Wrocław – Bieg Solidarności

W sobotę, 12 września, we Wrocławiu odbędzie się 25. Bieg Solidarności, zorganizowany w XXXV rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. 

  • materiały organizatorów


To będzie już 25. Bieg Solidarności. Organizatorzy przygotowali całą masę imprez towarzyszących. Od rana, od godz. 9.30, na starcie staną dzieci w kategoriach młodzików. O 12.30 pojawią się najmłodsi – przedszkolaki. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody, będą też niespodzianki.

O 16.00 odbędzie się bieg główny. Dawno już skończyły się zapisy. 1000 uczestników pobiegnie tradycyjną trasą od i do hotelu Wodnik na ul Grobli. Dla wielu osób będzie to rozgrzewka przed Maratonem Wrocław, który odbędzie się w niedzielę. Dokładna trasa prowadzi: ul. Na Grobli – ul. Międzyrzecka – ul. Bierdziańska – ul. Nizinna (miejsce nawrotu) – ul. Międzyrzecka – ul. Na Grobli. Po południu, kiedy wszyscy zostaną nagrodzeni, rozpocznie się festyn rodzinny. Wszystkich czeka doskonała muzyka, moc atrakcji i niespodzianek. Zabawa potrwa do późnego wieczora.

Organizacja ruchu

Bieg będzie prowadzony na odcinku od ulicy Na Grobli (start i meta na terenie hotelu Wodnik), ulicą Międzyrzecką, Nizinną i Bierdziańską. Trasa zostanie wyłączona z ruchu kołowego w godzinach od 8.00 do 17.00 z przerwami. Organizator wyeliminował możliwość parkowania pojazdów przy ul. Na Grobli oraz ul. Międzyrzeckiej po obu stronach jezdni. W celu wydzielenia dwóch kierunków ruchu dla biegaczy na jezdni organizator przygotował tablice U-21a, b lub U-23a.

Komunikacja miejska

Linia autobusowa 120 prowadzona będzie stała trasą, z zastrzeżeniem, że na czas trwania imprezy ruch będzie się odbywać pod nadzorem policji. Autobusy 120 poruszać będą się za kolumna biegaczy lub wahadłowo (obok kolumny biegaczy). Ruch kołowy i pieszy na trasie będzie zatrzymywany przez służby porządkowe po pojawieniu się na trasie pojazdu z napisem „pilot biegu”.

Więcej o wydarzeniu tutaj.

Zgłoś uwagę