modzie (warsztaty dla dzieci)

Moda na znaczkach - znaczki w modzie (warsztaty dla dzieci)

godz. 12.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Kasińskiego 1, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Warsztaty dla dzieci związane z nową wystawą "Moda na znaczkach - znaczki w modzie". Będą to warsztaty "Moda z recyklingu" oraz zabawy plastyczne inspirowane modowym designem. Prosimy o zapisy, tel: 71 34 695 84. Wstęp bezpłatny.

 

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

sobota-niedziela, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, centrum otwarte od godz. 10.00, obowiązuje rejestracja.

"Kreatywniak" to warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat, które odbywają się w soboty w godzinach 16-30-17.30 i w niedziele 11.00-12.00. Ich koszt to 20 zł/h. Przy współpracy z naszym logopedą tworzona zostaje grupa dla dzieci skupiająca się na rozwoju aparatu mowy i korekcie ewnetualnych wad. Zajęcia będą się odbywały w soboty w godzinach: 10.00-10.45 Grupa "Logoigraszki" (3-4 lata) FasTracKids English to Innowacyjna metoda nauczania języka angielskiego, która pozwala przyswajać wiedzę w sposób bezstresowy. Program ten przygotowuje dzieci do standardowych egzaminów z języka angielskiego za pomocą gier, piosenek i tym podobnych aktywności. Zajęcia odbywają się soboty o godzinie 15.00 i trwają godzinę. Pierwsze zajęcia są darmowe. Rejestracja: wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

 
Targii mody targów Fashion Meeting POP UP STORE

Targi mody targów Fashion Meeting POP UP STORE

godz. 11.00-19.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp bezpłatny

Targi mody autorskiej, podczas których będzie można kupić wyjątkowe ubrania, buty, akcesoria damskie, męskie i dziecięce oraz dodatki do domu od niezależnych twórców, niedostępne na co dzień w sklepach.Poza projektantami ubrań i dodatków, w strefie dziecięcej pojawią się również twórcy zabawek i akcesoriów do dziecięcych pokoi.Na małych gości Fashion Meeting POP UP STORE czekać będzie strefa zabaw i targowe przedszkole, w którym będzie można również pozostawić dziecko pod opieką  animatorek z Centrum Rozwoju Dziecka BEREK.

Specjalnie dla gości wydarzenia pod chmurką zorganizowana zostanie strefa kulinarna.

 

Warsztaty szyjemy zabawki w Krzywym Kominie

Warsztaty szyjemy zabawki w Krzywym Kominie

godz. 11.00, ul. Dubois 33-35a, cena 35 zł/dziecko+rodzic

Zabawimy się w projektantów. Najpierw projekty. Jakie? Nie wiadomo! Artyści muszą mieć wenę. A pomysły przyjdą same. Wykorzystamy do uszycia co się da, niekoniecznie nowe materiały. Może będzie coś do pocięcia? Zobaczymy. Nic nas nie ogranicza – wszystko inspiruje.

Prowadzący: Agnieszka Czapi Trzepizur – wokalistka, aktorka, fotograf, projektuje zabawki i ubrania, pracuje z dziećmi i dorosłymi. Kocha sztukę i śmieci – w dużej mierze na tym opiera swoje działania

 

Spacer z przewodnikiem - Park Szczytnicki

Spacer z przewodnikiem - Park Szczytnicki

godz. 12.00, bilet 5 zł dostępne w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed spacerem

Park Szczytnicki jest jednym z najstarszych parków miejskich w Europie. Na jego obszarze mieści się m.in. historyczny kompleks Hali Stulecia, zabytkowa pergola, Wrocławska Fontanna Multimedialna, Pawilon Czterech Kopuł. Na powierzchni około 100 ha znajduje się blisko 320 gatunków drzew i krzewów, dzięki czemu Park Szczytnicki zajmuje 4. miejsce w Europie pod względem walorów przyrodniczych.

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Festiwal Kuchni Vegańskiej Vegan Machine

Festiwal Kuchni Vegańskiej Vegan Machine

sobota-niedziela, Mleczarni - dziedziniec przed synagogą, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Wykłady, pokazy gotowania, bazar z produktami wegańskimi, do tego koncerty zespołów: Dubrising, Stary Malenka, Control The Weather, Go Shakti

Niedziela 14 czerwca

Vegan Bazar 12.00-20.00

 • 12.00 Zajęcia jogi na powietrzu
 • 13.00 Warsztaty gotowania pt. "Slowly dla dzieci"
 • 14.00 "Kolorowe koktajle dla dzieci i dorosłych"
 • 14.30 "Weganizm po japońsku"
 • 15.30 "Zdrowe Żywienie Małych Wrocławian”
 • 15.30 "Mandala Zdrowia" Magdalena Karciarz Stowarzyszenie Trenerów i Praktyków Relaksacji "Przestrzeń"
 • 16.30 "Chwastożercy" Wykład Anny Rumińskiej

 

 

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015

godz. 12.00 - pl. Nowy Targ, 14:00 - Park Tołpy

W niedzielę 14 czerwca już po raz siódmy odbędzie się Wrocławskie Święto Rowerzysty, czyli największa niesportowa impreza rowerowa w regionie. Jej celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako istotnego elementu zrównoważonego i ekologicznego transportu. Będzie wesoło, kreatywnie, kolorowo i muzycznie. Jak co roku, Wrocławskie Święto Rowerzysty będzie się składać z dwóch części: Przejazdu Rowerowego ulicami miasta oraz radosnego pikniku w Parku Tołpy. Czytaj więcej...

 

Akcja \" data-mce-src=

Akcja "Daję głowę"

godz. 12.00-20.00, plac Solny

Każdy, kto chce pomóc chorym na raka piersi kobietom, a przy okazji obciąć lub tylko skrócić włosy może przyjść na pl. Solny. Partnerzy akcji zobowiązali się do wpłaty pieniędzy za każdą osobę, która na scenie podda się ścięciu włosów. Włosy zostaną użyte do zrobienia peruk dla chorych kobiet.

Podczas gdy 30 fryzjerów będzie zmieniać fryzury ochotników, organizatorzy postarają się przekonać uczestników, że nie trzeba bać się raka i o tym, jak ważne jest wsparcie innych ludzi. W zeszłym roku prawie 650 osób oddało swoje włosy. Zebrano ponad 100 kitek i warkoczy na peruki.

 

Otwarcie „Barbary”, dawnego baru Barbara

Otwarcie „Barbary”, dawnego baru Barbara

piątek -niedziela, ul. Świdnicka , wstęp wolny

Bar Barbara, kultowe miejsce na mapie Wrocławia powraca po 20 latach przerwy jako centrum informacyjne ESK216. Do Barbary będzie można przyjść z ulubionym czworonogiem, a centrum będzie otwarte codziennie od 8:00 do godzin wieczornych.

14.06 Otwarcie „Barbary” i „Barbara” tańczy
godz. 20.00 – Novy Ruch Teatr: „Macht mir Spass”

 

Gry podwórkowe w Auchan Bielany

Gry podwórkowe w Auchan Bielany

godz. 12.00-18.00, ul. Francuska 6, wstęp wolny

Czy Twoje dziecko wie, jak gra się w kapsle, gumę czy klasy? Zasady tych, a także wielu innych popularnych niegdyś gier podwórkowych będzie można przypomnieć sobie w ten weekend. Wspólnie z animatorami maluchy poznają - a rodzice przypomną sobie - urok takich zabaw, jak klasy, guma czy kapsle. Na zwycięzców rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody.

 

 KRZYWIRYJEK we wrocławskim Teatrze Lalek

KRZYWIRYJEK we Wrocławskim Teatrze Lalek

niedziela godz. 11.00

Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko.

KRZYWIRYJEK, napisany specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek, to zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem.

 

Wielki Peleton z okazji Święta Wrocławskiego Rowerzysty

Wielki Peleton z okazji Święta Wrocławskiego Rowerzysty

pl. Nowy Targ, 12.00

Wielki Peleton rowerowy głównymi ulicami miasta ruszy o 12:00 z Placu Nowy Targ, podobnie jak w poprzednich latach ok. 8km trasą dojedziemy do Parku Tołpy. Liczba użytkowników rowerów we Wrocławiu stale rośnie, a Wielki Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem. Tym razem Peleton będzie wyjątkowy, a wszystko za sprawą międzynarodowego Big Bandu REBELBABEL. Czytaj więcej...

 

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Podczas Poranka, dzięki pięknie ilustrowanej książce „Kim jest Ślimak Sam”, będziemy towarzyszyć naszemu bohaterowi w poszukiwaniu samego siebie. Czy pomożecie Samowi odnaleźć swoją ścieżkę i skorupkę?

Autorzy - Maria M. Pawłowska jest biolożką, doktoryzowała się na Uniwersytecie w Cambridge. Jakub Szamałek jest pisarzem i scenarzystą gier komputerowych. Ilustracje stworzyła Katarzyna Bogucka – projektantka tworząca dla dzieci.

W programie interaktywne czytanie książki, warsztaty oraz zwiedzanie wystawy.

 

Festyn Rodzinny i Targi Rękodzieła

Festyn Rodzinny i Targi Rękodzieła

godz. 12.00-17.00, park koło Szkoły Podstawowej w Żórawinie, wstęp wolny

W programie: występy artystyczne dzieci, prezentacja ok 40 firm, głównie rękodzielniczych, dmuchańce, kule wodne, lepienie z gliny, warsztaty plastyczne i robótkowe (szydełko, frywolitka), kucyki, loteria fantowa, punkt pierwszej pomocy - gdzie będzie można poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, kawiarenka (a w niej ciasta, gofry, kawa, herbata, napoje), grill, malowanie twarzy, zabawy z profesjonalnym animatorem, prezentacja nowego wozu strażackiego OSP w Żórawinie. Szczegółowe informacje https://www.facebook.com/events/380057382187052/

 

Zbiórka zabawek dla dzieci z Syrii

Zbiórka zabawek dla dzieci z Syrii

godz. 13.00-15.00, Woda Sodowa, ul. św. Antoniego - Pasaż Pokoyhof

Zbiórka używanych zabawek na rzecz dzieci żyjących w obozach dla syryjskich uchodźców. Maluchom, którym odebrano prawie wszystko, przyda się chociaż kilka chwil zabawy. Przyjdźcie z misiami, kocami, lalkami. Kupując przysmaki za kilka złotych można zasponsorować koszt wysyłki Zbiórka będzie powtarzana w kolejne weekendy.

 

X Truskawkowy Turniej Tańca Sportowego

X Truskawkowy Turniej Tańca Sportowego

część I od 13.00, gala finałowa od 18.00, Hala Stulecia, bilety od 20 do 75 zł

Widowisko, podczas którego pary przechodzą kolejne etapy rywalizacji, a do finału kwalifikują się najlepsi zawodnicy, uczestnikami będą pary polskie i zagraniczne. Zjawiskowe tancerki i przystojni tancerze w nietuzinkowych strojach, magiczną kombinacją kroków i ruchów, odrywają nasze umysły od rzeczywistości, przenosząc nas w sferę marzeń i pozostawiając trwałe poczucie dotyku kultury oraz sztuki. Impreza kierowana jest do sympatyków tańca.

 

 

 I edycja Festiwalu Kultury Hiszpańskiej

I edycja Festiwalu Kultury Hiszpańskiej

godz. 13.00-22.00, Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española, ul. Szajnochy 5

Przez cały dzień przed Księgarnią i w Księgarni będą działy się wyjątkowe rzeczy: warsztaty, pokazy, koncerty, czytania, degustacje... A wszystko to, żeby w radosny sposób przybliżyć wrocławianom choć część kultury hiszpańskiej, a Hiszpanom ciut kreatywności wrocławskiej!!!

 

Rowerowy Zawrot Glowy od soboty w Magnolia Park

Rowerowy Zawrót Głowy od soboty w Magnolia Park

Największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku przyłącza się do Wrocławskiego Święta Rowerzysty. Na klientów czekają zabytkowe jednoślady, konkurs, w którym do wygrania będzie rower, pokazy cyklistów i wystawa fotografii z ekstremalnej wyprawy rowerowej do Etiopii. 

13-21 czerwca, godzina 9.00-21.00

Główne atrakcje:

 • Wystawa Rowerów (13 czerwca-21 czerwca)
 • Wernisaż zdjęć Marcina Korzonka (13 czerwca-21 czerwca)
 • Zlot Gwiaździsty (14 czerwca)

 

Warsztaty szklarskie

Warsztaty szklarskie

sobota-niedziela, Panato Café, ul. Jedności Narodowej 68a

Warsztaty artystyczne, podczas których będzie można poznawać technikę wycinania i przetapiania szkła oraz wykonać własnoręcznie swoje pierwsze szklane przedmioty, naczynia czy biżuterię. Warsztaty obejmują dwa spotkania, na których uczestnicy odkryją technikę wycinania, barwienia oraz zatapiania szkła, a także grawerkę ręczną. 

Warsztaty prowadzi Anna Gawłowska, absolwentkę ASP. Zapisy: panatocafe@gmail.com Cena: 120 zł/os. (płatność przy zapisach - informacje szczegółowe drogą mailową). Liczba miejsc ograniczona - max. 12 osób.

 • Pierwszy dzień warsztatów: sobota 13.06, 12.30 - 15.00
 • Drugi dzień warsztatów: niedziela 14.06, 16.00-18.00

 

 

Warsztaty Rodzinne „Odkrywcy Sztuki”

Warsztaty Rodzinne „Odkrywcy Sztuki”

godz. 15.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a (II piętro)

Warsztaty poznawczo-plastyczne dla rodziców z dziećmi od lat 4, które poprowadzi Dominika Chochołowska-Bocian.  Zajęcia łączą ze sobą wartości poznawcze świata, niezwykłe ciekawostki z realizacjami plastycznymi.

Koszt spotkania dla rodzica z dzieckiem: 35 zł. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc: k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl, tel. 71 341 80 02 lub 608 432 224. Dla uczestników warsztatów bilety na następujący po nich spektakl: 14 zł.

Program warsztatów Tajemnice kosmosu. Co to jest czarna dziura? Czy to prawda, że jesteśmy dziećmi gwiazd? Co to jest supernowa? Czy ciemna materia istnieje? Co to takiego grawitacja? Na te i wiele innych pytań postaramy się sobie odpowiedzieć, a następnie wspólnie stworzymy nasze miedzygalaktyczne mapy.

 

222. urodziny Aleksandra hr. Fredry

222. urodziny Aleksandra hr. Fredry

godz. 15.00, Park Staromiejski przy Teatrze Lalek, wstęp wolny

Swoje urodziny Aleksander hrabia Fredro będzie obchodził z pompą. Nie zabraknie życzeń pod pomnikiem, prezentacji dawnych wydań dzieł komediopisarza ze zbiorów Ossolineum. Punktem kulminacyjnym będzie spektakl „Zemsty” w wykonaniu zespołu Wrocławskiego Teatru Komedia na scenie letniej w Parku Staromiejskim (lub, przy niepogodzie, w Teatrze Lalek) poprzedzony wykładem dr Grzegorza Polaka z Ossolineum. Naukowiec opowie, skąd wzięły się inspiracje do „Zemsty” i dlaczego, po wielu latach, komedia Aleksandra hrabiego Fredry wciąż bawi widzów.

Więcej o świętowaniu tutaj.

 

 Bieg na Sześć Łap - happening

Bieg na Sześć Łap - happening

godz.15.30, wrocławski Rynek

To akcja podczas której  miłośnicy aktywności fizycznej biegają lub spacerują w  towarzystwie Psiaków ze schroniska.

Podczas happeningu organizatorzy będą rozdawać balony i informować mieszkańców Wrocławia o problemie bezdomności zwierząt, propagować adopcję i wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

W przedsięwzięciu weźmie ok. 20 wolontariuszy oraz ok. 10 psów już zaadoptowanych ze schronisk. Start placu Solnego do fontanny na początku ul. Oławskiej.

 

Spotkania w empiku

Spotkania w empiku

emik Renoma, ul. Świdnicka 40

BRAVE - GRIOCI, niedziela godz. 16.00
Tegorocznymi bohaterami festiwalu Brave są grioci - zachodnioafrykańscy bardowie, opowiadacze, strażnicy tradycji i historii. Od wieków funkcja griota zarezerwowana była wyłącznie dla urodzonych w jednym z kilku klanów, w obrębie których ta zaszczytna rola przekazywana była z pokolenia na pokolenie,  z ojca na syna. O ich kulturze  opowie Magda Podsiadły – dziennikarka, która dzieciństwo spędziła w Afryce Zachodniej, autorka kilkunastu  wystaw poświęconych  współczesnemu życiu ludzi w krajach Afryki.

 

Przegląd Twórczości Sekcji WK Anima

Przegląd Twórczości Sekcji WK Anima

godz. 16.00, ul. Pilczycka 47

Po raz kolejny dzieci i młodzież WK Anima zaprezentują swoje talenty teatralne, muzyczne, plastyczne, ceramiczne oraz taneczne, które rozwijały podczas poszczególnych sekcji na zajęciach ze swoimi opiekunami w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To także spotkanie integracyjne uczestników pracowni, rodziców, opiekunów dzieci i młodzieży z prowadzącymi.

 

Spotkanie z Japonią w Ogrodzie Japońskim

Spotkanie z Japonią w Ogrodzie Japońskim

godz. 16.00-18.00, wstęp w cenie biletu do Ogrodu Japońskiego.

Tym razem będzie można wziąć udział w pokazowej lekcji zapowiadającej Intensywny
Wakacyjny Kurs Języka Japońskiego, a także obejrzeć wystawę prac kaligraficznych wykonanych przez uczestników Wiosennego Kursu Kaligrafii. Tradycyjnie już będzie można nauczyć się grać lub spróbować swoich sił w japońskich szachach (shogi i ich dziecinna wersja dobutsu shogi) oraz dalekowschodniej grze strategicznej - go.
Na pomoście po dłuższej przerwie zobaczymy iaido - japońską sztukę walki mieczem, praktykowaną poprzez ćwiczenie precyzyjnego i szybkiego wykonania form oraz rozwijanie gotowości do walki. Między pokazami będzie można nauczyć się podstawowych form wykonywanych treningowym, drewnianym mieczem.
Organizator Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI.

 

Brave Rozgrzewka - czerwcowe weekendy pelne kultury

Brave Rozgrzewka - czerwcowe weekendy pełne kultury

Czerwcowe weekendy we Wrocławiu upłyną pod znakiem wydarzeń kulturalnych, które będą rozgrzewką przed tegorocznym Brave Festival. Wstęp wolny.

Brave Rozgrzewka odbędzie się w wybranych wrocławskich kawiarniach, restauracjach, księgarniach i klubach. Widzowie poczują klimat festiwalu i przygotują się do jedenastej edycji, która odbędzie się od 10 do 17 lipca 2015 roku.

 • Brave Bajki: niedziela godz. 11.00, Piękna Helena, ul. Łokietka 6, opowiadają Pani Teatrzyk oraz Magdalena Zarębska

 

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych

Kino Nowe Horyzonty, 17 zł

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „Rower i kultura to synonimy”. Już po raz trzeci zobaczymy najciekawsze produkcje filmowe poświęcone cyklistom i przestrzeniom około rowerowym. W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Bike Days potrwa od 12 do 14 czerwca.

14 czerwca, niedziela

 • godz. 10.00 Poranki z Bike Days
 • godz. 18.00 Blok 46 zębów (Fixed City, Breakin LA)
 • godz. 21.00 Zamknięcie festiwalu, Ciclo

Czytaj więcej...

 

\" data-mce-src=

"Baśń o złotej rybce" – spektakl dla dzieci od 5 lat

godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, scena na I piętrze, ul. Kuźnicza 29a - dawny Teatr Kalambur, bilety 18 zł

Znana historia o skromnym rybaku, jego chciwej żonie i spełniającej życzenia rybce to uniwersalna opowieść z pozytywnym przesłaniem. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne, łącząc teatr cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych. Atrakcyjna forma plastyczna spektaklu służy podkreśleniu baśniowego wymiaru opowieści i oswojeniu młodego widza z magią różnorodnych form teatralnych. 

 

Finał szóstego sezonu Poligonu Kabaretowego

Finał szóstego sezonu Poligonu Kabaretowego

godz. 18.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety 25/30 zł

Wystąpią: Chyba, Dabz, Tiruriru, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, gość specjalny: Tomek Nowaczyk (Stand-up)
Prowadzenie: Piotr „Guma” Gumulec

Widzowie otrzymają porcję świeżych, rześkich, premierowych skeczy i piosenek napisanych specjalnie na ten wieczór, a ponieważ to finał sezonu wszystko podane zostanie w specjalnej, wakacyjnej oprawie. Oczywiście kabarety przygotują także oczekiwany przez wszystkich Skecz Jednej Nocy – wykonywany przez wszystkich artystów, którzy pojawią się w piątkowy wieczór na scenie w Firleju.

 

\" data-mce-src=

"Światła Północy" – koncert Chóru NFM na zakończenie sezonu

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii

Repertuar koncertu wywodzi się z Łotwy, Estonii i Finlandii. W programie m.in. kompozycje Łotysza Jānisa Ivanovsa, który, pisząc w czasach komunizmu, wyspecjalizował się w tworzeniu bezsłownych wokaliz na chór. Innym, równie pełnym inwencji bohaterem koncertu okaże się Estończyk Urmas Sissask. Najbardziej ekstrawagancki wyda się zapewnie Pertu Haapanen, którego utwór Readymade Alice z 2011 roku wykorzystuje nie tylko tradycyjny śpiew, ale też piski, szepty, syki, glissanda, recytacje i skomplikowane efekty rytmiczne. Honorowe miejsce, w początkowej części wieczoru, zarezerwowane zostało dla dzieł dwóch nieco dawniejszych łotewskich kompozytorów, zasłużonych dla rozwoju muzyki narodowej: Emīlsa Dārziņša i Jānisa Zālītisa.

 

 

Koncert Ewy Urygi w Mleczarni

Koncert Ewy Urygi w Mleczarni

godz. 19.00, ul. Włodkowica 5, bilety 30-35 zł

 

W programie koncertu znajdą się standardy jazzowe, utwory utrzymane w stylistyce soulowej, jak również premierowe utwory, a wśród nich „Miłość Ci Wszystko wybaczy“ H.Warsa w zupełnie nowej zaskakującej odsłonie.

Ewa Uryga – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Nagrała siedem autorskich płyt z czego dwie powstały w Nowy Jorku.

 

 

Teatr ToTu - \" data-mce-src=

Teatr ToTu - "Ruska Śmierć"

godz. 19.00, Totu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł, czas trwania 1 h
„Ruska Śmierć” Iriny Waśkowskiej to słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Czy im się to opłaciło? Sztuka o tym co warto poświęcić dla marzeń i o tym, że te marzenia zawsze warto mieć i je spełniać, nie patrząc na konsekwencje.
Występują:
Jolanta Gądek
Karolina Konik
Kamil Wąsiński

 

Ostatni Nut Ferment

Ostatni Nut Ferment

godz. 19.00, Teatr Capitol, bilety 30 zł

Ostatni z cykl koncertów na Scenie Ciśnień w Capitolu pomyślanych jako platforma promocyjna wrocławskiego środowiska muzycznego, w dziewięciu odsłonach. W niedzielę gośćmi Konrada Imieli będą: Janek Samołyk, Sambor Dudziński, The Crackers Band. Piosenkę tytułową zaśpiewa Konrad Imiela, dyrektor i aktor Capitolu.

 

City Sounds: KARI [solo]

City Sounds: KARI [solo]

godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety: 30-40 zł

Kari to polska artystka, producentka i singer-songwriterka uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty „Daddy Says I’m Special”, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z nowym albumem „Wounds And Bruises” (oba wydane przez Nextpop).

 

Retransmisja z National Theatre \" data-mce-src=

Retransmisja z National Theatre "Poważny problem" Toma Stopparda

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 25/30 zł

W swoim najnowszym dramacie Stoppard zastanawia się nad problemem wyższości ducha nad materią i umysłu nad fizjologią. Młoda psycholożka Hilary stoi przed wielkim dylematem. Jeśli nie ma nic poza materią, czym jest w takim razie świadomość? To jest w istocie poważny problem, którego potencjalne rozwiązanie poróżni Hilary i jej kolegów, w tym jej mentora Spike'a, szefa Leo i Jerrego - milionera sponsorującego działalność instytutu, w którym pracuje Hilary.

 

3-0-3 TANGO FUSION – fuzja tanga i jazzu prosto z Buenos Aires

3-0-3 TANGO FUSION – fuzja tanga i jazzu prosto z Buenos Aires

godz.21.00, klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 20 zł

3-0-3, (czyt. Tresotres) ma swój początek w Buenos Aires, w Argentynie, w roku 1996. Zespół założył Hernán Valencia (pianista/kompozytor/producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja/ instrumenty perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, argentyński folklor, funk, rap, czy afro cuban.

3-0-3 TANGO FUSION wystąpi w składzie

 • Hernan Valencia - piano
 • Gerardo Solnie - perkusja
 • Pablo Nemirovsky – bandoneon

 

 
Latający Holender” R. Wagnera – megawidowisko operowe na wodzie

Latający Holender” R. Wagnera – megawidowisko operowe na wodzie

w godz. 22.00 – 1.00, scena na pergoli przy Hali Stulecia, bilety 150, 120, 100, 80

Latający Holender Richarda Wagnera to kolejna z wielkich produkcji operowych, jakie Opera Wrocławska przygotowuje każdego roku dla wielotysięcznej widowi. Historia Holendra tułacza, przeklętego żeglarza błąkającego się po morzach i oceanach, którego z nieszczęścia może wybawić jedynie miłość, stała się dla młodego twórcy inspiracją do stworzenia muzycznego arcydzieła. Wrocławską inscenizację przygotował znany naszej widowni reżyser Waldemar Zawodziński, kostiumy zaprojektowała Małgorzata Słoniowska, choreografię opracowała Janina Niesobska. Piękna muzyka, znakomici soliści, efektowne dekoracje, statki, światła i projekcje multimedialne stworzą w tym niezwykłym miejscu niezapomniane widowisko.

Atrakcje we Wrocławiu

  

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę