Wrocław na ostatni weekend czerwca: 26-28 czerwca [WYDARZENIA]

Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakimi będzie kończył się czerwiec we Wrocławiu, trzeba by nie jednego, a co najmniej kilku weekendów. Ofert kulturalnych, rozrywkowych i skierowanych do tych, którzy preferują wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu – mamy w naszym zestawieniu naprawdę sporo. Zaplanujcie więc wolne, najlepiej dla całej rodziny, zwłaszcza że przecież zaczynają się wakacje!  


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 26 czerwca 2015 r. 

 

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w każdy ostatni weekend czerwca, lipca i sierpnia będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby w Przejściu Żelaźniczym na Rynku.

Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.

 

DBAM TO MAM – festyn na powitanie wakacji

DBAM TO MAM – festyn na powitanie wakacji

godz. 15.00, Przedmieście Oławskie: podwórko w obrysie ulic Łukasińskiego- Miernicza- Traugutta- Prądzyńskiego

Zarząd Zasobu Komunalnego i Kogeneracja SA wspólnie z Fortum przygotowały wiele zabaw i konkursów z nagrodami, m.in. gry z piłką, wspólne sadzenie roślin, zgaduj-zgadule i quizy np. na temat zasad dbania o podwórko i segregacji odpadów. Na aktywne i chętne do zabaw dzieci w każdym wieku czeka wiele ciekawych upominków a dorośli będą mogli dowiedzieć się sporo na temat uciepłownienia budynków, w których mieszkają oraz możliwości skorzystania ze wsparcia  programu KAWKA przy wymianie pieców w mieszkaniach.

Do współorganizacji festynu zaprosiliśmy firmę Alba, spółkę Wrocławskie Mieszkania oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener. Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

piątek-niedziela, pl. Świętojański 1 w Leśnicy, bilety od 10 do 40 zł (karnety)

Przez trzy dni trwania festiwalu fani fantastyki będą mogli spotkać się z 60 gośćmi imprezy – pisarzami, rysownikami, naukowcami, twórcami gier, youtuberami oraz uczestniczyć w 300 punktach programu, w ramach 5 bloków: literatura, nauka i technologie, komiks i ilustracja, film i seriale. Wrocławski konwent Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa impreza z branżyfantastycznej na Dolnym Śląsku oraz jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających z różnych części kraju.

więcej na stronie festiwalu www.dnifantastyki.pl

 

Weekendowe strzelanie z broni palnej

Weekendowe strzelanie z broni palnej

w każdy weekend: piątek, sobota, niedziela, godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, konieczne rezerwacje tel. +48 601 705 047

Dzięki instruktorom nabędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Bilety w cenie 199 zł za osobę lub parę (2 osoby) dostępne na miejscu, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

 

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

piątek godz. 16.00-19.00, sobota godz. 13.00-19.00, niedziela godz. 13.00-19.00, Magnolia Park

Prawdziwe boisko do futbolu amerykańskiego, pokazy zawodników Panthers Wrocław, warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Wild Cats Cheerleaders. Tak wyglądać będzie najbliższy weekend w Magnolia Park - superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. To spotkanie 11 lipca na Stadionie Wrocław.

Przez całą sobotę i niedzielę pokazy i specjalnie przygotowane treningi przeplatać się będą z informacjami na temat futbolu amerykańskiego i jego historii w Polsce, a klienci Magnolia Park będą mogli oglądać wyjątkowe multimedialne ekspozycje, które przybliżą zasady tej atrakcyjnej dyscypliny.

 

Daniel Malone \" data-mce-src=

Daniel Malone, „Niezidentyfikowane obiekty artystyczne w epoce sztuki aktualnej”, wernisaż

godz. 17.00, Muzeum Sztuki Współczesnej, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wystawa: 26.06–7.09 2015

Daniel Malone odczarowuje eksperymentalne praktyki Galerii pod Moną Lisą w serii interwencji i „niezidentyfikowanych obiektów”. Punktem wyjścia projektu jest dokumentacja fotograficzna i tekstowa galerii prowadzonej między 1967 i 1971 rokiem w siedzibie Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki przez Jerzego Ludwińskiego i Marię Berny, kierownika KMPiK. To laboratorium nowych postaw i form było narzędziem rejestrującym zachodzące w polu sztuki zmiany i otwierającym uczestników wystaw, a także grono jej odbiorców, na rozmowę o bieżących wydarzeniach. Artystami, dla których jasna, przechodnia sala galerii stała się miejscem eksperymentu, byli między innymi Jan Chwałczyk, Zdzisław Jurkiewicz, Jerzy Rosołowicz i Wanda Gołkowska. Każdy z nich na swój indywidualny, autorski sposób przekroczył granice tradycyjnie rozumianego obiektu artystycznego, jakim był obraz i rzeźba.

 

ZDOLNY WROCŁAW GRA NA WIELKIEJ WYSPIE

ZDOLNY WROCŁAW GRA NA WIELKIEJ WYSPIE

godz. 18.00, skwer pomiędzy ulicami Partyzantów i Kosynierów Gdyńskich Wrocław/Sępolno, wstęp wolny

Plenerowy koncert z okazji Święta Wrocławia. Ta znana nie tylko mieszkańcom wrocławskiego Sępolna impreza plenerowa w atmosferze letniego pikniku i anturażu zieleni prezentuje na jednej scenie artystyczne dokonania kilku utalentowanych młodych wrocławskich zespołów. Do udziału w koncercie każdego roku zapraszane są inne grupy, ale zawsze te, które na przestrzeni minionych dwóch lat odnosiły spektakularne sukcesy – otrzymywały prestiżowe nagrody, wydawały  interesujące płyty lub pozwalały zapamiętać się znacznemu gronu ogólnopolskiej widowni.

W tegorocznej odsłonie zagrają: Digit All Love, Janek Samołyk, K.O.BRA, Poprzytula, Tomasz Nitribitt & Ebony Faces.

 

ARENA - Zielone Jarmarki

ARENA - Zielone Jarmarki

Centrum Handlowe ARENA, ul. Komandorska 66, piątek w godz. 14-19, sobota w godz. 11-17, niedziela w godz. 11-16, wstęp wolny

W najbliższy weekend 26-28 czerwca 2015 odbędzie się impreza pod hasłem Zielone Jarmarki. Na jarmarku odbędą się degustacje regionalnych produktów oraz prezentacja wystawców z różnych regionów Polski. Będą tańczyły zespoły ludowe i wystąpią zespoły TWO BOYS oraz MIXDANCE.

 

Powrót Wrocławskiej Piosenki\" data-mce-src=

Powrót Wrocławskiej Piosenki – koncert w Rynku

godzina 18.00, Rynek, plac Gołębi

Pamiętacie te słowa: „Mkną po szynach niebieskie tramwaje przez wrocławskich ulic sto”? To fragment kultowej już „Wrocławskiej piosenki” śpiewanej niegdyś przez Marię Koterbską. Nową wersję przeboju na Święto Wrocławia przygotowuje m.in. formacja Me Myself And I. Wystąpią: Marcelina, Me Myself and I, Nadosquad, Natalia Lubrano.

Występy zostały podzielone na dwie części. W pierwszej obejrzymy wspomniany film o „Wrocławskiej Piosence”, zaplanowano też quiz z udziałem wrocławian. Będzie oryginalna piosenka w wykonaniu Marii Koterbskiej, a w drugiej części wieczoru nowe wersje utworu o mieście, w którym srebrzy się Odra, przechodnia uśmiechem witają dzieci, a wiatr niesie melodię przez Sępolno, Zalesie i Krzyki. Warto dodać, że specjalną zwrotkę przygotowała Nado Squad, ekipa hip-hopowa z Nadodrza.

 

MEGAFESTYN we Wrocławiu

MEGAFESTYN we Wrocławiu

piątek godz. 17.00-20.00, sobota godz. 10.00-18.00, Centrum Sportowe Hasta la Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

W programie:

 • zajęcie fitness (nowość! jumping fitness - zajęcia na trampolinach),
 • treningi squasha i badmintona,
 • pokazy taneczne,
 • pokaz mody sportowej,
 • masaże i porady fizjoterapeuty,
 • pokazowe ćwiczenia na zdrowy kręgosłup,
 • porady dietetyczne,
 • konsultacje z trenerem personalnym,
 • konsultacje ze specjalistą medycyny sportowej,
 • warsztaty z I pomocy,
 • statyczny i dynamiczny pomiar stóp,
 • pomiar żywej kropli krwi,
 • lasertag (paintball laserowy),
 • virtual reality
 • grill,
 • koktajle od LYFE - diet catering
Atrakcje dla dzieci: sala zabaw, trampolina, malowanie twarzy.

 

Piękna brzydota - \" data-mce-src=

Piękna brzydota, „Fantomy” Katarzyny Konarskiej, wernisaż

godz. 19.00, Galeria ImpArt, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Na wystawie  zostaną zaprezentowane wybrane prace autorki, składające się na całokształt dotychczasowego dorobku artystycznego z lat 2011-2015.

Katarzyna Konarska – ur. w 1981 r., fotograf, charakteryzator, wizażysta, stylista, face/body painter. Wiecznie poszukuje "pięknej brzydoty", która jest dla niej natchnieniem. Na taki, a nie inny kształt prac składa się również zamiłowanie do groteski, makabry, surrealizmu, psychologii, a także teatru oraz muzyki, głównie dark ambientowej, klasycznej, jak i ciężkich, metalowych brzmień.

 

Pink MAMA Theatre - \" data-mce-src=

Pink MAMA Theatre Dynastia

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

Inspiracją do sztuki jest klasyczny tekst Eurypidesa „Bachantki”, polski folklor oraz stworzone w wielu miejscach Europy zadaszone aquaparki imitujące plaże, morze, piękne krajobrazy przypominające hollywoodzkie dekoracje filmowe. Połączenie klasycznego patosu z groteskowym, sztucznym światem współczesnych wakacji w mieście staje się pretekstem do rozmowy o uniwersum.


W spektaklu występują aktorzy i tancerze pochodzący z różnych zakątków świata. 

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej - koncerty Długi Długson Salut! Sound i Broken Head

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej – Długi Długson Salut! Sound i Broken Head

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

Krótko o zespołach:

Długi Długson Salut! Sound. Wokalista, autor tekstów, współzałożyciel Salut! Sound System. Do tej pory wydał mixtape o nazwie SALUT!, obecnie nagrywa solowy album. W ciągu niecałych 3 lat zagrał na około 200 imprezach.

Broken Head gra typowo rockandrollową muzykę z domieszką trash metalu i hard rocka. Zespół tworzą: Piotr Walas - wokal/gitara, Piotr Sadowski - wokal/bass, Paweł Sadowski - gitara, Dawid Stachacz - perkusja. Więcej o koncertach znajdziesz tutaj.

 

City Sounds: Rebeka z Cosovel i Oxford Drama

City Sounds: Rebeka z Cosovel i Oxford Drama

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 20-35 zł

Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną, to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma. COSOVEL to fenomen polskiej sceny alternatywnej, bezkompromisowa i świeża elektronika z elementami jazzu i folku.

Oxford Drama to duet, który intryguje, uwodzi i nie daje się zamknąć w żadnej szufladzie.

 

GALA ORIENTAL2015, ETIUDY TANECZNO-TEATRALNE

GALA ORIENTAL2015, ETIUDY TANECZNO-TEATRALNE

godz. 20.00, BF Impart ul. Mazowiecka 17, bilety 15 zł

Jak co roku zapraszamy na pokazy końcoworoczne Szkoły Tańca AN NAJMA. Całe mnóstwo pokazów tańca nie tylko orientalnego: Bollywood, taniec brzucha, latino, multidance i wiele innych. Zobaczymy także nowość - etiudy taneczno-teatralne przygotowane specjalnie przez specjalne grupy występowe pracujące cały rok aby przygotować swoje małe dzieła, by urozmaicić ten wyjątkowy wieczór. Oprócz tańca  kilka wyjątkowych historii przedstawionych ogólnie pojętym ruchem i muzyką. 

Bilety do nabycia w siedzibie szkoły An Najma, ul. Krasińskiego 15a (w podwórzu) lub w Imparcie na godzinę przed spektaklem.

 

Przegląd sztuki Survival

Przegląd sztuki Survival

26-30 czerwca, Koszary Oddziału Prewencji Policji, ul. Księcia Witolda 38–40, wstęp wolny

SURVIVAL to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi.

PIĄTEK / 26.06

 • 19:00–24:00 wystawa
 • 19:00–2:00 klub festiwalowy
 • 19:00 otwarcie
 • 19:30 performance: „Nie mówię nikomu o łuczniczce”, Monika Konieczna
 • 20:00 performance: Matej i Jakub Frank “air conditions: na pionowe struny i poziome organy” (scena dźwiękowa, kurator: Daniel Brożek)
 • 22:00 klub festiwalowy (DJDotyk Dźwiękiem, Kalambur)
 • 19:00–22:00 performance: „Przepraszam”, Przepraszam: Ola Kozioł i Suavas Lewy
 • 19:00–24:00  performance: „Dehumanizacja”, Martyna Izabela Woźnica
 • 19:00–22:00  „Ocenzurowano” – pokój przyjęć

Koncert AFTERGLOW + DAY BEFORE DEATH + ANGRY AGAIN

Koncert AFTERGLOW + DAY BEFORE DEATH + ANGRY AGAIN

Klub Muzyczny Liverpool, ul. Świdnicka 37, godz. 20.00, bilety: 10 zł

Tego wieczoru scenę klubu niszczyć będą trzy metalowe składy z wieloletnim doświadczeniem. Sztukę rozpocznie thrashmetalowa ekipa ze Świebodzic/Wałbrzycha – Angry Again. Hardcore'owo/metalowo do pieca dołoży Łódzki Day Before Death. Niedobitków i gruz pod sceną na koniec przewalcuje Afterglow. Link do wydarzenia: FB.

 

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Muzeum Militariów, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 20.00, bilety: 35/27 zł

„Przeboje muzyki klasycznej” – tak zatytułowany koncert otworzy tegoroczny festiwal Wieczory w Arsenale. To prawdziwa klasyczna „lista przebojów” w kategorii: muzyka na orkiestrę kameralną. Artyści z orkiestry kameralnej „Wratislavia” pod niezawodnym kierunkiem wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Jana Staniendy przygotowali repertuarowy crème de la crème, wybór muzycznych perełek z najpiękniejszych smyczkowych serenad epoki romantyzmu.

W programie: przeboje muzyki klasycznej – utwory P. Czajkowskiego, J. Straussa, G. Rossiniego, E. Griega i F. Mendelssohna.

 

Janusz Brych Quartet

Janusz Brych Quartet

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, godz. 20.30
Nowy, autorski projekt wybitnego saksofonisty i pedagoga Janusza Brycha The Free Electrons. Kompozycje utrzymane są w estetyce odważnego, choć nie awangardowego, jazzowego mainstreamu, a ich siłą najpełniej ujawnia się podczas nieskrępowanej, grupowej improwizacji. Grają: Janusz Brych – saksofony, Łukasz Perek – fortepian, Grzegorz Piasecki – kontrabas
Wojtek Buliński – perkusja.
 

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej i nocna rowerowa gra miejska

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Przedostatni czerwcowy pokaz na Wyspie, 26 czerwca wypełni kino francuskie oraz Brave Festival. 

 • 26 czerwca, godz. 21.30 Donoma
 • 27 czerwca, godz. 21.30 premierowy pokaz filmu „Brave Festival 2014: Święte ciało”, a także obraz „Youssou N'Dour – Miłość do muzyki” w reż. Elizabeth Chai Vasarhelyi.

Więcej o kinie plenerowym przeczytasz tutaj.

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00, bilety od 8 do 36 zł 

Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Godziny otwarcia wystawy: od poniedziałku do niedzieli, do 31 sierpnia.

 

17. edycja Nocy Kina

17. edycja Nocy Kina

godz. 23.00- rano, Multikino Pasaż Grunwaldzki, bilety od 15 zł

Od 23.00 do samego rana uczestnicy święta filmów zobaczą komedie, dramaty, filmy grozy, kino akcji oraz polskie kino.

Noc Kina to całonocna impreza filmowa, w trakcie której można oglądać najciekawsze filmy z ostatnich lat. Podczas wydarzenia 1 bilet upoważnia do przemieszczania się między wszystkimi salami oraz kinami.

Program

CEL-PAL! – „Kingsman: Tajne Służby”
DRESZCZE – „Anioł śmierci”
DRESZCZE – „Coś za mną chodzi”
OSCAR – „Birdman”
NASI – „Disco polo”
#LOL – „Dzikie historie”
#LOL – „Za jakie grzechy, dobry Boże?”

 

Sobota, 27 czerwca 2015 r.

 

MEGAFESTYN we Wrocławiu

MEGAFESTYN we Wrocławiu

godz. 10.00-18.00, Centrum Sportowe Hasta la Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

W programie:

 • zajęcie fitness (nowość! jumping fitness - zajęcia na trampolinach),
 • treningi squasha i badmintona,
 • pokazy taneczne,
 • pokaz mody sportowej,
 • masaże i porady fizjoterapeuty,
 • pokazowe ćwiczenia na zdrowy kręgosłup,
 • porady dietetyczne,
 • konsultacje z trenerem personalnym,
 • konsultacje ze specjalistą medycyny sportowej,
 • warsztaty z I pomocy,
 • statyczny i dynamiczny pomiar stóp,
 • pomiar żywej kropli krwi,
 • lasertag (paintball laserowy),
 • virtual reality
 • grill,
 • koktajle od LYFE - diet catering
Atrakcje dla dzieci: sala zabaw, trampolina, malowanie twarzy.

 

Warsztaty podróżnicze \" data-mce-src=

Warsztaty podróżnicze "SAHARA"

godz. 10.30, Park Szczytnicki, miejsce zbiórki u zbiegu ul. Mickiewicza i Kopernika, po przeciwnej stronie niż Ogród Japoński. Znak rozpoznawczy- czerwony koc piknikowy

Akademia Blisko Ciebie zaprasza na warsztaty podróżnicze. Tym razem odwiedzimy SAHARĘ. Poznamy kraje, na terenie których leży pustynia w tym Maroko, Tunezję i Egipt. Przyjrzymy się życiu berberyjskiego plemienia Tuaregów. Zrobimy plastyczne wielbłądy, przymierzymy strój beduina, nauczymy się wiązać turban i wyruszymy z karawaną na pustynię. Koniecznie zabierzcie ze sobą koc piknikowy.

Warsztaty trwają godzinę, 15 zł od uczestnika lub od pary (dziecko+opiekun), 25 zł od rodzeństwa lub rodzeństwa+opiekun powyżej 3 roku życia.
Dzieci poniżej 3 roku życia towarzyszące swojemu rodzeństwu na warsztacie - wstęp za darmo. Zapisy online

 

Wrocławski Eco Piknik

Wrocławski Eco Piknik

godz. 10.00-12.00, park Grabiszyński od 10.00-12.00, wstęp darmowy

Wrocławski Eco Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę OD 23 MAJA DO 11 WRZEŚNIA na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, bańki mydlane - to tylko mała zapowiedź tego co będzie się działo. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry.

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku.

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

27 czerwca Rakowiec – miejsce rozrywki i rekreacji dawnych wrocławian

Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i przejazd MPK do przystanku „Urząd Wojewódzki”, ul. Mazowiecka, Na Grobli, Okólna, Rakowiecka.

 

Dziecko - Instrukcja obsługi. Warsztaty dla rodzicow i nauczycieli

Dziecko  Instrukcja obsługi. Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

godz. 9.00-13.30, Złote Przedszkole, ul. Małopolska 5, wstęp bezpłatny

Tematy spotkań 27 czerwca:

1. Mały terrorysta - ataki złości
2. Trudne zachowanie - bicie, gryzienie.

Zapisy: info@harmonia.wroclaw.pl, Anna Mazurczyk-Peisert – tel. 783 305 138 lub Złote Przedszkole, tel. 505 410 401. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Filmowe poranki

Filmowe poranki

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Filmy norweskie, dla dzieci od lat 7. 

W programie: Baluba Runa, Bendik i potwór, Grzeczna, Iver, Pewnego razu w kaloszach.

 

Kurs kaligrafii

Kurs kaligrafii

kawiarnia Aromaty, pl. Stanisław Staszica 12, godz. 9.30-13.00, obowiązują zapisy: info@kaligrafka.pl, cena: 110 zł, liczba miejsc ograniczona

Chcesz, aby Twój podpis wyglądał profesjonalnie? Chcesz pięknie pisać? Interesujesz się kaligrafią? Serdecznie zapraszam wszystkie osoby początkujące oraz zaawansowane na warsztat kaligrafii. Podczas zajęć będziemy pisać ozdobną stalówką fleksującą. Prowadzenie: Magdalena Rodewald.

 

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

godz. 9.00-16.00

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdą sobotę ożywia plac Nowy Targ.

Podczas Targu można uczestniczyć w różnego typu warsztatach i kursach, m.in. fitness, jogi, warsztaty ceramiczne, plastyczne czy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i specjalnie im dedykowanego placu zabaw.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z Agi Bagi

godz. 10.30, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Poranki adresowane są do dzieci powyżej 2. roku życia. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Dziecięce Studio Architektury

Dziecięce Studio Architektury

godz. 11.00-13.0, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia, wstęp 35 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury, zatytułowany „Szaleństwa Architektury”. Tym razem Mali Architekci zbadają, jak niezwykłe, niecodzienne i…szalone potrafią być architektoniczne konstrukcje.

 • 27.06. Niemożliwe, które jest możliwe: architektura bez granic

 

Rodzinny Piknik w Centrum Zdrowia Mama i Ja

Rodzinny Piknik w Centrum Zdrowia Mama i Ja

godz. 11.00-15.00, ul. Rajska 71 (Złotniki)

Atrakcje:

 • szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla rodziców i dzieci
 • dmuchany zamek do skakania
 • zabawy ruchowe
 • malowanie twarzy
 • modelowanie baloników
 • wielkie bańki mydlane

 

REZOLUTNE DZIECIAKI - warsztat dla dzieci 8-12 lat

REZOLUTNE DZIECIAKI  warsztaty dla dzieci 8-12 lat

godz. 11.00-13.00, Galeria Dizajn - BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Porozmawiamy sobie o tym jakie trudności dzieci widzą w otaczającym je świecie. Postaramy się także zastanowić się nad tym, jak sobie z nimi poradzić, jakie rozwiązania można by zaprojektować. Wszystkie pomysły wejdą w skład krótkiego filmu, który przygotujemy wraz z Julią Bartosz – absolwentką kulturoznawstwa (UWr), a obecnie studentką filmoznawstwa (UJ), współtwórczynią wielu projektów i inicjatyw filmowych. Tym razem na warsztat przydadzą się: czarne ubranie i gotowość do występów przed kamerą.

Maila ze zgłoszeniem należy przesłać na adres 3d@bwa.wroc.pl (w tytule wpisać: REZOLUTNI; należy również podać imię i nazwisko dziecka oraz jego wiek). Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w każdy ostatni weekend czerwca, lipca i sierpnia będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby w Przejściu Żelaźniczym na Rynku.

Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.

 

Piknik Harley® On Tour

Piknik Harley® On Tour

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, galeria Sky Tower

Posiadacze prawa jazdy na motocykl mogą zapisywać się telefonicznie na bezpłatne jazdy próbne, które będzie można odbyć w trakcie wydarzenia. Firmowy truck Harleya® przywiezie ponad 20 maszyn. Więcej informacji www.galeria.skytower.pl Motocyklowy piknik urozmaicą koncerty młodych, wrocławskich kapel. Przez dwa dni ze sceny ustawionej przed Galerią Handlową Sky Tower dobiegać będą dźwięki klasycznego rocka z lat 70., usłyszeć będzie można nowe brzmienie metalu oraz elektryzującego bluesa

27 CZERWCA

 • 10:20 – 11:00 Strain
 • 12:40 – 13:20 Jaywalk
 • 14:30 – 15:00 Forehead
 • 15:20 – 16:00 Sin
 • 17:00 – 17:40 Blue Balls Effect

 

Przegląd sztuki Survival

Przegląd sztuki Survival

26-30 czerwca, Koszary Oddziału Prewencji Policji, ul. Księcia Witolda 38–40, wstęp wolny

SURVIVAL to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi.

SOBOTA / 27.06

 • 11:00–24:00 wystawa
 • 11:00–2:00 klub festiwalowy
 • 10:00–17:00 warsztaty (POTENCJALNIE) ZABRONIONE (wymagane wcześniejsze zapisy)
 • 13:13 wizja lokalna (spotkanie z kuratorem)
 • 18:00 dyskusja: „Czyny zabronione. Zabronieni ludzie” – prowadzenie dr Jędrzej Morawiecki, uczestnicy: Joanna Synowiec (NOMADA), Draginja Nadażdin (dyrektorka Amnesty International Polska), prof. Adam Chmielewski (Uniwersytet Wrocławski)
 • 20:00 pokaz filmu „Lot specjalny” (reż. Fernand Melgar, Szwajcaria 2011, 103’)
 • 22:00 klub festiwalowy (DJ Porucznik Matej, Kalambur)
 • 17:00–20:00 performance: „Przepraszam”, Przepraszam: Ola Kozioł i Suavas Lewy
 • 13:00–16:00, 18:00–21:00 performance: „Dehumanizacja”, Martyna Izabela Woźnica
 • 11:00–14:00, 16:00–19:00 „Ocenzurowano” – pokój przyjęć

 

Powitanie wakacji w Tajemniczym Ogrodzie - impreza dla dzieci połączona z kwestą na rzecz Kubusia Bilińskiego podopiecznego Fundacji Serce Dziecka

Powitanie wakacji w Tajemniczym Ogrodzie  impreza dla dzieci połączona z kwestą na rzecz Kubusia Bilińskiego podopiecznego Fundacji Serce Dziecka

godz. 11-16.00, park Staromiejski przy Teatrze Lalek, wstęp wolny

W programie m.in gry, zabawy taneczne i edukacyjne, przedstawienia teatralne, występy wokalne (dzieci i młodzieży z MDK Wrocław-Krzyki), zajęcia - bezpieczne dziecko na wakacjach, warsztaty twórcze (własnoręczne wykonywanie biżuterii, kukiełek, innych form plastycznych).

Organizatorem imprezy jest Fundacja Serce Dziecka, której nadrzędnym celem jest pomoc potrzebującym - dzieciom z wadami i chorobami serca oraz ich rodzinom. Impreza ma charakter charytatywny, z której dochód zostanie przeznaczony na podopiecznego Fundacji: 6-letniego Kubusia, który urodził się z wrodzoną wadą serca HLHS (niedorozwój lewego serca). Podczas jednej z trzech operacji kardiochirurgicznych przeszedł rozległy udar mózgu, w wyniku którego zmaga się ze współistniejącymi schorzeniami m.in padaczką, opóźnieniem psychoruchowym, ustawicznie wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Wciąż potrzebuje środków finansowych na dalsze leczenie i rehabilitację.

W trakcie imprezy zaplanowano więc zbiórkę pieniędzy i wiele akcji np. "Przygarnij misia - pomóż Kubusiowi " oraz licytacji.

 

Koncert dla wszystkich chętnych

Koncert dla wszystkich chętnych

godz. 11.00, wstęp wolny, Dolnośląska Izba Lekarska, ul. Kazimierza Wielkiego 45 (I piętro), wstęp wolny

 

Zapraszam RODZICÓW wraz z DZIEĆMI na koncert. Wszyscy chętni mogą wziąć w nim udział.
Dla odważnych scena, na której mogą zagrać dla słuchaczy wybrany utwór.
Poziom uczestników - od początkujących.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

każda sobota, godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny
Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, aż po pierwsze śniegi. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.

 

Wekend w Muzeum Narodowym

Weekend w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, 27 czerwca, wstęp wolny

 godz. 12.00, „Artystki Śląska” – wykład, wstęp wolny

Iwona Gołaj zaprezentuje twórczość artystek związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Pokaże prace malarek, rzeźbiarek i realizatorek projektów z dziedziny rzemiosła działających na przełomie XIX i XX w, w tym: obrazy impresjonistek – Gertrudy Staats i Clary Sachs oraz nowoczesne w formie rzeźby Marg Moll. 

godz. 13.00, Spacer z wolontariuszkami, wstęp wolny

Po wystawach „Sztuka polska XVII-XIX w.” i „Sztuka europejska XV-XX w.” oprowadzać będą wolontariuszki Muzeum Narodowego we Wrocławiu Dominika Chwastek i Monika Petryna. 

godz. 15.00, Plejada artystów współczesnych – Krystyna Cybińska

Bohaterką ostatniej przed wakacjami „Plejady” będzie Krystyna Cybińska, wybitna artystka, legenda ceramiki wrocławskiej. Program: Omówienie prac artystki na wystawie „Polska sztuka współczesna”– Joanna Kwaśna, wystawa „Polska sztuka współczesna”, III p. Prezentacja zapisu filmowego z monograficznej wystawy „Wyrobisko”, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, 2012 r. Fot.: Stanisław Sielicki, montaż: Adrian Adamu-Cepa, sala 116, I p. Rozmowa w gronie miłośników i krytyków sztuki z udziałem artystki. Spotkaniu towarzyszy okolicznościowy pokaz prac artystki.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza!  instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Grodzieckie Impresje – wystawa prac artystów z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi

Grodzieckie Impresje – wystawa prac artystów z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi

sobota-niedziela, godz. 12.00-18.00, Zamek Grodziec, Grodziec 111, wernisaż sobota godz. 12.00

Podczas wystawy będzie można porozmawiać z artystami, otrzymać autograf czy dedykację, a także kupić po atrakcyjnych autorskich cenach prace artystów.

Kuratorem artystycznym wystawy jest wrocławski artysta Stanisław Przewłocki (czytaj więcej). Wszyscy zaproszeni artyści mają ogromne osiągnięcia w dziedzinie sztuki a ich prace pokazywane są na prestiżowych wystawach krajowych i międzynarodowych.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku w wakacyjne weekendy na Wyspę Piaskową.

Od 27 czerwca do końca sierpnia wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. 

Ponadto na Wyspie Piaskowej pograć będzie można także w bule, badmintona, skorzystać z amatorskich łuków, turnballi oraz ścianki wspinaczkowej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Mecz Panthers kontra Eagles

Mecz Panthers kontra Eagles

godz. 12.30, Stadion Olimpijski

To pojedynek o wejście do X SuperFinału PLFA. Od momentu, gdy najważniejsze potyczki rozgrywane są na wielkich, nowoczesnych obiektach, zawsze występował w nich klub z finałowego miasta. Czy tak będzie i tym razem? Okaże się w sobotę.

 

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

sobota godz. 13.00-19.00, niedziela godz. 13.00-19.00, Magnolia Park

Prawdziwe boisko do futbolu amerykańskiego, pokazy zawodników Panthers Wrocław, warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Wild Cats Cheerleaders. Tak wyglądać będzie najbliższy weekend w Magnolia Park - superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. To spotkanie 11 lipca na Stadionie Wrocław.

Przez całą sobotę i niedzielę pokazy i specjalnie przygotowane treningi przeplatać się będą z informacjami na temat futbolu amerykańskiego i jego historii w Polsce, a klienci Magnolia Park będą mogli oglądać wyjątkowe multimedialne ekspozycje, które przybliżą zasady tej atrakcyjnej dyscypliny.

 

ARENA - Zielone Jarmarki

ARENA - Zielone Jarmarki

Centrum Handlowe ARENA, ul. Komandorska 66, sobota godz. 11-17, niedziela  godz. 11-16, wstęp wolny

W najbliższy weekend 26-28 czerwca 2015 odbędzie się impreza pod hasłem Zielone Jarmarki. Na jarmarku odbędą się degustacje regionalnych produktów oraz prezentacja wystawców z różnych regionów Polski. Będą tańczyły zespoły ludowe i wystąpią zespoły TWO BOYS oraz MIXDANCE.

 

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

piątek-niedziela, pl. Świętojański 1 w Leśnicy, bilety od 10 do 40 zł (karnety)

Przez trzy dni trwania festiwalu, fani fantastyki będą mogli spotkać się z 60 gośćmi imprezy - pisarzami, rysownikami, naukowcami, twórcami gier, youtuberami oraz uczestniczyć w 300 punktach programu, w ramach 5 bloków: literatura, nauka i technologie, komiks i ilustracja, film i seriale.

Wrocławski konwent Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku oraz jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających z różnych części kraju.

więcej na stronie festiwalu www.dnifantastyki.pl

 

BAJKOBUS - spektakl dla dzieci w plenerze

BAJKOBUS  spektakl dla dzieci w plenerze

sobota godz. 17.00 Ogród Staromiejski przy Teatrze Lalek w ramach DNI WROCŁAWIA, niedziela godz. 14.00 Wrocławski Park Wodny / ul. Borowska 99

Bajkobus to mobilna scena Wrocławskiego Teatru Lalek. Jest wyposażony w nowoczesny sprzęt akustyczny i oświetleniowy, spektakle grane są w sezonie wiosenno-letnim w stałych miejscach oraz wyjazdowo. Naładowany pozytywną energią spektakl grany ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny – Elektrobus. 

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej.

 • 27.06 / 17.00  Ogród Staromiejski przy Teatrze Lalek w ramach DNI WROCŁAWIA

 

Poznajmy się na niemieckim! Dzień Otwarty w Österreich Institut Wrocław

Poznajmy się na niemieckim! Dzień Otwarty w Österreich Institut Wrocław

Österreich Institut, ul. Ofiar Oświęcimskich 19, wstęp wolny

Z okazji 10. urodzin Österreich Institut zaprasza na 10 bezpłatnych warsztatów języka niemieckiego! Dzień Otwarty w Österreich Institut będzie prawdziwą gratką dla miłośników języka niemieckiego i okazją do wspólnego świętowania jubileuszu. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym szybki kurs z wykorzystaniem piosenek w oryginalnej wersji językowej i konkursy z nagrodami. Dla największych pasjonatów niemieckiego specjalna niespodzianka: wspólne zwiedzanie Wrocławia po niemiecku z przewodnikiem. W trakcie Dnia Otwartego odbędą się także kreatywne warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat pod okiem fachowych opiekunów. Zapisy na warsztaty i zwiedzanie miasta do 26 czerwca: e-mail: wroclaw@oei.org.pl, tel.: +48 71 344 71 13.

Szczegółowy program imprezy: TUTAJ

 

Jarmark Brochowski

Jarmark Brochowski

Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1A, godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Już w najbliższą sobotę 27 czerwca Centrum Edukacji Społecznej zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców Brochowa na Jarmarku Brochowskim. Wydarzenie będzie okazją, aby poznać ofertę Ośrodka, spotkać się z przedstawicielami różnych instytucji działających na terenie osiedla oraz świętować początek wakacji. 
Gry, zabawy, animacje, malowanie twarzy, bańki mydlane, pokazy filmu i wystawa zdjęć, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez CES i Partnerów. Na zakończenie na uczestników będzie czekać słodka niespodzianka. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Druga edycja rzutów przez Odrę

Druga edycja rzutów przez Odrę

godz. 14.00, wały przy mostach Chrobrego

Wystartują m. in. polscy mistrzowie świata i Europy: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Piotr Małachowski.

W sobotę odbędzie się druga edycja „Rzutu przez Odrę”. Wystartują m. in. polscy mistrzowie świata i Europy: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Piotr Małachowski. Rzut dyskiem rozpocznie się o godzinie 14, a rywalizacja młociarzy o 15.30.

Więcej czytaj tutaj.

 

Święto Wrocławia w Konturach Kultury

Święto Wrocławia w Konturach Kultury

godz. 14.00-18.00, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

W programie

 • etiudy i warsztaty cyrkowe dla dzieci
 • etiudy i warsztaty pantomimiczne dla dzieci
 • koncert zespołu „Pierwszy dzień tygodnia” z Konturów Kultury pod opieką Tomka Basela
 • koncert zespołu Michała Ziółkowskiego z Akademii Muzycznej z Wrocławia
 • koncert alternatywy wrocławskiej / Patryk Cannon
 • koncert zespołu COCOTIER
 • wieczorna plenerowa projekcja dla dzieci i rodziców / „Skubani"/ (animacja, familijny, komedia, USA 2013) – ok. 20.30

 

Na skrzydłach dell\'arte - teatralne zajęcia pokazowe

Na skrzydłach dell'arte  teatralne zajęcia pokazowe

godz. 15.30-19.00, salka teatralna Stowarzyszenia Żyj kolorowo, pl. św. Macieja 5 a, wstęp bezpłatny

Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego HELIOS zaprasza na spotkanie informacyjne oraz zajęcia pokazowe dotyczące projektu "Na skrzydłach dell'arte". Spotkanie i zajęcia mają na celu przybliżenie głównych założeń i formuły projektu tak, aby uczestnicy mogli swobodnie zdecydować o ewentualnym udziale w warsztatach regularnych po wakacjach. Polecamy zajęcia osobom powyżej 60. roku życia oraz uczniom gimnazjum, którzy chcą czerpać radość ze sztuki, a jednocześnie zdobyć warsztat artystyczny w oparciu o twórczość Moliera i Fredry. Więcej www.ehelios.org/projekty/dell-arte/, tel. 517 370 107.

 

16. Biennale Sztuki Mediów WRO - oprowadzanie

16. Biennale Sztuki Mediów WRO  oprowadzanie

godz. 16.00, Muzeum Narodowe, Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Kończy się Biennale WRO 2015 Test Exposure, które prezentują niemal 100 różnorodnych prac artystów z całego świata, dających przegląd aktualnych poszukiwań, rozwiązań i strategii w sztuce powstającej z wykorzystaniem współczesnych mediów i technologii.

W sobotę oprowadzanie kuratorskie z dyrektorem artystycznym, Piotrem Krajewskim, po ekspozycji w Muzeum Narodowym.

 

Podwodny Wrocław 2015

Podwodny Wrocław 2015

godz. 17.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, bilety 15 zł

Koncerty:

 • godz. 20.00 LENIWIEC grupa muzyczna z Jeleniej Góry i Wrocławia grająca muzykę punk, rock, reggae, ska, folk
 • godz. 21.30 ARMIA polski zespół grający od 1984 r. punk rock i hardcore z wpływami innych gatunków
 • godz. 23.00 NACHT UND NEBEL - punktem wyjścia do muzycznych poszukiwań była wspólna fascynacja brytyjskim post-punkiem i nowojorską nową falą, 

Sztuka: wystawa studentów rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, m.in. Dorota Morawiec, Anna Raczyńska, Marianna Lisiecka

Koncert multimedialny: Losers from Space, czyli Marcel Arp i Jacek Czapczyński

Fotografia: Andrzej Gontarz, Kornelia Głowacka-Wolf, Iwona Aleksandrowicz, Katarzyna i Marek Stor wystawa grupy artystycznej Nowinart. Wystawa słuchaczy II roku Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii - 8 Światów

Moda pokaz strojów agi Magerle i fryzur PApilator. Projekt FESTIVAL

 

\" data-mce-src=

„Nie trzeba” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

sobota, godz. 19,00, godz. 18.00, Scena na Strychu, bilety 24/32 zł

Spektakl inspirowany jest życiem i dziełem naukowym rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana. Najbardziej rozsławiona praca Perelmana to dowód hipotezy Poincarégo, która dotyczy kształtu Wszechświata i ma wielki wpływ na badania związane z jego początkiem. Ważnym jego dokonaniem w dziedzinie topologii jest również dowód tzw. teorematu o duszy. Grigorij Perelman to niewątpliwie jeden z największych umysłów naszych czasów. Jednocześnie jego postawa życiowa – unikanie rozgłosu i odcinanie się od wszelkich doczesnych spraw – wyzwala w nas potrzebę powrotu do najważniejszych pytań o miejsce człowieka w kosmosie, o ograniczoność jego percepcji, a wreszcie o jego dostęp do prawdziwej mądrości.

 

Teatr ToTu - \" data-mce-src=

Teatr ToTu – „Hotel Breslau”

sobota-niedziela, godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6

Spektakl "Hotel Breslau" to wybudowany przez członków Teatru ToTu wehikuł czasu. Razem z nami będziecie mogli przenieść się do międzywojennego Wrocławia i poznacie smak luksusu tamtych lat! Perypetie członków hotelowej obsługi rozbawią was do łez, wątki historyczne zainspirują do odkrywania naszego pięknego miasta, a scenografia i muzyka na żywo sprawią, że przeniesiecie się do niezwykle klimatycznego, może nawet magicznego świata. Scenariusz inspirowany jest twórczością Rolanda Topora i historią pięknego Wrocławia.

 

O tańcach w literaturze – opowieści Bogusława Bednarka

O tańcach w literaturze – opowieści Bogusława Bednarka

Klub Pod Kolumnami, pl św. Macieja 21, godz. 19.00, wstęp wolny
„Tańcowała ryba z rakiem, a pietruszka z pasternakiem – o tańcach w literaturze” – tak brzmi tytuł trzeciego już spotkania z  z wybitnym znawcą kodów kultury dr hab. Bogusławem Bednarkiem oraz muzykiem - Martinem Złotnickim, w ramach cyklu dedykowanego miłośnikom muzyki i literatury „Z podszeptu muz”.  Po raz trzeci różnorodnymi inspiracjami dzielić się ze słuchaczami będą Bogusław Bednarek słowem i Martin Złotnicki dźwiękiem.

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny
27 czerwca na Otwartej Scenie zagrają dwie wrocławskie kapele. Aetheris, grający muzykę grunge'owo-stonerową, oraz Klin specjalizujący się w hard rocku.  

Aetheris to zespół z Wrocławia, który gra razem już niemal 1,5 roku. Ich muzyka oscyluje pomiędzy grungem a stonerem. Na swoim koncie mają wiele koncertów we wrocławskich klubach, a także demo zatytułowane „SUN00:00”. Grają przede wszystkim własne kawałki, choć od czasu do czasu przeplatają je coverami.

Klin – historia grupy sięga jeszcze czasów licealnych jej członków, kiedy to odbywali próby w różnych zakątkach. Grają hardrocka, z czasem zaczęli skreślać z repertuaru covery na rzecz własnych utworów. Do końca ubiegłego roku zespół działał pod nazwą Nevermind. Ma na koncie wiele koncertów oraz EP-kę.

Informujemy, że w wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

Premiera Teatru dla Początkujących \" data-mce-src=

Premiera Teatru dla Początkujących Sztuki życia”

sobota-poniedziałek, godz. 20.00, CeTA - Centrum Technologii Audiowizualnych przy ulicy Wystawowej 1, wstęp wolny

„Sztuka życia” to dwa, zupełnie odmienne stylem spektakle w jednym. Ten na poważnie opowiada o czwórce pensjonariuszy domu starców, którzy z nostalgią wspominają swoje zbyt szybko minione życie. W ich świat przebojem wdziera się... kryminalna farsa. Odtwórczyni jednej z głównych ról w przedstawieniu zostaje zamordowana, a aktorzy będą musieli odnaleźć zabójcę, by mogła odbyć się premiera. Teatr dla Początkujących powstał z myślą o dorosłych amatorach chcących spróbować swoich sił na scenie. Tutaj każdy może zagrać w spektaklu i zrealizować swoje marzenia związane z teatrem, sceną i sztuką aktorską. Efektem trzymiesięcznych spotkań jest huczna premiera wystawiana na profesjonalnej scenie. 

 

IMPREZA OKULAROWA + Degustacja w Klubie Gradient

IMPREZA OKULAROWA + Degustacja w Klubie Gradient

godz. 21.00, Klubokawiarnia Gradient, pl. Solny 16, wstęp wolny

Najdziwniejsze i najwymyślniejsze z wymyślnych, jak również oldschoolowe, klasyczne, przeciwsłoneczne, do pływania, do noszenia na głowie i na nosie, kolorowe i w paski.. OKULARY każdego rodzaju i w każdym stylu. Dla trójki najbardziej wystrzałowych posiadaczy tego gadżetu mamy NAGRODY. O oprawę muzyczna zadba DJ Michalec.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej i nocna rowerowa gra miejska

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej i nocna rowerowa gra miejska

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Przedostatni czerwcowy pokaz na Wyspie, 26 czerwca wypełni kino francuskie oraz Brave Festival. 

 • 27 czerwca, godz. 21.30 premierowy pokaz filmu „Brave Festival 2014: Święte ciało”, a także obraz „Youssou N'Dour – Miłość do muzyki” w reż. Elizabeth Chai Vasarhelyi.

Bezpośrednio po zakończeniu pokazów rozpocznie się nietypowa, nocna rowerowa gra miejska zorganizowana w ramach działań Brave Festival. Jak wziąć w niej udział? Wystarczy przyjechać na własnym rowerze (koniecznie z odpowiednim oświetleniem) na placyk przy mostach Młyńskich od strony pl. Bema. Uczestnicy gry będą mieli do wykonania zadania w kilku punktach miasta. Liczyć się będzie także czas przejazdu. Gra potrwa ok. 1. godzinę. Do wygrania są karnety i bilety na wydarzenia Brave Festival 2015. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, regulamin gry jest dostępny na stronie festiwalu.

Więcej o kinie plenerowym przeczytasz tutaj.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

 • godz. 22.00 – sobota, 27 czerwca: Katedra Demokracji
 • godz. 22.00 - niedziela, 28 czerwca: Pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00, bilety: od 8 do 36 zł

Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Godziny otwarcia wystawy: od poniedziałku do niedzieli, do 31 sierpnia.

 

Niedziela, 28 czerwca 2015 r.

 

ULICA PIŁSUDSKIEGO - spotkanie popularno-naukowe w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016

ULICA PIŁSUDSKIEGO - spotkanie popularno-naukowe w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016

godz. 10.00, Zbiórka: Silver Tower Center – strona południowa – pl. Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny

Prowadzący – Anna Zwiech i Damian Kanclerski.

Trzeci z cyklu wykład w projekcie  REWITALIZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH ZESPOŁÓW ARCHITEKTONICZNYCH

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”), bilety od 12 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu.

Videomapping w Hali Stulecia jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego  przemian na przestrzeni lat.

Pokazy w ten weekend: godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00.

 

Festiwal Smaków Dolnośląskich

Festiwal Smaków Dolnośląskich

godz. 10.0-16.00, ul. Zwycięska 4 na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (DODR)

To miejsce jest szczególne dla wrocławskich miłośników lokalnych produktów wysokiej jakości, restauratorów i sklepikarzy. W sprzedaży ekologiczne warzywa, doskonałe sery, pyszne wędliny i mięsiwa, chleby, jaja, oleje, makarony, miody, ciasta. Prócz produktów spożywczych pojawia się również rękodzieło. Festiwal jest okazją nie tylko do zrobienia zakupów i posmakowania wyrobów, ale także do poznania osobiście producentów, ich pasji, codziennej pracy.

W programie również atrakcje dla dzieci.

 

Warsztaty carvingu

Warsztaty carvingu

godz. 11, Zwycięska 4 - 8

W trakcie trwania Festiwalu Smaków Dolnośląskich Jolanta Choińska poprowadzi WARSZTATY z CARVINGU - sztuka zdobnicza z warzyw i owoców. Szczególnie przydatna wielbicielom atrakcyjnie nakrytego stołu. Drugim tematem WARSZTATÓW będzie TWORZENIE BIŻUTERII w szerokim zakresie.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry.

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. 

28 czerwca

 • Opowieści pełne grozy: o duchach, czarownicach, zbrodniach i katastrofach: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku.
 • Dla rodzin z dziećmi: Legendy miejskie: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) i spacer w okolicach Rynku.

 

Filmowe poranki

Filmowe poranki

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Filmy norweskie, dla dzieci od lat 7. 

W programie: Baluba Runa, Bendik i potwór, Grzeczna, Iver, Pewnego razu w kaloszach.

 

Teatr Bąbli „Skąd się biorą kolory”

Teatr Bąbli „Skąd się biorą kolory”

goz. 10.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, scena na I piętrze (ul. Kuźnicza 29a we Wrocławiu, dawny Teatr Kalambur), ul. Kuźnicza 29a

Io interaktywny spektakl dla najmłodszych widzów (1-4 lat). Opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku.

Cena biletu: 18 zł od osoby, rezerwacja biletów

 

Warsztaty dla dwojga w Domowej Stolarni

Warsztaty dla dwojga w Domowej Stolarni

godz.10.00-16.00, ul. Hubska 6, tereny starego dworca PKP we Wrocławiu, liczba miejsc ograniczona

Domowa Stolarnia zaprasza na majsterkowanie w dwójkę. Razem ze swoją drugą połówką, w towarzystwie przyjaciela lub przyjaciółki, mamy, taty, syna, córki, babci, dziadka – każdego z kim można spędzić miło czas. Na warsztatach stolarskich, powstaną drewniane stoliki śniadaniowe, które umilą posiłek w łóżku, na kanapie lub na pikniku. Zajęcia obejmują materiały, szkolenie, narzędzia Stanley Black & Decker oraz instrukcje i projekty o charakterze poglądowym, dzięki którym każdy stolik zyska indywidualny charakter.

Więcej informacji: www.facebook.com/DomowaStolarnia, kontakt@domowastolarnia.pl, tel.: 732 010 861. Liczba miejsca ograniczona.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesiąt wspaniałych wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. Gwarantujemy zakupy w miłej atmosferze i rodzinne piknikowanie przy muzyce i jedzeniu z wrocławskich Food Trucków.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z Agi Bagi

godz. 10.30, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Poranki adresowane są do dzieci powyżej 2. roku życia. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Piknik Harley® On Tour

Piknik Harley® On Tour

godz. 10.00-18.00, galeria Sky Tower

Posiadacze prawa jazdy na motocykl mogą zapisywać się telefonicznie na bezpłatne jazdy próbne, które będzie można odbyć w trakcie wydarzenia. Firmowy truck Harleya® przywiezie ponad 20 maszyn. Więcej informacji www.galeria.skytower.pl

Motocyklowy piknik urozmaicą koncerty młodych, wrocławskich kapel. Przez dwa dni ze sceny ustawionej przed Galerią Handlową Sky Tower dobiegać będą dźwięki klasycznego rocka z lat 70-tych, usłyszeć będzie można nowe brzmienie metalu oraz elektryzującego bluesa

28 CZERWCA

 • 10:10 – 10:40 Issel
 • 11:55 – 12:25 Sepia Rock Band
 • 13:10 – 13:35 Absta
 • 14:20 – 14:50 Scare Crow Band
 • 15:30 – 16:00 Solaris Road
 • 16:50 – 17:30 Draw The Line

 

Przegląd sztuki Survival

Przegląd sztuki Survival

26-30 czerwca, Koszary Oddziału Prewencji Policji, ul. Księcia Witolda 38–40, wstęp wolny

SURVIVAL to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi.

NIEDZIELA / 28.06

 

 • 11:00–22:00 wystawa
 • 11:00–22:00 klub festiwalowy
 • 13:13 wizja lokalna (spotkanie z kuratorem)
 • 11:00–14:00 warsztaty (POTENCJALNIE) ZABRONIONE (wymagane wcześniejsze zapisy)
 • 14:30 podsumowanie warsztatów (POTENCJALNIE) ZABRONIONE
 • 16:00 dyskusja: „Obywatele w labiryncie prawa. Jak nie zabłądzić?” – prowadzenie: Michał Syska (Dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a we Wrocławiu), uczestnicy: prof. Monika Płatek (Kierowniczka Zakładu Kryminologii, Instytut Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Leszek Koczanowicz (Uniwersytet SWPS), Monika Pasiecznik (ODRA)
 • 18:00 pokaz filmu „Gra” (reż. Ruben Ostlund, Szwecja 2011, 118’)
 • 20:30 pokaz filmu „Trąd” (reż. Andrzej Trzos-Rastawiecki, Polska 1970, 79’)
 • 13:00–16:00 performance: „Przepraszam”, Przepraszam: Ola Kozioł i Suavas Lewy
 • 13:00–16:00, 18:00–21:00  performance: „Dehumanizacja”, Martyna Izabela Woźnica
 • 11:00–14:00, 16:00–19:00 „Ocenzurowano” – pokój przyjęć

 

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia - spacer z przewodnikiem

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia  spacer z przewodnikiem

godz. 12.00, bilet 5 zł dostępne w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed spacerem

Miłośnicy pieszych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję zobaczyć m.in. szatnie sportowe, z których korzystali polscy siatkarze czy zawodnicy KSW. Ponadto będzie można zwiedzić również garderoby takich gwiazd jak Seal, Paco de Lucia, Deep Purple czy Jean Michael Jarre.

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów. Organizatorem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

III Dolnośląski Karnawał Odrzański

III Dolnośląski Karnawał Odrzański

od godz. 12.00 - spływ, od godz. 13.00 piknik na Wyspie Słodowej

O godz. 12.00 rozpocznie się spływ karnawałowy. Miejscem startu będzie Odra na wysokości ujścia Oławy przy Moście Grunwaldzkim a meta przy Bulwarze Włostowica. W spływie może wziąć udział każdy, kto posiada sprzęt pływający i kapok. Impreza zakończy się całodziennym piknikiem (od godz. 13.00) z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych na Wyspie Słodowej. W rejonie wyspy Słodowej mogą pływać wyłącznie jednostki z napędem silnikowym.

Atrakcje pikniku:

 • pokazy ratownictwa wodnego
 • konkursy i zabawy dla dzieci
 • wyścigi krokodyli
 • pierwszy Otwarty Wielobój Wodniaków
 • budowanie modeli statków
 • pokazy sprzętu Policji, Straży Miejskiej oraz WOPR
 • godzina 16:00 Koncert zespołu „Orkiestra Samanta”

W planach również Pierwszy Otwarty Wielobój Wodników” i bicie rekordu Polski na rzece.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza!  instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener.

Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Grodzieckie Impresje – wystawa prac artystów z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi

Grodzieckie Impresje – wystawa prac artystów z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi

godz. 12.00-18.00, Zamek Grodziec, Grodziec 111, wernisaż sobota godz. 12.00

Podczas wystawy będzie można porozmawiać z artystami, otrzymać autograf czy dedykację, a także kupić po atrakcyjnych autorskich cenach prace artystów.

Kuratorem artystycznym wystawy jest wrocławski artysta Stanisław Przewłocki (czytaj więcej). Wszyscy zaproszeni artyści mają ogromne osiągnięcia w dziedzinie sztuki a ich prace pokazywane są na prestiżowych wystawach krajowych i międzynarodowych.

 

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku w wakacyjne weekendy na Wyspę Piaskową.

Od 27 czerwca do końca sierpnia wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. 

Ponadto na Wyspie Piaskowej pograć będzie można także w bule, badmintona, skorzystać z amatorskich łuków, turnballi oraz ścianki wspinaczkowejWięcej informacji znajdziesz tutaj.

 

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

XI Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

pl. Świętojański 1 w Leśnicy, bilety od 10 do 40 zł (karnety)

Przez trzy dni trwania festiwalu, fani fantastyki będą mogli spotkać się z 60 gośćmi imprezy - pisarzami, rysownikami, naukowcami, twórcami gier, youtuberami oraz uczestniczyć w 300 punktach programu, w ramach 5 bloków: literatura, nauka i technologie, komiks i ilustracja, film i seriale. Wrocławski konwent Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku oraz jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających z różnych części kraju.

więcej na stronie festiwalu www.dnifantastyki.pl

 

ALE CYRK – bezpłatne rodzinne warsztaty cyrkowe

ALE CYRK – bezpłatne rodzinne warsztaty cyrkowe

godz. 12.00-15.00, tereny zielone przy CK Agora, ul. Serbska 5, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Dorośli i dzieci będą mogli popróbować swoich sił w trudnym fachu cyrkowca. W programie chodzenie na szczudłach, żonglowanie piłeczkami a dla najodważniejszych chodzenie po linie oraz balansowanie na równoważni. Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi powyżej 7. roku życia. Liczba miejsc ograniczona – zapisy: olga.chrebor@ckagora.pl

Scenariusz warsztatów:

12.00-12.30 gry integracyjne z użyciem sprzętów cyrkowych i zapoznanie się uczestników
12.30 – 14.30 zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami kuglarskimi i cyrkowymi:
1. Warsztat żonglerski (od jednej od czterech piłek)
2. Diabolo – podstawowe tricki (plastikowa kokardka z linką i kijkami)
3. Podstawowe techniki ekwilibrystyki (rola-bola - utrzymanie równowagi na równoważni przy wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych), chodzenia na szczudłach i po linie
4. Podstawowe techniki tańca z ogniem (poja)
14.30-15.00 zabawy indywidualne pod opieką rodzica i instruktora

 

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w każdy ostatni weekend czerwca, lipca i sierpnia będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby w Przejściu Żelaźniczym na Rynku.

Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.

 

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Spotkania dzielnej Myszki

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO: Spotkania dzielnej Myszki

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

„Przygody Myszki” to serial animowany realizowany w latach 1976-1983 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej według pomysłu Władysława Nehrebeckiego. Program: Wyprawa do lasu, Myszka nad wodą, Myszka n wycieczce, zimowa wycieczka.

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają związane z filmami, przygotowane przez zespół Centrum Sztuki WRO, zabawy warsztatowe.

 

PANOPTIKUM Czyli wystawa rzeczy osobliwych W Muzeum Powozów Galowice

PANOPTIKUM, czyli wystawa rzeczy osobliwych w Muzeum Powozów Galowice

godz. 13.00. warsztaty dla dzieci, godz. 14.00 wernisaż wystawy, Muzeum Powozów Galowice, ul. Leśna 5, Galowice, wstęp wolny

Wernisaż młodych twórców odbędzie się 28czerwca o godzinie 14.00 w mansardzie spichlerza w Galowicach. Do świata sztuki współczesnej artyści wprowadzą również najmłodszych odbiorców, przeprowadzą dla nich niezwykłe warsztaty ceramiczne. Dzięki temu dzieci będą mogły wszystkimi zmysłami wejść w świat sztuki. 

Warsztaty ceramiczne prowadzone przez artystów odbędą się o godzinie 13.00 w Muzeum Powozów Galowice (wstęp wolny).

 

BAJKOBUS - spektakl dla dzieci w plenerze

BAJKOBUS  spektakl dla dzieci w plenerze

godz. 14.00, Wrocławski Park Wodny / ul. Borowska 99

Bajkobus to mobilna scena Wrocławskiego Teatru Lalek. Jest wyposażony w nowoczesny sprzęt akustyczny i oświetleniowy, spektakle grane są w sezonie wiosenno-letnim w stałych miejscach oraz wyjazdowo.

Naładowany pozytywną energią spektakl grany ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny – Elektrobus. 

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej.

 

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

godz. 13.00-19.00, Magnolia Park

Prawdziwe boisko do futbolu amerykańskiego, pokazy zawodników Panthers Wrocław, warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Wild Cats Cheerleaders. Tak wyglądać będzie najbliższy weekend w Magnolia Park - superweekend przed SuperFinałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. To spotkanie 11 lipca na Stadionie Wrocław.

Przez całą sobotę i niedzielę pokazy i specjalnie przygotowane treningi przeplatać się będą z informacjami na temat futbolu amerykańskiego i jego historii w Polsce, a klienci Magnolia Park będą mogli oglądać wyjątkowe multimedialne ekspozycje, które przybliżą zasady tej atrakcyjnej dyscypliny.

 

XIV Dni Gminy Długołęka

XIV Dni Gminy Długołęka

od godz. 14.00, park w Szczodrem

Nie zabraknie dobrej atmosfery, rozrywki dla dzieci i gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wystąpią: godz. 16.00 Urszula, godz. 17.45 zespół Naaman, godz. 19.00 Mrozu. Przed nami też występy finalistów konkursu Gminne Talenty oraz szereg innych atrakcji, takich jak pokaz futbolu amerykańskiego i Zumby oraz finał turnieju siatkówki na piasku.

 

ARENA - Zielone Jarmarki

ARENA - Zielone Jarmarki

Centrum Handlowe ARENA, ul. Komandorska 66, godz. 11-16, wstęp wolny

W najbliższy weekend 26-28 czerwca 2015 odbędzie się impreza pod hasłem Zielone Jarmarki. Na jarmarku odbędą się degustacje regionalnych produktów oraz prezentacja wystawców z różnych regionów Polski. Będą tańczyły zespoły ludowe i wystąpią zespoły TWO BOYS oraz MIXDANCE.

 

Brave Kids - wielka parada młodych artystów

Brave Kids  wielka parada młodych artystów

godz. 14.00, wrocławski Rynek, start przy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Korowód będzie barwny, głośny i radosny, dołączyć może każdy. Parada rozpocznie się o godz. 14:00 przed Dolnośląską Biblioteką Publiczną we wrocławskim Rynku. Wezmą w niej udział zarówno dziecięce grupy artystyczne z Wrocławia, jak i młodzi goście projektu Brave Kids: tancerze z Rio de Janeiro, artyści z Buriacji, Lwowa, Koszyc.

– Zapraszamy całe rodziny. Dzieci będą miały frajdę. O rytm zadba wrocławski duet Balafon Brothers. To będzie parada dobrej energii. Przejdziemy dookoła Rynku, a pod pręgieżem zorganizujemy wspólny taniec – mówi Magdalena Szymańska, koordynator parady Brave Kids.

 

„Stabłowice wczoraj i dziś” – XVI festyn w parafii św. Andrzej Apostoła

Stabłowice wczoraj i dziś – XVI festyn w parafii św. Andrzej Apostoła

 godz. 14.00-20.00, parafia św. Andrzej Apostoła, ul. Boguszowska 84

W programie festynu na Stabłowicach m.in.: warsztaty plastyczne, konkursy dla rodzin, gry i zabawy, gry multimedialne, balony wodne, konie, quady, pyszne jedzenie, zjeżdżalnie, inne atrakcje.

 

Odkrywcy sztuki warsztaty poznawczo-plastyczne dla dzieci wraz z rodzicami

Odkrywcy sztuki warsztaty poznawczo-plastyczne dla dzieci wraz z rodzicami

godz. 15.00, Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, wstęp 35 zł

Zajęcia prowadzone przez Dominikę Chochołowską-Bocian. Wspólna zabawa plastyczna i odkrywanie świata, to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Zajęcia łączą ze sobą wartości poznawcze świata, niezwykłe ciekawostki z realizacjami plastycznymi.nKonieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc, tel. 71 341 80 02 lub 662 034 338, e-mail: a.zasada@wctd.wroclaw.pl.

Więcej informacji.

 

Ostatni mecz żużlowy na Olimpico - jedziemy o play-offy!!!

Ostatni mecz żużlowy na Olimpico - jedziemy o play-offy!!!

godz. 16.45, Stadion Olimpijski

To już ostatnia żużlowa niedziela na Stadionie Olimpijskim w tym sezonie! Zapraszamy na mecz Betard Sparta Wrocław - PGE Stal Rzeszów, godz 16.45. Walczymy o play offy! Bilety do nabycia na kupbilet.pl, we wrocławskich Empikach i punktach STS oraz w dniu meczu na stadionie od godz 14.30. Żegnamy "stare" Olimpico - bądźcie tam z nami!

 

Warsztaty decoupage na tkaninie: torba, poszewka, aplikacja.

Warsztaty decoupage na tkaninie: torba, poszewka, aplikacja

godz. 16.00, KT Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155, płatne, obowiązują zapisy

Ozdobimy "ekologiczną" torbę na zakupy lub poszewkę na poduszkę, lub aplikację do naszycia na torbę. Zastosujemy technikę serwetkową, transfer wydruku, użyjemy farb, szablonów, stempli i specjalnych pisaków akrylowych. Ozdobionych przedmiotów będzie można normalnie używać, prać w 30 stopniach lub ręcznie.
Czas trwania: 2-3 godziny. Warsztaty dla dorosłych i młodzieży, dla dzieci od lat 6 z rodzicem (opiekunem).
Koszt: 70 zł/osoba. W cenie wszystkie materiały, napoje i słodki poczęstunek. Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698 830 708 lub bezpośrednio w kwiaciarni. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Empik zaprasza na spotkanie z Jeremim Sikorskim

Empik zaprasza na spotkanie z Jeremim Sikorskim

godz. 16.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Młody muzyk, piosenkarz, aktor i tancerz opowie o swoim debiutanckim albumie „Otwórz się na świat”.

Piętnastoletni artysta uczestniczył w poznańskim projekcie Young Stars, a także zaczął współpracować z wytwórnią muzyczną My Music. Teraz przyszedł czas na debiutancki album – pełen energii i rytmicznych piosenek. Krążek „Otwórz się na świat” to esencja uczuć nastolatka: radość życia, entuzjazm i rozwijająca skrzydła miłość.

 

Podróżnicze Spotkanie w Klubie Dyskusyjnym NAMI

Podróżnicze Spotkanie w Klubie Dyskusyjnym NAMI

godz. 16.00-19.00, ul. Energetyczna 14, wstęp wolny

Zaprasza Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI

Swoje doświadczenia z różnych miejsc Japonii, różnych celów i motywów podróży przedstawią słowem i obrazem:

 • Dominik Szczepański – muzyka z Japończykami
 • Julian Górski – kendo w Sapporo
 • Konrad Różycki – japonistyka w Kanazawie
 • Wojtek Jedynak – shogi w Tokio (4 razy 20 minut)
 • Następnie opowiemy jak tanio dotrzeć do Japonii i ograniczyć koszty pobytu. (20 minut).
 • Wojtek Jedynak (laureat Konkursu Krasomówczego Języka Japońskiego) opowie też o tym jak szybko nauczyć się języka japońskiego.(20 minut)

Spotkanie może się przedłużyć, prosimy zarezerwować więcej czasu czasu.

 

\" data-mce-src=

„Wspaniała przygoda zająca Teofila”

godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety

Ciepła opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i przełamywaniu własnych ograniczeń. Główny bohater, zając Teofil, to zwierzątko niezwykle nieśmiałe, lecz spragnione towarzystwa. Piękna i pełna humoru historia przekona dzieci, że nieśmiałość można przełamać i nie należy się zniechęcać niepowodzeniami, gdyż „czasami nic nie jest takie, jak nam się wydaje”.

Spektakl dla dzieci od 3 lat. Bilety 18 zł od osoby , bilet rodzinny: 14 zł od osoby (przy zakupie 5 i powyżej biletów). Rezerwacja miejsc.

 

Wieczory Tumskie

Wieczory Tumskie

godz. 18.00, Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1, wstęp wolny

Trudno sobie wyobrazić współczesne czasy bez internetu i mediów. Jak w tej przestrzeni powinien odnaleźć się chrześcijanin?

W programie wykład pt. "Katolik na cyberkontynencie”, który wygłosi ks. Piotr W. Wiśniowski - cybermisjonarz, redaktor, związany z portalem www.pogotowieduchowe.pl, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Stobrawie. W części muzycznej zapraszamy na koncert młodych wrocławskich wirtuozów gitarowych: Michała Jakubowskiego i Artura Kozy. W wykonaniu duetu usłyszymy kompozycje Sergio Assada, Carlo Domeniconiego, Josepha Haydna, Jose Marii Gallardo del Reya, Rolanda Dyensa, Luiza Bonfa, Henry Manciniego, Adama Mikulskiego, Leo Brouwera, Manuela de Falli.

 

Wakacyjne impro, czyli Narwani z Kontekstu

Wakacyjne impro, czyli Narwani z Kontekstu

godz. 18.00, Włodkowica 21, bilety 20/25 zł

Na scenie przy Włodkowica znów będzie można zobaczyć świetnych aktorów, znakomite i błyskotliwe żarty, niebanalnego prowadzącego, a cały wieczór będzie dawką niezwykłej energii. Na czym polega spotkanie z Narwanymi? Wszystko, co dzieje się na scenie jest niezaplanowane. To widzowie decydują o tym, w jaki sposób potoczy się scena, kogo będą odgrywać aktorzy itd. Na show Narwanych składa się kilkanaście improwizowanych gier: począwszy od parodii popularnych formatów TV, przez te znane z programu Whose Line Is It Anyway, aż po gry autorskie. Grupę tworzą dobrze znane z Poligonu Kabaretowego kabarety Chyba i Dabz.

 

\" data-mce-src=

„Nie trzeba we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

godz. 18.00, Scena na Strychu, bilety 24/32 zł

Spektakl inspirowany jest życiem i dziełem naukowym rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana. Najbardziej rozsławiona praca Perelmana to dowód hipotezy Poincarégo, która dotyczy kształtu Wszechświata i ma wielki wpływ na badania związane z jego początkiem. Ważnym jego dokonaniem w dziedzinie topologii jest również dowód tzw. teorematu o duszy. Grigorij Perelman to niewątpliwie jeden z największych umysłów naszych czasów. Jednocześnie jego postawa życiowa – unikanie rozgłosu i odcinanie się od wszelkich doczesnych spraw – wyzwala w nas potrzebę powrotu do najważniejszych pytań o miejsce człowieka w kosmosie, o ograniczoność jego percepcji, a wreszcie o jego dostęp do prawdziwej mądrości.

 

Teatr ToTu - \" data-mce-src=

Teatr ToTu – Hotel Breslau

godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6

Spektakl "Hotel Breslau" to wybudowany przez członków Teatru ToTu wehikuł czasu. Razem z nami będziecie mogli przenieść się do międzywojennego Wrocławia i poznacie smak luksusu tamtych lat! Perypetie członków hotelowej obsługi rozbawią Was do łez, wątki historyczne zainspirują do odkrywania naszego pięknego miasta, a scenografia i muzyka na żywo sprawią, że przeniesiecie się do niezwykle klimatycznego, może nawet magicznego świata. Scenariusz inspirowany jest twórczością Rolanda Topora i historią pięknego Wrocławia.

 

RED SMOKE FESTIVAL : CHEAP WINE (FR) & RED SCALP & PERSONAL INSULT

RED SMOKE FESTIVAL: CHEAP WINE (FR) & RED SCALP & PERSONAL INSULT

Klub Alive, ul. Kolejowa 12, godz. 19.00, bilety: 15 zł

CHEAP WINE  (Heavy Epic Blues) – to przede wszystkim ponadczasowe riffy rodem z lat 70., z lekką dozą psychodelicznych smaczków i niesamowitym Groove’m. Wszystko to w otoczce  ciuchów retro i vintage’owych instrumentów, co potęguje doznania muzyczne. 

RED SCALP - 4-osobową ekipa z Pleszewa, której siłą jest brzmienie i instrumentalne partie. Podchodzą do muzyki poważnie, ale bez spiny. Grają stonerowo pustynne klimaty z vintage'ową nutą Black Sabbath, z kopem Down czy Orange Goblin. 
PERSONAL INSULT - WROCŁAW
Wrocławski zespół powstał z inicjatywy Michała Kocjana (wokal) i Pawła Jankowskiego (gitara), którzy za cel postawili sobie propagowanie nurtów sludge-stonerowych, gdzie tylko się da. Kapela charakteryzuje się riffami w klimacie Południa Stanów Zjednoczonych, dynamiczną sekcją rytmiczną i szorstkimi, chrypliwymi wokalami.

 

Premiera Teatru dla Początkujących \" data-mce-src=

Premiera Teatru dla Początkujących Sztuki życia

sobota-poniedziałek, godz. 20.00, CeTA - Centrum Technologii Audiowizualnych przy ulicy Wystawowej 1, wstęp wolny

„Sztuka życia” to dwa, zupełnie odmienne stylem spektakle w jednym. Ten na poważnie opowiada o czwórce pensjonariuszy domu starców, którzy z nostalgią wspominają swoje zbyt szybko minione życie. W ich świat przebojem wdziera się... kryminalna farsa. Odtwórczyni jednej z głównych ról w przedstawieniu zostaje zamordowana, a aktorzy będą musieli odnaleźć zabójcę, by mogła odbyć się premiera.

Teatr dla Początkujących powstał z myślą o dorosłych amatorach chcących spróbować swoich sił na scenie. Tutaj każdy może zagrać w spektaklu i zrealizować swoje marzenia związane z teatrem, sceną i sztuką aktorską. Efektem trzymiesięcznych spotkań jest huczna premiera wystawiana na profesjonalnej scenie. 

 

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Muzeum Militariów, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 20.00, bilety: 35/27 zł

Niezwykłe, intrygujące połączenie saksofonu i akordeonu z brzmieniem tradycyjnego kwartetu smyczkowego. Również połączenie wielkiej klasyki z nowością sprawi, że wielu słuchaczy odnajdzie tu coś dla siebie. W programie koncert na obój i skrzypce c-moll BWV 1060 Johanna Sebastiana Bacha, Sonatina Ravela oraz Uwertura na tematy hebrajskie  Prokofiewa w zaskakujących opracowaniach na saksofon i akordeon. Potem repertuarowe odkrycia i nowości: Perry Goldstein i jego Kwintet na saksofon altowy i kwartet smyczkowy oraz „up2U” Mikołaja Majkusiaka, polskiego kompozytora i instrumentalisty. 

Wykonawcy: Wojciech Psiuk – saksofon, Paweł Janas – akordeon, Jan Stanienda – skrzypce, Bartosz Bober – skrzypce, Bożena Nawojska – altówka, Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

 • godz. 22.00 - niedziela, 28 czerwca: Pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00, bilety od 8 do 36 zł

Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Godziny otwarcia wystawy: od poniedziałku do niedzieli, do 31 sierpnia.

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę