Wrocław podbija turystycznie Warszawę

Przez trzy dni Wrocław prezentuje swoje atrakcje na targach turystycznych TT Warsaw oraz na „Zimowym Narodowym” w Warszawie.

  • fot. UM

  • fot. UM

  • fot. UM


Przez trzy dni (24–26 listopada br.) Wrocław prezentuje się podczas 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.  

Podczas TT Warsaw miasta i regiony promują swoje atrakcje turystyczne, przedstawiciele branży turystycznej mogą nawiązać kontakty handlowe i biznesowe, a zwiedzający mają okazję zapoznać się z ofertą biur podróży i touroperatorów i zdecydować się na urlop zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Wrocław zaplanował na swoim stoisku szereg atrakcji. We wspólnej prezentacji uczestniczą: The World Games, wrocławskie ZOO, Humanitarium, Hydropolis oraz przedstawiciele Europejskiej Stolicy Kultury. 

Przez te trzy dni przedstawione zostaną niektóre z dyscyplin sportowych TWG (treningi, wyścigi, pokazy, rozmowy z instruktorami i zawodnikami – wszystko na żywo), na stoisku będzie można uzyskać informacje oraz materiały dotyczące wrocławskich atrakcji, m.in. Afrykarium, Humanitarium, Hydropolis i ostatnich już wydarzeń związanych z ESK Wrocław 2016. Na stoisku nie zabraknie atrakcji, konkursów oraz materiałów promujących miasto i nowy serwis turystyczny visitwroclaw.eu  W piątek 25 listopada dziennikarzy zapraszamy na briefing, podczas którego prezes The World Games Marcin Przychodny i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej poinformują o podpisaniu porozumienia pomiędzy POT i TWG. Obecna będzie także dyrektor Targów, Urszula Potęga. Briefing prowadzi Kacper Cecota, rzecznik prasowy TWG. Wydarzenie odbędzie się na stoisku Wrocławia, będzie można więc porozmawiać również z przedstawicielami wszystkich prezentujących się instytucji.   

Wrocław na Zimowym Narodowym

To nie koniec  naszej obecności w stolicy. Przez dwa weekendy (26,27 listopada i 10,11 grudnia) każdy, kto odwiedzi lodowisko na Stadionie Narodowym, będzie mógł zapoznać się z ofertą turystyczną naszego regionu, w tym Wrocławia.  

To już 4. edycja Zimowego Miasteczka na Stadionie Narodowym w Warszawie. W ofercie dla zwiedzających są 3 lodowiska (5 tys. m2 lodu), najwyższa na świecie górka lodowa do zjeżdżania na pontonach wprost z trybun, tor do curlingu, podziemny skatepark, strefy: odpoczynku i restauracyjna. W ubiegłym roku przez trzy miesiące z atrakcji skorzystało ponad pół miliona osób. To doskonałe miejsce do prezentacji turystycznej miasta i regionu. 

Stoisko Dolnego Śląska, oprócz Wrocławia, wspierają przedstawiciele Szklarskiej Poręby, Karpacza, Stronia Śląskiego oraz Dusznik Zdroju. Podczas wydarzenia największe atrakcje turystyczne regionu zaprezentowane zostaną w technologii virtual reality. W czasie wirtualnego spaceru (360˚) zwiedzający będą mogli przeżyć m.in. lot szybowcem w kotlinie jeleniogórskiej, spływ pontonowy w Bardzie, spacerować po wrocławskim Rynku, wjechać kolejką na Kopę w Sudetach oraz odbyć przejażdżkę konną wokół Stawów Milickich. Promowane będą dolnośląskie ośrodki sportów zimowych, a do Wrocławia zaprosimy gości na ceremonię zamknięcia ESK 2016 i cykliczne wydarzenia kulturalne oraz na najważniejsze wydarzenie sportowe 2017 roku – The World Games 2017. Na stoisku Wrocławia zaprezentowana zostanie oferta najważniejszych atrakcji turystycznych, tj. Hydropolis, Afrykarium, Humanitarium, Muzeum „Pana Tadeusza”, Centrum Historii Zajezdnia, Narodowego Forum Muzyki, Pawilonu 4 Kopuł czy Kolejkowa.Zgłoś uwagę