wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:22

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław na weekend (stare)
  4. Wrocław na ostatni weekend czerwca: 26-28 czerwca [WYDARZENIA]

Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakimi będzie kończył się czerwiec we Wrocławiu, trzeba by nie jednego, a co najmniej kilku weekendów. Ofert kulturalnych, rozrywkowych i skierowanych do tych, którzy preferują wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu – mamy w naszym zestawieniu naprawdę sporo. Zaplanujcie więc wolne, najlepiej dla całej rodziny, zwłaszcza że przecież zaczynają się wakacje!  

Reklama

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 26 czerwca 2015 r. 

 

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w każdy ostatni weekend czerwca, lipca i sierpnia będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby w Przejściu Żelaźniczym na Rynku.

Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.

 

DBAM TO MAM – festyn na powitanie wakacji

DBAM TO MAM – festyn na powitanie wakacji

godz. 15.00, Przedmieście Oławskie: podwórko w obrysie ulic Łukasińskiego- Miernicza- Traugutta- Prądzyńskiego

Zarząd Zasobu Komunalnego i Kogeneracja SA wspólnie z Fortum przygotowały wiele zabaw i konkursów z nagrodami, m.in. gry z piłką, wspólne sadzenie roślin, zgaduj-zgadule i quizy np. na temat zasad dbania o podwórko i segregacji odpadów. Na aktywne i chętne do zabaw dzieci w każdym wieku czeka wiele ciekawych upominków a dorośli będą mogli dowiedzieć się sporo na temat uciepłownienia budynków, w których mieszkają oraz możliwości skorzystania ze wsparcia  programu KAWKA przy wymianie pieców w mieszkaniach.

Do współorganizacji festynu zaprosiliśmy firmę Alba, spółkę Wrocławskie Mieszkania oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener. Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

piątek-niedziela, pl. Świętojański 1 w Leśnicy, bilety od 10 do 40 zł (karnety)

Przez trzy dni trwania festiwalu fani fantastyki będą mogli spotkać się z 60 gośćmi imprezy – pisarzami, rysownikami, naukowcami, twórcami gier, youtuberami oraz uczestniczyć w 300 punktach programu, w ramach 5 bloków: literatura, nauka i technologie, komiks i ilustracja, film i seriale. Wrocławski konwent Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa impreza z branżyfantastycznej na Dolnym Śląsku oraz jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających z różnych części kraju.

więcej na stronie festiwalu www.dnifantastyki.pl

 

Weekendowe strzelanie z broni palnej

Weekendowe strzelanie z broni palnej

w każdy weekend: piątek, sobota, niedziela, godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, konieczne rezerwacje tel. +48 601 705 047

Dzięki instruktorom nabędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Bilety w cenie 199 zł za osobę lub parę (2 osoby) dostępne na miejscu, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

 

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

piątek godz. 16.00-19.00, sobota godz. 13.00-19.00, niedziela godz. 13.00-19.00, Magnolia Park

Prawdziwe boisko do futbolu amerykańskiego, pokazy zawodników Panthers Wrocław, warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Wild Cats Cheerleaders. Tak wyglądać będzie najbliższy weekend w Magnolia Park - superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. To spotkanie 11 lipca na Stadionie Wrocław.

Przez całą sobotę i niedzielę pokazy i specjalnie przygotowane treningi przeplatać się będą z informacjami na temat futbolu amerykańskiego i jego historii w Polsce, a klienci Magnolia Park będą mogli oglądać wyjątkowe multimedialne ekspozycje, które przybliżą zasady tej atrakcyjnej dyscypliny.

 

Daniel Malone \

Daniel Malone, „Niezidentyfikowane obiekty artystyczne w epoce sztuki aktualnej”, wernisaż

godz. 17.00, Muzeum Sztuki Współczesnej, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wystawa: 26.06–7.09 2015

Daniel Malone odczarowuje eksperymentalne praktyki Galerii pod Moną Lisą w serii interwencji i „niezidentyfikowanych obiektów”. Punktem wyjścia projektu jest dokumentacja fotograficzna i tekstowa galerii prowadzonej między 1967 i 1971 rokiem w siedzibie Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki przez Jerzego Ludwińskiego i Marię Berny, kierownika KMPiK. To laboratorium nowych postaw i form było narzędziem rejestrującym zachodzące w polu sztuki zmiany i otwierającym uczestników wystaw, a także grono jej odbiorców, na rozmowę o bieżących wydarzeniach. Artystami, dla których jasna, przechodnia sala galerii stała się miejscem eksperymentu, byli między innymi Jan Chwałczyk, Zdzisław Jurkiewicz, Jerzy Rosołowicz i Wanda Gołkowska. Każdy z nich na swój indywidualny, autorski sposób przekroczył granice tradycyjnie rozumianego obiektu artystycznego, jakim był obraz i rzeźba.

 

ZDOLNY WROCŁAW  GRA NA WIELKIEJ WYSPIE

ZDOLNY WROCŁAW GRA NA WIELKIEJ WYSPIE

godz. 18.00, skwer pomiędzy ulicami Partyzantów i Kosynierów Gdyńskich Wrocław/Sępolno, wstęp wolny

Plenerowy koncert z okazji Święta Wrocławia. Ta znana nie tylko mieszkańcom wrocławskiego Sępolna impreza plenerowa w atmosferze letniego pikniku i anturażu zieleni prezentuje na jednej scenie artystyczne dokonania kilku utalentowanych młodych wrocławskich zespołów. Do udziału w koncercie każdego roku zapraszane są inne grupy, ale zawsze te, które na przestrzeni minionych dwóch lat odnosiły spektakularne sukcesy – otrzymywały prestiżowe nagrody, wydawały  interesujące płyty lub pozwalały zapamiętać się znacznemu gronu ogólnopolskiej widowni.

W tegorocznej odsłonie zagrają: Digit All Love, Janek Samołyk, K.O.BRA, Poprzytula, Tomasz Nitribitt & Ebony Faces.

 

ARENA - Zielone Jarmarki

ARENA - Zielone Jarmarki

Centrum Handlowe ARENA, ul. Komandorska 66, piątek w godz. 14-19, sobota w godz. 11-17, niedziela w godz. 11-16, wstęp wolny

W najbliższy weekend 26-28 czerwca 2015 odbędzie się impreza pod hasłem Zielone Jarmarki. Na jarmarku odbędą się degustacje regionalnych produktów oraz prezentacja wystawców z różnych regionów Polski. Będą tańczyły zespoły ludowe i wystąpią zespoły TWO BOYS oraz MIXDANCE.

 

Powrót Wrocławskiej Piosenki\

Powrót Wrocławskiej Piosenki – koncert w Rynku

godzina 18.00, Rynek, plac Gołębi

Pamiętacie te słowa: „Mkną po szynach niebieskie tramwaje przez wrocławskich ulic sto”? To fragment kultowej już „Wrocławskiej piosenki” śpiewanej niegdyś przez Marię Koterbską. Nową wersję przeboju na Święto Wrocławia przygotowuje m.in. formacja Me Myself And I. Wystąpią: Marcelina, Me Myself and I, Nadosquad, Natalia Lubrano.

Występy zostały podzielone na dwie części. W pierwszej obejrzymy wspomniany film o „Wrocławskiej Piosence”, zaplanowano też quiz z udziałem wrocławian. Będzie oryginalna piosenka w wykonaniu Marii Koterbskiej, a w drugiej części wieczoru nowe wersje utworu o mieście, w którym srebrzy się Odra, przechodnia uśmiechem witają dzieci, a wiatr niesie melodię przez Sępolno, Zalesie i Krzyki. Warto dodać, że specjalną zwrotkę przygotowała Nado Squad, ekipa hip-hopowa z Nadodrza.

 

MEGAFESTYN we Wrocławiu

MEGAFESTYN we Wrocławiu

piątek godz. 17.00-20.00, sobota godz. 10.00-18.00, Centrum Sportowe Hasta la Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

W programie:

  • zajęcie fitness (nowość! jumping fitness - zajęcia na trampolinach),
  • treningi squasha i badmintona,
  • pokazy taneczne,
  • pokaz mody sportowej,
  • masaże i porady fizjoterapeuty,
  • pokazowe ćwiczenia na zdrowy kręgosłup,
  • porady dietetyczne,
  • konsultacje z trenerem personalnym,
  • konsultacje ze specjalistą medycyny sportowej,
  • warsztaty z I pomocy,
  • statyczny i dynamiczny pomiar stóp,
  • pomiar żywej kropli krwi,
  • lasertag (paintball laserowy),
  • virtual reality
  • grill,
  • koktajle od LYFE - diet catering
Atrakcje dla dzieci: sala zabaw, trampolina, malowanie twarzy.

 

Piękna brzydota - \

Piękna brzydota, „Fantomy” Katarzyny Konarskiej, wernisaż

godz. 19.00, Galeria ImpArt, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Na wystawie  zostaną zaprezentowane wybrane prace autorki, składające się na całokształt dotychczasowego dorobku artystycznego z lat 2011-2015.

Katarzyna Konarska – ur. w 1981 r., fotograf, charakteryzator, wizażysta, stylista, face/body painter. Wiecznie poszukuje "pięknej brzydoty", która jest dla niej natchnieniem. Na taki, a nie inny kształt prac składa się również zamiłowanie do groteski, makabry, surrealizmu, psychologii, a także teatru oraz muzyki, głównie dark ambientowej, klasycznej, jak i ciężkich, metalowych brzmień.

 

Pink MAMA Theatre - \

Pink MAMA Theatre Dynastia

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

Inspiracją do sztuki jest klasyczny tekst Eurypidesa „Bachantki”, polski folklor oraz stworzone w wielu miejscach Europy zadaszone aquaparki imitujące plaże, morze, piękne krajobrazy przypominające hollywoodzkie dekoracje filmowe. Połączenie klasycznego patosu z groteskowym, sztucznym światem współczesnych wakacji w mieście staje się pretekstem do rozmowy o uniwersum.


W spektaklu występują aktorzy i tancerze pochodzący z różnych zakątków świata. 

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej - koncerty Długi Długson Salut! Sound i Broken Head

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej – Długi Długson Salut! Sound i Broken Head

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

Krótko o zespołach:

Długi Długson Salut! Sound. Wokalista, autor tekstów, współzałożyciel Salut! Sound System. Do tej pory wydał mixtape o nazwie SALUT!, obecnie nagrywa solowy album. W ciągu niecałych 3 lat zagrał na około 200 imprezach.

Broken Head gra typowo rockandrollową muzykę z domieszką trash metalu i hard rocka. Zespół tworzą: Piotr Walas - wokal/gitara, Piotr Sadowski - wokal/bass, Paweł Sadowski - gitara, Dawid Stachacz - perkusja. Więcej o koncertach znajdziesz tutaj.

 

City Sounds: Rebeka z Cosovel i Oxford Drama

City Sounds: Rebeka z Cosovel i Oxford Drama

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 20-35 zł

Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną, to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma. COSOVEL to fenomen polskiej sceny alternatywnej, bezkompromisowa i świeża elektronika z elementami jazzu i folku.

Oxford Drama to duet, który intryguje, uwodzi i nie daje się zamknąć w żadnej szufladzie.

 

GALA ORIENTAL2015, ETIUDY TANECZNO-TEATRALNE

GALA ORIENTAL2015, ETIUDY TANECZNO-TEATRALNE

godz. 20.00, BF Impart ul. Mazowiecka 17, bilety 15 zł

Jak co roku zapraszamy na pokazy końcoworoczne Szkoły Tańca AN NAJMA. Całe mnóstwo pokazów tańca nie tylko orientalnego: Bollywood, taniec brzucha, latino, multidance i wiele innych. Zobaczymy także nowość - etiudy taneczno-teatralne przygotowane specjalnie przez specjalne grupy występowe pracujące cały rok aby przygotować swoje małe dzieła, by urozmaicić ten wyjątkowy wieczór. Oprócz tańca  kilka wyjątkowych historii przedstawionych ogólnie pojętym ruchem i muzyką. 

Bilety do nabycia w siedzibie szkoły An Najma, ul. Krasińskiego 15a (w podwórzu) lub w Imparcie na godzinę przed spektaklem.

 

Przegląd sztuki Survival

Przegląd sztuki Survival

26-30 czerwca, Koszary Oddziału Prewencji Policji, ul. Księcia Witolda 38–40, wstęp wolny

SURVIVAL to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi.

PIĄTEK / 26.06

  • 19:00–24:00 wystawa
  • 19:00–2:00 klub festiwalowy
  • 19:00 otwarcie
  • 19:30 performance: „Nie mówię nikomu o łuczniczce”, Monika Konieczna
  • 20:00 performance: Matej i Jakub Frank “air conditions: na pionowe struny i poziome organy” (scena dźwiękowa, kurator: Daniel Brożek)
  • 22:00 klub festiwalowy (DJDotyk Dźwiękiem, Kalambur)
  • 19:00–22:00 performance: „Przepraszam”, Przepraszam: Ola Kozioł i Suavas Lewy
  • 19:00–24:00  performance: „Dehumanizacja”, Martyna Izabela Woźnica
  • 19:00–22:00  „Ocenzurowano” – pokój przyjęć

Koncert AFTERGLOW + DAY BEFORE DEATH + ANGRY AGAIN

Koncert AFTERGLOW + DAY BEFORE DEATH + ANGRY AGAIN

Klub Muzyczny Liverpool, ul. Świdnicka 37, godz. 20.00, bilety: 10 zł

Tego wieczoru scenę klubu niszczyć będą trzy metalowe składy z wieloletnim doświadczeniem. Sztukę rozpocznie thrashmetalowa ekipa ze Świebodzic/Wałbrzycha – Angry Again. Hardcore'owo/metalowo do pieca dołoży Łódzki Day Before Death. Niedobitków i gruz pod sceną na koniec przewalcuje Afterglow. Link do wydarzenia: FB.

 

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Muzeum Militariów, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 20.00, bilety: 35/27 zł

„Przeboje muzyki klasycznej” – tak zatytułowany koncert otworzy tegoroczny festiwal Wieczory w Arsenale. To prawdziwa klasyczna „lista przebojów” w kategorii: muzyka na orkiestrę kameralną. Artyści z orkiestry kameralnej „Wratislavia” pod niezawodnym kierunkiem wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Jana Staniendy przygotowali repertuarowy crème de la crème, wybór muzycznych perełek z najpiękniejszych smyczkowych serenad epoki romantyzmu.

W programie: przeboje muzyki klasycznej – utwory P. Czajkowskiego, J. Straussa, G. Rossiniego, E. Griega i F. Mendelssohna.

 

Janusz Brych Quartet

Janusz Brych Quartet

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, godz. 20.30
Nowy, autorski projekt wybitnego saksofonisty i pedagoga Janusza Brycha The Free Electrons. Kompozycje utrzymane są w estetyce odważnego, choć nie awangardowego, jazzowego mainstreamu, a ich siłą najpełniej ujawnia się podczas nieskrępowanej, grupowej improwizacji. Grają: Janusz Brych – saksofony, Łukasz Perek – fortepian, Grzegorz Piasecki – kontrabas
Wojtek Buliński – perkusja.
 

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej i nocna rowerowa gra miejska

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Przedostatni czerwcowy pokaz na Wyspie, 26 czerwca wypełni kino francuskie oraz Brave Festival. 

  • 26 czerwca, godz. 21.30 Donoma
  • 27 czerwca, godz. 21.30 premierowy pokaz filmu „Brave Festival 2014: Święte ciało”, a także obraz „Youssou N'Dour – Miłość do muzyki” w reż. Elizabeth Chai Vasarhelyi.

Więcej o kinie plenerowym przeczytasz tutaj.

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00, bilety od 8 do 36 zł 

Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Godziny otwarcia wystawy: od poniedziałku do niedzieli, do 31 sierpnia.

 

17. edycja Nocy Kina

17. edycja Nocy Kina

godz. 23.00- rano, Multikino Pasaż Grunwaldzki, bilety od 15 zł

Od 23.00 do samego rana uczestnicy święta filmów zobaczą komedie, dramaty, filmy grozy, kino akcji oraz polskie kino.

Noc Kina to całonocna impreza filmowa, w trakcie której można oglądać najciekawsze filmy z ostatnich lat. Podczas wydarzenia 1 bilet upoważnia do przemieszczania się między wszystkimi salami oraz kinami.

Program

CEL-PAL! – „Kingsman: Tajne Służby”
DRESZCZE – „Anioł śmierci”
DRESZCZE – „Coś za mną chodzi”
OSCAR – „Birdman”
NASI – „Disco polo”
#LOL – „Dzikie historie”
#LOL – „Za jakie grzechy, dobry Boże?”

 

Sobota, 27 czerwca 2015 r.

 

MEGAFESTYN we Wrocławiu

MEGAFESTYN we Wrocławiu

godz. 10.00-18.00, Centrum Sportowe Hasta la Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

W programie:

  • zajęcie fitness (nowość! jumping fitness - zajęcia na trampolinach),
  • treningi squasha i badmintona,
  • pokazy taneczne,
  • pokaz mody sportowej,
  • masaże i porady fizjoterapeuty,
  • pokazowe ćwiczenia na zdrowy kręgosłup,
  • porady dietetyczne,
  • konsultacje z trenerem personalnym,
  • konsultacje ze specjalistą medycyny sportowej,
  • warsztaty z I pomocy,
  • statyczny i dynamiczny pomiar stóp,
  • pomiar żywej kropli krwi,
  • lasertag (paintball laserowy),
  • virtual reality
  • grill,
  • koktajle od LYFE - diet catering
Atrakcje dla dzieci: sala zabaw, trampolina, malowanie twarzy.

 

Warsztaty podróżnicze \

Warsztaty podróżnicze "SAHARA"

godz. 10.30, Park Szczytnicki, miejsce zbiórki u zbiegu ul. Mickiewicza i Kopernika, po przeciwnej stronie niż Ogród Japoński. Znak rozpoznawczy- czerwony koc piknikowy

Akademia Blisko Ciebie zaprasza na warsztaty podróżnicze. Tym razem odwiedzimy SAHARĘ. Poznamy kraje, na terenie których leży pustynia w tym Maroko, Tunezję i Egipt. Przyjrzymy się życiu berberyjskiego plemienia Tuaregów. Zrobimy plastyczne wielbłądy, przymierzymy strój beduina, nauczymy się wiązać turban i wyruszymy z karawaną na pustynię. Koniecznie zabierzcie ze sobą koc piknikowy.

Warsztaty trwają godzinę, 15 zł od uczestnika lub od pary (dziecko+opiekun), 25 zł od rodzeństwa lub rodzeństwa+opiekun powyżej 3 roku życia.
Dzieci poniżej 3 roku życia towarzyszące swojemu rodzeństwu na warsztacie - wstęp za darmo. Zapisy online

 

Wrocławski Eco Piknik

Wrocławski Eco Piknik

godz. 10.00-12.00, park Grabiszyński od 10.00-12.00, wstęp darmowy

Wrocławski Eco Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę OD 23 MAJA DO 11 WRZEŚNIA na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, bańki mydlane - to tylko mała zapowiedź tego co będzie się działo. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry.

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

27 czerwca Rakowiec – miejsce rozrywki i rekreacji dawnych wrocławian

Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i przejazd MPK do przystanku „Urząd Wojewódzki”, ul. Mazowiecka, Na Grobli, Okólna, Rakowiecka.

 

Dziecko - Instrukcja obsługi. Warsztaty dla rodzicow i nauczycieli

Dziecko  Instrukcja obsługi. Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

godz. 9.00-13.30, Złote Przedszkole, ul. Małopolska 5, wstęp bezpłatny

Tematy spotkań 27 czerwca:

1. Mały terrorysta - ataki złości
2. Trudne zachowanie - bicie, gryzienie.

Zapisy: [email protected], Anna Mazurczyk-Peisert - tel. 783 305 138 lub Złote Przedszkole, tel. 505 410 401. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.   Filmowe poranki sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł Filmy norweskie, dla dzieci od lat 7.  W programie: Baluba Runa, Bendik i potwór, Grzeczna, Iver, Pewnego razu w kaloszach.   Kurs kaligrafii kawiarnia Aromaty, pl. Stanisław Staszica 12, godz. 9.30-13.00, obowiązują zapisy: [email protected], cena: 110 zł, liczba miejsc ograniczona Chcesz, aby Twój podpis wyglądał profesjonalnie? Chcesz pięknie pisać? Interesujesz się kaligrafią? Serdecznie zapraszam wszystkie osoby początkujące oraz zaawansowane na warsztat kaligrafii. Podczas zajęć będziemy pisać ozdobną stalówką fleksującą. Prowadzenie: Magdalena Rodewald.   Targ śniadaniowy na Nowym Targu godz. 9.00-16.00 Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów - tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdą sobotę ożywia plac Nowy Targ. Podczas Targu można uczestniczyć w różnego typu warsztatach i kursach, m.in. fitness, jogi, warsztaty ceramiczne, plastyczne czy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i specjalnie im dedykowanego placu zabaw.   Poranki z Agi Bagi godz. 10.30, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki Poranki adresowane są do dzieci powyżej 2. roku życia. />>Agi Bagi<>Szaleństwa Architektury<>Czyny zabronione. Zabronieni ludzie<>Lot specjalny<>'<<) 22:00 klub festiwalowy (DJ Porucznik Matej, Kalambur) 17:00-20:00 performance: />>Przepraszam<>Dehumanizacja<>Ocenzurowano<>Artystki Śląska<>Sztuka polska XVII-XIX w.<>Sztuka europejska XV-XX w.<>Plejady<>Polska sztuka współczesna<>Polska sztuka współczesna<>Wyrobisko<>Rzutu przez Odrę<>Pierwszy dzień tygodnia<>Skubani"/ (animacja, familijny, komedia, USA 2013) - ok. 20.30   Na skrzydłach dell'arte - teatralne zajęcia pokazowe godz. 15.30-19.00, salka teatralna Stowarzyszenia Żyj kolorowo, pl. św. Macieja 5 a, wstęp bezpłatny Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego HELIOS zaprasza na spotkanie informacyjne oraz zajęcia pokazowe dotyczące projektu "Na skrzydłach dell'arte". Spotkanie i zajęcia mają na celu przybliżenie głównych założeń i formuły projektu tak, aby uczestnicy mogli swobodnie zdecydować o ewentualnym udziale w warsztatach regularnych po wakacjach. Polecamy zajęcia osobom powyżej 60. roku życia oraz uczniom gimnazjum, którzy chcą czerpać radość ze sztuki, a jednocześnie zdobyć warsztat artystyczny w oparciu o twórczość Moliera i Fredry. Więcej www.ehelios.org/projekty/dell-arte/, tel. 517 370 107.   16. Biennale Sztuki Mediów WRO - oprowadzanie godz. 16.00, Muzeum Narodowe, Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny Kończy się Biennale WRO 2015 Test Exposure, które prezentują niemal 100 różnorodnych prac artystów z całego świata, dających przegląd aktualnych poszukiwań, rozwiązań i strategii w sztuce powstającej z wykorzystaniem współczesnych mediów i technologii. W sobotę oprowadzanie kuratorskie z dyrektorem artystycznym, Piotrem Krajewskim, po ekspozycji w Muzeum Narodowym.   Podwodny Wrocław 2015 godz. 17.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, bilety 15 zł Koncerty: godz. 20.00 LENIWIEC grupa muzyczna z Jeleniej Góry i Wrocławia grająca muzykę punk, rock, reggae, ska, folk godz. 21.30 ARMIA polski zespół grający od 1984 r. punk rock i hardcore z wpływami innych gatunków godz. 23.00 NACHT UND NEBEL - punktem wyjścia do muzycznych poszukiwań była wspólna fascynacja brytyjskim post-punkiem i nowojorską nową falą,  Sztuka: wystawa studentów rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, m.in. Dorota Morawiec, Anna Raczyńska, Marianna Lisiecka Koncert multimedialny: Losers from Space, czyli Marcel Arp i Jacek Czapczyński Fotografia: Andrzej Gontarz, Kornelia Głowacka-Wolf, Iwona Aleksandrowicz, Katarzyna i Marek Stor wystawa grupy artystycznej Nowinart. Wystawa słuchaczy II roku Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii - 8 Światów Moda pokaz strojów agi Magerle i fryzur PApilator. Projekt FESTIVAL   />>Nie trzeba<>Hotel Breslau<>Tańcowała ryba z rakiem, a pietruszka z pasternakiem - o tańcach w literaturze<>Z podszeptu muz<>SUN00:00<>Sztuki życia<>Sztuka życia<>Brave Festival 2014: Święte ciało<>Youssou N'Dour - Miłość do muzyki<>D3<>Skąd się biorą kolory<>Agi Bagi<>Obywatele w labiryncie prawa. Jak nie zabłądzić?<>Gra<>'<<) 20:30 pokaz filmu />>Trąd<>'<<) 13:00-16:00 performance: />>Przepraszam<>Dehumanizacja<>Ocenzurowano<>Orkiestra Samanta<>Przygody Myszki<, tel. 698 830 708 lub bezpośrednio w kwiaciarni. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Empik zaprasza na spotkanie z Jeremim Sikorskim

Empik zaprasza na spotkanie z Jeremim Sikorskim

godz. 16.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Młody muzyk, piosenkarz, aktor i tancerz opowie o swoim debiutanckim albumie „Otwórz się na świat”.

Piętnastoletni artysta uczestniczył w poznańskim projekcie Young Stars, a także zaczął współpracować z wytwórnią muzyczną My Music. Teraz przyszedł czas na debiutancki album – pełen energii i rytmicznych piosenek. Krążek „Otwórz się na świat” to esencja uczuć nastolatka: radość życia, entuzjazm i rozwijająca skrzydła miłość.

 

Podróżnicze Spotkanie w Klubie Dyskusyjnym NAMI

Podróżnicze Spotkanie w Klubie Dyskusyjnym NAMI

godz. 16.00-19.00, ul. Energetyczna 14, wstęp wolny

Zaprasza Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI

Swoje doświadczenia z różnych miejsc Japonii, różnych celów i motywów podróży przedstawią słowem i obrazem:

  • Dominik Szczepański – muzyka z Japończykami
  • Julian Górski – kendo w Sapporo
  • Konrad Różycki – japonistyka w Kanazawie
  • Wojtek Jedynak – shogi w Tokio (4 razy 20 minut)
  • Następnie opowiemy jak tanio dotrzeć do Japonii i ograniczyć koszty pobytu. (20 minut).
  • Wojtek Jedynak (laureat Konkursu Krasomówczego Języka Japońskiego) opowie też o tym jak szybko nauczyć się języka japońskiego.(20 minut)

Spotkanie może się przedłużyć, prosimy zarezerwować więcej czasu czasu.

 

 

Wieczory Tumskie

Wieczory Tumskie

godz. 18.00, Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1, wstęp wolny

Trudno sobie wyobrazić współczesne czasy bez internetu i mediów. Jak w tej przestrzeni powinien odnaleźć się chrześcijanin?

W programie wykład pt. "Katolik na cyberkontynencie”, który wygłosi ks. Piotr W. Wiśniowski - cybermisjonarz, redaktor, związany z portalem www.pogotowieduchowe.pl, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Stobrawie. W części muzycznej zapraszamy na koncert młodych wrocławskich wirtuozów gitarowych: Michała Jakubowskiego i Artura Kozy. W wykonaniu duetu usłyszymy kompozycje Sergio Assada, Carlo Domeniconiego, Josepha Haydna, Jose Marii Gallardo del Reya, Rolanda Dyensa, Luiza Bonfa, Henry Manciniego, Adama Mikulskiego, Leo Brouwera, Manuela de Falli.

 

Wakacyjne impro, czyli Narwani z Kontekstu

Wakacyjne impro, czyli Narwani z Kontekstu

godz. 18.00, Włodkowica 21, bilety 20/25 zł

Na scenie przy Włodkowica znów będzie można zobaczyć świetnych aktorów, znakomite i błyskotliwe żarty, niebanalnego prowadzącego, a cały wieczór będzie dawką niezwykłej energii. Na czym polega spotkanie z Narwanymi? Wszystko, co dzieje się na scenie jest niezaplanowane. To widzowie decydują o tym, w jaki sposób potoczy się scena, kogo będą odgrywać aktorzy itd. Na show Narwanych składa się kilkanaście improwizowanych gier: począwszy od parodii popularnych formatów TV, przez te znane z programu Whose Line Is It Anyway, aż po gry autorskie. Grupę tworzą dobrze znane z Poligonu Kabaretowego kabarety Chyba i Dabz.

 

\

„Nie trzeba we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

godz. 18.00, Scena na Strychu, bilety 24/32 zł

Spektakl inspirowany jest życiem i dziełem naukowym rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana. Najbardziej rozsławiona praca Perelmana to dowód hipotezy Poincarégo, która dotyczy kształtu Wszechświata i ma wielki wpływ na badania związane z jego początkiem. Ważnym jego dokonaniem w dziedzinie topologii jest również dowód tzw. teorematu o duszy. Grigorij Perelman to niewątpliwie jeden z największych umysłów naszych czasów. Jednocześnie jego postawa życiowa – unikanie rozgłosu i odcinanie się od wszelkich doczesnych spraw – wyzwala w nas potrzebę powrotu do najważniejszych pytań o miejsce człowieka w kosmosie, o ograniczoność jego percepcji, a wreszcie o jego dostęp do prawdziwej mądrości.

 

Teatr ToTu - \

Teatr ToTu – Hotel Breslau

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6

Spektakl "Hotel Breslau" to wybudowany przez członków Teatru ToTu wehikuł czasu. Razem z nami będziecie mogli przenieść się do międzywojennego Wrocławia i poznacie smak luksusu tamtych lat! Perypetie członków hotelowej obsługi rozbawią Was do łez, wątki historyczne zainspirują do odkrywania naszego pięknego miasta, a scenografia i muzyka na żywo sprawią, że przeniesiecie się do niezwykle klimatycznego, może nawet magicznego świata. Scenariusz inspirowany jest twórczością Rolanda Topora i historią pięknego Wrocławia.

 

RED SMOKE FESTIVAL : CHEAP WINE (FR) & RED SCALP & PERSONAL INSULT

RED SMOKE FESTIVAL: CHEAP WINE (FR) & RED SCALP & PERSONAL INSULT

Klub Alive, ul. Kolejowa 12, godz. 19.00, bilety: 15 zł

CHEAP WINE  (Heavy Epic Blues) – to przede wszystkim ponadczasowe riffy rodem z lat 70., z lekką dozą psychodelicznych smaczków i niesamowitym Groove’m. Wszystko to w otoczce  ciuchów retro i vintage’owych instrumentów, co potęguje doznania muzyczne. 

RED SCALP - 4-osobową ekipa z Pleszewa, której siłą jest brzmienie i instrumentalne partie. Podchodzą do muzyki poważnie, ale bez spiny. Grają stonerowo pustynne klimaty z vintage'ową nutą Black Sabbath, z kopem Down czy Orange Goblin. 
PERSONAL INSULT - WROCŁAW
Wrocławski zespół powstał z inicjatywy Michała Kocjana (wokal) i Pawła Jankowskiego (gitara), którzy za cel postawili sobie propagowanie nurtów sludge-stonerowych, gdzie tylko się da. Kapela charakteryzuje się riffami w klimacie Południa Stanów Zjednoczonych, dynamiczną sekcją rytmiczną i szorstkimi, chrypliwymi wokalami.

 

Premiera Teatru dla Początkujących \

Premiera Teatru dla Początkujących Sztuki życia

sobota-poniedziałek, godz. 20.00, CeTA - Centrum Technologii Audiowizualnych przy ulicy Wystawowej 1, wstęp wolny

„Sztuka życia” to dwa, zupełnie odmienne stylem spektakle w jednym. Ten na poważnie opowiada o czwórce pensjonariuszy domu starców, którzy z nostalgią wspominają swoje zbyt szybko minione życie. W ich świat przebojem wdziera się... kryminalna farsa. Odtwórczyni jednej z głównych ról w przedstawieniu zostaje zamordowana, a aktorzy będą musieli odnaleźć zabójcę, by mogła odbyć się premiera.

Teatr dla Początkujących powstał z myślą o dorosłych amatorach chcących spróbować swoich sił na scenie. Tutaj każdy może zagrać w spektaklu i zrealizować swoje marzenia związane z teatrem, sceną i sztuką aktorską. Efektem trzymiesięcznych spotkań jest huczna premiera wystawiana na profesjonalnej scenie. 

 

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Muzeum Militariów, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 20.00, bilety: 35/27 zł

Niezwykłe, intrygujące połączenie saksofonu i akordeonu z brzmieniem tradycyjnego kwartetu smyczkowego. Również połączenie wielkiej klasyki z nowością sprawi, że wielu słuchaczy odnajdzie tu coś dla siebie. W programie koncert na obój i skrzypce c-moll BWV 1060 Johanna Sebastiana Bacha, Sonatina Ravela oraz Uwertura na tematy hebrajskie  Prokofiewa w zaskakujących opracowaniach na saksofon i akordeon. Potem repertuarowe odkrycia i nowości: Perry Goldstein i jego Kwintet na saksofon altowy i kwartet smyczkowy oraz „up2U” Mikołaja Majkusiaka, polskiego kompozytora i instrumentalisty. 

Wykonawcy: Wojciech Psiuk – saksofon, Paweł Janas – akordeon, Jan Stanienda – skrzypce, Bartosz Bober – skrzypce, Bożena Nawojska – altówka, Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

  • godz. 22.00 - niedziela, 28 czerwca: Pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00, bilety od 8 do 36 zł

Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Godziny otwarcia wystawy: od poniedziałku do niedzieli, do 31 sierpnia.

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

  • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
  • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
  • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00  Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.      Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

  • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
  • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
  • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
  • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
  • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
  • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl