Startują zapisy do 4. edycji Wrocław Business Run

Największa w Polsce charytatywna sztafeta kolejny raz pobiegnie we Wrocławiu. Przedstawiciele firm oraz instytucji ze stolicy Dolnego Śląska staną na starcie 2 września 2018 r. Trwają zapisy na bieg, opłata startowa wynosi 350 zł.


Firmowe sztafety już po raz czwarty we Wrocławiu staną do rywalizacji na trasie liczącej ok. 4 km, która podobnie jak w ubiegłym roku została wytyczona w okolicy wrocławskiej Pergoli. Na tegorocznych uczestników czeka aż 3 tysiące pakietów startowych.

– Żeby wystartować w biegu, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest jednak ograniczona i zapisy działają na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego radzimy nie zwlekać z rejestracją – mówi Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Wrocław Business Run 2018

Wrocław Business Run 2018

Biegi i maratony / Zawody
Termin 2 września 2018 od 00:00 do 23:59

Miejsce Pergola we Wrocławiu

Zobacz

We Wrocławiu zebrano ponad 180 tys. złotych

W zeszłym roku w całej Polsce frekwencja przekroczyła rekordową liczbę 20 tysięcy biegaczy, a 2,3 tys. z nich rywalizowało na wrocławskiej Pergoli. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu Fundacja Poland Business Run zebrała ponad 1,6 mln złotych, które przeznaczono na pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Podczas wrocławskiej edycji zebrano aż 180 130 zł, które zostały przekazane lokalnym beneficjentom.

Zeszłoroczna edycja - Wrocław Business Run 2017

– Aby wrócić do sprawności nasi podopieczni potrzebują drogiej rehabilitacji i protez. Są to koszty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Większości osób trudno jest zdobyć takie fundusze, dlatego zwracają się z prośbą o pomoc do fundacji takich, jak nasza. Biegnąc z nami w tym roku, uczestnicy sztafety będą mogli „postawić na nogi” aż kilkadziesiąt osób – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Poland Business Run

Poland Business Run to największa charytatywna sztafeta biznesowa w kraju, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Impreza odbywa się w kilku miastach Polski od siedmiu lat. We Wrocławiu – od pięciu. Przez ten czas pomoc otrzymało ponad 350 osób.

Środki, które Fundacja Poland Business Run przeznacza na pomoc beneficjentom, są pozyskiwane nie tylko z pakietów startowych, ale także z akcji „Pomagam Bardziej”. Jest to projekt dla drużyn biegowych oraz wszystkich, którzy chcą pomóc podopiecznym Fundacji, ale nie mogą wziąć udziału w biegu. Wpłat w ramach akcji można dokonywać tutaj.

Zapisy wciąż trwają

Bieg organizowany jest równocześnie w ośmiu miastach w Polsce. Oprócz Wrocławia będą to Kraków, Gdańsk, Łódź, Poznań, Warszawa, Katowice oraz Lublin. Żeby zgłosić swoją drużynę, wystarczy się zarejestrować oraz wpłacić opłatę startową w wysokości 350 zł netto za drużynę.

Zgłoś uwagę