Z kulturą do zwierząt

30 maja, o godzinie 21.00, w restauracji Agawa w parku Południowym odbędzie się kolejna, siódma już akcja charytatywna: Z Kulturą do Zwierząt. Cel jest taki sam jak w poprzednich edycjach – pomoc czworonogom z wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. 


Akcja od trzech lat gromadzi zaprzyjaźnione instytucje kultury, muzyków, artystów wizualnych, ludzi sztuki, projektantów mody, organizatorów imprez i firmy prywatnych. Od 2012 roku wydarzenie odbywa się cyklicznie, dwukrotnie w ciągu roku – na przełomie maja i czerwca oraz we wrześniu.

Aktualnie organizatorzy zbierają partnerów akcji. Zgłaszać mogą się wszyscy, których produkt, praca lub usługa może stać się miłym upominkiem dla uczestników imprezy i nakłonić ich do pomocy zwierzakom.

Sześć poprzednich edycji akcji spotkało się z dużym zainteresowaniem ludzi dobrej woli, którym nie jest obcy los zwierząt i pragną wesprzeć szczyty cel. Udało się zebrać i przekazać schronisku blisko trzy tony niezbędnego pożywienia dla psów i kotów oraz legowiska.

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu są niezmienne. Wybierając się imprezę, należy zabrać ze sobą prezent dla zwierzaka. Może to być karma czy też koce lub legowiska. Każdy, kto weźmie udział, będzie miał szansę otrzymania kulturalnej nagrody przygotowanej przez partnerów akcji.

W majowej edycji imprezy zagrają: ANKA PITU, MIENTA (Filip Skonopi) i KOSMOS (Vitek Jansky & adi.das).

 

Zgłoś uwagę