Na ratunek - Sztylka

Dariusz Sztylka - wieloletni kapitan Śląska i mistrz Polski z 2012 roku - został nowym asystentem trenera Tadeusza Pawłowskiego. Ostatnie mecze wrocławskiej drużyny to niestety pasmo porażek. Czy były zawodnik wojskowych wleje w piłkarzy zapał i postawi ich na nogi?

 

  • Dariusz Sztylka


Nowy asystent ma 37 lat i przez niemal całą swoją karierę piłkarską związany był ze Śląskiem. We wrocławskim klubie występował w latach 2001-2012, rozgrywając w nim 263 mecze i strzelając 18 bramek. Z WKS-em jako kapitan przeszedł trudną i wyboistą drogę od III ligi do ekstraklasy, wieńcząc ją trzema wielkimi sukcesami: Pucharem Ekstraklasy, wicemistrzostwem i mistrzostwem Polski. Po odejściu ze Śląska przez trzy lata prowadził z powodzeniem szkółkę piłkarską Olympic Wrocław. Posiada licencję UEFA A.

Znamy też nazwisko nowego trenera przygotowania fizycznego Śląska. Został nim Michał Polczyk, przez ostatnie lata pracujący w Akademii Śląska oraz w drużynie rezerw wrocławskiego klubu. Z wykształcenia jest fizjologiem po wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

W ciągu najbliższych dni poznamy również nazwisko nowego drugiego trenera Śląska Wrocław. Najbliższy mecz zawodnicy rozegrają na wyjeździe z Legią Warszawa, 21 listopada o godzinie 18:00. Zostało więc trochę czasu na przygotowania.

Zgłoś uwagę