Wrocław na ostatni weekend października – 24-26.10

Coś się kończy, coś się zaczyna. Zaczyna się Afrykarium we wrocławskim zoo - od niedzieli 26 października obiekt będzie otwarty dla zwiedzających. W niedzielę kończy się za to sezon wrocławskiej fontanny multimedialnej - na godz. 19.00 zaplanowano ostatni pokaz. W sobotę warto wybrać się na sadzenie drzew do Parku Tysiąclecia czy targi sztuki użytkowych do Browaru Mieszczańskiego. W niedzielę też pożegnanie ikarusa. Warto pamiętać, że w niedziele śpimy godzinę dłużej - zmienimy czas z letniego na zimowy.

 • Imprezy na ostatni weekend października

  Imprezy na ostatni weekend października


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 24 października 2014r.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Kończy sie wystawa "Filmowe Samochody" w Galerii Dominikańskiej

piątek-niedziela, do 26 października

Wśród prezentowanych modeli znajdują się m.in. wierne kopie pojazdów z filmu „Auta”. Na wystawie będzie można z bliska obejrzeć szybkiego Zygzaka, sympatycznego Złomka czy Luigiego.
Dla najmłodszych fanów motoryzacji przygotowany został specjalny tor wyścigowy na poziomie -1, aby każdy z nich mógł zostać prawdziwym mistrzem kierownicy.

 

Game Tour w Magnolii Park

Game Tour w Magnolii Park

piątek-sobota, godz. 10.00-20.00

Najlepsze gry komputerowe, retro konsole, symulator Formuły 1 i konkursy z nagrodami. W najbliższy weekend Magnolia Park zmieni się w raj dla fanów wirtualnej rozrywki.
Prócz dobrze znanych gier pojawią się te długo oczekiwane m.in. FIFA 15, Beyond, Castelvania i Sacred 3. Na specjalnie przygotowanym symulatorze z asfaltową nawierzchnią i modelami bolidów zasiądą za kierownicą Formuły 1. Na najlepszych kierowców czekają konsole nowej generacji. Rozegrany zostanie również turniej w grę FIFA 15.

 

Smaki tradycji w Centrum Korona

Smaki tradycji w Centrum Korona

piątek-niedziela

Centrum Korona zaprasza wszystkich miłośników dobrej i zdrowej kuchni na Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych. Podczas Jarmarku będzie można spróbować i zakupić przysmaki lokalnej polskiej kuchni, jak również smakołyki z różnych zakątków świata.

 

American film Festiwal - polecamy

American film Festiwal - polecamy

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty, bilety 16 od zł
 • "Zniknięcie Eleaonor Rigby: oni", 24.10-godz. 18.00

Tytuł inspirowany słynną piosenką Beatlesów, forma oryginalna – dwa filmy w jednym i każdy z perspektywy jednego z dwojga bohaterów – Eleanory (Jessica Chastain) i Connora (James McAvoy).

 • Obama z Bronxu", 24.10-godz. 12.45

Ameryka to kraj możliwości. Być może także jedyny, w którym udawanie urzędującego prezydenta może przynosić dochody i zapewnić międzynarodową sławę.

 • "Do ciebie, Philipie", 24.10-godz. 12.45, 26.10-godz. 18.15

Kim powinien być pisarz, aby mieć dobry warsztat? Samotnikiem i skupionym na sobie egoistą, czy socjalizującym się (nawet na siłę) członkiem społeczności?

 

Viva Ukraina – Festiwal Kultury Ukraińskiej

Viva Ukraina – Festiwal Kultury Ukraińskiej

piątek-sobota, wstęp wolny

Zespoły Ranok z Bielska Białej i Mała Świdnica wystąpią w piątek 24 października w Sali IVX LO we Wrocławiu (godz. 11, wstęp wolny). W piątkowy wieczór (godz.18) Ranok wystąpi w siedzibie Związku Ukraińców (ul. Ruska 46a).

Natomiast w sobotę wrocławscy Ukraińcy zapraszają na konkurs recytatorski „Kochajmy Język Ojczysty” (Sala Związku Ukraińców ul. Ruska, 46 a, godz. 11, wstęp wolny). W sobotę wieczorem w Sali Akademii Muzycznej (pl. Jana Pawła II 2) o godz. 17 wystąpi Lwowskie Trio.

Pełny program.

 

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

godz. 12.00-19.00, Sala Sesyjna dworca, do końca października, wstęp wolny

Szklane formy nawiązujące do organicznych, przedstawienia zwierząt a także instalacje inspirowane światem zwierzęcym oglądać można na wystawie „Animal Planet” będącej częścią Europejskiego Festiwalu Szkła w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP.

W ramach ekspozycji pokazano prace 18 artystów szklarzy z 14 krajów, m.in. z Niemiec, Danii, Słowacji, Islandii, Belgii i Holandii.

Zdjęcia z wystawy.

 

Weekend w Konturach Kultury

Weekend w Konturach Kultury

piątek-niedziela, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

Przed nami kolejne wydarzenia kulturalne w Konturach Kultury. Zaczynamy w piątek od wernisażu fotografii, a wieczór zakończy wysmakowane kino Braci Coen. W sobotę razem z galerią MACONDO czytamy dzieciom bajki, a następnie przenosimy się do Konturów, gdzie czeka na nas filmowy świat "Wyspy Skarbów". Po projekcji warsztaty z animacji poklatkowej i warsztaty rękodzieła, tj. "Jesienne Wariacje".

24.10.2014 / 18.00 / ODKRYTKI. KOCHANYM CIOTKOM

godz. 18.00 - wernisaż prac kończący warsztaty fotograficzne projektu „ODKRYTKI. KOCHANYM CIOTKOM”. Projekt jest współorganizowany z Biurem ESK Wrocław 2016 w ramach programu „Mikrogranty”

Po wernisażu o godz. 19.00 KINo W KONTURACH – „WIECZÓR Z REŻYSEREM - BRACIA COEN.

 

Zobacz Dolny Śląsk za pół ceny

Zobacz Dolny Śląsk za pół ceny

piątek-niedziela

Parki rozrywki, muzea, hotele, ośrodki wypoczynkowe i spa oraz restauracje z całego regionu biorą udział w kolejnej edycji akcji „Dolny Śląsk za pół ceny”, który w najbliższy weekend (24-26 października) organizuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Turyści nastawieni na relaks mogą przebierać między ofertami ośrodków spa, przede wszystkim w miejscowościach uzdrowiskowych: Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Zieleńcu, Jeleniej Górze. Podczas weekendowej akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” turyści mniej zapłacą także w wielu hotelach (również we Wrocławiu), schroniskach i pensjonatach.

Więcej czytaj tutaj.

 

Giełda płyt na Solnym

Giełda płyt na Solnym

godz. 16.00-19.00, pl. Solny, budynek Starej Giełdy, wstęp wolny

Każdy, kto posiada płyty gramofonowe, kasety lub kompakty audio będzie mógł przyjść, powymieniać się lub porozmawiać z ludźmi, dla których muzyka również jest pasją.

To właśnie tutaj - na Placu Solnym - w budynku Starej Giełdy, odbywały się kiedyś spotkania miłośników czarnych krążków. Teraz nadarzy się okazja, aby przypomnieć sobie tamte czasy.

Wydarzenie jest częścią inicjatywy Fonograficzna Historia Wrocławia, która polega na powszechnej zbiórce zdjęć starych sklepów z muzyką oraz wszelkich pamiątek o takich miejscach.

 

Mecz siatkówki - Impel Wrocław - PGE Atom Trefl Sopot

Mecz siatkówki - Impel Wrocław - PGE Atom Trefl Sopot

Hala Orbita, godz. 18.00

W piątek drużyna Impelu Wrocław zmierzy się z zespołem PGE Atomu Trefla Sopot w meczu czwartej kolejki ekstraklasy siatkarek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Hali Orbita. Więcej o meczu.

 

Wernisaz wystawy malarstwa \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy malarstwa "ZAMEK", autor Michał Marek

godz. 19.00, Centrum kultury Zamek w Lesnicy, pl. Świętojański 1, wystawa do 17 listopada

Bohaterem wystawy jest zamek leśnicki, bez którego ciężko byłoby dziś wyobrazić  sobie Leśnicę. To właśnie historia obiektu, wraz z nieistniejącymi już w jego wnętrzach malowidłami ściennymi.

 

Festiwal WROsound w Imparcie

Festiwal WROsound w Imparcie

piątek-sobota, godz. 19.00-1.30, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety od 10 zł

Po WROsoundzie należy się spodziewać dobrej i niezwykle różnorodnej muzyki, świetnej organizacji (zespoły będą grać naprzemiennie na dużej i kameralnej scenie; nie będzie więc dłużyzn i czekania aż artyści ustawią sprzęt, a akustycy brzmienie) i doskonałej atmosfery

PROGRAM FESTIWALU:

PIĄTEK 24.10.2014
19.00 – 19.50 NOTOPOP
20.00 – 21.10 BABU KRÓL
21.20 – 22.35 POPRZYTULA
22.50 – 23.50 WE DRAW A
00.00– 01.00  NERVY

Więcej o festiwalu.

 

Koniec sezonu fontanny multimedialnej na pergoli

Koniec sezonu fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela, godz. 19.00, wstęp wolny

Kończy się sezon wrocławskiej fontanny multimedialnej. Po 26 października fontanna przejdzie konserwację i ponownie będzie uruchomiona wiosną. Sezon zaczyna się w okolicach długiego weekendu majowego.

 • 24 października, godz. 19.00, Katedra Demokracji
 • 25 października, godz. 19.00, Cztery Żywioły
 • 26 października, godz. 19.00, Noc Pokazów, projekcja wszystkich spektakli fontanny multimedialnej:
  • 19:00 - Mikro i Makrokosmos
  • 19:15 - Cztery Żywioły
  • 19:30 - Piękna i Bestia
  • 19:50 - Marzenia
  • 20:10 - Katedra Demokracji
  • 20:30 - Pokaz Niespodzianka

 

Koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej – „speaking concert”

Koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Marcin Sompoliński – dyrygent

Soliści, Chór NFM, Wrocławska Orkiestra Barokowa

Program: W.A. Mozart Requiem d-moll KV 626

Na kilka dni przed Zaduszkami przejmujące Requiem usłyszmy zagrane na historycznych instrumentach przez Wrocławską Orkiestrę Barokową i zaśpiewane przez doborowych solistów oraz Chór NFM.

 

Just Duet w Czekoladziarni

Just Duet w Czekoladziarni

godz. 19.00, ul. Włodkowica 19

Początek weekendu, JUST DUET w klimacie jazzowo-funkowym, gorąca  czekolada, grzane wino, chrupiące ciasteczka... Będzie nastrojowo!

 

Muzyka na żywo przy Włodkowica

Muzyka na żywo przy Włodkowica

godz. 19.30, restauracja La Maddalena, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Restauracja La Maddalena jest jednym z dwóch wrocławskich lokali, które znalazły się wśród 100 najlepszych restauracji w Polsce i otrzymały prestiżowe wyróżnienie w postaci dwóch widelców POLAND 100 BEST RESTAURANTS, tel. 71 782 60 90
www.lamaddalena.pl

 

Koncert duet Skalpel

Koncert duet Skalpel

godz. 20.00, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety: 38 zł – przedsprzedaż, 48 zł – miejsca siedzące (balkon) - ilość miejsc ograniczona, 50 zł – w dniu koncertu.

Dwa tygodnie po premierze wyczekiwanej od lat płyty „Transit” wystąpi tam legendarny wrocławski duet Skalpel. Giganci światowego nu jazzu powrócą do swojego rodzinnego miasta w rozbudowanym składzie, prezentując nowy materiał i oszołamiające wizualizacje. To prawdziwe święto dla fanów zespołu.

 

Halloween w Saunarium

Halloween w Saunarium

od godz. 22.30 do 01.40; Saunarium Aquapark Wrocław, cena: 1 osoba - 59 zł / 2 osoby - 100zł

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy kochają dreszczyk emocji oraz gorącą atmosferę sauny. 

Program ceremonii zapachowych:

 • 22.50/Cukierek albo psikus
 • 23.20/Upiór w saunie
 • 23.50/Na tropie Hrabiego Draculi
 • 00.20/Oddech Frankensteina
 • 00.50/Taniec Zombie
 • 01.20/Koszmar z ulicy Wiązów

Dodatkowo w programie konkurs z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

 

Sobota, 25 października2014r.

 

Sadzenie drzew w Parku Tysiąclecia

Sadzenie drzew w Parku Tysiąclecia

godz. 11.00-16.00, Park Tysiąclecia

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do powstającego Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze, gdzie wspólnie posadzonych zostanie ponad 100 drzew. w programie wiele atrakcji m.in. warsztaty przygotowane przez Lasy Państwowe w tym sygnały myśliwskie ponadto pokazy pomocy medycznej, pokazy psów ratowniczych, smaczny poczęstunek, łucznictwo, przeciąganie liny, rajd na orientację.  

Program ramowy:
 • 11.00 - 16.00 atrakcje/animacje
 • 12.00 - 13.00 sadzenie drzew

Dojazd, atrakcje

 

Wystawa Tauromachia - październikowe promocje

Wystawa Tauromachia - październikowe promocje

sobota-niedziela, godz. 10.00-20.00, promocja w godzinach 10.00-13.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

Wszystkich wrocławian organizatorzy wystawy zapraszają do skorzystania z oferty rodzinnych weekendów – w każdą sobotę i niedzielę października, w godzinach od 10 do 13, bilet rodzinny będzie można kupić za 50 zł.

Bilet rodzinny przeznaczony jest dla dwóch dorosłych osób z maksymalnie pięciorgiem dzieci do 18 roku życia.

Bilet należy wykorzystać tego samego dnia. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w Muzeum Architektury we Wrocławiu do 16 listopada 2014 r.

Wystawa czynna codziennie od 24 lipca do 16 listopada 2014 roku, od 10.00 do 20.00, ostatnie wejście 19.15, kasy czynne 9.45 – 19.15. Wszystko o wystawie. 

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.


Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (Wejście „D3”), bilety od 12 zł

Videomapping to widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia. Instalację przygotowali artyści z grupy AntiVJ – Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Pokaz nawiązuje do założeń architektonicznych i metod budowy Hali Stulecia. Jest kontynuacją stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia (jej powstanie i przemiany na przestrzeni lat), wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. Więcej o widowisku.

 

NoSQL Hackathon

NoSQL Hackathon

godz. 9.00, Wrocławski Park Technologiczny, ulica Klecińska 123, budynek Alfa,obowiązują zapisy

PGS Software i Wrocławska Grupa .NET organizują pierwszy tej jesieni hackathon we Wrocławiu. Tematem wiodącym będą bazy danych typu NoSQL. Zajmiemy się stworzeniem aplikacji internetowej "SuperTwitter" wykorzystując silnik Amazon DynamoDB. Główne funkcjonalności, które będziemy realizować to strumień wiadomości od obserwowanych użytkowników, referowanie nazw użytkowników w wiadomościach, hashtagi, publikowanie treści na platformy społecznościowe. Obowiązują zapisy.

 

\" data-mce-src=

"Iron Man" – maraton filmowy w Heliosie Magnolia

godz. 10.00-17.00, bilety kosztują 29-32 zł.

Widzowie obejrzą wszystkie trzy części "Iron Mana", jakie zostały nakręcone w ostatnich sześciu latach. W tytułowej roli Tony’ego Starka/Iron Mana – uwielbiany Robert Downey Jr. W trakciemaratonu  przewidziano jedną 30 minutową przerwę, w trakcie której każdy z uczestników dostanie dwa kawałki pizzy DaGrasso i Pepsi. Więcej czytaj tutaj.

 

Game Tour w Magnolii Park

Game Tour w Magnolii Park

godz. 10.00-20.00

Najlepsze gry komputerowe, retro konsole, symulator Formuły 1 i konkursy z nagrodami. W najbliższy weekend Magnolia Park zmieni się w raj dla fanów wirtualnej rozrywki.
Prócz dobrze znanych gier pojawią się te długo oczekiwane m.in. FIFA 15, Beyond, Castelvania i Sacred 3. Na specjalnie przygotowanym symulatorze z asfaltową nawierzchnią i modelami bolidów zasiądą za kierownicą Formuły 1. Na najlepszych kierowców czekają konsole nowej generacji. Rozegrany zostanie również turniej w grę FIFA 15.

 

Zbiórka elektrośmieci w ramach Dni Elektorecyklingu

Zbiórka elektrośmieci w ramach Dni Elektorecyklingu

godz. 10.00-15.00, hipermarkety Tesco

Dni Elektorecyklingu, będące częścią kompleksowej i długofalowej kampanii ekologicznej „Włącz Eco Wyobraźnię” organizowane są na terenie trzech miast: Wrocławia, Krakowa i Warszawy. W ramach akcji podejmowanych jest wiele różnorodnych działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i dorosłych, na temat racjonalnej gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

• 25 października
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingach, przed Hipermarketami TESCO od godz. 10.00 do godz. 15.00.

 

Halloweenowa akcja rabatowa w Pasażu Grunwaldzkim

Halloweenowa akcja rabatowa w Pasażu Grunwaldzkim

sobota-niedziala

Halloween pośród czarownic, duchów, zombie i… niesamowitych rabatów? Tak, w Pasażu Grunwaldzkim! Już 25 października ruszy dwudniowa akcja rabatowa, w której łączna pula nagród wyniesie 30 000 złotych. Aby włączyć się do zabawy i odebrać swój bon, należy zgłosić się z paragonami na łączną kwotę 500 zł do punktu konkursowego. Więcej informacji oraz regulamin znajdują się na stronie www.pasazgrunwaldzki.pl. W ramach akcji parking dla klientów Pasażu będzie bezpłatny.

 

Zoo-piknikwe Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Zoo-piknikwe Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

godz. 10.00-14.00, ul. Ślazowa 2

Na wszystkich gości czeka cała masa atrakcji. Między innymi pokaz treningu z udziałem czworonożnych mieszkańców schroniska, porady wolontariuszy i weterynarzy w zakresie pielęgnacji zwierzaków, a także poczęstunek dla dwu-i czworonożnych gości pikniku. A jeśli nie możecie poradzić sobie z nieposłusznym psem czy kotem, to możecie liczyć na specjalne porady zoopsychologiczne. Organizatorem imprezy jest Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia. Więcej informacji pod numerem tel. 601 577 754.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Tematy i harmonogram wycieczek :
Piastowski Wrocław - sobota , godz. 10.00-12.00 godz.
Obiekty nauki i kultury - sobota, godz. 10.00-12.00
Odbudowa Starówki - sobota, godz. 10.00-12.00
Piastowski Wrocław - niedziela, godz. 10.00-12.00
Przedsiębiorczość we Wrocławiu - niedziela, godz. 10.00-12.00
Nowoczesne budowle na Starówce  - niedziela, godz. , 10.00-12.00

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603

 

Dzień otwarty inwestycji członków wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Dzień otwarty inwestycji członków wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Od godz. 9.00

Osoby chcące kupić mieszkanie będą mogły zwiedzić 18 inwestycji 14 deweloperów przynależących do Związku.

Na gości będą czekać specjalne atrakcje, m.in. obniżki cen nieruchomości, atrakcyjne rabaty, pomoc doradcy kredytowego czy projektanta wnętrz.

Wszystkie inwestycje, które wezmą udział w dniu otwartym na stronie www.dniotwarte.pzfd.pl.

 

Filmowe poranki: Polskie legendy na wesoło

Filmowe poranki: Polskie legendy na wesoło

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Czy Bazyliszek to wąż czy jaszczurka? Kogo uratował Szewczyk Dratewka? Gdzie mieszkał Smok Wawelski? Na te pytanie znajdziecie odpowiedzi w polskich legendach.

W programie: Smok Wawelski, Szewczyk Dratewka, Bazyliszek. Po bajkach warsztaty poprowadzi zespół „Wiesz.to”.

 

Bezpłane Badanie Piersi

Bezpłane Badanie Piersi

godz. 10.00 do 15.00, Centrum Medycznym ProClinic przy ul. Widok 2/4, bezpłatne, obowiązują zapisy

Wspólnie z Centrum Medycznym ProClinic Urząd Miejski Wrocławia organizuje „białą sobotę”, w trakcie której można będzie wykonać bezpłatne badania USG piersi. Wyspecjalizowani lekarze ginekolodzy położnicy oraz wykwalifikowane położne wykonają USG piersi oraz badania palpacyjne oraz nauczą, w jaki sposób i kiedy wykonywać samobadanie.

Umów się, dzwoniąc pod numer 0600 095 020 lub 071 305 07 61.

 

American film Festiwal - polecamy

American film Festiwal - polecamy

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty, bilety 16 od zł
 • "Manglehorn", 25.10-godz. 18.00, 26.10-godz. 20.30

Al Pacino jako życiowo niespełniony ślusarz i dawno nie widziana na dużym ekranie Holly Hunter w roli pracownicy banku, z którą zaprzyjaźnia się bohater.

 •  "Dotyk zła", 25.10-godz. 10.15

Film noir w najlepszym wydaniu. Zaczyna się jak klasyczny suspens – trzęsienie ziemi (dosłowne), potem wybuch samochodu, a następnie śledztwo dociekliwego gliny, który chce wiedzieć więcej o śmierci biznesmena z małego miasteczka.

 

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

godz. 11.00-13.00. Centrum Poznawcze przy Hali Stulecie, pojedyncze zajęcia 35 zł, ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

Nowy cykl spotkań: „Archikosmos – projekty przyszłości” pokaże dzieciakom niezwykłe, inteligentne i wielofunkcyjne architektoniczne konstrukcje przyszłości, miejskie utopie i budowle marzeń – powietrzne, podziemne, podwodne, kosmiczne - oraz odpowie na pytania: gdzie, dlaczego i jak będą mieszkać ludzie w niedalekiej i odległej przyszłości?

 • 25.10 -  Milowe kroki architektury. Czego nam potrzeba?

Terminy pozostałych warsztatów.

 

Sobotnie warsztaty 3D w ramach TypoAktywnych

Sobotnie warsztaty 3D w ramach TypoAktywnych

godz. 11.00-13.00, BWA Galeria Design, Świdnicka 2-4, wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Warsztat TYPOZOO, gościnne prowadzenie: Jan Bajtlik.
Galeria Dizajn zamieni się w typograficzny ogród zoologiczny, równie wielki i bogaty jak największe polskie ZOO, które znajduje się właśnie w Wrocławiu. Za pomocą tradycyjnego materiału zecerskiego: drewnianych czcionek oraz ograniczonej palety kolorów, odkryjemy nowe gatunki zwierząt i roślin, a także nowe litery i słowa. W naszym ZOO litery znaczą więcej niż myślisz.

Do udziału w warsztacie zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Obowiązują zapisy 3d@bwa.wroc.pl (w tytule należy wpisać: TYPOZOO; należy również podać imię i nazwisko oraz wiek dziecka).

 

Humanitarium za pół ceny

Humanitarium za pół ceny

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, ul. Stabłowicka 147a

Ostatnie wejście o godz. 17.00. Obowiązuje rejestracja miejsc (obowiązkowa) poprzez stronę https://bilety.eitplus.pl/

Aktualnie w Humanitrium można oglądać wystawę :szkiełko i oko". Centrum wystawy jest labirynt, w którym znajduje się 25 stanowisk. W mniej lub bardziej złożony sposób prezentują one zjawiska optyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

W sobotę i niedzielę - warsztaty o godzinach: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15. 16.15 i 17.15. Szczegóły na stronie internetowej

 

Targi sztuki użytkowej \" data-mce-src=

Targi sztuki użytkowej "Kontury"

godz. 11.00-19.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48, wstęp to 5 zł.

Stylowe, oryginalne i funkcjonalne - tylko takie przedmioty znajdą się na wrocławskich targach sztuki użytkowej „Kontury”. Na miejscu będzie można nie tylko kupić ciekawy przedmiot, ale również spotkać się z twórcami oraz projektantami i poznać indywidualną historię stojącą za każdym produktem.

Wszystko o targach.

 

Hubertus na Partynicach

Hubertus na Partynicach

Partynice, godz. 10.30

Warto przyjść w najbliższą sobotę na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych „Partynice”.  Ci, którzy się tu stawią, obejrzą najpierw pięć gonitw kończących sezon, a następnie będą mogli wziąć udział w świetnej zabawie jaką jest tradycyjny „Hubertus”.

 

Viva Ukraina – Festiwal Kultury Ukraińskiej

Viva Ukraina – Festiwal Kultury Ukraińskiej

piątek-sobota, wstęp wolny
W sobotę wrocławscy Ukraińcy zapraszają na konkurs recytatorski „Kochajmy Język Ojczysty” (Sala Związku Ukraińców ul. Ruska, 46 a, godz. 11, wstęp wolny). W sobotę wieczorem w Sali Akademii Muzycznej (pl. Jana Pawła II 2) o godz. 17 wystąpi Lwowskie Trio.

Pełny program.

 

Warsztaty \" data-mce-src=

Warsztaty "Kobieta bezpieczna za kierownicą"

godz. 11.00, na terenie WORD przy ul. Łagiewnickiej 12, wstęp wolny

Na warsztatach panie będą miały okazję dowiedzieć się dlaczego ważna jest sezonowa wymiana opon i co zrobić, żeby oszczędzić rocznie prawie 50 proc. wydatków na paliwo.

A także jak zachować się w kryzysowej sytuacji na drodze – jakie mamy prawa, jakie obowiązki, jak zachowywać się podczas kontroli policyjnej i na co być przygotowanym.

 

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

Wystawa szkła Animal Planet na Dworcu Głównym PKP

godz. 12.00-19.00, Sala Sesyjna dworca, do końca października, wstęp wolny

Szklane formy nawiązujące do organicznych, przedstawienia zwierząt a także instalacje inspirowane światem zwierzęcym oglądać można na wystawie „Animal Planet” będącej częścią Europejskiego Festiwalu Szkła w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP.

W ramach ekspozycji pokazano prace 18 artystów szklarzy z 14 krajów, m.in. z Niemiec, Danii, Słowacji, Islandii, Belgii i Holandii.

Zdjęcia z wystawy.

 

Eko-Dzień kończący sezon wioski indiańskiej TipiTown

Eko-Dzień kończący sezon wioski indiańskiej TipiTown

godz. 12.00-17.00, Kamieniec Wrocławski

Będą warsztaty tworzenia karmników dla ptaków z butelek z recyklingu oraz pokaz czerpania papieru, uroczyste sadzenie drzewa, a także specjalistyczne informacje o kilkudziesięciu rodzajach grzybów, a także, m.in., na temat celowości i sposobów o segregowania śmieci.

W razie niepogody goście zostaną zaproszeni do budynku i namiotów tipi.

Pełny program atrakcji.

 

Turniej Gier Pojedynczych Matchpoint Yonex Cup

Turniej Gier Pojedynczych Matchpoint Yonex Cup

godz. 12.00, MAtchpoint, Ślęza k./Wrocławia

System gier: grupowo-pucharowy (2 osoby przechodzą z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek).

System rozgrywek: do 2 wygranych setów do 21 punktów. Kategorie: do 40 lat oraz powyżej 40 lat (uczestnicy kategorii +40 mogą zgłosić się do młodszej kategorii wiekowej)

 • Wpisowe: 40zł/os
 • Nagrody: Puchary, sprzęt sportowy, gadżety

Zgłoszenia: do dnia 23.10.2014 do godz. 22.00 telefonicznie: 609 999 720 lub 500 482 942 lub poprzez e-mail: badminton@matchpoint.com.pl

 

Weekend w Konturach Kultury

Weekend w Konturach Kultury

piątek-niedziela, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

Przed nami kolejne wydarzenia kulturalne w Konturach Kultury. Zaczynamy w piątek od wernisażu fotografii, a wieczór zakończy wysmakowane kino Braci Coen. W sobotę razem z galerią MACONDO czytamy dzieciom bajki, a następnie przenosimy się do Konturów, gdzie czeka na nas filmowy świat "Wyspy Skarbów". Po projekcji warsztaty z animacji poklatkowej i warsztaty rękodzieła, tj. "Jesienne Wariacje".

25.10.2014 / 12.00-16.00 / Czytamy, oglądamy, animujemy  razem z Galerią MACONDO

Zapraszamy dzieci i rodziców: 

 • 12.00 / Galeria MACONDO / ul. Pomorska 19/czytanie bajek
 • 13.00 / Kontury Kultury / projekcja przesyconej baśniowością nowej ekranizacji "Wyspy skarbów"…
 • 14.30 / Kontury Kultury /  warsztaty animacji poklatkowej

25.10.2014 / 15.00-19.00 / JESIENNE WARIACJE - warsztaty rękodzieła artystycznego

 • 15.00-17.00 /dzieci i młodzież               
 • 17.00-19.00 / dorośli i seniorzy

 

Spacery po muzealnych galeriach z przewodnikiem

Spacery po muzealnych galeriach z przewodnikiem

godz. 13.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, zbiórka w holu wejściowym

Oprowadzają: Ewelina Kachyńska, Joanna Kwaśna, Agnieszka Naglik
Piotr Michałowski, Błękitni huzarzy, 1836/ Agnieszka Naglik
Henryk Siemiradzki Z wiatykiem, 1889/ Agnieszka Naglik
Ossias Beert st., Martwa natura z karczochami, XVII w./Ewelina Kachyńska
Jonasz Stern, Milczenie rodzajów, 1965/ Joanna Kwaśna

 

Rozmowy o nauce podczas American Film Festival

Rozmowy o nauce podczas American Film Festival

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty

W tym roku American Film Festival będzie wzmocniony o dwie dodatkowe pozycje w programie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wziąć udział w specjalnie przygotowanych science cafe, czyli spotkaniach z wrocławskimi naukowcami. Spotkania trwaja ok. 15 minut. 

 • sobota, godzina 12.45, Dr inż. Filip Granek: Fotowoltaika - fakty i mity wykorzystywania energii słonecznej na Ziemi

PRZED SEANSEM FILMU: NIEWIDZIALNA KATASTROFA

 • niedziela, godzina 15.30, Dr Łukasz Kozera: Dlaczego się starzejemy?

PRZED SEANSEM FILMU: LAND HO!

 

Konfrontacje Rockowe wROCK 2014 - sobota - KAT & Roman Kostrzewski, HUNTER z chórem Kantata, TURBO, niedziela - STRACHY NA LACHY, HAPPYSAD

Konfrontacje Rockowe wROCK 2014 - sobota - KAT & Roman Kostrzewski, HUNTER z chórem Kantata, TURBO, niedziela - STRACHY NA LACHY, HAPPYSAD

sobota -niedziela, godz. 16.00, hala Orbita, ul. Wejherowska 34, bilety od 52 zł

Pierwszy dzień Konfrontacji zdominują cięższe brzmienia - oprócz zespołu TURBO wystąpi na nim bijący rekordy popularności zespół HUNTER, który specjalnie na tę okazję przygotowuje niecodzienny show z udziałem 30-osobowego chóru Kantata oraz zespół KAT z Romanem Kostrzewskim.

Gwiazdą drugiego dnia będzie, uwielbiany przez młodszą część publiczności, zespół HAPPYSAD, który promować będzie swoją najnowszą płytę. Nie zabraknie także największych, dobrze znanych fanom przebojów.

Więcej o konfrontacjach.

 

Pozytywny egoizm i empatia dla siebie uczynią Cię szczęśliwą. Warsztat dla kobiet.

Pozytywny egoizm i empatia dla siebie uczynią Cię szczęśliwą. Warsztat dla kobiet.

godz. 17.00, księgarnio-kawiarnia Nalanda, pl. Kościuszki 12, koszt 50 zł

Dowiesz się, w czym tkwi sekret kobiecej siły oraz jak zadbać o siebie na pięciu poziomach Wellness. Skonfrontujesz się z pozytywnym znaczeniem słowa egoizm, dowiesz się w czym tkwi sekret kobiecej siły i bycia szczęśliwą, na czym polega budowanie zdrowego poczucia własnej wartości, czym jest samoświadomość, empatia dla siebie oraz życiowa równowaga. Zapisy wydarzenia@nalanda.com.pl, tel. 508 330 079 lub osobiście w księgarnio-kawiarni Nalanda.

 

Koncert muzyki kameralnej - Lwowskie Trio Fortepianowe

Koncert muzyki kameralnej - Lwowskie Trio Fortepianowe

godz. 17.00, Sala Teatralna (III piętro), Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pl. Jana Pawła II, wstęp wolny

Wiktoria Tytarenko – skrzypce
Olga Szutko – wiolonczela
Natalia Rewakowicz – fortepian

Program:
Myrosław SKORYK (*1938) – Trio fortepianowe „Recitativo e Rondo” (1968)
Wasyl BARWIŃSKI (1888-1963) – Trio fortepianowe a-moll (1910)
Antonin DWORZAK (1841-1904) – „Dumki” op. 90 na trio fortepianowe

 

Babskie granie - XIII superkoncert gitarowy

Babskie granie - XIII superkoncert gitarowy

godz. 18.00, Klub Pod Kolumnami, Plac świętego Macieja 21

Marta Zalewska i Magda Czwojda - energetyczny i zjawiskowo olśniewający duet SOUNDZ GOOD wystąpi podczas XIII superkoncertu gitarowego. W programie akustyczne brzmienie gitar w rockowym repertuarze. Duetowi Soundz Good będą towarzyszyć wrocławskie gitarzystki młodego pokolenia: Beata Atłas i Karolina Drozd.

 

Festiwal WROsound w Imparcie

Festiwal WROsound w Imparcie

piątek-sobota, godz. 19.00-1.30, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety od 10 zł

Po WROsoundzie należy się spodziewać dobrej i niezwykle różnorodnej muzyki, świetnej organizacji (zespoły będą grać naprzemiennie na dużej i kameralnej scenie; nie będzie więc dłużyzn i czekania aż artyści ustawią sprzęt, a akustycy brzmienie) i doskonałej atmosfery

PROGRAM FESTIWALU:
SOBOTA 25.10.2014
19.00 – 19.50 KRISTEN
20.00 – 21.00 MILOMAILO & RIDDIM BANDITS
21.10 – 22.10 PETER J.BIRCH & THE RIVER BOAT BAND
22.15 – 22.35 BRESLAUX
22.40 – 23.40 PURE CITYZEN
23.50 – 01.30 ELECTRO-ACOUSTIC BEAT SESSIONS & WALDEMAR KASTA

Więcej o festiwalu.

 

Koniec sezonu fontanny multimedialnej na pergoli

Koniec sezonu fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela, godz. 19.00, wstęp wolny

Kończy się sezon wrocławskiej fontanny multimedialnej. Po 26 października fontanna przejdzie konserwację i ponownie będzie uruchomiona wiosną. Sezon zaczyna się w okolicach długiego weekendu majowego.

 • 25 października, godz. 19.00, Cztery Żywioły
 • 26 października, godz. 19.00, Noc Pokazów, projekcja wszystkich spektakli fontanny multimedialnej:
 • 19:00 - Mikro i Makrokosmos
 • 19:15 - Cztery Żywioły
 • 19:30 - Piękna i Bestia
 • 19:50 - Marzenia
 • 20:10 - Katedra Demokracji
 • 20:30 - Pokaz Niespodzianka

 

Koncert NASTY CRUE

Koncert NASTY CRUE

godz. 19.00, Od Zmierzchu Do Świtu, bilety w cenie 10/15zł

Czołowy przedstawiciel glam metalu w Polsce - Nasty Crue wyrusza jesienią w trasę "Rock'N'Roll Nation tour 2014". Jest to pierwsza trasa koncertowa Nasty Crue wraz z przyjaciółmi i obejmuje południowo-zachodnią część Polski oraz Niemcy. Kolorowy image, czupryny na głowie i skórzana biżuteria to znak rozpoznawczy zespołu.

Wejście od godz. 19.00, koncert o godz. 20.00.

 

W hołdzie Andrzejowi Panufnikowi

W hołdzie Andrzejowi Panufnikowi

godz. 19.00, sala Koncertowej Akademii Muzycznej

W ramach obchodów roku Andrzeja Panufnika (100-lecie urodzin) Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pragnie uhonorować pamięć jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów i kompozytorów. Z tej okazji 25 października 2014 roku, w Sali Koncertowej AMKL odbędzie się koncert Akademickiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Wśród solistów wystąpi pianista Marek Szlezer. 

 

Czerwone Gitary – \" data-mce-src=

Czerwone Gitary – "Złoty Koncert" – Jubileusz 50-lecia zespołu

godz. 20.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, bilety 70 zł

W ponad 2-godzinnym programie zabrzmią m.in. takie hity jak: "No bo ty się boisz myszy", "Ciągle pada" czy "Takie ładne oczy”. Nie zabraknie również piosenek z ostatniego okresu działalności grupy. Występy Zespołu Czerwone Gitary są zawsze bardzo gorąco przyjmowane przez widzów, i dostarczają wyjątkowych wzruszeń, a wieloletnie sukcesy i osiągnięcia tego zespołu, uczyniły go Laureatem Plebiscytu na najpopularniejszy Polski Zespól XX wieku. Więcej o historii zespołu.

 

\" data-mce-src=

"Obrotowość Drzwiczna" - Teatr Na Niby

godz. 20.00, Agencja Artystyczna ToTu, ul. Hubska 6

Spektakl powstały na podstawie dramatu narracyjnego, rozgrywający swoją akcję wewnątrz drzwi obrotowych, w których to, z powodu pewnego parasola, rodzina księgowych zacięła się z domaradzkim filozofem (uprawiającym aktualnie zawód piekarza). Dwa sprzeczne ze sobą światopoglądy i narracje muszą współistnieć, w dość bliskiej od siebie odległości, do momentu zewnętrznego odblokowania mechanizmu drzwicznego.

 

 

Niedziela, 26 października 2014r.

 

Otwarcie Afrykarium we wrocławskim zoo

Otwarcie Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-20.00

W otoczeniu 15 mln litrów wody i 4 500 gatunków rośli będą żyły ryby morskie i słodkowodne, w tym rekiny, płaszczki, strzępiele i pielęgnice, a także zwierzęta związane z wodą i Afryką – hipopotamy, krokodyle, antylopy dikdik, mrówniki, golce i pierwsze w kraju manaty.

Ceny biletów, dojazd, parkingi.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (Wejście „D3”), bilety od 12 zł

Videomapping to widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia. Instalację przygotowali artyści z grupy AntiVJ – Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Pokaz nawiązuje do założeń architektonicznych i metod budowy Hali Stulecia. Jest kontynuacją stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia (jej powstanie i przemiany na przestrzeni lat), wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. Więcej o widowisku.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Tematy i harmonogram wycieczek :

Piastowski Wrocław - niedziela, godz. 10.00-12.00
Przedsiębiorczość we Wrocławiu - niedziela, godz. 10.00-12.00
Nowoczesne budowle na Starówce  - niedziela, godz. , 10.00-12.00
Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603.

 

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-10.00, wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai zaprasza dzieci (od lat 5), młodzież oraz dorosłych na warsztaty kendo.
Impreza odbędzie się w IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (niedaleko Placu Dominikańskiego) w godzinach od 9.00 do 10.00. Wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły.
Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo. Można także przyjść i po prostu popatrzeć na trening. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego

Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego

godz. 9.00, Matchpoint, Ślęza k./Wrocławia

Kategorie gier:

 • singiel pań
 • singiel panów

Start turnieju:

Niedziela godz. 9.00, Opłata startowa - 60 PLN

Dla uczestników turnieju:

 • rozegranie przynajmniej 2 spotkań
 • bufet kawowy i słodkie co nieco w przerwie gier

Dla zwycięzców nagrody w postaci:

 • pucharów i dyplomów
 • sprzętu sportowego
 • vocherów MP

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres: a.charpantidis@matchpoint.com.pl lub telefonicznie pod numer +661 113 333.

(Przed losowaniem zostanie wysłany do uczestników sms z dokładną godziną rozpoczęcia gier dla każdego z uczestników).

 

Filmowe poranki: Polskie legendy na wesoło

Filmowe poranki: Polskie legendy na wesoło

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Czy Bazyliszek to wąż czy jaszczurka? Kogo uratował Szewczyk Dratewka? Gdzie mieszkał Smok Wawelski? Na te pytanie znajdziecie odpowiedzi w polskich legendach.

W programie: Smok Wawelski, Szewczyk Dratewka, Bazyliszek. Po bajkach warsztaty poprowadzi zespół „Wiesz.to”.

 

American film Festiwal - polecamy

American film Festiwal - polecamy

niedziela, Kino Nowe Horyzonty, bilety 16 od zł
 • "Do ciebie, Philipie", 26.10-godz. 18.15

Kim powinien być pisarz, aby mieć dobry warsztat? Samotnikiem i skupionym na sobie egoistą, czy socjalizującym się (nawet na siłę) członkiem społeczności?

 • "Fargo", projekcja czterech odcinków 26.10-godz. 11.00.

Już wkrótce w telewizji Ale Kino+ emisja serialu "Fargo", którego producentami są bracia Joel i Ethan Coen, realizatorzy kinowej, wcześniejszej wersji "Fargo".

 

 
Koncert specjalny - Otwarte Szczytniki

Koncert specjalny - Otwarte Szczytniki

godz. 11.00, 12.30 i 18.00, Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wstęp wolny za okazaniem wejściówki (do odebrania w kasach Narodowego Forum Muzyki i Centrum Poznawczym)

Na koncert specjalny – Otwarte Szczytniki organizatorzy zapraszają szczególnie rodziny z dziećmi. Zabrzmi przebojowy Karnawał zwierząt Camille'a Saint-Saensa oraz wiersze Jana Brzechwy w interpretacji lubianego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu, Mariusza Kiljana.

 

Humanitarium za pół ceny

Humanitarium za pół ceny

niedziela, godz. 11.00-18.00, ul. Stabłowicka 147a

Ostatnie wejście o godz. 17.00. Obowiązuje rejestracja miejsc (obowiązkowa) poprzez stronę https://bilety.eitplus.pl/

Aktualnie w Humanitrium można oglądać wystawę :szkiełko i oko". Centrum wystawy jest labirynt, w którym znajduje się 25 stanowisk. W mniej lub bardziej złożony sposób prezentują one zjawiska optyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

W sobotę i niedzielę - warsztaty o godzinach: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15. 16.15 i 17.15. Szczegóły na stronie internetowej

 

Pożegnanie Ikarusa

Pożegnanie ikarusa

godz. 11.00-13.00

Linia ”I” będzie kursowała w niedzielę nietypową trasą od pl. Grunwaldzkiego przez pl. Jana Pawła II, pl. Bema z powrotem do pl. Grunwaldzkiego. Przejazd linią specjalną zajmie około 30 minut i jest darmowy. Można też skorzystać z kilku przystanków na trasie zapoznając się z rozkładem jazdy tutaj (link). Imprezie towarzyszy konkurs ogłoszony przez MPK. Te osoby, które wykonają ciekawe zdjęcie z ikarusem w tle i nadeślą je na adres rzecznik@mpk.wroc.pl, otrzymają zestawy upominków od MPK. Rozkład jazdy.

 

\" data-mce-src=

"Mój przyjaciel film" pokazy i warsztaty dla dzieci (w wieku 8-10)

godz. 11, Kino Nowe Horyzonty, cena biletu do kina – 10 PLN, cena biletu i warsztatu dla jednego dziecka – 29 PLN

Dziś Tygrysy i tatuaże (reż. K. von Bengtson)

Maja mieszka ze swoim wujkiem Sonnym w jego salonie tatuaży. Pewnego dnia jeden z klientów zjawia się w salonie w bardzo nieodpowiednim momencie, dlatego gdy tylko zaśnie, Sonny wróci do przerwanego meczu. Maja zaś postanowi dokończyć za wujka tatuaż. Tak zacznie się wielka przygoda Mai i Sonny'ego, dzięki której znajdą nie tylko marudnego elfa, cyrkowego tygrysa, ale przede wszystkim prawdziwą rodzinę.

Po seansie odbędzie się warsztat o rodzinie i poznawaniu.

 

Koniec sezonu kolejki w Krośnicach

Koniec sezonu kolejki w Krośnicach

od godz.11.00

Na 26 października zaplanowano zamknięcie sezonu na Krośnickiej Kolei Wąskotorowej. Będzie to ostatnia szansa na przejazd krośnickim parowozem. Organizatorzy na ten dzień zaplanowali mnóstwo atrakcji. 26 października po raz ostatni w tym będzie można skorzystać z przejażdżki parowozem Px-48.

W programie m.in. jarmark produktów lokalnych, pokaz „Fire Show” z wykorzystaniem efektów muzycznych i pirotechnicznych czy strefa dzieci, w której znajdą się dmuchane zamki, malowanie twarzy oraz gry i zabawy animacyjne prowadzone przez klauna i szczudlarza. Więcej o imprezie czytaj tutaj.

 

Mini Czytanki dla dzieci

Mini Czytanki dla dzieci

godz. 11.15, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 11, wstęp bezpłatny

Organizatorzy zapraszajądzieci do posłuchania Czytanek w Czekoladziarni. Kasia Janekowicz zabierze je w świat wyobraźni. Rodzice w tym czasie będą mogli oddać się słodkiej zadumie nad filiżanka najlepszej gorącej czekolady. Udział w zajęciach jest bezpłatny, na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

godz. 12.00, bilet: 5 zł/os, ilość miejsc ograniczona

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza do udziału w cyklu jesiennych spacerów z przewodnikiem w każdą niedzielę o godz. 12.00 przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Harmonogram spacerów w październiku 2014:

 • 26.10.2014 – godz. 12:00 – Hala Stulecia

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o śledzenie strony internetowej www.centrumpoznawcze.pl lub o kontakt pod numerem telefonu  71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Weekend w Konturach Kultury

Weekend w Konturach Kultury

niedziela, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

25.10.2014 / 15.00-19.00 / JESIENNE WARIACJE - warsztaty rękodzieła artystycznego

 • 15.00-17.00 /dzieci i młodzież               
 • 17.00-19.00 / dorośli i seniorzy

 

Poczytajki dla Dzieci w Nalandzie

Poczytajki dla Dzieci w Nalandzie

godz. 12.30-13.30, pl. T. Kościuszki 12, wstęp 10zł

Za każdym razem inspiracją do zabaw będzie inna książeczka dla dzieci. Po kartkach książki prowadzić będzie Katarzyna Janekowicz, która jest aktorką teatralną wraz ze swoją małą przyjaciółką Dorotką – śliczną pacynką. Spotkanie będzie pełne zabaw teatralnych, manualnych, muzycznych, rytmicznych lub ruchowych.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zapisy: janekowicz@tlen.pl można zapisać dziecko także w lokalu lub pod nr tel. 508 330 079. Przy braku zapisów zajęcia się nie odbędą

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

wszystkie niedziele godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Bajki z cyklu Pies, kot i...

Program: Ogródek, Ryby, Leśniczówka, Latarnia morska.

Po projekcji będzie można wziąć udział w twórczych, autorskich zabawach warsztatowych, przy realizacji których pomagają studenci Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.

 

Niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

Niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

godz. 13.30, pl. Strzegomskim 2a, wstęp bezpłatny, obowiązują zgłoszenia

Temat spotkania: KOSMICZNY TROP-ART
Podczas warsztatu po raz pierwszy odwiedzimy wystawę prac Romualda Kutery. W
latach 70-tych artysta ten, zafascynowany próbami NASA z satelitami okołoziemskimi w przestrzeni kosmicznej oraz działaniem sił natury, stworzył swoją koncepcję trop-artu. Nazwa ta wywodzi się od troposfery, czyli najniższej warstwy atmosfery, w której zachodzą najważniejsze procesy kształtujące pogodę i klimat. W części teoretycznej warsztatu dowiemy się co wspólnego ma pogoda ze sztuką, a w części praktycznej wykorzystując efemeryczne materiały stworzymy monumentalny obraz wszechświata.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Przed zajęciami prosimy o pobieranie z kasy muzeum bezpłatnych biletów.

 

Rozmowy o nauce podczas American Film Festival

Rozmowy o nauce podczas American Film Festival

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty

W tym roku American Film Festival będzie wzmocniony o dwie dodatkowe pozycje w programie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wziąć udział w specjalnie przygotowanych science cafe, czyli spotkaniach z wrocławskimi naukowcami. Spotkania trwaja ok. 15 minut.

 • niedziela, godzina 15.30, Dr Łukasz Kozera: Dlaczego się starzejemy?

PRZED SEANSEM FILMU: LAND HO!

 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie RYSOPIS

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie RYSOPIS

godz. 15.00

Otwarte dla wszystkich oprowadzanie po wystawie, które poprowadzi jej kurator – Piotr Krajewski. Oprowadzanie zaczyna się o 15.00 w Centrum Sztuki WRO, od 16.15, będzie kontynuowane w Griffin Art Space w DH Renoma.

Wystawa Rysopis oraz działania budowane wokół niej są próbą ukazania tożsamości młodych artystów, osadzających samych siebie i swoją twórczość w realiach otaczającej ich współczesności, poruszających w swoich pracach temat (samo)określenia „ja” w świecie.

 

Gitarowy koncert: \" data-mce-src=

Gitarowy koncert: "Podróże po strunach"

godz. 16.00, Muzeum Powozów Galowice, ul. Leśna 5, gm. Żórawina, wstęp wolny

Muzeum Powozów Galowice i Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe zaprasza na koncert: „Czarodziejski flet i magiczna gitara z cyklu „Podróże po strunach”. W zabytkowym spichlerzu zagrają: Romuald Ernc i Romuald Szałek.

Muzeum prezentuje historię podróży konno i powozami, a tym razem zaprosi na wyjątkową podróż muzyczną, w której będzie towarzyszyć muzyka gitarowa wykonywana przez dwóch poznańskich muzyków: Romuald Erenc i Romuald Szałek.

 

Konfrontacje Rockowe wROCK 2014 - sobota - KAT & Roman Kostrzewski, HUNTER z chórem Kantata, TURBO, niedziela - STRACHY NA LACHY, HAPPYSAD

Konfrontacje Rockowe wROCK 2014 - sobota - KAT & Roman Kostrzewski, HUNTER z chórem Kantata, TURBO, niedziela - STRACHY NA LACHY, HAPPYSAD

niedziela, godz. 16.00, hala Orbita, ul. Wejherowska 34, bilety od 52 zł

Gwiazdą drugiego dnia będzie, uwielbiany przez młodszą część publiczności, zespół HAPPYSAD, który promować będzie swoją najnowszą płytę. Nie zabraknie także największych, dobrze znanych fanom przebojów. Więcej o konfrontacjach.

 

Historia potworzasta z parasolkowego miasta

Historia potworzasta z parasolkowego miasta

godz. 17.00, Scena WCTD Kalambur, ul. Kuźnicza 29 a, bilety: 18 zł (indywidualne) i 14 zł (grupowe), rezerwacja: tel. 71 341 80 02, 608 432 224, e-mail: rezerwacja@wctd.wroclaw.pl

Interaktywny spektakl dla dzieci, przeznaczony dla widzów w wieku 4-10 lat. Czy dziecięcy pokój może przemienić się w zaczarowane miasto? TAK! Dzieci to wiedzą, dorośli muszą sobie przypomnieć. Rzecz dzieje się w Parasolkowie, mieście, do którego, ku przerażeniu mieszkańców, zawitał Smok! Zbiera się Rada Miejska (galeria bardzo zabawnych postaci), by podjąć uchwałę, która ma zaradzić sytuacji kryzysowej.

 

Tyle miłości! Koncert w wykonaniu niewidomych artystów

Tyle miłości! Koncert w wykonaniu niewidomych artystów

godz. 17.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6

W ramach projektu "Wykluczeni z kultury" organizatorzy zapraszają na bezpłatny koncert „Tyle miłości” w wykonaniu niewidomych artystów przy akompaniamencie muzyki na żywo.
Udział biorą:
Łukasz Baruch
Grzegorz Dowgiałło
Tomasz Kowalik
Katarzyna Nowak
Mariusz Trzeciak
Iwona Ziemba
Karolina Żelichowska
Zespół muzyczny w składzie:
Krzysztof Żesławski - kierownictwo muzyczne, aranżacje i gitara,
Łukasz Perek - fortepian, Łukasz Kowalczyk - perkusja, Krzysztof Łabaz - gitara basowa
Wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym CKWZ.

 

Sefardyjskie impresje we wrocławskiej synagodze

Sefardyjskie impresje we wrocławskiej synagodze

godz. 18.00, Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej, ul. Włodkowica 7, bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

W programie pieśni sefardyjskie w nowych aranżacjach, które stanowią połączenie współczesnej kameralistyki z jazzem. Anna Jagielska-Riveiro śpiewa w oryginalnym języku żydów sefardyjskich: ladino stosując w śpiewie techniki bliskie ludowym i dawnym praktykom wykonawczym. Gitarzyści Marcin Olak i Michał Pindakiwicz grają dla kontrastu bardzo otwarte formy, w dużym stopniu improwizowane.

 

Rowerowa rewolucja? - debata

Rowerowa rewolucja? - debata

godz. 18.00, Literatka, Rynek 56/57

Temat spotkania: "Pieszy, rowerzysta, kierowca, obywatel. Miejskie polityki mobilności".

Do dyskusji zapraszają: Michał Dębek (psycholog, urbanista), Jakub Nowotarski (lider projektu "Bezpieczni piesi" w WBO2014), Jacek Pluta (socjolog).
Na początku października 2014 roku poznaliśmy wyniki głosowania do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt #269 „Rowerowy Wrocław” zagłosowało ok 16 tys. osób. Czy można już mówić o rowerowej rewolucji? Czy Wrocław stanie się drugą Kopenhagą? O tym podczas dyskusji.

 

Piotr Salata w Animie

Piotr Salata w Animie

godz. 18.00, Klub anima, ul. Pilczycka 47

Piotr Salata znany jest z programu „The Voice of Poland”. Jedni nazywają to, co tworzy, „old school pop”, inni eleganckim retro czy ponadczasowym rozkołysaniem. W jego utworach echami pobrzmiewa soul, bossanova, jazz.

Wszystko o koncercie.

 

Próba Porozumienia. Wernisaż i koncert

Próba Porozumienia. Wernisaż i koncert

godz. 18.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5

Wernisaż Andrzeja Tylkowskiego oraz koncert Moniki Wiśniowskiej – Basel i Michała Bobera.

Andrzej Tylkowski - wrocławski rysownik. Współtworzy z żoną Katarzyną Majewską wydawnictwo Ilustris. Charakterystyczne i łatwo rozpoznawalne postaci pojawiają się na kalendarzach, pocztówkach i karnetach, zdobią też Wrocławski Aquapark.

KONCERT
Wrocławska wokalistka Monika Wiśniowska – Basel i opolski wokalista Michał Bober spotkali się w 2010 roku dosłownie na scenie.

 

Koncert NFM Leopoldinum

Koncert NFM Leopoldinum

godz. 18.00 sala koncertowa Filharmonii

Nicolas Krauze – dyrygent

Galya Bisengalieva, Charlotte Bonneton – skrzypce

Anna Rutkowska-Schock – klawesyn i fortepian preparowany

Mischa Kozłowski – fortepian

Igor Cecocho – trąbka

NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna

Program:

 • A. Schnittke I Concerto grosso na dwoje skrzypiec, klawesyn, preparowany fortepian i 21 smyczków
 • D. Szostakowicz I Koncert na fortepian, trąbkę i smyczki c-moll op. 35
 • P. Czajkowski Serenada C-dur op. 4

 

Koncert formacji JaMija

Koncert formacji JaMija

godz. 19.00, Nalanda, pl.Kościuszki 12, wstęp 30zł (przy zapisie po 20.10) zapisy: wydarzenia@nalanda.com.pl

Muzyczna podróż z Formacją JaMija - otuleni w dźwięki spotkajmy się z sobą. sobą w sobie i wzajem. ja mija. to mija. wszystko mija. wspólny unikalny czas m i j a. Wibracyjny koncert-kąpiel dźwiękową= podróż w doświadczenia mistyczne brzmienie kobiecego głosu (Wiola Ostasiewicz), przenikające wibracje mis i gongów tybetańskich (Agata Białoszewska) oraz transowe rytmy bębnów afrykańskich (Sebastian Czapiga).

 

Koniec sezonu fontanny multimedialnej na pergoli

Ostatni pokaz fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela, godz. 19.00, wstęp wolny

Kończy się sezon wrocławskiej fontanny multimedialnej. Po 26 października fontanna przejdzie konserwację i ponownie będzie uruchomiona wiosną. Sezon zaczyna się w okolicach długiego weekendu majowego.

26 października, godz. 19.00, Noc Pokazów, projekcja wszystkich spektakli fontanny multimedialnej. Program:
 • 19:00 - Mikro i Makrokosmos

  • 19:15 - Cztery Żywioły
  • 19:30 - Piękna i Bestia
  • 19:50 - Marzenia
  • 20:10 - Katedra Demokracji
  • 20:30 - Pokaz Niespodzianka

 

 Koncert Galowy XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej

Koncert Galowy XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Na Koncercie Galowym XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej nie może zabraknąć arii operetkowych z humorem przedstawiających perypetie miłosne bohaterów, które zawsze dobrze się kończą. w programi m.in. Ich bin verliebt (Jestem zakochana), aria Dein ist mein ganzes Herz z Krainy uśmiechu czy walc Straussa Rosen aus dem Süden.

 

Spektakl Wschód Południe Zachód Północ ? Teatr ToTu

Spektakl Wschód Południe Zachód Północ - Teatr ToTu

godz. 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, 2h, ekobilet.pl/totu

Oficjalna premiera spektaklu, którego próbki można było zobaczyć podczas "Przejazdów Próbnych". "Wschód Południe Zachód Północ" to interaktywny spektakl, który łączy w sobie funkcje przestrzenne ToTu, wprowadzając widzów w 4 różne wymiary sztuki. Widz wyruszy w drogę i będzie przechodził kolejne pokoje, odkrywając tym samym kolejne akty sztuki. Każdy pokój to inny świat i inne emocje.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Labirynt w polu kukurydzy

Labirynt w polu kukurydzy

Do końca października możecie się jeszcze wybrać się do labiryntu w polu kukurydzy. Powstał tuż pod Wrocławiem, w Kobierzycach, przy drodze krajowej nr 8.

Więcej czytaj tutaj

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-18.00 (kasa do godziny 17.00), ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).Zgłoś uwagę