Wrocław Business Run – zebrano 47 tys. zł

745 uczestników, pięcioosobowe drużyny, prawie 4 kilometry do przebiegnięcia dla każdego zawodnika - w niedzielę 7 września, Wrocławianie pierwszy raz pobiegli w charytatywnej sztafecie z cyklu Poland Business Run. Bieg zorganizowano dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.


Organizatorzy podkreślają, że Poland Business Run spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorstw. 6 września, na linii startu we wrocławskim Parku Szczytnickim stanęło w sumie 745 uczestników reprezentujących zarówno firmy, jak i nieformalne grupy znajomych.

Wszyscy pobiegli w ramach pięcioosobowych sztafet, a najlepsza okazała się drużyna  z numerem 103 - CREDIT SUISSE sp. z o.., fot. organizatorzy

Organizatorzy informują, że tegorocznym beneficjentem wrocławskiego biegu będzie dwudziestoletni Karol. Dzięki wpłaconym przez drużyny opłatom startowym oraz funduszom pozyskanym w ramach towarzyszącej biegowi akcji - Pomagam Bardziej, Wrocław Business Run uzbierał 47017 złotych, przeznaczonych na zakup protezy dla niego. Karol uległ w ubiegłym roku wypadkowi, po którym trzeba było amputować mu nogę. Przeszedł szereg operacji, a teraz jest w trakcie mozolnej rehabilitacji.

– Zdrowa rywalizacja, integracja, świetna zabawa, a przede wszystkim szczytny cel. Cieszymy się bardzo, że Wrocław stał się jednym z organizatorów Business Run i jesteśmy pewni, że to dopiero początek długiej przygody naszego miasta z tą znakomitą inicjatywą – podkreśla Bartosz Strożek, dyrektor firmy Luxoft, wspierającej przedsięwzięcie.

Dolnośląska impreza była jednym z wydań ogólnopolskiej akcji (Poland Business Run), odbywającej się równolegle w 6 miastach. Łączna kwota zebrana dla beneficjentów wynosi więc znacznie więcej, tzn. prawie 1 000 000 złZgłoś uwagę