Wrocław na pierwszy weekend października – 3-5.10

W ten weekend wśród propozycji m.in. rycerze i kaci, czyli średniowieczne klimaty na zamku w Leśnicy, zakończenie sezonu na Wyspie Słodowej. Kończy się również EkoJarmark przy ul. Szewskiej – ostatnie zakupy można zrobić tam w niedzielę. Jest coś dla ornitologów, dla wielbicieli zwierząt, melomanów, a także fanów boksu. Szczególy poniżej.


 

Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

 

Piątek, 3 października 2014r.

 

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

piątek-sobota, Kino Nowe Horyzonty, bilety 10 zł

Na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci zostanie pokazanych ponad 50 filmów krótko- i pełnometrażowych dla młodych widzów w wieku od 5 do 12 lat. Seanse filmów przeplatane są warsztatami plastycznymi i rozwojowymi dla dzieci i ich rodziców.

3 października, piątek

 • 10.00 zestaw filmów norweskich, od lat 7
 • 11.00 Przyjaciel na balkonie, od lat 7
 • 14.00 Tworzę dla dzieci – sukces czy porażka? (panel branżowy)

 

Jesienny Ekojarmark na Szewskiej

Jesienny EkoJarmark na Szewskiej

od godz. 10.00, ul. Szewska, przy kościele Marii Magdaleny

W ofercie żywność ekologiczna (sery zagrodowe, chleby z najróżniejszych mąk, zimnotłoczone oleje z lokalnych nasion, soki i przetwory z owoców, warzywa). Na miejscu znajdziemy również unikalne rzemiosło: ubiory z lnu, ceramikę użytkową i artystyczną oraz biżuterię. Do tego spotkani, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci

3 października, piątek

 • godz. 14.00-18.00 - otwarte warsztaty "Skąd pochodzą nasze ubrania?" – uczestnicy dowiedzą się skąd pochodzi odzież, ze zużytych ubrań powstaną obrazki i biżuteria

 

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL \" data-mce-src=

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "Pax et bonum per musicam"

godz. 10.00, Aula PWT, Wrocław - Ostrów Tumski, wstęp wolny

CHÓR CON PASSIONE, ZESPÓŁ SMYCZKOWY I SOLIŚCI Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2we Wrocławiu pod dyr. Diany Pradelli

ZESPÓŁ WOKALNY „RONDO”

Schola Gimnazjum Salezjańskiego, kierownictwo artystyczne Ewelina Dąbrowska

 

Wystawa biograficzna: „Jan Nowak-Jeziorański. 1914-2005”

Wystawa biograficzna: „Jan Nowak-Jeziorański. 1914-2005”

piątek-sobota, godz. 10.00-18.00, Kamienica Pod Złotym Słońcem, Rynek 6, bilety 5/2 zł

W stulecie urodzin, w Gabinecie Jana i Jadwigi Nowaków-Jeziorańskich, która będzie prezentacją życia, działalności i kolekcji Jana Nowaka-Jeziorańskiego, przekazanej Ossolineum. Zbiory zostaną pokazane z wykorzystaniem oryginalnych sprzętów, które znajdowały się w gabinecie Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Otwarcie: 2.10, godz. 13.00, czynna do 31 października - od wtorku do soboty

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Grafika z kolekcji Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich"

piątek-sobota, Ossolineum – Sale Pod Kopułą, ul. Szewska 37. Otwarcie: 2.10, godz. 11.00

Bogaty zbiór dzieł sztuki przekazany przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego Ossolineum, tworzą obrazy, miniatury, akwarele, rysunki oraz grafika. Prezentowanych będzie niemal 350 odbitek, w tym widoki i plany Warszawy, portrety ważnych dla historii kraju postaci czy ubiory.

Czynna do 13 grudnia, od wtorku do soboty - godz. 10.00-18.00, bilety: 5/2 zł (uprawnia także do obejrzenia wystawy w Kamienicy Pod Złotym Słońcem)

 

XIII Targi i wystawa zoologiczno-botaniczna ZOO-BOTANICA

XIII Targi i wystawa zoologiczno-botaniczna ZOO-BOTANICA

piątek - sobota godz. 10.00 - 18.00, niedziela 10.00 - 17.00, Hala Stulecia, bilety: normalny – 17 zł, ulgowy 12 zł

ZOO-BOTANICA gromadzi wystawców z branży zoologicznej i botanicznej. Obok wiodących polskich firm zoologicznych udział w targach wezmą również hodowcy, stowarzyszenia i fundacje. Piątek jest dniem branżowym w ramach, którego odbędzie się konkurs oraz panel biznesowy.

W programie wystawy akwarystyczne, terrarystyczne, gryzoni, fretek, świnek morskich, Festiwal Psa i Kota, konkurs stylizacji egzotycznej ZOOEXOTICA SHOW oraz cykl wykładów i spotkań ze specjalistami w dziedzinie zoologii i botaniki to stałe punkty programu targów. Na odwiedzających czekają również liczne warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

ISCM World Music Days Wrocław 2014: koncert i wystawa

ISCM World Music Days Wrocław 2014: koncert i wystawa

Galeria Awangarda, ul. Wita Stwosza 32

Dwa wydarzenia w ramach Festiwalu ISCM WORLD MUSIC DAYS WROCŁAW 2014:

Rafał Augustyn, „SPHAE.RA - Utwór cykliczny nr 3.2.” (prawykonanie) – muzyka w 24 częściach na elektronikę i solistów, działania na żywo (3-4 października): 

 • 12.00 I pokaz:  M. Kaziński – instrumenty ludowe oraz elektronika
 • 18.00 II pokaz: A. Wasik – instrumenty perkusyjne oraz elektronika
 • 24.00 III pokaz: J. Kuziela – śpiew alikwotowy oraz elektronika
 • 6.00 IV pokaz: E.Woleńska – flet oraz elektronika

Wystawa: 3 października od godz. 11.30 do 4 października do godz. 12.00; 5-7 października,  godz. 11.00-18.00

Wystawa prezentująca premierowy projekt multimedialny Wojciecha Pukocza, performans grupy tancerek: Marii Fekecz, Aleksandry Osowicz, Karoliny Brzęk oraz malarstwo Kaspera Minciela i prace multimedialne młodych wrocławskich artystek: Patrycji Sap, Anastazji Jarodzkiej, Klaudii Zawady. Więcej www.worldmusicdays2014.pl

 

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

godz. 15.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny
 • godz. 15.00 PANEL: OPOWIADANIA JULIO CORTÁZARA: Marta Jordan, Krzysztof Varga
 • godz. 17.00 FILM: ROZPACZ / DESPAIR, Rainer Fassbinder, po filmie rozmowa z udziałem Janusza Rudnickiego i Iana Pelczara
 • godz. 17.00 SPOTKANIE Z WIOLETTĄ GRZEGORZEWSKĄ /Księgarnia Hiszpańska
 • godz. 18.00 PREZENTACJE: Han Kang, Iban Zaldua, Marek Bieńczyk, Janusz Rudnicki, Wioletta Grzegorzewska, Krzysztof Varga, Halldór Armand Ásgeirsson, Stefan Sprenger
 • godz. 20. 00 FILM: OPOWIADANIE, Todd Solondz, po filmie rozmowa z udziałem Magdy Piekarskiej i Jakuba Żulczyka

 

NORDIC WALKING – bezpłatne spacery z kijkami

NORDIC WALKING – bezpłatne spacery z kijkami

godz. 16.00

UWAGA SENIORZY!

Wróciły zajęcia z nordic walking. Spotkania w każdy piątek o godz.16.00 (zbiórka przed lodowiskiem na ul. Spiskiej). Zajęcia  prowadzone są w Parku Południowym.

 

Koncert finałowy Otwartej Sceny

Koncert finałowy Otwartej Sceny

Wyspa Słodowa, godz. 16.00-22.00, wstęp wolny

Sześciu najlepszych wykonawców minionego sezonu ponownie wystąpi na Wyspie Słodowej! Podczas wielkiego finału Otwartej Sceny. Zagrają: Blind Cow, Evidence Based Medicine, SDC.Skrzydlaści, Głos Rozsądku, Scarecrow oraz Lifephobia.
Więcej informacji na wyspa.wroclaw.pl.

 

Festiwal Światowe Dni Muzyki – utwór Agaty Zubel

Festiwal Światowe Dni Muzyki – utwór Agaty Zubel

Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19, godz. 18.00, bilety: 25-40 zł

Na koncert warto pójść choćby z powodu utworu – to „Not I” Agaty Zubel (która będzie współwykonawcą), kompozycji wyróżnionej przyznawaną we Wrocławiu prestiżową nagrodą Polonica Nova podczas pierwszej edycji tego lauru. Agacie Zubel towarzyszyć będzie wybitny austriacki zespół muzyki współczesnej Klangforum Wien.

 
GITARA+ Amadeus Guitar Duo – Przez Wieki

GITARA+ Amadeus Guitar Duo – Przez Wieki

Centrum Kultury AGORA, ul.Serbska 5a, godz. 19.00, bilety: 35/25 zł (na www.tbox24.pl i przed koncertem)

Amadeus Guitar Duo to jeden z najwybitniejszych klasycznych duetów gitarowych światowej sławy, który tworzą Dale Kavanagh i Thomasa Kirchhoffa. Zarówno krytycy, jak i publiczność doceniają wyrazisty temperament, ogromną wrażliwość i kreatywność artystów. Natomiast w środowisku gitarowym artyści uchodzą za specjalistów w dziedzinie koncertów gitary z orkiestrą. W trakcie wrocławskiego koncertu zatytułowanego „Przez wieki” artyści zagrają utwory swoich ulubionych kompozytorów z różnych epok, m.in. G.P. Telemanna, J.S. Bacha czy Jaime M. Zenamona, a także samej Dale Kavanagh. 

Koncert akustyczny w Czekoladziarni
 

Koncert akustyczny w Czekoladziarni

godz. 19.00, Włodkowica 19

Czekoladziarnia zaprasza do posłuchania muzyki na żywo. Gra JUST DUET. W programie standardy we własnej aranżacji. Będzie jazzowo-funkowo, nastrojowo, czekoladowo.

 

Muzyka na żywo przy Włodkowica

Muzyka na żywo przy Włodkowica

Restauracja La Maddalena, ul. Włodkowica 9 wstęp wolny

W najbliższy piątek, 3 października od godz. 19:30, restauracja La Maddalena, mieszcząca się przy ul. Włodkowica 9, przy samej Synagodze pod Białym Bocianem, zaprasza na muzykę na żywo.

Restauracja La Maddalena jest jednym z dwóch wrocławskich lokali, które znalazły się wśród 100 najlepszych restauracji w Polsce i otrzymały prestiżowe wyróżnienie w postaci dwóch widelców POLAND 100 BEST RESTAURANTS.

mw

 

Urodziny Mañany

Urodziny Mañany

ul. św. Mikołaja 8, 2-4 października, godz. 20.00

Impreza z okazji 10. urodzin popularnego klubu Mañana rozpocznie się dwoma spektaklami Teatru AdSpectatores (2.10, czwartek, godz. 20.00 i 21.00). W piątek występ L.U.C-a, a także premiera kalendarza „Twarze Mañany” – godz. 20.00, w sobotę pokaz mody i bankiet urodzinowy – godz. 20.00. Imprezy poprowadzi Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc. Dla posiadaczy zaproszeń – wstęp wolny, pozostali bilet 20 zł
Czytaj więcej: http://www.wroclaw.pl/maniana-ma-10-lat

 

ToTu Scena Live

ToTu Scena Live

piątek-niedziela, godz. 20.00, Agencja Artystyczna ToTu, ul. Hubska 6, bilety 10 PLN : ekobilet.pl/totu

To dziwne, to niespotykane, aby ktoś starał się o to, abyś mógł poczuć się jak na prawdziwej estradzie. Biorąc udział w koncercie spotkasz się nie tylko z różnymi wykonawcami, z różną muzyką, z różnymi technikami tworzenia dźwięków, ale również z niepowtarzalną atmosferą tej imprezy. Każdy ze zgłoszonych muzyków otrzyma swoją własną wizualizację koncertu. Każdy wykonawca potraktowany jest tutaj wyjątkowo i unikatowo. ToTu Scena Live ma przede wszystkim być muzyczną tubą na cały Wrocław. Koncert dla tych, co kochają muzykę, co kochają w niej majsterkować po swojemu i przede wszystkim dla siebie.

 

Świetliki w Starym Klasztorze

Świetliki w Starym Klasztorze

godz.20.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety od 35 zł

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze.

 

Premiera „Aniołów w Ameryce” w Operze Wrocławskiej

Premiera „Aniołów w Ameryce” w Operze Wrocławskiej

piątek-sobota, godz. 20.00, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, bilety: 20-200 zł

Opera współczesnego węgierskiego kompozytora Petera Eötvösa to jedno z największych wydarzeń w ramach festiwalu Światowe Dni Muzyki (ISCM World Music Days). Libretto powstało na podstawie kontrowersyjnej sztuki Petera Kushnera, gdzie głównymi bohaterami jest męska para, a rzecz rozgrywa się w latach 80., gdy w Stanach wybuchła epidemia AIDS.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne.

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Sobota, 4 października 2014r.

 

Październikowe promocje cenowe na wystawę Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków

Październikowe promocje cenowe na wystawę Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków

sobota-niedziela, godz. 10.00-20.00, ostatnie wejście o 19.15, kasy czynne od 9.45, Muzeum Architektury

W każdą sobotę i niedzielę października, w godzinach od 10.00 do 13.00, bilet rodzinny w cenie 50 zł. Bilet rodzinny przeznaczony jest dla dwóch dorosłych osób z maksymalnie pięciorgiem dzieci do 18 roku życia.

Promocja trwa do 31 października. Bilet należy wykorzystać tego samego dnia. Wszystko o wystawie.

 

Imprezy dla ornitologów-pasjonatów

Imprezy dla ornitologów-pasjonatów

sobota-niedziela

Wycieczki nad Zbiornik Mietkowski, w okolice Kamiennej Góry oraz nad Bukówka koło Lubawki są w weekendowym programie Europejskiego Dnia Ptaków.

W sobotę 4 października planowana jest wycieczka nad Zbiornik Mietkowski. To siedlisko kaczek i ptaków siewkowatych. Spotkanie o godz. 10.45 na stacji kolejowej w Imbramowicach.

Aż dwa spotkania organizowane są w niedzielę 5 października. O godz. 10 ze szkółki leśnej w Krzeszowie (nadleśnictwo Kamienna Góra, ul. Betlejemska) ruszy wycieczka ornitologiczna. Wszystkie informacje tutaj.

 

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

godz. 10.30, Kino Nowe Horyzonty, bilety 10 zł

Na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci zostanie pokazanych ponad 50 filmów krótko- i pełnometrażowych dla młodych widzów w wieku od 5 do 12 lat. Seanse filmów przeplatane są warsztatami plastycznymi i rozwojowymi dla dzieci i ich rodziców.

4 października, sobota

 • 10.30 Kacper i Emma - zimowe wakacje, od lat 5
 • 12.30 Kłopoty Pana Patyka, od lat 7
 • 14.30 Mecz życia, od lat 10

 

Jesienny Ekojarmark na Szewskiej

Ostatnie dni Ekojarmarku na Szewskiej

od godz. 10.00, ul. Szewska, przy kościele Marii Magdaleny

W ofercie żywność ekologiczna (sery zagrodowe, chleby z najróżniejszych mąk, zimnotłoczone oleje z lokalnych nasion, soki i przetwory z owoców, warzywa). Na miejscu znajdziemy również unikalne rzemiosło: ubiory z lnu, ceramikę użytkową i artystyczną oraz biżuterię. Do tego spotkani, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci.

4 października sobota

 • godz. 12.00-16.00 - Azja  gry i zabawy dla dzieci wzbogacone o warsztaty
 • godz. 12.00 - warsztaty otwarty z wyplatania koszyków rattanowych
 • godz. 16.00 - spotkania z lokalnymi producentami i rolnikami ekologicznymi, degustacja produktów

 

Dzień Rowerowy

Dzień Rowerowy

Fitness Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, godz. 10.00-16.00

Fitness Aquapark Wrocław oraz RoweryStylowe.pl zapraszają na Dzień Rowerowy. W programie m.in. wyścig na rowerach stacjonarnych (godz. 15.30), konieczna wcześniejsza rejestracja tu → (do wygrania ekskluzywny rower miejski), przygotowanie rowerów do sezonu zimowego/podstawowy serwis, znakowanie rowerów, konkursy z nagrodami

Więcej informacji: tutaj.

 

Święto Kukurydzy w indiańskiej wiosce

Święto Kukurydzy w indiańskiej wiosce

godz. 12.00-17.00, Kamieniec Wrocławski, bilety: dzieci do lat 4 – gratis, ulgowy – 5 zł, normalny – 10 zł, rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci) – 20 zł

Impreza zaczyna się w południe, a w jej programie są m.in. warsztaty tworzenia lalek z kukurydzy na wzór indiańskich laleczek Kachina, czerpanie papieru, a także wiele konkurencji sprawnościowych, w tym rzut kukurydzą do celu czy turniej łuczniczy.

Program Święta Kukurydzy

 

Drzwi Otwarte w Willi Wrocław

Drzwi Otwarte w Willi Wrocław

Willa Wrocław, ul. Rybnicka 18, sobota-niedziela, godz. 10.00-15.00, wstęp wolny

Willa Wrocław zaprasza na WillaTour, czyli zwiedzanie osiedla z przewodnikiem. Aby ustalić godzinę spotkania, inwestor sugeruje wcześniejszy kontakt z biurem sprzedaży: e-mail: biuro@willawroclaw.pl, tel. 723 333 347 / 776.

 

1.Górski Półmaraton Ślężański w Sobótce

1.Górski Półmaraton Ślężański w Sobótce

Sobótka, godz. 10.00

W sobotę w Sobótce odbędzie się 1. Górski Półmaraton Ślężański. Uczestnicy, których limit wyznaczono na 300, będą mieli do pokonania dystans 21,1 km. Limit czasu na dotarcie do mety wynosi 4 godziny, a przewyższenie na trasie 952 m. Więcej o biegu.

 

XIII Targi i wystawa zoologiczno-botaniczna ZOO-BOTANICA

XIII Targi i wystawa zoologiczno-botaniczna ZOO-BOTANICA

sobota 10.00 - 18.00, niedziela 10.00 - 17.00, Hala Stulecia, bilety: normalny – 17 zł, ulgowy 12 zł

W programie wystawy akwarystyczne, terrarystyczne, gryzoni, fretek, świnek morskich, Festiwal Psa i Kota, konkurs stylizacji egzotycznej ZOOEXOTICA SHOW oraz cykl wykładów i spotkań ze specjalistami w dziedzinie zoologii i botaniki to stałe punkty programu targów. Na odwiedzających czekają również liczne warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Gotowi do STAR-tu

Gotowi do STAR-tu

osiedle Księże, 10.30-12.00 oraz 12.30-14.00, wstęp bezpłatny

Wśród wygranych pierwszej edycji mikroGrantów ESK 2016 znalazł się projekt "Gotowi do STAR-tu" autorstwa Bożeny Mateusiak. Miejscem realizacji projektu jest wrocławskie osiedle Księże, a jego odbiorcami - wszyscy zainteresowani.

 • godz. 10.30-12.00 pokaz "Wpatrzeni w nocny nieboskłon" na podstawie zbiorów Ossolineum. Lekcja – prezentacja o gwiazdach, planetach i konstelacjach z wykorzystaniem  starych ksiąg, ale również grafik oraz pamiątkowych medali ze zbiorów Ossolineum. Spotkanie otwarte w Przedszkolu nr 57, ul. Chorzowska 55
 • godz. 12.30 - 14.30, Kosmiczne słodkości. Warsztaty cukiernicze dla rodzin, podczas których, każdy uczestnik wykonuje własnego lizaka w kształcie planet lub gwiazd. Obowiązują zapisy. Warsztaty w Przedszkolu nr 57, ul. Chorzowska 55

Więcej informacji www.gotowidostartu.pl

 

Nowa wystawa w Humanitarium - \" data-mce-src=

Nowa wystawa w Humanitarium - "Szkiełko i oko"

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Centrum wystawy jest labirynt, w którym znajduje się 25 stanowisk. W mniej lub bardziej złożony sposób prezentują one zjawiska optyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
Duże wrażenie robi stanowisko z kamerą na podczerwień lub kameralny pokój ze zdeformowanym wnętrzem, w którym poruszanie się jest wyzwaniem dla błędnika.
Zresztą, przedmiotów, stanowisk, zabaw i doświadczeń, przy których okazuje się, że świat jest inny niż my go widzimy, jest na wystawie całe mnóstwo.

W sobotę i niedzielę - warsztaty o godzinach: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15. 16.15 i 17.15. Szczególy na stronie internetowej.

 

ISCM World Music Days Wrocław 2014: koncert i wystawa

ISCM World Music Days Wrocław 2014: koncert i wystawa

Galeria Awangarda, ul. Wita Stwosza 32

Dwa wydarzenia w ramach Festiwalu ISCM WORLD MUSIC DAYS WROCŁAW 2014:

Rafał Augustyn, „SPHAE.RA - Utwór cykliczny nr 3.2.” (prawykonanie) – muzyka w 24 częściach na elektronikę i solistów, działania na żywo (3-4 października): 

 • 12.00 I pokaz:  M. Kaziński – instrumenty ludowe oraz elektronika
 • 18.00 II pokaz: A. Wasik – instrumenty perkusyjne oraz elektronika
 • 24.00 III pokaz: J. Kuziela – śpiew alikwotowy oraz elektronika
 • 6.00 IV pokaz: E.Woleńska – flet oraz elektronika

Wystawa: 3 października od godz. 11.30 do 4 października do godz. 12.00; 5-7 października,  godz. 11.00-18.00

Wystawa prezentująca premierowy projekt multimedialny Wojciecha Pukocza, performans grupy tancerek: Marii Fekecz, Aleksandry Osowicz, Karoliny Brzęk oraz malarstwo Kaspera Minciela i prace multimedialne młodych wrocławskich artystek: Patrycji Sap, Anastazji Jarodzkiej, Klaudii Zawady. Więcej www.worldmusicdays2014.pl

 

DRZWI OTWARTE w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

DRZWI OTWARTE w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

godz.11.00-14.00, ul. Kołłątaja 20

Zajęcia w Centrum są doskonałą okazją do poznawania własnych możliwości i rozwijania zdolności.

W ofercie: malarstwo i rysunek, grafika warsztatowa, grafika komputerowa, informatyka,  rękodzieło artystyczne, witraż, fotografika, pracownie modelarskie, grafika komputerowa, film, zajęcia wokalne, zajęcia muzyczne, teatr, taniec, pracownia przyrodniczo-ekologiczna, cheerleaders.

 

3D czyli Dizajn Dla Dzieci - TYPY I TYPKI warsztat rodzinny

3D, czyli Dizajn Dla Dzieci - TYPY I TYPKI warsztat rodzinny

godz. 11.00-13.00, Galeria Dizajn – BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4

Spotkanie warsztatowe towarzyszące wystawie TypoAktywni. Tym razem zespoły rodzinne stworzą wyjątkowy alfabet z samych siebie przebierając się za litery i znaki interpunkcyjne. Wykorzystamy kolorowe rajstopy, leginsy, obcisłe ubrania, które warto zabrać ze sobą na warsztat. Działanie zakończymy sesją fotograficzną, której efekty na zawsze odmienią rodzinne albumy!

Obowiązują zapisy na adres 3d@bwa.wroc.pl (należy wpisać: TYPY I TYPKI; podać imiona i nazwiska uczestników). Liczba miejsc ograniczona.

 

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

godz. 11.00-13.00. Centrum Poznawcze przy Hali Stulecie, pojedyncze zajęcia 35 zł, ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

Nowy cykl spotkań: „Archikosmos – projekty przyszłości” pokaże dzieciakom niezwykłe, inteligentne i wielofunkcyjne architektoniczne konstrukcje przyszłości, miejskie utopie i budowle marzeń – powietrzne, podziemne, podwodne, kosmiczne - oraz odpowie na pytania: gdzie, dlaczego i jak będą mieszkać ludzie w niedalekiej i odległej przyszłości?

 • 04.10 -  Babel architektury – o czym marzyli i o czym marzą architekci?

Terminy pozostałych warsztatów.

 

Horror Day - Dolnośląski Festiwal Grozy

Horror Day - Dolnośląski Festiwal Grozy

godz. 11.30-20.20, Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Rynek 58

Dzień poświęcony tematyce szeroko rozumianego horroru. Od literackiej klasyki grozy po filmy klasy B. W programie wykłady, warsztaty, premierowe pokazy oraz spotkania z pisarzami i pasjonatami horroru.W trakcie trwania festiwalu można kupić książki i gadżety oraz spotkać ciekawych ludzi.

PROGRAM

 • 11.30-12.15 Magik niesamowitości - o twórczości Stefana Grabińskiego
 • 12.20-13.05 Horror u podstaw - o polskich klasykach literatury grozy
 • 13.15-14.45 Premiera filmu „Strange Sounds”
 • 15.00-16.00 Zombie apokalipsa we Wrocławiu. Strategie przetrwania.
 • 16.15-17.00 Upiorny Dolny Śląsk: kraina ginących rezydencji - Hannibal Smoke
 • 17.15-18.00 Sharknado. Obejrzeć i nie zwariować - subiektywny wybór najgorszych filmów animal attack
 • 18.15-19.15 Starzyzna na Wyrębach, czyli strzeż się samotnych dziewczynek w lesie - spotkanie ze Stefanem Dardą
 • 19.20-20.20 Polski horror? Debata otwarta z udziałem publiczności i zaproszonych gości

 

34. Bieg Podzamcze w Wałbrzychu

34. Bieg Podzamcze w Wałbrzychu

Wałbrzych, godz. 12.00

W sobotę w Wałbrzychu odbędzie się 34. Bieg Podzamcze. Start zaplanowano na godz. 12.00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km. Jest to jeden z najstarszych biegów organizowanych na terenie miasta – jego pierwsza edycja odbyła się w 1981 r. Od kilki lat bieg ma stałą trasę wytyczoną w Książańskim Parku Krajobrazowym, a meta znajduje się przed wejściem do SM Podzamcze. Więcej o biegu.

 

Opowieści z ulicy Brokatowej - spektakl dla dzieci

Opowieści z ulicy Brokatowej - spektakl dla dzieci

godz. 12.00, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna Filia we Wrocławiu, ul. ul. Braniborska 59, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja

Teatr PWST zaprasza dzieci na spektakl dyplomowy studentów Wydziału Lalkarskiego Czas trwania: 100 minut, 1 przerwa

Spektakl dla dzieci od 7 lat. Obowiązuje rezerwacja. Występują studenci V roku Wydziału Lalkarskiego: Joanna Jucha, Dominika Skoczylas, Joanna Wiśniewska, Dagmara Włoszek, Kamil Balicki, Adrian Gawlik, Marcin Sosiński, Mateusz Zagórski "Opowieści z ulicy Brokatowej" są próbą scenicznej interpretacji kilku niezwykłych historii wymyślonych przez paryskie dzieci, a spisanych przez ich dorosłego przyjaciela Pierre'a Gripari. 

 

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

godz. 12.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny, bilety na koncerty 15 zł
 • godz. 12.00 WYKŁAD: LABORA ET AMA. O życiu i twórczości Tove Jansson oraz o tym, skąd się biorą trolle
 • godz. 15.00 PANEL: TRANSGRESJE: Agnieszka Drotkiewicz, Katarzyna Roj, Anka Herbut, Adriana Prodeus
 • godz. 16.00 FILM: SOBOWTÓR, po filmie rozmowa z udziałem Anny Marchewki i Jakuba Żulczyka
 • godz. 17.00 PREZENTACJE: Andrzej Stasiuk, Ziemowit Szczerek, Inga Iwasiów, Eustachy Rylski, Laila Stien, Þórarinn Eldjárn. Wręczenie nagród w konkursach: "NOWE MARZY" i translatorskim
 • godz. 19.00 FILM: PUSTYNIA TATARÓW, Valerio Zurlini, po filmie rozmowa z udziałem Adama Kruka
 • godz. 21.00 KONCERT MISTER D. / bilety: 15 złotych, Kino Nowe Horyzonty, sala nr 1

 

AUDIOFIL

AUDIOFIL

sobota-niedziela, godz. 12.00-20.00, Radisson Blu Hotel, ul. Purkyniego 10, sala Akademia (I piętro), wstęp wolny

Kolejne spotkanie z cyklu "Audiofil". I tym razem zaprezentowane zostaną sprzętowe hity - m. in. gramofon dps 2 marki Bauer Audio, phono stage Manley, kolumny Davone Ray-s i wiele innych. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych nagrań, w programie odsłuch muzyki rozmaitych gatunków i porównania nośników winyl - cd - pliki. Gospodarz spotkania - Galeria Audio, stoisko płytowe (sob.) Shopiq. Organizator - Piotr Guzek Impresariat.

 

Sportowa Wyspa - finał

Sportowa Wyspa - finał

godz. 13.00-18.00, wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Finały konkursów prowadzonych w ramach Sportowych Otrzęsin Wrocławia w trzech bardzo widowiskowych dyscyplinach: najśmieszniejszej odmianie piłki nożnej czyli bubble football, akrobacjach na linie - slackline oraz ćwiczeniach zapewniających idealnie zbalansowane i sprawne ciało - trickboard. Tradycyjnie na Wyspie Piaskowej będzie można także zagrać w siatkówkę plażową, skorzystać ze stanowisk do badmintona, torów do gry w boule oraz turnballi.

 

Dni Otwarte Konturów Kultury

Dni Otwarte Konturów Kultury

godz. 14.00-20.00, ul. Jagiellończyka 20a, wstęp wolny

W ten weekend dla wszystkich zainteresowanych Kontury otwierają pracownie: fotograficzną, filmową, animacji i vj-ingu oraz grafiki 2D i 3D.

Rozkład dnia:

 • 14.00-16.00/ warsztaty filmowe
 • 16.00-18.00/ warsztaty fotograficzne
 • 14.00-18.00/ warsztaty z grafiki 2D i 3D
 • 18.00-20.00/ warsztaty z animacji i vj-ingu
 • 18.00 / wernisaż wystawy „Obrazy” Renaty Konopelnej. Renia to samorodny talent plastyczny. Ma bardzo własny, osobisty sposób obrazowania i korzystania z kolorów.
 • 20.00 / KINO W KONT URACH - „AKTORSKIE OSOBOWOŚCI - ROBIN WILLIAMS - adaptacja bestsellerowej powieści Johna Irvinga ze znakomitymi kreacjami aktorskimi, poświęcamy pamięci Robina Williamsa.”

 

Spotkanie z Andrzejem Gołotą

Spotkanie z Andrzejem Gołotą

Pasaż Grunwaldzki, godz. 15.00, wstęp wolny
Konferencja prasowa przed ostatnią walką Andrzeja Gołoty oraz otwarte spotkanie z kibicami, podczas którego polski pięściarz na pewno nie odmówi nikomu autografu i wspólnego zdjęcia. 
W programie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji i konkursów, podczas których wygrać będzie można bilety na galę  „Fight Night 9: Gołota vs. Nicholson - Pożegnanie”.

 

Scena Młodych, czyli świetlana przyszłość gitary

Scena Młodych, czyli świetlana przyszłość gitary

godz. 15.00, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, bilety 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy)

W tym roku na Scenie Młodych pojawią się uczniowie z Drezna (Heinrich Schütz Konservatorium Dresden), Pragi (Zakladni Umelecka Szkola ZUS Hostivar), Wałbrzycha (Zespół Szkół Muzycznych) i Wrocławia (Społeczna Szkoła Muzyczna I st., Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz oraz OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego). W sumie na koncercie zagra około 20 młodych gitarzystów, którzy wystąpią ze swoimi krótkim recitalami lub w kameralnych zespołach, również przy akompaniamencie fletu czy wibrafonu.

Scena Młodych to projekt, który już na stałe wpisał się w program wrocławskiego Festiwalu Gitara+. Jego celem jest rozwijanie współpracy pomiędzy ośrodkami edukacji muzycznej w rejonie pogranicza polsko-czesko-niemieckiego.

 

Wyspa Łagodna

Wyspa Łagodna

Wyspa Słodowa, godz. 16.00, wstęp wolny

Na Wyspie Słodowej zagoszczą łagodne, jesienne klimaty. Na koncercie zamykającym tegoroczny sezon letnich animacji kulturalnych i sportowych, w ramach projektu "Wyspa na weekend", wystąpią: legenda poezji śpiewanej – Wolna Grupa Bukowina, Maciej Balcar – wokalista zespołu Dżem, tym razem ze swoim akustycznym projektem, Bez Idola oraz wrocławski duet Acoustic Cookies.
Zaproszenie kierowane jest do rodzin z dziećmi, seniorów, młodzieży. Wszyscy chętni będą mogli wspólnie pośpiewać.

 

COLLEGIUM MUSICUM: „Kraina uśmiechu G. Rossiniego\" data-mce-src=

COLLEGIUM MUSICUM: „Kraina uśmiechu G. Rossiniego"

Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 9, godz. 16.00, wstęp wolny

COLLEGIUM MUSICUM - taką nazwę miały działające w czasach Jana Sebastiana Bacha stowarzyszenia melomanów, muzyków oraz ludzi zainteresowanych poznawaniem muzyki od strony teoretycznej. Tym razem owa nazwa określa cykl wykładów o muzyce, prowadzonych przez Marka Dyżewskiego, m.in. byłego rektora wrocławskiej Akademii Muzycznej. Szczególną wartością wykładów jest ich szeroka perspektywa humanistyczna, ukazywane są związki muzyki z innymi dziedzinami sztuki. Najbliższy wykład poświęcony jest Rossiniemu. 

 

II Festiwal Pieśniarze Niepokorni

II Festiwal Pieśniarze Niepokorni

godz. 16.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety 50 zł

Festiwal Pieśniarze Niepokorni zainaugurowany w 2013 r. jest odpowiedzią na potrzebę organizacji wydarzeń, festiwali z kręgu piosenki literackiej, poezji śpiewanej oraz wszelkiej jej odmiany. Festiwal składa się z konkursu, zachęcającego pieśniarzy, twórców, autorów, współczesnych bardów w różnym wieku do prezentowania swojej twórczości lub twórców innych - szczególnie mniej znanych i popularnych. Muzyczno-poetycki wieczór rozpoczną laureaci tegorocznej edycji konkursu. Następnie wystąpią zaproszeni goście: Renata Przemyk, Projekt Volodia, Piotr Bakal oraz laureat ubiegłorocznej edycji Remigiusz Szuman.

 

Koncert Antonio Fruscella \" data-mce-src=

Koncert Antonio Fruscella "100 lat gitary"

godz. 18.00, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, bilety 35 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy).

Koncert „100 lat gitary” to doskonała okazja, by poznać wyjątkowe kompozycje gitarowe europejskich mistrzów XX wieku. Spotkanie w ramach 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.

Artysta wykona utwory pięciu kompozytorów, których dzieła ukształtowały gitarową muzykę klasyczną XX wieku. Fruscella sięgnie do twórczości N. Coste, J. Turiny, M.C. Tadesco, E. Pujola i F. Tarregi. Gitarzysta wykona także utwór Alma, współczesnego włoskiego kompozytora S. Iannarelliego, który został napisał właśnie z myślą o Fruscelli.

 

Początek sezonu w Filharmonii Wrocławskiej

Początek sezonu w Filharmonii Wrocławskiej

Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19, godz. 18.00, bilety: 25-40 zł

Benjamin Shwartz, szef Orkiestry Narodowego Forum Muzyki (nowa nazwa dotychczasowej orkiestry symfonicznej) poprowadzi koncert z wyjątkowo ciekawym programem (i współczesnym, bo rzecz odbywa się w ramach festiwalu Światowe Dni Muzyki). Zabrzmi m.in. Livre pour orchestre Witolda Lutosławskiego, patrona filharmonii oraz I Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego z udziałem skrzypka Jakuba Jakowicza.

 

Premiera „Pana P.” Teatru Korba

Premiera „Pana P.” Teatru Korba

Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, godz. 19.00, bilety: 15 zł

„Pan P.” , najnowsza premiera Teatru Korba, to spektakl z pogranicza kryminału i makabreski. Publiczność będzie świadkiem przesłuchania w sprawie popełnienia morderstwa. Podejrzany jest pisarz, autor mrocznych opowiadań, w których giną dzieci. Kolejny pokaz spektaklu 12 października o 19.00 w ToTu przy ul. Hubskiej 6.

 

Muzyka na żywo w Czekoladziarni - koncert akustyczny

Muzyka na żywo w Czekoladziarni - koncert "bez prądu"

godz. 19.00, ul. Włodkowica 19

Zagrają Martyna i Filip, studenci z Krakowa. Grają kiedy tylko mają na to czas i energię. Lubią robić własne aranżacje piosenek, dlatego będzie można usłyszeć wiele coverów.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne.

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Koncert na dwa statki i sto syren okrętowych

Koncert na dwa statki i sto syren okrętowych

Bulwar Włostowica, godz. 21.00, wstęp wolny

Koncert w ramach festiwalu Światowe Dni Muzyki. Śpiewające syreny – w mitologii zwodziły żeglarzy, dzisiaj wrocławian. Na każdym ze statków będzie po 50 syren (ale okrętowych, mechanicznych), a twórcy – Christoph Schlaeger i Mirjam Smit wykorzystali możliwości, jakie daje położenie Wrocławia – Wenecji północy – na wodzie. Odra stanie się jedną z bohaterek wieczoru, a publiczność posłucha nawoływania syren z brzegu, czyli Bulwaru Włostowica.

 

Niedziela, 5 października 2014r.

 

Ciuch w Ruch na Zakrzowskiej

Ciuch w Ruch na Zakrzowskiej

godz. 10.00-13.00, Zakrzowska 29, koszt: 10 zł (wystawiające), 5 zł (odwiedzające)

Wymienialnia ubrań to okazja do pozbycia się ze swojej szafy ubrań, których nie nosimy i wymiana ich na nowe. Akcja propaguje ekologiczne i ekonomiczne podejście do rzeczy.

Idei wymienialni ubrań towarzyszy kilka zasad. Po pierwsze, przyniesione ubrania powinny być wyprane, wyprasowane i bez większych defektów. Wśród artykułów do wymiany mile widziane są wszelkie akcesoria: jak torebki, paski, apaszki czy biżuteria. Możliwa jest też wymiana książek, płyt i kosmetyków, które z różnych powodów nie przypadły nam do gustu. Ubrania można tez sprzedać, jednak ich cena nie powinna przekraczać 30 zł. Główną ideą jest wymiana, a możliwość sprzedaży traktowana jest jako dodatek.

*Będziemy dysponować krzesłami, stołami, a także wieszakami. Organizatorzy: Zakrzowska 29 oraz Szoperki.

 

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

Kino Nowe Horyzonty, bilety 10 zł

Filmy dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Seanse filmów przeplatane są warsztatami plastycznymi i rozwojowymi dla dzieci i ich rodziców.

5 października, niedziela

 • 10.30 zestaw filmów norweskich, od lat 7
 • 11.00 Superbrat, od lat 10, po seansie warsztaty "Mój przyjaciel film" / 90'
 • 14.30 Twardziele, od lat 10

 

Jesienny Ekojarmark na Szewskiej

Ostatni dzień EkoJarmarku na Szewskiej

od godz. 10.00, ul. Szewska, przy kościele Marii Magdaleny

W ofercie żywność ekologiczna (sery zagrodowe, chleby z najróżniejszych mąk, zimnotłoczone oleje z lokalnych nasion, soki i przetwory z owoców, warzywa). Na miejscu znajdziemy również unikalne rzemiosło: ubiory z lnu, ceramikę użytkową i artystyczną oraz biżuterię. Do tego spotkani, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci.

5 października niedziela

 • godz. 12.00-14. 00 - Zielone Koło Fortuny - uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość w mieście. 
 • godz. 14.00-16.00 - czytanie bajek z różnych stron świata dla najmłodszych

 

Międzynarodowy Festiwal Opowiadnia

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny, ceny biletów na projekcje 11 zł
 • godz. 10.00 FILM DLA DZIECI: WIEDŹMY
 • godz. 12.00 DOROTA MASŁOWSKA CZYTA "JAK ZOSTAŁAM WIEDŹMĄ
 • godz. 14.00 DZIEŃ DLA DZIECI: zabawy i gry literackie z animatorami
 • godz. 20.00 KONCERT MARCINA OLESIA: NOWE OPOWIEŚCI HISZPAŃSKIE fragmenty czyta Marta Eloy Cichocka

 

XIII Targi i wystawa zoologiczno-botaniczna ZOO-BOTANICA

XIII Targi i wystawa zoologiczno-botaniczna ZOO-BOTANICA

godz. 10.00 - 17.00, Hala Stulecia, bilety: normalny – 17 zł, ulgowy 12 zł

W programie wystawy akwarystyczne, terrarystyczne, gryzoni, fretek, świnek morskich, Festiwal Psa i Kota, konkurs stylizacji egzotycznej ZOOEXOTICA SHOW oraz cykl wykładów i spotkań ze specjalistami w dziedzinie zoologii i botaniki to stałe punkty programu targów. Na odwiedzających czekają również liczne warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Dzień otwarty w Muzeum Narodowym

Dzień otwarty w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, godz. 10.30, wstęp wolny

W ramach dnia otwartego pod hasłem: Tradycje historyczno-patriotyczne i złożone losy dzieł sztuki, Muzeum Narodowe proponuje:

 • godz. 10.30: Powrót królów - zabawa dla dzieci w wieku 6-12 lat, Barbara Przerwa, sala 116 (obowiązuje rezerwacja tel. 71 372-51-48, w godz. 9.00 - 15.00)
 • godz. 12.00: Sławne księżne i królowe według „Pocztu” Jana Matejki, wykład Grzegorza Wojturskiego sala 116
 • godz. 13.00: „Poczet królów Polskich” Jana Matejki - oprowadzenie po wystawie, Ewa Halawa i Grzegorz Wojturski, sala 200
 • godz. 14.30: „Muzeum Utracone przywraca pamięć” – reż. Agnieszka Mankiewicz, Marta Ignerska; muzyka Envee; produkcja Fundacja Ad Artis i IDFX, 2014, (32’)
 • projekcja filmu animowanego przypominającego o dziełach utraconych przez Polskę podczas II wojny światowej (sala 116)
 • prezentacja obrazów: Via Cassia O. Achenbacha, Studium chmur F.P. Reinholda i Pejzaż z kościołem D. Quaglio, odzyskanych przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Jadwiga Jasińska-Sadura (wystawa „Sztuka europejska XV-XX w.)

 

Zabobrzańska Mila 2014 w Jeleniej Górze

Zabobrzańska Mila 2014 w Jeleniej Górze

Jelenia Góra, 11.00

W niedzielę w Jeleniej Górze odbędzie się bieg ulicami osiedla Zabobrze. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00, a zapisy do udziału w imprezie będą prowadzone w dniu zawodów w godz. od. 9.30 do 10.45. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 7,5 km.

 

4F Świeradów-Zdrój

4F Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój, godz. 11.00

W niedzielę odbędzie się bieg 4F Świeradów Zdrój. Zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach - 2,5 kilometrowym (ulicami miasta) i 10 kilometrowym (ulicami miasta, a następnie szlakiem turystycznym na Stóg Izerski z metą zlokalizowaną przy górnej stacji kolei gondolowej). Start biegu zaplanowano na godz. 11.00, a limit na pokonanie trasy wynosi 120 minut. Oprócz tego odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 100 m i 200 m. Więcej o biegu.

 

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z lekkim zawrotem głowy

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z lekkim zawrotem głowy

godz. 11.15, 13.15, obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113/114/116; bilety 10 zł

Dla dzieci w wieku 6-12 wraz z rodzicami. Nie będzie to zwykłe zwiedzanie, ale prawdziwa przygoda. Oprócz wysłuchania opowieści o powstawaniu wielkiego obrazu panoramowego i dokładnego obejrzenia Panoramy Racławickiej, drużyny rozwiążą zadania, które ukryte są w oznaczonych kopertach. Na koniec uczestnicy poszukają Następców Mistrzów i stworzymy własną wersję Panoramy.

 

Jarmark Jadwiżański w leśnickim zamku

Jarmark Jadwiżański w leśnickim zamku

Plener wokół CK Zamek w Leśnicy, godz. 12.00-19.00, wstęp wolny

Pokazy walk, w tym również potyczek konnych, pokazy sokolnicze, katowskie, prezentacje uzbrojenia, występy muzyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, gra terenowa, jarmark kupiecki, a także pokazy średniowiecznych pracowni rzemieślniczych, no i prawdziwy obóz rycerski (zawodowej  drużyny rycerzy zaciężnych – członków Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich – to wszystko będzie do obejrzenia i podziwiania na terenach zielonych otaczających leśnicki zamek. Wszystko o jarmarku.

 

Mini Czytanki dla dzieci

Mini Czytanki dla dzieci

godz. 11.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 11, wstęp bezpłatny

Czekoladziarnia zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Aktora Kasia Janekowicz zabierze dzieci w świat wyobraźni, rodzice będą mogli spokojnie wypić kawę...

 

\" data-mce-src=

„Wyspa na fali”, czyli dzień kultury japońskiej

godz. 12.00-17.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Zakończenie sezon animacji sportowo-kulturalnych na Wyspie Słodowej. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Tradycyjne stroje japońskie mile widziane.

W programie mnóstwo japońskich atrakcji: pokazy, warsztaty, konkursy. Będzie można m.in. odwiedzić stałe stoiska przedstawiające japońskie tradycje: japońską kaligrafię (shodō), zabytkowe miecze japońskie, ikebanę, kimono, origami, sushi. Kolejny punkt programu to pokazowe partie i nauka japońskich gier: go, japońskie szachy shōgi, nauka, szybki trening i turniej uproszczonej wersji szachów –dōbutsu shōgi.

W ofercie również LARP (life action role-playing), która osnuta będzie wokół hasła: „1868 – Japonia przed wielkim wyborem”.
Szczegóły pod adresem: http://www.fundacja-nami.pl/nami_airando.html.

 

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

godz. 12.00, bilet: 5 zł/os, ilość miejsc ograniczona

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza do udziału w cyklu jesiennych spacerów z przewodnikiem w każdą niedzielę o godz. 12.00 przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Harmonogram spacerów w październiku 2014:

 • 05.10.2014 – godz. 12:00 -  WUWA
 • 12.10.2014 – godz. 12:00 – Tereny Wystawowe
 • 19.10.2014 – godz. 12:00 – Park Szczytnicki
 • 26.10.2014 – godz. 12:00 – Hala Stulecia

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o śledzenie strony internetowej www.centrumpoznawcze.pl lub o kontakt pod numerem telefonu  71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Od tamburi do skrzynki pocztowej

Od tamburi do skrzynki pocztowej

Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1, godz. 12.00, wstęp wolny

Wydarzenie w ramach niedzielnych wykładów w Muzeum Poczty i Telekomunikacji - o tym, gdzie zostawiano przesyłki, gdy nie było jeszcze skrzynek pocztowych, oraz jak zmieniał się kolor i kształt tych specjalnych pudełek na listy na przestrzeni wieków. Spotkanie poprowadzi st. kustosz Grażyna Krawczyk.

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

wszystkie niedziele godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Kochajmy Straszydła to wyjątkowa seria animacji stworzona przez wybitnych polskich animatorów w Studiu Miniatur Filmowych w 1970 r. Temat, znany z innych filmów animowanych, został tu potraktowany wyjątkowo pomysłowo i zabawnie, wciągając i bawiąc widzów niezależnie od wieku. Barwny humor, wartka akcja, jednym słowem - klasyka gatunku na duży ekranie w Centrum Sztuki WRO.

Program: Szatańskie tempo, Turyści, Podstępy Boruty. Po filmach warsztaty dla dzieci.

 

Sportowa Wyspa - finał

Sportowa Wyspa - finał

godz. 13.00-18.00, wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Finały konkursów prowadzonych w ramach Sportowych Otrzęsin Wrocławia w trzech bardzo widowiskowych dyscyplinach: najśmieszniejszej odmianie piłki nożnej czyli bubble football, akrobacjach na linie - slackline oraz ćwiczeniach zapewniających idealnie zbalansowane i sprawne ciało - trickboard. Tradycyjnie na Wyspie Piaskowej będzie można także zagrać w siatkówkę plażową, skorzystać ze stanowisk do badmintona, torów do gry w boule oraz turnballi.

 

Muzyka Miasta II: Wzgórze Gajowe

Muzyka Miasta II: Wzgórze Gajowe

Wzgórze Gajowe - ul. Bardzka, Ośrodek Postaw Twórczych - ul. Działkowa 15, godz. 14.00-22.00, wstęp wolny

Na tajemniczym Wzgórzu Gajowym wystąpi Lutto Lento, Gerard Lebik i Boar Sleeping.

Program
Wzgórze Gajowe
14.00 Start gry miejskiej
15.30 Lutto Lento
16.15 Gerard Lebik
17.15 Boar Sleeping
18.10 Historia Wzgórza Gajowego okiem Beard Of Breaslau

Ośrodek Postaw Twórczych, 19.30
Finał gry miejskiej
Kino miejskie OUT OF STH
Muzyka z Głośnika

Do gry można zgłaszać się pojedynczo lub w grupie (do 4 osób), wystarczy wysłać e-mail z imieniem i nazwiskiem / ilością uczestników pod adres osiedlowa.akcja@gmail.com, do soboty 4 października, do godziny 21.00. 

Start w niedzielę o 14.00 na Wzgórzu, gdzie każdy z uczestników otrzyma zasady i karty gry.  Finał odbędzie się o godzinie 19.30 w Ośrodku Postaw Twórczych. Uwaga: przewidziane są nagrody od BWA Wrocław i OUT OF STH. 

 

Planszówkowa niedziela w Renomie

Planszówkowa niedziela w Renomie

godz. 15.00, empik CH Renoma, ul. Świdnicka 40

Najlepszym sposobem na nudę w coraz dłuższe jesienne wieczory są gry planszowe. Organizatorzy zapraszają na warsztaty, w czasie których zaprezentowane zostaną najciekawsze planszówki z ostatnich lat. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zagrania w wybraną przez siebie grę, a nasi instruktorzy pomogą mu w czasie poznawania zasad rozgrywki.

 

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych

Bazylika św. Elżbiety (kościół garnizonowy), godz. 15.00, wstęp wolny

Koncert w ramach festiwalu Światowe Dni Muzyki. Major Paweł Joks poprowadzi zespól instrumentów dętych w repertuarze przygotowanym z utworów nadesłanych przez kompozytorów z całego świata – z Argentyny, Japonii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych i Węgier. Warto posłuchać, jak dzisiejsi twórcy piszą na tak popularny skład, który jest charakterystyczny zwłaszcza dla armii. 

 

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL \" data-mce-src=

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "Pax et bonum per musicam"

godz. 17.00, Muzeum Narodowe, bilety 30/20 zł

Koncert kameralny KWARTETU WIENIAWSKIEGO, w programie kompozycje wyłonione w ramach Światowych Dni Muzyki.

 

„Zabawki” - spektakl dla dzieci

„Zabawki” - spektakl dla dzieci

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29A, godz. 17.00, bilety: 18 zł

Premierowy spektakl Fundacji Pantomima to bajka pantomimiczna o ożywionych zabawkach. Czworo bohaterów – Laleczka Niteczka, Lalka Modnisia, Bob Budowniczy i Kowboj – opuszcza wygodny strych, aby w kolejno odwiedzanych przestrzeniach zaspokoić swoją ciekawość świata, ale również po to, by docenić siłę przyjaźni i poświęcenia. 
Przedstawienie kierowane jest do dzieci od lat 5.

 

Mecz siatkówki - Impel Wrocław - Pałac Bydgoszc

Mecz siatkówki - Impel Wrocław - Pałac Bydgoszc

Hala Orbita, ul. Wejherowska 2, godz. 17.00

W niedzielę siatkarki Impelu Wrocław zmierzą z Pałacem Bydgoszcz w meczu pierwszej kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Hali Orbita.

 

Behemot w Renomie

Behemot w Renomie i w Eterze

empik, CH Renoma, ul. Świdnicka 40, godz. 17.00, wstęp wolny, koncert w klubie Eter godz. 18.00

Królowie ciężkiego brzmienia, zespół Behemot, odwiedzą wrocławski salon empiku w Renomie. Spotkanie odbędzie się z okazji wydania ich najnowszej płyty zatytułowanej „Satanist”. Album powstał dzięki współpracy grupy ze światowymi legendami muzyki metalowej, Tedem Jensenem, odpowiedzialnym za brzmienie zespołu Metalica i AC/DC, oraz Mattem Hyde, współpracującym z grupą Slayer. W czasie rozmowy Nergal oraz pozostali członkowie zespołu opowiedzą o procesie powstawania płyty „Satanist”, a także podzielą się wrażeniami z ostatniej zagranicznej trasy koncertowej zespołu. 

 

Mecz koszykówki - Ślęza Wrocław - CCC Polkowice

Mecz koszykówki - Ślęza Wrocław - CCC Polkowice

godz. 17.45, hala sportowa przy ul. Chełmońskiego

W niedzielę koszykarki Ślęzy Wrocław zmierzą się z zespołem CCC Polkowice w meczu pierwszej kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.45.

 

Brazylijskie Klimaty na Festiwalu Gitara+

Brazylijskie Klimaty na Festiwalu Gitara+

godz. 18.00, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a

Wystapi Magda Navarrete – najsłynniejsza Polka z południową duszą, będzie  i brazylijski gitarzysta Leo Vilhena, współtworzą oni porywający spektakl muzyczny. Wraz z pozostałymi członkami zespołu Café Brasil zabiorą oni publiczność 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ w podróż po muzyce brazylijskiej. W czasie tej wyprawy widzowie będą mogli doświadczyć wszystkiego od bossanovy, przez mpb, aż po foro, sambę i flamenco.

 

Muzyka na żywo w Czekoladziarni - koncert \" data-mce-src=

Muzyka na żywo w Czekoladziarni - koncert \"bez prądu\"

godz. 19.00, ul. Włodkowica 19

Zagrają Martyna i Filip, studenci z Krakowa. Grają kiedy tylko mają na to czas i energię. Lubią robić własne aranżacje piosenek, dlatego będzie można usłyszeć wiele coverów.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne. Dziś o 20.00, Piękna i Bestia

Wszystko o fontannie tutaj.

Okolice Wrocławia

 

1.Górski Półmaraton Ślężański w Sobótce

1.Górski Półmaraton Ślężański w Sobótce

Sobótka, godz. 10.00

W sobotę w Sobótce odbędzie się 1. Górski Półmaraton Ślężański. Uczestnicy, których limit wyznaczono na 300, będą mieli do pokonania dystans 21,1 km. Limit czasu na dotarcie do mety wynosi 4 godziny, a przewyższenie na trasie 952 m. Więcej o biegu.

 

Zabobrzańska Mila 2014 w Jeleniej Górze

Zabobrzańska Mila 2014 w Jeleniej Górze

Jelenia Góra, 11.00

W niedzielę w Jeleniej Górze odbędzie się bieg ulicami osiedla Zabobrze. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00, a zapisy do udziału w imprezie będą prowadzone w dniu zawodów w godz. od. 9.30 do 10.45. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 7,5 km.

 

4F Świeradów-Zdrój

4F Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój, godz. 11.00

W niedzielę odbędzie się bieg 4F Świeradów Zdrój. Zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach - 2,5 kilometrowym (ulicami miasta) i 10 kilometrowym (ulicami miasta, a następnie szlakiem turystycznym na Stóg Izerski z metą zlokalizowaną przy górnej stacji kolei gondolowej). Start biegu zaplanowano na godz. 11.00, a limit na pokonanie trasy wynosi 120 minut. Oprócz tego odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 100 m i 200 m. Więcej o biegu.

 

II Regionalny Przegląd Pieśni Chóralnej

II Regionalny Przegląd Pieśni Chóralnej

sobota, Borek Strzeliński, sala GCKE, godz. 11.00, wstęp wolny

Podczas przeglądu chórów królować będzie muzyka ludowa. Gościem imprezy będzie zespół Ślężanki. Widzowie poznają także laureatów przeglądu.

 

Zlot Mercedesów w Trzebnicy

Zlot Mercedesów w Trzebnicy

Rynek w Trzebnicy, godz. 11.30, wstęp wolny

Auta marki Mercedes odwiedzą Trzebnicę w ramach XXIV Zlotu MB/8 Club Poland. 

 

34. Bieg Podzamcze w Wałbrzychu

34. Bieg Podzamcze w Wałbrzychu

Wałbrzych, godz. 12.00

W sobotę w Wałbrzychu odbędzie się 34. Bieg Podzamcze. Start zaplanowano na godz. 12.00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km. Jest to jeden z najstarszych biegów organizowanych na terenie miasta – jego pierwsza edycja odbyła się w 1981 r. Od kilki lat bieg ma stałą trasę wytyczoną w Książańskim Parku Krajobrazowym, a meta znajduje się przed wejściem do SM Podzamcze. Więcej o biegu.

 

I Spotkanie przy Słowianinie

I Spotkanie przy Słowianinie

sobota, 4 października, godz. 13.00

W Dębinie (gm. Jelcz-Laskowice) odbędzie się I Spotkanie przy Słowianinie, które będzie imprezą zamykającą tegoroczny sezon turystyczny. W programie występy zespołów ludowych, pokazy hippiczne, przejażdżki bryczką, prezentacja Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Grodu Jelcz - Laskowice oraz ognisko.

 

XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Trzebnica 2014

XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Trzebnica 2014

Szewce, kościół pw. św. Anny, niedziela, godz. 16.00, wstęp wolny; Złotów, kościół pw. św. Józefa Oblubieńca, godz. 19.00

W ramach międzynarodowego festiwalu, jaki odbywa się w Trzebnicy, melomani z pobliskich miejscowości także mają okazję do wysłuchania ciekawych koncertów. W Szewcach i Złotowie wystąpi Arkadiusz Kątny, który da recital na marimbie.

 

Koncert „Usta milczą dusza śpiewa – Duety miłosne i czardasze”

Koncert „Usta milczą dusza śpiewa – Duety miłosne i czardasze”

niedziela, godz. 17.00, Ośrodek Kultury w Oławie, ul. 11 Listopada 27, bilety: 30 zł (w dniu koncertu) i 25 zł (w przedsprzedaży)

W programie koncertu duety miłosne z najznakomitszych dzieł operetkowych, jak Wesoła wdówka czy  Księżniczka czardasza oraz przeboje ze scen światowych: Usta milczą, Przetańczyć całą noc, Graj cyganie, Wielka sława i wiele innych utworów.
Występują: Elżbieta Małgorzata Mach – sopran, Jacek Szymański – tenor (gościnnie z Gdańska), 
Piotr Łukaszczyk – fortepian.

 

Jubileusz 10-lecia zespołu Zawadiacy

Jubileusz 10-lecia zespołu Zawadiacy

Centrum Kultury w Sycowie, sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

Jubileusz 10-lecia Zespołu Folklorystycznego ZAWADIACY w sali widowiskowej sycowskiego Centrum Kultury. Imprezę poprowadzi Artur Andrus. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Rajd off-road Forfiter 4x4

Rajd off-road Forfiter 4x4

sobota, godz. 9.00

Naa terenie żwirowni przy miejscowości Gatka (gm. Żmigród), odbędzie się siódma edycja rajdu off-road Forfiter 4x4 - impreza dla fanów terenowych aut, adrenaliny i ekstremalnych konkurencji samochodowych.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).Zgłoś uwagę