Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych we Wrocławiu

We Wrocławiu rozpoczynają się jubileuszowe, 50. mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych. W turnieju uczestniczy ponad 1200 osób. Na 24 lutego zaplanowano oficjalne treningi i uroczystą ceremonię otwarcia. Z kolei od 25 lutego walkę o medale rozpoczną juniorzy.


Tegoroczne mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych zostaną rozegrane w dniach 23 lutego – 2 marca, a miejscem rywalizacji będzie obiekt Hali Stulecia oraz pobliskie Wrocławskie Centrum Kongresowe. Rangę zawodów podniesie możliwość zdobycia aż ośmiu nominacji olimpijskich, które zapewnią zawodnikom z Europy udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Z tego powodu w mistrzostwach we Wrocławiu wezmą udział czołowi strzelcy z Europy.

– Warto zaznaczyć, że rok 2020 to także jubileusz 100-lecia polskiego ruchu olimpijskiego, a rodzime strzelectwo zapisało piękny rozdział w naszych dokonaniach w igrzyskach oraz innych prestiżowych imprezach w tej dyscyplinie. Wystarczy przypomnieć nazwiska dwukrotnych złotych medalistów olimpijskich Józefa Zapędzkiego i Renaty Mauer-Różańskiej, jak również Mirosława Rzepkowskiego (srebrny medalista olimpijski), czy mistrza świata Krzysztofa Kucharczyka. Sukcesem mogą pochwalić się nie tylko sportowcy, ale i wrocławscy działacze, goszczący uczestników ważnych zawodów na nowoczesnym obiekcie WKS-u przy ul. Świątnickiej. Każda impreza przez nich organizowana zasługiwała na najwyższą ocenę – mówił Robert Pietruch, prezes Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych – juniorzy w wieku 18 – 20 lat oraz seniorzy. Najlepsi europejscy strzelcy konkurować ze sobą będą w trzech rodzajach strzelań pneumatycznych: pistolet, karabin oraz ruchoma tarcza.

Reprezentanci blisko 50 ekip będą strzelać na dystansie 10 metrów. Zawody odbywać się będą codziennie, a do finałów w konkurencjach indywidualnych zakwalifikuje się ośmiu najlepszych zawodników. Finały rozgrywane będą w stylu australijskim, czyli najsłabsi zawodnicy będą po kolei odpadać, tak, by wyłonić zwycięzców w swoich kategoriach.

50. Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych

50. Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych

Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin od 23 lutego 2020 do 2 marca 2020

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

– Można być pewnym, że europejski czempionat wypadnie na przysłowiową piątkę z plusem, choć jego przeprowadzenie w Hali Stulecia będzie nie lada wyzwaniem. Zapowiada się ekscytujące, stojące na najwyższym poziomie widowisko. Jesteśmy przekonani, że mocno zapadnie w pamięć zawodników, trenerów i działaczy tej dyscypliny – dodał w swoim oświadczeniu prezes DZSS.

Uroczystą ceremonię otwarcia jubileuszowych, 50. mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych zaplanowano na 24 lutego, na godzinę 18.30. Wydarzenie odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Wśród znamienitych gości nie zabraknie prezydenta ESC Vladimira Lisina, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz wyniki z poszczególnych dni mistrzostw będzie można znaleźć TUTAJ.Zgłoś uwagę