Poszukiwani beneficjenci Wrocław Business Run 2019

Właśnie rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów 8. edycji charytatywnej sztafety Wrocław Business Run. Do końca kwietnia do Fundacji organizującej bieg mogą zgłaszać się ci, którzy potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymało aż 8 osób z Dolnego Śląska.

  • Uczestnicy Wrocław Business Run 2018. Fot. organizatorzy

    Uczestnicy Wrocław Business Run 2018. Fot. organizatorzy


Fundacja Poland Business Run skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach.

– Wady wrodzone, choroby nowotworowe i układów wewnętrznych, wypadki oraz urazy to najczęstsze powody różnorakich uszkodzeń kończyn oraz amputacji. Nasza Fundacja kompleksowo pomaga właśnie tej grupie – osobom borykającym się z niepełnosprawnością ruchową, które dodatkowo stają przed koniecznością zebrania od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych na rehabilitację i protezy – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

By zebrać środki niezbędne do pomocy swoim podopiecznym, Fundacja organizuje we wrześniu charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run. 8 września 2019 r. w dziewięciu miastach naszego kraju, m.in. we Wrocławiu po raz kolejny wystartują pracownicy firm i korporacji, by pomóc lokalnym beneficjentom.

Wrocław Business Run 2019

Wrocław Business Run 2019

Biegi i maratony / Zawody
Termin 8 września 2019 10:30

Miejsce Pergola we Wrocławiu

Zobacz

Zeszłoroczna wrocławska edycja była rekordowa. Zebrano ponad 200 tys. zł, z których sfinansowano 7 protez, 1 wózek oraz 4 turnusy rehabilitacyjne, dzięki czemu udało się pomóc 8 osobom.

Jak zostać beneficjentem Wrocław Business Run?

Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Wnioskodawcy mogą liczyć na pomoc finansową do 50 tys. zł, którą będą mogli przeznaczyć na zakup protez, sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc psychologiczną czy konsultacje medyczne. Fundacja dofinansowuje też specjalne tygodniowe turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie, ośrodku specjalizującym się w kompleksowej pomocy osobom po amputacji.

– Aby zostać beneficjentem Poland Business Run wystarczy wysłać pocztą tradycyjną na nasz krakowski adres komplet dokumentów wraz z załącznikami, które są dostępne na stronie biegu w zakładce „Dla Beneficjentów”. Czekamy na nie do końca kwietnia. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących – tłumaczy Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji.

Szansę na pomoc finansową mają również osoby niepełnoletnie, wówczas wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny.Zgłoś uwagę