Wrocław gości światową czołówkę tenisa ziemnego na wózkach

Już we wtorek, 26 czerwca rozpocznie się szesnasta edycja turnieju tenisowego Wrocław Cup, w którym weźmie udział kilkudziesięciu zawodników na wózkach z całego świata. Zmagania toczyć się będą do soboty na kortach Centrum Tenisowego Redeco przy al. Hallera 81a.

 • Na konferencji prasowej na pl. Solnym pojawili się m.in. organizatorzy turnieju, przedstawiciele władz miasta oraz zawodnicy, fot. Bartosz Moch

  Na konferencji prasowej na pl. Solnym pojawili się m.in. organizatorzy turnieju, przedstawiciele władz miasta oraz zawodnicy, fot. Bartosz Moch

 • Fot. Bartosz Moch

  Fot. Bartosz Moch

 • Fot. Bartosz Moch

  Fot. Bartosz Moch

 • Fot. Bartosz Moch

  Fot. Bartosz Moch

 • Fot. Bartosz Moch

  Fot. Bartosz Moch


Niepełnosprawność nie zamyka drogi do sportowej kariery. Dowodzą tego tenisiści na wózkach, którzy 26 czerwca rozpoczną zmagania w XVI edycji międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach Wrocław Cup 2018. Rywalizacja toczyć się będzie – jak co roku – pod honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza. W tym roku na zawodników czeka rekordowa pula nagród w wysokości 22 tysięcy dolarów. Wstęp na turniej dla widzów jest bezpłatny.

Wrocław Cup 2018 – turniej tenisa na wózkach

Wrocław Cup 2018 – turniej tenisa na wózkach

Zawody / Akcje społeczne
Termin od 26 czerwca 2018 do 30 czerwca 2018

Miejsce Korty Centrum Tenisowego Redeco

Zobacz

– Co roku o tej porze zapraszamy na wielkie sportowe wydarzenie. Organizowany od 16 lat turniej tenisa na wózkach to jeden z największych tego typu w tej części Europy. Trzymamy kciuki za naszych zawodników, ale w duchu sportowego święta kibicujemy także innym uczestnikom. Zapraszamy wszystkich do przeżywania razem z nami tenisowej rywalizacji na najwyższym poziomie – powiedział Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.

W zawodach wezmą udział tenisiści z ponad 15 krajów, w tym zawodnicy z Ameryki Południowej: z Brazylii oraz z Chile. W turnieju wystąpi także liczna polska reprezentacja, składająca się z 25 tenisistów.

– Turniej znów jest bardzo mocno obsadzony. Do Wrocławia przybyli wysoko rozstawieni zawodnicy i zawodniczki z czołowych miejsc w rankingach. Z naszej strony liczymy przede wszystkim na Kamila Fabisiaka, najwyżej notowanego polskiego zawodnika w rankingu ITS – podkreslił Maciej Hrycyszyn, były trener kadry Polski i dyrektor turnieju.

Trening na placu Solnym przed rozpoczęciem Wrocław Cup 2018, fot. Bartosz Moch

Trening na placu Solnym przed rozpoczęciem Wrocław Cup 2018, fot. Bartosz Moch

Wyjątkowy turniej we Wrocławiu

Międzynarodowy Turniej Tenisa Ziemnego na Wózkach Wrocław Cup 2018 to jeden z turniejów organizowanych na całym świecie dla sportowców niepełnosprawnych pod Patronatem Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) z siedzibą w Londynie, jednocześnie jedyny w tej części Europy.

– Tenis to piękna dyscyplina, a Wrocław po raz kolejny udowadnia, że wyznacza trendy, jak wspierać osoby z niepełnosprawnością. Przez te kilka dni sport znów będzie nas wszystkich łączył – stwierdził Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych

– Rywalizacja na wózkach to również element rehabilitacji poprzez sport. Przez cały rok w Centrum Redeco prowadzimy takie zajęcia. Cieszę się, że turniej Wrocław Cup z roku na rok się rozwija i przyjeżdża do nas światowa czołówka – dodał Jacek Wierdak, prezes Zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni Wrocław, organizatora turnieju.

Głównym sponsorem zawodów jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.Zgłoś uwagę