Wrocław na ostatni weekend kwietnia: 24-26 kwietnia [WYDARZENIA]

Kwiecień żegnamy „na bogato” – imprezami zarówno w miejscach kulturalno-rozrywkowych, jak i w plenerze. Co wybrać? Ponieważ prawdopodobnie słońce nas nie zawiedzie, za dnia ruszajmy do Ogrodu Japońskiego, na Partynice albo na biegi przełajowe do parku, a popołudnie i wieczór rezerwujmy np. na klubowe atrakcje. Jakie – o tym musicie zdecydować sami. Ściąga poniżej!


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

 

Piątek, 24 kwietnia 2015 r.


Festiwal literatury w Empiku

Festiwal literatury w Empiku

24-26 kwietnia, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Spotkania z pisarzami

 • 24 kwietnia, godz. 18.00- Marta Guzowska - pisarka i archeolożka z tytułem doktora.

 

 

Targi Kraina Ogrodów i Kamienia

Targi Kraina Ogrodów i Kamienia

24-26 kwietnia, Stadion Wrocław, godz. 9.00-18.00

W ofercie drzewa i krzewy ozdobne, kompozycje ogrodowe, technologia i rządzenia ogrodnicze, architektura: rzeźby ogrodowe, oczka wodne, fontanny, kamień ogrodowy; meble ogrodowe, narzędzi i sprzęt ogrodniczy, kwiaty, nawozy.

 

Spotkanie z Janiną Ochojską

Spotkanie z Janiną Ochojską

godz. 18.00, Stary Refektarz klasztoru oo Dominikanów, wstęp wolny

Spotkanie z okazji wydania jubileuszowego 500. numeru miesięcznika “W drodze”. Spotkanie pt. "Pomaganie to sztuka odmowy" rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.

 

Małgorzata Lazarek: Lektury obowiązkowe (wystawa)

Małgorzata Lazarek: Lektury obowiązkowe (wystawa)

Galeria Pod Plafonem, Rynek 58, wernisaż 24 kwietnia, godz. 17.30, wstęp wolny

Małgorzata Lazarek jest absolwentką krakowskiej ASP, Wydziału Grafiki w Katowicach. Akademia przyznała jej medal za całokształt. Zajmuje się wieloma dziedzinami plastyki; rysuje, maluje obrazy, tworzy ilustracje, wykonuje rysunki satyryczne.

Artystka o wystawie: „Prezentowane na niej prace to ilustracje do »Humoru zeszytów szkolnych«, czyli tekstów publikowanych w starym krakowskim »Przekroju«. Dla mnie to skarbnica inspiracji, gejzer dowcipu. Uwielbiam te teksty. Bywa tak, że tekst jest tylko luźną inspiracją do ilustracji. Praca nad ilustracjami do »humorów« ma działanie terapeutyczne, dla mnie jako twórcy – mam nadzieję, że także dla odbiorców”. (Wystawa czynna do 15 maja 2015).

 

Oprowadzanie kuratorskie: Tylko się nie zakochaj

Oprowadzanie kuratorskie: Tylko się nie zakochaj

godz. 18.00, galeria fotograficzna / Miejsce przy Miejscu, pl. Strzelecki 12

O związkach, relacjach miłosnych i pustej przestrzeni, którą tak bardzo boimy się wypełnić, opowiada najnowsza wystawa w MpM.
Tylko się nie zakochaj – Agaty Kalinowskiej to seria zdjęć dotykających tematu intymnych relacji i wszelkich wynikających z nich komplikacji.
Tylko się nie zakochaj to rodzaj frazy, którym atakujemy kogoś kto podszedł za blisko, lub powtarzamy sobie aby uciec przed własnymi nadziejami i strachem. Zdjęcia Agaty Kalinowskiej mówią przede wszystkim o niejednoznacznych relacjach z kobietami: kochankami, przyjaciółkami i siostrami.

 

Czeski BEFORE w nowym pubie Pepik

Czeski BEFORE w nowym pubie Pepik

Pepik PUB, Kiełbaśnicza 28/2, godz. 18.00-01.00

Nowe miejsce we na wrocławskim Rynku zaprasza na czeski BEFORE przed taneczną zabawą. Między godziną 18.00 a 1.00 do każdego kufla czeskiego piwa darmowe przekąski m.in. grzanki z domową pomazánką sýrová. Zapraszamy do poznania naszej niezwykłej czeskiej gościnności przy klasykach światowej muzyki z elementami czeskiej sceny muzycznej.

 

IMPULS - wystawa malarstwa

IMPULS  wystawa malarstwa

Browar Mieszczański, ul Hubska 44, wernisaż 24 kwietnia, wstęp wolny

Wystawa malarstwa Agaty Filip, Krzysztofa Witkowskiego i Agaty Żychlińskiej. ,,Impuls” jest ich pierwszą wspólną wystawą, jaką prezentują szerszej publiczności  z ich energią malarską, świeżym spojrzeniem na świat i tematyką.

Ich twórczość koncentruje się na symbolice i możliwościach ekspresji, jakie daje motyw postaci ludzkiej, na jej emocjonalności i relacjach formalnych z kolorem, strukturą, formą. Człowiek stanowi dla nich obiekt badawczy, w obrazach widoczne jest indywidualne podejście i wiele interpretacji tematu.

 

Spotkania u astronomów - Czym są błyski gamma i jaki może być ich wpływ na życie na Ziemi?

Spotkania u astronomów: Czym są błyski gamma i jaki może być ich wpływ na życie na Ziemi?

piątek, 24 kwietnia, godz. 19.00, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Kopernika 11, wstęp wolny

Jak mówi Jakub Ostrowski, prelegent piątkowego wykałdu – błyski gamma to jedne z najbardziej energetycznych zjawisk we wszechświecie. Są one dalej słabo rozumiane pomimo tego, że dzięki poprawieniu technik obserwacyjnych znajduje się ich coraz więcej.

Po każdym wykładzie, jeśli dopisuje pogoda, można obserwować niebo za pomocą refraktora Clarka-Repsolda.

 

„Shirley Valentine” w Firleju

„Shirley Valentine” w Firleju

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, godz. 19.00, bilety: 25 zł (ulgowe) i 35 zł (normalne): Ticketpro, Ekobilet, Firlej, Empik, Media Markt i Saturn

Shirley Valentinie autorstwa Willy'ego Russella to monolog czterdziestoletniej „kury domowej”, świadomej straconego czasu i niezrealizowanych marzeń. „To opowieść o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją - powiedziała odtwórczyni tytułowej roli Izabela Noszczyk.  Ta historia zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy…”

 

„Trakcje” - wernisaż wystawy prac Daniela Chmielewskiego

„Trakcje”  wernisaż wystawy prac Daniela Chmielewskiego

Galeria Komiksu i Ilustracji „Tymczasem” CK „Zamek”, pl. Świętojański 1, 24 kwietnia, godz. 19.00, wstęp wolny

Prace prezentowane na wystawie będą obracać się wokół tematów najważniejszych w twórczości Daniela Chmielewskiego (absolwenta warszawskiej ASP, autora albumów komiksowych): pracy jako procesu bez początku i końca, czasu i pamiętania, komunikacji międzyludzkiej (głównie przez pryzmat psychopatologii). Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi oryginalne plansze z komiksu „Zapętlenie”, cykl portretów pamięciowych czy rysunków nienarysowanych. Pojawią się również instalacje oraz scenariusze, które odsłaniają proces myślenia i są często ciekawszym artefaktem niż skończony komiks, wykonany według znanych kompozycyjnie zasad. Wystawa czynna do 30 maja. 

 

Niewidzialny chłopiec we Wrocławskim Teatreze Współczesnym

Niewidzialny chłopiec we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

piątek, 24 kwietnia, godz. 19.00, Scena na Strychu, bilety 24/32 zł

Tekst napisany w roku 1968, silnie związany ze społecznymi i historycznymi realiami swojego czasu, wydaje się w niezwykły sposób rezonować z kluczowymi problemami czasów obecnych, jak gdyby przekraczając bariery dat i ustrojów, antycypując rozpoznanie pola wspólnego dla pozornie sprzecznych ze sobą ideologii: pola, w którym polityczność cofa się pod presją konsumpcji.

Po spektaklu zaplanowano dyskusję w ramach Portu Literackiego. 

 

20. Port Literacki

20. Port Literacki

Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12, 24-26 kwietnia

Obchodzący w tym roku dwudziestolecie Port Literacki zaprasza na trzydniową podróż po najważniejszych wydarzeniach i projektach z całej swojej historii. W ostatni weekend kwietnia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można słuchać starych i nowych wierszy blisko czterdziestu polskich poetów, którzy w ciągu dwóch dekad trwania festiwalu na dobre odmienili naszą literaturę. Zobacz cały program.

 

FAT CAT prezentuje MISTER D.

FAT CAT prezentuje MISTER D.

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 21.00, bilety: 39 zł przedsprzedaż, 49 zł w dniu koncertu

MISTER D. to muzyczne wcielenie pisarki Doroty Masłowskiej. Autorska, domowa mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej zaś psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania. Jak przyznaje Masłowska, wyjście z literatury w świat piosenek stało się gestem otwierającym nie tylko nowe możliwości retoryczne, ale też uwalniającym.

 

 AfryKamera X: Foliba & Abdoulaye Badji (Senegal)

AfryKamera X: Foliba & Abdoulaye Badji (Senegal)

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 21.00, bilety: 15 zł, z biletem AfryKamery 10 zł

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe (dżembe), dundun’y, balafon, shekere. Te z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.

Abdoulaye Badji (Senegal)  multiinstrumentalista, grający między innymi na korze, djembe, dundun, sabarach, kongas, sewourouba, tama, bougarabou i posiadacz pięknego głosu, umiejętności muzyczne doskonalił od dzieciństwa.

 

Prometeusz - spektakl akrobatyczno-taneczny

Prometeusz  spektakl akrobatyczno-taneczny

Biuro Festiwalowe IMPART 2016, godz. 20.00, bilety: 25zł, 30 zł, 35 zł

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w "Prometeuszu" zawarta jest wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są jedynie narzędziami narracji.

ENEMEF: Noc Hobbita

ENEMEF: Noc Hobbita

godz. 22.00-6 rano. Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie, bilety od 20 do 29 zł za całą noc w kinie

Ekranizacja bestsellerowej powieści J.R.R. Tolkiena jest imponującym dziełem filmowym, które za sprawą wciągającej fabuły, nadzwyczajnych obrazów i znakomitych efektów specjalnych zamienia salę kinową w magiczny świat, który pochłania każdego bez reszty. W repertuarze:

 • Hobbit: Niezwykła podróż,
 • Hobbit: Pustkowe Smauga,
 • Hobbit: Bitwa Pięciu Armii.

 

Sobota, 25 kwietnia 2015 r.


Otwarcie nowego targowiska przy ul. Grabiszyńskiej

Otwarcie nowego targowiska przy ul. Grabiszyńskiej

Targowisko o nazwie „Grabiszyński” będzie działać w soboty i niedziele, od wczesnych godzin porannych do popołudniowych tuż przy ulicy, naprzeciwko myjni samochodowej, a od jezdni i chodnika oddziela go mur. Na placu wielkości niecałego hektara znajdą się stanowiska dla 150 wystawców różnych branż. Będzie też działał punkt gastronomiczny czynny przez cały tydzień, z czego już cieszą się pracownicy pobliskich firm. Na tyłach targowiskach jest duży parking – wysokość opłat jest ustalana.

Więcej o targowisku.

 

Lodowiska Spiska i Wejherowska

Lodowiska Spiska i Wejherowska

Ostatni weekend z krytymi lodowiskami
 • Lodowisko Wejherowska godz. 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska godz. 8.00 do 22.00

Cena na obydwu lodowiskach: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h  11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł, kask 2 zł.

 

Spotkanie Borek loves Bikes

Spotkanie Borek loves Bikes

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, Centrum Handlowe Borek

Atrakcje

 • pokazy i szkolenia jazdy pumptrack na specjalnie przygotowanym torze,
 • pokazy trików rowerowych wykonywane przez Michała Koziołka
 • pokazy mody sportowej,
 • przeglądy rowerów organizowane przez specjalistów Intersport,
 • znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy policji,
 • dla najmłodszych przygotowane zostanie specjalne miasteczko Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz specjalne szkolenia ze znajomości przepisów ruchu,
 • warsztaty m.in. z zakresu budowy roweru z Wrocławską Inicjatywą Rowerową,
 • gry i zabawy z nagrodami dla całych rodzin.

 

Największa zbiórka krwi w historii – Akcja Motokropla we Wrocławiu

Największa zbiórka krwi w historii – Akcja Motokropla we Wrocławiu

godz. 11.00-17.00

W najbliższą sobotę pod Magnolią Park odbędzie się największa akcja zbiórki krwi w historii. Pobór krwi będzie odbywał się w dwóch autobusach oraz pod namiotami. Zapowiada się tak duża frekwencja krwiodawców z całej Polski, że ze wsparciem przyjedzie Centrum Krwiodawstwa z Wałbrzycha. 

 • Godz. 10:00 msza św. w Katedrze na Ostrowie Tumskim
 • 11:30 start parady motocyklowej
 • 12:00 wjazd parady do centrum Magnolia
 • Rejestracja dawców krwi 12:00-17:00
 • 12:00 koncert Woda Ski Bla (Wrocław)
 • 12:00-17:00 szkolenia z ratownictwa medycznego
 • 13:30 koncert Garash - Rock'n'Roll (Ostrów Wlkp.)
 • 14:30 pokaz tańca ArtNicka
 • 15:30 koncert Skaza
 • 16:30 koncert Hipnotyk - Rock (Oleśnica)
 • 17:30 koncert Fabryka Gruzu - Rock (Wrocław)
 • 18:30 koncert rockowej kapeli TRAF
 • 12:00-18:00 pokazy stuntu w wykonaniu Toster-Stuntriding. 
 • 12:00-20:00 prezentacja aut Wrocławskiego Clubu Aut Amerykańskich WCAA
 • 12:00-20:00 prezentacja aut klubu „Wrocławskie Spotkania Klasyków”
 • 12:00-18:00 prezentacja Fundacji na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów ''Irma''

 

Warsztaty rodzinne \" data-mce-src=

Warsztaty rodzinne "Trafił jak kulą w płot! Przysłowia z orężem w tle"

godz. 12.00, Muzeum Militariów (Arsenale Miejskim), ul. Cieszyńskiego 9, obowiązują zapisy, cena 5 zł

Czy wiecie, że wiele polskich przysłów powstało w wojsku i na polu bitwy? Oglądając wystawę dawnej broni, poznamy dziesięć z nich, ich pochodzenie i znaczenie. Zajęcia zakończy zabawa w kalambury „odgadnij przysłowie”.

Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat.Zajęcia trwają ok. 90 minut.

Informacje o zajęciach pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 332
Informacja o wolnych miejscach pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 320

Zaproszenia w cenie 5 zł do nabycia w kasie Muzeum Militariów (Arsenału Miejskiego). Ilość miejsc ograniczona!

 

W zdrowym CIELE zdrowy BRZUCH - warsztaty dla dzieci 8+

W zdrowym CIELE zdrowy BRZUCH - warsztaty dla dzieci 8+

w soboty, godz. 11.00, od 25.04 do 27.06.2015 (8 spotkań), cafe Cocofli, ul. Włodkowica 9

Wstęp: na pierwsze warsztaty bezpłatny (i bez zapisów), za każde kolejne 15 zł (w cenie sok i zdrowe ciastko). Zapisy: cafe@cocofli.pl, tel. 71 756 99 90

Warsztaty pełne niespodzianek, podczas których: wyruszymy na poszukiwanie piramid, dowiemy się, skąd się bierze jedzenie w sklepach i czy wszystkie dzieci na świecie jedzą to samo na śniadanie. Wyśledzimy "junk food", czyli jedzenie, które zaśmieca nasze brzuchy, dowiemy się, czym jest zdrowe odżywianie i dlaczego niektóre jedzenie jest "super", a inne nie.

Program 25 kwietnia: Piramidy nie tylko w Egipcie? Piramida pokarmów Zasady zdrowego odżywiania, zgodnie z piramidą żywieniową rekomendowaną przez WHO Ćwiczenia podziału produktów na różne grupy zgodnie z jej zasadami.

 

Bezpłatnym autobusem po zdrowie

Bezpłatnym autobusem po zdrowie

25 i 26 kwietnia (sobota i niedziela) w godzinach 10-18, Auchan Bielany

Na ponad dziesięciu różnych stanowiskach będzie można bezpłatnie zdiagnozować stan swojego organizmu i również bez opłat przeprowadzić badania. Akcja „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się 25 i 26 kwietnia, a dodatkowo w tych dniach dojazd linią autobusową Parku Handlowego Bielany będzie bezpłatny.

 

No Limits Skate Contest

No Limits Skate Contest

godz. 10.30-20.00, Wroclaw Skatepark, ul. Legnicka 65

Zawody mają charakter otwarty (OPEN) dla dwóch kategorii wiekowych:- od 16 roku życia- do 16 roku życia.
Przewidywana jest również nagroda w konkurencji „Best Trick” Organizatorzy wyróżnią jednego zawodnika, który według sędziów wykonał najlepszy trick.
Przewidywany plan imprezy:
10.30 Rozpoczęcie zapisów
10.30-12.00 Rozgrzewka startujących
12.00-15.00 Eliminacje kategorii 16 rok życia
15.00-15.40 Przerwa, rozgrzewka startujących
15.40-16.30 Półfinały kategorii 16.30-17.20 Półfinały kategorii >16 rok życia
17.20-17.50 Przerwa, rozgrzewka startujących
17.50-18.00 Rozgrzewka dla finalistów
18.00-18.30 Finały kategorii 18.30-19.00 Finały kategorii >16 rok życia
19.00-19.10 Przerwa, rozgrzewka przed konkurencją Best Trick
19.10-19.40 Konkurencja Best Trick
20.00-Ceremonia wręczenia nagród

*Plan godzinowy może ulec nieznaczny zmianom w zależności od ilości uczestników

FORMA ZAWODÓW:W eliminacjach, półfinałach, finałach - 2x pojedyncze przejazdy w każdej z rund trwające 1 minutę.

AFTER PARTY: Szklarnia, Start: 21.00 !
INFO DLA ZAWODNIKÓW: OBOWIĄZKOWE KASKI DO 18 ROKU ŻYCIA!(brak kasku u osób do 18 roku życia będzie skutkować niedopuszczeniem zawodnika do startu!

KATEGORIA OPEN
REJESTRACJA, ZAPISY NA ZAWODY: godzina 10:30 - 12:30, 25 kwietnia, Skatepark Zajezdnia

 

Wykłady w Muzeum Narodowym

Wykłady w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, 25 kwietnia: godz. 11.00 i 12.00

25 kwietnia, godz. 11.00: Modernistyczna metaloplastyka Wrocławia – wspomnienia i refleksje antykwariusza, Leszek A. Nowak, antykwariusz. Wykład towarzyszący wystawie „Stwórcze ręce. Sztuka metalu doby modernizmu we Wrocławiu”.

25 kwietnia, godz. 12.00: „Dorothea Lange, Vivian Maier, Mary Ellen Mark – fotografki życia” - wykład z cyklu Kobieta w świecie sztuki. Wstęp wolny.

 

Wielka Zbiórka makulatury w Auchan Bielany

Wielka Zbiórka makulatury w Auchan Bielany

W „Wielkiej Zbiórce” może uczestniczyć każda klasa szkoły podstawowej i gimnazjum, ognisko szkolne oraz grupa świetlicowa. Aby wziąć w niej udział, należy 25 kwietnia w godzinach 11.00 – 18.00 przynieść zebraną makulaturę do punktu na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany. Makulatura zostanie komisyjnie zważona, a wyniki zapisane. Każdy uczeń z grupy, która dostarczy najwięcej makulatury, otrzyma nagrodę - smartwatch. Na zdobywców drugiego miejsca na podium czekają bony do sklepu Toys”R”Us. Przewidziano również nagrodę specjalną dla szkoły, której uczniowie zbiorą łącznie najwięcej makulatury. Otrzyma ona profesjonalną tablicę multimedialną.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej Parku Handlowego Auchan Bielany.

 

27. Złotnickie Biegi Przełajowe

27. Złotnickie Biegi Przełajowe

Park Złotnicki, godz. 10.00

W sobotę, 25 kwietnia, w parku Złotnickim odbędą się 27. Złotnickie Biegi Przełajowe. Dzieci będą rywalizowały na dystansach od 150 m do 1,2 km, a pierwsze starty zaplanowano na godz. 10.00.

Bieg główny dla dorosłych rozpocznie się o godz. 12.30, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km. Trasa wiedzie parkowymi alejkami.

 

Dni Urody i Spa

Dni Urody i Spa

25-26 kwietnia, godz. 10.00-17.00, Hala Stulecia, bilety 12/17 zł

Wydarzenie dedykowane branży kosmetyczno-fryzjerskiej oraz SPA i wellness. Okazja, by spotkać producentów, dystrybutorów kosmetyki profesjonalnej, pielęgnacji dłoni i paznokci, pielęgnacji i stylizacji włosów, makijażu oraz wizażu, a także firmy oferujące wyposażenie oraz sprzęt do salonów kosmetycznych, fryzjerskich, solariów, gabinetów odnowy biologicznej, ośrodków SPA. Dodatkowo panel seminaryjno-wykładowy.

 

STRZELANIE W KAŻDY WEEKEND WE WROCŁAWIU

STRZELANIE W KAŻDY WEEKEND WE WROCŁAWIU

Strzelnica, ul. Skwierzyńska 1 (www.WiecejNizStrzelanie.com), w każdą sobotę i niedzielę 10.00-19.00, bilety w cenie 199 zł za osobę lub parę (2 osoby) na miejscu, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub e-mailowej: +48 695258589, morethanshoot
Strzelanie rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Istnieje możliwość zakupienia dodatkowej amunicji w cenie 2 zł/1 sztuka. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich.

 

„Masujemy Wrocław” w Sky Tower - bezpłatne konsultacje fizjoterapeutów.

„Masujemy Wrocław” w Sky Tower - bezpłatne konsultacje fizjoterapeutów.

godz. 12.00-18.00, I piętro galerii

Pod okiem profesjonalnych fizjoterapeutów studenci Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii zadbają o zdrowie i kondycję fizyczną mieszkańców Wrocławia. Wykonają bezpłatne masaże nie tylko relaksacyjne, ale także klasyczne i lecznicze. Tego dnia w Galerii Sky Tower będzie można się odprężyć i zrelaksować.

 

Festiwal literatury w Empiku

Festiwal literatury w Empiku

24-26 kwietnia, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Spotkania z pisarzami

 • 25 kwietnia, godz. 13.30 Ignacy Karpowicz - jeden z najciekawszych i najważniejszych współczesnych polskich pisarzy.
 • 25 kwietnia, godz. 16.00 Remigiusz Grzela - dziennikarz, autor powieści, dramatów i reportaży.

 

Targi Kraina Ogrodów i Kamienia

Targi Kraina Ogrodów i Kamienia

24-26 kwietnia, Stadion Wrocław, godz. 9.00-18.00

W ofercie drzewa i krzewy ozdobne, kompozycje ogrodowe, technologia i rządzenia ogrodnicze, architektura: rzeźby ogrodowe, oczka wodne, fontanny, kamień ogrodowy; meble ogrodowe, narzędzi i sprzęt ogrodniczy, kwiaty, nawozy.

 

Dziecięce Studio Architektury

Dziecięce Studio Architektury

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, koszt jednych zajęć 35 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na nowy cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury  „Szaleństwa Architektury”. Tym razem Mali Architekci zbadają, jak niezwykłe, niecodzienne i… szalone potrafią być architektoniczne konstrukcje.

 • 25 kwietnia: Szalone labirynty
 • 9 maja: Dziwne materiały
 • 16 maja: Nieokiełznane przestrzenie,
 • 6 czerwca: Gra kolorów,
 • 13 czerwca: Jak żartuje architektura?
 • 20 czerwca: Szaleństwo na zamówienie – domy szyte na miarę
 • 27 czerwca: Niemożliwe, które jest możliwe: architektura bez granic

 

II MISTRZOSTWA KRAJU W JEŹDZIE BEZ OGŁOWIA

II MISTRZOSTWA KRAJU W JEŹDZIE BEZ OGŁOWIA

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2, wstęp wolny

Końska dawka emocji podczas II Mistrzostw Kraju w Jeździe bez Ogłowia. Piękne widowisko przez dwa dni na Partynicach. Początek o 11.00. Okazja do bezpłatnego spędzenia rodzinnego weekendu.  

 

Projekt edukacyjno-artystyczny 3D czyli Dizajn Dla Dzieci skończył 5 lat

Projekt edukacyjno-artystyczny 3D czyli Dizajn Dla Dzieci skończył 5 lat

Galeria Dizajn, ul. Świdnicka 2-4, godz. 11.00-15.00, wstęp wolny

Projekt edukacyjno-artystyczny 3D czyli Dizajn Dla Dzieci realizowany w galerii Dizajn BWA Wrocław skończył 5 lat. To wielki sukces i jednocześnie moment, by zaprosić na wyjątkowe urodzinowe przyjęcie. W sobotę na podwórku za galerią Dizajn BWA Wrocław, od strony ul. Szewskiej, organizowane jest otwarte dla wszystkich przyjęcie urodzinowe. Zapraszamy na działania twórcze na świeżym powietrzu, podwórkowe gry i zabawy, wspólne leniuchowanie oraz pyszności i słodycze. Nie obowiązują zapisy ani ograniczenia wiekowe. Wszystkie zaplanowane atrakcje są bezpłatne. Zapraszamy!

 

Wrocław Tattoo Konwent

Wrocław Tattoo Konwent

Klub Pralnia i Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100, godz. 11.00, bilety: jednodniowy bilet 35 zł, w dniu Konwentu  40 zł, karnet dwudniowy  50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w kasach przed wejściem

Stolica Dolnego Śląska już po raz czwarty będzie gospodarzem święta tatuażu, goszcząc ponad stu wystawców z całej Polski i zagranicy. Jak co roku w programie wydarzenia znajdą się nie tylko pokazy tatuaży wykonanych na żywo, ale również koncerty, występy, wystawy i seminaria. Więcej szczegółów dotyczących Wrocław Tattoo Konwent można znaleźć na stronie internetowej.

 

rozlicz PIt w Magnolii

Rozlicz PIT w Magnolii

25 kwietnia, sobota, godz. 12.00-18.00, Magnolia Park, ul. Legnicka 58

Wystarczy przynieść wszystkie dokumenty (PIT-y od pracodawców i ZUS-u, podstawy do rozliczeń), a księgowa wypełni dokument za Państwa. Będzie go można na miejscu wydrukować lub skorzystać z możliwości przesłania go elektronicznie do urzędu skarbowego wówczas potrzebna jest kwota przychodu za rok 2013 (jako podpis) lub kopia ubiegłorocznej deklaracji PIT.

To wszystko za darmo? Nie, za DAR jakim jest 1% podatku. Ten właśnie 1% zostanie przekazany dzieciom z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Wyjazdowa, domowa opieka paliatywna istnieje od 2002 r, a w 2007 r. przekształciła się w Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Fundacja finansuje jedyne na Dolnym Śląsku domowe hospicjum dla dzieci.

 

Cała Polska czyta dzieciom w Arkadach Wrocławskich

Cała Polska czyta dzieciom w Arkadach Wrocławskich

Arkady Wrocławskie, ul. Powstańców Śląskich 2-4, godz. 12.00, poziom 0, wstęp wolny

Podczas kwietniowej edycji Arkadowego Uniwerku będzie można obejrzeć autorski spektakl dla najmłodszych (godz. 14.00) pt.: „Skibidybaba” w wykonaniu grupy teatralnej MaKavaKava z wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Przedtem mali studenci sprawdzą swoją wiedzę z zakresu znajomości książek oraz poznają wartości płynące z ich czytania. Wszyscy, którzy wezmą udział w zajęciach, zostaną pasowani ogromnym, białym piórem na „moli książkowych”. 
Udział w warsztatach Arkadowego Uniwerku jest bezpłatny. Młodzi żacy na każdych zajęciach otrzymują kolejne pieczątki do specjalnych kajecików, za które pod koniec roku otrzymają upominki. 

 

Kino Nowe Horyzonty | Dolnośląska Giełda Fonograficzna

Kino Nowe Horyzonty | Dolnośląska Giełda Fonograficzna

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, godz. 13.00, wstęp wolny (kupujący i sprzedający)

Cykliczne wydarzenie, na które od kilku już lat przyjeżdżają miłośnicy i kolekcjonerzy muzyki z Wrocławia i nie tylko. Na odwiedzających czekają płyty winylowe, kasety magnetofonowe i kompakty. To dobra okazja, by uzupełnić swoją kolekcję płyt, sprzedać lub wymienić się krążkami, to też miejsce sprzyjające rozmowom o muzyce. Oprócz płyt można znaleźć tu m.in.: sprzęt grający, wkładki lub igły gramofonowe, starą prasę muzyczną, plakaty i inne muzyczne gadżety.

 

Weekendy z budowaniem robotów we Wrocławiu

Weekendy z budowaniem robotów we Wrocławiu

25 kwietnia, godz. 14.45-17.00, ul. Szczęśliwa 28. cykl zajęć: 350 zł

Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Uczestnicy są dobierani w zespoły dwuosobowe według wieku. Na każdy zespół przypada komputer i zestaw do budowania robota. Najpierw zespoły budują robota według scenariusza, a następnie uczą się go ożywiać, czyli programować, tak by się poruszał i samodzielnie wykonywał misję, np. posprzątał śmieci z biurka, znalazł wyjście z labiryntu, przetransportował ładunek itd. Oczywiście nie zabraknie konkursów, zawodów z robotami, które dzieci uwielbiają.

Dla kogo?

Dla dzieci od  5-7 lat i 7-13 lat, nie trzeba mieć specjalnych zdolności, wystarczy chęć spróbowania czegoś nowego.

 • Terminy: cykl 6 spotkań: 25.04, 9.05, 16.05, 23.05, 13.06, 20.06
 • Zapisy: 513 045 846 wroclaw@twojrobot.pl, Twojrobot.pl

 

Co krokodyl jada na obiad? - spektakl dla dzieci 5+

Co krokodyl jada na obiad?  spektakl dla dzieci 5+

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, sobota - godz. 15.00, niedziela - godz. 11.00, bilety: 25 zł i 20 zł, rezerwacja: tel. 71 335-49-49; 71 335-49-11; 71 335-49-12, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Spektakl dla dzieci od 5 lat. Dawno, bardzo dawno temu wszystko było dzikie i nie oswojone. Dziki był Pies i dziki był Koń, i dzika była Krowa, i dzika była Owca, i dzika była Świnia, tak dzika, jak tylko zwierzę dzikim być potrafi. I wszystkie te dzikie zwierzęta chodziły po Wilgotnych, Dzikich Lasach, samotnymi, dzikimi ścieżynami. Ale najdzikszy ze wszystkich dzikich zwierząt był Kot... Tak zaczynają się bajki Rudyarda Kiplinga. Jarosław Kilian zaadaptował na scenę dwa z nich: w jednym młodzi widzowie spotkają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które chciało za wszelką cenę znaleźć odpowiedź na pytanie, co krokodyl jada na obiad, a w drugim poznają przygody Kota, który chadzał własnymi drogami.

 

ZUMBA MAJAton - impreza charytatywna

ZUMBA MAJAton  impreza charytatywna

Wielofunkcyjna Hali Sportowo-Dydaktycznej AWF, al. I.J. Paderewskiego 35, godz. 16.00-19.00, zapisy: zumbaMAJAton@gmail.com

ZUMBA MAJAton to impreza charytatywna, z której dochód zostanie przekazany na leczenie 10-letniej Mai Suchanek, Dolnoślązaczki chorej na nowotwór kości. Maja walczy ze złośliwym nowotworem kości, mięsakiem Ewinga, który dotyka głównie dzieci - szansa zachorowania na ten typ nowotworu to trzy na milion. Obecnie ma za sobą m.in. kilka serii chemioterapii, liczne zabiegi chirurgiczne, pobranie komórek do autoprzeszczepu, a przed nią dalsze długotrwałe i bardzo kosztowne leczenie.

3 godziny muzyki, profesjonalni instruktorzy 

Maraton to również kondycyjne wyzwanie dla fanów zumby pod okiem profesjonalnych instruktorów. Aby dołączyć, należy wysłać e-maila na adres zumbaMAJAton@gmail.com. Organizatorzy przygotowali dla MAJAtończyków dodatkowe atrakcje, m.in. analizę składu ciała czy degustację ekologicznych soków.

 

 
Utwory w dawnym stylu. Szymczewska i Leopoldinum

Utwory w dawnym stylu. Szymczewska i Leopoldinum

25 kwietnia, sobota, godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii

Program sobotniego koncertu jest niezwykle bogaty i urozmaicony. Jako pierwsze zabrzmi słynne dzieło Henryka Mikołaja Góreckiego z 1963 roku: Trzy utwory w dawnym stylu. Jeszcze młodszym dziełem jest Koncert skrzypcowy „Distant Light” Pēterisa Vasksa z 1997 roku, w którym partię solową wykona laureatka pierwszej nagrody w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego z 2006 roku: Agata Szymczewska.

 

Czeski BEFORE w nowym pubie Pepik

Czeski BEFORE w nowym pubie Pepik

Pepik PUB, Kiełbaśnicza 28/2, godz. 18.00-01.00

Nowe miejsce we na wrocławskim Rynku zaprasza na czeski BEFORE przed taneczną zabawą. Między godziną 18.00 a 1.00 do każdego kufla czeskiego piwa darmowe przekąski m.in. grzanki z domową pomazánką sýrová. Zapraszamy do poznania naszej niezwykłej czeskiej gościnności przy klasykach światowej muzyki z elementami czeskiej sceny muzycznej.

 

Ewelina Sośniak: ZASIEKI - wystawa

Ewelina Sośniak: ZASIEKI  wystawa

Wrocław, Galeria Platon, ul. Krupnicza 13, wernisaż 25 kwietnia, godz. 18.00

Wystawa Eweliny Sośniak pt. Zasieki prezentuje najnowszy cykl obrazów artystki, będący kontynuacją prac, w których wykorzystane są motywy z pierwszych gier komputerowych Commodore 64 i Atari, osadzone w ekspresyjnej i mocnej w kolorze materii malarskiej. Schematycznie przedstawiane elementy, luźno komponowane na płótnie są subiektywnym komentarzem autorki względem otaczającego nas świata. Świata ukazanego niczym w ironicznym, krzywym zwierciadle, w którym możemy ujrzeć fałsz i pułapkę życia wirtualnego, a także przenieść się w fikcyjną przestrzeń pejzażu, pełnego latających machin, wybuchów, labiryntów, celowników, bomb, atomowych eksplozji, potworów, widm i postaci. Wystawa czynna do 30 maja.

 

Transmisja „Rycerskości wieśniaczej” i „Pajaców” z The MET

Transmisja Rycerskości wieśniaczej i Pajaców z The MET

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, godz. 18.00, bilety: 60 zł

Transmisja dwóch oper z nowojorskiej The MET - Rycerskości wieśniaczej Pietra Mascagniego i Pajaców Ruggiera Leoncavalla. Premiera sezonu dyryguje: Fabio Luisi reżyseria: David McVicar scenografia: Rae Smith kostiumy: Moritz Junge obsada: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić | Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze, Lucas Meachem. Jedna z najbardziej znanych tragedii wystawianych na scenach opery w podwójnym pokazie powraca w nowej odsłonie reżysera Davida McVicara, który realistycznie umiejscawia akcję w dwóch okresach czasu, ale w tym samym miejscu na Sycylii. 

 

Recital: Małgorzata Walewska i Małgorzata Zalewska

Recital: Małgorzata Walewska i Małgorzata Zalewska

Teatr Polski, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Gabrieli Zapolskiej 3, godz. 19.00, bilety: 250/80/55/35 zł

Duet mezzosopran i harfa – połączenie od wieków znane publiczności. Bogactwo muzyczne rzadko wykonywanych utworów zainspirowało dwie artystki. Oto Małgorzata Walewska i Małgorzata Zalewska. W programie najpiękniejsze utwory muzyki wokalnej z repertuarem operowym i pieśniarskim.

Małgorzata Walewska (mezzosopran): w zestawieniu amerykańskiego tygodnika „Time” została zaliczona do grona dziesięciu najsławniejszych Polaków jako „jedna z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie”. Wystąpiła na najsłynniejszych scenach operowych i śpiewała u boku największych artystów.

Małgorzata Zalewska: jest jedną z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna celtycka,harfa elektryczna i barokowa arpa doppia). Występowała jako solistka z wieloma słynnymi artystami i orkiestrami.

 

Z podszeptu muz: „Drop ksykał, głuszec puchał, dudkowie dudały - o ptactwie w literaturze”

Z podszeptu muz: „Drop ksykał, głuszec puchał, dudkowie dudały  o ptactwie w literaturze”

Klub Pod Kolumnami, pl św. Macieja 21, godz. 19.00, wstęp wolny

„Drop ksykał, głuszec puchał, dudkowie dudały - o ptactwie w literaturze”  – tak brzmi tytuł najbliższego spotkania z literacko-muzycznym duetem: wybitnym polonistą i znawcą kultury dr. hab. Bogusławem Bednarkiem oraz muzykiem – Martinem Złotnickim.

 

 
AMERICAN NIGHT vol. 6 with JAYWALK

AMERICAN NIGHT vol. 6 with JAYWALK

Klub Muzyczny Liverpool, ul. Świdnicka 37, godz. 20.00, wstęp wolny

Zapraszamy na kolejną edycję kultowej wrocławskiej imprezy AMERICAN NIGHT, która odbędzie się we wrocławskim klubie LIVERPOOL. Swoją obecność zapowiedziała dobrze znana kapela JAYWALK! 

 

20. Port Literacki

20. Port Literacki

Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12, 24-26 kwietnia

Obchodzący w tym roku dwudziestolecie Port Literacki zaprasza na trzydniową podróż po najważniejszych wydarzeniach i projektach z całej swojej historii. W ostatni weekend kwietnia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można słuchać starych i nowych wierszy blisko czterdziestu polskich poetów, którzy w ciągu dwóch dekad trwania festiwalu na dobre odmienili naszą literaturę. Zobacz cały program.

 

 Michał Biela solo - koncert

Michał Biela solo  koncert

Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, godz. 20.00, bilety 20 zł przed koncertem

Nominowany do Paszportu Polityki w 2014 Michał Biela to współzałożyciel Kristen oraz basista zespołu Ścianka. W zeszłym roku wydał swoją debiutancką płytę, która jest obecna w wielu zestawieniach najlepszych albumów 2014 r. Na płycie i na koncercie minimalistyczne, ale i chwytliwe piosenki Bieli oparte są głównie na współbrzmieniu jego ciepłego głosu i charakterystycznego brzmienia gitary barytonowej.

 

CETI w od Zmierzchu do Świtu

CETI w od Zmierzchu do Świtu

Klub Muzyczny Od zmierzchu Do Świtu, ul. Krupnicza 15, godz. 20.00, bilety: 35/45 zł
Koncert promocyjny rewelacyjnie przyjmowanego albumu CETI BRUTUS SYNDROME, którego premiera odbyła się w listopadzie ubr. Nowy album, jak zawsze w przypadku zespołu CETI, ma szczególną oprawę promocyjną, zapowiadały go bowiem aż dwa teledyski, pierwszy do utworu pt. Wizzards of the Modern World i drugi utrzymany w modnej dziś formie lyric video klip do utworu Game of Love.
Trasa SONS OF BRUTUS TOUR rozpoczęła się w styczniu 2015 roku,znakomite koncerty na Zamku w Poznaniu oraz w Monachium i Warszawie przyniosły świetne recenzje. 
SUPPORT: THERMIT / HERETIQUE.

 

AfryKamera Festival AfterParty vol. 2

AfryKamera Festival AfterParty vol. 2

Wicars Pub, ul. Piotra Skargi 18 a, godz. 21.00, wejście: 10 zł, dla osób z biletem z AfryKamery  5 zł

Zagrają: 
Gun Jah VYBZ – kolektyw ludzi otwartych na poznanie tego, co jeszcze niepoznane, na poszukiwanie we wnętrzu oraz w nieskończonej przestrzeni, która stanowi i otacza wszystko, co istnieje. 
Wojciech „Ewer” Krasuski – perkusjonista, podróżnik, pasjonat Afryki Zachodniej. Grał m.in. z: Kajetanem Dudzińskim, Wiktorem Golcem, Zbigniewem Pawłowskim oraz Darkiem Mikłaszem. Znany jest ze współpracy m.in. z Yankadi, Papadram, Freedom Warior Selecta oraz Fundacją „Dino”.
Freedom Warrior  zainspirowany brzmieniem i selekcją brytyjsko-jamajskich soundsystemów zaczął kolekcjonować produkcje dubowe na czarnych jak Afryka winylach. Mieszkając kilka lat w UK, uczył się dubowych smaczków i czerpał inspiracje przy największych soundsystemach. 

 

Prometeusz - spektakl akrobatyczno-taneczny

Prometeusz  spektakl akrobatyczno-taneczny

Biuro Festiwalowe IMPART 2016, godz. 20.00, bilety: 25 zł, 30 zł, 35 zł

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w Prometeuszu zawarta jest wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są jedynie narzędziami narracji.

Niedziela, 26 kwietnia 2015 r.


Oficjalna inauguracja projektu Honorowy Dawca Energii Fortum

Oficjalna inauguracja projektu Honorowy Dawca Energii Fortum

godz. 9.00, Stadion Olimpijski

Projekt Honorowy Dawca Energii Fortum przeznaczony jest dla ludzi aktywnych. Użytkownicy ściągają darmową aplikację mobilną, która przeznaczona jest dla telefonów typu smartfon, dla systemów IOS, Android oraz Windows 7. Po ściągnięciu aplikacji użytkownik wybiera miasto oraz aktywność sportową (nordic walking, bieganie, rower). W czasie treningu, włączona aplikacja HDEF zlicza przemierzone kilometry, które automatycznie przelicza na energię. Przez cały czas trwania akcji kolejne porcje wyprodukowanej energii (liczonej w watogodzinach) są sumowane zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast. Kiedy liczniki energii zostaną zatrzymane, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdej z 5 lokalizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu Miast, czyli ilości energii wyprodukowanej przez osoby wspierające dane miasto. Wysokość darowizn wyniesie 40 000 zł za pierwsze miejsce, 30 000 zł za drugie, 20 000 zł za trzecie, 15 000 zł za czwarte i 10 000 zł za piąte miejsce.

Więcej o akcji.

 

XVIII Dolnośląska Wystawa Owczarków Niemieckich we Wrocławiu

XVIII Dolnośląska Wystawa Owczarków Niemieckich we Wrocławiu

Ośrodek Szkolenia Psów na Niskich Łąkach

Psy będą wystawiane w 9 klasach:
młodszych szczeniąt - wiek od 4 do 6 miesięcy,
szczeniąt - wiek od 6 do 9 miesięcy,
młodzików - wiek od 9 do 12 miesięcy,
młodzieży - wiek od 12 do 18 miesięcy,
juniorów - wiek od 18 do 24 miesięcy,
otwarta - wiek powyżej 24 miesięcy,
użytkowa - wiek powyżej 24 miesięcy, psy z certyfikatem użytkowości,
championów - psy z zatwierdzonym tytułem championa wystawowego,
weteranów - wiek powyżej 8 lat.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

Browar Mieszczański, ul. Hubska 4, 25.01, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. 
Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach.

 

Lodowiska Spiska i Wejherowska

Lodowiska Spiska i Wejherowska

Ostatni weekend z krytymi lodowiskami
 • Lodowisko Wejherowska godz. 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska godz. 8.00 do 22.00

Cena na obydwu lodowiskach: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h  11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł, kask 2 zł.

 

Dzien Ziemi w EkocCentrum

Dzień Ziemi w EkocCentrum

godz. 10.00-16.00, ul. św. Wincentego 25A

Już w niedzielę, każdy odwiedzający EkoCentrum będzie mógł stać się częścią tej globalnej społeczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Ziemi w piknikowo-podwórkowej scenerii Nadodrza. W programie m.in.

 • gra wielkoformatowa Globalni Reporterzy (godz. 10.00-16.00) – wyrusz w niezwykłą podróż po krajach Afryki Wschodniej i rozwiąż zagadki czekające na trasie  // ilość miejsc ograniczona, szczegóły i zapisy: https://www.facebook.com/Fundacja.EkoRozwoju/events?ref=page_internal //
 • quiz Zielone Koło Fortuny i malowanie toreb (godz. 12.00-16.00)  – sprawdź swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego i wygraj możliwość zaprojektowania i stworzenia torby na zakupy, którą zabierzesz ze sobą do domu
 • Miejski Ogrodnik (godz. 12.00-16.00) - wspólne sadzenie kwiatów i ziół – poznaj gatunki roślin idealnych do domowej uprawy oraz dowiedz się, jak samodzielnie stworzyć ogródek lub zielnik
 • warsztaty i akcja Zaadoptuj Ptasią Budkę (godz. 12.00-16.00) – poznaj różnicę między wróblem a mazurkiem, dowiedz się jak dokarmiać skrzydlatych przyjaciół i zaopiekuj się ptasim domem 

 

Bezpłatnym autobusem po zdrowie

Bezpłatnym autobusem po zdrowie

godz. 10.00-18.00, Auchan Bielany

Na ponad dziesięciu różnych stanowiskach będzie można bezpłatnie zdiagnozować stan swojego organizmu i również bez opłat przeprowadzić badania. Akcja „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się 25 i 26 kwietnia, a dodatkowo w tych dniach dojazd linią autobusową Parku Handlowego Bielany będzie bezpłatny.

 

Wykłady w Muzeum Narodowym

Wykłady w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5

26 kwietnia, godz. 10.00, 11.30, 14.00, 15.30

„O snach, marzeniach i malarskich fantazjach” - zajęcia plastyczne dla dzieci 3-5 lat z cyklu: Muzealne kocie ścieżki. Wśród eksponowanych obrazów w Galerii Polskiej Sztuki Współczesnej można znaleźć takie, które wydają się przenosić w świat fantazji i snów. Są bardzo tajemnicze i kryją w sobie wiele zagadek. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do poszukiwania malarskich fantazji. Czy potrafimy namalować nasze marzenia, nadać im odpowiednie kolory i kształty? Zapraszamy do wspólnej zabawy! Zajęcia poprowadzi Barbara Przerwa. Wstęp z biletem za 15 zł. Zapisy w Dziale Oświatowym od 20 kwietnia w godz. 9.00-15.00,  tel.: 71 372 51 48.

Cykl: Kurs historii sztuki: W czasie wykładu prelegentka Iwona Gołaj omówi najważniejsze dzieła malarzy, których twórczość reprezentuje nurt impresjonizmu i postimpresjonizmu. 

 

Festiwal Smaków Dolnośląskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

Teren DODR, ul. Zwycięska 4-8, co niedziela, godz. 10.00-16.00

Festiwal Smaków Dolnośląskich to cykliczna impreza, na której swoje wyroby wystawiają regionalni producenci dobrej żywnosci, rzemieślnicy. Jest również dużo atrakcji dla dzieci. W tym tygodniu będzie dmuchany zamek, zabawy plastyczne i inne pod okiem animatorki, pani Moniki. Znajdzie się także coś specjalnego do jedzenia, w tym ciasta i napoje. Hasło imprezy: CO NIEDZIELA MOC ATRAKCJI OD ŚNIADANIA DO KOLACJI. 

 

Spotkanie Borek loves Bikes

Spotkanie Borek loves Bikes

godz. 10.00-18.00, Centrum Handlowe Borek

Atrakcje

 • pokazy i szkolenia jazdy pumptrack na specjalnie przygotowanym torze,
 • pokazy tricków rowerowych wykonywane przez Michała Koziołka
 • pokazy mody sportowej,
 • przeglądy rowerów organizowane przez specjalistów Intersport,
 • znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy policji,
 • dla najmłodszych przygotowane zostanie specjalne miasteczko Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz specjalne szkolenia ze znajomości przepisów ruchu,
 • warsztaty m.in. z zakresu budowy roweru z Wrocławską Inicjatywą Rowerową,
 • gry i zabawy z nagrodami dla całych rodzin.

 

WuWA – WZORCOWE OSIEDLE WERKBUNDU

WuWA – WZORCOWE OSIEDLE WERKBUNDU

niedziela, 26 kwietnia, godz. 10.00, zbiórka ul. Tramwajowa 2b  akademik Pancernik

WuWA – WZORCOWE OSIEDLE WERKBUNDU  prowadzący opowiedzą o zmianach zachodzących na obszarze wzorcowego osiedla, które powstało w związku z wrocławską wystawą „Mieszkanie i Miejsce pracy” (Wohnung und Werkraum) w 1929 roku. Jest to pierwsze z cyklu spotkanie popularno-naukowe podejmujące temat wrocławskiej rewitalizacji, a realizowane przy współpracy z Programem mikroGRANTY ESK 2016 pod hasłem „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej na przykładzie wybranych zespołów architektonicznych”.     

Pierwsze z cyklu spotkanie popularnonaukowe w ramach Programu mikroGRANTU ESK 2016.

 

 

Targi Kraina Ogrodów i Kamienia

Targi Kraina Ogrodów i Kamienia

24-26 kwietnia, Stadion Wrocław, godz. 9.00-18.00

W ofercie drzewa i krzewy ozdobne, kompozycje ogrodowe, technologia i rządzenia ogrodnicze, architektura: rzeźby ogrodowe, oczka wodne, fontanny, kamień ogrodowy; meble ogrodowe, narzędzi i sprzęt ogrodniczy, kwiaty, nawozy.

 

COCOFLI dzieciom: czytanki i warsztaty

COCOFLI dzieciom: czytanki i warsztaty

godz. 11.00, kawiarnia Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Co tydzień o godz. 11.00 odbywać się będą bezpłatne warsztaty dla dzieci. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka. Warsztaty inspirowane będą książką, bo książka gra w Cocofli jedną z głównych ról (obok kawy, dobrego wina i słodkości z małych manufaktur). Poprowadzi je profesjonalna aktorka Katarzyna Janekowicz.

 

II MISTRZOSTWA KRAJU W JEŹDZIE BEZ OGŁOWIA

II MISTRZOSTWA KRAJU W JEŹDZIE BEZ OGŁOWIA

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2, wstęp wolny

Końska dawka emocji podczas II Mistrzostw Kraju w Jeździe bez Ogłowia. Piękne widowisko przez dwa dni na Partynicach. Początek o 11.00. Okazja do bezpłatnego spędzenia rodzinnego weekendu.  

 

Wrocław Tattoo Konwent

Wrocław Tattoo Konwent

Klub Pralnia i Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100, godz. 11.00, bilety: jednodniowy bilet 35 zł, w dniu Konwentu  40 zł, karnet dwudniowy  50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w kasach przed wejściem

Stolica Dolnego Śląska już po raz czwarty będzie gospodarzem święta tatuażu, goszcząc ponad stu wystawców z całej Polski i zagranicy. Jak co roku w programie wydarzenia znajdą się nie tylko pokazy tatuaży wykonanych na żywo, ale również koncerty, występy, wystawy i seminaria. Więcej szczegółów dotyczących Wrocław Tattoo Konwent można znaleźć na stronie internetowej.

 

\" data-mce-src=

Zaczarowana Kolomotywa

Biuro Festiwalowe IMPART 2016, godz. 11.00 i 16.00, bilety: 15 zł

Bajka na motywach bajki Michaela Ende pt. "Kuba Guzik i Maszynista Łukasz".

Głównym bohaterem spektaklu jest Maszynista Łukasz i jego niezwykła lokomotywa  Kolomotywa Emma. Akcja spektaklu rozpoczyna się na wyspie Trochania, dokąd Łukasz i Kolomotywa zabierają publiczność. Podczas długiej podróży Łukasz i Kuba muszą podejmować bardzo trudne decyzje, wykazać się wielką odwagą i życiową mądrością...

 

\" data-mce-src=

Bajka o dwóch domkach  spektakl dla najmłodszych dzieci (1-3 )

26 kwietnia, godz. 11.30, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 18 zł

Przedstawienie odbędzie się w przytulnej sali z kolorowymi poduszkami do siedzenia.
Bajka o dwóch domkach opowiada o dwóch bohaterach: Tuli-Tuli i Ała-Ała. Każdy mieszka w zupełnie odmiennej krainie. Jeden zamieszkuje Krainę Miękką, drugi Kłującą. To historia o przyjaźni mimo różnic.  Spektakl opiera się na wykorzystaniu wyrazistych dźwięków, barwnych kontrastów i poznawaniu faktur rozmaitych przedmiotów.

 

Program „MOSTY”: happening na moście św. Klary

Program „MOSTY”: happening na moście św. Klary

godz. 12.00 na moście św. Klary, łączącym Wyspę Słodową z Wyspą Bielarską

Happening w ramach dwóch projektów „mostowych” w ramach ESK 2016: Zielony Beton i WrocMost Atelier.

Dokładnie w samo południe rozpocznie się akcja rozdawania sadzonek. Uczestnicy projektów chcą zachęcić w ten sposób wrocławian do skupienia się na tematach dotyczących zielni miejskiej, ekologii, ekodesignu czy upcyklingu. Każda z osób, która otrzyma sadzonkę, będzie proszona do pamiątkowego zdjęcia, natomiast wyhodowane sadzonki zostaną za dwa miesiące posadzone w ramach kolejnego happeningu, w dniu finalnej realizacji programu „MOSTY”.

Więcej czytaj tutaj.

 

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia - spacer z przewodnikiem

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia  spacer z przewodnikiem

niedziela, 26 kwietnia, godz. 12.00

Miłośnicy Wrocławia oraz amatorzy niedzielnych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję zobaczyć m.in. szatnie sportowe, z których korzystali mistrzowie świata w piłce siatkowej mężczyzn 2014, czyli reprezentanci Polski, słynni tenisiści a wśród nich Jerzy Janowicz oraz zawodnicy Konfrontacji Sztuk Walki. Uczestnicy spaceru zwiedzą garderoby, w których do występów przygotowywały się takie sławy, jak Seal, Deep Purple, a całkiem niedawno Garou.

Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Niedzielny Poranek Filmowy w WRO

Niedzielny Poranek Filmowy w WRO

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, niedziela, godz.12.30, wstęp wolny

Ostatnie śniadanie z Mami (przed wakacjami)

Kulinarne i animowane doznania zapewni Mami Fatale, superbabcia, która wyjechała z miasta, by prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także by móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. W programie: Gang Kapeluszników, Śnieżne wojny, Pod fatalną banderą

 

Greening Day czyli sprzątanie miasta

Greening Day czyli sprzątanie miasta

godz. 14.00-18.00,

Greening Day to społeczna akcja sprzątania miasta Wrocławia, inicjatywa oddolna zapoczątkowana przez Odkapsluj Euforię w 2014 roku (organizację promującą idee zrównoważonego rozwoju), a obecnie wspierana przez Fundację EkoRozwój, Dom Na Wodzie i Miasto Wrocław.

Ideą tego przedsięwzięcia jest zachęcanie mieszkańców Wrocławia do dbania na co dzień o czystość swojego miasta. Jednak tego jednego dnia – 25 kwietnia 2015 - chcemy zmobilizować jak najwięcej wrocławian do uporządkowania swojego sąsiedztwa.

miejsca:

 • Wrocław, Bastion Partyzantów, ul. Białowieska
 • ul. Krakowska (obok stacja paliwa Orlen) ul. Strzegomska (obok Droga Krajowa 94)
 • Psie Pole/ Szczodre, Park Sybili, obok jeziora
 • Wzgórze Gajowe przy Bardzkiej:
 • mostami Trzebnicki-Warszawskie-Jagiellonskie
 • Park pomiędzy Hallera, Odkrywców a Grabiszyńską
 • ul. Koszykarska 

 

Więcej informacji na FB: www.facebook.com/events/430764920435572

 

Festiwal literatury w Empiku

Festiwal literatury w Empiku

empik Renoma, ul. Świdnicka 40
 • 26 kwietnia, godz. 14.00 Eberhard Mock (Konrad Imiela) - spotkanie z kultowym wrocławskim aktorem Konradem Imielą,...

 

 

Początek nowego sezonu wyścigów konnych na Partynicach

Początek nowego sezonu wyścigów konnych na Partynicach

ul. Zwycięska 2, godz. 14.15

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych „Partynice” rusza kolejny sezon wyścigów. W tym roku przewidziano aż 17 dni wyścigowych. Rozegrany zostanie m.in. Oaks, będą także nowości: gonitwa „O nagrodę Karino” i Grand Prix White Turf St. Moritz. Pula nagród na cały sezon przekroczy 2 mln zł. Więcej o nowym sezonie.

 

rodzinne warsztaty plastyczne we wrocławskim Centrum Tworczości Dziecka

Rodzinne warsztaty plastyczne we wrocławskim Centrum Tworczości Dziecka

26 kwietnia o godz. 15.00, ul. Kuźnicza 29a, koszt: 35 zł za parę rodzic + dziecko.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 4 lat wraz z rodzicami (opiekunami) na Rodzinne Warsztaty Plastyczne.

 

Co krokodyl jada na obiad? - spektakl dla dzieci 5+

Co krokodyl jada na obiad?  spektakl dla dzieci 5+

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, niedziela - godz. 11.00, bilety: 25 zł i 20 zł, rezerwacja: tel. 71 335 49 49; 71 335 49-11/12, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Spektakl dla dzieci od 5 lat. Dawno, bardzo dawno temu wszystko było dzikie i nie oswojone. Dziki był Pies i dziki był Koń, i dzika była Krowa, i dzika była Owca, i dzika była Świnia, tak dzika, jak tylko zwierzę dzikim być potrafi. I wszystkie te dzikie zwierzęta chodziły po Wilgotnych, Dzikich Lasach, samotnymi, dzikimi ścieżynami. Ale najdzikszy ze wszystkich dzikich zwierząt był Kot... Tak zaczynają się bajki Rudyarda Kiplinga. Jarosław Kilian zaadaptował na scenę dwa z nich: w jednym młodzi widzowie spotkają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które chciało za wszelką cenę znaleźć odpowiedź na pytanie, co krokodyl jada na obiad, a w drugim poznają przygody Kota, który chadzał własnymi drogami.

 

„Ziarno prawdy” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

„Ziarno prawdy” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, godz. 16.00, bilety: 12 zł

Kolejny z cyklu pokazów z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, realizowany we współpracy z Fundacją Katarynka, to Ziarno prawdy Borysa Lankosza. Wyst.: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Krzysztof Pieczyński.
Jest wiosna 2013 roku, prokurator Teodor Szacki nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Tu zaczyna nowe, wspaniałe życie, ale dość szybko spotyka go rozczarowanie... 

 

Spotkanie w Ogrodzie Japońskim

Spotkanie w Ogrodzie Japońskim

Park Szczytnicki, Ogród Japoński, godz. 16.00-18.00, wstęp w cenie biletu do ogrodu
Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze z comiesięcznych spotkań w Ogrodzie 
Japońskim, organizowanych przez Fundację NAMI. Tym razem:
• Na pomoście adepci kendō  (japońskiej szermierki i sztuki walki mieczem) z wrocławskiego klubu Ryushinkai poprowadzą pokaz oraz warsztaty.
• Nauka gry lub symultaniczne partie japońskich szachów (shōgi) oraz go w Pawilonie Herbacianym.
• Dla dzieci (ale też dla dorosłych) warsztaty uproszczonej odmiany japońskich szachów (dōbutsu shōgi) – reguł można się nauczyć w kilka chwil, a gra zawiera w sobie wszystkie kluczowe elementy japońskich szachów.

 

\" data-mce-src=

Żywa Woda  spektakl dla dzieci od 3 lat

26 kwietnia, godz 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 15 zł

Aktorami są dzieci  młodzi aktorzy, najzdolniejsi uczestnicy warsztatów teatralnych. W pięknej scenerii, przy muzyce, tańcach i śpiewie dostarczą nam niezwykłej przygody. Wprowadzą nas do bajkowej krainy, do której będziemy chcieli powrócić.

Koncert Chóru NFM: „Muzyka z Portugalii”

Koncert Chóru NFM: „Muzyka z Portugalii”

Narodowe Forum Muzyki, ul. Piłsudskiego 19, godz. 18.00, bilety: 30 zł -normalny, 20 zł - ulgowy, 50 zł - VIP
Wykonawcy: 

Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent, 

Katarzyna Neugebauer-Jastrzębska  – fortepian, 

Chór NFM. 

Muzyka z Portugalii: G. Fernandes Pois com tanta graça; Anonymus Sã Qui Turo Zente Pleta; J.B. Santos 4 Canciones: I De los álamos vengo, II Al alba venid, III Al cantar de las aves, IV Ay luna que reluces; M. Cardoso Non mortui; D. Lobo Audivi vocem; F. Mompou Cantar del alma; E. Carrapatoso Algarve; F. Lopes-Graça Fui-te ver, 'stavas lavando; E. Carrapatoso S. João, Tenebrae factae sunt, Psalm CL; L. Tinoco Descubro a voz; H. Villa-Lobos Rosa Amarela; P. Lourenço Olhó Rojão; E. Carrapatoso Poemário de Sophia, Tuendi, Nanguiriche, Vangelo.

 

Eskaubei & Tomek Nowak Quaret

Eskaubei & Tomek Nowak Quaret

Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13, godz. 18.00, bilety: 20 zł

Projekt jazzowo-hiphopowy łączący teksty jednego z najdłużej działających raperów w Polsce i muzykę Tomka Nowaka, trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy i Jarosławem Śmietaną oraz muzykami współpracującymi z Amy Winehouse i Massive Attack. Muzyka grupy to fuzja inspiracji hip-hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji mocno osadzonych w rytmie. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty Eskaubei

 

Kwietniowy Koncert Hawdalowy

Kwietniowy Koncert Hawdalowy

Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, godz. 18.00, bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

Zespół „Magda Brudzińska Klezmer Trio” wystąpi w składzie: Magda Brudzińska - śpiew i altówka, Jacek Kopiec - akordeon, Piotr Południak - kontrabas.

Koncerty Hawdalowe, organizowane od wielu lat przez Fundację „PRO ARTE 2002”, zagościły na stałe na kulturalnej mapie Miasta Spotkań. Odwołują się bezpośrednio do tradycji i kultury żydowskiej. Hawdala to uroczyste zakończenie szabatu i jednoczesne rozpoczęcie nowego tygodnia. Most między tym, co święte, a codziennością. Koncert rozpocznie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zaraz po zakończeniu szabatu.

 

BIOTOPY - wystawa Pauliny Saneckiej

BIOTOPY  wystawa Pauliny Saneckiej

Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5, wernisaż 26 kwietnia, godz. 18.00, wstęp wolny

Paulina Sanecka (ur. 1985). Studentka malarstwa w pracowni prof. A. Dymitrowicza na ASP we Wrocławiu oraz absolwentka Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka i pracuje w Obornikach Śląskich. Bazując na doświadczeniach z zakresu nauk przyrodniczych oraz ekologii, w swoich pracach porusza zagadnienia relacji między człowiekiem a środowiskiem naturalnym. Cykl pt. Biotopy to zbiór prac nawiązujących do zaczerpniętego z ekologii pojęcia, oznaczającego zestaw elementów środowiska nieożywionego, które wspólnie tworzą warunki bytowe dla organizmów żywych.

 

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

godz. 18.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, bilety: 20 zł do nabycia w klubie, www.biletin.pl

Projekt jazzowo-hiphopowy łączący teksty jednego z najdłużej działających raperów w Polsce i muzykę Tomka Nowaka, trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy i Jarosławem Śmietaną oraz muzykami współpracującymi z Amy Winehouse i Massive Attack. Muzyka grupy, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji mocno osadzonych w rytmie. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty Eskaubei. Autorem większości kompozycji jest Tomek Nowak. W repertuarze zespołu znajdują się też utwory autorstwa Kuby Płużka. Tomek Nowak - trąbka, Filip Mozul - bębny, Kuba Płużek - piano, Alan Wykpisz - kontrabas, Bartłomiej "Eskaubei" Skubisz - rap.

 

FINAŁ 31. edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron

FINAŁ 31. edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron

ZAJEZDNIA Pracownia Projektów Międzykulturowych, ul. Legnicka 65, godz. 18.30, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc na www.dojrzewalnia.pl, zakładka Progressteron Wrocław

Na zakończenie festiwalu PROGRESSteron pragniemy raz jeszcze poruszyć Wasze ciała, umysły i zmysły. Zapraszamy na FINAŁ 31. edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron. 26 kwietnia o godz. 18.30 rozpoczniemy muzyką na żywo z zespołem Echa, który gra rocka inspirowanego bluesem i funkiem. 
Tematem przewodnim wieczoru będzie: „Siła zmiany – jak czerpać to, co najlepsze ze zmian, które przychodzą w naszym życiu”.

Cztery wspaniałe trenerki przygotowały swoje miniwarsztaty dotyczące różnych aspektów i kierunków rozwoju osobistego: Temat 1. Ty jesteś początkiem do każdego celu; Temat 2. Świat na obcasach – jak sprawić, by każdy Twój krok podkreślał Twój wdzięk i pewność siebie; Temat 3. Siła kobiecego perfekcjonizmu; Temat 4. Bądź świadoma swojego ciała.

 Nie obejdzie się bez konkursów, w których do wygrania: książki rozwojowe, vouchery na zabiegi kosmetyczne, zestawy kosmetyków i inne niespodzianki.

 

Wieczory Tumskie

Wieczory Tumskie

Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1, godz. 19.00, wstęp wolny

Kwietniowe spotkanie może być dobrym wprowadzeniem do pielgrzymek w różne miejsca kultu, ale i refleksją nad własnym życiem. Wszak cały czas jesteśmy w drodze. Wykład pt. „Wszyscy jesteśmy pielgrzymami. W drodze do Częstochowy, Santiago de Compostela, Jerozolimy…” wygłosi ks. Aleksander Radecki - znany wrocławski duszpasterz, wieloletni ojciec duchowny w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu.

W części muzycznej koncert „Już stoją nasze stopy w Twoich murach”. Średniowieczne pieśni pielgrzymów i krzyżowców przedstawią znakomici interpretatorzy muzyki dawnej: Jacek Kowalski – przekłady, śpiew, słowo, cito la, lira średniowieczna, Tomasz Dobrzański – flety, dudy, szałamaje, Jacek Muzioł – instrumenty perkusyjne.

 

Mateusz Krautwurst - koncert

Mateusz Krautwurst  koncert

Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, godz. 19.00, bilety: w recepcji hostelu Mleczarnia lub na biletin.pl: w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 30 zł

Mateusz Krautwurst - finalista I edycji The Voice of Poland. Artysta zaprezentuje materiał z pierwszej solowej płyty Gdzieś pomiędzy. Tytułowe Gdzieś pomiędzy to miejsce gdzieś pomiędzy jazzem, popem, nowoczesną produkcją i brzmieniami retro. Na albumie Mateusz daje upust swoim fascynacjom muzyką soul spod znaku Marvina Gaye'a, D'Angelo czy The Roots.

 

 

Mecz ekstraklasy koszykarzy - Śląsk Wrocław - Asseco Gdynia

Mecz ekstraklasy koszykarzy: Śląsk Wrocław  Asseco Gdynia

Hala Orbita, godz. 20.00

W niedzielę, 26 kwietnia, koszykarze Śląska Wrocław zmierzą się z Asseco Gdynia w meczu 30. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00 w Hali Orbita.

 

20. Port Literacki

20. Port Literacki

Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12, 24-26 kwietnia

Obchodzący w tym roku dwudziestolecie Port Literacki zaprasza na trzydniową podróż po najważniejszych wydarzeniach i projektach z całej swojej historii. W ostatni weekend kwietnia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można słuchać starych i nowych wierszy blisko czterdziestu polskich poetów, którzy w ciągu dwóch dekad trwania festiwalu na dobre odmienili naszą literaturę. Zobacz cały program.

 

20. Port Literacki - koncert finałowy

20. Port Literacki  koncert finałowy

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 20.00

Finałowy koncert konkursu na muzyczną aranżację tekstu poetyckiego Marcina Barana, Wojciecha Bonowicza, Krzysztofa Jaworskiego, Bogusława Kierca, Zbigniewa Macheja, Marty Podgórnik, Marcina Sendeckiego, Krzysztofa Siwczyka, Andrzeja Sosnowskiego i Bohdana Zadury, z udziałem laureatów: Bokonon Ltd., GDA, Gumschwei, Hanna Janczak & Tadeusz Szmigiel, Kurk i, La La La, Proca_y, Qk lok, Syreny, The Abstinents, The Coraggio Group, Waltz, oraz jurorów, zespołu PUSTKI i gości specjalnych. 
Jury w składzie: Kora, Agnieszka Szydłowska i Filip Zawada ma do dyspozycji 10 tys. złotych. Nagroda może trafić do jednego zespołu lub zostać podzielona między kilku wykonawców. Ponadto najciekawsze piosenki trafią na płytę, która ukaże się na początku 2015 roku i trafi do szerokiej dystrybucji oraz rozgłośni radiowych. Program 20. Portu Literackiego.

 

PUSTKI w Starym Klasztorze

PUSTKI w Starym Klasztorze

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, godz. 20.00, Wrocław, bilety: 25 zł - wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 30 zł - przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu, miejsca siedzące: 40 zł
PUSTKI - mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Najnowszy krążek „Safari”, który ukazał się w marcu tego roku jest tego najlepszym dowodem. Wciąż mamy do czynienia z klimatem, gdzie chwytliwa melodia gra w klasy z niebanalnym tekstem, ale pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania muzyczne, bo oprócz charakterystycznego dla pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki. 

 

YASMIN LEVY – koncert gwiazdy world music z Izraela

YASMIN LEVY – koncert gwiazdy world music z Izraela

Hala Stulecia, Sala Audytoryjna WCK, ul. Wystawowa 1, godz. 20.00, bilety: 200 zł – I miejsca, 160 zł – II miejsca, 120 zł – III miejsca, 90 zł – IV miejsca

Urodzona w Jerozolinie Yasmin śpiewa muzykę sefardyjską w duchu flamenco. Wykorzystuje do tego język ladino, język hiszpańskich Żydów, dawno już nieużywany. Charakterystyczną innowacją jest włączenie elementów flamenco i użycie takich instrumentów, jak oud, skrzypce, wiolonczela i fortepian. Dlatego właśnie, że opiera się na muzyce swoich przodków z Andaluzji, pozornie odległe od siebie kultury stapia w spójną i jak najbardziej poprawną historycznie całość.

Yasmin Levy do tej pory wydała pięć płyt. Podczas wrocławskiego koncertu usłyszymy również utwory z najnowszego projektu artystki pt. Tango.

 

Gramy z Publiczką! - Teatr ToTu: Wschód/Zachód - wersja specjalna

Gramy z Publiczką! - Teatr ToTu: Wschód/Zachód - wersja specjalna

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 pln / ekobilet.pl/totu

Od października na scenie ToTu gramy spektakl Szymona Bogacza pt. "Wschód Południe Zachód Północ". Mamy do niego duży sentyment, bowiem to nasze pierwsze dziecko. Chcemy świętować tę półrocznicę właśnie z Wami! Dlatego w niedzielę zapraszamy na specjalne wydanie 2 aktów: Wchodu i Zachodu! Jak świętować, to z przytupem! Kochani, podnosimy poprzeczkę! Nie tylko sobie, ale też Wam. Spektakl będzie utrzymany w dotychczasowej konwencji, ale na bieżąco będziecie reżyserować go właśnie Wy. Z pełnym zaufaniem oddajemy się w Wasze ręce, nie możemy doczekać się improwizacji. Bez Was ten spektakl się nie uda, przybywajcie tłumnie!

 

The Cinematic Orchestra we Wrocławiu

The Cinematic Orchestra we Wrocławiu

Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, godz. 20.00, bilety: 115 zł - przedsprzedaż: Ticketpro, Eventim, Empik, Saturn, Mediamarkt

Legendarni The Cinematic Orchestra wracają na koncerty do Polski! Podczas wiosennej trasy Brytyjczycy przedpremierowo zaprezentują nowy materiał, a także swoje największe klasyki. 

Znakomity skład pod wodzą Jasona Swinscoe pojawi się w Polsce po kilkuletniej przerwie. Po miesiącach spędzonych w studiu The Cinematic Orchestra wracają do koncertowej aktywności, a polscy fani będą mieli okazję, by ocenić nowe kompozycje zespołu. Grupa znana z tak wybitnych płyt jak „Motion” „Everyday” czy „Ma Fleur” zaprezentuje też oczywiście swój klasyczny materiał. The Cinematic Orchestra przyjadą do nas w ośmioosobowym składzie.

Support: Manu Delago.

Atrakcje we Wrocławiu

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Ruszył nowy sezon w parku linowym Wyspa Przygody Opatowicka. W kwietniu park będzie czynny wyłącznie w weekendy, ale od 1 maja już codziennie. Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

Trasy łatwe: 

 • Małpka - grupa 3 tras, o całkowitej długości 175 m. Platformy rozmieszczone są na wysokości maksymalnie 3 metrów i składają się z 21 przeszkód.

 • Świstak - 13 atrakcji, które zamieszczone są na wysokości od 3 do 6 metrów nad ziemią. Trasa mierzy ok 170 metrów długości

Trasy średnie:

 • Wiewiórka - 13 atrakcji, które zamieszczone są od 3 do 6 metrów nad ziemią - o łącznej długości ok. 170 metrów długości.

 • Dzięcioł - 10 atrakcji, umieszczonych na wysokości od 3 do 9 metrów nad ziemią. Tutaj do pokonania mamy 135 metrów.

Trasy trudne:

 • Goryl - Napowietrzna ścieżka o długości 102 metrów, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokościach od 8 do 10 metrów

 • Pantera - najtrudniejsza z naszych tras o długości 250 metrów. Uczestnicy napotkają tutaj 16 atrakcji. Najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę