Wrocław na trzeci weekend października – 17-19.10

W sobotę mini-targ książek przy ul. Świdnickiej, do tego wymiana ubrań na Zamku, dzień gier RPG na Politechnice Wrocławskiej  i Glinoludy w Rynku. Do nowej siedziby zaprasza też Centrum Edukacyjnego Technoludek. Wieczorem - gala nagrody Angelus, która można zobaczyć w internecie. W niedzielę gra miejska Kot Nadodrza, ostatni dzień wystawy Poczet królów polskich w Muzeum Narodowym czy Closterceller w Alibi. Jest w czym wybierać.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 17 października 2014r.

 

Tadeusz Kantor \" data-mce-src=

Tadeusz Kantor "Rysunek-pułapka"

godz. 13.00-19.00 (piątek-sobota), 10 - 25 października 2014 mia ART GALLERY, ul. Czysta 4

Na wystawie zostaną pokazane pierwsze rysunkowe próby Kantora z jego studenckich szkicowników, oraz dzieła z kolejnych okresów jego twórczości, aż po ostatnie w pełni dojrzałe i unikalne prace.

www.miaartgallery.com / www.allthatart.pl

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Grafika z kolekcji Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich"

piątek-sobota, Ossolineum – Sale Pod Kopułą, ul. Szewska 37. Otwarcie: 2.10, godz. 11.00

Bogaty zbiór dzieł sztuki przekazany przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego Ossolineum, tworzą obrazy, miniatury, akwarele, rysunki oraz grafika. Prezentowanych będzie niemal 350 odbitek, w tym widoki i plany Warszawy, portrety ważnych dla historii kraju postaci czy ubiory.

Czynna do 13 grudnia, od wtorku do soboty - godz. 10.00-18.00,
bilet normalny 5 zł, ulgowy 2 zł (uprawnia także do obejrzenia wystawy w Kamienicy Pod Złotym Słońcem.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Filmowe Samochody" w Galerii Dominikańskiej

piątek-niedziela, do 26 października

Wśród prezentowanych modeli znajdują się m.in. wierne kopie pojazdów z filmu „Auta”. Na wystawie będzie można z bliska obejrzeć szybkiego Zygzaka, sympatycznego Złomka czy Luigiego.
Dla najmłodszych fanów motoryzacji przygotowany został specjalny tor wyścigowy na poziomie -1, aby każdy z nich mógł zostać prawdziwym mistrzem kierownicy.

 

Poczet królów polskich - kończy się wystawa w Muzeum Narodowym

Poczet królów polskich - kończy się wystawa w Muzeum Narodowym

piątek godz. 10.00-16.00, sobota-niedziela 10.00-17.00, bilety od 1 zł

Na poczet królów polskich składają się 44 rysunki wykonane ołówkiem. Są także legendarne już grafiki Jana Matejki, na których wybitny artysta uwiecznił wszystkich polskich władców – od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Prace na co dzień są pod kluczem dlatego warto jeszcze skorzystać z okazji.

 

\" data-mce-src=

"Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni" - konferencja

godz. 9.00-18.00, klub dyskusyjny CafeTHEA (przy Instytucie Grotowskiego, Przejście Żelaźnicze 4), wstęp wolny

"Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni" – pod takim hasłem przebiegać będzie konferencja, która ma poddać świat Białego Wilka wnikliwej, interdyscyplinarnej analizie, obejmującej wszystkie media, tj. literaturę, gry wideo, film, serial czy komiks. Uczestnicy panelu będą zgłębiali prawa i tajniki „wiedźmińskiej egzystencji”.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”, zapewniają, że konferencja jest pierwszym wydarzeniem humanistycznym w Europie, wspieranym przez przedstawiciela branży gier wideo – CD Projekt oraz CD Projekt RED, która objęła honorowym patronatem tę naukową imprezę. Szczegółowy program konferencji.

 

Warsztaty makijażu

Warsztaty makijażu

piątek-niedziela, Arkady Wrocławskie, bezpłatne, obowiązują zapisy

Akademia Makijażu stworzona przez perfumerie Douglas to cykl  warsztatów, w trakcie których kobiety pod okiem profesjonalistów mają okazję nauczyć się jak wykonać makijaż krok po kroku oraz poznać najnowsze trendy kosmetyczne.

Zapisy na Akademię mają charakter bezpłatny i otwarty. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się telefonicznie (71 781 03 83)

 

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

piątek-niedziela, godz. 12.00-19.00, Sala Sesyjna dworca, do końca października, wstęp wolny

Szklane formy nawiązujące do organicznych, przedstawienia zwierząt a także instalacje inspirowane światem zwierzęcym oglądać można na wystawie „Animal Planet” będącej częścią Europejskiego Festiwalu Szkła w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP.

W ramach ekspozycji pokazano prace 18 artystów szklarzy z 14 krajów, m.in. z Niemiec, Danii, Słowacji, Islandii, Belgii i Holandii.

Zdjęcia z wystawy.

 

\" data-mce-src=

"Kuba za kulisami" CYKL: "Jaki wspaniały jest ten świat"

godz. 14.00, Wrocławskie Centrum Seniora, pl. dominikański 6, bezpłatne, obowiązują zapisy

W 1992 roku Roman Dobrzyński, jako reporter TVP, poznał w Hawanie wrocławianina Karola Grubiaka, od którego zależał los kubańskiego cukrownictwa, głównej gałęzi przemysłowej Kuby. Film Romana Dobrzyńskiego z tamtego czasu i opowieści Karola Grubiaka wypełnią kolejne spotkanie we Wrocławskim Centrum Seniora

ZAPISY: Wrocławskie Centrum Seniora, wcs.kokoszkiewicz@gmail.com. Szczegóły na stronie: www.seniorzy.wroclaw.pl.

 

Wernisaż wystawy Weroniki Leciak \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy Weroniki Leciak "365 dni życia myszy"

godz. 17.00, uliczna galeria Szewska Pasja, do 3 grudnia

W imieniny Jana i Sebastiana słucha muzyki ze smartfona, w imieniny Piny – tańczy. Jako nastolatka spędza całe dnie przed komputerem. Zakochuje się, rodzi dzieci, a za parę miesięcy, już jako sędziwa babcia robi na drutach skarpety dla wnuków. Żyje tylko rok, za to bardzo intensywnie. Bohaterka autorskiego kalendarza studentki V roku grafiki wrocławskiej ASP Weroniki Leciak: „365 dni życia myszy” od piątku, 17 października w galerii ulicznej Szewska Pasja. Narysowana z czułością i ciepłym poczuciem humoru wzrusza i bawi budząc zazdrość swojej starszej siostry – Myszki Miki.

 

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

piątek godz. 15.00 – 19.00, sobota godz. 10.00 – 15.00, Miejska Biblioteka Publicznej przy ul. Szewskiej 78

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku Fundacja DKMS Polska, największa baza dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych krwi, jak co roku organizuje w całej Polsce kilkadziesiąt akcji rejestracyjnych potencjalnych dawców. We Wrocławiu będzie można się zarejestrować 17 i 18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szewskiej 78. Więcej o rejestracji.

 

SALON ANGELUSA

SALON ANGELUSA

godz. 19.00, empik CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40, wstęp wolny

Nagroda Literacka Europy Środkowo-Wschodniej Angelu to corocznie przyznawane wyróżnienie dla pisarzy europejskich za najlepszą książkę prozatorską opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim. Tegorocznego laureata poznamy już 18 października na uroczystej gali we Wrocławiu, dzień przed wręczeniem nagrody pięciu nominowanych pisarzy spotka się z czytelnikami w salonie empik Renoma. O swojej drodze literackiej opowiedzą: Martin Smaus, Jachym Topol, Pavol Rankov, Jelena Czyżowa oraz Oleksandr Irwanec. Fragmenty książek będą czytane w języku ojczystym autorów, na miejscu będą tez tłumacze. 

 

Tragedia rzymskiego wodza: \" data-mce-src=

Tragedia rzymskiego wodza: "Coriolanus" Beethovena – koncert

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM.

Coriolanus to antyczny rzymski generał, który podjął się heroicznej, samotnej walki z systemem. Szekspir opisał jego losy w niezbyt znanej tragedii Coriolanus, na której podstawie własną sztukę stworzył współczesny Beethovenowi wiedeński dramaturg Heinrich von Collin. Inscenizacja tragedii zainspirowała kompozytora do napisania potężnej uwertury Coriolan, która – w odróżnieniu od obu sztuk – cieszy się niesłabnącą popularnością.

Podczas koncertu usłyszymy także V Symfonię Franza Schuberta oraz Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę Johannesa Brahmsa, w którym talentem zabłysną soliści z Niemiec: skrzypaczka Antje Weithaas i młody wiolonczelista Julian Steckel.

 

Muzyka na żywo przy Włodkowica

Muzyka na żywo przy Włodkowica

godz. 19.30, restauracja La Maddalena, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Restauracja La Maddalena jest jednym z dwóch wrocławskich lokali, które znalazły się wśród 100 najlepszych restauracji w Polsce i otrzymały prestiżowe wyróżnienie w postaci dwóch widelców POLAND 100 BEST RESTAURANTS, tel. 71 782 60 90, www.lamaddalena.pl

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne.

 • 17 października, godz. 19.30, Piękna i Bestia
 • 18 października, godz. 19.30, Mikro i Makrokosmos
 • 19 października, godz. 19.30, Marzenia

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Improwizacje teatrlane

Improwizacje teatralne - Teatr Improwizacji Jesiotr

godz. 20.00, ToTu, Hubska 6, bilety do kupienia na miejscu, 7 zł

Teatr Jesiotr każdą swoją sztukę wystawia tylko raz i już nigdy więcej. Młoda formacja tworzy teatr na oczach widowni - spontanicznie, oryginalnie, niepowtarzalnie. Każda scenka to unikalna opowieść, opowiedziana tylko raz. Nigdy się nie powtórzy. Na scenie ToTu opowiedzą kolejną. Kolejną niepowtarzalną.

 

Sobota, 18 października 2014r.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

soboty, niedziele, godz. 10.00-17.00, dla dzieci i młodzieży bezpłatnie

Tematy i harmonogram:

 • godz. 10.00-13.00, sobota, Piastowski Wrocław
 • godz. 14.00-17.00, sobota, Obiekty kultury i galerie
 • godz. 14.00-17.00, sobota, Sławni Polacy działający we Wrocławiu
 • godz. 14.00-17.00, sobota, Ulica Uniwersytecka
 • godz. 10.00-13.00, niedziela, Piastowski Wrocław
 • godz. 10.00-13.00, niedziela, Zwiedzanie starówki
 • godz. 10.00-13.00, niedziela, Przedsiębiorczość we Wrocławiu

Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603

 

VIII Kongres dr Jana Zukertorta 2014 Pierwszego Szachowego Wicemistrza Świata

VIII Kongres dr Jana Zukertorta 2014 Pierwszego Szachowego Wicemistrza Świata

sobota-niedziela, godz. 9.30-18, Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej, ul. Mikołaja Reja 3

W Kongresie uczestniczyć mogą zawodnicy do lat 18 (ur. w roku 1996 lub później). W Meczu Absolwenci vs. Reszta Świata nie ma ograniczeń wieku. Zgłoszenia za pomocą formularza na stronie turnieju do 17.10.2014. 

Dwa dni przyciągają nie tylko "czystych" szachistów ale: strzelców, matematyków i muzyków, czyli tych, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Nowatorski i niespotykany nigdzie na świecie projekt od ośmiu lat łączy w pięciobój dyscypliny, które stanowiły przedmiot zainteresowań i pasji I-go oficjalnego Wicemistrza Świata w szachach dr Jana Zukertorta.

 

8. Dolnośląski Test Coopera

8. Dolnośląski Test Coopera

Stadion lekkoatletyczny AWF, al. Paderewskiego 35, godz. 8.00

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym AWF przy al. Paderewskiego 35 odbędzie 8. Dolnośląski Test Coopera. Impreza rozpocznie się o godz. 8.00, poprzedzone rozgrzewką starty prowadzone będą co 30 minut, a test zakończy się o godz. 16.00. Więcej o zawodach.

 

Szóstka w Parku Zachodnim

Szóstka w Parku Zachodnim

Park Zachodni, godz. 9.00

W sobotę na terenie Parku Zachodniego przy Moście Milenijnym odbędzie się bieg na 6 km. To ostatnie zawody organizowane w ramach cyklu 22. Otwartych Mistrzostw Wrocławia w biegach długich. Więcej o imprezie.

 

TechSaturdays+TechCrunch

TechSaturdays+TechCrunch

godz. 9.00, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety www.techsaturdays.com/

Jedno z największych spotkań networkingowych w Polsce - TechSaturdays pod patronatem inicjatywy TechCrunch znanej na całym świecie w środowisku ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych. Celem spotkania jest zaprezentowanie najbardziej innowacyjnych projektów na rynku szeroko pojętego biznesu, jak i również  stworzenie możliwości skonfrontowania pomysłów  młodych przedsiębiorców ze światowej skali ekspertami  w tej dziedzinie. To właśnie wydarzenia dedykowane jest ludziom przedsiębiorczym, developerom, strategom, inwestorom i nie tylko.

Spotkanie w języku angielskim.

 

Wystawa Tauromachia - październikowe promocje

Wystawa Tauromachia - październikowe promocje

sobota-niedziela, godz. 10.00-20.00, promocja w godzinach 10.00-13.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

Wszystkich wrocławian organizatorzy wystawy zapraszają do skorzystania z oferty rodzinnych weekendów – w każdą sobotę i niedzielę października, w godzinach od 10 do 13, bilet rodzinny będzie można kupić za 50 zł.

Bilet rodzinny przeznaczony jest dla dwóch dorosłych osób z maksymalnie pięciorgiem dzieci do 18 roku życia. Bilet należy wykorzystać tego samego dnia. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w Muzeum Architektury we Wrocławiu do 16 listopada 2014 r.

Wystawa czynna codziennie od 24 lipca do 16 listopada 2014 roku, od 10.00 do 20.00, ostatnie wejście 19.15, kasy czynne 9.45 – 19.15. Wszystko o wystawie. 

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Spotkajmy się na Świdnickiej - minitargi bukiniastów

Spotkajmy się na Świdnickiej - minitargi bukiniastów

ul. Świdnicka pod pomnikiem Bolesława Chrobrego od 10.00 do 18.00

Cały plac wokół pomnika zostanie zajęty przez stoiska namiotowe przeznaczone dla bukinistów, czyli ulicznych antykwariuszy. Wrocławianie będą mogli również wymienić używaną książkę na inną w ramach akcji bookcrossingowej. Na miejscu przez cały dzień grać będzie jazzowa kapela. Dodatkowo będzie można odbić wiersze z pieczątek z kolekcji Magazyn Materiałów Literackich Cegła. Wiersz można odbijać na koszulkach, papierowych torbach, notesach lub własnym ciele.

 

Filmowe Poranki Rodzine: Przygody Muminków

Filmowe Poranki Rodzine: Przygody Muminków

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Bohaterowie animacji staną przed i za obiektywem, ucząc się trudnej sztuki fotografowania. W programie: Przygody Bolka i Lola. Fotoreporter, Gapiszon fotoamatorem, Reksio aktorem, Zaczarowany ołówek. Safari z kamerą. Po bajkach zajęcia dla dzieci, które poprowadzi Martyna Stec.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (Wejście „D3”), bilety od 12 zł

Videomapping to widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia. Instalację przygotowali artyści z grupy AntiVJ – Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Pokaz nawiązuje do założeń architektonicznych i metod budowy Hali Stulecia. Jest kontynuacją stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia (jej powstanie i przemiany na przestrzeni lat), wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. Więcej o widowisku.

 

Weekend z Dynią

Weekend z dynią

godz. 11.00-19.00, Zielone Centrum Galeria Ogrodnicza, ul. Główna 1C, Psary

W programie warsztaty dekorowania dyni dla dzieci i dorosłych, degustacje najlepszych regionalnych wyrobów: wędlin, miodów, przetworów, owoców i sezonowych specjałów,  degustacja wyjątkowych dań z jesiennego menu Restauracji Zielonej, jesienne porady i ciekawostki ogrodowe porady dietetyczne, konkurs plastyczny dla dzieci na najładniejszą dynię.

 

Poczet królów polskich - kończy się wystawa w Muzeum Narodowym

Poczet królów polskich - kończy się wystawa w Muzeum Narodowym

sobota-niedziela 10.00-17.00, bilety od 1 zł

Na poczet królów polskich składają się 44 rysunki wykonane ołówkiem. Są także legendarne już grafiki Jana Matejki, na których wybitny artysta uwiecznił wszystkich polskich władców – od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Prace na co dzień są pod kluczem dlatego warto jeszcze skorzystać z okazji.

 

Dni Dolnego Śląska

Dni Dolnego Śląska

godz. 10.00-19.00, wrocławski Rynek

Część uroczysta rozpocznie się o godz. 10.00 mszą w Kościele Garnizonowym, O 10. startuje też Jarmark Jadwiżański w Rynku. W ofercie przysmaki i markowe produkty regionalne. Na scenie wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a potem przez cały dzień występować będą różne zespoły folklorystyczne i taneczne, Teatr Pantomimy z Wrocławia. Równolegle na płycie Rynku odbędzie się pokaz skoków na trampolinie Klubu Sportowego „Viktoria”, będą pokazy akrobatów z Wrocławia i Złotoryi. O godz. 14.00 ruszy na scenie wielkie gotowanie na Rynku „Smaki Dolnego Śląska” – z możliwością degustowania przygotowanych potraw. Będzie Parada Glinoludów, liczne konkursy z nagrodami, m.in. w z wiedzy nt. Dolnego Śląska, jego atrakcji turystycznych itp. Imprezę zakończy koncert zespołu Hurt, który zacznie się o godz. 17. Zamknięcie Jarmarku o godz. 19.00.

 

\" data-mce-src=

"Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni" - konferencja

godz. 9.00-18.00, klub dyskusyjny CafeTHEA (przy Instytucie Grotowskiego, Przejście Żelaźnicze 4), wstęp wolny

"Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni" – pod takim hasłem przebiegać będzie konferencja, która ma poddać świat Białego Wilka wnikliwej, interdyscyplinarnej analizie, obejmującej wszystkie media, tj. literaturę, gry wideo, film, serial czy komiks. Uczestnicy panelu będą zgłębiali prawa i tajniki „wiedźmińskiej egzystencji”.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”, zapewniają, że konferencja jest pierwszym wydarzeniem humanistycznym w Europie, wspieranym przez przedstawiciela branży gier wideo – CD Projekt oraz CD Projekt RED, która objęła honorowym patronatem tę naukową imprezę. Szczegółowy program konferencji.

 

IX Wrocławski Dzień Grania w RPG

IX Wrocławski Dzień Grania w RPG

godz. 10.00, Politechnika Wrocławska, Budynek B-4, ul. Łukasiewicza 3-5

W programie dwie serie gier - poranno-popołudniowa i popołudniowo-wieczorna, tuzin salek i mnóstwo zapaleńców, gotowych grać lub prowadzić.
Nigdy nie grałeś/grałaś w gry RPG? Nie ma strachu! Na miejscu z pewnością będzie wiele tytułów do poznania i prowadzących chętnych wszystko wytłumaczyć.
Pierwsza Seria gier od godz. 10.00, potem krótka przerwa i około 15.00 Druga Seria. Na miejscu dostęp do systemu zgłaszania gier i graczy, który na pewno ułatwi wszystkim orientację w wydarzeniu.

 

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

godz. 10.00-11.30 i 12.30-14.00, MultiCentrum, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Dla dzieci od szóstego roku życia z rodzicami, dziadkami lub innymi opiekunami
Podczas zajęć: wspólne rodzinne budowanie fantazyjnych konstrukcji z klocków K'NEX, praca przed komputerami przy wykorzystaniu programów graficznych oraz edukacyjnych stron www.

Za opiekę nad dziećmi podczas zajęć odpowiadają rodzice lub inni opiekunowie. Rodzice biorą w warsztatach czynny udział!

 

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

godz. 11.00-13.00. Centrum Poznawcze przy Hali Stulecie, pojedyncze zajęcia 35 zł, ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

Nowy cykl spotkań: „Archikosmos – projekty przyszłości” pokaże dzieciakom niezwykłe, inteligentne i wielofunkcyjne architektoniczne konstrukcje przyszłości, miejskie utopie i budowle marzeń – powietrzne, podziemne, podwodne, kosmiczne - oraz odpowie na pytania: gdzie, dlaczego i jak będą mieszkać ludzie w niedalekiej i odległej przyszłości?

 • 18.10 - WUWA – nowa myśl o mieszkaniu w mieście.

Terminy pozostałych warsztatów.

 

PRZE-SZYLDY warsztat dla dzieci, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

PRZE-SZYLDY warsztat dla dzieci, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

godz. 11.00-13.00, wstep bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Organizatorzy zapraszają dzieci na spacer badawczy w okolicy galerii Dizajn. w programie tropienie szyldy sklepów, instytucji, kawiarni i restauracji. Wszystko po to, by przygotować zupełnie nowe propozycje dla znanych miejsc.
Warsztaty dla dzieci od 9 do 12 lat. Zgłoszenia na adres 3d@bwa.wroc.pl (w tytule wpisując PRZE-SZYLDY; podając imię i nazwisko dziecka oraz jego wiek). Liczba miejsc ograniczona.

 

Wielka Wymiana Ubrań, Butów i Wszelkich Dodatków

Wielka Wymiana Ubrań, Butów i Wszelkich Dodatków

godz. 11.00 - 15.00, Centrum Kultury Zamek w Leśnicy, wstęp 3zł

Wymień swoje ubrania na rzeczy, w których poczujesz się wyjątkowo! A jeśli nie chcesz się wymieniać, po prostu przyjdź i kup coś, w czym będzie Ci do twarzy, z pewnością znajdziesz coś wyjątkowego.

 

Otwarcie Centrum Edukacyjnego Technoludek w nowej siedzibie

Otwarcie Centrum Edukacyjnego Technoludek w nowej siedzibie

godz. 10.00-13.00, budynek DELTA Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ulicy Duńskiej 9, wstęp wolny
Dla dzieci w każdym wieku. W programie m.in. : świat okiem kamery termowizyjnej - każdy będzie mógł zobaczyć, jak wygląda jego mapa ciepła, warsztaty z udziałem marsjańkiego łazika i tajemniczej maszyny, która nazywana jest quadrocopterem.

 

Rodzinne warsztaty weekendowe: Wąsy Dalego

Rodzinne warsztaty weekendowe: Wąsy Dalego

godz. 11.00-13/00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, cena 5 zł, obowiązują zapisy

Z cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie “Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków”.

Zajęcia, które poprzez działania plastyczne w przystępny sposób przybliżają dzieciom tematykę wystawy i konteksty wokół niej. Po pogadance ilustrowanej slajdami każde dziecko wykona własne wąsy lub perukę z kartonu. Następnie zaplanowano przebieraną sesję zdjęciową, a fotografie z logami muzeum i wystawy zostaną przesłane do dzieci.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres: edukacja@ma.wroc.pl - należy podać imię i nazwisko dziecka oraz dzień, w którym będzie uczestniczyć w warsztacie. W ramach opłaty za zajęcia dziecko może zwiedzić wystawę Picasso Dali Goya. Tauromachia - walka byków. Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach bezpłatnie, ale chcąc obejrzeć wystawę muszą nabyć bilet wstępu.

 

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

godz. 12.00-19.00, Sala Sesyjna dworca, do końca października, wstęp wolny

Szklane formy nawiązujące do organicznych, przedstawienia zwierząt a także instalacje inspirowane światem zwierzęcym oglądać można na wystawie „Animal Planet” będącej częścią Europejskiego Festiwalu Szkła w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP.

W ramach ekspozycji pokazano prace 18 artystów szklarzy z 14 krajów, m.in. z Niemiec, Danii, Słowacji, Islandii, Belgii i Holandii.

Zdjęcia z wystawy.

 

Podróż z Wikingami z Myszka Norką

Podróż z Wikingami z Myszka Norką

godz. 14.00, Towarzystwo Kultury Czynnej, ul. Paulińska 4, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Na październikowych zajęciach gość prosto z Norwegii – Kuba Gurdak, który zabierze uczestników  na łupieżczą wyprawę łodzią Wikingów!

Podróże z Myszką Norką to cykliczne zajęcia integracyjne, podczas których dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne wspólnie poznają kulturę, tradycje i ciekawostki z całego świata. Na każdym spotkaniu podróżujemy do innych krajów, od naszych sąsiadów po egzotyczne kraje Afryki czy Azji. Zajęcia uczą tolerancji oraz łączą edukację z twórczą zabawą. Obowiązują  zapisy.

 

Bruno Schulz Festiwal

Bruno Schulz Festiwal

Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37, Aula
 • godz. 14.00 Spotkanie z Zeruyą Shalev, 

(rozmowa w języku hebrajskim, tłumaczona na język polski przez Michała Sobelmana)

 •  godz. 16.00, dyskusja panelowa

Wybieranie języka, wybieranie narodu, czyli czy istnieje obowiązek bycia pisarzem żydowskim (na przykładzie Gustawa Herlinga-Grudzińskiego). Joanna Tokarska-Bakir, Zdzisław Kudelski, Arkadiusz Morawiec; prowadzenie: Paweł Próchniak

 

Historyczna podróż statkiem \" data-mce-src=

Historyczna podróż statkiem "Nereida"

godz. 15.00, Przystań Kardynalska na Ostrowie Tumskim, na Wyspie Piaskowej, przy Bulwarze Włostowica, bilety 12 zł

W ramach wydarzenia „Otwarte Szczytniki” Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na historyczną podróż statkiem „Nereida” z Przystani Kardynalskiej na Wyspie Piaskowej na trasie: Ostrów Tumski-ZOO-Wyspa Opatowicka i z powrotem. W trakcie rejsu przewodnik opowie o znaczeniu Odry dla Wrocławia oraz o historii mijanych mostów i budynków.

Bilety w promocyjnej cenie 12 zł w kasie Przystani Kardynalskiej.

 

Plejada artystów współczesnych: Anna Szpakowska-Kujawska

Plejada artystów współczesnych: Anna Szpakowska-Kujawska

godz. 15.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Bohaterką kolejnego spotkania z cyklu "Plejada artystów współczesnych" będzie wrocławska malarka, rysowniczka, ceramiczka Anna Szpakowska-Kujawska.

Program spotkania:
 • Prezentacja prac artystki na wystawie stałej „Polska sztuka współczesna” (3 piętro), Joanna Korsan
 • Projekcja filmów: Kalabasze Anny Szpakowskiej-Kujawskiej Iwony Rosiak, Jest się Macieja Mańczaka oraz Anna Szpakowska-Kujawska Tadeusza Złotorzyckiego i Stanisława Sielickiego (1 piętro, sala 116)
 • Rozmowa z udziałem artystki, jej rodziny oraz autorów filmów (1. piętro, sala 116)
Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz tryptyku – „Atomy VI”, 1968; olej; płótno.

 

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Stadion Wrocław, godz. 15.30

W sobotę drużyna Śląska Wrocław zmierzy się z Piastem Gliwice w meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 na Stadionie Wrocław. Więcej o biletach na to spotkanie.

 

Pierwsze spotkanie z cyklu \" data-mce-src=

Pierwsze spotkanie z cyklu "Kolorowe dzieci"

godz. 16.00-19.00, ul. św. Antoniego 2 (brama C/III piętro)

Spotkanie ma charakter rozmów, wymian doświadczeń, wspólnej zabawy. Będą zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne. Ale nie zabraknie też czasu na dyskusje i wymianę doświadczeń.
Wszyscy, którzy planują wybrać się na to spotkanie proszeni są o wysłanie potwierdzenia na adres mailowy: kolorowe.dzieci.wro@gmail.com lub dołączenie do wydarzenia na Facebooku.

 

Mecz ekstraklasy siatkarek - Impel Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów

Mecz ekstraklasy siatkarek - Impel Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów

Hala Orbita, godz. 17.00

Drużyna Impel Wrocław zmierzą się w sobotę z zespołem Developres SkyRes Rzeszów w meczu trzeciej kolejki ekstraklasy siatkarek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Hali Orbita.

 

Gry planszowe w Casa de Espan\'a

Gry planszowe w Casa de Espan'a

godz. 17.00, Casa de Espana, Rynek 36/37, I piętro, wstęp wolny

Podczas wieczoru do dyspozycji będzie wiele różnego rodzaju gier. Można poznać innych pasjonatów gier, z którymi zupełnie za darmo można oddać się ulubionej rozrywce. W programie prezentacja hiszpańskiej talii kart oraz gier karcianych. Więcej informacji.

 

Koncert pt. Jesienny wieczór operowy

Koncert pt. Jesienny wieczór operowy

godz. 17.00, Klub Muzyki i Literatury, pl. T. Kościuszki 9

Wykonawcy:
Ida Tamara Zagórska - sopran
Beata Dunin-Wąsowicz - sopran
Jarosław Bodakowski - baryton
Tomasz Kaczmarek - fortepian

W programie między innymi utwory: Mozarta, Bizeta, Verdiego, Czajkowskiego.

 

Spektakl Wschód Południe Zachód Północ - Teatr ToTu

Spektakl Wschód Południe Zachód Północ - Teatr ToTu

sobota-niedziela, godz. 17.00 i 20.00,ToTu, Hubska 6, ekobilet.pl/totu

Oficjalna premiera spektaklu, którego próbki można było zobaczyć zobaczyć podczas "Przejazdów Próbnych". "Wschód Południe Zachód Północ" to interaktywny spektakl, który łączy w sobie funkcje przestrzenne ToTu, wprowadzając widzów w 4 różne wymiary sztuki. Widz wyruszy w drogę i będzie przechodził kolejne pokoje, odkrywając tym samym kolejne akty sztuki. Każdy pokój to inny świat i inne emocje!

 

Mecz ekstraklasy koszykarek Ślęza Wrocław - Widzew Łódź

Mecz ekstraklasy koszykarek Ślęza Wrocław - Widzew Łódź

Hala przy ul. Chełmońskiego 43, godz. 18.00, wstęp wolny

Drużyna Ślęzy Wrocław zmierzy się w sobotę z zespołem Widzewa Łódź w meczu trzeciej kolejki ekstraklasy koszykarek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego 43. Wstęp na mecz będzie bezpłatny.

 

Jerzy Trela jako \" data-mce-src=

Jerzy Trela jako "Wielki John Barrymore"

godz. 18, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, bilety: 60 zł/80 zł.

W jednego z najwybitniejszych aktorów szekspirowskich Johna Barrymore’a wcieli się w monodramie Jerzy Trela.

Amerykanin John Barrymore był jednym z największych aktorów szekspirowskich XX wieku. Zasłynął rolą Hamleta w przedstawieniu na Broadway’u w 1922r., występował również produkcjach filmowych, jak „Dr. Jekyll i Mr. Hyde", „Sherlock Holmes" czy „Don Juan". Więcej o spektaklu.

 

Spotkanie autorskie z wrocławską pisarką Jolantą Marią Kaletą

Spotkanie autorskie z wrocławską pisarką Jolantą Marią Kaletą

godz. 18.00, empik, Dom Handlowy Renoma, ul. Świdnicka 40

Spotkaniu towarzyszyć będzie premiera najnowszej powieści „Strażnik Bursztynowej Komnaty”.Czy autorce w swej najnowszej powieści uda się odkryć tajemnicę jednej z największych zagadek drugiej wojny światowej – gdzie ukryto Bursztynową Komnatę?  Wątek kryminalny i sensacyjny, fakty historyczne oraz uknuta intryga i gwałtowne zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się z ogromną przyjemnością, aż do zakończenia wręcz zaskakującego.

Jolanta Maria Kaleta – rodowita wrocławianka, z wykształcenia historyk i politolog.

 

Koncert specjalny z okazji jubileuszu 65.urodzin i 50-lecia działalności artystycznej Kai Danczowskiej

Koncert specjalny z okazji jubileuszu 65.urodzin i 50-lecia działalności artystycznej Kai Danczowskiej

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii

Kaja Danczowska na scenie występuje od dziesiątego roku życia. Jest jedną z najwybitniejszych polskich skrzypaczek, cenionym pedagogiem, była członkiem jury wielu konkursów skrzypcowych. Artystka będzie we Wrocławiu świętować 65. urodziny i 55-lecie działalności artystycznej. Współpracuje z Krystianem Zimermanemem, nagrywa płyty dla znanych wytwórni, a jej album z koncertami Szymanowskiego został wyróżniony słynną nagrodą Diapason d’Or.

Mistrzyni skrzypiec zagra w kwartecie z altowiolistką i wiolonczelistą, a partie fortepianu wykona córka jubilatki, Justyna. Usłyszymy kwartety fortepianowe, w tym bardzo popularny g-moll Brahmsa zakończony słynnym „Cygańskim Rondem”.

 

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - TKKF Pionier Tychy

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - TKKF Pionier Tychy

Hala przy ul. Przesmyckiego 10, sobota godz. 18.45, niedziela godz. 9.00, wstęp wolny

W najbliższy weekend drużyna AKS Politechnika Wrocławska rozegra dwa spotkania w ramach ekstraligi seniorów. Wrocławianie zmierzą się z 5. zespołem poprzedniego sezonu TKKF Pionier Tychy. W sobotę mecz rozpocznie się o godz. 18.45, a w niedzielę o 9.00. Wstęp wolny.

 

Ethno Jazz Festival: Monika Borzym

Ethno Jazz Festival: Monika Borzym

godz. 19.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Pierwsza płyta Moniki - "Girl Talk" to piękna, wypełniona coverami zaaranżowanymi na jazzowe ballady płyta, która w Polsce uzyskała status platyny. Młoda wokalistka w ubiegłym roku wydała drugi album "My Place". Płyta pokryła się złotem już po tygodniu, według portalu jazzsoul.pl znalazła się na 2. miejscu najlepszych płyt jazzowych 2013 roku.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne.

 • 18 października, godz. 19.30, Mikro i Makrokosmos
 • 19 października, godz. 19.30, Marzenia

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Transmisja gali \" data-mce-src=

Transmisja gali "Angelusa"

godz. 20.00

Transmisję telewizyjną z tegorocznej gali  „Angelusa” będzie można oglądać  na naszym stronie angelus.com.pl oraz profilu facebookowym.

Uroczystość odbędzie się w Teatrze Muzycznym Capitol.

Reżyseria i kostiumy: Jacek Bała 
Scenariusz: Agnieszka Bała 
Oprawa muzyczna: Orkiestra SOUND FACTORY pod batutą Roberta Kurdybacha
Kompozycje i aranżacje: Mateusz Ryczek

Galę prowadzi: Tomasz Lulek

Występują: Ewelina Adamska-Porczyk, Justyna Antoniak, Agnieszka Bała, Justyna Szafran, Andrzej Gałła, Konrad Imiela, Michał Juraszek, Adrian Kąca, Mariusz Kiljan, Filip Niżyński, Błażej Wójcik, Filip Zaszewski.

 

Niedziela, 19 października 2014r.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Filmowe Poranki Rodzine: Przygody Muminków

Filmowe Poranki Rodzine: Przygody Muminków

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Bohaterowie animacji staną przed i za obiektywem, ucząc się trudnej sztuki fotografowania. W programie: Przygody Bolka i Lola. Fotoreporter, Gapiszon fotoamatorem, Reksio aktorem, Zaczarowany ołówek. Safari z kamerą. Po bajkach zajęcia dla dzieci, które poprowadzi Martyna Stec.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (Wejście „D3”), bilety od 12 zł

Videomapping to widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia. Instalację przygotowali artyści z grupy AntiVJ – Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Pokaz nawiązuje do założeń architektonicznych i metod budowy Hali Stulecia. Jest kontynuacją stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia (jej powstanie i przemiany na przestrzeni lat), wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. Więcej o widowisku.

 

Weekend z Dynią

Weekend z Dynią

godz. 11.00-17.00, Zielone Centrum Galeria Ogrodnicza, ul. Główna 1C, Psary

W programie warsztaty dekorowania dyni dla dzieci i dorosłych, degustacje najlepszych regionalnych wyrobów: wędlin, miodów, przetworów, owoców i sezonowych specjałów,  degustacja wyjątkowych dań z jesiennego menu Restauracji Zielonej, jesienne porady i ciekawostki ogrodowe porady dietetyczne, konkurs plastyczny dla dzieci na najładniejszą dynię.

 

Poczet królów polskich - kończy się wystawa w Muzeum Narodowym

Poczet królów polskich - kończy się wystawa w Muzeum Narodowym

piątek godz. 10.00-16.00, sobota-niedziela 10.00-17.00, bilety od 1 zł

Na poczet królów polskich składają się 44 rysunki wykonane ołówkiem. Są także legendarne już grafiki Jana Matejki, na których wybitny artysta uwiecznił wszystkich polskich władców – od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Prace na co dzień są pod kluczem dlatego warto jeszcze skorzystać z okazji.

 

Rodzinne warsztaty weekendowe: Wąsy Dalego

Rodzinne warsztaty weekendowe: Wąsy Dalego

godz. 11.00-13/00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, cena 5 zł, obowiązują zapisy

Z cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie “Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków”.

Zajęcia, które poprzez działania plastyczne w przystępny sposób przybliżają dzieciom tematykę wystawy i konteksty wokół niej. Po pogadance ilustrowanej slajdami każde dziecko wykona własne wąsy lub perukę z kartonu. Następnie zaplanowano przebieraną sesję zdjęciową, a fotografie z logami muzeum i wystawy zostaną przesłane do dzieci.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres: edukacja@ma.wroc.pl - należy podać imię i nazwisko dziecka oraz dzień, w którym będzie uczestniczyć w warsztacie. W ramach opłaty za zajęcia dziecko może zwiedzić wystawę Picasso Dali Goya. Tauromachia - walka byków. Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach bezpłatnie, ale chcąc obejrzeć wystawę muszą nabyć bilet wstępu.

 

Partynice: Gonitwa o Nagrodę Konstelacji

Partynice: Gonitwa o Nagrodę Konstelacji

ul. Zwycięska 2, wstęp wolny, godz. 11.00

Siedem gonitw znalazło się w programie 16. dnia wyścigowego, który w niedzielę odbędzie się na torze na Partynicach. Tym razem patronem zawodów jest Dolnośląski Urząd Marszałkowski.

Najważniejszym wydarzeniem niedzielnego mityngu będzie gonitwa o Nagrodę Konstelacji. W programie są także m.in. gonitwy o Nagrodę Marszałka na 4 tys. m oraz o Nagrodę Przewodniczącej Sejmiku Dolnośląskiego.

 

\" data-mce-src=

"Mój przyjaciel film" pokazy i warsztaty dla dzieci (w wieku 8-10)

godz. 11, Kino Nowe Horyzonty, cena biletu do kina – 10 PLN, cena biletu i warsztatu dla jednego dziecka – 29 PLN

Spotkanie rozpocznie się pokazem filmu "Pozdrowienia od Mike'a". Film o Mike'u, który po długiej chorobie bardzo chciałby już wrócić do domu. Niestety, zamiast mamy w drzwiach szpitala staje pani z opieki społecznej. Powrót Mike'a do domu okaże się prawdziwym wyzwaniem, ale gdy ma się dobrych przyjaciół i nadzieję, nic nie jest zbyt trudne. Po seansie odbędzie się warsztat o mocy miłości.

 

Mini Czytanki dla dzieci

Mini Czytanki dla dzieci

godz. 11.15, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 11, wstęp bezpłatny

Organizatorzy zapraszajądzieci do posłuchania Czytanek w Czekoladziarni. Kasia Janekowicz zabierze je w świat wyobraźni. Rodzice w tym czasie będą mogli oddać się słodkiej zadumie nad filiżanka najlepszej gorącej czekolady. Udział w zajęciach jest bezpłatny, na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

godz. 12.00, bilet: 5 zł/os, ilość miejsc ograniczona

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza do udziału w cyklu jesiennych spacerów z przewodnikiem w każdą niedzielę o godz. 12.00 przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Harmonogram spacerów w październiku 2014:

 • 19.10.2014 – godz. 12:00 – Park Szczytnicki
 • 26.10.2014 – godz. 12:00 – Hala Stulecia

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o śledzenie strony internetowej www.centrumpoznawcze.pl lub o kontakt pod numerem telefonu  71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Gra miejska \" data-mce-src=

Gra miejska "Kot Nadodrza"

godz. 12.00-16.00, Nadodrze, obowiązują zapisy

Gra miejska pełna humoru i nawiązań literackich inspirowana prozą Harukiego Murakamiego i innych słynnych pisarzy. W grze można zwiedzić jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych dzielnic Wrocławia - Nadodrze. Poznacie sekrety miasta i znajdziecie drogę powrotną lub na zawsze zostaniecie w krainie magii. Gra odbędzie się 19 października w ramach Bruno Schulz Festiwalu.

Zapisy, informacje.

 

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

godz. 12.00-19.00, Sala Sesyjna dworca, do końca października, wstęp wolny

Szklane formy nawiązujące do organicznych, przedstawienia zwierząt a także instalacje inspirowane światem zwierzęcym oglądać można na wystawie „Animal Planet” będącej częścią Europejskiego Festiwalu Szkła w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP.

W ramach ekspozycji pokazano prace 18 artystów szklarzy z 14 krajów, m.in. z Niemiec, Danii, Słowacji, Islandii, Belgii i Holandii.

Zdjęcia z wystawy.

 

KSIĄŻKI rzucone na rynek

KSIĄŻKI rzucone na rynek

Goście Bruno Schulz. Festiwal uwalniają swoje książki

KSIĄŻKI rzucone na rynek

Rynek przy skrzynce bookcrossingu.

 

Poczytajki dla Dzieci w Nalandzie

Poczytajki dla Dzieci w Nalandzie

godz. 12.30-13.30, pl. T. Kościuszki 12, wstęp 10zł

Za każdym razem inspiracją do zabaw będzie inna książeczka dla dzieci. Po kartkach książki prowadzić będzie Katarzyna Janekowicz, która jest aktorką teatralną wraz ze swoją małą przyjaciółką Dorotką – śliczną pacynką. Spotkanie będzie pełne zabaw teatralnych, manualnych, muzycznych, rytmicznych lub ruchowych.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zapisy: janekowicz@tlen.pl można zapisać dziecko także w lokalu lub pod nr tel. 508 330 079. Przy braku zapisów zajęcia się nie odbędą

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

wszystkie niedziele godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Bajki z cyklu Pies, kot i...

Program: Fotoaparat, Pralka, Lodówka, Odkurzacz.

Po projekcji będzie można wziąć udział w twórczych, autorskich zabawach warsztatowych, przy realizacji których pomagają studenci Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.

 

Niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

Niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

godz. 13.00, pl. Strzegomskim 2a, wstęp bezpłatny

Temat najbliższego spotkania to: Na tropie znaków

Warsztat poświęcony będzie wystawie "in progres" prezentującej sztukę wideo z kolekcji Dolnośląskiej Zachęty. Igor Krenz w pracy “Circles and Squares” wykorzystuje technikę found footage, która polega na tworzeniu nowych filmów z wyciętych kawałków dzieł wcześniejszych. Wszystko o warsztatach.

Obowiązują zgłoszenia edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Przygody Pana Soczewki w Parku Handlowym Auchan Bielany

Przygody Pana Soczewki w Parku Handlowym Auchan Bielany

godz. 13.00, 15.00 i 17.00

Tonące w słońcu lasy tropikalne, dno głębokiego oceanu, a nawet pełną pyłów powierzchnię Księżyca odwiedzą najmłodsi podczas bezpłatnego przedstawienia teatralnego. Wszystko dzięki postaci Pana Soczewki – filmowca i niestrudzonego podróżnika. Więcej o Panu Soczewce.

 

Jesienna Metamorfoza - warsztaty wizażu i stylizacji

Jesienna Metamorfoza - warsztaty wizażu i stylizacji

godz. 14.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5, wstęp 10 zł za 2 wykłady / + dla chętnych 130 zł za warsztaty makijażu - max 6 osób

Wzajemna wymiana myśli, indywidualne konsultacje, warsztaty. Roma Szafarek i Agnieszka Jarosz pomogą  wykreować nowy wizerunek i odnaleźć swój indywidualny styl i kolorystykę  barw. W programie pokaz makijażu z dokładnym instruktażem krok po kroku, główny nacisk położony będzie na dobór kolorów w makijażu od podkładu po cienie do powiek.
P
rogram:

 • 14.00 - spotkanie z wizażystką Romą Szafarek - Makijaż od Kuchni
 • 15.00 - spotkanie ze stylistką Agnieszką Jarosz - FU KU Shop
 • 16.00 - 20.00 - autorskie warsztaty makijażu z Romą Szafarek

 

Sfilmowany spektakl teatralny \" data-mce-src=

Sfilmowany spektakl teatralny "Matka brata mojego syna"

godz. 14.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym CKWZ

Projekcja z AUDIODESKRYPCJĄ I NAPISAMI DLA NIESŁYSZĄCYCH

Juliusz Machulski, autor sztuki, będący jednocześnie reżyserem spektaklu, opatrzył swój utwór intrygującym podtytułem: „familijna czarna komedia”.

Punktem wyjścia do splotu niecodziennych wydarzeń jest moment, kiedy najstarszy z rodu – Wincenty Laskus, znany pisarz, w dniu siedemdziesiątych urodzin, nagle trafia do luksusowego szpitala z podejrzeniem zawału serca. Machulski z dużym taktem naigrywa się ze stereotypów i uprzedzeń tkwiących wciąż w świadomości dzisiejszej polskiej inteligencji, a dotyczących takich pojęć, jak rodzina, sukces, kariera, miłość. Wyśmiewa jednocześnie rzekomo „nowoczesną” obyczajowość, w istocie będącą zbiorem pustych frazesów i deklaracji.

 

Październikowy Przegląd Wolnych Form w ramach Tygodnia Wyobraźni

Październikowy Przegląd Wolnych Form w ramach Tygodnia Wyobraźni

godz. 14.00-20.00, Politechnika Wrocławska, Budynek C-13, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25

Pierwszy, powakacyjny Przegląd Wolnych Form - interaktywnego teatru w którym każdy może na chwilę poczuć się aktorem. W planie trzy niezwykle smakowite scenariusze:
1. Równanie Ludzkie - Bartek Zioło
2. WORKOUT! - Laura Jankowska
3. Ferdydurke - Bartek Draus, Leszek Phan

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl "Żywa woda" we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

godz. 17.00, ul. Kuźnicza 29a, bilety 15 zł

W przedstawieniu występują najzdolniejsi uczestnicy warsztatów dla dzieci z rodzin wielodzietnych.

"Żywa woda" to spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 3. Ukazuje historię obecną we wszystkich kulturach: o uzdrawiającej i magicznej mocy czystej, nieskażonej wody. Aby zdobyć taką wodę, główny bohater musi pokonać wiele pokus i przeszkód, ale, kierowany miłością do chorej matki, zrobi wszystko, by zdobyć dla niej upragniony lek.

Przedstawienie przygotowane jest w tradycyjnej, bajkowej wersji; pełne niezwykłych przygód i postaci wspierających lub zagrażających głównemu bohaterowi. Widzom z pewnością nie zabraknie wrażeń i emocji!

Informacje i rezerwacja miejsc: k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl; tel. 71 341 80 02, 608 432 224.

 

Spektakl Wschód Południe Zachód Północ - Teatr ToTu

Spektakl Wschód Południe Zachód Północ - Teatr ToTu

godz. 17.00 i 20.00, ToTu, Hubska 6, ekobilet.pl/totu

Oficjalna premiera spektaklu, którego próbki można było zobaczyć zobaczyć podczas "Przejazdów Próbnych". "Wschód Południe Zachód Północ" to interaktywny spektakl, który łączy w sobie funkcje przestrzenne ToTu, wprowadzając widzów w 4 różne wymiary sztuki. Widz wyruszy w drogę i będzie przechodził kolejne pokoje, odkrywając tym samym kolejne akty sztuki. Każdy pokój to inny świat i inne emocje!

 

Solo Games: Lasertag w Zona 71

Solo Games: Lasertag w Zona 71

godz. 18.00-21.00, Arena Zona 71 przy ul. Fabrycznej 14, wstęp 30 zł za osobę

Laser tag to świetna zabawa, sport, rywalizacja, współpraca, adrenalina, wyzwaniem. Uczestnicy rozgrywki zazwyczaj dzielą się na dwie drużyny i rywalizują ze sobą: który team lub który zawodnik zdobył największą liczbę trafień. Gra toczy się w specjalnym labiryncie. Ten jest w jednej ze starych ceglanych hal. do dyspozycji dwie kondygnacje parter z mnóstwem zaułków, starych opon, beczek, za którymi można kryć się w trakcie rozgrywki oraz antresola z czterema niezależnymi wejściami.

Więcej na www.zona71.pl i na www.facebook.com/lasertagZONA71.

 

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - TKKF Pionier Tychy

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - TKKF Pionier Tychy

Hala przy ul. Przesmyckiego 10, sobota godz. 18.45, niedziela godz. 9.00, wstęp wolny

W najbliższy weekend drużyna AKS Politechnika Wrocławska rozegra dwa spotkania w ramach ekstraligi seniorów. Wrocławianie zmierzą się z 5. zespołem poprzedniego sezonu TKKF Pionier Tychy. W sobotę mecz rozpocznie się o godz. 18.45, a w niedzielę o 9.00. Wstęp wolny.

 

XXIII Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST - GENE HOGLAN EXPERIENCE

XXIII Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST - GENE HOGLAN EXPERIENCE

godz. 19.00, Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100

Gene Hoglan - perkusista Fear Factory, Dark Angel, Forbidden, poprowadzi warsztaty połączone z recitalem perkusyjnym. Jego styl gry charakteryzuje się szybkim tempem i perfekcyjną grą stopami.

 

Closterkeller w Alibi

Closterkeller w Alibi

godz. 19.00, ul. Grunwaldzka 67, bilety: 30zł - przedsprzedaż, 40zł - w dniu koncertu

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

 

Instytut Filmów Dźwiękoszczelnych w Mleczarni

Instytut Filmów Dźwiękoszczelnych w Mleczarni

godz. 19.00, ul. Włodkowica 5, bilety w przedsprzedaży 10zł, w dniu 15 zł

 

Instytut Filmów Dźwiękoszczelnych (czyli muzyka improwizowana + kino nieme) pokaże dziki performens, mariaż sztuk i niebywałą ucztę dla następujących części ciała: oko i ucho lewe, oko i ucho prawe, jak również serce i mózg (jeżeli znajdują się na wyposażeniu).

Instytut improwizuje w składzie: Andrzej Strzemżalski (głos, instrumenty klawiszowe, elektronika, obój), Rafał Łuc (akordeon), Grzegorz Piasecki (bas, kontrabas), Wojciech Buliński (instrumenty perkusyjne), gość specjalny – Magda Pasierska.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne.

Dziś o godz. 19.30, Marzenia. Wszystko o fontannie tutaj.

 

Mecz ekstraklasy koszykarzy - Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra

Mecz ekstraklasy koszykarzy - Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra

Hala Orbita, godz. 20.00

Drużyna Śląska Wrocław zagra w niedzielę z zespołem Stelmetu Zielona Góra w meczu trzeciej kolejki ekstraklasy koszykarzy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00 w Hali Orbita.

 

Koncert Carlos Johnson z towarzyszeniem formacji HooDoo Band,

Koncert Carlos Johnson z towarzyszeniem formacji HooDoo Band,

godz. 21.00, Schody Donikąd, pl. Solny 13, bilety w dniu koncertu: 35/25 zł.

Carlos Johnson i HooDoo Band zaprezentują eklektyczną mieszankę chicagowskiego bluesa, soulu oraz funku, nie zabraknie też wirtuozerskich wręcz jazzowych solówek gitar czy fortepianiu. Zagrają materiał ze wspólnie nagranej płyty oraz stare przeboje Carlosa Johnsona, utwory z pierwszej płyty Hoodoo Band oraz największe okołobluesowe standardy. Więcej o koncercie. 

 

Atrakcje we Wrocławiu


Labirynt w polu kukurydzy

Labirynt w polu kukurydzy

Do końca października możecie się jeszcze wybrać się do labiryntu w polu kukurydzy. Powstał tuż pod Wrocławiem, w Kobierzycach, przy drodze krajowej nr 8.

Więcej czytaj tutaj

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-18.00 (kasa do godziny 17.00), ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).Zgłoś uwagę