Wrocław dziękuje medykom. Pokaz laserów na Stadionie Wrocław

W środowy wieczór na elewacji Stadionu Wrocław zostanie wyświetlony specjalny pokaz laserowy. Multimedialne widowisko zostało przygotowane w ramach podziękowania dla personelu medycznego walczącego na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa. Co ważne, z pokazu zostanie przeprowadzona transmisja na żywo.

  • fot. Stadion Wrocław

    fot. Stadion Wrocław


Kilkuminutowy show zawierać będzie także apel do mieszkańców miasta o pozostanie w domach, co ma pomóc ograniczyć liczbę zakażeń i nie dopuścić do przeciążenia placówek służby zdrowia.

Nie tylko lasery

Oprócz wyrazów uznania dla pracowników służby zdrowia, na elewacji wrocławskiego obiektu rozbłyśnie również logo akcji, która połączyła wszystkie wrocławskie kluby sportowe. Z inicjatywy siatkarskiej KFC Gwardii powstała zbiórka funduszy na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego „graMYdlaKOSZAROWEJ”. Po kilku dniach akcji zebrano kwotę niemal 100 tysięcy złotych, za która zakupione zostaną m.in. środki ochrony osobistej dla medyków.

Czytaj także: Esplanada stadionu zamknięta, ale można spacerować wirtualnie

Transmisję z pokazu będzie można obejrzeć w internecie, za pośrednictwem fanpage'a Stadionu Wrocław na Facebooku. Za stronę techniczną pokazu odpowiada firma Visual Sensations z Wielkopolski, która przygotowała go całkowicie za darmo.Zgłoś uwagę