Wrocław na pierwszy weekend lutego [WYDARZENIA]

Sprawdź listę imprez na weekend we Wrocławiu 6-8 lutego 2015: lodowiska, koncerty na weekend we Wrocławiu, punkty widokowe, teatry, zajęcia dla dzieci.

 • wroclaw na weekend 6-8 lutego


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 6 lutego 2015

 

Nowy cykl zajęć kulinarnych dla dzieci! Dziś meksykańskie nachosy!

Nowy cykl zajęć kulinarnych dla dzieci! Dziś meksykańskie nachosy!

godz. 17.30-19.00, Akademia Młodego Kucharza, ul. Inżynierska 49/U28

Akademia Młodego Kucharza startuje po feriach z nowym cyklem zajęć kulinarnych dla dzieci. Na praktyczne zajęcia gotowania mogą się zapisywać dzieci już od 3 roku życia dołączając do swojej grupy wiekowej. W piątek 6 lutego Młodzi Szefowie Kuchni (11-14 lat) przygotują chrupiące meksykańskie nachos ze zdrowymi dodatkami, a już za tydzień specjał walentynkowy: czekoladowe spaghetti z nutą cytryny i sosem malinowym. Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł/2 godziny lekcyjne lub ramach karnetu 50 zł/ 2 godziny lekcyjne. Obowiązują zapisy telefoniczne: 728 328 503 lub mailowe: kontakt@akademiamlodegokucharza.pl

 

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Poziom 0 Galerii Handlowej Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich, w godzinach otwarcia galerii, wstęp wolny

Galeria Handlowa Sky Tower zorganizowała wystawę fotograficzną „Zakochany Wrocław” Grzegorza Kwolka, którego prace przepojone tajemnicą, ukazują stolicę Dolnego Śląska na wielofkormatowych fotografiach. Wystawę stałą tworzy 50 kolorowych zdjęć, składających się na barwną opowieść o mieście, w którym nie trudno się zakochać. Ulotne, zamglone kadry przeniosą oglądjących w niezwykły klimat miasta zwanego drugą Wenecją. Dodatkową atrakcją jest wystawa multimedialna 60 zdjęć wspomnianego autora, wyświetlana na ekranie na poziomie +1. Prace artysty uświadamiają, że odrobina transcendencji czy magii niezbędna jest do życia nie tylko zakochanym.

 

 

Husqvarna Tour 2015 - wyścigi psich zaprzęgów

Husqvarna Tour 2015 - wyścigi psich zaprzęgów

Szklarska Poręba, Polana Jakuszycka, 06.02.2015/ Piątek, 18.00: start do etapu 2 MID / Skj Sprint- 30 km / 15 km (etap nocny). 07.02.2015/ Sobota 11.00: start do etapu 3 MID / Skj Sprint – 2x 15 km / 15 km. 08.02.2015/ Niedziela 9.30: start do etapu 4 MID

W dniach 5 - 8 lutego na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się VIII edycja wyścigu psich zaprzęgów - Husqvarna Tour 2015. To największa w Polsce gonitwa i jedna z najważniejszych na świecie. Prawie 100 najlepszych na świecie ekip stanie na starcie wyścigu. Ponad 1000 najdroższych i najszybszych psów zaprzęgowych przyjedzie do Polski. Każdego dnia Husqvarna Tour zaprzęgi będą miały do pokonania kilkadziesiąt kilometrów krętych, górskich tras w trudnych warunkach zimowych.

 

Akcja \" data-mce-src=

Akcja "Rak to nie loteria"

Magnolia Park, plac Niebiański, 6-8 lutego, codziennie w godz. 12.00-20.00, wstęp wolny

Specjalna strefa profilaktyki startuje 4 lutego. Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu, może wygrać iPad’a. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma materiały edukacyjne na temat profilaktyki nowotworowej– gadżety i ulotki z kodem QR do gry RKBN Defenders. Dodatkowo w strefie Rakoobrony będzie można odpocząć na leżakach i zrobić sobie zdjęcie w monidle. Ankieterzy poinformują, na czym polega profilaktyka onkologiczna, a dyżurujący psycholog wyjaśni m.in., dlaczego boimy się badać.

Otwarcie Konsulatu Republiki Litewskiej

Otwarcie Konsulatu Republiki Litewskiej

piątek 6 lutego
 • 16.00-17.00 otwarcie wystawy malarstwa w Ratuszu
 • 17.00-18.00 Pl. Powstańców Śląskich 1/114, uroczyste odsłonięcie tablicy, przecięcie wstęgi
Bezpłatny Tydzień Tańca w Cheerleaders Academy! 2.02-6.02.2015

Bezpłatny Tydzień Tańca w Cheerleaders Academy

Termin: 6.02.2015 Miejsce: Wrocław i Radwanice Grupa 6-12 lat: Szkoła Podstawowa nr 73 ul. Gliniana w godz.17.30-18.30 we Wrocławiu Grupa 13-18 lat 5.02(czwartek)-Szkoła Podstawowa nr 73 ul. Gliniana w godz. 19-20 we Wrocławiu

Dla osób od 6 do 18 lat. Wstęp wolny. Przyjdź i spróbuj swoich sił w cheerleadingu! Uczestnikom zapewniamy profesjonalny sprzęt do cheerleadingu (pompony). Kontakt: Cheerleadersacademy@gmail.com 796 888 906

 

Marzenia Mam - warsztaty malarstwa Vedic Art

Marzenia Mam - warsztaty malarstwa Vedic Art

Klubodzieciarnia, przy ul. Skarbowców 64B, 6 lutego o godz.17:30 (czas trwania: dwie godziny), koszt warsztatów to 35zł

Lekcja malarstwa Vedic Art. Warsztaty otworzą cykl działań twórczych, na które można zapisać się, by rozpocząć ten nowy rok z czystymi intencjami. Pełny kurs I stopnia to 9 spotkań, na których zapoznacie się z 17 zasadami Vedic Art. Zapewniamy farby, pędzle, szpachle, masy i inne dodatki. Obowiązują zapisy: zapisy pod nr tel. 660 900 912 lub bezpośrednio w Klubodzieciarni (nr tel. 512537521) albo www.facebook.com/MarzeniaMam 

 

Grand Prix Polonii Wrocław 2015

Grand Prix Polonii Wrocław 2015

piątek 6 lutego, godz. 17.30, Klub Szachowy Polonia Wrocław, ul. Witasz Stwosza 37-38
W turniejach mogą uczestniczyć wszyscy chętnie bez względu na posiadaną przynależność klubową, kategorię szachową czy ranking.

System rozgrywek:
Pierwszy turnieju w miesiącu (z wyjątkiem stycznia) – blitz, 9 podwójnych rund, tempo 3’+2’’/pos. Pozostałe terminy – 7 rund, tempo 12’+3’’/pos.

 

Finisaż \" data-mce-src=

Finisaż "Pozostało Po Dniu Światła"

ALA Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie, Robotnicza 36-38, piątek 6 luty, godz.18, wstęp wolny

Wystawa prae, które zostały wykonane na "Dzień Światła 2014". Artyści: Zdzisław Nitka
- Ewa Raczkowska-Mizera, Hewa Hoszitiwa, Grupa "Pracownia 27", Grupa "Pracownia 44", Grupa "Przyjaciele i Znajomi Królika", Grupa "☆"

 

Just Duet w Czekoladziarni

Just Duet w Czekoladziarni

piątek godz. 19.00, ul. Włodkowica 19, wstęp wolny

Just Duet zagra znane przeboje w zupełnie nowych aranżacjach. Warto tego posłuchać i delektować się smakiem najlepszej gorącej czekolady.

 

„COWSPIRACY” – PROJEKCJA, DYSKUSJA, DEGUSTACJA

„COWSPIRACY” – PROJEKCJA, DYSKUSJA, DEGUSTACJA

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, piątek 6 lutego, godz. 19, sala konferencyjna, III piętro, wstęp wolny

Stowarzyszenie Otwarte Klatki i Dolnośląska Biblioteka Publiczna zapraszają na projekcję filmu „Cowspiracy”, w reżyserii Kipa Andersena i Keegana Kuhna. Po projekcji zaplanowano dyskusję z udziałem Anety Osuch Ekocentrum (Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju) oraz degustację. 

 

Jerry Springer i Klata w Capitolu

Jerry Springer i Klata w Capitolu

piątek godz. 19.00, sobota-niedziela godz. 17.00, Duża Scenie Teatru Muzycznego Capitol, bilety 20-49 zł (przed zniżką Urbancard Premium)

Jerry Springer - The Opera to brytyjski musical autorstwa Richarda Thomasa i Stewarta Lee, oparty na znanym, skandalizującym telewizyjnym show. Spektakl w Capitolu wyreżyserowany przez Jana Klatę, jest polską prapremierą tego musicalu i pierwszym światowym tłumaczeniem libretta z języka angielskiego.

Szokujące i przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych przedstawienie, komentuje fenomen dzisiejszej telewizji i skłania do przemyśleń na temat miejsca religii oraz mediów w życiu współczesnego człowieka. Dosadność, anarchia, ironia, kontrowersje i dobra zabawa.

 

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

piątek, godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Wykonawcy:

Benjamin Shwartz – dyrygent
Jennifer Stumm – altówka
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Orkiestra Symfoniczna NFM

Choć obchody Roku Witolda Lutosławskiego zamknięto już dawno, właśnie teraz warto ponownie przywołać muzykę Mistrza, dwudziesta rocznica jego śmierci przypada bowiem dokładnie 7 lutego.  Podczas piątkowego koncertu Orkiestra Symfoniczna NFM przypomni dzieło Lutosławskiego Mi-parti. Zwieńczeniem koncertu stanie się realizacja utworu, którego nagranie znalazło się na najnowszym krążku owej wielokrotnie nagradzanej artystki, czyli Harolda w Italii Hectora Berlioza.

 

„Camille” - spektakl Kamili Klamut

„Camille” - spektakl Kamili Klamut

piątek-sobota, godz. 19.00, Sala Teatru Laboratorium, Instytut Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, bilety: 15 zł

W ramach trzeciej edycji cyklu małych form teatralnych „Monosytuacje”, od 5 do 7 lutegoo godz. 19:00 Kamila Klamut, aktorka Teatru ZAR przypomni historię Camille Claudel, rzeźbiarki zamkniętej w zakładzie psychiatrycznym na 30 lat. Na scenie Kamili Klamut towarzyszyć będzie Ewa Pasikowska. Spektakl powstał we współpracy z Marianą Sadovską, ukraińską pieśniarką i aktorką. Klamut i Pasikowska przedstawią historię Camille Claudel – rzeźbiarki, siostry Paula Claudela oraz towarzyszki życia i twórczości Augusta Rodina, która zmarła siedemdziesiąt lat temu. Ostatnie trzydzieści lat swojego życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Kamila Klamut w ten sposób mówi o bohaterce przedstawienia: „Myśląc o niej, przywołuję niektóre fakty z jej życia i zastanawiam się, jak je nazwać, ubrać we własną wrażliwość. Oto przyjazd dawno niewidzianej przyjaciółki wywołuje kaskadę wspomnień”.

 

LECH TALAR u Piesniarzy

LECH TALAR u Pieśniarzy

piątek 6 lutego, godz. 19.30, ul. Szewska 68a

Lech Talar wykonawca wyjątkowy, kursujący między Yorkiem, Opolem a Bieszczadami. Teksty mocno oparte w rzeczywistości zmuszają do refleksji nad codziennymi wyborami. W opozycji do współczesnego kulturowego lansu i mediów głównego nurtu są jak protest songi. Jest wirtuozem gitary, (równie dobrze odnajdującym się w jazzie),  kapitalnie wyważone solówki będące niejako uzupełnieniem, podkreśleniem mocnego przekazu słowa.

 

Premiera \" data-mce-src=

Premiera "Turysty" Rubena Östlunda i dyskusja w Kinie Nowe Horyzonty

Piątek 6 lutego, godz.20. Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, start: 20.00 czas trwania: 118\' + czas dyskusji, bilety: 19 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)

Po projekcji kino zaprasza widzów do rozmowy o tym, co w ekstremalnych warunkach okazuje się silniejsze: społeczne konwencje czy pierwotne instynkty? "Turysta" to inteligentna tragikomedia psychologiczna, przypominająca takie filmy jak "Rzeź" Romana Polańskiego. Wnikliwa i dająca do myślenia wiwisekcja ról, jakie we współczesnym społeczeństwie pełnią kobieta i mężczyzna, jest również ciekawą analizą mechanizmów działania pierwotnych ludzkich popędów, a także ich wpływu na reakcje i zachowanie człowieka. Po projekcji gościem wrocławskiego dziennikarza Jana Pelczara będzie psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka terapii uzależnień i biolożka Mirosława Sauć.

 

Psychoza Teatr Ad Spectatores

Psychoza Teatr Ad Spectatores

piątek-niedziela, godz. 20.15, Art Hotel, ul. Kiełbaśnicza 20, bilety pod 20 zł

Młoda kobieta ma przewieźć torbę pełną pieniędzy z północy na południe. Podczas noclegu w przydrożnym hotelu, gdzieś w środku trasy, zmienia zdanie. Dyskretna eskorta przydzielona przez nieufnego zleceniodawcę zostaje okradziona w hotelowym barze. Znika nielegalnie nabyta broń. Pomiędzy trzecią, a piątą nad ranem ktoś strzela do recepcjonisty. Zdezorientowany właściciel odkrywa, że w jego hotelu ferlnej nocy przebywa tylko jedna osoba. Kobieta. Trzy dni wcześniej zarezerwowano trzy pokoje na obco brzmiące nazwisko. Do dwóch z nich obsługa nie może się dostać. Trzeci udaje się otworzyć. Spektakl luźno inspirowany filmem Alfreda Hitchocka, rozgrywany w pokojach Art Hotelu.

 

Sobota, 7 lutego 2015r.

 

Korona Sudetów - zdobywamy Lazek

Korona Sudetów - zdobywamy Lazek

Start 7 lutego o godzinie 7:00, przewidywany powrót ok godziny 18:00 bilety 70 zł w cenie przejazd, ubezpieczenie, opieka instruktora, kije do Nordic Walking

Wyjazd dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Chodzimy po górach doskonaląc technikę marszu Nordic Walking. Tym razem zdobywamy kolejny szczyt należący do Korony Sudetów znajdujący się w Czechach LAZEK. Niezbyt wymagający szczyt mający wysokość nieco ponad 700 m.n.p.m. Wycieczka w sam raz dla aktywnej rodziny.

 

Kiermasz na rzecz kotów

Kiermasz na rzecz kotów

godz. 10.00-18.00, kawiarni Aromaty, pl. Staszica 12

Będzie można jeszcze zakupić kalendarz, pojawia się fundacyjne torby, breloczki, podkładki, ciasteczka. Wszystko to co Wam może sprawić przyjemność, a nam pomoże w leczeniu i utrzymaniu naszych podopiecznych.
Pieniądze zebrane z kiermaszu przeznaczone zostaną na pomoc bezdomnym kotom, m.in. na ich leczenie i zakup karmy, żeby napełnić puste kocie brzuszki.

 

Pray for Ukraine! - zbiórka charytatywna w Sky Tower

Pray for Ukraine! - zbiórka charytatywna w Sky Tower

godz. 12.00-18.00

Charytatywna zbiórka na pomoc uchodźcom z Ukrainy o charakterze prozdrowotnym.

W trakcie zbiórki będzie okazja:

 • poznać najnowsze trendy w fitnessie i oczywiście wziąć udział w treningu
 • skorzystać z konsultacji wykwalifikowanej rehabilitantki oraz lekarzy
 • obejrzeć występy taneczne grup z Wrocławia i okolic
 • <li >posłuchać niesamowitej muzyki <li >po prostu świetnie się bawić i pomagać

 

Dzień otwarty: Zobacz lofty w odnowionej fabryce

Dzień otwarty: Zobacz lofty w odnowionej fabryce

Nowa Papiernia, ul. Kościuszki 142, sobota 7 lutego, w godz. od 10 do 14. Wstęp wolny.

Jak wyglądają odrestaurowane budynki po ponad stuletniej fabryce papieru? Jak prezentuje się gotowe mieszkanie w loftowym stylu? A jak zaniedbane podwórze zmienia się w atrakcyjną dla mieszkańców przestrzeń? Będzie się można o tym przekonać w trakcie dnia otwartego Nowej Papierni. Już w sobotę 7 lutego. Od godz. 10 do 14 będzie można wejść na teren inwestycji Nowa Papiernia, obejrzeć pofabryczne budynki, w których powstały lofty, a także w pełni wykończone mieszkanie New Line, które zostało zrealizowane tak, aby klimatem nawiązywać do najlepszych loftowych wzorców.

 

Międzynarodowy RGK CUP 2014/2015 koszykówki na wózkach

Międzynarodowy RGK CUP 2014/2015 koszykówki na wózkach

7 lutego 2015 w Hali Widowiskowo –Sportowej w Kątach Wrocławskich odbędzie się Międzynarodowy RGK CUP 2014/2015 koszykówki na wózkach. Wystąpią zespoły z Wrocławia, Kielc i Pardubic (Czech). Impreza rozpocznie się o godz. 11.00. Wstęp wolny.

 

„Gody idą, Gody…” – wystawa w Muzeum Etnograficznym

„Gody idą, Gody…” – wystawa w Muzeum Etnograficznym

sobota-niedziela, godz. 10.0-16.00, w sobotę wstęp wolny, ul. Traugutta 111/113

Jak zmieniały się zwyczaje i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem, jakie magiczne praktyki związane były z tym świętem jeszcze na początku XX w.? – odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać podczas wystawy „Gody idą, Gody…” . Wśród pokazywanych eksponatów znajdą się m.in. unikatowe dolnośląskie formy piernikarskie, szopki skrzyniowe, szopki typu krakowskiego i obrazy na szkle, formy do opłatków, grafikę dewocyjną oraz współczesne szopki typu krakowskiego, kukiełkowe i rzeźbiarskie a także ozdoby choinkowe i przebrania kolędnicze.

 

 

Spódnicowy zawrót głowy, czyli warsztaty konstrukcji oraz szycia spódnicy!

Spódnicowy zawrót głowy, czyli warsztaty konstrukcji oraz szycia spódnicy!

godz. 10.00 - 16.00, Pracownia Krawiecka "Szycie bez Tajemnic", pl. Orląt Lwowskich 2, Wrocław (brama B, 4 piętro)

W programie: - podstawy obsługi maszyn do szycia (stębnówka i overlock), prawidłowe zdejmowanie miary, rysowanie siatki konstrukcyjnej spódnicy podstawowej, wykonanie formy konstrukcyjnej (wykroju) spódnicy podstawowej,  prawidłowe krojenie materiału, wszywanie zamka krytego, szycie spódnicy. Potrzebne materiały: - tkanina bawełniana, mieszanka bawełny z wiskozą, lnem, żakard, satyna, może być z dodatkiem lycry, szerokość 140 - 150 cm, długość 70 cm dla spódnicy o długości 50 cm, kryty zamek błyskawiczny w kolorze tkaniny o długości 20 cm, szpulka nici, jeżeli tkanina jest w bardzo nietypowym kolorze Z naszej strony zapewniamy dodatki krawieckie (nici, flizelinę itp). Cena warsztatów: 100 zł / os. Szczegóły i zgłoszenia: www.szyciebeztajemnic.pl, tel. kom. 604 28 55 97

 

Gigantyczne owady na Bielanach

Gigantyczne owady na Bielanach

Park Handlowy Bielany, od 7 do 22 lutego, w godzinach otwarcia centrum handlowego

Na wystawie zobaczymy siedem przeskalowanych, sięgających ponad dwóch metrów eksponatów. Powiększone kilkaset razy, dokładnie odwzorowane insekty, to gratka dla dzieci i miłośników entomologii. Zobaczymy sympatyczną z wyglądu gąsienicę widłogonki siwicy, olbrzymią ludzką pchłę, zgłębca trzpiennikowatego, bzyga pospolitego, którego z pewnością każdy kiedyś spotkał, największą spośród biedronek – oczatkę, zażartkę drzewną oraz groźnie wyglądającego podkrzewina szarego.

 

 

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Poziom 0 Galerii Handlowej Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich, w godzinach otwarcia galerii, wstęp wolny

Galeria Handlowa Sky Tower zorganizowała wystawę fotograficzną „Zakochany Wrocław” Grzegorza Kwolka, którego prace przepojone tajemnicą, ukazują stolicę Dolnego Śląska na wielkoformatowych fotografiach. Wystawę stałą tworzy 50 kolorowych zdjęć, składających się na barwną opowieść o mieście, w którym nie trudno się zakochać. Ulotne, zamglone kadry przeniosą oglądających w niezwykły klimat miasta zwanego drugą Wenecją. Dodatkową atrakcją jest wystawa multimedialna 60 zdjęć wspomnianego autora, wyświetlana na ekranie na poziomie +1. Prace artysty uświadamiają, że odrobina transcendencji czy magii niezbędna jest do życia nie tylko zakochanym.

Filmowe poranki: Przyggody niesfornych zwierząt

Filmowe poranki: Przygody niesfornych zwierząt

sobota-niedziela, godz. 10.00 Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Poznamy towarzyszy czarownicy latającej na miotle, zobaczymy też jak poradzą sobie leśne zwierzęta w lesie. Przekonamy się też, że słonie bardzo lubią podróże i przygody.

Program: Miejsce na miotle, Wielka Brytania 2012, 25’, Jeżyki w mieście, Litwa 2012, 10’, Słoń przemądrzalski, Szwajcaria 2012, 5’

Warsztaty poprowadzi animatorka Dobrosława Bela.

 

Poranki „Agi Bagi”

Poranki „Agi Bagi”

sobota-niedziela, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki, godz. 10.30

W lutym w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2. lat na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowy projekt „Agi Bagi”.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia.
„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.

 

Dzień otwarty „Wokół fotografii” w Muzeum Narodowym

Dzień otwarty „Wokół fotografii” w Muzeum Narodowym

pl. Powstańców Warszawy 5, 7 lutego, poczatek godz. 10.30, wstęp wolny

godz. 10.30 Fotografia, warzywa i przygoda – zabawa plastyczna dla dzieci (6-12 lat), prowadzi Sławomir Ortyl (zapisy: tel. 71 372 51 48, w godz. 9.00-15.00)

godz. 13.00 Oprowadzanie po wystawie Niebieska flasza– dr Adam Sobota, kurator wystawy

godz. 15.00 Fotografia a rysunek – grafika i malarstwo od renesansu po współczesność – wykład Grzegorza Wojturskiego

 

Husqvarna Tour 2015 - wyścigi psich zaprzęgów

Husqvarna Tour 2015 - wyścigi psich zaprzęgów

Szklarska Poręba, Polana Jakuszycka, sobota 11.00: start do etapu 3 MID / Skj Sprint – 2x 15 km / 15 km. 08.02.2015/ Niedziela 9.30: start do eta

W dniach 5 - 8 lutego na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się VIII edycja wyścigu psich zaprzęgów - Husqvarna Tour 2015. To największa w Polsce gonitwa i jedna z najważniejszych na świecie. Prawie 100 najlepszych na świecie ekip stanie na starcie wyścigu. Ponad 1000 najdroższych i najszybszych psów zaprzęgowych przyjedzie do Polski. Każdego dnia Husqvarna Tour zaprzęgi będą miały do pokonania kilkadziesiąt kilometrów krętych, górskich tras w trudnych warunkach zimowych.

 

3D czyli Dizajn Dla Dzieci - MIASTO Z PROBLEMAMI

3D czyli Dizajn Dla Dzieci - MIASTO Z PROBLEMAMI

sobota, 7 lutego, godz. 11.00-13.00, Galeria Dizajn – BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4

Warsztat dla dzieci w wieku 8-12 lat

Jak poradzić sobie z trudnościami współczesnego miasta? W trakcie kolejnego warsztatu stworzymy grupę specjalistów od radzenia sobie z miejskimi problemami. Mali badacze zajmą się poważnymi sprawami, takimi jak np. smog, zła komunikacja w mieści czy brak zieleni.

Zapisy: 3d@bwa.wroc.pl (tytuł maila: MIASTO, w treści maila: imię, nazwisko, wiek dziecka).

 

Naukowe rozkosze podniebienia w Humanitarium

Naukowe rozkosze podniebienia w Humanitarium

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, Humanitarium Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Nowa kawiarnia w holu budynku dostarczy wszelakich smakołyków, a na warsztatach w naszych laboratoriach weźmiemy „pod lupę” pysznego pączka i sprawdzimy jego tajemne wartości odżywcze – w tle wspaniała muzyka, maski i miła atmosfera.

Wystawa (g. 11.00-18.00) i warsztaty (g. 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15, 16.15, 17.15).

Informacja i ilości wolnych miejsc na warsztaty jest dostępna na stronie rezerwacji biletów on-line www.bilety.eitplus.pl Rezerwacja na warsztaty jest obowiązkowa. Informacje na stronie info@humanitarium.pl lub pod numerem telefonu: 71 734 70 00

 

Dziecięce Studio Architektury - Nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

Dziecięce Studio Architektury - Nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1

Czym jest miasto? Czy zawsze wyglądało tak, jak dziś? Czy miasto może się zepsuć i jak można je wtedy naprawić? Kto układa miejskie puzzle? Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na nowy cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury, zatytułowany „Moje miasto, a w nim…?”. Mali Architekci będą próbowali odpowiedzieć na pytania: co mamy, co powinniśmy, ale i co możemy mieć w mieście przy dobrej organizacji i współpracy.

Program:

 • 7.02.2015 Były sobie miasta…
 • 14.02.2015 Jak działa miasto?
 • 21.02.2015 Miasta zielone z natury
 • 28.02.2015 Miasto dla ludzi i zwierząt
 • 7.03.2015 Przepis na miasto układamy miejskie puzzle
 • 14.03.2015 Tropem miejskiej kulturki
 • 21.03.2015 Miasto w stanie kryzysowym? Naprawiamy!
 • 28.03.2015 Miasto dzieci

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach: 35 zł (cena udziału w całym cyklu 8 warsztatów po 120 minut: 230 zł)

 

Baranek Shaun - pokaz przedpremierowy

Baranek Shaun - pokaz przedpremierowy

sobota-niedziela, godz. 10.00 Kino Nowe Horyzonty, bilety od 18 zł

Shaun the Sheep, reż. Mark Burton, Richard Starzack / Francja, Wielka Brytania 2015 / 85’.W repertuarze od 13 lutego 2015, animacja

sobota: 11.15 i 15.30

niedziela: 10.45 i 16.00

 

Akcja \" data-mce-src=

Akcja "Rak to nie loteria"

Magnolia Park, plac Niebiański, codziennie w godz. 12.00-20.00. Wstęp wolny.

Wrocławska Fundacja Rosa zdiagnozuje stan wiedzy wrocławian na temat profilaktyki onkologicznej. Akcja „Rak to nie loteria” odbędzie się w Magnolia Park z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem.  Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu, może wygrać iPad’a. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma materiały edukacyjne na temat profilaktyki nowotworowej – gadżety i ulotki z kodem QR do gry RKBN Defenders. Dodatkowo w strefie Rakoobrony będzie można odpocząć na leżakach i zrobić sobie zdjęcie w monidle. Ankieterzy poinformują, na czym polega profilaktyka onkologiczna, a dyżurujący psycholog wyjaśni m.in., dlaczego boimy się badać.

 

Moda na Nadodrzu

Moda na Nadodrzu

Infopunkt Łokietka 5, godz. 12.00 - 20.00

„Moda na Nadodrzu” to szyld, pod którym udało się połączyć 30 wrocławskich projektantów i rękodzielników. Najbliższa sobota będzie okazją do kupienia unikatowych ubrań, biżuterii i dodatków modowych. Więcej

Wykład w Muzeum Narodowym

Wykład w Muzeum Narodowym

pl. Powstańców Warszawy 5, 7 lutego, godz. 12.00-13.00, wstęp wolny

„Przepych i mistyka. Barokowe klasztory i opactwa na Śląsku” - wykład

Cykl: Mój Śląsk. Fascynacje

Podczas spotkania omówione zostaną, zarówno pod kątem historycznym, jak i artystycznym, najcenniejsze założenia klasztorne z terenu Śląska, które w okresie baroku przeżywały swój szczególny rozkwit. Prelegent Michał Pieczka zaprezentuje słuchaczom m.in. opactwa i kościoły klasztorne w Lubiążu, Henrykowie, Trzebnicy, Kamieńcu Ząbkowickim, Legnickim Polu czy Jemielnicy. 

 

2. Memoriał im. Roberta Guziejewskiego - Turniej Charytatywny

2. Memoriał im. Roberta Guziejewskiego - Turniej Charytatywny

sobota-niedziela, ul. Rogowska 52A, Redeco

Coroczny Charytatywny Turniej Futsalowy, w którym udział biorą amatorskie drużyny piłkarskie.

GRUPA "A" - SOBOTA

16.00 - 16.25 OYODO.PL - REAL COMPENSACION
16.30 - 16.55 MORAK TEAM - FAMILY TEAM
17.00 - 17.25 CAR-ZONE WROCŁAW - OYODO.PL
17.30 - 17.55 REAL COMPESACION - MORAK TEAM
18.00 - 18.25 FAMILY TEAM - CAR-ZONE WROCŁAW
18.30 - 18.55 OYODO.PL - MORAK TEAM
19.00 - 19.25 FAMILY TEAM - REAL COMPENSACION
19.30 - 19.55 CAR-ZONE WROCŁAW - MORAK TEAM
20.00 - 20.25 OYODO.PL - FAMILY TEAM
20.30 - 20.55 REAL COMPENSION - CAR-ZONE WROCŁAW

 

Poranki dla dzieci \" data-mce-src=

Poranki dla dzieci "SpongeBob"

sobota-niedziela, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W lutym br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. lat na Poranki w Multikinie. Tuż przed wyczekiwaną premierą kinowej wersji, najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć przygody SpongeBoba Kanciastoportego.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, 24.01, godz. 13.00-15.00, wstęp wolny

Co sobotę w klubie Firlej można wymieniać się, sprzedawać albo kupować wszelkie, stare bądź nowe, nośniki muzyczne, na których zapisana jest muzyka m.in.: płyty gramofonowe, kasety, płyty CD. To wydarzenie dla każdego, bez względu na wiek czy preferencje muzyczne.

 

„Wrocław poddaje się ostatni” - spotkanie w Empiku

„Wrocław poddaje się ostatni” - spotkanie w Empiku

Empik Renoma, ul. Świdnicka 40, sobota 7 lutego, godz. 17, wstęp wolny

Spotkanie  z Richardem Hargreavesem autorem książki „Ostatnia twierdza Hitlera. Breslau 1945”. W czasie rozmowy z prof. Tomasz Głowiński pisarz opowie o tragicznych losach Wrocławia pod koniec II wojny światowej.  Na zakończenie wydarzenia grupa rekonstrukcyjna zaprezentuje mundury formacji walczących w czasie obrony twierdzy Breslau.

 

TARDE ESPAÑOLA! z motywem przewodnim... literą C!

TARDE ESPAÑOLA! z motywem przewodnim... literą C!

Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, sobota 7 lutego, godz. 17, wstęp wolny

Spotkanie w języku hiszpańskim dla osób zainteresowanych historią i kulturą hiszpańską oraz rozwijaniem własnych kompetencji językowych.

17.00 - 18.00 Colonia Clunia Sulpicia: Descubre con nosotros un pedazo de la Historia Antigua de España, a través de los yacimientos arqueológicos de esta ciudad romana enclavada en Burgos

18.15 - 19.45 Cortázar (I Parte): ¿Eres un Cronopio? ¿O quizás un Fama? Si no lo tienes claro, averígualo con nosotros y con la ayuda de vuestra habilidad para el español.

20.00 - 21.30 Cortázar (II Parte) ¿Harto de que te digan cómo hay que hacer las cosas? Cortázar también lo estaba. Usa tu creatividad para reirte de cómo las Instrucciones dominan nuestra vida.

21.45 - hasta que el cuerpo aguante. Carnaval: Participa con nosotros en el concurso de disfraces que organizaremos y consigue grandes premios al ritmo de la música carnavalesca.

 

\" data-mce-src=

"John" z National Theatre w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 5, sobota 7 lutego, start. 18.00, czas trwania: 120' , cena biletów: 30/20/15 zł

Australijczyk Lloyd Newson, dyrektor artystyczny międzynarodowej sławy teatru tańca DV8, przeprowadził wywiady z ponad pięćdziesięcioma mężczyznami, zadając im szczere pytania dotyczące miłości i seksu. Jednym z pytanych był John. Jego historia okazała się niezwykła i wzruszająca. Lata przestępczości, brania narkotyków i walki o przetrwanie doprowadziły go do poszukiwania życia z innymi. John znalazł się w nieoczekiwanym miejscu, nikomu prawie nieznanym. Na podstawie tego rzadkiego doświadczenia powstał spektakl. 

 

Jerry Springer i Klata w Capitolu

Jerry Springer i Klata w Capitolu

sobota-niedziela godz. 17.00, Duża Scenie Teatru Muzycznego Capitol, bilety 20-49 zł (przed zniżką Urbancard Premium)

Jerry Springer - The Opera to brytyjski musical autorstwa Richarda Thomasa i Stewarta Lee, oparty na znanym, skandalizującym telewizyjnym show. Spektakl w Capitolu wyreżyserowany przez Jana Klatę, jest polską prapremierą tego musicalu i pierwszym światowym tłumaczeniem libretta z języka angielskiego.

Szokujące i przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych przedstawienie, komentuje fenomen dzisiejszej telewizji i skłania do przemyśleń na temat miejsca religii oraz mediów w życiu współczesnego człowieka. Dosadność, anarchia, ironia, kontrowersje i dobra zabawa.

 

Filmy o osadnikach w Muzeum Etnograficznym

Filmy o osadnikach w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, 7 lutego, godz. 18.00, wstęp wolny

Dolny Śląsk. Lud, jego zwyczaje, sposób życia, pieśni, muzyka i tańce…”. Cykl prezentacji filmowych. Filmy edukacyjne poświęcone osadnikom zamieszkałym na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej, procesom ich adaptacji do nowego środowiska kulturowego. W sobotę obejrzymy film o osadnictwie żydowskim na Dolnym Śląsku: "Żydzi".  Więcej o projekcie przeczytasz: "Szli na zachód osadnicy..."

 

Autostopem przez Hiszpanię

Autostopem przez Hiszpanię

godz. 18.00, Casa de Espana - Centrum Języka Hiszpańskiego, Rynek 36/37, I piętro, wstęp wolny

Stanisław Pawełek, pseudonim Kuglarz Powsinoga zabierze was w podróż autostopem po zakątkach Hiszpanii. Opowie wam o autostopie, pieszych wędrówkach po Hiszpanii oraz zaprezentuje wam wiele znanych i mniej znanych miejsc. Nie obędzie się bez zdjęć i licznych ciekawostek z podróży.

 

„Camille” - spektakl Kamili Klamut

„Camille” - spektakl Kamili Klamut

Sala Teatru Laboratorium, Instytut Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, godz. 19.00, bilety: 15 zł,

Kamila Klamut, aktorka Teatru ZAR przypomni historię Camille Claudel, rzeźbiarki zamkniętej w zakładzie psychiatrycznym na 30 lat. Na scenie Kamili Klamut towarzyszyć będzie Ewa Pasikowska. Spektakl powstał we współpracy z Marianą Sadovską, ukraińską pieśniarką i aktorką. Klamut i Pasikowska przedstawią historię Camille Claudel – rzeźbiarki, siostry Paula Claudela oraz towarzyszki życia i twórczości Augusta Rodina, która zmarła siedemdziesiąt lat temu. Ostatnie trzydzieści lat swojego życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Kamila Klamut w ten sposób mówi o bohaterce przedstawienia: „Myśląc o niej, przywołuję niektóre fakty z jej życia i zastanawiam się, jak je nazwać, ubrać we własną wrażliwość. Oto przyjazd dawno niewidzianej przyjaciółki wywołuje kaskadę wspomnień”.

 

Grupa Winegret: Wieczór bardzo komediowy

Grupa Winegret: Wieczór bardzo komediowy

ToTu, ul. Hubska 6, 7-8 lutego, godz. 19.00, Ceny biletów: 15zł / ekobilet.pl/totu, mailowe rezerwacje miejsc: kontakt.totu@gmail.com, rezerwacja SMS: 531 669 353

Grupa Winegret to duet z ambicjami tria, który tworzy sztukę komediową. Tego wieczoru spektakl zaskoczy nas zarówno dynamicznymi zwrotami akcji, jak i ciekawymi pomysłami technicznymi. Zobaczymy szalonego dyrygenta, parodię magii, policyjną akcję rodem z filmu sensacyjnego oraz napad na bank w wykonaniu najmniejszego człowieka na świecie. To program przede wszystkim lekki, prześmieszny, niestroniący od parodii, czy tez groteski. Reżyseria i scenariusz: Łukasz Jędrzejczak, Występuje: Anna Jędrzejczak i Łukasz Jędrzejczak

 

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Vive Kielce

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Vive Kielce

Hala AWF Wrocław, godz. 19.00

W sobotę piłkarze ręczni Śląska Wrocław zagrają z Vive Kielce w meczu 14. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w hali sportowej AWF.

 

Bunkier./Grupa Podwyższonego Ryzyka/Prokuratura w Łykendzie

Bunkier/Grupa Podwyższonego Ryzyka/Prokuratura w Łykendzie

godz. 20.00, ul. Podwale 37/38, bilety 10 zł

Pierwotnie grupa nazywała się The Total Shit by na początku lat 90 zmienić nazwę na Bunkier. Grupa zadebiutowała płytą Szpital Psychiatryczny nagraną w 1993 roku przy pomocy muzyków z zespołu Armia[2]. Koncertowali m.in. w festiwalu w Jarocinie (1994) i na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz na Rock Fest Szydłowiec (2010).
Towarzyszyć im będzie Grupa Podwyższonego Ryzyka

 

Kameralne Novecento w Capitolu

Kameralne Novecento w Capitolu

sobota-niedziela, godz. 19.00, bilety 25 zł, Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol

Novecento to niezwykła opowieść jednego z najwybitniejszych współczesnych włoskich pisarzy, autora słynnego Jedwabiu. I równie niezwykły bohater – wybitny pianista-samouk o przydomku Novecento, który jako niemowlę został porzucony przez rodziców na statku kursującym między Europą a Ameryką i nigdy nie zszedł na stały ląd

 

Psychoza Teatr Ad Spectatores

Psychoza Teatr Ad Spectatores

sobota-niedziela, godz. 20.15, Art Hotel, ul. Kiełbaśnicza 20, bilety pod 20 zł

Młoda kobieta ma przewieźć torbę pełną pieniędzy z północy na południe. Podczas noclegu w przydrożnym hotelu, gdzieś w środku trasy, zmienia zdanie. Dyskretna eskorta przydzielona przez nieufnego zleceniodawcę zostaje okradziona w hotelowym barze. Znika nielegalnie nabyta broń. Pomiędzy trzecią, a piątą nad ranem ktoś strzela do recepcjonisty. Zdezorientowany właściciel odkrywa, że w jego hotelu ferlnej nocy przebywa tylko jedna osoba. Kobieta. Trzy dni wcześniej zarezerwowano trzy pokoje na obco brzmiące nazwisko. Do dwóch z nich obsługa nie może się dostać. Trzeci udaje się otworzyć. Spektakl luźno inspirowany filmem Alfreda Hitchocka, rozgrywany w pokojach Art Hotelu.

Niedziela, 8 lutego 2015r.

 

„Gody idą, Gody…” – wystawa w Muzeum Etnograficznym

"Gody idą, Gody…" – wystawa w Muzeum Etnograficznym

godz. 10.0-16.00, w sobotę wstęp wolny, ul. Traugutta 111/113

Jak zmieniały się zwyczaje i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem, jakie magiczne praktyki związane były z tym świętem jeszcze na początku XX w.? – odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać podczas wystawy „Gody idą, Gody…” . Wśród pokazywanych eksponatów znajdą się m.in. unikatowe dolnośląskie formy piernikarskie, szopki skrzyniowe, szopki typu krakowskiego i obrazy na szkle, formy do opłatków, grafikę dewocyjną oraz współczesne szopki typu krakowskiego, kukiełkowe i rzeźbiarskie a także ozdoby choinkowe i przebrania kolędnicze.

 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

Browar Mieszczański, ul. Hubska 4, 25.01, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. 
Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach

 

Gigantyczne owady na Bielanach

Gigantyczne owady na Bielanach

Park Handlowy Bielany, od 7 do 22 lutego, w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Na wystawie zobaczymy siedem przeskalowanych, sięgających ponad dwóch metrów eksponatów. Powiększone kilkaset razy, dokładnie odwzorowane insekty, to gratka dla dzieci i miłośników entomologii. Zobaczymy sympatyczną z wyglądu gąsienicę widłogonki siwicy, olbrzymią ludzką pchłę, zgłębca trzpiennikowatego, bzyga pospolitego, którego z pewnością każdy kiedyś spotkał, największą spośród biedronek – oczatkę, zażartkę drzewną oraz groźnie wyglądającego podkrzewina szarego.

 

 

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

od godz. 10.00, ul. Kuźnicza 29a
 • 10.00 odbędzie się pokaz spektaklu „Bajka o dwóch domkach”: jest to przedstawienie Teatru Bąbli, skierowane do dzieci w wieku 1-3 lat. Opowiada o krainach miękkiej i kłującej, zamieszkiwanych przez sympatycznych bohaterów, Tuli-Tuli i Ała Ała. Bilety w cenie 18 zł/os.
 • 15.00 rodzinne warsztaty plastyczne, przeznaczone dla rodziców z dziećmi od lat 4. Zajęcia odbywają się w pracowni plastycznej, pod opieką artysty-plastyka. Koszt udziału dla pary rodzic+dziecko to 35 zł.
 • 17.00 odbędzie się pokaz nowego spektaklu sceny WCTD – „Jaś i Małgosia” w reżyserii Agnieszki Mielcarek. Jest to przedstawienie lalkowe, z ciekawą scenografią i intrygującymi efektami świetlnymi (w tym światłem stroboskopowym), przeznaczone dla dzieci od lat 5. Bilety: 18 zł

Informacje i rezerwacja miejsc przez stronę internetową www.wctd.wroclaw.pl

 

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Poziom 0 Galerii Handlowej Sky Tower, il. Powstańców Śląskich, w godzinach otwarcia galerii, wstęp wolny

Galeria Handlowa Sky Tower zorganizowała wystawę fotograficzną „Zakochany Wrocław” Grzegorza Kwolka, którego prace przepojone tajemnicą, ukazują stolicę Dolnego Śląska na wielkoformatowych fotografiach. Wystawę stałą tworzy 50 kolorowych zdjęć, składających się na barwną opowieść o mieście, w którym nie trudno się zakochać. Ulotne, zamglone kadry przeniosą oglądających w niezwykły klimat miasta zwanego drugą Wenecją. Dodatkową atrakcją jest wystawa multimedialna 60 zdjęć wspomnianego autora, wyświetlana na ekranie na poziomie +1. Prace artysty uświadamiają, że odrobina transcendencji czy magii niezbędna jest do życia nie tylko zakochanym.

 

 

DRZWI OTWARTE projektu „Akcja: EDUKACJA” w grupie JUNIOR

DRZWI OTWARTE projektu "Akcja: EDUKACJA" w grupie JUNIOR

niedziela 8, godz. 10.00, Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Dla dzieci 3-6 lat wraz z rodzicami. TEATRALNY PLAC ZABAW, czyli zabawy teatralno-ruchowe z elementami pantomimy.

W każdą niedzielę spotkamy się na teatralnym placu zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.

Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Partnerem zajęć jest Wydawnictwo ZAKAMARKI. Na zajęcia: zabrać ciepłe skarpety/wziąć wygodne, lekkie buty na zmianę i ubrać się wygodnie; tak, aby nic nie krępowało naszych ruchów podczas zabaw na materacach.

Zapisy – a.paluch@pantomima.wroc.pl lub 71/337 21 03. Na kolejne DRZWI OTWARTE dla grupy MŁODZIEŻ zapraszamy 21 lutego.

 

Filmowe poranki: Przyggody niesfornych zwierząt

Filmowe poranki: Przygody niesfornych zwierząt

godz. 10.00 Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Poznamy towarzyszy czarownicy latającej na miotle, zobaczymy też jak poradzą sobie leśne zwierzęta w lesie. Przekonamy się też, że słonie bardzo lubią podróże i przygody.

Program: Miejsce na miotle, Wielka Brytania 2012, 25’, Jeżyki w mieście, Litwa 2012, 10’, Słoń przemądrzalski, Szwajcaria 2012, 5’

Warsztaty poprowadzi animatorka Dobrosława Bela.

 

Poranki „Agi Bagi”

Poranki "Agi Bagi"

Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki, godz. 10.30

Dla dzieci powyżej 2. lat. Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia.
„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.

 

Tato! Gdzie ja mam te plemniki?

Tato! Gdzie ja mam te plemniki?

godz. 12.00-14.30, DA MOST Pl. Grunwaldzki 3, sala Stolarnia, zapisy: anna.karwasinska@gmail.com, koszt: 30zł/os, 50 zł/małżeństwo

Do Wrocławia przyjedzie autor książki "Tato! Gdzie ja mam te plemniki?" - dr Marek Babik. Tematem warsztatów, które poprowadzi, będzie szeroko pojęte wychowanie seksualne. Marek Babik przedstawi swoją propozycję tego jak bez stresu i zażenowania, a jednocześnie zgodnie z prawdą i adekwatnie do wieku, rozmawiać z dziećmi na temat seksualności i seksu. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc.

 

Mistrzostwa Wrocławia w Tenisie Stołowym dla amatorów

Mistrzostwa Wrocławia w Tenisie Stołowym dla amatorów

godz. 9.00 Klub Anima, ul. Pilczycka 47

Turniej adresowany jest do amatorów i składa się z poszczególnych kategorii:

 • I GRUPA – od 6 do 14 lat (osobno: chłopcy, dziewczęta) turniej rozgrywany będzie od godz. 9.00 do 12.00,
 • II GRUPA – OPEN od 15 do 69lat ( osobno: chłopcy, dziewczęta) turniej rozgrywany będzie od godz. 13.00
Z każdej kategorii wiekowej i konkursowej zostaną wyłonione trzy pierwsze miejsca (I, II i III), które będą uhonorowane nagrodami. Nagrody zostaną wręczone podczas finałowego turnieju, który odbędzie się w 21 czerwca 2015 roku we Wrocławskim Klubie Anima. Pierwsze kwalifikacje ruszyły 11 stycznia 2015 roku. Następne odbędą się 08.02, 22.03, 12.04. oraz 17.05 2015 roku.

 

Husqvarna Tour 2015 - wyścigi psich zaprzęgów

Husqvarna Tour 2015 - wyścigi psich zaprzęgów

Szklarska Poręba, Polana Jakuszycka, niedziela 9.30: start do eta

W dniach 5 - 8 lutego na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się VIII edycja wyścigu psich zaprzęgów - Husqvarna Tour 2015. To największa w Polsce gonitwa i jedna z najważniejszych na świecie. Prawie 100 najlepszych na świecie ekip stanie na starcie wyścigu. Ponad 1000 najdroższych i najszybszych psów zaprzęgowych przyjedzie do Polski. Każdego dnia Husqvarna Tour zaprzęgi będą miały do pokonania kilkadziesiąt kilometrów krętych, górskich tras w trudnych warunkach zimowych.

 

Naukowe rozkosze podniebienia w Humanitarium

Naukowe rozkosze podniebienia w Humanitarium

godz. 11.00-18.00, Humanitarium Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Nowa kawiarnia w holu budynku dostarczy wszelakich smakołyków, a na warsztatach w naszych laboratoriach weźmiemy „pod lupę” pysznego pączka i sprawdzimy jego tajemne wartości odżywcze – w tle wspaniała muzyka, maski i miła atmosfera.

Wystawa (g. 11.00-18.00) i warsztaty (g. 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15, 16.15, 17.15).

Informacja i ilości wolnych miejsc na warsztaty jest dostępna na stronie rezerwacji biletów on-line www.bilety.eitplus.pl Rezerwacja na warsztaty jest obowiązkowa. Informacje na stronie info@humanitarium.pl lub pod numerem telefonu: 71 734 70 00

Bal Karnawałowy dla SMYKÓW

Bal Karnawałowy dla SMYKÓW

godz.11.00-13.00, CIA Centrum Inicjatyw Artystycznych, Tęczowa 79/81, wstęp 40 zł

Dla ''maluszków'' 2 – 6 lat, prowadząca: Arnika Dobras. Program: zabawy animacyjno–ruchowe, słodki poczęstunek, napoje, kawa i herbata dla Rodziców

Zabawa ma charakter ''balu przebierańców''. Wszelkie przebrania mile widziane. koszt: 40 zł/ od dziecka. Informacje, zapisy i rezerwacja miejsc: +48 666 533 665, cia@cia.wroclaw.pl

 

Literatura w pieluchach: DŹWIĘKI

Literatura w pieluchach: DŹWIĘKI

godz. 11.00-13.00, sala warsztatowa Wrocławskiego Teatru Lalek, pl. Teatralny 4

LITERATURA W PIELUCHACH - Cykl 10 warsztatów teatralno-muzycznych dla dzieci w wieku od roku do dwóch lat

Literatura podczas warsztatów traktowana jako punkt wyjścia do zabaw teatralno-muzycznych, inspirowanych daną książką (jedna na jedne zajęcia). Każda para dziecko-opiekun ma do dyspozycji własny egzemplarz na czas warsztatów, a po ich zakończeniu otrzymuje go w prezencie.

Dorośli biorą w warsztatach aktywny udział. Najbliższe warsztaty: DŹWIĘKI - Soledad Bravi, „Księga dźwięków”, Warszawa 2012, wyd. Dwie Siostry

W trakcie zajęć wspólnie zastanowimy się, jaki dźwięk wydają różne zwierzęta, przedmioty, pojazdy i zjawiska atmosferyczne. Będą łatwe zadania (kaczka, dzwon), będą też trochę trudniejsze (wiatr, mleko, pizza). Posłuchamy dźwięków dobiegających z ukrycia i zastanowimy się, co (albo kto) może je wydawać. A na koniec jak zawsze trochę się poruszamy – tym razem w rytm najdziwniejszych dźwięków.
Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19, 25.01, godz. 11.15,

Aktorka Kasia Janekowicz przygotowała nową, ciekawą czytankę. Na dzieci czeka słodka niespodzianka! Rodzice będą mogli oddać się chwili nicnierobienia przy filiżance gorącej czekolady.

 

Baranek Shaun - pokaz przedpremierowy

Baranek Shaun - pokaz przedpremierowy

Kino Nowe Horyzonty, bilety od 18 zł
Shaun the Sheep, reż. Mark Burton, Richard Starzack / Francja, Wielka Brytania 2015 / 85’
W repertuarze od 13 lutego 2015, animacja
niedziela: 10.45 i 16.00
 

 

Zajecia dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zajecia dla dzieci w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe, pl.Powstańców Warszawy 5, 8 lutego, godz. 12.00-13.00

„Przyroda wierszem malowana” - zabawa plastyczna dla dzieci 6-12 lat

Cykl: Z rodziną do Muzeum

Dzieci obejrzą obrazy różnych artystów inspirowane poezją i naturą. Następnie prelegentka przeczyta wybrane wiersze polskich poetów, a mali uczestnicy wykonają prace plastyczne będące ilustracjami do usłyszanych utworów. Zajęcia prowadzi Iwona Gołaj. Wstęp wolny. Na spotkanie obowiązują zapisy (od 2.02.2015) w Dziale Oświatowym, tel.: 71 372 51 48.

 

2. Memoriał im. Roberta Guziejewskiego - Turniej Charytatywny

2. Memoriał im. Roberta Guziejewskiego - Turniej Charytatywny

ul. Rogowska 52A, Redeco

Coroczny Charytatywny Turniej Futsalowy, w którym udział biorą amatorskie drużyny piłkarskie.

GRUPA "B" - NIEDZIELA

11.00 - 11.25 APGEO.PL SOKÓŁ WROCŁAW - THE HORNETS
11.30 - 11.55 VITASPORT.PL - PRZYJACIELE TIFOSEK
12.00 - 12.25 APS - APGEO.PL SOKÓŁ WROCŁAW
12.30 - 12.55 THE HORNETS - VITASPORT.PL
13.00 - 13.25 PRZYJACIELE TIFOSEK - APS
13.30 - 13.55 APGEO.PL SOKÓŁ WROCŁAW - VITASPORT.PL
14.00 - 14.25 THE HORNETS - APS
14.30 - 14.55 APGEO.PL SOKÓŁ WROCŁAW - PRZYJACIELE TIFOSEK
15.00 - 15.25 VITASPORT.PL - APS
15.30 - 15.55 THE HORNETS - PRZYJACIELE TIFOSEK

 

Fitness na Pergoli

Fitness na Pergoli

Zapraszamy na bezpłatne treningi fitness. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich wrocławian, bez względu na wiek i płeć.
Miejsce: Pergola i sala wielofunkcyjna przy Hali Stulecia
08.02.2015 r. - Zajęcia dla kobiet z Fit Curves (sala wielofunkcyjna) - Zbiórka o godz. 11.50 na schodach głównych naprzeciwko fontanny.

 

Poranki dla dzieci \" data-mce-src=

Poranki dla dzieci "SpongeBob"

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W lutym br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. lat na Poranki w Multikinie. Tuż przed wyczekiwaną premierą kinowej wersji, najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć przygody SpongeBoba Kanciastoportego.

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO - Polowanie na ekranie

Co-Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO - Polowanie na ekranie

Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, 25.01, godz. 12.30, wstęp wolny

Wraz z Pampalinim oraz Naszym Dziadziem wyruszymy w niejedną podróż i zapolujemy na grubego zwierza. Oczywiście tylko i aż po to, by przeżyć niezapomniane chwile i poznać owych zwierzów obyczaje, bo o żadnym innym sukcesie w takim składzie osobowym mowy być nie może.

Program: Pampalini i goryl, Pampalini i krokodyl, Pampalini i boa,  Nasz Dziadzio. Jak polowałem na lwa. Po projekcji zapraszamy do zabawy przy instalacjach Noworocznej Wystawy Interaktywnej oraz na działania warsztatowe związane z prezentowanymi filmami.

\" data-mce-src=

"Wyspa skarbów" z National Theatre w Kinie Nowe Horyzonty

Niedziela 8 lutego, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, start: 16.00, czas trwania: 105\' + przerwa, cena biletów: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy), 15 zł (szkolny)

Jest ciemna niespokojna noc. Gwiazdy poznikały. Jim, wnuk właściciela tawerny, otwiera drzwi budzącemu grozę nieznajomemu. Wraz ze starym żeglarzem pojawia się skrzynia pełna tajemnic. Chłopak zaprasza przybysza do środka i tak zaczyna się niebezpieczna podróż... Kto nie chciałby mieć taty pirata poszukującego ukrytego skarbu? Albo przynajmniej takiego, który rysuje tajemnicze mapy i opowiada barwne historie o szajce morskich łupieżców? Takim ojcem był autor XIX-wiecznej powieści przygodowej Wyspa skarbów. Szkot Robert Louis Stevenson dzięki zabawie ze swoim przybranym synem stworzył dzieło, które zaszczepiło w masowej wyobraźni obecny do dziś obraz piratów, a także na dobre wpisało się do kanonu literatury młodzieżowej.

Warsztaty zdobienia przedmiotów drewnianych techniką decoupage

Warsztaty zdobienia przedmiotów drewnianych techniką decoupage

KT Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155,  godz. 16.00, czas trwania: 2,5 - 3 godziny. Koszt:70 zł/osoba Kawa i coś słodkiego w cenie. Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698-830-708 Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty dla początkujących, ale nie tylko. Warsztaty obejmują:
- zapoznanie z podstawami techniki serwetkowej i pracy z papierami do decoupage
- wprowadzenie w świat przedmiotów do ozdabiania, preparatów i narzędzi
- samodzielne ozdobienie 1 przedmiotu drewnianego (świecznik, pudełko, deska, itp.) techniką serwetkową lub przy użyciu papieru do decoupage.

 

Koncert Noworoczny na ludowo

Koncert Noworoczny na ludowo

godz. 16.00, Auli Konwentu Bonifratrów we Wrocławiu przy ul. Traugutta 57/59, wstep wolny
Koncert w wykonaniu Zespołu Folkowego Gieni Dudki.
Koncert odbędzie się 8 lutego o godz. 16.30 w Auli Konwentu Bonifratrów we Wrocławiu przy ul. Traugutta 57/59 (wejście przy aptece).

 

Wystawa fotografii oraz koncert w Klubie Formaty

Wystawa fotografii oraz koncert w Klubie Formaty

Wrocławski Klub Formaty przy ul. Samborskiej 3-5; 8 luty (niedziela) godz. 18.00, wstęp wolny

Spontaniczna architektura - Jagoda Malanin - wystawa fotografii oraz koncert ElectricDunk vs.Sedai. Jagoda Malanin, absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia, iberystka. Mieszka we Wrocławiu, specjalizuje się w fotografii i videoinstalacji. Pracuje nad konceptem architektury spontanicznej. ElectricDunk vs. Sedai - dwójka niezależnych producentów muzycznych ze Zgorzelca. Obaj tworzą swą autorską muzykę, z obszaru szeroko pojętych nowych brzmień, już od dobrych kilku lat.

Koncert HANS LEO HASSLER w wykonaniu ARS CANTUS

Koncert HANS LEO HASSLER w wykonaniu ARS CANTUS

Wrocław, Rynek – Ratusz, Sala Wielka, niedziela, 8 lutego 2015r. godz.18.00, wstęp wolny

Na najbliższym koncercie wrocławskiego zespołu Ars Cantus usłyszymy utwory  Hansa  Leo Hasslera  pochodzące z XVII wiecznych zbiorów księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Koncert „sacrum i profanum” składa się z utworów religijnych, jak Msza III na 4 głosy, motety łacińskie oraz z utworów świeckich: włoskich i niemieckich madrygałów i chansons  a także z utworów instrumentalnych. Koncert odbywa się w ramach projektu Rudolphina i zawiera utwory z płyty „Rudolphina 1”, która ukaże się niebawem.

 

Koncert kameralny

Koncert kameralny

niedziela, godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii

Wykonawcy:

Sebastian Aleksandrowicz – obój
Robert Kowalski – skrzypce
Michał Micker – altówka
Krzysztof Karpeta – wiolonczela

Lech Dzierżanowski – prowadzenie

Program niedzielnego koncertu kameralnego oferuje miłe dla ucha słuchaczy urozmaicenia. Para pogodnych kwartetów Mozartowskich zabrzmi w sąsiedztwie dwóch znacznie późniejszych dzieł brytyjskich.Dzięki bogactwu tego repertuaru zespół złożony z czterech wybitnych polskich instrumentalistów przybliży publiczności całe spektrum kolorystyczne kwartetu obojowego, a jest to bez wątpienia skład nietuzinkowy i niezbyt często goszczący na scenie, tym bardziej więc godny uwagi.

 

Jerry Springer i Klata w Capitolu

Jerry Springer i Klata w Capitolu

godz. 17.00, Duża Scenie Teatru Muzycznego Capitol, bilety 20-49 zł (przed zniżką Urbancard Premium)

Jerry Springer - The Opera to brytyjski musical autorstwa Richarda Thomasa i Stewarta Lee, oparty na znanym, skandalizującym telewizyjnym show. Spektakl w Capitolu wyreżyserowany przez Jana Klatę, jest polską prapremierą tego musicalu i pierwszym światowym tłumaczeniem libretta z języka angielskiego.

Szokujące i przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych przedstawienie, komentuje fenomen dzisiejszej telewizji i skłania do przemyśleń na temat miejsca religii oraz mediów w życiu współczesnego człowieka. Dosadność, anarchia, ironia, kontrowersje i dobra zabawa.

 

Security Project - Peter Gabriel Tribute Band

Security Project - Peter Gabriel Tribute Band

Klub Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100, 8 luty 2015, godz. 19.00, bilety: pojedynczy: 50zł – podwójny: 80zł

W skład projektu wchodzą muzycy takich zespołów jak: Peter Gabriel Band, King Crimson, Shriekback, Carpet Crawlers UK. Jerry Marotta (Peter Gabriel, Paul McCartney) - perkusja i instrumenty perkusyjne, Trey Gunn (King Crimson, Quodia, KTU) - bas "Warr Guitar", Brian Cummins (Genesis Tribute Band)- wokal, Michael Cozzi (Shierback)- gitara, David Jameson - klawisze, Eigenharp (elektroniczny fagot). THE SECURITY PROJECT nie tylko odtwarza arcydzieła Petera Gabriela na żywo, ale też nadaje im nowe unikalne brzmienie XXI wieku! Fantastyczna barwa głosu wokalisty sprawia, że publiczność czuje się tak, jakby na scenie stał sam Peter Gabriel! Jest to prawdziwa uczta dla wielbicieli dobrej muzyki i fanów Petera Gabriela.

 

Kameralne Novecento w Capitolu

Kameralne Novecento w Capitolu

sobota-niedziela, godz. 19.00, bilety 25 zł, Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol

Novecento to niezwykła opowieść jednego z najwybitniejszych współczesnych włoskich pisarzy, autora słynnego Jedwabiu. I równie niezwykły bohater – wybitny pianista-samouk o przydomku Novecento, który jako niemowlę został porzucony przez rodziców na statku kursującym między Europą a Ameryką i nigdy nie zszedł na stały ląd

 

Grupa Winegret: Wieczór bardzo komediowy

Grupa Winegret: Wieczór bardzo komediowy

ToTu, ul. Hubska 6, godz. 19.00, bilety 15zł /ekobilet.pl/totu, Mailowe rezerwacje miejsc: kontakt.totu@gmail.com Rezerwacja SMS: 531 669 353

Grupa Winegret to duet z ambicjami tria, który tworzy sztukę komediową. Tego wieczoru spektakl zaskoczy nas zarówno dynamicznymi zwrotami akcji, jak i ciekawymi pomysłami technicznymi. Zobaczymy szalonego dyrygenta, parodię magii, policyjną akcję rodem z filmu sensacyjnego oraz napad na bank w wykonaniu najmniejszego człowieka na świecie. To program przede wszystkim lekki, prześmieszny, niestroniący od parodii, czy tez groteski. Reżyseria i scenariusz: Łukasz Jędrzejczak, Występuje: Anna Jędrzejczak i Łukasz Jędrzejczak

 

Kazik & Kwartet ProForma

Kazik & Kwartet ProForma

godz. 19.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 45-80 zł

W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma. W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.

 

Psychoza Teatr Ad Spectatores

Psychoza Teatr Ad Spectatores

godz. 20.15, Art Hotel, ul. Kiełbaśnicza 20, bilety pod 20 zł

Młoda kobieta ma przewieźć torbę pełną pieniędzy z północy na południe. Podczas noclegu w przydrożnym hotelu, gdzieś w środku trasy, zmienia zdanie. Dyskretna eskorta przydzielona przez nieufnego zleceniodawcę zostaje okradziona w hotelowym barze. Znika nielegalnie nabyta broń. Pomiędzy trzecią, a piątą nad ranem ktoś strzela do recepcjonisty. Zdezorientowany właściciel odkrywa, że w jego hotelu ferlnej nocy przebywa tylko jedna osoba. Kobieta. Trzy dni wcześniej zarezerwowano trzy pokoje na obco brzmiące nazwisko. Do dwóch z nich obsługa nie może się dostać. Trzeci udaje się otworzyć. Spektakl luźno inspirowany filmem Alfreda Hitchocka, rozgrywany w pokojach Art Hotelu.

 

DIKANDA zagra w Starym Klasztorze

DIKANDA zagra w Starym Klasztorze

godz. 20.30, ul. Purkyniego 1, bilety od 30 zł

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu – żyją i pracują jak w małej rodzinie. Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim.

 

Koncert HooDoo Band

Koncert HooDoo Band

godz. 21.00, Schody Donikąd. pl. Solny 13

5 URODZINY SCHODÓW DONIKĄD. HooDoo Band to siedmioosobowa grupa fantastycznych, młodych muzyków i zapaleńców, którzy uwielbiają razem grać. Energia jaka udziela się publiczności podczas ich koncertów, stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym tego zespołu. Podczas koncertów HooDoo Band, poza autorskimi kompozycjami zespołu, można również usłyszeć utwory typu traditional oraz covery legendarnych grup takich jak The Rolling Stones czy Slay And The Family Stone, których twórczość wywarła ogromny wpływ na muzykę HooDoo Band.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę