Wrocław Business Run - bieg charytatywny

Trwają zapisy do Wrocław Business Run, który już 6 września w Parku Szczytnicki. Bieg charytatywny wspiera działania Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. 


To jedyny w swoim rodzaju charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Jest częścią ogólnopolskiej imprezy — Poland Business Run, która jednocześnie odbywa się w pięciu innych miastach Polski.

5-osobowe sztafety mają do pokania 19 km, na każdego uczestnika przypada więc 3,8 km. Rejestracja na stronie www.wroclawbusinessrun.pl.

W tym roku beneficjentem biegu jest 20-letni wrocławianin Karol Kowalski. W październiku 2014 roku uległ ciężkiemu wypadkowi drogowemu. Jadąc na motocyklu, miał kolizję z tramwajem. W chwili wypadku był trzeźwy. W wyniku doznanych obrażeń lekarze musieli amputować lewą nogę na poziomie uda. Ma również poważnie uszkodzone drugie biodro i wciąż przebywa w szpitalu. Aby Karol mógł wrócić do swojej aktywności sprzed wypadku potrzebna będzie dobrej jakości proteza i rehabilitacja. Nie jest w stanie zgromadzić środków na protezę, dzięki której będzie mógł samodzielnie funkcjonować, dlatego zgłosił się do Fundacji Jaśka Meli.

Zgłoś uwagę