Wrocław na weekend: 10-12 lutego 2017 r. [WYDARZENIA]

Sprawdź, co dzieje się we Wrocławiu na weekend 10-12 lutego. Wiele imprez upłynie pod znakiem dnia zakochanych. Zaplanowano koncerty, warsztaty i spektakle. To ostatni weekend przed feriami, dlatego nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

 • Wrocław na weekend: 10-12 lutego 2017 r.

  Wrocław na weekend: 10-12 lutego 2017 r.


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 10 lutego 2017 r.


Lodowiska

Lodowiska

Lodowisko Brücknera przy Zespole Szkół nr 14 – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017: 

 • w dni powszednie w godz. 16.00-21.00
 • cennik:  bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł
 • szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 3246940.

Lodowisko Pergola przy Hali Stulecia – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017:

 • codziennie: 9.00-22.00
 • cennik: bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł, grupowy – 4 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł/1 h, kask dla dziecka: 2 zł/1 h
 • informacje szczegółowe o ofercie lodowiska pod numerami telefonu 71 347 50 56.

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia: piątek w godz. 17.00-21.00, czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

 • Cennik:   piątek: bilet normalny / h – 10 zł, ulgowy* / h – 8 zł

Lodowisko Spiska – godziny otwarcia: piątek w godz. 17.00-22.00

 

 

Zwiedzanie na Stadionie Wrocław

Stadion Wrocław, aleja Śląska 1
Zwiedzanie Stadionu z przewodnikiem to propozycja dla osób, które chcą poznać najskrytsze zakątki Stadionu we Wrocławiu niedostępne na co dzień dla kibiców. Do wyboru kilka tras m.in.: VIP, piłkarzy, dziennikarzy. Trasy tematyczne dostępne są dla grup po wcześniejszej rezerwacji i ustaleniu trasy mailowo.
Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest bez rezerwacji od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 i 14.00 (wejście o pełnych godzinach).
Czas zwiedzania: 60 min. Miejsce rozpoczęcia: recepcja Spółki Wrocław 2012, poziom 0 (wejście W1).
 • Grupy zorganizowane i osoby indywidualne proszone są o kontakt pod adresem e-mail: zwiedzanie@stadionwroclaw.pl w celu rezerwacji terminu i godziny wycieczki.
 • Regularne ceny biletów: bilet normalny: 15 zł/osoba, bilet ulgowy: 10 zł/osoba, bilety grupowe: 10 zł/osoba - grupy od 15 osób.
 
 

Tajemnice Egipskich Grobowców

od 08.10 do 19.02, Muzeum Archeologiczne, Antoniego Cieszyńskiego 9
Wystawa poświęcona jest badaniom archeologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w Tebach Zachodnich (Egipt) od 2013 roku. Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie. Nowatorski element stanowią wydruki trójwymiarowe zabytków odkrytych przez wrocławskich archeologów w Egipcie. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.
Bilet ulgowy 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny), bilet normalny 20 zł.

 

Wystawa LEGO® w Alei Bielany

od 07.11 do 05.03, Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9
60 lat historii marki LEGO® na 600 mkw. w Alei Bielany. Kolekcja prywatna z lat 1956-2016. Wystawa zarówno najnowszych, jak i zabytkowych zestawów z początków produkcji. Co można zobaczyć na wystawie: ogromne miasto z klocków LEGO® o powierzchni 40 mkw. Makiety tematyczne LEGO® z najciekawszych serii i różnych epok: Lego City, Kowboje, Wikingowie, Rycerze, Architektura, Friends, Ninjago, Chima, Racers, Sports, Duplo.
Ceny biletów: piątek 16 zł za osobę, rodzinny (2+1 i więcej) 14 zł/os. Sobota-niedziela 19 zł za osobę, rodzinny (2+1 i więcej) 16 zł/os.

 

Gra miejska: Kroniki Nadodrza

od 07.02 do 07.03, Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, ul. Władysława Łokietka 5/1
 

Jest rok 1963. Wrocław nawiedza epidemia ospy prawdziwej, zwanej czarną ospą. Chorują 92 osoby, 7 już zmarło. 2000 osób podejrzanych o kontakt z wirusem trafiło do szpitali. Rogatki miasta są zamknięte – Wrocław został poddany kwarantannie. Rankiem 23 lipca na jednym z podwórek wrocławskiej dzielnicy Nadodrze znaleziono zwłoki dwóch osób. Jak podało „Słowo Polskie”, ofiarami są 43-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Ich tożsamość jest nieznana. Wiadomo tylko, że ofiary zostały zastrzelone w nocy z 22 na 23 lipca. Przez kolejne tygodnie wszyscy zadają sobie pytanie, kto i dlaczego zabił… Z niewiadomych przyczyn wyjaśnienie sprawy zdaje się odwlekać w czasie.

Czego potrzebujesz, by zagrać? Grupy 4 osób i pakietu startowego z obszernymi materiałami do gry. Kiedy można zagrać? W dowolnym czasie od godziny 12.00 do 22.00. Czas trwania gry: do 3 godzin. Pakiety startowy do nabycia w: InfoPunkcie Nadodrze, ul. Łokietka 5, oraz Bistro Narożnik. Gra jest przeznaczona dla osób dorosłych od 18. roku życia.

 

Giełda antyków i staroci w Sky Tower

od 9 do 11.02, Galeria Handlowa Sky Tower
Kolejna giełda antyków i staroci w Sky Tower. Na giełdzie pojawią się wystawcy z całego kraju ze swoimi oryginalnymi przedmiotami. Będą to między innymi: wyroby z porcelany, sztućce, obrazy oraz rzadko spotykane elementy dekoracyjne oraz płyty winylowe. Wstęp wolny.

 

Walentynki w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

od 10.02 do 14.02, Wrocław – różne lokalizacje wg programu dnia
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu przygotowała dla czytelników oraz wszystkich odwiedzających bibliotekę niespodziankę z okazji walentynek. W kilkunastu Filiach Biblioteki od 10 lutego będzie można znaleźć wyjątkową, limitowaną serię walentynkowych zakładek do książek, zaprojektowanych specjalnie na przypadający 14 lutego Dzień Zakochanych.
Filie, które biorą udział w akcji walentynkowej:
 • Filia nr 1 – ul. Sztabowa 98
 • Filia nr 4 – ul. Wieczysta 105
 • Filia nr 5 – ul. Namysłowska 8
 • Filia nr 18 – ul. Grabiszyńska 8
 • Filia nr 23 – Bulwar Ikara 29-31
 • Filia nr 29 – Reja 1
 • Filia nr 40 – ul. Przybyszewskiego
 •  Filia nr 42 – ul. Serbska 5a
 • Filia nr 44 – ul. Powstańców Śląskich 210
 • Filia nr 57 – ul. Szewska 78
 •  Filia nr 58 – pl. Teatralny 5 (Mediateka)

 

Yemaya – Królowa Mórz

10 lutego, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Omar jest wrażliwym i obdarzonym bogatą wyobraźnią pięciolatkiem. Lubi rozmawiać z kwiatami i z przedmiotami, z którymi zwykle się nie rozmawia. Pewnego dnia wszystkie domy w jego mieście zaczynają się rozpadać, a niebo staje się straszne. Omar i jego tata muszą uciekać przez ocean. Ale chłopiec nie dopływa na drugi brzeg. Zamiast tego trafia do tajemniczego podwodnego świata pod opiekę potężnej Yemayi – Królowej Mórz. I, jak to w pięknej, magicznej baśni, wszystko skończyłoby się dobrze... tyle tylko, że tata Omara bardzo za nim tęskni. Stoi na brzegu i bez wytchnienia nawołuje swojego synka.

 

Warsztaty: Science in action! Mały architekt

10 lutego, godz. 11.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego, Rynek 58
Warsztaty manualno-budowlane pod hasłem „Mały architekt”. Zajęcia będą okazją do tego, by dzieci mogły poćwiczyć manualne zdolności, pracować w grupie i zdobyć wiedzę na temat podstawowych praw konstruowania budowli. Uczestnicy zobaczą, jak zbudować makietę architektoniczną za pomocą drukarki 3D. Kto wie, może po takich zajęciach któreś z dzieci „chwyci bakcyla” projektowania. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-12 lat. Obowiązują zapisy – e-mail: amcorner@wbp.wroc.pl.

 

„W krainie czarodziejskiego fletu” w Operze Wrocławskiej

10 lutego, godz. 12.00 i 19.00, Opera Wrocławska, Świdnicka 35
Najnowsza premiera Opery Wrocławskiej stawia na współuczestnictwo w kulturze wielu pokoleń odbiorców. To spektakl w charakterze familijnym, skierowany w równym stopniu do dorosłych, jak i dzieci. „W krainie czarodziejskiego fletu” jest opracowaniem słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Czarodziejski flet”. Spektakl „W krainie czarodziejskiego fletu” wpisuje się w strategię rozwoju widowni Opery Wrocławskiej, w ramach której realizowane są działania o charakterze edukacyjnym. Bilety w cenie od 25 zł do 50 zł.

 

Spotkanie z Krzysztofem Gietke – „Alfabet kontestującego inteligenta”

10 lutego, godz. 17.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego, Rynek 58
Spotkanie z Krzysztofem Gietke, specjalistą ds. psychologii negocjacji, marketingu i zarządzania, który zaprezentuje swoją nową książkę „Alfabet kontestującego inteligenta”. „To najnowsza – nietypowa, kontrowersyjna i ważna – książka tego autora. Nietypowa, ponieważ złożona z 366 haseł (w myśl zasady, jedno hasło na każdy dzień roku), kontrowersyjna, gdyż podważająca wartości traktowane w sposób „dogmatyczny” i ważna, bo poruszająca zagadnienia istotne społecznie, m.in. zagadnienia dotyczące życia codziennego, a także polityczne, religijne, inne”. Wstęp wolny.

 

zRęczne Dzieciaki - wielka przygoda, małych sportowców

zRęczne Dzieciaki - wielka przygoda, małych sportowców

12 lutego, godz. 16.00 - 17.30, ZSP Szkoła w Wysokiej

Sekcja piłki ręcznej kobiet zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy Uśmiech Zdrowie Przyjaźń Podróże Przygoda Drużyna To właśnie piłka ręczna! Nie bądź sam, poznaj nowych przyjaciół i baw się! Dołącz do zRęcznych Dzieciaków i przyjdź na próbny trening.

 • Grafik zajęć: piątki i poniedziałki: 16:00 - 17:30
 • Trenerki: Martyna Michalak: 665 877 597, Beata Skalska: 508 330 171
 • Lokalizacja, ZSP Szkoła w Wysokiej, Hala Sportowa,ul. Chabrowa 99
 • Organizator Klub Piłki Ręcznej Kobierzyce
 • http://kprkobierzyce.pl/ https://www.facebook.com/kprkobierzyce/
 • e-mail: zreczne.dzieciaki@outlook.com

 

Wystawa: Piotr Zbierski – „Push the sky away”

od 10.02 do 03.03, Galeria FOTO-GEN, pl. bp. Nankiera 8
Jest to tryptyk, na który składają się trzy odrębne projekty, budujące fotograficzne studium opowiadające o źródłach ludzkiej natury, mistycyzmie i uniwersalnych kodach kulturowych. Wystawa będzie promować wydanie polskiej edycji książki pod tym samym tytułem. Oprócz blisko stu pięćdziesięciu fotografii Piotra Zbierskiego książka zawiera również zainspirowany fotografiami artysty wiersz napisany przez Patti Smith. Nad całością autor pracował dziewięć lat. W twórczości Zbierskiego poszczególne cykle zazębiają się, będąc w istocie okresami pracy artysty. Świat zewnętrzny wydaje się być dla Piotra Zbierskiego czułym laboratorium, przestrzenią, w której bez wytchnienia ścierają się skrajności i analogie.

 

Przytul roślinę – instalacja Alicji Patanowskiej

10 lutego, godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21
10 lutego 2017, w Międzynarodowy Dzień Przytulania w godzinach 19:00-21:00 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w akcji Przytul Roślinę! Każdy kto przyjdzie do Kina Nowe Horyzonty będzie mógł zabrać część wielkiej instalacji do domu - szklankę, wraz z porcelanową nakładką, i pnącą się roślinkę. Rośliny mają już 8 tygodni, a wzrost można obserwować gołym okiem. Wśród nich znalazły się warzywa i owoce takie jak: mango, imbir, bób, dynia, fasola, awokado, cebula, czosnek, groch oraz kwiaty doniczkowe: hoja, geranium czy grubosz.

 

Muzyka amerykańskich kompozytorów w NFM

10 lutego, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1
Narodowe Forum Muzyki zaprasza na wieczór z twórczością amerykańską. Usłyszymy niezwykłe dzieła wyjątkowych kompozytorów z Nowego Świata – muzykę z jednego najpopularniejszych musicali, jakim jest „West Side Story” Leonarda Bernsteina, czy też kompozycje powszechnie cenionych Charlesa Ivesa i Mortona Feldmana. Wszystko pod batutą byłego szefa orkiestry NFM, Amerykanina Benjamina Shwartza. Bilety w cenie od 20 zł do 60 zł.

 

Mizia & Mizia Blues Band

10 lutego, godz. 20.00, Kawiarnia Autograf Impart, Mazowiecka 17
Zespół w obecnym, pięcioosobowym składzie istnieje od maja 2006 roku. W marcu 2008 zespół nagrał płytę Mizia&Mizia Blues Band, zawierającą standardy bluesowe mistrzów gatunku (Muddy Waters, John Lee Hooker, ZZ TOP), a także własne utwory, z przymrużeniem oka traktujące o tym, co jest głównym polem działalności Stefana i Włodka, czyli o szkole. W lipcu 2008 roku w roli basisty zespołu Roberta zastąpił Maciek Wolański, znany bluesowej publiczności z zespołu Sufit. Mizia & Mizia czterokrotnie grał na Małej Scenie Rawy Blues, uczestniczył z sukcesami w takich festiwalach, jak Blues Na Kujawach, Bluestracje, Noc Bluesowa w Rawie Mazowieckiej i Blues Brothers Day.
Bilety 10 zł.

 

Pidżama Porno w Zaklętych Rewirach

10 lutego, godz. 20.00, Zaklęte Rewiry, Krakowska 100
Zespół Pidżama Porno powstał w 1987 roku z inicjatywy Krzysztofa Grabowskiego i Andrzeja Kozakiewicza, a debiutował podczas jarocińskiego festiwalu. Pomimo przerw w działalności zespołu, Pidżama nieprzerwanie cieszy się ogromną sympatią fanów, a po 2007 roku, kiedy zespół zawiesił działalność, każdy koncert urasta do rangi wydarzenia. Ciężko wymienić najważniejsze albumy w dorobku grupy, ponieważ każde wydawnictwo Pidżamy zapisało się w historii polskiej muzyki rockowej – od wczesnych albumów „Ulice Jak Stygmaty” czy „Futurista”, przez pierwszy wydany przez S.P. Records krążek „Złodzieje Zapalniczek”, przebojowy „Styropian”, rewelacyjną „Marhef w Butonierce” i ostatni – „Bułgarskie centrum”.
Bilety: 55/60/70 zł.

 

Nurt w Starym Klasztorze

10 lutego, godz. 20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Nurt zagra w całości historyczną pierwszą płytę wydaną w 1973 r., znaną publiczności jako „Syn strachu”. W drugiej części koncertu będzie można usłyszeć również premierowe utwory Nurtu, który przygotowuje się do wydania nowej płyty. Zespół powstał w 1971 we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty Aleksandra Mrożka, basisty Kazimierza Cwynara, perkusisty Ryszarda Sroki oraz byłego wokalisty grupy Romuald i Roman – Romana Runowicza. Szerszej publiczności zaprezentował się w styczniu 1972 na Festiwalu Młodzieżowej Muzyki Współczesnej (wcześniejszy Ogólnopolski Festiwal Awangardy Beatowej) w Kaliszu gdzie zdobył równorzędną pierwszą nagrodę (wraz z zespołami Hall i Laboratorium), a Mrożek został uhonorowany za kompozycję „Syn strachu” Pucharem Miasta Kalisza. W lutym odbyła się radiowa sesja nagraniowa podczas której zarejestrowano utwory: „Syn strachu”, „Piszę kredą na asfalcie”, „Kawał dobrej roboty” oraz instrumentalny „Impresja w „E".
Bilety 25/30/35/40 zł.

 

Irgi: wędrówki w czasie

10 lutego, godz. 20.00, Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Komediowy spektakl teatru irga. Spektakl w pełni improwizowany, tworzony na scenie, niegrany nigdy wcześniej i nigdy później. Ciąg przyczynowo-skutkowy. Szereg zdarzeń. Zbiór przypadków. Suma doświadczeń. Przeszłość to przyszłość. Teraźniejszość? Przecież jej nie ma. Wyruszymy na wędrówkę w czasie. Będziemy uczestnikami podróży pełnej wątków, historii, postaci, może śmiechu, może wzruszeń. Momentem zero będzie wydarzenie, które Wy zasugerujecie. Zobaczymy jego skutki i jego przyczyny. Sprawdzimy, co działo się kiedykolwiek przed i kiedykolwiek po. Bilety: 15 zł normalny / 10 zł ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Sobota, 11 lutego 2017r.

 

Lodowiska

Lodowiska

Lodowisko Brücknera przy Zespole Szkół nr 14 – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017: 

 • sobota i niedziele: 9.00 -21.00
 • cennik:  bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł
 • szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 3246940.

Lodowisko Pergola przy Hali Stulecia – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017:

 • codziennie: 9.00-22.00
 • cennik: bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł, grupowy – 4 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł/1 h, kask dla dziecka: 2 zł/1 h
 • informacje szczegółowe o ofercie lodowiska pod numerami telefonu 71 347 50 56.

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia: sobota i niedziela w godz. 8.00-21.00 (należy sprawdzić grafik rezerwacji), czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

 • Cennik:  sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

Lodowisko Spiska: sobota i niedziela w godz. 8.00-22.00

 • czyszczenie lodu: sobota i niedziela od 12.00 do 13.00, od 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00

Cennik: sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł. Ceny wypożyczenia sprzętu.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starego Miasta: sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower: niedziela, godz. 9.00-11.00

Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

 

Bezpłatne zajęcia baseballowe

Hala sportowa IX Liceum Ogólnokształcącego, Piotra Skargi 31
Co sobota na Hali w IX Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbywają się bezpłatne zajęcia baseballowe dla dzieci i młodzieży. Profesjonalny sprzęt do gry w baseball i certyfikowana kadra trenerska to niejedyne argumenty, które zachęcą nowicjuszy do podjęcia wyzwania. Baseball to nie tyko trudne zasady, to: prawdziwy relaks, poprawa kondycji i duża dawka czystej przyjemności, to szansa dla każdego wrocławianina na przelotnią przygodę lub związek na długie lata.
Pełna rozpiska zajęć baseballowych:
 • Dzieci (7-9 i 10-12 lat): sobota; 10.00-10.30; Hala Sportowa w LO 9 (ul. Piotra Skargi 31 – wejście od ul. Nowa).
 • Młodzież (13-15 i 16-18 lat): sobota; 11.30-13.00; Hala Sportowa w LO 9 (ul. Piotra Skargi – wejście od ul. Nowej).
 • Dorośli (18 lat i więcej): środa: godz. 21.00-23.00, (Hala AWF na Stadionie Olimpijskim – wejście od ul. Mickiewicza).

 

Ekobazar Wrocław

Tęczowa 57, Tęczowa 57
EkoBazar jest nową inicjatywą, która umożliwia zakupy bezpośrednio od rolników i producentów sprzedających certyfikowaną żywność ekologiczną: pieczywo; razowe, bezglutenowe, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory i ekologiczne specjały, kiszonki, zdrowy nabiał, ekologiczne mięsa, ryby i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, słodkie wypieki, pyszne desery i wiele innych. EkoBazar odbywa się w każdą sobotę, od 10.00 do 16.00 przy ul. Tęczowej 57.

 

Parkrun Wrocław – cykliczne, bezpłatne biegi

każda sobota, godz. *9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161 
Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrunu wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja. 

 

Tajemnice Egipskich Grobowców: kuratorskie oprowadzanie

od 08.10 do 19.02, Muzeum Archeologiczne, Antoniego Cieszyńskiego 9
Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.
 • Bilet ulgowy 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny), bilet normalny 20 zł. 
 • Zwiedzanie: sobota (11.02.): godz. 11:00, 13:00, 15:00
 • Zapisy: http://doodle.com/poll/5pmiivczxsqt7znt 
 • Wystawę zwiedzać można również indywidualnie w godzinach: środa-sobota: 10:00-17:00 niedziela: 10:00-18:00

 

Wystawa LEGO® w Alei Bielany

od 07.11 do 05.03, Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9
60 lat historii marki LEGO® na 600 mkw. w Alei Bielany. Kolekcja prywatna z lat 1956-2016 r. Wystawa zarówno najnowszych, jak i zabytkowych zestawów z początków produkcji. Co można zobaczyć na wystawie: ogromne miasto z klocków LEGO® o powierzchni 40 mkw. Makiety tematyczne LEGO® z najciekawszych serii i różnych epok: Lego City, Kowboje, Wikingowie, Rycerze, Architektura, Friends, Ninjago, Chima, Racers, Sports, Duplo.
Ceny biletów: sobota-niedziela 19 zł za osobę, rodzinny (2+1 i więcej) 16 zł/os.

 

Gra miejska: Kroniki Nadodrza

od 07.02 do 07.03, Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, Władysława Łokietka 5/1
 

Jest rok 1963. Wrocław nawiedza epidemia ospy prawdziwej, zwanej czarną ospą. Chorują 92 osoby, 7 już zmarło. 2000 osób podejrzanych o kontakt z wirusem trafiło do szpitali. Rogatki miasta są zamknięte – Wrocław został poddany kwarantannie. Rankiem 23 lipca na jednym z podwórek wrocławskiej dzielnicy Nadodrze znaleziono zwłoki dwóch osób. Jak podało „Słowo Polskie”, ofiarami są 43-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Ich tożsamość jest nieznana. Wiadomo tylko, że ofiary zostały zastrzelone w nocy z 22 na 23 lipca. Przez kolejne tygodnie wszyscy zadają sobie pytanie, kto i dlaczego zabił… Z niewiadomych przyczyn wyjaśnienie sprawy zdaje się odwlekać w czasie…

Czego potrzebujesz, by zagrać? Grupy 4 osób i pakietu startowego z obszernymi materiałami do gry. Kiedy można zagrać? W dowolnym czasie od godziny 12.00 do 22.00. Czas trwania gry: do 3 godzin. Pakiety startowy do nabycia w: InfoPunkcie Nadodrze, ul. Łokietka 5, oraz Bistro Narożnik. Gra jest przeznaczona dla osób dorosłych od 18. roku życia.

 

Walentynki w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

od 10.02 do 14.02, Wrocław – różne lokalizacje wg programu dnia
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu przygotowała dla czytelników oraz wszystkich odwiedzających bibliotekę, niespodziankę z okazji walentynek. W kilkunastu Filiach Biblioteki od 10 lutego będzie można znaleźć wyjątkową, limitowaną serię walentynkowych zakładek do książek, zaprojektowanych specjalnie na przypadający 14 lutego Dzień Zakochanych.
Filie, które biorą udział w akcji walentynkowej:
 • Filia nr 1 – ul. Sztabowa 98
 • Filia nr 4 – ul. Wieczysta 105
 • Filia nr 5 – ul. Namysłowska 8
 •  Filia nr 18 – ul. Grabiszyńska 8
 • Filia nr 23 – Bulwar Ikara 29-31
 •  Filia nr 29 – Reja 1
 • Filia nr 40 – ul. Przybyszewskiego
 • Filia nr 42 – ul. Serbska 5a
 • Filia nr 44 – ul. Powstańców Śląskich 210
 • Filia nr 57 – ul. Szewska 78
 •  Filia nr 58 – pl. Teatralny 5.

 

Zakochaj się w Campanile – oferta walentynkowa

od 11.02 do 14.02, Campanile Wrocław Centrum, Ślężna 26
Walentynkowe menu degustacyjne 2017. Autorska propozycja Szefa Kuchni Dariusza Krajewskiego. Cena menu 109 zł para. Zakochaj się w Campanile. Przygotuj pokój na walentynkową noc.

 

Filmowe Poranki: Tajemnicze podziemia

11 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21, bilety 12 zł
Zajrzyjmy na chwilę pod ziemię, tam wiele tajemnic drzemie. Spotkamy małego krecika, a także dzielnego górnika! W programie: Agi Bagi – Korytarze gadziny, Mami Fatale – Podziemne królestwo, Bolek i Lolek wśród górników – W starej kopalni, Hip-Hip i Hurra – Kto skopał ogród?
Sobota: warsztaty teatralno-plastyczne – Kinga Maciejewska.

 

Drzwi Otwarte we Wrocławskim Cnetrum Twórczości Dziecka

11 lutego, godz. 10.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Kuźnicza 29a
11 lutego 2016 Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na bezpłatne warsztaty artystyczne w ramach Drzwi Otwartych. Tego dnia będzie można sprawdzić, czy warsztaty oferowane przez Centrum Twórczości spełniają oczekiwania, podobają się dzieciom, czy są odpowiednie dla ich temperamentu i zainteresowań. Organizatorzy proponują zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne dla dzieci od 1 miesiąca życia oraz dorosłych. Podczas Drzwi Otwartych będzie można poznać miejsce, gdzie warsztaty się odbywają oraz porozmawiać z instruktorami. Obowiązują wcześniejsze zapisy, liczba miejsc ograniczona. SOBOTA, 11 lutego 2017 10.00 -10.40 – Pam Para Pam (0-12 miesięcy, kobiety w ciąży) 10.00-10.50 - Figle i wybryki w krainie plastyki -(3,5-5,5 lat) 11:00-12.00 - Warsztaty teatralno-muzyczno-rytmiczne - (3,5-4,5 lat) 12:15-14.15 - Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne - (5-6 lat) 13:00 - 1.:40 - Wesołe Szkraby (1 – 2 lata) 14:30-15.15 - Żłobek Artystyczny - (2-3,5 lat) 14.30 -16.30 - Warsztaty teatralno-plastyczne - (7-12 lat). Zapisy: http://centrumtworczosci.pl/warsztaty/drzwi-otwarte/drzwi-otwarte-zapisy/.

 

Warsztaty zdobienia herbaciarek różnymi technikami

11 lutego, godz. 11.00, KT Kwiatowe Studio, Jedności Narodowej 155
Zwykłe, drewniane pudełko z przegródkami zamienimy w naszą własną, niepowtarzalną herbaciarkę. W czarowaniu wspomoże metoda decoupage'u, uczestnicy będą robić przetarcia, postarzenia i spękania. Wykorzystają przeróżne materiały, takie jak suszone liście, kwiaty, wstążeczki, sznurki, guziki. Dostępna będzie cała gama serwetek i papierów z motywami herbacianymi, ale nie tylko. Organizatorzy zapewniają wszystkie narzędzia i materiały, ozdobione przedmioty uczestnicy zabierają do domu. Herbata, kawa i coś słodkiego w cenie warsztatów.
 • Zajęcia dla dzieci od 8 lat i dorosłych.
 • Czas trwania: 3 godziny.
 • Koszt: 75 zł/osoba.
 • Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698 830 708 
 • Ilość miejsc ograniczona.

 

Sztuka puka w rytmie serca

11 lutego, godz. 11.00-13.00, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, Stefanii Sempołowskiej 54A
Piernikowe serca, wspaniałe pralinki w sam raz na walentynki! W ramach lutowego cyklu „Sztuka Puka” Światowid zaprasza na wielopokoleniowe familijne warsztaty cukiernicze z Aleksandrą Bolek. Uczestnicy będą wypiekać i ozdabiać piernikowe serca oraz własnoręcznie wykonywać praliny, by móc je podarować swojej ukochanej Walentynce. Ciasto piernikowe, które uczestnicy dostaną do użytku na zajęciach, wykonane zostało z mąki pełnoziarnistej, z dodatkiem prawdziwego miodu i leżakowało kilka tygodni. Pierniczki pachnące goździkami i pomarańczową skórką udekorujemy orzechami, kolorowymi lukrami, perełkami i polewą (z karobu i oleju kokosowego). Wykonają je też w wersji z jadalnym szkiełkiem. Pralinki nie będą typowymi słodkościami, bo zarówno w truflach, jak i w rafaelo, które będziemy wykonywać, nie ma cukru.
Należy zabrać ze sobą wałki do ciasta i kuchenne fartuszki, można też zabrać foremki w kształcie serca do wycinania pierników. obowiązują zapisy: tel. 71 348 30 10. Cena: 35 zł/ osoba (opiekun z dzieckiem/ opłata tylko za dziecko).

 

Naukowe walentynki w Humanitarium

11 lutego, godz. 11.15-17.00, Humanitarium – Ogrody Doświadczeń, Stabłowicka 147A
Okazja do zbadania wpływu miłości na umysł i ciało. Uczestnicy poznają „chemię miłości”, budowę serca i wykonają kolorowe mydełka w kształcie serduszek, które można wręczyć jako dowód sympatii.
Plan warsztatów na sobotę, 11.02.2017 r.:
 • 11.15 Wytwarzanie mydełek [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]. 
 • 12.15 Wytwarzanie mydełek [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]. 
 • 13.15 Puchnące farbki [warsztat dla dzieci 5-9 lat]. 
 • 14.15 Wytwarzanie mydełek [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]. 
 • 15.15 Puchnące farbki [warsztat dla dzieci 5-9 lat]. 
 • 16.15 Wytwarzanie mydełek [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]. 
 • 17.00 Sekcja serca [warsztat dla młodzieży i dorosłych]. 
Cennik udziału w warsztatach weekendowych: Warsztat rodzinny: dziecko 14 zł/dziecko + 7 zł/osoba dorosła. Warsztat dla dzieci najmłodszych: 14 zł/dziecko. Warsztat dla młodzieży i dorosłych: 16 zł/osoba. Wystawa „Odnawialne Źródła Energii”: 14 zł/osoba (ulgowy) 18 zł/osoba (normalny)
Rezerwacje: online (https://bilety.eitplus.pl/), telefonicznie (+48 71 734 73 11) lub e-mailowo (info@humanitarium.pl). UWAGA: Zarezerwowane bilety należy odebrać do 15 min przez rozpoczęciem zajęć.

 

Architektura tańca: sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

11 lutego, godz. 12.00-14.00, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Jak zapisać taniec? Jak ująć za pomocą znaków zjawiska ulotne? Podczas zajęć uczestnicy przyjrzą się różnym sposobom choreograficznej notacji. Na wystawie Nieczytelność. Palimpsesty odnajdziemy prace artystów, które zawierają ślady zamaszystych gestów. Zaobserwują, jak ruch zastyga i odwrotnie, jak statyczna budowla zaczyna drżeć w posadach. Zastanowią się, jak wyglądałyby tańczące miasta. Wstęp bezpłatny.
Warsztaty dla rodzin z dziećmi od 5 do 12 lat, zapisy: na adres edukacja-mpt@ossolineum.pl; w treści zgłoszenia należy podać datę.

 

W 500. rocznicę reformacji. Niemieckie grafiki religijne o motywach protestanckich od XVI do XIX w. – wykład Zuzanny Mikołajek

11 lutego, godz. 12.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Prelegentka omówi grafiki ilustrujące wydania Biblii Lutra, a także grafiki alegoryczne, zawierające bogatą wykładnię treści protestanckich. Przedstawione zostaną ponadto tzw. listy chrzcielne – dary ojca chrzestnego dla dziecka, niewielkie grafiki składane w kosteczkę, popularne w wielu protestanckich regionach Niemiec i Szwajcarii od 1700 do 1815 r. Wstęp wolny, sala 116.

 

Wirtualne walentynki w Alei Bielany

Wirtualne walentynki w Alei Bielany

Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-9, godz. 11.00-19.00, wstęp bezpłatny

Goście Alei będą mieli okazję przetestować aplikację Tilt Brush i stworzyć jedyną w swoim rodzaju walentynkę w wirtualnej rzeczywistości. Chętni do udziału w zabawie, przejdą krótkie szkolenie, a następnie otrzymają specjalne gogle, dzięki którym przeniosą się do wirtualnej rzeczywistości. Tam za pomocą elektronicznego pędzla i kilku ruchów rąk, stworzą jedyną i niepowtarzalną walentynkę. Każda walentynka zostanie wydrukowana i wręczona twórcy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a walentynkowe kartki można tworzyć w sobotę i niedzielę.

Szczegółowe informacje na stronie www.alejabielany.pl.

 

Napierśnik amazonki: bezpłatne oprowadzanie po wystawie w Muzeum Archeologicznym

11 lutego, godz. 12.00, Muzeum Archeologiczne, Antoniego Cieszyńskiego 9
Wprawdzie o początkach archeologii na Śląsku można mówić już w średniowieczu, jednak o archeologii jako samodzielnej dyscyplinie naukowej dopiero od stu lat. Badacze starożytności, jak dawniej określano archeologów, napotykali jednak na wiele trudności, zwłaszcza w ich nazwaniu i określeniu funkcji. Śląska archeologia zna wiele przypadków, gdy takie interpretacji szokują nas dzisiaj, a raczej wzbudzają uśmiech. Dobrym przykładem, pokazującym zmaganie się starożytników z materią, jest zabytek odkryty w 1806 r. pod Świdnicą, który do historii przeszedł jako „napierśnik Amazonki”.
Zajęcia prowadzi Krzysztof Demidziuk. Oprowadzanie skierowane do dorosłych odbiorców trwa ok. 30 minut. Informacje pod numerem: 71 347 16 96; prosić Krzysztofa Demidziuka. Wstęp wolny.

 

Puchar Dolnego Śląska PUSH UP & PULL UP

11 lutego, godz. 12.00, Wrocławskie Centrum Treningowe SPARTAN – WCT 3, Krajewskiego 2
Celem imprezy jest popularyzacja aktywności i prezentacja poprawnego wykonywania ćwiczeń oraz ustanowienie rekordów w poszczególnych ćwiczeniach. Podczas zawodów zostaną rozegrane konkurencje, takie jak pompki wykonywane na komendy sędziego oraz podciągnięcia na drążku. Kategorie: Push up kobiet oraz mężczyzn, Pull up kobiet oraz mężczyzn.
Wpisowe 30 zł. Zapisy i informacje: WCT Spartan, Recepcja WCT 3, tel. 71 348 42 17.

 

Basket Kids: bezpłatne pokazowe zajęcia dla dzieci

11 lutego, godz. 12.30 i 13.30, Hala sportowa IX Liceum Ogólnokształcącego, Piotra Skargi 31
Basket Kids to ogólnopolska szkółka prowadząca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dla dzieci w wieku 2-8 lat. Kadrę stanowią certyfikowani instruktorzy koszykówki i animatorzy zabaw dla dzieci, którzy mają predyspozycje i są przeszkoleni do pracy z dziećmi. Bezpłatne zajęcia pokazowe w godzinach 12.30 – grupa 4-5 lat oraz 13.30 – grupa 6-8 lat. Zajęcia w Basket Kids mają na celu: zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, nauczenie najmłodszych współdziałania w zespole oraz sumienności, dostarczenia im niezbędnych wiadomości i umiejętności służących zdrowiu i sprawności fizycznej, przygotowanie do samodzielnego planowania własnej aktywności fizycznej.
Informacje: tel. 601 532 040, e-mail: wroclaw@basketkids.pl.

 

FREE walking SPECIAL po polsku – Absurdy PRL-u

11 lutego, godz. 14.00, Pod pomnikiem Fredry, Rynek
Wybierz się w podróż w czasie do nie tak odległej przeszłości i przypomnij sobie lub poznaj absurdy czasów PRL-u i ówczesnego systemu politycznego. Kartki żywnościowe, kolejki do sklepów, pochody pierwszomajowe czy antyrządowe protesty to również część wrocławskiej rzeczywistości. Powojenny Wrocław to socrealistyczna i modernistyczna architektura obecna w wielu miejscach, słynni ludzie kultury i sportu jak i znane polskie produkty, które wielu z nas wciąż pamięta. Rezerwacja nie jest wymagana. Start o 14.00 przy pomniku Aleksandra Fredry.

 

Yemaya – Królowa Mórz

11 lutego, godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Omar jest wrażliwym i obdarzonym bogatą wyobraźnią pięciolatkiem. Lubi rozmawiać z kwiatami i z przedmiotami, z którymi zwykle się nie rozmawia. Pewnego dnia wszystkie domy w jego mieście zaczynają się rozpadać, a niebo staje się straszne. Omar i jego tata muszą uciekać przez ocean. Ale chłopiec nie dopływa na drugi brzeg. Zamiast tego trafia do tajemniczego podwodnego świata pod opiekę potężnej Yemayi – Królowej Mórz. I, jak to w pięknej, magicznej baśni, wszystko skończyłoby się dobrze... tyle tylko, że tata Omara bardzo za nim tęskni. Stoi na brzegu i bez wytchnienia nawołuje swojego synka.

 

Wykład: pochód lajkonika i flisackie tradycje w Ulanowie

11 lutego, godz. 15.00, Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Romualda Traugutta 111/113
Wykład Marty Derejczyk poświęcony będzie krakowskiemu lajkonikowi oraz tradycjom flisackim, genezie tych zjawisk, związanym z nimi legendom oraz współczesnym działaniom na rzecz ich ochrony. Wstęp wolny.

 

Kiermasz zabawek – GARAGE SALE

11 lutego, godz. 15.00-17.00, Family Cafe FOKS, Krzycka 83c/1c
FOKS 11 lutego organizuje kiermasz zabawek (lub w wersji światowej GARAGE SALE, ale bez garażu) Instrukcja wydarzenia: KIEDY: 11 lutego, godz. 15.00 UCZESTNICY: Dzieci powyżej 6 lat oraz oraz rodzice, ale tylko do pomocy
1. Selekcja zabawek: razem z dzieckiem wybierzcie w domu zabawki na sprzedaż i jak przystało na prawdziwych handlowców – zadbajcie o dobry stan sprzedawanych towarów.
2. Wycena zabawek: zdecydujcie, ile będą kosztować (oczywiście wiemy – wartość sentymentalna – bezcenna) – MAKSYMALNIE 5zł ZA SZTUKĘ
3. Marketing: no cóż, jak to mówią: reklama dźwignią handlu. Możecie zrobić to w domu lub na miejscu w FOKS-ie – my udostępnimy kartki, brystol, papier kolorowy, kredki i inne niezbędne narzędzia.
4. Handel: zaczynamy zabawę! WAŻNE! Sprzedają TYLKO DZIECI, a rodzice mogą jedynie pomagać.
Wstęp: sprzedający – 5 zł (pyszny sok w cenie) (tylko) kupujący – wstęp wolny. Zapisy: kontakt@familycafe.wroclaw.pl.

 

„Edward Dwurnik. Książę dużego państwa” – wykład Alicji Abramowicz

11 lutego, godz. 16.00, Pawilon Czterech Kopuł, Wystawowa 1
Dlaczego Edward Dwurnik zamalowuje dzieła kolegów; kim są sportowcy ukazani na płótnach artysty oraz gdzie można udać się w podróż autostopem, a także jakie emocje wywołuje wśród widzów oglądających prezentowany w Pawilonie Czterech Kopuł Obłęd ludu – o tym wszystkim będzie można posłuchać podczas wykładu. Pawilon Czterech Kopuł, kopuła północna. Wstęp wolny.

 

Walentynki w FasTracKids

11 lutego, godz. 16.00, Galeria Handlowa Sky Tower, Powstańców Śląskich 73/95
1,5 godziny zabawy podczas tworzenia kartek walentynkowych, ruchowych i intelektualnych aktywności przy użyciu naszej tablicy interaktywnej i dużo więcej. Walentynki to idealna okazja dla dziecka, by świętować przyjaźń, podczas gdy mama i tato będą mogli spędzić miły wieczór we dwoje. Koszt: 35 zł (dla dzieci FTK 30 zł).

 

Speed Dating w Pasażu Grunwaldzkim

11 lutego, godz. 17.00, Pasaż Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki 22
Aby wziąć udział w szybkich randkach i dać sobie szansę na poznanie wielkiej miłości, wystarczy się zapisać. Wydarzenie 11 lutego o godzinie 17.00. Zgłoszenia należy przesyłać do czwartku, 9 lutego.
Speed Dating polega na spotkaniu się 10 kobiet i 10 mężczyzn. Randkowicze siadają w parach, naprzeciwko siebie i mają okazję do zapoznania się podczas krótkich rozmów. Zabawa składa się z 10 rund trwających po 3 minuty, tak by każda z pań mogła porozmawiać z każdym z panów. Na koniec należy wskazać jedną osobę, która zrobiła na nas najlepsze wrażenie. Jeśli wybory się pokryją, para otrzymuje dane kontaktowe do siebie nawzajem i zaproszenie na wieczór tylko we dwoje. Na wszystkich uczestników czekają miłe niespodzianki w postaci czekoladowej fontanny z owocami oraz zdrowych, kolorowych koktajli. Dla komfortu, uczestnicy zostaną przypisani do konkretnej grupy ze względu na wiek.
Wydarzenie odbywa się w 3 grupach wiekowych: 17. 00 – osoby w wieku 18-25 lat, 18.00 – osoby w wieku 26-35 lat, 19.00 – osoby w wieku 36-45 lat. Aby wziąć udział w szybkich randkach, wystarczy przesłać wypełniony formularz dostępny na www.pasazgrunwaldzki.pl, na adres zgloszenia.pasaz@gmail.com.

 

Vertigo Samba Night –The Karpeta Jazz Brothers

11 lutego, godz. 19.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13
Karnawałowy koncert, który poprowadzi Andrzej Waśniewski – piano, Tomasz Pruchnicki – saksofon, Paweł Pastuszka – bas, Mateusz Maniak – bębny. Samba to taniec brazylijski. Prawdopodobnie wywodzi się z tańca „w kółko” afrykańskich ludów Bantu, bowiem samba turniejowa tańczona jest „po kole”. Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich obok rumby, cza-czy, paso doble i jive'a. Bilety w cenie 20 zł.

 

Walentynkowy spektakl z „Towarzystwo” w Animie

11 lutego, godz. 19.00, Wrocławski Klub Anima, Pilczycka 47
Towarzystwo – spektakl oparty na faktach, opowiadający o spotkaniu trzech studentów, byłych uczestników Powstania Listopadowego, którym marzy się wolna Polska. Nie godzą się na postępującą germanizację. Wykorzystują furtkę, jaką pozostawia im obwieszczony właśnie dekret pruskiego króla i zakładają TOWARZYSTWO LITERACKO – SŁOWIAŃSKIE. Występują: Monika Stanek, Arkadiusz Cyran, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Błażej Michalski, Michał Szwed, Filip Zaszewski.
Bilety 20 zł.

 

Krwi! – wieczór literacko-muzyczny z cyklu „Z podszeptu muz”

11 lutego, godz. 19.00, Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21
„Żądzy krwi” poświęcone będzie dziesiąte już spotkanie w Klubie Pod Kolumnami, z cyklu „Z podszeptu muz”. Wybitny erudyta i gawędziarz wespół ze świetnym gitarzystą i kompozytorem opiszą słowem i nutą pragnienie krwi: tej niewinnej, ofiarnej, dziewiczej aż po odwieczny postulat „krew za krew”. Owa żądza przybiera różne formy realizacji: bywa szalona i namiętna, gdy krew kipi, burzy się, wre, bo „zniewaga krwi wymaga”; jest zgoła odmienna, gdy tężeje i „ścina się w żyłach”, a jeszcze inna w sytuacji gdy „krew z piwa nie burzliwa”. Krew gorąca szczególnie ceniona jest w składaniu „daniny krwi”, choć znacznie rozsądniej w takich sytuacjach „zachować zimną krew”. Formy przelewania krwi zależą też od jej koloru i czystości. Rygorystyczne zasady dotyczą wysoko urodzonych, „czystej krwi”. Wstęp wolny.

 

Miętowe walentynki w No Limits

11 lutego, godz. 19.00, No Limits, Kazimierza Wielkiego 27
Organizatorzy zapraszają wszystkich zakochanych oraz singli na walentynki do No Limits. Obowiązuje dress code – zielony, seledynowy, miętowy element ubioru. Przygotowano sporo miętowych atrakcji. Wstęp: OPEN + impreza – 15 zł lub karta sportowa, impreza 10 zł.

 

„W krainie czarodziejskiego fletu” w Operze Wrocławskiej

11 lutego, godz. 19.00, Opera Wrocławska, Świdnicka 35
Najnowsza premiera Opery Wrocławskiej stawia na współuczestnictwo w kulturze wielu pokoleń odbiorców. To spektakl w charakterze familijnym, skierowany w równym stopniu do dorosłych, jak i dzieci. „W krainie czarodziejskiego fletu” jest opracowaniem słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Czarodziejski flet”. Spektakl „W krainie Czarodziejskiego fletu” wpisuje się w strategię rozwoju widowni Opery Wrocławskiej, w ramach której realizowane są działania o charakterze edukacyjnym. Bilety w cenie od 25 zł do 50 zł.

 

Maciej Maleńczuk z Zespołem – Jazz For Idiots

11 lutego, godz. 20.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe, Wystawowa 1
Pan Maleńczuk jest artystą nieobliczalnym i jednocześnie niezwykle pracowitym – rzadkie połączenie. To bywalec wszystkich ważnych wydarzeń jazzowych znawca gatunku i niekwestionowany koneser jazzu – w końcu postanowił sam uprawiać ten wspaniały gatunek. Zdając sobie sprawę, że jazz zabrnął w ślepą uliczkę intelektualizmu i przestał być muzyką funkcjonalną, zaproponował jazz rytmiczny nieco prymitywny i tak naprawdę doskonale nadający się do tańca.
Bilety w cenie od 70 zł do 140 zł.

 

Marek Dyjak w Starym Klasztorze

11 lutego, godz. 20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1
Marek Dyjak przyjeżdża do Wrocławia promować swoją najnowszą płytę pt. „Pierwszy Śnieg”. Premierowy koncert prezentujący materiał z płyty odbędzie się 11 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Na płycie pojawiają się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i Roberta Kasprzyckiego, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z jego życia. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.
Bilety w cenie: 70 zł – I miejsca, 55 zł – II miejsca, 40 zł - wejściówki (studenci i uczniowie).

 

Reus/OZOG/KNYSAK – performens w klubie PROZA

11 lutego, godz. 20.30, Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Do stolicy Dolnego Śląska zawitają amerykański performer i muzyk – Jonathan Reus-Brodsky, oraz polski duet Maciej Ożóg i Mariusz Knysak. Reus zaprezentuje polskiej widowni performens „IMAC Music". Jest to wydarzenie audiowizualne, w którym artysta wykorzystuje stary model komputera iMac G3 jako źródło obrazu i dźwięku. Jak podkreśla artysta „celem performensu jest ukazanie możliwości wtórnego, niekonwencjonalnego wykorzystania elektroniki konsumenckiej i zarazem nadanie nowego znaczenia przestarzałym już gadżetom technologicznym”. Maciej Ożóg i Mariusz Knysak zaprezentują „Ephemeral Interferences”, czyli audiowizualny performens oparty na ścisłych zależnościach pomiędzy improwizowanym dźwiękiem a generowanymi „na żywo” wizualizacjami. Bilety 15 zł.

 

Tańcz Więcej – karnawałowy DJ set w Starej Piwnicy

11 lutego, godz. 21.00, Stara Piwnica, Krupnicza 15
Tańcz Więcej to projekt, w ramach którego znani artyści wystąpią w nowej didżejskiej odsłonie. W trakcie wieczoru 11 lutego w klubie Stara Piwnica swój autorski DJ set zaprezentują: Paulina Przybysz (szerzej znana z zespołu Sistars), Kuba Karaś z The Dumplings oraz Marcelina. Tańcz Więcej stanowi alternatywę dla popularnych weekendowych imprez tanecznych. Starannie wyselekcjonowana lista muzyczna oraz oprawa wizualna składają się na wydarzenie o wysokim poziomie artystycznym.
Bilety w cenie: 20 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – w punktach sprzedaży i w dniu imprezy.

 

Obcy z Mons

11 lutego, godz. 21.00, Browar Mieszczański, Hubska 44-48
23 sierpnia 1914 nieliczne oddziały wojsk brytyjskich starły się z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką. Rozkaz brzmiał: powstrzymać ofensywę Berlina i dać czas na przegrupowanie jednostek francuskich. Ku zdumieniu wszystkich Anglicy zatrzymali niemieckie natarcie. Kiedy klęska wojsk brytyjskich zdawała się przesądzona, żołnierze wezwali na pomoc łuczników świętego Jerzego. Zastępy aniołów ostrzelały z niebios pozycje niemieckie gradem strzał, zmieniając przebieg bitwy. Na starych kartkach pocztowych, pośród okopów, można dostrzec spowite bielą postaci, uzbrojone w łuki. Na innych wyraźnie widać zielone sylwetki, niewielkiego wzrostu walczące zażarcie z Niemcami wręcz, bowiem Brytyjski Korpus Ekspedycyjny w tą sierpniową noc wsparli również Obcy. A wszystko to działo się w belgijskim miasteczku Mons.

 

Niedziela, 12 lutego 2017r.

 

Bezpłatne warsztaty kendo

Bezpłatne warsztaty kendo

12 lutego, godz. 9.00-11.00, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai zaprasza dzieci (od lat 10), młodzież oraz dorosłych na otwarty trening kendo.
Zajęcia mają miejsce niedaleko Placu Dominikańskiego, wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły.

Przyjdź, poznaj sekrety japońskiej szermierki oraz spróbuj własnych sił. Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo. Można także przyjść i po prostu popatrzeć na trening.

Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy. Wstęp  bezpłatny.

 

Lodowiska

Lodowiska

Lodowisko Brücknera przy Zespole Szkół nr 14 – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017: 

 • sobota i niedziele: 9.00 -21.00
 • cennik:  bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł
 • szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 3246940.

Lodowisko Pergola przy Hali Stulecia – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017:

 • codziennie: 9.00-22.00
 • cennik: bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł, grupowy – 4 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł/1 h, kask dla dziecka: 2 zł/1 h
 • informacje szczegółowe o ofercie lodowiska pod numerami telefonu 71 347 50 56.

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia: sobota i niedziela w godz. 8.00-21.00 (należy sprawdzić grafik rezerwacji), czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

 • Cennik:  sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

Lodowisko Spiska: sobota i niedziela w godz. 8.00-22.00

 • czyszczenie lodu: sobota i niedziela od 12.00 do 13.00, od 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00

Cennik: sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł. Ceny wypożyczenia sprzętu.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower: niedziela, godz. 9.00-11.00

Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Tajemnice Egipskich Grobowcówkuratorskie oprowadzanie po wystawie

od 08.10 do 19.02, Muzeum Archeologiczne, Antoniego Cieszyńskiego 9
Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie.  Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.
 • Bilet ulgowy 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny), bilet normalny 20 zł. 
 • Oprowadzanie:  niedziela (12.02.): godz. 12:00, 14:00, 16:00
 • Zapisy: http://doodle.com/poll/5pmiivczxsqt7znt Wystawę zwiedzać można również indywidualnie w godzinach: środa-sobota: 10:00-17:00 niedziela: 10:00-18:00

 

Wystawa LEGO® w Alei Bielany

od 07.11 do 05.03, Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9
60 lat historii marki LEGO® na 600 mkw. w Alei Bielany. Kolekcja prywatna z lat 1956-2016 r. Wystawa zarówno najnowszych, jak i zabytkowych zestawów z początków produkcji. Co można zobaczyć na wystawie: ogromne miasto z klocków LEGO® o powierzchni 40 mkw. Makiety tematyczne LEGO® z najciekawszych serii i różnych epok: Lego City, Kowboje, Wikingowie, Rycerze, Architektura, Friends, Ninjago, Chima, Racers, Sports, Duplo.
Ceny biletów: niedziela 19 zł za osobę, rodzinny (2+1 i więcej) 16 zł/os.

 

Niedzielny Poranek we WRO – Basia i cały jej świat – przygody w książkach i na ekranie

Niedzielny Poranek we WRO – Basia i cały jej świat – przygody w książkach i na ekranie

12 lutego, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Basia, jej Misiek Zdzisiek i przyjaciele będą głównymi bohaterami. Do tej pory znanymi głównie z serii wydawniczej, od teraz, dzięki animacjom tworzonym przez Grupę Smacznego (autorów m.in. Mami Fatale), możemy poznawać świat Basi również na ekranie. Książki o Basi powstało do tej pory ok. 30, a w Centrum Sztuki WRO przedpremierowo obejrzymy pierwsze odcinki powstającego właśnie, i już zdobywającego nagrody, serialu. Przy okazji poznamy kulisy pracy nad książkami i serialem, a dzięki współpracy z Wydawnictwem Egmont, na wszystkich uczestników Poranka czekać będą Basiowe niespodzianki.

W części twórczej każdy będzie mógł stworzyć własnego Miśka Zdziśka. 

Wstęp wolny.

 

Fitness na Pergoli w zimowej odsłonie

od 22.01 do 26.02, Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia, Wystawowa 1
22 stycznia rozpoczęła się kolejna edycja projektu „Fitness na Pergoli". Na treningi organizatorzy zapraszają w sześć kolejnych niedziel w godzinach 14.00-16.00. Wydarzenie skierowane jest do każdego pełnoletniego wrocławianina. Kolejne spotkanie poświęcone będzie Stretching z elementami tańca, Szkoła Tańca Esens Wrocław. Zapisy: www.miastowformie.pl/pergolazima.

 

Gra miejska: Kroniki Nadodrza

od 07.02 do 07.03, Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, Władysława Łokietka 5/1
 

Jest rok 1963. Wrocław nawiedza epidemia ospy prawdziwej, zwanej czarną ospą. Chorują 92 osoby, 7 już zmarło. 2000 osób podejrzanych o kontakt z wirusem trafiło do szpitali. Rogatki miasta są zamknięte – Wrocław został poddany kwarantannie. Rankiem 23 lipca na jednym z podwórek we wrocławskiej dzielnicy Nadodrze znaleziono zwłoki dwóch osób. Jak podało „Słowo Polskie”, ofiarami są 43-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Ich tożsamość jest nieznana. Wiadomo tylko, że ofiary zostały zastrzelone w nocy z 22 na 23 lipca. Przez kolejne tygodnie wszyscy zadają sobie pytanie, kto i dlaczego zabił… Z niewiadomych przyczyn wyjaśnienie sprawy zdaje się odwlekać w czasie.

Czego potrzebujesz, by zagrać? Grupy 4 osób i pakietu startowego z obszernymi materiałami do gry. Kiedy można zagrać? W dowolnym czasie od godziny 12.00 do 22.00. Czas trwania gry: do 3 godzin. Pakiety startowy do nabycia w: InfoPunkcie Nadodrze, ul. Łokietka 5, oraz Bistro Narożnik. Gra jest przeznaczona dla osób dorosłych od 18. roku życia.

 

Zakochaj się w Campanile – oferta walentynkowa

od 11.02 do 14.02, Campanile Wrocław Centrum, Ślężna 26
Walentynkowe menu degustacyjne 2017. Autorska propozycja szefa kuchni Dariusza Krajewskiego. Cena menu 109 zł para. Zakochaj się w Campanile. Przygotuj pokój na walentynkową noc.

 

Filmowe Poranki: Tajemnicze podziemia

12 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21, bilety 12 zł 
Zajrzyjmy na chwilę pod ziemię, tam wiele tajemnic drzemie. Spotkamy małego krecika, a także dzielnego górnika! W programie: Agi Bagi – Korytarze gadziny, Mami Fatale – Podziemne królestwo, Bolek i Lolek wśród górników – W starej kopalni, Hip-Hip i Hurra – Kto skopał ogród?
Niedziela: warsztaty – Wrocławski Teatr Pantomimy. Bilety 12 zł.

 

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Narodowym: Wyczaruj własną maskę na karnawał

12 lutego, godz. 10.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Karnawał to czas zabawy i kolorowych bali. Co roku dorośli i dzieci zastanawiają się, jak się przebrać i jaką założyć maskę, aby zabłysnąć na balu. Podczas zajęć plastycznych wykonane zostaną piękne i oryginalne maski karnawałowe.
 • Zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat
 • Prowadzenie: Katarzyna Kalinowska. 
 • Wstęp wolny. Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl.

 

Cocofli Dzieciom – niedzielne warsztaty

12 lutego, godz. 11.00, Cocofli – books art cafe wine bar, Pawła Włodkowica 9
Zbliżają się walentynki, dlatego na najbliższych warsztatach razem z bohaterem pewnej uroczej książki uczestnicy zastanowią się, czym jest miłość i jak ją rozpoznać. Przekonają się, że miłość łączy czasem ludzi o zupełnie odmiennych charakterach, poglądach, upodobaniach i wrażliwości. Wstęp wolny.

 

Yemaya – Królowa Mórz

12 lutego, godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Omar jest wrażliwym i obdarzonym bogatą wyobraźnią pięciolatkiem. Lubi rozmawiać z kwiatami i z przedmiotami, z którymi zwykle się nie rozmawia. Pewnego dnia wszystkie domy w jego mieście zaczynają się rozpadać, a niebo staje się straszne. Omar i jego tata muszą uciekać przez ocean. Ale chłopiec nie dopływa na drugi brzeg. Zamiast tego trafia do tajemniczego podwodnego świata pod opiekę potężnej Yemayi – Królowej Mórz. I, jak to w pięknej, magicznej baśni, wszystko skończyłoby się dobrze... tyle tylko, że tata Omara bardzo za nim tęskni. Stoi na brzegu i bez wytchnienia nawołuje swojego synka.

 

Odwaga, śmiałość i bunt. Futuryzm w Europie – wykład Aleksandry Paterman

12 lutego, godz. 11.00, Pawilon Czterech Kopuł, Wystawowa 1
Wykład przybliży podstawowe założenia futuryzmu, buntowniczego kierunku „patrzącego w przyszłość”, odrzucającego tradycję, zafascynowanego przemysłem i rozwojem miast. Słuchacze poznają założenia ‚Manifestu futuryzmu’ z 1909 roku oraz ich realizację w pracach najważniejszych reprezentantów tego nurtu. Pawilon Czterech Kopuł, kopuła północna. Wstęp wolny.

 

Śniadanie Literackie z Piotrem Załuskim w klubie PROZA

12 lutego, godz. 11.00-13.00, Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Śniadanie literackie w klubie PROZA to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią dobry smak nie tylko w literaturze. Propozycja to bufet pełen smacznych dań, przygotowanych w oparciu o starannie dobrane, świeże składniki. W menu inspirowanym książkami znajdziemy m.in. potrawy takie, jak: „tajemniczy ogród”, „kryminalna jajecznica”, „kuszenie Wiktora”, „poranek w Nawłoci”, „półmisek Sędziego”, „nie zawsze musi być kawior”, „malinowy chruśniak” czy „deser Bilbo Bagginsa”.
Koszt śniadania – 25 zł. Rezerwacja miejsc: wdl@domliteratury.wroc.pl.

 

Dzień Darwina w Humanitarium

12 lutego, godz. 11.15-17.00, Humanitarium – Ogrody Doświadczeń, Stabłowicka 147A
Niedziela w Humanitarium upłynie pod hasłem „Ewolucji Darwina”, gdyż właśnie 12 lutego przypadają 208. urodziny tego brytyjskiego przyrodnika. Stąd „Wężowe laboratorium” i historia ewolucji gadów, malowanie dinozaurów „Twarożkowymi farbami” i archeologiczne poszukiwanie prehistorycznych stworów. Na młodzież i osoby dorosłe czeka prawdziwa gratka – „Sekcja ryby” pozwoli przyjrzeć się ewolucji biologicznej organizmów i ich zmianom adaptacyjnym na przykładzie prawdziwego kręgowca.
Plan warsztatów na niedzielę, 12.02.2017 r.:
 • 11.15 Wężowe laboratorium. 
 • 12.15 Wężowe laboratorium. 
 • 13.15 Farby twarożkowe. 
 • 14.15 Wężowe laboratorium. 
 • 15.15 Farby twarożkowe. 
 • 16.15 Wężowe laboratorium.
 • 17.00 Sekcja ryby. 
Cennik udziału w warsztatach weekendowych: Warsztat rodzinny: dziecko 14 zł/dziecko + 7 zł/osoba dorosła. Warsztat dla dzieci najmłodszych: 14 zł/dziecko. Warsztat dla młodzieży i dorosłych: 16 zł/osoba. Wystawa „Odnawialne Źródła Energii”: 14 zł/osoba (ulgowy) 18 zł/osoba (normalny).
Rezerwacje: online (https://bilety.eitplus.pl/), telefonicznie (+48 71 734 73 11) lub e-mailowo (info@humanitarium.pl). Uwaga: Zarezerwowane bilety należy odebrać do 15 min. przez rozpoczęciem zajęć.

 

Targi Dobry Design – edycja walentynkowa

12 lutego, godz. 12.00-19.00, Barbara. Infopunkt, kawiarnia, kultura, Świdnicka 8b
Będzie to dla organizatorów wyjątkowa edycja, bowiem impreza obchodzi drugie urodziny. Podczas targów będzie można kupić oryginalny prezent walentynkowy dla tych, których kochamy. Wśród wystawców będą marki m.in.: modowe, wnętrzarskie oraz dla dzieci.
Wstęp wolny.

 

Stwórz własny notes - warsztaty introligatorskie

Stwórz własny notes - warsztaty introligatorskie

12 lutego, godz. 12.00-16.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 35a

Podczas warsztatów zgłębimy tajniki pracy introligatora, poznając podstawowe narzędzia, materiały i terminy introligatorskie. Dowiemy się, czym jest kapitałka i merla, a także wspólnie przejdziemy przez wszystkie etapy pracy introligatora ? od szycia składek poprzez oprawę.

Efektem zajęć będzie w pełni funkcjonalny, 120-stronicowy notes.

Zapisy: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/stworz-wlasny-notes-warsztaty-introligatorskie/

 

Spektakl dla dzieci: Skąd się biorą kolory?

12 lutego, godz. 10.30 i 12.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Kuźnicza 29a
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na interaktywny spektakl adresowany do dzieci w wieku 1-3 lat. Opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku. Bilety w cenie 18 zł.

 

 

Słodki wyraz miłości: walentynkowe warsztaty cukiernicze

Słodki wyraz miłości: walentynkowe warsztaty cukiernicze

12 lutego, godz. 15.00-17.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 35a

Walentynkowe pudełko pełne pralinek - własnoręcznie wyczaruj słodki upominek! Podczas kreatywnych warsztatów każdy będzie miał możliwość stworzenia od podstaw pudełka pełnego słodkich pralinek. Kakao, kokos czy puder owocowy? Cokolwiek byś nie wybrał, Twój pomysł okaże się idealnym prezentem prosto z serca

Zapisy: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/slodki-wyraz-milosci-walentynkowe-warsztaty-cukiernicze/

 

Baśń o złotej rybce

12 lutego, godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Kuźnicza 29a
Historia o skromnym rybaku, jego zachłannej żonie i spełniającej życzenia rybce. Pokazuje jak zgubne może okazać się pragnienie posiadania i zaniedbywanie więzi rodzinnych. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne: połączenie teatru cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych.

 

Wirtualne walentynki w Alei Bielany

Wirtualne walentynki w Alei Bielany

Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-9, godz. 11.00-19.00, wstęp bezpłatny

Goście Alei będą mieli okazję przetestować aplikację Tilt Brush i stworzyć jedyną w swoim rodzaju walentynkę w wirtualnej rzeczywistości. Chętni do udziału w zabawie, przejdą krótkie szkolenie, a następnie otrzymają specjalne gogle, dzięki którym przeniosą się do wirtualnej rzeczywistości. Tam za pomocą elektronicznego pędzla i kilku ruchów rąk, stworzą jedyną i niepowtarzalną walentynkę. Każda walentynka zostanie wydrukowana i wręczona twórcy.

Szczegółowe informacje na stronie www.alejabielany.pl.

 

„W krainie czarodziejskiego fletu” w Operze Wrocławskiej

12 lutego, godz. 12.00 i 18.00, Opera Wrocławska, Świdnicka 35
Najnowsza premiera Opery Wrocławskiej stawia na współuczestnictwo w kulturze wielu pokoleń odbiorców. To spektakl w charakterze familijnym, skierowany w równym stopniu do dorosłych, jak i dzieci. „W krainie czarodziejskiego fletu” jest opracowaniem słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Czarodziejski flet”. Spektakl „W krainie czarodziejskiego fletu” wpisuje się w strategię rozwoju widowni Opery Wrocławskiej, w ramach której realizowane są działania o charakterze edukacyjnym.
Bilety w cenie od 25 zł do 50 zł.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne: Przedmiotoplastyka

12 lutego, godz. 13.30, MWW Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2A
We wczesnych latach swojej twórczości Anthony Cragg układał obrazy z gotowych, jednobarwnych elementów, komponując je tak, by przypominały konkretne kształty. Tych prac nie zobaczymy na wystawie artysty prezentowanej obecnie w MWW, jednak uznaliśmy je za wyjątkowo ważne i postanowiliśmy się nimi zainspirować. Podczas niedzielnego spotkania zapoznamy się z wybranymi pracami Cragga, by w części warsztatowej móc samodzielnie stworzyć instalację – wybrany kształt z różnokolorowych przedmiotów.
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl. Wiek dzieci: 4-11 lat, Wiek opiekunów: bez ograniczeń.

 

Walentynkowy Magic Show w Capitolu – mistrz magii Marcin Muszyński

12 lutego, godz. 16.00 i 19.00, Teatr Muzyczny Capitol, Marszałka Józefa Piłsudskiego 72
W 2016 roku Marcin Muszyński rozpoczął największą magiczną trasę koncertową w historii Polski. Obecnie współpracuje również przy dużych realizacjach na żywo z telewizją TVN, Polsat, TVP1, TVP2 oraz kanałem Discovery. Lewitujący 600 kg fortepian, pojawienie się rajdowego auta o wadze ponad 1200 kg czy przecięcie na pół człowieka piłą mechaniczną – to tylko kilka przykładów z bogatego repertuaru iluzjonisty. Co pokaże we Wrocławiu? Bilety w cenie od 60 zł do 180 zł dostępne online oraz w kasie Capitolu.

 

Spotkanie autorskie z Magdaleną Nowaczewską

12 lutego, godz. 16.00, Empik Renoma, Świdnicka 40
Spotkanie ze zwyciężczynią V edycji programu MasterChef Magdaleną Nowaczewską. Wraz z otrzymaniem tytułu wydała swoją pierwszą książkę kucharską „Z miłości do gotowania” (Burda Książki). W książce znajdziemy przepisy na dania wytrawne i słodkie, kreatywnie podzielone na kilka rozdziałów, a także porady, które przydadzą się każdej osobie stawiającej pierwsze kroki w kuchni.

 

Recital sopranowy Katarzyny Jakóbczyk w Muzeum Pana Tadeusza

12 lutego, godz. 17.00, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Podczas lutowego recitalu w ramach Salonu dźwięków romantycznych w Muzeum Pana Tadeusza zabrzmią pieśni i operowe arie – formy wokalne, które były niezwykle popularne w epoce romantyzmu. Katarzyna Jakóbczyk / sopran Tomasz Kaczmarek / fortepian. Podczas koncertu usłyszymy pieśni Atczewo i Zabyt tak skora Piotra Czajkowskiego oraz wybrane utwory Franciszka Maklakiewicza. Katarzyna Jakóbczyk – sopranistka. Studentka II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Wykonuje również repertuar oratoryjny i pieśniarski. Bilet 10 zł.

 

Film WSZYSTKO GRA i spotkanie z KINGĄ PREIS

12 lutego, godz. 17.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, Chociebuska 4-6
Centrum Kultury Wrocław Zachód zaprasza na projekcję filmu polskiego z najpiękniejszymi piosenkami „Wszytko gra”. Po filmie spotkanie z Kingą Preis, grającą w musicalu. Bilet: 12 zł, z Urbancard Premium 20 procent zniżki.

 

Jacek Borkowski z repertuarem Franka Sinatry w CK Agora

12 lutego, godz. 17.00, Centrum Kultury Agora we Wrocławiu, Serbska 5a
Wieczór z Jackiem Borkowskim, podczas którego będzie można usłyszeć ponad 20 najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek Franka Sinarty, m.in. Moon River, New York, New York, That’s life, Strangers in the Night, Old Macdonald, Something stupid, My way, Come fly with me, Love and marriage. Wszystkie aranżacje będą wykonane z polskimi tekstami. Akompaniował będzie trzyosobowy big band kierowany przez Tomasza Bielskiego, który specjalizuje się w utworach złotej ery swingu i najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Subtelna nuta romantyzmu oraz smak i klasa w najlepszym wydaniu przeniosą nas w niezapomniany klimat nowojorskich klubów lat 40. Bilety w cenie: 35 zł – normalny. W dniu koncertu: 45 zł.

 

Bułgarskiego Święta Wina „Trifon Zarezan" w Starym Klasztorze

12 lutego, godz. 19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
W ramach muzycznego wstępu będzie można usłyszeć zespół Sarakina Balkan Band. Później znawca wina i bułgarskich obyczajów Stojan Uzunov opowie o Święcie Wina „Trifon Zarezan” i odbędzie się prezentacja obyczaju podcinania winorośli. Wieczór kontynuować będziemy przy bułgarskich tańcach z muzyką zespołu Sarakina Balkan Band. Można będzie nauczyć się i później zatańczyć takie bułgarskie tańce, jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica. Nie zabraknie tez okazji do degustacji bułgarskich win.
Bilety w cenie: 35 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje bilety@o2.pl, 40 zł w punktach sprzedaży i przed występem.

 

Paulina Gołębiowska Kwintet – koncert przy świecach

12 lutego, godz. 19.30, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13
Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory własne oraz covery w interesujących aranżacjach. Cały program utrzymany będzie w stylistyce soulowo-popowej z elementami jazzu. Paulina Gołębiowska, wokalistka, pianistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie dr Anny Stępniewskiej Gadt. Obecnie jest wykładowcą wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Bilety w cenie 20 zł.

 

Tymon Tymański One Man Show w Niebo Cafe

12 lutego, godz. 20.00, Pub & klub Niebo Cafe, ul. Ruska 51
Solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań. W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon&The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu Wesele Wojtka Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych. W 2014 roku na płycie Rock’n’Roll Tymański prezentuje własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz. W utworach Tymona można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Franka Zappy. Przekrój powyższych dokonań Tymon zaprezentuje podczas swojego wieczoru autorskiego.
Bilety w cenie: od 15 zł do 30 zł.

 

Obcy z Mons

12 lutego, godz. 21.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48
23 sierpnia 1914 nieliczne oddziały wojsk brytyjskich starły się z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką. Rozkaz brzmiał: powstrzymać ofensywę Berlina i dać czas na przegrupowanie jednostek francuskich. Ku zdumieniu wszystkich Anglicy zatrzymali niemieckie natarcie. Kiedy klęska wojsk brytyjskich zdawała się przesądzona, żołnierze wezwali na pomoc łuczników świętego Jerzego. Zastępy aniołów ostrzelały z niebios pozycje niemieckie gradem strzał, zmieniając przebieg bitwy. Na starych kartkach pocztowych, pośród okopów, można dostrzec spowite bielą postaci, uzbrojone w łuki. Na innych wyraźnie widać zielone sylwetki, niewielkiego wzrostu walczące zażarcie z Niemcami wręcz, bowiem Brytyjski Korpus Ekspedycyjny w tą sierpniową noc wsparli również Obcy. A wszystko to działo się w belgijskim miasteczku Mons.

 

Pozostałe atrakcje

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Plac Orląt Lwowskich 20A, godz. otwarcia: pn.sob. 10.00-18.00, ndz. 9.00-17.00

Wystawa prezentuje ponad 100 fascynujących zwierząt egzotycznych. Na wyciągnięcie ręki zwiedzających są takie zwierzęta, jak olbrzymie pająki ptaszniki (nazywane często tarantulami), groźnie wyglądające skorpiony, intrygujące węże, zwinne gekony, agamy, legwany, a także olbrzymie wije, skolopendry i jeże. Wystawa znajduje się pod opieką doświadczonych hodowców, dla których kontakt ze zwierzętami jest pasją i sposobem na życie.

Skrócony cennik biletów: normalny 15 zł, studenci/emeryci 12 zł, dzieci 10 zł, rodzinny 35 zł, grupowy: 10 zł dorośli, 8 zł dzieci.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo – godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Escape room - świetna zabawa dla każdego

Escape room – świetna zabawa dla każdego

ul. Ruska 51b, V piętro, godz. 10.00-22.00, cena 100 zł za grupę

Do wspólnej zabawy zapraszamy grupy znajomych, rodzinę czy przyjaciół i gwarantujemy, że będzie to świetna zabawa dla każdego. Wchodząc do tego pokoju, doznasz muzycznych wrażeń. Nie daj się zwieść pozorom. Rezerwacji dokonacie online (http://www.timeofmysteries.pl/) lub telefonicznie (792 899 319, 883 559 641).

 

 

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu o

 • Piątek: 10.00-18.00
 • Sobota: 10.00-20.00
 • Niedziela: 10.00-18.00

Zaprojektowany w 1912 r. przez Hansa Poelziga Pawilon Czterech Kopuł po wielu dekadach przywrócony został do pełnienia swych pierwotnych funkcji wystawienniczych. W zmodernizowanym budynku prezentowana jest jedna z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Beresia, Włodzimierza Borowskiego, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina, Tadeusza Kantora, Aliny Szapocznikow, Jerzego Tchórzewskiego. Z liczącej blisko 20 tys. obiektów wrocławskiej kolekcji wybrano prace reprezentujące wszystkie dyscypliny współczesnych działań artystycznych – malarstwo, rzeźbę, różne formy przestrzenne i instalacje, zapis video, grafikę, fotografię, dokumentację działań performatywnych.

 

 

Afrykarium

Afrykarium we wrocławskim zoo to jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Średnio, w dni powszednie tygodnia, zwiedza je 2,5 tys. osób.

 

Zoo Wrocław

W Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu na 33 hektarach mieszka ponad 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. To najstarsze Zoo w Polsce, założono je w 1865 roku.

 

Kolejkowo

260 mkw. powierzchni makiety, 430 m torowiska, 15 lokomotyw, 60 wagonów, 162 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli Dolnego Śląska i Wrocławia, 1600 figurek ludzi i zwierząt, mosty, tunele, akweny wodne.

 

Punkt widokowy w Sky Tower

Na 49. piętro Sky Tower turystów wozi winda, która tę trasę pokonuje w minutę. W punkcie widokowym pomieści się 20 osób.

 

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Centrum wiedzy na temat wody zostało otwarte w grudniu 2015 r. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

 

Mostek Pokutnic

To kładka, łącząca wieże kościoła Marii Magdaleny, która znajduje się na wysokości 45 m.

 Zgłoś uwagę