Wrocław na ostatni weekend listopada – 28.11-30.11

Na ostatni weekend listopada sporo atrakcji i koncertów. Warto wybrać się na pl. Kościuszki, gdzie przez trzy dni będzie działała scena artystyczna. Dla wielbicieli mrocznych klimatów - Zamczysko na Zamku w Leśnicy. W niedzielę dla dzieci bezpłatnie m.in. warsztaty w Muzeum Współczesnym Wrocław i bajki w Centrum WRO. Warto pamiętać, że czynna są już lodowiska przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej.


Mikołajki Wrocław 2014

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Sobota, 28 listopada 2014r.

 

Kiermasz Mikołajkowa wyprzedaz garażowa

Kiermasz Mikołajkowa wyprzedaż garażowa

godz. 12.00-19.00, Infopunkt Nadodrze, Łokietka 5

Kolejny kiermasz rozmaitości, organizowany w konwencji pchlego targu.

Będzie można nabyć m.in. ubrania, biżuterię, książki, filmy czy gry komputerowe ofiarowane przez wolontariuszy czy instytucje. Oprócz tego zapraszamy na kawę, herbatę, domowe ciasta i chleb ze smalcem (także wegetariańskim).

Wszystkie zebrane środki Stowarzyszenie COŚ DOBREGO przeznacza na zakupy potrzebnych rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka w Jasienicy Górnej (jest to głównie abc higieniczne, przybory szkolne ale nie zapominamy też o świątecznych pysznościach).

Dodatkowo w sobotę goście kiermaszu mają tez okazję wyjść z rodzinnym czy indywidualnym portretem 3D, w formatach umożliwiających ich oglądanie zarówno na zwykłych monitorach, jak nowoczesnych telewizorach.

 

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela

Tematy i harmonogram wycieczek:

 • Zwiedzanie Starówki - sobota, godz. 9.00-12.00
 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. 

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

od godz. 10.00, Centrum Edukacyjne "FasTracKids", Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1

Centrum Edukacyjne "FasTracKids? w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids Core (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze, komunikację oraz współpracę w celu kompleksowego przygotowania dziecka do szkoły i życia. Pierwsza lekcja FasTracKids Core gratis. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy potwierdzić udziału w zajęciach przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem na adres wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Zamczysko - dwudniowy zlot fanów horroru i grozy

Zamczysko - dwudniowy zlot fanów horroru i grozy

od godz. 10.00, sobota-niedziela, Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław Cena wstępu - 15 zł/2dni, impreza dla uczestników 16+

Wykłady o fobiach, zombie, Frankensteinie, czarownicach, kanibalizmie, spotkania z pisarzami tworzącymi literaturę grozy, horrorowe gry fabularne i improwizowane oraz nocne, ekstremalne pokazy filmowe - w ostatni weekend listopada w Centrum Kultury "Zamek" odbędzie się ZAMCZYSKO, druga edycja festiwalu grozy i horroru.

W programie tegorocznego Zamczyska znajdą się: panele na temat  filmów zombie,  oraz motywu rodziny w filmach z gatunku gore, pokazy alternatywnego kina grozy, wystawy: fotograficzna - cmentarzy wrocławskich oraz komiksowa – jednego z najciekawszych współczesnych ilustratorów młodego pokolenia: Sebastiana Skrobola. Podczas imprezy nie zabraknie również prelekcji z zakresu literatury i filmu grozy oraz szeroko pojętych inspiracji dla tego gatunku, takich jak: paranauka, czy zjawiska nadprzyrodzone.

Program

 

Targi Staroci pod Iglicą

Targi Staroci pod Iglicą

sobota-niedziela, godz. 8.00-16.00, wstęp wolny

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci.
Giełdę - oprócz kolekcjonerów - odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

VI Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych

VI Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych

godz. 10.00-14.30, Kino nowe Horyzonty, bilety 20 zł

W programie:

 • 10.00 - 10.15 filmowe wprowadzenie
 • 10.15 - 10.35 Polska: "Mazuriada 2014"
 • 10.40 - 11.05 Bliski Wschód: "Izrael i Palestyna"
 • 11.10 - 11.35 Tajwan: "Polska Pętla - Tajwan 2014"
 • 11.40 - 12.05 Kirgistan: „Kirgistan – sms z Azji Centralnej”
 • 12.10 - 12.30 przerwa
 • 12.30 - 12.55 Australia: "Walkabout"
 • 13.00 - 13.25 Himalaje: "Annapurna Circuit na rowerze"
 • 13.30 - 13.55 Mongolia: "Grey Wolf Mongolia na 4 łapach
 • 14.00 - 14.30 Afryka: "Pataty i pomarańcze"

 

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Wyruszamy na spotkanie ze smokami. Dużymi i przyjaznymi. Jak takie smoki żyją w bajkach. W programie: Podróże do bajek. Księżniczka i… smok; Kolorowy świat Pacyka. Papierowy smok; Bajki Pana Bałagana. O Dziwnym Smaku i Niezwykłym Smogu (20’)

Po bajkach warsztaty.

 

Klub Małego Naukowca - \" data-mce-src=

Klub Małego Naukowca - "Śniadaniowe kule dla ptaków"

Centrum Edukacyjne Technoludek, Budynek Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego, ul. Duńska 9, koszt 20 zł/1 h

Tym razem dowiemy się wiele o ptakach i przygotujemy dla nich pyszne śniadaniowe kule.

Zajęcia dla dwóch grup wiekowych:

 • godz. 9.00 dziec 3-5 lat
 • godz. 10.15 dzieci w wieku 6+

Rezerwacje: anna.wojsa@technologpark.pl, tel. 781 871 603

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Na jarmarku będziemy mogli kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

W sobotę o godz. 15.00 czytanie bajek

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

II edycja Akcji Szafing Ogólnopolskie Wietrzenie Szaf we Wrocławiu

II edycja Akcji Szafing Ogólnopolskie Wietrzenie Szaf we Wrocławiu

godz. 11.00-15.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Stanisława Dubois 33-35a

Listopad to doskonały moment, żeby przejrzeć swoją szafę i przygotować się na chłodniejsze dni. Wyprzedaże ciuchów to okazja do odświeżenia garderoby i zrobienia miejsca na zimowe ubrania.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zawartość szaf użytkowniczek serwisu Szafa.pl. Oprócz prawdziwych skarbów i modowych perełek, na odwiedzających będą czekać liczne atrakcje oraz prezenty.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, dla osób sprzedających wymagana jest rezerwacja. Zapisy i szczegóły: szafa.pl/szafing. Rezerwacja miejsca podczas szafingu: 10 zł. LICZBA miejsc dla wystawców OGRANICZONA.

 

LEGO Video Games

LEGO Video Games

sobota godz. 11.00-19.00, niedziela godz. 10.00-18.00, Magnolia Park

Zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli wspólnie zagrać w takie tytuły jak LEGO Hobbit, LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Przygoda Gra Wideo oraz inne. Ponadto dzieci będą mogły spróbować swoich sił w turniejach i rywalizować o tytuł Mistrza LEGO Video Games.

Dla najlepszych - nagrody. Zawody będą rozegrane na 13 stanowiskach, na których zainstalowane zostaną najnowsze konsole SONY Playstation 4.

 

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecie, pojedyncze zajęcia 35 zł, ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

Nowy cykl spotkań: „Archikosmos – projekty przyszłości” pokaże dzieciakom niezwykłe, inteligentne i wielofunkcyjne architektoniczne konstrukcje przyszłości, miejskie utopie i budowle marzeń – powietrzne, podziemne, podwodne, kosmiczne - oraz odpowie na pytania: gdzie, dlaczego i jak będą mieszkać ludzie w niedalekiej i odległej przyszłości?

29.11 - Spacer w chmurach: powietrzne miasta.

Terminy pozostałych warsztatów.

 

Perły architektury w Parku Handlowym Bielany

Perły architektury w Parku Handlowym Bielany

do 30 listopada w godzinach otwarcia centrum

Między 21 a 30 listopada w Parku Handlowym Bielany będzie można zobaczyć niezwykłą wystawę miniatur znanych budowli. Organizatorzy pokażą 6 obiektów: Krzywą Wieżę, Statuę Wolności, Big Bena, Tower Bridge, Bramę Brandenburską oraz brukselskie Atomium.

Miniatury nie były nigdy pokazywane poza parkiem miniatur „Budowle Świata” w Mysłakowicach koło Karpacza. Wystawa będzie więc wyjątkową okazją, by po raz pierwszy obejrzeć je we Wrocławiu i poznać arcydzieła architektury, bez konieczności wybierania się w daleką podróż. Makiety budowli wzbogacą figurki ludzi, które zobrazują rzeczywistą wielkość obiektów.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

sobota, godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (Wejście „D3”), bilety od 12 zł

Videomapping to widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia. Instalację przygotowali artyści z grupy AntiVJ – Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Pokaz nawiązuje do założeń architektonicznych i metod budowy Hali Stulecia. Jest kontynuacją stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia (jej powstanie i przemiany na przestrzeni lat), wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra.

 

Buy a Book - charytatywny kiermasz książek

Buy a Book - charytatywny kiermasz książek

sobota, godz. 10.00-21.00, niedziela godz. 12.00-21.00, poniedziałek 16.00-21.00, Wrocław, Kino Nowe Horyzonty

Szukasz książek na zimowe wieczory, poradnika jak przygotować się na kolejną wyprawę, a może potrzebujesz dobrego słownika, który Cię wesprze w nauce języka? To tylko niewielki wycinek tego, co możesz nabyć podczas czterodniowego kiermaszu książki Buy a Book, z którego dochód zasili konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Jak to działa: kup symboliczną cegiełkę i wymień na jedną z tysięcy książek.

 

38. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne

38. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne

konkurs godz. 10.00-16.00, koncert galowy godz. 18.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 40-60 zł

Spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych solistów lub zespołów uprawiających: poezję śpiewaną, ambitną piosenkę kabaretową, lub twórczość autorską.
W drugiej części wieczoru odbędzie się KONCERT GALOWY. Jego bohaterem będzie Artur Andrus. Podczas występu artyście towarzyszyć będą następujący muzycy:
Wojciech Stec – fortepian, gitara, Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon, Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet, Paweł Żejmo – perkusja.

 

ULTRAKRÓTKA PAMIĘĆ MIEJSKA / Sztuka na Placu Kościuszki

ULTRAKRÓTKA PAMIĘĆ MIEJSKA/Sztuka na Placu Kościuszki

piątek-niedziela

Drugiej edycji MIASTOmovie towarzyszyć będzie scena artystyczna obecna na Placu Kościuszki. W ramach sceny artystycznej wydana zostanie również mapa najważniejszych miejsc, które funkcjonowały tu w przeszłości oraz znaczących punktów, które ostały się do dzisiaj. Na Placu pojawią się także tabliczki zawierające archiwalne fotografie i opisujące wyznaczone na mapie punkty.

 

Wystawa malarstwa i grafiki: GIERAGA 2014

Wystawa malarstwa i grafiki: GIERAGA 2014

środa- sobota, godz. 13.00-19.00 ART GALLERY, ul. Staromłyńska 4, wystawa czynna do 4 grudnia 2014.

Mistrz kształtu i światła, abstrakcjonista i geometrysta, Andrzej Gieraga, prezentuje swój malarski dorobek we wrocławskiej mia ART GALLERY. Wystawa prac z lat od 2006 do najnowszych: przekrój prac artysty od małych grafik (m.in akwaforty, reliefy, mezzotinty) po duże malarskie realizacje reliefowe, w tym autorskie tonda. W sumie ponad 80 obiektów w niezwykłej industrialnej przestrzeni z widokiem na Odrę, przy ul. Staromłyńskiej 4 - nowym miejscu sztuki na mapie Wrocławia.

 

Spacery z wolontariuszami w Muzem Narodowy

Spacery z wolontariuszami w Muzem Narodowy

godz. 13.00

Oprowadzają: Justyna Chojnacka, Patrycja Kwiecień

 • Malarz wrocławski pod wpływem frankońskim, Pożegnanie Chrystusa z Marią, ok. 1515,  Wystawa: Sztuka śląska XII-XVI w./sala 9
 • Malarz śląski pod wpływem Łukasza Cranacha St., Pożegnanie Chrystusa z Marią, lata 20. XVI w.Wystawa: Sztuka śląska XII-XVI w./sala 10
 • Zbigniew Pronaszko, Boża jesień, 1912, Wystawa: Polska sztuka współczesna, sala 1
 • Edward Dwurnik, Trzecia zmiana, 1984, Wystawa: Polska sztuka współczesna/sala 7

 

MIASTOmovie:wro

MIASTOmovie:wro

sobota-niedziela godz. 11.00-22.00

MIASTOmovie:wro to cykliczne wydarzenie kulturalno-społeczne: pokazy filmów dokumentalnych opisujących problemy współczesnych metropolii, działania artystyczne, a przede wszystkim publiczne dyskusje i debaty angażujące różne grupy mieszkańców. Tematem przewodnim drugiej odsłony MIASTOmovie:wro jest Europejska Stolica Kultury.

Drugiej edycji MIASTOmovie towarzyszyć będzie scena artystyczna najbardziej obecna na placu Kościuszki

WIELKA PŁYTA

godz. 11.00 Kino Nowe Horyzonty WARSZTATY DLA DZIECI: MAŁA PŁYTA

 • godz. 14.30 Machina Organika PREZENTACJA: (ŚRODKOWO)EUROPEJSKA STOLICA KULTURY
 • godz. 17.00 Kino Nowe Horyzonty FILM: „LUNIK IX” + „SUPERJEDNOSTKA”
 • godz. 19.00 Kino Nowe Horyzonty FILM: „MIT PRUITT-IGOE”
 • godz. 20.30 Kino Nowe Horyzonty DEBATA: KULTURA W BETONOWYM MIEŚCIE
 • godz. 22.30 Klubogaleria Neon Side, MUZYKA: MACIEJ GŁĘBOCKI
 • + 10.00 – 18.00 Plac Kościuszki SZTUKA:  ULTRAKRÓTKA PAMIĘĆ MIEJSKA
 • 22.30 - wieczór z DJ w Klubogalerii Neon Side

 

KRZYWIRYJEK ew Wrocławskim Teatrze LAlek

KRZYWIRYJEK we Wrocławskim Teatrze Lalek

godz. 15.00, pl. Teatralny 4, bilety: 20 i 25 zł, dla dzieci w wieku 6+

KRZYWIRYJEK to opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem. Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko. Nic dziwnego, że ulice miasta pełne są dorosłych z aparatami, proszących swoje dzieci o uśmiech. W baśni Roberta Jarosza można znaleźć wiele aluzji do otaczającej nas rzeczywistości. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że nie wolno ich dzielić na dobre i złe. One po prostu są.

Wrocław solidaryzuje się z Meksykiem

Wrocław solidaryzuje się z Meksykiem

godz. 14.00- 15.00, pl. Solny

Na placu Solnym, wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, spotka się grupa Meksykanów mieszkających we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyć może również każdy, kto chciałby okazać solidarność z Meksykiem, gdzie w ostatnim czasie na światło dzienne wyszły niezliczone przestępstwa i naruszenia praw człowieka, które doprowadziły do zabójstw zbiorowych. Organizatorzy przewidują około 150 uczestników, którzy przejdą z Placu Solnego pod fontannę na Rynku i zakończą przemarsz symbolicznym zapaleniem świec, aby uczcić zabitych i zaginionych studentów i zwrócić uwagę na sytuację w kraju.

 

„Dni pamięci Natalii Gorbaniewskiej” w pierwszą rocznicę jej śmierci.

Dni pamięci Natalii Gorbaniewskiej w pierwszą rocznicę jej śmierci

sobota-niedziela

29 listopada (sobota)

 • 14.00-14.30 - otwarcie wystawy biograficznej „Natalia Gorbaniewska”, ul. Świdnicka (od przejścia podziemnego do placu Teatralnego)
 • 15.00-18.30 otwarcie Dni Pamięci Natalii Gorbaniewskiej z udziałem Prezydenta Wrocławia, Wojewody Dolnego Śląska, Dyrektora Instytutu Książki oraz konferencja „Przeciw Wojnie i Nienawiści”, Sala Wielka, Stary Ratusz, Rynek

30 listopada (niedziela)

 • 10.30 - nabożeństwo żałobne w intencji ś.p. Natalii Gorbaniewskiej, cerkiew prawosławna p.w. św. Cyrylego i Metodego na Piasku, ul. Św. Jadwigi 14.
 • 12.00-16.30 - pokaz filmu „Paralele, wydarzenia, ludzie” oraz wieczór wspomnień w Kinie Nowy Horyzonty, sala 145
 • 17.00 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej na kamienicy Rynek-Ratusz 7/9. Zapalenie symbolicznej świecy pamięci.
10. Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej

10. Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej

piątek-niedziela, Strefa Kultury Studenckiej, ul. Hoene-Wrońskiego 12, bilety od 25 do 90 zł

SOBOTA
17.00 Konkurs wykonawców
20.00 Koncert jubileuszowy "W górach jest wszystko co kocham": Na Bani, Dom o Zielonych Progach, YesKiezSirumem, Apolinary POlek & Dobry Diabeł, Bez Zobowiązań

NIEDZIELA
14.00 Koncert laureatów konkursu
16.00 Koncert "Jedyne co mam, to złudzenia...": Dzień Dobry, Czerwony Tulipan, Andrzej Korycki & Dominika Żukowska

 

Mecze korfballa - AZS Uniwersytet Wrocławski - AZS Balluff Wrocław

Mecze korfballa - AZS Uniwersytet Wrocławski - AZS Balluff Wrocław

Hala sportowa przy ul. Przesmyckiego 10, sobota godz. 16.30, niedziela godz. 12.30, wstęp wolny

W najbliższy weekend rozpocznie się nowy sezon Polskiej Ligi Korfballu. W sobotę i w niedzielę w stolicy Dolnego Śląska odbędą się dwa mecze, w których AZS Balluff Wrocław zmierzy się z AZS Uniwersytetem Wrocławskim. W sobotę spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 12.30. Więcej o zawodach.

 

Koncert zespołu OPOZYCJA

Koncert zespołu OPOZYCJA

godz. 18.00, Od Zmierzchu Do Świtu, ul. Krupnicza 15, bilety: 15 zł do nabycia w kasie klubu przed koncertem

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi formacja Cipiersi. 

Grupa Opozycja została założona w 1984 roku w Wodzisławiu Śląskim. Dziś zespół to głęboki przekaz i ostra rock’n’rollowa muzyka, zagrana dynamicznie i sprawnie. Dużo dobrej muzyki z niebanalnym przekazem to jest Opozycja, która może szybko wskoczyć na nowo do offowej ekstraklasy.

 

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Basket Konin

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Basket Konin

Hala sportowa przy ul. Chełmońskiego 43, godz. 18.00, wstęp wolny

W sobotę koszykarki Ślęzy Wrocław zmierzą się z zespołem Basket Gdynia w meczu 9. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego 43. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

 

Wernisaż wystawy \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy "Welcome to my fairytale" Sebastiana Skrobola

godz. 19.00, Zamek w Leśnicy, pl. Świętojański 1, wstęp wolny

W programie wernisażu: spotkanie z autorem, pokaz tworzenia na żywo, autografy.

 

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - Olimpia Łochów

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - Olimpia Łochów

Hala sportowa przy ul. Przesmyckiego 10, sobota godz. 19.00, niedziela godz. 9.00

W najbliższy weekend drużyna AKS Politechniki Wrocławskiej rozegra kolejne dwa spotkania w ramach unihokejowej ekstraligi seniorów. Wrocławianie zmierzą się 6. Zespołem poprzedniego sezonu Olimpią Łochów. W sobotę mecz rozpocznie się o godz. 19.00, w a niedzielę o godz. 9.00. Więcej o zawodach.

 

Koncertu akustyczny w Czekoladziarni

Koncertu akustyczny w Czekoladziarni

godz. 19.00, ul. Włodkowica 19

Zagrają muzyczni zapaleńcy z Krakowa - Sauté: Martyna i Filip. To duet akustyczny powstały z celowego przypadku, bo celowo każde z osobna szukało kogoś do grania, a przypadkiem trafili na siebie. Grają kiedy tylko mają na to czas i energię. Lubią robić własne aranżacje piosenek, tak, by były oryginalne i całkowicie inne - dlatego w Czekoladziarni usłyszycie wiele coverów piosenek znanych i mniej znanych.

 

ANDRZEJKOWA FIESTA KUBAŃSKA z Jose Torresem w Starym Klasztorze

ANDRZEJKOWA FIESTA KUBAŃSKA z Jose Torresem w Starym Klasztorze

godz.20.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety od 30 zł

Pierwsza część andrzejkowego wieczoru to koncert zespołu JOSE TORRES & HAVANA DREAMS, prezentujący zróżnicowany program artystyczny – zawierający wiele emocji od radości i energetyki do nostalgicznych ballad, oddający klimat ulic Havany. Pomiędzy utworami Jose Torres wprowadza w tematykę utworów, opowiada kubańskie anegdoty, wchodzi w interakcję z publicznością.

ANDRZEJKOWA FIESTA KUBAŃSKA
koncert zespołu JOSE TORRES & HAVANA DREAMS
zabawy taneczne z tancerzami Torres Salsa Group
salsoteka – gorące latynoskie rytmy DJ Juanky’s Power (Kuba)

miejsca stojące: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu

 

Premiera: \" data-mce-src=

Premiera: "Ruska Śmierć" - Teatr ToTu

piątek-niedziela, godz. 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 pln

"Ruska Śmierć" Iriny Waśkowskiej to nowa sztuka w repertuarze Teatru ToTu; to słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Czy im się to opłaciło? Sztuka o tym co warto poświęcić dla marzeń i o tym, że te marzenia zawsze warto mieć i je spełniać, nie patrząc na konsekwencje. Bilety do nabycia przez ekobilet.pl/totu lub przed spektaklem rezerwacje:kontakt.totu@gmail.com

 

Maciej Głębocki - DJ set w Neon Side | MIASTOmovie:wro #2

Maciej Głębocki - DJ set w Neon Side | MIASTOmovie:wro #2

godz. 22.30, ul. Ruska 46c

Do Klubogalerii Neon Side zapraszamy na DJ set Maćka Głębockiego. Poruszać będzie się można w rytm house'owych dźwięków. Głębocki występował w wielu uznanych klubach Polski.

 

NOC FILMOWA filmów grozy

NOC FILMOWA filmów grozy

godz. 1.00, Centrum Kultury Zamek, Leśnica, w ramach Zamczyska

Sala I Nocne spotkania z filmem I

Nocne spotkania miłośników horrorów spod znaku WTF. Kilkugodzinny panel-maraton poświęcony takim kultowym arcydziełom jak Manos, Birdemic i Mytics in Bali.

Sala II Nocne spotkania z filmem II

Nocne spotkania miłośników nowej fali horrorów. Kilkugodzinny panel-maraton w którym porozmawiamy o nowych wizjach oklepanych tematów horrorów. W planie rozmowy o Dead Meat, Camel Spiders oraz Supershark.

 

Niedziela, 30 listopada 2014r.

 

KRZYWIRYJEK ew Wrocławskim Teatrze LAlek

KRZYWIRYJEK we Wrocławskim Teatrze Lalek

godz. 11.00, pl. Teatralny 4, bilety: 20 i 25 zł, dla dzieci w wieku 6+

KRZYWIRYJEK to opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem. Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko. Nic dziwnego, że ulice miasta pełne są dorosłych z aparatami, proszących swoje dzieci o uśmiech. W baśni Roberta Jarosza można znaleźć wiele aluzji do otaczającej nas rzeczywistości. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że nie wolno ich dzielić na dobre i złe. One po prostu są.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela

Tematy i harmonogram wycieczek:

 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. 

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

od godz. 10.00, Centrum Edukacyjne "FasTracKids", Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1

Centrum Edukacyjne "FasTracKids? w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids Core (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze, komunikację oraz współpracę w celu kompleksowego przygotowania dziecka do szkoły i życia. Pierwsza lekcja FasTracKids Core gratis. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy potwierdzić udziału w zajęciach przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem na adres wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Zamczysko - dwudniowy zlot fanów horroru i grozy

Zamczysko - dwudniowy zlot fanów horroru i grozy

od godz. 10.00, Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław Cena wstępu - 15 zł/2 dni, impreza dla uczestników 16+

Wykłady o fobiach, zombie, Frankensteinie, czarownicach, kanibalizmie, spotkania z pisarzami tworzącymi literaturę grozy, horrorowe gry fabularne i improwizowane oraz nocne, ekstremalne pokazy filmowe - w ostatni weekend listopada w Centrum Kultury "Zamek" odbędzie się ZAMCZYSKO, druga edycja festiwalu grozy i horroru.

Program

 

Targi Staroci pod Iglicą

Targi Staroci pod Iglicą

godz. 8.00-16.00, wstęp wolny

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci.
Giełdę - oprócz kolekcjonerów - odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Warsztat Św. Mikołaja

Warsztat Św. Mikołaja

godz. 10.00-16.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
30 listopada, podczas Wrocławskiego Bazaru Smakoszy, rusza Warsztat Św. Mikołaja, na którym dostępne będą nietuzinkowe produkty i całe mnóstwo doskonałych pomysłów na prezent Mikołajkowy oraz pod choinkę.
30.11, 14.12 oraz 21.12 poza tradycyjnymi produktami spożywczymi, będzie można zakupić zabawki, książki, ubranie, biżuterię i wiele innych nietuzinkowych upominków.

 

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Wyruszamy na spotkanie ze smokami. Dużymi i przyjaznymi. Jak takie smoki żyją w bajkach. W programie: Podróże do bajek. Księżniczka i… smok; Kolorowy świat Pacyka. Papierowy smok; Bajki Pana Bałagana. O Dziwnym Smaku i Niezwykłym Smogu (20’)

Po bajkach warsztaty.

 

Muzealne kocie ścieżki - zabawa dla dzieci w Muzeum NArodowym

Muzealne kocie ścieżki - zabawa dla dzieci w Muzeum Narodowym

godz. 10.00-11.00, 11.30-12.30, 14.00-15.00, 15.30-16.30, obowiązują zapisy, bilet 15 zł

„O wiewiórkach, jeżach i świnkach morskich” - zabawa dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
Dzieci obejrzą obrazy, na których namalowane są zwierzęta, a w czasie zabawy plastycznej będą wylepiać różne zwierzęta z plasteliny i innych materiałów plastycznych.
Zapisy w Dziale Oświatowym (od 24 listopada) w godz. 9.00 – 15.00  tel. 71 372 51 48.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Na jarmarku będziemy mogli kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

W niedzielę o godz. 17.00 Ognisty Korowód Elfów

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

LEGO Video Games

LEGO Video Games

niedziela godz. 10.00-18.00, Magnolia Park

Zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli wspólnie zagrać w takie tytuły jak LEGO Hobbit, LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Przygoda Gra Wideo oraz inne. Ponadto dzieci będą mogły spróbować swoich sił w turniejach i rywalizować o tytuł Mistrza LEGO Video Games.

Dla najlepszych - nagrody. Zawody będą rozegrane na 13 stanowiskach, na których zainstalowane zostaną najnowsze konsole SONY Playstation 4.

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.15, ul. Włodkowica 19

Kasia Janekowicz zabierze je w świat wyobraźni. Rodzice w tym czasie będą mogli oddać się słodkiej zadumie nad filiżanka najlepszej gorącej czekolady. Udział w zajęciach jest bezpłatny, na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

godz. 12.00, bilet: 5 zł/os, ilość miejsc ograniczona

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza do udziału w cyklu jesiennych spacerów z przewodnikiem w każdą niedzielę o godz. 12.00 przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

 • 30.11.2014 - Obserwatorium astronomiczne Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o śledzenie strony internetowej www.centrumpoznawcze.pl lub o kontakt pod numerem telefonu  71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Buy a Book - charytatywny kiermasz książek

Buy a Book - charytatywny kiermasz książek

niedziela godz. 12.00-21.00, poniedziałek 16.00-21.00, Wrocław, Kino Nowe Horyzonty

Szukasz książek na zimowe wieczory, poradnika jak przygotować się na kolejną wyprawę, a może potrzebujesz dobrego słownika, który Cię wesprze w nauce języka? To tylko niewielki wycinek tego, co możesz nabyć podczas czterodniowego kiermaszu książki Buy a Book, z którego dochód zasili konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Jak to działa: kup symboliczną cegiełkę i wymień na jedną z tysięcy książek.

 

Pierwsza wrocławska edycja festiwalu Veganmania

Pierwsza wrocławska edycja festiwalu Veganmania

godz. 12.00-18.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Veganmania to festiwal wegańskich inicjatyw skupiający w jednym miejscu kilkunastu wystawców zajmujących się na co dzień prowadzeniem wegańskich restauracji, cateringów czy sklepów sprzedających wegańskie produkty. Oprócz dobrego jedzenia można się spodziewać ciekawych atrakcji - wykładu o zastosowaniu diety wegańskiej w sporcie, pokazu kulinarnego, a nawet speed datingu.

 

ULTRAKRÓTKA PAMIĘĆ MIEJSKA / Sztuka na Placu Kościuszki

ULTRAKRÓTKA PAMIĘĆ MIEJSKA/Sztuka na Placu Kościuszki

piątek-niedziela, godz. 10.00-18.00

Drugiej edycji MIASTOmovie towarzyszyć będzie scena artystyczna obecna na Placu Kościuszki. W ramach sceny artystycznej wydana zostanie również mapa najważniejszych miejsc, które funkcjonowały tu w przeszłości oraz znaczących punktów, które ostały się do dzisiaj. Na Placu pojawią się także tabliczki zawierające archiwalne fotografie i opisujące wyznaczone na mapie punkty.

 

Niedzielne Poranki Filmowe - Zbóje i intrygi

Niedzielne Poranki Filmowe - kolorowe wynalazki

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Najbliższy Poranek we WRO w ostatni dzień listopada będzie kolorowym pożegnaniem z naszym przesympatycznym bohaterskim małym detektywem oraz prezentowaną we WRO wystawą RYSOPIS.

Pogram: Dyliżans, Madame Soprani, Epokowy wynalazek, Lunatycy

Po bajkach warsztaty przygotowywane we współpracy ze studentami Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.

 

Wernisaż wystawy \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy "Macewy"

godz. 13.00, Centrum Kultury Zamek w Lesncy , pl. Świętojański 1, wstęp wolny

W ramach organizowanego "Zamczyska" w Centrum Kultury Zamek na Leśnicy przewidziany jest ciekawy finisaż imprezy pt. "Macewy", który ukaże ciekawe fotografie wykonane na wrocławskim Cmentarzu Żydowskim przy ul. Ślężnej.

 

Niedzielne Warsztaty Rodzinne w MWW - GDZIE JEST ULICA SZTUKI NAJNOWSZEJ

Niedzielne Warsztaty Rodzinne w MWW - GDZIE JEST ULICA SZTUKI NAJNOWSZEJ

godz. 13.30 I piętro Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a (bunkier), wstęp wolny, obowiązują zapisy

Podczas warsztatów rodzinnych na wielkiej mapie miasta stworzymy własne ulice i inne szczególne miejsca, a także wymyślimy dla nich niezwykłe nazwy. Przyjrzymy się również bliżej różnym działaniom twórczym, które mają miejsce w przestrzeni publicznej oraz przekonamy się, że nawet pozornie zwykłym czynnościom możemy nadawać wyjątkowe znaczenia.

Przed zajęciami organizatorzy proszą o pobieranie z kasy muzeum bezpłatnych biletów. Zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl.

 

MIASTOmovie:wro

MIASTOmovie:wro

godz. 11.00-22.00

MIASTOmovie:wro to cykliczne wydarzenie kulturalno-społeczne: pokazy filmów dokumentalnych opisujących problemy współczesnych metropolii, działania artystyczne, a przede wszystkim publiczne dyskusje i debaty angażujące różne grupy mieszkańców. Tematem przewodnim drugiej odsłony MIASTOmovie:wro jest Europejska Stolica Kultury.

Drugiej edycji MIASTOmovie towarzyszyć będzie scena artystyczna najbardziej obecna na placu Kościuszki.

 • godz. 11.00 Machina Organika, WARSZTAT: OTWÓRZ SZAFKĘ URZĘDNIKOM
 • godz. 13.30 Plac Kościuszki, SZTUKA: OPROWADZANIE PO URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNYM ZAŁOŻENIU PLAC KOŚCIUSZKI
 • godz. 16.00 Kino Nowe Horyzonty, FILM: „DROP CITY”
 • godz. 18.00 Kino Nowe Horyzonty, FILM: „OKO NAD PRAGĄ”
 • godz. 19.30 Kino Nowe Horyzonty, DEBATA: PRZESTRZENIE KULTURY
 • godz. 10.00 – 18.00 Plac Kościuszki, SZTUKA:  ULTRAKRÓTKA PAMIĘĆ MIEJSKA

 

Relaksacja w Formatach

Relaksacja w Formatach

godz. 14.00-20.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5, bilety 30 zł

Wrocławski Klub FORMATYzaprasza na niezwykły dzień poświęcony technikom relaksacji, na która składać się będą następujące sesje:

CHOREOTERAPIA - PRACA Z ODDECHEM - KĄPIEL W DŹWIĘKACH GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH.
CHOREOTERAPIA- terapia tańcem, z elementami masażu, jogi, relaksacji, tańców w kręgu, pracy z mandalami. Należy wziąć zmienne, wygodne ubranie.
PRACA Z ODDECHEM - technika głębokiej relaksacji. Należy wziąć koc lub śpiwór
KONCERT RELAKSACYJNY to okazja, aby wsłuchać się w dźwięki i wibracje mis tybetańskich i gongów oraz instrumentów etnicznych, takich jak bęben oceaniczny, kalimba czy ustna harfa.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy poprzez maila: wkf@wkformaty.pl; telefonicznie 71 789 33 20 lub bezpośrednio w siedzibie klubu.

 

„Dni pamięci Natalii Gorbaniewskiej” w pierwszą rocznicę jej śmierci.

„Dni pamięci Natalii Gorbaniewskiej” w pierwszą rocznicę jej śmierci.

30 listopada (niedziela)

 • 10.30 - nabożeństwo żałobne w intencji ś.p. Natalii Gorbaniewskiej, cerkiew prawosławna p.w. św. Cyrylego i Metodego na Piasku, ul. Św. Jadwigi 14.
 • 12.00-16.30 - pokaz filmu „Paralele, wydarzenia, ludzie” oraz wieczór wspomnień w Kinie Nowy Horyzonty, sala 145
 • 17.00 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej na kamienicy Rynek-Ratusz 7/9. Zapalenie symbolicznej świecy pamięci.

 

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

od godz. 10.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a

Harmonogram

 • 10.00, 11.30 - gościnne pokazy spektaklu "ZOObacz" Teatru Oficyna Dziecięca dla dzieci w wieku 1-4 lat (bilety 18 zł/os.)
 • 12.30 - bajka pantomimiczna "Zabawki" (dla dzieci od lat 5) - bilety w promocyjnej cenie 15 zł
 • 14.00-15.00 - warsztaty pantomimy dla dzieci w wieku 6-12 lat prowadzone przez aktorki z Fundacji Pantomima - Katarzynę Łuczyńską i Magdalenę Młynarczyk) - cena: 20 zł /os.;
 • 15.00-16.30 - rodzinne warsztaty plastyczne (dla rodziców dziećmi od lat 4) - prowadzone przez artystę-plastyka, Julitę Gregorczyk - cena za parę rodzic+dziecko: 35 zł (dwoje rodziców+dziecko: 55 zł)
 • 17.00 - spektakl "Żywa woda" Repertuarowego Teatru Dziecięcego (dla dzieci od lat 3) - bilety w promocyjnej cenie 15 zł!

Rezerwacja miejsc na spektakle: przez formularz na stronie www.wctd.wroclaw.pl w zakładce ZAPISY/REZERWACJE. Zapisy na warsztaty: mailto:k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl, tel. 71 341 80 02, 608 432 224.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

godz. 15.00-17.00, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

Klub Firlej otworzy swoje drzwi dla wszystkich miłośników muzyki: wydawców, sklepów płytowych, kolekcjonerów, wielbicieli płyt winylowych, kaset magnetofonowych, kompaktów i innych nośników z muzyką. Wydarzenie nawiązuje do bogatej tradycji odbywających się wcześniej wrocławskich giełd, w tym legendarnych spotkań w Pałacyku.

 

10. Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej

10. Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej

Strefa Kultury Studenckiej, ul. Hoene-Wrońskiego 12, bilety od 25 do 90 zł

NIEDZIELA
14.00 Koncert laureatów konkursu
16.00 Koncert "Jedyne co mam, to złudzenia...": Dzień Dobry, Czerwony Tulipan, Andrzej Korycki & Dominika Żukowska

 

Mecze korfballa - AZS Uniwersytet Wrocławski - AZS Balluff Wrocław

Mecze korfballa - AZS Uniwersytet Wrocławski - AZS Balluff Wrocław

Hala sportowa przy ul. Przesmyckiego 10, sobota godz. 16.30, niedziela godz. 12.30, wstęp wolny

W najbliższy weekend rozpocznie się nowy sezon Polskiej Ligi Korfballu. W sobotę i w niedzielę w stolicy Dolnego Śląska odbędą się dwa mecze, w których AZS Balluff Wrocław zmierzy się z AZS Uniwersytetem Wrocławskim. W niedzielę mecz o godz. 12.30. Więcej o zawodach.

 

skiemGrupa Rafała Kmity „Jeszcze nie pora nam spać!”

Grupa Rafała Kmity „Jeszcze nie pora nam spać!”

godz. 18.00, Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17, bilety: 35, 40, 45 zł

Program spektaklu został przygotowany przez sam zespół oraz artystów teatru: solistki, chór, balet i orkiestrę. Zobaczymy pełne humoru skecze, rozgrywające się w taksówce, w pociągu, na ławce - ukazujące w krzywym zwierciadle naszą rzeczywistość.

Grupa Rafała Kmity, trzykrotny zwycięzca Przeglądu Kabaretów PaKA, uznawana za jedną z najciekawszych grup kabaretowych w kraju, stawia tu na dobrze napisane piosenki i błyskotliwą konferansjerkę, niebagatelny dowcip i rewelacyjną muzykę, skomponowana przez Bolesława Rawskiego. Rozmachu „dziwowisku” dodają ciekawe rozwiązania inscenizacyjne i gra świateł.

 

TOMEK WACHNOWSKI z gościnnym udziałem ELŻBIETY ADAMIAK

TOMEK WACHNOWSKI z gościnnym udziałem ELŻBIETY ADAMIAK

godz. 18.00 anima, ul. Pilczycka 47, bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu

Tomek Wachnowski  - autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Twórca  „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”…

Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowina i wieloma innymi. Jego piosenki śpiewają : Marcin Daniec, Szymon Zychowicz, Leszek Dranicki, Iwona Loranc, Marek Dyjak, Robert Kasprzycki i innii

 

Hartmut Rohde z NFM Leopoldinum

Hartmut Rohde z NFM Leopoldinum

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii

Koncert NFM Leopoldinum – Orkiestry Kameralnej będzie znakomitą okazją, by poznać nowego dyrektora artystycznego orkiestry, Hartmuta Rohde. Szczególnym polem do popisu dla altowiolisty będzie Monolog na altówkę i orkiestrę smyczkową Alfreda Schnittkego oraz Koncert G-dur na altówkę i smyczki Georga Philippa Telemanna.

Hartmut Rohde – dyrygent, altówka
NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna

Program:

G. Ph. Telemann Koncert G-dur na altówkę i smyczki TWV 51:G9 
A. Schnittke Monolog na altówkę i orkiestrę smyczkową 
T. Takemitsu Requiem na smyczki  
P. Czajkowski Sekstet smyczkowy op. 70 „Souvenir de Florence”

 

Spektakl: „Komedia polska, czyli z życia mrówek”

Spektakl: „Komedia polska, czyli z życia mrówek”

godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6bilety 65 zł

To współczesny dramat wiele mówiący o Polakach, rozśmieszający, wzruszający i zaskakujący. Ona – Maria Pakulnis: była księgowa z centrali rybnej, kolekcjonerka złotych myśli. On – Wojciech Wysocki: emerytowany wojskowy, namiętny filatelista. Spotykają się w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, aby przy papieskich kremówkach rozpocząć niewinny flirt? Nowe życie? Czy zmory minionych lat odbiorą bohaterom szanse na miłość?

 

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Stadion Wrocław, godz. 18.00

W niedzielę drużyna Śląska Wrocław zmierzy się z Pogonią Szczecin w meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 na Stadionie Wrocław. Więcej o biletach na mecz.

 

Grzegorz Turnau & Zakopower: koncert w Hali Stulecia

Grzegorz Turnau & Zakopower: koncert w Hali Stulecia

godz. 18.00, bilety 79-189 zł

Co łączy Grzegorza Turnaua i Sebastiana Karpiela-Bułeckę? Muzyka, to jasne. Także ta wykonywana wspólnie. I nie chodzi tu wyłącznie o przebój „Na plażach Zanzibaru”. W niedzielę obaj artyści wystąpią w Hali Stulecia ze wspólnym programem pt. „W drodze”.

To dość zaskakująca kooperacja, bo Turnau i Karpiel-Bułecka pochodzą tak naprawdę z dwóch zupełnie różnych muzycznych światów. Ten pierwszy jest utożsamiany z piosenką literacką, ten drugi – z nowocześnie wyprodukowanym graniem inspirowanym góralszczyzną. Ich biografie praktycznie nie mają żadnych punktów stycznych.

Więcej o koncercie.

 

Stand -up comedy w języku angielskim

Stand -up comedy w języku angielskim

godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety: 15zł, 10zł z legitymacją studencką

W tym miesiącu będzie rodzinnie. Jim zaprosi na scenę swoich przyjaciół z Warszawy: The Flying Szumowski Brothers.
Urodzeni i wychowani w różnych zakątkach świata Ci trzej bracia rozbawiają publiczność w Warszawie i innych polskich miastach od trzech lat. Każdy z braci wnosi na scenę wyjątkową osobowość i poczucie humoru.
Cały wieczór zostanie poprowadzony przez słynnego "Famous Jim Williams" - przekursora angielskiego Stand Upu we Wrocławiu.

 

NOA, czyli Achinoam Nini - Ethno Jazz Festival

NOA, czyli Achinoam Nini - Ethno Jazz Festival

godz.19.00, Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 1, bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 50 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

NOA,  czyli Achinoam Nini urodziła się w 1969 roku w Izraelu w rodzinie pochodzenia jemeńskiego. Do 17 roku życia mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku. Po powrocie do Izraela odbyła dwuletnią obowiązkową służbę wojskową w armii izraelskiej. Następnie rozpoczęła studia na renomowanej uczelni w Tel Avivie – Rimon School of Jazz and Contempory Music, gdzie poznała sławnego gitarzystę i kompozytora – Gila Dora. W 1991 roku ukazał się ich pierwszy album „Achinoam Nim and Gil Dor Live in Concert”, a dwa lata później kolejny, który zapoczątkował ich światową karierę muzyczną.

 

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - Olimpia Łochów

Mecze ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - Olimpia Łochów

Hala sportowa przy ul. Przesmyckiego 10, sobota godz. 19.00, niedziela godz. 9.00

W najbliższy weekend drużyna AKS Politechniki Wrocławskiej rozegra kolejne dwa spotkania w ramach unihokejowej ekstraligi seniorów. Wrocławianie zmierzą się 6. Zespołem poprzedniego sezonu Olimpią Łochów. W sobotę mecz rozpocznie się o godz. 19.00, w a niedzielę o godz. 9.00. Więcej o zawodach.

 

Maryla Rodowicz - Akustycznie

Maryla Rodowicz - Akustycznie

19.00, Teatr Polski Scena Kameralna, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Gabrieli Zapolskiej 3, bilety 90-150 zł

Artystka wykona utwory w nowej, akustycznej wersji. Będą największe hity i kilka niespodzianek.

Maryla Rodowicz w swoim dorobku ma ok. 2000 piosenek, ponad 20 płyt polskich, a także po jednej angielskiej, czeskiej, niemieckiej, rosyjskiej.

 

Dżem w Eterze

Dżem w Eterze

godz. 19.00, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety 49-75 zł

Zespół debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – “Paw” i “Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespół zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla. Dziś ze śpiewającym Maciejem Balcarem grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat.

 

Premiera: \" data-mce-src=

Premiera: "Ruska Śmierć" - Teatr ToTu

godz. 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 pln

"Ruska Śmierć" Iriny Waśkowskiej to nowa sztuka w repertuarze Teatru ToTu; to słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Czy im się to opłaciło? Sztuka o tym co warto poświęcić dla marzeń i o tym, że te marzenia zawsze warto mieć i je spełniać, nie patrząc na konsekwencje. Bilety do nabycia przez ekobilet.pl/totu lub przed spektaklem rezerwacje:kontakt.totu@gmail.com

 

Pablopavo i Ludziki

Pablopavo i Ludziki

godz. 20.30, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 30 zł

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - POLOR.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Zgłoś uwagę