Utrudnienia na A4 – poświąteczne powroty do domów

Jadący autostradą A4 ze Śląska w kierunku Wrocławia i granicy z Niemcami muszą liczyć się z utrudnieniami. Po świętach wielu kierowców na sobotę i niedzielę zaplanowało powrót do domów.

  • korek na A4


Rozpoczęły się poświąteczne powroty do domów. Wzmożony ruch samochodów jest na autostradzie A4 w kierunku Niemiec. W niedzielę, od rana,  w punkcie poboru opłat w Karwianach koło Wrocławia tworzył się korek - o godz. 9.30 miał 2 km, o godz. 10 było 5 km, o godz. 11.30  było 9 km. Uruchomiono dodatkowe bramki do przejazdu. O godz. 13 bramki zostały otwarte. Po kilku godzinach i rozładowaniu zatoru ponownie je zamknięto. Po godzinie 17 dyżurny GDDKiA we Wrocławiu informował: – Na odcinku od węzła Bielany Wrocławskie do węzła Kostomłoty w kierunku Legnicy występuje spowolnienie ruchu. Brak jest zdarzeń drogowych. Zator spowodowany jest dużym natężeniem – mówi Andrzej Szachnowski.

Informacja o zatorze z możliwością objazdu jest wyświetlona na tablicach zmiennej treści na A4. Można uniknąć korka na A4 w Karwianach zjeżdżając z autostrady na węzłach Brzeg, Brzezimierz lub Krajków.

W sobotę otwarto bramki

W sobotę, o godz. 18.20 kolejka oczekujących w punkcie poboru opłat w Karwianach koło Wrocławia wynosiła ok. 100 metrów. Przypomnijmy, że po godz. 15, w związku z 10 km zatorem został zniesiony pobór opłat, gdy sytuacja wróciła do normy ok. godz. 18, opłaty na bramkach przywrócono.

- Gdyby okazało się, że kolejka samochodów przed bramkami w Karwianach wydłuży się do 7 km to będziemy ponownie rekomendować otwarcie bramek - mówi Andrzej Szatnowiski, Zespół Zarządzania Ruchem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

W sobotę, o około godz. 11.30, przed bramkami w Karwianach był dwukilometrowy. Z każdą godziną kolejka samochodów robiła się dłuższa i to pomimo tego, że uruchomiono dodatkowe bramki. Ok. godz. 13 służby drogowe informowały o 10 km zatorze. W sobotę, po godz. 15, zniesiony pobór opłat i otwarto bramki.

- Na autostradzie A4 na PPO Karwiany w związku zatorem został zniesiony pobór opłat, wszystkie bramki są otwarte, następuje rozładowanie zatoru. Zator jest na długości 5 km – mówi Dagmara Wąsiewska, Zespół Zarządzania Ruchem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu .

Informacja o zatorze z możliwością objazdu została wyświetlona na tablicach zmiennej treści na A4. GDDKiA informuje, że można uniknąć korka na A4 w Karwianach zjeżdżając z autostrady na węzłach Brzeg, Brzezimierz lub Krajków.

Zgłoś uwagę