Kinowe premiery na weekend we Wrocławiu 31.03-2.04

Tylko dwie głośne premiery czekają wrocławskich widzów w nadchodzący weekend. Filmy o bardzo różnych od siebie kobietach. Jedna ma swój rodowód w popularnej grze komputerowej. Historia drugiej oparta jest na faktach

  • materiały promocyjne


Dwa premierowe filmy: „Dalida. Skazana na miłość” i „Ghost in Shell” zobaczycie we wszystkich wrocławskich kinach. W Nowych Horyzontach dodatkowo możecie wybrać się na rosyjski film pod tytułem „Uczeń”.

Dalida. Skazana na miłość (2017)

Gatunek: biograficzny 

Opis filmu

Filmowa biografia jednej z najgłośniejszych legend muzyki disco – Dalidy. Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt, urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Jednak sukces na scenie nie szedł w parze z szczęściem w życiu osobistym. Piosenkarka rzucała się z romansu w romans, szaleńczo i rozpaczliwie szukając wielkiej miłości. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Do zobaczenia| we wszystkich wrocławskich kinach.

 źródło: YouTube

Ghost In the Shell (2017)

Gatunek: sci-fi, kryminał, dramat 

Opis filmu

Kolejna ekranizacja popularnej gry komputerowej. W roli jedynej na świecie hybrydy człowieka i robota wystąpiła Scarlett Johansson. Major stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, walczącej z groźnymi przestępcami. Sekcję bezpieczeństwa publicznego czeka największe w wyzwanie w historii -–stanąć do walki z wrogiem, chcącym wymazać wszelakich postępy technologii wirtualnej.

Do zobaczenia we wszystkich wrocławskiich kinach.

 źródło: YouTube

Uczeń (2016)

Gatunek: dramat 

Opis filmu

Nastoletni Rosjanin Vieniamin nie jest jak inni chłopcy. Któregoś razu odmawia przebrania się w strój obowiązujący na lekcji WF-u. Gdy nauczyciele i matka przekonują się, że powodem buntu jest klauzula sumienia, zaczyna się horror. Cytując Biblię, potępia wszystkich wokół. Pobożny chłopiec wie, co jest dobre, a co złe, i wystawia swoje otocze­nie na poważną próbę. Świetnie wyreżyserowany przez Serebrennikova i bardzo aktualny film, który zanurza nas w świat obskurantyzmu.

Do zobaczenia w Nowych Horyzontach. 

źródło: YouTube

Zgłoś uwagę