Wrocław i okolice na wakacje - weekend 11-13 lipca

W ofercie liczne atrakcje na Wyspie Słodowej i na pergoli przy Hali Stulecia, dla wielbicieli horrorów - larp w japońskiej konwencji, dla smakoszy - dni prawdziwego piwa, dla aktywnych - kilka biegów w okolicach Wrocławia, dla wszystkich - bezpłatne wycieczki z przewodnikiem czy pchli targ w centrum Wrocławia.


Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

 

 

Piątek, 11 lipca 2014r.

 

 

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

godz. 10.00-20.00, pl. Nowy Targ

Na kilkunastu stoiskach można kupić jadło, napitek, albo przyprawy, których często próżno szukać w tradycyjnych sklepach.

Jarmark Produktów Świeżych na wrocławskim Nowym Targu organizowany jest do października, co tydzień, w czwartek i w piątek. Stoiska można odwiedzać od 10 do 20.

Sprawdź, co można kupić na jarmarku

 

Wakacyjna zbiorki krwi

Wakacyjna zbiórka krwi

godz. 10.00-14.00, ul. Wyścigowa 56i, Fundacja Votum

Latem stali krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. W mieście nie ma także tysięcy studentów, którzy biorą udział w uczelnianych „Pijafkach”, czyli akcjach oddawania krwi.

Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje wyjazdowe akcje, podczas których jest okazja na oddanie krwi. Tylko we Wrocławiu w lipcu takich akcji będzie kilka.

Terminy i miejsca akcji wyjazdowych

 

Dni Prawdziwego Piwa w Starym Klasztorze

Dni Prawdziwego Piwa w Starym Klasztorze

W ofercie ponad 100 gatunków piwa z całego świata: browary czeskie, niemieckie oraz polskie. Klub Stary Klasztor mieści się przy ul. Purkyniego 1, blisko Rynku i Galerii Dominikańskiej. Piwa można zakupić w cenie 5-14 zł. Dni Prawdziwego Piwa od 9 do 13 lipca od godziny 13.00 do ostatniego klienta.

 

Mapa Śląska Martina Helwiga w kartografii śląskiej (1561-1889) w Pałacu Królewskim

Mapa Śląska Martina Helwiga w kartografii śląskiej (1561-1889) w Pałacu Królewskim

ul. Kazimierza Wielkiego 35, bilety: 10/15 zł.

Na ekspozycji w Muzeum Historycznym w Pałacu Królewskim pokazane zostaną różne wydania  słynnej mapy Śląska z 1561 roku autorstwa Martina Helwiga, zarówno opracowane we Wrocławiu jak i w innych europejskich miastach.

Muzeum czynne piątek 10.00-17.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, na wystawy stałe wstęp wolny

Wystawa czynna od 11.07.2014 do 24.08.2014

 

FINISAŻ – ANATOMIA EUROPY. UKRAINA, ROSJA, BIAŁORUŚ

FINISAŻ – ANATOMIA EUROPY. UKRAINA, ROSJA, BIAŁORUŚ

godz. 16.30 – 18.30 (piątek), 13.00 – 23.00 (sobota), CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Do Wrocławia przyjeżdżają młodzi twórcy z Ukrainy, projektanci i aktywiści ze studia Gizmo. Opowiedzą o swojej praktyce projektowej, o tym, jak zmieniła się Ukraina po rewolucji, jakie zadania stoją przed sztuką młodej Europy. Pomimo ważnego społeczne tematu będziemy komunikować się językiem sztuki, nie polityki. 

Piątek: 


16:30 – oficjalne otwarcie
17:00 - prezentacja | Tryptyk Wschodni. Pomiędzy przeszłością a przyszłością.  | prowadzenie Ksenia Kaniewska | język polski
17:30 – prezentacja | Studio Gizmo. Ukraińskie wzornictwo | prowadzenie: Studio Gizmo / Ukraina | język ukraiński + tłumaczenie
18:00 - spotkanie z dziennikarzami  Sobota:

13:00-17.00 – warsztaty „Manifest” – prowadzenie Studio Gizmo / Ukraina. Warsztaty projektowe, otwarte. 
17.30 – podsumowanie warsztatów i prezentacja efektów wspólnej pracy. Nieformalna debata – europejski dialog na paletach.
18:00 – projekcja filmów na podwórku  (etiudy, ukraińskie kino krótkometrażowe) i część nieoficjalna 

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

godz. 18.00,ul. Bernardyńska 5, wstęp wolny

Jego podstawową funkcją jest właśnie umożliwienie użytkownikom zajęcia pozycji horyzontalnej. Obiekt ma formę specyficznej trybuny, w której zamiast siedzeń zainstalowano miejsca do leżenia. Polegiwacz będzie czynny do 31 sierpnia. Jego otwarcie nastąpi w piątek 11 lipca o godz.18, a o godz. 21 swój projekt muzyczny - _N_A__G___R____A_____ zaprezentuje Maciek Bączyk (Robotobibok / Małe Instrumenty). Wszystko o polegiwaczu.

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: SDC.Skrzydlaści, Black Smoke i Burbon

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: SDC.Skrzydlaści, Black Smoke i Burbon

godz. 17.30, wstęp wolny

Zespół Black Smoke tworzą Damian Śnieżek - wokal, Przemysław Stec - gitara basowa, Krzysztof Szczypka - gitara prowadząca, Dominik Moszara - gitara rytmiczna oraz Gniewko Świątek – perkusja. W repertuarze zespołu Burbon rock z kowbojskim szlifem. Sześcioosobowa formacja SDC.Skrzydlaści zagra na pewno utwory z wydanego na początku 2014 r. debiutanckiego albumu "Tie you down".

Po koncercie, o godz. 20.30, seans kina plenerowego.

 

Finał 5. Edycji Brave Kids

Finał 5. Edycji Brave Kids

godz. 18.00, Teatr Polski we Wrocławiu, scena im. J. Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3

Spektakl finałowy Brave Kids to fascynująca mozaika barw, rytmów i form ekspresji. Tylko wtedy na scenie będzie można zobaczyć tak niezwykłe połączenie różnych tradycji i kultur. Dzieci przyjechały m.in. z Maroka, Konga, Indonezji, Burundi, Brazylii czy Nepalu - to ponad 100 młodych artystów z 17 krajów. O bilety należy pytać w kasach teatru.

 

Przejazd Próbny! Stacja ToTu Wrocław

Przejazd Próbny! Stacja ToTu Wrocław

godz.19.00, Fundacja Artystyczna To Tu, ul. Hubska 6, bilety: 15 zł

Pierwszym tytułem w repertuarze To Tu jest "Wschód Południe Zachód Północ" autorstwa Szymona Bogacza, czyli otwarte dla publiczności spotkania zwane przez twórców "przejazdem próbnym". Choć premiera planowana jest na wrzesień, obecne przedstawienia są już doceniane przez publiczność. To nie są zwykłe ćwiczenia, to próba oswojenia publiczności z nową formą. Brakuje amfiteatralnej publiczności i sceny, nikt nie zasiada na widowni, goście razem z aktorami ruszają w podróż zarówno w sztuce, jak i fizycznie.

 

Występ amerykańskiego zespołu tańca Eisenhower Dance

Występ amerykańskiego zespołu tańca Eisenhower Dance

godz. 19.00, Centrum Kultury Wrocław- Zachód, ul. Chociebuska 4-6, wstęp wolny - bezpłatne zaproszenia do odebrania w Centrum lub Centrum Kultury i Sztuki Rynek- Ratusz 24

Eisenhower Dance to jeden z najznakomitszych zespołów tańca współczesnego Stanów Zjednoczonych. Grupa powstała w Metro Detroit w 1991 roku, a jej założycielką i dyrektorem artystycznym jest Laurie Eisenhower. Zespół realizuje repertuar znanych na arenie międzynarodowej choreografów.

 

FlashMob czyli taniec na Rynku

FlashMob czyli taniec na Rynku

godz. 19.00, pod Pręgierzem

Wszystkie chętne panie powinny zjawić się o godzinie 19.00 pod Pręgierzem. Wówczas rozpocznie się tam półgodzinna rozgrzewka i nauka układu tanecznego. Około 19.30 odbędzie się FlashMob i panie zatańczą pełen układ do piosenki „Single Ladies” Beyonce. Całość jest wstępem do cyklu imprez dla pań singielek mieszkających we Wrocławiu.

 

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkanie.

 • piątek: godz. 19.00 Silvester Lavrík, godz. 20.30 Ian Brown: Dać głos szkockim dramatopisarzom
 • sobota: godz. 19.00 Wojciech Bonowicz, godz. 20.30 Richard Price: Od ćmy się wszystko zaczęło i na ćmie się skończy.
 • niedziela: godz. 19.00 Jerzy Jarniewicz,godz. 20.30 Nick Brooks: Uduchowiona proza która zachwyca

 Sprawdź, kto jeszcze będzie gościem Mediateki

 

Muzyka na żywo w Czekoladziarni

Muzyka na żywo w Czekoladziarni

godz. 19.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19

Czekoladziarnia zaprasza wszystkich lubiących słuchać muzyki na żywo do w każdy wakacyjny piątek. Będzie klimatycznie, ...Just Duet to jest TO! ....

 

XVIII Festiwal Muzyki Kameralnej \" data-mce-src=

XVIII Festiwal Muzyki Kameralnej \"Wieczory w Arsenale\" - A. Vivaldi

godz. 20.00, dziedziniec Arsenału, bilety: 35zł, 27 zł

Bohaterem "Wieczoru" będzie słynny "Rudy ksiądz" z Wenecji, czyli Antonio Vivaldi, jeden z największych kompozytorów baroku. 

Jego koncerty na różne instrumenty wykonają soliści, współtworzący Orkiestrę Kameralną Wratislavia. W podwójnej roli skrzypka i dyrygenta wystąpi Jan Stanienda, dyrektor artystyczny Festiwalu.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej - \" data-mce-src=

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej - "Miłość"

godz. 20.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W piątkowym kinie plenerowym "Miłość” – dokument Filipa Dzierżawskiego o Miłości – zespole Tymona Tymańskiego.

Na chętnych czekać będą leżaki oraz karimaty. Na seans nie wolno wnosić niebezpiecznych narzędzi oraz alkoholu, można natomiast przynosić jedzenie. W razie niepogody seans może zostać odwołany.

 

Premiera „Pokolenia P: Prokofiew” Michała Znanieckiego

Premiera „Pokolenia P: Prokofiew” Michała Znanieckiego

godz. 21.00, teren za budynkiem Studia na Grobli Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, wstęp wolny (wejściówki do odebrania w kasie Impartu przy ul. Mazowieckiej 17)

Reżyser operowy Michał Znaniecki kontynuuje swój projekt „Głos wykluczonych” realizowany w ramach ESK 2016. Co roku robi spektakl z wybraną grupą ludzi, którzy są narażeni na wykluczenie. W tym roku do współpracy Znaniecki zaprosił dzieci i młodzież z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Efekty pracy widzowie zobaczą w najbliższy piątek. Więcej czytaj tutaj.

 

\" data-mce-src=

"Derwisz" Ziya Azazi - otwarcie Brave Festiwalu

godz. 21.00, - Teatr Polski: Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (bilety można jeszcze kupić)

Ziya Azazi dwa spektakle: "Dervish in Progress" i "Azab" Azazi połączył w sztukę pt. Dervish, z którą występuje na całym świecie.
"Azab" można uznać za abstrakcyjną narrację na temat relacji między ludźmi, którzy praktykują radykalne obrzędy, których życie jest ukształtowane przez system wierzeń oraz ich – przyjemne i jednocześnie bolesne – podróże.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10:00 do 22:00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14:00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

11 lipca - Cztery żywioły - godz. 22.00
12 lipca - Marzenia  - godz. 22.00
13 lipca - Mikro i Makrokosmos - godz. 22.00

Wszystko o fontannie.

 

Kino Letnie na Pergoli ? \" data-mce-src=

 

Kino Letnie na Pergoli - "Życie od kuchni"

godz. 22.30, Pergola, wstęp wolny

Kino plenerowe w każdy piątkowy wieczór lipca i sierpnia – zawsze po pokazie fontanny multimedialnej.

11 lipca godz. 22.30 „Życie od kuchni” reż. Scott Hicks, w głównej roli Catherine Zeta-Jones.

 

 

Sobota, 12 lipca  2014r.

 

 

Lato na Pergoli, weekend 12 - 13 lipca

Lato na pergoli, weekend 12 - 13 lipca

godz. 10.00, Pergola pod Halą Stulecia, wstęp wolny

Przez wszystkie weekendy lipca i sierpnia na Pergoli czekają liczne atrakcje – sportowe, kinowe, kulinarne i dla najmłodszych.

 • 12.07  - Sport na Pergoli – fitness, joga, Nordic Walking, CrossFit, boiska do gry w badmintona, siatkówka – dla dzieci i dorosłych. Gościem będzie  Klub Szachowy „Polonia”
 • 13.07 – Sport na Pergoli – fitness, joga, Nordic Walking, CrossFit, boiska do gry w badmintona, siatkówka – dla dzieci i dorosłych. Naszym gościem będzie  Klub Szachowy „Polonia”.
 • godz. 16.00 – pokaz gotowania na żywo, szef kuchni Hotelu Plaza i znany propagator lokalnych produktów żywnościowych Zbigniew Koźlik pokaże, jak stworzyć z regionalnych składników wyjątkowe danie. Dodatkowo na miejscu będzie można się zapoznać z ofertą lokalnych producentów żywności.

 

XI Bieg Szlakiem Agatowym

XI Bieg Szlakiem Agatowym

Płóczki Górne koło Lwówka Śląskiego, godz. 10:00

W sobotę w Płóczkach Górnych koło Lwówka Śląskiego odbędzie się XI Bieg Szlakiem Agatowym. Uczestnicy będą rywalizować na dystansie 4,8 km, a początek zawodów zaplanowano na godz. 10.00. Więcej o zawodach.

 

 

XI Specery z Przewodnikiem, sobota Szlakiem Edyty Stein, niedziela Odra przyjazna i wroga mieszkańcom Wrocławia

XI Specery z Przewodnikiem, sobota Szlakiem Edyty Stein

Zbiórka uczestników sobotniej i niedzielnej wycieczki tematycznej przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny ul. Szewska/Wita Stwosza o godz. 10.00. W każdą niedzielę także wycieczka po Ostrowie Tumskim - zbiórka o godz. 15.00 przed wejściem

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem. W każdą sobotę i niedzielę wakacji można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu i poznać tajemnice Wrocławia.

 • 12.07.2014 (sobota)

Szlakiem Edyty Stein – sławnej wrocławianki i patronki Europy

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, Rynek, ul. Kuźnicza, ul. Szewska, pl. Uniwersytecki, most Uniwersytecki, ul. Dubois, ul. Myśliwska, ul. Poniatowskiego, ul. Prusa, ul. Nowowiejska

Wycieczkę poprowadzą: Andrzej Kofluk i Renata Wałdowska-Zając

 

Bieg na Jawornik

Bieg na Jawornik

Złoty Stok, Rynek, godz. 11.00

W sobotę w Złotym Stoku odbędzie się Bieg na Jawornik. Uczestnicy będą rywalizować na trasach o długości 5,8 km i 21 km. Oprócz biegaczy swoich sił w trakcie imprezy mogą również spróbować miłośnicy Nordic Walking. Więcej o zawodach.

 

Fitness na pergoli - dzis zumba

Fitness na pergoli - dziś zumba

godz. 12.00-15.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

W wybrane soboty lipca i sierpnia w godz. 12.00-15.00 tuż przy pergoli będą prowadzone bezpłatne treningi fitness. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich wrocławian, bez względu na wiek i płeć.

Nie zabraknie zumby, tańca, zajęć modelujących sylwetkę oraz ćwiczeń relaksacyjnych. Uczestnicy zajęć sportowych otrzymają karty do zbierania naklejek za sobotnie fitness – osoby najaktywniejsze otrzymają na zakończenie upominki od „Miasta w Formie”.

 

Hybrydowy piknik na pergoli

Hybrydowy piknik na pergoli

godz. 12.00-20.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

W cieniu 20-metrowej długości napisu „WrocLove Hybrid” rozlokują się auta, namioty i leżaki. Starsi będą mieli okazję do umówienia się na testową jazdę hybrydą, zagrania w bule, czy samodzielnego wykonania nadruku na ekologicznej torbie. 

Dla młodszych przygotowano zabawy pod okiem animatorów. Dostępni będą również pracownicy salonów Toyoty, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące hybrydowej technologii. Każdy kto zrobi zdjęcie logotypowi akcji, może wziąć udział w konkursie i wygrać na rok hybrydowe auto.

 

Lipcowe Poranki z Barbie w Multikinie

Lipcowe Poranki z Barbie w Multikinie

godz. 12.00, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki , bilety 12 zł

Dla dzieci powyżej 5. lat. w ten weekend na uczestników pokazów będą czekały „Barbie i Podwodna Tajemnica".
Poznajcie Merliah, mistrzowską surferkę z Malibu. Pewnego razu, zupełnie przypadkiem, odkrywa ona niezwykły sekret skrywany przez własną rodzinę i dowiaduje się, że wcale nie jest zwyczajną nastolatką, lecz baśniowa syrenką.

 

Dni Prawdziwego Piwa w Starym Klasztorze

Dni Prawdziwego Piwa w Starym Klasztorze

W ofercie ponad 100 gatunków piwa z całego świata: browary czeskie, niemieckie oraz polskie. Klub Stary Klasztor mieści się przy ul. Purkyniego 1, blisko Rynku i Galerii Dominikańskiej. Piwa można zakupić w cenie 5-14 zł. Dni Prawdziwego Piwa od 9 do 13 lipca od godziny 13.00 do ostatniego klienta.

 

FINISAŻ – ANATOMIA EUROPY. UKRAINA, ROSJA, BIAŁORUŚ

godz. 16.30 – 18.30 (piątek), 13.00 – 23.00 (sobota), CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Do Wrocławia przyjeżdżają młodzi twórcy z Ukrainy, projektanci i aktywiści ze studia Gizmo. Opowiedzą o swojej praktyce projektowej, o tym, jak zmieniła się Ukraina po rewolucji, jakie zadania stoją przed sztuką młodej Europy. Pomimo ważnego społeczne tematu będziemy komunikować się językiem sztuki, nie polityki.

Sobota:

13:00-17.00 – warsztaty „Manifest” – prowadzenie Studio Gizmo / Ukraina. Warsztaty projektowe, otwarte. 
17.30 – podsumowanie warsztatów i prezentacja efektów wspólnej pracy. Nieformalna debata – europejski dialog na paletach.
18:00 – projekcja filmów na podwórku  (etiudy, ukraińskie kino krótkometrażowe) i część nieoficjalna 

 

 
Sportowa Wyspa Piaskowa

Sportowa Wyspa Piaskowa

godz. 14.00, wstęp wolny

W programie pokazy dyscyplin nieolimpijskich w wykonaniu utytułowanych sportowców, siatkówka plażowa, boule i badmintony. Do dyspozycji uczestników piaszczyste boisko przystosowane do gry w siatkówkę plażową.

 

Rowerem z dzieckiem i do pracy ? panel edukacyjny i RAP SZALET ALL STARS w ramach OUT OF STH

Rowerem z dzieckiem i do pracy - panel edukacyjny i RAP SZALET ALL STARS w ramach OUT OF STH

godz. 14.00-01.00, galeria Awangarda + Ogród BWA Wrocław ul. Wita Stwosza 32

Na początek wydarzenia panel edukacyjny o rowerze w życiu codziennym, dla dzieci specjalne warsztaty rowerowe. W ofercie zwiedzanie międzynarodowej wystawy Velodream (wraz z oprowadzaniem kuratorskim) oraz portretów polskich kolarzy, którzy byli fotografowani przez 12 lat istnienie „Magazynu Rowerowego”.

Przez cały dzień natomiast Ogród BWA będzie brzmiał soczystym słonecznym rapem, który zapewni wam ekipa Rap Szaletu. Klasycznie również, będziecie mogli spróbować świeżego jedzenia z grilla, w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej.

PROGRAM
Start: 14:00
14:00 Panel edukacyjny Rowerem z dzieckiem i do pracy
15:00 Prezentacja Magdaleny Kościańskiej Dwa koła i moc wyobraźni, czyli rower w świecie ilustracji
16:00-17:00 Warsztaty dla dzieci
17:30 Oficjalna prezentacja Kolarze w obiektywie Magazynu Rowerowego
18:00-19:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Velodream
+
RAP SZALET ALL STARS
do 00:00
Endless (Skip Proof Scratchers)
Filip Kalinowski (kiRk)
Gulek
Kacpa (Fly Or Die)
Kotune (Splendid Sound)
Normalny Typ (Regularna Stopa)

 

Spektakle Brave Festivalu

Spektakle Brave Festivalu

godz. 17.00, Pieśni Leara, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkiniego 1

W spektaklu najważniejsza jest muzyka; za jej pośrednictwem na scenę wkraczają emocje: rozpacz, tragedia, szaleństwo, rozczarowanie, miłość.

godz. 18.30 Melani Lomoff "Trzy studia ciała", Teatr Polski, Scena na Świebodzkim
Punktem wyjścia dzieła Melanie Lomoff są kształty nierozerwalnie związane z obrazem –tryptykiem Francisa Bacona. Jej taneczna interpretacja „ludzkich figur” według Bacona przywołuje na myśl skrzywienie, a tworząc postaci hybrydowe, jest również osadzona w kontekście typowo baconowskiej antropomorficznej obecności, zniekształcenia cielesnej powłoki.

godz. 20.00, Koffi Koko. Kapłan tańca Beninu, Impart, ul. Mazowiecka
Koffi Kôkô jest czołowym przedstawicielem współczesnego tańca afrykańskiego, znanym na całym świecie. Pochodzący z Beninu, a od lat tworzący w Paryżu tancerz, choreograf i teoretyk tańca jest jednocześnie kapłanem voodoo.

 

Otwarta Scena: koncert zespołów Seassel i Stan Surowy

Otwarta Scena: koncert zespołów Seassel i Stan Surowy

godz. 18.00, wstęp wolny

Grupę Seassel tworzy piątka osób, które połączyła ze sobą wspólna pasja do muzyki.

Zespół Stan Surowy hałasuje już od blisko siedmiu lat, a repertuar kapeli składa się z ponad trzydziestu autorskich "tworów".

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkanie.

 • piątek: godz. 19.00 Silvester Lavrík, godz. 20.30 Ian Brown: Dać głos szkockim dramatopisarzom
 • sobota: godz. 19.00 Wojciech Bonowicz, godz. 20.30 Richard Price: Od ćmy się wszystko zaczęło i na ćmie się skończy.
 • niedziela: godz. 19.00 Jerzy Jarniewicz,godz. 20.30 Nick Brooks: Uduchowiona proza która zachwyca

Kto jeszcze będzie gościem Mediateki? Sprawdź

 

Letnie Wieczory Filmowe z Kinem Solo - maraton filmowy - „Przed wschodem słońca”, „Przed zachodem słońca”, „Przed północą”

Letnie Wieczory Filmowe z Kinem Solo - maraton filmowy

godz. 19.00, Centrum Kultury Zamek, Leśnica, pl. Świętojański 1, od godz. 19.00, bilety na maraton od 50 zł

Dziś w programie: „Przed wschodem słońca”, „Przed zachodem słońca”, „Przed północą”

Organizatorzy Letnich Wieczorów Filmowych przygotowali na każdą imprezę wiele atrakcji, m.in. tematyczne menu oraz starannie dopracowaną oprawę muzyczną, a także konkursy. Na miejscu można skorzystać z barów serwujących ciepłe posiłki, przekąski oraz drinki.

Wszystko o wakacyjnych kinach plenerowych .

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej - \" data-mce-src=

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej - "Sugar Man"

godz. 20.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Nagrodzona Oscarem opowieść o życiu amerykańskiego muzyka, Sixto Rodrigueza -film Sugar Man".

Na chętnych czekać będą leżaki oraz karimaty. Na seans nie wolno wnosić niebezpiecznych narzędzi oraz alkoholu, można natomiast przynosić jedzenie. W razie niepogody seans może zostać odwołany.

 

LARP w konwencji japońskiego horroru

LARP w konwencji japońskiego horroru

godz. 22.00-24.00, Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI, ul. Energetyczna 14, wstęp 10 zł

LARP (ang. live action role-playing) – to rodzaj zabawy na pograniczu gry i improwizowanego teatru. Tym razem spotkanie w konwencji japońskiego horroru w miejscu, które jest jednym z archetypów japońskiego koszmaru – w szkole. Ze względu na późną porę i zamierzony dreszczyk emocji zapraszamy  wyłącznie osoby od 16 lat wzwyż.

Kontakt: Rafał Iwanecki, tel. 791 297 800, mail: iwanri@o2.pl albo kontakt@fundacja-nami.pl.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10:00 do 22:00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14:00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

11 lipca - Cztery żywioły - godz. 22.00
12 lipca - Marzenia  - godz. 22.00
13 lipca - Mikro i Makrokosmos - godz. 22.00

Wszystko o fontanie znajdziesz tutaj.


 

Niedziela, 13 lipca 2014r.

 

 

Lato na Pergoli, weekend 12 - 13 lipca

Lato na pergoli

godz. 10.00, pergola pod Halą Stulecia, wstęp wolny

Przez wszystkie weekendy lipca i sierpnia na pergoli czekają liczne atrakcje – sportowe, kinowe, kulinarne i dla najmłodszych.

Dzis sport na Pergoli – fitness, joga, Nordic Walking, CrossFit, boiska do gry w badmintona, siatkówka – dla dzieci i dorosłych. Naszym gościem będzie  Klub Szachowy „Polonia”.

godz. 16.00 – pokaz gotowania na żywo, szef kuchni Hotelu Plaza i znany propagator lokalnych produktów żywnościowych Zbigniew Koźlik pokaże, jak stworzyć z regionalnych składników wyjątkowe danie. Dodatkowo na miejscu będzie można się zapoznać z ofertą lokalnych producentów żywności.

 

XI Specery z Przewodnikiem, sobota Szlakiem Edyty Stein, niedziela Odra przyjazna i wroga mieszkańcom Wrocławia

XI Specery z Przewodnikiem, niedziela Odra przyjazna i wroga mieszkańcom Wrocławia

Zbiórka uczestników wycieczki tematycznej przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Szewska/Wita Stwosza o godz. 10.00. W każdą niedzielę także wycieczka po Ostrowie Tumskim - zbiórka o godz. 15.00 przed wejściem

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem. W każdą sobotę i niedzielę wakacji można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu i poznać tajemnice Wrocławia.


godz. 10.00. Odra przyjazna i wroga mieszkańcom Wrocławia. Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny – trasa terenowa wzdłuż Odry (możliwy dojazd MPK). Wycieczkę poprowadzą: Zofia Haładewicz i Jacek Myszkowski

godz. 15.00. Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Gotyk” (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Anna Załucha; 2. Małgorzata Kubiak

 

 

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

godz. 10.15-12.00, park J. Słowackiego (za Panorama Racławicką), wstęp wolny

W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10.15 w parku Juliusza Słowackiego bezpłatne zajęcia jogi. Zaprasza na nie Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław.

Wystarczy przynieść matę lub koc i ubrać się w wygodny strój.Zajęcia pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli potrwają do godz. 12.00 i są skierowane zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i do początkujących

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19

W niedzielę organizatorzy zapraszają dzieci na Wakacyjne Mini Czytanki, będzie super zabawa i dużo śmiechu.

 

Arkadowy Uniwerek dla Dzieci

Arkadowy Uniwerek dla Dzieci

godz. 11.00, Arkady Wrocławskie, poziom "0"

Cykl zajęć dla najmłodszych, dzis temat "Podróże małe i duże". Podczas zajęć dzieci będą poznawać różne zakątki Świata i Polski. Poznają kroki cancana, wykonają oryginalne weneckie maski oraz spotkają egipską mumie.

 

Hybrydowy piknik na pergoli

Hybrydowy piknik na pergoli

godz. 12.00-20.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

W cieniu 20-metrowej długości napisu „WrocLove Hybrid” rozlokują się auta, namioty i leżaki. Starsi będą mieli okazję do umówienia się na testową jazdę hybrydą, zagrania w bule, czy samodzielnego wykonania nadruku na ekologicznej torbie. 

Dla młodszych przygotowano zabawy pod okiem animatorów. Dostępni będą również pracownicy salonów Toyoty, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące hybrydowej technologii. Każdy kto zrobi zdjęcie logotypowi akcji, może wziąć udział w konkursie i wygrać na rok hybrydowe auto.

 

Lipcowe Poranki z Barbie w Multikinie

Lipcowe Poranki z Barbie w Multikinie

godz. 12.00, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki , bilety 12 zł

Dla dzieci powyżej 5. lat. w ten weekend na uczestników pokazów będą czekały „Barbie i Podwodna Tajemnica".
Poznajcie Merliah, mistrzowską surferkę z Malibu. Pewnego razu, zupełnie przypadkiem, odkrywa ona niezwykły sekret skrywany przez własną rodzinę i dowiaduje się, że wcale nie jest zwyczajną nastolatką, lecz baśniowa syrenką.

 

Pchli Targ w Ram Pam Pam

Pchli Targ w Ram Pam Pam

godz. 12.00 do ostatniego klienta, ul. Rynek 48,

Celem imprez jest promocja niezależnych artystycznych działań i kreatywności w dziedzinach: recyklingu, design oraz mody.

Podczas Pchlego Targu będzie można kupić, sprzedać oraz wymienić się rzeczami zalegającymi w szafach, w piwnicach czy na strychu. To również okazja to podzielenia się swoimi twórczymi dokonaniami.

Promując kreatywność w dresingu i modzie Pchli Targ będzie też okazją do zakupu rękodzieła wrocławskich artystów.

Dodatkową atrakcją będzie kolorowa i radosna Parada CZARY MARY, która odbędzie się o godzinie 16.00. Będzie to szalony korowód wokół rynku, do udziału w którym organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi a także wszystkich gości. Zabawę wspierać będzie Marta La Mar - agencja eventowa Kreskoowka (mile widziane przebrania, tiule, koronki, suknie).

 

Niedzielny Poranek Filmowy we WRO: Kozacy i kosmici

Niedzielny Poranek Filmowy we WRO: Kozacy i kosmici

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

W programie ukraińskie bajki: Kozacy i kosmici i Kozacy... grają w hokeja. Filmy są lektorowane na żywo, po projekcji na widzów czekają związane z filmami zabawy warsztatowe.

 

Planszówki na Wyspie Słodowej

Planszówki na Wyspie Słodowej

godz. 13.00-19.00, wstęp wolny

Przydatne informacje:

 • na chętnych czekać będzie specjalnie przygotowana wypożyczalnia gier, gry można zabierać ze sobą także na własne koce i karimaty
 • na każdym spotkaniu do dyspozycji uczestników oddanych zostanie 100 nowoczesnych gier planszowych
 • aby wypożyczyć grę planszową trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości
 • zasady poszczególnych planszówek wytłumaczą kompetentni animatorzy

Informacje o Wyspie Gier TUTAJ.

 

Dni Prawdziwego Piwa w Starym Klasztorze

Dni Prawdziwego Piwa w Starym Klasztorze

W ofercie ponad 100 gatunków piwa z całego świata: browary czeskie, niemieckie oraz polskie. Klub Stary Klasztor mieści się przy ul. Purkyniego 1, blisko Rynku i Galerii Dominikańskiej. Piwa można zakupić w cenie 5-14 zł. Dni Prawdziwego Piwa od 9 do 13 lipca od godziny 13.00 do ostatniego klienta.

 

Bibliotek Plenerowa na Wyspie Słodowej

Bibliotek Plenerowa na Wyspie Słodowej

godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

W ramach projektu można będzie bezpłatnie wypożyczyć książkę, a także wziąć udział w warsztatach "Wspólnie, czyli razem..." przeznaczonych dla całych rodzin. W ofercie zajęcia plastyczne inspirowane kroplą wody pt. "Modne preludium deszczowe", spacer z przewodnikiem w kierunku Powodzianki. Przystając na moment w Muzeum Narodowym porozmawiają też o malowaniu dźwiękiem, czyli o muzyce w obrazie.

Biblioteka oferuje plenerową wypożyczalnię książek, w której można zaopatrzyć się w ciekawą lekturę. Wśród propozycji znajdują się zarówno tytuły dla dorosłych jak i dla dzieci. Wokół książek na chętnych czekają też wygodne leżaki.

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl "MiasTo My" - finał warsztatów integracyjnych w WTL

godz. 15.00 i 17.00, Wrocławski Teatr Lalek, plac Teatralny 4, rezerwacja miejsc: 71 335 49 07, wstęp wolny

Spektakl jest finałem wykonaniu dzieci i młodzieży uczestników integracyjnych warsztatów teatralnych w ramach projektu LATO W TEATRZE.

 

Lipcowe spotkanie z Japonią we wrocławskim Ogrodzie Japońskim

Lipcowe spotkanie z Japonią we wrocławskim Ogrodzie Japońskim

godz. 16.00-18.00, wstęp w cenie biletu do ogrodu

W ofercie spotkania:

 • prezentacja japońskiego kimono
 • pokazowa partię japońskich szachów w pawilonie widokowym na środku mostu oraz nauka gry lub symultaniczne partie w Pawilonie Herbacianym
 • warsztaty uproszczonej odmiany japońskich szachów
 • adepci kendo oraz iaido (japońskiej szermierki i sztuki walki mieczem) z wrocławskich klubów Ryushinkai i Renshinkan poprowadzą dwugodzinny pokaz i warsztaty

Od 13.00 do 15.30 Fundacja Nami będziemy obecna na pobliskiej pergoli w ramach imprezy "Lato na pergoli". Wśród propozycji warsztaty i pokazy shogi oraz szachów japońskich.

Więcej informacji na www.fundacja-nami.pl.

 

Spektakle Brave Festivalu

Spektakle Brave Festivalu

godz. 17.00, Pieśni Leara, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkiniego 1

W spektaklu najważniejsza jest muzyka; za jej pośrednictwem na scenę wkraczają emocje: rozpacz, tragedia, szaleństwo, rozczarowanie, miłość.

godz. 18.30, Koffi Koko. Kapłan tańca Beninu, Impart, ul. Mazowiecka

godz. 20.30, Balega. Muzyka ciała w tradycji randai z Zachodniej Sumatry-CeTA, ul. Wystawowa 1
Kultura Minangkabau z Zachodniej Sumatry uznaje zmianę za naturalny proces istnienia – co wyraża w starożytnym przysłowiu: „Gdy wzbierają wody, zmienia się brzeg rzeki”. Tak zmienił się teatr ludowy Indonezji, randai – połączenie tradycji opowiadania historii (bakaba) oraz lokalnej odmiany malajskiej sztuki walki, silatu. Na skutek kontaktu z innymi tradycjami i pod wpływem różnych sztuk performatywnych spoza regionu, randai stale dynamicznie się rozwija i poszerza swoją formę.

 

Projekt \" data-mce-src=

Projekt "Zatańcz na Wyspie Słodowej"

godz. 18.00-20.00, wstęp wolny

Projekt będzie realizowany w każdą kolejną niedzielę aż do końca sierpnia.

W tym roku można będzie m.in. nauczyć się podstawowych kroków tańców latynoamerykańskich, wykazać się w zumbie, a także wziąć udział w zajęciach kids dance czy zabawie przy hitach muzycznych Mundialu.

 

Mecz ekstraligi żużlowej - Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra

Mecz ekstraligi żużlowej - Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra

Stadion Olimpijski, godz. 18.00

W niedzielę na Stadionie Olimpijskim drużyna Betardu Sparty Wrocław zmierzy się w zaległym meczu X kolejki żużlowej ekstraligi z zespołem SPAR Falubaz Zielona Góra. Początek zawodów o godz. 18.00.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkanie.

 • piątek: godz. 19.00 Silvester Lavrík, godz. 20.30 Ian Brown: Dać głos szkockim dramatopisarzom
 • sobota: godz. 19.00 Wojciech Bonowicz, godz. 20.30 Richard Price: Od ćmy się wszystko zaczęło i na ćmie się skończy.
 • niedziela: godz. 19.00 Jerzy Jarniewicz,godz. 20.30 Nick Brooks: Uduchowiona proza która zachwyca

Więcej czytaj tutaj.

 

 

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, Kościół Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, bilety: 15 zł, 20 zł

Międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej Non Sola Scripta jest cyklem koncertów o jedynej i wyjątkowej formule programowej. W różnych formach i konfiguracjach pojawia się w nich idea improwizacji. Improwizacji wokalnych, instrumentalnych w muzykowaniu zbiorowym i oczywiście organowych.

Dziś:

Juliana Krukowskaja - organy
Inna Kamaryan - sopran

 

 

Muzyka ciała z Indonezji na Brave Festival 2014

Muzyka ciała z Indonezji na Brave Festival 2014

godz. 20.30 - CeTA: Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego, bilety 40 zł

Grupa Balega przedstawi randai - fascynującą tradycję z Sumatry Zachodniej. To będzie niezwykłe widowisko, pełne rytmu i energii.

Tancerze randai wciągają widza w dynamiczną, pełną napięcia, a jednocześnie płynną opowieść. Do pewnego stopnia przypomina to brazylijską capoeirę albo taniec haka, wykonywany przez nowozelandzkich rugbistów. Randai nie jest jednak tylko tańcem wojowników. To tradycyjny teatr ludowy z Indonezji.

Balega na Brave Festival:

 • 13.07.2014, godz. 20:30 - CeTA: Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego
 • 14.07.2014, godz. 17:00 - Rynek (pokaz specjalny)
 • 15.07.2014, godz. 20:30 - CeTA: Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego

 

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10:00 do 22:00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14:00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

11 lipca - Cztery żywioły - godz. 22.00
12 lipca - Marzenia  - godz. 22.00
13 lipca - Mikro i Makrokosmos - godz. 22.00

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Bieg Wrocławska Trzydziestka

Bieg Wrocławska Trzydziestka

Most Swojczycki, godz. 9.00

W niedzielę przy moście Swojczyckim odbędzie się kolejna edycja biegu „Wrocławska Trzydziestka”. Impreza ma charakter treningowy i została przygotowana specjalnie dla osób, które szykują się do startu we wrześniowym 32. Wrocław Maratonie. Więcej o imprezie.

 

II Międzynarodowy Wyścig Kolarski ? Zawonia

II Międzynarodowy Wyścig Kolarski ? Zawonia

Zawonia, godz. 9.30

W niedzielę na drogach gminy Zawonia i gminy Trzebnica rozegrany zostanie II Międzynarodowy Wyścig Kolarski oraz mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie. Więcej o zawodach.

 

 

Wokół Wrocławia

 

 

XI Bieg Szlakiem Agatowym

XI Bieg Szlakiem Agatowym

Płóczki Górne koło Lwówka Śląskiego, godz. 10:00

W sobotę w Płóczkach Górnych koło Lwówka Śląskiego odbędzie się XI Bieg Szlakiem Agatowym. Uczestnicy będą rywalizować na dystansie 4,8 km, a początek zawodów zaplanowano na godz. 10.00. Więcej o zawodach.

 

Bieg na Jawornik

Bieg na Jawornik

Złoty Stok, Rynek, godz. 11.00

W sobotę w Złotym Stoku odbędzie się Bieg na Jawornik. Uczestnicy będą rywalizować na trasach o długości 5,8 km i 21 km. Oprócz biegaczy swoich sił w trakcie imprezy mogą również spróbować miłośnicy Nordic Walking. Więcej o zawodach.

 

Wystawa doktorantów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta w Muzeum Powozów Galowice

Wystawa doktorantów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta w Muzeum Powozów Galowice

sobota, godz. 15.00, Muzeum Powozów Galowice, ul. Leśna 5

Młodzi artyści zaprezentują się w różnorodnych formach wyrazu, takich jak: rzeźba, grafika, ceramika i sztuka mediów. Widzowie będą mogli podziwiać dzieła: Anny Bujak, Zuzanny Dyrdy, Weroniki Lucińskiej, Mateusza Mirowskiego i Katarzyny Plucińskiej.

Godzinę przed wernisażem artyści poprowadzą warsztaty kreatywne dla wszystkich chętnych. Do dyspozycji uczestników i twórców będzie koło garncarskie i glina.

 

Premiera spektaklu O'KEJOS GARBAGE SHOW - widowiska z odzysku

Premiera spektaklu O'KEJOS GARBAGE SHOW - widowiska z odzysku

sobota, godz. 18.30, Srebrna Góra, namiot cyrkowy, ul Szkolna (boisko przy byłej szkole podstawowej), rezerwacja miejsc: art@kejos.org

Wszystko w przedstawieniu jest z odzysku: znalezione, zmienione, przetworzone i przywrócone do życia.  Osobliwą panoramę dopełniają dźwięki z odzysku (muzyka zagrana na starym rowerze czy garnkach), jak i tradycyjne instrumenty, takie jak kontrabas, saksofon. Wydumana społeczność poszukuje sposobu na przetrwanie w śmieciowej rzeczywistości.

 

Widowisko plenerowe Carmina Burana na Zamku Książ

Widowisko plenerowe Carmina Burana na Zamku Książ

piątek, 11 lipca, godz. 21.00, Dziedziniec Honorowy, Zamek Książ, bilety 20-200 zł

W tym dniu reprezentacyjny Dziedziniec Honorowy zamieni się w dużą scenę muzyczną. W programie jedno z najsłynniejszych na świecie dzieł - kantata sceniczna CARMINA BURANA Carla Orffa oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni. Ponad 70 artystów na scenie, sceneria największego na Dolnym Śląsku zamku, wspaniałe głosy i piękna inscenizacja stanowić będą z pewnością wydarzenie sezonu w Wałbrzychu.

 

II Międzynarodowy Wyścig Kolarski ? Zawonia

II Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Zawonia

Zawonia, godz. 9.30

W niedzielę na drogach gminy Zawonia i gminy Trzebnica rozegrany zostanie II Międzynarodowy Wyścig Kolarski oraz mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie. Więcej o zawodach.

 

 

Atrakcje we WrocławiuPlaże we Wrocławiu

Plaże we Wrocławiu

Kafe Plaża, czyli 80 ton piachu w centrum miasta

Kafe Plaża znajduje się na Wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Centrum Sztuki Impart. Na miejscu rozstawione są leżaki, stoliki, parasole, można kupić zimne napoje i piwo. W weekendy, bądź gdy są chętni odpalany jest również grill.

W soboty odbywają się tam zazwyczaj imprezy tematyczne z muzyką serwowaną przez Djów.

Godziny otwarcia: niedziela: 10:00 - 00:00

Plaża przy KFC na Dworcu Głównym PKP. Każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można cieszyć się słońcem na kolorowych leżakach lub odpocząć w cieniu dużych parasoli. Godziny otwarcia: 13.00 – 21.00.

 

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerskie

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerski

W tym roku czekają nas jednak pewne zmiany. W związku z prowadzoną przez RZGW Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego, nie wszystkie przystanie i wypożyczalnie sprzętów wodnych będą czynne. Sprawdź godziny otwarcia i spływy organizowane na majówkę... więcej

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Zoo Wrocław

Zoo Wrocław

godz. 9.00-19.00, ul. Wróblewskiego 1-5, kasy czynne godzinę krócej

We ZOO we Wrocławiu można obserwować zwierzęta ze wszystkich kontynentów i środowisk, jest np. Pawilon Madagaskaru, Sahary, Europy. Od maja pokazy karmienia m.in. kotików, lemurów i słoni. Godziny pokazów czytaj tutaj

W weekendy można posłuchać również opowieści opiekunów o jaszczurkach, krokodylach czy żółwiach. Harmonogram opowieści tutaj.

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).

 

Rusza nowy sezon w Wake Parku

Sezon w Wake Parku

godz. 10.00, ul. Kosmonautów 1 (Glinianki)

Trwa nowy sezon we wrocławskim Wake Parku, który znajduje się przy ul. Kosmonautów 1. Pierwsze ślizgi już od godz. 10.00, a w dniu otwarcia nie trzeba będzie płacić za wyciąg. Natomiast w niedzielę opłata za wyciąg będzie wynosiła 25 zł za godzinę. Więcej czytaj tutaj. 

 

Zgłoś uwagę