Wrocław na wakacje: weekend 1-2 sierpnia [WYDARZENIA]

Najbliższy letni weekend zdominują wydarzenia plenerowe. Oprócz plaży na Solnym wiele atrakcji na Pergoli, a kinomaniaków oprócz filmów w ramach festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty czekają darmowe plenerowe pokazy filmów w Rynku i na dachu Renomy. Oprócz tego moc koncertów, Wyspa Słodowa i Piaskowa, zajęcia ruchowe i warsztaty dla wszystkich w parkach. A dla miłośników fotografii wystawa zdjęć Marilyn Monroe i zdjęć autorstwa Beksińskiego. 

 • wroclaw na weekend atrakcje, imprezy wydarzenia


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 31 lipca 2015 r.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny

Ostatnie dni z plażą w centrum miasta. Jeszcze do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Na miejscu można skorzystać z leżaków, specjalnych białych pufy festiwalowych, jest również wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można się ślizgać na desce), można kupić chłodne napoje i kawę.

 

Weekendowe strzelanie z broni palnej

Weekendowe strzelanie z broni palnej

w każdy weekend: piątek, sobota, niedziela, godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, koszt: 199 zł, wcześniejsza rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

Na miejscu instruktorzy, którzy przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00

Bezpłatne wycieczki dla od 5 do 12 lat w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo

piątek-niedziela, Western City Ściegny Karpacz

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo w konkurencjach z bydłem. Można zobaczyć pracę konia z cielakami, łapanie bydła na lasso oraz wiele innych widowiskowych konkurencji.

31 lipca: WIELKA PARADA Kowbojów, Indian, wozów traperskich z centrum Karpacza do Western City.

 

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotogrficzne

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotogrficzne

Galeria ImpArt, Impart, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Bank Zachodni WBK, Dziennik „Rzeczpospolita” i Galeria ImpArt zapraszają  na wystawę pokonkursową najlepszych zdjęć nagrodzonych w konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2015. Wystawę można oglądać do 19 sierpnia 2015.

Wystawie towarzyszą warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych 31 lipca oraz 1 sierpnia 2015, które poprowadzi Waldemar Kompała, juror konkursu BZ WBK Press Foto.

Program: wprowadzenie do fotoreportażu, fotoedycja, przegląd portfolio, zajęcia praktyczne. Start: 31 lipca, godz. 15.00. Zapisy: biuro@bzwbkpressfoto.pl, tel. 607 750 202. Warsztaty bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

 

Beksiński - druga odsłona /Antyfotografia/

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-6 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu, w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii, i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia była dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Spragnieni Lata - koncert Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx

Spragnieni Lata – koncert Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx

godz. 17.00, Park na Wyspie, ul. Wróblewskiego 9, bilety 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

Klimatyczne, melancholijne i melodyjne piosenki Skubasa, pochodzącego z Lublina wokalisty, gitarzysty i kompozytora muzyki alternatywnej, od paru lat podbijają serca polskich fanów. Mieszkająca w Berlinie polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Julia Marcell w ciągu kilku lat zasłużyła sobie na miano gwiazdy sceny alternatywnej, a jej nowatorski, niezależny styl i autorskie podejście zyskały ogromne uznanie krytyków. Duet Xxanaxx gra muzykę elektroniczną.

 

 Finisaż wystawy \" data-mce-src=

Finisaż wystawy „Marki Dolnośląskie – Wzorowe produkty”

godz. 17.00-20.00, Galeria Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14

Finisaż wystawy połączony z możliwością zakupu produktów z ekspozycji. W programie również zakończenie wystawy „Łąka i Las” – premiera w Polsce i bezpłatne warsztaty majsterkowania w drewnie z Heart of Wood i tworzenia mini roślinnych kompozycji z Zielona Wrona. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, obowiązują zapisy na adres: design@domar.pl
„Marki Dolnośląskie – Wzorowe Produkty” to przegląd produktów tworzonych przez projektantów i marki związane z regionem. Ekspozycja prezentuje przedmioty codziennego użytku dla domu, takie jak meble, lampy i akcesoria wnętrzarskie – produkty o dużych walorach estetycznych i wysokiej jakości wykonania. Uzupełnieniem ekspozycji są dobrze zaprojektowane zabawki i książki.

 

Jazz na żywo w restauracji ALYKI

Jazz na żywo w restauracji ALYKI

godz. 18.00-21.00, Sky Tower, wstęp wolny

Gościem wydarzenia będzie wrocławski zespół Plusmachine, w składzie: Magdalena Olszamowska (wokal) oraz Grzegorz Olszamowski (piano). Unikalny głos wokalistki i wyobraźnia muzyczna pianisty zagwarantują miły początek weekendu. Goście zaprezentują jazzowe i popowe standardy w oryginalnych, autorskich aranżacjach.

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na Wyspie

Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena będzie działać do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich,  10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Piątek 31 lipca

 

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18a, wstęp wolny

Piątek to już weekend, ale poćwiczyć nie zaszkodzi. Punktualnie o 19.00 do Zumby porwie was Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center. Zajęcia BEZPŁATNE, w każdy piątek do 4.09.2015.

 

Cannibal Corpse + support w Alibi

Cannibal Corpse + support w Alibi

godz. 19.00, klub Alibi, ul Grunwaldzka 67, bilety 65-75 zł

Koncert amerykańskiej, deathmetalowej bestii – Cannibal Corpse. Wielka instytucja, deathmetalowa legenda, zarażająca swymi historiami kolejne pokolenia maniaków metalowej ekstremy. Robią to ponad 25 lat (początki z obecnego składu pamiętają tylko Alex Webster i Paul Mazurkiewicz) i jako pierwszy zespół w tym gatunku sprzedali ponad milion płyt. Nigdy nie zawiedli i z pewnością nie zrobią tego teraz. Poza sceną są miłymi, spokojnymi i sympatycznymi gośćmi, którzy na bank nie odmówią przybicia piątki, autografu czy fotki.

 

Żywiec Miejskie Granie: koncert niespodzianka

Żywiec Miejskie Granie: koncert niespodzianka

godz. 20.00, plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Żywiec Miejskie Granie to najlepsi polscy artyści występujący w plenerze wrocławskiego placu Społecznego. W piątek: artysta niespodzianka. Przyjdźcie i przekonajcie się kto to.

 

Wake\'n\'Night

Wake'n'Night

godz. 21.00, WakePark Wrocław ul. Kosmonautów 1 – kąpielisko Glinianki, bilety 15 zł

Niezapomniane nocne pływanie i latanie. To już 5. odsłona tego spektakularnego wydarzenia. Zobacz, jakie akrobacje w tym roku wykonają najlepsi z najlepszych.

 

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny

Jeszcze do 2 sierpnia w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T- Mobile Nowe Horyzonty.

 

Klub festiwalowy T-mobile Nowe horyzonty w Arsenale

Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale

dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9

W Arsenale mieści się Klub Festiwalowy festiwalu. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.

Program:

 • 31 lipca (piątek), godz. 22.00 Rysy, bilety: 25 zł (normalny), 21 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych)
 • 31 lipca (piątek), godz. godz. 23.30 MNSL wstęp bezpłatny

 

ENEMEF: Noc Książek

ENEMEF: Noc Książek

godz. 22.00-7.00 rano, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie, bilety od 25 do 32 zł

ENEMEF: Noc Książek to propozycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie udanych wakacji bez solidnej porcji dobrej literatury – także na ekranie.

W repertuarze:

 • intrygujące PAPIEROWE MIASTA – premierowo!
 • wzruszający GWIAZD NASZYCH WINA
 • refleksyjna NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ
 • ponadczasowy Z DALA OD ZGIEŁKU

 

Midnight Show. Porwani

Midnight Show. Porwani

północ, galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, wstęp wolny

Midnight Show to wystawa realizowana w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Ma charakter symbolicznego seansu, kończącego dzienny program pokazów filmowych. Trwa jedną godzinę każdej festiwalowej nocy i w każdej odsłonie jest inny. Z filmu czerpie pojęcie czasu – widz ma jedynie 60 minut, by uczestniczyć w pokazie. Gdy wróci do galerii na kolejny seans, zobaczy go już w zmienionej formie.
Trzecia część rozgrywa się w całkowitej ciemności. Jest wystawą niewidzialną. Na seansie wzrok posłuży nam do wpatrywania się w mrok. Ośmioro artystów przygotowuje indywidualny pokaz w ramach niewidzialnej scenografii zaprojektowanej przez Aleksandrę Wasilkowską.

Sobota, 1 sierpnia 2015 r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

sobota, 1 sierpnia

 • godz. 10.00 – Protestancki Wrocław. Spotkanie Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry), plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, tablica poświęcona 400-leciu Reformacji, kościół św. Elżbiety, św. Krzysztofa i kościół Opatrzności Bożej 
 • w jeż. angielskim, godz. 10.00 – Perły wrocławskiej architektury barokowej. Spotkanie przy Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizację kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu. W najbliższą sobotę spojrzymy na świat okiem farmaceuty i dowiemy się nieco więcej m.in. o bakteriach, z którymi żyjemy na co dzień, a w niedzielę drużyna ratownictwa USP Zdrowie poprowadzi warsztaty pierwszej pomocy.

Sobota, 1 sierpnia

 • godz. 11.00-16.00 – świat okiem farmaceuty. Uczestnicy będą mogli m.in. obejrzeć pod mikroskopem skrobię ziemniaczaną i dowiedzieć się ciekawostek o bakteriach, z którymi obcujemy w codziennym życiu – przeciętny człowiek ma w sobie ok. 4 kg bakterii. Odbędzie się także wykład edukacyjny połączony z pokazem praktycznym, uwzględniającym m.in. właściwy sposób stosowania aerozolu do nosa.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Poranki filmowe dla dzieci na MFFilmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

Poranki filmowe dla dzieci na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł, dla posiadaczy karnetów – bezpłatnie

Najnowsze produkcje (z lat 2013-2015) z mistrzowskimi przykładami zastosowań animacji rysunkowej, wycinankowej i lalkowej. Wszystkim pokazom towarzyszą bezpłatne warsztaty zainspirowane filmami.

Sobota 1 sierpnia

 • Brudne pranie
 • Kowboj – w kolorze
 • Maruda
 • Puszka
 • Wilk i baran

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny

Ostatnie dni z plażą w centrum miasta. Jeszcze do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Na miejscu można skorzystać z leżaków, specjalnych białych pufy festiwalowych, jest również wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można się ślizgać na desce), można kupić chłodne napoje i kawę.

 

 
 
Weekendowe atrakcje w Aquaparku Wrocław

Weekendowe atrakcje w Aquaparku Wrocław

1 sierpnia/sobota

godz. 10.00-18.00 – BYK RODEO

Wyzwanie dla prawdziwych kowbojek i kowbojów spragnionych adrenaliny. Kto najdłużej utrzyma się w siodle?

Kierunek --> okolice Leniwej Rzeki.

godz. 16.00-22.00 – IBIZA POOL PARTY

Tym razem Ibiza Pool Party rozkręci DJ Messin, którego elektryzujące sety cieszą się wielką popularnością zarówno w Polsce, jak i w Europie.  Zabawa przy dźwiękach muzyki klubowej łączącej melodyjny house z filtrującymi vocalami. W programie konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Kierunek --> tereny zewnętrzne Basenów Rekreacyjnych.

Do 2 sierpnia czeka WODNY PLAC ZABAW o długości aż 16 m. Jego pokonanie to wyśmienita zabawa, animatorzy będą stawiać przed śmiałkami emocjonujące wyzwania. Atrakcja tylko dla osób umiejących pływać.

Kierunek --> Basen Pływacki, kompleks Basenów Rekreacyjnych.

AQUA FITNESS DLA KAŻDEGO

Przez całe wakacje codzienne zajęcia aqua fitness, które odbywają się o każdej pełnej godzinie (pomiędzy godz. 10.00-17.00). Aqua fitness to idealna forma rozrywki dla osób lubiących aktywny wypoczynek. 

Uwaga! Do wygrania rodzinna wycieczka do Legolandu. Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

w każda sobotę i niedzielę sierpnia, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II część projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

godz. 11.00-19.00, Wyspa Słodowa (plac przed sceną), wstęp wolny

Impreza gastronomicznej w plenerze. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków.

 

Dni Kultury Japońskiej w Krzywym KominieIE

Dni Kultury Japońskiej w Krzywym Kominie

sobota-niedziela, godz. 11.00-14.15, ul. Dubois 33-35a, obowiązują zapisy

godz. 11.00-12.00 WARSZTAT ORIGAMI – dla wszystkich bez względu na wiek, uczestnicy poznają podstawy tej sztuki. Każdy będzie miał okazję, by z kilku zagięć kartki papieru stworzyć małe dzieło sztuki

godz. 12-15-13.15 NAUKA PISANIA W ALFABETACH JAPOŃSKICH. Uczestnicy spróbują poznać wszystkie trzy japońskie alfabety, odnaleźć ich różnice, a przede wszystkim spróbują poćwiczyć zapis japońskich znaków. Dla wszystkich, bez względu na wiek

godz. 13.45-14.15 NAUKA JEDZENIA PAŁECZKAMI. Każdy uczestnik będzie miał możliwość poznania prawidłowego chwytu, dzięki któremu jedzenie w ten sposób stanie się bardzo naturalne

Dodatkową atrakcją warsztatów będą pokazy sztuki walki kendo, którą zaprezentuje Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo.

Zapisy na stronie internetowej www.krzywykomin.pl Można zapisać się na cały blok warsztatowy 1 lub 2 sierpnia.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Sportowa Wyspa to wakacyjny projekt, który potrwa do końca sierpnia. Co tydzień wrocławianie mogą spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach nieolimpijskich, część sportów zaprezentują utytułowani wrocławscy sportowcy.

W ten weekend bieg na orientację, sumo, frisbee ultimate, kręgle, taniec sportowy, joga. Czekają też wygodne leżaki. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa 142 zdjęć z lat 50., 60., 70., i 80. XX wieku. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Marilyn Monroe, Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00,

Bezpłatne wycieczki dla od 5 do 12 lat w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 12.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK”. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki.

Park Południowy, sobota 1 sierpnia 

 • godz. 13.00-15.00, Analiza składu ciała, Oriflame
 • godz. 15.00-17.00, Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego zaprasza na Stacjonarny spacer po osiedlu Borek – członkowie grupy opowiedzą o historii osiedla, m.in. o Parku Południowym, Wieży Ciśnień, koszarach przy ul. Hallera, zajezdni tramwajowej nr 4, schronie przeciwlotniczym przy al. Wiśniowej.
 • 18.00-18.45, Trening Pełny Kultury z Konradem Zatorskmi – trenerem osobistym. Trening będzie oparty głównie o ćwiczenia z własnym ciężarem ciała, jest dostosowany do każdego bez względu na jego płeć, wiek i możliwości fizyczne

Park Grabiszyński, sobota 1 sierpnia

 • godz. 16.30 – wykład lekarza psychiatry Kingi Mikusek „Od czego warto się uzależnić” – tytuł nieco przewrotny, ale tematyka jak najbardziej serio – będziemy rozmawiać o uzależnieniach
 • 18.00 – koncert zespołu Gabinet Cieni

Park Staszica, sobota, 1 sierpnia

 • 12.00 rozpoczęcie wystawy Małgorzaty Czernikowskiej
 • 14.00-15.00 Moda folkowa, warsztaty, Grupa Kreatywni
 • 17.00-19.00 wernisaż pracowni plastycznej fundacji L'Arche oraz koncert

Koordynatorzy

 

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo

piątek-niedziela, Western City Ściegny Karpacz

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo w konkurencjach z bydłem. Można zobaczyć pracę konia z cielakami, łapanie bydła na lasso oraz wiele innych widowiskowych konkurencji.

1-2 sierpnia MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI WESTERN I RODEOSi, FESTIWAL RAS KOŃSKICH
Prezentacja koni rasy American Quarter Horse, westfalskiej, wielkopolskiej, śląskiej, haflingery, hucuły, koń polski, fryzyjski, apaloosa, czystej krwi arabskiej, konie zimnokrwiste, kuce, koń szlachetny półkrwi i inne.
godz. 16.30-RODEO SHOW z wykorzystaniem koni American Quarter Horse, arabów, rasy śląskiej, wielkopolskiej, haflingerów, hucułów.

 

Lato na Pergoli 2015 - weekend 01-02 sierpnia

Lato na Pergoli 2015 – weekend 1-2 sierpnia

sobota godz. 12.00-22.20, niedziela godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Sobota 1 sierpnia

 • 12.00-18.00 – strefa zabaw dla dzieci (zamki dmuchane, kule wodne, itp.)
 • 12.00-18.00 – letnia księgarnia Ossolineum
 • 12.00-18.00 – Synexus – punkt bezpłatnych badań profilaktycznych
 • 12.00-18.00  - The World Games 2015 – ministrefa aktywności
 • 12.00-18.00 – Wystawa fotografii „Dzień dobry Marylin”
 • 12.30-13.50  „Cukier Lukier” zaprasza na pokazy i warsztaty wykonywania słodyczy (na scenie)
 • 14.00-16.00 – zajęcia fitness na scenie – Miasto  w Formie - pilates oraz trening interwałowy
 • 22.00 – pokaz specjalny fontanny multimedialnej

 

Kustom Konwent

Kustom Konwent

Stary terminal Port Lotniczy Wrocław, Skarżyńskiego 36, sobota godz. 12.00-22.00 (ekspozycja motocykli do 20.00), niedziela 10.00-15.00; bilet jednodniowy: 30 zł, dwudniowy 50 zł

Wrocław Kustom Konwent to impreza w stylu Kustom Bike & Car Show. Wystawa, zlot, targi o tematyce motocykli oraz aut CUSTOM. Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, chopper, cafe racer, bratstyle, scrambler, motocykle zabytkowe oraz projekty „w budowie”, hot rod, custom car, volksrod, rowery customowe, stanowiska handlowe z koszulkami, naszywkami oraz naklejkami w stylu custom bike, hot rod, pin-up, rock'n'roll, pokazy na żywo aerografu, hand painting, pinstriping, salony tattoo & piercing, rock'n'rollowa playlista, konkurs oraz sesje zdjęciowe pin-up girl, piwa rzemieślnicze, food trucki i koncerty: Burnin' Hearts, Bombat Belus, Poison Heart Tiger, Skull Dj's: Guitar Mafia.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficzna

Dolnośląska Giełda Fonograficzna

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, godz. 12.00-15.00, wstęp wolny

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne skierowane do osób, które zainteresowane są wymianą kupnem lub sprzedażą analogowych nośników z muzyką. Okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt CD, kaset lub winyli, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze o muzyce.

 

Warsztaty filozoficzno-plastyczne dla dzieci

Warsztaty filozoficzno-plastyczne dla dzieci

godz. 12.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, wstęp 15 zł (w tym owoce i soczki)

Dla dzieci od 5. roku życia warsztaty prowadzone przez Kamę Dolatę, czyli OBRAZY FILOZOFII, filozofia dla dzieci i filozofia dzieci!

Tym razem uczestnicy zastanowią się, czym są ZMYSŁY...
Czy da się usłyszeć kolor?
Czy da się powąchać dźwięk?
Kto jest największy na świecie: tata, słoń czy góra?
Czy banana lepiej smakować, czy na niego patrzeć?
Kiedy patrzymy na okno, to co widzimy?
Jak doświadczamy tęczy, a jak gwiazd?
Z ilu punktów widzenia da się patrzeć na stół?
Pomyślimy i pomalujemy! Obrazem przekroczymy myśl!

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”.  Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis – miasto wewnątrz pnia drzewa.

Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotogrficzne

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotogrficzne

Galeria ImpArt, Impart, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Bank Zachodni WBK, Dziennik „Rzeczpospolita” i Galeria ImpArt zapraszają  na wystawę pokonkursową najlepszych zdjęć nagrodzonych w konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2015. Wystawa do 19 sierpnia 2015.

Wystawie towarzyszą warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, zapisy: biuro@bzwbkpressfoto.pl, tel. 607 750 202. Warsztaty bezpłatne, ilość miejsc ograniczona.

 

Wakacyjna zbiórka krwi

Wakacyjna zbiórka krwi

godz. 12.00-16.30, plac Solny

Kolejna wakacyjna sobota, podczas której będzie można zostać dawcą krwi, nie ruszając się z centrum miasta. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przez kilka godzin będzie stał na placu Solnym.

 

Beksiński - druga odsłona /Antyfotografia/

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-6 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu, w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii, i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia była dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Wielkie Świętowanie Dnia Karmienia Piersią

Wielkie Świętowanie Dnia Karmienia Piersią

Kawiarnia Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c (wejście od ul. Przyjaźni), godz. 13.00-16.00, wstęp wolny

Z okazji Światowego Dnia Karmienia Piersią wszystkie mamy są zaproszone na wielkie świętowanie w Family Cafe. W programie warsztaty kreatywne dla dzieci i dla mam; pokazowe muzyczne zajęcia dla dzieci „Kindermusik”; zabawy dla najmłodszych i chwila relaksu dla rodziców; konsultacje z ekspertem laktacyjnym. Więcej informacji na FB

 

Warsztat Decoupage

Warsztat Decoupage

godz. 14.30-16.30, MaluMika, ul. Jagiełły 3/5, cena 70 zł -– w cenie materiały, obowiązują zapisy

Metoda Decoupage inaczej zwana jest metodą serwetkową i poleg na dekorowaniu przedmiotów, wycinając wzory z papierowych serwetek na wcześniej przygotowanych powierzchniach. Dekoracje utrwala się specjalnymi preparatami. Metoda jest bardzo prosta, a efekt zaskakująco wspaniały.

Warsztaty dla dorosłych poprowadzi Zuzanna Bogacka-Dżalik z Manufaktura Ceramiki Design Studio Li. Zapisy: kontakt@malumika.pl.

 

wROCK for FREEDOM - POWSTANIE\'44

wROCK for FREEDOM – POWSTANIE '44

godz.18.00, Park na Wyspie, ul. Wróblewskiego 9 (tereny dawnego stadionu Ślęzy za wrocławskim zoo), bilety 30-50 zł

Koncert upamiętniający 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dwa muzyczno-historyczne projekty:
LAO CHE zagra cały program z legendarnej już płyty „POWSTANIE WARSZAWSKIE”, a Maleo Reggae Rockers z wokalistkami zaprezentują „Panny Wyklęte: Wygnane”.
Wystąpią: KASIA KOWALSKA, ANIA RUSOWICZ, MONIKA BORZYM, MARIKA, MARCELINA, LILU, KASIA MALEJONEK oraz zespół DZIEWCZYNY (Ania Szafraniec i Ola Nowak).

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena będzie działać do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich,  10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich

Sobota 1 sierpnia

Muzyczna Wyspa: Bałkany

Muzyczna Wyspa: Bałkany

godz. 20.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Grasz na gitarze lub śpiewasz? A może zawsze o tym marzyłeś, ale bałeś się spróbować? Organizatorzy zapraszają do wspólnego muzykowania na Wyspie Słodowej.

W wybrane soboty lipca i sierpnia o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej odbywają się warsztaty gitarowe „Muzyczne Podróże”. Należy zabrać własną gitarę. Podczas najbliższego spotkania podróż na Bałkany.

 

Letnie kino na dachu w Renomy

Letnie kino na dachu w Renomy

godz. 21.30, ze względów bezpieczeństwa liczba widzów na dachu jest ograniczona i nie powinna przekroczyć 300 osób

DH Renoma zaprasza na „Filmowe smaki lata”, czyli wieczorne seanse letniego kina na dachu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest kuchnia i gotowanie. Do dyspozycji widzów będą wygodne leżaki.

Repertuar seansów w DH Renoma:

 • 1 sierpnia – Smak Curry
 • 8  sierpnia – Soul kitchen
 • 15 sierpnia – Jiro śni o sushi
 • 22 sierpnia – Faceci od kuchni
 • 29 sierpnia – Życie od kuchni

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

 • sobota, 1 sierpnia: Pokaz z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny

Jeszcze do 2 sierpnia w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T- Mobile Nowe Horyzonty.

 

Klub festiwalowy T-mobile Nowe horyzonty w Arsenale

Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale

dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9

W Arsenale mieści się Klub Festiwalowy festiwalu. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.

Program:

 • 1 sierpnia (sobota), godz. 22.00 PUSTKI, bilety 30 zł (normalny), 21 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych)
 • 1 sierpnia (sobota), godz. 23.30 DJ DANIEL DRUMZ
 • 2 sierpnia (niedziela), godz. 22.00 DJ FILIP NA BOSAKA

 

Midnight Show. Porwani

Midnight Show. Porwani

północ, galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4

Midnight Show to wystawa realizowana w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Ma charakter symbolicznego seansu, kończącego dzienny program pokazów filmowych. Trwa jedną godzinę każdej festiwalowej nocy i w każdej odsłonie jest inny. Z filmu czerpie pojęcie czasu – widz ma jedynie 60 minut, by uczestniczyć w pokazie. Gdy wróci do galerii na kolejny seans, zobaczy go już w zmienionej formie.

Trzecia część rozgrywa się w całkowitej ciemności. Jest wystawą niewidzialną. Na seansie wzrok posłuży nam do wpatrywania się w mrok. Ośmioro artystów przygotowuje indywidualny pokaz w ramach niewidzialnej scenografii zaprojektowanej przez Aleksandrę Wasilkowską.

 

Niedziela, 2 sierpnia 2015 r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

niedziela 2 sierpnia

 • godz. 10.00 Wrocławskie fontanny. Spotkanie Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry), Rynek, pl. Solny, pl. Uniwersytecki, pl. JPII
 • godz. 10.00 dla rodzin z dziećmi: Tam, gdzie szumi woda – wrocławskie fontanny. Spotkanie Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesiąt wspaniałych wystawców produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. Gwarantujemy zakupy w miłej atmosferze i rodzinne piknikowanie przy muzyce i jedzeniu z wrocławskich food trucków.

 

Festiwal Smaków dolnoślaskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.00, ul. Zwycięska 4-8 (przy hotelu AGRO), wstęp wolny

W każdą niedzielę spotkanie w gronie dolnośląskich rolników i producentów. Oprócz zakupów można porozmawiać bezpośrednio z producentami o ich pracy i pasji. W ofercie szeroka gama warzyw - od marchewki, pietruszki po cukinie, ziemniaki, sery kozie, owcze i z mleka krowiego, twarożki, sery dojrzewające i żółte, masło, maślanka, mleko, wędliny, oleje zimno tłoczone z najlepszych tłoczni dolnośląskich. Są stoły, ławy, koce. Na miejscu można piknikować z całą rodziną na fantastycznej łące. Dla wszystkich gości kawa gratis. W zależności od temperatury otoczenia może być gorąca lub mrożona.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Niedziela, 2 sierpnia

 • godz. 10.00 do 18.00 zajęcia: Pomaganie jest fajne. Drużyna ratownictwa zaprezentuje, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Będzie można dowiedzieć się m.in., co zrobić w razie zadławienia czy zasłabnięcia, a także jak poradzić sobie z udarem cieplnym.

 

 
 
Poranki filmowe dla dzieci na MFFilmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

Poranki filmowe dla dzieci na MF T-Mobile Nowe Horyzonty

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł, dla posiadaczy karnetów – bezpłatnie

Najnowsze produkcje (z lat 2013-2015) z mistrzowskimi przykładami zastosowań animacji rysunkowej, wycinankowej i lalkowej. Wszystkim pokazom towarzyszą bezpłatne warsztaty zainspirowane filmami.

Niedziela 2 sierpnia

 • Mały Cousteau
 • Pewnego razu na drzewie
 • Szkrab na krańcach Piaśnicy

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny

Ostatnie dni z plażą w centrum miasta. Jeszcze do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Na miejscu można skorzystać z leżaków, specjalnych białych pufy festiwalowych, jest również wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można się ślizgać na desce), można kupić chłodne napoje i kawę.

 

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w parku Słowackiego

godz. 10.15-12.00, park Słowackiego (za Panoramą Racławicką)

Jak co roku w wakacje Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku – na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non profit – zajęcia prowadzone doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II część projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

 COCOFLI dzieciom: O czym marzą jamniki?

COCOFLI dzieciom: warsztaty dla dzieci

co niedziela o godz. 11.00, Cocofli, Włodkowica 9, wstęp wolny

Bezpłatne warsztaty dla dzieci. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka. Prowadzi je profesjonalna aktorka Katarzyna Janekowicz –pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła. Prowadzi autorski teatrzyk dla dzieci Dwie Dorotki.

 

Dni Kultury Japońskiej w Krzywym KominieIE

Dni Kultury Japońskiej w Krzywym Kominie

sobota-niedziela, godz. 11.00-14.15), ul. Dubois 33-35a, obowiązują zpisy

godz. 11.00-12.00 WARSZTAT ORIGAMI – dla wszystkich bez względu na wiek, uczestnicy poznają podstawy tej sztuki. Każdy będzie miał okazję, by z kilku zagięć kartki papieru stworzyć małe dzieło sztuki

godz. 12-15-13.15 NAUKA PISANIA W ALFABETACH JAPOŃSKICH. Uczestnicy spróbują poznać wszystkie trzy japońskie alfabety, odnaleźć ich różnice, a przede wszystkim spróbują poćwiczyć zapis japońskich znaków. Dla wszystkich, bez względu na wiek

godz. 13.45-14.15 NAUKA JEDZENIA PAŁECZKAMI. Każdy uczestnik będzie miał możliwość poznania prawidłowego chwytu, dzięki któremu jedzenie w ten sposób stanie się bardzo naturalne

Dodatkową atrakcją warsztatów będą pokazy sztuki walki kendo, którą zaprezentuje Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo.

Zapisy na stronie internetowej www.krzywykomin.pl Można zapisać się na cały blok warsztatowy 1 lub 2 sierpnia.

 

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

godz. 11.00, Barka Tumska, czas trwania ok. godziny

W każdą niedzielę o 11.00 fitness prowadzony przez doświadczonych instruktorów z Jupiter Sport. Dla wszystkich wytrwałym koktajl białkowy serwowany przez Barkę Tumską. Należy mieć ze sobą: wodę, ręcznik, strój sportowy i dobry humor.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Sportowa Wyspa to wakacyjny projekt, który potrwa do końca sierpnia. Co tydzień wrocławianie mogą spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach nieolimpijskich, część sportów zaprezentują utytułowani wrocławscy sportowcy.

W ten weekend bieg na orientację, sumo, frisbee ultimate, kręgle, taniec sportowy, joga. Czekają też wygodne leżaki. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia zrealizowane w latach 50., 60., 70., i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

 

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00,

Bezpłatne wycieczki dla od 5 do 12 lat w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 12.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki.

Park Południowy, niedziela 2 sierpnia

 • godz. 14.00-16.00 - wykład „Makijaż dzienny, czyli jak starannie umalować się w 5 minut”. Uczestniczki pod okiem profesjonalnej wizażystki poznają techniki poprawnego wykonywania pełnego makijażu i wybranej partii twarzy
 • 16.00-16.45 – trening CrossFit prowadzony przez grupę CrossFit Krzyki. Trening jest dostosowany do każdego bez względu na jego płeć, wiek i możliwości fizyczne
 • 17.00-18.00 – „Popołudniowa herbatka z książką” – spotkanie z literatura polską
 • 18.00-18.45 – trening pokazowy CrossFit prowadzony przez grupę CrossFit Krzyki

Park Grabiszyński, niedziela, 2 sierpnia

 • 15.00 – Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego zaprasza na „Stacjonarny spacer po Grabiszynie-Grabiszynku” – członkowie grupy opowiedzą o historii osiedla, parku, ciekawych miejscach
 • 17.00 – czytanki dla dzieci, blogerka Asia Gala zaprasza na spotkanie z literaturą dla najmłodszych
 • 18.00 – koncert-niespodzianka

Park Staszica, niedziela, 2 sierpnia

 • 15.00–18.00 Warsztaty makijażu – Oriflame

Koordynatorzy

 

Lato na Pergoli 2015 - weekend 01-02 sierpnia

Lato na Pergoli 2015 – weekend 1-2 sierpnia

godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Niedziela 2 sierpnia

 • 12.00-18.00 – strefa zabaw dla dzieci (zamki dmuchane, kule wodne itp.)
 • 12.00-18.00 – letnia księgarnia Ossolineum
 • 12.00-18.00 – Synexus – punkt bezpłatnych badań profilaktycznych
 • 12.00-18.00 – The World Games 2015 – ministrefa aktywności
 • 16.00 – „Cukier Lukier” zaprasza na pokazy i warsztaty wykonywania słodyczy (na scenie)

 

Kustom Konwent

Kustom Konwent

Stary terminal Port Lotniczy Wrocław, Skarżyńskiego 36, godz. 10.00-15.00, bilety 30 zł

Impreza w stylu Kustom Bike & Car Show. Wystawa, zlot, targi o tematyce motocykli oraz aut CUSTOM: kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, chopper, cafe racer, bratstyle, scrambler, motocykle zabytkowe oraz projekty „w budowie”,  hot rod, custom car, volksrod, rowery customowe, stanowiska handlowe z koszulkami, naszywkami oraz naklejkami w stylu custom bike, hot rod, pin-up, rock'n'roll, pokazy na żywo aerografu, hand painting, pinstriping, salony tattoo & piercing, rock'n'rollowa playlista, konkurs oraz sesje zdjęciowe pin-up girl, piwa rzemieślnicze, food trucki i koncert.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis – miasto wewnątrz pnia drzewa.

Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Beksiński - druga odsłona /Antyfotografia/

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

godz. 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-6 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu, w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii, i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia była dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo

piątek-niedziela, Western City Ściegny Karpacz

Mistrzostwa Polski Western i Rodeo w konkurencjach z bydłem. Można zobaczyć pracę konia z cielakami, łapanie bydła na lasso oraz wiele innych widowiskowych konkurencji.

1-2 sierpnia MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI WESTERN I RODEOSi, FESTIWAL RAS KOŃSKICH
Prezentacja koni rasy American Quarter Horse, westfalskiej, wielkopolskiej, śląskiej, haflingery, hucuły, koń polski, fryzyjski, apaloosa, czystej krwi arabskiej, konie zimnokrwiste, kuce, koń szlachetny półkrwi i inne.

Wyspa Gier: gry familijne

Wyspa Gier: gry familijne

godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W każdą niedzielę wakacji na Wyspie Słodowej można poznać najnowsze propozycje polskich i zagranicznych wydawców. Nie zabranie także ulubionych i sprawdzonych tytułów. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi Wyspę Słodową odnajdzie grę dla siebie i swoich najbliższych. Zasady gier tradycyjnie już tłumaczyć będą profesjonalni animatorzy.

 

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesnym Wrocław, pl. Strzegomski 2, wstęp wolny

W każdą niedzielę organizowane są warsztaty dla rodziców i dzieci; 2 sierpnia – Ukryte pod powiekami
 
Podczas warsztatu przyjrzymy się pracy Yael Frank. Artystka ukryła przed widzami znaczenie swojej pracy. Częścią instalacji jest wiatraczek. Można odkryć tajemnicę dzieła, tylko wtedy, gdy jest on włączony. W czasie praktycznej części zajęć, dzieci skomponują ruchome zagadki.

 

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, w godzinach 14.00-19.00, wstęp wolny

Na uczestników czekają kolejne pokazy i warsztaty kendo, japońskie szachy dla dorosłych i dla dzieci oraz zabawy zręcznościowe japońskimi pałeczkami. Tradycyjne japońskie stroje mile widziane.

Warsztaty kultury japońskiej to nowy cykl na Wyspie Słodowej. W ramach projektu odbędą się: recytacje polskiej i japońskiej poezji, wspólne śpiewanie japońskich i polskich piosenek, mini etiudy teatralne, warsztaty sztuk walki, warsztaty japońskiego dubbingu, nauka i turnieje w shogi, dobutsu shogi, go oraz warsztaty tradycji japońskich: origami, ubieranie yukat, kaligrafia (nauka i pisanie własnych imion). W każdą wakacyjną niedzielę aż do końca sierpnia, uczestnicy będą mogli skorzystać z trzech z wymienionych atrakcji.

Cykl zakończy wielka impreza na Wyspie Słodowej – NAMI airando 2015, która odbędzie się 19 września, w godz. 14.00-20.00.

 

Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

godz. 15.00, zbiórka pod Katedrą (koszt biletu do kaplic w katedrze - 4 zł)

W każdą niedzielę wakacji. Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem do 12 września 2015 roku.

niedziela, 2 sierpnia

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Szlakiem pomników św. Jana Nepomucena (2).

 

 

Mecz na Stadionie Wrocław

Mecz na Stadionie Wrocław

godz.15.30, Stadion Wrocław

Mecz 3. kolejki Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmie Termalikę Bruk-Bet Niecieczę.

Parkingi przy stadionie  będą otwierane na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 16.00, wstęp wolny

Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń – bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie. W repertuarze także coś dla najmłodszych, m.in.: „Kolorowe kredki”, „Kundel bury” oraz „Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej „Wrocławskiej piosenki” z repertuaru Marii Koterbskiej.

Czytaj więcej na go.wroclaw.pl

 

Klasyka na Wyspie: Piosenki dla młodszych i starszych

Klasyka na Wyspie: Piosenki dla młodszych i starszych

Wyspa Słodowa, godz. 17.00-18.00, wstęp wolny

W wakacje na Wyspie Słodowej można posłuchać zróżnicowanej i ciekawej muzyki wykonywanej najczęściej na klasycznych instrumentach - takich jak gitara, saksofon, akordeon skrzypce czy gitara. Program został tak dobrany, aby każdy znalazł tam coś dla siebie. Podczas koncertów usłyszymy muzykę jazzową, filmową i przystępną muzykę klasyczną. Odbędzie się też kilka koncertów przeznaczonych specjalnie dla dzieci i ich rodzin.

 

Popołudniowa herbatka z książką

Popołudniowa herbatka z książką

godz. 17.00, w każdą niedzielę do 30 sierpnia, park Południowy w ramach akcji „Parki ESK”

Wybory Literackie zapraszają na „Popołudniową herbatkę z książką” na scenie w ramach akcji „Parki ESK”. Podczas spotkania będą prezentowane bardziej i mniej znane perełki polskiej literatury - fragmenty książek oraz wiersze. Spotkanie umili herbatka, którą będą serwować wolontariusze Wyborów Literackich. Kolejne niedziele upłyną nam w towarzystwie tekstów innego autora i gatunku literackiego. W najbliższą niedzielę spotkanie z pierwszą polską powieścią SF – aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich będą czytać „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego.

 

 

Taneczna Wyspa: salsa kubańska

Taneczna Wyspa: salsa kubańska

Wyspa Słodowa, godz. 18.30, wstęp wolny

2 sierpnia lipca na Wyspie Słodowej usłyszymy gorące rytmy salsy kubańskiej. Współorganizatorem wydarzenia jest: fitWRO i szkoła tańca La Rosa Negra. Warsztaty w najbliższą niedzielę o godz. 18.30 poprowadzą profesjonalni instruktorzy Julia Utig oraz Michał Kijowski.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

19.00, kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18, bilety: 20/15 zl
W niedzielę wystąpi Andreas Liebig. Non Sola Scripta to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych festiwali organowych w Polsce i Europie, odbywający się w letnie niedziele w zabytkowym kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Festiwal jest jedynym wydarzeniem muzycznym w kraju, którego myślą przewodnią jest improwizacja, zarówno organowa, jak również realizowana przez innych wykonawców koncertów. 
 

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich, 10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Niedziela, 2 sierpnia

 

MACIEK CZEMPLIK: DUETY

MACIEK CZEMPLIK: DUETY

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

W każdą niedzielę wakacji gitarzysta Maciek Czemplik zaprasza na koncerty, podczas których – w duetach z wokalistkami lub instrumentalistami – będzie prezentował różne kolory, kształty i odcienie jazzu, soulu i muzyki popularnej. 

 

 

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku

godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny

Jeszcze do 2 sierpnia w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

Klub festiwalowy T-mobile Nowe horyzonty w Arsenale

Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale

dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9

W Arsenale mieści się Klub Festiwalowy festiwalu. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.

Program: 2 sierpnia (niedziela), godz. 22.00 DJ FILIP NA BOSAKA

 

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę