Wrocław na trzeci weekend listopada – 14-16 listopada

Tym weekendem rządzi jazz, a dokładnie – Jazztopad! Kto zna się na rzeczy, nie ma prawa tego przegapić. Ci natomiast, którzy nie zbiorą się do niedzieli, by zajrzeć do Muzeum Architektury, prac Dalego, Picassa i Goi już tam nie zobaczą – to ostatni dzień Tauromachii! Poza tym przez trzy wolne dni mamy prawdziwy wysyp imprez dla weekendowiczów w każdym wieku. Siadajcie, planujcie i bawcie się dobrze. Nawet do białego rana... w 15 wrocławskich klubach naraz. Warto pamiętać, że w niedzielę wybory.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Sobota, 15 listopada 2014r.

 

Dzień otwarty z fitnessem

Dzień otwarty z fitnessem

Centrum Spartan, ul. Lubińska 53

Bezpłatne konsultacje i porady trenerskie, degustacje zdrowej żywności i udział w zajęciach fintess, to  tylko część atrakcji „Dnia otwartego z fitnessem”, który w sobotę odbędzie się w Centrum Spartan przy ul. Lubińskiej 53. Więcej o imprezie.

 

Wystawa „Mistrzowie światła. Witraże i obrazy malowane pod szkłem”

Wystawa „Mistrzowie światła. Witraże i obrazy malowane pod szkłem”

Muzeum Narodowe, u. Powstańców Warszawy 5, sob-ndz.: 10.00-17.00. Ceny biletów na http://www.mnwr.art.pl/

Leżały przez lata w skrzyniach w muzealnych  magazynach - zniszczone, potłuczone i uszkodzone. Blisko 90 witraży, które w ubiegłym roku przeszły konserwację, można oglądać od 5 listopada do 4 stycznia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. To pierwsza pełna prezentacja witraży z kolekcji muzeum.

 

Tauromachia - ostatnia szansa

Tauromachia - ostatnia szansa

Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 10.00-20.00

Tylko do 16 listopada w Muzeum Architektury można oglądać prace trzech wielkich mistrzów hiszpańskich na wystawie „Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków”. Warto skorzystać z promocji – rodzinnych weekendów. Dokładny cennik znajdziecie tutaj.

 

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

godz. 10.00-11.30, MultiCentrum, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Dla dzieci od szóstego roku życia z rodzicami, dziadkami lub innymi opiekunami
Podczas zajęć: wspólne rodzinne budowanie fantazyjnych konstrukcji z klocków K?NEX, praca przed komputerami przy wykorzystaniu programów graficznych oraz edukacyjnych stron www.

Za opiekę nad dziećmi podczas zajęć odpowiadają rodzice lub inni opiekunowie. Rodzice biorą w warsztatach czynny udział!

Organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

 

Warsztaty W Krainie Wulkanów w Klubie Małego Naukowca

Warsztaty W Krainie Wulkanów w Klubie Małego Naukowca

godz. 10.00, Centrum Edukacyjnym Technoludek , ul. Duńska 9, budynek DELTA Wrocławskiego Parku Technologicznego

Są to pierwsze zajęcia cyklu Klub Małego Naukowca. Koszt zajęć to 1h/20zł od dziecka. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest wulkan, dlaczego lawa wulkaniczna jest czerwona i co oznacza słowo erupcja. Wykorzystując reakcje chemiczne doprowadzą do efektownego i kolorowego wybuchu.

 

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w judo

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w judo

Hala Orbita, godz. 10.00, wstęp wolny

18. zawodników i zawodniczek znalazło się w reprezentacji Polski na rozpoczynające się w piątek we Wrocławiu mistrzostwa Europy do lat 23. Zawody, które będą rozgrywane w Hali Orbita, potrwają do niedzieli, a wstęp na nie będzie bezpłatny. Więcej o mistrzostwach.

 

Filmowe poranki Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Bill

Filmowe poranki Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Bill

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa to wyjątkowa animacja. Nie tylko ze względu na warstwę wizualną, ale i na temat dotyczący problemów w życiu dziecka i oswojeniu się z informacją o odejściu kogoś bliskiego. Film wielokrotnie nagradzany na festiwalach dla dzieci w niezwykły i dostosowany do wieku małych widzów sposób porusza tematy trudne, ale i niezwykle istotne.Filmowe poranki Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa.

Dla dzieci od 6 lat.

 

Targi gier komputerowych Hall of Games 2014

Targi gier komputerowych Hall of Games 2014

piątek/niedziela godz. 10.00-18.00, sobota godz. 10.00-20.00, Hala Stulecia, bilety od 8 zł

W jednym miejscu spotkają się najwięksi producenci, wydawcy oraz dystrybutorzy gier wideo i oprogramowania. Na imprezie nie zabraknie nowinek technologicznych, sprzętu i akcesoriów gamingowych. Dodatkową atrakcją będą panele dyskusyjne z ludźmi z branży gier, turnieje e-sportowę (m.in. League of Legends), konkursy oraz jeden z największych zlotów fanów gier planszowych w Polsce.

Więcej czytaj tutaj.

 

Festiwal samochodowych nowości

Festiwal samochodowych nowości

do 23 listopada, Galeria Dominikańska

Gwiazdą imprezy będzie „sportowy samochód przyszłości” BMW I8. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć również najnowsze premiery 2014 roku m.in.: Citroena Cactus, Nissana Pulsar, Nissana X Trail, Jeepa Renegade, Volkswagena Up Cross, najnowszego Peugeota 508, Volkswagena New Beetle R Line czy Fiata Freemont Cross.

Dodatkowo dla wszystkich fanów motoryzacji przygotowano również specjalne fotograficzne wystawy tematyczne: 50 Kultowych Motocykli oraz wystawę samochodów sportowych WRC.

 

Zbiórka krwi z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Drogowych

Zbiórka krwi z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Drogowych

godz. 7.30-12.00, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, ul. Czerwonego Krzyża 5

W te dni zbiórka krwi dedykowana jest ofiarom wypadków drogowych. Krwiodawcy na hasło "dla ofiar wypadków" otrzymają prezent niespodziankę od organizatorów. Ponadto na terenie obiektu odbędą się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, których znajomość tak często przyczynia się do ratowania życia poszkodowanym.

 

Turniej Gier Podwójnych Grand Prix Matchpoint

Turniej Gier Podwójnych Grand Prix Matchpoint

godz. 9.00, Matchpoint, Ślęza k/Wrocławia, zapisy do 14 listopada

Otwarty, amatorski turniej badmintona gier deblowych. Od 9.00 rozpoczęcie gier mikstowych. Od 11.00 rozpoczęcie gier podwójnych

Kategorie gier:

 • deble kobiet
 • deble mężczyzn
 • gry mieszane

Wpisowe: -30zł /os/kat - 60 zł od pary. Termin zamknięcia zgłoszeń: 14.11.2014 godz. 10.00 Zgłoszenia na adres: badminton@matchpoint.com.pl lub m.muszynska@matchpoint.com.pl, tel. kom: 609 999 720 lub 500 482 942

Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego od firmy Yonex, dyplomów i pucharów a dla wszystkich uczestników bufet kawowy od restauracji Aroma.

 

V edycja Przeglądu Piosenki Filmowej i Musicalowej w Animie

V edycja Przeglądu Piosenki Filmowej i Musicalowej w Animie

godz. 9.00, Anima, ul. Pilczycka 47

We Wrocławskim Klubie Anima po raz piąty rusza Przegląd Piosenki Filmowej i Musicalowej. Celem jest rozpropagowanie piosenek z filmów i musicali, a przy okazji wyłowienie nowych talentów.  Na scenie nastolatki i młodzi artyści, w jury m.in. aktorka i piosenkarka Magdalena Kumorek. Do konkursu zakwalifikowało się ok. 80 wykonawców   w wieku od 13 lat do 26 lat.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela

Tematy i harmonogram wycieczek:

 • Zwiedzanie Starówki - sobota, godz. 9.00-12.00
 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. 

 

Spotkania z baśniami hinduskimi

Spotkania z baśniami hinduskimi

CK Zamek, pl. Świętojański 1, o godz. 11.00 i 12.30. Wstęp na wydarzenie kosztuje 5 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona

Baśnie opowiadamy wspólnie, dzieci dodają coś od siebie. Rozmawiamy i słuchamy, a także wspólnie wiosłujemy na krańce świata, zrywamy liany, czy zostajemy porwani przez nurt Gangesu. Całość pozostaje spójną przygodą, gdzie głos bajarza i brzmienie instrumentów pomagają zatracić się w zupełnie innej krainie. Na końcu nastąpi prezentacja instrumentów. Chętni będą mogli na nich zagrać pod opieką prowadzących z grupy Baśnie Właśnie. 

 

Dzień Zdrowego Przedszkolaka

Dzień Zdrowego Przedszkolaka

Publiczne Przedszkole Magellan, u. Marca Polo 21 (Swojczyce), godz. 11.00-16.00, bezpłatnie

Familijny Wrocław zaprasza na Dzień Zdrowego Przedszkolaka, podczas którego rodzice będą mieli okazję przebadać profilaktycznie swoje pociechy (obecność zapowiedzieli m.in. okulista, chiropraktyk, fizjoterapeuci), skonsultować się ze specjalistami (na pytania dotyczące reagowania w sytuacjach zagrożenia życia dziecka będą odpowiadać ratownicy medyczni; będzie można także porozmawiać z psychologiem i logopedą). Dla dzieci przygotowane zostały gry i zabawy. Wszystkie badania i konsultacje oraz atrakcje dla dzieci są bezpłatne. 

 

IV edycja Bitwy na Taniec w Magnolia Park

IV edycja Bitwy na Taniec w Magnolia Park

Magnolia Park, ul. Legnicka 58, wstęp wolny

Zawody Street Dance All Styles, konkursy Breakdance, pokazy beat box i warsztaty dla publiczności. Tak w skrócie zapowiada się IV edycja Bitwy na Taniec w Magnolia Park. Eliminacje do zawodów w sobotę i niedzielę potrwają w godz. 11.00-14.00. Finały we wszystkich kategoriach zaplanowano na godz. 16.00. Wtedy pozanamy zdobywców Pucharu Magnolia Park. Prócz podziwiania potyczek tancerzy, uczestnicy Bitwy na Taniec i klienci Magnolia Park wysłuchają popisów wokalistów beat box, a także nauczą się podstaw tańca pod okiem instruktorów. Przewidziano również konkursy oraz zabawy dla publiczności, m.in. z udziałem instruktorów z centrum Pure Jatomi Fitness, którego otwarcie zaplanowano na styczeń 2015 roku.

 

IVDolnośląskie Jesienne Warsztaty Craftowe

IV Dolnośląskie Jesienne Warsztaty Craftowe

piątek-niedziela, godz. 10.00-20.00, Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28 (Popowice)

W ofercie jest wiele warsztatów: z robienia kartek okolicznościowych, scrapbookingu, albumów, szycia toreb i maskotek, techniki pergaminowej, decoupage, biżuterii: bransoletki na kilka sposobów, kolczyki, biżuterii sutaszowej, haftu wstążeczkowy i wiele innych.
W trakcie imprezy odbędą się darmowe pokazy, będzie można zrobić zakupy w sklepach związanych z rękodziełem (w wyznaczonych godzinach) i skorzystać z na miejscu z materiałów oferowanych przez sklepy, a swoją pracę zabrać do domu (tzw. make and take).
Ceny warsztatów i program na stronie internetowej.

 

Bieg o Puchar rektora Politechniki Wrocławskiej

Bieg o Puchar rektora Politechniki Wrocławskiej

Pergola przy Hali Stulecia, godz. 11.00

W sobotę na Pergoli przy Hali Stulecia odbędzie się bieg o puchar rektora Politechniki Wrocławskiej. Bieg główny rozpocznie się o godz. 11.00, ale imprezy towarzyszące - sztafetę międzywydziałową i sztafetę zespołu szkół akademickich - zaplanowano już od godz. 9.30.

 

25. Mały Maraton Złotnicki

25. Mały Maraton Złotnicki

Park Złotnicki, ul. Złotnicka, godz. 11.00

W sobotę w parku Złotnickim odbędzie się 25. Mały Maraton Złotnicki. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 od biegów dla dzieci i młodzieży, a start biegu głównego zaplanowano na godz. 14.00.

 

1. Półmaraton Zalewu Mietkowskiego

1. Półmaraton Zalewu Mietkowskiego

Ośrodek Sportów Wodnych w Borzygniewie, ul. Sportowa 4, godz. 11.00

W sobotę odbędzie się 1. Półmaraton Zalewu Mietkowskiego. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 21 km. Trasa biegnie wokół Zalewu Mietkowskiego, a na jej pokonanie zawodnicy będą mieli 3 godziny.

 

Gra karciana Bang!i jej Wielki Turniej

Gra karciana Bang!i jej Wielki Turniej

godz. 11.00-15.00, Mediateka, Pl. Teatralny 5, wstęp wolny

W Mediatece dostępna jest obsypana nagrodami gra karciana – Bang!”
Poznaj bohaterów Dzikiego Zachodu, wciel się w rolę bandyty lub szeryfa, gotowego oddać życie za prawo, a w sobotę zmierz się w Mediatece w Wielkim Turnieju Gry Bang.

Restaurant Day na Trakcie Kupieckim

Restaurant Day na Trakcie Kupieckim

u. Wita Stwosza 15a, godz. 12.00-17.00, wstęp wolny

Restaurant Day, kolejna odsłona międzynarodowego święta jednodniowych restauratorów, we Wrocławiu zainicjowana w 2012 przez blogerów z portalu www.jedzeniedoreczy.pl, skupi się tym razem w sercu Wrocławia, na Trakcie Kupieckim przy ul. Wita Stwosza 15a. 
15 listopada gotować będą między innymi: Wege Wikt, Recta Food&Living, Cafe Dygresja, Sezon Smaku, Inspirujące K'Uli'naria. Kuchnia W Pięciu Smakach, Inyama, Chwastożercy, Substancje Żrące i Dr Jacob. Do spróbowania także lokalne produkty, występ DJ-a oraz projekcje filmowe.

 

Listopad w Konturach Kultury

Listopad w Konturach Kultury

sobota-niedziela, KONTURY KULTURY - Strefa Edukacji Twórczej, ul. Jagiellończyka 10a

Już w najbliższy weekend kolejne wydarzenia kulturalne w Konturach Kultury.

sobota: Muzyczne Kontury

 • 18.00-19.00 – występy muzyczne Konturowych zespołów połączonych z multimedialną animacją - VJ'ing
 • 19.00-19.30 – występy taneczne połączonych z VJ'ingiem
 • 19.30-20.00 – pokaz animacji multimedialnych VJ'ingu połączonych z DJ'ingiem

 

Targi Turystyczne „Zimowy Dolny Śląsk”

Targi Turystyczne „Zimowy Dolny Śląsk”

Pasaż Grunwaldzki, godz. 12.00-17.00, wstęp bezpłatny

Gdzie na Dolnym Śląsku można pojeździć na nartach, co warto zwiedzić podczas weekendowego wyjazdu za miasto i jakie zimowe atrakcje czekają na nas w tym sezonie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas Targów Turystycznych „Zimowy Dolny Śląsk”, które 15 listopada odbędą się w Pasażu Grunwaldzkim.

 

NoLimits Inline Jam - zawody w jeździe agresywnej na rolkach

NoLimits Inline Jam - zawody w jeździe agresywnej na rolkach

godz. 11.00-20.00, Skatepark "Zajezdnia" ul. Legnicka 65, wpisowe dla zawodników: Junior - 10 zł, Open - 15 zł, Pro - 20 zł

Będzie to jedno z największych tego typu imprez w zachodniej części Polski, na której zaprezentują się polskie gwiazdy sportów rolkowych i zawodnicy z całego kraju. Wydarzenie zakończy ceremonia rozdania nagród po godzinie 20:00. Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach: Junior, Amatorzy, Zawodowcy. Przewidziane jest również kilka sportowych atrakcji - pokazy oraz warsztaty sportowe: Capoeira, Roller Derby, Football amerykański, Ju-Jitsu, HipHop Dance. Dla wszystkich uczestników eventu zorganizowane zostanie afterparty w klubie Turbulencja. Szczegóły: na www.nolimits.wroc.pl

Przewidywane plan imprezy jest następujący:
10.00-12.00: zapisy na zawody
12.00-13.00: rozgrzewka startujących
13.00-14.00: eliminacje w kategorii Junior do 16 lat
14.00-14.15: rozgrzewka w kategorii Open powyżej 16 lat
14.15-15.45: eliminacje w kategorii Open
15.45-16.00: rozgrzewka w kategorii Pro
16.00-17.00: eliminacje w kategorii Pro
17.00-17.30: pokazy
17.30-18.00: rozgrzewka przed finałami
18.00-18.30: finał kategorii Junior
18.30-19.00: finał kategorii Open
19.00-19.30: finał kategorii Pro
20.00: ceremonia rozdania nagród
*Plan godzinowy może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników

 

Warsztaty rodzinne: „Odkryj tajemnice starożytnego Peru”

Warsztaty rodzinne: „Odkryj tajemnice starożytnego Peru”

Muzeum Archeologiczne w Arsenale Miejskim, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 12.00. Zaproszenia 5 zł w kasie muzeum

Czy kraina El Dorado istniała naprawdę? Co oznaczają tajemnicze rysunki z pustyni Nazca? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź na warsztatach rodzinnych, odbywających się na wystawie „Ludy strefy Andów”. W części warsztatowej uczestnicy spróbują stworzyć dzieła na miarę „starożytnych Peruwiańczyków”. Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat, trwają ok. 90 minut. Informacje pod nr. tel.: 71 347 16 96 wew. 332. Liczba miejsc ograniczona.

 

Warsztaty projektowania gier oraz grywalny Earthcore - Tequila Games na Hall of Games

Warsztaty projektowania gier oraz grywalny Earthcore - Tequila Games na Hall of Games

godz. 15.00, Sala Audytoryjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego

Wrocławskie studio Tequila Games przygotowało niezwykłe atrakcje dla wszystkich odwiedzających targi Hall of Games w Hali Stulecia.

Tequila Games zaprasza wszystkich zainteresowanych procesem powstawania gier na specjalne warsztaty podczas targów Hall of Games. Sesję „Projektowanie gier: od pomysłu do premiery” poprowadzi Michał Oracz, jeden z najbardziej znanych polskich twórców gier planszowych i RPG, autor takich hitów jak Neuroshima Hex oraz Tezeusz, który wraz z Tequila Games współtworzy cyfrową karciankę Earthcore: Shattered Elements.

 

MAREK GRECHUTA WE WSPOMNIENIACH ŻONY Spotkanie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem

MAREK GRECHUTA WE WSPOMNIENIACH ŻONY

godz. 15.00, Biblioteka Niemiecka, Rynek 58, sala konferencyjna, III piętro, wstęp wolny

Spotkanie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem

Spotkanie z autorami książki „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty" będzie połączone z pokazem zdjęć, filmu oraz okraszone muzyką Marka Grechuty. Wszystkich fanów znakomitego pieśniarza, a jest ich do dziś niemało, serdecznie zapraszamy.

 

„Czarodziejski flet” - premiera w Teatrze Lalek

„Czarodziejski flet” - premiera w Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, Bilety: indywidualny 25 zł, grupowy (grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli) 20 zł

„Czarodziejski flet” we Wrocławskim Teatrze Lalek nie jest operą – to muzyczny spektakl przeznaczony dla dzieci: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zákosteleckỳ'ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. Przedstawienie, którego następne terminy to: 16-23.11 i 3-10.12, dla młodego widza jest doskonałym początkiem przygody z muzyką klasyczną.

 

„Mąż i żona” – spektakl Teatru Fanum

„Mąż i żona” – spektakl Teatru Fanum

ToTu, ul. Hubska 6, godz. 17.00. Bilety normalne 15 zł, grupowe 10 zł

Czas na klasyczną komedię traktująca o pogmatwanych relacjach i romansach damsko-męskich. Jeden dom, jedno małżeństwo, a komplikacji co nie miara! Żona z mężem, mąż ze służącą, żona z przyjacielem rodziny, a on także z wymienioną już służącą. Każdy z każdym, wszyscy ze wszystkimi – brawurowy tekst pisany wierszem w zaskakującej łóżkowej realizacji. 

 

Pokaz fajerwerków na wystawie dinozaurów

Pokaz fajerwerków na wystawie dinozaurów

E.Leclerc, ul. Zakładowa, godz. 18.00, wstęp wolny

Na wystawę ruchomych dinozaurów naturalnych rozmiarów, pokaz sztucznych ogni i inne atrakcje zaprasza zwłaszcza najmłodszych z okazji swoich 15. urodzin sklep E.Leclerc przy ul. Zakładowej. Dla dorosłych będzie też atrakcyjna oferta promocyjna. Finałową atrakcją 15-lecia będzie natomiast pokaz sztucznych ogni, zorganizowany dla wszystkich klientów i sympatyków sklepu.

 

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Kopki \" data-mce-src=

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Kopki "Operacja-Orędzie"

godz. 19.00, dawny teatr „Kalambur”, ul. Kuźnicza 29a, wstęp wolny, llość miejsc ograniczona

W 49. rocznicę orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich Ośrodek Pamięć i Przyszłość zaprasza na poruszający spektakl w reżyserii Krzysztofa Kopki „Operacja-Orędzie”, który odsłania kulisy powstania listu ze słynnymi słowami „Wybaczamy i prosimy o wybaczenie”. 

Dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

 

 

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, bilety w kasie kina

W tegorocznym programie znajdują się między innymi dwa filmy z pokazów konkursowych na Berlinale 2014: „Droga krzyżowa” (Kreuzweg) w reżyserii Dietricha Brüggemanna, nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz oraz „Między światami” (Zwischen Welten) w reżyserii Feo Aladag. 
W programie:
15.11, sobota, godz. 19.00, Opuścić Marrakesz (Exit Marrakech) reż. Caroline Link, Niemcy 2013, 122'
16.11, niedziela, godz. 19.00, Rodzice (Eltern) reż. Robert Thalheim, Niemcy 2013, 99'

 

Taneczne soboty w Zamku \" data-mce-src=

Taneczne soboty w Zamku "TANGO"

Centrum Kultury Zamek w Leśnicy, pl. Świętojański 1, godz. 19.00

W programie wieczoru znajdą się: warsztaty taneczne, pokazy profesjonalnych par tanecznych oraz dancing.

Bilety: 35 zł/1 os., 70 zł/para, 120 zł/4 os., 160 zł/6 os. 
Wszyscy uczestnicy mają zarezerwowane miejsca przy stolikach 2-, 4- lub 6-osobowych
Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja: biuro@kt-extra.pl lub 604 117 504.

 

Erik Friedlander – PREMIERA

Erik Friedlander – PREMIERA

Filharmonia Wrocławska, ul. J. Piłsudskiego 19, godz. 20.00. Bilety: I strefa 60 zł, II strefa 40 zł, VIP 80 zł, wejściówki dla uczniów i studentów szkół i uczelni muzycznych 15 zł

Obdarzony nieograniczoną wyobraźnią kompozytor i improwizator Erik Friedlander zasługuje na miano jednego z najbardziej wszechstronnych wiolonczelistów poruszających się we współczesnym świecie dźwięków wszelakich, które stanowią ilustracje do performensów i projektów multimedialnych.

 

Koncert zespołów: Labirytm & D\'Dorsh & Instytut

Koncert zespołów: Labirytm & D'Dorsh & Instytut

godz. 20.00, Klub Łykend, Podwale 37/38, wstęp: 10zł

LABIRYTM (Milicz)

Kiedy Funk poznał Hip Hop (albo odwrotnie) zrodził się rytm Labi powszechnie zwany LabiRYTMem. Formacja ma na swoim koncie liczne koncerty w całej Polsce, a także występy na przeglądach, na których niejednokrotnie zajmowała czołowe miejsca.

Instytut (Wrocław)

Alternatywa niepozbawiona efektownych melodii. Rockowy żywioł ujęty w zgrabne, piosenkowe ramy. Gitarowa ofensywa pod ramię z delikatnymi balladami.
Zespół tworzy utwory, które opowiadają własne historie, czasem autentyczne, a czasem symboliczne.

D'Dorsh Olsztyn

D’Dorsh powstał w 2008 roku jako zespół coverowy. Po dwóch latach rozpoczął autorską twórczość i istnieje nieprzerwanie, zmieniając dwa razy perkusistę i raz basistę.

 

„Kopciuch” – spektakl Teatru Fanum

„Kopciuch” – spektakl Teatru Fanum

ToTu, ul. Hubska 6, godz. 20.00. Bilety normalne 15 zł, grupowe 10 zł

Ten scenariusz nie jest fikcją literacką. To prawdziwe historie młodych dziewczyn osadzonych w zakładzie poprawczym. Historie szokujące, emocjonalne i niezwykle trudne. Historie nastolatek, które w swoim krótkim życiu poznały już zbrodnie, seks i narkotyki. Historie dziewczyn wykolejonych i potrzaskanych przez życie.

 

PORTRETY WIŚNIOWEGO SADU w Teatrze Pieśń Kozła

PORTRETY WIŚNIOWEGO SADU w Teatrze Pieśń Kozła

piątek-niedziela, godz. 20.00, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1

Spektakl „Portrety Wiśniowego sadu” w reżyserii Grzegorza Brala i muzycznej interpretacji Guya Pearsona i Macieja Rychłego to opowieść o „raju utraconym”.
Tytułowy roztrwoniony Wiśniowy sad z dramatu Czechowa, symbol unicestwionych wartości, poetycko mitologizuje się w pamięci. We wspomnieniach dawny świat przeistacza się w nieosiągalną doskonałość. Reżyser snuje historię bohaterów za pomocą gestów, ruchu, tańca, na pierwszym planie pozostaje jednak zawsze muzyka. Kreuje relacje, definiuje zdarzenia i bohaterów, tworząc w połączeniu z liryką Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej wyszukane „poematy muzyczne”.

Obsada aktorska: Anu Almagro, Dimitris Varkas, Emma Bonnici, Henry McGrath, Julianna Blodgood, Katarzyna Janekowicz, Katarzyna Timingeriu, Łukasz Wójcik, Paolo Garghentino, Rafał Habel.

 

Firlej Noise Beat w klubie Firlej

Firlej Noise Beat w klubie Firlej

godz. 21.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety od 30 zł

Wystąpią Acidolido, Hesed, Pure Underground, Lechu, Amok i Święty.

Otwarcie nowego sezonu w Firleju, to jak zawsze nowe wyzwania i nowe pomysły na promowanie nieszablonowej, świeżej i ambitnej muzyki. Tym razem, oprócz prezentowanych rok rocznie brzmień gitarowych, klub otwiera się na całą gamę unikatowych i pasjonujących dźwięków spod znaku elektroniki.

 

Niedziela, 16 listopada 2014r.

 

Mistrzostwa Wrocławia w tańcu towarzyskim

Mistrzostwa Wrocławia w tańcu towarzyskim

Hala sportowa przy ul. Chełmońskiego 43, godz. 9.30

Taneczny Klub Sportowy Stardance oraz Skawiński Dance Studio zapraszają na Otwarte Mistrzostwa Wrocławia, Grand Prix Polski amatorów oraz Dolnośląskie Grand Prix w tańcu towarzyskim. Zawody odbędą się 16 listopada w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego 43. Więcej o zawodach.

 

Tauromachia - ostatnia szansa

Tauromachia - ostatnia dzień wystawy

Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 10.00-20.00

Tylko do 16 listopada w Muzeum Architektury można oglądać prace trzech wielkich mistrzów hiszpańskich na wystawie „Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków”. Warto skorzystać z promocji – rodzinnych weekendów. Dokładny cennik znajdziecie tutaj.

 

Jazz morning Kids!, czyli jazztopadowe poranki w Kinie Nowe Horyzonty

Jazz morning Kids!, czyli jazztopadowe poranki w Kinie Nowe Horyzonty

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety dzieci - 12 zł, dorośli - 15 zł

Halo, halo! Tu Ptasie radio, radijo, dijo, ijo, ijo.! W programie: Przygody Bolka i Lolka. Kruk (9’32’’), Przygody myszki. Myszka i Sowa (9’47’’), Reksio i drozd (9’), Pomysłowy Dobromir. Budzik (10’), Przygody myszki. Myszka i mucha. (9’)

Muzycy: Mateusz Rybicki (klarnet) i Zbigniew Kozera (kontrabas). Warsztaty poprowadzi Magdalena Grobelna, Dźwięki z odzysku

 

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w judo

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w judo

Hala Orbita, godz. 10.00, wstęp wolny

18. zawodników i zawodniczek znalazło się w reprezentacji Polski na rozpoczynające się w piątek we Wrocławiu mistrzostwa Europy do lat 23. Zawody, które będą rozgrywane w Hali Orbita, potrwają do niedzieli, a wstęp na nie będzie bezpłatny. Więcej o mistrzostwach.

 

Targi gier komputerowych Hall of Games 2014

Targi gier komputerowych Hall of Games 2014

niedziela godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety od 8 zł

W jednym miejscu spotkają się najwięksi producenci, wydawcy oraz dystrybutorzy gier wideo i oprogramowania. Na imprezie nie zabraknie nowinek technologicznych, sprzętu i akcesoriów gamingowych. Dodatkową atrakcją będą panele dyskusyjne z ludźmi z branży gier, turnieje e-sportowę (m.in. League of Legends), konkursy oraz jeden z największych zlotów fanów gier planszowych w Polsce.

Więcej czytaj tutaj.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela

Tematy i harmonogram wycieczek:

 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. 

 

Moda na Nadodrzu

Moda na Nadodrzu

Infopunkt, ul. Łokietka 5, godz. 11.00-19.00, wstęp wolny

„Moda Na Nadodrzu” to nowe cykliczne wydarzenie modowe na Nadodrzu. Zaprezentuje się wielu wrocławskich twórców i projektantów ubrań, biżuterii i dodatków. Targi będą połączone z warsztatami i pokazami.

 

IV edycja Bitwy na Taniec w Magnolia Park

IV edycja Bitwy na Taniec w Magnolia Park

Magnolia Park, ul. Legnicka 58, wstęp wolny

Zawody Street Dance All Styles, konkursy Breakdance, pokazy beat box i warsztaty dla publiczności. Tak w skrócie zapowiada się IV edycja Bitwy na Taniec w Magnolia Park. Eliminacje do zawodów w sobotę i niedzielę potrwają w godz. 11.00-14.00. Finały we wszystkich kategoriach zaplanowano na godz. 16.00. Wtedy pozanamy zdobywców Pucharu Magnolia Park. Prócz podziwiania potyczek tancerzy, uczestnicy Bitwy na Taniec i klienci Magnolia Park wysłuchają popisów wokalistów beat box, a także nauczą się podstaw tańca pod okiem instruktorów. Przewidziano również konkursy oraz zabawy dla publiczności, m.in. z udziałem instruktorów z centrum Pure Jatomi Fitness, którego otwarcie zaplanowano na styczeń 2015 roku.

 

IVDolnośląskie Jesienne Warsztaty Craftowe

IV Dolnośląskie Jesienne Warsztaty Craftowe

od godz. 10.00, Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28 (Popowice)

W ofercie jest wiele warsztatów: z robienia kartek okolicznościowych, scrapbookingu, albumów, szycia toreb i maskotek, techniki pergaminowej, decoupage, biżuterii: bransoletki na kilka sposobów, kolczyki, biżuterii sutaszowej, haftu wstążeczkowy i wiele innych.
W trakcie imprezy odbędą się darmowe pokazy, będzie można zrobić zakupy w sklepach związanych z rękodziełem (w wyznaczonych godzinach) i skorzystać z na miejscu z materiałów oferowanych przez sklepy, a swoją pracę zabrać do domu (tzw. make and take). Ceny warsztatów i program na stronie internetowej.

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.15, ul. Włodkowica 19

Kasia Janekowicz zabierze je w świat wyobraźni. Rodzice w tym czasie będą mogli oddać się słodkiej zadumie nad filiżanka najlepszej gorącej czekolady. Udział w zajęciach jest bezpłatny, na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

Listopad w Konturach Kultury

Listopad w Konturach Kultury

sobota-niedziela, KONTURY KULTURY - Strefa Edukacji Twórczej, ul. Jagiellończyka 10a

Już w najbliższy weekend kolejne wydarzenia kulturalne w Konturach Kultury.

niedziela: Literackie Kontury:

 • 12.00-14.00 – warsztaty ilustratorskie dla dzieci
 • 14.00-17.00 – warsztaty komiksu i rozstrzygnięcie konkurs na komiks o Nadodrzu – otwarcie wystawy, wręczenie nagród oraz warsztaty z gościem specjalnym - Agatą Wawryniuk
 • 17.00-19.00 – warsztaty dziennikarskie dla dorosłych poprowadzi stały uczestnik naszych warsztatów fotograficznych - Krzysztof Gietke

 

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

godz. 12.00, plac Solny

Koncert otwierający wystawę z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

 

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe - Na tropie przygody

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe - Na tropie przygody

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Świat jest pełen tajemnic, wystarczy tylko uważnie rozejrzeć się dokoła albo znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. A gdy natkniemy się na tajemnicę i próbujemy ją rozwikłać, przygoda gotowa! Podczas najbliższego Niedzielnego Poranka Filmowego każdy będzie mógł zostać detektywem, rozwikłać kilka nietypowych spraw i poczuć dreszczyk emocji. Program: W starym dworze, reż. Bogdan Nowicki, Podziemny skarbiec, reż. Alina Maliszewska, Szkic na serwetce, reż. Krzysztof Dębowski, Mexico-Express, reż. Stefan Szwakopf

 

Przedstawienie pt. „Złota ryba”

Przedstawienie pt. „Złota ryba”

godz. 13.00, 15.00 oraz 17.00, Park Handlowy Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6, wstęp bezpłatny

O co warto prosić złotą rybkę i czy spełnienie zachcianek faktycznie przynosi szczęście? Przekonają się o tym wszystkie dzieci, które w niedzielę 16 listopada zasiądą przed sceną w Parku Handlowym Auchan Bielany. Podczas bezpłatnego spektaklu teatralnego maluchy wysłuchają pełnej magii opowieści wilka morskiego, który nie jedno już w życiu widział.

 

Rodzinne spotkania ze sztuką w Muzeum Współczesnym

Rodzinne spotkania ze sztuką w Muzeum Współczesnym

Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a, I piętro, godz. 13.30, wstęp wolny

W każdą niedzielę o godzinie 13.30 rodzice z dziećmi mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach rodzinnych. Warsztat składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni. Każdy warsztat poświęcony jest innemu zagadnieniu.

 

Sfilmowany spektakl teatralny NEXT-EX z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Sfilmowany spektakl teatralny NEXT-EX z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

godz. 14.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6, wstęp wolny. Wejściówki do odbioru w Dziale Programowym CKWZ

Sztuka Juliusza Machulskiego to współczesna opowieść oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego córki jedynaczki.

Ta niełatwa konfrontacja w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów. Ojciec rodziny poszukuje idealnego partnera dla swojej „królewny”. Żaden z przyprowadzanych przez nią chłopców nie jest w jego oczach odpowiednim kandydatem do jej ręki i dlatego każdy, prędzej czy później, staje się tytułowym „next-ex”. To podsuwa córce pewien pomysł... Przeprowadzona przez nią mistyfikacja ujawnia, jak zgubne mogą okazać się nadmierne ambicje. Decydująca musi być miłość, a nie zdanie innych.

W przedstawieniu zagrali Anna Seniuk, Małgorzata Zajączkowska, Julia Rosnowska oraz Jan Englert, Krzysztof Stelmaszyk i Jakub Firewicz.

 

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Azoty Puławy

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Azoty Puławy

Hala AWF Wrocław, godz. 15.00

W niedzielę, 16 listopada, piłkarze ręczni Śląska Wrocław zmierzą się z zespołem Azoty Puławy w meczu 9. kolejki ekstraklasy. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00.

 

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI

godz. 15.00, Teatr Polski, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Gabrieli Zapolskiej 3

Zespół swoje korzenie datuje na 1937, kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy: Pavlo Virski i Nikola Bolotov, założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Rozwój zespołu był bardzo dynamiczny, droga do światowej sławy była stosunkowo niedługa. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy oraz łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

 

Dzieci gotują, a rodzice głosują!

Dzieci gotują, a rodzice głosują!

godz. 15.00-16.00, Akademia Młodego Kucharza, ul. Inżynierska 49/lokal U28

Głównym punktem programu będzie Pani Dynia i to co można z niej pysznego przyrządzić. Każde dziecko samodzielnie wykona pyszne dyniowe babeczki, dowie się, jak zdrowa jest Pani Dynia, sprawdzi czy pestki dyni są smaczne oraz pozna ciekawostki kulinarne. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy warsztatów zasiądą do stołu, aby zjeść ze smakiem przyrządzone przez siebie smakołyki. Otrzymają też recepturę, aby móc przyrządzić taką dyniową potrawę w domu dla całej rodzinki.

Cena zajęć: 50 zł/dziecko/2 godziny lekcyjne zajęć W zajęciach może uczestniczyć tylko 12 dzieci, dlatego obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Decyduje kolejność zgłoszeń: 728 328 503 lub kontakt@akademiamlodegokucharza.pl Uwaga, dzieci biorą udział w zajęciach samodzielnie, bez udziału rodziców.

 

Muzyka, zabawa i szczytny cel

Muzyka, zabawa i szczytny cel

godz. 17.00, Przybij piątaka, ul. Purkyniego 1

Koncert hip-hopowy, aukcja na której można wylicytować coś dla siebie, a przy okazji szansa na pokazanie, że życzliwym warto być przez cały rok. Idea jest prosta: spotykamy się by posłuchać muzyki, napić piwa, a przy okazji zabrać coś do domu z aukcji. Po co aukcja? A po to, by młodzież na Nadodrzu mogła wyjść poza szare podwórka i szarą codzienność. Czasem wystarczy wyjść tylko do kina lub zoo. Co można wylicytować? Na pewno będzie saszeta od Torby, kawy i herbaty w Sielance, masaż, książka autorstwa Filipa Surowiaka i wiele innych. Będzie można posłuchać Sławka Ns i Kacpra z Nado Squad oraz Wombat Sound, które będzie odpowiedzialne za to by wszyscy tańczyli do białego rana. Aukcja na rzecz Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie "Trampolina".

 

 

Koncert „Syberyjski bard zaprasza” Evgen Malinovskiy

Koncert „Syberyjski bard zaprasza” Evgen Malinovskiy

Pieśniarze, ul Szewska 68 A, godz. 18.00, bilety 25 zł

Evgen Malinovskiy aktor filmowy i teatralny, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz. Pieśni, które wybiera do swojego repertuaru, słowami znamienitych rosyjskich bardów oddają jego własny światopogląd, mówią o najważniejszych, według niego, wartościach w życiu. Są to utwory m.in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma.
Od 1992 r. pieśniarz mieszka w Polsce. W 1993 r. po raz pierwszy zagrał w filmie „Opowieści weekendowe” w reż. Krzysztofa Zanussiego.

 

Koncert Moniki Kuszyńskiej

Koncert Moniki Kuszyńskiej

godz. 18.00, klub Firlej, ul. Grabiszyńskiej 56, bezpłatne wejściówki na stronie www.votum-sa.pl

Na 16. listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Po raz kolejny kancelaria odszkodowawcza VOTUM S.A. w ramach obchodów tego święta przygotowała wyjątkowe wydarzenie. Przy okazji tak refleksyjnego święta postanowiliśmy zaprosić do współpracy gwiazdę, dla której tematyka wypadków komunikacyjnych jest bardzo bliska. Zaraz po koncercie każdy z uczestników będzie miał niepowtarzalną okazję do spotkania i rozmowy z artystką.

 

Premiera: „Radio Armageddon. Transmisja”

Premiera: „Radio Armageddon. Transmisja”

Duża Scena Wrocławskiego Teatru Współczesnego, ul. Rzeźnicza 12, Duża Scena – normalny – 32 zł, ulgowy – 24 zł, na premierę - 50 zł

Trzy młode, wrocławskie zespoły rockowe wezmą udział w najnowszym spektaklu Teatru Współczesnego „Radio Armageddon. Transmisja”. Sztuka jest adaptacją powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem.
Historia dzieje się w Polsce, choć tak naprawdę nie mogłaby się tu zdarzyć. Czworo licealistów urodzonych w 1984 roku zakłada zespół Radio Armageddon. Zdobywają olbrzymią popularność wśród rówieśników i prowokują zamieszki przeciw systemowi, w którym wszystko jest do kupienia. Znika lider kapeli – Cyprian. Co się z nim stało, czy żyje, czy się znajdzie? Wersja sceniczna ma być rodzajem dialogu z powieścią. Jej bohaterowie spotykają się na imprezie z okazji dziesięciolecia matury i przy pomocy tajemniczego narkotyku WSB-23 w psychonautycznym tripie wracają do najgorętszego czasu w swoim życiu.
Następne spektakle: 18, 19, 22, 23 listopada o godz. 19.15.

 

Koncert: Tabu i Heebie Jeebies (Czechy)

Koncert: Tabu i Heebie Jeebies (Czechy)

Wrocław, Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 19.00. Bilety: 20 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje, 25 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Koncert z okazji 25. rocznicy Festiwalu Niezależnej Kultury Czeskiej i Słowackiej, który odbył się w listopadzie 1989 r. we Wrocławiu i w opinii Vaclava Havla był uwerturą do aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji. 
Podczas koncertu zagrają: Tabu, śląski zespół stworzony w 2003 r., który zagrał prawie pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał trzy studyjne albumy. Muzyka zespołu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą; 
Heebie Jeebies powstał w 1993 r. w Hronovie. Ma na koncie sześć płyt i jest doskonale znany polskiej publiczności. Zagrał wiele koncertów klubowych i plenerowych w naszym kraju. 

 

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, bilety w kasie kina

W tegorocznym programie znajdują się między innymi dwa filmy z pokazów konkursowych na Berlinale 2014: „Droga krzyżowa” (Kreuzweg) w reżyserii Dietricha Brüggemanna, nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz oraz „Między światami” (Zwischen Welten) w reżyserii Feo Aladag. 
W programie:
16.11, niedziela, godz. 19.00, Rodzice (Eltern) reż. Robert Thalheim, Niemcy 2013, 99'

 

Mulatu Astatke

Mulatu Astatke

Filharmonia Wrocławska, ul. J. Piłsudskiego 19, godz. 20.00. Bilety: I strefa 90 zł, II strefa 70 zł, VIP 110 zł, wejściówki dla uczniów i studentów szkół i uczelni muzycznych 20 zł

Wydarzenie w ramach Jazztopadu. Wykonawcy: Mulatu Astatke – wibrafon, Wurlitzer piano, instrumenty perkusyjne, & STEPS AHEAD BAND: James Arben – saksofon, klarnet basowy, flet, Byron Wallen – trąbka, Ian Burdge – wiolonczela, Nick Ramm  – fortepian, keyboard, John Edwards – kontrabas, Richard Olatunde Baker – instrumenty perkusyjne, Tom Skinner – perkusja.

 

PORTRETY WIŚNIOWEGO SADU w Teatrze Pieśń Kozła

PORTRETY WIŚNIOWEGO SADU w Teatrze Pieśń Kozła

godz. 20.00, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1

Spektakl „Portrety Wiśniowego sadu” w reżyserii Grzegorza Brala i muzycznej interpretacji Guya Pearsona i Macieja Rychłego to opowieść o „raju utraconym”.
Tytułowy roztrwoniony Wiśniowy sad z dramatu Czechowa, symbol unicestwionych wartości, poetycko mitologizuje się w pamięci. We wspomnieniach dawny świat przeistacza się w nieosiągalną doskonałość. Reżyser snuje historię bohaterów za pomocą gestów, ruchu, tańca, na pierwszym planie pozostaje jednak zawsze muzyka. Kreuje relacje, definiuje zdarzenia i bohaterów, tworząc w połączeniu z liryką Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej wyszukane „poematy muzyczne”.

Obsada aktorska: Anu Almagro, Dimitris Varkas, Emma Bonnici, Henry McGrath, Julianna Blodgood, Katarzyna Janekowicz, Katarzyna Timingeriu, Łukasz Wójcik, Paolo Garghentino, Rafał Habel.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 19.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Zgłoś uwagę