Wrocław na weekend: 10-12 lipca [WYDARZENIA]

Najbliższy weekend z pewnością zdominowały wydarzenia plenerowe: SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego na stadionie, Męskie Granie na pergoli i imprezy na Wyspie Słodowej. Komu jednak z jakichś przyczyn tam nie po drodze, nie powinien się martwić, że nie znajdzie dla siebie albo swojej rodziny jakiejś atrakcyjnej kulturalnej, sportowej lub rozrywkowej alternatywy. Dowodów moc mamy poniżej!


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 10 lipca 2015 r.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca-31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Od 4 lipca na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Centrum dostępne jest przez całe wakacje za darmo. 

W pawilonach można zbadać podstawowe parametry swojego organizmu, sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym goście przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy dostarczy ciekawostek na temat działania ich ciała. Dowiemy się np., w jakim rytmie bije nasze serce albo jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

 

150 lat wrocławskiego ZOO

150 lat wrocławskiego ZOO


10, 11, 12 lipca 2015 r. g. 11.00-13.00 przy Terrarium

Spotkania z Prezesem Zarządu ZOO i z dr Leszkiem Solskim - autorem kroniki historii ogrodu wydanej z okazji jubileuszu. To doskonała okazja, aby pytać o historię i przyszłość ZOO, o zwierzęta mieszkające dziś oraz w przeszłości w ZOO, pytać o gatunki chronione te występujące w naturze i te, które można zobaczyć już tylko w ZOO.

10, 11, 12 lipca 2015 r. g. 10.00-18.00 Afrykarium – sala konferencyjna

Projekcja krótkometrażowego filmu animowanego o historii ZOO (codziennie w godzinach otwarcia ogrodu)

10, 11, 12 lipca 2015 r. g. 13.00-15.00, Stara część ZOO – za Terrarium, przy wyspie lemurów

Konkurs wiedzy z przymrużeniem oka i jubileuszowymi gadżetami.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzuem Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystawa czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Festyn podówrkowy \" data-mce-src=

Festyn podówrkowy "Dbam to mam"

godz. 15.00, podwórko: Nowowiejska/Jedności/Daszyńskiego/Żeromskiego; wstęp wolny

Zarząd Zasobu Komunalnego i Kogeneracja SA wspólnie z Fortum zapraszają najmłodszych na festyny. W ofercie wiele zabaw i konkursów z nagrodami; m.in. gry z piłką, wspólne sadzenie roślin, zgaduj-zgadule i quizy np. na temat zasad dbania o podwórko i segregacji odpadów. Na aktywne i chętne do zabaw dzieci w każdym wieku czeka wiele ciekawych upominków a dorośli będą mogli dowiedzieć się sporo na temat uciepłownienia budynków, w których mieszkają oraz możliwości skorzystania ze wsparcia  programu KAWKA przy wymianie pieców w mieszkaniach.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek – godz. 18.00, sobota – godz. 16.00, niedziela – godz. 11.00,

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami na bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 • 10 lipca (piątek) godz. 18.00 – Krasnoludki na tropie zwierząt
 • 11 lipca (sobota) godz. 16.00 – Na tropie krasnali, czyli krasnoludkowe podchody
 • 12 lipca (niedziela) godz. 11.00 – Krasnoludki są na świecie!

 

Pokaz finałowy Brave Kids

Pokaz finałowy Brave Kids

Teatr Polski, ul. Zapolskiej 3, godz. 17.00, bilety: od 15 do 35 zł

Spektakl finałowy projektu edukacyjnego. Pokaz finałowy Brave Kids to jedyne w swoim rodzaju połączenie profesjonalizmu z różnymi formami artystycznymi prezentującymi umiejętności młodych artystów, ich młodzieńczą energię i zawiązane przyjaźnie.

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty Rail oraz Zuzanna Talik - Sue

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty Rail oraz Zuzanna Talik – Sue

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

10 lipca na Otwartej Scenie najpierw będzie rock'n'rollowo – zagra grupa Rail z Piotrkowa Trybunalskiego. Zespół obecnie mają na swoim koncie 11 piosenek autorskich i szykują do zarejestrowania zgromadzonego materiału oraz przekładu tekstów na język polski. Zespół brał udział w finale przeglądu Rockowanie w ŁDK i występem w castingu jurorskim Must Be The Music.

Zaraz po nich po nich wystąpi z nieco spokojniejszym repertuarem Zuzanna Talik – Sue. Inspiruje się twórczością SDM, Raz Dwa Trzy oraz projektu „W górach jest wszystko, co kocham„. Występowała we Wrocławiu i w Brnie. Obecnie powołuje dwa autorskie projekty muzyczne, do których poszukuje muzyków.

Więcej informacji o zespołach znajdziesz tutaj.

 

Zumba w ramach Projektu Wzgórze

Zumba w ramach Projektu Wzgórze

Wzgórze Partyzantów, godz. 19.00, wstęp wolny

Kolejne zajęcia taneczne w ramach Projektu Wzgórze, który sprawia, że Wzgórze Partyzantów staje się miejsce aktywnego wypoczynku. W ten piątek odbędą się zajęcia Zumby z instruktorką Eweliną ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.  Zajęcia na Wzgórzu Partyzantów potrwają do 4 września. Dołącz do wydarzenia na portalu Facebooku.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich, 10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Piątek, 10 lipca

 • godz. 19.00 Iza Michalewicz – dziennikarka i reporterka
 • godz. 20.30 Jewhenija Kononenko – pisarka, eseistka i tłumaczka. Znana autorka książek dla dzieci.
KAJETAN BOROWSKI TRIO

KAJETAN BOROWSKI TRIO

piątek i sobota, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp 10 zł

Twórczość zespołu utrzymana jest w głównym nurcie współczesnego jazzu. W muzyce prezentowanej przez trio słychać inspiracje europejskimi kompozytorami, a także gigantami amerykańskiego jazzu. Zespół wykonuje program złożony z oryginalnych kompozycji lidera, a także autorskie interpretacje standardów Skład zespołu: Kajetan Borowski - fortepian Jakub Dworak/Marcin Jadach - kontrabas Szymon Madej - perkusja.

 

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Muzeum Militariów, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 20.00, bilety: 35/27 zł
 • 10 lipca (piątek) – Koncerty Vivaldiego, Tartiniego i Haendla

W programie m.in. „Koncert na skrzypce A-dur” i „Koncert na 2 skrzypiec a-moll” Antonia Vivaldiego, „Koncert skrzypcowy A-dur” Giuseppe Tartini oraz „Concerto grosso a-moll op. 6 nr 4” Georga Friedricha Haendela  

 

Koncert EVIDENCE w Klubie Alibi

Koncert EVIDENCE w klubie Alibi

Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, godz. 20.00, bilety na biletomat.pl

Live2Listen & HipHopKoncert prezentują: Evidence na dwóch koncertach w Polsce! We Wrocławiu koncert odbędzie się w klubie Alibi. Producent/Mc, członek legendarnego składu z LA – Dilated Peoples. Znany również z solowych płyt: „The Weatherman”, „The Layover”, „I Don't Need Love”, „Cats & Dogs”, oraz wspólnego krążka z Alchemist „Step Brothers”. Od zawsze mocno związany z podziemiem, dzięki swojej aktywności na scenie graffiti. 

 

Rock Party w klubie Liverpool

Rock Party w klubie Liverpool

Klub Muzyczny Liverpool, ul. Świdnicka 37, godz. 20.30

W piątek w Klubie Muzycznym „Liverpool” odbędzie się Rock Party z The Cold oraz Mescalero. Start o 20.30.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki, a także repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom.W ten weekend w repertuarze znajdą się:

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 

SUMMER SWINGING BEATS

SUMMER SWINGING BEATS

piątek i sobota start godz 23.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp 10 zł

Przez cały lipiec, w każdy piątek i sobotę, po wieczornym koncercie, taneczna odsłona Vertigo. Funky z domieszką jazzu, electro swing, jazz-latin, hip hop, reggae i mocny groove - czyli eklektyzm z klasą i pozytywną energią, usłyszycie u nas co tydzień. W najbliższy weekend zagra Grzegorz Turczyński, znakomity puzonista, znany m.in. ze współpracy z zespołami Lion Vibrations i Jose Torres Havana Dreams. Tym razem jednak zaprezentuje swoje dj-skie sety jako Greg T- Funky Ghost Dog.

W cenie biletu każda osoba otrzyma przy barze jeden z klasycznych cocktaili.

 

Sobota, 11 lipca 2015 r.

 

Akcja zbiórki krwi

Akcja zbiórki krwi „Oddaj krew, uratuj życie”

godz. 8.30-13.00, parking Whirlpool Polska przy ul. Bora-Komorowskiego

Akcję zainicjował klub krwiodawców HDK Polar-Whirlpool, który działa od 42 lat. Wspólnie z Radą Osiedla Psie Pole-Zawidawie, klub organizuje akcję zbiórki krwi, posiłkując się doświadczeniem Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK we Wrocławiu. Krew będzie można oddawać w specjalnym autobusie ustawionym na naszym parkingu oraz w sali w biurowcu. Akcji towarzyszy wiele ciekawych wydarzeń.

Specjalna grupa wysokościowa ratowników ze straży pożarnej będzie organizowała dla dzieci i dorosłych zjazdy po linach, strażacy przyjadą swoim wozem bojowym, a ratownicy medyczni pokażą na fantomach, jak powinna wyglądać akcja ratunkowa. Policjanci będą znakować rowery, robić egzaminy na kartę rowerową - oczywiście w towarzystwie komisarza Lwa. Do tego czekają zawody sportowe dla dzieci, malowanie twarzy i mnóstwo innych atrakcji. Gwoździem programu będzie występ orkiestry policyjnej oraz mini-scena, na której zagrają zespoły amatorskie.Kulminacyjnym punktem imprezy będą losowania nagród wśród krwiodawców - co godzinę będziemy losować sprzęt AGD marki Whirlpool.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

Jaz Opatowicki, godz. 9.00, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrunu wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Więcej.

 

Wrocławski Eco Piknik

Wrocławski Eco Piknik

godz. 10.00-12.00, park Grabiszyński od 10.00-12.00, wstęp darmowy

Wrocławski Eco Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę OD 23 MAJA DO 11 WRZEŚNIA na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, bańki mydlane – to tylko mała zapowiedź tego, co będzie się działo. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

 • 11.07.2015 (sobota)

1. Odra przyjazna i wroga mieszkańcom Wrocławia. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – trasa terenowa wzdłuż Odry (możliwość podjechania MPK)

2. dla wytrwałych: Budowle hydrotechniczne Wrocławskiego Węzła Wodnego

 

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

godz. 9.00-16.00

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdą sobotę ożywia plac Nowy Targ.

Podczas Targu można uczestniczyć w różnego typu warsztatach i kursach, m.in. fitness, jogi, warsztaty ceramiczne, plastyczne czy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i specjalnie im dedykowanego placu zabaw.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca-31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Od 4 lipca na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Centrum dostępne jest przez całe wakacje zupełnie za darmo. 

W pawilonach można zbadać podstawowe parametry swojego organizmu, sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym goście przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy dostarczy ciekawostek na temat działania ich ciała. Dowiemy się np., w jakim rytmie bije nasze serce albo jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

 

Biała sobota w Centrum MAMA i JA

Biała sobota w Centrum MAMA i JA

Centrum Zdrowia MAMA i JA, ul. Rajska 71, w godz. 10.00-14.00, wstęp bezpłatny, obowiązkowa rezerwacja miejsc pod nr. tel. 71 726 28 52

Centrum Zdrowia MAMA i JA zaprasza w tę sobotę na bezpłatne:

 • konsultacje ginekologiczno-położnicze,
 • konsultacje diabetologa,
 • porady laktacyjne,
 • warsztaty karmienia piersią,
 • KTG.

Wymagana rejestracja telefoniczna pod numerem 71 726 28 52.

 

Darmowe zajęcia Boot Camp z serii TRENUJ.ODKRYWAJ.MERRELL.

Darmowe zajęcia Boot Camp z serii TRENUJ.ODKRYWAJ.MERRELL.

Wyspa Bielarska, godz. 10.00, wstęp bezpłatny, obowiązkowa rezerwacja treningi@merrell.com.pl (w treści e-maila należy podać: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy oraz informacje o uprawianych sportach)

Boot Camp to nowy rodzaj aktywności fizycznej oparty na programie treningowym armii amerykańskiej. Głównym celem tego typu aktywności jest zwiększenie siły i sprawności fizycznej. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w zajęciach mogą się spodziewać dużej ilości pompek, brzuszków, wypadów oraz czołgania – jak na prawdziwych żołnierzy przystało. Czytaj więcej na go.wroclaw.pl.

 

Weekend w Aquaparku: Sardynia i Ibiza

Weekend w Aquaparku: Sardynia i Ibiza

Wrocławski Park Wodny, ul. Borowska 99, godz. 10.00-22.00, wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu basenów rekreacyjnych

W każdy weekend wydarzenia specjalne w Aquaparku. W programie imprezy plenerowe, spektakle, pokazy filmowe, turnieje sportowe. W najbliższą sobotę w programie dwie wakacyjne lokalizacje – najpierw można będzie poznać podstawy kitesurfingu i poczuć wiatr prosto z Sardynii, później przenieść się na rozgrzane plaże Ibizy.

11.07/sobota, godz. 10.00-16.00

DZIEŃ KITESURFINGU ze szkołą KITEPARADISO

Tajniki kitesurfingu zdradzą instruktorzy z mieszczącej się na Sardynii polskiej szkoły Kitepardiso. Miejsce: tereny zewnętrzne basenów rekreacyjnych (plaża). 

11.07/sobota, godz. 16.00-22.00

IBIZA POOL PARTY

Zabawa przy dźwiękach muzyki klubowej. Imprezę  poprowadzi na żywo DJ D’VISION – przedstawiciel wrocławskiej sceny klubowej, prezenter radiowy i producent. Muzyka, jaką najczęściej można usłyszeć w jego setach to melodyjny house z filtrującymi vocalami. Miejsce: tereny zewnętrzne basenów rekreacyjnych.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu basenów rekreacyjnych. 
Przez cały okres wakacji trwają atrakcyjne konkursy. Do wygrania rodzinna wycieczka do duńskiego Legolandu oraz weekendowe użytkowanie rodzinnych samochodów z pełnym bakiem!  

 

150 lat wrocławskiego ZOO

150 lat wrocławskiego ZOO

11, 12 lipca 2015 r. g. 11.00-13.00 przy Terrarium

Spotkania z Prezesem Zarządu ZOO i z dr Leszkiem Solskim - autorem kroniki historii ogrodu wydanej z okazji jubileuszu. To doskonała okazja, aby pytać o historię i przyszłość ZOO, o zwierzęta mieszkające dziś oraz w przeszłości w ZOO, pytać o gatunki chronione te występujące w naturze i te, które można zobaczyć już tylko w ZOO.

11, 12 lipca 2015 r. g. 10.00-18.00 Afrykarium – sala konferencyjna

Projekcja krótkometrażowego filmu animowanego o historii ZOO

11, 12 lipca 2015 r. g. 13.00 - 15.00, Stara część ZOO – za Terrarium, przy wyspie lemurów

Konkurs wiedzy z przymrużeniem oka i jubileuszowymi gadżetami.

 

Opowiadacze dla dzieci [BRAVE FESTIWAL]

Opowiadacze dla dzieci [BRAVE FESTIWAL]

sobota i niedziela, godz. 11.00, Klub Festiwalowy – Mleczarnia, ul. Włodkowica 5

Afrykańskie bajki o ludziach i zwierzętach, historie zasłyszane od afrykańskich opowiadaczy. O sprytnym pająku Anansi, który przyniósł ludziom opowieści; hienie, zającu i drzewie, które mówi; o dzieciach z wosku, o końcu świata pod drzewem mango...Opowieściom towarzyszy muzyka grana na tradycyjnych afrykańskich instrumentach, takich jak balafon, ngoni i djembe. Opowiada: Jarek Kaczmarek; muzyka: Gwidon Cybulski – śpiew, tradycyjne instrumenty afrykańskie – balafon, ngoni, djembe, kalimba. Spektakl rodzinny – dla młodszych i starszych dzieci.

 

Spotkanie z kulturą świata

Spotkanie z kulturą świata

Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego HELIOS, ul. św. Mikołaja 53, godz. 11.00-14.00, wstęp wolny, wymagana rejestracja

Spotkanie z kulturą świata, czyli spotkanie z wolontariuszami z różnych krajów, odbędzie się 11 lipca w ramach współpracy z AISEC Wrocław UE. Spotkanie ma charakter otwarty. Zaproszeni są wszyscy, którym bliski jest temat wielokulturowości i tolerancji. Spotkanie odbędzie się z udziałem tłumacza, a chętni mogą przynieść drobny upominek dla wolontariuszy, związany z kulturą swojego regionu lub będący symbolem tolerancji. Kontakt: Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego HELIOS, info@ehelios.org, tel. 517370107.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

każda sobota, godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, aż po pierwsze śniegi. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzuem Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: bule, badminton, turnballe, łuki

Sportowa Wyspa: bule, badminton, turnballe, łuki

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku w wakacyjne weekendy na Wyspę Piaskową. W każdą sobotę i niedzielę wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty  zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. Ponadto na Wyspie Piaskowej pograć będzie można także w bule, badmintona, skorzystać z amatorskich łuków, turnballi oraz ścianki wspinaczkowej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek – godz. 18.00, sobota – godz. 16.00, niedziela – godz. 11.00,

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami na bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 • 11 lipca (sobota), godz. 16.00 – Na tropie krasnali, czyli krasnoludkowe podchody
 • 12 lipca (niedziela), godz. 11.00 – Krasnoludki są na świecie!

 

 

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

godz. 12.00-19.00, Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstają „Parki ESK”. W trzech wrocławskich parkach – Południowym, Grabiszyńskim i Staszica – staną „pawilony kultury”. Każdy z kontenerów wyposażony jest w sprzęt nagłośnieniowy z mikrofonami. Będzie w nich miejsce na wystawy, scena, a dla publiczności wygodne miejsca siedzące. 

Wszystkie pawilony otwarte będą w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. „Parki ESK” startują 11 lipca. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki. Teatrzyki, kabarety, koncerty, kluby dyskusyjne, czytelnia pod chmurką, plenerowe wystawy, miejsce do ćwiczeń – to tylko niektóre propozycje. Organizatorzy liczą na to, że wrocławianie ich zaskoczą: do jakich jeszcze celów można wykorzystać kontenery kultury.

Koordynator parku Południowego: park.poludniowy@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 377; koordynator parku Grabiszyńskiego: park.grabiszynski@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 378; koordynator parku Staszica: park.staszica@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 372.

 

Miasteczko The World Games

Miasteczko The World Games

godz. 15.00-19.00, esplanada Stadionu Wrocław

Na esplanadzie Stadionu Wrocław stanie interaktywny namiot, w którym będzie można zobaczyć pokazy dyscyplin i odpocząć w  strefie chillout.

O 15.00 na esplanadzie Stadionu Wrocław zostanie uruchomione miasteczko, do którego bezpłatny wstęp będą mieli posiadacze biletu na mecz. Tematem przewodnim tegorocznego pikniku będą sporty The World Games. Kibice będą mieli unikatową okazję wcielić się w rolę zawodników dyscyplin znajdujących się w programie Światowych Igrzysk Sportowych, które już w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu.

The World Games zaoferuje także specjalną strefę interaktywną. Nie lada gratką będzie możliwość założenia gogli, które przenoszą w wirtualną rzeczywistość. Dzięki nim chętni znajdą się w samym centrum akcji kilku dyscyplin z programu The World Games. W strefie wyświetlane będą również informacje dotyczące samych Igrzysk.

 

 Super Finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA)

SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA)

godz. 19.00, Stadion Wrocław, bilety od 20 zł

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki.

Więcej czytaj tutaj.

 

KAJETAN BOROWSKI TRIO

KAJETAN BOROWSKI TRIO

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp 10 zł

Twórczość zespołu utrzymana jest w głównym nurcie współczesnego jazzu. W muzyce prezentowanej przez trio słychać inspiracje europejskimi kompozytorami, a także gigantami amerykańskiego jazzu. Zespół wykonuje program złożony z oryginalnych kompozycji lidera, a także autorskie interpretacje standardów Skład zespołu: Kajetan Borowski - fortepian Jakub Dworak/Marcin Jadach - kontrabas Szymon Madej - perkusja.

 

10. Przegląd Filmowy Brave Festival 2015

10. Przegląd Filmowy Brave Festival 2015

sobota-niedziela, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64, bilety 10/12 zł

Głównym tematem tegorocznego Przeglądu Filmowego Brave jest szeroko rozumiana sztuka opowiadania. W ten sposób nawiązujemy do tematu griotów, pod znakiem których odbywa się cały festiwal.

SOBOTA, 11.07

 • 16.00 Keita! Dziedzictwo griota, reż. Dani Kouyaté, 94'
 • 18.00 Pieśni bardów, reż. Sander Francken, 94'
 • 20.00 Pieśń, reż. Selma Vilhunen, 82' + spotkanie z reżyserką 

 

Męskie Granie 2015

Męskie Granie 2015

start godz. 17.00, pergola przy Hali Stulecia, bilety: 89 zł

Męskie Granie znów wyrusza w trasę! Już po raz szósty odkrywamy nowe, muzyczne oblicza polskich artystów. Łączymy gatunki i style, prowokujemy artystów do poszukiwania nowych brzmień. W tym roku przed wrocławską publicznością staną m.in.

 • Ten Typ Mes
 • L.U.C
 • Maria Peszek
 • Lech Janerka
 • Fisz Emade Tworzywo
 • Artur Rojek
 • Męskie Granie Orkiestra

Więcej o Męskim Graniu przeczytasz na go.wroclaw.pl.

 

Brave Festival: Teatr Pieśń Kozła - \" data-mce-src=

Brave Festival: Teatr Pieśń Kozła – „Pieśni Leara”

sobota-niedziela, godz. 17.00, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, bilety 35 zł

Minimalistyczna scenografia spektaklu i reżyser-narrator to preludium do widowiska, w którym najważniejszym aktorem jest muzyka. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem i kreuje relacje międzyludzkie; za jej pośrednictwem na scenę wkraczają emocje: rozpacz, tragedia, szaleństwo, rozczarowanie, miłość. Pieśni Leara zachwyciły zagranicznych i polskich krytyków oraz podbiły serca międzynarodowej publiczności.

Reżyseria: Grzegorz Bral, muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły, przygotowanie pieśni: Kacper Kuszewski.

 

Brave Festival: Program Główny - Abou Diarra

Brave Festival: Program Główny – Abou Diarra

godz. 18.00, Biuro Festiwalowe Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 25/35 zł

Malijczyk Abou Diarra jest wirtuozem gry na niezwykłym instrumencie zwanym n'goni, malijskiej odmianie afrykańskiej lutni. To instrument charakterystyczny dla starej, ale wciąż żywej kultury muzycznej myśliwych Afryki subsaharyjskiej, mężczyzn z ludu Mandingo, z którego pochodzi Diarra, niegdyś kształconych w praktykach wojennych, a do dziś stowarzyszonych w tajemnych bractwach. Instrument towarzyszy recytacji poezji o łowach, śpiewaniu hymnów na cześć bogów, komunikacji z przodkami, w muzycznych zabawach, praktykach medycyny ludowej

 

Vieux Farka Touré [BRAVE FESTIVAL]

Vieux Farka Touré [BRAVE FESTIVAL]

godz. 21:00, Impart, ul. Mazowicka, bilety 25-40 zł

Vieux Farka Touré lub po prostu Vieux (franc. Stary) jest synem legendarnego malijskiego muzyka, Ali Farka Touré. Podobnie jak ojciec jest pieśniarzem i gitarzystą. Urodzony w 1981 roku w Niafunké, w regionie Timbuktu w Mali, początkowo grał muzykę swego ojca, korzennego afrykańskiego bluesmana Ali Farka Touré, zdobywcy trzech Grammy, jednego z najlepszych gitarzystów świata. 

Najnowsza płyta „Mon Pays” (franc. Mój kraj), poświęcona jest Mali, pięknemu, rozległemu krajowi przodków, który dziś rozdarty jest terytorialnymi walkami tuareskich rebeliantów, nękany przez dżihad.

 

„Eugeniusz Oniegin” – retransmisja opery

„Eugeniusz Oniegin” – retransmisja opery

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, godz. 18.00, czas trwania: 245' (w tym 2 przerwy z wywiadami), bilety: 60 zł

Muzyczne arcydzieło jest adaptacją arcydzieła literackiego: opisanych przez Aleksandra Puszkina dziejów młodzieńczego zauroczenia, które przyniosło tragiczne skutki, zanim jeszcze zdążyło przerodzić się w prawdziwy romans. Akcja romantycznego arcypoematu dygresyjnego, który Puszkin pisał przez kilka lat, a całość wydał w roku 1833. Spektakl to nowa produkcja nowojorskiej sceny. Zaangażowali się w tę realizację artyści najwyższej światowej rangi, z rosyjskim dyrygentem Valerym Gergievem na czele. Gwiazdorska, rosyjsko-polska obsada nie jest tu przepadkiem, bo tylko śpiewacy, dla których nasze języki, ich śpiewność i dźwięczność, są czymś naturalnym, potrafią sprostać dziełu. Reżyseria: Deborah Warner, obsada: Mariusz Kwiecień (Eugeniusz Onegin), Anna Netrebko (Tatiana), Oksana Volkova (Olga), Piotr Beczała (Leński), Alexei Tanovitski (Gremin).

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty K.O. i Third Eye

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty K.O. i Third Eye

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

W sobotni wieczór na Wyspie Słodowej zabrzmią ostrzejsze dźwięki, publiczności zaprezentują się wrocławska grupa K.O., grająca rocka, a po nich świdnicki zespół Third Eye specjalizujący się w metalu progresywnym i metalcore.

K.O. gra klasycznego rocka – głównie covery Deep Purple, ale w repertuarze ma także utwory Dżemu, Motorhead, Tadeusza Nalepy, Uriah Heep, White Stripes oraz kilka własnych kompozycji. 

Third Eye to grupa muzyczna ze Świdnicy. Każdy członek zespołu ma swoje własne doświadczenie i inspiruje się różnymi artystami, co daje szerokie spektrum możliwości w tworzeniu ciekawych kompozycji. Cechą wspólną wszystkich członków jest zamiłowanie do potężnego i przestrzennego brzmienia z psychodelicznymi naleciałościami.

Więcej informacji o koncertach znajdziesz na go.wroclaw.pl.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich,  10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Sobota, 11 lipca

 • godz. 19.00, Joanna Bator – prozaiczka, publicystka, eseistka i podróżniczka. Pracowała na uniwersytetach w Nowym Yorku, Londynie czy Tokio
 • godz. 20.30 Andrij Bondar – poeta, tłumacz i eseista, bloger

 

Muzyczna Wyspa: Irlandia i Szkocja

Muzyczna Wyspa: Irlandia i Szkocja

godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W wybrane soboty lipca i sierpnia o godz. 20.15 na Słodowej będą odbywały się warsztaty gitarowe „Muzyczne Podróże”, podczas których przy odrobinie fantazji będzie można przenieść się do Peru, Hiszpanii, Meksyku lub na Ukrainę. Z kolei w sierpniu każdy będzie mógł nauczyć się utworów w stylu gospel. Dla grających warunkiem koniecznym jest zabranie swoich instrumentów (gitar). Podczas najbliższego spotkania, 11 lipca, uczestnicy przeniosą się do Irlandii i Szkocji.

Więcej informacji na go.wroclaw.pl.

 

Feel The Energy

Feel The Energy

Klub Strefa 51, ul. Świdnicka 12-16, godz. 21.00, bilety: 10 zł

Feel The Energy – cykl imprez niekomercyjnych, który powstał w 2007 roku. Celem jest promocja gatunku muzycznego, jakim jest trance oraz pokrewnych gatunków. Clubbing na pograniczu ostatnich 10 lat sporo ewoluował, dlatego też warto klubowiczom jest przypominać czasy gdy klimaty muzyczne były nieco inne niz współczesne. UCZESTNICY: Risto, G. Elmerych, Delly, PavelT, Spectre.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki, a także repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom. W ten weekend w repertuarze znajdą się:

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 

Opowiadacze: inne światy [BRAVE FESTIVAL]

Opowiadacze: inne światy [BRAVE FESTIVAL]

godz. 22.00, Klub Festiwalowy Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Opowieści z rożnych stron świata, które łączy motyw przekraczania granic rzeczywistości (i oczywistości). Skandynawska baśń „Narzeczona z morza”, arabska opowieść o „Zaginionej głowie”, słowiańska opowieść „Kosmyk dzieweczka”. 

Opowiadają: Małgorzata Litwinowicz, Beata Frankowska, Jarosław Kaczmarek.

 

SUMMER SWINGING BEATS

SUMMER SWINGING BEATS

godz 23.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp 10 zł

Przez cały lipiec, w każdy piątek i sobotę, po wieczornym koncercie, taneczna odsłona Vertigo. Funky z domieszką jazzu, electro swing, jazz-latin, hip hop, reggae i mocny groove - czyli eklektyzm z klasą i pozytywną energią, usłyszycie u nas co tydzień. W najbliższy weekend zagra Grzegorz Turczyński, znakomity puzonista, znany m.in. ze współpracy z zespołami Lion Vibrations i Jose Torres Havana Dreams. Tym razem jednak zaprezentuje swoje dj-skie sety jako Greg T- Funky Ghost Dog.

W cenie biletu każda osoba otrzyma przy barze jeden z klasycznych cocktaili.

 

Niedziela, 12 lipca 2015 r.

 

Spacer z przewodnikiem - Przedmieście Odrzańskie

Spacer z przewodnikiem - Przedmieście Odrzańskie

godz. 10.00, bezpłatne, zbiórka: pl. Strzelecki – pomnik Zesłańcom Sybiru

PRZEDMIEŚCIE ODRZAŃSKIE - spotkanie popularno-naukowe w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016.

Prowadzący – Anna Zwiech i Damian Kanclerski. Czwarty z cyklu wykład w projekcie REWITALIZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH ZESPOŁÓW ARCHITEKTONICZNYCH.

Powiększ ulotkę klikając w zdjęcie.

 

Spacerem po Wrocławiu

Spacerem po Wrocławiu

godz. 11.00, pl. Nankiera 15, bezpłatne

Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego organizuje w niedzielę 12 lipca spacer tematyczny "Zaginione Nowe Miasto we Wrocławiu". Zbiórka o godz. 11 pod Instytutem Filologii Polskiej UWr przy pl. Nankiera 15. Udział w spacerze jest bezpłatny. Prowadzi przewodnik miejski Piotr Drzewiński.

 

Festiwal Smaków Dolnośląskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.0-16.00, ul. Zwycięska 4, na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (DODR)

To miejsce jest szczególne dla wrocławskich miłośników lokalnych produktów wysokiej jakości, restauratorów i sklepikarzy. W sprzedaży ekologiczne warzywa, doskonałe sery, pyszne wędliny i mięsiwa, chleby, jaja, oleje, makarony, miody, ciasta. Prócz produktów spożywczych pojawia się również rękodzieło. Festiwal jest okazją nie tylko do zrobienia zakupów i posmakowania wyrobów, ale także do poznania osobiście producentów, ich pasji, codziennej pracy.

W programie również atrakcje dla dzieci.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

 •  12.07.2015 (niedziela)

1. Architektura XIX i XX-wiecznych domów handlowych i towarowych. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku

2. dla rodzin z dziećmi: Zwierzęta w sztuce i architekturze przestrzeni miejskiej Wrocławia. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku

 •  12.07.2015 (niedziela)

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Gotyk” (2)

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesiąt wspaniałych wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. Gwarantujemy zakupy w miłej atmosferze i rodzinne piknikowanie przy muzyce i jedzeniu z wrocławskich Food Trucków.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca-31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Od 4 lipca na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Centrum dostępne jest przez całe wakacje zupełnie za darmo. 

W pawilonach można zbadać podstawowe parametry swojego organizmu, sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym goście przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy dostarczy ciekawostek na temat działania ich ciała. Dowiemy się np., w jakim rytmie bije nasze serce albo jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

 

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w parku Słowackiego

godz. 10.15, park Słowackiego (za Panoramą Racławicką)

Jak co roku, w wakacje Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku – na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non-profit – zajęcia prowadzone doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój.

 

Opowiadacze dla dzieci [BRAVE FESTIWAL]

Opowiadacze dla dzieci [BRAVE FESTIWAL]

sobota i niedziela, godz. 11.00, Klub Festiwalowy – Mleczarnia, ul. Włodkowica 5

Afrykańskie bajki o ludziach i zwierzętach, historie zasłyszane od afrykańskich opowiadaczy. O sprytnym pająku Anansi, który przyniósł ludziom opowieści; hienie, zającu i drzewie, które mówi; o dzieciach z wosku, o końcu świata pod drzewem mango...Opowieściom towarzyszy muzyka grana na tradycyjnych afrykańskich instrumentach, takich jak balafon, ngoni i djembe. Opowiada: Jarek Kaczmarek; muzyka: Gwidon Cybulski – śpiew, tradycyjne instrumenty afrykańskie – balafon, ngoni, djembe, kalimba.

Spektakl rodzinny – dla młodszych i starszych dzieci.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzuem Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: bule, badminton, turnballe, łuki

Sportowa Wyspa: bule, badminton, turnballe, łuki

godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku w wakacyjne weekendy na Wyspę Piaskową.

W każdą sobotę i niedzielę wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. Ponadto na Wyspie Piaskowej pograć będzie można także w bule, badmintona, skorzystać z amatorskich łuków, turnballi oraz ścianki wspinaczkowej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

ALE CYRK – bezpłatne rodzinne warsztaty cyrkowe

ALE CYRK – bezpłatne rodzinne warsztaty cyrkowe

godz. 12.00-15.00, tereny zielone przy CK Agora, ul. Serbska 5, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Dorośli i dzieci będą mogli popróbować swoich sił w trudnym fachu cyrkowca. W programie chodzenie na szczudłach, żonglowanie piłeczkami a dla najodważniejszych chodzenie po linie oraz balansowanie na równoważni. Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi powyżej 7. roku życia.

Liczba miejsc ograniczona – zapisy: olga.chrebor@ckagora.pl

Scenariusz warsztatów:

12.00-12.30  Gry integracyjne z użyciem sprzętów cyrkowych i zapoznanie się uczestników
12.30 – 14.30 Zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami kuglarskimi i cyrkowymi:
1. Warsztat żonglerski (od jednej od czterech piłek)
2. Diabolo – podstawowe tricki (plastikowa kokardka z linką i kijkami)
3. Podstawowe techniki ekwilibrystyki (rola-bola – utrzymanie równowagi na równoważni przy wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych), chodzenia na szczudłach i po linie
4. Podstawowe techniki tańca z ogniem (poja)
14.30-15.00 Zabawy indywidualne pod opieką rodzica i instruktora

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00,

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami na bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 • 12 lipca (niedziela), godz. 11.00 – Krasnoludki są na świecie!

 

Między jazami: historie Grobli Szczytnicko-Bartoszowickiej. Wakacyjny spacer z przewodnikiem

Między jazami: historie Grobli Szczytnicko-Bartoszowickiej. Wakacyjny spacer z przewodnikiem

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, godz. 12.00, koszt udziału: 5 zł/os.

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, będzie można wziąć udział w spacerze z przewodnikiem wałem odrzańskim. Piesza wędrówka tropem zabytkowych obiektów znajdujących się w pobliżu Wyspy Opatowickiej, rozpocznie się o godzinie 12.00. W programie: wczorajsze i dzisiejsze oblicze Grobli Szczytnicko-Bartoszowickiej, ciekawostki o historycznych obiektach znajdujących się wzdłuż brzegu Odry oraz opowieści o tym, jak rzeka służyła ludziom.

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

godz. 12.00-19.00, Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstają „Parki ESK”. W trzech wrocławskich parkach – Południowym, Grabiszyńskim i Staszica – instalowane są "pawilony kultury". Każdy z kontenerów wyposażony jest w sprzęt nagłośnieniowy z mikrofonami. Będzie w nich miejsce na wystawy, scena, a dla publiczności wygodne miejsca siedzące. 

Wszystkie pawilony otwarte będą w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki. Teatrzyki, kabarety, koncerty, kluby dyskusyjne, czytelnia pod chmurką, plenerowe wystawy, miejsce do ćwiczeń – to tylko niektóre propozycje. Wszystko zależy od inwencji mieszkańców, na których czekają koordynatorzy.

Koordynator parku Południowego: park.poludniowy@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 377; koordynator parku Grabiszyńskiego: park.grabiszynski@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 378; koordynator parku Staszica: park.staszica@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 372.

 

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Dźwięki pogody, czyli jak brzmią wiatr, słońce i deszcz

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Dźwięki pogody, czyli jak brzmią wiatr, słońce i deszcz

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Podczas Niedzielnego Poranka Filmowego w Centrum Sztuki WRO, prowadzonego przez Martynę Majewską, dzieci wspólnie pomyślą o tym, jaka w wakacje bywa pogoda oraz jak ją wykorzystać do zabawy? Czy to w ogóle da się zrobić?

Martyna Majewska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Jest autorką kilkunastu spektakli oraz warsztatowych projektów teatralnych i filmowych.

 

Święto Ziół w Muzeum Powozów Galowice

Święto Ziół w Muzeum Powozów Galowice

godz. 12.00-17.00, Muzeum Powozów Galowice, ul. Leśna 5, wstęp wolny

Muzeum zaprasza do otaczającego spichlerz, w którym prezentowana jest kolekcja ponad pięćdziesięciu pojazdów zaprzęgowych ogrodu ziołowego. 12 lipca odbędzie się tam Święto Ziół. W otoczeniu pachnącej lawendy, zielonej mięty, smacznej rukwi wodnej i wielu innych wyjątkowych roślin odbędzie się ziołowy targ. Na straganach prezentować będą się zielarze, rękodzielnicy, rolnicy i hodowcy. Wspólnym mianownikiem tego barwnego bazaru będą zioła.

 

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2, wstęp wolny

12 lipca - Ważne rzeczy
 
Podczas tego warsztatu odniesiemy się do dwóch dzieł znajdujących się na wystawie “Vot ken you mach”, które wykorzystują menorę, siedmioramienny świeczniki, jako motyw przewodni. Pierwsza z prac "Wieża z kości słoniowej" to instalacja z obiektów "świętych" (świecznik, biały obrus) i powszednich (worki z piaskiem). W drugiej pracy świecznik jest przedmiotem, który opowiada niezwykłą historię trzech sióstr. W części praktycznej warsztatu my też wykonamy własne niezwykle ważne obiekty.

 

150 lat wrocławskiego ZOO

150 lat wrocławskiego ZOO


g. 11.00 - 13.00 przy Terrarium

Spotkania z Prezesem Zarządu ZOO i z dr Leszkiem Solskim - autorem kroniki historii ogrodu wydanej z okazji jubileuszu. To doskonała okazja, aby pytać o historię i przyszłość ZOO, o zwierzęta mieszkające dziś oraz w przeszłości w ZOO

g. 10.00 - 18.00 Afrykarium – sala konferencyjna projekcja krótkometrażowego filmu animowanego o historii ZOO

g. 13.00 - 15.00, Stara część ZOO – za Terrarium, przy wyspie lemurów konkurs wiedzy z przymrużeniem oka i jubileuszowymi gadżetami.

 

Wyspa Gier: gry quizowe

Wyspa Gier: gry quizowe

godz. 13.00-19.00, Wyspa Ślodowa, wstep wolny

Specjalnie przygotowana wypożyczalnia, nowoczesne gry planszowe oraz najlepsza obsługa, która wytłumaczy zasady nawet najbardziej skomplikowanych gier – kolejne spotkanie z Wyspą Gier już w najbliższą niedzielę w godz. od 13.00 do 19.00. Wstęp wolny.

Planszówki przygotowane w ramach Wyspy Gier charakteryzują się jedną podstawową cechą – doskonale potrafią zabić nudę i dać wiele godzin wspaniałej zabawy. Tematem najbliższego spotkania będą gry quizowe.

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Już w najbliższą niedzielę WCRS zaprasza na otwarte warsztaty kultury japońskiej na Wyspie Słodowej. Na uczestników czekają: warsztaty polskiego dubbingu do japońskich filmów animowanych prowadzone przez grupę dubbingową TeTsu, pokaz i warsztaty kendo oraz demonstracja i nauka gry w japońskie szachy (shogi) i w go. Tradycyjne japońskie stroje mile widziane.

 

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Pod nazwą Biblioteka Plenerowa kryje się zarówno prowadzona w otwartej przestrzeni wypożyczalnia książek, jak również cykl rodzinnych warsztatów inspirowanych książką –Wspólnie czyli razem...”. Pierwsze wakacyjne spotkanie na Wyspie Słodowej już 12 lipca.

Cykl zajęć rodzinnych „Wspólnie, czyli razem...” przygotowany został w sposób angażujący do współpracy dzieci i rodziców. Podczas nadchodzących warsztatów na Wyspie Słodowej zagości legendarny wrocławski Smok Strachota. W programie także m. in. teatrzyk „na drewnianej łyżce” oraz smocze zabawy.

Biblioteka Plenerowa na go.wroclaw.pl

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 16.00, wstęp wolny

Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń – bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie. Zapewniamy opiekę profesjonalnych muzyków i świetną zabawę zarówno przy dźwiękach klasyki piosenki literackiej (m. in. Marek Grechuta, Czesław Niemen oraz Jacek Kaczmarski), utworach popularnych Krzysztofa Krawczyka czy Czerwonych Gitar, towarzyskich np. „Prząśniczka” czy „Gdybym miał gitarę” oraz patriotycznych – „Przybyli ułani pod okienko”. W repertuarze także coś dla najmłodszych, m.in.: Kolorowe kredki”, "Kundel bury” oraz "Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej "Wrocławskiej piosenki" z repertuaru Marii Koterbskiej.

Czytaj więcej na go.wroclaw.pl

 

Warsztaty dla właścicieli psów – „Pies, dobry mieszkaniec Wrocławia”

Warsztaty dla właścicieli psów – „Pies, dobry mieszkaniec Wrocławia”

Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław, ul. Szajnochy 5, godz. 16.00, wstęp 15 zł/os.

Czwarte spotkanie z cyklu, tym razem mowa będzie o tym, w jaki sposób psy i koty próbują się z nami komunikować: 

 • czy merdający ogon zawsze oznacza psie zadowolenie?
 • czy warczenie zawsze oznacza groźbę?
 • czy ziewanie zawsze oznacza stres?
 • czy ocierający się o nogę kot chce być "miziany"?
 • czy merdający ogon u kota oznacza to samo, co u psa?
 • kiedy zabawa przestaje być zabawą?

Jak się zapisać? Wypełnij formularz zgłoszeniowy, wpłać 15 zł w formie darowizny na cele statutowe fundacji „Audiatur”: 19 1240 6768 1111 0010 3797 6960 i prześlij potwierdzenie na monika@stado.com.pl, w razie pytań także tel. 508 324 284.

 

10. Przegląd Filmowy Brave Festival 2015

10. Przegląd Filmowy Brave Festival 2015

sobota-niedziela, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64, bilety 10/12 zł

Głównym tematem tegorocznego Przeglądu Filmowego Brave jest szeroko rozumiana sztuka opowiadania. W ten sposób nawiązujemy do tematu griotów, pod znakiem których odbywa się cały festiwal.

NIEDZIELA 12.07

 • 16.00 Pustynni wędrowcy, reż. Nacer Khemir, 95'           
 • 18.00 Griot, reż. Volker Goetze, 80'
 • 20.00 Znikające marzenia, reż. Tinatin Gurchiani, 97' + spotkanie z reżyserką

  

Klasyka na Wyspie: koncert Karpeta Jazz Brothers

Klasyka na Wyspie: koncert Karpeta Jazz Brothers

Wyspa Słodowa, godz. 17.00, wstęp wolny

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, WCRS zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Klasyka na Wyspie”.  Spotkanie pod tytułem „Chillout na Wyspie"” wypełnią standardy jazzowe w wykonaniu zespołu Karpeta Jazz Brothers.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz tutaj.

 

Brave Festival: Teatr Pieśń Kozła - \" data-mce-src=

Brave Festival: Teatr Pieśń Kozła – „Pieśni Leara”

sobota-niedziela, godz. 17.00, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, bilety 35 zł

Minimalistyczna scenografia spektaklu i reżyser-narrator to preludium do widowiska, w którym najważniejszym aktorem jest muzyka. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego "dramatycznego poematu". Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem i kreuje relacje międzyludzkie; za jej pośrednictwem na scenę wkraczają emocje: rozpacz, tragedia, szaleństwo, rozczarowanie, miłość. Pieśni Leara zachwyciły zagranicznych i polskich krytyków oraz podbiły serca międzynarodowej publiczności.

Reżyseria: Grzegorz Bral, muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły, przygotowanie pieśni: Kacper Kuszewski.

 

National Theatre Live in HD: „Człowiek i nadczłowiek”

National Theatre Live in HD: „Człowiek i nadczłowiek”

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, godz. 18.00, bilety: ulgowy – 25 zł, normalny – 30 zł

„Człowiek i nadczłowiek” to dowcipna i świeża inscenizacja dramatu George'a Bernarda Shawa według pomysłu Simona Godwina. W roli głównej nominowany do Oscara Ralph Fiennes (m.in. „Angielski Pacjent”, „Lista Szindlera”). Sztuka, będąca połączeniem komedii romantycznej, epickiej opowieści i powiastki filozoficznej, zadaje fundamentalne pytanie o to, jak współcześnie żyjemy. Sztuka z 1903 roku to owoc filozoficznych poglądów Shawa, upatrującego w „sile życiowej” środek do udoskonalenia rodzaju ludzkiego, uważana jest za współczesną wersję „Don Giovanniego” Mozarta. Reżyseria: Simon Godwin, obsada: Ralph Fiennes, Tim McMullan, Indira Varma, Faye Castelow, Colin Haigh.

 

Taneczna Wyspa: gorące rytmy salsy kubańskiej

Taneczna Wyspa: gorące rytmy salsy kubańskiej

Wyspa Słodowa, godz. 18.30, wstęp wolny

12 lipca na Wyspie Słodowej będzie można zatańczyć salsę kubańską. Zajęcia poprowadzą profesjonalni instruktorzy ze szkoły tańca i pracy nad ciałem La Rosa Negra.

W ramach projektu Taneczna Wyspa można bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach i zajęciach tanecznych, prowadzonych przez instruktorów reprezentujących poszczególne wrocławskie szkoły tańca i kluby fitness. To świetna okazja, żeby za darmo przetestować taneczną ofertę Wrocławia oraz nauczyć się podstawowych kroków tanecznych. Do wspólnej zabawy zaprasza Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i partnerzy projektu. Więcej tutaj.

 

 
NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe – dzień 3.

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe – dzień 3.

Kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18, godz. 19.00, bilety: 20/15 zl
Jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych festiwali organowych w Polsce i Europie, odbywający się w letnie niedziele w zabytkowym kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Festiwal jest jedynym wydarzeniem muzycznym w kraju, którego myślą przewodnią jest improwizacja, zarówno organowa, jak również realizowana przez innych wykonawców koncertów. Piotr Rojek – organy; Ryszard Żołędziewski – saksofon. 

 

Koncert: Blues Pills

Koncert: Blues Pills

Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, godz. 19.00, bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu

BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja) hard rock, psychodeliczny rock, blues rock. Elin Larsson wygląda jak modelka z lat 60., teleportowana do współczesności. Do tego obdarzona jest mocnym, lekko zdartym głosem, w którym mieszają się barwy Janis Joplin, Arethy Franklin, Grace Slick. Szwedce partnerują w tworzeniu kapitalnego oldschoolowego hard rocka, rocka i blues rocka jej rodak, perkusista André Kvarnström, gitarzysta Dorian Sorriaux , a międzynarodową mozaikę personalną uzupełnia basista Zack Anderson. Debiutancka płyta kapeli nazywa się po prostu „Blues Pills” i zadebiutowała na czwartym miejscu na wymagającym rynku niemieckim.
Jako support wystąpi wrocławska grupa Katedra.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich, 10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Niedziela, 12 lipca

 • godz. 19.00, Justyna Bargielska – pisze poezję, zajmuje się publicystyką
 • godz. 20.30, Sofija Andruchowycz –autorka książek prozatorskich

 

Wieczory w Arsenale: Olga Pasiecznik

Wieczory w Arsenale: Olga Pasiecznik

Dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9, godz. bilety 30/40 zł Wrocław

Koncert finałowy tegorocznych „Wieczorów w Arsenale”, którego gwiazdą będzie wybitna śpiewaczka Olga Pasiecznik (sopran). To jeden z najpiękniejszych głosów w Europie. Artystka dysponuje bardzo wszechstronnym repertuarem, ale we Wrocławiu skupi się wyłącznie na muzyce Wolfganga Amadeusa Mozarta, którą wykonuje po mistrzowsku. Olga Pasiecznik zaśpiewa wybrane włoskie arie Mozarta, a towarzysząca jej Orkiestra Kameralna „Wratislavia” pod dyrekcją Jana Staniendy wykona wczesne symfonie austriackiego geniusza.

 

ESK 2016: „Królowa wróżek: Sen nocy letniej”

ESK 2016: „Królowa wróżek: Sen nocy letniej”

Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, godz. 21.00, cena bilety: 12 zł.

"Sen nocy letniej" stał się tematem tegorocznej edycji cyklu Głos wykluczonych. Tym razem publiczność będzie mogła zobaczyć megawidowisko teatralno-muzyczne według autorskiego scenariusza Michała Znanieckiego, w oparciu o słynny dramat Szekspira, barokową muzykę Henrego Purcella, w aranżacjach na bandoneon... oraz na nowo odczytane folkowe nurty muzyczne.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

 • niedziela, 12 lipca, godz. 22.00: „Katedra Demokracji”/ nowy pokaz związany z wystawą Dzień dobry Marylin

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę