Wrocław na ostatni weekend marca: 27-29 marca [WYDARZENIA]

Sprawdź, co dzieje się we Wrocławiu w ostatni weekend marca: 27-29 marca 2015: jarmarki i kiermasze wielkanocne, kino i zajęcia dla dzieci, imprezy biegowe.

 • wroclaw na ostatni weelkend marca


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

 

 

Piątek, 27 marca 2015 r.

 

Wrocław na dawnej pocztówce – wystawa

Wrocław na dawnej pocztówce – wystawa

Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1, do 3 kwietnia

Już tylko do 3 kwietnia można zobaczyć wystawę kartek pocztowych, zorganizowaną ze zbiorów Adama Więcka, wybitnego kolekcjonera, założyciela i wieloletniego dyrektora Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu. To jeden z najciekawszych zbiorów historycznych kart pocztowych dokumentujących życie i architekturę dawnego Wrocławia. 

godz. otwarcia muzeum: pon.-pt 10.00-15.00, śr. 10.00-17.00, sob. 10.00-15.00, niedz. 11.00-16.00, wt. - nieczynne

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

piątek-niedziela, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 7-15 zł

Targi Budownictwa i Wyposażanie Wnętrz TARBUD 2015 to z jednej strony kontynuacja tradycji największych na Dolnym Śląsku spotkań branży budowlanej, z drugiej zaś przestrzeń prezentacji nowatorskich rozwiązań w obszarze wyposażenia wnętrz, projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologicznego i ekonomicznego podejścia do architektury.

TARBUD to trzy dni prezentacji producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz producentów wyposażenia wnętrz. To także okazja do spotkań z przedstawicielami instytucji finansujących budownictwo, udziału w wykładach i warsztatach.

Poczuj smak Wielkanocy w Auchan

Poczuj smak Wielkanocy w Auchan

Park Handlowy Auchan, Bielany Wrocławskie, godz. 10.00

Jaja przygotowane na różne sposoby, oryginalne przepisy na śledzie, a także kruche i słodkie ciasta świąteczne – te i wiele innych wielkanocnych dań przygotuje dla gości Parku Handlowego Auchan Bielany znana blogerka kulinarna Olga Płaza. W najbliższy weekend podczas pokazów gotowania fani dobrych smaków będą mieli okazję skosztować wyjątkowych dań świątecznych. Będzie można także poznać produkty, które prezentowane będą na jarmarku w pasażu galerii. 

 

Ekojarmark - wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu - warsztaty

EkoJarmark  wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu – warsztaty

stoiska czynne od godz. 10.00 do późnego popołudnia, ul. Szewska

W ofercie m.in.chleb na zakwasie, nabiał z koziego mleka, ekologiczne sery, wędliny, roślinne kosmetyki bez konserwantów, odzież z lnu i wełny, drewniane przyrządy domowe i zabawki, torby z filcu oraz piękna biżuteria i szklane ozdoby.

 

Fantas(y)tyczny weekend w Sobótce

Fantas(y)tyczny weekend w Sobótce

piątek od godz. 16.00, sobota od godz. 11.00, Muzeum Ślężańskie w Sobótce, ul. św. Jakuba 18, wstęp wolny

Weekend z fantasy i science fiction – pierwsza taka inicjatywa w regionie. Projekt ma na celu promocję wymienionych gatunków, integrację i poznanie środowiska lokalnych fanów oraz upowszechnianie ciekawego hobby.

Na wystawie swoje eksponaty zaprezentują prywatni kolekcjonerzy: nie zabraknie zbiorów mangi, kultowych komiksów, figurek i gier. Podziwiać będzie można również fotografie Jacka Niedzielskiego pt. „Kosmos domowy”.

W piątek o godz. 18.15 spotkanie naukowo-literackie pn.: „Oczarowanie Entów – muzyka drzew”, które poprowadzi prof. Beata Zagórska-Marek z Zakładu Biologii Rozwoju Roślin UW. Po spotkaniu filmowe projekcje.

W sobotę przez całe popołudnie (14.00-19.00) zaplanowano prezentacje tematyczne, m.in. „Wampiry w dzisiejszym kinie i telewizji”, „Przedwojenna polska fantastyka”, „O baśniowych renarracjach w kontekście fantasy”,  „Utopie i antyutopie w filmach fantastycznych” i inne.

Weekend zakończy pokaz naukowy „ICEMAN – świat ciekłego azotu”, który poprowadzą Heinzg Dechnig i Wojciech Galacki.

 

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny

W programie stoiska wystawiennicze z unikatowym rękodziełem. Będzie też stoisko świąteczne złożone z dzieł osób, które wystawiały się już wcześniej.

 

 

Jarmarki wielkanocne w galeriach handlowych

Jarmarki wielkanocne w galeriach handlowych

Arkady Wrocławskie: do 4 kwietnia. W ofercie dekoracje na świąteczny stół oraz swojskie wyroby: mazurki, babki, rozmaite ciasta i marcepanowe ozdoby.

Sky Tower: od 30 marca do 4 kwietnia. Przede wszystkim piękne zapachy tradycyjnie wyrabianych wędlin, suszonych kiełbas, świeżutkich chlebów na zakwasie, aromatycznych herbat i przypraw, a także suszonych owoców z całego świata.

Pasaż Grunwaldzki: 28 marca, godz. 10.45-16.30. Na 26 stołach zaprezentowane zostaną potrawy wielkanocne przyrządzane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Spróbować będzie można m.in. świątecznej paschy, mazurków, żuru, mięs, ręcznie wypiekanych chlebów oraz wielu innych wielkanocnych dań kultywowanych od lat przez mieszkańców Dolnego Śląska.

Festiwal Biznesu BOSS

Festiwal Biznesu BOSS

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, budynek 4W, godz. 12.00, zapisy na Facebooku

W wydarzeniu bierze udział ponad 20 000 młodych ludzi oraz ponad 250 prelegentów, którzy spotykają się w 16 miastach Polski na ponad 35 uczelniach wyższych, na przełomie marca i kwietnia. Jest to jedyne wydarzenie o tak szerokiej skali realizowane w naszym kraju. Oto zaproszeni goście:
Człowiek Wielu Talentów – Jacek Rozenek – aktor, trener Nowej Generacji
Chodząca Kreatywność – Michał Sadowski – Brand24
Innowator – Łukasz Zych – Ceneo, Domodi, Homebook
Słuchany Przez Biznes – Andrzej Blikle – A.Blikle, Centrum im. A. Smitha
Żywa Legenda – Roman Kluska – Optimus SA, Onet.pl

Zapisy: http://festiwalboss.pl/wroclaw/zapisy

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Teatr Muzyczny Capitol, godz. 16.00 i 20.30, bilety 70, 85 i 100 zł

W ramach 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej o 16.00 i 20.30 w Capitolu Koncert Finałowy: Wielkie Przemówienia. Reżyseria Radosław Rychcik. Artyści wystąpią na Dużej Scenie. Są jeszcze pojedyncze bilety na koncert. 

O godz. 18.00, też w Capitolu, ale tym razem na Scenie Ciśnień kolejny koncert „Głuptaska” w reżyserii Jerzego Bielunasa. Bilety: 50 zł. Klub festiwalowy w Capitolu – wstęp na zaproszenia.

 

Spotkania u astronomów - Czy czarne dziury istnieją naprawdę?

Spotkania u astronomów  Czy czarne dziury istnieją naprawdę?

godz. 17.00, Wydział Fizyki i Astronomii Instytut Astronomiczny, ul. Kopernika 11, wstęp wolny

Instytut Astronomiczny UWr zaprasza na otwarty wykład popularnonaukowy z cyklu „Spotkania u astronomów”, który odbędzie się w piątek 27 marca o godz. 17.00. Czy czarne dziury istnieją naprawdę? – dr Robert Falewicz. Po wykładzie, jeśli dopisuje pogoda, można obserwować niebo za pomocą refraktora Clarka-Repsolda.

 

Przegląd Filmów Francuskojęzycznych w CEKDiM - Pokaz dokumentalnego filmu szwajcarskiego „Zimowi Nomadowie”

Przegląd Filmów Francuskojęzycznych w CEKDiM – pokaz dokumentalnego filmu szwajcarskiego „Zimowi Nomadowie”

godz. 18.00, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, ul. Kołłątaja 20, wstęp wolny

reż. Manuel von Stürler, Szwajcaria 2012, 90 min., wersja francuska, polskie napisy

Carole i Pascal wraz z trzema osłami, czterema psami i blisko tysiącem owiec wyruszają na zimową wędrówkę. Przez trzy miesiące, w nocy okryci jedynie plandeką i owczymi skórami, walczyć będą z mrozem i śniegiem. Mijając wille, tory kolejowe i obszary przemysłowe, pokonują zmieniający się krajobraz, spotykają znajomych i nowych mieszkańców stopniowo urbanizujących się okolic, w których coraz trudniej znaleźć miejsce do wypasu. Film przygodowy, należący do kina drogi, wracający do korzeni i stawiający pytania dotyczące współczesnego społeczeństwa.

 

 Koncert LIPALI w Starym Klasztorze

Koncert LIPALI w Starym Klasztorze

godz. 20.00 Sala Gotycka, ul.Purkyniego 1, bilety: 35 zł - 50 zł

LIPALI zespołu Tomka Lipnickiego znanego z grupy ILLUSION. Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych.

 

Wernisaż wystawy Krzysztofa Wałaszka

Wernisaż wystawy Krzysztofa Wałaszka

godz. 18.00, galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32

Życie artysty z drugiej połowy XX wieku. Krzysztof Wałaszek – wystawa indywidualna

Monograficzna wystawa wrocławskiego artysty Krzysztofa Wałaszka zbiera i podsumowuje prace pochodzące z różnych okresów twórczości. To humorystyczna, ale też pełna moralnych zawiłości opowieść o burzliwym okresie końca XX wieku wraz z pozbawiającym złudzeń spojrzeniem na XXI wiek.

 

Dolny Śląsk. Lud, jego zwyczaje, sposób życia....

Dolny Śląsk. Lud, jego zwyczaje, sposób życia...

godz. 18.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu zaprasza na cykl filmowy prezentujący ludzi, którzy osiedlali się na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej. W ramach cyklu „Dolny Śląsk. Lud, jego zwyczaje, sposób życia, pieśni, muzyka i tańce…” „Tatarzy” i „Kresowiacy – Wileńszczyzna”

 

W krainie muzycznych baśni – koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

W krainie muzycznych baśni – koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Piątkowy koncert przeniesie nas z szarej rzeczywistości w romantyczny świat baśniowych stworzeń, sennych wizji i historii miłosnej sprzed wieków. Zapomnimy o wszystkich trudach tygodnia oczarowani głosem fantastycznej mezzospranistki Marii Forsström.

Najpierw artystka zaśpiewa dzieła „króla pieśni”, Franza Schuberta. Następnie wykona fragment kantaty Gurrelieder Schönberga.

XIV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej: Bardzo Wielka Woda - Gala Finałowa

XIV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej: Bardzo Wielka Woda – Gala Finałowa

godz. 19.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety: 7/10 zł

Od 2002 roku młodzież z całej Polski startuje w konkursie na interpretację piosenek patronki LO XVII we Wrocławiu. Jury nagradza ośmiu najlepszych wykonawców, spośród nich wyłania się laureata Grand Prix, który w nagrodę otrzymuje gitarę klasyczną, ufundowaną przez prezydenta Wrocławia. Zmagania młodych artystów zwieńczy, jak co roku, Gala Finałowa, którą wypełni koncert laureatów tegorocznej XIV Bardzo Wielkiej Wody oraz spektakl muzyczny zatytułowany „Republika marzeń” z piosenkami zespołu Republika i Grzegorza Ciechowskiego, przygotowany przez kierownika artystycznego Przeglądu Krzysztofa Żesławskiego, w którym udział biorą uczniowie klas teatralnych z XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Akademicka Droga Krzyżowa

Akademicka Droga Krzyżowa

Kościół im. Jezus przy pl. Uniwersyteckim, godz. 19.00

W piątek ulicami Wrocławia przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się o 19.00 przy kościele imienia Jezus na pl. Uniwersyteckim. Stamtąd procesja ruszy do kościoła św. Elżbiety. Wspólne uliczne nabożeństwo to już wrocławska tradycja. Od kilku lat studenci wszystkich wrocławskich uczelni spotykają się, by wspólnie się pomodlić i zgłębić tajemnice wiary. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: Cena radości. Spotkanie zakończy się mszą w kościele św. Elżbiety, około godziny 21.00.

 

NEVERLAND - SEANS MUZYCZNY

NEVERLAND

godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Pokaz w ramach akcji „RE:akcja w depresji"/ spektakl muzyczny (monodram) w wykonaniu Pati Sokół

Show nosi tytuł „Neverland” i jest historią życia bohaterki o imieniu Becky (Pati Sokół), córki Sylvii Plath (Magdalena Różczka) i Witolda Gombrowicza (Łukasz Nowicki). Becky zabiera nas w fascynującą i wzruszającą podróż po różnych etapach swojego życia, wciąż balansując na granicy odmiennych nastrojów i emocji. W tej multimedialnej opowieści o dojrzewaniu granice pomiędzy stanami depresyjnymi bohaterki, a chwilami  spełnienia i euforii zdają się zacierać, przenosząc nas do wykreowanej przez Pati krainy Nibylandii.

 

Ruska Śmierć w Teatrze ToTu

Ruska Śmierć w Teatrze ToTu

Teatr To Tu, ul. Hubska 6, godz. 19.00, bilety 15 zł

„Ruska śmierć” Iriny Waśkowskiej to nowa sztuka w repertuarze Teatru ToTu. To słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Czy im się to opłaciło? Sztuka o tym co warto poświęcić dla marzeń i o tym, że te marzenia zawsze warto mieć i je spełniać, nie patrząc na konsekwencje. Czy da się przeżyć życie tak, by niczego nie żałować?

 

Wernisaż wystawy fotografii „WIELOPOLE, WIELOPOLE”

Wernisaż wystawy fotografii „WIELOPOLE, WIELOPOLE”

godz. 19.00, Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 60 zdjęć Małgorzaty Macharskiej-Warzechy z przedstawienia z przedstawienia Tadeusza Kantora „Wielopole, Wielopole”. Fotografie pochodzą z próby i spektaklu, który odbył się w hali SOKOŁA w Krakowie w 1984 roku.
Podczas wernisażu odbędzie się również projekcja słuchowiska inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora pt. „Lord Kantor” w reż. Mateusza Pakuły.

Sobota, 28 marca 2015 r.

 

Lodowiska Spiska i Wejherowska czynne do końca kwietnia

Lodowiska Spiska i Wejherowska czynne do końca kwietnia

 • Lodowisko Wejherowska, sobota i niedziela 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska, sobota i niedziela od godz. 8.00 do 22.00

Cena na obydwu lodowiskach: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h  11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł, kask 2 zł

Dni otwarte w DermaMed Estetica

Dni otwarte w DermaMed Estetica

DermaMed Estetica Instytut Medycyny Estetycznej, ul. Traugutta 144/1u, 28 marca, godz. 10.00, wstęp wolny

W programie m.in spotkanie z marką OBAGI, zabiegi dla wszystkich chętnych, losowanie ciekawych nagród oraz zniżek na wybrane zabiegi z naszej oferty. Zapisy pod nr. tel 602 115 798 lub e-mailowo: info@dermamed-estetica.pl na konkretne godziny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Więcej informacji na stronie internetowej http://dermamed-estetica.pl/

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

Most Trzebnicki, godz. 9.00

W sobotę, 28 marca, we Wrocławiu odbędzie się Parkrun, czyli cykliczny bieg na dystansie 5 km. Trasa prowadzi wałami pomiędzy mostem Trzebnickim i mostem Warszawskim. Start wyznaczono od strony mostu Trzebnickiego na wysokości działek. Bieg rozpocznie się o godz. 9.00.

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w Parkrun jest jednorazowa, a po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji Parkrun w Polsce lub na świecie – FORMULARZ REJESTRACYJNY.

Otwarty trening kalarippajattu dla dzieci i dorosłych

Otwarty trening kalarippajattu dla dzieci i dorosłych

godz. 10.00, Teatr Laboratorium, Rynek 27, wstęp wolny
 • godz. 10.00-10.45 zajęcia dla dzieci (dzieci w wieku 5-8 lat)
 • godz. 11.00-12.30 zajęcia dla dorosłych

Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych, czym jest kalarippajattu, które chciałyby tylko spróbować bądź rozpocząć regularną praktykę. Kalarippajattu to sztuka walki pochodząca z południowoindyjskiego stanu Kerala, istniejąca od co najmniej XII wieku.

Konkurs najlepszych mówców!

Konkurs najlepszych mówców!

godz. 11.00-18.00, CRK Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, bezpłatne

W sobotę najlepsi mówcy z okolic Wrocławia, Opola, Poznania i Szczecina zmierzą się w Konkursie Przemówień i Ewaluacji Toastmasters. 20 mówców będzie rywalizować o laur zwycięstwa wygłaszając mowy po polsku, angielsku bądź niemiecku. Widzowie będą mieć niezwykłą okazję zobaczenie na scenie prawdziwych mistrzów przemawiania, jak również poznać ich tajniki w trakcie integracji której służyć będą m.in. przerwy kawowe. Konkurs jest organizowany przez klub Wroclove Toastmasters PL. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: http://mistrzowieprzemawiania.pl/

 

Rodzinne Warsztaty Plastyczne WIELKANOCNA PISANKA w CEKDiM

Rodzinne warsztaty plastyczne WIELKANOCNA PISANKA w CEKDiM

28 marca, godz. 10.00, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 20
W sobotę 28 marca 2015 w godzinach 10.00-13.15 kolejny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży o tematyce świątecznej – Wielkanocna Pisanka. W sobotę zajęcia poprowadzi artystka ceramiki i instruktorka Marta Alenowicz.

 

Filmowe poranki: Pomysłowy Dobromir

Filmowe poranki: Pomysłowy Dobromir

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 12 zł

Z okazji Ręki Dzieła Festu, który odbywa się w ten weekend w hallu kina Nowe Horyzonty – w programie dla dzieci bajki o najsłynniejszym konstruktorze Dobromirze. Warsztaty po projekcjach filmowych poprowadzi animatorka Dobrosława Bela.

Before Jazz nad Odrą

Before Jazz nad Odrą

godz. 8.00-18.00, Salon Mercedes Benz Grupa Wróbel, ul. Klecińska 155

W sobotę Grupa Wróbel razem z Biurem Festiwalowym Impart 2016 zapraszają do salonu przy ul. Klecińskiej 155 we Wrocławiu, gdzie wystąpi znany muzyk jazzowy Bartosz Pernal, zdobywca wielu międzynarodowych nagród, współpracujący m.in. z Filharmonia Wrocławską i Wrocławskim Teatrem Komedia. Jazzowych brzmień będzie można słuchać w godzinach 8.00-18.00. Podczas koncertów będą mogli zobaczyć również najnowszy model CLA Shooting Brake. Na koncert może przyjść każdy, komu jazz jest bliski, nie tylko klienci Mercedesa. Organizator przygotował również wystawę plakatów, prezentujących poprzednie edycje festiwalu.

 

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

piątek-niedziela, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 7-15 zł

TARBUD to trzy dni prezentacji producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz producentów wyposażenia wnętrz. To także okazja do spotkań z przedstawicielami instytucji finansujących budownictwo, udziału w wykładach i warsztatach.

 

Panntomima nie boli. Dotknij Teatru

Pantomima nie boli. Dotknij Teatru

godz. 10.30-13.00, 15.00-18.00, Wrocławski Teatr Pantomimy, al. Dębowa 16, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Dla młodzieży 16-23 lata . Zapisy tel. 71 337 21 03, katarzyna.morawska90@gmail.com
Zajęcia prowadzą: Agnieszka Kulińska i Krzysztof Roszko

Celem projektu Dotknij Teatru jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Dziecięce Studio Architektury - Nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

Dziecięce Studio Architektury  nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, cena 35 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury. Mali Architekci będą próbowali odpowiedzieć na pytania: co mamy, co powinniśmy, ale i co możemy mieć w mieście przy dobrej organizacji i współpracy.

Program: 28 marca Miasto Dzieci

 

Szósty bieg z cyklu Grand Prix Wrocław City Trail

Szósty bieg z cyklu Grand Prix Wrocław City Trail

Las Osobowicki, godz. 11.00

W sobotę w lesie Osobowickim odbędzie się szósty bieg z cyklu Grand Prix Wrocław City Trail.

 

\" data-mce-src=

Aktywalnia  promocja aktywności fizycznej i rekreacji

Na Grobli 28, godz. 11.00

W sobotę rusza projekt „Aktywalnia”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i rekreacji. Organizatorami akcji jest Wrocławskie Centrum aktywności Formosfera oraz Stowarzyszenie TuRazem.

 

Wiosenne warsztaty z jajem;) dla dzieci

Wiosenne warsztaty z jajem dla dzieci

Ładnie Pachnie, ul. Odrzańska 24-29 lok. 1, godz. 11.00, cena warsztatów: 30 zł, decyduje kolejność zgłoszeń: tel. 71-345 88 03, e-mail: marlena@ladniepachnie.pl

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat poprowadzi Dorota Radzikowska. Od wielu lat organizatorka warsztatów i zajęć dla dzieci i rodziców. Pomysłodawca i animatorka projektu „Aktywne Soboty”, mającego na celu zaangażowanie rodziców w aktywne i świadome spędzanie czasu z dziećmi. W czasie dwugodzinnego warsztatu uczestnicy wykonają ozdoby wielkanocne inspirowane wiosną. Kreatywnie i twórczo spróbują wykorzystać różne materiały plastyczne, dekoracyjne, krawieckie i inne.

 

Ekojarmark - wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu - warsztaty

Ekojarmark  wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu  warsztaty

stoiska czynne od godz. 10.00 do późnego popołudnia, ul. Szewska

W ofercie m.in.chleb na zakwasie, nabiał z koziego mleka, ekologiczne sery, wędliny, roślinne kosmetyki bez konserwantów, odzież z lnu i wełny, drewniane przyrządy domowe i zabawki, torby z filcu oraz piękna biżuteria i szklane ozdoby. 

Warsztaty

 • sobota godz. 10.00-14.00 „Zrób sobie palmę”. Warsztaty recyklingowo-manualne, każdy może własnoręcznie wykonać wielkanocną palmę z elementów pochodzenia wtórnego. 
 • godz. 14.00-18.00 „Wielkanocne ozdoby z recyklingu”. Będzie można samodzielnie wyczarować ozdobne marchewkowe girlandy na okno, słodkiego zajączka lub jajo na wielkanocny stół oraz kurczakową ozdobę do powieszenia na drzwi.
DOTKNIJ TEATRU: Wystawa lalek i masek zwierzęcych TEATRALNE ZOO

Wystawa lalek i masek zwierzęcych TEATRALNE ZOO

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, wstęp wolny

Ekspozycję  można zwiedzać od 28 marca do 15 kwietnia 2015 na godzinę przed każdym spektaklem. Wystawa prezentuje maski i lalki zwierzęce zaprojektowane do spektakli Wrocławskiego Teatru Lalek w latach 1974-2014. W ramach ekspozycji można zobaczyć prace m.in. Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, Eugeniusza Geta-Stankiewicza, Elżbiety Terlikowskiej, Pavla Hubički, Józefa Wilkonia, Marka Zákosteleckỳ'ego, a ponadto projekty lalek i zdjęcia ze spektakli. Wystawa jest przeznaczona dla dzieci (bez ograniczeń wiekowych). Została zaprojektowana tak, by była przyjazna dla najmłodszych: części eksponatów można dotykać, a ich opisy dostosowane są do możliwości percepcyjnych dziecka.

 

Axel Dörner - Solo Festiwal - koncert

Axel Dörner  Solo Festiwal  koncert

sobota-niedziela, Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15

sobota, godz. 20.00 – koncert

Podczas drugiej edycji Solo Festiwalu, w OPT wystąpi niemiecki trębacz, wirtuoz i innowator Axel Dörner – uznawany a jednego z najznakomitszych trębaczy europejskich, obracających się zarówno na scenie free impro, muzyki elektronicznej, jak i w tradycyjnym bebopie.

niedziela, godz. 12.00 – warsztaty
zapisy: info@opt-art.net, wstęp wolny z biletem z koncertu

5 zł (kursanci OPT i byli kursanci posiadający legitymację OPT)
10 zł (posiadacze karty bibliotecznej MBP ze znaczkiem OK)
20 zł (przedsprzedaż w OPT od 23.03)
30 zł (w dniu koncertu)

 

Fantas(y)tyczny weekend w Sobótce

Fantas(y)tyczny weekend w Sobótce

od godz. 11.00, Muzeum Ślężańskie w Sobótce, ul. św. Jakuba 18, wstęp wolny

Weekend z fantasy i science fiction – pierwsza taka inicjatywa w regionie. Projekt ma na celu promocję wymienionych gatunków, integrację i poznanie środowiska lokalnych fanów oraz upowszechnianie ciekawego hobby.

Na wystawie swoje eksponaty zaprezentują prywatni kolekcjonerzy: nie zabraknie zbiorów mangi, kultowych komiksów, figurek i gier. Podziwiać będzie można również fotografie Jacka Niedzielskiego pt. „Kosmos domowy”.

W sobotę przez całe popołudnie (14.00-19.00) zaplanowano prezentacje tematyczne, m.in. „Wampiry w dzisiejszym kinie i telewizji”, „Przedwojenna polska fantastyka”, „O baśniowych renarracjach w kontekście fantasy”,  „Utopie i antyutopie w filmach fantastycznych” i inne. Weekend zakończy pokaz naukowy „ICEMAN – świat ciekłego azotu”, który poprowadzą Heinzg Dechnig i Wojciech Galacki.

 

Pokaz mody w Sky Tower

Pokaz mody w Sky Tower

Galeria Sky Tower, ul. Gwiaździsta 66, godz. 12.00, wstęp wolny

W galerii Sky Tower wielki pokaz mody – na wybiegu kolekcje wiosenne i letnie. Jeśli chcesz być na czasie i chcesz wiedzieć, co jest w modzie na wiosnę, przyjdź i zobacz najmodniejsze trendy. Pokaz poprowadzi znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel. Reżyserią zajęła się Magdalena Lewicka.  

 

 Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, sobota-niedziela, od godz. 12.00, obowiązuje rejestracja

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija  takie kluczowe umiejętności uczenia się, jak myślenie krytyczne i twórcze. W trakcie trwania pokazu mody w Sky Tower w sobotę, 28 marca, FasTracKids organizuje warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Warsztaty będą trwały w godz. 12.00-13.00, 13.00-14.00. Koszt warsztatów to 15 zł/h. Prezentacja działalności FTK dla rodziców odbędzie się o godz. 14.00. Zajęcia z jęz angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat o godz. 15.00 (wcześniejsza rejestracja obowiązkowa; pierwsze zajęcia są darmowe). Warszataty artystyczne w niedzielę, 29 marca, o godz. 15.30 Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

Wielki Wspólny Test Ścieżki Rowerowej

Wielki Wspólny Test Ścieżki Rowerowej

Park Kolumba, ul. Marco Polo, osiedle Olimpia Port (Swojczyce), godz. 12.00, wstęp wolny

Rowerzyści! Mamy wiosnę, a wraz ze sprzyjającą pogodę reaktywujemy Wielki Wspólny Test Ścieżki Rowerowej przy Olimpii Port. W Parku Kolumba w piknikowej atmosferze cieszyć się będziemy z nowej trasy rowerowej na mapie Wrocławia. Dla uczestników moc atrakcji: konkurs „Wygraj rowerowe akcesoria” – dla wszystkich uczestników imprezy przygotowaliśmy darmowe odblaski, dla zwycięzców m.in. u-locki i sakwy, bezpłatne przejażdżki rikszą po osiedlu. Przygotuj rower do sezonu: Doktor Bike oferuje fachowe, darmowe porady na temat należytego utrzymania oraz diagnozowania dolegliwości jednośladu. Oznakuj swój rower na stanowisku Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu – tylko 10 minut, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, niepełnoletnich rowerzystów zapraszamy z rodzicami. Akademia Bezpiecznej Jazdy dla Dzieci: bezpłatny, praktyczny kurs poruszania się rowerem po mieście dla dzieci. Regeneracja w strefie relaksu Happy Little Truck: odbierz talon od hostessy i zjedz pyszną pizzę w rowerowym towarzystwie!

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny

W programie stoiska wystawiennicze z unikatowym rękodziełem. Będzie też stoisko świąteczne złożone z dzieł osób, które wystawiały się już wcześniej.

 

 

Streetfood Piknik w Awangardzie

Streetfood Piknik w Awangardzie

godz. 12.00-17.00, galeria Awangarda i Ogród BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32, wstęp wolny

Sobotni PIKINIK w Awangardzie łączy ze sobą dobrą muzykę, jedzenie prosto z food trucków, warsztaty dla dzieci i sztukę we wnętrzu galerii Awangarda BWA Wrocław.

Z inicjatywy Taho Café w soboty galeria Awangarda i Ogród BWA Wrocław zamienia się na przestrzeń piknikową, w której oprócz różnych food trucków odbywać się będą różne warsztaty. W dniu spotkań galeria Awangarda BWA Wrocław udostępnia swoją wystawę darmowo dla zwiedzających. 
Wejście na PIKNIK -  przez główne wejście do galerii Awangarda lub prosto do ogrodu od ulicy Świętego Wita.

 

Arkadowy Uniwerek

Arkadowy Uniwerek

godz. 12.0, Arkady Wrocławskie, poziom -1, wstęp wolny

Młodzi studenci wezmą udział w grach i zabawach kulinarnych. W kąciku kuchennym mali adepci sztuki gotowania ozdabiać będą własnoręcznie ciasteczka, a także nauczą się odróżniać warzywa i owoce. Nie zabraknie również zabaw tanecznych oraz wokalnych. Udział w Arkadowym Uniwerku jest bezpłatny, a na najpilniejszych studentów czekają upominki, m.in. bilety do kina.

 

Jarmarki wielkanocne w galeriadh handlowych

Jarmarki wielkanocne w galeriadh handlowych

Arkady Wrocławskie: do 4 kwietnia. W ofercie dekoracje na świąteczny stół oraz swojskie wyroby: mazurki, babki, rozmaite ciasta i marcepanowe ozdoby.

Sky Tower: od 30 marca do 4 kwietnia

Pasaż Grunwaldzki: 28 marca, godz. 10.45-16.30. Na 26 stołach zaprezentowane zostaną potrawy wielkanocne przyrządzane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Spróbować będzie można m.in. świątecznej paschy, mazurków, żuru, mięs, ręcznie wypiekanych chlebów oraz wielu innych wielkanocnych dań kultywowanych od lat przez mieszkańców Dolnego Śląska.

Dziecięce Biuro Podróży... w kierunku wiosny

Dziecięce Biuro Podróży... w kierunku wiosny

godz. 12.30-14.00, MultiCentrum2, ul. Powstańców Śl. 210, wstęp wolny

Zapraszamy na ofertę rodzinną, czyli poszukiwanie zwyczajów wiosennych w kulturach świata. W jaki sposób wypędza się zimę w Bułgarii? Co Japończycy robią podczas dorocznego kwitnienia wiśni? W części warsztatowej wyczarujemy cuda z papieru, a z klocków K'nex zbudujemy wiosenne traktory do przewożenia prymulek i krokusów.

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami. Dla komfortu Państwa pobytu prosimy o przyniesienie sportowego obuwia zmiennego.

 

MOJA DRUGA OJCZYZNA – Wrocławski Most Tolerancji 2015

MOJA DRUGA OJCZYZNA – Wrocławski Most Tolerancji 2015

Księgarnia Hiszpańska Wrocław, ul. Szajnochy 5, 28 marca, godz. 13.00, wstęp wolny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem przypadającego na 21 marca Fundacja „Sztuka, Zdrowie, Tolerancja” w ramach programu integracji i edukacji wielokulturowej we Wrocławiu – Wrocławski Most Tolerancji 2015, dofinansowanego przez gminę Wrocław, zaprasza na spotkanie autorskie o charakterze edukacyjno-warsztatowym pt. MOJA DRUGA OJCZYZNA –spotkanie ze znanym wrocławskimi artystami Jose Torresem, Juanem Carlosem Hechavarrią, Juliettą Gonzales, prowadzone przez Armando Cruz Crespillo. Na czym polega adaptacja, asymilacja? Jak przebiega proces intregracji obcokrajowców we Wrocławiu? Jakie wartości możemy czerpać z obecności innych kultur w naszym mieście? To główne zagadnienia sobotniego spotkania, a ponieważ muzyka łagodzi obyczaje, wydarzenie zakończy akcent muzyczny.

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej - panel

Przegląd Piosenki Aktorskiej – panel

Teatr Muzyczny Capitol, godz. 13.00, wstęp wolny

W ramach 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Teatrze Muzycznym Capitol Panel Muzyczny Aktor Przyszłości, dyskusja z zaproszonymi gośćmi we Foyer za Witrażem. Prowadzenie: Jolanta Kowalska. Goście: Agata Duda-Gracz, Sambor Dudziński, dr Beata Guczalska, Jarosław Fret, Paweł Passini, Prasqual, Radosław Rychcik. Przedmiotem debaty będą perspektywy nowej ekspresji muzycznej w teatrze. W tym samym miejscu o godz. 21.00 KINO – konkurs, reż. Milos Forman. Wstęp wolny. 

 

Vegan Machine

Vegan Machine

na wszystkie atrakcje wstęp wolny

 Machina Organika, ul. Ruska 19

 • godz. 13.00 – Sport na poważnie, a dieta wegańska. Wykład i trening z

 Mleczarnia, ul. Włodkowica 5

 • godz. 14.00 –  otwarcie: Natalia Grosiak + Michał Pydo
 • godz. 14.30 – Nie cierpię szpinaku! + degustacja sałatki
 • godz. 15.30 – Zdrowo się najedz! Spotkanie z dietetykiem
 • godz. 17.00 – Wypasione Zupy Zdrowej Krowy. Warsztat
 • godz. 18.00 – Wpływ codziennej diety na nasze samopoczucie fizyczne, psychiczne i duchowe. Wykład
 • godz. 19.00 – premiera wegańskiego filmu „Gruby i chudszy 10/2”
 • godz. 20.00 – Koncert Dead Snow Monster
 • godz. 21.00 – Koncert Bezsensu
 • godz. 22.00 - Koncert Michał Pydo

Vegan Bazar – otwarty w godz. 12.00-20.00 – czyli prezentacja najlepszych wegańskich towarów i produktów.

 

Ślask Wrocław w Arkadach

Śląsk Wrocław w Arkadach

godz. 13.00-15.0, Arkady Wrocławskie

Gościć będzie cała piłkarska drużyna Śląska Wrocław, 4. drużyny T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarze będą składać wielkanocne życzenie, rozdawać autografy oraz pozować do zdjęć z fanami. Zawodnicy będą również zapraszać na swój najbliższy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który odbędzie się w wielkanocną sobotę.

 

Dzień otwarty wokół sztuki współczesnej w Muzeum Nrodowym

Dzień otwarty wokół sztuki współczesnej w Muzeum Nrodowym

 • godz. 13.30 „Śpiąca…” Barbary Idzikowskiej, oprowadzanie kuratorskie po wystawie – dr Barbara Banaś (hol MNWr, parter)
 • godz. 14.00 „Wycinki, przecinki, zaimki…” Jana Jaromira Aleksiuna, oprowadzanie po wystawie – dr Barbara Banaś w towarzystwie artysty Jana Jaromira Aleksiuna (sala 200, 2. piętro)
 • godz. 15.00  Obiekt, rzeźba, instalacja. Współczesna sztuka szkła – wykład Eweliny Kwiatkowskiej z Muzeum w Nysie. Wykład ma na celu przybliżenie wielowymiarowości współczesnej sztuki szkła na świecie, która w ostatnich latach znacząco ewoluowała zarówno na poziomie technologicznym, jak i konceptualnym.
\" data-mce-src=

Teatralne Kontury  Światowy Dnzień Teatru

godz. 16.00, Kontury Kultury  Strefa Edukacji Twórczej, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież na obchody Światowego Dnia Teatru w Konturach Kultury, podczas którego zaplanowano spektakl dziecięcy z zaprzyjaźnionego Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka oraz w niezwykłe warsztaty teatralne przygotowanych specjalnie na te okazję.

Warsztaty dla dzieci gościnnie przeprowadzą studenci Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej PWST, którzy zaprezentują scenki dla dzieci oraz wykonają z uczestnikami proste formy lalkowe. Po warsztacie zaplanowano realizację kilku etiud w technice teatru czarnego.

 

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

godz. 17.00, Cocofli books art cafe wine bar, ul. Włodkowica 9, wstęp bezpłatny, czas trwania 1,5 h

Festiwal jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą odbywających się przez cały rok projektów towarzyszących – promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
Na O!PLA jedynymi Jurorami są widzowie biorący udział w festiwalowych projekcjach.

 

Bajki Adama Mickiewicza

Bajki Adama Mickiewicza

godz. 17.00, Impart, sala kameralna, wstęp wolny

Spektakl dziecięcy w ramach projektu Dzieci Razem pod patronatem Fundacji My Razem. 

Od 21 marca we Wrocławiu gości 12 białoruskich dzieci z rodzicami. Uczestnicy projektu zostali wyłonieni przy współpracy z białoruskim Komitetem Obrony Represjonowanych „Salidarnasc”. Dzieci biorą udział m.in. w warsztatach teatralnych, przygotowujących do wykonania przedstawienia. W sobotę białoruscy goście, wspólnie z polskimi rówieśnikami z Gimnazjum nr 2 im. Józefa Mackiewicza we Wrocławiu, przedstawią spektakl na podstawie „Bajek” Adama Mickiewicza.

 

„Edmund Wierciński - życiorys niepokorny\" data-mce-src=

„Edmund Wierciński – życiorys niepokorny”, Międzynarodowy Dzień Teatru 2015

godz. 17.00 Wrocławski Teatr Współczesny, Duża Scena, ul. Rzeźnicza 12,

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na spotkanie poświęcone swojemu patronowi.

W programie:

 • wykład Rafała Węgrzyniaka o Edmundzie Wiercińskim i jego żonie Marii, o ich drodze życiowej i artystycznej;
 • czytanie listów Marii i Edmunda Wiercińskich [z tomu Korespondencja, Instytut Teatralny, Warszawa, 2013] w wykonaniu Eweliny Paszke-Lowitzsch i Krzysztofa Kulińskiego;
 • rozmowa prof. Janusza Deglera z wnukiem Edmunda Wiercińskiego – Krzysztofem Smołką;
 • otwarcie mini wystawy zdjęć Patrona WTW w hallu teatru.

 

National Theatre HD: \" data-mce-src=

National Theatre HD: Myszy i ludzie” z Jamesem Franco

Kino Nowe Horyzonty, godz. 18.00, bilety: 15-30 zł

Spektakl na podstawie powieści Johna Steinbecka reżyseria: Anna D. Shapiro obsada: James Franco, Chris O'Dowd Sceniczna adaptacja wydanego w 1937 roku dzieła jednego z najwybitniejszych twórców realistycznej powieści protestu społecznego, w których przedstawiał życie mieszkańców środkowej Kalifornii w czasach wielkiego kryzysu gospodarczego  ubogich farmerów wywłaszczanych ze swojej ziemi i zmuszanych do emigracji zarobkowej, sezonowych robotników rolnych, trampów i włóczęgów. Powieść amerykańskiego pisarza i reportera inspiruje nie tylko twórców teatralnych, ale i filmowych: jedna z adaptacji powstała w 1992 roku, a zagrali w niej Gary Sinise i John Malkovich.

 

Koncerty skrzypcowe Mozarta – koncert NFM Leopoldinum

Koncerty skrzypcowe Mozarta – koncert NFM Leopoldinum

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii
 • Ernst Kovacic – dyrygent, skrzypce
 • NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna

Program: W.A. Mozart III Koncert skrzypcowy G-dur  KV 216, IV Koncert skrzypcowy D-dur KV 218, V Koncert skrzypcowy A-dur KV 219

Koncerty skrzypcowe Mozarta to eksplozja młodzieńczej siły, geniuszu, fantazji. Utwory są kolorowe, nieprzewidywalne i „nie wybaczają” błędów technicznych. Ale Kovacicowi potknięcia się nie zdarzają.

 

 Koncert z cyklu „Alfabet muzyczny – litery C i D” w wykonaniu Cantores Minores Wratislavienses

Koncert z cyklu „Alfabet muzyczny – litery C i D” w wykonaniu Cantores Minores Wratislavienses

godz.18.00, Rynek – Ratusz, Sala Wielka, wstęp wolny

Usłyszymy dzieła takich kompozytorów, jak Chopin, Czajkowski, Croce, Dwořak, Dufay, Drożdżewski.

Omówimy i przedstawimy takie terminy, jak chorał, continuo, crescendo, da capo a także Credo, Cantate, Crucifixus i wiele innych. Koncert poprowadzi chemik a równocześnie kompozytor prof. Piotr Drożdżewski, zaś wykonawcami koncertu będą Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją Piotra Karpety.

 

Ruska Śmierć w Teatrze ToTu

Ruska Śmierć w Teatrze ToTu

Teatr To Tu, ul. Hubska 6, godz. 19.00, bilety 15 zł

„Ruska Śmierć” Iriny Waśkowskiej to nowa sztuka w repertuarze Teatru ToTu. To słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Czy im się to opłaciło? Sztuka o tym co warto poświęcić dla marzeń i o tym, że te marzenia zawsze warto mieć i je spełniać, nie patrząc na konsekwencje. Czy da się przeżyć życie tak, by niczego nie żałować?

 

Kolarskie święto na Ślęży - Rowerowe Otwarcie Sezonu Masyw Ślęży 2015

Kolarskie święto na Ślęży - Rowerowe Otwarcie Sezonu Masyw Ślęży 2015

godz. 19.00, Sulistrowice k. Wrocławia, udział bezpłatny

28-29 marca odbędzie się Rowerowe Otwarcie Sezonu Masyw Ślęży 2015. Impreza, na której coś dla siebie znajdą zarówno amatorscy fani dwóch kółek, jak i doświadczeni kolarze. Jedni i drudzy będą mogli wziąć udział w nietypowym rajdzie. Mactronic Night Ride, czyli emocjonująca, nocna przejażdżka po najbardziej tajemniczej górze Dolnego Śląska, da okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w kolarstwie górskim oraz zabawy w wyśmienitym gronie.

Uczestnicy wyruszą o godzinie 19.00 ze stoiska firmy Mactronic. Wśród nich zostaną rozdane upominki oraz rozlosowane nagrody. Rajd poprowadzi przez trasy Suliwoods, kompleks ścieżek specjalnie przystosowanych do jazdy rowerem górskim. Wydarzenie będzie również doskonałą okazją, do przetestowania najnowocześniejszych modeli oświetlenia rowerowego oraz poznania sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa podczas jazdy po zmroku.

 

Komety w Od Zmierzchu Do Świtu

Komety w Od Zmierzchu Do Świtu

godz. 19.30, ul. Krupnicza 15, bilety 20/25 zł

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii - Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. W 2014 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu zatytułowana „Paso Fino”. Support: Radioaktywny Świat.

 

Koncert flamenco w Ksiegarni Hiszpańskiej

Koncert flamenco w Księgarni Hiszpańskiej

godz. 20.00, ul. Szajnochy 5

Agata Makowska (taniec/baile), Borja Soto (śpiew/cante), Damian Kowaliński (gitara/guitarra)

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu Billetes (a comprar en la librería): 20 zl con antelación, 25 zl el día del concierto.

 

Ostatni pokaz \" data-mce-src=

Ostatni pokaz Björk Biophilia Live

Kino Nowe Horyzonty, godz. 20.00, bilety: 27 zł

Widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki, zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku, przy użyciu 16 kamer, przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem Davida Attenborough.

 

Wolna Scena Improwizacji

Wolna Scena Improwizacji

godz. 20.00, Impart, ul. Mazowiecka, Klub Autograf, wstęp wolny

Gospodarzem wieczorów jest Marek Kocot.

Trzeci wieczór nowego cyklu, będący okazją do spotkania publiczności z tym rodzajem teatru, który stwarza szansę czynnego udziału w procesie powstawania scenek. Poza tym jest to pretekst do wspaniałej zabawy i przeżycia niezwykłego, niepowtarzalnego wieczoru. Tym razem w roli głównej wystąpi grupa komedii improwizowanej Narwani z Kontekstu, którą tworzą członkowie kabaretów Chyba, Dabz i Nic nie szkodzi. Na stałe występują we Wrocławiu (Klub Włodkowica 21) oraz w Opolu (Teatr im. Jana Kochanowskiego).

 

Klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza na swoje PIERWSZE URODZINY!

Klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza na swoje PIERWSZE URODZINY!

godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 5/10 zł
W Urodzinowym Koncercie w Sali Gotyckiej zaśpiewają najlepsze wrocławskie wokalistki, a towarzyszyć im będą znakomici wrocławscy muzycy.
Z okazji Urodzin Starego Klasztoru spodziewać możemy się licznych niespodzianek: m.in. losowanie zaproszeń na organizowane przez nas koncerty, nie tylko w Starym Klasztorze, ale i w ramach Ethno Jazz Festivalu, City Sounds i wROCKfest.pl. Do wygrania będą też karnety i bilety na największy wrocławski festiwal rockowy 3-Majówka 2015.
Koncert Hawdalowy Tempero

 

Koncert Hawdalowy Tempero

Synagoga pod Białym Bocianem, Włodkowica 7, godz. 20.07, bilety: 35 zł, ulgowe 25 zł

W sobotę 28 marca w Synagodze pod Białym Bocianem zagra zespół z Krakowa o nazwie TEMPERO. W programie muzyka klezmerska i jazz. TEMPERO z portugalskiego „przyprawa” to czterech muzyków wywodzących się z nurtu jazzu i klasyki. Ich muzyka jak dobra przyprawa działa na zmysły. 

 

Niedziela, 29 marca 2015r.


Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-10.30, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (niedaleko pl. Dominikańskiego, wejście od obiektu od tylnej strony szkoły), wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai zaprasza dzieci od lat 5, młodzież oraz dorosłych na warsztaty kendo.

Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo. Można także przyjść i po prostu popatrzeć na trening. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy. Otwarte warsztaty malowania jaj

Browar Mieszczański, ul. Hubska 4, 25.01, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny
Na bazarze wszystko, co niezbędne na wielkanocny stół: zakwas na żur, jajka, biała kiełbasa, chrzan, mazurki, babki wielkanocne, pierniki, wędliny, chleby, masło i wiele innych kulinarnych rozmaitości. Wszystko pyszne, świeże, naturalne i nieprzemysłowe. Od godz. 10.00 otwarte warsztaty malowania jaj. Czekać będzie 1000 wydmuszek do pomalowania, udekorowania, przerobienia, ozdobienia. 

 

Treningi w ramach programu \" data-mce-src=

Treningi w ramach programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”

Stadion Olimpijski, park Zachodni, godz. 9.00

W niedzielę we Wrocławiu odbędą się treningi w ramach programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Zajęcia na Stadionie Olimpijskim rozpoczną się o godz. 9.00, podobnie jak ćwiczenia w parku Zachodnim.

 

Lodowiska Spiska i Wejherowska czynne do końca kwietnia

Lodowiska Spiska i Wejherowska czynne do końca kwietnia

 • Lodowisko Wejherowska, sobota i niedziela 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska sobota, i niedziela od godz. 8.00 do 22.00

Cena na obydwu lodowiskach: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h  11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł, kask 2 zł.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa – Wrocławska Liga Boulderowa 2015

godz. 10.00, ścianka wspinaczkowa Eiger, ul. Fabryczna 10, czas trwania 4 tygodnie, bilety wg cennika ściany wspinaczkowej.

22.03-19.04.2015 trwać będzie I edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.eiger.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Ściana honoruje karty typu: MultiSport, Ok System. Zapraszamy wszystkich chętnych do startu. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia we wspinaczce „w prowadzeniu”

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia we wspinaczce „w prowadzeniu”

Ściana Wspinaczkowa ZERWA we Wrocławiu, ul. Przybyszewskiego 63, godz. 10.00. Zapisy trwają do 27.03 do godz. 24.00 na stronie. Udział w zawodach i wstęp na ścianę dla kibiców bezpłatne

Wrocławscy wspinacze już w najbliższą niedzielę będą mogli zmierzyć się w zawodach organizowanych na wrocławskiej Zerwie w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Zawody „w prowadzeniu” to dla pasjonatów wspinaczki doskonała okazja do sprawdzenia siebie i swojej formy przed sezonem. Zawodnicy będą musieli pokonać kilka ciekawych problemów, przygotowanych specjalnie dla nich, a obserwujący ich zmagania kibice na pewno nie będą narzekać na brak emocji. Sponsorem nagród jest sklep Outdoor Pro i The World Games Wrocław.

 

Filmowe poranki: Pomysłowy Dobromir

Filmowe poranki: Pomysłowy Dobromir

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Z okazji Ręki Dzieła Festu, który odbywa się w ten weekend w hallu kina Nowe Horyzonty – w programie dla dzieci bajki o najsłynniejszym konstruktorze Dobromirze. Warsztaty po projekcjach filmowych poprowadzi animatorka Dobrosława Bela.

 

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 7-15 zł

TARBUD to trzy dni prezentacji producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz producentów wyposażenia wnętrz. To także okazja do spotkań z przedstawicielami instytucji finansujących budownictwo, udziału w wykładach i warsztatach.

 

Ekojarmark - wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu - warsztaty

EkoJarmark – wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu – warsztaty

stoiska czynne od godz. 10.00 do późnego popołudnia, ul. Szewska

W ofercie m.in.chleb na zakwasie, nabiał z koziego mleka, ekologiczne sery, wędliny, roślinne kosmetyki bez konserwantów, odzież z lnu i wełny, drewniane przyrządy domowe i zabawki, torby z filcu oraz piękna biżuteria i szklane ozdoby. 

Warsztaty godz. 13.00-17.00 „Wielkanocne koszyczki”. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykonać piękny koszyk z elementów , które można by uznać za odpady, a także w jaki sposób ominąć „zakupową gorączkę świąteczną”, samodzielnie wykonując ozdoby doskonale się przy tym bawiąc.

 

DOTKNIJ TEATRU: Wystawa lalek i masek zwierzęcych TEATRALNE ZOO

DOTKNIJ TEATRU: Wystawa lalek i masek zwierzęcych TEATRALNE ZOO

Wrocławski Teatr Lalek, pl. teatralny 4, wstęp wolny

Ekspozycję  można zwiedzać od 28 marca do 15 kwietnia 2015 na godzinę przed każdym spektaklem. Wystawa prezentuje maski i lalki zwierzęce zaprojektowane do spektakli Wrocławskiego Teatru Lalek w latach 1974-2014. W ramach ekspozycji można zobaczyć prace m.in. Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, Eugeniusza Geta-Stankiewicza, Elżbiety Terlikowskiej, Pavla Hubički, Józefa Wilkonia, Marka Zákosteleckỳ'ego, a ponadto projekty lalek i zdjęcia ze spektakli. Wystawa jest przeznaczona dla dzieci (bez ograniczeń wiekowych). Została zaprojektowana tak, by była przyjazna dla najmłodszych: części eksponatów można dotykać, a ich opisy dostosowane są do możliwości percepcyjnych dziecka.

 

Manufaktury świąteczne i jarmark w Zamku

Manufaktury świąteczne i jarmark w Zamku

godz. 11.00 - 17.00, Centrum Kultury Zamek w Leśnicy

Podczas warsztatów można własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne. Manufakturom towarzyszą jarmarki świąteczne, na których można nabyć artystyczne, często ręcznie produkowane, ozdoby i prezenty świąteczne: ręcznie wykonane ozdoby, biżuteria oraz regionalne specjały, takie jak: ciasta, wędliny, miody, soki.

Pisanki metodami tradycyjnymi
Metoda batikowa polega na ozdabianiu jajek rozgrzanym pszczelim woskiem i gotowaniu  w barwnym wywarze. Tradycyjna metoda a efektowny i nowoczesny rezultat.
Udział w warsztacie 10 zł

Szklane jajko
Dekoracyjne jajko do powieszenia w oknie. Udział  w warsztacie 10 zł

Eko Kurczak
Wyczarowany z materiałów ekologicznych kurczak wielkanocny. Udział  w warsztacie 5 zł

Wiklinowe koszyki i inne ozdoby
można tradycyjną metodą plecionkarską wypleść swój koszyk albo zrobić nietuzinkowe wiklinowe jajo. Warsztaty dla dorosłych i dla dzieci.

Udział w warsztacie 30 zł
I tura warsztatów 11.00-13.30
II tura warsztatów 14.30 -17.00
Obowiązują wcześniejsze 71 349 32 81 wew. 29 lub centrum@zamek.wroclaw.pl

Baranki ceramiczne
Gliniany baran może stać się ciekawym bohaterem stołu wielkanocnego. Udział w warsztacie 15 zł. Obowiązują zapisy 71 349 32 81 wew. 29 lub centrum@zamek.wroclaw.pl

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19, godz. 11.15,

W niedzielę zapraszamy dzieci do posłuchania Czytanek w Czekoladziarni, czyta, jak zawsze, Kasia Janekowicz. Rodzice, w tym czasie, będą mogli oddać się słodkim rozmyślaniom. Na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

 Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, sobota-niedziela, od godz. 12.00, obowiązuje rejestracja

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija  takie kluczowe umiejętności uczenia się, jak myślenie krytyczne i twórcze. W trakcie trwania pokazu mody w Sky Tower w sobotę, 28 marca, FasTracKids organizuje warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Warsztaty będą trwały w godz. 12.00-13.00, 13.00-14.00. Koszt warsztatów to 15 zł/h. Prezentacja działalności FTK dla rodziców odbędzie się o godz. 14.00. Zajęcia z jęz angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat o godz. 15.00 (wcześniejsza rejestracja obowiązkowa; pierwsze zajęcia są darmowe). Warszataty artystyczne w niedzielę, 29 marca, o godz. 15.30 Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny

W programie stoiska wystawiennicze z unikatowym rękodziełem. Będzie też stoisko świąteczne złożone z dzieł osób, które wystawiały się już wcześniej.

 

 

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Okazja do kolejnego spotkania z przesympatycznymi bohaterami: superbabcią Mami Fatale, która wraz ze swymi towarzyszami, Psiną i Prosięciem korzysta z dobrodziejstw ogródka, swej czarodziejskiej kuchni i co rusz przeżywa kolejne niebywałe przygody. Po projekcji działania warsztatowe, przygotowane przez studentki Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP pod kierunkiem Agnieszki Kubickiej-Dzieduszyckiej.

 

Niedzielny spacer z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Niedzielny spacer z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Centrum Technologii Audiowizualnych, CeTA (dawniej: Wytwórnia Filmów Fabularnych)

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12.00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie ma rezerwacji miejsc. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Ciało - Glina

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Ciało - Glina

godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a (bunkier), wstęp wolny

Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni. W niedzielę CIAŁO – GLINA. Podczas zajęć sprawdzimy jej właściwości na własnej skórze. Płynną glinę nałożymy na twarz i ręce pozwalając by szczelnie nas oblepiła.

 

Mecz ekstraklasy koszykarzy Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec

Mecz ekstraklasy koszykarzy Śląsk Wrocław – PGE Turów Zgorzelec

Hala Orbita, godz. 14.00

W niedzielę koszykarze Śląska Wrocław zmierzą się z zespołem PGE Turów Zgorzelec w meczu 25. kolejki ekstraklasy.

 

Relaksacja: warsztaty i koncert relaksacyjny

Relaksacja: warsztaty i koncert relaksacyjny

Wrocławski Klub FORMATY, ul. Samborska 3-5, godz. 14.00 - 20.00, wstęp 30 zł

FORMATY zapraszają na niezwykły dzień poświęcony technikom relaksacji, na która składać się będą następujące sesje: CHOREOTERAPIA – terapia tańcem, z elementami masażu, jogi, relaksacji, tańców w kręgu, pracy z mandalami.

PRACA Z ODDECHEM – technika głębokiej relaksacji. Na warsztatach nauczysz się metody głębokiej relaksacji, radzenia sobie ze stresem i problemami. Spróbujesz pracy w sesji oddechowej. 

KĄPIEL W DŹWIĘKACH GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH – kąpiel w dźwiękach gongu i misach to niezwykła medytacja, która uspokaja, przenika, koi, przenosi w inny wymiar. 

 

PO SZNURKU

PO SZNURKU

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, godz. 15.00, bilety: 28 zł i 23 zł

PO SZNURKU – spektakl dla widzów 10+. W domu samotnego, starzejącego się pisarza pojawiają się niespodziewani goście: Piotr i pani Ania, ludzie jakby nie z tego świata, obdarzeni dziecięcą radością życia i nieograniczoną wyobraźnią. Każdy przedmiot codziennego użytku, każde słowo wypowiedziane przez bohatera może stać się dla nich inspiracją dla niezwykłej opowieści. Wciągając pisarza w swoje żywiołowe narracje, nieoczekiwanie budzą w nim nowe siły twórcze. Dzieci na widowni będą się jednak nie tylko świetnie bawić, ale też otrzymają ważną lekcję empatii i tolerancji wobec tych, którzy nie do końca wpisują się w społeczne normy.

 

Finał projektu wilkopostnego w WCTD

Finał projektu wielkopostnego w WCTD

godz. 15.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, wstęp wolny

Misterium wielkopostne w wykonaniu grupy międzypokoleniowej  jest artystyczną interpretacją wydarzeń sprzed 2000 lat. Koncentruje się wokół motywów i dylematów postaci, które skazują Jezusa oraz tych, którzy chcą Go bronić. Spektakl jest połączeniem teatralnej improwizacji, pantomimy i refleksji zogniskowanej na stacjach Drogi Krzyżowej.

Rezerwacja miejsc: 608 432 224; k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl

 

„Carte Blanche” Jacka Lusińskiego z audiodeskrypcją

„Carte Blanche” z audiodeskrypcją

Kino Nowe Horyzonty, 29 marca, godz. 16.00, bilety: 12 zł

Kolejny z cyklu pokazów z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, realizowany przez Kino Nowe Horyzonty we współpracy z Fundacją Katarynka. Carte Blanche w reż. Jacka Lusińskiego, obsada: Andrzej Chyra, Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik Kacper.
Uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Z powodu wady genetycznej mężczyźnie grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem problemy zdrowotne...

 

Wiosenny Poligon Kabaretowy w Firleju

Wiosenny Poligon Kabaretowy w Firleju

godz. 17.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 25/30 zł

Wiosna, zabawa, miłość, muzyka, kabaret – to  hasła przewodnie kolejnego Poligonu. Wszystko to w wykonaniu dobrze znanych kabaretów: Chyba, Dabz, Tiruriru i Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. Ale to nie wszystko! Wystąpi także gość specjalny – poznański kabaret Czeusaf! I ponieważ na Poligon to zawsze same nowości – Czesuaf  pokaże premierowo po raz pierwszy we Wrocławiu pokaże swój nowy program! Będzie zatem jeszcze bardziej interesująco i różnorodnie.

Imprezę jak zwykle zakończy skecz wspólny, czyli Skecz Jednej Nocy z udziałem wszystkich artystów, którzy wystąpią tego wieczoru na scenie w Firleju.

 

HoTS – promocja albumu \" data-mce-src=

HoTS – promocja albumu Harmony of the Spheres

Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13, 29 marca, godz. 19.00, bilety: 15 zł

Harmony of the Spheres. Harmonia Sfer. Porządek ciał kosmicznych, wytwarzających muzykę, gdy z różną prędkością poruszają się po swych orbitach Kwartet HoTS istnieje od 2011 roku. Jego nazwa to akronim zwrotu przypisywanego Pitagorasowi. Harmonię Sfer tworzą czterej młodzi ludzie: perkusista Jakub Kinser, trębacz Radek Nowak, gitarzysta Mikołaj Poncyljusz, który jest także liderem zespołu i kompozytorem wszystkich utworów na płycie „Harmony of the Spheres” i kontrabasista Adam Prokopowicz. Brzmienie zespołu nawiązuje do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Debiutancka płyta HoTS jest owocem przyjaźni artystycznej i wspólnej muzycznej wyobraźni. 

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Teatr Muzyczny Capitol, godz. 18.00, bilety 60, 80, 100 zł

W ramach 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej koncert niemieckiej gwiazdy piosenki Ute Lemper: Last tango in Berlin (Niemcy). Duża Scena. Są jeszcze pojedyncze bilety na koncert. O godz. 19.00 na Scenie Ciśnień Nut Ferment 6 – projekt Teatru Capitol – wstęp 30 zł. Wieczorem od godz. 21.00 w klubie festiwalowym w Capitolu zagra DJ Bedi – ostatni wieczór PPA w klubie festiwalowym otwarty, nie trzeba mieć zaproszenia. 

 

Koncert gitarowy w Sanatorium Kultury

Koncert gitarowy w Sanatorium Kultury

Sanatorium Kultury, godz. 18.00. Bilety 20 zł i 15 zł (w dniu koncertu o 5 zł droższe)

Dawid Król i Adam Ciećko to młodzi gitarzyści u progu kariery (a sądząc po sukcesach, obiecującej kariery). Grają nie tylko klasykę (Scarlattiego, czy Bacha), ale też muzykę hiszpańską, tak uwielbianą przez fanów sześciu strun. W niedzielę obydwaj zagrają w Sanatorium Kultury w ramach cyklu Podróże po strunach im. Marka Długosza.

 

SPEKTAKL RÓŻAŃCOWY \" data-mce-src=

SPEKTAKL RÓŻAŃCOWY "TAJEMNICE BOLESNE"

godz. 19.00-20.00, Św. Antoniego 30, Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła

Specjalne wielkopostne pokazy kolejnego różańcowego spektaklu. W oparciu o fragmenty Pisma Świętego powstał spektakl, poprzez który organizatorzy wraz z uczestnikami chcą głębiej wniknąć w misterium Męki Pańskiej. Działamy poprzez słowo, ruch, światło i muzykę. Następny pokaz 30 marca (poniedziałek) g. 19.15, Al. Kasprowicza 26.

 

Formacja Chatelet

Formacja Chatelet

godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 50 zł, 20% zniżki z Urbancard Premium

Formacja Chatelet – niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Formacja powstała nagle w Krakowie... i niech trwa. Kochają być na scenie – jako Formacja Chatelet, w różnych konfiguracjach personalnych istnieją już od grudnia 1996 roku, obecnie działają w składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski i Barbara Tomkowiak.

 

Cisza Jak Ta w Łykendzie

Cisza Jak Ta w Łykendzie

godz. 18.00, ul. Podwale 37/38, bilety: 25/30 zł

Nowoczesne i przebogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom, nadając jednak zupełnie nowe, młode, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i klarnetu oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi – Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian czy Jonasz Kofta.

 

Duet akustyczny Piotr i Wojtek Cugowscy w animie

Duet akustyczny Piotr i Wojtek Cugowscy w animie

godz. 18.00, ul. Pilczycka 47, bilety 50/60 zł, zniżka 20 % dla Urbancard Premium, ilość miejsc ograniczona

Koncert braci Cugowskich, którzy na co dzień tworzą zespół BRACIA. Tym razem wystąpią na scenie WK Anima w innej odsłonie. Koncert zostanie poprzedzony IV Przeglądem Zespołów Muzycznych, w jury którego zasiądą bracia Cugowscy wraz z Maciejem Durczakiem.

Piotr i Wojtek Cugowscy swój pierwszy akustyczny koncert zagrali w 1997 roku w Lublinie, ale oficjalny początek powstanie zespołu Bracia uznaje się rok 2001, kiedy to do chłopaków dołączają kolejni muzycy.

 

Wschód Południe Zachód Północ w ToTu

Wschód Południe Zachód Północ w ToTu

Teatr ToTu, ul. Hubska 6, godz. 19:00, bilety 20 zł

Wschód Południe Zachód Północ to spektakl powstały na podstawie sztuki o tym samym tytule, napisanej przez Szymona Bogacza. Sztuka składa się z czterech odrębnych scen, w których ukazane są relacje damsko-męskie na różnych etapach związku. Tytułowe wschód południe zachód północ to nie kierunki świata, a pory dnia/życia,w których bohaterowie próbują się odnaleźć.

 

 

TYMON & THE TRANSISTORS \" data-mce-src=

TYMON & THE TRANSISTORS Polskie gówno

godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety: 30-45 zł

Podczas koncertu z repertuarem z musicalu „Polskie gówno” usłyszymy te ładne i mniej ładne piosenki w całości. Gościem specjalnym wrocławskiego koncertu będzie GRZEGORZ HALAMA.

Zespół Tymon & The Tranistors wystąpi w składzie:

 • Tymon Tymański  głos, gitara
 • Marcin Gałązka  głos, gitara
 • Arkadiusz Kraśniewski - głos, bas
 • Roman Ślefarski  perkusja / Filip Gałązka  perkusja, głos
 • Michał Ciesielski – Sax
 • Szymon Burnos – Keys
 • Dawid Lipka - Tr.

Atrakcje we Wrocławiu

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odtworzone gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z dokładnie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne; Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę” i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 co niezbędne na wielkanocny stół: zakwas na żur, jajka, biała kiełbasa, chrzan, mazurki, babki wielkanocne, pierniki, wędliny, chleby, masło i wiele innych kulinarnych rozmaitości. Wszystko pyszne, świeże, naturalne i nieprzemysłowe. Zapraszamy: 29 marca, niedziela, godz. 10.00-16.00 Browar Mieszczański 3 kwietnia, piątek, Wielkanocny Bazar Smakoszy, godz. 10.00-18.00 Browar Mieszczański -------------------------------------------------------------------- W niedzielę, 29 marca, zapraszamy na otwarte warsztaty malowania jaj. Czekamy na Was w niedzielę w Browar Mieszczański Wrocław, godz. 10.00-16.00. Maluchy, przybywajcie! Czekać na Was będzie 1000 wydmuszek do pomalowania, udekorowania, przerobienia, ozdobienia. Będzie twórczo i świątecznie. A zatem, pędzle w ruch! Będą pisanki, będą zające, a do nich dołączą...przepiękne palmy wielkanocne oraz wianki z suszu roślinnego. Wszystko powstawać będzie na Waszych oczach.

Zgłoś uwagę