Wrocław Global Forum 2014: 25 lat nowej Polski (WIDEO)

Polskie jubileusze - okazja do podsumowań

  • Wrocław Global Forum 2011


Wrocław Global Forum to spotkanie kilkuset polityków, dyplomatów, ekonomistów, przedsiębiorców, politologów i historyków, publicystów z całej Europy i Stanów Zjednoczonych. W tym roku w stolicy Dolnego Śląska spotkają się po raz piąty, aby dyskutować o najważniejszych wyzwaniach współczesnego świata.

Współorganizatorami Wrocław Global Forum są: miasto Wrocław, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych i Atlantic Council.

Co roku Atlantic Council of the United States przyznaje Nagrody Wolności (Freedom Awards), czyli wyróżnienia dla osób i instytucji zaangażowanych w promowanie idei wolnościowych.

Tegoroczne Wrocław Global Forum odbędzie się w dniach 5-7 czerwca i będzie jednym z wydarzeń obchodów ćwierćwiecza przełomu w roku 1989.

- Planując ją rzeczywiście zakładaliśmy, że główne tematy będą związane z obchodzonymi rocznicami: 25–leciem pierwszych prawie wolnych wyborów do Sejmu, 15-leciem przystąpienia Polski do NATO i 10-leciem naszej obecności w Unii Europejskiej. To stwarza szansę porozmawiania o tym, co się w Polsce udało osiągnąć i jakie głównego wyzwania, ryzyka i szansę czekają w kolejnych latach – mówi Michał Kobosko, dyrektor Wrocław Global Forum z ramienia „Atlantic Council of the United States”. - Plus rocznice stulecia urodzin Jana Karskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego, wielkich historycznych postaci, mocno zrośniętych z historią polsko-amerykańską. Te wątki były dla nas istotne i nadal są ważne, będą się pojawiać.

 

Projekt WGF jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

not. wtoZgłoś uwagę