Zostały ostatnie miejsca na Wrocław Business Run 2018!

Największa w Polsce charytatywna sztafeta kolejny raz pobiegnie we Wrocławiu. Przedstawiciele firm oraz instytucji ze stolicy Dolnego Śląska staną na starcie 2 września 2018 r. Zostały ostatnie miejsca na Wrocław Business Run 2018! Biorąc udział w wyścigu można pomóc potrzebującym. 

 


Wrocław Business Run z każdą edycją zyskuje coraz większą popularność. Mimo że zapisy jeszcze trwają, już wiadomo, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Drużyny, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, powinny zrejestrować się jak najszybciej. Limit uczestników został zwiększony do 3000, jednak wolnych miejsc w tegorocznej edycji zostało już tylko niecałe 300. 

– Cieszymy się, że wrocławski biznes chętnie angażuje się w inicjatywy, takie jak Poland Business Run. Tworząc bieg, chcieliśmy nie tylko pomagać osobom, które zmagają się z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale także pragnęliśmy stworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji pracowników i mieszkańców Wrocławia w słusznym celu– powiedziała Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.  

Pieniądze z pakietów dla potrzebujących

Dochód z pakietów startowych oraz środki zebrane w akcji towarzyszącej „Pomagam Bardziej” są co roku przeznaczane na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjenci otrzymują wsparcie w postaci dofinansowania do zakupu nowych protez, wózka czy rehabilitacji. W ubiegłym roku we Wrocławiu udało się zebrać prawie 100 tys. złotych. Tym razem biegacze powalczą dla czterech osób.  

– Bardzo doceniam to, że znalazłam się w gronie beneficjentów Wrocław Business Run. Każdy biegacz jest dla mnie bohaterem, ponieważ pomoże spełnić moje wielkie marzenie o nowej protezie. Dzięki niej będę mogła realizować swoje pasje, takie jak fotografia czy moda. Chciałbym móc podziękować za to każdemu z osobna – wspomina wzruszona Ewa Harapin, beneficjentka Wrocław Business Run 2018.

Od pierwszej edycji organizację biegu wspierają firmy mające swoją siedzibę we Wrocławiu. W tym roku są to m.in. UBS, BNY Mellon, Cu Office, Colliers International, Accor Hotels i Komunikacja Plus.

Wrocław Business Run 2018

Wrocław Business Run 2018

Biegi i maratony / Zawody
Termin 2 września 2018 od 00:00 do 23:59

Miejsce Pergola we Wrocławiu

Zobacz

We Wrocławiu zebrano ponad 180 tys. złotych

W zeszłym roku w całej Polsce frekwencja przekroczyła rekordową liczbę 20 tysięcy biegaczy, a 2,3 tys. z nich rywalizowało na wrocławskiej Pergoli. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu Fundacja Poland Business Run zebrała ponad 1,6 mln złotych, które przeznaczono na pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Podczas wrocławskiej edycji zebrano aż 180 130 zł, które zostały przekazane lokalnym beneficjentom.

Zeszłoroczna edycja - Wrocław Business Run 2017

– Aby wrócić do sprawności nasi podopieczni potrzebują drogiej rehabilitacji i protez. Są to koszty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Większości osób trudno jest zdobyć takie fundusze, dlatego zwracają się z prośbą o pomoc do fundacji takich, jak nasza. Biegnąc z nami w tym roku, uczestnicy sztafety będą mogli „postawić na nogi” aż kilkadziesiąt osób – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Poland Business Run

Poland Business Run to największa charytatywna sztafeta biznesowa w kraju, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Impreza odbywa się w kilku miastach Polski od siedmiu lat. We Wrocławiu – od pięciu. Przez ten czas pomoc otrzymało ponad 350 osób.

Środki, które Fundacja Poland Business Run przeznacza na pomoc beneficjentom, są pozyskiwane nie tylko z pakietów startowych, ale także z akcji „Pomagam Bardziej”. Jest to projekt dla drużyn biegowych oraz wszystkich, którzy chcą pomóc podopiecznym Fundacji, ale nie mogą wziąć udziału w biegu. Wpłat w ramach akcji można dokonywać tutaj.

Zapisy wciąż trwają

Bieg organizowany jest równocześnie w ośmiu miastach w Polsce. Oprócz Wrocławia będą to Kraków, Gdańsk, Łódź, Poznań, Warszawa, Katowice oraz Lublin. Żeby zgłosić swoją drużynę, wystarczy się zarejestrować oraz wpłacić opłatę startową w wysokości 350 zł netto za drużynę.Zgłoś uwagę